PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش استفاده از فرامین صوتی در عکاسی با تلفن گلکسی اس ۳ سامسونگ

GT-I9003
12-09-2012, 01:53
سلام به تمام دوستاران s3

بر خلاف باور بسیاری از کاربران، سامسونگ با عرضه گوشی‌های گلکسی S3 و Note 2 قدرت نرم‌افزاری خود را علاوه بر توانایی‌های بسیارش در سخت‌افزار به رخ رقبا کشید. کهکشانی S3 با ویژگی‌های نرم‌افزاری متفاوت و نوآورانه‌ای وارد صحنه شد که هنوز تعدادی از آن‌ها برای کاربران شناخته شده نیست.

گرفتن عکس با گوشی و بدون استفاده از دست کار آسانی است از جمله آن‌که بتوان دوربین گوشی را با دستور صوتی برای گرفتن عکس هدایت کرد. می‌خواهیم در ادامه به یکی از امکانات مفید Galaxy S3 یعنی اداره دوربین گوشی با دستورات صوتی بپردازیم.

تعدادی از گوشی‌ها هوشمند اندرویدی به کلید فیزیکی اختصاصی یا ترکیبی برای گرفتن عکس مجهز می‌باشند. وجود کلید اختصاصی می‌تواند در بسیاری از موارد بر سرعت و سهولت شکار عکس بیافزاید. حتی شما در حین کار با گوشی لازم نیست که حتما از برنامه در حین کار خارج شده تا بر آیکان دوربین کلید کنید، بلکه با فشار کلید شاتر به‌سرعت به دوربین دسترسی پیدا می‌کنید.

همانگونه که می‌دانید S3 سامسونگ همانند نسل پیشینش فاقد کلید فیزیکی اختصاصی برای عکاسی است. دوربین S3 با سنسور فوق‌العاده خود که توسط سونی مهیا گشته است و بهره‌گیری از خصوصیات عالی اندروید ساندویچ بستنی، در شکار عکس‌ها فوق‌العاده سریع عمل می‌کند و به ادعای تأیید شده سامسونگ تأخیر شاتر در آن نزدیک به صفر است. آیا نداشتن کلید شاتر برای گوشی این‌چنینی که در کمتر از یک ثانیه برای عکاسی آماده می‌شود موجب دلسردی کاربران نخواهد شد؟ البته بله، ولی سامسونگ خوشبختانه نبود این کلید را دست‌آویزی برای انتقاد رقبایش قرار نداده و با قرار دادن کنترل صوتی بدین منظور در صدد حل این نقیصه برآمده است. شما می‌توانید با دستور صوتی لازم به‌‌جای فشار کلید اختصاصی، دوربین را برای گرفتن عکس به‌خدمت خود درآورید. البته سامسونگ دو امکان مجزای صوتی را تدارک دیده است. با استفاده از S Voice و تنظیمات مربوط آن می‌توانید در صفحه قفل گوشی بدون هیچ عمل فیزیکی و فقط با فرمان صوتی از پیش‌تعریف شده توسط خودتان وارد رابط کاربری دوربین شوید و از دستور صوتی برای انجام کامل عملیات عکاسی به‌صورت خودکار بهره ببرید.

به‌منظور استفاده از ویژگی عکاسی با دستور صوتی در رابط کاربری دوربین لازم است که گزینه دستورات صوتی برای برنامه‌ها (voice commands for apps) را در بخش تنظیمات گوشی فعال کنید.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=774996&stc=1&d=1347317275

قدم اول:

با لمس کلید لمسی منو در گوشی پایین و انتخاب تنظیمات و یا رفتن به صفحات برنامه‌ها و کلیک بر آیکن تنظیمات، وارد بخش تنظیمات گوشی شوید. در بخش تنظیمات با حرکت به سمت پایین گزینه Language and input را پیدا کرده و وارد آن شوید

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=774997&stc=1&d=1347403711

قدم دوم:

در بخش Voice cmd for apps کلید کشویی را به سمت راست هدایت کرده تا فعال شود( رنگ آن سبز شود)

قدم سوم:

حالا زمانی که نرم‌افزار دوربین را اجرا می‌کنید، گوشی در انتظار می‌ماند تا فرمان صوتی "Shoot" از جانب شما به زبان آورده شده و او اقدامات لازم از جمله عملیات فوکوس را برای شکار عکس مناسب انجام دهد.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=774998&stc=1&d=1347403843

حتما نیاز به زبان‌آوردن کلمه "Shoot" از جانب شما نیست. کلماتی همانند "picture" و "photo" نیز می‌توانند کار شما را راه بیندازند. البته به‌طور تصادفی کلمه "candy" را نیز امتحان کردم که انگار S3 مشتاقانه از آن استقبال کرد و از من یک عکس شیرین گرفت.

علاوه بر ویژگی‌ شرح داده شده، شما قادرید رابط کاربری دوربین را با دستور صوتی در صفحه قفل گوشی فعال کنید. همانند قبل به بخش Language and input از منوی تنظیمات مراجعه کنید و از آن‌جا در زیر بخش Speech گزینه Voice Search را لمس کرده تا به تنظیمات اصلی S Voice هدایت شوید.

در قدم بعدی از زیر بخش Wake up گزینه Set Wake-up Command را انتخاب کنید در این قسمت سامسونگ دست شما را برای تعریف چهار عمل صوتی مجزا در صفحه قفل گوشی باز گذاشته است.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=774999&stc=1&d=1347403934

شما می‌توانید چهار عمل مختلف را از میان عملیات صوتی: آنلاک گوشی، چک کردن تماس‌های از دست رفته، چک کردن پیامک‌های از دست رفته، باز کردن رابط کاربری دوربین، چک کردن برنامه کاری، پخش موزیک، پخش رادیو و ضبط صدا انتخاب کرده و به هر کدام یک کلمه برای ادا کردن نسبت دهید. در حقیقت برای هر یک از 4 عمل، سامسونگ از شما می‌خواهد تا کلمه مورد نظر خود را بیان کنید تا گوشی با ذخیره الگو، از آن برای فرمان‌گیری از دستورات شما بهره ببرد. در این‌جا حتی می‌توان از کلمات فارسی نیز برای دستورات صوتی بهره جست زیرا که الگوی بیان شما در سیستم ذخیره می‌گردد.

منبع :HowTo-Cnet (http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57508671-285/use-your-voice-to-take-pictures-with-the-samsung-galaxy-s-iii/)

amir.movafagh
12-09-2012, 03:20
دوست عزيز ممنون ولي اين مطلب از زوميت نيست

GT-I9003
12-09-2012, 09:54
دوست عزيز ممنون ولي اين مطلب از زوميت نيست

سلام دوست عزیز
من از زومیت نگرفتم اسمش یه چیز دیگه بود
از خودم که روش نمیتونم اختراع کنم

R.O.L.A
12-09-2012, 10:12
سلام دوست عزیز
من از زومیت نگرفتم اسمش یه چیز دیگه بود
از خودم که روش نمیتونم اختراع کنم

دوست عزیز از هر سایتی گرفتید باید منبع رو ذکر کنید تا ب مشکل نخوریم

لطف کنید منبع رو بگید تا تو پست 1 قرار بدم.

GT-I9003
12-09-2012, 12:43
دوست عزیز از هر سایتی گرفتید باید منبع رو ذکر کنید تا ب مشکل نخوریم

لطف کنید منبع رو بگید تا تو پست 1 قرار بدم.

پ خ شد

hojjat.1373
12-09-2012, 13:27
آقا من یه کلمه توپ پیدا کردم سریع هم عمل میکنه
(چیک)

mamad CJ
12-09-2012, 22:14
داداش این فرامین فقط برای دوربین نیست !

توی موزیک پلیر بگید Play - Pause - Volume up/down -next کار میکنه

توی رادیو - موقعی که گوشی alarm میده - وقتی کسی بهتون زنگ میزنه میتونید بگید جواب یا ریجکتش کنید

برای فعال کردنش اس وویس رو اجرا کنید توی ستینگش CMD apps رو روشن کنید

فقط روی جلی بین هست

GT-I9003
12-09-2012, 22:34
داداش این فرامین فقط برای دوربین نیست !

توی موزیک پلیر بگید Play - Pause - Volume up/down -next کار میکنه

توی رادیو - موقعی که گوشی alarm میده - وقتی کسی بهتون زنگ میزنه میتونید بگید جواب یا ریجکتش کنید

برای فعال کردنش اس وویس رو اجرا کنید توی ستینگش CMD apps رو روشن کنید

فقط روی جلی بین هست

بله درست میفرمایند
در اخر پست اول همین ها رو نوشته بودم :bq:

soroush91
30-09-2012, 23:50
سلام دوستان من از رام Android Revolution HD 11 استفاده میکنم که بیسش هم رام اصلی و نهایی 4.1 یعنی XXDLIB هستش
حالا مشکل اینجاس که تو قسمت Language and input گزینه Voice cmd for apps وجود نداره چیکار کنم ؟

مرسی

msadollahi
01-10-2012, 12:34
سلام دوستان من از رام Android Revolution HD 11 استفاده میکنم که بیسش هم رام اصلی و نهایی 4.1 یعنی XXDLIB هستش
حالا مشکل اینجاس که تو قسمت Language and input گزینه Voice cmd for apps وجود نداره چیکار کنم ؟

مرسی

سلام به تمامی دوستان

دوست عزیز در رام جلی بین این امکان در s voice قرار داره.شما باید وارد s voice بشین،دکمه

منو را بزنین و بعد وارد setting بشین اونجا وارد Voice cmd for apps بشین و تیک قسمتهایی را

که میخواهین فرمان صوتیش فعال بشه بزنین.

با تشکر:msadollahi

joozef
03-10-2012, 16:12
سلام. برا فرمان صوتی دوربین باید به اینترنت وصل باشیم یا افلاین هم میشه ؟؟؟

amirsajjad984
04-10-2012, 15:58
سلام. برا فرمان صوتی دوربین باید به اینترنت وصل باشیم یا افلاین هم میشه ؟؟؟

نه دوست عزیز نیازی به اینترنت ندارد :ab:

n7000gt
08-10-2012, 22:16
راستی اگه بگین pen هم عکس میگیره تو گوشی من تو گوشی شما امتحان کنید

saeedbdn3000
09-10-2012, 08:28
سلام
بچه ها من گوشیو تازه گرفتم ..گلکسی اس 3
قضیه این فرامین صوتی چیه؟خوندم متوجه نشدم؟
مثلا تو set wakeup comman , واسه پخش موزیک
حالا چطور باید اجراش کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

BatiGoal
04-05-2013, 22:53
دوستان میشه واسه S Voice و کاراییش بیشتر توضیح بدین؟!
من تازه گرفتم و زیاد هنوز اطلاعاتی ندارم! الان من وارد S Voic که شدم، صفحه اصلیش که میاد خانم صداش میاد که میگه: Network error! Please try again!!!
هیچ Voice Commandی رو هم نمیگیره! چجوری راش بندازم؟!

sharifclass
06-05-2013, 06:21
بايد به اينترنت وصل باشي/

BatiGoal
06-05-2013, 08:00
بايد به اينترنت وصل باشي/

ممنون از راهنماییت دوست عزیز.
میشه کاملتر در مورد این برنامه و نوه کارکردش توضیح بدی؟!
یعنی همیشه باس به نت وصل باشم؟!

sharifclass
06-05-2013, 08:31
ممنون از راهنماییت دوست عزیز.
میشه کاملتر در مورد این برنامه و نوه کارکردش توضیح بدی؟!
یعنی همیشه باس به نت وصل باشم؟!

خواهش ميكنم.
ببين اين برنامه دو بخش داره
svoice
s command
براي اس ويس بايد به اينترنت وصل باشي نحوه كارش اينه كه تو سوالات رو از گوشي ميپرسي يا چيزايي ميخواي كه برات انجام بده كه نياز به اينترنت داره.
مورد دوم كه اس كمند هست از توي ستينگ همين برنامه اس ويس فعال ميشه و برخي كارهاي گوشي رو ميشه با اين فرامين انجام داد مثل باز كردن قفل ، عكس گرفتن و ... كه شرحش داخل خود نرم افزار ميشه ديد. مثلا براي عكس گرفتن وقتي تو عكاسي هستي ميتوني بگي شوت يا كپچر يا اسمايل كه گوشي اينو ميشوه و عكس ميگيره.

BatiGoal
06-05-2013, 21:20
خواهش ميكنم.
ببين اين برنامه دو بخش داره
svoice
s command
براي اس ويس بايد به اينترنت وصل باشي نحوه كارش اينه كه تو سوالات رو از گوشي ميپرسي يا چيزايي ميخواي كه برات انجام بده كه نياز به اينترنت داره.
مورد دوم كه اس كمند هست از توي ستينگ همين برنامه اس ويس فعال ميشه و برخي كارهاي گوشي رو ميشه با اين فرامين انجام داد مثل باز كردن قفل ، عكس گرفتن و ... كه شرحش داخل خود نرم افزار ميشه ديد. مثلا براي عكس گرفتن وقتي تو عكاسي هستي ميتوني بگي شوت يا كپچر يا اسمايل كه گوشي اينو ميشوه و عكس ميگيره.

الان قسمت S Voice با اتصال به نت اوکی شد!
اما من واسه S Command تا جایی که سر در می آوردم پیش رفتم! اما تغییری ایجاد نشد و نتونستم کاری بکنم!!!!