PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کرنل پاور | kernel-power stable v50

melisa queen
19-03-2012, 12:52
دوستان ورژن جدید کرنل پاور در مخزن Extras-Devel قرار گرفته!

اینم لیست تغییرات:

Changelog:

kernel-power (1:2.6.28-10power50) fremantle; urgency=low
.
* Fixed reboot problem
* Added option (sysfs entry) to disable indicator led
* Enabled module xt_owner
* Fixed scheduling while atomic bugs
* efuse calibrations are re-calculated - using linear approximation instead of hard-coded increments
* Fixed camera driver to use framebuffer memory for video-capture buffer (DMA to framebuffer)
* Enabled cdrom drivers
* Disabled verbose power_supply messages
* Notify about changed musb mode
* Disabled mesh network (kernel sometimes crashed)
* Fixed the famous BT headset disconnecting issue
* Upstream patch: Bluetooth: Fix potential bad memory access with sysfs files
* Disabled errata 430973
* If FM transmitter is locked do not show error message when trying to change power level
* Fixed oops in g_ether with windows
* kernel-power-bootimg package now working with U-Boot Bootmenu too

برای نصب می تونید از همین مخزن نام برنامه را Linux kernel for power user جستجو کنید و اقدام به نصب نمایید. البته از روش زیر هم می تونید کمک بگیرید:

ابتدا فایل های زیر را دانلود کنید،

kernel-power-headers_2.6.28-10power50_armel.deb (http://repository.maemo.org/extras-devel/pool/fremantle-1.3/free/k/kernel-power/kernel-power-headers_2.6.28-10power50_armel.deb)
kernel-power-bootimg_2.6.28-10power50_armel.deb (http://repository.maemo.org/extras-devel/pool/fremantle-1.3/free/k/kernel-power/kernel-power-bootimg_2.6.28-10power50_armel.deb)
kernel-power-flasher_2.6.28-10power50_armel.deb (http://repository.maemo.org/extras-devel/pool/fremantle-1.3/free/k/kernel-power/kernel-power-flasher_2.6.28-10power50_armel.deb)
kernel-power-modules_2.6.28-10power50_armel.deb (http://repository.maemo.org/extras-devel/pool/fremantle-1.3/free/k/kernel-power/kernel-power-modules_2.6.28-10power50_armel.deb)
kernel-power_2.6.28-10power50_armel.deb (repository.maemo.org/extras-devel/pool/fremantle-1.3/free/k/kernel-power/kernel-power_2.6.28-10power50_armel.deb)

خب حالا فایل های دانلود شده رو به گوشی منتقل کنید (MyDocs)، ترمینال گوشی را باز کنید و به ترتیب کدها را در ترمینال بزنید،

sudo gainroot
cd /home/user/MyDocs
dpkg -i kernel-power_2.6.28-10power50_armel.deb
dpkg -i kernel-power-headers_2.6.28-10power50_armel.deb
dpkg -i kernel-power-modules_2.6.28-10power50_armel.deb
dpkg -i kernel-power-bootimg_2.6.28-10power50_armel.deb
dpkg -i kernel-power-flasher_2.6.28-10power50_armel.deb

با سپاس از VALiIiANT عزیز.

tsp
20-03-2012, 21:44
من نصبش كردم ولي ولي ديگه usb نميشه به گوشيم وصل كنم با هاست مود چيكار كنم؟؟؟؟

melisa queen
20-03-2012, 22:30
من نصبش كردم ولي ولي ديگه usb نميشه به گوشيم وصل كنم با هاست مود چيكار كنم؟؟؟؟

دوست من مشکل از Kpv50 نیست! به اسکرین شات های زیر نگاه کنید،

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=704843&stc=1&d=1332271572

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=704844&stc=1&d=1332271572

شما حتما نرم افزار دیگه ای نصب کردید یا برای نصب کرنل پاور طبق آموزش پیش نرفتید!

tsp
20-03-2012, 22:51
من ازطريقه مخازن نصبش كردم.اگه طبقه آموزشه شما نصب كنم نميخوام مولتي بوت داشته باشم واگه طبق آموزش شما نصب كنم وقتي ميخوام بيام رونوكياdeafultرنگش قرمز ميشه cant kernelاونوقت هرچي نرم اقزار نصب كردم به باده فنا ميره

tsp
20-03-2012, 23:03
من از طريقه مخازن نصبش كردم كرنل 50 گفتم كه حالا اگه من دوباره طبق آموزش شما نصب كنم تو ترمينال آيا من با رنگه قرمز مواحه نميشم ؟؟؟

melisa queen
20-03-2012, 23:26
من از طريقه مخازن نصبش كردم كرنل 50 گفتم كه حالا اگه من دوباره طبق آموزش شما نصب كنم تو ترمينال آيا من با رنگه قرمز مواحه نميشم ؟؟؟

من ازطريقه مخازن نصبش كردم.اگه طبقه آموزشه شما نصب كنم نميخوام مولتي بوت داشته باشم واگه طبق آموزش شما نصب كنم وقتي ميخوام بيام رونوكياdeafultرنگش قرمز ميشه cant kernelاونوقت هرچي نرم اقزار نصب كردم به باده فنا ميره

دوست من از زدن پست های پی در پی خودداری کنید، خلاف قانون های سایت است!

دوست من اگر از طریق مخازن هم نصب کنید نباید دچار مشکل بشید!
اگر می خواهید از آموزش پست ابتدایی استفاده کنید،

1. اگر از مولتی بوت استفاده می کنید به طور کامل از آموزش استفاده کنید.
2. اگر از مولتی بوت استفاده نمی کنید دیگر نیاز به نصب فایل Boot Image ندارید. آموزش را بدون نصب اون فایل پیش بروید.

در آخر هم باید بگم شما اگر با ارور قرمز رنگ بعد از ریبوت روبرو شدین نرم افزارهاتون رو هوا نمیرن!!:ag:

ESHGHE MAEMO
21-03-2012, 00:32
salam be hamegi,1)sale noe hamatoon mobarak,2)bebakhshid fingilish minevisam farsi nadaram felan,3)mishe yeki bege kernel power chi hast aslan?va che faeidei dare?tnx

farzan_deyhim
21-03-2012, 00:57
salam be hamegi,1)sale noe hamatoon mobarak,2)bebakhshid fingilish minevisam farsi nadaram felan,3)mishe yeki bege kernel power chi hast aslan?va che faeidei dare?tnx

دوست گرامي
اول از همه سال نو شما هم مبارك
دوم اگه براتون مقدور نيست از كيبرد مجازي پايين صفحه سايت ميتونيد استفاده كنيد
بعدشم شما لطفا از تاپيك زير ديدن بفرماييد همه چي در باره اين گوشي دستتون مياد
اطلاعات جامع در مورد گوشی n900 (تازه وارد و حرفه ای) (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=202917):122:

Suspected
21-03-2012, 02:14
سلام خدمته دوستان
بچها یکلام! ارزشه نصب بجای 49 رو داره یا خیلی فرق نداره!??

farzan_deyhim
21-03-2012, 03:30
سلام خدمته دوستان
بچها یکلام! ارزشه نصب بجای 49 رو داره یا خیلی فرق نداره!??

عزیز این دیگه صلیغه ایی
ولی در کل از نظر من اگه کمی صبر کنید بهتره مثلا یک هفته
اگه یادتون باشه سر کرنل ۴۹ هم ما همین بساط داشتیم دو سه مدل کرنل ۴۹ اومد تا این کرنل کامل شد
بازم هر طوری که صلاح میدونیعزیز این دیگه صلیغه ایی
ولی در کل از نظر من اگه کمی صبر کنید بهتره مثلا یک هفته
اگه یادتون باشه سر کرنل ۴۹ هم ما همین بساط داشتیم دو سه مدل کرنل ۴۹ اومد تا این کرنل کامل شد
بازم هر طوری که صلاح میدونی

#mosiomm#
21-03-2012, 13:14
سلام من نصبیدم ولی از وقتی نصبیدم شارژ گوشیم یه روز بیشتر نمیره ...
استفاده از گوشیم زیاد نشده ولی نرم افزار زیاد نصبیدم .
حالا مشکل از نصب زیاد نرم افزاره یا کرنل پاور؟؟؟

Suspected
21-03-2012, 15:59

نظره اکثره دوستان صبر کردن تا ریلیز شدنه ورژن نهایی هستش.
و بشخصه از همون ۴۹ استفاده میکنم.
و چون ریلیز اول هست باگهایی هم داره که به مرور برطرف میشه

faridreza2
22-03-2012, 09:56
من نصبیدمش تا حالاکه مشکل خاصی نبوده به جز اینکه در شرایط عادی هم 17 تا 21 درصد سی پی یو درگیر میشه به نظر شما این طبیعیه یا نه چون قبل از نصب کرنل جدید اینطوری نبود؟!!

farzan_deyhim
22-03-2012, 10:51

دوست من هرچی تعداد برنامه بیشتر مصرف باطریم بیشتر (البته بیشترین تاثر برنامه های فعال مثل ویجیدت فیس بوک یا ایمیل غیرس)

farzan_deyhim
22-03-2012, 11:01
من نصبیدمش تا حالاکه مشکل خاصی نبوده به جز اینکه در شرایط عادی هم 17 تا 21 درصد سی پی یو درگیر میشه به نظر شما این طبیعیه یا نه چون قبل از نصب کرنل جدید اینطوری نبود؟!!

نه دادا مشکلی نیست دیگه اگه سی پی یو رو صفر باشه که یعنی خاموش که
نگران نباش

VALiIiANT
22-03-2012, 21:30
خب یه خسته نباشید به همه ی دوستان میگم و عید بر همه مبارک ؛
تاپیک کرنل 49 قفل شده و به آرشیو منتقل میشه !
در مورد کرنل 50 باید بگم این ورژن stabl هست و بنده خودم گوشی رو فلش زدم و این ورژن رو نصب کردم و با حداقل ۵۳ برنامه نصبی نه مشکل شارژ دارم و نه مشکل کندی سرعت (با کلارک ۶۰۰) !
در مورد دوستانی که با آپدیت ۴۹ به کرنل ۵۰ رسیدن باید بگم پیشنهاد میشه شما اول کرنل ۴۹ رو بل کل پاک کرده و بعد از ریستارت اقدام به نصب کنید !
و مورد بعدی هم اینه که دوستانی که با درگیر بودین cpu و غیره مشکل دارن دلیلش اینه که dsp های ۴۹ تنظیم بوده برای قابلیت hd و در کرنل 50 کرنل با اپدیت گروه cssu هماهنگ بوده و مشکل cpu تا حد زیاد حل شده !
خب فک کنم تقریبا همه چی رو توضیح داده باشم !
در مورد آپدیت های بعدی هم باید بگم منتظر چیز خاصی نباشین چون حتی اگه آپدیتی هم ارائه بشه بیسش همین کرنله !

موفق و سربلند باشید ؛

mnr1459
23-03-2012, 06:47
با سلام
درکل از مخازن نصب کنیم بهتره یا از روش دوم؟

melisa queen
23-03-2012, 08:44
با سلام
درکل از مخازن نصب کنیم بهتره یا از روش دوم؟

فرقی نداره!

من خودم به صورت آفلاین نصب کردم!:ag:

الانم باهاش هیچ مشکلی ندارم!

mnr1459
23-03-2012, 09:05
فرقی نداره!

من خودم به صورت آفلاین نصب کردم!:ag:

الانم باهاش هیچ مشکلی ندارم!
ببینم همه فایلهارو باید نصب کنیم؟
مثلاً header رو من تاحالا نداشتم

melisa queen
23-03-2012, 09:23
ببینم همه فایلهارو باید نصب کنیم؟
مثلاً header رو من تاحالا نداشتم

اگر قبلا نداشتی نمی خواد!

در تاپیک مرجع هم (TMO) گفته بود نمی خواد، ولی چون بیش تر دوستان با استفاده از آموزش بهادر جان Kpv49 رو نصب کردند واسه همین منم در آموزش گفتم header رو نصب کنند تا به روز بشه :ag:

El_Coyote
23-03-2012, 12:08
سلام به همه بچه ها من کرنل رو به 50اپدیت کردم وازهاست مود به راحتی استفاده میکنم شماهم بهتره اپدیت کنید موفق باشید

خطیبی
23-03-2012, 13:51
سلام
عید همه مبارک
اقا خیلی حال داد از 49 خیلی بهتره
دو تا سوال دارم
1- من 49 رو پاک کردم بعد با دستور های پست اول نصب کردم rootfsمن 75 بود حالا شده 61 ایرادی داره ؟
2-ازبوت منو چطور گزینه کرنل 49 رو پاک کنم؟

melisa queen
23-03-2012, 14:04
سلام
عید همه مبارک
اقا خیلی حال داد از 49 خیلی بهتره
دو تا سوال دارم
1- من 49 رو پاک کردم بعد با دستور های پست اول نصب کردم rootfsمن 75 بود حالا شده 61 ایرادی داره ؟
2-ازبوت منو چطور گزینه کرنل 49 رو پاک کنم؟

در مورد فضای rootfs که جای نگرانی نیست!

با استفاده از filebox یا winscp به مسیر زیر بروید و فایل مربوط به Kpv49 با پسوند ITEM. را پاک کنید؛

/etc/multiboot.d/

azadr
24-03-2012, 11:01

سلام يه سري به لينك زير بزنيد

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=144036

VALiIiANT
24-03-2012, 11:53
سلام يه سري به لينك زير بزنيد

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=144036

در ادامه اضافه میکنم اون ارور مربوط به صفحه قرمز یه باگ بود که رفع شده !
و اگر هم شما باهاش برخورد کردین نیاز به فلش نیست فقط کافیه با اسن دستور :

flasher-3.5.exe -F rx51.bin --flash-only=kernel -f -R

کرنلتونو فلش بزنین همین !

farhad_247non
24-03-2012, 16:38
سلام
مرسی از اموزش تون
من تو کرنل 49 قابلیت اچ دی رو فعال کردم به خوبی هم فیلمبرداری میکنه با کیفیت اچ دی ولی تو این کرنل دوربین هنگ میکنه
اساتید لطفا بررسی کنند
VALiIiANT
25-03-2012, 15:19
سلام
مرسی از اموزش تون
من تو کرنل 49 قابلیت اچ دی رو فعال کردم به خوبی هم فیلمبرداری میکنه با کیفیت اچ دی ولی تو این کرنل دوربین هنگ میکنه
اساتید لطفا بررسی کنند
دوست عزیز باید اورکلارک رو ۹۰۰ بزارید !
یا از cpu tawk برا تنظیم dsp استفاده کنید !

amir_198190
30-03-2012, 12:39
با عرض سلام

من این کرنل رو طبق آموزش نصب کردم ولی تو برنامه SaveCpu دمای Cpu رو همش صفر میده

بقیه برنامه ها هیچ مشکلی نداره

لطفا راهنمایی کنید.

با سپاس فراوان

VALiIiANT
30-03-2012, 18:17
با عرض سلام

من این کرنل رو طبق آموزش نصب کردم ولی تو برنامه SaveCpu دمای Cpu رو همش صفر میده

بقیه برنامه ها هیچ مشکلی نداره

لطفا راهنمایی کنید.

با سپاس فراوان

دوست عزیز این برنامه ی save cpu یه مقدار باگ داره !
به همین دلیل دما رو صفر نشون میده
از برنامه ی conky استفاده کنید؛

amir_198190
30-03-2012, 20:03
با عرض سلام وتشکر از حسن نظر شما مدیر عزیز

آیا دمای Cpu که از طریق برنامه Qcpufreq اعلام میشه دقیق هست؟

تیک گزینه More accurate Temperature رو فعال کردم.

با سپاس

melisa queen
30-03-2012, 20:09
با عرض سلام وتشکر از حسن نظر شما مدیر عزیز

آیا دمای cpu که از طریق برنامه qcpufreq اعلام میشه دقیق هست؟

تیک گزینه more accurate temperature رو فعال کردم.

با سپاس

دوست من این برنامه باگ داره، یعنی دمای دقیق را نشان نمی دهد!

یک بار دیگر این نوشته توسط دوست خوبم بهادر را بخونید:

دوست عزیز این برنامه ی save cpu یه مقدار باگ داره !
به همین دلیل دما رو صفر نشون میده
از برنامه ی conky استفاده کنید؛

HSM313
31-03-2012, 13:51
سلام دوستان
من یه مشکل دارم که فکر میکنم جاش اینجا نیست ، ولی میپرسم شرمنده
سی پی یو گوشیم همش روی 805 اور کلاکه
هر بارم که میارمش روی 600 تا صفحه ی گوشی رو قفل میکنم دوباره میره روی 805
اگه امکانش هست کمک کنید تا این مشکلمو برطرف کنم
ممنون

SenAtoR-rEZa
31-03-2012, 14:07
سلام دوستان
ممنون

دوست عزیز شما باید نرم افزارهای cpufreqUI و QCPUFreq رو نصب داشته باشید،بعد از نصب حتما ریست کنید

بعد نرم افزار cpufreqUI رو باز کنید،گزینه Governor رو روی حالت Userspace قرار بدید و بعد به مقدار مشخص اورکلاک کنید و apply رو بزنید و از برنامه خارج بشید و بعد برنامه QCPUFreq رو باز کنید و اگر در برنامه QCPUFreq قسمت Governor رو روی حالت Userspace بود و اورکلاک هم روی مقداری بود که خودتون مشخص کردید از بالای نرم افزار گزینه save رو انتخاب کنید و بعد برنامه رو خارج کنید و حتما ریست کنید

بعد بالا اومدن نتیجه رو ببینید

melisa queen
31-03-2012, 15:16
سلام دوستان
ممنون

به دنبال صحبت های دوست خوبم رضا عزیز باید یگم که شما نرم افزار Battery Patch را نصب دارید. این نرم افزار CPU گوشی شما را همیشه روی 805MHz اورکلاک می کند.

اگر نگران این موضوع هستید این نرم افزار را می توانید پاک کنید!

در پایان، سوال های دیگر خود را در تاپیک های مربوط بپرسید!!

HSM313
01-04-2012, 13:57
دوست عزیز شما باید نرم افزارهای cpufrequi و qcpufreq رو نصب داشته باشید،بعد از نصب حتما ریست کنید

بعد نرم افزار cpufrequi رو باز کنید،گزینه governor رو روی حالت userspace قرار بدید و بعد به مقدار مشخص اورکلاک کنید و apply رو بزنید و از برنامه خارج بشید و بعد برنامه qcpufreq رو باز کنید و اگر در برنامه qcpufreq قسمت governor رو روی حالت userspace بود و اورکلاک هم روی مقداری بود که خودتون مشخص کردید از بالای نرم افزار گزینه save رو انتخاب کنید و بعد برنامه رو خارج کنید و حتما ریست کنید

بعد بالا اومدن نتیجه رو ببینید
سلام
ممنون ولی نشد
بعد از ریست یا قفل کردن صفحه دوباره میره رو حالت قبلش

teks2009
01-04-2012, 18:01
سلام دوستان . من میخوام از برنامه h-e-n استفاده کنم ولی وقتی mount میزنم می نویسه:
unable to connect, no file system available
چی کار کنم ؟

farshidn900
01-04-2012, 18:01
سلام دوستای عزیز کرنل پاور 50 رو من هنوز نصب نکردم میخوام بدونم بینم کامل شده یا هنوز تو مراحل مقدماتیه

farshidn900
01-04-2012, 18:12
سلام دوستان . من میخوام از برنامه h-e-n استفاده کنم ولی وقتی mount میزنم می نویسه:
unable to connect, no file system available
چی کار کنم ؟

دوست عزیز جای سوال شما اینجا نیست
اینجاست

๑۩๑ MaemO ๑۩๑ | تمامی سوالات خود را پیرامون ☼نرم افزارها☼ در این تاپیک مطرح کنید (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=180056)

بعدشم در مورد مشکلتون شما قبل از زدن کلید mount حدود 15 ثانیه مکث کنید بعد mount رو بزنید

melisa queen
01-04-2012, 18:21
سلام دوستای عزیز کرنل پاور 50 رو من هنوز نصب نکردم میخوام بدونم بینم کامل شده یا هنوز تو مراحل مقدماتیه

دوست من ناقص نبود که بخواد کامل بشه!!

پیشنهاد می کنم نصب کنید:mobilestan:

teks2009
01-04-2012, 18:22
دوست عزیز جای سوال شما اینجا نیست
اینجاست

๑۩๑ maemo ๑۩๑ | تمامی سوالات خود را پیرامون ☼نرم افزارها☼ در این تاپیک مطرح کنید (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=180056)

بعدشم در مورد مشکلتون شما قبل از زدن کلید mount حدود 15 ثانیه مکث کنید بعد mount رو بزنید

چرا جاش این جا نیست ؟!! ورژن 49 داشتم خیلی خوب کار میکرد !! ولی اینو نصب کردم کار نمیکنه !!! 15 ثانیه مکث میکنم . تازه اگه 15 ثانیه هم مکث نکنی همچین ارورری نمیده !!

melisa queen
01-04-2012, 18:58
چرا جاش این جا نیست ؟!! ورژن 49 داشتم خیلی خوب کار میکرد !! ولی اینو نصب کردم کار نمیکنه !!! 15 ثانیه مکث میکنم . تازه اگه 15 ثانیه هم مکث نکنی همچین ارورری نمیده !!

دوست من اگه دقت کرده باشید من در پست سوم اشاره کردم که Kpv50 مشکلی برای h-e-n ایجاد نمی کنه!

شما بعد از اینکه وارد h-e-n شدید اگر با اون پیام رو برو شدید ادامه کارهارو انجام بدید. یادمه من هم با این پیام یک بار روبرو شدم که دیدم مشکلی نیست و توستم حافظه ی خارجی که از طریق هاست مود وصل کرده بودم را در فایل منیجر خود گوشی استفاده کنم.

در ضمن دوست من شما در پست قبلیتون اشاره نکرده بودین که با نصب کرنل پاور این مشکل براتون ایحاد شده، به همین دلیل فرشید عزیز گفتن که سوال خودتون را در بخش پرسش و پاسخ بپرسید.

ARSALAN
01-04-2012, 21:53
Unable to connect, no file system available
چی کار کنم ؟

دوست من اگه دقت کرده باشید من در پست سوم اشاره کردم که kpv50 مشکلی برای h-e-n ایجاد نمی کنه!

شما بعد از اینکه وارد h-e-n شدید اگر با اون پیام رو برو شدید ادامه کارهارو انجام بدید. یادمه من هم با این پیام یک بار روبرو شدم که دیدم مشکلی نیست و توستم حافظه ی خارجی که از طریق هاست مود وصل کرده بودم را در فایل منیجر خود گوشی استفاده کنم.

در ضمن دوست من شما در پست قبلیتون اشاره نکرده بودین که با نصب کرنل پاور این مشکل براتون ایحاد شده، به همین دلیل فرشید عزیز گفتن که سوال خودتون را در بخش پرسش و پاسخ بپرسید.

منم مشکل این دوستمون رو دارم اما با این روشی که فرمودید مشکلم حل نشد
حالا باید چی کار کنم

VALiIiANT
01-04-2012, 22:45
حالا باید چی کار کنم

ارسلان جان شما یه بار کرنل پاور رو پاک کن و از طریق مخازن نصبش کن !
میتونی حتی کرنلو فلش بزنی و دوباره نصبش کنی !

ARSALAN
02-04-2012, 10:45
ارسلان جان شما یه بار کرنل پاور رو پاک کن و از طریق مخازن نصبش کن !
میتونی حتی کرنلو فلش بزنی و دوباره نصبش کنی !

ممنون
ولی من با فایل دب نصب نکردم
گوشی رو فلش زدم و بعد از طریق مخازن نصب کردم

melisa queen
02-04-2012, 11:23
ممنون
ولی من با فایل دب نصب نکردم
گوشی رو فلش زدم و بعد از طریق مخازن نصب کردم

ارسلان عزیز شما مطمئن هستی که مشکل از Kpv50 هست؟!

من TMO هم مطالعه کردم، اونجا افرادی که از موس می خواستن استفاده کنند با این پیام روبرو می شدند(دلیل هم این بود که موس دارای سیستم فایل نیست!) که با این حال می تونستند از hostmode استفاده کنند!

به نظر من شما کرنل گوشی را فلش بزن و بعد از اون با استفاده از فایل دب Kpv50 را نصب کن. امیدوارم مشکل حل بشه.

#mosiomm#
02-04-2012, 18:19
حالا باید چی کار کنم

سلام دوستان یه چیزی تو این کرنل در برنامه h-e-n هست اونم اینه که بجای high sped و ful speedیه کم قاطی شده !!!
شما اگه هر کدومو انتخاب کردی و نشد با اون یکی حتما جواب میده منم همین مشکلو داشتم که حل شد.
ولی رو اکثر موارد باید بجای high speed شما ful speed رو باید انتخاب کنی!

teks2009
02-04-2012, 18:24
حالا باید چی کار کنم

سلام ارسلان :bu:
مشکل من اینجوری حل شد : یه بار linux kernel power for user (settings & overclock )با h-e-n پاک کردم و دوباره نصبیدم . رفتم تو h-e-n >settings از filebox گذاشتم رو filemanager بعد بقیه رو مثل قبل برو ولی وقتی رو enumerate زدی قبل این که ارور بده mount رو بزن !! برا من که کار کرد !! :ar:

aalis
03-04-2012, 20:03
با سلام خدمت شما عزیز

من هرکدومو زدم این پیغام اومد:be:
dpkg:status database area is locked by another process

farzan_deyhim
03-04-2012, 20:05
با سلام خدمت شما عزیز

Dpkg:status database area is locked by another process

اگه اپ منيجر بازه ببنديد اگه نه يك بار ريست كنيد مشكلتون حل ميشه

melisa queen
03-04-2012, 22:36
با سلام خدمت شما عزیز

dpkg:status database area is locked by another process

در ادامه ی صحبت فرزان جان، اگر مشکل حل نشد کدهای زیر را به ترتیب در ترمینال وارد کنید؛

sudo gainroot
rm /var/cache/apt/archives/lock
rm /var/lib/dpkg/lock

ترمینال را ببندید و در ترمینال جدید دستورهای مربوط به نصب Kpv50 را وارد کنید.

Top secret
06-04-2012, 01:11
سلام من از بکاپ فرزان | والیانت عزیزاستفاده میکنم کرنل bfs بعدازمدتی دیگه بالا نیومدو ازکرنل49 استفاده کردم چندروز پیش تصمیم به اپدیت v50 کردم.بعداز اپدیت گوشی درحین کارکردن خودبه خود خاموش میشه ممنون میشم راهنمایی کنه هردوتا کرنلم ایرادش برطرف بشه.(درضمن کرنل 49را بافستر انیستال کردم بعدازریست دوباره بافستربهKpv50 اپدیت کردم).

SenAtoR-rEZa
06-04-2012, 01:25
سلام من از بکاپ فرزان | والیانت عزیزاستفاده میکنم کرنل bfs بعدازمدتی دیگه بالا نیومدو ازکرنل49 استفاده کردم چندروز پیش تصمیم به اپدیت v50 کردم.بعداز اپدیت گوشی درحین کارکردن خودبه خود خاموش میشه ممنون میشم راهنمایی کنه هردوتا کرنلم ایرادش برطرف بشه.(درضمن کرنل 49را بافستر انیستال کردم بعدازریست دوباره بافستربهKpv50 اپدیت کردم).

شما برنامه QCPUfreq رو باز کنید و تیکه گزینه smartrflex رو بردارید و save کنید و گوشی رو ریست کنید

Top secret
06-04-2012, 01:37
با تشکر ولی اصلا"تیکشو نگذاشته بودم.دوباره چک کردم تیک نداشت.

melisa queen
06-04-2012, 10:20
با تشکر ولی اصلا"تیکشو نگذاشته بودم.دوباره چک کردم تیک نداشت.

دوست من با استفاده از این تاپیک کرنل گوشی خود را فلش یزنید و سپس با استفاده از آموزش پست نخست اقدام به نصب Kpv50 کنید.

برای KpBFS به تاپیک مربوطه بروید تا دوستان در اون تاپیک کمکتون کنند.

فلش کرنل (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=120976)

milad.nikzad
06-04-2012, 13:33
دوستان شاید به نظر مسخره بیاد ولی بعد دو سال داشتن این گوشی هنوز نمی دونم این کرنل چی هست و به چه کاری میاد.
لطفا یکی بگه چی هست و به چه کاری میاد.:ah:

SenAtoR-rEZa
06-04-2012, 13:41
دوستان شاید به نظر مسخره بیاد ولی بعد دو سال داشتن این گوشی هنوز نمی دونم این کرنل چی هست و به چه کاری میاد.

در واقع اینجور میشه گفت که کرنل هسته ی گوشی هستش و تمامی اطلاعات سیستم عامل و سخت افزار با کرنل در ارتباط هستش

همونطور که در صحبتهام گفتم تاثیرات زیادی داره.این تاثیرات رو میشه روی رم-کارت گرافیکی و یا حتی صدا و مخصوصا cpu میشه مشاهده کرد

خلاصه کلام با توجه به برنامه نویسی هایی که روی کرنل انجام میشه قابلیت های گوشی رو افزایش میده و میتونید از گوشی بهره بیشتری ببرید و استفاده های متفاوتی کنید

melisa queen
06-04-2012, 13:49

دوست من شما این سوال را بهتر بود در بخش پرسش و پاسخ می پرسیدید!

در کرنل pr1.3 خیلی از ویژگی ها که یک کابر بتواند از آن برای بهینه کردن N900 خود استفاده کند، وجود ندارد!

بنابراین توسعه دهندگان نرم افزاری Maemo به این فکر افتادن تا ویژگی هایی جالب و کاربردی به این گوشی اضافه کنند.

به عنوان مثال، Overclocking برای افزایش سرعت گوشی، استفاده از هاست مود برای اتصال فلش مموری و انواع حافظه های خارجی به این غول لینوکس N900، ضبط و پخش ویدئوها با کیفیت HD و ... که هیچ کدام از این قابلیت ها در کرنل Pr1.3 وجود ندارد!

پس خیلی لازم است که شما کرنل پاور را بر روی گوشی خود نصب کنید!

#mosiomm#
06-04-2012, 13:52
در واقع اینجور میشه گفت که کرنل هسته ی گوشی هستش و تمامی اطلاعات سیستم عامل و سخت افزار با کرنل در ارتباط هستش

همونطور که در صحبتهام گفتم تاثیرات زیادی داره.این تاثیرات رو میشه روی رم-کارت گرافیکی و یا حتی صدا و مخصوصا cpu میشه مشاهده کرد

خلاصه کلام با توجه به برنامه نویسی هایی که روی کرنل انجام میشه قابلیت های گوشی رو افزایش میده و میتونید از گوشی بهره بیشتری ببرید و استفاده های متفاوتی کنید
با تشکر از شما
آقا شما که یه اطلاعاتی دادید یه پیشنهاد !
البته میدونم اینجا جاش نیست ولی اگه دوستان توانایی دارن یه کرنل انحصاری موبایلستان بسازن !

SenAtoR-rEZa
06-04-2012, 14:11
با تشکر از شما
آقا شما که یه اطلاعاتی دادید یه پیشنهاد !
البته میدونم اینجا جاش نیست ولی اگه دوستان توانایی دارن یه کرنل انحصاری موبایلستان بسازن !

این پیشنهاد رو باید به تیم انحصاری MaemO Fans ارائه بدید

#mosiomm#
06-04-2012, 21:46
این پیشنهاد رو باید به تیم انحصاری maemo fans ارائه بدید

چطوری باهاشون ارتباط برقرار کنم ؟
اگه ایمیلی چیزی هست معرفی کنید

SenAtoR-rEZa
06-04-2012, 22:02
چطوری باهاشون ارتباط برقرار کنم ؟
اگه ایمیلی چیزی هست معرفی کنید

شما میتونستی این مورد رو در پروفایل من مطرح کنید و نه اینجا و در این تایپیک

برای برقراری ارتباط با گروه میتونید به Face-b00k گروه مراجعه کنید و یا اینکه با مدیران بخش جناب آقایان SAJJAD - QUANTUM - techno2001 - MaKenZi - و دیگر عزیزان که جزء این گروه هستند در ارتباط باشید

VALiIiANT
10-04-2012, 13:39
به دلیل اینکه کرنل پاور جز مهمترین برنامه های نصبی کاربردی روی گوشی می باشد
این تاپیک تا معرفی ورژن بعدی

مهم شد ؛

مدیرت انجمن میمو

zizool
19-04-2012, 22:51
این ورژن 50 یه کم سرعتا کم کرده..49 عالی بود

radyab1297
20-04-2012, 09:59
با سلام
این ورژن تا اینجا کاملترین ورژن هستش
پیشنهاد میکنم نصب کنین
سرعتش هم خوب و مصرف باطریش خیلی قابل قبوله
فقط اگه قبلا ورژن دیگه ای نصب دارین پاکش کنین و بعد اینو نصب کنین
با سپاس

#mosiomm#
20-04-2012, 10:31
با سلام
این ورژن تا اینجا کاملترین ورژن هستش
پیشنهاد میکنم نصب کنین
سرعتش هم خوب و مصرف باطریش خیلی قابل قبوله
فقط اگه قبلا ورژن دیگه ای نصب دارین پاکش کنین و بعد اینو نصب کنین
با سپاس

یعنی منظورت اینه که اگه کرنل دیگه ای در کنارش نصب باشه درست کار نمیکنه ؟

SenAtoR-rEZa
20-04-2012, 13:07

همیشه زمانی که آپدیت جدیدی برای کرنل پاور ارائه میشه،بهترین روش آپدیت کرنل این هستش که کرنل قبلی رو پاک کنید،گوشی رو خاموش / روشن کنید و بعد اقدام به نصب کرنل جدید کنید

#mosiomm#
20-04-2012, 15:35
همیشه زمانی که آپدیت جدیدی برای کرنل پاور ارائه میشه،بهترین روش آپدیت کرنل این هستش که کرنل قبلی رو پاک کنید،گوشی رو خاموش / روشن کنید و بعد اقدام به نصب کرنل جدید کنید

پس با این حساب من که الان کرنل 50 را نصب دارم باید کرنل 49 هم که نمیتونم واردش بشم رو پاک کنم ؟

خب با همون دستور apt-get remove kernel 49 پاکش کنم یا راه دیگه ای داره ؟
اگه با همین روشه باید چی تایپ کنم ؟ kernel 49 یا نام دیگه ای داره که باید تایپ کنم ؟
ممنون به خاطر جواب هاتون!

SenAtoR-rEZa
20-04-2012, 18:29
پس با این حساب من که الان کرنل 50 را نصب دارم باید کرنل 49 هم که نمیتونم واردش بشم رو پاک کنم ؟

خب با همون دستور apt-get remove kernel 49 پاکش کنم یا راه دیگه ای داره ؟
اگه با همین روشه باید چی تایپ کنم ؟ kernel 49 یا نام دیگه ای داره که باید تایپ کنم ؟
ممنون به خاطر جواب هاتون!

اونی که شما ازش صحبت میکنید توی منوی مولتی بوت مشاهده میشه

برای پاک کردن اون گزینه از مولتی بوت به مسیر زیر برید ( توسط برنامه FileBox و یا WinSCP )

etc/multiboot.d

و اون عبارتی که گزینه kernel49 هستش رو پاک کنید و گوشی رو خاموش و با کیبورد باز روشن کنید و مشاهده میکنید که گزینه مربوط به kernel 49 پاک شده

radyab1297
20-04-2012, 23:08

به هیچ وجه درست کار نمیکنه
چون کرنل چیزیه که رو سیستم گوشی میشینه و متفاوته با سیستم عامل که بشه چند تا نصب کرد.
پس حتما پاک کن قبلی رو. تو فستر 3 تا فایل هست که اول اونا رو پاک کن با این اسامی:
linux kernel for power users
linux kernel for power users(boot image for multiboot
linux kernel for power users(settings and overclock
یه چیزای دیگه ممکنه کنارش پاک کنه که مشکلی نداره.
بعدش ریست با کیبورد باز و بالا اومدن با کرنل omap
بعد کرنل پاور رو نصب کن
ریست کن
حله :ag:

VALiIiANT
21-04-2012, 14:03
این ورژن 50 یه کم سرعتا کم کرده..49 عالی بود

۴۹ خوب بود ولی بزرگترین اشکالش مصرف باطریش بود چون dsp ها به شکل واقعا بدی طوری که به گوشی فشار میمود تنظیم شده بودن !

amiin_niima
22-04-2012, 02:24
سلام به همه دوستاي گل.من كرنل پاور ورژن 48 داشتم. پاكش كردم

بعدش رفتم اينجا etc/multiboot.d و از اينجا هم پاكش كردم و ورژن 50

رو كامل نصب كردم.ولي وقتي ريست كردم خبري از كرنل پاور 50 نيست.

اينجا etc/multiboot.d هم نيست. چيكار كنم.؟ ممنون ميشم كمكم كنيد.

SenAtoR-rEZa
22-04-2012, 07:27
سلام به همه دوستاي گل.من كرنل پاور ورژن 48 داشتم. پاكش كردم

بعدش رفتم اينجا etc/multiboot.d و از اينجا هم پاكش كردم و ورژن 50

رو كامل نصب كردم.ولي وقتي ريست كردم خبري از كرنل پاور 50 نيست.

اينجا etc/multiboot.d هم نيست. چيكار كنم.؟ ممنون ميشم كمكم كنيد.

شما در همین وضعیت به کرنل معنولی نوکیا که بوت میشید،کرنل پاوری که نصب کردید رو پاک کنید،گوشی رو خاموش / روشن کنید،و باز به کرنل معمولی که بوت شدید حال کرنل پاور جدید رو نصب کنید :

enhancel linux kernel for power user
enhanced linux kernel for power user ( bootimg )
enhanced linux kernel for power user ( setting & overclock )

شما گزینه دوم و یا سوم رو که نصب کنید مابقی باهاش نصب میشن

amiin_niima
22-04-2012, 08:49
سلام رضا جان.اين كارم كردم بازم نيومد.مجبورم بك آپ قبلي رو نصب كنم.دستت درد نكنه.

amiin_niima
23-04-2012, 00:39
سلام به همه دوستاي گل. موفق شدم نصب كنم. ولي به يه مشكل بزرگ برخوردم.

اونم اينه كه فضاي rootfs قبل از نصب 40 بود. الان شده 22.! حالا بايد چيكار كنم.؟

FARZAD_B13
23-04-2012, 00:52
سلام به همه دوستاي گل. موفق شدم نصب كنم. ولي به يه مشكل بزرگ برخوردم.

اونم اينه كه فضاي rootfs قبل از نصب 40 بود. الان شده 22.! حالا بايد چيكار كنم.؟

دوست عزیز جای تعجب نیست نصب کرنل و برنامه ها فضای rootfs شما رو اشغال میکنه که میتونید از طریق روش هایی که در بخش اموزشی هست این فضا را افزایش بدید.

amiin_niima
23-04-2012, 01:00
خب فرزاد جان با كرنل پاور 48

40تا خالي بود.منظورم اينه كه اين

كرنل پاور سنگين تر از قبليه و واسه

همه اينجوري شده.؟يا فقط مشكل منه.؟

VALiIiANT
23-04-2012, 03:27

سلام
دوست عزیز این کرنل حجم بیشتری که به چشم بیاد نسبت به ورژن های قبلی نداره منتها شما از
روش های معرفی شده مخصوصا اسکریب میمو فنز استفاده کنید !

ti_henry
23-04-2012, 11:59
سلام خسته نباشین
من از وقتی کرنل پاور 50 را نصب کردم گوشیم همش ریست میشه
لطفا راهنمایی کنین
با تشکر

VALiIiANT
23-04-2012, 15:45
سلام خسته نباشین
من از وقتی کرنل پاور 50 را نصب کردم گوشیم همش ریست میشه
لطفا راهنمایی کنین
با تشکر

سلام ؛

شما وقتی اور میکنین رو ۹۰۰ تیک گزیینه ی smart reflex رو بردارین !

radyab1297
26-04-2012, 11:41

سلام
اول بگم که مال من بعد از پاک کردن کرنل 49 و نصب 50 فقط 1Mib از rootfs کم شد.
این اتقاق زمانی میفته که دو تا کرنل همزمان روی گوشی سوار باشه.
یعنی کرنل 49 کامل فایلاش هست بدون اینکه کار کنه و از اول فایلای کرنل 50 رو میریزین که در حدود 15MiB فضا اشغال میکنه. پس اون فضایی که باید از کرنل 49 رو برای شما آزاد کنه، نکرده.
پس از روش من تو صفحه 7 همین پست استفاده کنین. یعنی پاک کردن کرنل قبل و نصب کرنل جدید حتما تو کرنل اصلی گوشی اجرا بشه.

ariyana_reza
07-05-2012, 16:10
slam man system debian nasb kardam vali kernel power nasb nemishe ke bade riboot betonam ba kernel bfs bala biyam chikar konam

farshidn900
07-05-2012, 17:24
باسلام خدمت همه دوستان بنده الان دارم از بکاپ فرزان والیانت استفاده میکنم که کرنل49 و bfs هست ولی الان میخوام به کرنل 50 آپدیت کنم
حالا یه سوال:
این کرنل 50 کامل شده یا نه هنوز در شُرُف کامل شدن هست
سوال بعدی اینه که میرم تو فستر که کرنل رو آپدیت کنم اخطار میده یعنی اینکه دانلود میشه ولی نصب نمیشه
تو app گوشی هم که بازم نصب نمیشه

FARZAD_B13
07-05-2012, 18:07
باسلام خدمت همه دوستان بنده الان دارم از بکاپ فرزان والیانت استفاده میکنم که کرنل49 و bfs هست ولی الان میخوام به کرنل 50 آپدیت کنم
حالا یه سوال:
این کرنل 50 کامل شده یا نه هنوز در شُرُف کامل شدن هست
سوال بعدی اینه که میرم تو فستر که کرنل رو آپدیت کنم اخطار میده یعنی اینکه دانلود میشه ولی نصب نمیشه
تو app گوشی هم که بازم نصب نمیشه

من خودم اپدیت نکردم هنوز ولی ورژن stable و کامل فکر میکنم باشه ولی خب هر چند که اپدیت هایی که انجام میشه قابلیت هایی رو اضافه میکنه نه که صرفا ناقص باشه.
شما کرنل 49 رو پاک کن و 50 رو نصب کن
از ارورت هم اسکرین بزار تا بهتر بشه نظر داد

farshidn900
08-05-2012, 10:43
دوستان تو پست قبل گفتم که از بکاپ فرزان والیانت استفاده میکنم دیشب هم بدون اینکه هیچ کدوم از کرنل ها رو پاک کنم از طریق فستر کرنل گوشی رو به 50 آپدیت کردم و یه خاموش روشن کردم ولی وقتی که روشن شد اون ارور قرمز رنگ اومد و دوباره خاموش شد
بنده هم دوباره روشن کردم دیگه خطای ندیدم و کامل اومد بالا و وقتی تو فستر نگاه کرده دیدم با کرنل omap بالا اومده
یه خاموش کردم و با کیبورد باز گوشی رو روشن کردم و دیدم که 4 نوع بوت داره به نام های زیر :
kernel omap2
kernel bfs
kernel 49
kernel 50
منم با 50 بالا اومدم مشکلی هم نیست فضای rootfs هم 42 هستش
حالا میخوام بدونم مشکلی نیست که اینجوریه
اگه هست بگید کدوم رو پاک کنم و چجوری پاکشون کنم
ممنون و مرسی بابت راهنماییتون

melisa queen
08-05-2012, 12:20
دوستان تو پست قبل گفتم که از بکاپ فرزان والیانت استفاده میکنم دیشب هم بدون اینکه هیچ کدوم از کرنل ها رو پاک کنم از طریق فستر کرنل گوشی رو به 50 آپدیت کردم و یه خاموش روشن کردم ولی وقتی که روشن شد اون ارور قرمز رنگ اومد و دوباره خاموش شد
بنده هم دوباره روشن کردم دیگه خطای ندیدم و کامل اومد بالا و وقتی تو فستر نگاه کرده دیدم با کرنل omap بالا اومده
یه خاموش کردم و با کیبورد باز گوشی رو روشن کردم و دیدم که 4 نوع بوت داره به نام های زیر :
kernel omap2
kernel bfs
kernel 49
kernel 50
منم با 50 بالا اومدم مشکلی هم نیست فضای rootfs هم 42 هستش
حالا میخوام بدونم مشکلی نیست که اینجوریه
اگه هست بگید کدوم رو پاک کنم و چجوری پاکشون کنم
ممنون و مرسی بابت راهنماییتون

دوست من با نصب Kpv50 دیگر نمی توانید از Kpv49 استفاده نمایید!

به مسیر زیر بروید و فایل مربوط به Kpv49 را با پسوند item. پاک کنید؛

/etc/multiboot.d

farshidn900
08-05-2012, 12:42
دوست من با نصب kpv50 دیگر نمی توانید از kpv49 استفاده نمایید!

به مسیر زیر بروید و فایل مربوط به kpv49 را با پسوند item. پاک کنید؛

/etc/multiboot.d

دوست من فقط 49 رو پاک کنم

farzan_deyhim
08-05-2012, 13:37
دوست من فقط 49 رو پاک کنم

اره دادا فقط كرنل 49

farshidn900
08-05-2012, 14:54
اره دادا فقط كرنل 49

عزیز یه نگاه به عکس زیر میندازی ممنون میشم
راهنمایی کنید

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=726474&stc=1&d=1336478038

FARZAD_B13
08-05-2012, 15:06
عزیز یه نگاه به عکس زیر میندازی ممنون میشم
راهنمایی کنید

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=726474&stc=1&d=1336478038

شما از فستر نگاه کن اگه فایلی مربوط به 49 نبود ایکنش رو پاک کنی کافیه و مشکلی نیست.

roverman1384
18-05-2012, 10:00
با سلام
آقا شرمنده ، من کلا گوشی رو فلش زدم و هیچ بکاپی هم روش نریختم
خودم کرنل 50 رو البته آفلاین نصبیذم که با موفقیت نصب شد ، اما رو multiboot دو تا گزینه هس که مختصرا به این صورت
1. maemo with kernel 50
2.backup menu
به عبارتی maemo omap نیست البته من رو multiboot ، عدد 0(صفر) رو میزنم که معمولا تو کل بکاپا میرف تو مائموی default که متاسفانه یه پیغام قرمز میاد و بعدم ریست
اگه لطف کنید راهنمایی کنید دوستان

melisa queen
18-05-2012, 10:18
با سلام
آقا شرمنده ، من کلا گوشی رو فلش زدم و هیچ بکاپی هم روش نریختم
خودم کرنل 50 رو البته آفلاین نصبیذم که با موفقیت نصب شد ، اما رو multiboot دو تا گزینه هس که مختصرا به این صورت
1. maemo with kernel 50
2.backup menu
به عبارتی maemo omap نیست البته من رو multiboot ، عدد 0(صفر) رو میزنم که معمولا تو کل بکاپا میرف تو مائموی default که متاسفانه یه پیغام قرمز میاد و بعدم ریست
اگه لطف کنید راهنمایی کنید دوستان

فایل زیر را نصب کنید؛

multiboot-kernel-maemo (http://repository.maemo.org/extras-devel/pool/fremantle/free/m/multiboot-extras/multiboot-kernel-maemo_0.3-1_armel.deb)

امیدوارم مشکل حل بشه.

BAHRAM_ra
19-05-2012, 10:41
باعرض سلام وخسته نباشيد
ابتا كرنل پاور گوشي از مسير etc/multiboot.d پاك كردم وبعد طبق آموزش از طريق ترمينال كدها را زدم اما در آخر ترمينال زد no change meno از نظر شما علت چي ميتونه باشه

farzan_deyhim
19-05-2012, 13:43
باعرض سلام وخسته نباشيد
ابتا كرنل پاور گوشي از مسير etc/multiboot.d پاك كردم وبعد طبق آموزش از طريق ترمينال كدها را زدم اما در آخر ترمينال زد no change meno از نظر شما علت چي ميتونه باشه

شما اول بايد كد ميزديد بعد اون پاك ميكرديد برعكس زديد جواب نميده

BAHRAM_ra
19-05-2012, 20:17
سلام فرزان جان
یعنی باید فلش بزنم چون فضای rootfs به 25 رسیده ،سرعت گوشیم خوب شده اما داخل multiboot از کرنل خبری نیست متشکرم یه راهنمائی کن

farzan_deyhim
19-05-2012, 21:52
سلام فرزان جان
یعنی باید فلش بزنم چون فضای rootfs به 25 رسیده ،سرعت گوشیم خوب شده اما داخل multiboot از کرنل خبری نیست متشکرم یه راهنمائی کن

اين تست كن ببين جواب ميده اگه داد كه ادامه ميدي اگه نه بايد فلش كنيد
لينك دانلود (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/I_jQyt4UqU/01-maemo-kernel-power-2.6.28.10-power49.rar)

vahidlove
30-05-2012, 14:56
سلام كسي از كرنل جديد خبري داره

SenAtoR-rEZa
30-05-2012, 15:40
سلام كسي از كرنل جديد خبري داره

داداش کرنل 50 مدت زمان زیادی ازش نگذشته که معرفی شده

اگر کرنل جدیدی هم ارائه بشه،دوستان معرفی میکنن

ha-ab
03-06-2012, 00:25
سلام به دوستان
من يه يک ماهي هست که کرنل 50 رو نصب کردم. اما بعد از نصب اين کرنل مجبورم هر چند روز يک بار گوشي رو ريستار کنم چرا که سرعت گوشي به شدت پايين مياد، حتي اگه از اورکلاک هم استفاده کنم فرقي نميکنه.
آيا دوستان هم همين مشکل رو دارن يا خير؟
چه کنم که اين مشکل حل شه؟

rootfs هم 26 مگ هست.

sazekhamoosh
03-06-2012, 01:41
سلام به دوستان
من يه يک ماهي هست که کرنل 50 رو نصب کردم. اما بعد از نصب اين کرنل مجبورم هر چند روز يک بار گوشي رو ريستار کنم چرا که سرعت گوشي به شدت پايين مياد، حتي اگه از اورکلاک هم استفاده کنم فرقي نميکنه.
آيا دوستان هم همين مشکل رو دارن يا خير؟
چه کنم که اين مشکل حل شه؟

rootfs هم 26 مگ هست.

دوست گرامی شما به این بخش یه سر بزن وفضای rootfs گوشیت رو
افزایش بده...

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=203507&page=4

ha-ab
03-06-2012, 10:31
دوست گرامی شما به این بخش یه سر بزن وفضای rootfs گوشیت رو
افزایش بده...

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=203507&page=4

سلام
ممنون از کمکتون
اين کار رو انجام دادم و فضاي rootfs از 26 به 43 تغيير کرد.
بايد يه چند روز باهاش کار کنم ببينم نتيجه چي ميشه.

موفق باشيد.

sazekhamoosh
03-06-2012, 11:22
سلام
ممنون از کمکتون
اين کار رو انجام دادم و فضاي rootfs از 26 به 43 تغيير کرد.
بايد يه چند روز باهاش کار کنم ببينم نتيجه چي ميشه.

موفق باشيد.

سلام.درکل rootfs فضای نصب برنامه روی گوشی هست که رابط مستقیم روی سرعت
گوشی داره.اگه مشکلتون کمبود این فضا بوده دیگه مشکلی نیست وراحت از
گوشیتون استفاده کنید.فقط این فضا باید زیر20 نباشه

ha-ab
03-06-2012, 14:41
راستي يه سوال ديگه
وقتي گوشي رو ريست ميکنم. ديگه بالا نمياد و مجبورم يه بار با اندرويد يا کرنل قبلي بوت شم و بعد دوباره با کرنل 50؟
به نظر شما مشکل از کجاست؟
کرنل 49 رو پاک کردم و همه چي هم آپديت هست. cssu و مخلفاتش هم نصبه.
نسخه cssu 21.2011.38-1tmaemo3.1 هست
نسخه گوشي هم الان 21.2011.38.1 هست

موفق باشيد.

SenAtoR-rEZa
03-06-2012, 17:48
راستي يه سوال ديگه
وقتي گوشي رو ريست ميکنم. ديگه بالا نمياد و مجبورم يه بار با اندرويد يا کرنل قبلي بوت شم و بعد دوباره با کرنل 50؟
به نظر شما مشکل از کجاست؟
کرنل 49 رو پاک کردم و همه چي هم آپديت هست. cssu و مخلفاتش هم نصبه.
نسخه cssu 21.2011.38-1tmaemo3.1 هست
نسخه گوشي هم الان 21.2011.38.1 هست

موفق باشيد.
مولتی بوتت دچار مشکل شده

مولتی بوت رو دوباره نصب کن یا reinstall کن

milad-x
14-07-2012, 18:33
جاااااااااااااااااااااااا ااااااان؟!!!!!!!!!!!!!!

* Enabled cdrom drivers

:ai:

این یعنی چی آیا؟!
یعنی از طریق برنامه h-e-n میشه cd-rom رو هم به گوشی نصب و سی دی تماشا کنیم؟!!!!!!!!!!

:ai:

دیگه N900 اینقدر خفن شده؟:bm::bm:

sisi_cj
14-07-2012, 19:23
با سلام
من قبلا از همین روش کرنلو نصب کردم با مشکل ارور قرمز و ارور Unknown در قسمت about مواجه شدم.
من وقتی اندرویدو نصب کردم یه کرنل هم نصب شد با کرنل 50 فرق داره؟
مرسی

Moji908
14-07-2012, 19:52
با سلام
من قبلا از همین روش کرنلو نصب کردم با مشکل ارور قرمز و ارور unknown در قسمت about مواجه شدم.
من وقتی اندرویدو نصب کردم یه کرنل هم نصب شد با کرنل 50 فرق داره؟
مرسی

با سلام
دوست عزیز یکی از پیش نیازهای نصب نیدرویید همون کرنال 50 هستش که آقا ایمان توی تاپیک نصب نیدرویید گفته
با تشکر

sisi_cj
14-07-2012, 20:21
ممنون از جوابت
یعنی الان واسم کرنل 50 نصبه؟اما باز با ارور قرمز مواجه میشم
یعنی maemo 2.6.28-omap1 کرنل 50 ست؟
با تشکر

FARZAD_B13
14-07-2012, 21:03
ممنون از جوابت
یعنی الان واسم کرنل 50 نصبه؟اما باز با ارور قرمز مواجه میشم
یعنی maemo 2.6.28-omap1 کرنل 50 ست؟
با تشکر

دوست من اون کرنل که احتمالا کرنل نیتدروید هست
ولی برای نصب کرنل پاور باید از طریق فستر فایل های زیر رو نصب کنید تا پاور فعال بشه که اگه گوشی رو روشن کنید با کیبورد باز یه گزینه در مولتی بوت با عنوان kernel-power ایجاد شده.

kernel-power-headers_2.6.28-10power50_armel.deb
kernel-power-bootimg_2.6.28-10power50_armel.deb
kernel-power-flasher_2.6.28-10power50_armel.deb
kernel-power-modules_2.6.28-10power50_armel.deb
kernel-power_2.6.28-10power50_armel.deb

milad-x
16-07-2012, 12:57
من کرنل گوشی رو به این ورژن ۵۰ ارتقاء دادم بروش پست اول
همه چیزش خوبه
فقط یه مشکلی دارم
اورکلاک بعد از هر ری استارت باید از نو تنظیم بشه!چاره ای نداره؟!
همین باعث میشه گوشی در زمان استارت آپ خیلی دیر لود بشه

اگه راه حلی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

SenAtoR-rEZa
16-07-2012, 13:23
من کرنل گوشی رو به این ورژن ۵۰ ارتقاء دادم بروش پست اول
همه چیزش خوبه
فقط یه مشکلی دارم
اورکلاک بعد از هر ری استارت باید از نو تنظیم بشه!چاره ای نداره؟!
همین باعث میشه گوشی در زمان استارت آپ خیلی دیر لود بشه

اگه راه حلی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

برنامه های cpufreqUI و CPUFreq رو نصب کنید و گوشی رو خاموش/روشن کنید

برنامه cpufreqUI رو باز کنید،در قسمت Governor گزینه userspace رو انتخاب کنید،حالا اورکلاک مورد نظر رو انتخاب کنید و Apply کنید

حالا برنامه CPUFreq رو باز کنید اگر میزان اورکلاک و گزینه userspace در قسمت Governor فعال بود روی تب برنامه کلیک کنید و وارد setting بشید و 3 گزینه اول رو تیک دار کنید و Save بزنید باز روی تب برنامه کلیک کنید و با زدن دکمه Save تمامیه تغییرات رو ذخیره کنید و گوشی رو خاموش/روشن کنید

در ضمن گزینه SmartRefleX نباید فعال باشه

milad-x
17-07-2012, 12:50
ضم
برنامه های cpufreqUI و CPUFreq رو نصب کنید و گوشی رو خاموش/روشن کنید

برنامه cpufreqUI رو باز کنید،در قسمت Governor گزینه userspace رو انتخاب کنید،حالا اورکلاک مورد نظر رو انتخاب کنید و Apply کنید

حالا برنامه CPUFreq رو باز کنید اگر میزان اورکلاک و گزینه userspace در قسمت Governor فعال بود روی تب برنامه کلیک کنید و وارد setting بشید و 3 گزینه اول رو تیک دار کنید و Save بزنید باز روی تب برنامه کلیک کنید و با زدن دکمه Save تمامیه تغییرات رو ذخیره کنید و گوشی رو خاموش/روشن کنید

در ضمن گزینه SmartRefleX نباید فعال باشه

آقا این cpufreqUI تو مخازن بود نصب کردم
اماCPUFreq نبود
روی گوشیم qCPUFreq نصب هست

ضمناً توی تنظیماتش طبق دستور شما userspace رو زدم اما applye نمیشه!

VALiIiANT
17-07-2012, 18:02
ضم

آقا این cpufreqUI تو مخازن بود نصب کردم
اماCPUFreq نبود
روی گوشیم qCPUFreq نصب هست

ضمناً توی تنظیماتش طبق دستور شما userspace رو زدم اما applye نمیشه!

دوست عز یز برای حل این مشکل بهتره کرنل ئاور رو از نو نصب کنید البته طبق تاپیک آموزشی پیش برین ؛
در ضمن کرنل پاور تاثیر چندانی تو sTARTUP نداره .

موفق و پیروز باشید ؛

milad-x
19-07-2012, 20:41
دوست عز یز برای حل این مشکل بهتره کرنل ئاور رو از نو نصب کنید البته طبق تاپیک آموزشی پیش برین ؛
در ضمن کرنل پاور تاثیر چندانی تو sTARTUP نداره .

موفق و پیروز باشید ؛

دوست من:

۱- نگفتم کرنل پاور در استارت آپ مؤثره!!!!!!! گفتم افت کلاک cpu ! یعنی وقتی اور کلاک باشه سریعتر لود میشه!

۲- باز هم به نصب مجدد کرنل پاور ربطی نداره٬ چوندقیقاً طبق آموزش نصبش کردم و هیچ مشکلی جز این مورد نداره!
گفتم یکی از نرم افزار هایی که فرمودید در مخازن بوده اون یکی دیگه نیست
ممنون میشم فایل deb از هر دوشون بذارید
چون در مخازن ندیدم یکشو!

FARZAD_B13
20-07-2012, 10:41
دوست من:

۱- نگفتم کرنل پاور در استارت آپ مؤثره!!!!!!! گفتم افت کلاک cpu ! یعنی وقتی اور کلاک باشه سریعتر لود میشه!

۲- باز هم به نصب مجدد کرنل پاور ربطی نداره٬ چوندقیقاً طبق آموزش نصبش کردم و هیچ مشکلی جز این مورد نداره!
گفتم یکی از نرم افزار هایی که فرمودید در مخازن بوده اون یکی دیگه نیست
ممنون میشم فایل deb از هر دوشون بذارید
چون در مخازن ندیدم یکشو!

میلاد جان همون برنامه qcpu برای اورکلاک کافیه
اینم deb برنامه

http://forum.mobilestan.net/Download.png (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/r51p4Kr3XI/qcpufreq-0.4.4-1-armel.deb)
شما از تنظیمات برنامه تیک های موجود رو بزن save کن ریست کن

milad-x
23-07-2012, 19:51
میلاد جان همون برنامه qcpu برای اورکلاک کافیه
اینم deb برنامه

http://forum.mobilestan.net/Download.png (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/r51p4Kr3XI/qcpufreq-0.4.4-1-armel.deb)
شما از تنظیمات برنامه تیک های موجود رو بزن save کن ریست کن

ممنونم بابت فایلی که برای دانلود گذاشتید
متأسفانه همون qcpuferq که از قبل داشتم با هر بار ریستارت بحالت دیفالت گوشی برمیگرده!
با هر بار ریستارت باید تنظیمش کنم روی ۹۰۰-۹۵۰!!
اون برنامه ای هم که در پستهای قبلی معرفی کردید فقط UI اون تو مخازن بود
اون یکی دیگه نبود
هرکاری میکنم درست نمیشه!
یعنی روی تنظیماتی که تعیین میکنم برای cpu ثابت نمی مونه بعد از هر بار ری استارت باز برمیگرده به ۶۰۰!

تیک چی ها رو باید بزنم که دردسر نشه!بجز تیک دما باقیشون تیک خورده!

FARZAD_B13
23-07-2012, 19:57
ممنونم بابت فایلی که برای دانلود گذاشتید
متأسفانه همون qcpuferq که از قبل داشتم با هر بار ریستارت بحالت دیفالت گوشی برمیگرده!
با هر بار ریستارت باید تنظیمش کنم روی ۹۰۰-۹۵۰!!
اون برنامه ای هم که در پستهای قبلی معرفی کردید فقط ui اون تو مخازن بود
اون یکی دیگه نبود
هرکاری میکنم درست نمیشه!
یعنی روی تنظیماتی که تعیین میکنم برای cpu ثابت نمی مونه بعد از هر بار ری استارت باز برمیگرده به ۶۰۰!

تیک چی ها رو باید بزنم که دردسر نشه!بجز تیک دما باقیشون تیک خورده!

شما باید تو کرمل پاور ست کنید کلاک رو
بعد هم در تنظیمات از بالای برنامه تیک هارو بزن بعد سیو کن در اخر بعد هم ریست نباید مشکلی باشه

VALiIiANT
24-07-2012, 03:16
با ریلیز شدن نسخه ی جدید این تاپیک قفل و به آرشیو منتقل میشه ؛

کرنل پاور | Kernel-power version v51 (r1) is now in Extras-Devel (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3094114#post3094114)

تیم میمو