PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک راهنما • حل مشکل کرش Font Calculation در مرورگر opera mini بعد از تغییر فونت گوشی در اینجا •

موبایل باز
31-12-2012, 14:17
با سلام خدمت دوستان
بعد از ماهها استفاده از گوشی N8 بالاخره تصمیم گرفتم تا فونت گوشی رو تعویض کنم و بعد از کمی جستجو استفاده از Font Zoomer v3.31 رو مناسبترین گزینه دونستم و فونت رو با اون تعویض کردم و ظاهرا بدون مشکل خاصی فونت تغییر پیدا کرد ولی بعد از باز کردن opera mini (چه sis و چه جاوا) متوجه این شدم که این مرورگر نمیتونه مانند گذشته(در زمانی که با گوشی n73 فونت تغییر میدادم) خودش رو با تغییر فونت سازگار کنه و بعد از پر شدن مرحله Font Calculation کرش و گوشی رو ری استارت میکنه.
بعد از مدتی فهمیدم که این مشکل عمومی هست و ترفندی مثل قرار دادن اندازه فونت روی medium هم اونرو حل نمیکنه و هیچ راه قطعی برای حلش وجود نداره تا اینکه این راه رو پیدا کردم که در هر دو ورژن sis (ورژن 7) و جاوا کاربرد داره و نتیجه داده:

1. گوشی رو در حالت فونت پیش فرض قرار بدید.
2. opera mini رو باز کرده و عبارت about:config رو در نوار آدرس وارد کرده و واردش بشید.
3. در لیست گزینه ها به آخرین گزینه یعنی Use bitmap fonts for complex scripts رفته و اونرو در حالت yes قرار بدید و گزینه Save رو انتخاب کنید.
4. بهتر هست که سایز فونت رو روی Small قرار بدید.
5. یک پیج دارای حروف فارسی رو باز کنید. در این حالت قبل از باز شدن صفحه در جاهایی که کلمات فارسی قرار داره قسمتهای سیاه رنگی قرار میگیره که بمرور با کلمات پر میشه.
حالا با خیال راحت فونت رو تغییر بدید.

فعال کردن گزینه بالا باعث میشه که عملیات پردازش بر روی حروف غیر انگلیسی (مثلا حروف فارسی) در سمت سرورهای اپرا انجام بشه و در واقع تصاویر پیکسلی (bitmap) از کلمات(پاراگرافها) در سرور ایجاد و به سمت مرورگر ارسال و نمایش داده بشه و دیگه مرورگر کاری به فونت گوشی نداره.

مضرات این روش:
1. شکل فونت کلمات فارسی ثابت هست و دیگه تغییری نمیکنه.(کلمات انگلیسی همچنان بر اساس فونت گوشی نمایش داده میشن)
2. افت نسبتا محسوس کیفیت کلمات در زمانی که روی نوشته زوم نشده باشه.
3. افت سرعت بارگذاری صفحه
4. عدم امکان Select و کپی کردن کلمات
5. افزایش احتمالی حجم صفحات (این مورد رو خودم تست نکردم ولی احتمال میدم که قاعدتا حجم رو بالا ببره ولی مقدارش رو تست نکردم)

من از دید خودم فوایدش رو کاملا به مضراتش ترجیح میدم.

MAHYAR
31-12-2012, 18:37
با تشکر از آریا (موبایل باز (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=66311)) عزیز بابت این آمورش مفید .

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=709569&d=1333373761

تاپیک موقت مهم شد ../

capital
07-07-2013, 21:28
دوست عزيز ممنون
فعلا مشكل حل شد .