PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب های برنامه نویسی جاوا

hamedb2003
23-02-2007, 18:55
ئو باره سلام این فایل هم اطلاعات خیلی خوبی در مود سخت افزاری جاوای موبایل به شما میده

hamedb2003
23-02-2007, 18:55
تمامی کتاب های آموزشی برنامه نویسی جاوا در قالب فایل های pdf یا ebup یا ebook و یا هر فایل دیگری که قابل دانلود باشند در این تاپیک قرار میگیرتذلطفا اگر در مورد آموزشی سوالی دارید یا میخواهید در مورد آن مطلبی را بیان کنید از دکمه ی نقل قول پایین آن پست استفاده کنید.
با تشکر.

mm2236
05-06-2007, 05:32
سلام

این رو هم یه نگاه بندازین ...

یا علی

mesgar
02-08-2008, 01:31
سلام
اول بايد تبريك بگم به خاطر ايجاد اين تاپيك
من بعد از سي شارپ به جاوا علاقه مندم و به خاطر درس برنامه نويسي حدود يكسال جاوا كار كردم(البته بعد از اون كه با سي شارپ آشنا شدم ديگه جاوا كار نكردم مگر براي كارهاي كوچك) و كلي باهاش برنامه نوشتم از جمله بازي شطرنج دو نفره نوشتم(به عنوان پروژه درس) البته بدليل اينكه اون موقع عادت نداشتم كه درست حسابي كار هامو آرشيو كنم الان برنامه كاملش رو ندارم ولي فعلا سورس برنامه ميني سويپر را برايتان مي گذارم تا كمي با نحوه نوشتن جاوا آشنا بشيد

جاوا به نظر من به چهار دليل محبوبيت فراواني پيدا كرد اولا ايمن بودن ، در زبان سي بدليل وجود اشاره گر به حافظه هكر ها و ويروس نويسان از آن استفاده كرده و برنامه هاي مخرب مي نوشتند ولي با حذف اشاره گرهايي كه به طور مستقيم به حافظه دسترسي داشتند در زبان برنامه نويسي جاوا ، باعث ايمن شدنش شد دومين دليلش را دوستمان ذكر كردند يعني پورتيبل بودن جاوا(وابسته نبودن به سيستم عامل) و همين دليل باعث شد اين زبان به اينترنت و گوشي هاي موبايل راه پيدا كند
و دليل سومش كه من به اين دليل علاقه مند به آن شدم شي گرايي بود كه تحولي بزرگ در دنياي برنامه نويسي ايجاد كرد
چهارمين دليلش هم ايجاد راحت واسط كاربري گرافيكي در جاوا بود البته تا قبل از سي شارپ
احتمالا در آينده نزديك در مورد شي گرايي صحبت خواهم كرد

فقط چند نكته بگم تا بعد :
1- براي شروع فرق نمي كند از چه محيطي براي برنامه نويسي استفاده كنيد ولي خوده من آن زمان از Intelig idea استفاده كردم ولي الان استفاده از netbeans را توصيه مي كنم البته بگم از نظر قواعد كد نويسي هيچ فرقي نمي كند و فقط واسط گرافيكي بهتري دارد(آموزش هايي كه دوستمون dallas1387 دادند تا آنجا كه من ديدم درست و كامل بود و در هر محيطي بايد اينگونه بنويسيد)
2- فعلا اگر مبتدي هستيد از ابتدا به سراغ نوشتن برنامه براي موبايل نرويد
3- تجربه به من ثابت كرده تا برنامه ننويسيد عمرا برنامه نوسي ياد نمي گيريد پس با ياد گرفتن هر مبحث سعي كنيد حتما يك برنامه هر چند كوچك بنويسيد
4- توصيه مي كنم يك پرو‍ژه برنامه نويسي انتخاب كنيد و سعي كنيد در عرض چند ماه آن را انجام دهيد مثلا بازي شطرنج يا بازي تتريس يا ميني سويپر يا نرم افزار اطلاعات بيمارستان و ... نترسيد چرا كه اولش سخت بنظر مي رسد ولي هرچه جلو تر برويد بسيار آسان خواهد شد
5- بدليل شباهت زبان هاي برنامه نويسي به يكديگر با دانستن يكي از زبان هاي پاسكال ، سي پلاس پلاس ، سي شارپ يا جاوا مي توانيد در مدت كوتاهي ديگر زبان ها را ياد بگيريد

موفق باشيد

mesgar
02-08-2008, 02:44
ممنون دوست عزيز
من تقريبا با هر زباني كار كردم ولي به صورت حرفه ايي فقط يك زبان را ادامه دادم
ان شالله به زودي دوستان حرفه اي جاوا در اين بخش فعال بشوند ولي تا آن موقع تا آنجا كه بتوانم به سوالات دوستان پاسخ خواهم گفت ولي آموزش به زبان فارسي چيز ديگريست كه به دلايلي فعلا نمي توانم و البته شما نيز به خوبي شروع كرديد .
البته با وجود كتاب هاي الكترونيكي آموزش جاوا آن هم به زبان فارسي ديگر احتياجي به آموزش من نيست و من تا حد توانم به سوالات پاسخ خواهم گفت
فعلا هم دو كتاب الكترونيكي ديگر براي آموزش مقدماتي جاوا به زبان فارسي مي گذارم و اگر كسي سوالي داشت در خدمتم
البته در آينده نزديك يكسري كتاب آموزشي ديگر نيز در تاپيك تازه تاسيسم در مورد جاوا خواهم گذاشت
كتاب ها طبق گفته نويسنده هايشان كپي رايت نداره:surprised:

meys@m
02-08-2008, 14:48
سلام
سه تا پی دی اف آموزشی netbeans برای همه ی دوستان عزیز.
این پی دی اف ها ، netbeans را به صورت کامل آموزش میدهند ، در صورت نیاز به این آموزش ها بگین تا بقیه اش رو هم بذارم. :surprised:

حق کپی رایتش هم برا j2me.blogfa.com محفوظه. :froown:

یا علی! :flower:

abolfazlhossein
02-03-2009, 11:08
:atten:
ليست برنامه هاي مورد نياز براي برنامه نويسي موبايل

227123

227124

227125

227126

227127

prog
30-03-2011, 21:49
سلام دوستان عزيز اين يك اموزش بسيار خوب زبان برنامه نويسي جاوا هست پيشنهاد ميكنم دانلودش كنيد حجمش1 مگا بايت هست .
جاوا یک زبان برنامه نویسی است که در اوایل دهه 90 توسط Java Soft ، بخش نرم افزاری شرکت Sun توسعه داده شد. هدف آن بود که جاوا زبانی ساده، قوی و همه منظوره باشد. جاوا تمام جنبه های مثبت C و ++C را در خود دارد و آن چیزهایی که برنامه نویسان ++C از آن نفرت داشته اند مانند وراثت چند گانه، تحریف اپراتورها و اشاره گرها را به کناری گذاشته است. از این زبان هم برای تولید نرم افزار و هم طراحی صفحات وب استفاده می شود. این مجموعه آموزشی شامل بیش از 200 صفحه آموزش زبان برنامه نویسی جاوا به صورت فارسی در قالب فایل PDF می باشد. توجه داشته باشید که جاوا با JavaScript متفاوت است و این دو هیچ ارتباطی با هم ندارند.
اين هم لينك دانلودش
http://txt.ir/ebooks/science/computer/programming/Learn%20Java%20Programming%20for%20software%20engi neers/Learn%20Java%20Programming%20for%20software%20engi neers%20(www.txt.ir).pdf

Wrench
17-10-2011, 15:13
10 تا پي دي اف در سطح معمولي به آموزش برنامه نويسي جاواي موبايل پرداخته اميدوارم به دردتون بخوره

Wolfomid
26-05-2016, 07:27
سلام
من کتابی در رابطه با برنامه نویسی ندیدم، گویا فراموش شده تا لینک کتاب ها در سایت قرار داده بشه