PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مزایده با طعم کلاه برداری

PEYMAN
10-09-2011, 22:24
به نام خدا

انسان امروزی حاضر به انجام هرکاریست تا پیشرفت کند و موفق شود،ولی متاسفانه امروزه پیشرفت به معنای غلط "افزایش ثروت" شناخته میشود.یک سازنده ی مدرسه در روستاهای دورافتاده خودش را موفق و یک کلاه بردار هم بعد از کلاه برداری خود را موفق میشناسند.اما کدامشان واقعا موفق هستند؟

http://www.thevarguy.com/wp-content/uploads/2009/09/nortel-enterprise-unit-auction.jpg

چندی پیش با یک سایت مزایده ی فارسی آشنا شدم،قبل از ان هم قبلا به این روش مزایده برخورد نکرده بودم.متاسفانه اول هزینه رو صرف شرکت در مزایده کردم و بعد دنبال تحقیق رفتم.

اول قبل از همه کمی در مورد مزایده توضیح میدم.یک نوع مزایده به نام bidding fee auction یا penny auction وجود دارد که یک نوع مزایده ی همگانیست.طریقه ی کار هم اینطورست که هر شخص اول باید برای خرید یک BID یا همان اعتبار شرکت در مزایده هزینه ای باید پرداخت کند که البته برگشت پذیر نیست.هر موقع زمان تمام شد و نام اخرین نفری که در قسمت BID ثبت شده باشد با پرداخت هزینه ی کمی برنده ی ان وسیله میشود.
کسی که مزایده ای راه می اندازه از دو راه درآمد کسب میکند.1-هزینه ای که برای خرید هر BID پرداخت شده 2-قیمتی که برای هر کالا،برنده ی مزایده باید پرداخت کند.

یک مثال:
مزایده مورد نظر از قیمت 1000 تومن شروع میشود.به ازای هر نفری که با BID در مزایده شرکت میکنند 10 تومن به قیمت مورد نظر اضافه میشود.کالای مورد مورد نظر هم یک نوت بوک 600 هزار تومانی است.
این دستگاه سرانجام با قیمت 30000 تومان به یک برنده رسید.اول هزار تومان اولیه را از قیمت کل دستگاه برمیداریم که 29000 باقی میماند.به ازای هر BID ده تومان به قیمت اضافه میشود پس عدد را تقسیم بر ده میکنیم یعنی 2900 بار بر روی دکمه ی BID برای شرکت در مزایده کلیک شده.قیمت 10 بید در سایت 8000 تومان میباشد یعنی برای یک نوت بوک 600 هزار تومانی،برگزارکننده ی مزایده مبلغ 2 میلیون و 320 هزار تومان دریافت کرده.
این مبلغ فقط برای یک مزایده دریافت شده و روزانه حدود5 مزایده برگزار میشود.

حالا شاید تصور کنید که ممکن است کالای مورد مزایده با قیمت کمتری هم به فروش برسد (که تا به حال سابقه نداشته).فقط کافی است صاحب سایت یک اکانت با BID بی نهایت برای خود درست کند و مزایده را تا زمانی ادامه دهد که به مبلغ مورد نظر خودش برسد!

بنده با این سایت از طریق یک امضا در فروم پرشین تولز اشنا شدم.دیروز هم یک تاپیک در مورد همین مساله در ان سایت قرار داده شده بود که متاسفانه کاملا پاک شد!.مثل اینکه کلاه بردار مورد نظر در این سایت هم دستی دارد.

نویسنده:پیمان عباسی
دوستان لطفا این متن رو توی هر فرومی که هستید کپی کنید

در ضمن بسته ی cn3 کلاه برداریه

mamali72
11-09-2011, 02:25
100 درصد تایید میشه پیمان جان ...
خوب شد ما رو در جریان گذاشتید.
من هم توی امضای یکی از اعضای pt این لینک رو دیدم.
با رنگ قرمز و فونت بزرگ سه خط نوشته بود که خرید نوکیا n8 با قیمت 1000 تومان و از این جور چرت و پرتا !!!
نزدیک بود اشتباه کنم و ثبت نام کنم.
ولی خوب از اونجایی که از این جور کلاه برداری ها توی pt زیاد دیدم ، یکم شک کردم ...
ممنون که شک ما رو تبدیل به یقین کردید ! :aw: ممنون از اطلاع رسانیت :4:
---------------------------------------------------------
یه چند تا نکته کوچولو واسه خرید اینترنتی میگم رعایت کنید مشکلی ندارید ...
دوستان توی خرید اینترنتی (غیر بید) حتما از طرف مقابل شماره ثابت منزل بگیرید و طی 3 الی 4 بار تماس مطمئن بشید که درست هستش !!!
شماره حساب و کارتی که میگیرید حتما متعلق به خود شخص باشه و لا غیر !
اگر مقدور بود (که باید باشه!) از فروشنده بخواید یه عکس از کارت ملی خودش برای شما بذاره واسه پیگیری در صورت مشکل ...
و حتما از فروشنده بخواید چند عکس از کالای مورد نظرتون رو با نام کاربری خودش توی سایت ، روی کاغذی کنار اون وسیله براتون بذاره تا مطمئن بشید جنس موجود و متعلق به فروشنده هستش ...
در کل پیشنهاد من فقط حضوری است ... اما اگر نشد با رعایت اینایی که گفتم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد :ab:

PEYMAN
11-09-2011, 07:20
100 درصد تایید میشه پیمان جان ...
خوب شد ما رو در جریان گذاشتید.
من هم توی امضای یکی از اعضای pt این لینک رو دیدم.
با رنگ قرمز و فونت بزرگ سه خط نوشته بود که خرید نوکیا n8 با قیمت 1000 تومان و از این جور چرت و پرتا !!!
نزدیک بود اشتباه کنم و ثبت نام کنم.
ولی خوب از اونجایی که از این جور کلاه برداری ها توی pt زیاد دیدم ، یکم شک کردم ...
ممنون که شک ما رو تبدیل به یقین کردید ! :aw: ممنون از اطلاع رسانیت :4:
---------------------------------------------------------
یه چند تا نکته کوچولو واسه خرید اینترنتی میگم رعایت کنید مشکلی ندارید ...
دوستان توی خرید اینترنتی (غیر بید) حتما از طرف مقابل شماره ثابت منزل بگیرید و طی 3 الی 4 بار تماس مطمئن بشید که درست هستش !!!
شماره حساب و کارتی که میگیرید حتما متعلق به خود شخص باشه و لا غیر !
اگر مقدور بود (که باید باشه!) از فروشنده بخواید یه عکس از کارت ملی خودش برای شما بذاره واسه پیگیری در صورت مشکل ...
و حتما از فروشنده بخواید چند عکس از کالای مورد نظرتون رو با نام کاربری خودش توی سایت ، روی کاغذی کنار اون وسیله براتون بذاره تا مطمئن بشید جنس موجود و متعلق به فروشنده هستش ...
در کل پیشنهاد من فقط حضوری است ... اما اگر نشد با رعایت اینایی که گفتم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد :ab:
مرسی.

یه تاپیک توی پرشین تولز توی همین مورد بود که بعد از یه روز کلا از سایت محو شد واسه همین من رو مجاب کرد که اینجا اطلاع رسانی کنم

من بجای شما 55 هزار تومن بید خریدم که البته به جایی نرسیدم خواستم به شما هم خبر بدم:cx:

ronaldo de asis
11-09-2011, 07:35
مرسی

RED EYE
11-09-2011, 12:01
من با این سایت از همون روز های اول اشنا شدم و توی دومین مزایده اش که یک هارد اکسترنال بود شرکت کردم و 8 هزار تومن رو خرج کردم ولی مزایده ای که از 18 هزارتومن شروع شده بود رو یک شخص خوش شانش ( راست و دروغش با خود سایت :d ) با قیمت 26 هزار و اندی خرید یعنی 320,000 تومان خرج از طرف مردم منهای اون تخفیف خوده هارد هم که 64 هزار تومن باشه بکنیم میشه 256000 تومان سود خالص فقط برای یک مزایده !

ولی برادر من در یک مزایده کارت شارژ 20 هزار تومنی شرکت کرد و قیمت از 4000 تومن اولیه به 8 هزار تومن رسید و اونم بیخیال شد و به قول خوده سایت خرید زن-بوردی کرد و بقیه پول رو داد و کارت شارژ رو گرفت چون از همون اول به این قصد در مزایده شرکت کرده بود بد نبود

hamedhell
17-09-2011, 15:23
از طرف دیگه، مدیر اون سایت فرد بسیار باهوشیه که اینقدر راحت داره پول در میاره.

ای کاش این هوشو تو یه راه دیگه میذاشت.

PEYMAN
21-09-2011, 17:54
امروز متوجه شدم که این سایت فیل+ترشده
http://bidfa.ir

Jamal.M
21-09-2011, 18:10
مطلب كه مقاله نبود ولي جهت اطلاع رساني دوستان فعلا باز ميمونه
ولي فكر كنم اگه توي بخش عمومي ايجاد ميشد بهتر بود

pmc_935
01-10-2011, 09:36
متاسفانه مدیر سایت مذکور دوست صمیمی بنده است