PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر رزولیشن گوشی از 320 به 240 dpi // کارایی بهتر

Crazyman
20-06-2012, 11:29
نکته ی مهم اینکه مسئولیت کار با خودتون هست
گوشیتون باید حتما روت باشد .

برای انجام اینکار 3 روش موجوده : که من به 2 روش اشاره میکنم

746040746041

1- استفاده از برنامه DPI Changer
تنها برنامه ای که رو گلگسی نکسس کار میکنه (فعلا) همین برنامه هست که براحتی میتونید از مارکت یا از اینجا (http://www.wuala.com/KREAT0R.ARG/SGS2/APPS/DPI%20Changer%20Utility_1.0.1.apk?lang=en) دانلود کنید و رزولیشن رو روی 240 تنظیم کنید .

2- تغییرات در فایل build.prop
برای استفاده ازین روش باید گوشیتون روت باشه که دسترسی به فایلهای سیستمی رو داشته باشید .
با استفاده از برنامه روت اکسپلورر فایل system/build.prop را اصلاح کنید .
کد زیر رو :

ro.sf.lcd_density=320
به کد:

ro.sf.lcd_density=240
تغییر دهید . در آخر فایل را Save و ریبوت کنید .

hastam
20-06-2012, 11:55
چه برتری به گوشی اضافه میشه ؟

Crazyman
20-06-2012, 12:23
چه برتری به گوشی اضافه میشه ؟

اگه تو عکسا دقت کنید متوجه میشید که آیکونها ریزتر شده و منوهای بیشتری در دید قرار میگره

mahammaham
26-06-2012, 12:19
240 خيلى ريزميشه به نظر من،من آخر با 280 کنار اومدم:)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

wwwq
22-08-2012, 10:43
روی جلی بین امتحان کردین؟ ایکون screen lock سر جای خودش نیس!!! راهی داره؟

david90
13-09-2012, 11:04
روی جلی بین امتحان کردین؟ ایکون screen lock سر جای خودش نیس!!! راهی داره؟

سلام
درسته ایکون زیادی منحرف میشه به سمت راست ولی شما به جای 240 عدد 280 رو قرار بدین وضعیتش خیلی بهتر میشه و تقریبا برمیگرده سرجاش و ازطرف دیگه اینکه 280 بهتره چون 240 دیگه خیلی کوچیک میشه.

psycho_900
16-10-2012, 17:32
کم کردن dpi رو کیفیت تاچ تاثیر نمیزاره؟
من احساس می کنم دقت سابقو نداره

مثبت
16-10-2012, 18:09
کم کردن dpi رو کیفیت تاچ تاثیر نمیزاره؟
من احساس می کنم دقت سابقو نداره
منم دقیقا همین احساس رو دارم! مخصوصا اون سه دکمه پایین. حتی بعد برگردوندن به تنظیمات سابق

psycho_900
17-10-2012, 17:05
منم دقیقا همین احساس رو دارم! مخصوصا اون سه دکمه پایین. حتی بعد برگردوندن به تنظیمات سابق

من امتحان کردم تا 290 خوب جواب می ده پایینتر از اون دیگه بعضی جاها باید دو باز لمس کنی تا عمل کنه

user-sasan
24-10-2012, 15:56
نکته ی مهم اینکه مسئولیت کار با خودتون هست
گوشیتون باید حتما روت باشد .

برای انجام اینکار 3 روش موجوده : که من به 2 روش اشاره میکنم

746040746041

1- استفاده از برنامه dpi changer
تنها برنامه ای که رو گلگسی نکسس کار میکنه (فعلا) همین برنامه هست که براحتی میتونید از مارکت یا از اینجا (http://www.wuala.com/kreat0r.arg/sgs2/apps/dpi%20changer%20utility_1.0.1.apk?lang=en) دانلود کنید و رزولیشن رو روی 240 تنظیم کنید .

2- تغییرات در فایل build.prop
برای استفاده ازین روش باید گوشیتون روت باشه که دسترسی به فایلهای سیستمی رو داشته باشید .
با استفاده از برنامه روت اکسپلورر فایل system/build.prop را اصلاح کنید .
کد زیر رو :

ro.sf.lcd_density=320
به کد:

ro.sf.lcd_density=240
تغییر دهید . در آخر فایل را save و ریبوت کنید .
من این صفحه رو باز کردم ولی از کجا باید اونو ادیت کرد؟

david90
24-10-2012, 16:13
من این صفحه رو باز کردم ولی از کجا باید اونو ادیت کرد؟

وقتی با روت اکسپلورر به ادرس گفته شده رفتین,بالای صفحه گزینه ی "Mount R/W" رو باید به "R/O" تغییر بدین(روش کلیک کنید تغییر میکنه) بعد روی "build.prop" لمس طولانی کنید و از صفحه باز شده گزینه "Open in Text Editor" رو انتخاب کنید و در صفحه بعدی خط "ro.sf.lcd_density" رو پیدا کنید و روش کلیک کنید و مقدار پیش فرض رو پاک کنید و در نهایت مقدارش رو به میزان دلخواه تعیین کنید و بعد از منو گزینه "Save" رو بزنین و گوشی رو ریبوت کنید.

(البته قبلش اگه از رام بکاپ بگیرین بهتره چون گویا احتمال داره با بعضی رام ها همخوانی نداشته باشه.)

user-sasan
25-10-2012, 09:10
وقتی با روت اکسپلورر به ادرس گفته شده رفتین,بالای صفحه گزینه ی "Mount R/W" رو باید به "R/O" تغییر بدین(روش کلیک کنید تغییر میکنه) بعد روی "build.prop" لمس طولانی کنید و از صفحه باز شده گزینه "Open in Text Editor" رو انتخاب کنید و در صفحه بعدی خط "ro.sf.lcd_density" رو پیدا کنید و روش کلیک کنید و مقدار پیش فرض رو پاک کنید و در نهایت مقدارش رو به میزان دلخواه تعیین کنید و بعد از منو گزینه "Save" رو بزنین و گوشی رو ریبوت کنید.

(البته قبلش اگه از رام بکاپ بگیرین بهتره چون گویا احتمال داره با بعضی رام ها همخوانی نداشته باشه.)
سپاسگزارم دوست گرامی.فقط چند تا پرسش داشتم
1-من با 290 تنظیم کردم و یه خورده فونت آن کوچکتر شد.آیا بهتر نبود تو منوی روشنایی بریم و فونت را آنجا تغییر می دادیم؟ این کار ( تغییر رزولوشن)چه مزایا یا معایبی دارد؟
2- رام گوشی ما اصلی 4.1.2 است.آیا با آن همخوانی دارد؟
3- طریقه بک آپ گرفتن ار رام چگونه است و نیز چگونه گوشی را ریبوت کنیم؟
پوزش می خوام اگه زیاد پرسیدم.آخه خیلی وارد نیستم. :bs:

Crazyman
25-10-2012, 09:21
سپاسگزارم دوست گرامی.فقط چند تا پرسش داشتم
1-من با 290 تنظیم کردم و یه خورده فونت آن کوچکتر شد.آیا بهتر نبود تو منوی روشنایی بریم و فونت را آنجا تغییر می دادیم؟ این کار ( تغییر رزولوشن)چه مزایا یا معایبی دارد؟
2- رام گوشی ما اصلی 4.1.2 است.آیا با آن همخوانی دارد؟
3- طریقه بک آپ گرفتن ار رام چگونه است و نیز چگونه گوشی را ریبوت کنیم؟
پوزش می خوام اگه زیاد پرسیدم.آخه خیلی وارد نیستم. :bs:

فقط فونت نیست که دوست عزیز
با کاهش آن صفحه وسعت بیشتری پیدا میکنه یعنی امکان دید با کوچک شدن صفحه و فونتها و سایر قسمتها بیشتر میشه نمیدونم تونستم توضیح داده باشم یا نه که جریان چیه
مشکلی نیست دوست عزیز میتونید استفاده کنید
برا یکی مزیت حساب میشه و برا یکی دیگه عیب بستگی به خودتون داره
سوال 3 جوابش مربوط به این تاپیک نیست و بارها جواب داده شده کمی حوصله کنید و آموزشها رو مطالعه کنید

user-sasan
25-10-2012, 09:28
نخست سپاسگزارم از پاسخ سریعتون.باور نکردنیه! دوست عزیز من چیزی تو بخش آموزشها ندیدم.یا شاید موضوع آن فرق داشته باشد. اگه براتون میسر هست آدرسشو برام لینک کنید. مرسی

Crazyman
25-10-2012, 09:35
نخست سپاسگزارم از پاسخ سریعتون.باور نکردنیه! دوست عزیز من چیزی تو بخش آموزشها ندیدم.یا شاید موضوع آن فرق داشته باشد. اگه براتون میسر هست آدرسشو برام لینک کنید. مرسی

سوال آخر رو در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید تا به جواب برسید
با تشکر