PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند نکته برای بهینه سازی مصرف باطری evo 3d

danial_sh69
04-12-2011, 17:19
سلام و وقت بخیر

مشکل مصرف باطری در اکثر گوشی های اچ تی سی یه مقدار تو ذوق میزنه

اما میشه اون رو کنترل کرد.به چند نکته اشاره میکنم و یه نرم افزار معرفی میکنم به همراه نکات اموزشیش

امیدوارم مورد استفاده واقع بشه

نکات عمومی:

1 - از گوشی به این آدرس برید settings\Wireless & networks\Mobile networks

حالا تیک گذینه ی آخر رو حذف کنید و از قسمت Network Mode گذینه ی GSM Only رو انتخاب کنید

2 - به این آدرس برید settings\sound

اگر به ویبره احتیاجی ندارید ازین قسمت تیکش رو حذف کنید(گذینه ی سوم از بالا)
در قسمت Incoming calls هر سه تیک رو حذف کنید.مابقی موارد رو با توجه به احتیاجاتتون حذف یا دستکاری نکنید

3 - به این آدرس برید settings\Display

گذینه ی Brightness رو در حالت اتوماتیک قرار بدین
و همچنین Screen timeout رو روی 30 ثانیه یا 1 دقیقه تنظبم کنید
در گذینه ی Notification flash همه ی تیک ها رو حذف کنید به جز دو مورد اول

4 - به این آدرس برید settings\َAccounts & sync و هردو تیک رو حذف کنید

5 - به این قسمت رفته settings\Location و همه ی تیک ها رو حذف کنید

6 - به این قسمت رفته settings\Privacy و دو تیک اخر رو حذف کنید.اولین گذینه تیک داشته باشه

7 - چند نکته

-همیشه بلوتوث و وایرلس و جی پی اس و APN رو بعد از استفاده خاموش نگه دارید و نذارید روشن بمونن
-بعد از هربار که کارتون با گوشی تموم میشه قبل از قفل صفحه ، تسک منیجر خود گوشی رو باز کنید و دو بار گذینه ی kill رو بزنید
-سعی کنید از لایو والپیپر استفاده نکنید چون به شدت مصرف باطری رو بالا میبره
-سعی کنید فقط از ویدجت های مورد نیاز استفاده کنید...چون هر کدوم از ویدجت ها مصرف باطری رو تا حدی افزایش میدن
-فقط نرم افزار های مورد استفاده ی خودتون رو نصب کنید چون هر نرم افزار کسری از باطری رو در ساعت مصرف میکنه.چه باز باشه و چه بسته
-گوشی رو به صورت خاموش و فقط وقتی شارژ کنید که باطری زیر 10% رسیده باشه.اجازه بدین تا باطری فول بشه و بعد اون رو از برق بیرون بکشید
-توجه داشته باشید رام های دئودکس مصرف باطریتون رو بالاتر میبرن...پس در نصب کاستوم رام ها دقت کنید

8 - استفاده از نرم افزار فوق العاده ی Optimize Tool Box که لینکش رو براتون میذارم

آموزش: بعد از نصب برنامه رو اپدیت نکنید چون زبانش به چینی تغییر میکنه.حالا بیا و درستش کن :D
در محیط برنامه گذینه ی Startup Manager رو باز کنید و روی تک تک پروسس ها کلیک کنید تا غیرفعال بشن.این کار رو برای همه ی برنامه هایی که اونجا مشاهده میکنید انجام بدید و در نهایت جلوی همشون باید یک دایره ی قرمز مشاهده کنید.این کار رو فقط یک بار انجام بدین.بعد از نصب هر برنامه باز هم به اینجا سر بزنید و اگر ثبت شده باشه باز غیرفعالش کنید

به محیط اصلی برنامه برگردین و گذینه ی Progress Manager رو انتخاب کنید.صبر کنید تا برنامه ها لود بشن و بعد گذینه ی kill رو بزنید.این کار رو روزی چندین مرتبه میتونین انجام بدین

مذیت این برنامه اینه که بصورت پروسه باز نمیمونه و بسته میشه.درنتیجه مصرفش کمتره.گذینه های بسیار مفید دیگه ای هم داره که خودتون متوجه میشید

لینک دانلود این برنامه (http://danial69.persiangig.com/Program/Optimize Tool Box-304.rar)

9 - باطری خودتون رو با استفاده از این برنامه کالیبره کنید تا درصد صحیح باطریتون رو ببینید.به این صورت که نرم افزار رو نصب میکنید و بعد باطری رو به شارژ میزنید تا فول شارژ بشه.وقتی برنامه رو اجرا میکنید یه صدایی میشنوید مبتنی بر شارژ بودن کامل گوشی.بعد دکمه ی داخل برنامه رو بزنید و پیغام روت بودن گوشی رو هم تایید کنید.کار تمام است

لینک دانلود برنامه (http://danial69.persiangig.com/Program/BatteryCalibration-1.rar)

10 - برای دوستانی که حرفه ای تر هستن هم پیشنهاد میشه با برنامه ی تیتانیوم بک آپ همه ی نرم افزار های اظافی رو حذف کنید.هم روی سرعت تاثیر داره هم مصرف

موفق باشید

soteddel
08-05-2012, 13:39
سلام
من دقت کردم همه مصرف باترى واسه صفحه نمايشه... نورو کم کنيد... اما باز زياد فرق نداره مىخوره باتريو... بقيه چيزها بيشتر از پنج درصد مصرف ندارند....

cnasoft
08-05-2012, 18:33
سلام
من دقت کردم همه مصرف باترى واسه صفحه نمايشه... نورو کم کنيد... اما باز زياد فرق نداره مىخوره باتريو... بقيه چيزها بيشتر از پنج درصد مصرف ندارند....

بله من توی XPERIA Neo وقتی نور رو کم میکردم خیلی بهتر میشد
اما توی این گوشی نور کم هم فایده نداره زیاد
امیدوارم توی آندروید 4 بهتر شه

saeed_338
03-07-2014, 22:36
:bt: امیدوارم کار کنه