PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رام گلکسی اس پلاس کوک شده با بیس I9001xxkps نسخه cwm+روت+دئودکس+فارسی سازی

fh_toptala
18-11-2011, 22:22
با سلام به همه دوستان
امروز می خوام رام جینجربرید 2.3.6 اروپایی که رامی خیلی سریع و کم مصرفی هست رو با تمام آموزش های لازم واستون آموزش بدم هرچند من خودم 9001 ندارم ولی اون رو روی یک i9001 امتحان کردم پس لطفا ابتدا پست ها رو دنبال کنید و بعد سوال بپرسید ممنون.

ابتدا لینک دانلود رام اصلی:
لینک مستقیم:
http://toptala.dl.rapidbaz.com/kNm1-/I9001XXKPS_I9001SERKP6_I9001XXKPG_236.rar
لینک غیر مستقیم:
http://hotfile.com/dl/135108197/525da59/I9001XXKPS_I9001SERKP6_I9001XXKPG_236.rar.html
پسورد فایل :
sampro.pl

فایل رو دانلود کنید و با پسورد ارائه شده آن را از حالت فشرده خارج کنید
ادامه در پست بعدی...

fh_toptala
18-11-2011, 22:42
بعد از خارج کردن فایل از حال فشرده داخل شاخه 3 فایل وجود دارد که به ترتیب عمل می کنیم:

گوشی را خاموش کرده و سپس با نگهداشتن کلیدهای ولوم پایین+هوم+پاور گوشی روشن شده و آنقدر کلیدها را نگهدارید تا گوشی به حالت Downloading برود
حالا از سه فایل داخل پوشه قایل Multi_Downloader_v4.43_with_smd0425 را اجرا نمائید
در قسمت OPS با زدن دکمه فایل AriesVE.ops را انتخاب کنید
در قسمت Options گزینه One Package را تیک بزنید تا قسمت مربوطه در پایین پنجره فعال شود.
با زدن دکمه One packege در پایین صفحه فایل I9001XXKPS_I9001SERKP6_I9001XXKPG_HOME.tar.md5 را انتخاب کنید و منتظر شوید تا برنامه صحت فایل را بررسی کند.
حال گوشی را با کابل USB وصل کنید تا گوشی را شناسایی کند اکنون دکه استارت را بزنید تا عملیات فلش شروع شود.
این عملیات ممکن است حداکثر تا 9 دقیقه طول بکشد
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=652043&stc=1&d=1321645258

بعد از ریستارت شدن گوشی فلش شده است بهتر است با بالا آمدن گوشی با زدن کد #3855*2767* گوشی را ریسات کامل کنید.
لازم بذکر است که تمام عواقب مربوط به کرش شدن گوشی به عهده خود شماست...

fh_toptala
18-11-2011, 22:57
برای روت کردن رام راحت ترین روش استفاده از نرم افزار superOneClick هستش مراحل رو به ترتیب انجام بدین:

ابتدا ورژن 2.2 نرم سوپروان کلیک رو از لینک مقابل دانلود کنید :
ftp://shortfuse.org/SuperOneClick/Packages/SuperOneClickv2.2-ShortFuse.zip
گوشی رو به حالت Usb debug ببرید(از مسیر Setting/DApplication/Development/USB debuging را تیک بزنید)
دقت کرده باشین که قبلا نرم افزار Kies یا درایور گوشی رو سیستم نصب شده باشه و اگر احیانا Kiesدر حال اجراست برنامه رو ببندید.
گوشی رو با کابل USB وصل کنید و صبر کنید تا درایور نصب بشه
وارد نرم افزار SuperOneClick بشین و با زدن دکمه روت منتظر بشین تا گوشی کاملا روت بشه در این بین که حدود 3 تا 5 دقیقه طول میکشه گوشی یکبار ریستارت میشه و در اواسط کار پیغامی مبنی بر نصب BusyBox میاد،صبر کنید تا گوشی کامل بالا بیاد و بعد حتما yes بزنید و در نهایت گوشی روت میشه
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=652048&stc=1&d=1321646161
بهتره گوشی رو یکبار ریستارت کنید. نشانه روت شدن صحیح اضافه شدن نرم افزار Super User به لیست نرم افزارهاست

fh_toptala
19-11-2011, 07:15
برای نصب CWM از دو مرحله نصب نسخه1.2 توسط MultiDownloaderو آپدیت به نسخه 1.3از طریق CWM استفاده می کنیم.

مرحله اول: نصب CWM با استفاده از MultiDownloader مشابه پست دوم(نصب رام):

تمام مراحل 1 تا 4 را دقیقا مانند آموزش نصب رام در پست دوم انجام دهید.
در مرحله 5 به جای فایل قبلی از فایل زیر استفاده کنید.
http://www.mediafire.com/?u9996yn6i7rc92z

نصب این بخش خیلی سریع انجام می شود و بعد ار ریستارت شدن بگذارید گوشی بالا بیاید.
برای رفتن به حالت ریکاوری(CWM) گوشی را خاموش کرده و سپس دکمه ولوم بالا را نگه داشته و گوشی را روشن کنید و دکمه ولوم بالا را آنقدر نگهدارید تا وارد محیط ریکاوری شود.

----------------------------------------------------------------------------
مرحله دوم: آپدیت CWM به نسخه 1.3

فایل زیر را دانلود و به مموری داخلی یا مموری کارت کپی کنید.
http://www.mediafire.com/?q4hgq0nz38bg3ad

وارد محیط CWM(ریکاوری( شوید
از لیست با استفاده از کلیدهای ولوم بالا و پایین گزینه پنجم یعنی Install zip from sdcard را گزینش و با کلید منو(کلید لمسی سمت چپ کلید هووم) آن را انتخاب کنید.
اگر فایل را در مموری کارت کپی کرده اید گزینه اول یعنی choose zip from sdcard و اگر در مموری داخلی کپی کرده اید گزینه آخر choose from internal ... را انتخاب کنید.
از لیست فایل های ارائه شده فایل دانلود شده در مرحله اول که ان را در مموری کپی کردید انتخاب و در مرحله بعد گزینه yes را انتخاب کنید تا نصب شود.
اکنون شما آپدیت را انجام دادید و اگر یکبار گوشی را با گزینه power off خاموش و دوباره وارد ریکاوری مود شوید می بینید که ورژن به 1.3 تغییر کرده است.

fh_toptala
19-11-2011, 07:29
منظور از دئودکس کردن رام خارج کردن فایلهای رام از حالت odex هست که در این حالت همیشه فایلها توسط فایلی همنام با خود و با پسوند odex محافظت می شوند و از هر تغییری در آنها جلوگیری می کنند. برای فارسی سازی و دیگر موارد اصلاحی که در مورد رام انجام می شود باید رام دئودکس شود.
روند دئودکس کردن خیلی زمانگیر و مشکل است برای همین من برای شما یک فایل قابل نصب از طریق CWM درست کردم و اون رو روی مدیافایر آپلود کردم که با اینترنت ایران خداتا دقیقه زمان برد.
فایل زیر رو که هیچ جای اینترنت پیداش نمی کنید دانلود کنید :
http://www.mediafire.com/?bi0e1cqo7yhq1tz

خوب حالا فایل رو در مموری کپی کنید.
وارد محیط ریکاوری شوید و از منوها گزینه Mount and storage رو انتخاب کنید.
در اینجا گزینه mount system رو انتخاب کنید تا بصورت unmount system دربیاد.(مانت کردن شاخه سیستم)
با کلید برگشت به صفحه اول برگردید و با استفاده از گزینه Install zip from sdcard فایل Deodex_Xkps.zip را نصب کنید. گوشی را ریبوت کنید اکنون رام شما دئودکس شده است.

fh_toptala
19-11-2011, 07:40
برای فارسی سازی رام فایل زیر(farsi_KPS.zip) را دانلود کنید و از طریق ریکاوری نصب کنید:
http://www.mediafire.com/download.php?5j11k03jvi83uzt

برای نصب کیبورد می تونید از کیبورد های مختلف استفاده کنید که من در اینجا free perfect keyboard رو گذاشتم که زبان فارسی رو داره:
http://www.mediafire.com/download.php?pft6qdi35f4uau5

خوب اینم نصب این رام بطور کامل توضیح داده شد از مدیران محترم میخوام تاپیک رو مهم کنند.

در ضمن تشکر هم یادتون نره
:bz:

aminz
19-11-2011, 14:37
دوست عزیز من خیلی جاها درخواست راهنمایی برای بکاپ از رام رو کردم اما جواب نداده کسی.
من میخوام رام گوشیمو اپدیت کنم اما برای احتیاط که مشکلی پیش نیاد به پکاپ نیاز دارم.
اگه شما روشی برای بکاپ گیری از رام گوشی i9001 میدونید ممنون میشم به ما هم بگید.

david123
19-11-2011, 23:12
آقا هیچ مشکلی نداره دمت گرم سالار.گوشی کاملا فارسی شد.واسه رامهای بعدی هم از این آموزشها بذارید .فقط یه سوال واسه نصب یه رام جدید مرحله خاصی که نداره با اودین میشه مثل قبل رام نصب کرد دیگه؟//:122::122:

R.O.L.A
20-11-2011, 01:07
salaam.agha man mikham rom miui roo gooshi berizam.kasi nist komak ????????
vghan gooshi khaste konande shode baram.mamnoon misham

farehe
20-11-2011, 17:34
دوستان میتونید از نتیجه این کار وانجام عمل فارسی کردن اسکرین شات بزارید. ممنون

fh_toptala
20-11-2011, 20:47
آقا هیچ مشکلی نداره دمت گرم سالار.گوشی کاملا فارسی شد.واسه رامهای بعدی هم از این آموزشها بذارید .فقط یه سوال واسه نصب یه رام جدید مرحله خاصی که نداره با اودین میشه مثل قبل رام نصب کرد دیگه؟//:122::122:

بله دوست عزیز شما هر وقت رام جدید فارسی اومد می تونید با همون مولتی دانلودر فلش کنید که کامل رام موبایل دوباره برنامه ریزی می کنه. برای بکاپ گیری از رام فعلی میتونید از بخش backup and restore داخل ریکاوری استفاده کنید.

fh_toptala
20-11-2011, 20:51
دوست عزیز من خیلی جاها درخواست راهنمایی برای بکاپ از رام رو کردم اما جواب نداده کسی.
من میخوام رام گوشیمو اپدیت کنم اما برای احتیاط که مشکلی پیش نیاد به پکاپ نیاز دارم.

دوست عزیز شما می تونید از قسمت ریکاوری (CWM) بخش Backup and restore از رام فعلی بکاپ تهیه کنید یا میتونید نرم افزار titanum backup استفاده کنید .

fh_toptala
20-11-2011, 20:57
salaam.agha man mikham rom miui roo gooshi berizam.kasi nist komak ????????
vghan gooshi khaste konande shode baram.mamnoon misham

دوست عزیز رام های Miui رام هایی هستند که از بیس سامسونگ استفاده نمی کنند و مستقیما از روی نسخه آندروید ارائه شده توسط گوگل ساخته می شوند و فقط برای گوشی های خاصی ارائه می شوند که دارای کاربران زیادی هستند که متاسفانه 9001 جزو این گوشی ها نیست در ثانی چون سامسونگ در این گوشی بجای استفاده از پردازنده Arm از پردازنده های شرکت Qualcom استفاده کرده روش فلش کردن اون با بقیه خانواده سامسونگ متفاوته و به علت این ویژگی خاص برنامه نویسان زیادی برای این گوشی وجود نداره. از دیگر رام های مشابه رام MIUI رام سیانوژن هست که اون احتمالش هست که برای گوشی شما بیاد. انشالا اگر درخواست بشه یک کرنل براتون میذارم که سی پی یو گوشی 9001 رو از 1.4 به 1.8 اورکلاک میکنه که سرعتش بالاتر می ره و بالطبع مصرف باتریش هم افزایش پیدا می کنه.

fh_toptala
20-11-2011, 20:59
دوستان میتونید از نتیجه این کار وانجام عمل فارسی کردن اسکرین شات بزارید. ممنون

دوست عزیز بخشی از این عملیات رو نمیشه اسکرین شات کرد ولی اگر همون روال دنبال کنید حتما موفق می شید. البته دقت کنید گوشیتون بریک نشه.

behroozer
20-11-2011, 23:33
ممنون از آموزش کامل و بی عیب و نقصتون فقط دو سوال مگر آخرین آپدیت اروپا 2.3.5 نیست چون من در سام فریمور که نگاه میکردم فقط برای آسیا 2.3.6 داده بود. و دوم اینکه بنده قبلا روت کردم ولی با روش دیگه آیا میتوانم با استفاده از روش شما cwm را نصب کنم یا فقط باید رام 2.3.6 را نصب کنم تا نصب بشه.

ممنون

kami2281291170
21-11-2011, 00:22
ببخشید من گوشیم 2.3.3 هستش و مصرف باطریش خیلی خیلی بالاست یعنی وقتی گوشی دستمه هر 3 الی 4 دقیقه یه درصد کم میکنه با تعویض رام این مشکل حل میشه یا نه لطفا کمک کنید

mh.attari
21-11-2011, 01:30
برای روت کردن رام راحت ترین روش استفاده از نرم افزار superoneclick هستش مراحل رو به ترتیب انجام بدین:

ابتدا ورژن 2.2 نرم سوپروان کلیک رو از لینک مقابل دانلود کنید :
ftp://shortfuse.org/superoneclick/packages/superoneclickv2.2-shortfuse.zip
گوشی رو به حالت usb debug ببرید(از مسیر setting/dapplication/development/usb debuging را تیک بزنید)
دقت کرده باشین که قبلا نرم افزار kies یا درایور گوشی رو سیستم نصب شده باشه و اگر احیانا kiesدر حال اجراست برنامه رو ببندید.
گوشی رو با کابل usb وصل کنید و صبر کنید تا درایور نصب بشه
وارد نرم افزار superoneclick بشین و با زدن دکمه روت منتظر بشین تا گوشی کاملا روت بشه در این بین که حدود 3 تا 5 دقیقه طول میکشه گوشی یکبار ریستارت میشه و در اواسط کار پیغامی مبنی بر نصب busybox میاد،صبر کنید تا گوشی کامل بالا بیاد و بعد حتما yes بزنید و در نهایت گوشی روت میشه
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=652048&stc=1&d=1321646161
بهتره گوشی رو یکبار ریستارت کنید. نشانه روت شدن صحیح اضافه شدن نرم افزار super user به لیست نرم افزارهاست

1 ببخشید چطوری ریستارت کنم؟
2 ریکا.ری مود چی هست؟ به چه دردی می خورده؟
3با این روش نرم افزار هایی که نصبیدم می پره؟ اگر اره ازشون چطوری بک اپ بگیرم؟
4 از دوستان کسی نصبیده ممنون میشم نتیجه رو بگه؟ کیفیت سرعت کلا؟
5 من تازه کارم ممنون میشم کامل توضیح بدید
6 خیر ببینید
7 کلی تشکرات

my PDA
21-11-2011, 02:54
6 خیر ببینید
7 کلی تشکرات

1- چيو چطوري ري استارت كنيد؟ براي ري استارت گوشي يكبار خاموش و روشنش كنين ...براي ري استارت در ريكاوري مود گزينه اول يعني reboot system رو انتخاب ميكنيد.
2- ريكاوري مود يك جورايي سيستم اوليه عيب يابي و توسعه در ابتداي راه اندازي سيستمه كه به كمكش ميشه فايلهاي سيستمي نصب كرد.به فايلهاي سيستمي دسترسي داشت و تغييرشون داد. ازشون بك آپ گرفت و مموري هاي گوشي رو مونت ( ميشه گفت مونتاژ يعني در اختيار سيستم ) يا آنمونت ( يعني خارج كردن از دسترس سيستم ) كرد
3- با نصب تمام پكيجهاي بالا بغير از خود رام اصلي چيزي نميپره و از بين نميره....خود رامم نصب كني باز همه اطلاعات و تنطيماتت سرجاشه ولي چون گفته شده بهتره بعد از نصب رام هارد ريست بكنيد بعد از هارد ريست همه چي ميپره
4-خيليها نصب كردن منجمله من - سرعتش خيلي خوبه-مصرف باطريش عاليه -بعد از نصب فارسي ساز يكمي ( ناملموس ) كند ميشه ولي بازم خيلي از رام فارسي اصليش بهتره-تعداد زيادي بازي و برنامه پيشفرض نصب داره - فونت فارسي سازش قشنگ نيست و بهتره عوضش كنين
5-فكر نكنم كاملتر از توضيحات جناب fh-tooptala كه تاپيك رو بازكردن و توضيحات دادن كسي بتونه توضيح بيشتري بده
6و7 - شما هم خير ببيني بخصوص از گوشيت

ما هم تشكرات از جناب fh-tooptala بابت زحماتشون و توضيحات كاملشون

farehe
21-11-2011, 14:58
دوست عزیز من فایل دئودکس رو دانلود کردم . حدود 72 مگ بود. مرحله آخر یعنی فونت فارسی رو که نصب کردم(از ریکاوری) بعد از ریبوت گوشی بالا نیومد و آرم samsung و galaxy s i9001 plus تکرار میشه و گوشی بالا نمیاد

aminz
21-11-2011, 17:47
دوست عزیز شما می تونید از قسمت ریکاوری (CWM) بخش Backup and restore از رام فعلی بکاپ تهیه کنید یا میتونید نرم افزار titanum backup استفاده کنید .

میشه بیشتر توضیح بدید چطور میشه از cwm یا titanium backup استفاده کرد.ممنون

fh_toptala
21-11-2011, 20:22
ممنون از آموزش کامل و بی عیب و نقصتون فقط دو سوال مگر آخرین آپدیت اروپا 2.3.5 نیست چون من در سام فریمور که نگاه میکردم فقط برای آسیا 2.3.6 داده بود. و دوم اینکه بنده قبلا روت کردم ولی با روش دیگه آیا میتوانم با استفاده از روش شما cwm را نصب کنم یا فقط باید رام 2.3.6 را نصب کنم تا نصب بشه.

ممنون

دوست عزیز نکته اول اینکه سایت samfirmware یک سایت مرجع نیست و اون هم رام ها را با روش خاصی در هنگام آپدیت توسط kies برمیداره و در ضمن جدیدا خیلی از رام ها را نمیزاره مثلا برای گوشی خود من یعنی اس2 رام 2.3.5 ایران اومده ولی توی این سایت نیست سایت لهستانی که پسورد فایل فشرده رام هم هست در حال حاضر کاملتره و این رام جدیدا اومده یعنی توی 18نوامبر ریلیز شده و رام نهاییه قالبا رامهایی که حرف آخرشون به عدد ختم نمیشه رامهای استیبل تری هستند.
در مورد روت کردن ربطی به این روش نداره چون اگه دقت کرده باشین برای CWM من از فایل های ملقب به CF-root استفاده نکردم و این فقط یک کرنل هست که CWM رو اضافه می کنه و فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاره چون اگه دقت کنین منم خودم رام روت کردم بعد ریکاوری مود نصب کردم.

fh_toptala
21-11-2011, 20:24
ببخشید من گوشیم 2.3.3 هستش و مصرف باطریش خیلی خیلی بالاست یعنی وقتی گوشی دستمه هر 3 الی 4 دقیقه یه درصد کم میکنه با تعویض رام این مشکل حل میشه یا نه لطفا کمک کنید

دوست عزیز این رام طی اون چند روزی که من باهاش کار کردم مصرف باتری و سرعتش خیلی بهتر از رام فارسی بود.

fh_toptala
21-11-2011, 20:35
6 خیر ببینید
7 کلی تشکرات

1- ریستارت یعنی یکبار گوشی رو خاموش و روشن کنید مثل ریستارت کامپیوتر که هم میتونید شات داون کنید و دوباره با کلید پاور روشن کنید و هم می تونید گزینه ریستارت رو بزنید تا خاموش روشن بشه.
2- ریکاوری یعنی محیط بازیابی. بیس و پایه آندروید و گوشی های آندروید لینوکس هست که بخش اصلی لینوکس یا قلب اون کرنل هستش. رامهای رسمی بسته هستند و شما نمی تونید بدون روت کردن به کرنل دسترسی داشته باشین. شما وقتی ریکاوری مود رو نصب می کنین عملا مثل منوی اول قبل از بوت شدن ویندوز میمونه که با کلید F8 توی کامپیوتر میزنید. تو این منو امکاناتی در اختیارتون میده که بتونید از سیستم عامل آندروید یا بعبارتی از رام بکاپ تهیه کنید یا پچ ها و ضمیمه هایی به اون اضافه کنید که در هنگام اکتیو بودن سیستم عامل نمیشه به قلب اون یعنی کرنل دست زد. بیشتر از این توضیحش زیاد میشه ولی اگه بخواین چیز بیشتری بدونین باید برید دنبال آموزش دستوراتی مثل ADB و دستورات خط فرمان لینوکس.
3- اگر فقط نرم افزارها رو می خواین شما میتونید آخرین نسخه نرم افزار ASTRO رو که یک فایل منیجر هست رو نصب کنید که جدیدا یک منوی استارت آپ بهش اضافه شده که یک گزینه APP backup داره که از نرم افزارهای روی رام بکاپ میگیره و اونها رو توی یک شاخه با همین نام روی مموری ذخیره می کنه که میتونید حتی اونها رو روی یک گوشی دیگه بریزید و نصب کنید. در مورد بازیهای قوی گیم لافت باید از شاخه gameloft کپی تهیه کنید و بعدا دوباره اونها رو در ام جدید کپی کنید.
4- دوست عزیز قبل از اینکه بخواین این کارها رو بکنید باید کمی در مورد معماری و روشهای متداول که توی همین سایت زیاد هست مطالعه کنید
5- موفق و پیروز باشید.

fh_toptala
21-11-2011, 20:38
دوست عزیز من فایل دئودکس رو دانلود کردم . حدود 72 مگ بود. مرحله آخر یعنی فونت فارسی رو که نصب کردم(از ریکاوری) بعد از ریبوت گوشی بالا نیومد و آرم samsung و galaxy s i9001 plus تکرار میشه و گوشی بالا نمیاد

نکته اول اینکه فایل دئودکس حجمش بیشتره و احتمالا فایل کامل دانلود نشده و یا مورد دار دانلود شده دقت کنید که در موقع نصب فایل دئودکس یا هر کدوم از آپدیت هایی که اشاره کردم پیغام نهایی مبنی بر موفقیت نصب رو دریافت کنید و پیغام Installation aborted نگیرید. احتمالا فایل دئودکس درست نصب نشده چون اگر فارسی ساز رو روی رام غیردئودکس نصب کنید رام بالا نمیاد و باید روال رو از اول برید.
موفق باشید.

fh_toptala
21-11-2011, 20:44
میشه بیشتر توضیح بدید چطور میشه از cwm یا titanium backup استفاده کرد.ممنون

دوست عزیز زمانی که وارد محیط ریکاوری میشید گزینه backup and restore دارای چند زیرگزینه هست که گزینه backup از تمام رام فعلی با تمام نرم افزارها کانتکتها اس ام اس ها و هرچی توی اون باشه یک بکاپ توی شاخه clockrecovery تهیه می کنه که بعدا می تونید با زیرگزینه بعدی یعنی restore اون رو بازگردانی کنید.
نرم افزار titanium backup رو کی میتونید اون رو از فروشگاه aptoide دانلود کنید و نصب کنید و تقریبا از همه چیزی که روی رام نصب کردید و وجود داره به غیر از خود رام بکاپ تهیه و روی مموری ذخیره و بعدا با خود همین نرم افزار بازیابی کنید.

aminz
22-11-2011, 00:08
دوست عزیز زمانی که وارد محیط ریکاوری میشید گزینه backup and restore دارای چند زیرگزینه هست که گزینه backup از تمام رام فعلی با تمام نرم افزارها کانتکتها اس ام اس ها و هرچی توی اون باشه یک بکاپ توی شاخه clockrecovery تهیه می کنه که بعدا می تونید با زیرگزینه بعدی یعنی restore اون رو بازگردانی کنید.

در قسمت android recovery system (با همون دکمه پاور و دکمه بالای ولوم و کنار هوم) وارد شدم
3 گزینه داره .یکی reboot sys now. یکی دیگه applay update from sd بعدی wipe data/factory set
بعدی wipe cache partition,اخری هم install fota.
من backup and restore نمیبینم.کجا هست؟:dg:
سوال دیگه اگه مثلا 2.3.5 فارسی اومد به راحتی به ورژن پایین تر برمیگرده؟

fh_toptala
22-11-2011, 09:37
در قسمت android recovery system (با همون دکمه پاور و دکمه بالای ولوم و کنار هوم) وارد شدم
3 گزینه داره .یکی reboot sys now. یکی دیگه applay update from sd بعدی wipe data/factory set
بعدی wipe cache partition,اخری هم install fota.
من backup and restore نمیبینم.کجا هست؟:dg:
سوال دیگه اگه مثلا 2.3.5 فارسی اومد به راحتی به ورژن پایین تر برمیگرده؟

شما اصلا ریکاوری مود رو نصب نکردی دوست عزیز

atashpareh
22-11-2011, 16:52
با تشكر فراوان از شما در خصوص فارسي سازي رام اروپا...

متاسفانه CWM هنوز مشكلات كوچكي داره كه هنوز هم در xda داره روش كار ميشه...
يكي اينكه دوربين جلوي گوشي در نرم افزارهايي مثل skype و vision applock كار نميكنه...
مشكل ديگري كه خودم باهاش داشتم ولي نمي دونم مشكل از CWM بود يا Adrenalin shot v13 (چون وقتي تست كردم هر دو تا رو تازه ريخته بودم) اين بود كه وي پي ن ام روي گوشي كانكت نميشد.... و unable to connect ميداد...

گفتم اينها رو بنويسم تا بقيه ي دوستان هم تست كنند و مشخص بشه كه مشكل از كجاست...

با تشكر...

mh.attari
22-11-2011, 17:10
دوست عزیزم این رام انگاری تو وصل شدن بدون سیم کارت به وی پی ا ن مشکل داره ها

mh.attari
22-11-2011, 17:20
با تشكر فراوان از شما در خصوص فارسي سازي رام اروپا...

متاسفانه cwm هنوز مشكلات كوچكي داره كه هنوز هم در xda داره روش كار ميشه...
يكي اينكه دوربين جلوي گوشي در نرم افزارهايي مثل skype و vision applock كار نميكنه...
مشكل ديگري كه خودم باهاش داشتم ولي نمي دونم مشكل از cwm بود يا adrenalin shot v13 (چون وقتي تست كردم هر دو تا رو تازه ريخته بودم) اين بود كه وي پي ن ام روي گوشي كانكت نميشد.... و unable to connect ميداد...

گفتم اينها رو بنويسم تا بقيه ي دوستان هم تست كنند و مشخص بشه كه مشكل از كجاست...

با تشكر...
منم مشکل وی پی رو دارم چی کا کردی شما داداشی

atashpareh
22-11-2011, 17:24
دوست عزیزم این رام انگاری تو وصل شدن بدون سیم کارت به وی پی ا ن مشکل داره ها

دوست عزيز، فكر نميكنم مشكل از رام باشه... چون من قبل از اينكه cwm رو بريزم با همين رام با وي پي ا ن ام كانكت ميشدم...
پس اگر شما هم اين مشكل رو داشتيد به احتمال زياد مشكل از cwm هست...
البته من با سيم كارت تست كردم نه بدون سيم كارت...
باز هم ممنون ميشم ديگران هم تست كنند و خبر بدهند...

با تشكر...

mh.attari
22-11-2011, 17:29
دوست عزیز این رام طی اون چند روزی که من باهاش کار کردم مصرف باتری و سرعتش خیلی بهتر از رام فارسی بود.

دوست گلم شما چطور متوجه مشکل به این بزرگی نشدید اونم تو چند روز؟؟؟؟؟؟

atashpareh
22-11-2011, 17:45
دوست گلم شما چطور متوجه مشکل به این بزرگی نشدید اونم تو چند روز؟؟؟؟؟؟

خوب البته اين كاملاً طبيعيه...
اگر ايشون از وي پي ا ن استفاده نميكردن متوجه اين مشكل نمي شدند...(همونطور كه خودشون هم گفتند فقط چند روز گوشي دستشون بوده)

من اين مشكل رو 2-3 روز پيش در فروم xda در تاپيك Feamod CWM مطرح كردم كه جوابي نگرفتم...
به همين دليل هم برگشتم به رام فارسي 2.3.3... چون هم فارسي نداشت و هم با وي پي ا ن خيلي كار داشتم...

متاسفانه بايد منتظر باشيم تا در نسخه هاي بعدي CWM اين مشكل بر طرف بشه...

رام KPS بسيار رام روان و خوبي است و مصرف باتري بسيار پاييني هم داره به شكلي كه من 3 روز كامل رو بدون شارژ از گوشي استفاده ميكردم... ولي مشكل فارسي رو داشتم ... بعدش كه CWM رو ريختم مشكل وي پي ا ن رو پيدا كردم و به همين 2 دليل برگشتم به رام فارسي 2.3.3...

به هر حال كار دوست عزيزمون جناب fh-toptala بسيار قابل تقديره كه رام خوب 2.3.6 رو فارسي كردند...

موفق باشيد...

atashpareh
22-11-2011, 17:48
يه سوال هم داشتم از جناب fh-toptala

راه ديگري به جز استفاده از CWM براي فارسي سازي رام KPS نيست؟

با تشكر...

mh.attari
22-11-2011, 17:50
دوست عزيز، فكر نميكنم مشكل از رام باشه... چون من قبل از اينكه cwm رو بريزم با همين رام با وي پي ا ن ام كانكت ميشدم...
پس اگر شما هم اين مشكل رو داشتيد به احتمال زياد مشكل از cwm هست...
البته من با سيم كارت تست كردم نه بدون سيم كارت...
باز هم ممنون ميشم ديگران هم تست كنند و خبر بدهند...

با تشكر...

راه حل چیه الان

mh.attari
22-11-2011, 17:57
بله دستشون درد نکنه
چطوری من بازم برم ورژن قبلی دوست عزیزم چون منم مثل شمام فارسی و وی پی رو لازم دارم

mh.attari
22-11-2011, 20:29
دوستان یک نفر ورژن قبلی رو که خوبم کار می کرد رو لطف کنه با اموزش نصب بده به من پیدا نکردم یعنی نفهمیدم کدوم رو بزنم

atashpareh
22-11-2011, 20:44
بله دستشون درد نکنه
چطوری من بازم برم ورژن قبلی دوست عزیزم چون منم مثل شمام فارسی و وی پی رو لازم دارم

این آموزش از یکی از دوستان (saeedsdn) در یک فروم دیگه است ولی برای من که راحت کار کرد...
هر چند از آموزشهای تاپیک آخرین رام فارسی هم میتونی استفاده کنی:

گام اول:
فایلهایی که نیاز داریم دانلود کنیم
1-آخرین رام اروپا (ترجیحا رام I9001XXKG3 ##)
2-آخرین رام خاورمیانه(ترجیحا رام I9001JPKG1 ##)
نکته:برنامه اودین دانلودر و همچنین پیت برنامه در فایل رام خاورمیانه قرار داره و نیازی به دانلود جدا نیست.

گام دوم:
1-فایل فشرده رام خاورمیانه رو از حالت فشرده خارج کنید.
2- رام اروپا رو از حالت فشرده خارج کنید(دوباره یه فایل فشرده دیگه در اختیارتون میذاره..دیگه نیازی به extract این فایل جدید نیست)
3-برنامه اودین رو از داخل فایل رام خاورمیانه اجرا کنید.

گام سوم:
1-باید گوشی رو به حالت دانلودینگ ببرید...برای این کار وقتی که گوشی خاموشه (کلید صدای کم+کلید home + کلید روشن کردن رو همزمان باید بگیرید)
2-وقتی گوشی به حالت downloading رفت حالا باید گوشی رو با کابل به پی سی وصل کنید.
3-وقتی گوشی وصل شد همان طور که در شکل زیر میبینید باید اون قسمت زرد رنگ بشه...که این نشان دهنده اینه که گوشی رو برنامه شناخته و آماده به کاره.

گام چهارم:
1-در برنامه اودین کلید ops رو بزنید.و فایل پیت (که در پوشه رام خاورمیانه قرار داشت )رو از داخل pc انتخاب کنید.
2-حالا بر روی Boot کلیک کرده و از داخل پوشه رام اروپا اون فایل فشرده جدید رو انتخاب کرده .
3- دکمه استارت روبزنید تا برنامه شروع به کار بکنه.
4-بعد از اینکه کار برنامه تمام بشه گوشی ریبوت میشه و بالا میاد.

گام پنجم:
1- گوشی رو دوباره به حالت دانلودینگ میبریم.
2-گوشی رو به pc وصل میکنیم.
3- برنامه اودین رو اجرا میکنیم.
4-پیت رو مثل قبل انتخاب میکنیم.
5- در قسمت PDA فایل رام اصلی(بیشترین حجم رو داره)رو که در پوشه رام خاورمیانه قرار داره انتخاب میکنیم .
6- حالا استارت رو زده و صبر میکنیم تا برنامه کارش تموم بشه .
7- گوشی بعد از چند دقیقه ریبوت شده و بالا میاد .

امیدوارم به دردت بخوره...

موفق باشی...

mh.attari
22-11-2011, 20:50
خیلی راحت...
اول یه رام اروپایی 2.3.3 با اودین بریز روش و بعدش رام فارسی رو فقط با فایل ops و pda فلش کن...
reset factory هم فراموش نشه... من خودم این کارو کردم...
البته من تست نکردم ولی شاید بدون ریختن رام اروپایی هم بتونی فقط با فلش کردن ops و pda از آخرین رام فارسی، و reset factory کردن از ریکاوری به نتیجه برسی...

موفق باشی...
چه راحت :bn::bw:
دوست عزیز من اولین بارم بود رام رو عوض می کردم میشه روشی که خودتون تست کردید رو دقیقا بگید منم انجام بدم
لینک دانلود رامم میشه لطف کنید؟

بعدش رام فارسی رو فقط با فایل ops و pda فلش کن
اینی که میگی یعنی چه؟
----------------------------------------------------------------------------------
ممنون میشم یکی لینکای نسخه هایی رو که این دوستمون فرمودند رو بگذاره تا درست دان کنم اخه دیگه کلی وقتم گرفته شد وقتی فکرش رو می کنم به خاطر این رام جدید کلی کارام تو موبم از بین رفت کلی دپرس میشم

fh_toptala
23-11-2011, 00:35
دوستان زیادی با ریکاوری مشکل داشتن حالا من طریقه دئودکس کردن و نصب فارسی ساز رو بدون استفاده از ریکاوری و فقط بر روی رام روت شده توضیح میدم فقط الان سرعت اینترنتم در حد غزمیت پایینه نمی تونم چیزی آپ کنم ولی بزودی براتون میزارم

atashpareh
23-11-2011, 10:08
چه راحت :bn::bw:
دوست عزیز من اولین بارم بود رام رو عوض می کردم میشه روشی که خودتون تست کردید رو دقیقا بگید منم انجام بدم
لینک دانلود رامم میشه لطف کنید؟

اینی که میگی یعنی چه؟
----------------------------------------------------------------------------------
ممنون میشم یکی لینکای نسخه هایی رو که این دوستمون فرمودند رو بگذاره تا درست دان کنم اخه دیگه کلی وقتم گرفته شد وقتی فکرش رو می کنم به خاطر این رام جدید کلی کارام تو موبم از بین رفت کلی دپرس میشم

من پستم رو اديت كردم و مرحله به مرحله توضيحاتش رو نوشتم...
فايل ops يا پيت، همان فايل AriesVE.ops هست كه در فولدر رام خاورميانه ميتوني پيداش كني... و از اين به بعد هر بار مي خواهي هر رامي رو فلش كني ميتوني از همين فايل در اودين استفاده كني...
همچنين برنامه ي اوديني هم كه در رام I9001JPKG1 هست رو نگه دار كه هر بار كه مي خواي فلش كني ازش استفاده خواهي كرد...

اين هم لينك دانلودها:
I9001XXKG3 (http://hotfile.com/dl/128748780/08bced0/I9001XXKG3_I9001XXKG3_I9001PRTKH1.rar.html)

I9001JPKG1 (http://hotfile.com/dl/128279220/54327c7/I9001JPKG1.rar.html)

Password is >>> samfirmware.com

موفق باشي...

mh.attari
23-11-2011, 11:26
دوستان زیادی با ریکاوری مشکل داشتن حالا من طریقه دئودکس کردن و نصب فارسی ساز رو بدون استفاده از ریکاوری و فقط بر روی رام روت شده توضیح میدم فقط الان سرعت اینترنتم در حد غزمیت پایینه نمی تونم چیزی آپ کنم ولی بزودی براتون میزارم

ممنون میشم زود تر و به همون دقتی که داشتید بگذاریدش تا من مجبور نشم برگردونم قبلی اخه روش برگردوندن به 2.3.3 انگاری سخته و منم بلد نیستم

fh_toptala
23-11-2011, 23:25
خوب دوستان عزیز میریم که یکم طعم آندروید در سطح برنامه نویسی رو بچشیم شاید علاقه مند شدید من ترجیحا واسه اینکه جنبه آموزشی هم داشته باشه کمی و در حد مختصر در مورد هر قسمت توضیح میدم:
خوب باید قبل از شروع این عملیات گوشی رو با superoneclick روت کرده و مطمئن بشید که BusyBox نصب شده باشد چون در غیر اینصورت در حین اجرای دستورات دچار مشکل خواهید شد.
حالا وارد شاخه نرم افزار SuperoneClick بشید در داخل اون شاخه ای تحت عنوان ADB خواهید دید این شاخه رو به روت درایو C کپی کنید.
حالا گوشی رو به حالت USB Debug برده و با کابل به پی سی وصل کنید و صبر کنید تا درایور نصب بشه. حالا وارد Command Prompt یا همون cmdویندوز بشید و در خط فرمان دستور زیر رو تا یپ کنید:

cd c:/adb
حالا باید در مسیر c:/ADBباشید. برای تست اینکه آیا گوشی به طرز صحیحی متصل شده دستور زیر رو در خط فرمان تایپ کنید:

ADB devices
حالا اگه گوشی صحیح وصل شده باشه باید سریال گوشیتون رو نشون بده.
-----------------------------------------------------------------------------------
تست اینکه آیا Busybox نصب شده است:
توجه کنید که این نرم افزار در واقع دستورات خط فرمان لینوکس رو به گوشی اضافه می کنه و شما میتونید در ترمینال یا همان خط فرمان لینوکس آنها را بر روی گوشی استفاده کنید.
مهمترین دستوری که در این روال ما ازش استفاده می کنیم دستور cp می باشد که برای کپی کردن فایل می باشد. پس برای تست این کار رو می کنیم:
در خط فرمان cmd دستور زیر رو وارد میکنیم

adb shell
با این دستور وارد شل لینوکس پایه گوشی میشویم
تصویر زیر روال کار رو تا حالا نشون میده
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=654349&stc=1&d=1322079323

خوب حالا می بینید که خط فرمان تغییر کرد و علامت $ شروع کننده خط فرمان هست و این نشان دهنده لینوکس هست.
حالا در خط فرمان دستور su رئ تایپ کنید و اینتر بزنید اگر گوشی درست روت شده باشه علامت $ تبدیل # میشه . منظور از دستور su یعنی super user یا همون ادمین لینوکس و علامت # یعنی شما اجازه دسترسی به روت لینوکس رو دارید.

حالا در خط فرمان دستور cp رو اجرا کنید باید تصویر زیر رو داشته باشید که نشون دهنده نصب شدن busybox در حین روت کردن هست.اگر اون چند خط انتهایی مبنی بر نصب صحیح این نرم افزار رو دریافت نکردین باید نرم افزار Busybox رو که در ضمیمه هست دانلود و نصب کنید.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=654350&stc=1&d=1322079748
خوب اگه تا حالا همه چیز برای شما درست بوده شما اماده اید برای دئودکس کردن و نصب فارسی ساز از روی shell لینوکس. در پست بعدی دئودکس کردن رو توضیح میدم.
موفق باشید.

mh.attari
23-11-2011, 23:41
fh_toptala عزیز شدیدا ممنونم از وقتی که میگذاری و کمک می کنی
قطعا این اموزش برای دوستان خیلی مفید خواهد بود اما راستش واسه منی که بار اولم هست کمی سخت هستش انجامشون
راستش تفاوت انچنانی هم نداشتن تو این دو روزی که داشتم روش کار میکردم
فکر کنم برگردم به 2.3.3 بهتر باشه امیدوارم 4 هر چه زودتر بیاد و همه ازش لذت ببرند
بازم متشکرم ازت
راستی استیو بی نظیر بود درست مثل ایفونش
شاد باشید

fh_toptala
24-11-2011, 01:05
fh_toptala عزیز شدیدا ممنونم از وقتی که میگذاری و کمک می کنی
قطعا این اموزش برای دوستان خیلی مفید خواهد بود اما راستش واسه منی که بار اولم هست کمی سخت هستش انجامشون
راستش تفاوت انچنانی هم نداشتن تو این دو روزی که داشتم روش کار میکردم
فکر کنم برگردم به 2.3.3 بهتر باشه امیدوارم 4 هر چه زودتر بیاد و همه ازش لذت ببرند
بازم متشکرم ازت
راستی استیو بی نظیر بود درست مثل ایفونش
شاد باشید

سلام باید بگم اینها همه اموزشهای پایه هستن و فکر نمی کنم در هیچ جای این فروم به این دقت که من توضیح دادم کسی توضیح داده باشه بازم اگر مایل بودی ادامه این روال رو دنبال کن مطمئنا آدم برای دست یافتن به تجربه باید چندبار زمین بخوره

fh_toptala
24-11-2011, 01:19
-----------------------------------------------------------------------------------------------

دوستانی که مایلند این آموزش ادامه پیدا کنه زیر این پست رو با تشکر پست کنن اگر تعداد نفراتی که تشکر کردند معقول بود آموزش رو ادامه میدم وگرنه دیگه همینجا تمومش می کنم.
با تشکر از همه

-----------------------------------------------------------------------------------------------

mh.attari
24-11-2011, 20:50
سلام دوستان من بردمش رو 2.3.3 اما رو ارم s گیر میکنه بالا نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

aminz
24-11-2011, 22:49
من رام 2.36 ریختم تا اپدیت cwm 1.3 به خوبی انجام شد. فایل دئودکس رو هم نصب کردم که پیغام install compelete رو زد.بعد فارسی ساز رو نصب کردم اونم پیغام install compelete داد.بعد ریبوت کردم که لوگوی سامسونگ اومد و بعد هم همون نوشته بعدی galaxy s اما بعدش دوباره ریست میشد.
مشکل از چیست؟

fh_toptala
24-11-2011, 23:03
من رام 2.36 ریختم تا اپدیت cwm 1.3 به خوبی انجام شد. فایل دئودکس رو هم نصب کردم که پیغام install compelete رو زد.بعد فارسی ساز رو نصب کردم اونم پیغام install compelete داد.بعد ریبوت کردم که لوگوی سامسونگ اومد و بعد هم همون نوشته بعدی galaxy s اما بعدش دوباره ریست میشد.
مشکل از چیست؟

فایل دئودکس رو چک کنید حجمش درست باشه در ضمن یادتون نره حتما تو mount and storage فالدر system رو mount کنید.

aminz
24-11-2011, 23:50
فایل دئودکس رو چک کنید حجمش درست باشه در ضمن یادتون نره حتما تو mount and storage فالدر system رو mount کنید.
حجم دئوکس 93.7 مگابایت.همون اندازه ای که تو media fire زده.
اونم روی mount بازم ریستار میشه.:bn:

aminz
25-11-2011, 00:02
اقا درست شد و گوشی بالا اومد.
اما یه سوال فنی فارسیش کجا میره؟
من فارسی نمی بینم

atashpareh
25-11-2011, 00:07
سلام دوستان من بردمش رو 2.3.3 اما رو ارم s گیر میکنه بالا نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

دچار بوت لوپ شدی...
ببرش به ریکاوری (دکمه ی power+Vol Upرو با هم بگیر و بعد از اینکه اسم سامسونگ اومد، 2-3 ثانیه دیگه هم صبر کن بعد دکمه ها رو ول کن... عکس اندروید و یه جعبه میاد... دکمه ی home و دکمه ی لمسی سمت چپ رو جداگانه یکی دو بار فشار بده تا گزینه های ریکاوری نمایان بشه)
از توی گزینه ها فاکتوری ریست رو انتخاب کن و بعدش که انجام شد، ربوت کن...
اگه بالا آمد که درست شده... ولی اگر بالا نیامد، حالا که فاکتوری ریست کردی، یکبار دیگه از اول به ترتیب مراحل ریختن رام خاورمیانه رو که برات گذاشته بودم انجام بده... حتماً درست میشه... نگران نباش...
من هم توی 5-6 باری که رام های مختلف رو تست می کردم یکی دو بار اینجوری شد... ولی با فاکتوری ریست و تکرار عملیات ریختن رام همه چیز درست شد...
در ضمن از درست بودن کابل usb و پورت usb کامپیوترت هم مطمئن شو...

موفق باشی...

mh.attari
25-11-2011, 11:01
سلام خیلی ممنونم از کمک همه دوستان مخصوصا جناب fh_toptala که بسیار کمک کردند من رو
من اموزش برگردوندن از 2.3.6 اروپا رو به 2.3.3 فارسی تو قسمت 2.3.3 میگذارم اگر خواستید برگردونید خیلی راحت هست با اون

mh.attari
25-11-2011, 11:02
سلام خیلی ممنونم از کمک همه دوستان مخصوصا جناب fh_toptala که بسیار کمک کردند من رو
من اموزش برگردوندن از 2.3.6 اروپا رو به 2.3.3 فارسی تو قسمت 2.3.3 میگذارم اگر خواستید برگردونید خیلی راحت هست با اون

atashpareh
27-11-2011, 08:36
دوستان عزيز...

با پيگيري كه در xda داشتم، در خصوص مشكل وي پي ا ن، ظاهراً در ورژن 1.3.1 Feamod Recovery CWM اين اشكال رو بر طرف كردند...
ولي هنوز خودم تست نكردم...
سعي ميكنم امروز تست كنم و خبر بدم...
دوستان هم اگه ميخواهند تست كنند اين لينك دانلودش هست...
http://www.mediafire.com/?31ub9zi2gfbcj5d
فقط كافيه در آموزشي كه دوست خوبمون جناب fh-toptala قرار دادند، در قسمت آپديت CWM به 1.3، از اين فايلي كه من قرار دادم به جاي فايل ذكر شده در آموزش استفاده كنند...
اميدوارم كه درست شده باشه...

موفق باشيد...

atashpareh
28-11-2011, 12:26
دوستان عزيز...

با پيگيري كه در xda داشتم، در خصوص مشكل وي پي ا ن، ظاهراً در ورژن 1.3.1 Feamod Recovery CWM اين اشكال رو بر طرف كردند...
ولي هنوز خودم تست نكردم...
سعي ميكنم امروز تست كنم و خبر بدم...
دوستان هم اگه ميخواهند تست كنند اين لينك دانلودش هست...
http://www.mediafire.com/?31ub9zi2gfbcj5d
فقط كافيه در آموزشي كه دوست خوبمون جناب fh-toptala قرار دادند، در قسمت آپديت CWM به 1.3، از اين فايلي كه من قرار دادم به جاي فايل ذكر شده در آموزش استفاده كنند...
اميدوارم كه درست شده باشه...

موفق باشيد...

دوستان بنده اين ورژن CWM رو هم تست كردم كه متاسفانه ظاهراً همچنان مشكل كانكت نشدن وي پي ا ن حل نشده...
من باز هم در xda پيگيري خواهم كرد...

اگر دوستان ديگه تست كردند لطفاً خبر بدن...

موفق باشيد...

amiga 500
01-12-2011, 12:21
درووووووود اقا جانه من به روشه ساده بگو چطور میشه گوشی رو به رام 2.3.3. خاور میانه برگردوند ........ من گوشیمو از 2.3.3 خاورمیانه بردم به 2.3.6 اروپا حالا میخوام برشگردونم به رام قبلی لطفا کمک کنین :please::please:

atashpareh
03-12-2011, 12:29
خوب دوستان...
ظاهراً مشكل كانكت نشدن وي پي ا ن و كار نكردن دوربين جلوي گوشي، به دليل كرنل feamod هست كه همراه با نصب CWM روي گوشي نصب ميشه و جاي كرنل استوك رام شما رو ميگيره...
براي حل اين مشكل خيلي ساده ميشه كرنل رام KPS رو دوباره روي گوشي ريخت تا جايگزين كرنل feamod بشه و همه ي مشكلات حل ميشه... و شما همچنان CWM را هم در گوشيتون خواهيد داشت...
اين آموزش براي كساني است كه دقيقاً از روي دستور العمل جناب fh-toptala رام 2.3.6 رو ريخته اند و فارسيش كرده اند و با اين كار كرنل رام اصلي را جايگزين كرنل feamod خواهند كرد:

نحوه ي انجام اين كار به شرح زير است:
1- كرنل در واقع فايل boot.img هست كه داخل رام I9001xxKPS وجود داره... براي بيرون كشيدن اون، فقط كافيه با rename كردن فايل رام، "md5." رو از آخر اسم فايل برداريد تا به يك فايل فشرده با پسوند tar تبديل بشه و مي تونيد با برنامه اي مثل winrar اين فايل فشرده رو باز كنيد و فايل boot.img رو از داخلش اكستركت كنيد.

2-گوشي رو با usb به كامپيوتر وصل كنيد و boot.img رو كه اكستركت كرده ايد به internal sc dard گوشيتون انتقال بديد. (همون قسمت phone كه در windows explorer نشون داده ميشه... توجه داشته باشيد كه internal sd card با كارت حافظه ي خارجي يا external sd card تفاوت داره...)
3- گوشي رو در حالت usb debugging قرار بديد (از قسمت settings>applications>development) و دوباره با usb به كامپيوتر وصل كنيد.
4- به پست شماره ي 43 جناب fh-toptala مراجعه كنيد و تمام آموزشي رو كه قرار دادند انجام بدهيد تا در command prompt علامت # رو داشته باشيد.
5- اين دستور رو دقيقاً به همين شكل تايپ كنيد:

dd if=/sdcard/boot.img of=/dev/block/mmcblk0p8
اين دستور در واقع به گوشي فرمان ميده تا فايل boot.img كه در اس دي كارت داخلي گوشي هست رو در پارتيشن mmcblk0p8 كه پارتيشن مربوط به كرنل هست بنويسه...

و كار تمام است...

اين روش رو خودم با موفقيت تست كرده ام... ولي خيلي حواستون به دستوري كه تايپ مي كنيد باشه وگرنه ممكنه بلايي سر گوشيتون بياريد... هر چند در هر حالتي ميشه دوباره از اول رام روي گوشي ريخت...

مي توانيد گوشي را جدا كنيد و ربوتش كنيد و از رام KPS 2.3.6 با ساپورت فارسي و عمر طولاني باتري و وي پي ا ن بدون مشكل لذت ببريد...

در انتها بايد ذكر كنم كه مسووليت انجام اين كار به عهده ي خودتون هست و بنده هيچ مسووليتي رو در قبال بد اجرا كردن اين دستور العمل بر عهده نمي گيرم... پس با مسووليت خودتون اين كار را انجام بديد...

موفق باشيد.

zorro7
05-12-2011, 14:04
اقا درست شد و گوشی بالا اومد.
اما یه سوال فنی فارسیش کجا میره؟
من فارسی نمی بینم

سلام
برنامه perfect keyboard را نصب کنید و اجرا کنید و بروی enable perfect keyboard free کلیک کرده و در صفحه باز شده تیک perfect keyboard را زده و بروی perfect keyboard free کلیک کرده و از قسمت languages , input languages فارسی رو انتخاب کنید و 3 مرحله به عقب برگردید و بروی select input method بر روی perfect keyboard free کلیک کنید و لذت ببرید:lol:

MEYSAMAZIZI
07-12-2011, 21:12
برای فارسی سازی رام فایل زیر(farsi_kps.zip) را دانلود کنید و از طریق ریکاوری نصب کنید:

برای نصب کیبورد می تونید از کیبورد های مختلف استفاده کنید که من در اینجا free perfect keyboard رو گذاشتم که زبان فارسی رو داره:

خوب اینم نصب این رام بطور کامل توضیح داده شد از مدیران محترم میخوام تاپیک رو مهم کنند.

برای 2.3.5 هم میشه این روش را استفاده کرد؟

mh.attari
07-12-2011, 21:42
دوستان به این تاپیکم نگاهکی داشته باشید ممنون می شم
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=165688&page=15

galaxySII
18-12-2011, 19:33
درود بر همگی و به خصوص دوست گرامی که اين تاپيک را زدن. دتا سؤال داشتم يکی اينکه آيا اين رام
اصلی اروپا هست؟ چون برام مهم هست که زبان آلمانی را داشته باشه درضمن تو محيط گوشی
فارسی را هم بدون مشکل نشون بده. مورد ديگه اينکه لينک آپديت
cwm 1.3
به نسخيه 1.3 کار نميکنه و ممنون ميشم اگه کسی داره بزاره اينجا که بشه دنلود کرد ممنونم از شما

ragh.3335
18-12-2011, 22:07

دوست گرامی برای بکاپ گرفتن تضمینی، بهترین راهی که من پیدا کردم اینه که گوشی رو به حالت ریکاوری مود ببری (کلید روشن و ولوم بالا) توی گزینه ها یه گزینه برای بکاپ و ریستور دیده میشه.
من یه بار انجام دادم حجمی حدود 1200 مگ شد که میریزه روی مموری کارت.:123::bp:

atashpareh
19-12-2011, 09:20
درود بر همگی و به خصوص دوست گرامی که اين تاپيک را زدن. دتا سؤال داشتم يکی اينکه آيا اين رام
اصلی اروپا هست؟ چون برام مهم هست که زبان آلمانی را داشته باشه درضمن تو محيط گوشی
فارسی را هم بدون مشکل نشون بده. مورد ديگه اينکه لينک آپديت
cwm 1.3
به نسخيه 1.3 کار نميکنه و ممنون ميشم اگه کسی داره بزاره اينجا که بشه دنلود کرد ممنونم از شما

بله دوست عزيز... اين رام اغلب زبانهاي اروپايي از جمله زبان آلماني را هم ساپورت ميكند... و فارسي هم با نصب فارسي ساز درست نمايش داده ميشود... فقط در بعضي فونت ها حرف "ي" در وسط كلمات نمايش داده نميشود... كه قابل چشم پوشي است.

لينك آخرين نسخه ي feamod recovery يا CWM :
FeaMod Recovery 1.3.1 with FeaCore Phoenix OC stable release:
http://mediafire.com/?al9s0abvdjrmg6e

FeaMod Recovery 1.3.1 with FeaCore Phoenix nonOC stable release:
http://mediafire.com/?5unogie5i58x85r

OC مخفف OverClock است...

كه هر كدام را كه مايل بوديد دانلود كنيد و از طريق CWM نصب نماييد...
موفق باشيد.

galaxySII
21-12-2011, 00:00
درود بر شما و سپاس فراوان برای وقتی که برای مشکلات ما صرف ميکنيد. من با مواردی بر خوردم
که اميدوارم بشه حلشون کرد. اول از همه پس از ريختن رام روی رام اصلی گوشی ديدم که
بدون اينکه چيدمان گوشی به هم خورده باشه آپديت شده و به ورژن 2.3.6 رفته. در صورتی
که من اين مورد را نه در گالاکسی اس و نه در اس 2 نديدم، چون آنجا همچی پاک شده بود . البته
اين مورد بدی نبود و جهت اطلاع گفتم. ولی مورد ديگر اينکه در موقع دانلود کردن سوپر وان همش
انتی ويروس هشتار ميداد که به هيچ اونوان قادر به دانلود نبودم، اين کار را روی دو
تا پی سی ديگه با آنتی ويروس های مختلف انجام دادم ولی نتيجه همان بود، با اين وجود يکی از
آنها را غير فعال کردم و دانلود کردم و شرو به انجام ريختن روی گوشی کردم، ولی شوربختانه دفعه اول
شکل سوپر وان را روی گوشی ديدم ولی به مجرد اينکه گوشی را ريستارت کردم ناپديد شد و ديدم که
اکثره اپليکيشنها که روی گوشی بودن پاک شده ولی سيمبلهای کمرنگ که روشون نوشته اس دی
هستند ، با اين وجود دوباره سی کردم گوشی را روت کنم که در ابتدای عمليات پيقامی مياد که
گوشی روت هست و آيا ميخواهيد باز روت کنيد. ؟ ولی چيزی که مشخص نيست سيمبل سوپر يسر
هست که وجود ندارد. نميدونم چيکار کنم. ممنون ميشام راهنما يی کنين. بدرود

galaxySII
21-12-2011, 02:30
راستی ممنونم از لينک های جديد فقط ممنون ميشام بگين که آيا بهتر هست که اورکلاک نصب بشه يا نه
مورد ديگه اينکه آيا رامی که دودکس باشه نيست که راحت بريزيم روی اين گوشی که دردسرش کمتر باشه

سپاس

atashpareh
21-12-2011, 10:10
درود بر شما و سپاس فراوان برای وقتی که برای مشکلات ما صرف ميکنيد. من با مواردی بر خوردم
که اميدوارم بشه حلشون کرد. اول از همه پس از ريختن رام روی رام اصلی گوشی ديدم که
بدون اينکه چيدمان گوشی به هم خورده باشه آپديت شده و به ورژن 2.3.6 رفته. در صورتی
که من اين مورد را نه در گالاکسی اس و نه در اس 2 نديدم، چون آنجا همچی پاک شده بود . البته
اين مورد بدی نبود و جهت اطلاع گفتم. ولی مورد ديگر اينکه در موقع دانلود کردن سوپر وان همش
انتی ويروس هشتار ميداد که به هيچ اونوان قادر به دانلود نبودم، اين کار را روی دو
تا پی سی ديگه با آنتی ويروس های مختلف انجام دادم ولی نتيجه همان بود، با اين وجود يکی از
آنها را غير فعال کردم و دانلود کردم و شرو به انجام ريختن روی گوشی کردم، ولی شوربختانه دفعه اول
شکل سوپر وان را روی گوشی ديدم ولی به مجرد اينکه گوشی را ريستارت کردم ناپديد شد و ديدم که
اکثره اپليکيشنها که روی گوشی بودن پاک شده ولی سيمبلهای کمرنگ که روشون نوشته اس دی
هستند ، با اين وجود دوباره سی کردم گوشی را روت کنم که در ابتدای عمليات پيقامی مياد که
گوشی روت هست و آيا ميخواهيد باز روت کنيد. ؟ ولی چيزی که مشخص نيست سيمبل سوپر يسر
هست که وجود ندارد. نميدونم چيکار کنم. ممنون ميشام راهنما يی کنين. بدرود

راستی ممنونم از لينک های جديد فقط ممنون ميشام بگين که آيا بهتر هست که اورکلاک نصب بشه يا نه
مورد ديگه اينکه آيا رامی که دودکس باشه نيست که راحت بريزيم روی اين گوشی که دردسرش کمتر باشه

سپاس

خسته نباشي دوست عزيز....
اول اينكه برنامه ها و كلاً setting رام قبلي شما حفظ ميشه كاملاً طبيعيه... و اين بستگي به نوع رام داره كه اطلاعات قبلي رو پاك كنه يا نه... بيشتر رام هاي فعلي I9001 اطلاعات قبلي رو پاك نميكنن...

در مورد superoneclick هم آخرين ورژنش رو از لينك پايين دانلود كن ببين مشكلت حل ميشه يا نه...
http://www.multiupload.com/VGCN3ZTFM8

اگر باز هم مشكل آنتي ويروس داشتي ميتوني از روشهاي ديگه براي روت كردن استفاده كني كه آسونترينش استفاده از فايل Root-i9001-signed.zip هست كه در تاپيك مربوط به روت كردن توضيحاتش اومده...

در مورد OC يا غير OC، هم هر دو ورژن پايدار هستند و خوب كار ميدن... در ورژن OC شما ميتونيد سي پي يو ي گوشي رو تا 1800 اوركلاك كنيد و سرعت بيشتري داشته باشيد... ولي مصرف باتريتون بالاتر ميره و ممكنه برخي اوقات ولي به ندرت دچار هنگ بشيد...

در مورد آخر يعني رامي كه روت و دئودكس شده باشه، در حال حاضر 2 تا رام موجوده كه بسيار راحت نصب ميشه و علاوه بر روت و دئودكس چند تا مود و اسكريپت بهينه ساز هم بهشون اضافه شده... و نصب يك مرحله اي و بسيار آساني هم دارند...
يكيشون رو كه معرفي كردم ولي متاسفانه تاپيك رو قفل كردند و حذف كردند...
اگر خواستيد pm بديد تا لينك و نحوه ي نصبشونو براتون قرار بدم...
همچنين از كاستوم رام كرانيوم RC5 هم كه جناب david123 قرارش دادند هم ميتونيد استفاده كنيد... كه اون هم روت و دئودكس شده است...

موفق باشيد.

MEYSAMAZIZI
21-12-2011, 10:40
برای نصب cwm از دو مرحله نصب نسخه1.2 توسط multidownloaderو آپدیت به نسخه 1.3از طریق cwm استفاده می کنیم.

مرحله اول: نصب cwm با استفاده از multidownloader مشابه پست دوم(نصب رام):

نصب این بخش خیلی سریع انجام می شود و بعد ار ریستارت شدن بگذارید گوشی بالا بیاید.
برای رفتن به حالت ریکاوری(cwm) گوشی را خاموش کرده و سپس دکمه ولوم بالا را نگه داشته و گوشی را روشن کنید و دکمه ولوم بالا را آنقدر نگهدارید تا وارد محیط ریکاوری شود.

مرحله دوم: آپدیت cwm به نسخه 1.3

وارد محیط cwm(ریکاوری( شوید
از لیست با استفاده از کلیدهای ولوم بالا و پایین گزینه پنجم یعنی install zip from sdcard را گزینش و با کلید منو(کلید لمسی سمت چپ کلید هووم) آن را انتخاب کنید.
اگر فایل را در مموری کارت کپی کرده اید گزینه اول یعنی choose zip from sdcard و اگر در مموری داخلی کپی کرده اید گزینه آخر choose from internal ... را انتخاب کنید.
از لیست فایل های ارائه شده فایل دانلود شده در مرحله اول که ان را در مموری کپی کردید انتخاب و در مرحله بعد گزینه yes را انتخاب کنید تا نصب شود.
اکنون شما آپدیت را انجام دادید و اگر یکبار گوشی را با گزینه power off خاموش و دوباره وارد ریکاوری مود شوید می بینید که ورژن به 1.3 تغییر کرده است.

سلام
فایل مرحله دوم از روی سایت پاک شده!
میشه لطف کنید یه لینک بدید؟

atashpareh
21-12-2011, 12:15
سلام
فایل مرحله دوم از روی سایت پاک شده!
میشه لطف کنید یه لینک بدید؟

اگر دقت كنيد
4 تا پست بالاتر لينك جديد رو قرار دادم...

موفق باشيد...

ragh.3335
21-12-2011, 20:16
خوب دوستان عزیز میریم که یکم طعم آندروید در سطح برنامه نویسی رو بچشیم شاید علاقه مند شدید من ترجیحا واسه اینکه جنبه آموزشی هم داشته باشه کمی و در حد مختصر در مورد هر قسمت توضیح میدم:
خوب باید قبل از شروع این عملیات گوشی رو با superoneclick روت کرده و مطمئن بشید که BusyBox نصب شده باشد چون در غیر اینصورت در حین اجرای دستورات دچار مشکل خواهید شد.
حالا وارد شاخه نرم افزار SuperoneClick بشید در داخل اون شاخه ای تحت عنوان ADB خواهید دید این شاخه رو به روت درایو C کپی کنید.
حالا گوشی رو به حالت USB Debug برده و با کابل به پی سی وصل کنید و صبر کنید تا درایور نصب بشه. حالا وارد Command Prompt یا همون cmdویندوز بشید و در خط فرمان دستور زیر رو تا یپ کنید:

cd c:/adb
حالا باید در مسیر c:/ADBباشید. برای تست اینکه آیا گوشی به طرز صحیحی متصل شده دستور زیر رو در خط فرمان تایپ کنید:

ADB devices
حالا اگه گوشی صحیح وصل شده باشه باید سریال گوشیتون رو نشون بده.
-----------------------------------------------------------------------------------
تست اینکه آیا Busybox نصب شده است:
توجه کنید که این نرم افزار در واقع دستورات خط فرمان لینوکس رو به گوشی اضافه می کنه و شما میتونید در ترمینال یا همان خط فرمان لینوکس آنها را بر روی گوشی استفاده کنید.
مهمترین دستوری که در این روال ما ازش استفاده می کنیم دستور cp می باشد که برای کپی کردن فایل می باشد. پس برای تست این کار رو می کنیم:
در خط فرمان cmd دستور زیر رو وارد میکنیم

adb shell
با این دستور وارد شل لینوکس پایه گوشی میشویم
تصویر زیر روال کار رو تا حالا نشون میده
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=654349&stc=1&d=1322079323

خوب حالا می بینید که خط فرمان تغییر کرد و علامت $ شروع کننده خط فرمان هست و این نشان دهنده لینوکس هست.
حالا در خط فرمان دستور su رئ تایپ کنید و اینتر بزنید اگر گوشی درست روت شده باشه علامت $ تبدیل # میشه . منظور از دستور su یعنی super user یا همون ادمین لینوکس و علامت # یعنی شما اجازه دسترسی به روت لینوکس رو دارید.

حالا در خط فرمان دستور cp رو اجرا کنید باید تصویر زیر رو داشته باشید که نشون دهنده نصب شدن busybox در حین روت کردن هست.اگر اون چند خط انتهایی مبنی بر نصب صحیح این نرم افزار رو دریافت نکردین باید نرم افزار Busybox رو که در ضمیمه هست دانلود و نصب کنید.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=654350&stc=1&d=1322079748
خوب اگه تا حالا همه چیز برای شما درست بوده شما اماده اید برای دئودکس کردن و نصب فارسی ساز از روی shell لینوکس. در پست بعدی دئودکس کردن رو توضیح میدم.
موفق باشید.

با سلام. ناب تاپ طلا... اول یک دنیا ممنون به خاطر زحمتی که کشیدی
2. آِیا این اموزش ضمیمه کامله یا بازم ادامه داره؟؟؟:dy:

R.O.L.A
24-12-2011, 09:58
odin mode..check plcatform verification من زدم همه مراحلو .ولی این پیغامو میده. 25 دیقم وایسادم.حالا چیکار کنم؟

R.O.L.A
24-12-2011, 11:34
اقا من از اول زدم.اونو رد کرد ولی رسید ب این نوشته
<1>big partition siz
amss.mbn download.
حدوده 40 دیقه بود.هیچی نشد.الن گوشیمو روشن میکنم عکس ی گوشیو ی کامپیوتر میاد .وسطشم علامت تعجب داره.تو ریکاوریم نمیره.دانلودینگ میره.
خواهش کمک کنید .:ak:

atashpareh
24-12-2011, 14:35
<1>big partition siz
amss.mbn download.
حدوده 40 دیقه بود.هیچی نشد.الن گوشیمو روشن میکنم عکس ی گوشیو ی کامپیوتر میاد .وسطشم علامت تعجب داره.تو ریکاوریم نمیره.دانلودینگ میره.

دوست عزيز با يك كابل usb ديگه و يك كامپيوتر ديگه از اول رام بريزيد... ان شا ا... مشكلتون حل ميشه...

ragh.3335
24-12-2011, 14:37
<1>big partition siz
amss.mbn download.

آقا به نظرم باید فایل ها رو اشتباه وارد کرده باشی... اون صفحه ای که توی اودین باز میشه تا فایل رو انتخاب کنی دقت کن... دفعه اول فایل با فرمت ops و فایل با اسم I9001XXKPS_I9001SERKP6_I9001XXKPG_HOME.tar.md5

R.O.L.A
24-12-2011, 14:43
[QUOTE=ragh.3335;2542309]آقا به نظرم باید فایل ها رو اشتباه وارد کرده باشی... اون صفحه ای که توی اودین باز میشه تا فایل رو انتخاب کنی دقت کن... دفعه اول فایل با فرمت ops و فایل با اسم I9001XXKPS_I9001SERKP6_I9001XXKPG_HOME.tar.mم

مرسی ک جواب دادین.درست زدم همه چیو .نمیدونم جرا گیر میکنه.الان چیکار کنم ک درست شه؟فقط دانلودینگ میاد.:ak:

ragh.3335
24-12-2011, 15:01
مرسی ک جواب دادین.درست زدم همه چیو .نمیدونم جرا گیر میکنه.الان چیکار کنم ک درست شه؟فقط دانلودینگ میاد.:ak:[/QUOTE]

یه سوال داشتم... درایور گوشی رو نصب کردی؟ یعنی گذاشتی اول گوشی درایور خودشو رو کامپیوتر نصب کنه و پیام کامپلیت بده؟؟؟ و وقتی گوشی رو به پی سی وصل میکنی پیغام یا صدایی نمیده؟ یه مساله اینه یکی دیگه این که ممکنه فایل رو هم کامل داونلود نکرده باشی حجم فایل رو چک کن.:bz:

R.O.L.A
24-12-2011, 15:16
مرسی ک جواب دادین.درست زدم همه چیو .نمیدونم جرا گیر میکنه.الان چیکار کنم ک درست شه؟فقط دانلودینگ میاد.:ak:

یه سوال داشتم... درایور گوشی رو نصب کردی؟ یعنی گذاشتی اول گوشی درایور خودشو رو کامپیوتر نصب کنه و پیام کامپلیت بده؟؟؟ و وقتی گوشی رو به پی سی وصل میکنی پیغام یا صدایی نمیده؟ یه مساله اینه یکی دیگه این که ممکنه فایل رو هم کامل داونلود نکرده باشی حجم فایل رو چک کن.:bz:[/QUOTE]

حجم فایل 570 مگابایت.در مورده درایو ی توضیح میدی؟؟؟؟؟؟؟اگه منظورت همون قسمتی ک زرد میشه مینویسهcom 7 اره زرد میشه.نمیدونم من ریست فاکتوری نکردم گوشیو برا نصب رام 2.3.6.میتونه ایراد از اون باشه؟الن اون تایپی ک واسه بریک شدن گوشی هستو انجام دادم.بازم ب پارتیشن گیر میده.منظورم همون نوشتهقبلیست.گیر میکنه همونجوری

ragh.3335
24-12-2011, 15:40
یه سوال داشتم... درایور گوشی رو نصب کردی؟ یعنی گذاشتی اول گوشی درایور خودشو رو کامپیوتر نصب کنه و پیام کامپلیت بده؟؟؟ و وقتی گوشی رو به پی سی وصل میکنی پیغام یا صدایی نمیده؟ یه مساله اینه یکی دیگه این که ممکنه فایل رو هم کامل داونلود نکرده باشی حجم فایل رو چک کن.:bz:

حجم فایل 570 مگابایت.در مورده درایو ی توضیح میدی؟؟؟؟؟؟؟اگه منظورت همون قسمتی ک زرد میشه مینویسهcom 7 اره زرد میشه.نمیدونم من ریست فاکتوری نکردم گوشیو برا نصب رام 2.3.6.میتونه ایراد از اون باشه؟الن اون تایپی ک واسه بریک شدن گوشی هستو انجام دادم.بازم ب پارتیشن گیر میده.منظورم همون نوشتهقبلیست.گیر میکنه همونجوری[/QUOTE]

حجم درسته. زمانی که گوشی سالم و روشنه و اگه usb debbuging رو اگه تیک بزنی گوشی میاد و درایورشو نصب میکنه... یکی دو دقیقه طول میکشه. خب اگه زرده پس نصبه. ریست فکتوری مربوط به بعد از نصب رام میشه... زمانی که نصب شد میتونی ریست فکتوری کنی. البته به نظر من نیاز چندانی بهش نیست. :dg::ac::an:

R.O.L.A
24-12-2011, 15:56
حجم فایل 570 مگابایت.در مورده درایو ی توضیح میدی؟؟؟؟؟؟؟اگه منظورت همون قسمتی ک زرد میشه مینویسهcom 7 اره زرد میشه.نمیدونم من ریست فاکتوری نکردم گوشیو برا نصب رام 2.3.6.میتونه ایراد از اون باشه؟الن اون تایپی ک واسه بریک شدن گوشی هستو انجام دادم.بازم ب پارتیشن گیر میده.منظورم همون نوشتهقبلیست.گیر میکنه همونجوری

حجم درسته. زمانی که گوشی سالم و روشنه و اگه usb debbuging رو اگه تیک بزنی گوشی میاد و درایورشو نصب میکنه... یکی دو دقیقه طول میکشه. خب اگه زرده پس نصبه. ریست فکتوری مربوط به بعد از نصب رام میشه... زمانی که نصب شد میتونی ریست فکتوری کنی. البته به نظر من نیاز چندانی بهش نیست. :dg::ac::an:[/QUOTE]

الان من چیکار کنم ک مشکلم حل شه؟؟؟؟.از رام قبلی تو قسمت ریکاوری بک اپ گرفتم.ولی ریکاوریم نمیاد؟خواهش میکنم کمک کنید؟ی رام ک 3 فایله باشه فارسی باشه.هست ک من دانلود کنم اونو بریزم.یکی از دوستام گفت ی س فایله بریزی درست میشه.نمیدونم بازم.فقط میدوونم کممممممککککک:ak::ak::ak::ak::ak::ak::a k::ak::ak::ak::ak::ak:

ragh.3335
24-12-2011, 16:12
الان من چیکار کنم ک مشکلم حل شه؟؟؟؟.از رام قبلی تو قسمت ریکاوری بک اپ گرفتم.ولی ریکاوریم نمیاد؟خواهش میکنم کمک کنید؟ی رام ک 3 فایله باشه فارسی باشه.هست ک من دانلود کنم اونو بریزم.یکی از دوستام گفت ی س فایله بریزی درست میشه.نمیدونم بازم.فقط میدوونم کممممممککککک:ak::ak::ak::ak::ak::ak::a k::ak::ak::ak::ak::ak:[/QUOTE]

من واقعا نمیدونم دیگه باید چه کارش کرد... توی قسمت پرسش و پاسخ، پست ها رو مطالعه کنی یه چیزایی دستگیرت میشه. مثلا بوت لپ
آخرین ورژن رام فارسی 2.3.3 ست. ولی فارسی شده رو میتونی توی این لینک ببینی کدومش رو میتونی انجام بدی.
http://forum.mobilestan.net/forumdisplay.php?f=1409
امیدوارم یه راه حلی پیدا کنی...:df:

atashpareh
24-12-2011, 16:39
دوست عزيز ظاهراً اصلاً به پست من توجه نكردي...

گفتم با يك كابل usb ديگه و يك كامپيوتر ديگه هم تست كن...
با توجه به اينكه هر بار كه سعي كردي فلاش كني در جاهاي مختلف وسط كار گير كرده، احتمال اينكه مشكل از كابل يا پورت usb و يا حتي ويروس روي كامپيوترت باشه خيلي زياده...

موفق باشي...

R.O.L.A
25-12-2011, 10:37
سلام دوستانه عزیز.از راهنمایی همتووون ممنونم.کارم حل شد.دوستوووووون دارمممممممم:cv::cv::cv:

R.O.L.A
25-12-2011, 10:43
دوست عزيز ظاهراً اصلاً به پست من توجه نكردي...

گفتم با يك كابل usb ديگه و يك كامپيوتر ديگه هم تست كن...
با توجه به اينكه هر بار كه سعي كردي فلاش كني در جاهاي مختلف وسط كار گير كرده، احتمال اينكه مشكل از كابل يا پورت usb و يا حتي ويروس روي كامپيوترت باشه خيلي زياده...

موفق باشي...

مرسیییییی دوسسسته عزیز.حق با شما بود.مشکل از usb بود.مستقیم زدم.خیلی راحت عوض شد رام.خیییلییییی ممنوووووون:bp::bp::bp::ax::ax:

R.O.L.A
25-12-2011, 10:52
دوست عزیز این فارسیشو ی توضیح میدی چ جوری نصب کنم.تو ریکاوری تو کدوم قسمت برم؟؟.چیو بزنم.؟؟

از این طریق بریزم؟؟؟؟Install zip from sdcard

atashpareh
25-12-2011, 12:41
دوست عزیز این فارسیشو ی توضیح میدی چ جوری نصب کنم.تو ریکاوری تو کدوم قسمت برم؟؟.چیو بزنم.؟؟

از این طریق بریزم؟؟؟؟Install zip from sdcard

بله دوست عزيز...
فايل رو بهsdcard انتقال بده... توي ريكاوري گزينه ي install zip from sdcard رو بزن... با توجه به اينكه فايل زيپ رو در internal sdcard ريختي يا sdcard خارجي، گزينه ي choose zip from sdcard يا choose zip from internal sdcard رو بزن و فايل رو انتخاب كن و yes رو بزن تا نصب بشه...

كلاً از اين به بعد هرجا و در هر آموزشي "نصب از طريق CWM" رو ديدي بايد به همين روش عمل كني...
موفق باشي...

R.O.L.A
25-12-2011, 13:47
بله دوست عزيز...
فايل رو بهsdcard انتقال بده... توي ريكاوري گزينه ي install zip from sdcard رو بزن... با توجه به اينكه فايل زيپ رو در internal sdcard ريختي يا sdcard خارجي، گزينه ي choose zip from sdcard يا choose zip from internal sdcard رو بزن و فايل رو انتخاب كن و yes رو بزن تا نصب بشه...

كلاً از اين به بعد هرجا و در هر آموزشي "نصب از طريق CWM" رو ديدي بايد به همين روش عمل كني...
موفق باشي...

خیلی ممنون از توضیح خوبتون.:cv::ax:

R.O.L.A
25-12-2011, 16:12
اقا ی سواله دیگه؟؟؟؟؟این کیبورد فارسیم باید از راه ریکاوری نصبش کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد فونته فارسیشو میشه عوض کرد؟
ممنون :cv:

R.O.L.A
25-12-2011, 16:59
دوستان نمیشه کاری کرد کیبرد فارسی رام2.3.3 فارسی بیاد روش.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

R.O.L.A
27-12-2011, 18:30
دوستان نمیشه کاری کرد کیبرد فارسی رام2.3.3 فارسی بیاد روش.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان جواب ما رو نمیدید:be::be:

shokrkon
27-12-2011, 19:48
نه دوست عزیز.پسوند کیبورد فارسی apk هست.مثل باقی نرم افزارها نصب میشه..

atashpareh
28-12-2011, 09:53
همونطور كه دوست خوبمون گفتند، كيبورد رو دقيقاً مثل يك نرم افزار عادي نصب ميكني...

براي تغيير فونت هم به راحتي ميتوني هر فايل فونت ttf فارسي ويندوز xp رو كه دوست داري جايگزين فونت فعلي كني...
من خودم الان دارم از فونت نازنين استفاده ميكنم.. bnazanin.ttf
روشش هم خيلي ساده است:
فايل فونتي كه دوست داري رو به DroidSansArabic.ttf تغيير نام بده و بريز روي گوشيت... و بعد با روت اكسپلورر به فولدر system/font انتقالش بده و جايگزين فايل قبلي كن...

در مورد كيبورد رام 2.3.3 هم شايد بشه با جايگزيني فايل كيبورد اين رام با فايل كيبورد رام kps اين مشكل رو حل كرد... يكي از دوستان در يك فروم ديگه مي خواست اين كار رو بكنه ولي نميدونم به نتيجه رسيد يا نه...

موفق باشيد.

R.O.L.A
28-12-2011, 12:10
[QUOTE=atashpareh;2550630]همونطور كه دوست خوبمون گفتند، كيبورد رو دقيقاً مثل يك نرم افزار عادي نصب ميكني...

براي تغيير فونت هم به راحتي ميتوني هر فايل فونت ttf فارسي ويندوز xp رو كه دوست داري جايگزين فونت فعلي كني...
من خودم الان دارم از فونت نازنين استفاده ميكنم.. bnazanin.ttf
روشش هم خيلي ساده است:
فايل فونتي كه دوست داري رو به DroidSansArabic.ttf تغيير نام بده و بريز روي گوشيت... و بعد با روت اكسپلورر به فولدر system/font انتقالش بده و جايگزين فايل قبلي كن...

در مورد كيبورد رام 2.3.3 هم شايد بشه با جايگزيني فايل كيبورد اين رام با فايل كيبورد رام kps اين مشكل رو حل كرد... يكي از دوستان در يك فروم ديگه مي خواست اين كار رو بكنه ولي نميدونم به نتيجه رسيد يا نه...

موفق باشيد.[/QUOT

منم تو ی سایت دیگه دیدم نوشته بود اینکارو کنی.ولی ترسیدم بزنم داغون شه.دیگه بیخیالش شدم

R.O.L.A
28-12-2011, 18:52
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=188314

دوستان ی نگاه ب این بندازین.ببینید رو این رام جواب میده.ممنون میشم.من زیاد سر در نمیارم

Altek
30-12-2011, 01:24
بعد از خارج کردن فایل از حال فشرده داخل شاخه 3 فایل وجود دارد که به ترتیب عمل می کنیم:

گوشی را خاموش کرده و سپس با نگهداشتن کلیدهای ولوم پایین+هوم+پاور گوشی روشن شده و آنقدر کلیدها را نگهدارید تا گوشی به حالت Downloading برود
حالا از سه فایل داخل پوشه قایل Multi_Downloader_v4.43_with_smd0425 را اجرا نمائید
در قسمت OPS با زدن دکمه فایل AriesVE.ops را انتخاب کنید
در قسمت Options گزینه One Package را تیک بزنید تا قسمت مربوطه در پایین پنجره فعال شود.
با زدن دکمه One packege در پایین صفحه فایل I9001XXKPS_I9001SERKP6_I9001XXKPG_HOME.tar.md5 را انتخاب کنید و منتظر شوید تا برنامه صحت فایل را بررسی کند.
حال گوشی را با کابل USB وصل کنید تا گوشی را شناسایی کند اکنون دکه استارت را بزنید تا عملیات فلش شروع شود.
این عملیات ممکن است حداکثر تا 9 دقیقه طول بکشد
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=652043&stc=1&d=1321645258

بعد از ریستارت شدن گوشی فلش شده است بهتر است با بالا آمدن گوشی با زدن کد #3855*2767* گوشی را ریسات کامل کنید.
لازم بذکر است که تمام عواقب مربوط به کرش شدن گوشی به عهده خود شماست...

با سلام
من تمام مراحل بالا رو رفتم و در برنامه ی odin کلمه ی pass را هم نوشت. اما اخرش گوشی reboot نشد و وشکل مثلث که داخلش علامت تعجب بود با روبات اندروید آمده بود.
که با زدن دکمه ی home به صحفه ای می رفت که چند گزینه با خط ابی نوشته بود.
چکار کنم گوشی بالا نمی یاد؟

farnax
02-01-2012, 14:46
سلام
من تمام مراحل را طبق پست 1 تا 6 انجام دادم ولی فارسی به لیست زبان هاش اضافه نشده!!!

Kamran K
02-01-2012, 15:47
سلام
من تمام مراحل را طبق پست 1 تا 6 انجام دادم ولی فارسی به لیست زبان هاش اضافه نشده!!!

سلام.
عزیز فارسی رو در قسمت SETING/LOCALE AND TEXT/Select locale اضافه نمیکنه. فقط قابلیت خواندن و نوشتن رو گوشی نصب میشه.

R.O.L.A
07-01-2012, 20:08
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=188314

دوستان ی نگاه ب این بندازین.ببینید رو این رام جواب میده.ممنون میشم.من زیاد سر در نمیارم

دوستان کسی نگاه نمیکنه ببینه میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farnax
20-01-2012, 17:55
خوب دوستان...
ظاهراً مشكل كانكت نشدن وي پي ا ن و كار نكردن دوربين جلوي گوشي، به دليل كرنل feamod هست كه همراه با نصب cwm روي گوشي نصب ميشه و جاي كرنل استوك رام شما رو ميگيره...
براي حل اين مشكل خيلي ساده ميشه كرنل رام kps رو دوباره روي گوشي ريخت تا جايگزين كرنل feamod بشه و همه ي مشكلات حل ميشه... و شما همچنان cwm را هم در گوشيتون خواهيد داشت...
اين آموزش براي كساني است كه دقيقاً از روي دستور العمل جناب fh-toptala رام 2.3.6 رو ريخته اند و فارسيش كرده اند و با اين كار كرنل رام اصلي را جايگزين كرنل feamod خواهند كرد:

نحوه ي انجام اين كار به شرح زير است:
1- كرنل در واقع فايل boot.img هست كه داخل رام i9001xxkps وجود داره... براي بيرون كشيدن اون، فقط كافيه با rename كردن فايل رام، "md5." رو از آخر اسم فايل برداريد تا به يك فايل فشرده با پسوند tar تبديل بشه و مي تونيد با برنامه اي مثل winrar اين فايل فشرده رو باز كنيد و فايل boot.img رو از داخلش اكستركت كنيد.

2-گوشي رو با usb به كامپيوتر وصل كنيد و boot.img رو كه اكستركت كرده ايد به internal sc dard گوشيتون انتقال بديد. (همون قسمت phone كه در windows explorer نشون داده ميشه... توجه داشته باشيد كه internal sd card با كارت حافظه ي خارجي يا external sd card تفاوت داره...)
3- گوشي رو در حالت usb debugging قرار بديد (از قسمت settings>applications>development) و دوباره با usb به كامپيوتر وصل كنيد.
4- به پست شماره ي 43 جناب fh-toptala مراجعه كنيد و تمام آموزشي رو كه قرار دادند انجام بدهيد تا در command prompt علامت # رو داشته باشيد.
5- اين دستور رو دقيقاً به همين شكل تايپ كنيد:

اين دستور در واقع به گوشي فرمان ميده تا فايل boot.img كه در اس دي كارت داخلي گوشي هست رو در پارتيشن mmcblk0p8 كه پارتيشن مربوط به كرنل هست بنويسه...

و كار تمام است...

اين روش رو خودم با موفقيت تست كرده ام... ولي خيلي حواستون به دستوري كه تايپ مي كنيد باشه وگرنه ممكنه بلايي سر گوشيتون بياريد... هر چند در هر حالتي ميشه دوباره از اول رام روي گوشي ريخت...

مي توانيد گوشي را جدا كنيد و ربوتش كنيد و از رام kps 2.3.6 با ساپورت فارسي و عمر طولاني باتري و وي پي ا ن بدون مشكل لذت ببريد...

در انتها بايد ذكر كنم كه مسووليت انجام اين كار به عهده ي خودتون هست و بنده هيچ مسووليتي رو در قبال بد اجرا كردن اين دستور العمل بر عهده نمي گيرم... پس با مسووليت خودتون اين كار را انجام بديد...

موفق باشيد.

آیا مشکل وی...پی....ان با این کارحل شده؟؟؟
و آیا تمام اطلاعات گوشی با این کار پاک می شه؟؟؟؟

atashpareh
21-01-2012, 15:41
سلام.
عزیز فارسی رو در قسمت SETING/LOCALE AND TEXT/Select locale اضافه نمیکنه. فقط قابلیت خواندن و نوشتن رو گوشی نصب میشه.

بله... اين فارسي سازي به معني فارسي شدن منو ها و همه ي نوشته ها نيست!!!
با اين فارسي سازي شما ميتونيد در اينترنت و اس ام اس فارسي بخوانيد و بنويسيد...
اگر دنبال منوي فارسي ميگرديد رام kp3 2.3.5 خاورميانه رو نصب كنيد...

atashpareh
21-01-2012, 15:44
آیا مشکل وی...پی....ان با این کارحل شده؟؟؟
و آیا تمام اطلاعات گوشی با این کار پاک می شه؟؟؟؟

بله دوست عزيز، مشكل وي پي ا ن با اين كار كاملاً حل ميشه... و اطلاعات گوشيتون هم به هيچ وجه دست نميخوره...
هر چند شرط احتياط اينه كه از گوشيتون بكاپ بگيريد...
موفق باشيد...

mh.attari
22-01-2012, 16:13
دوستان این ورژن 1.4 هستش؟
الان به 1.3.1 به روز کنیم یا 1.4؟
راستی مشکل چیز پی ان درست شده
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331164

atashpareh
22-01-2012, 20:08
دوستان این ورژن 1.4 هستش؟
الان به 1.3.1 به روز کنیم یا 1.4؟
راستی مشکل چیز پی ان درست شده
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331164

میتونی به 1.4 آپدیت کنی... ولی مشکل و ی پی ا ن هنوز حل نشده... و تنها راحش ریختن دوباره ی کرنل استاک روم هست...

mh.attari
22-01-2012, 22:21
بله دوست عزيز، مشكل وي پي ا ن با اين كار كاملاً حل ميشه... و اطلاعات گوشيتون هم به هيچ وجه دست نميخوره...
هر چند شرط احتياط اينه كه از گوشيتون بكاپ بگيريد...
موفق باشيد...

اتش پاره جان
من آیا نیازی هست قبل این کار من گوشی رو ریسیت کنم کلا؟؟

mh.attari
22-01-2012, 23:34
لطفا پاک شود

atashpareh
23-01-2012, 08:46
اتش پاره جان
من آیا نیازی هست قبل این کار من گوشی رو ریسیت کنم کلا؟؟

براي ريختن كرنل احتياجي به ريست نيست...
گفتم اگر بكاپ بگيريد بد نيست...
خيلي ساده تر از اوني كه فكر كني انجام ميشه و خطر چنداني نداره... فقط حواست باشه دستورات رو اشتباهي تايپ نكني...

mh.attari
23-01-2012, 18:46
دوستان یکی این چی پی ان وصل شه ببینه رو گوشیش چه اروری میده بگه به من خیلی ممنونم

shokrkon
24-01-2012, 01:29
دوستان عزیز دو رام جدید اومده.لینک دانلودشون فیلتره.اگه دوستان میتونن لینک مستقیمشو تو سایت قرار بدن.از همگی ممنون..

farehe
24-01-2012, 12:09
دوستان عزیز دو رام جدید اومده.لینک دانلودشون فیلتره.اگه دوستان میتونن لینک مستقیمشو تو سایت قرار بدن.از همگی ممنون..

دوست عزیز کجا اومده؟لطفا آدرس بدین

amirderacula
24-01-2012, 19:50
لطفا اسکرین شات از رم جدید بزارید

alfatecco2
13-02-2012, 07:18
برای نصب CWM از دو مرحله نصب نسخه1.2 توسط MultiDownloaderو آپدیت به نسخه 1.3از طریق CWM استفاده می کنیم.

مرحله اول: نصب CWM با استفاده از MultiDownloader مشابه پست دوم(نصب رام):

برای رفتن به حالت ریکاوری(CWM) گوشی را خاموش کرده و سپس دکمه ولوم بالا را نگه داشته و گوشی را روشن کنید و دکمه ولوم بالا را آنقدر نگهدارید تا وارد محیط ریکاوری شود.

مرحله دوم: آپدیت CWM به نسخه 1.3

وارد محیط CWM(ریکاوری( شوید
از لیست با استفاده از کلیدهای ولوم بالا و پایین گزینه پنجم یعنی Install zip from sdcard را گزینش و با کلید منو(کلید لمسی سمت چپ کلید هووم) آن را انتخاب کنید.

:by: دوست عزیزم این لینک قسمت دومCWM کار نمیکنه .........

alfatecco2
13-02-2012, 15:48
کسی ابن مشکلو نداشته لینک ازش داری بگذارید لطفا:dy:

alfatecco2
14-02-2012, 03:54
برای فارسی سازی رام فایل زیر(farsi_KPS.zip) را دانلود کنید و از طریق ریکاوری نصب کنید:

مرسی عالی بود همه چیز مرتبه:ax::bp::123:

benz3000
22-02-2012, 09:44
سلام دوستان من این رام رو نصب کردم الان روی آرم سامسونگ گلکسی میمونه چیکار کنم

AM.ir
22-02-2012, 11:41
سلام دوستان من این رام رو نصب کردم الان روی آرم سامسونگ گلکسی میمونه چیکار کنم

نترس هیچی نیست دوباره فلش بزنی حله
یا اگه میتونی یه بار از محیط ریکاوری یه کرنل دیگه نصب کن !!

benz3000
22-02-2012, 18:23
ممنون درست شد یبار دیگه فلش زدم

arshiya mobile
15-04-2012, 16:14
منظور از دئودکس کردن رام خارج کردن فایلهای رام از حالت odex هست که در این حالت همیشه فایلها توسط فایلی همنام با خود و با پسوند odex محافظت می شوند و از هر تغییری در آنها جلوگیری می کنند. برای فارسی سازی و دیگر موارد اصلاحی که در مورد رام انجام می شود باید رام دئودکس شود.
روند دئودکس کردن خیلی زمانگیر و مشکل است برای همین من برای شما یک فایل قابل نصب از طریق CWM درست کردم و اون رو روی مدیافایر آپلود کردم که با اینترنت ایران خداتا دقیقه زمان برد.
فایل زیر رو که هیچ جای اینترنت پیداش نمی کنید دانلود کنید :
http://www.mediafire.com/?bi0e1cqo7yhq1tz

خوب حالا فایل رو در مموری کپی کنید.
وارد محیط ریکاوری شوید و از منوها گزینه Mount and storage رو انتخاب کنید.
در اینجا گزینه mount system رو انتخاب کنید تا بصورت unmount system دربیاد.(مانت کردن شاخه سیستم)
با کلید برگشت به صفحه اول برگردید و با استفاده از گزینه Install zip from sdcard فایل Deodex_Xkps.zip را نصب کنید. گوشی را ریبوت کنید اکنون رام شما دئودکس شده است.

سلام دوستان.

آیا میشه از این روش برای دئودکس کردن رام
[ROM]i9001[VALUE PACK][XXKQB]
استفاده کرد یا فقط مخصوص همین رام ( KPS ) هستش؟

کسی از دوستان امتحان کرده؟چون من نمی تونم فایل دئودکس شده ی رام KQB رو دانلود کنم و روش های دیگه ی دئودکس کردن رام ها هم خیلی زمانگیر و پیچیده هستن

ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمائیم کنه چون گوشیم به مشکل خورده و باید به سرعت فلشش کنم.

MAGN3TIC C0RE
15-04-2012, 18:07
سلام دوستان.

آیا میشه از این روش برای دئودکس کردن رام
[ROM]i9001[VALUE PACK][XXKQB]
استفاده کرد یا فقط مخصوص همین رام ( KPS ) هستش؟

کسی از دوستان امتحان کرده؟چون من نمی تونم فایل دئودکس شده ی رام KQB رو دانلود کنم و روش های دیگه ی دئودکس کردن رام ها هم خیلی زمانگیر و پیچیده هستن

ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمائیم کنه چون گوشیم به مشکل خورده و باید به سرعت فلشش کنم.

شما حتما باید با استفاده از دئودکس رام value pack و با این روش دئودکس کنید.:cy:

koroush.badi
29-04-2012, 17:12
سلام
ببخشید من یه خورده مبتدیم.می خواستم ببینم ریکاوری چجوری باید نصب کرد؟
بعد از نصب ریکاوری چه طوری می تونم ازش استفاده کنم.مثلا همین نصب فارسی ساز
ممنون

nima_zx
16-05-2012, 09:11
سلام ..... من تمام مراحل نصب تا فارسی ساز این رام رو انجام دادم فونت فارسی من هم درست شد ممنون از شما ولی اس ام اس فارشی نمی تونستم بدم چون کیبرد فارسی نداشت مجبور شد کیبورد فارسی نصب کنم ولی به هر کی پیامک میزنم علامت سوال براش میرسه >>>>>؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید فوریه

C0D3R
16-05-2012, 14:22
سلام ..... من تمام مراحل نصب تا فارسی ساز این رام رو انجام دادم فونت فارسی من هم درست شد ممنون از شما ولی اس ام اس فارشی نمی تونستم بدم چون کیبرد فارسی نداشت مجبور شد کیبورد فارسی نصب کنم ولی به هر کی پیامک میزنم علامت سوال براش میرسه >>>>>؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید فوریه

سلام
از قسمت تنظيمات sms قسمت input mode رو رويه اتوماتيك بزارين درست ميشه

fardim
17-05-2012, 07:35
با سلام : من اين 12 صفحه را كاملا مطالعه كردم و تمام برنامه هشو دانلود كردم تاكه خودم اين مراحل رو برم .
اما وقتي با خودم كمي فكر كردم ديدم اسلا نيازي به اين همه درد سر نيست .
اخه ورژن 2.3.6 خاور ميانه كه در همين قسمت رام موجوده و جناب reza زحمت گزاشتن اون رو در سايت
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=185514&page=2 كشيده با اين 2.3.6 اروپا به خدا
هيچ فرقي نمي كنه و نيازي به اين همه دور زدن و قيره .... نداره .
مشكل همه ما زبان فارسيه كه در اين ورژن كاملا ساپورت ميشه و هيچ مشكله ديگه اي مثل وي پي و
قيره و اينا همه كه شما در اين صفحه ها توضيح دادين رو نداره
فقط تنها ايرادش اينه كه بعد از اپديت كردن در قسمت abut phpne نسخه ثابت نرم افزار رو 2.3.5 نشون
ميده وگرنه به خدا همون ورژن 2.3.6 باوركنين من هم اروپا رو تست كردم رو گوشيم هم اينو دوتاش
باهم مو نميزنه و اين همه درد سر و الافي و بدبختي رو نداره حالا خودتون ميدونيد
تصميم گيرنده اصلي شما عزيزانيد و من برادر كوچكترم
:ch::ch::ch::ch::ch:

fardim
17-05-2012, 07:42
در ضمن اگه جسارت نميشه از جناب علي اقا fh_toptala يك سوال دارم اينكه اين چه شعاريعه كه نوشتند
اگر با محمد(ص) راه پیامبران خاتمه پیدا نمی کرد من رهرو پیامبری به نام استیو جابز بودم
اين اقاي استيو جابز كيه اگه ميشه بگين ماهم بدونيم كه اينقدر براي شما عزيزه

#JOMJOMEH#
17-05-2012, 12:15
در ضمن اگه جسارت نميشه از جناب علي اقا fh_toptala يك سوال دارم اينكه اين چه شعاريعه كه نوشتند
اگر با محمد(ص) راه پیامبران خاتمه پیدا نمی کرد من رهرو پیامبری به نام استیو جابز بودم
اين اقاي استيو جابز كيه اگه ميشه بگين ماهم بدونيم كه اينقدر براي شما عزيزه

اینجا تاپیک تخصصی هست
عقاید هر کسی به خودش مربوطه...به کسی هم مربوط نیست دیگری چه نظری دارد...

رعایت کنید

saeedmt88
17-05-2012, 15:35
با سلام : من اين 12 صفحه را كاملا مطالعه كردم و تمام برنامه هشو دانلود كردم تاكه خودم اين مراحل رو برم .
اما وقتي با خودم كمي فكر كردم ديدم اسلا نيازي به اين همه درد سر نيست .
اخه ورژن 2.3.6 خاور ميانه كه در همين قسمت رام موجوده و جناب reza زحمت گزاشتن اون رو در سايت
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=185514&page=2 كشيده با اين 2.3.6 اروپا به خدا
هيچ فرقي نمي كنه و نيازي به اين همه دور زدن و قيره .... نداره .
مشكل همه ما زبان فارسيه كه در اين ورژن كاملا ساپورت ميشه و هيچ مشكله ديگه اي مثل وي پي و
قيره و اينا همه كه شما در اين صفحه ها توضيح دادين رو نداره
فقط تنها ايرادش اينه كه بعد از اپديت كردن در قسمت abut phpne نسخه ثابت نرم افزار رو 2.3.5 نشون
ميده وگرنه به خدا همون ورژن 2.3.6 باوركنين من هم اروپا رو تست كردم رو گوشيم هم اينو دوتاش
باهم مو نميزنه و اين همه درد سر و الافي و بدبختي رو نداره حالا خودتون ميدونيد
تصميم گيرنده اصلي شما عزيزانيد و من برادر كوچكترم
:ch::ch::ch::ch::ch:

دوست عزیز، کسایی که به اندازه موهای سرت اینجا رام عوض کردن میگن این رام کارایی رام 2.3.6 اروپا رو نداره اونوقت تو گیر دادی این رام همون رامه؟!

fardim
19-05-2012, 05:19
اینجا تاپیک تخصصی هست
عقاید هر کسی به خودش مربوطه...به کسی هم مربوط نیست دیگری چه نظری دارد...

رعایت کنید

دوست عزيز اقاي مدير jomjame چرا ناراحت ميشي من فقط از سر كنجكاوي ميخواستم بدونم
استيو جابز كيه همين . اين كه ناراحتي نداره :ax::ax::ax:

fardim
19-05-2012, 05:32
دوست عزیز، کسایی که به اندازه موهای سرت اینجا رام عوض کردن میگن این رام کارایی رام 2.3.6 اروپا رو نداره اونوقت تو گیر دادی این رام همون رامه؟!

دوست عزيز منم به اندازه يك دنيا گوشي عوض كردم و رام نصب كردم حتي دفعات اول كه نازه كار بودم
يك i9003 رو اجر كردم ولي دست برنداشتم
الان كه با تو صحبت ميكنم به اندازه موهاي سرم رام رو گوشيهاي مختلف نصب كردم
با با اطمينان 2.3.5 خاورميانه با 2.3.6 اروپا هيچ فرقي نداره اگر هم چيزي باشه خيلي جزعي و
ناكار امد براي ما هست و ارزش اين همه دنگ و فنگ رو نداره
البته اين نظر منه و نظر ديگران براي خودشان با ارزشه و من اين زحماتي كه دوستان در اين سايت رو ميكشن
به هيچ وجه زير سوال نميبرم چون به نظر من اين زحمات همه باعث پيشرفت و دلگرميه كه ميبينم
ما اينقدر معلوماتمان زياده و در راه پيشرفت سر از پا نمشناسيم

amir_shahbazi
31-05-2012, 01:04
دوست عزیز فایل ریکاوری مود تو قسمت pda یا one package بذاریم؟

mohammadns
31-05-2012, 19:48
سلام
میخواستم بپرسم رام با ساپورت فارسی که حتما 2.3.6 باشه نیست؟
اگه هست و تست شده لطفا قرار بدید
با تشکر!!!!

sobolo
02-06-2012, 23:45
سلام ، بچه ها من یه مشکل دارم ، قسمتی که باید deodex رو نسب کنی ،
گزینه ی install from sd card رو ندارم . میشه لطفا راهنمایی کنید ؟؟ ممنون میشم

xx_majid
04-06-2012, 20:33
سلام دوستان کمکه فوری میخوام من این رامه خاورمیانرو دانلود کردم ولی فایلی به نامه AriesVE.ops نیست چیکارش کنم ؟

saeedmt88
04-06-2012, 22:24
سلام دوستان کمکه فوری میخوام من این رامه خاورمیانرو دانلود کردم ولی فایلی به نامه AriesVE.ops نیست چیکارش کنم ؟

بفرما دوست عزیز:

forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=667267&d=1324151536

amirderacula
05-06-2012, 19:49
سلام ، بچه ها من یه مشکل دارم ، قسمتی که باید deodex رو نسب کنی ،
گزینه ی install from sd card رو ندارم . میشه لطفا راهنمایی کنید ؟؟ ممنون میشم
دوست عزیز شما ریکاوری نصب نکردی برای این کار باید فایل ریکاوری رو با نرم افزار اودین اونم برا بار اول نصب کنی .بعد که ریکاوری نصب شد ون وقت میتونی ریکاوری رو به ورژن های بالا آپ کنی .تو تاپک صفه اول آموزشش هست

xx_majid
07-06-2012, 09:14
دوستان شرمنده من یکم مبتدیم گوشی رو به حالت Usb debugچجوریه ؟

xx_majid
07-06-2012, 09:20
ممنون سعید جان فلش گوشیم 14ساعت طول کشید تموم بشه وبالا بیاد من رامه 2.3.6رو دان کردم خاورمیانه ولی گوشی که بالا اومد هیچی نشده بود دقیقأ همونجوری بودکه قبله فلش بود حتی رسیتم نشده بود 14ساعت یکسره طول کشید اولیم بارم بود فلش میزدم این رامه اروپا بحز مشکلاتی که گفته شده کسی مشکلی ندیده ازش ؟

xx_majid
09-06-2012, 07:40
سلام دوستان یکی به منه بیچاره کمک کنه چن روزه این مشکلو دارم ریکاوری نصب کردم به اون حالتم میره ولی وقتی گزینه هارو انتخاب میکنم یه صفحه سیاه با یه کلاه میاد وهیچ تاثیری نداره دوباره که کلید هوم رو میزنم برمیگرده تو منویه اصلیه ریکاوری نمیتونم چیزی رو نصب کن کلا هیچکاری نمیشه کردم ازاین طریق لطفأ یکی بگه چیکارکنم :bw:

xx_majid
09-06-2012, 07:43
کسی نیست بهم ج بده یعنی کسی بلد نیست بگه چیکارکنم ؟

MAGN3TIC C0RE
09-06-2012, 08:40
سلام دوستان یکی به منه بیچاره کمک کنه چن روزه این مشکلو دارم ریکاوری نصب کردم به اون حالتم میره ولی وقتی گزینه هارو انتخاب میکنم یه صفحه سیاه با یه کلاه میاد وهیچ تاثیری نداره دوباره که کلید هوم رو میزنم برمیگرده تو منویه اصلیه ریکاوری نمیتونم چیزی رو نصب کن کلا هیچکاری نمیشه کردم ازاین طریق لطفأ یکی بگه چیکارکنم :bw:

دوست عزيز شما با چه دكمه اي در ريكاوري آيكون ها را انتخاب ميكني؟؟؟

xx_majid
09-06-2012, 09:09
باکلیده هوم هرکاری میکنم نمیشه کاری کرد

xx_majid
09-06-2012, 09:11
میخوام 2باره ریکاوریرو نصب کنم نظرتون چیه ؟

xx_majid
09-06-2012, 09:14
هرکدوم از ایکونهارو انتخاب میکنم همون صفحه سیا میاددوباره که کلیده هوم رو میزنم برمیگرده تو منو،همین چن روزه دنباله حله مشکلم هیشکی بلد نیست اگه بگین چیکارکنم که حل بشه خیلی ممنون میشم

MAGN3TIC C0RE
09-06-2012, 09:22
هرکدوم از ایکونهارو انتخاب میکنم همون صفحه سیا میاددوباره که کلیده هوم رو میزنم برمیگرده تو منو،همین چن روزه دنباله حله مشکلم هیشکی بلد نیست اگه بگین چیکارکنم که حل بشه خیلی ممنون میشم

توي ريكاوري با دكمه ي ((منو))=> دكمه سمت چپ كليد هوم آيكون ها را انتخاب كن.

mohammadns
09-06-2012, 18:59
سلام
میخواستم بدونم رام رسمی با زبان فارسی کی میاد
حتما 2.3.6 باشه
اگه اومده لطفا لینک بدید...!
با تشکر

foad1447
10-06-2012, 06:29
سلام من این رام رو ریختم ولی الان گوشیم بالا نمیات واین مشکل براش پیش اومده باید چیکارکنم ممنون<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> VerifyPlatform:V0, P0,R0
<1> START!!!
<1> set download environment.
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> amss.mbn download..
<1> 1/7 Finished.
<1> adsp.mbn download

foad1447
10-06-2012, 06:33
سلام من این رام روریختم ولی درحین کاربااین مشکل برخورد کردم خواهش میکنم کمکم کنیدممنون
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> VerifyPlatform:V0, P0,R0
<1> START!!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> amss.mbn download..
<1> 1/7 Finished.
<1> adsp.mbn download

C0D3R
10-06-2012, 08:02
سلام من این رام روریختم ولی درحین کاربااین مشکل برخورد کردم خواهش میکنم کمکم کنیدممنون
<4> startthread detected : 0
<5> startthread detected : 0
<6> startthread detected : 0
<7> startthread detected : 0
<8> startthread detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. Check plcatform verification.
<1> verifyplatform:v0, p0,r0
<1> start!!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> amss.mbn download..
<1> 1/7 finished.
<1> adsp.mbn download

سلام
فايل ops رو مجدد دانلود و تست كنين

Majid_Express
11-06-2012, 09:58
خیلی طول میکشه بوت بشه ... بیشتر از 2-3 دقیقه !!

froka
11-06-2012, 10:21
دوست عزیز فارسی ساز دانلود نمی شه و هم چنین برنامه cwm قسمت دومش لطفا حلشون کن

xx_majid
11-06-2012, 16:21
سلام گوشیه من موقع دریافت اس ام اس ویبره نمیزنه مشکل چیه

Majid_Express
11-06-2012, 19:43
ریکاوری من از کار افتاد فقط نشون میده هیچ گزینه ای کار نمیکنه ضمنا cwm فایل آپدیتش مشکل داره نتونستم آپدریت کنم لینکش خرابه

C0D3R
12-06-2012, 08:41
دوست عزیز فارسی ساز دانلود نمی شه و هم چنین برنامه cwm قسمت دومش لطفا حلشون کن

سلام
فارسي ساز رو از لينك زير دانلود كنين ، در مورد CWM هم دوستانيكه دانلود كردن و فايل رو دارند بايد لطف كنن و آپ كنن

http://forum.mobilestan.net/Download.png (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/4FXABLxsGq/farsi-kps-c0d3r.zip)

mohammadns
12-06-2012, 10:04
با سلام
من امروز این رام رو تو یه سایت خارجی دیدم
زبان هاش نوشته : چند زبانی (جهانی)
این رام آندروید 2.3.6 داره
اینم لینکش
http://www.samsungstyle.cz/viewtopic.php?f=98&t=4864
لطفا تست کنید ، ببینید فارسی داره یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید!!!!!

taha72
13-06-2012, 12:59
سلام
یکی میشه ب من بگه باید چجوری از طریق اودین ریکاوری رو نصب کنم.
چرا هیچ کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

METOD
13-06-2012, 13:50
سلام
یکی میشه ب من بگه باید چجوری از طریق اودین ریکاوری رو نصب کنم.
چرا هیچ کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میتونید از ایــــــــــــــن تاپیــــــــــــک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=225378) استفاده کنید

Majid_Express
18-06-2012, 12:47
موقع نصب fea mod recovery از اودین این ارور رو می گیرم

cannot open the usb serial port. code: 5

kami2281291170
11-07-2012, 00:32
ببخشید دوستان من همه کارها رو درست انجام دادم ولی وقتی فارسی ساز رو نصب کردم گوشی روی آرم گالکسی میره و دوباره بوت میشه و اصلا بالا نمیاد لطفا کمک کنید درضمن همه فایلها از جمله deodex درستن

Majid_Express
27-07-2012, 09:42
تموم رام های ics و 2.37 تو این فروم رو نصب کردم همرو تست کردم اما واقعا هیچکدومشون مثل این رام راضیم نمیکرد ... یه تجربه شخصیه ولی برای کسایی که تنظیمات زیاد نمیخوان و دوست دارن راحت و بی دردسر کار کنن بنظر من همچنان این رام از بقیه بهتره

pofak.namaki09
08-08-2012, 10:14
سلام
من تا نصب cwm رفتم جلو.اما ریکاوری نمیاد
وقتی کلید های ترکیبی میگیری مینویسه : ramdump mode
cuase: force upload
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

METOD
08-08-2012, 12:19
سلام
من تا نصب cwm رفتم جلو.اما ریکاوری نمیاد
وقتی کلید های ترکیبی میگیری مینویسه : ramdump mode
cuase: force upload
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به این پست (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2298503&postcount=3) مراجعه کنید!

عزیز چرا از ورژن جدید تر رام رسمی استفاده نمی کنید؟ (این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=236392))

pofak.namaki09
08-08-2012, 13:37
نکته اول اینکه فایل دئودکس حجمش بیشتره و احتمالا فایل کامل دانلود نشده و یا مورد دار دانلود شده دقت کنید که در موقع نصب فایل دئودکس یا هر کدوم از آپدیت هایی که اشاره کردم پیغام نهایی مبنی بر موفقیت نصب رو دریافت کنید و پیغام installation aborted نگیرید. احتمالا فایل دئودکس درست نصب نشده چون اگر فارسی ساز رو روی رام غیردئودکس نصب کنید رام بالا نمیاد و باید روال رو از اول برید.
موفق باشید.

ببخشید از اول یعنی ازکجا دقیقا؟؟؟؟؟؟
منم همین مشکل دارم, فارسی ساز که نصب میکنم هی ریست میشه رو ارم سامسونگ

Majid_Express
13-08-2012, 15:19
دوست عزیز منم همین مشکل رو داشتم اولین بار wipe کردم رام رو دوباره نصب کردم بعد نصب رام دوباره wipe کردم درست شد

aras_307
28-08-2012, 10:12
سلام
می خواستم بدونم بعد از فارسی سازی سامسونگ کیبورد فارسی رو ساپورت می کنه یا نمی کنه؟

aras_307
28-08-2012, 11:27
برای فارسی سازی رام فایل زیر(farsi_kps.zip) را دانلود کنید و از طریق ریکاوری نصب کنید:

سلام
می خواستم بدونم بعد از فارسی سازی سامسونگ کیبورد فارسی رو ساپورت می کنه یا نمی کنه؟

Arman.sarab
28-08-2012, 12:35
سلام

یا نمی کنه ! :dg:

avashk
28-08-2012, 14:37
سلام
ببخشید من الان سه روزه دارم مطالب اینجا رو مرور میکنم برای اینکه بفهمم گوشیمو چجوری روت کنم و رام نصب کنم
یه چزایی دستم اومده از حرف های دوستانی مانند آقا آرمان
اما حقیقتا هر چی بیشتر میخونم پستارو گیج تر میشم:dg:
الان مشکلم اینه که نمی دونم باید از کجا شروع کنم :ac:
برای روت کردن
میشه لطفا راهنماییم کنید:ab:

METOD
28-08-2012, 19:19
سلام
ببخشید من الان سه روزه دارم مطالب اینجا رو مرور میکنم برای اینکه بفهمم گوشیمو چجوری روت کنم و رام نصب کنم
یه چزایی دستم اومده از حرف های دوستانی مانند آقا آرمان
اما حقیقتا هر چی بیشتر میخونم پستارو گیج تر میشم:dg:
الان مشکلم اینه که نمی دونم باید از کجا شروع کنم :ac:
برای روت کردن
میشه لطفا راهنماییم کنید:ab:

به این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=236392) مراجعه کنید: رام جدیدتر + آموزش کامل

ksantori
29-09-2012, 21:46
سلام من دیروز رام cm9 را نصب کردم خوشم نیومد اگه بخوام دوباره رام 2.3.6 رسمی نصب کنم باید چکار کنم اول باید ریکاوری رو بریزم لطفا راهنمایی کنید از اول تا آخرش توضیح بدین ممنون

ksantori
30-09-2012, 21:24
ککککککمک من رام قبلیم cm9 بود طبق آموزشها رام رسمی 2.3.6 را طبق اموزشها با ادین فلش زدم حالا فقط هی لگوی اس پلاس میاد و رام بالا نمیاد چکار کنم لطفا راهنمایی کنی کککمککککک