PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولین همراه من,تولدت مبارک!

N E X U S
10-08-2011, 11:02
قشنگ یادم است,خرداد سال 79 بود.آن سال من یک وسیله ی اعجاب انگیز خریدم,وسیله ای که با کمک آن میتوانستم از هر نقطه ای از شهر,چه بیرون و چه در خانه با دوستانم تماس بگیرم.بله;درست حدس زدید.اسم آن وسیله ی اعجاب انگیز موبایل بود.با شنیدن نام موبایل حتما یاد اولین گوشی خود یا گوشی فعلی خودتون می افتید.اگر گوشی فعلی خود را در ذهن دارید باید بگویم که کاملا اشتباه فکر میکنید.گوشی هایی که از ابتدا وارد ایران میشدند و تقریبا تا سال 82 هم مهمان بودند,هیچ شباهتی به گوشی های حال حاضر,حتی 1100 نداشتند.اولین گوشی من که متاسفانه نامش را یادم نیست,یک گوشی از شرکت Siemens بود,که اندازه اش به اندازه ی تلفن های خانگی بی سیم حال حاضر بود.بسیار کل.فت و سنگین هم بود.ولی باز هم برای من و دیگر ایرانیان که تا به حال فکر میکردیم برای زنگ زدن فقط باید از تلفن خانه استفاده کرد یک وسیله ی اعجاب انگیز بود.آن روزها موبایل یک وسیله ی تجملاتی بود.گرچه پرکاربرد بود ولی کم تر کسی حاضر به خریدن آن میشد(دلیل آن را در پایین تر میخوانید) این وسیله ی اعجاب انگیز,با همت بلند مخابرات و همکاری چند شرکت دیگر وارد ایران شد.مخابراتی که الان در جامه ی نو,با نام "همراه اول"ظاهر شده است.همراه اول یا مخابرات سابق از سال 76 به توزیع سیم کارت و گوشی های موبایل پرداخت.آن روز ها سال های خوبی برای همراه اول بود,زیرا پول های کلانی از این راه در می اورد.سیم کارتی که به پول آن زمان یک میلیون بود و گوشی موبایلی که یک میلیون بود.البته همان طور که در بالا اشاره کردم در آن زمان موبایل یک وسیله ی تجملاتی بود و کم تر کسی موبایل میخرید ولی کم کم خرید موبایل شروع شد و به این جا رسیدیم که بعضی بدون موبایل نمیتوانند زندگی کنند.جا دارد از همراه اول,به خاطر لطفی که در حق مردم کشور کرد و برای اولین بار موبایل و سیم کارت را به ایران اورد,در حالی که کشورهایی بودند که هنوز موبایل در آن ها وجود نداشت.همراه اول,تولد 14 سالگی ات را تبریک میگویم.

موفق و پاینده باشید:ax:

AraSh_HighFire
10-08-2011, 11:37
قشنگ بود....جدی خیلی قشنگ بود

Safavy2002
10-08-2011, 22:49
ایول دمت گرم واقعا زیبا بود
خسته نباشی

Milo.Metallboy
11-08-2011, 09:37
من هم به نوبه ی خودم به بزرگترین دزد مخابراتی خاورمیانه تولدش رو تبریک میگم !!!

mamali72
12-08-2011, 03:28
الحق و الانصاف این شرکت تا تونست از مردم دزدی کرد ...
خدا پدر و مادر ایرانسلو که دست همراه اولو واسه مایی که چشم بسته 800 تا 1 تومان پولمون رو به سیمکارتهای gsm بدون اینترنت !!! میدادیم روکرد بیامرزه ...
رقابت ایرانسل باعث پیشرفت مخابرات شد ...
اگه رقابت نباشه پیشرفتی هم در کار نیست ...