PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش ساخت شارژر قابل حمل upto10000

M D C E N T E R
28-11-2012, 12:39
*به نام انکه وجود بی وجودم با وجودش گشته موجود*
سلام
همان طور که می دونید بحث باتری و شارژر یکی از بزرگ ترین مشکلات ما رو شامل میشه خودمم هم این مشکل را داشتم و تصمیم گرفتم که این مشکل خودم و تمام دوستان موبایلستانی را حل کنم و این شد که به فکر ساخت شارژر قابل حمل با قابلیت ارتقا تا 10000mAh افتادم کل مراحل ساخت دستگاه عیب یابی و تست کیت محافظ حدود یک ماه زمان برد ولی من سعی می کنم که آموزش ساده، کوتاه باشه و کمتر از اصطلاحات تخصصی استفاده کنم که همه دوستان بتونندبسازند.
توی سایت های مختلف نمونه همین را به قیمت بالای 60 دلار میفروشند که هم گرون هست هم نمونه های دست ساز به کیت گوشی آسیب میزنند ولی من این 1 ماه تمام تلاش خودم را کردم که دستگاه ایمن و بی خطر از آب در بیاد امیدوارم بتونه مشکل رفقای عزیز موبایلستانی رو حل کنه .
مشخصات شارژر: 5 ولت . Upto 10000mAh.
وسایل لازم :
*اگر تهیه دیود مشکله بدون دیود هم میشه ساخت *دیود 1N4001یا 1N4007
سوکت مادگی usb
جاباتری چهارتایی AA
کیت محافظ (قطعات جدا)
ابتدا سیم منفی جاباتری را به چهارمین پایه مادگی usb وصل کنید مثل شکل1 .
بعد دیود 1N4001 را درمسیر سیم منفی قرار میدید چون دیود یکسو کننده هست دقت کنید که برعکس وصل نکنید که جریان رد نمیشه بعد سیم مثبت جا باتری را به اولین پایه مادگی usb وصل کنید در تصویر سیم قرمز منفی و زرد مثبت هست سعی کنید کمتر از سیم استفاده کنید من کلا از یک سانتی متر استفاده کردم تمام اتصالات کوتاه لحیم شد هم کار تمیز تر هست هم راندمان میره بالا بعد به ساخت کیت ایمنی می رسیم که من اول خواستم آموزش کیت ایمنی را بنویسم ولی دیدم هم گرون در میاد حدود سی تومن وهم در دسترس همه نیست پس گشتم دنبال یه وسیله ای که کار کیت محافظ را انجام بده و درنهایت به usb hub رسیدم هاب وظیفه کنترل امپر را برعهده دارد وتا نود درصد کار کیت محافظ را برای ما انجام میده و امپر را روی 500 mAh نگه میداره و توی بساط همه پیدا میشه قیمتش هم حدود شش تومن هست شکل2.
بعد هاب را به مادگی usb میزنید وبعد کابل usb را به هاب میزنید. می تونید هم زمان تا چهار گوشی را شارژ کنید با قابلیت ارتقا ظرفیت تا 10000mAh با وصل کردن 4 تا باتری قلمی 2500mAh بعد گوشی رو به کابل بزنید وووووو حالشو ببرید. می تونید از دیود استفاده نکنید هم بازده کار میره بالا وهم گوشی بیشتر شارژ میشه ولی باید حواستون باشه چون دیود باعث میشه جریان وقتی گوشی شارژ شد به باتری های قلمی بر نگرده و شارژ گوشی خالی بشه .
بهترین حالت عدم شارژ چند گوشی همزمانه فقط یک گوشی را شارژ کنید.
قدرت شارژر بستگی به کیفیت و قدرت باتری های قلمی داره توصیه می کنم از باتری های شارژی سونی یا پاناسونیک بالای 2000mAh استفاده کنید.
از شارژر بیشتر در مواقع اضطراری استفاده کنید مکانیزم شارژ این وسیله درست مثل اینه که گوشی را برای شارژ به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل کرده باشید هر چه قدر زمان برای شارژ لازمه برای این وسیله هم مثل اونها هست.
الان که دارم آموزش رو می نویسم درحال مسافرت هستم و نشد عکس های بیشتری قرار بدم این عکس ها هم از قبل تو گوشیم بود و باگوشی آپلود کردم .
***WARNING***
اخطار: من و سایت موبایلستان هیچ مسئولیتی در قبال این آموزش نداریم.
کپی برداری با ذکر نام MDCENTER و سایت موبایلستان بلا مانع است.
امیدوارم اموزش مثمرثمر واقع شده باشه .
سایر آموزش هایم را می تونید در انجمن xperia p مشاهده کنید.
تا آموزش بعدی خدا نگهدار.

M D C E N T E R
28-11-2012, 13:04
تصاویر شارژر

جزییات بیشتر در
forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3364787#post3364787

M D C E N T E R
29-11-2012, 05:51
گوشی های زیر تست شد:
xperia p
xperia mini
arc s
samsung galaxy ace
nokia 7230 تبدیل سوکت
.
.
.

reza.milani
18-12-2012, 00:21
اینو گفتی تو مسافرت بودیو نشده خیلی بهش رسیدگی کنی..من میخوام اینو بسازم...پیشنهادِ دیگه ای نداری واسه بهتر شدنِش؟

M D C E N T E R
20-12-2012, 14:46
اینو گفتی تو مسافرت بودیو نشده خیلی بهش رسیدگی کنی..من میخوام اینو بسازم...پیشنهادِ دیگه ای نداری واسه بهتر شدنِش؟

به ادرس اصلی مراجعه کنید در پاسخ به سوالات گفته شده.

forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3364787#post3364787

m_j_rad
04-06-2013, 23:30
سلام
دوست عزیز آقای M D C E N T E R از طرحت ممنونم
یه نکته کوچیک اینه که با سری کردن 4 عدد باطری 2500 میلی آمپری با ولتاژ مثلا 1.5 ولتی در نهایت یک باتری 6 ولتی با جریان 2500 میلی آمپری خواهیم داشت
اگر باتری ها با هم موازی بشن جریانشون جمع میشه و برابر مجموع جریان باتری ها میشه که البته برای شارژ یک باتری موبایل که عمدتا نیکل آنیونی 3.7 ولتی هستند به حدود 5 ولت نیاز داریم و باید 4 باطری 1.5 رو سری کنیم
در ضمن با رگولاتور ولتاژ lm317 میشه یک رگولاتور ولتاژ برای ولتاژ دلخواه ساخت که با یکی دو مقاومت و خازن مورد نیازش به 2 هزار تومن میرسه و نه بیشتر
البته lm7805 هم رگولاتور ولتاژ با خروجی ثابت 5 ولت به ازای ورودی 6 الی 18 ولت هستش و میشه ازش استفاده کرد
موفق باشید

M D C E N T E R
17-06-2013, 06:01
سلام
دوست عزیز آقای M D C E N T E R از طرحت ممنونم
یه نکته کوچیک اینه که با سری کردن 4 عدد باطری 2500 میلی آمپری با ولتاژ مثلا 1.5 ولتی در نهایت یک باتری 6 ولتی با جریان 2500 میلی آمپری خواهیم داشت
اگر باتری ها با هم موازی بشن جریانشون جمع میشه و برابر مجموع جریان باتری ها میشه که البته برای شارژ یک باتری موبایل که عمدتا نیکل آنیونی 3.7 ولتی هستند به حدود 5 ولت نیاز داریم و باید 4 باطری 1.5 رو سری کنیم
در ضمن با رگولاتور ولتاژ lm317 میشه یک رگولاتور ولتاژ برای ولتاژ دلخواه ساخت که با یکی دو مقاومت و خازن مورد نیازش به 2 هزار تومن میرسه و نه بیشتر
البته lm7805 هم رگولاتور ولتاژ با خروجی ثابت 5 ولت به ازای ورودی 6 الی 18 ولت هستش و میشه ازش استفاده کرد
موفق باشید

ممنون از شما ولی اگر به پست های قبلی توجه کرده باشید تمامی این مسایل بحث شده

راجع به ریگولاتور هم به دلیل داغ شدن اتلاف انرژی بالایی داره در ضمن باتری های قلمی شارژی بیشتر در خانه ها یافت میشه تا 9 ولت

هزینه ساخت دستگاه هم اگر کسی باتری ها رو داشته باشه هزار تومن میشه

دیود + جاباتری+مادگی usb

باتری های شارژی معمولا 1.2 ولت هستند وبه دلیل نوسانات ولتاژ یک دیود قرار می دهیم تا از ولتاژ0.7 کاسته شود

باتشکر از شما

Sent from my LT29i using Tapatalk 2

ababakz
19-05-2014, 18:25
*به نام انکه وجود بی وجودم با وجودش گشته موجود*
بعد هاب را به مادگی usb میزنید وبعد کابل usb را به هاب میزنید. می تونید هم زمان تا چهار گوشی را شارژ کنید با قابلیت ارتقا ظرفیت تا 10000mAh با وصل کردن 4 تا باتری قلمی 2500mAh بعد گوشی رو به کابل بزنید وووووو حالشو ببرید. .
خسته نباشید دوست عزیز .
در این مورد باید بگم برای ساخت ولتاژ در حد 5 ولت ( ولتاژ شاژر) باید باتری ها به صورت سری بسته بشم و در این صورت ظرفیت جریان باتری ها با هم جمع نمیشه . یعنی اگه هر کدوم 500 میلی آمپر ساعت باشن جریانی که چهار تا باتری سری میده کمتر از 500mAH هستش ( به دلیل مقاومت داخلی باتری ها .
برای افزایش ظرفیت جریان باید چهار تا باتری که با هم سری شدن ، با چهار تا باتری که اونها هم با هم سری شدن ، موازی وصل کنیم . یعنی 8 باتری که چهار تا چهار تا سری هستند و سری های چهار تایی با هم موازی هستن .

missmop
06-02-2016, 17:12
سلام و با تشکر. عکس ها رو کجا باید ببینم.