PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع پرسش و پاسخ [توجه: فقط کوک و توسعه رام]

M_J_Nazari
31-01-2012, 12:38
سلام

این تاپیک رو به این منظور ایجاد کردم که دوستان کوکر سئوالات خودشون رو بپرسند!! و از دانش همدیگه کمک گرفته بشه.

دوستان عزیز، سعی کنید، تمامی پست ها رو بخونید، تمامی پست ها مفید و پاکسازی شده اند. اطلاعات بسیار زیادی کسب خواهید نمود.

هر سئوالی دارید فقط بطور واضح و کامل بپرسید.

مهم :سئوالاتی رو که میپرسید، حتما به کوک کردن ربط داشته باشه!!

از پرسیدن سئوالات جهت رفع اشکال گوشیهای خود، پرهیز کنید. هر گوشی خودش یه زیر انجمن داره!!
هر یه چند مدت یه بار، تاپیک رو اصلاح و مرتب میکنم.

با تشکر

mplove
08-02-2012, 23:13
با سلام گوشی من Xperia X8 هست و الان رام CM 7.2 روش نصب کردم.
مموری کارت رو پارتیشن بندی کردم 256 مگابایت فضا برای پارتیشن ext و 128 مگابایت برای Swap و بقیه FAT
مشکلم این هست که هر نرم افزاری رو که نصب می کنم به صورت خودکار به پارتیشن ext منتقل می شه.
می خواستم بدونم روشی هست که بتونم این ویژگی رو از رام حذف کنم؟
تا بتونم با نرم افزار App2SD هر نرم افزاری رو که خواستم به صورت دستی به پارتیشن دوم منتقل کنم.
ممنون

تو تاپیک رام می پرسیدید جواب می گرفتید.
در داخل تنظیمات سیانوژن install location رو عوض کردید حتما

M_J_Nazari
09-02-2012, 00:19
سلام.
یه سوال دارم،چه طور می شه رامی رو برای کرنل خاصی پورت کرد؟کرنل های ما با فرمت ftf ارائه می شه که داخلش فایل کرنل و لودر با فرمت sin قرار داره.با چه برنامه ای این فرمت قابله باز شدنه؟با تغییر به زیپ نمی شه
ممنون

نمیشه یه رام رو برای کرنل خاصی طراحی کرد، یه رام باید با توجه به سخت افزارها و کلا براساس قطعاتش ساخته میشه، که کار یه تیم حرفه ای باید باشه.
در مورد باز کردن فایل ftf که با 7zip باز میشه.

برای فایل sin هم باید از نرم افزار sin2img استفاده کنید.

منبع: سرچ گوگل
لینک هایی که از تو گوگل سرچ کردم.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1291401
http://androidforums.com/x10-all-things-root/272949-flashtool-guide-how-n00bies.html
http://androidflip.com/unbrick-xperia-play-flashtool-step-step-guide/

mplove
09-02-2012, 19:43
نمیشه یه رام رو برای کرنل خاصی طراحی کرد، یه رام باید با توجه به سخت افزارها و کلا براساس قطعاتش ساخته میشه، که کار یه تیم حرفه ای باید باشه

ممنون

درسته ولی رام های ما جوریه که فقط روی کرنل هایی کوکر براش پرت کرده قابل استفاده ست.اگه روی کرنل های دیگه نصب بشه گوشی بریک می شه.منظورم این بود.

یه سوال دیگه،فایل هایی که از cwm نصب می شن meta-info رو چطور می شه تعریف کرد یا درست کرد؟اخه بسته به مسیر فایلی که نصب می شه پرمیشنز فایل ها فرق می کنه که این به عهده meta-info و بعضی ها فقط یه چیزی رو نصب می کنن و بعضی دیگه یه فایلی رو حذف و یکی دیگه رو نصب می کنه.هست درست گفتم؟

M_J_Nazari
11-02-2012, 10:57
ممنون

درسته ولی رام های ما جوریه که فقط روی کرنل هایی کوکر براش پرت کرده قابل استفاده ست.اگه روی کرنل های دیگه نصب بشه گوشی بریک می شه.منظورم این بود.

یه سوال دیگه،فایل هایی که از cwm نصب می شن meta-info رو چطور می شه تعریف کرد یا درست کرد؟اخه بسته به مسیر فایلی که نصب می شه پرمیشنز فایل ها فرق می کنه که این به عهده meta-info و بعضی ها فقط یه چیزی رو نصب می کنن و بعضی دیگه یه فایلی رو حذف و یکی دیگه رو نصب می کنه.هست درست گفتم؟

شما اگه فایلی رو اضافه کرده اید که سیستم بخواد اونو بخونه باید بهش پرمیشن اضافه کنید ولی بستگی داره کدوم فایل باشه، چون معمولا توی اسکریپت فولدرها و فایل ها پرمیت میشوند.

نمی دونم جای این سوال این جاست یا نه ولی اگه بخوام از اول شروع کنم و تا آخر کوک کردن و برنامه نویسی با آندروید بیام جلو چطوری باید شروع کنم و ... که خودتون این سوال ها رو می دونید لطفا راهنمایی کنید ممنون:mobilestan:همین بخش رو بخون، خیلی از چیزها رو یاد میگیری.
یعنی با خوندن دقیقش میتونی شروع کنی به کوک کردن.
اول یه توضیح اجمالی بخون ، بعد برو سراغ مفاهیم، سپس از نو با دقت بخون

M_J_Nazari
13-02-2012, 23:15
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان مخصوصا M_J_Nazari.
میخواستم بگم که توی بعضی از رامهای کاستوم این امکان وجود داره که وقتی در هنگام پخش موزیک صفحه نمایش گوشی خاموش میشه با نگه داشتن دکمه ولوم به جای افزایش یا کاهش ولوم صدا، آهنگ عوض میشه یعنی VolUp=Next و VolDown=Previous که البته با فقط زدن دکمه و بدون نگه داشتن آن همان کار افزایش و کاهش صدا رو انجام میده و در حالت روشن بودن صفحه نمایش نگه داشتن دکمه ها هم همون کار افزایش یا کاهش صدا رو انجام میده!
میخواستم بدونم برای اضافه کردن این امکان به رامی که این قابلیت رو نداره در چه فایلی و چه تغییراتی باید ایجاد کرد؟ البته اینو میدونم که این تغییرات توی فایل /system/framework/android.policy.jar باید اعمال بشه!
سلام
والا من به زبان برنامه نویسی اندروید آشنا نیستم، باید یا خودتون انجام بدهبد یا از یه آموزشی استفاده کنید.

چطوری میشه برنامه های اصلی مثل دوربین رادیو و غیره رو خذف و یا با برنامه دیگری عوض کرد ؟

سئوالتون واضح نیست، توی چه قسمتی از مرحله میخواین این کار رو انجام بدید؟

موقع قبل از نصب، بعد از نصب؟
ولی جاشون توی System/app هست
Camera.apk برنامه ی دوربین هست
FMRadio.apk برنامه ی رادیو هست

لطفا سئوالتون رو کامل و واضح بپرسید. با تشکر

M_J_Nazari
14-02-2012, 15:39
با سلام خدمت همه developerها!
كسي ميدونه چجوري ميشه ولتاژ موتور ويبره رو تغيير داد؟ توي بعضي از رامهاي كاستوم امكانش هست كه به صورت دستي در قسمت setting/tweek ولتاژ رو تنظيم كرد.
با تشكر.

سلام، اگه منظورت تغییر شدت کارکرد ویبره هست به این تاپیک مراجعه کن.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1391798

bluechabhar
14-02-2012, 19:53
سلام، اگه منظورت تغییر شدت کارکرد ویبره هست به این تاپیک مراجعه کن.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1391798

خیلی ممنون. دقیقا منظورم همون تغییر شدت لرزش بود. ولی اون تاپیک به نظر من در مورد گوشی های هست که خودشون قابلیت تغییر شدت لرزش رو در قسمت Settings>Sound>Vibration Intensity دارند مثل گوشی Samsung Galexy S و این تاپیک فقط روشی برای اضافه کردن گزینه های Vibration Intensity است. و من میخواستم شدت لرزش گوشی ای رو بیشتر کنم که خودش گزینه Vibration Intensity رو در تنظیماتش نداره مثل HTC Incredible S! یه رام دارم که در این رام شدت لرزشش کم شده که احتمالا کوکر اون رام بخاطر اینکه کمتر باطری مصرف بشه این کار رو کرده!:ac:

bluechabhar
15-02-2012, 15:40
در بعضی از رامها در فایل sys/devices/virtual/timed_output/vibrator/voltage_level/ میزان ولتاژ ویبره نوشته شده است!

+POURYA
16-02-2012, 21:59
سلام...
ببخشيد چطور ميتونم آيكون باتري رو در رام ICS تغيير بدم!؟
راستش الان به صورت درصدي هستش و من ميخوام به همون ايكون اصلي ICS برگردونمش...
ممنون.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

فایل فریمورک رو تو پوشه سیستم رو پیدا و اکسترکت کنید
با apk manager اکسترکت ( نیازی به دکامپایل نیست ) و ایکون های مورد نظر رو دانلود و در پوشه res / drawable-mdpi جایگزین ایکون های قبلی کن و اگه عکس اضافی مونده بود اونو پاک کن
با apk manager فایل رو زیپ کن
نیازی به ساین نیست
آسمشو درست کن و جایگزین فریمورک قبلی کن
گوشی رو ری استارت کن

M_J_Nazari
17-02-2012, 07:03
سلام
وقتی تصاویر فایل فریمورک رو اصلاح میکنم توی گوشی درست نشون نمیده
مثلا یه دکمه رو تغییر میدم
توی گوشی عکس دکمه به صورت کشیده نشون داده میشه
هم با فوتو شاپ و هم با گیمپ همین مشکل رو دارم
البته حدس میزنم به تنظیمات تصویر ربط داره
میشه راهنمایی کنید

شما فایل های ناین png رو دارید تغییر میدهید. آموزش فایل های 9.png رو حتما بخونید.

سلام...
ببخشيد چطور ميتونم آيكون باتري رو در رام ICS تغيير بدم!؟
راستش الان به صورت درصدي هستش و من ميخوام به همون ايكون اصلي ICS برگردونمش...
ممنون.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

توی ICS نمیدونم دقیقا، ولی اگه مثل جینجر برد باشه، توی framework-res.apk هست که توی فولدر زیر هست:
/system/framework

درصد های فایل ها توی drawable هست.

برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخون:
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2129666&postcount=14

M_J_Nazari
17-02-2012, 08:28
فایل فریمورک رو تو پوشه سیستم رو پیدا و اکسترکت کنید
با apk manager اکسترکت ( نیازی به دکامپایل نیست ) و ایکون های مورد نظر رو دانلود و در پوشه res / drawable-mdpi جایگزین ایکون های قبلی کن و اگه عکس اضافی مونده بود اونو پاک کن
با apk manager فایل رو زیپ کن
نیازی به ساین نیست
آسمشو درست کن و جایگزین فریمورک قبلی کن
گوشی رو ری استارت کن

این روش اصولی نیست! و شما دچار مشکل خواهید شد، کلا پیشنهاد نمیشه

فولدر drawable-mdpi برای دستگاههای با رزولوشن پایین هست.

چون دوست عزیزمون از دستگاههای با رزولوشن بالاتری استفاده میکنه، باید فولدر drawable-hdpi رو ویرایش کنه، که اینم نیاز نیست، فایل ها تعریف شده اند!
باید فولدر drawable رو یه نگاه بندازه.

arman0077
17-02-2012, 12:22
آقای نظری یه سوال : میشه برنامه اصلی یک رام رو روی رام دیگه پورت کرد؟
چجور میشه؟
مثلا برنامه موزیک سامسونگ رو هررر کاری کردم روی رام سیانوژن نیومد.
یا مثلا میشه استاتوس بار گوشی های htc که quick panel دارن رو برای گوشی های سامسونگ پورت کرد؟ چجوری؟

M_J_Nazari
18-02-2012, 13:49
آقای نظری یه سوال : میشه برنامه اصلی یک رام رو روی رام دیگه پورت کرد؟
چجور میشه؟
مثلا برنامه موزیک سامسونگ رو هررر کاری کردم روی رام سیانوژن نیومد.
یا مثلا میشه استاتوس بار گوشی های htc که quick panel دارن رو برای گوشی های سامسونگ پورت کرد؟ چجوری؟
بله میشه پورت کرد، شما باید تمامی فایل های وابسته رو جمع آوری کنید و به رام جدید انتقال دهید.

برای سامسونگ هم دقیقا بحث همینه، چون موزیک پلیر سامسونگ به محیط تاچ ویز سامشونگ وابسته هست و اگه اشتباه نکرده باشم حتی باید permission رو هم اضافه کنید

system/etc/permissions/touchwiz.xml

فایل وابسته توی فیرمورهای سامسونگ twframework-res.apk و twframework.jar میباشند.

کلا دانش برنامه نویسی جاوا میخواد.

چه تو این فولدر و یا فولدر های دیگه باید تصاویر رو جایگزین کنه فرقی نداره هر پوشه ای که ایکون باتری توش باشه

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

نه دیگه، فکر کنم شما با فایلی به نام public.xml آشنایی نداری، شما اگه با winrar به apk فایل اضافه کنی، موقع دیکامپایل کردن و ویرایش برنامه دچار مشکل خواهید شد.

bluechabhar
18-02-2012, 22:27
من برای تم با وین رار اینکار رو انجام میدم و هیچ مشکلی پیش نیومده
وین رار برای کار ها سطحی و تغیرات جزیی خوبه و کم درد سره
اما برای تعییرات حرفه ای تر نمیشه از این استفاده کرد

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

برای تغییر دادن آیکون باطری از حالت درصدی به حالت معمولی باید بدونیم که در حالت درصدی صد تا عکس باطری داریم که با تغییر هر درصد از ولتاژ باطری تصویر باطری عوض میشه اما در حالت معمولی با تغییر هر 15 یا 10 درصد از ولتاژ باطری تصویر باطری عوض میشه یعنی در حالت معمولی 5 یا فوقش 10 تا تصویر برای باطری داریم. پس اگر شما 100 تا تصویر باطری جدید داشتید که میخواهید به جای تصاویر درصدی قبلی قرار بدید، که بله با وین رار میتونید فایلهای جدید رو جایگزین فایلهای قبلی در پوشه drawable-hdpi بکنید ولی اگر تصاویر جدیدتون کمتر بود چاره ای نیست جز اینکه framework-res.apk رو دیکامپایل بکنید و از پوشه drawable فایلهای stat_sys_battery_charge.xml و stat_sys_battery.xml رو ویرایش بکنید و فایلهای ایکون جدید رو در پوشه drawable-hdpi قرار بدید و دوباره فریمورک رو کامپایل کنید.

M_J_Nazari
19-02-2012, 12:23
برای تغییر دادن آیکون باطری از حالت درصدی به حالت معمولی باید بدونیم که در حالت درصدی صد تا عکس باطری داریم که با تغییر هر درصد از ولتاژ باطری تصویر باطری عوض میشه اما در حالت معمولی با تغییر هر 15 یا 10 درصد از ولتاژ باطری تصویر باطری عوض میشه یعنی در حالت معمولی 5 یا فوقش 10 تا تصویر برای باطری داریم. پس اگر شما 100 تا تصویر باطری جدید داشتید که میخواهید به جای تصاویر درصدی قبلی قرار بدید، که بله با وین رار میتونید فایلهای جدید رو جایگزین فایلهای قبلی در پوشه drawable-hdpi بکنید ولی اگر تصاویر جدیدتون کمتر بود چاره ای نیست جز اینکه framework-res.apk رو دیکامپایل بکنید و از پوشه drawable فایلهای stat_sys_battery_charge.xml و stat_sys_battery.xml رو ویرایش بکنید و فایلهای ایکون جدید رو در پوشه drawable-hdpi قرار بدید و دوباره فریمورک رو کامپایل کنید.

مرسی بابت توضیحات تکمیلی.

سعی میکنم آموزشش رو انتقال بدم به همین بخش

M_J_Nazari
21-02-2012, 08:30
سلام یه سوال داشتم
چطوری میتونم فایل های پوشه ی lib رو ویرایش کنم؟
با note pad++ درست باز نمیشه

فایل ها ی لایبرری، کلا با کدهای Hex و باینری و از این چیزهای عجیب و غریبه نوشته شده.

والا منم خودم یه مدت دنبالش بودم کسی جوابم رو نداد.

از BrightIdea (برنامه نویس اهل فلسطین، کار راست چین کردن اندروید رو انجام میده) که پرسیدم میگه با برنامه ی Interactive DisAssembler باز میشن.
اینم جوابش، اگه برنامه رو گیر اوردم توی بخش نرم افزارها میذارم

I use a program called "IDA": Interactive DisAssembler
A lot of effort is involved and you'll need to understand ARM and Thumb assembler instructions + HEX dumps + addressing schemes, etc..

The source I am sharing (which I wrote) can serve as a demonstration of how to handle internal structures inside a Linux ELF binary (or shared object)

~Brightidea

سلام من یه رام میخاستم ویرایش کنم فقط چندتا فایلو تغییر دادم و با کیچن هم همه کاراشو انجام دادم ولی موقع نصب تو ریکاوری نصب نمیشه
یه سوال دیگه چه طوری بیزی باکس رو آپدیت کنم یعنی بیزی باکس رام رو بالا ببرم از تو کیچن؟
و فایل های .so که توی lib هستن رو چه جوری تغییر بدم
و اگه خاستم فایل جدیدی به رام اضافه کنم چیکار کنم که رام اون فایلو بشناسه؟
ببخشید زیاد سوال میکنم

شما یه اسکرریپت نیاز داری برا نصب Busybox که از توی اسکریپت updater-scrip اجراش میکنی و یه فایل هم به نام busybox که توی فولدر xbin به همراه رام میذاری.

M_J_Nazari
23-02-2012, 15:27
با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم

من گوشی htc chacha خودم رو که روش رام آسیا بود با ساخت گلد کارت به رام عربی نسخه ruu 1.22.415.2 (آندروید 2.3.3) تغییر دادم تا مشکل خواندن و نوشتن فارسی حل بشه...

ولی بعداً هرکاری کردم نتونستم از طریق آپدیت گوشی اون به به آندروید 2.3.5 ارتقا بدم (یعنی چندین بار متحان کردم ولی فقط چیزی حدود 45 مگابایت دانلود میکرد و هیچ اتفاقی نمی افتاد)

ناگزیر گوشی رو از طریق خود سایت htc آنلاک کردم و بعد از اون با روت کردن تونستم کاستوم رام عربی 2.3.5 رو از طریق ریکاوری روی گوشی نصب کنم.

الان گوشی متن های فارسی رو خوب نشون میده و هیچ مشکلی نداره ولی نه با کیبورد عربی خود گوشی و نه با تمام کیبورد های دیگه (go keyboard , smart keyboard و...) که روش نصب کردم نمیتونم فارسی تاپپ کنم.

الان چه راه حلی به من پیشنهاد میکنید؟؟

-آیا باید گوشی رو دانگرید کنم به آندروید 2.3.3 و همون رام ruu رو نصب کنم و با طریق تغییر cid گوشی رو بصورت آپدیت رسمی به آندروید 2.3.5 ارتقا بدم؟؟

-یا راهی هست که در همین رامی که دارم بتونم فارسی تایپ کنم؟؟؟

با تشکر فراوان :sign_help::sign_help:

والا در مورد این من زیاد اطلاعی ندارم، کلا یه چیز عجیب و غریبه، از دوستانتون هم کسی همچین مشکلی رو داشته؟

واینکه ، شما از کدوم زبان بر روی گوشی استفاده میکنید؟

اگه براتون میسر هست، زبان گوشی رو عربی انتخاب کنید و ببینید که در این حالت کیبورد کار میکنه یا نه؟

اگه زبان گوشی عربی باشه، که خودش کیبورد داره!! اگه کیبوردش کار نمیده، احتمالا رام رو درست نصب نکرده اید.

MehDi.PreSiDenT
24-02-2012, 17:49
والا در مورد این من زیاد اطلاعی ندارم، کلا یه چیز عجیب و غریبه، از دوستانتون هم کسی همچین مشکلی رو داشته؟

واینکه ، شما از کدوم زبان بر روی گوشی استفاده میکنید؟

اگه براتون میسر هست، زبان گوشی رو عربی انتخاب کنید و ببینید که در این حالت کیبورد کار میکنه یا نه؟

اگه زبان گوشی عربی باشه، که خودش کیبورد داره!! اگه کیبوردش کار نمیده، احتمالا رام رو درست نصب نکرده اید.

مرسی جواد جان

دستت درد نکنه ، زبان گوشی رو که به عربی تغییر میدم ، میتونم با کیبود خود گوشی عربی تایپ کنم...

البته هنوز با کیبورد های دیگه (Smart Keyboard & Go Keyboard و...) نمیشه فارسی تایپ کرد...

داداش راهی نیست که بتونم بدون تغییر زبان گوشی عربی تایپ کنم !؟؟!

با کیبوردهای حرفه ای دیگه چرا نمیشه فارسی تایپ کرد ؟!؟!؟

m.kheyri
24-02-2012, 22:06
خسته نباشد
1.در رام میو که کیفیت عکاسی خیلی پایین برا dhd راه حلی نداره.؟
بیسش با رامهای سنس دار فرق میکنه نمیشه اونجوری که احسان تو آموزش مدها گفتن انجام داد.
2.چطور میشه کیبرد یه کوکر دیگرو آورد تو یه رام دیگه .مثال:رام میو هست کوکر اصلی-رام میو هست کوکر فرعی.چطور میشه کیبرد کوکر فرعی آورد تو اصلی (گرفتی چی میگم)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

mosolini
25-02-2012, 16:59
با سلام خدمت دوستان
من یه سوال داشتم اونم اینکه چطور میشه یه تم جدید رو جایگزین تم اصلی سیانوژن کرد یعنی جاش بشینه و جایگزین بشه و موقع فلش رام با تم جدید بالا بیاد
ممنون

A.L.I.R.E.Z.A
25-02-2012, 21:06
با سلام خدمت دوستان
من یه سوال داشتم اونم اینکه چطور میشه یه تم جدید رو جایگزین تم اصلی سیانوژن کرد یعنی جاش بشینه و جایگزین بشه و موقع فلش رام با تم جدید بالا بیاد
ممنون

fباید هر فایلی رو دیکامپایل کنی و png ها رو عوض کنی

A.L.I.R.E.Z.A
25-02-2012, 21:10
خسته نباشد
1.در رام میو که کیفیت عکاسی خیلی پایین برا dhd راه حلی نداره.؟
بیسش با رامهای سنس دار فرق میکنه نمیشه اونجوری که احسان تو آموزش مدها گفتن انجام داد.
2.چطور میشه کیبرد یه کوکر دیگرو آورد تو یه رام دیگه .مثال:رام میو هست کوکر اصلی-رام میو هست کوکر فرعی.چطور میشه کیبرد کوکر فرعی آورد تو اصلی (گرفتی چی میگم)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

در مورد دوربین شما نمیتونید دوربین سنس رو روی رام بی سنس ببرید
در مورد کیبرد هم باید فایل apk و Lib کیبرد رو جایگزین کنید
مثلا
latin_ime و libjnilatin_ime.so

M_J_Nazari
25-02-2012, 21:53
مرسی جواد جان

دستت درد نکنه ، زبان گوشی رو که به عربی تغییر میدم ، میتونم با کیبود خود گوشی عربی تایپ کنم...

البته هنوز با کیبورد های دیگه (smart keyboard & go keyboard و...) نمیشه فارسی تایپ کرد...

داداش راهی نیست که بتونم بدون تغییر زبان گوشی عربی تایپ کنم !؟؟!

با کیبوردهای حرفه ای دیگه چرا نمیشه فارسی تایپ کرد ؟!؟!؟

کلا، چیز عجیب و غریبیه! من هر چی فکر میکنم چیزی به ذهنم نمیرسه. نمیدونم، عجیبه

MehDi.PreSiDenT
26-02-2012, 07:51
برا منم خیلی عجیبه جواد
وقتی گوشی فارسی رو درست نشون بده باید بشه فارسی هم نوشت
----
دوست عزیز منظورتون از اینکه با smart keyboard نمیتونید فارسی بنویسید چیه ؟
مربع مربع نشون میده ؟

کلا، چیز عجیب و غریبیه! من هر چی فکر میکنم چیزی به ذهنم نمیرسه. نمیدونم، عجیبه

با Smart Keyboard و ... که سعی میکنم فارسی بنویسم زبان انتخابی رو میزنه فارسی ولی باز انگلیسی تایپ میکنه !!
در واقع چه زبان رو فارسی انتخاب کنم چه انگلیسی فقط انگلیسی تایپ میکنه
چندین بار انواع کیبورد ها رو با تمامی دستورات و... نصب کردم ولی نتیجه نداشت :bh:

A.L.I.R.E.Z.A
26-02-2012, 22:45
سلام
من اون کاری که گفتید رو برای ناتیفیکیشن بار کردم یعنی png ها رو تو framework res تعقیر دادم درست هم شد اما توی system ui همین کار یعنی جایگزینی یه سری از png ها رو بازم برای ناتیفیکشن انجام دادم که کلا از کار افتاد و موقع بالا اومدن رام فورس کلوز میده
حالا من می خوام ایکون های منو و تنظیمات رو تعقییر بدم اما پیدا نکردم جاش رو حالا میتونید دقیقا جایی که میشه تعقییر داد رو بگید و اینکه فقط با تعقیرشون ایکون عوض میشه یا باید فایل xml یا smili رو هم ویرایش کنم
ممنون

آیکون های منو رو باید هر فایل رو تک تک دیکامپایل کنی و آیکونش رو عوض کنی

M_J_Nazari
27-02-2012, 07:42
سلام به همه دوستان
من چند تا سوال داشتم ممنون اگه جواب بدید
1) با چه برنامه ای میتونم xperia x8 رو روت کنم؟(با z4 root انجام دادم نشد)
2)آپدیت گوشی من 2.1 است آیا 2.3 یا بیشتر هم میتونه بشه؟
ممنون از پاسخ شما:mobilestan:

سلام به شما

از بخش مربوطه بپرسید! کلا این تاپیک در مورد یه چیز دیگه داره بحث میکنه.

bluechabhar
05-03-2012, 09:10
با سلام!
چجوري ميشه كاري كرد كه نشانگر سيگنال آنتن (نشانگر ميزان انتن دهي) يا progress bar (نشانگر ميزان پيشرفت در هنگام دانلود يا هنگام نصب برنامه و ...) سريعتر refresh بشن؟ منظورم اينه كه مثلا هنگام دريافت يا ارسال يك فايل از طريق بلوتوث، progress bar به جاي هر ثانيه، هر 100 ميلي ثانيه تغييرات رو نشون بده يا مثلا به محض تغيير سيگنال آنتن، نشانگر سيگنال تغيير كنه و نه چند ثانيه بعد.
مثلا در هنگام شارژ باطري ايكون باطري همش پر و خالي ميشه و اگه بخواهيم سريعيتر پر و خالي بشه ميتونيم از داخل فايل framework-res.apk فايل stat_sys_battery_charge.xml رو ويرايش كنيم كه از كد هايي مثل كد زير تشكيل شده:
<item android:duration="1000" android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_charge_anim1" />
كه ميتونيم با تغيير عدد 1000 به مثلا 80 كاري كنيم كه ايكون باطري سريعتر پر و خالي بشه. ( به جاي هر ثانيه، هر 80 ميلي ثانيه refresh ميشه)
با تشكر.

M_J_Nazari
05-03-2012, 14:41
با سلام!
چجوري ميشه كاري كرد كه نشانگر سيگنال آنتن (نشانگر ميزان انتن دهي) يا progress bar (نشانگر ميزان پيشرفت در هنگام دانلود يا هنگام نصب برنامه و ...) سريعتر refresh بشن؟ منظورم اينه كه مثلا هنگام دريافت يا ارسال يك فايل از طريق بلوتوث، progress bar به جاي هر ثانيه، هر 100 ميلي ثانيه تغييرات رو نشون بده يا مثلا به محض تغيير سيگنال آنتن، نشانگر سيگنال تغيير كنه و نه چند ثانيه بعد.
مثلا در هنگام شارژ باطري ايكون باطري همش پر و خالي ميشه و اگه بخواهيم سريعيتر پر و خالي بشه ميتونيم از داخل فايل framework-res.apk فايل stat_sys_battery_charge.xml رو ويرايش كنيم كه از كد هايي مثل كد زير تشكيل شده:
<item android:duration="1000" android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_charge_anim1" />
كه ميتونيم با تغيير عدد 1000 به مثلا 80 كاري كنيم كه ايكون باطري سريعتر پر و خالي بشه. ( به جاي هر ثانيه، هر 80 ميلي ثانيه refresh ميشه)
با تشكر.

سلام
در مورد سیگنال آنتن ، اطلاعی ندارم.

ولی در مورد باتری آره، شما میتونید با تغییر android:duration="1000" به مقدار پایینتر ، سرعت رو بیشتر کنید.

این کد معرف نشان دادن زمان فایل گرافیکی هست و بر حسب میلی ثانیه

به سیستم عامل اندروید میگه که فایل stat_sys_battery_charge_anim1 رو به مدت 1000 میلی ثانیه (1 ثانیه) نشون بده.

mplove
05-03-2012, 22:53
سلام. ببخشید یه سوال دیگه داشتم. چجوری میشه صدای camera shutter دوربین رو در گوشی های HTC عوض کنم؟ فایلهای وابسته به برنامه HTCCamera کدوم فایلها هستند؟ هنگام دیکامپایل و ریکامپایل HTCCamera.apk همش با Error مواجه میشم!

سلام
در رام های ما تو این مسیره شاید مال شما هم همین باشه
system/media/audio/ui
یکیش مربوط به دوربینه

bluechabhar
05-03-2012, 23:06
سلام
در رام های ما تو این مسیره شاید مال شما هم همین باشه
system/media/audio/ui
یکیش مربوط به دوربینه

ممنون از شما اما از این مسیر میشه صدای برنامه های دوربین غیر از برنامه اصلی خود گوشی رو تغییر داد ولی فایل صوتی برنامه خود گوشی در داخل خود برنامه است و از این مسیر نمیشه تغییرش داد.

M_J_Nazari
06-03-2012, 12:27
سلام. ببخشید یه سوال دیگه داشتم. چجوری میشه صدای camera shutter دوربین رو در گوشی های HTC عوض کنم؟ فایلهای وابسته به برنامه HTCCamera کدوم فایلها هستند؟ هنگام دیکامپایل و ریکامپایل HTCCamera.apk همش با Error مواجه میشم!

شما از چه نرم افزاری استفاده میکنید؟ نرم افزار camera در htc به فایل framework وابسته است، آیاا اونو لحاظ کردید؟

ولی با پاک کردن فایل صوتی، صداش هم حذف میشه

mosolini
06-03-2012, 21:44
سلام
من با apk manager یکم مشکل پیدا کردم اینجور که الان تو سیانوژن نیازی به فایل وابسته نیست یعنی نداره دیگه درسته؟اما من برنامه های system ui , contact و setting رو که دیکامپایل می کنم ارور میده که شماره 21 رو مطالعه کنید و بعد یه دکمه رو که فشار میدم ردش میکنه اما باز اخرش این ارور داده میشه. این ارور تا اونجا که می دونم برای فایل وابسته هست اما سیانوژن که نداره؟
بعد یه چیز دیگه اینکه چجوری میشه لوک اسکرین رو کلا پاک کرد و جاش یه نرم افزار لوک اسکرین دیگه گذاشت؟
بعد برای اینکه یه سری از تنظیمات سیانوژن رو بصورت پیشفرض رام کنیم باید چه کار کرد

bluechabhar
06-03-2012, 22:01
شما از چه نرم افزاری استفاده میکنید؟ نرم افزار camera در htc به فایل framework وابسته است، آیاا اونو لحاظ کردید؟

ولی با پاک کردن فایل صوتی، صداش هم حذف میشه

سلام. از نرم افزارهای apk manager و apktool استفاده میکنم!
منظورتون framework.jar است یا framework-res.apk ؟
چجوری میتونم فایلهای وابسته رو لحاظ کنم؟ یه کم توضیح میدید؟ یا اگه جایی آموزشش هست لینکش رو بذارید!
با تشکر.

M_J_Nazari
07-03-2012, 09:04
سلام. از نرم افزارهای apk manager و apktool استفاده میکنم!
منظورتون framework.jar است یا framework-res.apk ؟
چجوری میتونم فایلهای وابسته رو لحاظ کنم؟ یه کم توضیح میدید؟ یا اگه جایی آموزشش هست لینکش رو بذارید!
با تشکر.

اگه از Apktools استفاده میکنی، فایل framework-res.apk رو کنار apktool کپی بزن و فرمان زیر رو اجرا کن:
برای مثال فایل فریمورک شما اینه:
com.htc.resources.apk

فرمان زیر را تایپ کنید:

apktool if com.htc.resources.apk amestris

اینجا فایل فریمورک که معرفی کردید ، جایگزین میشه و به نام amestris معرفی میشه

حالا شما میخوای با توجه به فریمورک amestris فایل خودتون رو دیکامپایل کنید:

apktool d -f -t amestris HtcContacts.apk

البته این مثال برای htc بود.

برای ساموسنگ شما به جای com.htc.resources.apk، باید از فایل framework-res.apk استفاده کنید.

M_J_Nazari
07-03-2012, 09:05
بچه ها یه سوال داشتم از کسانی که تخصص دارند.نمیشه کاری کرد که توی سنس 3.6 وقتی عکس رو برای بکگراند میذاری فقط به اندازه صفحتون نباشه و مثل سامسونگ بزرگ باشه و جابه جا بشه عکست...
من تنها مشکلی که باسنس دارم همینه .البته توی سنس 4 این مشکل حل شده ولی خدا میدونه کی پورت میشه برای سنسیشن ممنون

اینو دقیق نمیدونم، خیلی تخصصی هست و مربوط میشه به هک کردن لانچر.

GenomeX
07-03-2012, 17:05
سلام
من با apk manager یکم مشکل پیدا کردم اینجور که الان تو سیانوژن نیازی به فایل وابسته نیست یعنی نداره دیگه درسته؟اما من برنامه های system ui , contact و setting رو که دیکامپایل می کنم ارور میده که شماره 21 رو مطالعه کنید و بعد یه دکمه رو که فشار میدم ردش میکنه اما باز اخرش این ارور داده میشه. این ارور تا اونجا که می دونم برای فایل وابسته هست اما سیانوژن که نداره؟
بعد یه چیز دیگه اینکه چجوری میشه لوک اسکرین رو کلا پاک کرد و جاش یه نرم افزار لوک اسکرین دیگه گذاشت؟
بعد برای اینکه یه سری از تنظیمات سیانوژن رو بصورت پیشفرض رام کنیم باید چه کار کرد

خیر این درست نیست. contact رو من بدون وابسته کامپایلر کردم. ولی systemui در همه رامها( حتی سیانوژن ) به framework-res وابسته هست.
سیستینگ دوتا هست یکی CMsetting که وابسته نیست یکی setting.apk که باز به فریمورک وابسته هست.

mplove
08-03-2012, 11:57
سلام
ببخشید من نمیدونستم سوالمو کجا بنویسم
ولی اگه کسی میتونه ممنون میشم راهنماییم کنه
میخواستم ببینم گوشی galaxy fit جاوا رو میتونه بخونه یا نه؟؟؟:cm:

به صورت مستقیم خیر.سیستم عامل این وسط چیه؟
وای با شبیه ساز می تونید برنامه های جاوا رو نصب کنید.این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=160786)رو مطالعه کنید

bluechabhar
13-03-2012, 11:08
سلام دوستان.
ببخشید که سوالمو اینجا مطرح میکنم ولی مجبور شدم.چون هم کارم فوریه هم تو تاپیک مربوط به گوشیم کسی جوابمو نمیده هم اینکه اینجا بچه های بیشتر و متخصص تری حضور دارن.
راستش من htc sensation xl دارم(با گارانتی یاس)
از اول کیبورد عربی روی خودش بود و برای تایپ متن فارسی مشکلی نداشتم.
ولی یه چند ساعتیه که به جای اون دکمه روی کیبورد(سمت چپ دکمه space)که به شکل {اب} بود یه دکمه به شکل بلندگو اومده و وقتی روش کلیک میکنی میره تو برنامه voice search و زبان کیبورد رو به عربی(فارسی)عوض نمیکنه.لطفا راهنمایی کنید فوری.
ممنون

جايي كه ميخواهيد تايپ كنيد مثلا توي مسيج، جايي كه وقتي كليك ميكنيد كيبرد ظاهر ميشه، كليك كنيد ولي انگشتتنون رو چند ثانيه نگه داريد بعد برداريد چند گزينه مياد كه بايد input method رو بزنيد و بعدش Arabic Keyboard رو انتخاب كنيد. بعدش ميتونيد عربي فارسي تايپ كنيد.
براي اضافه شدن دكمه هاي گ چ پ ژ هم از قسمت setting/language & keyboard/arabic keyboard گزينه add farsi key رو تيك بزنيد و بعدش مثلا يا نگه داشتن كليد ك ، گ تايپ ميشه.

mehrzad1363
13-03-2012, 13:00
ممنون
سیستم عاملش android هستش
ممنون میشم راهنماییم کنید

امکانش با شبیه ساز جاوا وجود داره ولی 80 درصد نرم افزارهای ایرانی جواب نمیدن. و شما در استفاده از فایلهای با پسوند جاوا خیلی خیلی محدود خواهید بود.

ببخشید من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید:
1- کسی از دولوپر های اینجا میتونه کاری کنه برنامه موزیک پلیر رام های سامسونگ روی رام های سیانوژن کار کنه؟(گوشی گالکسی ایس ) .... (هر فایلی هم که نیاز بود بگه تا آپلود کنم)

2- وقتی رام رو دئودکس میکنیم ، میشه فقط چند تاشون رو دئودکس کنیم و بقیه اودکس بمونن؟(واسه سریع تر بالا اومدن)

3- میشه یه برنامه سیستمی که دئودکس شده و یا یک برنامه معمولی رو اودکس کرد؟

پیشاپیش ممنون

1- امکانش به هیچ عنوان وجود نداره چون علاوه بر نرم افزار نیاز هست که فایلهای لایب مربوط به پلایر بر اساس سورس سیانوژن باز نویسی بشه که امکانش وجود نداره.

2- از کیچن داخل امضای من استفاده کنید 90 درصد مشکلات دیئودکس رام برطرف شده.(امکانش هست ولی نه به صورت صد درصد)

3- شما امکان فایلهای پوشه سیستمی ای پی پی رو به صورت تکی دارید ولی برای اودکس کردن به هیچ عنوان به صورت تکی این امکان وجود نداره و نیاز به وابسته های بسیاری با اولویتهای مختلفی هست.

سلام
من می خواستم پس زمینه بخش تنظیمات رو یه تصویر کنم یعنی کلا پس زمینه یه عکس بشه برای رام سیانوژن

اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم فقط یکم کامل و جزئی بگید که مثلا چه کدی رو عوض کنم یا کجا رو ویرایش کنم
ممنون

اگر بخواید به صورت پیش فرض این کار رو کنید که با نصب رام برروی گوشی عکس بک گراند اونی که می خواید باشه فقط نیاز هست از مسیر \system\framework فایل داخل framework-res.apk فایل default_wallpaper.jpg یا هرچیزی با شباهت به این نام که شامل عکس بک گراند هست رو با سایزهای درست با همین نام جایگزین کنید مسیر framework-res.apk\res\drawable-hdpi

سلام دوستان.
ببخشید که سوالمو اینجا مطرح میکنم ولی مجبور شدم.چون هم کارم فوریه هم تو تاپیک مربوط به گوشیم کسی جوابمو نمیده هم اینکه اینجا بچه های بیشتر و متخصص تری حضور دارن.
راستش من htc sensation xl دارم(با گارانتی یاس)
از اول کیبورد عربی روی خودش بود و برای تایپ متن فارسی مشکلی نداشتم.
ولی یه چند ساعتیه که به جای اون دکمه روی کیبورد(سمت چپ دکمه space)که به شکل {اب} بود یه دکمه به شکل بلندگو اومده و وقتی روش کلیک میکنی میره تو برنامه voice search و زبان کیبورد رو به عربی(فارسی)عوض نمیکنه.لطفا راهنمایی کنید فوری.
ممنون

از منوی سیتینگ گوشی به قسمت زبانهای گوشی برید و مجدد هم زبان فارسی (یا عربی) و هم انگلیسی رو به عنوان زبان پیش فرض کیبورد گوشی انتخاب کنید .(ضمنا جای این سئوال در بخش مربوط به گوشی شما می باشد باتشکر دقت کنید)

mosolini
13-03-2012, 14:09
ممنونم از پاسختون اما اون رو میدونم که والپیپر اصلی گوشی رو عوض میکنه

اما من منظورم برای ستینگ گوشی بود مثل عکس زیر:

http://up98.ir/upload/server1/94pr3uhclt6uy8v0a4sl.png

GenomeX
13-03-2012, 14:59

خوبی عزیز ...
میشه ولی فکرکنم باید فایلهای xml رو ویرایش کرد .والپیپر نمیندازی روی منوها فقط منوها رو محو میکنی به شکلی که والپیپر گوشی را همه جا نشون بده بعضی تمهای سیانوژن اینجوری هستن. بزار دوتا تم مختلف رو دیکامپایلر کنم وا با هم مقایسه کنم ببینم کدوم فایلها هستند. ( البته با UOT kitchen میشد رنگ منو رو عوض کرد نمیدونم حالا محو هم میشه کرد یا نه)

M_J_Nazari
14-03-2012, 14:21
آهان یه سوال آقا نمیشه با apk manager یا apk multi tool فایل framewor-res.apk بستنی حصیری رو دیکامپایلر یا کامپایلر کرد. ( نگید برو آموزش استفاده از اونها رو یادبگیر چون بلد هستم. این مشکل فقط برای اندروید 4 مشاهده شده!)
تو xda هم پرسیدم گفتن باید با apk tool 1.4.2.jar دیکامپایلر کنی با apk tool 1.4.3.jar کامپایلر. فقط هم اندروید 4 اینجوریه تا بعداً یک فکری به حالش بکنند.
میخوام ببینم دوستان تونستن راه حلی براش پیدا کنند. ظاهراً باید SDK جدید یعنی ورژن r16 هم داشته باشی.( این خیالی نیست دانلود میکنم. JDK جدید هم میخواد ظاهراً )

باید موقع دیکامپایل کردن api رو هم مشخص کنید.

M_J_Nazari
14-03-2012, 14:31

http://up98.ir/upload/server1/94pr3uhclt6uy8v0a4sl.png

سلام، بله امکانش هست.
شما باید یه استایل جدید معرفی کنید
res/values/style
و مشخصات کامل رو برای این استایل معرفی کنید.
بعد توی AndroidMainfest.xml ، این استایل رو جایگزین استایل قبلی برای Activity مورد نظر میکنید.

ساده تر از این نمیتونم توضیح بدم، ولی اگه بخواید انجام بدهید اولش یه کم سخته، اگه انجامش دادید، میتونید همون روند رو برای تمامی نرم افزارهاتون انجام بدهید.

فقط باید استایل برنامه رو عوض کنید. دقیقا کاری که PaulDiddy برای رام های گلکسی اس انجام میده.

ببخشید من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید:
1- کسی از دولوپر های اینجا میتونه کاری کنه برنامه موزیک پلیر رام های سامسونگ روی رام های سیانوژن کار کنه؟(گوشی گالکسی ایس ) .... (هر فایلی هم که نیاز بود بگه تا آپلود کنم)

2- وقتی رام رو دئودکس میکنیم ، میشه فقط چند تاشون رو دئودکس کنیم و بقیه اودکس بمونن؟(واسه سریع تر بالا اومدن)

3- میشه یه برنامه سیستمی که دئودکس شده و یا یک برنامه معمولی رو اودکس کرد؟

پیشاپیش ممنون

در مورد سئوال 1، فکر نکنم موزیک پلیر سامسونگ زیاد آش دهن سوزی باشه، ولی باید فایل های فریمورکش رو هم انتقال بدهید که کار آسونی نیست و دانش بسیار زیاد اندروید میخواد.
باید پورت بشه، که اصلا کار عاقلانه ای نیست، موزیک پلیر Miui خیلی بهتره.
فایل های وابسته:
framework-res.apk
twfarmework-res.apk
android.policy.jar
services.jar
twframework.jar
framework.jar

2-دی ادکس یا ادکس بودن رام به پوشه فریمورک بستگی داره
یا باید همش دی ادکس باشه یا همش ادکس.

اگه همگی ادکس باشن، که میتونید از هر ساختار نرم افزاری اعم از ادکس و یا دی ادکس استفاده کنید.
ولی اگه دی ادکس باشه، فقط دی ادکس.

3- بله میشه.

GenomeX
14-03-2012, 15:05
باید موقع دیکامپایل کردن api رو هم مشخص کنید.

اوه اوه ...سخت شد.
والا من اینکار رو میکنم:

apktool if framework-res.apk

apktool d framework-res.apk
ابنجا یک سری ارورمیده مثلاً CHUCK 9.PNG ****** الا آخر. ولی رد میشه. بعد انجام تغییرات بااین کد کامپایلر میکنم:

apktool b framework-res
اینجا ارور میده و هیچی به هیچی!!!
api رو جچوری باید تعریف کرد؟ (منظورم تو cmd چه کدی رو باید زد؟)
شرمنده که اینقدر می پرسم. فکرش نمیکردم اندروید 4 گیر باشه.

M_J_Nazari
16-03-2012, 01:34
سلام
من میخواستم یه رام استوک گلکسی ایس رو با کیچن دئو دکس کنم ولی اینپیام رو میده و رام رو دئودکس نمیکنه
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=702952&stc=1&d=1331812601
مشکل از کجالست؟

آدرس فایل ها رو اشتباه دادس، یا فایل اصلی مشکل داره.
بد آدرس دهی شد، یعنی نمیتونه فولدر های اصلی رو پیدا کنه، بهتره سئوالش رو از بخش خودش بپرسی

M_J_Nazari
20-03-2012, 12:01
سلام، سال نو همگی خوش باشه و مهمتر از همه به سلامتی.
دعا میکنم که همیشه خودتون و عزیزانتون به سلامت باشند.

سلام میخواستم بدونم کرنل یا پچ یا چیزی هست که بشه فلش به desire hd متصل کرد ؟؟؟؟؟؟. اگه نیست میشه براش کرنل ساخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برا اندروید 2.2 پیدا کردم(اینم لینکش (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=993152)) اما من روی 2.3.5 میخوام
مرسی
ببینید دوست عزیز این سئوال شما هیچ ربطی به این تاپیک نداره! باید در بخش مربوط به گوشیتون بپرسید.

سلام بر همگی.
چطور میشه زبان فارسی تو input language رام میو اضافه کرد. یعنی همون کیبرد استوک توش زبان فارسی داشته باشه
مثل رامهای میو اسکوزری .
ممنون میشم راهنمایی کنید.
زبان ها توی فایل framework-res.apk تعریف میشوند.

فایل های زبان در فایل resources.arsc ذخیره میشوند. که این فایل درون framework-res.apk هست.
باید فایل framework-res.apk رو دیکامپایل کنید. بعد در فولدر دیکامپایل شده، فولدرهایی به این نام میبنید.

values-GB
values-EN
values-en
values-es
values-it
values-ar
values-xx

که فولدر values-fa ، اگه وجود نداره، باید اونو اضافه کنید و فایل های مربوطیه Strings.xml رو ترجمه کنید.

با اضافه کردن فولدر values-fa زبان فارسی به گوشیتون اضافه میشه.
با مقایسه ی فایل های framework-res.apk که دارای زبان فارسی هستند با آنهایی که زبان فارسی ندارند، متوجه خواهید شد.

نیاز نیست تمامی استرینگ ها ترجمه شوند، اگر استرینگی ترجمه نشده باشد، بصورت انگلیسی نمایش داده میشود.

سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم چه جوری میشه نحوه پاسخ دادن گوشی رو عوض کرد منظورم استایلشه چون ازش خسته شدم
ابن رو اطلاعی ندارم، میتونید از نرم افزارهای دایلر Dialer استفاده کنید.
ولی باید توی android.policy.jar تعریف شده باشه.

اوه اوه ...سخت شد.
والا من اینکار رو میکنم:

apktool if framework-res.apk
apktool d framework-res.apkابنجا یک سری ارورمیده مثلاً CHUCK 9.PNG ****** الا آخر. ولی رد میشه. بعد انجام تغییرات بااین کد کامپایلر میکنم:

apktool b framework-resاینجا ارور میده و هیچی به هیچی!!!
api رو جچوری باید تعریف کرد؟ (منظورم تو cmd چه کدی رو باید زد؟)
شرمنده که اینقدر می پرسم. فکرش نمیکردم اندروید 4 گیر باشه.

ببین، این ارروی که شما نشون دادی، بخاطر فایل های 9.png هست، که مشکل دارند. باید قبل از کامپایل کردن این فایل ها رو فیکس کنی.
یه نگاهی به آموزش ناین پی ان جی که گذاشتم، بنداز.

سلام

ببخشید سوال در مور کوک کردن رام برای Optimus 3D دارم میشه کمی در مورد نحوه کوک کردن رام توضیح بدید؟

باتشکر

دوست عزیز ، برای جواب به این سئوالتون فکر کنم باید یه زیر انجمن ساخته بشه، خیلی سئوالتون کلی هست.

ولی چه نوع کوک کردنی؟ تغییر گرافیکی رام؟ اگه آره
از فایل framework-res.apk شروع کنید.
اول دیکامپایل بعد تغییرات، سپس کامپایل مجدد.

M_J_Nazari
20-03-2012, 17:34
آقا values-fa تو هیچکدوم نبود .
بعد این فایلی که گفتی دیکامپایل کردم شبیه هم بودن جفتش :دی
(من فقط میخوام به کیبرد خود گوشی فارسی اضافه کنم تو اینپود لنگویچ که گزینه داشته باشه )
(خودش فارسیو ساپورت میکنه )
ممنون
شرمنده (اگه امکانش هست لینک نرم افزارهایی که علیرضا گذاشته برای کوک کردن رام htc تاپیک بقلی به جز جاوا بزارید ممنون میشم .لینکایی که گذاشتن از بین رفتن)
ویرایش:
داداش این فایل بود values-fa اینو من تو LatinIME.apk پیدا کردم .با LatinIME.apk اون یکی جابه جا کنم .بهد باید ساینش کنم . بریزم تو پوشه رام زیپو و فلش بزنم؟

فایل های سیستمی باید با کلید های سیستمی ساین بشن،

شما پرسیدید که چطور میشه زبان فارسی رو اضافه کرد، منم جوابتون رو دادم.

ولی در مورد کیبورد باید ، کیبورد رو عوض کنید، من با MIUI کار نکردم، ولی توی رام های سامسونگ فایلی به نام AxT9IME.apk هست که برای تغییر دادنش حتما باید فایل های lib اونو هم انتقال بدهید.
در کل شما باید کیبورد رو تغییر بدین.
------------------------------------------
در مورد آموزش های علیرضا خان، شما باید از خودش درخواست بدهید چون من اون فایل ها رو ندارم، من گوشیم Samsung هست.

M_J_Nazari
20-03-2012, 18:05
اینو پیدا کردم نمیتونه راهنمایی کنه (http://android.fjfalcon.com/miui-trans/)
این فایلهایsmail چیه ؟
ممنون

فایل های smali فایل ها و کلاس های جاوا هستند، برنامه نویسی!!! بیخیال اینا شو :D
تو چرا خودتو اذیت میکنی، فایل apk رو جایگزین کن.

برای رام های Miui میتونی از کیبوردهای Smart Keyboards استفاده کنی.

اینو یه نگاه بنداز
http://uploaded.to/folder/mvtkut

مبحث پیدا کردن کیبورد رو از اینجا دنبال نکنید، عنوان تاپیک رو دقت کنید.

m.kheyri
22-03-2012, 18:04
فایل های smali فایل ها و کلاس های جاوا هستند، برنامه نویسی!!! بیخیال اینا شو :D
تو چرا خودتو اذیت میکنی، فایل apk رو جایگزین کن.

برای رام های Miui میتونی از کیبوردهای Smart Keyboards استفاده کنی.

اینو یه نگاه بنداز
http://uploaded.to/folder/mvtkut

مبحث پیدا کردن کیبورد رو از اینجا دنبال نکنید، عنوان تاپیک رو دقت کنید.
دادا اون مشکل حل شد.
فایلlatinime جابهجا کردم درست شد.
برا اینکه دوربین یه رامی که سنس داره بیارم تو این رام که سنس نداره .چی کار باید بکنم.
بعد این فایلهلی xml چیه ؟فکر کنم برا منوها باشه :دی
بعد این پوشه layout چیه ؟!
ممنون

M_J_Nazari
22-03-2012, 21:55
دادا اون مشکل حل شد.
فایلlatinime جابهجا کردم درست شد.
برا اینکه دوربین یه رامی که سنس داره بیارم تو این رام که سنس نداره .چی کار باید بکنم.
بعد این فایلهلی xml چیه ؟فکر کنم برا منوها باشه :دی
بعد این پوشه layout چیه ؟!
ممنون

دوربین فکر نکنم ربطی به سنس داشته باشه، کیفیت دوربین به درایورهاش وابسته هست وگرنه به فایل های اجراییش زیاد بستگی نداره.
فایلهای اندروید تمامی توی xml نوشته میشن.
فولدر layout جایی هست که ترتیب قرار گیری اشیا توی برنامه قرار گرفته میشه.

مثلا جای دکمه ها، جای نوشته هاو خیلی چیزهای دیگه

هر مطلبی که بدردت میخوره یا کمکت میکنه، یه کلیکی رو تشکر بزن. :df:

m.kheyri
24-03-2012, 10:38
آقا از این آموزش استفاده کردم مشکل حل شد .مرسی (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=168311)

bluechabhar
27-03-2012, 13:29
برای اضافه کردن برنامه به صورت پیشفرض، فایل زیپ رام رو با وین رار باز کنید و فولدر data/app رو باز کنید و برنامه های مورد نظر که apk هستند رو با روش drag & drop به فولدر app اضافه کنید بعد رام رو از طریق ریکاوری نصب کنید.

M_J_Nazari
27-03-2012, 14:25
پس برا دوربینش از کجا اقدام کنم !؟
ویرایش:
این سایتهای خارجکی که یولتر از ما :دی سایت مرجع نیست غیر این xda
یک سوال اساسی نمیشه رامهایی که انگولک میکنی تو خود pc تست کرد .(پیر آدم در میاید دم به دقیقi وایپ کنه :دی)
فایهای که پسون so دارن با چی ادیت میکنن ؟
فایهای که پسون jar دارن با چی ادیت میکنن?
ممنون
به، اختیار داری، هر چه داریم از xda داریم.

فایل های .so با نرم افزار IDA قابل ویرایش هستند، بیخیال اینا شو که همش 0 و 1 هست.
پسوند های jar فایل های جاوا هستند و با نرم افزارهای smali دیکامپایل میشوند.

سلام.دوستان دو تا سوال داشتم :
1. چطور میشه فایل هایی که از طریق kitchen به deodex تبدیل کردیم رو به odex دوباره تبدیل کرد؟!
2.چجوری میتونم روی سنس و کلا گرافیک گوشی های htc تغیرات ایجاد کنم؟!ایا script خاصی مثل dixida kitchen وجود داره و یا هر روش دیگه ای؟!
با تشکر.
آره میشه، باید از dexopt-wrapper استفاده کنید.

برای ادکس کردن، دو حالت داره

یا شما میخوای یه فایل از رام ادکس رو تغییر بدی، که باید ابتدا دی ادکس کنی، سپس دوباره ادکسش کنی.

ولی اگه بخوای این روند رو برای یه رام دی ادکس انجام بدی، باید فایل های فریمورک به ترتیب خاصی که توی init.rc نوشته شده(همون بوت کلاس ها) انجام بدی و سپس بری سراغ فایل های apk.

برای htc معمولا اسکریپت هایی رو نوشتن که بصورت خودکار این کار رو براتون انجام میده، باید توی xda زحمت جستجو رو بکشید ، ببینید برای تلفنتون کسی تونسته بسازه یا نه.

تغییرات کلا دستی هستند و من ندیدم کسی اسکریپت نوشته باشه.

آقا از این آموزش استفاده کردم مشکل حل شد .مرسی (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=168311)
دستت درد نکنه، حداقل یه زحمت کلیک رو تشکر رو میزدی!! lol

برای اضافه کردن برنامه به صورت پیشفرض، فایل زیپ رام رو با وین رار باز کنید و فولدر data/app رو باز کنید و برنامه های مورد نظر که apk هستند رو با روش drag & drop به فولدر app اضافه کنید بعد رام رو از طریق ریکاوری نصب کنید.

همونطور قبلا هم که گفتم اگه فایل lib داره، باید به پوشه ی system/lib انتقال داده بشه.
مثلا swype ، یه فایل لیب داره به نام
libSwypeCore.so که باید توی پوشه ی /system/lib کپی زده بشه.

:dv:سال نوتون مبارک :welcomeswing:

3.M.A
27-03-2012, 16:13
چطوری میشه این خطهای آبی برای تنظیم صدا رو با رنگ نارنجی(مثل رام خودتون)عوض کرد؟
http://www.shiaupload.ir/images/00994404513632746035.png
to
http://www.shiaupload.ir/images/97689782192610480547.jpg

M_J_Nazari
27-03-2012, 23:57
چطوری میشه این خطهای آبی برای تنظیم صدا رو با رنگ نارنجی(مثل رام خودتون)عوض کرد؟
http://www.shiaupload.ir/images/00994404513632746035.png
to
http://www.shiaupload.ir/images/97689782192610480547.jpg

سلام
من برای رام خودم اومدم فایل گرافیکی تعریف کردم، در صورتی که پیشفرض بصورت گرادیانت تعریف شده:

فایل مورد نظر درون framework-res.apk هست.

بعد از دیکامپایل کردن framework-res.apk فایل

\framework-res.apk\res\drawable\progress_horizontal.xml
progress_horizontal.xmlرا باز کنید و مقادیر رنگ رو تغییر بدهید.

شما میتونید با مقایسه ی 2 فایل متفاوت متوجه تغییرات بشید.

M_J_Nazari
28-03-2012, 00:11
تاپیک پاکسازی شد.

*r.E.Z.a*
28-03-2012, 22:47
سلام
من کاملا مبتدی هستم اما میخوام یه رام برا s2 درست کنم از کجا اطلاعات و برنامه ها رو بدست بیارم

M_J_Nazari
29-03-2012, 16:44
سلام
من کاملا مبتدی هستم اما میخوام یه رام برا s2 درست کنم از کجا اطلاعات و برنامه ها رو بدست بیارم

سلام، تا دلت بخواد آموزش هست.

شما میخوای از کجا شروع کنی؟ دقیقا میخوای چیکار کنی؟

من بهتون پیشنهاد میدم، ابتدا بر روی تم ساختن کار کنید، و سپس مرحله به مرحله پیش برید.

*r.E.Z.a*
01-04-2012, 01:19
سلام
می خوام یه رام بر پایه ایس برا گالکسی اس 2 بسازم
دستت گلت درد نکنه فقط می خواستم آموزش جامع و کامل باشه
از هر جا که شما بگید من شر.ع میکنم
ممنون

™EXITMOOD
01-04-2012, 09:58

دوست عزیز اگه به همین راحتی بود که دیگه پرسشی پیش نمی یومد :4: با این روش ممکنه رام اصلا نصب نشه. همونطور که محمد جان هم عرض کرد تغییراتی می خواد مثل انتقال فایل lib به پوشه ی system/lib و از این دست موارد.

wisam
02-04-2012, 00:57
دوست عزیز اگه به همین راحتی بود که دیگه پرسشی پیش نمی یومد :4: با این روش ممکنه رام اصلا نصب نشه. همونطور که محمد جان هم عرض کرد تغییراتی می خواد مثل انتقال فایل lib به پوشه ی system/lib و از این دست موارد.

البته ایلیا جان همانطور که M_J_Nazari عزیز گفتند اگر فایل lib نداشته باشد جواب میده، من تجربه کردم. مثل رام زیر که یک سری از برنامه ها رو خودم به رام اضافه کردم. به همین سادگی:dq:

رام بدون سنس NDT GINGER V8.0 CM (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2058076&postcount=74)

mehrzad1363
02-04-2012, 09:58

البته ایلیا جان همانطور که M_J_Nazari عزیز گفتند اگر فایل lib نداشته باشد جواب میده، من تجربه کردم. مثل رام زیر که یک سری از برنامه ها رو خودم به رام اضافه کردم. به همین سادگی:dq:

رام بدون سنس NDT GINGER V8.0 CM (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2058076&postcount=74)

یه سری قواعد خاص داره که باید رعایت بشه . تا اونجایی که به خاطر میارم براتون می نویسم:

1- به خاطر اینکه فضایی که در پوشه سیستم و نصب فایلهای سیستمی در اختیار داریم محدود هست باید دقت کنیم که مجموع حجم فایلهایی که اضاف میکنید بیشتر از این حد مشخص نباشه. در غیر این صورت یا رام بعد از نصب بالا نمیاد یا به صورت ناقص و مشکل دار نصب میشه.

2- باید در بین حروف و اعداد فایل نرم افزار فاصله نباشه . مثلا : ADWLauncher 1.3.6.apk باید به ADWLauncher_1.3.6.apk صورت ویرایش بشه.

3- اگر در پکیج فایلی که مد نظر هست (با وینرار یا نرم افزار مشابه قابل باز گشایی هست) فایل لایب وجود داشته باشه در بعضی از موارد می تونید با انتقال این فایل به پوشه لایب در رام از کارکرد نرمافزار در پکیج رام بهره ببرید.

mplove
07-04-2012, 10:35
سلام
من وقتی می خوام فریم ورک رو ویرایش کنم دیکامپایل می شه ولی موقع کامپایل ارور می ده حتی وقتی بدون تغییر کامپایل می کنم.وقتی هم که فایلهای وابسته رو دیکامپایل می کنم ادرس فریم ورک رو که مشخص می کنم ومی کشم تو script ادرس رو نشون می ده ولی دیکامپایل نمی شه و می گه دوباره امتحان کنید وتو c:/user/.../apktool یه فایل apk می سازه با اسم 1.apk:an:
می خواستم ببینم مشکلش چیه؟
با فایل های مستقل مشکلی نداره
:ax:

M_J_Nazari
08-04-2012, 23:51
سلام
من وقتی می خوام فریم ورک رو ویرایش کنم دیکامپایل می شه ولی موقع کامپایل ارور می ده حتی وقتی بدون تغییر کامپایل می کنم.وقتی هم که فایلهای وابسته رو دیکامپایل می کنم ادرس فریم ورک رو که مشخص می کنم ومی کشم تو script ادرس رو نشون می ده ولی دیکامپایل نمی شه و می گه دوباره امتحان کنید وتو c:/user/.../apktool یه فایل apk می سازه با اسم 1.apk:an:
می خواستم ببینم مشکلش چیه؟
با فایل های مستقل مشکلی نداره
:ax:

Error چی میده؟
فایل log.txt رو ضمیمه کن، تا چک کنم، مشکلت چیه.

mplove
10-04-2012, 18:11
سلام
مشکل حل شد.کنار framework-res.apk یه apk دیگه بود به اسم SemcGenericUxpRes.apk بود که فقط تو یه رام این هست.اونو هم موقع معرفی framework-res.apk به برنامه معرفیش کردم درست شد.تو apktool هم 2.apk رو درست کرد.:bo:

B.e.H.r.O.u.Z
20-04-2012, 11:20
سلام اقا جواد
این Amestris Odexer Script V1.2 که توی xda گذاشته بودن فقط برای جینجربرد کار میکنه !
بعد یه نفر ازتون سوال کرد که ایا روی ICS کار میده یا نه !؟!
که خودم امتحان کردم کار نداد
شما در جوابش یه سری کد گذاشته بودین و یه سری توضیحات( که من هیچیشو نفهمیدم )
میتونین راهنمایی کنین که اون اسکریپت را باید چه تغیری توش بدم که برای ICS هم کار کنه ؟!
اگه خودتون هم زحمتشو بکشین که عالی میشه . ولی اگه یه توضیحی بدین که ما هم یاد بگیریم دیگه عاالی تر میشه
با سپاس

erfan100
20-04-2012, 18:45
من میخوام , لانچر tft shell رو به عنوان لانچر پیشفرض رام بزارم . اما میخوام تم پیش فرضش رو عوض کنم و یک تم دیگه رو پیش فرض کنم . این کار رو چجور باید انجام بدم؟

9 TAIL FOX
21-04-2012, 04:59
ميخواستم بدونم اين نوتيفيكيشن هاي كه اول برنامه ها مياد مثل :
Cracked by market....
اينو چجوري ميشه تغيير داد يا حذف و اديت كرد؟
برنامه خاصي واسه اين كار هست؟
يا ميشه محتواي فايل نصبي رو با اكستركت كردن تغيير داد و بعد دوباره پك كرد؟
سپاس

M_J_Nazari
21-04-2012, 18:23
سلام اقا جواد
این Amestris Odexer Script V1.2 که توی xda گذاشته بودن فقط برای جینجربرد کار میکنه !
بعد یه نفر ازتون سوال کرد که ایا روی ICS کار میده یا نه !؟!
که خودم امتحان کردم کار نداد
شما در جوابش یه سری کد گذاشته بودین و یه سری توضیحات( که من هیچیشو نفهمیدم )
میتونین راهنمایی کنین که اون اسکریپت را باید چه تغیری توش بدم که برای ICS هم کار کنه ؟!
اگه خودتون هم زحمتشو بکشین که عالی میشه . ولی اگه یه توضیحی بدین که ما هم یاد بگیریم دیگه عاالی تر میشه
با سپاس
سلام
والا توضیحاتش که خیلی زیاده، ولی یه چیزیو که میدونم فعلا مرجعی برای ادکس کردن Framework برای ICS وجود نداره، شما همون Application.cmd رو نصب کنید، فکر کنم کارتون رو راه بندازه، دوباره دارم میگم، تضمینی برای جواب دادن روی ICS وجود نداره، ولی شما چک کنید.
ساختار ICS با GB فرق میکنه، این تنها دلیلی هست که روی ICS کار نمیده.

من میخوام , لانچر tft shell رو به عنوان لانچر پیشفرض رام بزارم . اما میخوام تم پیش فرضش رو عوض کنم و یک تم دیگه رو پیش فرض کنم . این کار رو چجور باید انجام بدم؟

بستگی به نرم افزار داره که باید دید چه جوری براش تم ساخته میشه؟ اگه توی پکیج باشه که راحت میشه جابجا کرد، ولی اگه توی خود فایل نوشته شده باشه که باید پورت بشه.

در ضمن باید دید که آیا دولوپر برنامه، کد براش تعریف کرده یا نه، که اجازه ی ویرایش به دوستان داده شده باشه یا نه.

ميخواستم بدونم اين نوتيفيكيشن هاي كه اول برنامه ها مياد مثل :
Cracked by market....
اينو چجوري ميشه تغيير داد يا حذف و اديت كرد؟
برنامه خاصي واسه اين كار هست؟
يا ميشه محتواي فايل نصبي رو با اكستركت كردن تغيير داد و بعد دوباره پك كرد؟
سپاس
اطلاعی ندارم، ولی چیزی که کاملا معلومه، برنامه نویسی هست دیگه، برنامه نویسی جاوا

david123
03-05-2012, 22:20
سلام از دوستان متخصص درخواست کمک برای دی ادکس کردن فریم ورک یک رام کاستوم رو برای ساخت فارسی ساز و دیگر موارد دارم.
یک کوکر چینی رام miui i9000 سامسونگ رو برای i9001 پورت کرده که در عین تعجب این رام دی ادکس نیست. از دو روش xUltimate-v2.3.3 و autodeodexer استفاده کردم که هر دو روی فایل فریم ورک خطا میده ولی پوشه app تقریبا کامل انجام میده.
این هم لینک پوشه frameworke این رام. راهنمایی بفرمایید.متشکرم.

http://dl.mobilestan.net/index.php/files/download/1133101/framework-miui-2.4-i9001.zip

+POURYA
05-05-2012, 09:29
لطفا كمك كنيد .من htchd2 اندرويد روت شده را اشتباهاfont موجود در system توسط rootexplorer به sdcard منتقل ومجددا به system انتقال دادم اما حروف به صورت مربع شد و بعد از خاموش كردن موبايل ديدم بعد از ارم htc صفحه سياه شده و هر چند ثانيه در همان صفحه سياه تق تق صدا ميدهد اما در همان صفحه سياه ميماند.

دوست عزیز اولا اینجا انجمن کوکرهاست و سوالات مربوط به کوک کردن رام اینجا مطرح میشه دوما انجمن همسایه جوابتون رو دادم

+POURYA
05-05-2012, 09:55
سلام
یکی از باگ های رامم اینه :

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=722122&stc=1&d=1335713407

من فایل من فایل alarm_time.xml رو از پوشه layout ویرایش کردم و رنگ بکگراند رو شفاف کردم که نتیجه اش شد این :

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=722123&stc=1&d=1335713407

منتها دیگه ساعت کار نمیکنه موقع تنظیم ساعت FC میده و ساعت تنظیم شده هم رنگ نمیزنه

لطفا راهنمایی کنید که برای رفع این باگ باید چی کار کنم ؟
من چند تا انجمن چند جا همین پست رو دادم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

GenomeX
05-05-2012, 11:20
شما وقتی دستت رو روی اون آلارم تنظیم شده میزاری (عکس اول) اینطور میشه؟
اگه آره برای فوکوس و سلکت باید یک تصویر ترانس (محو) انتخاب کنی فکر کنم حل بشه.
ویرایش لایه ها بدون اینکه بدونید اون لایه چه وظیفه ای رو داره مشکل ساز میشه. (نمونش من برای استاتوس بار میخواستم تاریخ رو محو کنم در لایه ولی بعد از ریبوت استاتوس بار بالا نمیومد، البته با یک ترفندهای دیگه حل شد با ویرایش فایل services.jar قسمت statysbar.policy)

Nol3Le
06-05-2012, 10:59
سلام از دوستان متخصص درخواست کمک برای دی ادکس کردن فریم ورک یک رام کاستوم رو برای ساخت فارسی ساز و دیگر موارد دارم.
یک کوکر چینی رام miui i9000 سامسونگ رو برای i9001 پورت کرده که در عین تعجب این رام دی ادکس نیست. از دو روش xUltimate-v2.3.3 و autodeodexer استفاده کردم که هر دو روی فایل فریم ورک خطا میده ولی پوشه app تقریبا کامل انجام میده.
این هم لینک پوشه frameworke این رام. راهنمایی بفرمایید.متشکرم.

http://dl.mobilestan.net/index.php/files/download/1133101/framework-miui-2.4-i9001.zip

لطفا" سوالات و مشکلات در مورد رامها رو در تایپک پرسش و پاسخ های کوک کردن (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=198230) بپرسید..

برای مشکلتون این کیچن رو تست کنید.. :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227533

بزودی به تایپک پرسش و پاسخ منتقل میشه...

+POURYA
07-05-2012, 06:58
شما وقتی دستت رو روی اون آلارم تنظیم شده میزاری (عکس اول) اینطور میشه؟
اگه آره برای فوکوس و سلکت باید یک تصویر ترانس (محو) انتخاب کنی فکر کنم حل بشه.
ویرایش لایه ها بدون اینکه بدونید اون لایه چه وظیفه ای رو داره مشکل ساز میشه. (نمونش من برای استاتوس بار میخواستم تاریخ رو محو کنم در لایه ولی بعد از ریبوت استاتوس بار بالا نمیومد، البته با یک ترفندهای دیگه حل شد با ویرایش فایل services.jar قسمت statysbar.policy)

نه در حالت عادی مثل تصویر اول هست
موقع فوکوس و سلکت هم همینجور میمونه
اما وقتی تغییر میدم و مثل تصویر دوم میشه از لحاظ گرافیکی درست میشه ولی کار نمیکنه
وقتی رنگشو سیاه هم میکنم باز اینجوری میشه
مشکل چیه؟

GenomeX
10-05-2012, 15:38
براي حذف زبانهاي اضافي ازرام چه قسمتهاي بايد حذف بشه ؟

فایل framework-res.apk رو دیکامپایلر کنید.
پوشه های زبان با values-es شروع میشن _es مثال بود یعنی اسپانییای)
به همین ترتیب مثلاً values-ko یعنی کره ای و ...
فقط این پوشه ها پاک نشه:
values (خالی بدون پیش وند یا پسوند)
values-hdpi (بسته به رزولیشن ممکنه ldpi یا mdpi یا حتی xhdpi باشن)
values-land ( برای حالت لندسکپ)
بعضیها برای منطقه زمانی خواصی هستند مثل values-mmc248 که نباید پاک بشه ولی values-mmc248-ko رو میشه پاک کرد و الا آخر ...
بعضی زبانها هم هستند که حذف نمیشند چون بعضی استرینگهایی که در public.xml تعریف شده فقط در فایل string.xml اون زبان خاص هستند (یک راه حل اینه که اون هایی که اضافه هستند رو به فایل string داخل پوشه value اصلی اضافه کنی اونوقت میتونید زبان رو حذف کنید.)

در آخر هم فایل رو کامپایلر کنید یادتون نره فایل resources.arsc رو از پوشه keep پاک کنید وگرنه تمام کارها بیهوده خواهد بود.

ببخشيد چطور ميشه rfs رو به ext4 تبديل كرد منظورم رام هستش?

این مربوط به کرنل و فایل boot.img هست. ایتدا باید در محیط لینوکس به وسیله ابزارهایی (مثلاً toolchain) فایل boot.img رو دیکامپایلر کرد تغییرات رو در zImage که همون کرنل هست داد. همچنین از پوشه ramDisk فایل inti.rc هم باید ویرایش بشه.
من ایرانی که تا حالا موفق به کامپایلر کرنل شده باشه ندیدم متاسفانه (البته یک مقدارش به تحریمها هم بر میگرده - بیشتر خودتحریمی هست نه تحریمات خارجی- توضیح نمیدم اگه خواستید میتونم براتون مثال بزنم اونهم هزار مورد رو)
البته غیر از EXT4 میشه حتیEXT2یا3 و حتی swap هم اضافه کرد. حتی میشه کرنل رو طوری ساخت که در نصب اولیه خود به خود گوشی رو روت هم بکنه. (البته باید در پکیجتون su و busebox به همراه sh و superuser.apk هم باشه)

armanherkool
14-05-2012, 22:46
يه خسته نباشيد به همه دوستان بگم خيلي خوب شد كه اين بخش هم اضافه شد يه چيزايي ياد گرفتيم

يه سوال دارم از اساتيد هر كي ميدونه لطفا جواب بده

من يه گوشي گالاكسي جيو دارم دكمه هاي سخت افزاري بك و منوي اين گوشي لمسيه و با هر لمس
چراغهاش روشن ميشه حتي با لمس صفحه ولي در رامهاي سيانوژن حداقل با لمس صفحه اصلي چراغها روشن نميشه حالا چطور ميشه كاري كرد كه اصلا روشن نشه بيشتر جاهارو امتحان كردم به نظرتون به فايل
framewoek_res.apk مربوط ميشه يا فايلهاي jar يه systemui.apk ??

GenomeX
15-05-2012, 08:48
دقیقاً نمیدونم ولی به BLN مربوط میشه و در services.jar باید تعریف شده باشه.

arman0077
15-05-2012, 13:30
اگه میخای خاموششون کنی باید بری به قسمت sys\class\leds\bottun-backlight و برایتنس رو ویرایش کنی و بزاری روی صفر. ولی با هر بار قفل صفحه برمیگرده که باید پرمیژن ها رو تغییر بدی و تیک ردیف write رو برداری.
حالا باز هم با خاموش روشن کردن گوشی برمیگرده که باید یه اسکریپت بسازی بزاری توی پوشه init.d من دقیق نمیدونم و زیاد وارد نیستم ولی فکر کنم نوشته هاش برای این کار باید اینجوری باشن:

echo 0 >/sys/class/leds/bottun-backlight/brightness
با تشکر

armanherkool
16-05-2012, 03:02
اگه میخای خاموششون کنی باید بری به قسمت sys\class\leds\bottun-backlight و برایتنس رو ویرایش کنی و بزاری روی صفر. ولی با هر بار قفل صفحه برمیگرده که باید پرمیژن ها رو تغییر بدی و تیک ردیف write رو برداری.
حالا باز هم با خاموش روشن کردن گوشی برمیگرده که باید یه اسکریپت بسازی بزاری توی پوشه init.d من دقیق نمیدونم و زیاد وارد نیستم ولی فکر کنم نوشته هاش برای این کار باید اینجوری باشن:

echo 0 >/sys/class/leds/bottun-backlight/brightness
با تشکر

دوست عزيز ممنون
به صورت دستي از مسيري كه گفتي ميشه تا بوت بعدي رديف ميشه
ولي فكر كنم با يه اسكريپت بشه حلش كرد چون واسه افزايش سرعت مموري يه دونه قبلا ساخته بودم كه دستورش اين بود

echo "2048" > /sys/devices/virtual/bdi/179:0/read_ahead_kb;

حالا واسه اينم از اين دستور استفاده كردم ولي جواب نداد

echo "0" > /sys/class/leds/button-backlight/brightness;

دوستان هر كي دستور درستشو ميدونه لطفا بگه تا حلش كنيم چون تو مصرف باتري خيلي تاثير داره.

M_J_Nazari
21-05-2012, 19:37
يه خسته نباشيد به همه دوستان بگم خيلي خوب شد كه اين بخش هم اضافه شد يه چيزايي ياد گرفتيم

يه سوال دارم از اساتيد هر كي ميدونه لطفا جواب بده

من يه گوشي گالاكسي جيو دارم دكمه هاي سخت افزاري بك و منوي اين گوشي لمسيه و با هر لمس
چراغهاش روشن ميشه حتي با لمس صفحه ولي در رامهاي سيانوژن حداقل با لمس صفحه اصلي چراغها روشن نميشه حالا چطور ميشه كاري كرد كه اصلا روشن نشه بيشتر جاهارو امتحان كردم به نظرتون به فايل
framewoek_res.apk مربوط ميشه يا فايلهاي jar يه systemui.apk ??

دوست عزيز ممنون
به صورت دستي از مسيري كه گفتي ميشه تا بوت بعدي رديف ميشه
ولي فكر كنم با يه اسكريپت بشه حلش كرد چون واسه افزايش سرعت مموري يه دونه قبلا ساخته بودم كه دستورش اين بود

echo "2048" > /sys/devices/virtual/bdi/179:0/read_ahead_kb;حالا واسه اينم از اين دستور استفاده كردم ولي جواب نداد

echo "0" > /sys/class/leds/button-backlight/brightness;دوستان هر كي دستور درستشو ميدونه لطفا بگه تا حلش كنيم چون تو مصرف باتري خيلي تاثير داره.

باید متد مربوط به برایتنس رو از تو services.jar کنترل کنی.
فقط و فقط به services.jar ربط داره.

GenomeX
22-05-2012, 07:13
برای شفاف کردن استاتوس بر باید کدام فایل هارو به چه شکلی ویرایش کنم

وقتی SystemUI.apk رو دیکامپایلر کنید در پوشه layout فایل status_bar_tracking.xml رو باز کنید.
اگه رامتون سامسونگ هست که سامسونگ براش رنگ تعریف کرده.به این شکل:

<View android:background=#ff......
کد رنگش حالا یادم نمیاد.
شما دوتا کار میتونی بکنی:
1- خودت با یک کد رنگ alphaRGB این رو عوض کنی.
2- یک فایل گرافیکی نظیر کنی باهاش مثل کاری که من کردم.

<View android:background="@drawable/status_bar_background"

البته من یک فایل 9.PNG به همین نام که داخل برنامه بود رو ویرایش کردم. شما میتونی از PNG معمولی استفاده کنی ولی با ابعاد صفحه گوشیت یا اگه بلدی Nine Patcher بسازی همون فایل داخل برنامه رو ویرایش کن (فایلهای Nine.PNG این قابلیت رو دارند که سایزشون رو بسته به حالت خودشون تغییر بدند.)

behnameb7
22-05-2012, 15:54
وقتی SystemUI.apk رو دیکامپایلر کنید در پوشه layout فایل status_bar_tracking.xml رو باز کنید.
اگه رامتون سامسونگ هست که سامسونگ براش رنگ تعریف کرده.به این شکل:

<View android:background=#ff......
کد رنگش حالا یادم نمیاد.
شما دوتا کار میتونی بکنی:
1- خودت با یک کد رنگ alphaRGB این رو عوض کنی.
2- یک فایل گرافیکی نظیر کنی باهاش مثل کاری که من کردم.

<View android:background="@drawable/status_bar_background"

البته من یک فایل 9.PNG به همین نام که داخل برنامه بود رو ویرایش کردم. شما میتونی از PNG معمولی استفاده کنی ولی با ابعاد صفحه گوشیت یا اگه بلدی Nine Patcher بسازی همون فایل داخل برنامه رو ویرایش کن (فایلهای Nine.PNG این قابلیت رو دارند که سایزشون رو بسته به حالت خودشون تغییر بدند.)
وقتی 00 رو میزنم کاملا شفاف میشه بین 00 و ff باید چی بزنم که 40 درصد شفاف بشه

GenomeX
22-05-2012, 16:14
وقتی 00 رو میزنم کاملا شفاف میشه بین 00 و ff باید چی بزنم که 40 درصد شفاف بشه

ببینید سعی و خطا هست...
میدونم 88 تقریباً 50% میشه.
شما مثلاً میزاری 66 میبینی خیلی شفاف شد دفعه بعد زیادترش میکنی و الا آخر...
البت قانونش اینه که بین 00 تا ff بر طبق کد hex باید 32 عدد باشه.

behnameb7
22-05-2012, 16:34
ببینید سعی و خطا هست...
میدونم 88 تقریباً 50% میشه.
شما مثلاً میزاری 66 میبینی خیلی شفاف شد دفعه بعد زیادترش میکنی و الا آخر...
البت قانونش اینه که بین 00 تا ff بر طبق کد hex باید 32 عدد باشه.

ممنون از راهنمایی تون 88 رو زدم درس شد الان خوبه
فقط یه سوال دیگه هم داشتم
برای شفاف کردن قسمت بالا که باطری انتن رو نشون
میده باید کدام قسمت رو ویرایش کنم

GenomeX
22-05-2012, 16:49
ممنون از راهنمایی تون 88 رو زدم درس شد الان خوبه
فقط یه سوال دیگه هم داشتم
برای شفاف کردن قسمت بالا که باطری انتن رو نشون
میده باید کدام قسمت رو ویرایش کنم

فکر کنم از framework-res.apk باید عمل کنید.

ویرایش: خیر از همون SystemUI.apk
باید فایل دئودکس باشه.
برید به smali/com/android/systemui/statusbar/StatusBarService.smali و فایل رو با notepad++ باز کنید.
این عبارت رو سرچ کنید:

.method onBarViewAttached()V
چند خط بلافاصله بعدش این عبارت رو میبینید:

const/4 v0, 0x2
تغییر بدید به:

const/4 v0, -0x3

این عبارت رو سرچ کنید:

new-instance v0, Landroid/view/WindowManager$LayoutParams;
چند خط بلافاصله بعدش این عبارت رو میبینید:

const/4 v5, 0x2
تغییر بدید به این:

const/4 v5, -0x3

تمام ...

شماره(1): برای اینکه قسمت اپراتور شفاف بشه (در گوشیهای مختلف متفاوت هست من برای سامسونگ رو میگم) این فایل رو شفاف کنید (میتونید جاش کد رنگ بزارید:
quickpanel_plmn_background.9.png
شماره(2): برای شفاف کردن پنل ها وقتی پیام یا هشداری میاد یا برای حالتی که روی پیام فوکوس میکنید: از framework-res.apk این فایلها باید ویرایش بشه:
status_bar_item_app_background_normal.9.png
status_bar_item_background_focus.9.png
status_bar_item_background_normal.9
status_bar_item_background_pressed.9.png
شماره(3): برای قسمت هدر هر بخش که مثلاً مینویسه noOngoing این فایل (اگه برای شما فرق میکنه باید ببینید در پوشه layout فایلهای status_bar_expanded.xml و status_bar_tracking.xml برای رام شما چجوری تعریف شده)
quickpanel_title_background.9.png

عکس زیر جای هر تغییر رو مشخص میکنه :

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=732938&stc=1&d=1337698768

behnameb7
22-05-2012, 18:31
من پوشه SMALI رو به SYSTEMU.APK اظافه کردم ولی نه 14 toggle اظافه شد
نه تنظیماتی اون بالا گفته بودید

منظور من شفاف کردن این قسمت بود تو عکس نشون دادم

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=732942&stc=1&d=1337700328

GenomeX
22-05-2012, 19:23
من پوشه SMALI رو به SYSTEMU.APK اظافه کردم ولی نه 14 toggle اظافه شد
نه تنظیماتی اون بالا گفته بودید

منظور من شفاف کردن این قسمت بود تو عکس نشون دادم

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=732942&stc=1&d=1337700328

بابا دمت گرم همه پست رو خوب نقل قوا نکن ببین چقدر شد :دی
بله متوجه شدم کجا رو میگید اون قسمت اول که مخصوص ویرایش فایلهایsmali هست قسمت notification رو شیشه ای میکنه.
قسمتهای بعدی اشانتیون گذاشتم حالش رو ببرید. :ag:
البته نا گفته نمونه که حتی اگه شیشه ای هم کنید در سامسونگ لانچر تاچ ویز روش رو میگیره و فقط در قفل صفحه شیشه ای خواهد بود. مگر اینکه بتونید لانچر رو هم هک کنید.
برای ا4 کلید استاتوس بار حتماً باید statusbar$services ویرایش بشه (البته اسم فایل الان دقیق تو ذهنم نیست.)

برای اون قسمت نوتیفیکیشن اینجوری میشه:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=732969&stc=1&d=1337703797

می بینید که کامل ترانس هست.

behnameb7
22-05-2012, 20:37
سلام اقای adib-17
ببخشید من 2 سوال دیگه هم داشتم
یکی اینکه چطور می تونم ساعت رو بیارم وسط بعد رنگش رو عوض کنم

سوال دوم هم می خوام رنگ رنگ این قسمت که تو عکس نشون دادم
رو عوض کنم البته قسمت های زیادی مثل این هستن که رنگ نوشته سیاهه
و تو کادر سیاه دیده نمیشه یا عوض کردن اون قسمت فکر کنم همه درست بشن
رنگ نوشته رو میگم کادر رو نه

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=732985&stc=1&d=1337708161

GenomeX
23-05-2012, 08:58
پیدا کردن رنگ یک نوشته خیلی وقت گیره.
شما اول باید ببینی که چه نوع استایلی برای اون قسمت تعریف شده مثلاً
TextAppreanceLargeViewInversedLight
(این فقط مثال بود) بعد باید به جای این کار یک استایل که رنگ روشن رو پشتیبانی کنه وارد کنید.
چون دقیق نمیدونم کجا هست نمیتونم دقیق راهنمایی کنم ولی باید دنبال کد رنگهای bottom یا مثلاً btn باشید.
تمام این موارد در پوشه های color و draweable (خالی نه drawable-hdpi مثلاً) و همچنین در پوشه values فایل Styles.xml بعضی قسمتها هم در پوشه layout هست.
این قانون کلی هست. اندازه فونت یا رنگ یا استایل و غیره در این فایلها هست.
نوع عملکرد انمیشنها در پوشه anim
مدت یا سرعت انمیشن یا مدت نمایش یک عبارت در integers.xml
و همینجور الا آخر.

™EXITMOOD
25-05-2012, 13:02
پرسشی که ذهنم رو درگیر کرده و آخر نتونسم راه حل منطقی براش پیدا کنم مشکل تعداد کارکترهای اس ام اس هست ... کلا رو رام هایی که بر پایه ی aokp هستند تعداد کارکترهای اس ام اس به این صورت هست:

پارت نخست 160
پارت دوم 145
پارت سوم به بعد 151

ساختار mms.apk رو هم بارها بررسی کردم مشکل خاصی نداره... کسی ایده ای داره در این مورد؟

GenomeX
26-05-2012, 08:20
... پرسشی که ذهنم رو درگیر کرده و آخر نتونسم راه حل منطقی براش پیدا کنم مشکل تعداد کارکترهای اس ام اس هست ... تعداد کارکترهای اس ام اس به این صورت هست:

پارت نخست 160
پارت دوم 145
پارت سوم به بعد 151

ساختار mms.apk رو هم بارها بررسی کردم مشکل خاصی نداره...

اتفاقاً من در رامهی تاچویز هم چنین چیزی دیدم فکر کنم در ساختار اندروید باشه البته باز اگه دوستان اطلاع دقیقتری دارند خوشحال نیشم share کنند.

سلام من تازه کوک کردن رام رو شروع کردم و خیلی هم مبتدی هستم می خواستم بدونم بعد اینکه رام رو sign کردیم برای نصبش باید از کجا متوجه بشیم مقدار system و cache ... چیه؟
رامتون htc هست؟ چون در رامهای تاچ ویز و سیانوژن من چنین چیزهایی رو نشنیدم ولی میگردم تا جواب رو براتون پیدا کنم.

GenomeX
26-05-2012, 09:08
با سلام .رام من سیانوژن است ایکون های مربوط به باطری که می خوام جایگزین ایکونهای اصلی گوشی کنم و فریم ورک گوشی گزاشتم یکی از دوستان میتونه ایکون های گوشی عوض کنه برام با apk manger چندین بار انجام دادم اما نشد که نشد .با تشکر

قبل هر چیز بیان ببینیم شما چیکار کردید.
باتری در فایل رامتون به این شکل بود:

0,5,10,15,20,...,90,95,100
در صورتی که آیکونهایی که شما میخواستید این شکل:

0,10,20,40,60,80,100
احتمالاً شما بقیه آیکونها رو پاک کردید البته که نمیشه چون تمام آیکونها با یک id منحصر به فرد در public.xml از پوشه values تعریف شده اند. وقتی آیکون رو پاک کردید باید id اون رو هم پاک کنید ولی خوب در اندروید نباید بین idها فاصله باشه پس باید همه رو تغییر داد که نشدنیه چون ممکنه id یک فایل گرافیکی دیگه به جزء دیگه ای از سیستم مثلاً android.policy.jar وابسته باشه.
راه حل چی هست؟
خیلی ساده... با آیکونهای باقی مونده کاری نداریم، با id ها هم پس کاری نداریم. فقط باید کاری کنیم برای شارژ آیکونهای خودمون نمایش داده بشه.
فایل stat_sys_battery.xml از پوشه drawable رو ویرایش می کنیم و طوری تعریف میکنیم که فقط اونهایی که ما میخوایم و اونجوری که ما میخوایم نمایش داده بشه.

ابتدا میخواستم فقط این فایل 1kb رو که ویرایش کردم آپ کنم ولی گفتم چون فریمورک رو فرستادید ایندفعه رو آماده میکنم میتونید دانلود کنید. ساخت فایل فلش قابل نصب از ریکاوری با خودتون چون نمیدونم که پارتیشن گوشیتون، ریکاوریتون یا اصلاً ورژنش چند هست. قبلش از رامتون بکاپ بگیرید.
دانلود (http://www.mediafire.com/download.php?0w86pvv00bf5o7y)

(امیدوارم که درک کنید که نمیشه تاپیک درخواست ساخت تم و غیره ایجاد کنیم گذاشتن آموزشها هم برای همینه که دوستان خودشون بتونند از پسش بر بیان... خواهشن از دست ما ناراحت نشید)

پی نوشت از بابت دونستن روند کار:
برای شما این جوری بود:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<level-list
xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android">
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_0" android:maxLevel="2" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_5" android:maxLevel="7" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_10" android:maxLevel="12" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_15" android:maxLevel="17" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_20" android:maxLevel="22" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_25" android:maxLevel="27" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_30" android:maxLevel="32" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_35" android:maxLevel="37" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_40" android:maxLevel="42" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_45" android:maxLevel="47" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_50" android:maxLevel="52" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_55" android:maxLevel="57" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_60" android:maxLevel="62" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_65" android:maxLevel="67" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_70" android:maxLevel="72" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_75" android:maxLevel="77" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_80" android:maxLevel="82" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_85" android:maxLevel="87" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_90" android:maxLevel="92" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_95" android:maxLevel="97" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_100" android:maxLevel="100" />
</level-list>

به این شکل ویرایش شد:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<level-list
xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android">
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_0" android:maxLevel="5" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_10" android:maxLevel="15" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_20" android:maxLevel="35" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_40" android:maxLevel="55" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_60" android:maxLevel="75" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_80" android:maxLevel="95" />
<item android:drawable="@drawable/stat_sys_battery_100" android:maxLevel="100" />
</level-list>

™EXITMOOD
26-05-2012, 12:08
اتفاقاً من در رامهی تاچویز هم چنین چیزی دیدم فکر کنم در ساختار اندروید باشه البته باز اگه دوستان اطلاع دقیقتری دارند خوشحال نیشم share کنند.

آره ادیب جان... احتملا کاستوم رامهای سامسونگ یا دستکم پورت شده هاش برای گوشی های دیگه یه جوارایی با gsm منطقه ایران مشکل دارن. من قبلا رو برخی از رام های میویی هم دیده بودم این مورد رو... به هر شکل اگه کسی از دوستان اطلاعی داره share کنه کمک بزرگی کرده...

مشکل ابنه:

تعداد کارکترهای اس ام اس به این شکل هست:

پارت نخست 160
پارت دوم 145
پارت سوم به بعد 151

™EXITMOOD
26-05-2012, 12:10
سلام
آره رامم htc هست
اگه ممکنه یه مرجعی کامل هم برای کوک رام برای ما مبتدی ها بزارید.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=118915

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=203538

myp990i
26-05-2012, 12:38
برای نصب هر رامی یه کرنلی لازمه.منتها هر کدوم از کرنل ها با روشن شدن گوشی تصویری رو با روشن شدن گوشی میارن.من میخوام این تصویر رو عوض کنم.میشه کمکم بکنین؟
نرم افزاری هست برای اینکار؟

مثلا این کرنل که برای ایکس 10 مینی پرو هستش:
http://minicm.googlecode.com/files/U...9.6-nAa-11.ftf

میخوام تصویری رو که همزمان با روشن شدن گوشی نشون داده میشه عوض کنم.

GenomeX
28-05-2012, 09:02
یه راهنمایی اموزشی در مورد کامپایل کردم Sources رام قرار بدید
چند تا پست تو xda بود ولی خیلی پیچیده بودن یه توضیح هم دوستان وارد
در این مورد بدن

اگه منظورتون از سورس، کرنل باشه به این چیزها نیاز دارید.
سیستم عامل لینوکس (ubuntu11 - البته 12 هم اومده معروف به مورچه خوار که مطمئن نیستم ابزارهای کامپایلر روش کار کنه- متفق القول همه میگن که لینوکس برای این کار بهتره 64 بیتی باشه)
حداقل 20 گیگ فضای هارد و 2 گیگ رم
tool-chaine یا ابزارهای دیگه کامپایلر کرنل (بسته به گوشی باید دانلود کنید.)
سورس کرنل (از وبسایت code.google یا هر کمپانی مثلاً سامسونگ opensource.samsung.com برای سیانوژن هم وبسایت سیانوژن)
برای حرفه ایها بهتره زبان c و c # رو هم بلد باشند.
البته من تا حالا ایرانی ندیدم کرنل کامپایلر کرده باشه. انشاالله روزی جامع متن باز ایرانی بتونه به اونجا هم برسه.
عواملش مختلف هستند مثل جا نیفتادن پروژه های اپن سورس در ایران (در این زمینه جنوب شرق آسیا عالی هستند و میبینید اکثر کرنل ها برای اونهاست.چون اونجا قانون کپی رایت موجوده و چون از نظر اقتصادی به پای اروپا و امریکا نمیرسند مجبور میشن از پروژه های اپن سورس استفاده کنند و خوب نیاز باعث رشد میشه. تنها راهش اینه که قانون کپی رایت اجرا بشه اونوقت کسی نمیره ویندوز 120 هزار تومنی بخره!)
تحریمهای بین المللی (شما به راحتی نمیتونید به کدهای گوگل دست پیدا کنید. از اینجاست که میگم گوگل اپن سورس واقعی نیست و آبروی اپن سورس رو برده، بره از لینوکس و موزیلا یاد بگیره.)
خود تحریمی!!! (توضیح اضافه نمیخواد فقط ببینید چه طور xda که مشکلی نداشت 2 ماه در دسترس نبود!)

GenomeX
28-05-2012, 10:05
سلام
من يه مدته ميخوام برنامه هاي اندرويد ۴ رو ويرايش کنم اما تا به حال نشده با apk manager که اصلا نميشه پوشه خالي ميده با apk tool هم فقط بخش کوچکي از فايل ها رو باز ميکنه حالا راه حلي با دردسر کم هست چون تو xda اموزش هاي پيچيده اي بود

سلام دادا ...
بله با apk manager معمولی نمیشه باید با apk tool 1.4.3 دیکامپایلر کنی با 1.4.2 کامپایلر یا اینکه از این نسخه ویرایش شده APK Manager استفاده کنی تا حالا تست نکردم ولی یک نگاهی بهش بنداز.
http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/gZAQhq2GM2/wanam-apk-manager-ics.zip

MEHRDAD_ts
28-05-2012, 17:49
سلام دوستان
من یه سوال داشتم در مورد ادیت یکی از برنامه های خود گوشی
اگه سیم کارت ایرانسل داشته باشید دیدید ک بعد از فرستادن اس ام اس یا قطع تماس یه پنجره میاد ک مقدار باقیمانده شارژ سیم کارتتون رو نشون میده
حالا روی گوشی من وقتی این پیغام نمایش داده میشه گوشی ویبره میزنه و صدای زنگ اس ام اس رو پخش میکنه
چجوری میشه ک حالتی رو به وجود آورد ک دیگه هنگتم نمایشه صدا نده و ویبره نزنه
یعنی کدوم فایل باید ویرایش بشه.

+POURYA
09-06-2012, 19:49
سلام بچه ها
یه نرم افزار برای باز کردن و کانورت qmg میخواستم
البته یه نرم افزار پیدا کردم
اما زیاد کاربردی نیست

GenomeX
12-06-2012, 09:25
برای qvg من هم هنوز برنامه ای پیدا نکردم.

اگه فایل AndroidManifest.xml ویرایش بشه یعنی شما امضا دیجیتالی فایل apk را دستکاری کردید.
اگه برنامه سیستمی باشه که باید از طریق services امضا تعریف بشه یا در کیچن کل برنامه های رام ریساین بشه.
اگه برنامه معمولی هست از طریق apk manager یا SignApk برنامه را مجدد ساین کنید.(در مورد تمهای سیانوژن که باید همون ساین کنید چون برنامه معمولی هستند که نصب میشند نه سیستمی)

™EXITMOOD
12-06-2012, 13:46
من یه تم سیانوژن رو ادیت کردم وقتی یه فایل هست اسمش یادم نیستmainfast رو که مشخصات برنامه هستش رو تغییر میدم تم تو تم چوزر نمیاد ولی بدون ویرایش مشکلی نداره علتش چیه راهی نداره؟
ممنون
شما مگه بعد از ادیت فایل رو ساین نکردی؟ با apk manager فایل رو ساین کن مشکل باید حل بشه.

™EXITMOOD
12-06-2012, 13:52
برای qvg من هم هنوز برنامه ای پیدا نکردم.

اگه فایل AndroidManifest.xml ویرایش بشه یعنی شما امضا دیجیتالی فایل apk را دستکاری کردید.
اگه برنامه سیستمی باشه که باید از طریق services امضا تعریف بشه یا در کیچن کل برنامه های رام ریساین بشه.
اگه برنامه معمولی هست از طریق apk manager یا SignApk برنامه را مجدد ساین کنید.(در مورد تمهای سیانوژن که باید همون ساین کنید چون برنامه معمولی هستند که نصب میشند نه سیستمی)

آقا من به یه مشکل عجیب خوردم.. وقتی برنامه ی سیستمی رو در kitchen ساین می کنم بعضی از برنامه های سیستمی ساین نمی شن هیچ جوره! نمی دونم چرا... اولین باره همچین چیزی می بینم خودم... خود رام ساین می شه اما برخی از برنامه ها مشکل دارن از این بابت... راه های مختلفی رو رفتم جواب نداد.. این که امضا رو در service تعریف مکنیم منظور service jar دیگه؟ دقیقا کجاش ادیب جان؟ اطلاعی داری؟ شاید اینجوری کارم راه بیافته...

ویرایش: مشکل حل شد.

omidmomid
13-06-2012, 15:36
کسی میتونه واسه یه رام حالت انیمیشنی در صحفات رو درست کنه اگه میتونه اموزش رو بزارید از سایت http://uot.dakra.lt/kitchen/ واسه این حالت استفاده کردم ولی تغییرات انجام نشد در وقت نصب در ریکاوری ارور داد
اگه میتونید زود جوابم رو بدید

مشکل رو حل کردم خودم واسش ساختم خیلی زیبا شده

GenomeX
15-06-2012, 19:15
آقا من به یه مشکل عجیب خوردم.. وقتی برنامه ی سیستمی رو در kitchen ساین می کنم بعضی از برنامه های سیستمی ساین نمی شن هیچ جوره! نمی دونم چرا... اولین باره همچین چیزی می بینم خودم... خود رام ساین می شه اما برخی از برنامه ها مشکل دارن از این بابت... راه های مختلفی رو رفتم جواب نداد.. این که امضا رو در service تعریف مکنیم منظور service jar دیگه؟

درسته که مشکل شما حل شد ولی توضیح میدم برای سایر دوستان...
در کیتچن در منوی advanced (با 0 به این منو میرید، اگه درست گفته باشم) یک گزینه داره به نام sign apk files که تمام فایلهای apk داخل رام رو ریساین میکنه...
بله باید services.jar ویرایش بشه ولی نمیدونم چجوری... قرار بود آقای نظری آموزش رو بزاره...

کسی میتونه واسه یه رام حالت انیمیشنی در صحفات رو درست کنه اگه میتونه اموزش رو بزارید
آموزشش ساخت این انمیشنها به شکل بستنی حصیری از اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=205128)
برای سایر حالتها فقط کافیه سورس رو پیدا کنید همین... موفق باشید.

GenomeX
15-06-2012, 19:19
سلام
من می خوام رنگ اون قسمت که با فلش نشون دادمو مثل رام ics سیاه رنگ
کنم که تیکه دیده نشه گوشیم هم سامسونگ هست هرکاری می کنم باز
همون رنگ خاکستری میاد رو صفحه لطفا ادرش دقیق png یا فایلی که باید
ویرایش بشه رو بگید ممنون

هر چیزی که بخواید اینجا هست:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1085118 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1085118)

omidmomid
23-06-2012, 21:31
دوستان کسی میتونه اینو ترجمه کنه

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1422116

unnino
27-06-2012, 06:05
سلام
من htc hd2 دارم وسیستم عامل android 2.2 روش نصبه.موبایلم رو ریست فکتوری کردم وموقع لود کردن گزینه دوم رو که همون wipe data/.... رو انتخاب کردم الان موبایلم بالا نمیاد
1-مشکل از کجاست؟
2-چطور می تونم روش سیستم عامل نصب کنم؟
ممنون از همه کسایی که پاسخ میدن
روز خوش

mohammadsp
27-06-2012, 07:26
سلام
من htc hd2 دارم وسیستم عامل android 2.2 روش نصبه.موبایلم رو ریست فکتوری کردم وموقع لود کردن گزینه دوم رو که همون wipe data/.... رو انتخاب کردم الان موبایلم بالا نمیاد
1-مشکل از کجاست؟
2-چطور می تونم روش سیستم عامل نصب کنم؟
ممنون از همه کسایی که پاسخ میدن
روز خوش

دوست عزیز سوالتون رو باید توی بخش تخصصی گوشیتون بپرسید
موفق باشید

GenomeX
30-06-2012, 11:16
سلام
یک رام بدون مشکل برای sony xperia s میخوام
متشکرم
اینجا بخش توسعه هست دوست عزیز... یعنی مباحث و آموزشها مخصوص برنامه نویسی و توسعه
برای درخواستتان به بخش مربوط به گوشیتون برید.

دوستان عزیز، من جدیدا یه سری نرم افزار روی گوشیم نصب کردم. حالا هرچندوقت یه بار پایین گوشیم یه چیزی مثل پیام بازرگانی میاد مینویسه "cracked by chelpus" . من ازکجا بفهمم کدوم یکی از نرم افزارا این مشکل رو بوجود آورده؟؟؟؟

از برنامه ای استفاده میکنید که در بک گراند در حال اجراست و اتفاقاً کرک هم شده...
سرویسها رو از setting/application/running services ببندید بعد برنامه های نصب شده رو یکی یکی اجرا کنید ببینید کدوم این مشکل رو ایجاد میکند.

mehrzad1363
08-07-2012, 15:29
سلام
یکی از دوستان من htc مدل salsa داره که پترن لاک اون بدلیل اشتباه زدن بیش از حد رمز قفل شده و کلا هیچ نوع اکانت گوگل هم قبول نمیکنه!
میخواستم بدونم بدون روش ریست که شماره ها و اس ام اس ها از بین میره میشه وارد این گوشی شد (روش عمل که روی این مدل تست شده باشه)
مرسی

شما در بخش پرسش و پاسخ عمومی اندروید سئوالتون رو مطرح کنید بهتر جواب میگیرید(فکر نکنم بیشتر اندروید دار ها بیشتر از یه هفته رام روی گوشیشون دوام بیاره مخصوصا دولپرها)
البته اگر با ای دی بی در اتصال به کامپیوتر دسترسی دارید احتمال بازیابی مسیجها و ... باشه (که باز کار شما نیست و کسی هم که دانش این کار رو داره حتما باید گوشی در اختیارش باشه) Android Commander این نرم افزار کامپیوتر می تونه با استفاده از دسترسی به ریشه اندروید کمک رسان شما باشه.

سلام به همه توسعه دهندگان عزیز ایا روشی هست که بتونید ساخت پوشه رو به لانچر سامسونگ بیفزاید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2371922&postcount=9 از این لانچر که معرفی شده استفاده کنید . امکان افزایش قابلیت به نرم افزاری شبیه لانچر مقداری مشکل هست .

تعجب میکنم این همه مدیر داره بخش اندروید ولی دریغ از یک پاسخ!!!!حتی در جواب نمیدانم هم میتونه مخاطب رو دلگرم کنه که کسی به سوال او اهمیت میده

سپاس

از شما هم تشکر می کنم ولی اگر سئوالی براتون پیش میاد و جوابی برای اون ندارید انتظار پاسخ در این تاپیک نداشته باشید . (اگر کسی چیزی بدونه دریغ نمیکنه)

در این تاپیک غیر ممکن ، ممکن نمیشه و سئوال بی پاسخ بی جواب می مونه . پس انتظار چیزی در حد معجزه از توسعه دهندگان نداشته باشید.

GenomeX
09-07-2012, 10:38
سلام به همه دوستان
نمیدونم این سوال به اینجا مربوط میشه یا نه ولی خب لطف کنید جواب بدین
برنامه kiesروکه میخوام نصب کنم میگه ویندوزاحتیاج به آپدیت داره وقتی هم که آپدیت میکنه وتموم میشه بازم نصب نمی کنه وهمون پیغام رومیده.ویندوزمxp sp2است.لطف کنید ورژنی که به سیستم عامل من بخوره معرفی کنید
موفق باشین

همون نه... مربوط نمیشه!!! :lol:
1/ لطفاً قوانین بخش توسعه را مطالعه بفرمایید از اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=226437)
2/ هر گوشی در انجمن کلوپ مخصوص به خودش رو داره به اونجا مراجعه کنید.
3/ این هم از جواب شما ، پیش نیاز kies عبارتند از net frameworker 3.0 به بالا. (و بهتره جاوا - منظور جاوای معمولی. اون Java development kit رو نمیگم چون فقط برای توسعه دهندگان وب، جاوا و اندروید هست. برای شما Java runtime envoirment کافیه -رو هم نصب بفرمایید. البته گفتم که مطوئن نیستم جاوا بخواد) به سایت samsung برید اونجا پیشنیازها و حداقل سیستم مورد نیاز و ورژن مختلف kies موجود هست. انشالله مشکلتون حل میشه... البته من 7 دارم و سرویس پک دو xp ندارم تا درست راهنمایی کنم اگه راهنمایی درست نبود بزارید به این حساب :bw:

HAM3D
13-07-2012, 14:00
از كجا ميتونم دانلودش كنم؟

دوست عزیز
اینگونه سوالات رو در بخش عمومی مربوط به گوشی مطرح کنید.
این برنامه رو هم با حستجو در بخش نرم افزار میتونید پیدا کنید.

00

™EXITMOOD
14-07-2012, 10:52
تاپیک پاکسازی و پستهای اضافی و همچنین نامرتبط منتقل شدند. مراجعه کنندگان گرامی، برای چندمین بار تقاضا می شه لطفا از طرح موضوعات نامرتبط به مبحث تاپیک پرهیز کنید.

با سپاس

Behzad063
16-07-2012, 08:19
سلام
میدونم اینجا جای این سوال نیست ولی چه کنم که نمیدونم به کجا برم
گوشیم گلکسی i9003 sl 4GIG هستش به علت پرشدن حافظه داخل گوشیم چطور میتونم برنامه ها رو روی رم میکرو یا رم خارجی گوشی نصب کنم؟

farshad_t_57
16-07-2012, 09:50
samsung galaxy y duos
اولا چطوری گوشیم روت کنم؟
دوما چطوری ریکاوری جدید بذارم ؟
سوما درایورگوشی راازکجا پیداکنم؟

ممنونم ازهمه دوستان

HAM3D
16-07-2012, 10:54
سلام
میدونم اینجا جای این سوال نیست ولی چه کنم که نمیدونم به کجا برم
گوشیم گلکسی i9003 sl 4GIG هستش به علت پرشدن حافظه داخل گوشیم چطور میتونم برنامه ها رو روی رم میکرو یا رم خارجی گوشی نصب کنم؟
اینگونه سوالات رو باید در بخش مربوط به هر گوشی مطرح کنید.
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=204991&page=39

HAM3D
16-07-2012, 10:57
samsung galaxy y duos
اولا چطوری گوشیم روت کنم؟
دوما چطوری ریکاوری جدید بذارم ؟
سوما درایورگوشی راازکجا پیداکنم؟

ممنونم ازهمه دوستان
اینجا بخش توسعه هست دوست عزیز... یعنی مباحث و آموزشها مخصوص برنامه نویسی و توسعه
برای درخواستتان به بخش مربوط به گوشیتون برید. فکر میکنم تاپیک در بخش سامسونگ در مورد این گوشی بود.

armanherkool
20-07-2012, 01:02
با سلام خدمت دوستان موبايلستاني
لطفا اگر كسي آموزش اضافه كردن حالتهاي قفل صفحه گوشي رو در رامهاي سامسونگ ميدونه قرار بده
گوشي گالاكسي جيو
يه رام جديد تو xda ديدم به اسم crane rom كه اين قابليت رو به رام رسمي اضافه كرده
در بعضي از رامهاي سري گالاسي هم دوستان خودمون تو همين انجمن اين كارو انجام دادند
ولي آموزشش رو قرار ندادند .

™EXITMOOD
21-07-2012, 10:18
سلاماقا یه سوال درباره بازی دارم
من football manager handheld 2012 رو دان کردم. حتی sd رو هم گرفتم ولی نمیدونم باید کجا کپی کنم.................؟
کمک کنید:bb:

سلام
دوستان میخاستم بدونم برای ریختن بازیهای پولی حتما باید گوشی روت بشه یا خیر؟
ممنون...

من نمی دونم واقعا ارتباط این پرسش ها با کوک کردن رام رو در چه چیزی می بینید! دوستان من لطفا پرسش هاتون رو در بخش های تعیین شده بپرسید و هر کچا که رسیدید پست نزنید!

GenomeX
28-07-2012, 12:17
سلام دوستان
من اومدم گوشی رو ریپیر کنم وسط نصب اندروید 4 یک دفعه ارور داد و حالا گوشی دیگه بالا نمیاد
و عکس تحت تعمییر میاد
چه مرگش شده و باید چیکار کنم؟؟
گوشي سوني s

سلام بچه ها من گوشیم اکسپریا مینی پرو هست کانتکتام روی تلفن ذخیره میشن
هر کی بلده بم بگه چه جوری روی رم ذخیرشون کنم؟

دوستان شوخی میکنند دیگه حتماً! چون دایم میبینیم که پستهای نا مربوط رو پشت هم ارسال میکنند!
در پاسخ به دوست اول باید برید بخش گوشی خودتون.
دوست دوم تمام اندرویدیها همینجوری هستند فکر نکنم بشه کاری کرد.

GenomeX
28-07-2012, 12:35
با سلام خدمت دوستان موبايلستاني
لطفا اگر كسي آموزش اضافه كردن حالتهاي قفل صفحه گوشي رو در رامهاي سامسونگ ميدونه قرار بده
گوشي گالاكسي جيو
يه رام جديد تو xda ديدم به اسم crane rom كه اين قابليت رو به رام رسمي اضافه كرده
در بعضي از رامهاي سري گالاسي هم دوستان خودمون تو همين انجمن اين كارو انجام دادند
ولي آموزشش رو قرار ندادند .

این کار آموزش خاصی نداره فقط دانش کار با فایل apk،smali و جاوا و غیره داره.
یک نفر این رو خلق کرد (wihethawax) بعد هرکی اومد چیزی بهش اضافه کرد الان تا 14 قفل صفحه یا بالاتر هم دیدم. بیشتر پورت کردن هست. (خودم هم روی رامم پورتش کردم ولی با 9 قفل صفحه)

GenomeX
31-07-2012, 09:22
یه سوالی واسم بوچود اومده...رام رسمی رو با نرم افزار ادین میریزن و غیر رسمی رو از طریق ریکاوری....درسته؟؟؟
حالا اگه رو گوشی رام رسمی باشه و بخوایم رام غیر رسمی بریزیم قبلش باید کاری انجام داد؟ یا نه از طریق ریکاوری فقط رام رو بریزم؟منظورم اینه رام رسمی رو باید با نرم افزاری پاک کرد یا نیاز نیست.همین که از طریق ریکاوری بریزم رام جدید جایگزین قبلی میشه؟؟

خود به خود پوشه های سیستمی رو جایگزین میکنه (رام رو که نمیشه پاک کرد، فقط یک رام جلیگزین یکی دیگه میشه)
فقط احتیاج به Clockwork recovery یا کاستوم ریکاوریهای دیگه مثلاً RZ recovery دارید.

سلام
با کیچن رام واسه htc رو دوودکس و بیزی باکس کردم اما موقع نصب abort داد
مشکل از کجاست؟

Sent from Tapatalk 2

اسکریپ نصب شما مشکل داره دوست عزیز (فایل update-script موجود در پوشه زیپ رو چک کنید)

mplove
31-07-2012, 10:07
سلام
با کیچن رام واسه htc رو دوودکس و بیزی باکس کردم اما موقع نصب abort داد
مشکل از کجاست؟

Sent from Tapatalk 2

بله اقا ادیب راست می گند این فایل رو از رام های دیگه بر دارید و تو رام خودتون جایگیزین کنید مثل اینکه برای cwm نیست.من هم همین مشکل رو داشتم که جایگزین کردم و رام فلش شد

™EXITMOOD
01-08-2012, 14:57
سلام به همه دوستان به دلیل این که تو بخش خودم جوابی ندیدم و چند روزی منتظرم و خبری نشد مجبور شدم که اینجا پیام بدم شاید از دست شما بر بیاد (خیلی خیلی معذرت میخوام)
من میخواستم این رام رو نصب کنم google nexus oneولی گوشی که بالا میاد ریستارت میشه
ROM][5/19/12] MIUI.us 4.0.4-2.5.18 Ice Cream Sandwiched
در تاپیک http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=221835که موجوده اجرا کردم

امشب رفتم پیشه یه تعمیرات موبایل یارو میگه باید S-On رو باید S-OFF بکنی
تا این رامی که میخوای نصب بکنی کسی میتونه کمک بکنه
عکس رو هم گذاشتم ضمیمه
قسمت دوم هم گفت باید 4 تا صفر بشه

شما باید جستجو کنی ببینی s-off برای گوشییتون ایجاد شده یا خیر. اگر این قابلیت برای گوشی شما ارائه شده باشه می تونید گوشی رو s-off کنید در غیر اینصورت رام دیکه ای رو امتحان کنید. همچنین رامهای غیر رسمی رو با تنها با آنلاک و بدون s-off می تونید استفاده کنید. در هر صورت موضوع رو رو همون کلاپ گوشی و یا گوشی های مشابه پیگیری کنید لطفا.

به دلیل بی توجهی برخی از دوستان به ارتباط موضوع تاپیک با درخواست هاشون، عنوان تاپیک ویرایش شد. همچنین تاپیک یک بار دیگه پاکسازی شد. امیدوارم از این پس پست های نامرتبط در این تاپیک ایجاد نشه و همه ی مراجعه کنندگان این مسئله رو رعایت کنند.

با سپاس و احترام

sparkle
02-08-2012, 12:35
سلام فايل resources.arsc رو با چي ميتونم ويرايش كنم؟

armanherkool
03-08-2012, 04:58
این کار آموزش خاصی نداره فقط دانش کار با فایل apk،smali و جاوا و غیره داره.
یک نفر این رو خلق کرد (wihethawax) بعد هرکی اومد چیزی بهش اضافه کرد الان تا 14 قفل صفحه یا بالاتر هم دیدم. بیشتر پورت کردن هست. (خودم هم روی رامم پورتش کردم ولی با 9 قفل صفحه)

مجبور شدم اون رامو دانلود کنم و با کلی سرو کله زدن فایلهاشو پیدا کردم
و پورت کردم رو رام خودم بیشتر با فریمورک کار داره
ولی خالق این قابلیت اگه آموزشش هم میذاشت خیلی بهتر بود

به نظر شما امکانش هست بقیه امکانات رامهای سیانوژن رو برای رامهای رسمی
درست کرد ؟
و یه سوال دیگه تو رامهای رسمی با نصب هندزفری عکسش تو استاتوس بار نمیاد
راهی داره؟
تو رامهای سیانوژن یه گزینه ای هست که میشه فعال یا غیر فعالش کرد

GenomeX
04-08-2012, 08:00
مجبور شدم اون رامو دانلود کنم و با کلی سرو کله زدن فایلهاشو پیدا کردم
و پورت کردم رو رام خودم بیشتر با فریمورک کار داره
ولی خالق این قابلیت اگه آموزشش هم میذاشت خیلی بهتر بود

به نظر شما امکانش هست بقیه امکانات رامهای سیانوژن رو برای رامهای رسمی
درست کرد ؟
و یه سوال دیگه تو رامهای رسمی با نصب هندزفری عکسش تو استاتوس بار نمیاد
راهی داره؟
تو رامهای سیانوژن یه گزینه ای هست که میشه فعال یا غیر فعالش کرد

راه اصولیش هم همون پورت کردن هست. احتیاج به ویرایش android.policy.jar,framework.jar,framework-res.apk داره البته بعضی وقتها service.jar هم ویرایش میکنند (logcat کمک میکنه که بفهمید چه جا هایی احتیاج به ویرایش داره)

خیلی هاش همین الان هم پورت شده مثل قفل صفحه های سیانوژن با اون امکان دستخط توشون (رامهای lidroid رو ببینید) ویجگتهای استاتوس بار (اکثر رامها که از روی lidroid پورت شده) کنترل استاتوس بار (EDT tweak و TSM part رو ببینید) کنترل منوی شات دان (Jkey delex رو ببینید) و...
برنامه های سیانوژن: گاری سیانوژن، موزیک پلیر، ساعت، برنامه مسیجینگ و...

در مورد سوال آخرتون نمیدونم دقیقاً چجوری ولی فکر کنم یا باید در framework.jar باشه یا در services.jar

bluechabhar
08-08-2012, 19:41
با سلام خدمت همه دوستان عزیز!
دوستان کسی میدونه چجوری میشه فایلهای سیستمی اندروید 4 گوشیهای HTC رو دیکامپایل کرد؟
من میخوام با برنامه apktool فایل framework-res.apk رو دیکامپایل کنم ولی همش با ارور دیکامپایل میشه و برای همین بعدش دوباره کامپایل نمیشه در حالی که من همین فایل اندروید 2.3.3 و اندروید 2.3.5 رو با همین برنامه به درستی دیکامپایل و ریکامپایل کردم!
موقع دیکامپایل از این جور ارورها میده:
W: Config flags size > 36. Exceeding bytes: 0x1000000.
W: Invalid config flags detected. Dropping resources: dimen-hdpi-ERR0
W: Config flags size > 36. Exceeding bytes: 0x2000000.
W: Invalid config flags detected. Dropping resources: dimen-hdpi-ERR1
W: Config flags size > 36. Exceeding bytes: 0x4000000.
W: Invalid config flags detected. Dropping resources: dimen-hdpi-ERR2
با تشکر از دوستان!

doniaey
09-08-2012, 15:58
سلام، کجا میتونم Status Bar رو ویرایش کنم و ویجت بهش اضافه کنم؟

armanherkool
17-08-2012, 02:15
با سلام خدمت دوستان

میخوام یه سری از تنظیمات پیشفرض رام سیانوژن قسمت (Cyanogen settings ) رو تغییر بدم به صورتی که با نصب و وایپ رام هم تو همون حالت بمونه و تغییر نکنه مثلا تنظیمات مربوط به استاتوس بار

فکر کنم فایل cmparts.apk باید ویرایش بشه
از اساتید کسی میدونه چطور میشه میشه این کارو کرد؟

Reza EM
18-08-2012, 16:42

سلام.
استاتوس بار مربوط میشه به SystemUI.apk برای سیانوژن و رام استوک و MiuiSystemUI.apk برای رام های MIUI . که جاش توی system/app هست.
ویجت ها مریوط یه استاتوس با نمیشن. به لانچر و app های موجود بستگی دارند.

ntfm2000
20-08-2012, 21:32
سلام دوستان
گوشی گالکسی فیت دارم روش برنامه زیاد ریختم بعد که خاموش کردم حالا که روشن میشه تا ارم سامسونگ میاد و همونجا میمونه !!!
یه بار هم با اودین فلش زدم باز هم درست نشده !! اگه ممکنه راهنمایی کنید !
اگه جای سوالمم اینجا نیست ببخشید و بهم بگید کجا باید بپرسم

armanherkool
21-08-2012, 00:57
این سوالات رو بهتره در بخش مربوط به گوشی خودتون بپرسید
ولی برای اینکه کارت راه بیفته با نگه داشتن کلید home گوشیرو روشن کن تا وارد ریکاوری بشی
گزینه های
wipe data factory reset
wipe cache
رو بزن و ریبوت کن
با این کار تمام برنا مه هایی که نصبیدی پاک میشه و گوشی به حالت اول برمیگرده

ramhtc
21-08-2012, 12:02
سلام
برای ساخت کاستوم رام نیاز به فایل هایی هست که در درون فایل system وجود دارد اما در رام رسمی Samsung Galaxy S Advance چنین فایل های موجود نیست فرمت فایل اصلی که در رام رسمی این موبایل هست و اسمش i9070jpld3_i9070Ojpld3 هستش با فرمت md5 هستش و با Magic iso هم فایل قابل استخراج نیست همچنین این فایل توسط کیجن هم شناخته نمیشود
نحوه ی استخراج این فایل ها به چه صورت هست؟

Masston
28-08-2012, 14:50
سلام به همگی
فایل SystemUI و framework-res یک رام سیانوژن رو میشه به یه رام سیانوژن دیگه منتقل کرد؟
فایل های Bluetooth و phone و DownloadProvider رو چه طور؟

katiti
31-08-2012, 14:58
سلام بچه ها من درخواست رام واسه دل استریک5 رو باید کجا بدم؟؟؟؟؟
الان 2.2 هست می خوام 4 آپدیتش کنم.
راستی با این آپدیت ممکنه بعضی چیاش کار نکنه؟
عذر میخوام اگه درخواستمو جای نابجایی مطرح کردم

SHADOW FIEND
01-09-2012, 19:23
سلام دوستان.خسته نباشین.اینجارو یه نیگاه کنین و جوابمو بدین.
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=242214

ghsaemi.hussein
21-09-2012, 09:43
سلام. می خواستم بدونم چه طوری میشه یه tweak برا رامم بسازم.
گوشی: دیزایر اچ دی
رامم هم بر پایه ی رام رسمی 3.13 هست.

ghsaemi.hussein
21-09-2012, 22:51
یه مشکل دیگه. از وقتی رام sabsa prime رو نصب کردم دیگه نمی تونم رام هایی رو که خودم با کیچن ساختم را اجرا کنم. فلش می شن اما رو صفحه ی htc گیر می کنن. روی یه گوشی دیگه هم امتحان کردم بعد از استفاده از sabsa prime همین طوری شد.
من با aahk دوباره اس آن کردم و ruu فلش کردم. بعد روت کردم. هیچ تاثیری نداشت و همون مشکل پا بر جاست. کسی نظری نداره؟

rainycloud
30-09-2012, 17:52
با سلام!
من چجوری میتونم والپیپر های اصلی رام رو تغییر بدم؟؟؟؟
ممنون!

GenomeX
01-10-2012, 09:37
سلام
برای ساخت کاستوم رام نیاز به فایل هایی هست که در درون فایل system وجود دارد اما در رام رسمی Samsung Galaxy S Advance چنین فایل های موجود نیست فرمت فایل اصلی که در رام رسمی این موبایل هست و اسمش i9070jpld3_i9070Ojpld3 هستش با فرمت md5 هستش و با Magic iso هم فایل قابل استخراج نیست همچنین این فایل توسط کیجن هم شناخته نمیشود
نحوه ی استخراج این فایل ها به چه صورت هست؟

فایل MD5 رو با winRAR باز کنید در درون این فایل یک فایل به نام system.rsf هست که میتونید با MagiceIso بازش کنید...

سلام به همگی
فایل SystemUI و framework-res یک رام سیانوژن رو میشه به یه رام سیانوژن دیگه منتقل کرد؟
فایل های Bluetooth و phone و DownloadProvider رو چه طور؟

من به شخصه تست نکردم البته اگر dpi هر دو رام یکی باشه و هر دو برپایه یک SDK پورت شده باشند. البته در مورد framework-res.apk بیشتر دقت کنید چون ممکن است بعضی فایلهای jar با id فریمورک قبلی مچ شده باشند.

سلام. می خواستم بدونم چه طوری میشه یه tweak برا رامم بسازم.
گوشی: دیزایر اچ دی
رامم هم بر پایه ی رام رسمی 3.13 هست.

اگه منظور اسکریپ های داخل پوشه init.d هست با Notepad++ قابل ویرایش هستند البته نوشتن اسکریپ از پایه در اندروید نیاز به شناخت دستورات ترمینال لینوکس و اندکی زبان برنامه نویسی C (یا C++) می خواد. در غیر این صورت میتونید اسکریپ های آماده رامهای دیگه رو با همون notepad ویرایش کنید.

با سلام!
من چجوری میتونم والپیپر های اصلی رام رو تغییر بدم؟؟؟؟
ممنون!

یک وایل پیپر پیشفرض که با بالا اومدن اول رام اجرا میشه که در framework-res.apk هست که میتونید تغییر بدید... بعضی رامها مثلاً رامهای تاچویز یک برنامه به نام TwWallpaperChooser.apk هست که میتونید با ویرایش این فایل والپیپرهای دیگه رام رو هم تغییر و حتی تعدادشون رو زیاد کنید. در مورد رامهای سیانوژن هم فایل CyanogenWallpaper.apk این کار رو میکنه.

GenomeX
01-10-2012, 09:51

این قابلیت در اندروید 4 و 4.1 به بعد اضافه شده احتیاج به دانش بسیار بالا در کد نویسی smali و جاوا داره. شما اول باید در استاتوس بار layout ها رو ویرایش کنید بعد در فایل های smali باید StatusbarServieses.smali و StatusbarPolice.smali رو ویرایش کنید ... کار به اینجا ختم نمیشه و باید framework.jar رو هم ویرایش کنید ...(در مورد android.policy.jar مطمئن نیستم)

با سلام خدمت دوستان

میخوام یه سری از تنظیمات پیشفرض رام سیانوژن قسمت (Cyanogen settings ) رو تغییر بدم به صورتی که با نصب و وایپ رام هم تو همون حالت بمونه و تغییر نکنه مثلا تنظیمات مربوط به استاتوس بار

فکر کنم فایل cmparts.apk باید ویرایش بشه
از اساتید کسی میدونه چطور میشه میشه این کارو کرد؟

بله همین فایل هست ... سعی کنید فایلهای داخل پوشه xml رو ویرایش کنید البته ممکنه بعضی تنظیمات از طریق فایلهای smali اعمال شود...

سلام دوستان.خسته نباشین.اینجارو یه نیگاه کنین و جوابمو بدین.
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=242214

والا اینجا ما چیزی ندیدیم ...

LiBeRaL
11-10-2012, 10:49
برای حل مشکل عدم ساپورت فارسی (مثل جدا نشان دادن حروف از همدیگر) چیکار باید کرد؟ یا کدام فایل باید دستکاری بشه؟

به عنوان مثال این رام:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=245468
فارسی رو ساپورت نمیکنه

ولی این رام:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=240301
فارسی رو بطور کامل ساپورت میکنه.

آیا میشه فایلی رو از یه رام دیگه که فارسی رو ساپورت میکنه برداشت و در رام معیوب جایگزین کرد؟

GenomeX
11-10-2012, 16:02
برای حل مشکل عدم ساپورت فارسی (مثل جدا نشان دادن حروف از همدیگر) چیکار باید کرد؟ یا کدام فایل باید دستکاری بشه؟

به عنوان مثال این رام:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=245468
فارسی رو ساپورت نمیکنه

ولی این رام:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=240301
فارسی رو بطور کامل ساپورت میکنه.

آیا میشه فایلی رو از یه رام دیگه که فارسی رو ساپورت میکنه برداشت و در رام معیوب جایگزین کرد؟

شما میتونید به وسیله یک اسکریپ ساده برای رامتون پچ فارسی بسازید:
effected file:
framework.jar از پوشه system/framework
libwebcore.so و libandroid_runtime.so از پوشه system/lib

متاسفانه آموزش این کار از انجکن حذف شده، آموزش دیگه هم در قسمت توسعه دهنده ها هست که برای کاربر عادی قابل رویت نیست... ولی شما میتونید آموزش انگلیسیش به همراه آخرین نسخه رو از xda (اینجا کلیک کنید... (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410460)) دریافت کنید.
در ضمن گوشی باید روت و رام روی گوشی باید دئودکس باشه... اندروید 4 به بعد هم نیازی به این کار نداره...
برای منوی فارسی (یا کلاً اضافه کردن زبانهای دیگه هم ) یک آموزش ساسان جان برای دوستانی که علاقه مندند قرار داده...

barobaxy
14-10-2012, 15:06
ببخشید یه سوال ساده اما غیر مرتبط
چطور میشه تو آندروید تشخیص داد تماسی که با شما ایجاد شده دایورت شدست یا نه ؟
اینم مدل گوشی و رام گوشیم
Nexus S - Android 4.1.2 Stock brainmaster
اما فکر کنم این قضیه مربوط به کلیه دستگاههای اندرویدی باشه !

Ahmad.HA
23-11-2012, 12:07
سلام
در صورتی که دسترسی به روت داشته باشیم، برای اضافه کردن CWM ریکاوری به یه دیوایس چینی چه کاری باید انجام داد؟
ممنون

Sent from my E15i using Tapatalk 2

_ANONYMOUS_
23-11-2012, 19:01
سلام

دوستان کسی میتونه کمکم کنه که برای s plus حالت dual boot درست کنم؟چون باید فایل init.rc ویرایش بشه و با c++ هم کاملا اشنایی دارم اما نمیدونم باید چکار کنم!

stranger25
25-11-2012, 00:51
سلام دوستان...:hello:
من میخوام یه رام با دست پخت خودم داشته باشمممم!!!!
الان یه رام سیانوژن 7 نصبم رو گوشیم hd2
می خوام یه فایل zip از cm7 بسازم که کل تنظیمات و برنامه هایی که خودم بهش دادم توش باشه یعنی وقتی فایل رام رو از ریکاوری نصب کنم رام کامل تنظیمات خودم باشه که بعد نیاز به تنظیم کردن نداشته باشه!!!!
یعنی من اول یه رام نصب میکنم بعدش کل کارایی که می خوام روش انجام میدم یعنی تنظیمات مربوطه به خودم و لانچری که دوس دارم و برنامه های ضروری خودم و ایکن هایی دلخواهی که می خوام رو صفحه باشن و تم مورد نظر خودم و ... بنصبم
و بعدش کل این چیزا به صورت رام تو فایل زیپ باشه که وقتی رام نصب کنم تمام این چیزا توش باشه یعنی اگه رامم هم برگردونم به تنظیمات کارخونه بازم تنظیمات من سرجاش باشه!!!
نمی دونم منظورمو درست رسوندم یا نه امیدوارم متوجه شده باشین با این وجود چه راه حلی رو پیشنهاد میدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چجوری این کار رو انجام بدم....
ممنون زودی کمکم کنید خیلی گیر همین قظیه هستم

Sandroid
25-11-2012, 13:40
ببخشید یه سوال ساده اما غیر مرتبط
چطور میشه تو آندروید تشخیص داد تماسی که با شما ایجاد شده دایورت شدست یا نه ؟
اینم مدل گوشی و رام گوشیم
Nexus S - Android 4.1.2 Stock brainmaster
اما فکر کنم این قضیه مربوط به کلیه دستگاههای اندرویدی باشه !

سلام
در صورتی که دسترسی به روت داشته باشیم، برای اضافه کردن CWM ریکاوری به یه دیوایس چینی چه کاری باید انجام داد؟
ممنون

سوالهایی هستش که ربطی به رام کوک کردن ندارن

سلام

دوستان کسی میتونه کمکم کنه که برای s plus حالت dual boot درست کنم؟چون باید فایل init.rc ویرایش بشه و با c++ هم کاملا اشنایی دارم اما نمیدونم باید چکار کنم!
برای دوال بوت یا بوت چند گانه،شما باید کرنل رو ادیت کنید یا کرنلی آماده کنید که این ویژگی رو داشته باشه
نمیشه از داخل رام،کاری کرد

سلام دوستان...:hello:
من میخوام یه رام با دست پخت خودم داشته باشمممم!!!!
الان یه رام سیانوژن 7 نصبم رو گوشیم hd2
می خوام یه فایل zip از cm7 بسازم که کل تنظیمات و برنامه هایی که خودم بهش دادم توش باشه یعنی وقتی فایل رام رو از ریکاوری نصب کنم رام کامل تنظیمات خودم باشه که بعد نیاز به تنظیم کردن نداشته باشه!!!!
یعنی من اول یه رام نصب میکنم بعدش کل کارایی که می خوام روش انجام میدم یعنی تنظیمات مربوطه به خودم و لانچری که دوس دارم و برنامه های ضروری خودم و ایکن هایی دلخواهی که می خوام رو صفحه باشن و تم مورد نظر خودم و ... بنصبم
و بعدش کل این چیزا به صورت رام تو فایل زیپ باشه که وقتی رام نصب کنم تمام این چیزا توش باشه یعنی اگه رامم هم برگردونم به تنظیمات کارخونه بازم تنظیمات من سرجاش باشه!!!
نمی دونم منظورمو درست رسوندم یا نه امیدوارم متوجه شده باشین با این وجود چه راه حلی رو پیشنهاد میدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چجوری این کار رو انجام بدم....
ممنون زودی کمکم کنید خیلی گیر همین قظیه هستم

شما یه بکاپ با cwm بگیر،هروقت ریستور کنی،تمام تنظمیات و برنامه ها و ... به همون صورت باقی میمونن

josef444
25-11-2012, 15:03

برای دوال بوت یا بوت چند گانه،شما باید کرنل رو ادیت کنید یا کرنلی آماده کنید که این ویژگی رو داشته باشه

شما یه بکاپ با cwm بگیر،هروقت ریستور کنی،تمام تنظمیات و برنامه ها و ... به همون صورت باقی میمونن
بنظرم منظور stranger25 چیز دیگه ای بوده با بکاپ گرفتن درسته هر وقت بکاپ رو بر گردونی کل چیزای ایشون بر میگردن اما هنگامی که از داخل رام بر گردونی به تنظیمات اولیه کل تنظیماتش از بین میره stranger25 می خواد کاری کنه که تنظیمات خودش نهادینه شه نمیدونم منظورشو درست گرفتین یا نه!!!!
از مدیران تقاظا دارم بررسی کنین با تشکر.....:dh:

_ANONYMOUS_
25-11-2012, 15:13

خوب راجعه به بوت چند گانه باید حتما init.rc ویرایش بشه که هنگام بوت شدن گوشی این رام رو بخونه و سپس یک منویی بیاد بعد داخلش هر کدوم از رام ها رو که انتخاب کنیم build.prop مربوطه رو لود کنه و رام بالا بیاد و همچنبن باید پارتیشن سیستم به 2 پارتیشن تقسیم بشه هر کدوم برای یک رام و کاری به کرنل نداره!اما من دقیقا نمیدونم باید چه کار کنم!یکی از کاربرای متخصص کمک کنه لطفا!

خوب راستی راجع به اون سوال دوستمون که جواب داده بودید باید بگم منظور ایشون این بود که چگونه میتونن تنظیمات پیش فرض رو در قالب یک فایل zip رامشون جاسازی کنن و نه اینکه بکاپ باشن!
جوابشون هم این هست:
شما باید اول wipe data/factory reset کنید،سپس رام خودتون رو نصب کنید حالا اگه همه ی تغییراتتون رو اعمال کنید و هر برنامه ای رو که خواستید بعد نصب تنظیمات پیش فرض شما توش باشه باید فایل data اون برنامه از مسیر data/data رو داخل فایل زیپ و پوشه ای به نام data بزارید بعد به updaterscript سطری رو اضافه کنید که این پوشه ها رو در مسیر data/data کپی کنه و اگه برنامه به صورت پیش فرص نبود حتما در system/apps بزاریدش بعد نصب رام نباید wipe data بشه چون دوباره دیتا ها پاک میشن پس شما باید قبل از کپی شدن دیتا ها در اپدیت اسکریپ دستور wipe data بدید!توجه کنید تنظیمآ مربوطه به اهنگ زنگ و... پیش فرض در build.prop هست،

Ahmad.HA
25-11-2012, 17:40
خوب راجعه به بوت چند گانه باید حتما init.rc ویرایش بشه که هنگام بوت شدن گوشی این رام رو بخونه و سپس یک منویی بیاد بعد داخلش هر کدوم از رام ها رو که انتخاب کنیم build.prop مربوطه رو لود کنه و رام بالا بیاد و همچنبن باید پارتیشن سیستم به 2 پارتیشن تقسیم بشه هر کدوم برای یک رام و کاری به کرنل نداره!اما من دقیقا نمیدونم باید چه کار کنم!یکی از کاربرای متخصص کمک کنه لطفا!

سلام بفرمایید این پایین:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1934815
توضیحات خیلی خوبی واسه بوت چندگانه داده، واسه گوشی X8 و کرنل nAa ورژن 14 هست.

_ANONYMOUS_
25-11-2012, 17:54
اونی که شما دادید برای x8 هست که چیپستش با s plus متفاوته!باید چیپست 8255T باشه مثل galaxy w یا arc sو ازن جور چیزا

Ahmad.HA
25-11-2012, 18:23
اونی که شما دادید برای x8 هست که چیپستش با s plus متفاوته!باید چیپست 8255T باشه مثل galaxy w یا arc sو ازن جور چیزا

سلام چه ربطی به چیپست داره؟

_ANONYMOUS_
25-11-2012, 18:37
سلام چه ربطی به چیپست داره؟

sent from my e15i using tapatalk 2

ببین دوست من سیستم کرنل،رام،و بوت گوشی های چیپست های مختلف و برند های مختلف با هم متفاوت هست.مثلا بعضی از فایل هایی رو که اون گفته گوشی من نداره!

Ahmad.HA
25-11-2012, 18:47
ببین دوست من سیستم کرنل،رام،و بوت گوشی های چیپست های مختلف و برند های مختلف با هم متفاوت هست.مثلا بعضی از فایل هایی رو که اون گفته گوشی من نداره!

s plus کرنلش ramdisk داره دیگه؟
میشه بپرسم چه فایلی رو تو ramdisk نداره؟

:.A.L.I.R.E.Z.A.:
21-12-2012, 20:42
سلام دوستان اگه ممکنه اطلاعات کامل gprs و mms ایرانسل رو برای قرار دادن توی فایل aons-config میخواستم.ممنون

S.H.A.H.R.O.K.H
21-12-2012, 23:02
سلام دوستان اگه ممکنه اطلاعات کامل gprs و mms ایرانسل رو برای قرار دادن توی فایل aons-config میخواستم.ممنون

اطلاعات gprs رو که دو قسمت اولش رو هر چی وارد کنی قبول میکنه...منظورم name , apn هستش....
برای mms اطلاع ندارم...

ramhtc
03-01-2013, 09:25
سلام
طبق آموزش sandroid جان برای درست کردن کاستوم رام برای گلکسی اس ادونس اقدام کردم اما پوشه ی رام با مثال هایی که ایشون زدند متفاوت بود
عکس از اکسترکت شده ی رام به این شکله
zip] ...i9070JPLD3]
dll] SS_DL.dll]
بعد وقتی پوشه ی i9070JPLD3 رو اکسترکت میکنید چنین شکله
cache.img.md5
hidden.img.md5
karnel.bin.md5
modem.bin.md5
system.img.md5
فرمت همه ی این فایل ها zip هست اما ویندوز نمیتونه اکسترکت کنه و ارور میده
حالا باید با کدوم یک از این فایل ها کار کرد؟
لطف کنید پاسخ دهید

ramhtc
03-01-2013, 21:23
سلام برنامه ی دیگری برای کوک کردن رام نیست به جز kitchen چون که هنوز ساپورت s advance براش نیومده حتی تو ورژن 218
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
sandroid جان کلا karnel و system و cache رو kitchen نمیشناسه و فقط فایل زیپ رو میشانه اون رو هم که اکسترکت میکنه میگه
پوشه ی سیستم رو پیدا نمیکنه میشه فایل رو تو پوشه ی working گذاشت بعد دوباره تو kitchen عدد 1 رو زد؟
تو پوشه ی ایجاد شده همون working فایل های system و cache و karnel رو خودم گذاشتم بعد دوباره تو kitchen عدد 1 زدم و در پوشه ای که بار مجدد ساخته پوشه ی meta-inf همراه با update-script ساخته شد اما تو کیچن باز هم ارور داد که فاسل سیستم رو پیدا نکرد
تازه magic iso هم نمیتونه فایل رو اکسترکت کنه
مثل اینکه کلا نمیشه با kitchen کاستوم رام ساخت
برنامه ی دیگیر با ساپورت galaxy s advance نیست؟!!!

GenomeX
04-01-2013, 10:01
سلام
طبق آموزش sandroid جان برای درست کردن کاستوم رام برای گلکسی اس ادونس اقدام کردم اما پوشه ی رام با مثال هایی که ایشون زدند متفاوت بود
عکس از اکسترکت شده ی رام به این شکله
zip] ...i9070JPLD3]
dll] SS_DL.dll]
بعد وقتی پوشه ی i9070JPLD3 رو اکسترکت میکنید چنین شکله
cache.img.md5
hidden.img.md5
karnel.bin.md5
modem.bin.md5
system.img.md5
فرمت همه ی این فایل ها zip هست اما ویندوز نمیتونه اکسترکت کنه و ارور میده
حالا باید با کدوم یک از این فایل ها کار کرد؟
لطف کنید پاسخ دهید

عزيز اولاً اونها فرمت md5 هستند كه فرمت پكيج كردن در لينوكس هست نه zip پس معلومه اكستركت نميشند اونهم در ويندوز!!!
دوماً شما كه نميخواي فايل رام قابليت نصب از Odin بسازي، شما ميخواي پكيج قابل نصب از ريكاوري بسازي... پس فقط فايل system.img (تو بعضي مدلها system.rfs) رو بكش بيرون. بعد با كمك برنامه MagicISO بازشون كن...

اساس كار اينه:
1- وقتي فايل img رو باز ميكني يك پوشه هست به نام system تمام محتواي اون رو نياز داري،
2- يا بايد بتوني خودت اسكريپ نصب از ريكاوري بنويسي يا اينكه از يك رام ديگه اسكريپ قرض كني (اين براي شما راحت تره) يك رام كاستوم مخصوص گوشيتون پيدا كنيد و پوشه Meta-infs (تند تايپ كردم يه همچين نامي بايد داشته باشه) رو بيرون بكشيد بزاريد كنار اون پوشه كه در گام اول كشيديد بيرون.
3- اگه ميخوايد يك سري برنامه بعد نصب رام خود به خود نصب بشند يك پوشه data هم بسازيد. فايل apk برنامه هاي دلخواه رو بزاريد داخلش اما بين اسم برنامه فاصله نباشه...مثال: go_launcher_ex.apk صحيح است نه GO Launcher EX v2.3.apk
4-شما نياز به كرنل داريد يك فايل boot.img براي كرنل هم بزاريد كنار پوشه اون سه گام قبلي
5- همه فايلهاي گامهاي بالا رو انتخاب كنيد (META-INFS,system,boot.img, اگه data داشتي data رو هم انتخاب كنيد.) بعد راست كليك بعد با فرمت zip فشرده كنيد، بعد ساينش كنيد... حالا ميتونيد اين فايل زيپ رو در dixda-kitchen معرفي كنيد، تمام شد و رفت...
موفق باشيد...

GenomeX
04-01-2013, 10:14
سلام برنامه ی دیگری برای کوک کردن رام نیست به جز kitchen چون که هنوز ساپورت s advance براش نیومده حتی تو ورژن 218
sandroid جان کلا karnel و system و cache رو kitchen نمیشناسه و فقط فایل زیپ رو میشانه اون رو هم که اکسترکت میکنه میگه
پوشه ی سیستم رو پیدا نمیکنه میشه فایل رو تو پوشه ی working گذاشت بعد دوباره تو kitchen عدد 1 رو زد؟
تو پوشه ی ایجاد شده همون working فایل های system و cache و karnel رو خودم گذاشتم بعد دوباره تو kitchen عدد 1 زدم و در پوشه ای که بار مجدد ساخته پوشه ی meta-inf همراه با update-script ساخته شد اما تو کیچن باز هم ارور داد که فاسل سیستم رو پیدا نکرد
تازه magic iso هم نمیتونه فایل رو اکسترکت کنه
مثل اینکه کلا نمیشه با kitchen کاستوم رام ساخت
برنامه ی دیگیر با ساپورت galaxy s advance نیست؟!!!

درسته براي خيلي از گوشيها نيست اما ميشه كارهاي اساسي رامها رو انجام داد ساسان جان خودش براي ace همينجوري ميسازه من هم براي mini هم همينطور ساختم... هيچكدوم هم ساپورت نميشد تو كيتچن!
------------------------------------------------------------
در پست قبل توضيح دادم راجع به پوشه سيستم.... فايل cache رو هم هيچوقت به كيچن معرفي نكنيد، ميزنيد IMEI گوشيتون رو خداي نكرده ميپرونيد... اون فايل بيشتر كدهاي اپراتورهاي اون منطقه كه رام براش ريليز شده رو داره، زياد باهاش سروكله نزنيد....
-----------------------------------------------------------
راجع به META-INFS توضيح دادم و update-script توضيح دادم...يادتون باشه نزاريد كيتچن براتون اسكريپ بسازه چون اين كيتچن بيشتر براي htc هست و با سامسونگ ناسازگار... هر وقت ازتون سوال كرد ميخوايد فايل update-script رو بازنويسي يا آپديت كنه شما جواب منفي بديد!!! (در غير اين صورت در زمان نصب رام دچار boot loop ميشيد.)

# اين نكته رو هم يادم رفت بگم: از فايل كرنل خود رام رسمي استفاده نكنيد (فرمت سامسونگ rfs هست و از ريكاوري نصب نميشه) از يك كرنل كاستوم كه قبلاً چك كرديد با اين فريمورك سازگاره استفاده كنيد. (كرنلهاي كاستوم ازEXT4,EXT3 استفاده ميكنند) حتماً هم بعد نصب كرنل چك كنيد درايوها مثل واي-فاي و بلوتوث و ... درست كار ميكنه!؟

ramhtc
04-01-2013, 10:30
عزيز اولاً اونها فرمت md5 هستند كه فرمت پكيج كردن در لينوكس هست نه zip پس معلومه اكستركت نميشند اونهم در ويندوز!!!
دوماً شما كه نميخواي فايل رام قابليت نصب از Odin بسازي، شما ميخواي پكيج قابل نصب از ريكاوري بسازي... پس فقط فايل system.img (تو بعضي مدلها system.rfs) رو بكش بيرون. بعد با كمك برنامه MagicISO بازشون كن...

اساس كار اينه:
1- وقتي فايل img رو باز ميكني يك پوشه هست به نام system تمام محتواي اون رو نياز داري،
2- يا بايد بتوني خودت اسكريپ نصب از ريكاوري بنويسي يا اينكه از يك رام ديگه اسكريپ قرض كني (اين براي شما راحت تره) يك رام كاستوم مخصوص گوشيتون پيدا كنيد و پوشه Meta-infs (تند تايپ كردم يه همچين نامي بايد داشته باشه) رو بيرون بكشيد بزاريد كنار اون پوشه كه در گام اول كشيديد بيرون.
3- اگه ميخوايد يك سري برنامه بعد نصب رام خود به خود نصب بشند يك پوشه data هم بسازيد. فايل apk برنامه هاي دلخواه رو بزاريد داخلش اما بين اسم برنامه فاصله نباشه...مثال: go_launcher_ex.apk صحيح است نه GO Launcher EX v2.3.apk
4-شما نياز به كرنل داريد يك فايل boot.img براي كرنل هم بزاريد كنار پوشه اون سه گام قبلي
5- همه فايلهاي گامهاي بالا رو انتخاب كنيد (META-INFS,system,boot.img, اگه data داشتي data رو هم انتخاب كنيد.) بعد راست كليك بعد با فرمت zip فشرده كنيد، بعد ساينش كنيد... حالا ميتونيد اين فايل زيپ رو در dixda-kitchen معرفي كنيد، تمام شد و رفت...
موفق باشيد...
دقیقا مشکل از اینجاست که magic iso فایل system رو اکسترکت نمیکنه و ارور میده که
can't find the file or file isn't CD image file
حالا باید چه کرد؟

GenomeX
04-01-2013, 10:43
دقیقا مشکل از اینجاست که magic iso فایل system رو اکسترکت نمیکنه و ارور میده که
can't find the file or file isn't CD image file
حالا باید چه کرد؟

UltraISO رو هم چك كنيد ببينيد ميشه؟! نشد بايد تو لينوكس (به كمك toolchain يا android NDK ميشه)

ramhtc
04-01-2013, 10:47
UltraISO رو هم چك كنيد ببينيد ميشه؟! نشد بايد تو لينوكس (به كمك toolchain يا android NDK ميشه)
با ultra iso هم نمیشه
مشکل اصلی همینه
کلا نمیشه

GenomeX
04-01-2013, 10:53
ببينيد شما فايل رو درگ كنيد تو MagicISO ببينيد محتواي درون فايل رو نشون ميده؟
اگه نشون بده هم حله... شما يه پوشه system بسازيد... بعد محتواي درون پوشه سيستم داخل فايل ايميج رو يكي يكي درگ كنيد تو پوشه اي كه ساختيد...

ramhtc
04-01-2013, 11:02
ببينيد شما فايل رو درگ كنيد تو MagicISO ببينيد محتواي درون فايل رو نشون ميده؟
اگه نشون بده هم حله... شما يه پوشه system بسازيد... بعد محتواي درون پوشه سيستم داخل فايل ايميج رو يكي يكي درگ كنيد تو پوشه اي كه ساختيد...
هر کاری بگی کردم
drag کردم فایل رو
از خود magic iso و ultra iso اکسترکت کردم محتوای سیستم رو نشون نمیده
برنامه ی دیگری نیست؟

GenomeX
04-01-2013, 11:04
هر کاری بگی کردم
drag کردم فایل رو
از خود magic iso و ultra iso اکسترکت کردم محتوای سیستم رو نشون نمیده
برنامه ی دیگری نیست؟

ديگه متاسفانه چيزي به ذهنم نميرسه... شايد بقيه دوستان هم بتونند كمكي كنند

ramhtc
04-01-2013, 11:15
ديگه متاسفانه چيزي به ذهنم نميرسه... شايد بقيه دوستان هم بتونند كمكي كنند
من وقتی راست کلیک میکنم روی فایل سیستم و بعد magic iso رو میزنم دو گزینه ی
add to image و add to system .utf داره روی add to system.utf زدم بعد یه پوشه ی system با فرمت iso ساخت و داره محتویات system رو تو اون فایل iso منتقل میکنه ولی باز هم کاری نکرد
پس برنامه ی دیگری به جای magic iso و ultra iso نیست؟

_ANONYMOUS_
04-01-2013, 11:37
سلام!

دوست عزیز شما اگه بخوای از اول و از رام رسمی برای ادونس رام بسازی از اونجایی که توسط کیچن ساپورت نمیشه کارت سخت هست،البته میشه با کیچن براش رام ساخت ولی خوب یکم دردسر داره و همچنین خطر!شما که برای ادونس کاستوم رام هست،یکیشون رو بردار و اون رو به کیچن داره،ادونس ریکاوری و کرنلش هم در یک پارتیشن هستند پس اینکه بخوای با کیچن و خودت از اول بسازی برای شما خیلی سخت و البته خیلی خطرناکه!

ramhtc
04-01-2013, 11:54
سلام!

دوست عزیز شما اگه بخوای از اول و از رام رسمی برای ادونس رام بسازی از اونجایی که توسط کیچن ساپورت نمیشه کارت سخت هست،البته میشه با کیچن براش رام ساخت ولی خوب یکم دردسر داره و همچنین خطر!شما که برای ادونس کاستوم رام هست،یکیشون رو بردار و اون رو به کیچن داره،ادونس ریکاوری و کرنلش هم در یک پارتیشن هستند پس اینکه بخوای با کیچن و خودت از اول بسازی برای شما خیلی سخت و البته خیلی خطرناکه!
مرسی پس کاستوم رام رو کوک میکنم ممنون راستی برنامه ی دیگری به جای کیتچن هست؟

ehsansalll
06-01-2013, 17:04
سلام من فایل رام رو از همین جا گرفتم. ولی همون دقیقه اول شروع فلش برنامه این ارور (HOME.tar.md5 is invalid) رو داد و نوشت end.. و کار متوقف شد. خدا رو شکر گوشی روشن شد و مشکلی پیش نیومد ولی فلش انجام نشد.
این فایل رام رو از یه جا دیگه هم گرفتم ولی بازم همین ارور. موقع اکسترکت کردن این فایل یه ارور میده ولی اکسترکت انجام میشه.
به نظرتون مشکل از کجاست؟

GenomeX
06-01-2013, 17:59
از اينجا...!؟ اينجا بخش توسعه دهنده ها هست ما اينجا رام رسمي معرفي نميكنيم!!!
بعد كدوم گوشي؟ مدل گلكسي هست اما بگيد كدوم مدل گلكسي؟

blacktoxic
26-01-2013, 08:04
با سلام
کمک کنید توسعه دهندگان عزیز
اضافه کردن New CRT animation به رام PACman v 19.3 برای گوشی xperia ray
من تمام راه هارو رفتم همه آموزش ها هر چی که هست ولی به جواب نرسیدم

اگه میشه کمک کنید لطفا

این services.jar این رام هست
http://www.file.and-share.ir/uploads/.........ir1359141706771.rar

mehdiyahyavi
28-01-2013, 18:21
درود.

من یک رام برای one v کوک کردم.

رام 2.23.415 . هیچ تغییری در اون ایجاد نکردم ، فقط رام رو باز کردم و به حالت زیپ ساختمش. اما وقتی می خوام از طریق ریکاوری نصبش کنم ، installation aborted status 0 میده.

در ضمن ، موقع ساختن ، نمیتونست system.img رو استخراج کنه و از برنامه ext2explore استفاده کردم. که البته پیشنهاد خود برنامه بود و از اون استفاده کردم

_ANONYMOUS_
28-01-2013, 20:51
درود.

من یک رام برای one v کوک کردم.

رام 2.23.415 . هیچ تغییری در اون ایجاد نکردم ، فقط رام رو باز کردم و به حالت زیپ ساختمش. اما وقتی می خوام از طریق ریکاوری نصبش کنم ، installation aborted status 0 میده.

در ضمن ، موقع ساختن ، نمیتونست system.img رو استخراج کنه و از برنامه ext2explore استفاده کردم. که البته پیشنهاد خود برنامه بود و از اون استفاده کردم

سلام

1:با چی رام رو تبدیل به زیپ کردید ؟ کیچن ؟

2: ممکن هست خطا از updater-script تون باشه ، اگه امکانش هست اپلود کنید.

3: اصلا permission ها برای فایل های bin رو تنظیم کردید ؟ خودش دووشواری زیادی داره ها !

mehdiyahyavi
30-01-2013, 16:52
درود.

فایل ruu رو اجرا کردم ، و rom.zip رو درودن پوشه قرار دادم ، رام رو با cygwin که همون کیچپن خودمونه باز کردم و آخرش هم به Zip تبدیل کردم و پیغام sign داد که من تأیید کردم و پایان.

من همین کار رو برای one x انجام دادم و مشکلی نداشت.

اما برای one v و امروز هم برای pico انجام داد ، این ارور رو داد/ این دو فایل رو قرار دادم ، هم برای one x و هم pico ، هیچ فرقی با هم ندارند.

permision هم که گفتید رو من انجام ندادم. واسه one x هم انجام ندادم ، اما نصب شد . بدون مشکل هم کار کرد.

http://www.mediafire.com/?cw24rauiru89ibg

ashkan004
13-02-2013, 12:26
سلام به همه و عرض خشته نباشید
جایی پیدا نکردم این سوالو بپرسم.
میخواستم ببینم میشه به گوشی نئو ال فقط اندروید خالص زد؟ بدون رابط کاربری سونی؟

Pooryia_khan
15-02-2013, 10:54
با سلام .
من چند تا سئوال داشتم ؟
آیا این کوک کردن رام مربوط به برند خاصیه یا من برای گوشی sony tipo جفت سیمم می تونم کوک کنم
چه امکاناتی می شه اضافه کرد ؟
آیا ارزششو داره
من قبلا برای گوشی سامسونگ I8510 فریمور کوک کردم . خیالم راحت بود که اگه مشکلی پیش بیاد با فلش درست می شه .
اینم همینطوریه ؟

GenomeX
15-02-2013, 11:31
با سلام .
من چند تا سئوال داشتم ؟
آیا این کوک کردن رام مربوط به برند خاصیه یا من برای گوشی sony tipo جفت سیمم می تونم کوک کنم
چه امکاناتی می شه اضافه کرد ؟
آیا ارزششو داره
من قبلا برای گوشی سامسونگ I8510 فریمور کوک کردم . خیالم راحت بود که اگه مشکلی پیش بیاد با فلش درست می شه .
اینم همینطوریه ؟

دو سيمكارت بودن گوشي تفاوتي در كوك رام ايجاد نميكنه مگر اينكه كسي بخواد كرنل رو هم كامپايلر كنه يا ramdisk‌رو كه خوب بايد كيت سيم دوم رو هم در كرنل در نظر بگيره...
من با سوني كار نكردم تا بهتون بگم چه امكاناتي ميتونيد اضافه كنيد...(البته منوي شات دان، حالت سواپ در نوتيفكشن و غيره ميدونم اصلاً مال سيانوژن بود بعد براي سامسونگ و سوني هم پورت شد) بهتر در بخش سوني تو xda بگرديد... اگه آموزشي وجود داشته باشه ميتونيد استفاده كنيد. ممكنه براي يك گوشي ديگه از سوني باشه ولي اگه كار با smali و backsmali و ويرايش فايلهاي apk رو بدونيد ميتونيد براي اين گوشي هم پورت كنيد...

يكي از خوبيهاي سوني و سامسونگ اينه كه دستكاريهاي كمي در اندرويد اصلي (AOSP) بردند بنابراين شانس اينكه برخي آموزشهاي سامسونگ روي سوني يا بلعكس جواب بده هست... متاسفانه htc بسيار تو اندرويد دست برده و ديگه اصلاً نميشه گفت اندرويد هست!!!

سلام به همه و عرض خشته نباشید
جایی پیدا نکردم این سوالو بپرسم.
میخواستم ببینم میشه به گوشی نئو ال فقط اندروید خالص زد؟ بدون رابط کاربری سونی؟

ربطي به بخش توسعه نداره دوست عزيز...!!! اما اين جوابتون...
بله رام AOSP يا AOKP و يا CM اندرويد خالص هستند... اولي از سري نكسوس مستقيم پورت ميشه، دومي و سومي توسط تيمهاي توسعه خودشون از آخرين SDK ريليز شده ساخته ميشند اما با امكاناتي كه بهش اضافه ميكنند و البته شايد چند ويجگت و لانچر و غيره
بايد ببينيد براي گوشي شما Cyanogen Mod يا Android Open Kang Project يا Android Open Source Project اومده يا نه!!!

15-02-2013, 16:15
سلام.
ببخشید کسی برنامه ای برای دیکمپایل و کمپایل کردن کرنل سراغ نداره؟

_ANONYMOUS_
15-02-2013, 16:29
سلام.

سلام علیرضا جان خودمون !

برای کمپایل کرنل :

اول باید اوبنتو داشته باشی ... بعدش linaro toolchain رو بگیری بعدش هم سورس ها که حدودا ۱۰۰ مگ هستن ( منظورم سورس های ARCO 3.0.60 هست ) بعدش یکم ریز کاری و شروع بعد از شخصی سازی ها ایمیج رو میگیری و روی پارتیشن رایت می کنی ! راستی بوت لوگو ی راممون رو آماده کردم خواستی بدم با بوت لوگو استوک جایگزین کنی ؟

GenomeX
15-02-2013, 18:43
سلام.

- لينوكس ترجيحاً 64 بيتي براي فوريو و پايينتر دبيان عاليه ولي من با اوبنتو راحتم. اوبونتو 9 و10 براي فوريو و پايينتر براي جينجربريد اوبونتو 10 و 11 به بعد...
- نصب جاوا در لينوكس (ميتونيد Open java‌رو نصب كنيد)
- دانلود سورس كد هر كمپاني از سرور خودشون يا github...
- يك cpu دو هسته اي dual core يا بهترش core to du حداقلش هست.
- حداقل 2 يا 3 گيگ Ram DDR2‌يا بهتر
- پشتيباني سيستم از رزوليشن حداقل 800X600
- دانش جزئي java-script
- دانش معمولي C يا C++
- آشنايي با محيط لينوكس به خصوص محيط Terminal
...
يكسري فايلها رو بايد اديت كنيد (الان در محل كار هستم و فرسنگها از خونه دور نميتونم بهتون بگم كدوم فايلها) يكسري فايلها رو هم براي I/O‌و governer هاي اضافه بايد به كرنل اضافه كنيد..

در پايان كار اگه اروري نگيريد (اين كار بالاي 45 دقيقه يا بيشتر وقت ميبره، تو سيستم ذغالي من به يك ساعت ميكشه) يك zImage‌بهتون ميده و تعدادي ماژول (module) با پسوند so بسته به چيزهايي كه به كرنل اضافه ميكنيد (متونيد ماژول نسازيد و قابليتها رو در zImage ادغام كنيد) مثلاً براي حالت tunel و استفاده از ##OpenV بهتون ماژول tune.so رو ميده براي پارتيشن swap بهتون ramswap.so و الا آخر...
در آخر هم بايد ramdisk رو اديت كنيد كه به نسبت راحتتره.

در ضمن كامپايلر كرنل در اندرويد، بادا يا حتي اوبنتو دستكتاپ خيلي بهم نزديك هست فقط توجه به درايوها و چيپها مهمه... اصول كار تقريباً يكي هست. نوع پردازنده و فركانس كاري ميگه كه كدوم فايلها بايد اديت بشه. توجه كنيد كه چيپهاي تگرا با آرم تفاوت دارند و تولچين خودشون رو ميطلبند!

دانشگاه مجازي xda ميتونه كمك كنه: XDA-University
Getting Started: Building a Kernel from source (http://xda-university.com/as-a-developer/getting-started-building-a-kernel-from-source)

katiti
17-04-2013, 00:19
با سلام خدمت دوستان،من نكسوس اس دارم كه ٤.٠.٤ روش نصبه خود سيستم آپديت گوشي ٤.١.١ رو دانلود ميكنه برا دانلود ولي بعد از دانلود شدن نصب رو كه ميزنم رستارت ميشه ميره تو ريكاوري شروع به نصب ميكنه تا جايي كه پيام نصب فايل زيپ مياد،وقتي از بين گزينه هاي نه بله رو انتخاب ميكنم نصب متوقف ميشه و اين يارو اندرويده به پشت مي افته،ريكاوريم ٦.٠.٢.٥ كلوك ورك هستش،لطفا ينصرني:sign_help:

omitn
21-04-2013, 11:29
سلام من بلد نیستم گوشیمو اپدیت کنم الان 2.1 هست می خوام ارتقا بدم .گوشیم galaxy sgh-t959 هست

Farshadvh
21-04-2013, 19:51
با سلام خدمت دوستان،من نكسوس اس دارم كه ٤.٠.٤ روش نصبه خود سيستم آپديت گوشي ٤.١.١ رو دانلود ميكنه برا دانلود ولي بعد از دانلود شدن نصب رو كه ميزنم رستارت ميشه ميره تو ريكاوري شروع به نصب ميكنه تا جايي كه پيام نصب فايل زيپ مياد،وقتي از بين گزينه هاي نه بله رو انتخاب ميكنم نصب متوقف ميشه و اين يارو اندرويده به پشت مي افته،ريكاوريم ٦.٠.٢.٥ كلوك ورك هستش،لطفا ينصرني:sign_help:

برای آپدیت اصولا باید ریکاوری اصلی نصب باشه!

سلام من بلد نیستم گوشیمو اپدیت کنم الان 2.1 هست می خوام ارتقا بدم .گوشیم galaxy sgh-t959 هست

در ضمن باید بگم اینجا برای توسعه و کوک رام هست و دوستانی که توسعه می کنند باید سوالشون اینجا بپرسن!

شما دوستان سوالاتونو باید تو بخش گوشیتون بپرسید!

mohsen-af
17-05-2013, 09:21
با تشکر از اساتید محترم
یک سوال
برای حذف زبان های اضافی یا فعال کردن زبان های پنهان راهی هست؟

مثلا CyanogenMod یا رام های اندروید 4

GenomeX
17-05-2013, 12:01
با تشکر از اساتید محترم
یک سوال
برای حذف زبان های اضافی یا فعال کردن زبان های پنهان راهی هست؟

مثلا CyanogenMod یا رام های اندروید 4

بله هست...
1- framework-res.apk رو ديكامپايلر كنيد. (نگيد چجوري!)
2- از پوشه project/framework-res.apk/res پوشه Values زبانهايي كه ميخوايد رو حذف كنيد (يا فقط فايل strings.xml داخلشون رو) حذف كنيد مثلاً:
Values-fr براي فرانسوي
Values-es براي اسپانيولي
Values-ar براي عربي
و ...
به هيچ عنوان پوشه Values خالي رو پاك نكنيد ارور ميگيريد...
3- براي اضافه كردن يك زبان مثل فارسي يك پوشه Values-fa بسازيد بعد از پوشه Values فايل Strings.xml رو كپي (نه كات!) كرده و به پوشه Values-fa منتقل كنيد.Strings.xml زبان پيشفرض يا همون EN-US هست! پس بايد داخلش رو ترجمه كنيد به زبان فارسي...
4- فايل رو مجدد كامپايلر كنيد.
5- پاك كردن فايل resources.arcs از پوشه keep فراموش نشه! (وگرنه تمام كارهاتون بيهوده خواهد بود)

اين پستها رو هم مشاهده ميفرموديد:

#47 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=198230&page=5&p=2761752&viewfull=1#post2761752) پست شده توسط M_J_Nazari (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=385742) (با تشكر از اسكات)

#77 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=198230&page=8&p=2894454&viewfull=1#post2894454) پست شده توسط adib_17 (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=523054)

shiragha
01-06-2013, 12:01
سلام من Galaxy Note II دارم رام روش 4.1.2 بود الان از طریق خود گوشی براش آبدیت اومده چون گوشیم روت هست آبدیت رو نصب نکردم گفتم ممکنه DEAD بشه .اگر ازطریق super SU آن روتش کنم آبدیت رو نصب کنم بازهم ممکنه مشکل پیش بیاد؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون

_ANONYMOUS_
01-06-2013, 12:32
سلام من Galaxy Note II دارم رام روش 4.1.2 بود الان از طریق خود گوشی براش آبدیت اومده چون گوشیم روت هست آبدیت رو نصب نکردم گفتم ممکنه DEAD بشه .اگر ازطریق super SU آن روتش کنم آبدیت رو نصب کنم بازهم ممکنه مشکل پیش بیاد؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون

اولا که باید کلا کرنل انروت کنید

دوما لطفا این سوالاتو توی بخش گوشی خودتون بپرسین نه اینجا

shiragha
01-06-2013, 12:44
ممکنه لینک مربوطه را همینجا برام بدین
درضمن کرنل آنروت رو هم برام توضیح بین ممنون

_ANONYMOUS_
01-06-2013, 12:51
ممکنه لینک مربوطه را همینجا برام بدین
درضمن کرنل آنروت رو هم برام توضیح بین ممنون

میتونید به بخش :

اندروید » تخصصی » سامسونگ » نوت ۲

برید و در بخش عمومی پرسش و پاسخ سوالتون رو بپرسید

کرنل انروت شده یعنی کرنلی مه انروت شده :4: کرنل های سامی در‌ نوت ۲ از داخل رم دیسک :
ro.secure=1
ro.debugable.adb....=0
هست که شما باید این دو مقدار رو اولی صفر و دومی یک کرده تا کرنل از رم دیسک روت بشه و بالعاکس برای انروت

البته میتونید از کرنل های روت نشده یا انروت پیشفرض استفادع کنید که در بخش گوشیتون درخواست کنید کرنل روت نشده بهتون میدن

majidazad
04-06-2013, 10:37
سلام برای من یک تبلت به نام yarvik tab310 از سوئد اوردن حالا که روشن میکنم هموم تو لوگو ولکام گیر میکنه با دکممه خود منو و هوم ریست نمیکنه گیر میکنه میخوام یا روتش کنمش یا نسخه اندرویدش عوض کنم تا راه بیفته روی جعبه اش نوشته android 2.2 foryoلطفا راهنمایی کنید چه فایلی لازم دارم و از کجا بگیرم و به چه صورت ابگیردش کنم مرسی

ali nemesis
07-06-2013, 06:14
خسته نباشید
این گزینه Developer Option را چه چوری از منو Setting تبلتم حذف کنم مدل تبلت Nexus 7 ورژن اندروید ۴.۲.۲ است:confused:

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

07-06-2013, 11:05
خسته نباشید
این گزینه Developer Option را چه چوری از منو Setting تبلتم حذف کنم مدل تبلت Nexus 7 ورژن اندروید ۴.۲.۲ است:confused:

چرا حذفش کنید؟
فقط با فکتوری ریست میره و اینکه دیگه روی build number کلیک نکنید.
در ضمن سوالتون به این بخش ربطی نداره

ali nemesis
08-06-2013, 03:29
چرا حذفش کنید؟
فقط با فکتوری ریست میره و اینکه دیگه روی build number کلیک نکنید.
در ضمن سوالتون به این بخش ربطی نداره

اها ممنون

lord of moto
14-06-2013, 21:40
سلام و درود کسی از دوستان اطلاع داره فایل mbp رو در ویندوز چطوری میشه باز کرد ؟

moin12
03-07-2013, 19:43
سلام هرکس میتونه لطفا کمک کنه
من گوشی گالکسی یانگ دوسیم کارت s6102 دارم- البته دست دوم خریدم و روت شده بود- داشتم فایل های سیستمی اضافه رو پاک میکردم که فکرکنم اشتباه کردم و فایل مهمی پاک شد بعد از تو سایت ها چندتا رام دانلود کردم چندتاشون نصب شدن ولی مشکلاتی داشتن مثل بلوتوث وای فای و.... رام هایی مثل S6102JPLC3_S6102OJPLB1_JED و XTE-S6102DXMD1-20130524091855 و Samsung-Updates.com-GT-S6102_SUN_1_20121018102930_f49c07ly14 رو نمیتونم نصب کنم ارور میده و مینویسه instal aborted و مینویسه can not open.... تو این مایه ها...
لطفا کمکم کنید

03-07-2013, 20:52
سلام هرکس میتونه لطفا کمک کنه
من گوشی گالکسی یانگ دوسیم کارت s6102 دارم- البته دست دوم خریدم و روت شده بود- داشتم فایل های سیستمی اضافه رو پاک میکردم که فکرکنم اشتباه کردم و فایل مهمی پاک شد بعد از تو سایت ها چندتا رام دانلود کردم چندتاشون نصب شدن ولی مشکلاتی داشتن مثل بلوتوث وای فای و.... رام هایی مثل S6102JPLC3_S6102OJPLB1_JED و XTE-S6102DXMD1-20130524091855 و Samsung-Updates.com-GT-S6102_SUN_1_20121018102930_f49c07ly14 رو نمیتونم نصب کنم ارور میده و مینویسه instal aborted و مینویسه can not open.... تو این مایه ها...
لطفا کمکم کنید

خب اولا ابن سوال در مورد توسعه نیست و باید در بخش پرسش و پاسخ پرسیده میشد.
ولی اینطوری که معلومه رام ها رسمی هستند و باید از طریق ادین نصب بشن نه ریکاوری

moin12
03-07-2013, 21:18
مرسی

bazandeh
05-07-2013, 14:57
با عرض سلام خدمت اساتید محترم من یه تبلت چینی samsung moon خریدم اندروید 4.0.4 روشه میتونم اندروید 2.3 یا 4.1 روش نصب کنم ؟ اگه میشه اموزشش رو برام بگید...سی پی یوش 1.2 گرافیک mil400رزولیشن 1024*600 ممنون میشم کسی جواب ما رو بده...

Prince7
07-07-2013, 00:39
سامسونگ گلکسی اس دوز
شماره مدل : GT-S7562
نسخه آندروید : 4.0.4
نسخه باند پایه : S7562XXLJ3

چجوری میتونم گوشیم رو آپدیت کنم با چه نرم افزاری . میخوام این نسخه رو ارتقا بدم چون خیلی باگ داره میشه لطفا لینک دانلود + آموزش رو بهم بگید ( مبتدی در آندروید )
ممنون

19-08-2013, 20:37
سلام به همه.
ممنون میشم ازتون اگه راهنمایی بکنید که چطور واسه رامم یه تم رو تو theme choser به عنوان تم دیفالت انتخاب کنم

Ahmad.HA
19-08-2013, 20:45
سلام به همه.
ممنون میشم ازتون اگه راهنمایی بکنید که چطور واسه رامم یه تم رو تو theme choser به عنوان تم دیفالت انتخاب کنم

سلام
واسه سیانوژن تم مورد نظر رو انتخابش کن بعد تو ترمینال دستور getprop رو بزن.
خروجی رو یه جایی کپی کن، بعد یه خطی مثل این توش پیدا کن:

[persist.sys.themePackageName]: [com.r3dx.theme.lunarui.lime]
می بینی که اسم پکیج تم مشخصه.
حالا همین خط رو به build.prop اضافه میکنی، این جوری:

persist.sys.themePackageName=com.r3dx.theme.lunaru i.lime

19-08-2013, 23:57
داش احمد نشد که نشد.

مثل اینکه themechooser از منبع خارجی که ما مینویسیم دستور نمیگیره.
حتی اگه دوباره خودت تم رو عوض منی خودش دوباره اون هط رو اضافه میکنع

arses
21-08-2013, 10:50
با سلام.
دوستان من موفق شدم 1 رام کاستوم مال htc desire s را روی htc rhyme بریزم.
همه چیز درست کار می کنه اما فقط وای فای و بلوتوث کار نمی کنند.
فایلهای مربوط به وای فای و بلوتوث که در قسمت system/etc هست رو با فایلهای اصلی جایگزین کردم اما نشد.
اگر راه حلی دارید بگید ممنون می شم.
بطور کلی چه بخشی از رام کنترل wifi و bluetooth رو در دست داره؟
SystemUI یا FRAMEWORK ?

ممنون

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk 2

parsianmax
23-08-2013, 17:21
میخوام از فایل رامی که دارم فایل مربوط به مودم رو استخراج کنم. رام برای اس4 هست. اگه فایل رو که به صورت .tar.md5 به صورت زیپ دربیارم فایلی به اسم مودم داخلش پیدا میشه. میتونم فایل مودم رو جداگانه فلش کنم ؟

m.artak
27-08-2013, 20:34
بچه ها من میخوام رام رسمی galaxy note 10.1 رو برای galaxy tab 8.9 پرت کنم. میشه؟

ارسال شده از GT-P7300 با استفاده از تپاتالک 2

engi
30-08-2013, 21:12
سلام گوشی من desire cخواستم ریکاوری کنم خاموش شد دیگه روشن نشد چکار کنم با تشکر

30-08-2013, 22:18
سلام گوشی من desire cخواستم ریکاوری کنم خاموش شد دیگه روشن نشد چکار کنم با تشکر

اقا لطفا فقط توسعه و کوک.
برید تو بخش تخصصی گوشیتون سوال بفرمایید
با تشکر

TurKurT656
01-09-2013, 16:05
سلام دوستان. من یه تا حدودی با برنامه نویسی جاوا و آندروید بلدم. الانم می خوام برم تو کار پورت کردن رام.
گوشیم HTC Sensation هست و می خوام رام MIUIv5 که بیسش CM10 هستو به CM10.1 تغییر بدم. ممنون می شم لینک آموزش واسم قرار بدین.(من خودم یه نگاهی انداختم ولی کثه اینکه آموزش ها فقط واسه پورت رام با بیس رام رسمی بودن)

secretboy66
26-09-2013, 18:23
سلام دوستان یه برنامه قبلا دیدم که میشد زام ها رو قبل از نصب بر روی گوشی بعضی از برنامه هاشو با زدن یا برداشتن یک تیک کنارشون پاک یا نصب کرد ممنون میشم نام و فایل نصبیش رو بهم بگید از کجا گیر بیارم
ممنون

reza_jolie
06-10-2013, 22:34
سلام. کسی میتونه یکم درباره فایلها و فولدرهای موجود در system.img تو گوشی های سامسونگ توضیح بده؟
من یه Galaxy Beam I8530 نسخه چینی دارم. وقتی با هر رامی (غیر رام چینی خودش) فلش میکنم آنتنش میپره و Baseband Version هم Uknown میشه. کلی بررسی کردم فهمیدم مشکل نه از فایل مودم بلکه بعد از فلش system.img بوجود میاد.
ممنون میشم راهنماییم کنید تا بتونم فایل های system.img از دو تا رام فارسی و چینی طوری ترکیب کنم که نه مشکل آنتن داشته باشه و نه زبان پارسی رو بد نشون بده.

linkinpark12
07-10-2013, 11:33
سلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم من میخام رام گوشیم desire vرو عوض کنم به کدوم لینک مراجعه کنم رام رو هم دانلود کردم

saeedscofield
07-10-2013, 19:11
ببخشید کوک کردن یعنی چی؟

ashkan004
16-10-2013, 12:32
سلام دوستان، خسته نباشین

از کسایی که تو کار کوک یا ادیت رام هستن کسی میتونه بمن کمک کنه؟
1. یه رام دارم میخوام یکمی تو ظاهرش تغییرات بدم بعد فلش بزنم.
2. میشه آیکون رام رسمی رو که الان استفاده میکنم تغییر بدم؟

meysam.ir
16-11-2013, 21:55
دوستان عزیز بنده یه نرم افزار تحت ویندوز میخوام که بتونم کرنل رو یه خورده ویرایش کنم ، لطفاً در صورت امکان لینک نرم افزار مورد نظر رو برای بنده بذارین

با تشکر

alexmamal
16-11-2013, 22:57
سلا میشه یه نگاه به این بندازید
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2375229
من رامشو HTC Sense 4.0 Lite Build#9 Final دانلود کردم نصبم کردم رو لوگو گیر میکنه کمکم کنید تو رو خدا

ashkan_aramis
05-01-2014, 07:51
دوستان بنده یه اس 4 دارم از مدل 9500
ورژن آندرویدش 4.2.2 هست می خوام بزنم روی 4.3
مشخصات ورژن و baseband version هم این هست ( I9500XXUBMG9 ). می خوام ببینم فقط باید رامی با این مشخصات دانلود کنم یا فرقی نمیکنه هر رامی دانلود کنم حله؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه جایی دیدم نوشته این رام فقط برای ورژن I9500XXEU... خلاصه مشخصاتش با مال من فرق میکرد
اگر دوستان لینک دانلود رام رو برام بزارن و آموزش ریختن رام رو هم برام بزارن ممنون میشم
در ضمن گوشی من هنوز روت نشه. یعنی هر کاری کردم نشد. روت میکنم و همه مراحل رو میره و آخرش هم اوکی میده اما وقتی ریست میشه روت نیست و s*u*p*e*r user نمیاد . اگه یه راهی هم واسه روت 4.2.2 و 4.3 قبل و بعد از آپگرید بدید ممنون میشم
مرسی

ali.bodaghi
13-02-2014, 22:11
سلام. راستش من نمیدونم سوالمو کجا باید مطرح کنم. قبلا گوشی سامسونگ با سیستم عامل بادا داشتم و الان امروز گوشی سامسونگ مگا5.8 گرفتم ولی منو فارسی نداره .میخوام بدونم نرم افزاری هست که بتونم منوش رو فارسی کنم؟ دوم اینکه چطور میتونم بازی و یا نرم افزارایی رو که از توی این سایت دانلود میکنمو توی گوشی نصبشون کنم؟ به گوشی انتقال میدم ولی نصب نمیشه.
اگر زحمتی نیست یه کمک کوچولویی به ما کنید ثواب داره. ممنونتون میشم. تشکر از شما....

ali.bodaghi
13-02-2014, 23:09
کسی نیست بگه چطور میتونم منوی گوشی رو فارسی کنم؟ دمتون گرم یکی جواب بده . samsung mega 5.8

HOSSEIN 7
13-02-2014, 23:56
سلام. راستش من نمیدونم سوالمو کجا باید مطرح کنم. قبلا گوشی سامسونگ با سیستم عامل بادا داشتم و الان امروز گوشی سامسونگ مگا5.8 گرفتم ولی منو فارسی نداره .میخوام بدونم نرم افزاری هست که بتونم منوش رو فارسی کنم؟ دوم اینکه چطور میتونم بازی و یا نرم افزارایی رو که از توی این سایت دانلود میکنمو توی گوشی نصبشون کنم؟ به گوشی انتقال میدم ولی نصب نمیشه.
اگر زحمتی نیست یه کمک کوچولویی به ما کنید ثواب داره. ممنونتون میشم. تشکر از شما....

کسی نیست بگه چطور میتونم منوی گوشی رو فارسی کنم؟ دمتون گرم یکی جواب بده . samsung mega 5.8
سلام

دوست عزیز سوال هاتون رو باید تو بخش درست خودش بپرسید
اینجا بخش توسعه رام هست که ربطی به مشکل شما نداره!

برای فارسی کردن گوشی نیاز به برنامه نیست!
مگه گوشی شما اندرویدش 4 نیست؟

اندرویدهای 4 و بالاتر همشون فارسی رو ساپورت میکنند، کافیه به تنظیمات گوشی برید و تو بخش Language & input (یا اسمی شبیه این) گزینه Language رو انتخاب کنید
حالا از لیست زبان ها "فارسی" رو انتخاب کنید تا محیط گوشیتون فارسی بشه
(البته بشرطی که اندروید گوشیتون بالاتر از 4 باشه که فکر کنم هست)

برای نصب برنامه ها و بازی ها هم بعد از اینکه فایلشون رو داخل مموری کپی کردید (با فرمت apk) با یه فایل منیجر، به همون مسیری که فایل رو کپی کردید مراجعه کنید و فایل apk بازی یا برنامه رو اجرا کنید
قبل از نصب فایل های apk به تنظیمات گوشی برید و تو قسمت Security تیک گزینه Unknown Sources رو بزنید (اگه تیک نداره!)

بقیه سوال هاتون رو هم لطفا تو تاپیک "پرسش و پاسخ" تو بخش عمومی اندروید مطرح کنید

ali.bodaghi
14-02-2014, 00:15
داداش به همون قسمت رفتم ولی فارسی نداره . کیبورد رو فارسی کردم ولی توی تنظیمات زبان خود گوشی همه نوع زبانی هست الا فارسی. اندروید 4.2 هست.

IAtashi
26-02-2014, 12:26
سلام
خسته نباشید.
گوشیه من xperia z ultra ست ، من با خود گوشی آپدیت کردم و ارتقا دادم به آندروید 4.3 ،و الان بعد از 4 و 5 روز گوشیم خاموش شده و اصلا روشن نمیشه.
چکار باید کنم.

ted mosby
09-03-2014, 19:02
سلام دوستان میخواستم بدونم چطوری میتونم بعد از نصب رام کرنل مورد نظرم رو هم نصب کنم

HOSSEIN 7
09-03-2014, 21:44
سلام دوستان میخواستم بدونم چطوری میتونم بعد از نصب رام کرنل مورد نظرم رو هم نصب کنم
سلام

نصب کرنل مثل نصب رام میمونه، البته اگه رام رو از ریکاوری نصب کرده باشید
به ریکاوری میرید و install zip from sdcard رو میزنید، فایل رو انتخاب میکنید و ادامه ماجرا . . .

(توصیه میشه قبل از نصب کرنل، دو تا وایپ Cache و Dalvik Cache رو در ریکاوری انجام بدید)

اما اگه ریکاوری ندارید، میتونید به کمک کامپیوتر (و برنامه های موجود) ریکاوری کاستوم رو گوشی نصب کنید

با خود گوشی هم میشه . . . فایل zip کرنل رو میریزید تو گوشی و با برنامه Flashify از داخل خود گوشی کرنل رو فلش میزنید، خیلی راحت
فکر کنم با Flashify ریکاوری هم میشه فلش زد (دو فرمت zip و img)

r.v.p
28-05-2014, 17:34
سلام

موقعی که زبان گوشیم رو فارسی میکنم ساعتش و تاریخش و چیزهایی که مربوط به عدد میشه کلا بهم میریزه،مثلا ساعت رو به این شکل نشون میده ۹۰:۷۸
ایا راه حلی برای این مورد وجود داره ؟
خیلی تلاش کردم تا به جواب برسم ولی نرسیدم ... فقط چیزی که به فکر رسید این بود که اگه بشه عدد فارسی رو کلا از رام حذف کرد و بجای اون عددها بصورت لاتین نشون داده بشه شاید این مورد درست بشه ولی چیزی که هست این است که من نمی دونم کجای رام رو باید ویرایش کرد.

بزرگان یاری فرمایند،تشکر

nemesis1182
07-06-2014, 23:07
با سلام
میخواستم بدونم میشه یه رام اصلی مثلا کیت کت رو برای یه گوشی پورت کرد . گوشی که این رام براش نیومده یا مثلا بیشتر از ورژن 3 اپدیت نمیشه . منظورم دستکاری رام نیست مثل رامهای کاستوم فقط اون رام مورد نظرو بشه روی گوشی مورد نظر نصب کرد بدون اینکه بخوای رامو کوک کنی فقط فایلهای لازمو برای نصب رو اون گو شی تغییر بدی .
ممنون میشم راهنماییم کنید . .

diako.saleki
08-06-2014, 09:16
سلام دوستان

یه مشکل در رابطه با بهینه سازی رام برام پیش اومده که نمی دونستم کجا بپرسم .
رام اس ادونس رو بهینه کردم ولی الان همراه بانک ملی دیگه جواب نمیده . یعنی اس ام اس که میاد میره توی inbox و خود نرم افزار هیچ عکس العملی نشون نمیده . میخواستم بدونم کدوم فایل ها رو حذفش کردم یا باید کدوم فایل ها رو دوباره اضافه کنم که مشکل حل بشه.

متشکر

nemesis1182
29-06-2014, 12:24
با سلام
امیدوارم سوالمو جای درستی مطرح کرده باشم
کسی درباره برنامه Rom-Porter اطلاعاتی داره ؟ کسی باهاش کار کرده ؟ فکر میکنم بد نباشه یه قسمتی به پورت کردن اختصاص داده بشه . چون بعضی گوشیها براشون رام زیادی نیست یا اپدیت براشون نمیاد مثل defy mini من . ممنون میشم جواب بدید.

mehdi83
10-07-2014, 19:09
سلام اساتيد و دوستان عزيز
شايد جاي اين سوال اينجا نباشه .ولي در بخش ويندوزموبايل هيچكس جواب نميده(خالي از سكنه شده:46:)
ميخواستم ببينم آيا ميشه روي گوشي سامسونگ امنيا 1 با رم128وcpu 600Mhz ،آندروييد نصب كرد
و اگر جواب مثبت هست لطفا رام مناسب معرفي كنيد

elhamsrttu
17-08-2014, 08:26
سلام گوشی من sony ericsson x10 هستش . این سوال رو در بخش تخصصی هم پرسیدم ولی انگار خیلی سوت و کور شده... اقاااا ما کلی رو سایت شما حساب کردیم به همه پیشنهاد دادیم متخصصای اینجارو تو رو خدا نا امید مون نکینیییییید.....
من امروز میخاستم رام DiXperia_X_10 بریزم ولی وقتی اون کرنل اول CM10 رو ریختم به هیچ وجه اجازه نداد کرنل DX_ENGINE-JB بریزم واسه همین همینطوری DiXperia_X_10 رو از زیکاوری مد ریختم ولی وقتی رام بالا اومد ناقص بود واسه همین ورداشتم کرنل اصلی خوذه گوشی که بک اپش رو با flashtool گرفته بودم X10_V1_BLRelock ریختم!
الان نه ریکاوری مد میاذ بالا و نه اینکه flashtool اجازه تداره چون usb debugging نداره و توی لوگوی سونی اریکسون گیر میکنه!!!!
حالا چیکار کنم؟!؟!؟
در ضمن لاک شده و انلاک هم نمیتونم با flashtool بکنم....

ghsaemi.hussein
19-08-2014, 18:21
سلام دوستان. می گم چه طوری میشه یه رام که واسه مدل تک سیم یه گوشی هست، برای مدل دو سیمش کوک کرد؟ فقط می خوام دوتا سیم کار کنه. باگ پیدا کنه مهم نیست
ممنون

reza_026
22-10-2014, 16:36
سلام آقا من از کجا یه کاستوم رام برای لنوو a2107a پیدا کنم

illia2007
26-11-2014, 04:45
دوستان لطف میکنید یه کاستوم رام خوب و بروز برای نوکیا ایکس دو دوسیم معرفی کنید.
و اگه بخوام دوباره به رام اورجینال گوشیم بر گردم راحت بر میگرده یا باید فلش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

4225139
23-03-2015, 22:23
دوستان من یه فایل به اسم system.img دارم که باید ویرایش می شد انپک کردم با رم افزارهای Ext4 UnpackerوExt2Explore و شد فایلهای که در عکس زیر می بینیید حالا من قسمت زبان رو می خوام ویرایش کنم پیداش نمی کنم تو کدوم قسمته؟

بعد از اتمام کار برای ریپک کردن و بازگشت به پسوند img باید چیکار کرد؟

ممنون

http://ashiyane.org/forums/attachment.php?attachmentid=124540&d=1426885772

sm3691
12-05-2015, 15:46
خب
سلام به دوستای گله گله گله گله گله هموطن
بالاخره مجبور شدم برگردم موبایلستان
(( بازگشت همه به سوی موبایلستان است ))
سوال داشتم از بچه های خوب دولوپر
دوستان بنده یه دیوایس دارم که به هیچ عنوان رام کوک شده ی بدون سنس نداره
و من از اونجایی که یکی از اولین دارندگان اچ دی 2 بودم و اون اتفاقاتی که افتاد ؛ خیلی عادت کردم به امتحان رامهای مختلف
اما این لعنتی که خریدم هیچ کجا ساپورت نشده نه افیشال و نه آنافیشال
من دوس دارم پروژه هایی رو شروع کنم واسه کوک کردن سیانوژن مود یا لیکویید اسموث یا اسلیم یا ام ای یو ای یا .......
اما کل نت رو گشتم اخرین توتوریال ها به این میرسید که باید گوشی تو سرور گیت هاب این رام ها ساپورت شده باشه
اما ماله من تو لیست نیست دیوایسم

چیزی که دارم ایناس
کرنل رسمی 5.0.2 از سایت اچ تی سی + تعداد رام رسمی و غیر رسمی پک شده البته سنس + اینو میدونم که چیپست های cpu +gpu گوشی من و m7 دقیقن یکی هست فقط گوشی من 0.2 گیگاهرتز قوی تره
ام 7 1.7 و گوشی من 1.9
ولی دقیقن همه مشخصات چیپست ها یکی هست

گوشی من htc butterfly s که کلافه ام کرده
اگه ممکنه بهم بگید یه اموزش واسه حل این مشکل از کجا پیدا کنم
اسکل شدم بخدا بسکه گشتم

تو xda هم گشتم هم سوال پرسیدم کسی جواب نداد جوابمم پیدا نکردم

Pedrawwm
03-07-2015, 06:40
سلآم دوستان
من وقتی به تنظیمات developer option s تو گوشی های دیگه میرم بالای ده گزینس اما برای من فقط چهار گزینه وجود داره
مشکل از کجاست؟
مدل huawei ascend y600
اندروید 4.2.2

™LEO
05-07-2015, 19:16
سلآم دوستان
من وقتی به تنظیمات developer option s تو گوشی های دیگه میرم بالای ده گزینس اما برای من فقط چهار گزینه وجود داره
مشکل از کجاست؟
مدل huawei ascend y600
اندروید 4.2.2

یه اسکرین شات فرار بدین

se2020
20-08-2015, 00:43
باسلام
می خواستم بدونم برای اینکه یک رام را فارسی کنیم قسمت منو و.. باید چیکار ها بکنیم از کجا شروع کنیم و..
لطفا اگر امکانش هست یک راهنمایی بفرمایید
ممنون

omid19891989
01-09-2015, 20:46
سلام اساتید
وقتتون بخیر
یه سوال داشتم
اگه خودم بخوام رام کوک کنم چیکار باید انجام بدم؟

goleyakhd
18-09-2015, 15:32
سلام من رام اصلی گوشی سامسونگ گرند مدل G531H رو دانلود کردم وباهاش گوشی رو فلش کردم هنگام بالا اومدن وقتی میخوای تنظیمات گوشی رو درست کنی که وارد گوشی بشی ازت اکانت گوگل رو میخواد بعد که وارد میکنی دوباره ازت میخواد با اینکه اکانت هم درست وارد میکنی با چند اکانت امتحان کردم ولی جلوتر نمیره راهی هست که بتونم گوگل رو از رام حذف کنم یا تنظیمات خوشامد گویی نیاد ویکباره وارد گوشی بشم

ahh1373
19-09-2016, 12:25
دوستان و اساتید گرامی سلام
میخواستم ببینم راهی هست که بعد از فکتوری ریست ، اپلیکیشن هایی که روی اس دی کارت نصب بودن رو برگردوند ؟
چون وقتی move to sd میکنیم ، در مموری کارت داخل فولدر .android_secure اپلیکیشن ها ریخته میشه.
حالا بعد از فکتوری ریست این اپلیکیشن ها توی مموری کارت مونده اما راهی هست که apk این اپلیکشنها رو نصب کرد و هماهنگ باشن با این فایل های قدیمی؟
قبل از فکتوری ریست این اپلیکیشن ها apk هاشون داخل این مسیر هست :

/data/app
بعنوان مثال برای فایرفاکس به این صورت هست:

/data/app/org.mozilla.firefox-1/base.apk

حالا سوال اصلیم این هست که میشه apk رو طوری نصب کرد که با این ها هماهنگ باشه و data و cache اون اپلیکیشن که ازقبل مونده قابل استفاده باشه ؟
سپاس:fl:

rayan22
19-10-2016, 08:41
سلام دوستان
من واسه گوشی y330 u01 چندتا رام کاستوم دانلود کردم ولی همه شون دوتا مشکل دارن
یکی اینکه بعد از نصب وقتی دوربین رو باز میکنم ارور میده که can not connect camera
دومی اینه که بعد از نصب اینترنت 3g نداره و توی جست و جوی شبکه ها هم فقط شبکه های 2g رو میاره
باید کدوم فایل ها رو ویرایش کنم تا این دوتا مشکلش حل بشه؟؟؟
:ar::ar::ar: لطفا بکمکید :ar::ar::ar: