PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیچن DSIXDA-Android-Kitchen با آموزش پارسی

mehrzad1363
25-01-2012, 22:42
لینک مرجع: http://www.pda-planet.com/forum/forum126/thread67.html (http://www.pda-planet.com/forum/forum126/thread67.html)

درود خدمت همگی

با تبریک افتتاح بخش عمومی دولپر در جهت هر چه پیشرفت اندروید ، شرکت دیگر عزیزان در مباحث و تبادل هرچه بیشتر اطلاعات و همچنین ابزار های مدیریتی که در اختیار تیم دوولپر در این بخش جهت به کار گیری در رامها - مدها - نرم افزار ها معرفی شده از طرف اعضای تیم جهت تسریع و هر چه پر بار شدن این بخش

با تشکر از مدیریت محترم سایت و پیگیریهای شایان عزیز (TiTAN) و دیگر عزیزان

این آموزش اولین بار هست که در سایتهای ایرانی ارائه میشه و نیاز به تکمیل شدن به مرور زمان داره . این مطالب به صورت کاملا تجربی بوده پس لطفا از انتشار مطالب به طور جدی خودداری کنید (با تمام احترام در صورت مشاهده برخورد میشه) با توجه به استارت موضوع از تمامی اساتید و سروران خودم در تکمیل این موضوع یاری می خوام.

نام کامل این نرم افزار : dsixda's Android Kitchen
ورژن مورد بحث : 183
لینک مبدا :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633246محیط اجرایی : بر اساس لینوکس و با ارتباط مستقیم با جاوا پایه ریزی شده ولی با ابزاری که معرفی میکنم در ویندوز هم به راحتی فابل دسترسی است.

موارد دانلودی:
پکیج کیچن :
https://github.com/dsixda/Android-Kitchenپکیج شبیه ساز لینوکس در ویندوز :
http://www.mediafire.com/?5xux4adbam20tfhجاوا (با توجه به سیستم عامل مورد استفاده دانلود و نصب گردد) :
http://www.java.com/en/download/manual.jspبرای نصب جاوا میتوانید از اینجا نیز اقدام کنید:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=198152گوشی های ساپورت شده:

HTC Aria / Liberty
HTC Desire
HTC Desire HD / Inspire 4G
HTC Desire S
HTC Desire Z / Vision / T-Mobile G2
HTC Dream / G1
HTC Droid Eris
HTC Evo 3D
HTC Evo 4G
HTC Evo View 4G (untested)
HTC Evo Shift 4G
HTC Flyer (untested)
HTC HD2
HTC Hero / G2 Touch
HTC Incredible
HTC Incredible 2
HTC Incredible S
HTC Legend
HTC Magic / myTouch 3G
HTC myTouch 3G Slide
HTC myTouch 4G / Glacier
HTC Nexus One
HTC Rezound
HTC Sensation
HTC Tattoo / Click
HTC Thunderbolt
HTC Wildfire / Buzz
HTC Wildfire S (untested)
Acer Liquid
Dell Streak 7
Huawei Ideos X6
Huawei U8100/U8110/U8120/U8150/U8160/U8180/U8650
Huawei U8220 / T-Mobile Pulse
LG Ally
LG GT540 Optimus
LG Optimus 2X (P990)
LG Optimus Black (unconfirmed)
LG Optimus G2X (P999)
LG P500
LG Shine Plus
LG Vortex
Micromax A60
Motorola Atrix (unconfirmed)
Motorola CLIQ / CLIQ XT
Motorola Droid
Motorola Droid Bionic
Motorola Milestone (unconfirmed)
Samsung Galaxy Nexus (untested, 'maguro' and 'toro' versions only)
Samsung Galaxy S (GT-I9000 and most variants)
Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
Samsung Galaxy S2 (GT-I9100 and Exynos CPU variants)
Samsung Galaxy S2 LTE (AT&T Skyrocket, T-Mobile SGH-T989 and equivalent)
Samsung Nexus S / Nexus S 4G
Sony Xperia X10 / X10 Mini / X10 Mini Pro
ZTE Blade / Orange San Francisco

mehrzad1363
25-01-2012, 22:54
مراحل نصب نرم افزارها در ویندوز:

نصب جاوا:
جاوا رو که به راحتی و به مانند دیگر نرم افزار های ویندوزی نصب کنید.

نصب cygwin_packages شبیه ساز آندروید:
1- پکیج شبیه ساز رو بعد از دانلود اکسترکت کرده.
2- پوشه cygwin_packages را با تمام محتویات به درایو c:/ درایو ویندوز منتقل کنید
3- فایل setup.exe را از محل اولیه اکسترکت پکیج اجرا کنید
4- محل منبع نصب پکیج رو install from local directory انتخاب کنید
5- ما بقی مراحل رو next کنید تا به select packages برسید
6- در جلوی گزینه All کلیک کنید تا از حالت دیفالت به install تغییر کند
7- مابقی تنظیمات رو به دلخواه استفاده کنید و تا آخرین مرحله نصب پیش برید.

روش اجرای کیجن در شبیه ساز آندروید سیگوین :
1- پکیج dsixda-Android-Kitchen-0.183 را در مسیر
C:\cygwin\home\mehrzad\kitchen انتخاب کنید .
نکته : به جای نام mehrzad وارد پوشه home شوید و نام سیستم رو وارد کنید.
2- نرم افزار سیگوین [cygwin] رو اجرا کنید.
3- در پنجره شبیه پنجره cmd تایپ کنید
cd kitchen4- بعد از ورود به دایرکتوری مربوطه تایپ کنید
./menuبعد از اتمام این مراحل اگر جاوا به درستی روی سیستم شما نصب شده باشد کیجن برروی سیستم شما بدون مشکل اجرا خواهد شد و شما وارد محیطی شبیه (ادیتور فایل ای پی کی ) apktools خواهید شد.

------------------------------------
12/11/1390---آپدیت پست توسط M_J_Nazari (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=385742).... از اونجایی که دوستان ممکنه توی نصب سیگوین دچار مشکل بشن، آموزش تصویری رو قرار دادم.

1- نرم افزار سیگوین را دانلود کنید.
2- بعد از اکسترکت کردن، فایل setup.exe را اجرا کنید.
3- بر روی Next کلیک کنید.
4- Install from Local Directory را انتخاب کنید. (مطابق شکل زیر)
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=682875&stc=1&d=1328100184

5- جایی که میخواهید برنامه ی سیگوین نصب شود را انتخاب کنید ( ترجیحا درایو C) مطابق شکل زیر
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=682876&stc=1&d=1328100184

6- در پنجره ی بعدی، باید محل فایل های مجموعه های نصب شونده برای سیگوین را انتخاب کنید، این مرحله بسیار مهم است.
دقت کنید، فولدری را انتخاب کنید که زیر شاخه های آن فولدرهای زیر باشند:

_update-info-dir
alternatives
attr
.
.
.
zlib
در شکل زیر ببینید:
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=682877&stc=1&d=1328100184

همانطور که میبینید من فولدر release را انتخاب کرده ام. این فولدر درون مجموعه ی سیگوین میباشد.

اگر این فولدر را به درستی انتخاب نکنید، در مرحله بعد، شما گزینه ی All را نمیبینید ( با فلش های نارنجی در شکل بعد مشخص شده اند!!)

7- بر روی نوشته ی بعد از ALL کلیک کنید تا گزینه ی Default به Install تغییر پیدا کند. مثل شکل زیر
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=682878&stc=1&d=1328100184

شما اگر فولدر package را بدرستی انتخاب نکرده باشید، گزینه ی ALL رو نمیبینید.
با کلیک بر روی Next نرم افزار شروع به نصب خواهد شد.

پس از اتمام نصب، برنامه ی Cygwin را از درایو C یا از شورتکات درون دسکتاپ اجرا کنید.

با اجرای سیگوین ، برنامه به شکل زیر اجرا میشود.
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=682887&stc=1&d=1328100950

mehrzad1363
25-01-2012, 22:55
محیط کاری کیچن تا جایی که امکان داشته ساده ولی پر کاربرد هست و یکی از مراجع نرم افزاری تیمهای مختلف کوکر رامهاست.

توضیحات موارد صفحه اول:
1- انتخاب پروژه (معمولا در مسیر
C:\cygwin\home\mehrzad\kitchen\original_update انتخاب میشه و باید رام مورد نظرتون رو در این مسیر قرار بدید تا نرم افزار کیچن در منوی 1 به شما معرفی کنه و شما پروژه مورد نظر رو انتخاب کنید)
2- اضاف کردن روت و برنامه سوپر یوزر به رام
3- اضاف کردن بیزی باکس به همراه نصب (منبعی از مجموعه دستورات پر کاربرد لینوکسی برای آندروید)
4- غیر فعال کردن صدای بوت انیمیشن
5- اضاف کردن تترینگ وایرلس (برای گوشی سامسونگ این گزینه مستقیما در ایزار گوشی وجود داره و نیاز به استفاده مجدد نیست و با کیز مستقیما ارتباط برقرار میکنه. مابقی گوشی ها رو من اطلاع دقیقی ندارم)
6- زیپ الاین : نرم افزار ها رو زیپ الاین میکنه، برای اطلاع بیشتر اینجا را بخوانید... (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=198157)
7- تغییر در نصب رام در هنگام وایپ ها (برای گوشی های سامسونگ کاربردی نداره و توصیه میکنم استفاده نشه و از پکیج کاستوم رام های موجود کپی برداری بشه)
8- تغییر نام رام
9- کنترل فایل نصب رام از محیط ریکاوری و گزارش چگونگی آن
10 - نمایش اطلاعات پوشه پروژه

0 - ورود به صفحه دوم نرم افزار و ابزار پیشرفته و اضافی
99 - ساخت رام قابل نصب

u - آپدیت پکیج نرم افزار به صورت آنلاین
x - خروج از نرم افزار

mehrzad1363
کیچن مجموعه ابزاری رو در اختیار شما قرار میده که تا به حال یا از بودن چنین ابزاری به صورت پکیج و یکجا بی خبر بودید و یا مجبور بودید ساعتها وقت هزینه کنید تا به چنین کارایی برسید.

صفحه دوم :
با فشردن کلید 0 و ورود به صفحه دوم به 14 گزینه کاربردی دیگر دست پیدا می کنید.
11- دیئودکس کردن رامهای استوک و اودکس(بعدا در این مورد به صورت مفصل بحث خواهد شد)
12- اضاف کردن نرم افزار تسک کیلر نوعی بهینه ساز رم
13- اضاف کردن پوشه دیتا به رام و نرم افزار های که قابلیت پاکسازی (uninstall) دارند.
14- رابط و شبیه ساز ترمینال در آندروید از طریق کامپیوتر و ای دی بی (لطفا در صورت اطلاعات اشتباه منو راهنمایی کنید)
15- رابط مستقیم کرنل (لطفا در صورت اطلاعات اشتباه منو راهنمایی کنید)
16- نرم افزار انتقال فایلهای ای پی کا به اس دی کارت (گوشی های سامسونگ نیاز به این گزینه ندارن و فضای در نظر گرفته شده معمولا کافیست)
17- اضاف کردن پوشه اسکریپت init.d به مسیر etc در رام که قابل اجرا با بیزی باکس می باشد و اسکریپتهای این پوشه قابلیت اجرای بالایی در تمامی محیط گوشی و فایل های سیستمی را دارا می باشند
18- اضاف کردن بوت انیمیشن دلخواه
19- مجموعه ابزار پورت رامهای مختلف (لطفا برای تکمیل این گزینه منو راهنمایی کنید)
20- ابزار ادیت بوت
21- آنپک فایل دیتا در رام استوک
22- ساین نرم افزارها
23- تبدیل فایل اجرای نصب رام از ریکاوری
24- ابزار ادیت فایل های ای پی کا

99- ساخت پکیج رام
0- برگشت به صفحه اول

mehrzad1363
1- انتخاب پروژه رام :

دوحالت کلی رام وجود داره :
1- پکیج نصبی از ریکاوری که تقریبا تمام کاستوم رامهای به این صورت ارائه میشه. (این مورد نیازی به توضیح خاصی نداره)
2- پکیج ایمیج شده لینوکسی رام که رام های رسمی معمولا به این صورت ارائه میشن.

در مورد رامهای سامسونگ رده بالا توضیحات رو قرار می دم (عزیزانی که گوشی اچ تی سی و مارکهای مختلف دارن شاید در مواردی تفاوت وجود داشته باشه)

پکیج رام اصلی معمولا به صورت تار یا ام دی 5 یا . . . ارائه میشه که با برنامه های وینرار و 7زیپ و . . . اطلاعات داخلی اونها قابل دسترسین.
محتویات رامهای استوک (سامسونگیها بقیه رو اطلاع دقیقی ندارم) معمولا شامل چند فایل دیگه هستند که در اصل در محیط لینوکسی پکیج شدن و به راحتی قابل بازگشایی در ویندوز نیستند.

یکی از مزایای کیچن این هست که تمامی این ابزار مورد نیاز به صورت پیش فرض در ا ن پکیج آماده شده.
کافیست دو فایل factoryfs.img و cache.img رو در مسیر C:\cygwin\home\mehrzad\kitchen\original_update منتقل کنید و بعد از انتخاب پروژه به باز کردن مطالب و محتویات این دو پکیج به صورت زیر اقدام کنید.

بعد از انتخاب کیچن از شما درخواست می کنه که تبدیل ی برای در دسترس بودن محتویات انجام بده و طبق پیام دریافتی از کیچن نرم افزار ext3explorer برای پکیج factoryfs.img اجرا خواهد شد و کافیه روی ایمج معرفی شده در این نرم افزار کلیک راست کرده و محتویات را در مسیر پروژه سیو کنید.
برای بازگشایی cache.img نیاز به نصب نرم افزار Linux_Reader از مسیر C:\cygwin\home\mehrzad\kitchen\tools\diskinternals _windows هست که بعد از نصب و معرفی مسیر فایل cache.img دسترسی به محتویات این فایل از طریق نرم افزار امکان پذیر خواهد بود و محتویات را در مسیر system پروژه کاری رام ذخیره کنید.

mplove
01-02-2012, 14:46
سلام.
من وقتی نرن افزار سیگوین رو اجرا می کنم می پره بیرون باید چیکار کنم؟
البته جاوا ۶ رو سیستم نصبه و اخرین ورژن کیچن رو گرفتم چون این لینکی که شما دادید اصلا نمی شه دانلود کرد.
یه سوال دیگه mehrzad رو به windows تغییر بدیم؟
ببخشید اگه جای سوال اینجا نبود

M_J_Nazari
01-02-2012, 15:58
سلام.
من وقتی نرن افزار سیگوین رو اجرا می کنم می پره بیرون باید چیکار کنم؟
البته جاوا ۶ رو سیستم نصبه و اخرین ورژن کیچن رو گرفتم چون این لینکی که شما دادید اصلا نمی شه دانلود کرد.
یه سوال دیگه mehrzad رو به windows تغییر بدیم؟
ببخشید اگه جای سوال اینجا نبود

سلام
شما فایل های پکیج رو بدرستی انتخاب نکرده اید.

برای جاوا شما میتوانید از لینک دوم استفاده کنید.

شما میتونید به هر اسمی که خواستید تغییر بدهید، فقط برای آدرس دهی باید همون اسم رو آدرس بدهید.

آموزش تصویری رو اضافه کردم.

با تشکر

mplove
01-02-2012, 16:57
ممنون.
شرمنده اگه اینجا نباید سوال پرسید لطفا بگید.
گزینه all اومد ولی next که می زنم نصبش یک دهم ثانیه هم طول نمی کشه.باید مشکل تو این قسمت باشه

mehrzad1363
01-02-2012, 18:45
ممنون.
شرمنده اگه اینجا نباید سوال پرسید لطفا بگید.
گزینه all اومد ولی next که می زنم نصبش یک دهم ثانیه هم طول نمی کشه.باید مشکل تو این قسمت باشه

مجدد گزینه uninstall رو انتخاب کنید و بعد از پاک شدن نرم افزار مجدد کامپیوتر رو راه اندازی کنید و فایل دیتا رو از نو در مسیر گفته شده کپی کنید و از اول نصب کنید .(در نصب حساس هست و در صورت تعریف اشتباه مسیر نصب در سعی مجدد شما دچار چنین مشکلی می شود)

mplove
01-02-2012, 18:48
مجدد گزینه uninstall رو انتخاب کنید و بعد از پاک شدن نرم افزار مجدد کامپیوتر رو راه اندازی کنید و فایل دیتا رو از نو در مسیر گفته شده کپی کنید و از اول نصب کنید .(در نصب حساس هست و در صورت تعریف اشتباه مسیر نصب در سعی مجدد شما دچار چنین مشکلی می شود)

هاردی که روش ویندوز xp بود رو انداختم رو pc حالا کامل نصب شد

HAM3D
14-03-2012, 19:04
اگه کیچن رو تو خود لینوکس اجرا کنیم که دیگه نیازی به شبیه ساز نیست درستة؟؟؟

mehrzad1363
15-03-2012, 10:39
اگه کیچن رو تو خود لینوکس اجرا کنیم که دیگه نیازی به شبیه ساز نیست درستة؟؟؟

بله نیازی ندارید . برنامه نویسی کیچن بر اساس لینوکس هست.

arghish
10-05-2012, 21:15
من با اين نرم افزار براي گوشيهاي اچ تي سي( سري دزاير - evo 3d و ...) رام كاستوم ساخته ام. دوستاني كه ميخواهند براي اچ تي سي رام كاستوم درست كنند. فايل رام اصلي آنها كه معمولا بصورت اجرايي است را اجرا كنند. رام در پوشه temp ويندوز (Documents and Settings) اكستركت مي شود. شما بايد فايل rom.zip را انتخاب كنيد. رام اصلي در داخل اين فايل قرار دارد. شما ميتوانيد اين فايل را به داخل برنامه كيچن وارد كنيد. و مراحل را دنبال كنيد.

POORYAII
19-05-2012, 21:17
من کامل نصبش کردم و وقتی که توی cmd میزنم cd kitchen میگه no such file or directory باید چیکار کنم نمیتونم وارد کیچن بشم!!!!؟؟
تازه همون فایلهای داخل dsixda رو هم وارد پوشه home در فولدر به اسم ویندوز خودم کردم ولی بازم همین رو میگه ....حتی رام رو هم در داخل original _update هم انداختم ولی فایده نداره... و همون پیغام رو میده.....چیکار کنم؟

lion9877
07-06-2012, 21:37
برای من باز می کنه سریع می بنده
حتی اون کاری رو که گفته بودین انجام دادم اما نشد
مثل این که مشکلش ویندوز 7 هست
اگه برنامه ی نصبی جدا برای 7 داره لینکشو بزارین

mehrzad1363
07-06-2012, 22:31
من کامل نصبش کردم و وقتی که توی cmd میزنم cd kitchen میگه no such file or directory باید چیکار کنم نمیتونم وارد کیچن بشم!!!!؟؟
تازه همون فایلهای داخل dsixda رو هم وارد پوشه home در فولدر به اسم ویندوز خودم کردم ولی بازم همین رو میگه ....حتی رام رو هم در داخل original _update هم انداختم ولی فایده نداره... و همون پیغام رو میده.....چیکار کنم؟

از cmd ویندوز چنین دستوری رو اجرا نکنید . نرم افزار Cygwin رو اجرا کنید و بعد خط دستور اجرایی را وارد کنید.

برای من باز می کنه سریع می بنده
حتی اون کاری رو که گفته بودین انجام دادم اما نشد
مثل این که مشکلش ویندوز 7 هست
اگه برنامه ی نصبی جدا برای 7 داره لینکشو بزارین

ویندوز شما مهم نیست .(ویندوز 7 64 بیت هم کار میکنه)

مجدد کامل نرم افزار را از نصب خارج کنید و یک بار ویندوز ریبوت بشه مجدد برای نصب تلاش کنید.

GenomeX
08-06-2012, 10:09
اول یکبار اسکریپ Cygwin رو اجرا کنید تا بسته به یوزر خودتون اون پوشه home ساخته بشه بعد kitchen رو به اون مسیر منتقل کنید اینجوری:

G:\cygwin\home\your widows user name\

در ضمن دوستان باید جاوا روی سیستم نصب باشه...
اگه نصب هست مطمئن شید path جاوا در ویندوز تغییر نکرده باشه:
توضیح رو برای ویندوز 7 میدم روی xp تقریباً شبیه هستند:

روی Computer راست کلیک کنید و properties را انتخاب کنید. از قسمت سمت چپ Advanced system settings را انتخاب کنید.
در پنجره جدید Environment variables را انتخاب کنید. در منوی جدید اون پایین path رو دبل کلیک کنید تا وارد قسمت ویرایش بشید...
حالا باید مسیری که جاوا روی سیستم نصب هست رو تعریف کنید (ممکن است برنامه های دیگه هم پس داشته باشند پس بعد آخرین کاراکتر یک علامت " ; " بزارید بعد مسیر را وارد کنید)
برای من این شکلی هست (روی سیستم شما شاید متفاوت باشد)

C:\Program Files\Java\jre7\bin
یکبار سیستم را ریستارت کنید.
در منوی Cygwin اول تایپ کنید:

cd kitchen
در خط جدید:

./menu

نکته دیگه اینکه لینوکس به حروف کوچک و بزرگ حساس است مثلاً توجه کنید که kitchen تماماً با حروف کوچک نوشته شده باشد. همچنین دستورات در برنامه.
موفق باشید ...

ramhtc
16-08-2012, 20:02
شبیه ساز لینوکس محیط ویندوز رو به کلی تغییر میده؟دقیقا چی کار میکنه؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Sandroid
22-09-2012, 23:03
شبیه ساز لینوکس فقط محیطی رو آماده میکنه برای اجرا شدن کیجن
کاری با ویندوز و بقیه برنامه های ویندوز نداره

rainycloud
30-12-2012, 20:20
من وقتی دستور رو میزنم این ارور رو میده :

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=804656&stc=1&d=1356887958
چی کار کنم؟؟
ممنون

mehdiyahyavi
31-12-2012, 19:56
درود.
دوستانی که اجرا کردن ، نسخه دقیق JRE رو ذکر کنید ، چون با جاوای جدید اجرا نمیشه و باید از نسخه های قدیمی تر استفاده کنیم.

روی JRE7u10 اجرا نمیشه.

لطف کنید نسخه دقیق رو بگید :پی

rainycloud
31-12-2012, 22:02
من وقتی دستور رو میزنم این ارور رو میده :

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=804656&stc=1&d=1356887958
چی کار کنم؟؟
ممنون

ببخشيد جواب منو ميديد?? :(

prince_fable
03-02-2013, 12:41
سلام
چطور میشه ساپرت گوشی گلکسی ایس رو بهش اضافه کرد؟
مرسی

GenomeX
03-02-2013, 19:40
سلام
چطور میشه ساپرت گوشی گلکسی ایس رو بهش اضافه کرد؟
مرسی

از ايس ساپورت نميكنه اما شما نياز به ساپورتش نداريد:
1- يك پوشه به نام دلخواه مثلاً ROM بسازيد
2- فايل md5 رام اصلي رو باز كنيد در داخل فايل system.rfs رو بيرون بكشيد.
3- فايل system.rfs رو با magicIso يا Ultra.iso باز كنيد. در داخل پوشه ROM يه پوشه به نام system با روف كوچك بسازيد و تمام محتواي داخل پوشه سيستم فايل rfs رو به اون منتقل كنيد.
4- يك كرنل (zImage) سازگار با گوشي و بيس رامتون كه ساپورت EXT4 داشته باشه پيدا كنيد (يا خودوتون از پايه يك كرنل كامپايلر كنيد+نياز به لينوكس و دانش برنامه C) ---- سورس در opensource.samsung.com سورس براي ميني-جيو-ايس هست فقط تفاوت در اديت فايلهاست مثلاً براي ميني بايد TASS_ops_config‌اديت بشه و make_TASS_kernel.sh از ترمينال لود شه به اضافه چندفايل مثل acpuclock.c و غيره براي اوركلاك و اينها
5- فايل محتوي كرنل يا همون boot.img رو هم بزاريد در پوشه رام
6- يك پوشه META-INF سازگار با گوشيتون و ورژن ريكاوري يا ورژن اندرويدتون رو هم بزاريد در پوشه ROM (يا خودتون يك update-script بنويسيد)
7- اين بخش اختياريست، ميتونيد برنامه هاي جانبي هنگام نصب رو هم بزاريد در پوشه data مثلاً در پوشه system/app لانچر تاچويز رو داريد حالا ميخوايد يه لانچر ديگه هم داشته باشيد مثلاً GO Launcher به همين خاطر فايل رو بدون فاصله و عدد و علايم بزاريد در پوشه data مثل go_launcher.apk يا golauncher.apk ...
8- تمام محتواي پوشه رام رو انتخاب كنيد و توسط برنامه 7zip‌به فرمت زيپ در بياريد (حواستون باشه فايل رو حالت نرمال زيپ كنيد و زياد فشرده نكنيد مثلاً ultra comperess)
9- حالا فايل زيپ رو به kitchen معرفي كنيد، ميتونيد دئودكس كنيد، re-sign كنيد، برنامه اي رو حذف يا اضافه كنيد، اسكريپي رو حذف يا اضافه كنيد و غيره...

amink2
05-04-2013, 14:25
سلام و خسته نباشید
چندتا مشکل دارم اگه امکانش هست ممنون میشم راهنمایی کنید.
1)گوشی من آرک اس هست، فرمت رام رسمی که دانلود کردم ftf هست که کیجن نمیشناسش
2)اگه بخوام کاستوم رام بسازم که با آروما نصب شه چه کارایی باید انجام بدم
3)و آخرین سوالم اینکه میخوام روی یکی از کاستوم رامهایی که واسه آرک اس ساخته شده و با آروما نصب میشه(viber xperia) تغییراتی انجام بدم،آیا امکانش هست اگه هست ممنون میشم راهنمایی کنین.
لازم به ذکر هست که من مبتدی هستم توو این کار و واسه اولین باره که میخوام رام کوک کنم،اگه میشه خیلی جامع راهنمایی کنین. مرسی

p780
19-05-2013, 19:59
سلام اگر جای درستی مشکلم رو مطرح نکردم عذرخواهی میکنم من وقتی وارد kitchen میشم و مثلا فایل system رو باز میکنم که تویه اون تغییر بدم روی هر فایلی که راست کلیک میکنم که مثلا حذفش کنم تمام دستورها مثل cut move delet و... غیر فعال هستن آیا نرم افزار مشکلی داره یا من راه رو اشتباه رفتم چجوری باید تغییرات رو اعمال کنم و بعد اون تغییرات رو save کنم لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

Rain_Saeid
28-08-2014, 21:10
ببخشيد جواب منو ميديد?? :(

دوست عزیز شما کیتچن که دانلود کردین رو به Kitchen تغییر نام دهید و آدرس به این شکل باید باشد :

C:\cygwin\home\Administrator\Kitchen