PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هفتاد درصد اپلیکیشن‌های تازه برای iOS نوشته می‌شوند، iOS چهار برابر سودآوری بیشتر برای توسعه‌دهندگان دارد

MODERN
08-06-2012, 10:31
گزارشی که شرکت تبلیغاتی و آمارگیری Flurry منتشر کرده است، نشان می‌دهد که در سه ماه اول سال ۲۰۱۲، از هر ۱۰ اپلیکیشن چدید، ۷ تای آن برای iOS نوشته شده است، این مطلب نشان می‌دهد که پلتفرم شرکت اپل، چقدر در جلب توسعه‌دهندگان موفق عمل کرده است.

معیار این شرکت برای تخمین پروژه‌های تازه، دانلود شدن SDK آمارگیر این شرکت توسط توسعه‌دهندگانی بود که قصد شروع پروژه‌های تازه را داشتند.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=740494&stc=1&d=1339224789

یکی از دلایلی که باعث جلب توجه توسعه‌دهندگان به iOS شده است، میزان سودآوری بیشتر آن، آن هم به میزان چهار برابر نسبت به اندروید است.

عامل بعدی عقب افتادی اندروید نسبت به ios، چندپارگی یا fragmentation‌ای است که در اندروید وجود دارد، یعنی یک توسعه‌دهنده مجبور است برای سخت‌فازارها و نسخه‌های متعدد اندروید برنامه بنویسد.

از نظر سخت‌افزاری اندروید، تنوع بسیار زیادی دارد، طوری که سامسونگ گلکسی اس II که بیشترین میزان استفاده را در میان ۲۰ گجت پرطرفدار اندرویدی دارد، تنها به میزان ۱۰ درصد مورد استفاده قرار می‌گیرد و سهم ۱۷ گجت پرطرفدار دیگر در این فهرست، تنها شش درصد است. به عبارتی یک توسعه‌دهنده اصلا نمی‌تواند بر سخت‌افزار خاصی تمرکز کند.

۷۰ درصد ابزارهای اندرویدی که در شبکه Flurry هستند، هنوز نسخه نان زنجبیلی اندرویدی را اجرا می‌کنند، نسخه‌ای که یک و نیم سال قدمت دارد. حتی نسخه Froyo اندروید، بیشتر از مجموع هانی‌کام و نسخه چهارم اندروید، استفاده می‌شود. یعنی عملا توسعه‌دهنده‌ای که حالا قصد برنامه‌نویسی دارد باید بیشترین تمرکز خود را بر سازگاری اپلیکیشن خود با نسخه‌هایی از انردیوید بگذارد که بیشتر از یک سال پیش عرضه شده بودند! بنابراین او نمی‌تواند خدمات و خصوصیات زیادی برای کاربرانی به‌روزتر در نظر بگیرد و آنها را راضی کند.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=740495&stc=1&d=1339224837

اما در دنیای iOS قضیه کاملا متفاوت است، ۷۵ درصد کاربران نسخه +۵ iOS را که همین امسال عرضه شده است، دارند و این مطلب کار را آسان می‌کند.

منبع (http://thenextweb.com/apps/2012/06/07/flurry-70-of-new-apps-are-made-for-ios-where-developers-make-4x-more-than-on-android/?awesm=tnw.to_1EicU)
1 پزشک

#JOMJOMEH#
08-06-2012, 10:51
هیچ سیستم عاملی تو ضمینه برنامه و نرم افزار به گرد پای اپل نمیتونه برسه
کارش حرف نداره

I-Vahied
08-06-2012, 11:03
من یه روز یه حرفی زدم همه ازم ناراحت شدن و حرف غیر کارشناسانه ای زدی
ببینید اگه یه گوشی صد هسته ای هم تو بازار بیاد و ساپورت نرم افزاری نشه به پشیزی نمی ارزه
ببینید گوشی ۳ جی اس هنوزن که هنوزه موفقه
اینا همش بر میگرده به ساپورا نرم افزاری یه شرکت و صد البته برنامه نویسای اون سیستم عامل
فعلا که اپل فوق العاده موفق بوده تو این کارش

Sent from new iPad using Tapatalk

Unexampled Orion
08-06-2012, 13:17
من یه روز یه حرفی زدم همه ازم ناراحت شدن و حرف غیر کارشناسانه ای زدی
ببینید اگه یه گوشی صد هسته ای هم تو بازار بیاد و ساپورت نرم افزاری نشه به پشیزی نمی ارزه
ببینید گوشی ۳ جی اس هنوزن که هنوزه موفقه
اینا همش بر میگرده به ساپورا نرم افزاری یه شرکت و صد البته برنامه نویسای اون سیستم عامل
فعلا که اپل فوق العاده موفق بوده تو این کارش

Sent from new iPad using Tapatalk
اگه منظورتون از صد هسته ای طعنه زدن به گوگل هست باید بگم حرفتون کاملا" اشتباهه، یه سری به Google Play Store بزنید (البته با چیز پی ان) و Category ها رو باز کنید و ببینید. اگه متعصب نباشید نظرتون حتما" عوض میشه.

mido-mido
08-06-2012, 13:29
من به عنوان یه برنامه نویس(حرفه نه ها...مبتدی:4:...) نظرم اینه:

-راحتترین پلتفرم برای برنامه نویسی ویندوز و ویندوز فون هستش...(بخاطر برنامه ای به اسم visual Studio که همه چی دم دستت هست و خیل راحت کار باهاش...)
-پر در امد ترین پلتفرم برای برنامه نویسی IOS...بخاطر اینه که برنامه ها رو اپل گرون میزاره توی مارکتش...همون برنامه مثلا توی وین فون ممکنه قیمتش نصف باشه...
واسه همین هست که دیولوپری که دنبال پول هست میره سمت IOS...چون میدونه اولا که فروشش رو داره و دوما پول بیشتری گیرش میاد...

(البته گمونم درصدی که اپل از هر برنامه بر میداره زیادتر مایکروسافت توی ویندوز فون باشه...این رو اطلاع ندارم...)

stevee
08-06-2012, 13:33
اپله دیگه کارش درسته

maxomid
08-06-2012, 13:51
هیچ سیستم عاملی تو ضمینه برنامه و نرم افزار به گرد پای اپل نمیتونه برسه
کارش حرف نداره

ُسلام..
به شدت این پست رو تایید میکنم..
3 تا 4 روز ایفون 4 دادشم دستم بود. کیفیت و تعداد apps ,game در ios یک سرو گردن از اندروید بالاتره..
درسته اندروید خیلی نرم افزار و بازیهاش زیاد هست ولی باید قبول کرد هنوز در رده و درجه پایینتر از ios قرار میگیره..

pooya.k
08-06-2012, 13:59
من خودم 3gs داشتم... یه مدت کوتاهم 4 دستم بود...
واقعا هم از لحاظ تعداد و هم از لحاظ کیفیت، برنامه های iOS یه سر و گردن بالاتر از بقیه سیستم عامل ها هستن...
البته این نظر منه...
خیلی از برنامه های مشابه هم زودتر برای iOS ریلیز میشه...

amirreza_r143
08-06-2012, 14:08
در اینکه کیفیت برنامه های اپل بالاتره شکی نیست و دلیلش هم مشخصه ولی تا به حال یادم نمیاد جایی برنامه ای از ios معرفی شده باشه و بهش نیاز داشته باشم ولی در بین برنامه های اندروید پیداش نکنم

khashayar jan
08-06-2012, 14:14
من به عنوان یه برنامه نویس(حرفه نه ها...مبتدی:4:...) نظرم اینه:

-راحتترین پلتفرم برای برنامه نویسی ویندوز و ویندوز فون هستش...(بخاطر برنامه ای به اسم visual Studio که همه چی دم دستت هست و خیل راحت کار باهاش...)
-پر در امد ترین پلتفرم برای برنامه نویسی IOS...بخاطر اینه که برنامه ها رو اپل گرون میزاره توی مارکتش...همون برنامه مثلا توی وین فون ممکنه قیمتش نصف باشه...
واسه همین هست که دیولوپری که دنبال پول هست میره سمت IOS...چون میدونه اولا که فروشش رو داره و دوما پول بیشتری گیرش میاد...

(البته گمونم درصدی که اپل از هر برنامه بر میداره زیادتر مایکروسافت توی ویندوز فون باشه...این رو اطلاع ندارم...)
اولا که بدون اطلاع حرف نزنید!!!
اپل هیچ دستی در قیمت نرم افزار ها ندارد و برنامه نویس است که تعیین میکند برنامه اش مجانی باشد، 1$ باشد ویا 1000$!!!
تازه چند وقت پیش میانگین گرفته بودند ، میانگین برنامه های پولی در اپ استور اپل حداقل 2 یا 3 $ از میانگین برنامه ها در اپ استور اندروید کم تر بود ، ویندوز فون هم که هنوز تا قاطی این آمار گیری ها حساب بشه 4 5 سال وقت لازمه!!!
شما ظاهرا اصلا کلمه ی X-Code به گوشتان نخورده!!
X-Code نرم افزاری است که اپل برای برنامه نویسی در مک ارائه داده مانند Visual Studio که مایکروسافت برای ویندوز ارائه داده
فقط چون اکثرا ویندوز دارن ، از VS استفاده میکنند وگرنه X-Code هم چیزی کم نداره ( البته من خودم تجربه ی شخصی کار با X-Code رو ندارم و نمیتونم با قاطعیت بگم که کدوم برتره)
تازه X-Code هم مجانی هست و هم فاصله ی آپدیت هاش زیاد نیست و لازم نیست هر سال برای به روز بودن چند هزار دلار خرج کرد( البته برای خارجی ها ، چون دولوپر های مد نظر این تاپیک هم همه خارجی هستند وگرنه برای ایرانی ها 1$ خرجشه)

MEHRDAD_ts
08-06-2012, 14:20
حرف همه دوستان متین.واقعا هم درسته ک iOS اپ هاش بیشتر!
اما اگه قرار باشه شما برنامه بخری(نه این که دستگاهت رو هک کنی و برنامه فول نصب کنی.در حالت اصلی) یه نگاهی به قیمت برنامه ها بندازید.
ببینید یه برنامه که توی اپ استور هست و فلان قیمت مبلغش هست.همون برنامه تو پلی استور چنده!
ایا بازم همون قیمت هست؟
من نمیخوام طرفداری اپل یا اندروید رو کنم چون هر 2تاش رو دارم!(هر چند ک جفتشونو هم هک کردم الان!:4:) ولی خب اگه قرار باشه پولی پرداخته بشه برای نرم افزار مسلما شخصی ک میخواد گوشی بخره میره سمت دستگاه و پلتفرمی ک ارزونتر باشه قیمتاش.حالا هر جای دنیا ک میخواد باشه.آدمی به فکر جیبشه نه سود شرکت!

amirreza_r143
08-06-2012, 16:31
اولا که بدون اطلاع حرف نزنید!!!
اپل هیچ دستی در قیمت نرم افزار ها ندارد و برنامه نویس است که تعیین میکند برنامه اش مجانی باشد، 1$ باشد ویا 1000$!!!
تازه چند وقت پیش میانگین گرفته بودند ، میانگین برنامه های پولی در اپ استور اپل حداقل 2 یا 3 $ از میانگین برنامه ها در اپ استور اندروید کم تر بود ، ویندوز فون هم که هنوز تا قاطی این آمار گیری ها حساب بشه 4 5 سال وقت لازمه!!!
شما ظاهرا اصلا کلمه ی x-code به گوشتان نخورده!!
X-code نرم افزاری است که اپل برای برنامه نویسی در مک ارائه داده مانند visual studio که مایکروسافت برای ویندوز ارائه داده
فقط چون اکثرا ویندوز دارن ، از vs استفاده میکنند وگرنه x-code هم چیزی کم نداره ( البته من خودم تجربه ی شخصی کار با x-code رو ندارم و نمیتونم با قاطعیت بگم که کدوم برتره)
تازه x-code هم مجانی هست و هم فاصله ی آپدیت هاش زیاد نیست و لازم نیست هر سال برای به روز بودن چند هزار دلار خرج کرد( البته برای خارجی ها ، چون دولوپر های مد نظر این تاپیک هم همه خارجی هستند وگرنه برای ایرانی ها 1$ خرجشه)
فقط یک مورد رو بگم که درسته که میانگین قیمت نرم افزار های پولی اندروید بیشتره ولی به جاش تعداد نرم افزار های رایگان اندروید خیلی بیشتره