PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] نحوه کالیبره کردن باتری و راه حلی برای بهبود مصرف باتری در galaxy siii

R.O.L.A
11-08-2012, 16:11
نحوه کالیبره کردن باتری GALAXY SIII به صورت کامل

قبل از هر کاری ی بک اپ بگیرید از کلیه قسمتها داشته باشید ک ب مشکل نخورید

روش اول کالیبره کردن

1 - گوشي باید روت شده باشد
2 - گوشي رو خاموش كنيد
3 - كليدهاي Volume UP + Home + Power رو نگه داريد تا ريكاوري مود ظاهر بشه
4 - يكبار wipe data/factory reset رو انتخاب كنيد
5 - يكبار هم wipe cache partition رو انتخاب كنيد ( با اينكار cash پارتيشن پاك ميشه )
6- یکبار هم wipe battery stats رو انتخاب کنید
7 - گوشي رو ريستارت كنيد و تمام

با تشکر از C0D3R

روش دوم

1 - باطری گوشی رو کامل شارژ کنید تا پیام شارژ کامل را بهتون بده
2 - از گوشی انقدر استفاده کنین که باطری گوشی کاملا خالی بشه و خاموش بشه. (گوشی و روشن نکنید)
3 - گوشی رو شارژ کنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشون داده بشه
4 - گوشی رو از شارژ در بیارید و روشن کنید ، چند دقیقه صبر کنید و دوباره به شارژ بزنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشان داده بشه (گوشی همینطور که به شارژ متصل است بقیه کارها را ادامه دهید)
5 - برنامه Terminal emulator که ضمیمه کردم ، دانلود و روی گوشی نصب کنید
6 - برنامه رو اجرا کنید و تایپ کنید su سپس ok را بزنید (در این موقع از superuser اجازه میخواد که بزنید allow)
7 - این و تایپ کنید و enter بزنید:

rm /data/system/batterystats.bin

8 - تمام شد ، هم اکنون باتری شما کالیبره شده

روش سوم

1 - باطری گوشی رو کامل شارژ کنید تا پیام شارژ کامل را بهتون بده
2 - از گوشی انقدر استفاده کنین که باطری گوشی کاملا خالی بشه و خاموش بشه. (گوشی و روشن نکنید)
3 - گوشی رو شارژ کنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشون داده بشه
4 - گوشی رو از شارژ در بیارید و روشن کنید ، چند دقیقه صبر کنید و دوباره به شارژ بزنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشان داده بشه (گوشی همینطور که به شارژ متصل است بقیه کارها را ادامه دهید)
5 - برنامه Battery Calibration که ضمیمه کردم دانلود و روی گوشی نصب کنید
6 - برنامه را اجرا کنید و دکمه battery calibration را بزنید
7 - تمام شد

با تشکر از loverx5

BatteryCalibration (forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=659092&d=1322811341) Terminal emulator (forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=659094&d=1322811341)

با تشکر از همگی دوستان

راه حل بهبود باطری پست 2

موفق باشید

R.O.L.A
11-08-2012, 16:11
روشهای كم كردن مصرف باتری GALAXY SIII

1.آپگريد كردن رام
2.تنظيم نور صفحه به حداقل(البته اول نور كم به نظرمياد ولي عادت ميكنيد)
3.خاموش كردنgpsوwi fiوبلوتوث
4.غيرفعال كردن برنامه هاي در حال اجرا
5.غيرفعال كردن انيميشن هاي صفحه
---------------------------------------
استفاده از يه تسك منيجر خوب كه برنامه هاي اضافي رو ببنده
--------------------------------------
بردن به حالت فلای مود
اگه دوستان نمودار مصرف باتریشون رو نگاه کن می بینن که حدود 50 % از مصرف برای انتن و پیدا کردن شبکه هست !
پس زمانی که با سیم کارت کار ندارین برین به fly mode !
------------------------------------
فقط استفاده از2Gچون هنوز3Gدرايران نيست از طريقsettings>wireless and networks>mobile networks settings>زدن تيك Use only 2G networks
بازدن اين تيك ديگه موبايل براي جست وجوي شبكه3Gباتري مصرف نمي كنه وفقط2Gرو جست وجو مي كنه
-----------------------------------
. این کد رو در Phone بزنید.
كد:
*#197328640#
حالا وارد منوی Service Mode می شید. حالا به ترتیب زیر وارد منوهای دیگه بشید و در آخر گزینه GSM 900 رو انتخاب کنید و در آخر دکمه Menu گوشی رو فشار بدید و از لیست گزینه END رو بزنید.

DEBUG SCREEN =>PHONE CONTROL=>NETWORK CONTROL=>BAND SELECTION=>GSM BAND=>GSM 900=>Select
GSM 900 Only
. وارد قسمت Setting=>Accounts and sync شده و بعد Check Mark گزینه Background data رو بردارید .

3. وارد منوی Setting=> Sound and display شده وCheck Mark هایAudible Selection و Haptic Feedback و Audible Touch Tones و Phone Vibrateرو بردارید (البته این موارد غیر از Haptic Feedback اختیاری هست ولی بهتره که برداشته بشه) .

4. همون طور که میدونید Brightness صفحه نقش خیلی مهمی درعمر باتری ایفا میکنه پس حتما نور صفحه رو روی حداقل بذارید یا اگه دوست نداشتید تیک Automatic Brightness Adjustment رو بذارید(Setting=> Sound and Display) در ضمن تیک Power Saving Mode رو هم بذارید و زمان Screen Timeout رو هم روی حداقل که 30sec هست تنظیم کنید(البته این مورد هم اختیاری هست ولی تا میتونید زمان رو روی حداقل بذارید)

5. تا می تونید از Background های سنگین استفاده نکنید, یا Background هایی که تصاویر HDRI دارند چون تو مصرف باتریتون تاثیرگذارهستند. من دو روش رو به شما پیشنهاد می کنم. یکی استفاده از یک تصویر تک رنگ یعنی RGB . ساده تر بگم یا قرمز یا سبز یا آبی . دومی استفاده از یک Background مشکی

6. تا می تونید از Widget های سنگین استفاده نکنید (Widget هایی که Animation دارن مثل Beautiful Widgets و امثال اون) چون رو عمر باتری خیلی تاثیر گذار هستن.

7. استفاده از یک Task Manager قوی در کنار Task Manager خود گوشی, که من Advanced Task Killer رو به شما پیشنهاد می کنم. این برنامه یه تنظیماتی داره که در زیر آوردم .
بعد از اینکه برنامه رو Install کردید, اون رو اجرا کنید و بعد دکمه Menu رو بزنید و وارد Setting شده تیک Auto Start رو بذارید, تیک Show Notification رو بردارید, Auto Kill Level رو روی Crazy بذارید, Auto Kill Frequency رو روی When Screen Off بذارید. حالا تو برنامه Check Mark تمام برنامه ها غیر از خود برنامه رو بذارید و بعد دکمه KILL رو بزنید. حالا هر موقع که نور صفحه خاموش شد برنامه تمام برنامه هایی رو که باز هست رو به طور اتوماتیک Kill Process می کنه (-;

8. مورد دیگه ای که رو عمر یاتریتون تاثیر گذاره Service هایی هست که در حال اجرا هستند. چون خیلی از این Service ها سرویس هایی هستند که ما اصلا به اونها احتیاجی نداریم و این سرویس ها تنها کارشون خوردن باتری گوشیتونه

استفاده از یه بکگراند با رنگ تیره هم خیلی موثره
اگر بکگراندی که رنگهای شفاف و نورانی داشته باشه توی خوردن شارژ موثره

با تشکر ویژه از دوست خوبم mamad CJ ب خاطره این پست عالی ک تاثییر زیادی داره

YOUSOF876
11-08-2012, 23:38
ممنون از اموزشتون ولی من نمیتونم 2Gرو پیدا کنم از مسیری که فرمودیدی رفتم ولی نبود منظورتون از 2Gهمون gsm هست؟

payam_2fun
11-08-2012, 23:53
کالیبره کردن چه فایده ای داره ؟ باطری ولتاژ همیشه ثابتی این کارا چه فایده داره ؟ آیا برای گوشی نو لازم است ؟ در روش اول آیا همه برنامه ها و فایل های حافظه داخلی پاک میشود ؟ با تشکر

R.O.L.A
12-08-2012, 00:01
ممنون از اموزشتون ولی من نمیتونم 2Gرو پیدا کنم از مسیری که فرمودیدی رفتم ولی نبود منظورتون از 2Gهمون gsm هست؟

بله دوست عزیز تو قسمت mobile network رو گزینه network mode بزنید و روی gsm only قرار بدید

R.O.L.A
12-08-2012, 00:03
کالیبره کردن چه فایده ای داره ؟ باطری ولتاژ همیشه ثابتی این کارا چه فایده داره ؟ آیا برای گوشی نو لازم است ؟ در روش اول آیا همه برنامه ها و فایل های حافظه داخلی پاک میشود ؟ با تشکر

دوست عزیز بیشتر کالیبره کردن بعد از نصب رام جدید مورده استفاده قرار میگیره.

بعد نصب رام مشکلاتی تو مصرف باطری ب وجود میاد ک با این کار مصرف باطری بهتر میشه.

mansoor dk
12-08-2012, 00:24
روشهای كم كردن مصرف باتری galaxy siii

---------------------------------------
استفاده از يه تسك منيجر خوب كه برنامه هاي اضافي رو ببنده
--------------------------------------

با تشکر ویژه از دوست خوبم mamad cj ب خاطره این پست عالی ک تاثییر زیادی داره

استفاده از تسک منیجرها (کیلرها) تو اندرویید 2.2+ ...اشتباه محضه اصولا نه تنها باعث کاهش مصرف نمیشه بلکه باعث افزایش مصرف+استیبل نبودن میشه دلیلشم واضحه

hossein988
12-08-2012, 01:47
با سلام به نظرتون کدوم روش بهتره
2 یا 3
من نمیتونم رون کنم
فرقی میکنن؟

R.O.L.A
12-08-2012, 10:25
با سلام به نظرتون کدوم روش بهتره
2 یا 3
من نمیتونم رون کنم
فرقی میکنن؟

سلام.

روش سوم راحت هست.گوشی باید حتما روت باشه دوست من

hossein988
13-08-2012, 14:25
تو هر سه مورد باید گوشی روت باشه؟
گوشی من گارانتی هست.گارانتی با روت میپره
چه کنم

aminjpo
13-08-2012, 14:42
دوستان من هم مطلبی توی نارنجی خوندم که اصل مطلب هم منبع بسیار خوبی داشد
به هیچ عنوان در اندروید از تاسک کیلر استفاده نکنید!باعث ناپایداری در سیستم و مصرف بیشتر استفاده بیشتر از پردازنده !

اگر قرار بود مثل سیمبیان گوگل هم تسک کیلر دیفالت می زاشت روش!اخه اصلا سیستم عامل اندروید یعنی باز بود برنامه ها و بستن موقط یا همون مفهموم در ویندوز که با هایبرنیت می شناسیم هست یعنی در اصب برنامه ها در اندروید قفل می شن وقتی ما برمیگیردیم به تسک اجرا می شه با پردازده و رم کمتر و سرعت بیشتر!

dandy_mhr
14-08-2012, 23:51
آیا با روش اول برنامه ها و بازی ها و مسیج ها و کانتکت لیست همگی حذف می شوند؟!

R.O.L.A
15-08-2012, 14:25
آیا با روش اول برنامه ها و بازی ها و مسیج ها و کانتکت لیست همگی حذف می شوند؟!

بله عزیز.همه چی پاک میشه

mtaghyoon
19-09-2012, 00:55
با سلام من محسن هستم و در انگلیس زندگی می کنم. حدود 3 ماه پیش یه گلکسی اس 3 خریدم البته به صورت کانترکت با اینترنت و . . .
متاسفانه مصرف باطری گوشی خیلی بالاست و با شارژ 100% حداکثر 5 ساعت کار می کنه. من مطالب شما رو خوندم ولی نمی دونم منظور از روت کردن چیه، رام چیه و خلاصه اطلاعاتم خیلی کمه.
اگر راههای کاهش مصرف باطری رو به صورت عامیانه توضیح بدید ممنون می شم یا حداقل بگید من چکار باید بکنم.
با تشکر از شما و مقالات مفیدتون

R.O.L.A
19-09-2012, 09:33
با سلام من محسن هستم و در انگلیس زندگی می کنم. حدود 3 ماه پیش یه گلکسی اس 3 خریدم البته به صورت کانترکت با اینترنت و . . .
متاسفانه مصرف باطری گوشی خیلی بالاست و با شارژ 100% حداکثر 5 ساعت کار می کنه. من مطالب شما رو خوندم ولی نمی دونم منظور از روت کردن چیه، رام چیه و خلاصه اطلاعاتم خیلی کمه.
اگر راههای کاهش مصرف باطری رو به صورت عامیانه توضیح بدید ممنون می شم یا حداقل بگید من چکار باید بکنم.
با تشکر از شما و مقالات مفیدتون

سلام دوست عزیز و ممنون.

شما اول برید لینک زیر و پستارو کامل بخونید تا متوجه رام روت همه چی بشید.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3144676#post3144676

حالا برای کم کردن باطری کارای لینک زیرو انجام بده

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=3141932&postcount=2

شماره 1 و 7 پست بالا رو نمیخواد انجام بدی چون اشنا نیستی زیاد.

اگر اینکارارو کردید و نتیجه نداشت باید ی رام فلش بزید تا بهتر ش.یا کرنل

GoLPeSaR
27-10-2012, 11:04
یهنی گوشی هایی که روت نیستن نمیشه باطریشون را کالیبره کرد ؟

بعد چند بار پر و خالی شدن کامل باطری خود باطری کالیبره میشه

R.O.L.A
28-10-2012, 10:02
یهنی گوشی هایی که روت نیستن نمیشه باطریشون را کالیبره کرد ؟

بعد چند بار پر و خالی شدن کامل باطری خود باطری کالیبره میشه

خیر نمیشه.
بعد از تعویض رام انجام بدید

joozef
28-10-2012, 14:43
سلام بر همگی
چند تا سوال :

1. بعد از تعویض رام کالیبره باتری میپره و باید دوباره کالیبره ش کرد ؟؟؟

2. بعد از ریست گوشی چی؟؟؟؟

3. بعد از وایپ چی؟؟؟

4. و اینکه عمل کالیبره کردن ، یه عمل نرم افزاری هست یا بر روی باتری بصورت سخت افزاری تاثیر میزاره؟؟

Matrix_Reloaded
28-10-2012, 15:15
1. بعد از تعویض رام کالیبره باتری میپره و باید دوباره کالیبره ش کرد ؟؟؟

2. بعد از ریست گوشی چی؟؟؟؟

3. بعد از وایپ چی؟؟؟

4. و اینکه عمل کالیبره کردن ، یه عمل نرم افزاری هست یا بر روی باتری بصورت سخت افزاری تاثیر میزاره؟؟
بیشتر زمان تعویض رام این اتفاق میافته
این یه عمل نرم افزاری هست.
در واقع شما با کالیبره کردن باتری فایل batterystats.bin که حاوی اطلاعات درصد شارژ باتری هست رو تازه سازی میکنید.
و بخاطر همین هست که وقتی شما گوشی رو با نرم افزار مخصوص شرکت سازنده آپدیت میکنید، باید گوشی کاملا شارژ باشه چون اگه برای مثال 80% شارژ باشه ، رام جدیدی که رو گوشیتون آپدیت میکنید آخرین حد شارژ باطری رو 80% میدونه ولی 100% نشون میده در این وسط شما 20% از توان باتری تون رو مصرف نکردید.

joozef
30-10-2012, 19:47
بیشتر زمان تعویض رام این اتفاق میافته
این یه عمل نرم افزاری هست.
در واقع شما با کالیبره کردن باتری فایل batterystats.bin که حاوی اطلاعات درصد شارژ باتری هست رو تازه سازی میکنید.
و بخاطر همین هست که وقتی شما گوشی رو با نرم افزار مخصوص شرکت سازنده آپدیت میکنید، باید گوشی کاملا شارژ باشه چون اگه برای مثال 80% شارژ باشه ، رام جدیدی که رو گوشیتون آپدیت میکنید آخرین حد شارژ باطری رو 80% میدونه ولی 100% نشون میده در این وسط شما 20% از توان باتری تون رو مصرف نکردید.

ممنون. بعد از ریست و وایپ هم کالیبره میپره ؟؟؟

و اینکه یه سوال که ربطی به این نداره : وقتی میخوام رام نصب کنی رو گوشی باید شارژ حتما 100% باشه ؟؟؟ یعنی اگه شارژش 80 باشه و رام نصب کنیم ، 20%ش به فنا میره؟؟؟ طبق گفته خودتون که گفتین :

و یه سوال دیگه : کدامیک از روش از همشون بهتر و کارآمدتره ؟؟؟؟ فرقی دارن با هم ؟؟؟؟

ممنون ...

skysolitarypars
06-11-2012, 07:34
بخاطر همین هست که وقتی شما گوشی رو با نرم افزار مخصوص شرکت سازنده آپدیت میکنید، باید گوشی کاملا شارژ باشه چون اگه برای مثال 80% شارژ باشه ، رام جدیدی که رو گوشیتون آپدیت میکنید آخرین حد شارژ باطری رو 80% میدونه ولی 100% نشون میده در این وسط شما 20% از توان باتری تون رو مصرف نکردید.

اگه بخوام از طریق odin آپدیت کنم باز هم باید شارژگوشی 100% باشه؟

lonely--boy
16-11-2012, 11:01
سلام ممنون بابت راهنمایی بسیار مفیدتون

میشه لینک این برنامه advance task killer رو برای دانلود بزارین آخه من هرچی میگردم این گزینه هارو نمیبینم

shams_405
24-11-2012, 22:40
دوست عزیز rooholia واقعا لازم میدونستم اینو بگم که تمام پستهای شما کامل و کاربردی و شیرین هستن انگار از همون اول میدونستین ما به چی احتیاج داریم
و همیشه دیدم که مو به مو توضیح میدین و خودتون رو میزارین جای خاننده مطلبتون و فکر کنم واسه همینه که با خوندن مطلب شما آدم سر در گم که نمیشه هیچ
بلکه لذت بخش هم هست و این رو بگم که بنده تا پست جدیدی از شما میبینم سریع روش کلیک میکنم و میدونم حتما یه مطلب جالب جدید پشتش هست دوستان دیگه
هم زحمت میکشن و میزارن اما بعضی مواقع ادم سر در گم میشه
در کل بگم که کارتون واقعا عالیه و خیلی ازتون متشکر هستم و امیدوارم همیشه رو به جلو و موفقیت باشین....

topol khan
20-12-2012, 01:33
ممنون میشم توضیح بدید که ایا مصرف متوسط چند روز دووم میاره باتری واسه من که مثلا 20Min بازی کنم در روز فیس بوک چک کنم مسیج بدم 10 دقیقه حرف بزنم 1روز و 7 , 8 ساعته ایا نیاز هست روت کنم و کالیبره کنم ؟

R.O.L.A
21-12-2012, 09:50
ممنون میشم توضیح بدید که ایا مصرف متوسط چند روز دووم میاره باتری واسه من که مثلا 20min بازی کنم در روز فیس بوک چک کنم مسیج بدم 10 دقیقه حرف بزنم 1روز و 7 , 8 ساعته ایا نیاز هست روت کنم و کالیبره کنم ؟

خیر دوست عزیز نرمال هست و نیازی ب اون کارا نیست اصلا

Freeman
23-12-2012, 16:49
من به 4.1.2 آپدیت کردم با 3g دایم روشن ( خارج از ایران ) حدود 7-8 ساعت باتری دارم. کالیبره هم کردم بهتر نشد.

Sherytto
01-01-2013, 11:07
منم مشکل باطری دارم دوستان کسی تونسته با این روشها جواب بگیره!؟با کدوم روش بهتر جواب داد!؟

R.O.L.A
01-01-2013, 14:58
من به 4.1.2 آپدیت کردم با 3g دایم روشن ( خارج از ایران ) حدود 7-8 ساعت باتری دارم. کالیبره هم کردم بهتر نشد.

منم مشکل باطری دارم دوستان کسی تونسته با این روشها جواب بگیره!؟با کدوم روش بهتر جواب داد!؟

مصرف باطری ب هر چیزی میتونه بستگی داشته باشه ولی در کل بعد نصب رام کالیبره کردن خوبه.

sepehrirani
11-01-2013, 14:38
15ساعته گوشی رو در حالت خاموش و کاملا خالی از شارژ زدم به شارژ هنوز فول شارز نشده:am:رام4.1.2رسمی روش نصبه باگارانتی خریدم واسه همین روت نکردمش

hojat_e2006
12-01-2013, 13:22
با سلام.
چند وقتیه که گوشیم وقتی با برق شارژش میکنم 10-12ساعت طول میکشه تا شارژ بشه ولی وقتی که با usb شارژش میکنم به صورت معمول شارژ میشه.دوستان مشکل از کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.

R.O.L.A
12-01-2013, 19:28
15ساعته گوشی رو در حالت خاموش و کاملا خالی از شارژ زدم به شارژ هنوز فول شارز نشده:am:رام4.1.2رسمی روش نصبه باگارانتی خریدم واسه همین روت نکردمش

با سلام.
چند وقتیه که گوشیم وقتی با برق شارژش میکنم 10-12ساعت طول میکشه تا شارژ بشه ولی وقتی که با usb شارژش میکنم به صورت معمول شارژ میشه.دوستان مشکل از کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.

دوستان عزیز بعضی موقع اشکال از شارژر یا کابل هست اونارم چک کنید یا از یک شارژر دیگه استفاده کنید

tyb.brk
19-01-2013, 11:07
سلام به نظر شما چند ساعت باتری نگه میداره
منظورم مثلا در یک رام نصب کردید از ان استفاده کنید تا 24 ساعت
خوب مثلا یک بار گوشی شارژ میکنید اگه این کار کردیم مثلا باتری
ساعت میمونه

R.O.L.A
19-01-2013, 17:31
سلام به نظر شما چند ساعت باتری نگه میداره
منظورم مثلا در یک رام نصب کردید از ان استفاده کنید تا 24 ساعت
خوب مثلا یک بار گوشی شارژ میکنید اگه این کار کردیم مثلا باتری
ساعت میمونه

دوست عزیز مصرف باطری ب ب هر چیزی بستگی داره رامو کرنلو مقدار استفاده از گوشی

mha
01-02-2013, 17:07
با سلام.

سلام
همین مشکلو دارم و همین الان حل شد
اول فک کردم نرم افزاریه
mega wipe کردم و به عبارتی کلان همه چیو فرمت کردم
نشد
باتری رو به شکل های مختلف کالیبره کردم
نشد
یه کابل گیر آوردمماله سونی اریکسون نئو زدم به شارژر خود سامسونگم
درست شد
چرا نمیفهمم
آخه یه سیم چه معنی داره بخواد همچین مشکلی براش پیش بیاد
راسی کابل هیچ آسیبی هم ندیده بودا

arminoptic
10-02-2013, 11:59
سلام دوستان .... من چند باری کرنل siyah فلش کردم ..الان با مشکل رو برو شدم ... گوشیمو میزنم تو شارژ 4الی 6 ساعت طول می کشه ... super wipe.mega wipe .رام رسمی ... کرنل های دیگه ...همه رو تست کردم جواب نگرفتم ... حتی باتری گوشی و عوض کردم ... نشد ... ترو خدا یکی راهنمایی کنه ....

Masoud0122
16-02-2013, 19:04
دوستان سلام
بنده رام 4.1.2 انگلیس رو نصب کردم،اوائل شدیداً از وضعیت باطریش (شارژ دهی و زمان شارژش) راضی بودم،حالا دو روزی میشه که وقتی میزنمش به شارژ بعد نیم ساعت میبینم 1% اضافه شده!!! مثلاً امروز از 7 صبح تا الان 7:30 با میزان شارژ 20 درصد به برق زدم تا الان رسیده 73%!!! یعنی حدود 50 درصد تو 12 ساعت شارژ اضافه کرده
یعنی باطریش خراب شده؟!! یا شارژرش مشکلی داره؟!! متأسفانه شارژر دیگه تو دسترس ندارم که بشه باهاش چک کرد.
بعد از اینکه رام رو نصب کردم باطری رو هم کالیبره کردم الان تقریباً حدود یک ماهه که رام رو نصب دارم...

LOOL
17-02-2013, 00:53
سلام گوشی من بدون مشکل کارمیکرد که خود گوشی پیغام آپدیت داد و منم دانلود کرده و آپدیت کردم به ورژن 4.1.2 و الان همه چی خوب مصرف باطری سرعت گوشی فقط تنها مشکلی که پیش آمده مدت زمان شارژ کردن گوشی.
قبلا وقتی گوشی خالی بود برای شارژ شدن فول حدود1.5 الی 2 ساعت وقت احتیاج بود ولی الان حدود 8 الی 10 ساعت میخواستم ببینم این مشکل فرارگیر یا یک مشکلی پیدا کرده و راه حلش چی ممنون از توجه و کمکهایتان.

R.O.L.A
17-02-2013, 10:48
دوستان سلام
بنده رام 4.1.2 انگلیس رو نصب کردم،اوائل شدیداً از وضعیت باطریش (شارژ دهی و زمان شارژش) راضی بودم،حالا دو روزی میشه که وقتی میزنمش به شارژ بعد نیم ساعت میبینم 1% اضافه شده!!! مثلاً امروز از 7 صبح تا الان 7:30 با میزان شارژ 20 درصد به برق زدم تا الان رسیده 73%!!! یعنی حدود 50 درصد تو 12 ساعت شارژ اضافه کرده
یعنی باطریش خراب شده؟!! یا شارژرش مشکلی داره؟!! متأسفانه شارژر دیگه تو دسترس ندارم که بشه باهاش چک کرد.
بعد از اینکه رام رو نصب کردم باطری رو هم کالیبره کردم الان تقریباً حدود یک ماهه که رام رو نصب دارم...

سلام گوشی من بدون مشکل کارمیکرد که خود گوشی پیغام آپدیت داد و منم دانلود کرده و آپدیت کردم به ورژن 4.1.2 و الان همه چی خوب مصرف باطری سرعت گوشی فقط تنها مشکلی که پیش آمده مدت زمان شارژ کردن گوشی.
قبلا وقتی گوشی خالی بود برای شارژ شدن فول حدود1.5 الی 2 ساعت وقت احتیاج بود ولی الان حدود 8 الی 10 ساعت میخواستم ببینم این مشکل فرارگیر یا یک مشکلی پیدا کرده و راه حلش چی ممنون از توجه و کمکهایتان.

دوستان مشكل مثله اينكه از بيس رامو 4.1.2 بوده واولين رامهاش.ميتونيد ب جديدترين بيس اپديت كنيد مشكل حل ميشه

Masoud0122
17-02-2013, 12:50
دوستان مشكل مثله اينكه از بيس رامو 4.1.2 بوده واولين رامهاش.ميتونيد ب جديدترين بيس اپديت كنيد مشكل حل ميشه

آقا اگه مشکل از بیس رام باشه چرا روزای اولیه نصب رام جدید مصرف باطری و زمان شارژش عالی بود؟ چرا الان اینطور شده؟ اعصابمو خورد کرده
به نظرتون دوباره باطری رو کالیبره کنم؟

پست ارسال شده توسط موبايل

Z E U S
17-02-2013, 13:20
آقا اگه مشکل از بیس رام باشه چرا روزای اولیه نصب رام جدید مصرف باطری و زمان شارژش عالی بود؟ چرا الان اینطور شده؟ اعصابمو خورد کرده
به نظرتون دوباره باطری رو کالیبره کنم؟

شما از کابل نوکیا و یا htc استفاده کنید ببینید مشکلتون حل میشه.

Masoud0122
18-02-2013, 21:23
شما از کابل نوکیا و یا htc استفاده کنید ببینید مشکلتون حل میشه.

آقا از کابل رابط نوکیا 82 استفاده کردم، گذاشتم تو شارژر فابریک اس3 زدم تو برق الان مثل موشک شارژ میکنه
خیلی توپ شده، الان شارژش سریع شده واسه باطری مشکلی نداره؟

dash amir
18-02-2013, 21:46
اساتیدروش دوم که گفتیدانقدرازگوشی استفاده کنیم تاخاموش شه بایدیکسره استفاده کنیم یاهروقت خودش تموم شد؟درضمن کدوم روش بهترازهمه است؟

R.O.L.A
18-02-2013, 23:08
اساتیدروش دوم که گفتیدانقدرازگوشی استفاده کنیم تاخاموش شه بایدیکسره استفاده کنیم یاهروقت خودش تموم شد؟درضمن کدوم روش بهترازهمه است؟

هر وقت ك تموم شد.فرقي نميكنه هر كدوم راحتره

angel2020
09-03-2013, 13:44
سلام دوستان
چند روزیه زمان discharge باتری S3 من خیلی اومده پایین، قبلا در استفاده روزمره (تکست و زنگ زدن و 1-2 ساعتی موبایل دیتا) تا 40 ساعت هم دووم میورد اما الان در حالت stand by حداکثر 14-15 ساعت دووم میاره! تغییری هم تو تنظیمات ندادم، حتی برنامه ای هم نصب نکردم. نمیدونم مشکل از کجاست

angel2020
09-03-2013, 13:46
سلام دوستان
چند روزیه زمان discharge باتری S3 من خیلی اومده پایین، قبلا در استفاده روزمره (تکست و زنگ زدن و 1-2 ساعتی موبایل دیتا) تا 40 ساعت هم دووم میورد اما الان در حالت stand by حداکثر 14-15 ساعت دووم میاره! تغییری هم تو تنظیمات ندادم، حتی برنامه ای هم نصب نکردم. نمیدونم مشکل از کجاست

R.O.L.A
09-03-2013, 20:40
سلام دوستان
چند روزیه زمان discharge باتری s3 من خیلی اومده پایین، قبلا در استفاده روزمره (تکست و زنگ زدن و 1-2 ساعتی موبایل دیتا) تا 40 ساعت هم دووم میورد اما الان در حالت stand by حداکثر 14-15 ساعت دووم میاره! تغییری هم تو تنظیمات ندادم، حتی برنامه ای هم نصب نکردم. نمیدونم مشکل از کجاست

سلام دوستان
چند روزیه زمان discharge باتری s3 من خیلی اومده پایین، قبلا در استفاده روزمره (تکست و زنگ زدن و 1-2 ساعتی موبایل دیتا) تا 40 ساعت هم دووم میورد اما الان در حالت stand by حداکثر 14-15 ساعت دووم میاره! تغییری هم تو تنظیمات ندادم، حتی برنامه ای هم نصب نکردم. نمیدونم مشکل از کجاست

دوست عزيز اگر كرنل نصب كرديد مشكل از كرنل هست.يا بعضي مواقع تو مدت طولاني كمي مصرف بالا خواهد رفت

fatima259
22-03-2013, 22:39
بچه ها توی تنظیمات گوشی قسمتی هست به نام screen mode
setting->display->screen mode
که چهار گزینه ی dynamic,standard,natural,movie داره که با انتخاب هر کدوم به ترتیب کنتراست صفحه کم میشه.میخواستم بپرسم این گزینه ها در مصرف باطری تاثیر گذارن؟

saminem
14-04-2013, 14:36
نور صفحه رو کم کنید ، برنامه های در حال اجرا رو ببندید، Power saving رو فعال کنید، هر برنامه ای که اجرا میکنید وقتی کارتون باهاش تمام شد به App manager برید و برنامه یا بازی رو Force close کنید، برنامه هایی هم که خیلی کم استفاده میکنید Disable کنید و گوشی رو زیاد شارژ نکنید در روز .

mojezy
30-06-2013, 14:49
بهترین کرنل برای نگه داشتن شارژ کدومه ؟(لطفا لینکی ازش بذارید واسه دانلود)

R.O.L.A
30-06-2013, 15:12
بهترین کرنل برای نگه داشتن شارژ کدومه ؟(لطفا لینکی ازش بذارید واسه دانلود)

عزيزم تنها كسي ك ميتونه بگه چ كرنلي مصرف كمتري داره خودتون هستيد../

كرنل بستگي ب رام داره ك باش ميخونه يا ن يا هر چيز ديگه ك تو هر گوشي مستقل هست../

موفق باشيد../

mojezy
01-07-2013, 04:04
رام اصلی 4.1.2 رو استفاده میکنم

والا من تازه خریدم و زیاد استفاده نکردم

بنظرتون کدوم مصرف کمتری نسبت به کرنل های دیگه داره؟؟؟

kave1
10-07-2013, 12:00
سلام... ببخشید اگر جای این پست اینجا نیست چون جای دیگه ای در مورد باتری ندیدم..

از کجا میشه از سلامت باتری مطمئن شد؟ من وایپ هم انجام دادم ولی احساس میکنم خیلی زود خالی میشه باتریم..
رام عوض میکنم خیلی ولی 2روزی رام رسمی ریختم که اگه مشکل از رام باشه وتوجه بشم ولی فرقی نکرد...

p.z12791
10-07-2013, 12:14
سلام... ببخشید اگر جای این پست اینجا نیست چون جای دیگه ای در مورد باتری ندیدم..

از کجا میشه از سلامت باتری مطمئن شد؟ من وایپ هم انجام دادم ولی احساس میکنم خیلی زود خالی میشه باتریم..
رام عوض میکنم خیلی ولی 2روزی رام رسمی ریختم که اگه مشکل از رام باشه وتوجه بشم ولی فرقی نکرد...

برنامه هایی هستن که نشون میدن باتری سالمه یا نه مثل battery drain analizer از شکل ظاهری باتری هم میشه تشخیص داد ببین باتریت باد نکرده باشه
ممکن یه برنامه ای نصب میکنی که باتری گوشی رو میخوره
همین برنامه بالا رو نصب کن بعد یه بار اجراش کن و بیا ازش بییرون،بعد باتری رو فول کن و ازش به طور معمولی استفاده کن تا به درصدای اخر برسه بعد این برنامه رو که باز کنی نشون میده چه برنامه ای بیشترین استفاده رواز باتری کرده

-----------------------------------------
کلا چقد باتریت میره واست،چقد صفحه نمایشت روشنه؟
این سوالاتم تویه همون بخش پرسش و پاسخ بپرسین بهتره

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

kave1
10-07-2013, 12:53
برنامه هایی هستن که نشون میدن باتری سالمه یا نه مثل battery drain analizer از شکل ظاهری باتری هم میشه تشخیص داد ببین باتریت باد نکرده باشه
ممکن یه برنامه ای نصب میکنی که باتری گوشی رو میخوره
همین برنامه بالا رو نصب کن بعد یه بار اجراش کن و بیا ازش بییرون،بعد باتری رو فول کن و ازش به طور معمولی استفاده کن تا به درصدای اخر برسه بعد این برنامه رو که باز کنی نشون میده چه برنامه ای بیشترین استفاده رواز باتری کرده

-----------------------------------------
کلا چقد باتریت میره واست،چقد صفحه نمایشت روشنه؟
این سوالاتم تویه همون بخش پرسش و پاسخ بپرسین بهتره

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

ظاهر باطری که کاملا سالمه بادم نکرده... نرم افزار جدیدی هم اضافه نکردم که بگم از اونه...
نمیدونم والا... در کل دیر هم شارژ میشه...
نرم افزاری که گفتیدو نصب میکنم ببینم چی میگه... ممنون.

nevada2005
04-08-2013, 07:33
با سلام
دوستان لطفاً یک راهنمایی کنید
گوشیمو تازه گرفتم روشم کلی نرم افزار نصب کردم .گوشیرو میزنم به شارژ سه ساعت طول میکشه تا فول شارژ بشه . آیا این طبیعی است ؟ در ضمن رامم xella با اندروید 4.1.2 کارخانه است که فقط با اودین روتش کردم .
در ضمن مصرف باطری این گوشی واسه من مثل نمایشگر بنزین تو باک پراید می مونه .بدون این که با گوشی کار کنم وقتی باطریش 100% هست شب روشن می کنم از 12 شب تا 4 صبح که هیچ مصرفی از گوشی ندارم باطری به 70% میرسه یعنی واسه 4 ساعت که هیچ مصرفی ندارم 30 درصد می خوره .30-40 درصد بعد خیلی آهسته و کند مصرف میشه .دوباره 30-20 درصد آخر مثل جنت مصرف میکنه این مورد طبیعی است ؟

با تشکر

ali5226
07-08-2013, 14:26
سلام حسین جان
تنها کسی نیستی که از روت کردن میترسی .درسته روت گارانتیرو باطل میکنه ولی در عوض کلی امکانات بهت میده که صد بار خودتو سرزنش میکنی که چرا زود تر روت نکردم!
من خودمم S III دارمو هنوز یه هفته اس روت کردم ولی تو این یه هفته کلی به خودم بد و بیراه گفتم که چرا زودتر اینکارو نکردم . چون حال توهم مثل حال خودمه و از این که تو سایتای مختلف میری و مثلا یه برنامه خیلی توپ که راست کارته رو پیدا میکنی و با کلی ذوق و شوق میخوای دان کنی ولی آخرش میبینی نوشته ***نیاز به روت*** چه حالی میشی!!!
حالا میخوام یه چیزی بگم...
1-بعد از روت کردن یه برنامه به نامSuperSuبرات میاد که داخل همون راحت میتونی آنروت کنی اگه خوشت نیومد.یا نه اصلا با تعویض رام یا همون آبدیت خودمون روت باطل میشه و با هر بار آبدیت کردن بای از نو روت کنی که در هر دوحالت که گوشی آنروت میشه گارانتیا هیج جور نمیتونن بفهنن گوشیت روت بوده پس روت یه چیز برگشت پذیر هست پس نگران نباش.
2-خود منم گوشیم گارانتی دوساله داره وباکلی ترس ولرز دلو زدم به دریا و روت کردم درحالی که هنوز یکسال از گارانتیم مونده. اصلا خودمونیم خداییش چقد از این گارانتی استفاده میکنیم؟
3-کم کمش میتونی با روت کردن مثلا برنامهgoogle translationرو نصب کنی که با کمک اون میت نی به صورت کاملا آفلاین هر متنی که میخوای هر چقرم بزرگ باشه ترجمه کنی*دقت کن گفتم متن نه کلمه* که درحالت عادی باید کلمه کلمه بادیکشنری های دیگه معنی کنی و به هم بچسبونیشون آخرشم معنی درستی بهت نمیدن
یا میتونی همه بازیارو هک کنی و پول و جون و اسلحه و ...بینهایت به دست بیاری!
یا نه میتونی از همه برنامه هات با دیتاشون بکاپ بگیری که اگه مثلا گوشیتو فکتوری ریست کردی و همه برنامه هات پاک شد کل برنامه ها وبازیاتو از همون جایی که قبل از فکتوری ریست بوده ادامه بدی و دیگه نیازی نیست مراحل بازیا و تنظیمات برنامه هارو از نو انجام بدی!!!
4-اینا چیزاییه که من تو این یه هفته فهمیدم وصددرصد خیلی چیزای دیگه که من نمیدونم.
ختم کلام...
به نظر من ماها که گوشیامون جدید و قدرتمنده یه لحظه هم نباید تو روت شک کنیم پس از یه سایت معتبر مثل apktops.irیا opda.irیا جاهای دیگه که خودت میدونی روش روت رو بگیر و روت کن )من خودم با برنامه ادین روت کردم(
خوبی این سایتا اینه که انجمن دارن و میتونی سوالات و مشکلاتتم بپرسی
خوب ده دلیل بیشتر از این میخوای برا روت؟؟؟؟

nevada2005
06-11-2013, 08:48
با سلام
دوستاتن این باطری اس 3 ما رو دیونه کرده .2-3 روز پیش تصمیم گرفتم به خاطر مصرف بالای باطری و طول کشیدن در شارژ شدن ببرم بفروشمش سونی اریکسون جاش بگیرم .
همون شب گوشی رو روشن زدم به شارژ تقریباً 5-6 ساعتی تو شارژ بود . فول شارژ شد الان 5 روزه دارم باهاش کار میکنم (استفاده معمول مثل قبل که روزی 1 بار باید شارژ میکردم ) دیشب شارژ تموم کرد ما هم خوشحال از اینکه گوشی درست شده دیشب با همون روش قبل زدم به شارژ .باز هم گوشی مثل فبل شده یعنی فکر نکنم با این مصرف که دارم باطری 1 روز هم دوام بیاره .در ضمن تو این مدت نه تنظیماتی رو عوض کردم و نه چیزی رو نصب کردم . شاید سری قبل که گفتم میخوام بفروشمش گوشی ترسیده و رام شده حالا که فهمیده فروش خبری نیست دوباره فیلم در میآره .
شما از این قضیه دوستان چیزی سر در میارید ؟
با تشکر

amirali_max
10-06-2014, 21:51
اساتید این شماره ای که دادین تو phone وارد کنیم میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته و میگه شماره ای که با آن تماس گرفته اید اشتباه است.چه اشتباهی میکنم؟؟؟

farshad_t_57
01-11-2014, 10:04
گوشی من نت ش همیشه وصله وایبر وواتزآپ هم بازه
صبح 100 درصد باشه باحدود حداکثر یکساعت مکالمه ویکساعت کار باواتزآپ و... حداکثر تاتاساعت 15 دوام میاره
رامم رسمی 4.3 هست وگوشی روت
ممنونم از پاسخ دوستان

paprika 1
01-11-2014, 12:17
گوشی من نت ش همیشه وصله وایبر وواتزآپ هم بازه
صبح 100 درصد باشه باحدود حداکثر یکساعت مکالمه ویکساعت کار باواتزآپ و... حداکثر تاتاساعت 15 دوام میاره
رامم رسمی 4.3 هست وگوشی روت
ممنونم از پاسخ دوستان
گوشیتون با وای فای به نت وصله یا gprs?
چندتا برنامه رو گوشیتون نصبه؟ با گوشی بازی هم میکنید؟

farshad_t_57
05-11-2014, 07:52
گوشیتون با وای فای به نت وصله یا gprs?
چندتا برنامه رو گوشیتون نصبه؟ با گوشی بازی هم میکنید؟

سلام با کوشی بازی نمیکنم
باطریش رو بایه باطری دیگه عوض کردم دیدم باطریم هم سالمه
با جی پی آر ای به اینترنت دایم وصله
واتز آپ ووایبرهم دارم

کلا 38 تابرنامه روی گوشی نصبه که شامل گو لانچر
گو اس ام اس
گوگل ارت
بازار
برنامه ریست گوشی
برنامه ریزی پاور
و....
و.... میشه

paprika 1
05-11-2014, 12:18
سلام با کوشی بازی نمیکنم
باطریش رو بایه باطری دیگه عوض کردم دیدم باطریم هم سالمه
با جی پی آر ای به اینترنت دایم وصله
واتز آپ ووایبرهم دارم

کلا 38 تابرنامه روی گوشی نصبه که شامل گو لانچر
گو اس ام اس
گوگل ارت
بازار
برنامه ریست گوشی
برنامه ریزی پاور
و....
و.... میشه
اس3 باتری 2100 میلی آمپری داره و نباید ازش انتظار معجزه داشته باشید
بیشتری مصرف رو هم gprs داره چون مصرفش خیلی بالاست
برنامه هایی رو که نیاز ندارید یا کمتر استفاده میکنید پاک کنید
اگه در روز گوشی رو هم ریستارت میکند خود این کار شارژ زیادی رو میکشه از باتری
ولی اگه مدام صفحه روشن باشه شارژ زیادی رو هم اون به خودش اختصاص میده.نور صفحه رو کم کنید

farshad_t_57
15-11-2014, 07:12
باسلام مجدد
باطری نو خریدم
اما
گوشی اصلا قاطی کرده

گاهی

باطریش صددرصد شارژ داره یکباره صفر میشه گاهی اصلا شارژ نمیکنه درحالیکه علامت شارژ شدن داره دراین لحظه خیلی هم داغ میشه

باهردو باطری همینطوره اشکال هم از شارژر وسیم نیست چون بایه گوشی دیگه امتحان کردم

رامم راهم عوض کردم 4.4.2 آفیشیال زدم تغییری نکرده

لطفا اگه کسی راهی بلده کمکم کنه

paprika 1
15-11-2014, 13:48
باسلام مجدد
باطری نو خریدم
اما
گوشی اصلا قاطی کرده

گاهی

باطریش صددرصد شارژ داره یکباره صفر میشه گاهی اصلا شارژ نمیکنه درحالیکه علامت شارژ شدن داره دراین لحظه خیلی هم داغ میشه

باهردو باطری همینطوره اشکال هم از شارژر وسیم نیست چون بایه گوشی دیگه امتحان کردم

رامم راهم عوض کردم 4.4.2 آفیشیال زدم تغییری نکرده

لطفا اگه کسی راهی بلده کمکم کنه
سلام
گوشیتون اس3 نئو پلاسه؟
باتری اصلی گرفتید؟
باتری ها رو اگه تونستید تو یه گوشی دیگه تست کنید و اگه مشکلی نداشتن مطمعنا مشکلتون سخت افزاریه و ممکنه از سوکت شارژ گوشیتون باشه

is45
11-03-2015, 11:19
با سلام رام گلکسی اس تری مینی gt-i8200 رو میخواهم