PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مایکروسافت کاری خواهد کرد که دیگر شرکت هایی مثل گوگل و اپل فکر تجاوز را نکنند!!

stop2000
28-06-2011, 16:41
سلام به همه ی دوستان
این مقاله به نظرم جالب اومد که خواستم براتون به اشتراک بزارم و نویسندش من نیستم!!
در نتیجه اگه باهاش مخالفین فقط نظرتونو بگین و دیگر هیچ!!

:bz:

ویندوز فون 7
این اسم من را یاد ویندوز ویستا می اندازد! ویندوزی که هیچ نداشت ولی همه چی داشت!!
ویندوز فون 7 فقط یک اینترفیس جدید ویندوز پی سی هاست ( که البته زیادم جدید نیست چون قبلا اکثر ما آن را دیده ایم که در ادامه خواهم گفت) و یک تست محتاتانه ی بازار است
شاید تعجب کرده باشید اما واقعیت دارد و دلیل آن را در ادامه خواهید فهمید ولی قبل از آن میخواهم به نرم افزاری اشاره کنم که روی اکثر سیستم عامل های محبوب وجود دارد که این نرم افزار برای بیشتر مردم کار جالبی میکند و همه آن را دوست داریم و ارزویمان این است که آن را با سرعتی بالا داشته باشیم ولی حیف که نمیشود!!
و آن نرم افزار نرم افزار و راهی است که میشود از طریق آن ویندوز 95 را روی گوشی ریخت و بالا اورد و فقط این کار یک کار جالب است و هیچ کاربردی ندارد ولی همه ی ما این کار را دوست داریم و این نرم افزار با اسم های مختلفی در سیستم عال هایی مانند آندرویید و سیمبین و مامو و.. وجود دارد و شاید بپرسید این مطالب چه ربطی به بحث دارد اما هدف من این است تا بگم همه ی ما این کار را دوست داریم و آرزویمان است تا موبایلمان را درست مثل کامپیوتر داشته باشیم ولی نمیشود چون کار با آن و سرعت آن در موبایل مشکل ایجاد میکند
اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چیزی که بیشتر مردم جهان دوست دارند و به آن فکر میکنند را مایکروسافت دوست ندارد و تا به حال بهش فکر نکرده است؟!!!!
بله مایکروسافت برای گرفتن بازار موبایل کار جدیدی را نخواهد کرد و دلایل هم اینها هستند
حتما میدانید که با نرم افزار ویژال بیسیک که یکی از زبان های اصلی مایکروسافت هست در نسخه ی جدید خود قابلیت ساخت نرم افزار برای ویندوز فون را داراست یعنی نرم افزاری که تا کنون با آن برای ویندوزر کامپیوتر ها برنامه مینوشتند حال برای ویندوز فون 7 هم این قابلیت را دارد!! حالا شما فکر میکنید فرقی بین ویندوز فون و ویندوز پی سی ها است؟!!
کاملا درست است که نحوه ی برنامه نویسی کمی متفاوت است و این تفاوت به ساخت همان نرم افزار با یک اینترفیس جدید بر میگردد و این یعنی فقط اینترفیس مخصوص موبایل خواهد بود و اکثر و تقریبا تمام کد های اصلی یکی هستند!!
نکته ی دوم چیز هایی است که در هسته ی اصلی ویندوز فون وجود دارند مثل دایرتکس و...
و اگر کمی فکر کنید نکات زیاد مشترکی بین این دو خواهید یافت پس ویندوز فون همان ویندوز پی سی هاست با اینترفیس جدید و صبر کنید اگر زود عصبانی میشوید و از محدودیت های این سیستم عامل مینالید!
اگر یادتان باشد در اول بحث گفتم اینترفیس ویندوز فون زیاد هم جدید نیست که تا همین الان از این جمله تعجب زده اید!!
خوب من یک چیزی در ویندوز اکس پی 2005 به بعد و سون را یادتان می اورم که دیگر خودتان هم هیمن نظر را خواهید داشت
و آن چیزی نیست جز نرم افزار ویندوز مدیا سنتر !!!!
بله خودتان فهمیدید که شباهت زیادی وجود دارد مانند حرف هایی که از صفحه خارج شده اند و رابط زیبا و ساده و.. واقعا چیزی را یادتان نمی اورد؟!!
حال میرویم سر بحث اینکه ویندوز فون 7 چرا محدودیت دارد و اگر این همان است چرا پس آن نیست!!!!!!
عجله نکنید عجله کار شیطونه!! اگر باز هم یادتان باشد در اول بحث گفتم که ویندوز فون 7 یک تست محتاتانه ی بازار است
و تمامی محدودیت های این ویندوز هم به همین نکته بر میگردد ولی با آپدیت های بیشتر خواهید فهمید که این همان است
توجه داشته باشید که مثلما هسته ی این دو با هم متفاوت هست و آن هسته در موبایل قطعات بالایی را طلب میکند اما این دو در عمل و برنامه نویسی یکی هستند و به زودی تمام قابلیت های ویندوز کامپیوتر ها و تمامی نرم افزار های آن را در این سیستم عامل خواهیم دید
و یک چیز دیگر ادعای من را اثبات میکند و آن هم ویندوز 8 هست!!! همان طور که میدانید ویندوز8 برای تبلیت ها در حال آماده سازیسست و این دو یعنی ویندوز8 و ویندوز فون کاملا شبیه هم خواهند بود و تفاوتشان فقط در اینترفیس خواهد بود و حتی هسته ی آن دو هم یکی میشود و این عاقلانه است!
یک نکته ای بگم که من در زمان حال صحبت نمیکنم و آینده ی نه چندان دور را برای شما به تصویر میکشیم که کاملا از شواهد پیداست!
حال اینکه چرا ویندوز8 که برای تبلت هاست و ویندوز فونی که در آینده خواهیم داشت که کاملا مانند ویندوز کنونی هست میتوانند آندروید و آی او اس را شکست دهد
اولا شما یک لحظه تصور کنید که یک تبلت اپل و یک تبلت مجهر به هانی کامپ و یک تبلت مجهز به ویندوز 8 در جلوی شماست که همه ی آن ها از لحاظ قطعات داخلی و طراهی شبیه هم هستند حالا شما کدام را انتخاب میکنید؟!
مثلما 99% خواهید گفت ویندوز 8 درست همان طور که اکنون گوشی مجهز به آندرویید را انتخاب میکنید چون این سیستم عامل آزادی زیادی دارد و قابلیت های فراوان و ..... ولی حیف که در آینده در هم میشکند!! (چه خوب!!)
در تبلت ها با ورود ویندوز8 طبیعتا بازار به سود ویندوز8 وارونه خواهد شد و بیشتر ما این را قبول داریم به شرطی که تعصب نداشته باشیم!!
حالا در مورد آندرویید و آی او اس
شکست آندرویید!
آندروید همانطور که همه میدانیم پیشرفت خوبی داشت ولی به تازگی بی تجربه گی های شرکت سازنده و اینکه این سیستم عامل درد سر زیادی دارد و منسجم نبودن آن و مشکلات یک سییستم عامل متن باز در حال نمایان شدن است
شاید خیلی ها فکر کنند که متن باز بودن به معنی آزادی بیشتر است ولی معنی اصلی آن فقط میتواند از هم گسیختگی آن باشد و ما سیستم عامل ویندوز که متن بسته هست با ازادی کامل در اختیار داریم و میدانیم که متن بسته بودن میتواند آزاد مانند ویندوز کامپیوتر ها و میتواند محدود مانند ای او اس باشد!
توجه داشته باشید که من از آینده حرف میزنم و طبیعتا بهترین سیستم عامل موجود برای موبایل ها در حال حاضر آندرویید است و کاملا آزاد و پر کاربرد است
نکته ی بعدی برای اینکه آندروید در آینده شکست خواهد خورد این است که این سیستم عامل فقط با بهترین گوشی های تلفن همراه میتواند آدم را راضی کند و این دلیل بدی هست که آدم را دل سرد میکند و آن هایی که نمیتوانند گوشی های اند این سیستم عامل را بخرند از این سیستم عامل نیمتوانند لذت ببرند (مثلا نمیتوانند اخرین نسخه را داشته باشند حتی اگر دستگاهشان قابلیت ساپورت آن را داشته باشد چون در گوشی های رده ی متوسط شرکت های سازنده زیاد وقت و سرمایه برای آپدیت و امکانات کامل آن نخواهند گذاشت) ولی تصور کنید که مانند کامپیوتر ها شما از ویندوز فون خواهید توانست تمام استفاده را بکنید و با هر آپدیت گوشی شما در هر رده ای که باشد آپدیت خواهد شد و فقط برای برخی بازی ها مشکل خواهید داشت درست مانند ویندوز پی سی ها
نکته (اخرای نکته رو تعصبی گفتم به عشق ویندوز دوستان!!) !! یک نکه ی جالب هست که خواستم بگم و ان هم این است که تاحالا فکر کرده اید آندرویید چرا اینقدر سریع پیشرفت کرد و اکنون کجا هست؟! گوگل حرف های جالبی میزند که گاه من خنده ام میگیرد گوگل فکر میکند که آی او اس اپل را شکست داده است آن هم فقط به دلیل اینکه تعداد میزان استفاده از آن از اپل بالاتر است !! شما هم اینطور فکر میکنید؟! اما باید بگم که شما و گوگل ! در اشتباهید چون اندروید هنوز جای اپل را نگرفته است (فقط کمی از آن را گرفته اما نه زیاد ) و باید بگم گوگل فقط و فقط جای سیمبین را گرفته و چون سیمبین میزان استفاده اش از اپل بیشتر بود اکنون هم آندرویید میزان استفاده و در اعداد از اپل بیشتر است! نمیخواهم سردتان کنم اما آندروید تا کنون با سیمبین رقابت کرده اما اکنون رقیبی قدر قدرت و قوی شوکت و ...!!!! یعنی ویندوز فون و مایکروسافت را در پیش رو دارد پس بدانید که آن قدر ها هم کار شاخی انجام نداده و حالا هم که شکست میخورد و گوشه گیر میشود اصلا کی اینو ساخت جون ما هدفش چی بوده!!!!
شکست اپل!
اپل اکنون هم یک شکست خورده میباشد ولی واقعا گوشی هاش کلاس داره واسه پولدار ها!
اپل باقی میماند و مانند آندروید در هم نمیشکند ولی همیشه گوشه گیر خواهد ماند
اولین ایفون دومین و سومین بهترین گوشی بودند و دلیلش این بود که شرکت های سازنده سیستم عامل پیشرفته ای نداشتند ولی اکنون آندروید و ویندوز فون هستند و یک نکته ی جالب این هست که تقریبا بیشتر افرادی که ایفون را دوست دارند در مقابل آندروید سر سخت هستند اما ویندوز فون را مانند آن میدانند و حتی پر سرعت تر و نرم تر!!
اینکه اپل گوشه گیر میماند و سهمش کمتر خواهد شد واضح است ولی شاید در آینده پیشرفتی بزرگ و تغیری بزرگ برای آن رخ دهد من مثالی میزنم وضعیت فعلی اپل با سیاست های محافظه کارانه و وضعیت پار سال نوکیا !!
کمی شبیه به هم هستند ولی احتمالش کم هست که مدیر آن عوض شود چون افکار مدیر عامل اپل همیشه به جای خودش عوض میشوند!!! !
باز هم میگم که این ها همه بر اساس وضعیت فعلی بازار هست ولی همه چیز امکان دارد مثلا مدیران گوگل سیستم عاملشان را منسجم کنند یا اپل تغییر کند اما چیزی که مشخص است این است که با تجربه ترین شرکت در زمینه ی سیستم عامل مایکروسافت است و حالا که قرار است پی سی ها بشوند تبلت و این شرکت مجبور هست برای آن ها سیستم عامل خود را بهینه کند و از آن جایی که قطعات داخلی تبلت ها و گوشی های هوشمند تقریبا مانن هم هستند و اینکه با پیشرفت تراشه های موبایلی آن ها چیزی از قطعات کامپیوتر ها کم نمی اورند ( البته نه کامپوتر های سوپر جت!!) پس همه ی این ها نشان دهنده ی این است که وقت آن است که تجاوزگران عقب بکشند!!!!:di::dh::cj::by:

Twitter
28-06-2011, 18:17
مرسسسسسسییییی.حرف منو زدی عجیب.خیلی تابلو که نوکیا با win7 میترکونه.ولی به این اعتقاد ندارم که اندروید شکست بخوره گوگل هم با این عظمتش که بیکار ننشسته.ولی مطمنم از فروش اندروید کم میشه.ولی ios هم همیشه مشتری های خاص خودش رو داره.ولی با این وجود اینده از ان win fhone خواهد بود.:bo::by::bp:

tahir
29-06-2011, 10:29
اون چیزی که مسلمه این هست که فعلا ویندوز فون به هیچ دردی نمی خوره حالا اگه مایکروسافت بیاد و در اینده یه اپدیت خوب بده بیرون(که البته منگو هم انچنان تحفه ای نیست) اونوقت میشه گفت که رقابت واقعی شروع میشه نه اینکه از همین الان گوگل رو شکست خورده تصور کنیم چون خود گوگل هم که بیکارنشسته اون هم شاید برا معایبی که اندروید داره بتونه یه کارای درست حسابی بکنه.
البته نظر من راجع به مقاله بود
ممنون برا زحمتی که کشیدید

S.H.A.H.R.O.K.H
30-06-2011, 01:07
آخه مایکرو سافت که همیشه محدودیت داره.....به نظرم آینده ار آن آندروییده....

shadanpoor
30-06-2011, 01:19
شما تو تمام این سالها چه تغییری تو ویندوز دیدین؟ چقدر بهتر شده و چقدر معایب بر طرف شده؟
از نوکیا چطور؟ اون هم غیر از تغییر قیافه گوشی ها و ظاهر سیستم عامل چه کرده؟ پروسسور 200مگا هرتز شد 360 و همین تا مدتها همین بود! من خودم از هر دو برند دیگه گوشی ( و گوشی با سیستم عامل اونها) داشتم ولی باید بگم هر دو اهل کند پیشرفتن هستند! حالا اگه بیایم شروع مخوف و پیشرفت مخوفتر گوگل و تولیدات بروز سامسونگ رو کنار هم بزاریم (خاندان گلکسی و نکسوزها) میشه آینده این دو مشارکت رو پیش بینی کرد.

Armada
30-06-2011, 02:07
بنظر من مقاله خیالپردازانه ای بود. وینفون هنوز جزو بازیگران عرصه سمارتفونها بحساب نمیاد و این حرفها برای یک قعرنشین جدول کمی زوده.

فقط ای کاش منبع رو هم ذکر می کردین.

EX-5
30-06-2011, 15:37
شتر در خواب میند پنبه دانه اپل تا تو با گوگل زیره خاک نکنه دست بر دار نیست قعلا هم که امار داره یه چیز های دیگه نشون میده

amirreza_r143
09-07-2011, 22:12
به نظر من مقاله اصلا منصفانه نبود و به نظر من قضاوت نادرست است پیشبینی من اینه که نوکیا با وینفون به انچنان موفقیتی دست پیدا نمیکنه و دوباره سراغ اندروید میره و گوگل هم بیکار نمیشینه و مطمئن باشید برای منسجم شدن اندروید کاری خواهد کرد در ضمن من اندروید دارم و گالاکسی ایس با اینکه در رنج میان قیمت است ولی ساپرت کامل از طرف سامسونگ شده و در مدت کم براش اندروید 2.3.3 و 2.3.4 اومده و فیلمبرداریش بهتر و بنچمارکش 2 برابر شده این یعنی ساپرت وگوشیم مثل سیمبین نوکیا مدام هنگ نمیکنه و من از گوشیم کاملا راضیم در ضمن یادتون نره غیر از نوکیا و اپل بزرگترین تولید کنندگان دنیای گوشی ها با اندروید و گوگل هستند پس مطمئن باشید اینده با اندروید است

stop2000
15-07-2011, 17:48
اینو من ننوشتم که دوستان اینقدر .... بارم میکنن
ولی به نظرم شما که از آندروید پیروی میکنید تا حالا اصلا ویندوز فون دستتون نگرفتید تا ببینید چه تفاوتی داره و فقط دلتون رو به چهار تا عکس متحرک پشت صفحش خوش کردید !!
عزیز من تا حالا با میمو و آندروید ( با گالاکسی اس ) و ویندوز فون و سیمبین و آی او اس
کار کردم
و به نظرم مقاله راجع به ویندوز فون زیاد بیراه نمیگه من آندروید رو قبول دارم ولی واقعا شما این کمبود های ویندوز فون رو ضعف میبینین؟!
بهتره برین یه سری تو بخش های اختصاصی ویندوز فون بزنید تا ببینید کسایی که تازه ویندوز فون رو خریدن و بچه ها مثلا بهشون میگن که برای فلان چیز نیازی به کار خاصی نداره و گوشی خودش این کارو انجام میده اونا باور نمیکنن و دوباره سوالشون رو میپرسن!!
آندروید خوبه اما فعلا و در ضمن ویندوز فون جنگش با آپدیت مانگو شروع میشه و میتونید اون موقع ببینید مایکروسافت چه قدرتی داره ( هفت خط ترین شرکت دنیاست عزیز!!)
به هر حال فعلا آندروید اوله و اپل هم اول تره !! ولی ویندوز فون در آینده جایگاه خوبی نصیبش میشه و اگه از حق نگذریم این سیستم عامل با پتانسیلی که داره جایگاه آیندش دور از انتظار نیست آندروید یه ضعف هایی در زبان برنامه نویسیش و هستش داره و هسته ی آندروید قابل قیاس با هسته ی ویندوز فون نیست اینو با کمی تحقیق و یاد گرفتن هر دو زبان برنامه نویسی و فهمیدن پتانسیل هر دو هسته و ایکه چه مشکلایی دارن میشه فهمید اما من خودم در کل طرافدار هیچ کدومم ( فقط جی ال ایکس با امکان تغییر صدا رو عشقه !!!! )

mamali72
15-07-2011, 18:16
به نظر من اصلا مقاله جالبی نبود
من 10 خط خوندم سرم گیج رفت.:ai::bm::be:
نویسنده مقاله زبان محاوره و بسیار بد رو واسه مقاله انتخاب کرده ...:bz:

Jeyran
15-08-2011, 15:29
اون چیزی که مسلمه این هست که فعلا ویندوز فون به هیچ دردی نمی خوره حالا اگه مایکروسافت بیاد و در اینده یه اپدیت خوب بده بیرون(که البته منگو هم انچنان تحفه ای نیست) اونوقت میشه گفت که رقابت واقعی شروع میشه نه اینکه از همین الان گوگل رو شکست خورده تصور کنیم چون خود گوگل هم که بیکارنشسته اون هم شاید برا معایبی که اندروید داره بتونه یه کارای درست حسابی بکنه.
البته نظر من راجع به مقاله بود
ممنون برا زحمتی که کشیدید

مثلا بادا خیلی بدرد میخوره، عزیز من مطمئنم با ویندوزفون کارنکردی و فقط رو کاغذ یا حداکثر چندتا عکس و فیلم ازش دیدین، و قابلیت های مانگو رو هم نمیدونید، تمام محدودیتهای ویندوزفون قابل حله الا 2 3 مورد کافیه توبخش وینفون همین سایت خودمون برید الباقی هم در مانگو حل خواهد شد.
سیستم عاملی که سرعت رشدش از ios و اندروید بالاترهست،وچه درمدت مشابه چه حالا،
و بالاترین میزان رضایت رو بعد از اپل داره، متعصبانه نیست که بگیم هیچی نیست؟
چون میدونماعتقادت رو بادا هست میگم، مارکت فریز شده با 2000 برنامه! میزان رضایت هم که اون اینترفیس تقلیدی معلوم هست که جز معدودی تو میدرنج رضایت خاصی نداره.
حالا این سیستم عامل میخواد با اندروید یا ios رقابت کنه یا ویندوزفون؟
بی تعصب تنها سیستم عاملی که یارای رقابت با اندروید و اپل رو داره و میتونه باهاشون رقابت کنه همین ویندوزفون هست. و نظر مقاله نویس درست هست اگر واقع بین باشیم.

rezamhd
20-08-2011, 15:33
به نظر من ویندوز فون اینده ی خوبی داره بااین کاری که گوگل می خواد بکنه یعنی موتورلا رو بخره کم کم با کاهش فروش سیستم عامل اندروید به رقبای ایندش یعنی اچ تی سی و سامسونگ و سون اریکسون مواجه می شه
در این حال هم مایکروساقت مجال بیشتری پیدا میکنه تا وین فون را در میان برند های معروف مانند اچ تی سی و سامسونگ و... ترویج بده و فروش بیشتری خواهد داشت وهم چنین اپدیت ها ی بهتری برای ان در نظر می گیرد ووین فون فعلی را اصلاح می کند .

mig33
20-08-2011, 16:32
به این نمیگن مقاله میگن حرف دلو زدن ...بی سندی و مدرکی.
ولی چیزی که خیلی مشخصه و ایراد به این گفتار وارده از تیترش شروع میشه!!
طرف با زرنگی خاصی خواسته اپل و گوگل رو در روبروی مایکروسافت قرار بده که به نظرم اصلا اینطور نیست افزادی که اخبار رو دنبال میکنند میدونند که در جریان خرید حق اختراع که در آمریکا اتفاق افتاد اپل و مایکروسافت همسو و علیه گوگل اقدام کردن.
تحرکات جدید مایکروسافت و همچنین اپل در شکایت و .... بیانگر این نکته است که شرکت های فاشیستی و انحصار طلب فوق الذکر گوگل و اندروید را دشمن مشترک خود می دانند.
تاریخ نشان خواهد داد که تفکر متن باز بر تفکر شرکت های انحصارطلب فائق خواهد آمد ( که البته اندروید به شکل قابل توجهی آمده ) و اپل و مایکروسافت به زبال دان تاریخ سپرده خواهند شد.
زنده باد اندروید ، زنده باد فرهنگ متن باز

stop2000
20-08-2011, 17:32
با سلام به دوستان خوبم فکر کنم تو مقاله راجع به متن بازی آندرویید حرف های جالبی زده بود و متن بازی رو یک مشکل دونسته در ضمن شما فکر میکنین چون آندروید بولوتوث داره یعنی متن بازه و این خوبه؟!!!
من راجع به متن بازی آندروید حرف های مقاله رو بیشتر قبول دارم چون همونطور که مقاله پیش بینی کرده بود الان شرکت های گوشی سازی تحت سیستم عامل آندروید به مشکل برخوردند
با تشکر!
به قول یکی از دوستان
ویندوز فون سیستم عاملی هست که آماتور ها با آندرویید مقایسش میکنن!!!:dw:
(البته خواهشا به دل نگیرید دوستان من حرف یکی دیگه رو گفتم فقط !!! فقط محض شوخی گفتم!!):bm:

behroz A
21-08-2011, 08:46
به نظر من وينفون سيستم عامل اينده داري هست
اگرچه الانهم امار روبه رشدي داره

نونوشا
21-08-2011, 09:06
آینده برای ویندوزه! همانطوری که بیشتر کامپیوتر ها الان ویندوز دارن گوشی ها در آینده همگی ویندوزی میشن و بقیه باید بزنن کنار!

amirreza_r143
21-08-2011, 13:07
مثلا بادا خیلی بدرد میخوره، عزیز من مطمئنم با ویندوزفون کارنکردی و فقط رو کاغذ یا حداکثر چندتا عکس و فیلم ازش دیدین، و قابلیت های مانگو رو هم نمیدونید، تمام محدودیتهای ویندوزفون قابل حله الا 2 3 مورد کافیه توبخش وینفون همین سایت خودمون برید الباقی هم در مانگو حل خواهد شد.
سیستم عاملی که سرعت رشدش از ios و اندروید بالاترهست،وچه درمدت مشابه چه حالا،
و بالاترین میزان رضایت رو بعد از اپل داره، متعصبانه نیست که بگیم هیچی نیست؟
چون میدونماعتقادت رو بادا هست میگم، مارکت فریز شده با 2000 برنامه! میزان رضایت هم که اون اینترفیس تقلیدی معلوم هست که جز معدودی تو میدرنج رضایت خاصی نداره.
حالا این سیستم عامل میخواد با اندروید یا ios رقابت کنه یا ویندوزفون؟
بی تعصب تنها سیستم عاملی که یارای رقابت با اندروید و اپل رو داره و میتونه باهاشون رقابت کنه همین ویندوزفون هست. و نظر مقاله نویس درست هست اگر واقع بین باشیم.

اولن ویندوزفون هیچوقت یارای رقابت با اندروید رو نداره در ضمن مشکلاتش حل بشه تعداد نرم افزار هاش که قابل حل نیست در ضمن نگین به اندازه کافی و کاربردی داره چون سیمبین هم نرم افزار کاربردی زیاد داره در ضمن الان رقابت بین اندروید و ios هست نه وینفون و اگه مجله کلیک هفته قبل رو قبل ذو خونده باشید افت فروش محسوس وینفون رو میدیدید و اینکه یکی از مشکلات اساسی وینفون که هیچ وقت در اون به پای اندروید نمیرسه شخصی سازی اندرویده کی گفته اندروید چون بلوتوث داره متن بازه اون شخصی سازی و تغییر اینترفیس از پایه ای که اندروید داره هیچوقت وینفون نداره و اینکه کی گفته رشد وینفون از اندروید بالاتره الان بیشترین رشد رو اندروید داره که بصورت سرسام اوری هر روز بر تعدد دیوایس هاش اضافه میشه و یارای مقابله رو حتی از ایفون هم ربوده چه برسه به وینفون

Jeyran
29-08-2011, 13:23
اولن ویندوزفون هیچوقت یارای رقابت با اندروید رو نداره در ضمن مشکلاتش حل بشه تعداد نرم افزار هاش که قابل حل نیست در ضمن نگین به اندازه کافی و کاربردی داره چون سیمبین هم نرم افزار کاربردی زیاد داره در ضمن الان رقابت بین اندروید و ios هست نه وینفون و اگه مجله کلیک هفته قبل رو قبل ذو خونده باشید افت فروش محسوس وینفون رو میدیدید و اینکه یکی از مشکلات اساسی وینفون که هیچ وقت در اون به پای اندروید نمیرسه شخصی سازی اندرویده کی گفته اندروید چون بلوتوث داره متن بازه اون شخصی سازی و تغییر اینترفیس از پایه ای که اندروید داره هیچوقت وینفون نداره و اینکه کی گفته رشد وینفون از اندروید بالاتره الان بیشترین رشد رو اندروید داره که بصورت سرسام اوری هر روز بر تعدد دیوایس هاش اضافه میشه و یارای مقابله رو حتی از ایفون هم ربوده چه برسه به وینفون

تعداد نرمافزارهای اندروید به خاطر مدتی هست که اومده، وگرنه سرعت رشد وینفون در مدت مشابه و همینطور در حالا از اندروید بیشتره،
از لحاظ اینترفیس و ظاهرو هر چیز دیگه ای که فکر میکنید تو ظاهر، اندروید بهتره باید عرض کنم که بعد از ios وینفون بالاترین میزان رضایت رو داره. و اندروید بعد از اون هست با وینفون کارکنید تا متوجه بشید،
خیلی بچه گانه است،که بگیم چون بلوتوث تواندروید میشه کرد یا تصویر متحرک میشه پس زمینه گذاشت، اندروید بهتره. در حالی که در مانگو وینفون nfc رو ساپورت میکنه و عملا لزومی بر وجود بلوتوث نیست چون میشه فایلاتون رو با اون بفرستین.
دست از تعصب بردارید، اندروید با اپل رقابت نکرده، بلکه با سیمبین رقابت کرده و سهمش از بازار رو از سهم از دست رفته سیمبین به دست اورده.
اندروید در طولانی مدت مثل سیمبین میشه،ولی خیلی زودتر از سیمبین ،چون تولیدکننده ی بزرگی چون نوکیا که با اسرار تولیدش رو ادامه بده و مطمئن از فروشش باشه نداره.
و همونطور که الوپ گفت بعد از خرید متورولا تابلوی خطر سرراه اندروید هست، و همونطور که میبینید htc در حال کنار گذاشتن اندروید در طولانی مدت هست.
درضمن متن بازی در یک سیستم عاملی که خیلی گسترده است یه عیب هست نه مزیت،
برای همین گوگل به سمت کدبسته کردن اندروید پیش میره،تا نظمی به اندروید بده.
ازطرفی اگر شما یک شرکت برنامه نویسی باشید، برای نوشتن برنامه باید همون سیر کدبسته رو تو اندروید هم طی کنید تا بتونید برنامه تون رو تو مارکت بفروشید.
اینکه کی گفته هم کافیه برید تو بخش اخبار وینفون تا مقایسه هر سه رو با سند و مدرک ببینید.
یه نکته ی دیگه هم راجب فروش،
اولا وینفون گوشی ی جدیدی نداشته.
دوما وینفون رو هیچ شرکتی عرضه جهانیش رو کامل نکرد.
سوما نسخه اول وینفون دایره زبان هایی که ساپورت میکرد بسیار کم بود که این باعث کم شدن مشتری در بازارهای کلاسیک، و همینطور اسیا و اسیای شرقی هست.

busy_hadi
29-08-2011, 23:50
فعلا که آندروید داره میتازه ,اما همکاری نوکیا وویندوز باعث میشه که ویندوز حداقل بخشی از بازارو بگیره به نظرم نمیشه گفت آینده مال کیه چون رقابت خیلی شدید خواهد شد ,در ضمن اپل همیشه جایگاه خودشو داره:dl:

zanyar.sew
30-08-2011, 11:32
فعلا که آندروید داره میتازه ,اما همکاری نوکیا وویندوز باعث میشه که ویندوز حداقل بخشی از بازارو بگیره به نظرم نمیشه گفت آینده مال کیه چون رقابت خیلی شدید خواهد شد ,در ضمن اپل همیشه جایگاه خودشو داره:dl:

چرا اپل حتما بازار خودشو داره؟
مگه قبلا از ورشکستگیش از این بازارا نداشت و از دستش نداد؟؟؟
زهی خیال باطل.
نه اندروید نه ویندوز فون و نه ای او اس. واسه همیشه نیستن و نابود میشن و میرن به دست فراموش.
تنها تفاوتی که اینجا هست اینه که کلا محصولات مایکروسافت سخت جا میوفتن و غالبا شکست میخورن. چون همون شروع کار با برنامه های خاص خودش که عالی هم هستن وارد میشه.
و اگه جا بیوفته به نظر من برای سالهای سال یکه تاز میشه.
ولی من بشخصه ویندوز فون رو شکست خورده میبینم. گفتم اگه جا بیوفته دیکتاتور میشه کاره همه رو میسازه!
در ضمن کسایی که از اینتر فیس ای او اس طرفداری میکنن باید یه تجدید نظری داشته باشن. چون میتونم بگم از معدود نقته ضعفاشه.
اندروید در هر صورت و هر شرایطی سهم بالای 50 درصد رو در 10 سال آینده داره. مگه اینکه بخواید مثل یهودیا کارای عجیب و غریب بکنید. مثلا کل آمار و ارقام فروش و خرید تلفون هارو یه شبه عوض کنید.
چیزی غیر از ای او اس باید بیاد و اندروید رو شکست بده مثلا ویندوز فون. اپل از لحاظ فلسفی نمیتونه از یه درصد خاصی بره بالا. میفهمید که چی میگم؟ ربطی به ضعیف بودنش نسبت به اندروید نیست(منم نمیخوام همچین چیزی بگم!) بلکه مربوط به سیاست این شرکت.
به نطر شما ویندوز فون حریف اندروید میشه؟ من که میگم نه!

SiaST
30-08-2011, 15:05
سلام
اینجا هم باز مشکل ایرانی ها خودشو نشون میده
تعصب بی جا
دنیا هیچ وقت رو یه پاشنه نمیچرخه
پریروز سیمبین ترکوند
دیروز ویندوز فون 6
و امروز سیستم عامل آی اپل و اندروید
و تو بازار فناوری هر کس بیشتر تغییرات جدید و با قیافه ی جالب خلق میکنه میزنه جلو
همه ی عاشقای گوشی خودتون میدونید که تا دیروز میرفتین دنبال سیمبین و امروز که اندروید خوش اومد میرید دنبالش و یکی دو سال بعد هم اگه ماکروسافت یا هر شرکتی جلو زد میرید دنبال اون
هیچ کدوم ما هیچ وقت یه گوشی رو دو سال نگه نمیداریم چون عمر خودمون تموم میشه و من که خودم تا به حال بالای یه سال گوشی نگه نداشتم
بیخودی دعوا نکنین
فقط تنها چیزایی که همین فعلا معلومه اینه که تو سیستم عاملهای کامپیوتر ویندوز حالا حالا ها جاشو به کسی نمیده چون خیلی ها تلاش کردن و موفق ترین اپل بوده که بازم ناچیز هست چون یوزرهای خاص خودشو داره
و البته الان که یه سالی میشه اپل حتی اگه آشغال هم بده بیرون برا یه عده ی خاص از نون شب هم واجبتر میشه و یه جورایی خیال خودشو راحت کرده ولی انگار زیاد هم راحت نمیتونه بشینه سر جاش با شکایت بازی هایی که راه انداخته

خلاصه اینکه به جای این حرفا باید منتظر باشیم و ببینیم کی با نوآوری های خودش بازار آینده رو در دست میگیره و اینو مطمین باشید که هیچ شرکتی دست رو دست نمیزاره تا رقبا بزنن جلو
این وسط هم بیشتر به نفع مصرف کننده تموم میشه
پس اجله نکنین و تعصبی حرف نزنین چون یه کارخونه ی یخچال سازی!!!! اثبات کرد که میتونه بازار گوشی رو در دست بگیره پس در آینده از هیچ کس هیچی بعید نیست.

GenomeX
30-08-2011, 16:25
به این نمیگن مقاله میگن حرف دلو زدن ...بی سندی و مدرکی.
ولی چیزی که خیلی مشخصه و ایراد به این گفتار وارده از تیترش شروع میشه!!
طرف با زرنگی خاصی خواسته اپل و گوگل رو در روبروی مایکروسافت قرار بده که به نظرم اصلا اینطور نیست افزادی که اخبار رو دنبال میکنند میدونند که در جریان خرید حق اختراع که در آمریکا اتفاق افتاد اپل و مایکروسافت همسو و علیه گوگل اقدام کردن.
تحرکات جدید مایکروسافت و همچنین اپل در شکایت و .... بیانگر این نکته است که شرکت های فاشیستی و انحصار طلب فوق الذکر گوگل و اندروید را دشمن مشترک خود می دانند.
تاریخ نشان خواهد داد که تفکر متن باز بر تفکر شرکت های انحصارطلب فائق خواهد آمد ( که البته اندروید به شکل قابل توجهی آمده ) و اپل و مایکروسافت به زبال دان تاریخ سپرده خواهند شد.
زنده باد اندروید ، زنده باد فرهنگ متن باز
دقیقاً مثل فایرفاکس که به انحصار ie بر دنیای وب خاتمه داد وخودش شد .... جدیدی که مرورگرهایی مثل کروم این راه رو ادامه دادن... یا مثل لینوکس....
به نظر من پروژه ماکروسافت از همین الان شکست خورده و نوکیا از روی لجبازی رفت سراغ این سیستم عامل.
شاید نوکیا بتونه از این بحران بیاد بیرون( البته دیگه مثل سابق نخواهد بود!) ولی wp7 راه به جایی نمی بره.
من گوشیم گلکسی مینیه و من هم آپدیت کردم به جینجربرد. پس اینکه اندروید پشتیبانی خوبی از دیوایسهای در رنج قیمت پایین نمی کنه کلاً اشتباست.

GenomeX
30-08-2011, 16:35
سلام
اینجا هم باز مشکل ایرانی ها خودشو نشون میده
تعصب بی جا
دنیا هیچ وقت رو یه پاشنه نمیچرخه
پریروز سیمبین ترکوند
دیروز ویندوز فون 6
و امروز سیستم عامل آی اپل و اندروید
و تو بازار فناوری هر کس بیشتر تغییرات جدید و با قیافه ی جالب خلق میکنه میزنه جلو
همه ی عاشقای گوشی خودتون میدونید که تا دیروز میرفتین دنبال سیمبین و امروز که اندروید خوش اومد میرید دنبالش و یکی دو سال بعد هم اگه ماکروسافت یا هر شرکتی جلو زد میرید دنبال اون
هیچ کدوم ما هیچ وقت یه گوشی رو دو سال نگه نمیداریم چون عمر خودمون تموم میشه و من که خودم تا به حال بالای یه سال گوشی نگه نداشتم
بیخودی دعوا نکنین
فقط تنها چیزایی که همین فعلا معلومه اینه که تو سیستم عاملهای کامپیوتر ویندوز حالا حالا ها جاشو به کسی نمیده چون خیلی ها تلاش کردن و موفق ترین اپل بوده که بازم ناچیز هست چون یوزرهای خاص خودشو داره
و البته الان که یه سالی میشه اپل حتی اگه آشغال هم بده بیرون برا یه عده ی خاص از نون شب هم واجبتر میشه و یه جورایی خیال خودشو راحت کرده ولی انگار زیاد هم راحت نمیتونه بشینه سر جاش با شکایت بازی هایی که راه انداخته

خلاصه اینکه به جای این حرفا باید منتظر باشیم و ببینیم کی با نوآوری های خودش بازار آینده رو در دست میگیره و اینو مطمین باشید که هیچ شرکتی دست رو دست نمیزاره تا رقبا بزنن جلو
این وسط هم بیشتر به نفع مصرف کننده تموم میشه
پس اجله نکنین و تعصبی حرف نزنین چون یه کارخونه ی یخچال سازی!!!! اثبات کرد که میتونه بازار گوشی رو در دست بگیره پس در آینده از هیچ کس هیچی بعید نیست.
با نظر شما موافقم. می تونیم طرفدار یک برند باشیم ولی لزومی نداره فقط به این دلیل هرچیزی که می سازه رو بخریم.
یادمون نره که دنیای امروز صرفه اقتصادی یک محصول اقبال عمومی رو رقم میزنه.
البته این به این معنی نیست که حتماً جنس ارزون بخریم بلکه بسته به نیازمون و قابلیتهایی که اون کالا به ما میده برند رو انتخاب میکنیم وگرنه همه باید میرفتن glx میخریدند...!:bv::bv::bv:

Jeyran
30-08-2011, 16:36
دقیقاً مثل فایرفاکس که به انحصار ie بر دنیای وب خاتمه داد وخودش شد .... جدیدی که مرورگرهایی مثل کروم این راه رو ادامه دادن... یا مثل لینوکس....
به نظر من پروژه ماکروسافت از همین الان شکست خورده و نوکیا از روی لجبازی رفت سراغ این سیستم عامل.
شاید نوکیا بتونه از این بحران بیاد بیرون( البته دیگه مثل سابق نخواهد بود!) ولی wp7 راه به جایی نمی بره.
من گوشیم گلکسی مینیه و من هم آپدیت کردم به جینجربرد. پس اینکه اندروید پشتیبانی خوبی از دیوایسهای در رنج قیمت پایین نمی کنه کلاً اشتباست.

اشتباه میکنید،
نمودارها و امارها چیز دیگه ای میگن،
درضمن هر کسی با وینفون کارکرده باشه این حرف رو نمیزنه.
حتی htc که اندروید هرچی داره از اونه، درحال کنارگذاشتنش در طولانی مدت هست.

Elninoooo
31-08-2011, 08:43
آندورید جای نوکیا نشسته ؟؟!!! :bv:
نوکیا اصلا جایگاهی جایگاهی نداشت که!!!

Nakhoda ASAD
31-08-2011, 12:24

احتمالا شما سنتون قد نمیده. اوایل حرف اول و آخر رو نوکیا میزد.

Jeyran
31-08-2011, 14:51

میشه بگید پس جای کی نشسته؟!!
اندروید با سیمبین رقابت کرد، جاشم ماله سیمبین هست، مرده با اپل یا مایکروسافت بجنگه!

RooHi_M
31-08-2011, 15:22
به نظر من هر شرکتی وقتی توانایی شو روی یک چیز متمرکز می کنه روی همون قوی میشه
مثلا فایرفاکس داره جای اینترنت اکسپلورر رو می گیره چون وقتشو فقط داره روی مرورگر صرف میکنه
یا مثلا مایکروسافت ویندوز 7 رو داره روش بیشتر کار میکنه پس توی اون زمینه موفق است
الان هم ویندوز فون داره جاشو باز می کنه چون اپل داره میره به سمت تولید همه چی ( مرورگر یا مک) پس وقت کمتری روی ios می ذاره و سیستمش دیگه تفاوت های قبلی رو نداره با سایر گوشی ها
پس هر وقت شرکتی خلاقیت و تفاوت رو با تمام وقتش بذاره روی یک چیز روی اون موفق میشه
البته این وقت نظر من بود

pnn
31-08-2011, 15:42
دوستانی که الان اندروید اندروید میکنن مثل اینکه یا فراموش کردن یا اصلا خبر ندارن که وقتی اندروید اولین ورژنش اومد تو بازار انقدر ایراد داشت که همه مشتری ها میبردن و گوشی هاشونو پس میدادن چرا چون از یه جاوا هم بدتر عمل میکرد اما بعد 6سال تازه یه سیستم عامل قوی شده.اصلا چرا راه دور بریم برید و یه x10بخرید که اندروید 1.6 روش باشه ببینید چیش کار میکنه.نه صفحه نمایش درست و حسابی نه بلوتوثی نه پخش کنندهی درست حسابی هیچی نداشت نه قابلیت پخش ویدئو داشت.نه فیلمبرداری داشت مثل این بود که یه بچه دوساله نشسته باشه یه سیستم عامل نوشته باشه.ولی بله بعد 6سال حالا یکی از بهترین های دنیا شده پس شما اینو در نظر بگیرید که ویندوز7 هم با اینکه تازه اومده به اندازه اولین ورژن اندروید ایراد نداره که هیچ خیلی از اون سرتر و باحال تره و شما باید3سال دیگه رو در نظر بگیری و بعد بگی اندروید چه جوریه.دوستان مثل اینکه سیمبین رو فراموش کردن که یه زمان تو سیستم عامل ها غولی بود که همه ارزوی داشتنش رو داشتن

amirreza_r143
01-09-2011, 12:42
تعداد نرمافزارهای اندروید به خاطر مدتی هست که اومده، وگرنه سرعت رشد وینفون در مدت مشابه و همینطور در حالا از اندروید بیشتره،
از لحاظ اینترفیس و ظاهرو هر چیز دیگه ای که فکر میکنید تو ظاهر، اندروید بهتره باید عرض کنم که بعد از ios وینفون بالاترین میزان رضایت رو داره. و اندروید بعد از اون هست با وینفون کارکنید تا متوجه بشید،
خیلی بچه گانه است،که بگیم چون بلوتوث تواندروید میشه کرد یا تصویر متحرک میشه پس زمینه گذاشت، اندروید بهتره. در حالی که در مانگو وینفون nfc رو ساپورت میکنه و عملا لزومی بر وجود بلوتوث نیست چون میشه فایلاتون رو با اون بفرستین.
دست از تعصب بردارید، اندروید با اپل رقابت نکرده، بلکه با سیمبین رقابت کرده و سهمش از بازار رو از سهم از دست رفته سیمبین به دست اورده.
اندروید در طولانی مدت مثل سیمبین میشه،ولی خیلی زودتر از سیمبین ،چون تولیدکننده ی بزرگی چون نوکیا که با اسرار تولیدش رو ادامه بده و مطمئن از فروشش باشه نداره.
و همونطور که الوپ گفت بعد از خرید متورولا تابلوی خطر سرراه اندروید هست، و همونطور که میبینید htc در حال کنار گذاشتن اندروید در طولانی مدت هست.
درضمن متن بازی در یک سیستم عاملی که خیلی گسترده است یه عیب هست نه مزیت،
برای همین گوگل به سمت کدبسته کردن اندروید پیش میره،تا نظمی به اندروید بده.
ازطرفی اگر شما یک شرکت برنامه نویسی باشید، برای نوشتن برنامه باید همون سیر کدبسته رو تو اندروید هم طی کنید تا بتونید برنامه تون رو تو مارکت بفروشید.
اینکه کی گفته هم کافیه برید تو بخش اخبار وینفون تا مقایسه هر سه رو با سند و مدرک ببینید.
یه نکته ی دیگه هم راجب فروش،
اولا وینفون گوشی ی جدیدی نداشته.
دوما وینفون رو هیچ شرکتی عرضه جهانیش رو کامل نکرد.
سوما نسخه اول وینفون دایره زبان هایی که ساپورت میکرد بسیار کم بود که این باعث کم شدن مشتری در بازارهای کلاسیک، و همینطور اسیا و اسیای شرقی هست.

اگر حتی مدت زمان رو هم حساب کنید باز هم اندروید در تولید نرم افزار نسبت به زمان بهتر عمل کرده این رو من نمیگم تو اینترنت یه سرچی کنید میبینید و جالبه همه میگن رشد اندروید سرسام اوره حتی در ضمیمه کلیک گفته بودند که فروش وینفون پایین اومده اونوققت شما میگید رشدش از اندروید بیشتره!!!! در ضمن رضایت چه ربطی به اینترفیس داره من چی گفتم شما چی گفتی من نمیگم اندروید چون لایو والپیپر یا موارد دیگه داره بهتره من میگم اینا جزو امکانات جانبی مفید این سیستم عامل هست که باعث زیبایی دو چندانش میشه اون چیزی که این همه ادم رو مجذوب اندروید کرده ازادی عملش هست که فقط سیستم عامل های اپن سورس دارند و وینفون هیچوقت بدان دست نخواهد یافت در ضمن دیدید شما هم از اندروید اطلاعی ندارید چون در اندروید 2.3.5 فناوری nfc ساپورت میشه در ضمن این فناوری هنوز تو اروپا هم جا نیوفتاده چه برسه ایران پس هر کی گفت برام اهنگ بفرست بگو برو گوشی nfc داربخر این دیگه خنده داره من تعصب ندارند الان اندروید پرفروشترین سیستم عامل جهانه پس خواسته یا ناخواسته با ios رقابت کرده در ضمن این همه قابلیت که گوگا اضافه میکنه فقط برای رقابت با سیستم عامل عالی ios هست در ضمن فعلا بهتره نوکیا کلاشو سفت بچسبه که سهامش بیشتر از این سقوط نکنه حتما اطلاع داری که برای اولین بار نوکیا رتبه اول فروش رو از ئست داده و به اپل و سامسونگ (یکی از فروشندگان اصلی اندروید) داده در ضمن طبق گفته خود گوگل خرید موتورولا برای دفاع از اندروید در برابر اپل و مایکروسافت است و انروید اگر به اینجا رسیده و چنین فروش سرسام اوری داره فقط بخاطر تعدد فروشندگانش هست پس هیچوقت گوگل بقیه سازندگان رو رها نخواهد کرد زمان این را ثابت خواهد کرد صبر کن و ببین در ضمن هر چه قدر هم گوگل اندروید رو بسته تر کنه هیچوقت به پای وینفون از ریشه بسته نمیرسه و باز هم اپن سورس خواهد بود در ضمن اپن سورس یک مزیته و فقط برای اندروید هم نیست میگو هم اپن سورسه و برای نوکیا و اینتل هست و در اخر هم خودت بدی های وینفون رو گفتی و اینم بگم گوگل فوق العاده اندروید رو ساپرت میکنه و تا حالا رو اکثر پروژه هاش موفق بوده

amirreza_r143
01-09-2011, 13:10
دوستانی که الان اندروید اندروید میکنن مثل اینکه یا فراموش کردن یا اصلا خبر ندارن که وقتی اندروید اولین ورژنش اومد تو بازار انقدر ایراد داشت که همه مشتری ها میبردن و گوشی هاشونو پس میدادن چرا چون از یه جاوا هم بدتر عمل میکرد اما بعد 6سال تازه یه سیستم عامل قوی شده.اصلا چرا راه دور بریم برید و یه x10بخرید که اندروید 1.6 روش باشه ببینید چیش کار میکنه.نه صفحه نمایش درست و حسابی نه بلوتوثی نه پخش کنندهی درست حسابی هیچی نداشت نه قابلیت پخش ویدئو داشت.نه فیلمبرداری داشت مثل این بود که یه بچه دوساله نشسته باشه یه سیستم عامل نوشته باشه.ولی بله بعد 6سال حالا یکی از بهترین های دنیا شده پس شما اینو در نظر بگیرید که ویندوز7 هم با اینکه تازه اومده به اندازه اولین ورژن اندروید ایراد نداره که هیچ خیلی از اون سرتر و باحال تره و شما باید3سال دیگه رو در نظر بگیری و بعد بگی اندروید چه جوریه.دوستان مثل اینکه سیمبین رو فراموش کردن که یه زمان تو سیستم عامل ها غولی بود که همه ارزوی داشتنش رو داشتن

خیلی جالبه میشه بفرمایید کی اندروید 6 ساله شد ما نفهمیدیم اندروید از سال 2008 اولی نسخش رو داده پس خیلی نسبت به عمر کمش خوب عمل کرده
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=600853&stc=1&d=1312906808

pnn
01-09-2011, 15:04
دوست عزیز اون 6 سال مبالغه بود اگه به جمله هام دقت کنی گفتم باید3 سال به وین7 وقت بدین مثل اینکه قشنگ جملاتم رو نخوندی)

amirreza_r143
01-09-2011, 18:12
من دوباره هم خوندم ولی به نظرم شما به جای مبالغه دارید اطلاعات غلط میدید در ضمن اندروید همچون وینفون سیستم عامل جوانی هست که به نسبت سنش رشد خارق العاده ای داشته

pnn
01-09-2011, 19:38
من دوباره هم خوندم ولی به نظرم شما به جای مبالغه دارید اطلاعات غلط میدید در ضمن اندروید همچون وینفون سیستم عامل جوانی هست که به نسبت سنش رشد خارق العاده ای داشته

دوست عزیز منم اندروید دارم و واقعا باهاش دارم حال میکنم.ولی میگم شما نباید وین7 رو با اندروید مقایسه کنی به هر حال هرچی اندروید جوان باشه بازم 3سال زودتر وارد بازار شد و تو اون موقع دقیقا همین مشکلایی که ویندوز داره رو داشت تازه یه چیز بیشتر یعنی اندروید هم اون موقع نه بلوتوث داشت نه پخش کننده ویدیو نه فیلم بردای نه مولتی تسک داشت پس شما هم باید صبر کنی و ببینی 3سال دیگه وضعیت ویندوز مثل الان اندروید هست یا نه اون موقع باید قضاوت کرد

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk

amirreza_r143
01-09-2011, 21:44
پس نتیجه میگیریم حداقل فعلا وین7 بدرد نمیخوره و باید 3 سال صبر کرد

pnn
01-09-2011, 23:50
پس نتیجه میگیریم حداقل فعلا وین7 بدرد نمیخوره و باید 3 سال صبر کرد

بله مثل اندروید که سه سال پیش به درد نمی خورد ولی الان یه سیستم عامل خوب شده

amirreza_r143
01-09-2011, 23:56
دقیقا درست میفرمایید پس این همه توضیح بر برتر بودن وین 7 چی بود؟

Jeyran
02-09-2011, 00:55
اگر حتی مدت زمان رو هم حساب کنید باز هم اندروید در تولید نرم افزار نسبت به زمان بهتر عمل کرده این رو من نمیگم تو اینترنت یه سرچی کنید میبینید و جالبه همه میگن رشد اندروید سرسام اوره حتی در ضمیمه کلیک گفته بودند که فروش وینفون پایین اومده اونوققت شما میگید رشدش از اندروید بیشتره!!!!
اصلا چه ربطی به فروش داره؟! رشد مارکت و برنامه و اکوسیستم مهم هست، و در این مورد وینفون حتی از اپل جلوتر هست، یه کم تحقیق کنید متوجه میشید، در ضمن تا با سیستم عاملی کارنکردید علکی نکوبونیدش.درثانی فروش وینفون به خاطر کم بودن تعداد گوشی هاش،هست،که مدل جدیدی هم نداشته، سیر مدلهای وینفون با عرضه مانگو سرازیر میشه فعلا همه منتظر مانگو اند. ازطرفی گوشی های وینفون عرضه جهانی کاملی نداشتن، و تمام زبون ها رو هم ساپورت نمیکردن، بنابراین اگر پست بنده رو میخوندید اونجا هم نوشتم، این در بازارهای کلاسیک بسیار موثر هست.

در ضمن رضایت چه ربطی به اینترفیس داره من چی گفتم شما چی گفتی من نمیگم اندروید چون لایو والپیپر یا موارد دیگه داره بهتره من میگم اینا جزو امکانات جانبی مفید این سیستم عامل هست که باعث زیبایی دو چندانش میشه اون چیزی که این همه ادم رو مجذوب اندروید کرده ازادی عملش هست که فقط سیستم عامل های اپن سورس دارند و وینفون هیچوقت بدان دست نخواهد یافت
میشه بفرمایید پس به چی ربط داره؟! شما مسلما با سی پی یو کار نمیکنید! با اینترفیس و قابلیت هاش کار میکنید، و وینفون در مورد بعد از اپل هست، و اندروید با اون لایو والپیپرش که تو گوشی های جاوا بیشتر دیده میشه، بعد از وینفون قرارداره. بیشتر تحقیق ها درمورد وینفون نشون میده که کسایی که داشتنش بیشتراز بقیه سیستم عامل ها نسبت به خرید وینفون رضایت داشتند و این خرید رو به بقیه هم توصیه میکنن درحالی که کاربرای اندروید بیشتر به سمت اپل و وینفون میرن.

در ضمن دیدید شما هم از اندروید اطلاعی ندارید چون در اندروید 2.3.5 فناوری nfc ساپورت میشه در ضمن این فناوری هنوز تو اروپا هم جا نیوفتاده چه برسه ایران پس هر کی گفت برام اهنگ بفرست بگو برو گوشی nfc داربخر این دیگه خنده داره من تعصب ندارند الان اندروید پرفروشترین سیستم عامل جهانه پس خواسته یا ناخواسته با ios رقابت کرده در ضمن این همه قابلیت که گوگا اضافه میکنه فقط برای رقابت با سیستم عامل عالی ios هست
بشه، سامسونگ nfc میزنه یا htc؟ در ثانی اون رو به خاطر این گفتم که نداشتن بلوتوث رو عیب میدونستید. چون سیمبین هم nfc ساپورت هست! جدا از اون انگار اطلاعی ندارید در صورت موفق شدن طرح ازمایشی nfc که تو چندکشور اجرا میشه،بعد از اون سراسر اروپا از اون استفاده خواهند کرد، دقیقا مثل بلوتوث که طی چندسال اینفرارد رو کنار زد.

در ضمن فعلا بهتره نوکیا کلاشو سفت بچسبه که سهامش بیشتر از این سقوط نکنه حتما اطلاع داری که برای اولین بار نوکیا رتبه اول فروش رو از ئست داده و به اپل و سامسونگ (یکی از فروشندگان اصلی اندروید) داده
من جایی از نوکیا گفتم؟! تعصب رو کنار بزارید بحث با شما بی فایده است، سهام نوکیا به خاطر سیمبین و کاهش سوده ناشی از اون نزول میکنه وگرنه پروژه ی وینفون تمام سرمایه نوکیا رو داخل بازاریابی و سختافزار متمرکز میکنه. و جای قبلیش رو پس میگیره اگر اخبار رو دنبال کرده باشید و تعصب رو هم کناربزارید وینفون تا سال 2015 دومین سیستم عامل پرفروش میشه،بعداز اون هم ios و دررتبه چهارم سیمبین قرارمیگیره.

در ضمن طبق گفته خود گوگل خرید موتورولا برای دفاع از اندروید در برابر اپل و مایکروسافت است و انروید اگر به اینجا رسیده و چنین فروش سرسام اوری داره فقط بخاطر تعدد فروشندگانش هست پس هیچوقت گوگل بقیه سازندگان رو رها نخواهد کرد زمان این را ثابت خواهد کرد صبر کن و ببین
گوگل این رو برای آروم تر کردن بقیه سازنده ها گفته، فقط جنبه ی تبلیغی داره، هیچ کدوم از شرکت ها هم نگفتن که ما خوشهالیم! فقط ابراز خرسندی کردند.این که اندروید فعلا جذاب هست دلیل بر موفقیتش در طولانی مدت نیست، اندروید در طولانی مدت به عنوان بازار فرعی عمل میکنه مثل سیمبین برا نوکیا و بادا برای سامسونگ در حال حاضر.دقت کنید طولانی مدت!ولی حتی نوکیا هم میدونه در صورتی که بخواد در کوتاه مدت موفق بشه میتونه اندروید رو انتخاب کنه ولی برای شرکتی مثل نوکیا طولانی مدت مهم هست و تمایز از بقیه.

در ضمن هر چه قدر هم گوگل اندروید رو بسته تر کنه هیچوقت به پای وینفون از ریشه بسته نمیرسه و باز هم اپن سورس خواهد بود در ضمن اپن سورس یک مزیته و فقط برای اندروید هم نیست میگو هم اپن سورسه و برای نوکیا و اینتل هست و در اخر هم خودت بدی های وینفون رو گفتی و اینم بگم گوگل فوق العاده اندروید رو ساپرت میکنه و تا حالا رو اکثر پروژه هاش موفق بوده
اصلا ربطی نداره، انگار هیچ اطلاعی ندارید. حالا من هرچی بگم، وقتی شما برنامه نویس باشی برای اینکه برنامه ات رو تو مارکت بتونی بفروشی باید مسیری رو طی کنی و این برا همه ی سیستم عامل ها یکسان هست، در ضمن در سیمبین هم به راحتی میشه به کدهاش دسترسی داشت،ولی تونسته موفقش کنه؟!
عامل مهم فقط جذابیت و سادگی محیط برنامه نویسی هست، و همینطور مارکت منظم و سود اور که در اپل و وینفون هست و اندروید نداره. مایکروسافت بیشش از 80 درصد بازار پی سی رو در اختیار داره و به همین نسبت برنامه نویس اشنا با ویندوز، کافیه بلد باشید برا ویندوز برنامه بنویسید،تا برا وینفون هم بتونید. در ثانی مطمئنا با مرتبط شدن ویندوز هشت پی سی با وینفون دیگر جایی برا بحث نمیمونه.
اپن سورسی برا اوایل اندروید خوب بود باعث پیشرفتش شد ولی در طولانی مدت باعث بهم ریختگی و دور شدن برنامه نویس ها و شرکت های برنامه نویسی از اون میشه،جدای سختافزارهای مختلف و بهم ریختگی های اونطرفی.
حتی اگر بادا هم اپن سورس بشه میتونه کمک بزرگی باشه و مورد استقبال قرار میگیره ولی قضیه الان می گو با الان اندروید فرق میکنه.همینطورکه ios بعد مدتی کدبسته شد.بحث بی فایده ای هست لطفا ادامه ندید، اگر هم باز دوستدارید جواب بفرستید:29: تو پروفایل مطرح کنید.

pnn
02-09-2011, 01:11
دقیقا درست میفرمایید پس این همه توضیح بر برتر بودن وین 7 چی بود؟

دوست عزیز مثل اینکه نگرفتید ما داریم برتری اولین نسخه ویندوز رو با اولین نسخه اندروید مقایسه می کنیم.نه اینکه بیام اولین نسخه یا یه چیز رو با ورژن اصلاح شده یه چیز دیگه بعد3 سال مقایسه کنیم.این حرف شما مثل اینه که شما بیاید یه بنز 2011رو که بعد چنرین و چند سال تفکر اصلاح سازی و دادن ورژن های متفاوت از اون رو با یه بی ام و سال 1900مقایسه کنی که تازه اولین مدل این شرکت و مسلما نسبت به یه بنز 2011ایرادهای فراوانی داره.پس شما برو سه سال پیش اندروید رو با الان ویندوز مقایسه کن تا ببینی که ویندوز چقدر از اون سرتره.

Smigel
02-09-2011, 08:50
در مدح وینفون همین بس که من رو گوشیم اندروید که داشتم یه کلیپ 720p رو با کلی لگ و تیک زدن و اختلاف صدا و تصویر نشون میداد،الان که وینفون نصب کردم یه کلیپ 1080p رو کاملا روون و بدون هیچ مشکلی پخش میکنه
دیگه مقایسه از این بهتر که دو تا سیستم عامل تو یه گوشی امتحان بشه؟؟
یه نظرت خوب نیست که یه سیستم عامل با سخت افزار ضعیف کاری رو انجام بده که سیستم عامل دیگه برای انجامش به سخت افزار قوی نیاز داره؟

amirreza_r143
02-09-2011, 12:43
در مدح وینفون همین بس که من رو گوشیم اندروید که داشتم یه کلیپ 720p رو با کلی لگ و تیک زدن و اختلاف صدا و تصویر نشون میداد،الان که وینفون نصب کردم یه کلیپ 1080p رو کاملا روون و بدون هیچ مشکلی پخش میکنه
دیگه مقایسه از این بهتر که دو تا سیستم عامل تو یه گوشی امتحان بشه؟؟
یه نظرت خوب نیست که یه سیستم عامل با سخت افزار ضعیف کاری رو انجام بده که سیستم عامل دیگه برای انجامش به سخت افزار قوی نیاز داره؟

اگه اینطوریه الان بادا 300 تونی هم با بهترین کیفیت فایل های اچ دی رو اجرا میکنه پس بادا هم از اندروید بهتره؟

amirreza_r143
02-09-2011, 12:46
دوست عزیز مثل اینکه نگرفتید ما داریم برتری اولین نسخه ویندوز رو با اولین نسخه اندروید مقایسه می کنیم.نه اینکه بیام اولین نسخه یا یه چیز رو با ورژن اصلاح شده یه چیز دیگه بعد3 سال مقایسه کنیم.این حرف شما مثل اینه که شما بیاید یه بنز 2011رو که بعد چنرین و چند سال تفکر اصلاح سازی و دادن ورژن های متفاوت از اون رو با یه بی ام و سال 1900مقایسه کنی که تازه اولین مدل این شرکت و مسلما نسبت به یه بنز 2011ایرادهای فراوانی داره.پس شما برو سه سال پیش اندروید رو با الان ویندوز مقایسه کن تا ببینی که ویندوز چقدر از اون سرتره.
Sent from my gt-s5660 using tapatalk

ما هم داریم میگیم الان کردوم سیستم عامل بهتره در ضمن اگه اینطوری حساب کنی الان بادا با اینکه از همه سیستم عامل ها جوان تره ولی کامل تر هست به نسبت سنش من نمیگم وینفون بده فقط میگم الان یعنی امروز اگه کسی قصد خرید اسمارت فون داره اندروید مطمئنا کامل تره

amirreza_r143
02-09-2011, 13:11
اصلا چه ربطی به فروش داره؟! رشد مارکت و برنامه و اکوسیستم مهم هست، و در این مورد وینفون حتی از اپل جلوتر هست، یه کم تحقیق کنید متوجه میشید، در ضمن تا با سیستم عاملی کارنکردید علکی نکوبونیدش.درثانی فروش وینفون به خاطر کم بودن تعداد گوشی هاش،هست،که مدل جدیدی هم نداشته، سیر مدلهای وینفون با عرضه مانگو سرازیر میشه فعلا همه منتظر مانگو اند. ازطرفی گوشی های وینفون عرضه جهانی کاملی نداشتن، و تمام زبون ها رو هم ساپورت نمیکردن، بنابراین اگر پست بنده رو میخوندید اونجا هم نوشتم، این در بازارهای کلاسیک بسیار موثر هست.

میشه بفرمایید پس به چی ربط داره؟! شما مسلما با سی پی یو کار نمیکنید! با اینترفیس و قابلیت هاش کار میکنید، و وینفون در مورد بعد از اپل هست، و اندروید با اون لایو والپیپرش که تو گوشی های جاوا بیشتر دیده میشه، بعد از وینفون قرارداره. بیشتر تحقیق ها درمورد وینفون نشون میده که کسایی که داشتنش بیشتراز بقیه سیستم عامل ها نسبت به خرید وینفون رضایت داشتند و این خرید رو به بقیه هم توصیه میکنن درحالی که کاربرای اندروید بیشتر به سمت اپل و وینفون میرن.

بشه، سامسونگ nfc میزنه یا htc؟ در ثانی اون رو به خاطر این گفتم که نداشتن بلوتوث رو عیب میدونستید. چون سیمبین هم nfc ساپورت هست! جدا از اون انگار اطلاعی ندارید در صورت موفق شدن طرح ازمایشی nfc که تو چندکشور اجرا میشه،بعد از اون سراسر اروپا از اون استفاده خواهند کرد، دقیقا مثل بلوتوث که طی چندسال اینفرارد رو کنار زد.

من جایی از نوکیا گفتم؟! تعصب رو کنار بزارید بحث با شما بی فایده است، سهام نوکیا به خاطر سیمبین و کاهش سوده ناشی از اون نزول میکنه وگرنه پروژه ی وینفون تمام سرمایه نوکیا رو داخل بازاریابی و سختافزار متمرکز میکنه. و جای قبلیش رو پس میگیره اگر اخبار رو دنبال کرده باشید و تعصب رو هم کناربزارید وینفون تا سال 2015 دومین سیستم عامل پرفروش میشه،بعداز اون هم ios و دررتبه چهارم سیمبین قرارمیگیره.

گوگل این رو برای آروم تر کردن بقیه سازنده ها گفته، فقط جنبه ی تبلیغی داره، هیچ کدوم از شرکت ها هم نگفتن که ما خوشهالیم! فقط ابراز خرسندی کردند.این که اندروید فعلا جذاب هست دلیل بر موفقیتش در طولانی مدت نیست، اندروید در طولانی مدت به عنوان بازار فرعی عمل میکنه مثل سیمبین برا نوکیا و بادا برای سامسونگ در حال حاضر.دقت کنید طولانی مدت!ولی حتی نوکیا هم میدونه در صورتی که بخواد در کوتاه مدت موفق بشه میتونه اندروید رو انتخاب کنه ولی برای شرکتی مثل نوکیا طولانی مدت مهم هست و تمایز از بقیه.

اصلا ربطی نداره، انگار هیچ اطلاعی ندارید. حالا من هرچی بگم، وقتی شما برنامه نویس باشی برای اینکه برنامه ات رو تو مارکت بتونی بفروشی باید مسیری رو طی کنی و این برا همه ی سیستم عامل ها یکسان هست، در ضمن در سیمبین هم به راحتی میشه به کدهاش دسترسی داشت،ولی تونسته موفقش کنه؟!
عامل مهم فقط جذابیت و سادگی محیط برنامه نویسی هست، و همینطور مارکت منظم و سود اور که در اپل و وینفون هست و اندروید نداره. مایکروسافت بیشش از 80 درصد بازار پی سی رو در اختیار داره و به همین نسبت برنامه نویس اشنا با ویندوز، کافیه بلد باشید برا ویندوز برنامه بنویسید،تا برا وینفون هم بتونید. در ثانی مطمئنا با مرتبط شدن ویندوز هشت پی سی با وینفون دیگر جایی برا بحث نمیمونه.
اپن سورسی برا اوایل اندروید خوب بود باعث پیشرفتش شد ولی در طولانی مدت باعث بهم ریختگی و دور شدن برنامه نویس ها و شرکت های برنامه نویسی از اون میشه،جدای سختافزارهای مختلف و بهم ریختگی های اونطرفی.
حتی اگر بادا هم اپن سورس بشه میتونه کمک بزرگی باشه و مورد استقبال قرار میگیره ولی قضیه الان می گو با الان اندروید فرق میکنه.همینطورکه ios بعد مدتی کدبسته شد.بحث بی فایده ای هست لطفا ادامه ندید، اگر هم باز دوستدارید جواب بفرستید:29: تو پروفایل مطرح کنید.
چرا اتفاقا خیلی هم ربط به فروش داره در ضمن مگه رشد مارکت اندروید کم بوده مگه رشد تعدد تولید دیوایس های اندرویدی کم بوده یکم تحقیق کنید بد نیست مطمئن باشید اگر سیستم عامل خوبی بود اکثر تولید کنندگان اسمارت فون ها به جای اون سراغ اندروید نمیرفتند پس تعداد کم تولید کنندگانش به خاطر ضعف هاش هست در ضمن بهتره حرف امروز بزنید چون اینده رو هیچکس نمیتونه پیش بینی کنه شما فکر میکنید گوگل میشینه ببینه مایکروسافت جاش رو بگیره مطمئن باشید با امدن اندروید 4 بیش از پیش اندروید پیشرفت میکنه در ضمن حرف شما چه ربطی داشت من گفته بودم لایو والپیپر و موارد دیگر باعث زیبایی این سیستم عامل هستند ولی شما چی میگید در ضمن اینترفیس یکی از نقاط قوت اندرویده مخصوصا سنس و تاچ ویز و حتی پوسته ال جی همگی از زیبایی های این سیستم عامل هستند این دیگه خنده دار ترین حرفی بود که شنیدم گربه دستش موش نمیرسه میگه پیف پیف بو میده از کی تا حالا لایو والپیپر که یکی از خصوصیات جذاب و اصلی اندرویده در گوشی های جاوا دیده شده لطفا اگه نمیدونید چی بگید اطلاعات غلط ندید و در مورد فروش هم که باز شما گفتید اینده در ضمن اگر همون مقاله رو خونده باشید که البته پیش بینی انچنان درستی هم نیست باز هم وینفون پشت سر اندروید قرار گرفته در ضمن شاید طرفداران اندروید سمت ios برن ولی مطمئن باش سمت وینفون نمیرن وینفون هینطور داره سهم بازارش رو ازدست میده ولی مثل اینکه طبق گفته های شما همه سایت ها دارن اشتباه میکنن در ضمن نگید نداشتن بلوتوث ضعف نیست چون این یک استاندارد جهانیه و هر روز داره ورژن های جدیدش میاد در گوشی های جدید داره ورژن3 بلوتوث استفاده میشه پس هنوز کاملا استاندارده در ضمن معلوم نیست اینده چی میشه شاید چیز دیگه ای جای همین nfc رو بگیره و اینم بگم تمام گوشی های معدودی که الان این فناوری رو دارند در کنارش بلوتوث هم دارند و این یک ضعف بسیار جدی برای وینفون هست و یکی از دلایل عدم استقبال.
وای پس دم نوکیا گرم که اطلاعاتش همیشه درسته و وینفون رو اتخاب میکنه ولی سامسونگ htc سونی ال جی موتورولا و ... همه اشتباه میکنن برادر من این کار نوکیا فقط بخاطر مایکروسافتی بودن الوپ بوده وگرنه چرا فقط نوکیا این تصمیم رو گرفته یعنی بقیه نمیدونستن نگید الان بقیه دارن میرن سمت وینفون چون فعلا یعنی الان همش.ن سمت اندرویدن و حتی گوگل نکسوس پریم رو داده به سامسونگ . در ضمن جالبه اگه انقدر برنامه نویسی وینفون راحته و همه با ویندوز انایی دارن چرا نقدر برنامه هاش کمه نگید الان فلان قدر برنامه داره چون جایی خونده بودم روند تولی نر مافزار های وینفون خوب بوره ولی عالی و به اندازه اندروید نبوده در ضمن هی نگید اینده الان چند مرده حلاجه در ضمن همه میگن اپن سورس بودن از نقاط قوت هر سیستم عاملی هست اونوقت نمیدون شما چه اصراری دارید بگید بده

pnn
02-09-2011, 14:04
چرا اتفاقا خیلی هم ربط به فروش داره در ضمن مگه رشد مارکت اندروید کم بوده مگه رشد تعدد تولید دیوایس های اندرویدی کم بوده یکم تحقیق کنید بد نیست مطمئن باشید اگر سیستم عامل خوبی بود اکثر تولید کنندگان اسمارت فون ها به جای اون سراغ اندروید نمیرفتند پس تعداد کم تولید کنندگانش به خاطر ضعف هاش هست در ضمن بهتره حرف امروز بزنید چون اینده رو هیچکس نمیتونه پیش بینی کنه شما فکر میکنید گوگل میشینه ببینه مایکروسافت جاش رو بگیره مطمئن باشید با امدن اندروید 4 بیش از پیش اندروید پیشرفت میکنه در ضمن حرف شما چه ربطی داشت من گفته بودم لایو والپیپر و موارد دیگر باعث زیبایی این سیستم عامل هستند ولی شما چی میگید در ضمن اینترفیس یکی از نقاط قوت اندرویده مخصوصا سنس و تاچ ویز و حتی پوسته ال جی همگی از زیبایی های این سیستم عامل هستند این دیگه خنده دار ترین حرفی بود که شنیدم گربه دستش موش نمیرسه میگه پیف پیف بو میده از کی تا حالا لایو والپیپر که یکی از خصوصیات جذاب و اصلی اندرویده در گوشی های جاوا دیده شده لطفا اگه نمیدونید چی بگید اطلاعات غلط ندید و در مورد فروش هم که باز شما گفتید اینده در ضمن اگر همون مقاله رو خونده باشید که البته پیش بینی انچنان درستی هم نیست باز هم وینفون پشت سر اندروید قرار گرفته در ضمن شاید طرفداران اندروید سمت ios برن ولی مطمئن باش سمت وینفون نمیرن وینفون هینطور داره سهم بازارش رو ازدست میده ولی مثل اینکه طبق گفته های شما همه سایت ها دارن اشتباه میکنن در ضمن نگید نداشتن بلوتوث ضعف نیست چون این یک استاندارد جهانیه و هر روز داره ورژن های جدیدش میاد در گوشی های جدید داره ورژن3 بلوتوث استفاده میشه پس هنوز کاملا استاندارده در ضمن معلوم نیست اینده چی میشه شاید چیز دیگه ای جای همین nfc رو بگیره و اینم بگم تمام گوشی های معدودی که الان این فناوری رو دارند در کنارش بلوتوث هم دارند و این یک ضعف بسیار جدی برای وینفون هست و یکی از دلایل عدم استقبال.
وای پس دم نوکیا گرم که اطلاعاتش همیشه درسته و وینفون رو اتخاب میکنه ولی سامسونگ htc سونی ال جی موتورولا و ... همه اشتباه میکنن برادر من این کار نوکیا فقط بخاطر مایکروسافتی بودن الوپ بوده وگرنه چرا فقط نوکیا این تصمیم رو گرفته یعنی بقیه نمیدونستن نگید الان بقیه دارن میرن سمت وینفون چون فعلا یعنی الان همش.ن سمت اندرویدن و حتی گوگل نکسوس پریم رو داده به سامسونگ . در ضمن جالبه اگه انقدر برنامه نویسی وینفون راحته و همه با ویندوز انایی دارن چرا نقدر برنامه هاش کمه نگید الان فلان قدر برنامه داره چون جایی خونده بودم روند تولی نر مافزار های وینفون خوب بوره ولی عالی و به اندازه اندروید نبوده در ضمن هی نگید اینده الان چند مرده حلاجه در ضمن همه میگن اپن سورس بودن از نقاط قوت هر سیستم عاملی هست اونوقت نمیدون شما چه اصراری دارید بگید بده

دوست عزیز مثل اینکه شما هیچ اطلاعاتی نداری و همین طور می نویسی ولی اون موقع که اندروید اومده بود جز اچ تی سی هیچ برنده دیگه ای سراغش نرفت.پس ربطی نداره چون برند کمتری میره سمت ویندوز پس سیستم عامله بدیه مثل اینکهریادتون رفته تا دو سال فقط و فقط اچ تی سی میومد و اندروید میزد و سامسونگ اینها همه تازه یه سال اندروید میزنن در صورتی که الان تمام برندها بعد گدشت یه سال تقریبا همشون دارن ویندوز فون میزنند و روز به روز داره بر تعدادشون افزوده میشد در صورتی که اندروید بعد دو سال تونست نظر تمام برندها رو به خودش جذب کنه.در کل دوست عزیز اگه یه خورده تو اینترنت بچرخی و بگردی می بینی اندروید داره کم کم سهمش میاد پایین.و شما تو یه جملتون گفتین نبود بلوتوث یه ضعفه در صورتی که اندروید هم بلوتوث نداشت اپل هم نداره پس اگه ضعفه پس چرا شرکت ها نمیان و درستش نمی کنن و این وسط فقط این اندروید هست که اومده با فعال کردن ارسال و دریافت بلوتوث مشتری ها رو گول میزنه و به سمت خودش می کشونه.در کل دوست عزیز من نمیگم ویندوز بهتره یا اندروید من میگم هر دوشون تو یه سطح اند ولی من میگم اندروید اینده چندان جالبی رو نداره و تا چند سال دیگه مثل سیمبین میشه اینو شک نکن

aminstedio
02-09-2011, 14:53
چرا فکر میکنید سیمبین شکست خورده؟ شکستی در کار نیست اصلا شکست رو به چی تعریف کردید که آخر این فرمول سیمبین شکست خورده؟
طبق آخری اخبار
الان سیمبین رو باید در Symbian Belle و سی پس یو ARM Cortex A9 1GHz و جی پی یو BCM2763 با 128 مگابایت حافضه گرافیکی مجزا و قابلیت ضبط و پخش ویدیو های Full HD ،توانایی رندر 1 گیگاپیکسل،عکسبرداری با وضوح 20 مگاپیکسل ، جستجو کرد.
در تبلتهای Archos از ARM Cortex A8 with DSP 800MHz استفاده میشه!
مرجع : آخرین اخبار همین هفته سیمبین رو دنبال کنید

pnn
02-09-2011, 16:34
ما که نگفتیم شکست خورده ما داریم میگیم دیگه مثل سابق نیست.

sunrise07
03-09-2011, 09:22
ببخشید حالا که بحث داغه منم نظرم رو میگم ، یادمه چند سال قبل تو یکی از فروم ها دوستان داشتند راجع به سیستم عامل اختصاصی برند محبوبشون حرف میزدند و میگفتن که اندروید فایده نداره ، الان اون برند اون سیستم عامل رو انداخته دور و کلا داره اندروید میزنه . البته قصد ندارم بگم اندروید فوق العادست و بقیه نه . حرف من چیز دیگه ای هستش
گوگل ، اپل و مایکروسافت . این سه تا برند ویژگی هایی دارند که باعث میشه سیستم عامل هاشون برای گوشی ها بازار رو قبضه کنه . اما به گفته خود استیوجابز ، هیچ وقت دنیای موبایل و اینترنت تک قطبی نمیشه . اینده متعلق به اندروید ، ios و وینفون هستش . این سه تا با وجود که هدفشون تقریبا یکی هستش مسیر های متفاوتی رو برای رسیدن به هدفشون انتخاب کردند. قضاوت هنوز زوده ، هر سه تا سیستم عامل جوان هستند بخصوص وینفون . ولی به نظرم اپل و گوگل و مایکروسافت چون خودشون دارند آینده دنیای وب رو میسازند موفق ترین شرکت ها خواهند بود . خیلی از ما ها داریم از سرویس های انلاین گوگل استفاده می کنیم ، گوگل هم داره به بهترین نحو ممکن از این ابزار استفاده می کنه . خیلی از ما ها داریم از ویندوز روی سیستم های خانگیمون استفاده می کنیم مایکروسافت هم داره از این موضوع بهره میبره ، اپل هم جای خودش رو داره و هدفگذاری دقیقی برای محصولاتش داره . چند سال قبل گفتم آینده از آن پردازش ابری و سرویس های مبتنی بر وب ، ویدئوی انلاین ، تماس های تصویری و صوتی بلادرنگ ، واقعیت افزوده ، فروشگاه های انلاین ، سیستم های کنترل از راه دور و .... هست . چیزی که مایکروسافت ، گوگل و اپل توش تبحر دارند . سیستم عامل های دیگه از نظر من سهم بسیار کمتری در آینده خواهند داشت ، نبرد بین این سه شرکت خواهد بود و البته بعید میدونم پیروزی مطلق نصیب یکی از این سه تا بشه .

amirreza_r143
03-09-2011, 11:04
دوست عزیز مثل اینکه شما هیچ اطلاعاتی نداری و همین طور می نویسی ولی اون موقع که اندروید اومده بود جز اچ تی سی هیچ برنده دیگه ای سراغش نرفت.پس ربطی نداره چون برند کمتری میره سمت ویندوز پس سیستم عامله بدیه مثل اینکهریادتون رفته تا دو سال فقط و فقط اچ تی سی میومد و اندروید میزد و سامسونگ اینها همه تازه یه سال اندروید میزنن در صورتی که الان تمام برندها بعد گدشت یه سال تقریبا همشون دارن ویندوز فون میزنند و روز به روز داره بر تعدادشون افزوده میشد در صورتی که اندروید بعد دو سال تونست نظر تمام برندها رو به خودش جذب کنه.در کل دوست عزیز اگه یه خورده تو اینترنت بچرخی و بگردی می بینی اندروید داره کم کم سهمش میاد پایین.و شما تو یه جملتون گفتین نبود بلوتوث یه ضعفه در صورتی که اندروید هم بلوتوث نداشت اپل هم نداره پس اگه ضعفه پس چرا شرکت ها نمیان و درستش نمی کنن و این وسط فقط این اندروید هست که اومده با فعال کردن ارسال و دریافت بلوتوث مشتری ها رو گول میزنه و به سمت خودش می کشونه.در کل دوست عزیز من نمیگم ویندوز بهتره یا اندروید من میگم هر دوشون تو یه سطح اند ولی من میگم اندروید اینده چندان جالبی رو نداره و تا چند سال دیگه مثل سیمبین میشه اینو شک نکن

مطمئن باش اگه اطلاع نداشتم الکی نظر نمیدادم در ضمن وقتی اطلاع ندارید چرا نظر میدید ورژن 1 اندروید طبق عکسی هم که گذاشتم سال 2008 بوده و اولین گوشی اندرویدی سامسونگ هم سال 2009 تولید شده پس میشه 1 سال بعد از تولید اندروید نه 2 سال من مثل شما بدون منبع حرف نمیزنم اینم منبع http://www.gsm+aria.com/phones/Phone.aspx?phone=2569 (علامت+را بردار)پس میبینید که حرف شما از پایه و اساس غلطه و تازه من بقیه برند ها رو هم نگفتم پس میبینید که وینفون شاهکار نکرده و اندروید هم در همین بازه زمانی تولید کنندگان مطرح دنیای موبایل رو دوره خودش جمع کرد و در مورد سقوط اندروید این حرف از پایه و اساس غلطه و باز هم برات منبع میذارم که ببینی رشدش از همه ی سیستم عامل های دیگه بیشتره در ضمن این جدیدترین بررسی هست http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=164820&highlight=%D8%B1%D8%B4%D8%AF+%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8 %B1%D9%88%DB%8C%D8%AF حتی تبلت های اندرویدی هم رشد زیادی میکنند
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=162482&highlight=%D8%B1%D8%B4%D8%AF+%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8 %B1%D9%88%DB%8C%D8%AF در مورد اینکه بقیه دارند اندروید رو ترک میکنند همین منبع رو بخونی کافیه http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=164795&highlight=%D8%B1%D8%B4%D8%AF+%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8 %B1%D9%88%DB%8C%D8%AF و در مورد بلوتوث اینم بگم که ios بلوتوث داره ولی برای ارسال و دریافت نمیشد استفاده کرد که به راحتی توسط هکر ها برای این منظور استفاده شد و در ضمن داشتن بلوتوث یکی مزیته مخصوصا اگه کشور خودمون رو در نظر بگیری در ضمن اگه خوب نبود اندروید و سیمبین و ... بلوتوث رو روی سیستم عاملشون ساپورت نمیکردند در ضمن اینده اندروید بسیار روشنه البته خیلی روشن تر از وینفون و با امدن اندروید 4 بهتر هم میشه در ضمن هیچوقت اندروید رو با وینفون مقایسه نکن چون مثل مقایسه جزیره با اقیانوسه در ضمن همون سیمبین هم اگر ساپورت بهتری نوکیا ازش میکرد الان به این حال و روز نمی افتاد و تنها ضعف سیمبین ظاهر خسته کننده و تعداد کمتر اپلیکیشن هاش هست در ضمن نوکیا کجا و گوگل کجا مطمئن باش ساپرت گوگل یک چیز دیگست و هیچ وقت اندروید به سرنوشت سیمبین دچار نمیشه حداقل حالا حالاها نمیشه

alinero
03-09-2011, 11:28

داداش فكر كنم تو دو خط آخر جاي اندرويد و سيمبين رو بايد عوض كني....:bv::dz:

Behzad WM
04-09-2011, 17:45
زیاد وقت کسی رو نمیگرم ، اما فقط همین رو بگم که WP7 تازه اول راهه ...

موقعی که مایکروسافت Win Mobile رو زدر ( اوایل ویندوز موبایل ) ، شاخ بود و به اوجی رسیده بود ، خبری از آندروید و ... نبود ...

سیمبین هم هنوز به S60 V3 نرسیده بود ...

و بعد هم شاهد قدرتمند تر شدنش شدیم ، تا اینکه مایکرسافت مدتی بعد از معرفی WP7 ، علنا" اعلام کرد که مارکت ویندوز موبایل بسته شد ...

پس داره تمام قدرتش رو صرف Wp7 میکنه ، چون شاید رقیب خودش رو فقط اپل میدونه ...

دوستانی که با محصولات اپل یا Wp7 کار کرده باشند ، متوجه سیاست و قدرت پشتیبانی میشوند ، کوچکترین چیزی که میشه بهش اشاره کرد ، نرم افزار ZUNE در 7 هست ...

جالبه خیلی ها که از آندروید حرف میزنند ، الان دارند از WINDOWS استفاده میکنند ، چون حتی همون Linux رو نمیتونن باهاش کار کنند ... اما دارن مثل چی از زیر شاخه لینوکس ( آندروید ) طرفداری میکنن ...

شما قدرتمندی مایکروسافت رو در آینده هم در Windows و هم WP با کمی صبر متوجه میشید ...

ویندوز 8 کامپیوتر ، همون WP7 خواهد شد ...

بدرود ...

amirreza_r143
05-09-2011, 15:03
اولن اگه اینور ماجرا قدرتی مثل مایکروسافته اونور هم ابر غولی مثل گوگل هست که همیشه به پیروزی در پروژه هاش معروفه در ضمن من همین الان از ویندوز xp استفاده میکنم ولی این چه ربطی داره الان به نظر من در مقوله pc ویندوز بهتر هست از بیشتر جهات مخصوصا تعداد برنامه ها در صورتی که در مقوله گوشی ها کاملا فرق میکنه و این گوگل هست که فعلا پیشتاز بازاره و محصول کامل تر و با تعداد اپلیکیشن های بسیار بیشتر داره 30000 در برابر 300000 یعنی 10 برابر

GenomeX
06-09-2011, 11:15
سیستم عامل خونگی ربطی به تلفن نداره!
هر شرکتی تو یه بخشی قویه اگه ماکروسافت تو pc خوبه دلیل نمی شه که هرچیز دیگه ای که تولید می کنه خوب باشه. پس اگه فردا اتومبیل هم زد چون لوگوی ماکروسافت رو داره از برند های دیگه بهتره.
در مورد لینوکس بله منم بلدنیستم ازش استفاده کنم چون تا حالا امتحانش نکردم. همه اونایی که با لینوکس کار کردن می گن واقعاض کار باحاش جذابه. ولی چون من یه برنامه نویس نیستم و سیستمی می خوام که برنامه هایی که لازم دارم رو اجرا کنه وکارم رو راه بندازه ویندوز برام کافیه.
شما از دانشجوهای کامپیوتر بپرس، خیلی هاشون لینوکس رو دوست دارن!

aminstedio
06-09-2011, 12:04
دوست عزیز من هم لینوکس دارم و هم win7 استفاده لینوکس با winها فرق داره بهترین استفاده لینوکس برای سرور هاست و سرعت نسبتا بهتری نسبت به win داره. البته به چشم من اینجور اومده ولی در کل الان وقتی سیستم رو رو شن میکنم همیشه توی 7 میرم:cs:

stop2000
06-09-2011, 14:23
سلام به همه ی دوستان فکر کنم بحث کلا منحرف شده !!!
برگردیم سر بحث اصلی بهتره ولی بازم جالبه که با اینکه این مقاله راجع به آینده ی سیستم عامل هاست بازم بعضی از دوستان میان میگن فعلا فلان سیستم عامل اوله !! جالبه!!
دوستان خواهشا در مورد آینده ی ویندوز فون بحث کنید نه در باره ی الانش
فعلانم از چیزایی که مشخصه اینه که
ویندوز فون پتانسیل بالاتری از آندروید داره
بادا فعلا برای اول شدن نیومده و اصلا همچین هدفی هم نداره پس به بحث ربطی نداره !!
و در آخر دوباره بگم در باره ی چیزایی که الان هست و همه میدونن دوستان نظر ندن چون همه میدونیم فعلا آندروید اوله ولی به نظر من فقط به خاطر شرکت هایی مثل سامسونگ و اچ تی سی هست که اوله وگرنه....
و با تشکر از نظرات همه ی دوستان و خوشحالم که میبینم این بحث اینقدر داغ شده!!:dc:

mehryoomad
06-09-2011, 22:13
درسته مایکروسافت غوله و من ازش خیلی خوشم میاد
ولی باید یه خورده بجنبه

jaky1990
07-09-2011, 02:33
با سلام خدمت همه دوستان.
من تازه نشستم همه پست هارو از اول تا اینجا خوندم، چیزی که دیدم بیشتر میشه گفت تلفیقی از تعصب و اطلاعاتی بود که در تبلیغات ها کسب شده.
یکی از دوستان اشاره ای به دانشجوی کامپیوتر کرد. بله به عنوان دانشجوی کامپیوتر لینوکس چیز مناسبیه ولی در جای خودش. یعنی باز بستگی داره که میخوای چیکار کنی، بعضی پروژه ها رو با لینوکس میزنیم بعضی هارو با ویندوز، حالا اینجا جاش نیست بحث نمی کنم چرا.
برگردیم به موضوع تاپیک:
اول جواب اینو بدم:

اصلا ربطی نداره، انگار هیچ اطلاعی ندارید. حالا من هرچی بگم، وقتی شما برنامه نویس باشی برای اینکه برنامه ات رو تو مارکت بتونی بفروشی باید مسیری رو طی کنی و این برا همه ی سیستم عامل ها یکسان هست،
اصلا اینی که میگی نیست، سیستم مارکت ها با هم متفاوت هست و مهمترین دلیلی( درواقع تنها دلیل) که آندروید رشد کرده سیستم باز مارکتینگ هست.
در عمل گوگل از java استفاده میکنه و مایکروسافت از #C برای برنامه نویسیش.
javaکار ها گران ترند، java سخت تره، برنامه نویسی با java وقت بیشتری میگیره، خیلی از چیز ها رو دیفالت نداره و باید 500 تا چیز اضافه کرد از درو دیوار بهش و ...
ولی گوگل به java گیر داده، و چون پول بیشتری در ساعت کاریه مشابه به javaکار میدن، برنامه نویسای زیادی رفتن سمتش.
در مورد آنروید. حتی آندروید 2.3 هم هسته ی برنامه نویسیش به قدرت وین فون نیست.
ولی کارایی آنروید الان بیشتره و در واقع انروید بهتره. حالا چرا؟
همه به سیستم مارکتینگ بر میگرده، اول این که اندروید مفت هست. یعنی پول سیستم عامل ازت نمیگیره، یا حداقل علنی نمیگیره، ولی وین فون قیمت داره، key داره و...
این قضیه خود به خود تعدادی از مشتری هارو به سمت آندروید میبره ، پس ملت گوشی های آنرویدی میخرن، در نتیجه تقاضا برا اصلاح و نرم افزار بالا میره. اونوقته که برنامه نویس ها میرن سراغ آنروید و براش برنامه کاربردی، برنامه هایی برای رفع مشکلاتش و ... میسازن و اینجاست که مارکت آنروید خیلی راحت این برنامه هارو از فیلترش رد میکنه و نتیجش میشه رضایت مشتری، چرا که برای هر مشکلی که داره n تا برنامه هست که خلاصه یکیش خوبه. این بود شیوه گوگل برای تصاحب بازار.
حالا کار ویندوز فون سخت شده.
اگه مایکروسافت بخواد کاری کنه باید با live service کارشو جولو ببره، مارکتینگش رو یکم راحت تر کنه و اونوقت هست که بازارش بر میگرده،
در مورد اشکالات وین فون اصلا بحث نمیکنم چون همون نسخه اولش هم از انروید 2.2 کمتر مشکل داشت، که البته تو 2.3 دیگه از وین فون نسخه اول جلو زده:دی
من خوم الان انروید رو گوشی دارم، دلیلش هم کمبود نرم افزار برای وین فون 7 هست، با این حال هر روز صبح که بلند میشم خومو قانع میکنم که سیستم عامل رو وین فون نکنم، چون حتی خودم هم اگه حوصله کنم میتونم راحت برنامه بنویسم برا گوشی.
مشکل مارکتینگ حل بشه مایکروسافت برده، حل نشه میبازه. ربطی هم به مانگو اینا نداره.
البته، با همکاریه نوکیا، احتمال داره مایکروسافت یه کارایی بکنه، چون نوکیا یه عده مشتری سنتی داره که اونا معمولا گوشی جدیدشو میخرن، و تقاضا برا نرم افزار برای وین فون بالا میره، در این حالت مایکروسافت ناخواسته مجبور میشه یه کارایی بکنه، و در نتیجه یه کمی رشد میکنه، حالا بسته به تغیراتش میتونه برنده یا بازنده باشه.
یه نکته کوچیک راجب اپل: هیچ وقت نابود نمیشه، مگه سیاستش عوض شه، چون سیاست فعلیش با پولدارا میخونه و به همین دلیل ملت واسه کلاسش میخرن. هروقت دیگه با کلاس نباشه از بین میره:دی
دوستان یه لطفی کنن اگه در جایی با من مخالف هستن با آرامش و با دلیل بگن تا جوابشون رو بدم یا نهایتش خودم قانع بشم:دی
ممنون از توجه دوستان.

amirreza_r143
07-09-2011, 15:00
سلام به همه ی دوستان فکر کنم بحث کلا منحرف شده !!!
برگردیم سر بحث اصلی بهتره ولی بازم جالبه که با اینکه این مقاله راجع به آینده ی سیستم عامل هاست بازم بعضی از دوستان میان میگن فعلا فلان سیستم عامل اوله !! جالبه!!
دوستان خواهشا در مورد آینده ی ویندوز فون بحث کنید نه در باره ی الانش
فعلانم از چیزایی که مشخصه اینه که
ویندوز فون پتانسیل بالاتری از آندروید داره
بادا فعلا برای اول شدن نیومده و اصلا همچین هدفی هم نداره پس به بحث ربطی نداره !!
و در آخر دوباره بگم در باره ی چیزایی که الان هست و همه میدونن دوستان نظر ندن چون همه میدونیم فعلا آندروید اوله ولی به نظر من فقط به خاطر شرکت هایی مثل سامسونگ و اچ تی سی هست که اوله وگرنه....
و با تشکر از نظرات همه ی دوستان و خوشحالم که میبینم این بحث اینقدر داغ شده!!:dc:

این بحث اینده وینفون که همه بهش استناد میکنن از پیش بینی چند تا موسسه اماری اغاز شد من فقط اینو بگم شما گفتید وینفون پتانسیل بهتری داره اگه همون پیش بینی ها رو نگاه کنید میبینید که اگر هم درست در بیاد باز هم اندروید رو در جایگاه اول و وینفون رو دوم میدونه و در واقع جایگاه ios رو به وینفون داده پس مطمئنا پتانسیل اندروید بالاتره ببین دوست من نظر من اینه که سیستم عامل های اپن سورس مخصوصا الان اندروید پتانسیل بهتری برای رشد دارند دقت کردی که اندروید چقدر نرم افزار رایگان داره حتی از ios هم بیشتر فکر میکنید دلایل اینا چیه فقط اپن سورس بودن

amirreza_r143
07-09-2011, 15:03
با سلام خدمت همه دوستان.
من تازه نشستم همه پست هارو از اول تا اینجا خوندم، چیزی که دیدم بیشتر میشه گفت تلفیقی از تعصب و اطلاعاتی بود که در تبلیغات ها کسب شده.
یکی از دوستان اشاره ای به دانشجوی کامپیوتر کرد. بله به عنوان دانشجوی کامپیوتر لینوکس چیز مناسبیه ولی در جای خودش. یعنی باز بستگی داره که میخوای چیکار کنی، بعضی پروژه ها رو با لینوکس میزنیم بعضی هارو با ویندوز، حالا اینجا جاش نیست بحث نمی کنم چرا.
برگردیم به موضوع تاپیک:
اول جواب اینو بدم:

اصلا اینی که میگی نیست، سیستم مارکت ها با هم متفاوت هست و مهمترین دلیلی( درواقع تنها دلیل) که آندروید رشد کرده سیستم باز مارکتینگ هست.
در عمل گوگل از java استفاده میکنه و مایکروسافت از #c برای برنامه نویسیش.
Javaکار ها گران ترند، java سخت تره، برنامه نویسی با java وقت بیشتری میگیره، خیلی از چیز ها رو دیفالت نداره و باید 500 تا چیز اضافه کرد از درو دیوار بهش و ...
ولی گوگل به java گیر داده، و چون پول بیشتری در ساعت کاریه مشابه به javaکار میدن، برنامه نویسای زیادی رفتن سمتش.
در مورد آنروید. حتی آندروید 2.3 هم هسته ی برنامه نویسیش به قدرت وین فون نیست.
ولی کارایی آنروید الان بیشتره و در واقع انروید بهتره. حالا چرا؟
همه به سیستم مارکتینگ بر میگرده، اول این که اندروید مفت هست. یعنی پول سیستم عامل ازت نمیگیره، یا حداقل علنی نمیگیره، ولی وین فون قیمت داره، key داره و...
این قضیه خود به خود تعدادی از مشتری هارو به سمت آندروید میبره ، پس ملت گوشی های آنرویدی میخرن، در نتیجه تقاضا برا اصلاح و نرم افزار بالا میره. اونوقته که برنامه نویس ها میرن سراغ آنروید و براش برنامه کاربردی، برنامه هایی برای رفع مشکلاتش و ... میسازن و اینجاست که مارکت آنروید خیلی راحت این برنامه هارو از فیلترش رد میکنه و نتیجش میشه رضایت مشتری، چرا که برای هر مشکلی که داره n تا برنامه هست که خلاصه یکیش خوبه. این بود شیوه گوگل برای تصاحب بازار.
حالا کار ویندوز فون سخت شده.
اگه مایکروسافت بخواد کاری کنه باید با live service کارشو جولو ببره، مارکتینگش رو یکم راحت تر کنه و اونوقت هست که بازارش بر میگرده،
در مورد اشکالات وین فون اصلا بحث نمیکنم چون همون نسخه اولش هم از انروید 2.2 کمتر مشکل داشت، که البته تو 2.3 دیگه از وین فون نسخه اول جلو زده:دی
من خوم الان انروید رو گوشی دارم، دلیلش هم کمبود نرم افزار برای وین فون 7 هست، با این حال هر روز صبح که بلند میشم خومو قانع میکنم که سیستم عامل رو وین فون نکنم، چون حتی خودم هم اگه حوصله کنم میتونم راحت برنامه بنویسم برا گوشی.
مشکل مارکتینگ حل بشه مایکروسافت برده، حل نشه میبازه. ربطی هم به مانگو اینا نداره.
البته، با همکاریه نوکیا، احتمال داره مایکروسافت یه کارایی بکنه، چون نوکیا یه عده مشتری سنتی داره که اونا معمولا گوشی جدیدشو میخرن، و تقاضا برا نرم افزار برای وین فون بالا میره، در این حالت مایکروسافت ناخواسته مجبور میشه یه کارایی بکنه، و در نتیجه یه کمی رشد میکنه، حالا بسته به تغیراتش میتونه برنده یا بازنده باشه.
یه نکته کوچیک راجب اپل: هیچ وقت نابود نمیشه، مگه سیاستش عوض شه، چون سیاست فعلیش با پولدارا میخونه و به همین دلیل ملت واسه کلاسش میخرن. هروقت دیگه با کلاس نباشه از بین میره:دی
دوستان یه لطفی کنن اگه در جایی با من مخالف هستن با آرامش و با دلیل بگن تا جوابشون رو بدم یا نهایتش خودم قانع بشم:دی
ممنون از توجه دوستان.

من 90 درصد با حرفات موافقم ولی نظر من اینه که سیاست های کلی معمولا تغییر نمیکنند و اینده در دست سیستم عامل های اپن سورسه و این باز بودن و ازادی سیستم عامل چیزیه که این همه ملت رو دوستدار سیستم عامل های اپن سورس مخصوصا اندروید کرده و ممکنه وینفون خیلی پیشرفت کنه ولی هیچگاه به اندروید نمیرسه

jaky1990
08-09-2011, 00:11
من 90 درصد با حرفات موافقم ولی نظر من اینه که سیاست های کلی معمولا تغییر نمیکنند و اینده در دست سیستم عامل های اپن سورسه و این باز بودن و ازادی سیستم عامل چیزیه که این همه ملت رو دوستدار سیستم عامل های اپن سورس مخصوصا اندروید کرده و ممکنه وینفون خیلی پیشرفت کنه ولی هیچگاه به اندروید نمیرسه
نمیشه با قطعیت چیزیو گفت. یادت باشه لینوکس نتونست جای ویندوز رو بگیره. همه چی به کار بر عادی بر میگرده، نه خاص. برنامه نویس، استاد کامپیوتر... مهم نیست، بیشتر جامعه مردم عادی هستن، هرکی اونارو راضی کنه برنده هست. که فعلا نرم افزار های زیاد آندروید ملت رو راضی کرده.

stop2000
08-09-2011, 13:49
این بحث اینده وینفون که همه بهش استناد میکنن از پیش بینی چند تا موسسه اماری اغاز شد من فقط اینو بگم شما گفتید وینفون پتانسیل بهتری داره اگه همون پیش بینی ها رو نگاه کنید میبینید که اگر هم درست در بیاد باز هم اندروید رو در جایگاه اول و وینفون رو دوم میدونه و در واقع جایگاه ios رو به وینفون داده پس مطمئنا پتانسیل اندروید بالاتره ببین دوست من نظر من اینه که سیستم عامل های اپن سورس مخصوصا الان اندروید پتانسیل بهتری برای رشد دارند دقت کردی که اندروید چقدر نرم افزار رایگان داره حتی از ios هم بیشتر فکر میکنید دلایل اینا چیه فقط اپن سورس بودن

عزیز من منظور من از اینکه ویندوز فون پتانسیل بالاتری داره این بود که در استفاده از سخت افزار مشابه ویندوز فون توان بیشتری داره
توی همین تاپیک یکی از دوستان که hd2 داره این رو به خوبی توضیح داده
جالبه یکی از دوستان توی این تاپیک فکر میکنه ویندوز فون بلوتث نداره !!!؟؟! ولی میگه آی فون داره !!! یعنی فکر میکنه قطعه ی بلوتوث توی گوشی های ویندوز فون نیست!!! ( عزیز من هم هست هم با هک میاد براش مثل آی فون البته بعید نیست خود مایکروسافت هم بگذارش!!)
و در مورد مارکت هم مارکت ویندوز فون تازه بعد از مانگو راه میوفته اگر قوانینش هم الان سخته واسه اینه که در برنامه نویسی ویندوز فون فعلی یکم محدود هستش و خیلی از برنامه هارو نمیشه براش نوشت و اصلا ربطی به مارکت که دوست عزیزمون گفتن نداره و دقیقا به همون مانگو و اینها ربط داره چون در کیت برنامه نویسی جدید دست برنامه نویسا واسه برنامه هایی که ویندوز فون میشناسه بازتره ولی حالا جدا از اینها : ( اسپم)
یکی اومد مغازه ی دوستم آیفونشو هی تو دستش گرفته بود هی کلاس میگذاشت من تروفیم رو در آوردم گذاشتم روی میز کنار آیفون که اون گذاشته بود !! طرف به جای اینکه به جنسا نگاه کنه همینطوری به ویندوز فون نگاه میکرد !! خلاصه وقتی میخواست دوستم قیمت جنسای طرف رو حساب کنه من وقتی با ویندوز فون حسابش کردم طرف گفت این گوشی چیه ... چه جالبه .... خلاصه شام با هم رفتیم بیرون!!!:aw:
ویندوز فون واقعا کلاس داره!!:cb:

S.H.A.H.R.O.K.H
08-09-2011, 14:43
متاسفانه همه مون دچار سیاست بازار گوشی شدیم و از پشت پرده ها خبر نداریم...

amirreza_r143
09-09-2011, 13:42
نمیشه با قطعیت چیزیو گفت. یادت باشه لینوکس نتونست جای ویندوز رو بگیره. همه چی به کار بر عادی بر میگرده، نه خاص. برنامه نویس، استاد کامپیوتر... مهم نیست، بیشتر جامعه مردم عادی هستن، هرکی اونارو راضی کنه برنده هست. که فعلا نرم افزار های زیاد آندروید ملت رو راضی کرده.

همینطور هم باید در نظر داشته باشی که اندروید تونست جای سیمبین وینفون و ios رو بگیره این غیر از اپن سورس بودن به ساپورت شرکت هم بستگی داره که دراین مورد گوگل حرف نداره و اینم دیدیم که اندروید کاربران عادی رو راضی کرد و جای این ها رو گرفت در ضمن فقط اندروید نیست نمونه دیگرش فایر فاکس و گوگل کروم هستند که بر پایه اپن سورس تونستند بسیاری از جایگاه ie رو به دست بیارند

jaky1990
10-09-2011, 12:52
همینطور هم باید در نظر داشته باشی که اندروید تونست جای سیمبین وینفون و ios رو بگیره این غیر از اپن سورس بودن به ساپورت شرکت هم بستگی داره که دراین مورد گوگل حرف نداره و اینم دیدیم که اندروید کاربران عادی رو راضی کرد و جای این ها رو گرفت در ضمن فقط اندروید نیست نمونه دیگرش فایر فاکس و گوگل کروم هستند که بر پایه اپن سورس تونستند بسیاری از جایگاه ie رو به دست بیارند

به به، حرف خودمو پس دادی بهم:دی
منم گفتم نمیشه چیزیو با قطعیت گفت دیگه. اگه هیچ برنامه اوپن سورسی جایگاه پیدا نمیکرد، اونوقت با قطعیت میگفتیم وین فون آندروید رو شکست میده.اگه غیر اینه بگو.

امیدهک1
23-09-2011, 23:08
مفاله خوبی بود ولی باویندوز8 درست مایکرو به بالا میاد اما این دلیل نمی شه همه ی شرکتها دست روی دست بزارند باید بگم بازی ادامه داره حالا حالاها کسی برنده است بهترین ساپورت داشته باشه میگو .ویندوز8.ای او س.اندروید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

danial_sh69
29-09-2011, 12:12
آینده بی شک از آن اندروید خواهد بود....

و زنده باد برند سامسونگ و عضمت کهکشان 2....گلکسی :cv:

mehrdad-ati
29-09-2011, 12:31
دوستان چت روم گیر آوردید ؟ :4:

آینده کجا بود بابا ! مگه 2012 دنیا تموم نمیشه ؟ پس دیگه چرا انقدر بحث می کنید با هم ؟ :4:

البته خارج از شوخی که بشیم . این حرکت جدید مایکروسافت خیلی هوشمندانه بود . ترکیب arm با x86 رو میگم . اگه گوگل میخواد سهم بازارشو از دست نده باید خیلی خیل تلاشش رو بیشتر کنه . البته این وسط به نظر من اصلا نیازی به معرفی winphone نبود چون خیلی زود winphone با windows ادغام میشه و همون اکوسیستم یکپارچه و ... .

خلاصه من عقیدم اینه که 2 تا 3 سال دیگه جایگاه موبایل مایکروسافت قطعا جهش عظیمی رو خواهد داشت اما اینکه بتونه جایگه apple یا google رو به خطر بندازه هنوز کمی زوده بحث در موردش .

yeganehaym
29-09-2011, 23:39
احتمال زیادی هست که مایکروسافت بتونه سیستم عامل جدیدش رو موفق کنه اون هم به خاطر قرارداد شیطانیش با نوکیاست گه اگه نوکیا در این وضع نبود و سهام دار مایکروسافت در نوکیا نبود حتما این قرارداد بی شرمانه رو نمی پذیرفت ، بهتر هست کمی به موقعیت گوگل توجه کنین ، شما دارین طوری بحث می کنین که مثلا همه اینا بر اساس بازار ایرانه ، اپل مال پولدارها نیست بلکه با قیمت 200 دلار داره عرضه میشه و بازارش کاملا متفاوته ، در مورد اندروید چینی ها هم وارد شدن که به زودی گوشی ها ارزون قیمت رو در بازار ایران رواج میدن

حالا یه مقایسه با گوگل و مایکروسافت
گوگل : خدمت ، علم ، پول
مایکروسافت : پول ، پول ، حالا چون بقیه شرکت ها مزاحمن :علم ، خدمت
باور کن اگه بینگ تنها موتور جست و جوی دنیا بود هر جست و جو 1 دلار می گرفت
در ضمن تجربه ثابت کرده اگه مایکروسافت امکانی جالب رو عرضه کنه
بعدا گوگل با شیوه گیرا و نوین تر اون رو عرضه می کنه

far2011
30-09-2011, 11:38
ممنون