PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نسخه های بعدی سیمبین در راه بازار

mOr_uSe
20-11-2011, 13:28
موبنا- شنیده ها حاکی از آن است که نوکیا در حال طراحی نسخه های جدیدی از سیستم عامل سیمیبان است تا این سیستم عامل را هر چه بیشتر گسترش و توسعه دهد.

به گزارش اخبار خارجی موبنا، نوکیا در حال طراحی و توسعه نسخه های بعدی سیستم عامل سیمبیان است تا برای تعداد بیشتری از کاربران در سراسر دنیا این سیستم عامل را ارایه کند.
بر اساس این گزارش، نوکیا که به تازگی نسخه Belle سیمبیان را ارایه کرده، نسخه های بعدی را با نام های Carla و Donna وارد بازار خواهد کرد.
گفتنی است نسخه Carla با گوشی های هوشمندی که به پردازنده یک گیگاهرتز یا بالاتر مجهزند اواخر سال 2012 یا اوایل 2013 ارایه خواهد شد.
این نسخه با مرورگر جدید وب، ابزارهای جدید، فناوری NFC و صدای دالبی ارایه می شود.
نسخه Donna سیمبیان هم که با پردازنده دو هسته ای سازگار است اواخر سال 2013 یا اوایل 2014 به بازار خواهد آمد.
نوکیا از یک سال گذشته استراتژی جدیدی برای ساخت گوشی های هوشمندش به کار بسته و از پلاتفورم ویندوز فون مایکروسافت استفاده می کند، اما گزارش ها حاکی است که این شرکت فنلاندی در حال برنامه ریزی است تا عرضه سیستم عامل سیمبیان را تا سال 2016 ادامه دهد.

jack 2011
21-11-2011, 13:08
تا گوساله گاو شود دل مادرش آب شود:bn:

ntfm2000
01-12-2011, 16:38
یعنی برای n8 بله اخریشه ؟

EmmaWLove
01-12-2011, 19:05
یعنی برای n8 بله اخریشه ؟
یعنی شما تا 2 سال دیگه n8 رو نگه میداری؟؟؟

milad.nikzad
01-12-2011, 19:37
منکه بخوام گوشی دیگه ای بگریرم در کنار n8 خواهم گرفت.مثل n900 که هنوز دارمش و پیگر نرم افزارها و آپدیتاش هستم

mehdidashti2000
29-01-2012, 22:54
تا گوساله گاو شود دل مادرش آب شود:bn:

shoma eshtebah mikonid ke intor neveshtid chon be zodi arze khahad shod:bl:
:bl:

hossain
30-01-2012, 08:21
والا به شخصه منم یکی از اون گوساله دارهام دلمم آب شد.
.
.
بیاد دیگه چندین دفه خبرهای خوب اومد این هفته می یاد اون هفته می یاد هیچ کدو.مشون نیومد.
.
.
یه بل می خواد بده ما رو ببین چطوری داره دنبال موش می دو اونه!
نوکیا خیلی بد قول شده خدا وکیلی!

EmmaWLove
30-01-2012, 09:14
.
.
بیاد دیگه چندین دفه خبرهای خوب اومد این هفته می یاد اون هفته می یاد هیچ کدو.مشون نیومد.
.
.

بابا کجاش بدقوله؟؟؟ یه دونه گوشی تولید نکرده که بخواد همونو آپدیت کنه.
می دونی قراره آپدیت Belle واسه چند تا گوشی بیاد؟؟ میدونی باید واسه چند تا زبان و منطقه بیاد؟
نوکیا اعلام کرد که سیستم عامل جدید Nokia Belle به طور رسمی در ماه فوریه ریلیز میشه.
طبق آخرین اخبار غیر رسمی این آپدیت در تاریخ 8 فوریه ریلیز میشه.
.................
در ضمن الان فریمور غیر رسمی Belle واسه گوشی های C7 و N8 و E7 و E6 هست که واقعاً عالیه. اکثر بچه ها دارن استفاده میکنن. این فریمورهای غیررسمی رو نوکیا توی اینترنت پخش کرد!

maxomid
30-01-2012, 20:22
سلام..
بازم جای شکرش باقیه بلاخره برای گوشی هایی مثل c7 n8 c6-01 و... این اپدیت رو میده چون این گوشی ها تولید 2010 هستند...
وگرنه که سامسونگ واسه GALAXY S اندروید 4 رو اصلا به طور رسمی نداد.. و دوستان از کاستوم رام استفاده میکنند..
پس بهتره نا شکری نکنید.. حداقل میدونی بلاخره دیر یا زود به گوشیت میاد ولی بهتره از اینکه که بدونی گوشیتو اپدیت نمیکنه..

در ضمن این همه صبر کردید این 8 روز روش..
ما که 700 و 701 داریم belle رو به طور رسمی داشتالان داخل Belle باگ هایی داریم میبنیم.. نوکیا خودشم به خاطر همین باگ ها این اپدیت رو عقب انداخت......

فقط 8 روز دیگه تا NOKIA Belle ...

iranboy
03-02-2012, 11:11
.
.
.
.

درود بر دوستان عزیز به ویژه آقا حسین
والله تا اونجا که من میدونم نوکیا هیچ وقت و هیچ جا نگفته که میخاد فریم ویر Belle رو در تاریخ خاصی ارئه بده و اینکه میگن فلان ماه میاد فقط بر اساس حدث و گمان و شایعات کاربرانه نه قولی که نوکیا داده باشه!
چون برای یک شرکت جهانی مثل نوکیا سرشکستگی داره که بخاد تاریخی رو برای کاری تعیین کنه و انجام نده!
چکیده گفته هام اینه که ما فکرمیکنیم قراره بیاد نوکیا که چیزی نگفته!!!!

پاینده و سربلند باشید :ag:

majidsoroush
03-02-2012, 19:43
دوستان فکر کنم این خبر مال 60 قرن پیش بودا:dy:

MOHAMMAD-13
03-02-2012, 20:06
یعنی شما تا 2 سال دیگه n8 رو نگه میداری؟؟؟
صد صد رضه خان!
اگه هم بخوام عوضش کنم با اون کرافون بعدی نوکیا که گفتی دو سه سال دیگه میات عوضش می کنم البته این گوشیمو تا اخر عمر گرامیم تا با خود ببزمش تو گور:ba:
البته اکان خرید گوشی وینوز فون هم خیلی زیاد و امکان سوم استفاده از سه کزینه است!!!!!!

بابا کجاش بدقوله؟؟؟ یه دونه گوشی تولید نکرده که بخواد همونو آپدیت کنه.
می دونی قراره آپدیت Belle واسه چند تا گوشی بیاد؟؟ میدونی باید واسه چند تا زبان و منطقه بیاد؟
نوکیا اعلام کرد که سیستم عامل جدید Nokia Belle به طور رسمی در ماه فوریه ریلیز میشه.
طبق آخرین اخبار غیر رسمی این آپدیت در تاریخ 8 فوریه ریلیز میشه.
.................
در ضمن الان فریمور غیر رسمی Belle واسه گوشی های C7 و N8 و E7 و E6 هست که واقعاً عالیه. اکثر بچه ها دارن استفاده میکنن. این فریمورهای غیررسمی رو نوکیا توی اینترنت پخش کرد!
در این زمینه واقعا بد قوله!!:123:

javad_mahvareh
15-02-2012, 23:25
منابع نوکیا در برزیل ، تایید کرده اند که تست های انجام شده ای را بر روی سیستم عامل بعدی گوشی های سیمبیان نوکیا ، یعنی کارلا، بر روی QA نوکیا در N8 انجام داده اند . البته هنوز معلوم نیست که نسخه ی نهایی کارلا برای گوشی هایی مانند n8 ارائه خواهد شد یا خیر

ساخت کامل این سیستم عامل تا به حال انجام نشده است بنابراین پردازنده ای که این سیستم عامل نیاز دارد هنوز مشخص نیست . ممکن است نوکیا کارلا برای گوشی هایی که پردازنده ی 680 مگاهرتز دارند ( مانند نوکیا N8) نیز ارائه شود، اما با مجموعه امکاناتی کم تر . از آن جایی که به نظر می رسد امکانات آن مانند امکاناتی است که در نوکیا n8 قابل اجرا خواهند بود . این نظر من ( نویسنده ی یکی از بلاگ های نوکیا ) است که کارلا هم برای n8 خواهد آمد . همان طور که آنا آمد و نوکیا بل آمد . بنابراین تاثیری که بر روی عمکرد می گذارد کم ترین خواهد بود . اما در مورد سیستم عامل Donna . داستان کاملا متفاوت است .
در یک یادداشت دیگر ، همین منبع ذکر شده ( شرکت نوکیا در برزیل ) گفته است که امکان دارد که نوکیا کارلا به زودی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان developers برای اطمینان از صحت اجرای برنامه ها در دسترس قرار بگیرد و این به این معنی است که این سیستم عامل برای گوشی جدید Nokia N8 successor بر روی برد آن قرار خواهد گرفت . چرا نوکیا این نسخه را مستقیما برای (برنامه نویسان) و توسعه دهندگان خواهد داد ؟ توجه داشته باشید نوکیا کارلا ممکن است قابلیت ضبط ویدئویی 1080p را پشتیبانی نماید که به نظر می رسد Nokia N8 successor قادر خواهد بود این مقدار رزولیشن را به ما بدهد .:bp:
این هم لینک خبر:
http://nokiatips.in/2012/02/14/symbian-carla-tested-on-nokia-n8/

lalik
15-02-2012, 23:51
بوی پا گرفتن نوکیا میــــاد

mrmostafa
16-02-2012, 00:40
منابع نوکیا در برزیل ، تایید کرده اند که تست های انجام شده ای را بر روی سیستم عامل بعدی گوشی های سیمبیان نوکیا ، یعنی کارلا، بر روی QA نوکیا در N8 انجام داده اند . البته هنوز معلوم نیست که نسخه ی نهایی کارلا برای گوشی هایی مانند n8 ارائه خواهد شد یا خیر

ساخت کامل این سیستم عامل تا به حال انجام نشده است بنابراین پردازنده ای که این سیستم عامل نیاز دارد هنوز مشخص نیست . ممکن است نوکیا کارلا برای گوشی هایی که پردازنده ی 680 مگاهرتز دارند ( مانند نوکیا N8) نیز ارائه شود، اما با مجموعه امکاناتی کم تر . از آن جایی که به نظر می رسد امکانات آن مانند امکاناتی است که در نوکیا n8 قابل اجرا خواهند بود . این نظر من ( نویسنده ی یکی از بلاگ های نوکیا ) است که کارلا هم برای n8 خواهد آمد . همان طور که آنا آمد و نوکیا بل آمد . بنابراین تاثیری که بر روی عمکرد می گذارد کم ترین خواهد بود . اما در مورد سیستم عامل Donna . داستان کاملا متفاوت است .
در یک یادداشت دیگر ، همین منبع ذکر شده ( شرکت نوکیا در برزیل ) گفته است که امکان دارد که نوکیا کارلا به زودی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان developers برای اطمینان از صحت اجرای برنامه ها در دسترس قرار بگیرد و این به این معنی است که این سیستم عامل برای گوشی جدید Nokia N8 successor بر روی برد آن قرار خواهد گرفت . چرا نوکیا این نسخه را مستقیما برای (برنامه نویسان) و توسعه دهندگان خواهد داد ؟ توجه داشته باشید نوکیا کارلا ممکن است قابلیت ضبط ویدئویی 1080p را پشتیبانی نماید که به نظر می رسد Nokia N8 successor قادر خواهد بود این مقدار رزولیشن را به ما بدهد .:bp:
این هم لینک خبر:
http://nokiatips.in/2012/02/14/symbian-carla-tested-on-nokia-n8/

اگر قرار باشه اینترفیس هاش تکراری باشه و هیچ جذابیتی نداشته باشه و 4 ت امکان درست حسابی اضافه نکنه از جمله وی پی ان با پورت های l2tp , Ipsec و .... رو قرار نده مانند اپل و گوگل فایده نداره. یه خورده باید خودش نزدیک سیستم عامل های روز بازار کنه و کاربر سند و جذاب و با امکانات باشه.

maxomid
16-02-2012, 12:22
اگر قرار باشه اینترفیس هاش تکراری باشه و هیچ جذابیتی نداشته باشه و 4 ت امکان درست حسابی اضافه نکنه از جمله وی پی ان با پورت های l2tp , ipsec و .... رو قرار نده مانند اپل و گوگل فایده نداره. یه خورده باید خودش نزدیک سیستم عامل های روز بازار کنه و کاربر سند و جذاب و با امکانات باشه.

سلام...
مطمئنن رابطه کاربریش تغیر میکنه...
در ضمن در اپدیت anna نوکیا قابلیت چیز پی ان رو اضافه کرد ولی اون پورت هایی که ساپورت میکنه رو فکر کنم ایران بسته.... دقیقا نمیدونم.
ولی میدونم در اپدیت anna قابلیت چیز پی ان اضافه شد..

EmmaWLove
16-02-2012, 13:58
به نظر میرسه اینترفیس Carla همون اینترفیس ارتقاء یافته Belle هست که چند وقت پیش عکساش توی اینترنت پخش شده بود و به شکل فوق العاده ای خوشگل بود. مثلاً با زوم دو انگشتی توی منو میشه تعداد آیکون های منو رو 4 در 5 یا 5 در 6 کرد!!! یا نوار کرکره ای با امکانات بسیار زیاد و تسک منجر کاربردی.
البته من مطمئنم این سیستم عامل واسه N8 و بقیه گوشی های 680 مگاهرتزی نمیاد:bb:
خداییش شما اگه جای نوکیا بودید این کار رو میکردین؟؟؟؟؟؟
دیگه نباید انتظار داشته باشین که بعد از Belle بازم واسه این گوشی ها آپدیت بیاد:db:
اینجوری باشه احتمالاً همه انتظار دارن Donna هم واسه N8 و C7 بیاد!!!
اگه یه گوشی خوب با امکانات بالا و سیستم عامل Carla بیاد من حتماً میخرم:bu:

mrmostafa
16-02-2012, 16:37
سلام...
مطمئنن رابطه کاربریش تغیر میکنه...
در ضمن در اپدیت anna نوکیا قابلیت چیز پی ان رو اضافه کرد ولی اون پورت هایی که ساپورت میکنه رو فکر کنم ایران بسته.... دقیقا نمیدونم.
ولی میدونم در اپدیت anna قابلیت چیز پی ان اضافه شد..

دوست عزیز گزینه وی پی ان اضافه شد ولی این یه نوع پورت خاصی هست که شما باید یوزر و پسورد خریداری کنی که در ایران رایج نیست وگرنه ایارن نبسته. ولی پورت های رایج pptp , l2tp. Ipsec . socks5 , https هستن که الان 2 تا سیستم عامل اندروید و IOS پشتیبانی میکنه و من با تبلتم 24 ساعته کار میکنم هیچ مشکلی ندارم و لذت میبرم.
ولی من الان یه سایت بازار ایارنی هست برا یاندروید وصل میشم هر چی که میخوام برای Ios همست برای ادروید هم هست رو نصب میکنم استفاده میکنم گرافیک بالا و عالی و جذاب. سیمبین متاسفانه یه روزی اولین سیستم عامل بازار بود که هیچ سیستم عاملی نبود ولی ولش کرد به حال خودش. الانم به گفته خودش تا 2015 بشتر سیمبین رو ساپورت نمیکنه. من الان از هر سیستم عامل یه دستگاهی دارم که دارم استفاده میکنم همزمان با 3 تاش کار میکنم و میسنجم. به نظر من بین این 3 تا اذیت اندروید کمه و هر چیزی رو با یه کلید میزنم نصب میشه کرک و هیچیم نمیخواد. الان ان 8 دارم میخوام از ایمیل هام استفاده کنم نمیشه کلی آی پی ...... زدم نشد که نشد میخوام از وی پی ان استفاده کنم نمیشه. با مرورگر میرم داخل فیس بوک هیچ مطلبی قابلیت اشتراک گذاری نداره در صورتی که تو دستگاه های دیگه ام مشکل ندارم. محدودیت هاش زیاده. مخصوصا برای ما ایرانی ها که همه یز محددیت داره. در کل امیدوارم در آپدیت بعدی مشکلاتی رو حل کنه و به راختی کاربراش در ایران هم فکر کنه.

maxomid
16-02-2012, 20:08
دوست عزیز گزینه وی پی ان اضافه شد ولی این یه نوع پورت خاصی هست که شما باید یوزر و پسورد خریداری کنی که در ایران رایج نیست وگرنه ایارن نبسته. ولی پورت های رایج pptp , l2tp. Ipsec . socks5 , https هستن که الان 2 تا سیستم عامل اندروید و IOS پشتیبانی میکنه و من با تبلتم 24 ساعته کار میکنم هیچ مشکلی ندارم و لذت میبرم.
ولی من الان یه سایت بازار ایارنی هست برا یاندروید وصل میشم هر چی که میخوام برای Ios همست برای ادروید هم هست رو نصب میکنم استفاده میکنم گرافیک بالا و عالی و جذاب. سیمبین متاسفانه یه روزی اولین سیستم عامل بازار بود که هیچ سیستم عاملی نبود ولی ولش کرد به حال خودش. الانم به گفته خودش تا 2015 بشتر سیمبین رو ساپورت نمیکنه. من الان از هر سیستم عامل یه دستگاهی دارم که دارم استفاده میکنم همزمان با 3 تاش کار میکنم و میسنجم. به نظر من بین این 3 تا اذیت اندروید کمه و هر چیزی رو با یه کلید میزنم نصب میشه کرک و هیچیم نمیخواد. الان ان 8 دارم میخوام از ایمیل هام استفاده کنم نمیشه کلی آی پی ...... زدم نشد که نشد میخوام از وی پی ان استفاده کنم نمیشه. با مرورگر میرم داخل فیس بوک هیچ مطلبی قابلیت اشتراک گذاری نداره در صورتی که تو دستگاه های دیگه ام مشکل ندارم. محدودیت هاش زیاده. مخصوصا برای ما ایرانی ها که همه یز محددیت داره. در کل امیدوارم در آپدیت بعدی مشکلاتی رو حل کنه و به راختی کاربراش در ایران هم فکر کنه.

سلام..
بله دقیقا حق با شماست....
باز خوبه سیمبین همین پورت خاص رو ساپورت میکنه..
من ویندوز فون هم دارم الان اصلا چیزی به نام چیز پی ان نیست..
تازه مرورگرش هم از فارسی پشتیبانی نمیکنه و حروف هارو جداجدا نشون میده
البته یک مرورگر فارسی جدیدا اضافه شده که کار راه انداز هست...
در کل هر سیستم عاملی مزایا و معایب خودشو دارند...

من بعید میدونم نوکیا سیمبین رو رها کنه.. در ضمن نوکیا دقیقا گفت حداقل تا سال 2016
درضمن نسخه بعدی سیمبین Carla برای گوشی های 1ghz هست و در کنارش هم Dona برای گوشی های چند هسته ای... و ورود گوشی های چند هسته ای یعنی اینکه سیمبین حالا حالاها موندگاره....

شما میتونید تمام برنامه هارو از همین سایت خودمون یا..... به راحتی با گوشی دانلود کنید.... اخه برنامه ها و بازی های باحال در ovistory رایگان نیستند....
در ضمن داداش هک کردن گوشی الان خیلی خیلی اسون شده که... در عرض 1 دقیقه میشه هک کرد گوشی رو...

برای ایمیل ها و فیسبوک و شبکه های اجتماعی و.. در sw updater ویجیت Social برای اینها اضافه شده بود که اتفاقا راحت میشه وارد فیسبوک. و...میشه.. بدون چیز پی ان..
چون من خودم با اینجور چیزا سروکار ندارم.... واسه همین مشکلی ندارم.
هر ازگاهی میرم یوتوب که اونم با operamini میرم و ویدیوهارو تماشا میکنم...چون OPERAMINI و همینطور UC و یک مرورگر دیگه هم بود که خودشون چیلترشکن داشتند.
اتفاقا من قبل NOKIA 700 گوشی XPERIA NEO داشتم.. سیستم عامل سلیقه ای هست..
من با سمیبین بیشتر احساس راحتی میکنم..و کلا همه چیز دم دستم هست..

masoodpalar@yah
30-04-2012, 11:51
منم با سیمبین راحت ترم اندروید اومده بیشتر جنبه بازی پیدا کرده در ضمن علت فروش بالای اندروید پشتیبانی بسیار قوی چند شرکته که دست به یکی کردن تا نوکیا رو زمین بزنن که تقریبا موفق شدند نوکیا رو غافل گیر کنن حالا کی نوکیا از این مشکل در بیاد خدا میدونه ولی در کل اگه بتونه حال این شرکت ها رو بگیره فکر نکنم حالاحالاها اونا جون بگیرن به خصوص سامسونگ که تا دیروز معلوم نبود چیکار میکرده ولی یهویی با پشتیبانی گوگل به نونن و نوایی رسیده

amirreza_r143
01-05-2012, 17:57
سامسونگ که تا دیروز معلوم نبود چیکار میکرده ولی یهویی با پشتیبانی گوگل به نونن و نوایی رسیده

اتفاقا اين از زرنگي سامسونگ بود كه از گوگل استفاده كرد و به چنين جايگاهي رسيد اي كاش نوكيا هم سياست هاي درستي رو در قبال انتخاب سيستم عامل به عهده ميگرفت و در كنار سيمبين كه به نظرم با كمي پشتيباني بيشتر پتانسيل برگشت به بازار رو داره انتخاب بهتری در زمینه بقیه سیستم عامل ها میکرد و همینطور بیشتر به محصولات اپن سورسی چون میگو و اندروید رو می اورد تا جایگاهش رو بعد از 14 سال از دست نمیداد

dani_farvahar
15-09-2012, 21:02
منکه بخوام گوشی دیگه ای بگریرم در کنار n8 خواهم گرفت.مثل n900 که هنوز دارمش و پیگر نرم افزارها و آپدیتاش هستم

ایول این از متعصاب نوکیا به غیر نوکیا نامحرم میدونه

L.D.A EX
13-12-2012, 10:26
سربلند باشی