PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] حل مشکل دیر شارژ شدن در رام های 4.1.2

ariajoker
18-02-2013, 15:50
خیلی از دوستانی که از رام های قدیمی تر به رام جدید اومدن مشکل دیر شارژ شدن و مدت زمان شارژ شدن بسیار طولانی باتری براشون پیش اومده .
بعضی ها میگن مشکل از کابل هست بعضی ها میگن باتری مشکل داره و غیره .
خود من این مشکل برام پیش اومده و فکر میکردم مشکل از کابلم هست ولی به رام 4.0.4 که برگشتم دیدم مشکلی وجود نداره و بصورت عادی شارژ میشه . ولی دوباره رامم رو عوض کردم و رام xella رو ریختم . باز هم مشکلم حل نشد و باتریم دیر شارژ میشه .
کسی از دوستان تونسته علت واقعی این مشکل رو پیدا کنه و راه حلی براش هست ؟
اگر مشکل از رام هست و رام باگ داره چه رامی از سری 4.1.2 هست که این مشکل درش حل شده باشه ؟
امیدوارم بتونیم توی این تاپیک راه حلی برای این مشکل که برای من و خیلیهای دیگه بوجود اومده پیدا کنیم .

لطفا مدیر محترم تاپیک رو قفل یا بایگانی نکنن چون این مشکل برای خیلیها پیش اومده و من جایی ندیدم درموردش بصورت ویژه تاپیکی زده شده باشه )

mehrdad2200
18-02-2013, 17:52
سلام دوست عزیز منم دقیقا مشکل شما رو دارم رو 4.0.4 مشکل ندارم رو 4.1 هم مشکلی نیست رو 4.1.2 دیشب زدم شارژ تا صبح 30 درصد شارژ شده بود بعد با شارژر سونی ژدم 1.30 فول شد

واقعا نمیدونم سامی با این آپدیت جدید تر زده

گاهی وقت تا هم میزنم شارژ و وقتی کابل وصل هست گوشی رو ری استارت میکنم بعد شارژ میشه به صورت درست البته هر 10 دفعه شاید یه بار درست جواب بده دوستان تو xda کسی راهی نگفته آخه یعنی چی مسلئه خرید ی کابل و ی شارژر نیست مسلئه اینه که چرا ؟

Masoud0122
19-02-2013, 09:42
دوستان بنده هم رام 4.1.2 انگلیس رو دارم خیلی شارژ شدنش طول میکشه مخصوصا این اواخر، ولی وقتی کابل رابط گوشی رو عوض کردم و از کابل usb نوکیا N82 استفاده کردم مشکلم برطرف شد
ولی حیف که اندازش کوتاهه اگرنه عالی عالیه برا شارژ کردن
خیلی سریع پر میکنه حتی میترسم باطریم خراب شه!!!
پست ارسال شده توسط موبايل

mehrdad2200
19-02-2013, 15:41
دوستانی که مشکل شارژ دارن گوشیشون چه رنگی هست کی خریدن برا من سفید و 1 ماه پس از ورود به ایران گرفتم یعنی همون اوایل و سری اول شما هم بگید ببینیم شاید فرجی شد

humanaga
19-02-2013, 16:14
90 درصد مشکل از کابله برای منم اینطوری بود که کابل گوشی x8 رو زدم شارژ خیلی سریع گوشی فول شد

Masoud0122
19-02-2013, 18:11
90 درصد مشکل از کابله برای منم اینطوری بود که کابل گوشی x8 رو زدم شارژ خیلی سریع گوشی فول شد

آقا چرا با رام 4 همچین مشکلی نداره، چرا بیاد با رام 4.1.2 اینطور بشه؟
یعنی کابلامون یدفعه ای باهم خراب شد؟!!
منم که یه کابل دیگه میذارم سرعت شارژش عالی میشه
ولی هرچی هست به رام 4.1.2 مربوط میشه

jojo123
19-02-2013, 20:55
من هم این مشکل رو داشتم ولی با STweaks جریان شارژ رو یه کم زیاد کردم درست شد.

power 2
19-02-2013, 21:39
سلام دوستان عزیز من این مشککل رو داشتم ولی خیلی زوود حل شد
1-از کابل شارژ alaxy mini که همونی هست که سامسونگ تو اکثر گوشی ها داره
2-کرنل مناسب با استفاده شما
3-کالیبره کردن باتری
4 -go power
این ها تمام مشکلات منو حل کرد و الان تا 2 روز به راحتی با استفاده بسیار زیاد روزی 4-5 ساعت بازی و...
امیدوارم این موارد به شما هم کمک کنه

power 2
19-02-2013, 21:44

البته من هم از از STweaks با کرنل سیاه استفاده میکنم ولی من چند جا خوندم که دستکاری که مثلا از 1000به 1200 تغییر دادن باعث فشار امدن به باتری و... میشه واسه همین این رو نگفته بودم :de:

alirezamoosavi1
19-02-2013, 22:34
من با کابل نوکیا گوشیم کمتر از دو ساعت فول شارژ میشه با کابل خودش هیچ چی نشه سه ساعت و نیم وقت میبره

mehrdad2200
19-02-2013, 23:38
بچه ها ی نکته جالب وقتی من این کابل رو میزنم به ی گوشی دیگه اونم شارژ نمیشه و مثه اس 3 خودم 12 ساعت طول میکشه شارژ بشه کلا فکر کنم کابل همه با هم خراب شده

Masoud0122
20-02-2013, 14:30
بچه ها ی نکته جالب وقتی من این کابل رو میزنم به ی گوشی دیگه اونم شارژ نمیشه و مثه اس 3 خودم 12 ساعت طول میکشه شارژ بشه کلا فکر کنم کابل همه با هم خراب شده
جدی؟!!
عجب بدبختی گیر کردیما!!
من فقط کابل نوکیا n82 رو دارم که اونم خیلی کوتاهه
ولی سرعت شارژ شدنش عالیه

S /\ E E D
20-02-2013, 15:18
سلوشن:

فول وایپ - نصب کاستم رام فاکس هوند (با کرنل سیاه)

mehrdad2200
20-02-2013, 17:39
من میدونم مشکل از باتری نیست من الان

رام CyanogenMod 10.1 | آندروید 4.2.2 | | NIGHTLY

رو نصب کردم هیچ مشکلی تا الان با کابل خودش نداشتم

ariajoker
22-02-2013, 19:26
جالبه خیلی ها اومدن گفتن مشکلی نداریم . ممنون میشم اونایی که میگن مشکلی ندارن بگن بیس رامشون چی هست .

درمورد کابل هم فکر نمیکنم مشکل از اون باشه چون خودم کابل عوض کردم و مشکلم حل نشد و وقتی هم به رام 4.0.4 برمیگردم مشکلش حل میشه و خیلی سریع شارژ میکنه .

hadiezp
25-02-2013, 18:32
رام من هم 4.1.2 هستش. چه بعد از آپدیت و چه قبل از آن مشکلی نداشتم. حدود 2:15 طول میکشه تا فول بشه . ولی مصرف باتری نسبت به قبل کمی بیشتر شده و زود خالی میکنه.

sat_mah_sat
26-02-2013, 17:07
منم با رام 4.1.2 همین مشکل رو داشتم وقتی گوشی خاموش بود سریع شارژ می شد ولی وقتی روشن بود دیر شارژ می کرد ولی بعد از این که گوشی رو بروز رسانی کردم با خود گوشی ( تنظیمات . درباره دستگاه . بروز رسانی ). حدود 58 مگابایت دانلود کرد و بعد مثل رام ریختن ریست شد و اطلاعات بروز شد. بعد این کار باطری عادی مثل قبل سریع شارژ می شه و مصرفشم کم شده. احتمالا در این بروز رسانی جدید این مشکل رو برطرف کردن.

ariajoker
26-02-2013, 18:16
منم با رام 4.1.2 همین مشکل رو داشتم وقتی گوشی خاموش بود سریع شارژ می شد ولی وقتی روشن بود دیر شارژ می کرد ولی بعد از این که گوشی رو بروز رسانی کردم با خود گوشی ( تنظیمات . درباره دستگاه . بروز رسانی ). حدود 58 مگابایت دانلود کرد و بعد مثل رام ریختن ریست شد و اطلاعات بروز شد. بعد این کار باطری عادی مثل قبل سریع شارژ می شه و مصرفشم کم شده. احتمالا در این بروز رسانی جدید این مشکل رو برطرف کردن.
شما بیس رامتون چی هست ؟

maganet
26-02-2013, 18:35
سلام من این مشکلی که میگین و ندارم چون رو گوشیم رام امگا دارم الان هم آپدیتش کردم به ورژن 43 با بیس xxmb1 4.1.2 کمتر 2 ساعت فول شارژ میشه حداقل هم 2 روز شارژ نگه میداره بهتون پیشنهاد میدم از این رام فوق العاده استفاده کنین پشیمون نمیشین...:bz:
محض اطلاع گفتم شاید بدردتون بخوره...

sat_mah_sat
26-02-2013, 18:40
شما بیس رامتون چی هست ؟

رام رسمی عربستان i900xxella

ariajoker
26-02-2013, 23:34
رام رسمی عربستان i900xxella
هنگام اپدیت کشورتون رو کجا زده بودین ؟

Nice Devil
22-03-2013, 22:39
مشکل از کابلتونه. کابل رو عوض کنین.یا علی
یا علییی

ariajoker
23-03-2013, 18:26
مشکل از کابلتونه. کابل رو عوض کنین.یا علی
یا علییی

نه عزیزم مشکل از کابل نیست . کابلو عوض کردم .
حتی با کابل و شارژر one x امتحان کردم ولی حل نشد .

S /\ E E D
23-03-2013, 22:32
نه عزیزم مشکل از کابل نیست . کابلو عوض کردم .
حتی با کابل و شارژر one x امتحان کردم ولی حل نشد .

درود

2 پیشنهاد برای شما:

1-روت کنید

2-ریکاوری cwm نصب کنید

مگا وایپ بزنید

به آخرین رام رسمی منتشر شده فلش بزنید.

1 و 2 رو انجام بدید.

فول وایپ کنید

از آخرین ورژن رام FoxHound استفاده کنید.

موفق باشید.

ebi.jvp
31-03-2013, 15:24
در حال حاضر به نظر من کم مصرف ترین رام برای رام های بیس جیلی بین
رام xperia z 0.97.1 هست واقعا مصرفش با کرنل پرسیوس یا آدام کرنل عالیه .................
من تقریبا این مدت 8 رام دئودکس و کاستوم رو تست کردم هیچکدوم مثل اکسپریا نبود
کابل n8 هم خوبه برای سریع شدن باطری من الان دارم استفاده میکنم

ariajoker
31-03-2013, 22:33
ای اقا ما یه رام رسمی زدیم به این روز افتاد حالا شما میگین روتش کنیم ؟
اینجورم که معلومه اکثر کسایی که به این رام اومدن این مشکل براشون پیش اومده .

واقعا مودنم چون فقطم منم که میام توی این تاپیک و میگم مشکل دارم .
دیشب گوشیم رو روشن گذاشتم شارژ بشه حدود 9 ساعت صبح که پاشدم دیدم فقط 53 درصد شارژ کرده بود .
قبلا زودتر شارژ میشد ولی الان روز به روز دیرتر و مشکل حادتر داره میشه .

گوشیم گارانتی اینترنشنال داره . به نظرتون ببرم نشون بدم بگم این مشکل پیش اومده ؟
رام گوشیم الان xxella هست که خیلیا میگفتن مشکل شارژ شدن نداره . من حتی کابل جدید هم خریدم باز هم مشکلم حل نشد .

کاش یه نفر پیدا میشد یه راهنمایی درستو درمون به ما بکنه :dy::dy::dy:

reza_1364
31-03-2013, 23:57
ای اقا ما یه رام رسمی زدیم به این روز افتاد حالا شما میگین روتش کنیم ؟
اینجورم که معلومه اکثر کسایی که به این رام اومدن این مشکل براشون پیش اومده .

واقعا مودنم چون فقطم منم که میام توی این تاپیک و میگم مشکل دارم .
دیشب گوشیم رو روشن گذاشتم شارژ بشه حدود 9 ساعت صبح که پاشدم دیدم فقط 53 درصد شارژ کرده بود .
قبلا زودتر شارژ میشد ولی الان روز به روز دیرتر و مشکل حادتر داره میشه .

گوشیم گارانتی اینترنشنال داره . به نظرتون ببرم نشون بدم بگم این مشکل پیش اومده ؟
رام گوشیم الان xxella هست که خیلیا میگفتن مشکل شارژ شدن نداره . من حتی کابل جدید هم خریدم باز هم مشکلم حل نشد .

کاش یه نفر پیدا میشد یه راهنمایی درستو درمون به ما بکنه :dy::dy::dy:

کرنل رو عوض کن درست میشه
برای اینکه زودتر شارژ بشه موقع شارژ power saving رو روشن کن 2 ساعته فول میشه

ariajoker
05-04-2013, 08:06
کرنل رو عوض کن درست میشه
برای اینکه زودتر شارژ بشه موقع شارژ power saving رو روشن کن 2 ساعته فول میشه

Power saving از روز اولی که گوشیو خریدم روشن بوده .
کرنل رو رو چه حسابی میگین عوض کنم و چه کرنلی بزنم ؟

توی XDA هم یه تاپیک طولو دراز باز شده برای این مشکل و هیچکسی راه حل قطعی که برای همه جواب بده پیدا نکرده .

خبر ندارین رام 4.2 کی ریلیز میشه ؟ شاید اون مشکل رو حل کنه .

لخقی
09-04-2013, 22:33
دوستان بنده هم رام 4.1.2 رو دارم خود نمایندگی رام رسمی ایران رو برام نصب کرد خیلی شارژ شدنش طول میکشه مخصوصا این اواخر، ولی وقتی کابل رابط -کابل یو اس پی منظورمه -گوشی رو عوض کردم و از کابل usb گلکسی اس 2 استفاده کردم مشکلم برطرف شد
خیلی سریع پر میکنه ولی میترسم باطریم خراب شه!!!جالب اینجاست که خود نمایندگی دلیلش رو نمی دونه!!!!!!!!!!!!!!!

S /\ E E D
09-04-2013, 23:14
Power saving از روز اولی که گوشیو خریدم روشن بوده .

توی XDA هم یه تاپیک طولو دراز باز شده برای این مشکل و هیچکسی راه حل قطعی که برای همه جواب بده پیدا نکرده .

کرنل واسط بین سخت افزار و نرم افزار هست و بیشتر کرنل های کاستوم حاوی روت هستند که با عوض کردن کرنل فعلی با اون ها گوشی روت میشه
بهترین کرنل ، کرنل siyah هست که برای اولین بار بهتره با ادین فلش بشه. دقت کنید ریسک انجام این کار با خودتونه چون اگه ناقص فلش بخوره احتمال بریک شدن وجود داره.

silent_EAgle
09-04-2013, 23:41
دوستان بنده هم رام 4.1.2 رو دارم خود نمایندگی رام رسمی ایران رو برام نصب کرد خیلی شارژ شدنش طول میکشه مخصوصا این اواخر، ولی وقتی کابل رابط -کابل یو اس پی منظورمه -گوشی رو عوض کردم و از کابل usb گلکسی اس 2 استفاده کردم مشکلم برطرف شد
خیلی سریع پر میکنه ولی میترسم باطریم خراب شه!!!جالب اینجاست که خود نمایندگی دلیلش رو نمی دونه!!!!!!!!!!!!!!!

power saving از روز اولی که گوشیو خریدم روشن بوده .

توی xda هم یه تاپیک طولو دراز باز شده برای این مشکل و هیچکسی راه حل قطعی که برای همه جواب بده پیدا نکرده .

دوستان طبقه جم بندی ای‌ که من کردم با این دیده بستم به این نتیجه رسیدم که مشکل از کابل هستش و در واقع کابل‌های این گوشی یه جورایی مشکل دارن ... ! منم گوشیو یه بار به کامپیوتر وصل کردم می‌خواستم گوشیو فلش کنم دیدم ای‌بابا این کابل هی‌ قطعو وصل می‌شه ... با یه کابل دیگه تست کردم دیدم کابل گوشی مشکل داره و منم دیدم که خطر ناکه وسط کار یه دفعه گوشی قطع نشه دیگه از کابل اصلی‌ گوشی واسه اتصال به سیستم استفاده نکردم واسه همین گفتم اینو شما هم در جریان باشین و من فکر می‌کنم مشکل از کابل باشه

بازم دوستان تست کنن اگه از کابل نبود به قول داداش سعید با تعویض کرنل خوب می‌شه ایشالا

ehsan_update
10-04-2013, 14:54
دوستان طبقه جم بندی ای‌ که من کردم با این دیده بستم به این نتیجه رسیدم که مشکل از کابل هستش و در واقع کابل‌های این گوشی یه جورایی مشکل دارن ... ! منم گوشیو یه بار به کامپیوتر وصل کردم می‌خواستم گوشیو فلش کنم دیدم ای‌بابا این کابل هی‌ قطعو وصل می‌شه ... با یه کابل دیگه تست کردم دیدم کابل گوشی مشکل داره و منم دیدم که خطر ناکه وسط کار یه دفعه گوشی قطع نشه دیگه از کابل اصلی‌ گوشی واسه اتصال به سیستم استفاده نکردم واسه همین گفتم اینو شما هم در جریان باشین و من فکر می‌کنم مشکل از کابل باشه

بازم دوستان تست کنن اگه از کابل نبود به قول داداش سعید با تعویض کرنل خوب می‌شه ایشالا

درسته منم دقیقا همین مشکل رو با کابل گوشی دارم، هی قطع و وصل میشه.

silent_EAgle
10-04-2013, 15:26

من الان کابل گوشی از ظهر 2:30 زدم تا الان باتریم شده نصفه:bl:
الان با کابل هارد ام زدم به سیستم تا شارژ شه .....

ariajoker
10-04-2013, 18:34

اخه این قضیه هیچ جوری قابل توجیح نیست .
من خودم با رام 4.0.1 مدت ها با همین کابل شارژ میکردم و مشکلی هم نداشتم .ولی وقتی این رام رو زدم این مشکل پیش اومد .
در رابطه با قطعی کابل هم بله کابل خوده بنده هم ظاهرا فیشش میکل داره و اگر موقع شارژ جابجا بشه قطع میشه .

در رابطه با تعویض کابل هم من خودم رفتم کابل جدید خریدم ولی مشکلم حل نشد .

با کابل اصلی one x هم چک کردم خیلی سریع شارژ کرد ولی فقط تا 93 درصد و بعد از اون دیگه شارژ متوقف شد .

اگر واقعا مشکل از کابله بگین من چطوری میتونم کابل خوب رو از بد تشخیص بدم ؟
مثلا کابل اصلی s2 گیر میاد ؟ اگر پاسخ مثبته از کجا بفهمم واقعا اصله ؟

لخقی
10-04-2013, 19:10
سلام حالا اگه از کابل یو اس پی دیگه برای شارژ استفاده کنم به باطری صدمه نمی زنه؟من از کابل یو اس پی گلکسی اس 2 استفاده میکنم و خیلی خوب شارژ شد و مشکلم حل شد.حالا به نظرتون با همین شارژ کنم یا برم مال خود اس3 رو بخرم؟جالبیش اینه که خود دو شاخه که کابل یو اس پی بهش وصل میشه سالمه!ولی فقط کابل ایراد داره!بجز کابل یو اس پی که به دو شاخه اس 3 وصل کردم مشکلی نبود با خود شارژر اس 2 هم شارژ کردم و مشکلی نداشت .فقط شارژر اس 2 مث 3 نیست کابل یو اس پی جدا داره برای وصل شدن به کامپیوتر و خود شارژر جداست و سیمش به دو شاخه گیره!

silent_EAgle
10-04-2013, 19:55
اخه این قضیه هیچ جوری قابل توجیح نیست .
من خودم با رام 4.0.1 مدت ها با همین کابل شارژ میکردم و مشکلی هم نداشتم .ولی وقتی این رام رو زدم این مشکل پیش اومد .
در رابطه با قطعی کابل هم بله کابل خوده بنده هم ظاهرا فیشش میکل داره و اگر موقع شارژ جابجا بشه قطع میشه .

در رابطه با تعویض کابل هم من خودم رفتم کابل جدید خریدم ولی مشکلم حل نشد .

با کابل اصلی one x هم چک کردم خیلی سریع شارژ کرد ولی فقط تا 93 درصد و بعد از اون دیگه شارژ متوقف شد .

اگر واقعا مشکل از کابله بگین من چطوری میتونم کابل خوب رو از بد تشخیص بدم ؟
مثلا کابل اصلی s2 گیر میاد ؟ اگر پاسخ مثبته از کجا بفهمم واقعا اصله ؟

به نظر من این مشکل ۹۰% از کابل هستش :) چون اون اوایل بوده که شما با ۴.۰.۴ کار می‌کردین کابل هنوز نو تر بوده و بهتر جواب میداده :cf:
به نظر من یه کابل خوب بگیر .... کابل‌های ارزون به درد نمی‌خوره ... به فروشنده که بهش اعتماد داری برو بگو کابل جنس خوب می‌خوام چون تشخیصش کار ما نیست و رو قیمت‌های خرید فرق می‌کنه ...

سلام حالا اگه از کابل یو اس پی دیگه برای شارژ استفاده کنم به باطری صدمه نمی زنه؟من از کابل یو اس پی گلکسی اس 2 استفاده میکنم و خیلی خوب شارژ شد و مشکلم حل شد.حالا به نظرتون با همین شارژ کنم یا برم مال خود اس3 رو بخرم؟جالبیش اینه که خود دو شاخه که کابل یو اس پی بهش وصل میشه سالمه!ولی فقط کابل ایراد داره!بجز کابل یو اس پی که به دو شاخه اس 3 وصل کردم مشکلی نبود با خود شارژر اس 2 هم شارژ کردم و مشکلی نداشت .فقط شارژر اس 2 مث 3 نیست کابل یو اس پی جدا داره برای وصل شدن به کامپیوتر و خود شارژر جداست و سیمش به دو شاخه گیره!
شما نگاه کنین شارژر باید ۱آمپر باشه ... ! ۱آمپر باشه مشکلی‌ نداره ایشالا :) از کابلِ اتصال کامپیوترِ اون گوشی هم میتونین بزنین به شارژر خود گوشی بزنین ببینین چی‌ می‌شه !

لخقی
11-04-2013, 11:49
به نظر من این مشکل ۹۰% از کابل هستش :) چون اون اوایل بوده که شما با ۴.۰.۴ کار می‌کردین کابل هنوز نو تر بوده و بهتر جواب میداده :cf:
به نظر من یه کابل خوب بگیر .... کابل‌های ارزون به درد نمی‌خوره ... به فروشنده که بهش اعتماد داری برو بگو کابل جنس خوب می‌خوام چون تشخیصش کار ما نیست و رو قیمت‌های خرید فرق می‌کنه ...

شما نگاه کنین شارژر باید ۱آمپر باشه ... ! ۱آمپر باشه مشکلی‌ نداره ایشالا :) از کابلِ اتصال کامپیوترِ اون گوشی هم میتونین بزنین به شارژر خود گوشی بزنین ببینین چی‌ می‌شه !
همین کارو کردم و خوب شارژشد و مشکلی نبود
حالا از کجا متوجه شم که شارژ چند آمپره؟

S /\ E E D
11-04-2013, 13:30

روی خود شارژر ثبت شده.

silent_EAgle
11-04-2013, 13:48

رویه خوده شارژر مشخصات کاملو مینویسه
شما قسمته OutPut رو نگاه کن اونجا ولتاژ و جریانو مینویسه

mha
11-04-2013, 19:05
بنده هم این مشکل و داشتم
همه جور روش نرم افزاریو تست کردم
اما در نتیجه بعد از یه عالمه تحقیق تو اینترنت فهمیدم که در رام جدید باید از کابلی استفاده کنیم که 5 پین داره، نه 4 پین
مثل کابل n8 یا xperia neo
بعد ببینید مث بنز شارژ میشه
علت رو هم اگر بخواهید بدونید:
پین آخری ground هست و عملا آمپر رو توسط یک پل افزایش میده
هیچ آسیبی هم به گوشی نمیرسه

aitan
11-04-2013, 20:18
بنده هم این مشکل و داشتم
اما در نتیجه بعد از یه عالمه تحقیق تو اینترنت فهمیدم که در رام جدید باید از کابلی استفاده کنیم که 5 پین داره، نه 4 پین

سلام
خیلی ممنون از نوشته مفیدتون
من خودم شخصا به این موضوع رسیدم و تست کردم و دقیقا همین شد که فرمودین
ولی اگه ممکنه بفرمایید آیا این مطلب مرجعی هم دارد یا خیر

لخقی
11-04-2013, 22:25
سلام من بعدازاین که رام موبایل را به 4.1.2 تغییر دادم مدت زمان شارژکردن گوشیم زیاد شده چیزی در حدود شش ساعت یا بیشتر یا کمتر.بعد من با شارژر یک تیکه گلکسی اس 2 امتحان کردم مشکل حل شد و دو ساعته و نیمه گوشیم شارژ شد
بعد به صورت دیگه امتحان کردم با کابل کامپیوتر اس 2امتحان کردم به این صورت که کابل رو به شارژر خود گوشی اصلیم یعنی 3 وصل کردم بازم نتیجه عالی بود و گوشیم دو ساعت و نیم شارژ شد
حالا سوال اینجاست با کدوم دو روش بهتره؟مشکل آمپر پیش نمیاد؟

aitan
11-04-2013, 22:53
سلام من بعدازاین که رام موبایل را به 4.1.2 تغییر دادم مدت زمان شارژکردن گوشیم زیاد شده چیزی در حدود شش ساعت یا بیشتر یا کمتر.بعد من با شارژر یک تیکه گلکسی اس 2 امتحان کردم مشکل حل شد و دو ساعته و نیمه گوشیم شارژ شد
بعد به صورت دیگه امتحان کردم با کابل کامپیوتر اس 2امتحان کردم به این صورت که کابل رو به شارژر خود گوشی اصلیم یعنی 3 وصل کردم بازم نتیجه عالی بود و گوشیم دو ساعت و نیم شارژ شد
حالا سوال اینجاست با کدوم دو روش بهتره؟مشکل آمپر پیش نمیاد؟

برای جوا ب به سوال شما بهتره دو سوال زیر را جواب بدین، چون بنظر من فرق میکنه
آیا اون دو مدلی که امتحان کردین کابلهاشون 5 پین بود ؟ یا 4 پین بودن ؟
و اینکه آیا زمان تخلیه باطری شما فرقی داشت یا نه ؟

لخقی
11-04-2013, 23:55
برای جوا ب به سوال شما بهتره دو سوال زیر را جواب بدین، چون بنظر من فرق میکنه
آیا اون دو مدلی که امتحان کردین کابلهاشون 5 پین بود ؟ یا 4 پین بودن ؟
و اینکه آیا زمان تخلیه باطری شما فرقی داشت یا نه ؟

سلام هم کابل اس 3 پنج پین داره که زمان شارژش طولانیه .هم کابل 2 پنج پینه که زمانش خوبه دوساعت و نیم حدودا.تخلیه باطریم با دو روش بالا عادیه و خودم برا شارژ کابل کامپیوتر2 رو به دو شاخه 3 وصل میکنم و همه چی خوبه فقط نگرانم صدمه به باطری نخوره.
در ضمن با شارژر یه تیکه اس 2تست کردم با اونم همه چی خوب بود هم شارژ هم تخلیه

silent_EAgle
12-04-2013, 13:43
سلام هم کابل اس 3 پنج پین داره که زمان شارژش طولانیه .هم کابل 2 پنج پینه که زمانش خوبه دوساعت و نیم حدودا.تخلیه باطریم با دو روش بالا عادیه و خودم برا شارژ کابل کامپیوتر2 رو به دو شاخه 3 وصل میکنم و همه چی خوبه فقط نگرانم صدمه به باطری نخوره.

نه دوسته عزیز بهش صدمه ای نمیخوره!! ولتاژ و جریان usb استاندارد هستش و صدمه ای نمیخوره

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

aitan
12-04-2013, 16:07

چون از آداپتور خودش استفاده میکنی پس جریان اضافه وارد گوشیتون نمیشه و مشکلی نداره
ولی جهت اطلاعتون من ریست فکتوری کردم الان با کابل خودش فکر میکنم شرایطم عادی شده. البته باید دو روز دیگه دقیقترش را بگم

mha
12-04-2013, 17:32
سلام
خیلی ممنون از نوشته مفیدتون
من خودم شخصا به این موضوع رسیدم و تست کردم و دقیقا همین شد که فرمودین
ولی اگه ممکنه بفرمایید آیا این مطلب مرجعی هم دارد یا خیر

خواهش میکنم
والا اینقدر روش کار کردم فهمیدم
البته یکم هم درباره انواع میکرو usb ها خوندم
بخش افزایش آمپر رو هم از AVR بلد بودم

لخقی
12-04-2013, 22:41
چون از آداپتور خودش استفاده میکنی پس جریان اضافه وارد گوشیتون نمیشه و مشکلی نداره
ولی جهت اطلاعتون من ریست فکتوری کردم الان با کابل خودش فکر میکنم شرایطم عادی شده. البته باید دو روز دیگه دقیقترش را بگم

دوست عزیز منتظر نتیجه هستیم اگر مال شما درست شد ما هم ریست فکتوری کنیم خیلی ممنون

لخقی
22-04-2013, 17:34
کاش نتیجه رو بگین دوست عزیز

ehsan372
23-04-2013, 20:17
خیلی از دوستانی که از رام های قدیمی تر به رام جدید اومدن مشکل دیر شارژ شدن و مدت زمان شارژ شدن بسیار طولانی باتری براشون پیش اومده .
بعضی ها میگن مشکل از کابل هست بعضی ها میگن باتری مشکل داره و غیره .
خود من این مشکل برام پیش اومده و فکر میکردم مشکل از کابلم هست ولی به رام 4.0.4 که برگشتم دیدم مشکلی وجود نداره و بصورت عادی شارژ میشه . ولی دوباره رامم رو عوض کردم و رام xella رو ریختم . باز هم مشکلم حل نشد و باتریم دیر شارژ میشه .
کسی از دوستان تونسته علت واقعی این مشکل رو پیدا کنه و راه حلی براش هست ؟
اگر مشکل از رام هست و رام باگ داره چه رامی از سری 4.1.2 هست که این مشکل درش حل شده باشه ؟
امیدوارم بتونیم توی این تاپیک راه حلی برای این مشکل که برای من و خیلیهای دیگه بوجود اومده پیدا کنیم .

لطفا مدیر محترم تاپیک رو قفل یا بایگانی نکنن چون این مشکل برای خیلیها پیش اومده و من جایی ندیدم درموردش بصورت ویژه تاپیکی زده شده باشه )

سلام.بنده هم این مشکل رو داشتم.من این کرنل سیا استفاده کردم بهتر شد.(galaxy s2)
Siyah-s2-v6.0b5
دوستان تست کنید.کرنل خوبی هست

borhan_3010
26-04-2013, 14:05
با سلام
من گوشی ام رو دیشب از رام اصلی 4.0.4 با خود گوشی آپدیت کردم به 4.1.2
اول یه 380 مگ گرفت و نصب و ریستارت و بعدش یه 60 مگ و نصب و ریستارت

تغییرات:
- سرعت گوشی خیلی بهتر شده
- دیرتر شارژ خالی میکنه (واقعا عالی شده)
- سریعتر شارژ میشه (خیلی سریعتر)
- قابلیت مولتی ویوو اضافه شده
- حدود 50 مگ رم بیشتر در دسترس هستش
- پیشفرض مرورگر کروم اضافه شده
- نوتیفیکشن تغییرات خوبی داشته
- و چندتا مورد دیگه ...

گوشیم گالکسی اس3 سفید ویتنام گارانتی سامتل
شارژر 1 آمپر و 5 ولت اصلی خودش

کلا خیلی بهتر شده پبشنهاد میکنم حتماً حتماً آپدیت کنین!

silent_EAgle
26-04-2013, 18:35
با سلام

تغییرات:
- و چندتا مورد دیگه ...

شما میشه بگین گوشی به چه بیس باندی آپدیت شد ؟؟؟ یعنی نسخه ی رام چیه ؟؟
مثلا Xella هستش یا EM5 یا .... ؟؟؟ مشکله دیر شارژ شدن ندارین ؟؟؟؟

borhan_3010
26-04-2013, 18:50
شما میشه بگین گوشی به چه بیس باندی آپدیت شد ؟؟؟ یعنی نسخه ی رام چیه ؟؟
مثلا Xella هستش یا EM5 یا .... ؟؟؟ مشکله دیر شارژ شدن ندارین ؟؟؟؟

xxella
نه اصلا مشکل ندارم که هیچ گفتم خیلی هم بهتر شده دی:

دوستان میخوام یه مموری 32 بخرم براش چی بگیرم خوبه؟
سان دیسک uhs کلاس 10 الان بهترینه؟
خودم یه سیلیکون پاور 16 کلاس 4 دارم الان

amnhck123
27-04-2013, 10:23
آقا من هم رام گوشیم 4.1.2 هست . و رام xella
ولی مشکل شارژ دارم
الان با شارژش اچ تی سی داداشم شارژ کردم سرعت شارژش نرمال شده

نمیدونم این جریات 4پین و 5 پین درسته یا نه ولی اگر اینطوری باشه واقعا برای سامسونگ متاسفم

silent_EAgle
27-04-2013, 11:43
آقا من هم رام گوشیم 4.1.2 هست . و رام xella
ولی مشکل شارژ دارم
الان با شارژش اچ تی سی داداشم شارژ کردم سرعت شارژش نرمال شده

نمیدونم این جریات 4پین و 5 پین درسته یا نه ولی اگر اینطوری باشه واقعا برای سامسونگ متاسفم

منم متاسفم واسش:dc: اصن خاک تو سرش:bv::bv::bv::bv::bv:
ولی شما کابلو عوض کن مشکل حل میشه ....

borhan_3010
27-04-2013, 16:00
به نظر میرسه تو سری های جدید این مشکل رو برطرف کردن
چون شارژر منم 4 پین هستش!
ببین ولتاژ و آمپر روی شارژر چند زده؟

sharifclass
28-04-2013, 06:37
سلام 1)اين مورد واقعا آزار دهنده شده شب اگه شارژ گوشي 50 باشه تا صبح 100 نميشه واقعا مسخره هست. اگه از كابل هست چرا با 4.0.4 راحت كار ميكرد؟ هرچي هست يه كرميه كه تو 4.1.2 هست.
2)از كجا ميشه پينهاي كابل رو ديد لطفا با عكس نشون بديدك
3) يك كابل خوب با كيفيت قيمتش چنده؟

hooyar7
28-04-2013, 08:46
با سلام

تغییرات:
- و چندتا مورد دیگه ...

Sent from my gt-i9300 using tapatalk 2

یعنی چی 50 مگ رم اضافه شد؟
قبل آپ چقدر بوده ؟و الان چنده؟

borhan_3010
28-04-2013, 18:05
یعنی چی 50 مگ رم اضافه شد؟
قبل آپ چقدر بوده ؟و الان چنده؟

ببین رم این گوشی 1 گیگ هستش ولی همش که در دسترس نیست!
قبلا 779 و الان 832
برای اینکه میزان رم در دسترس رو بتونی ببینی:
کلید home رو چند ثانیه فشار بده و برو تو تسک منجیر و بعد برو قسمت رم اونجا میتونی ببینی رم ات چنده
معمولا چیزی بیش از 500 مگ توسط برنامه ها همیشه اشعغال شده هستش
ظاهرا سامسونگ با بهینه سازی هایی که کرده تونسته رم بیشتری رو در اختیار کابران بذاره
این 53 مگ توی سرعت گوشی خیلی تاثیر مثبتی گذاشته و کلا منو و مرورگری اینترنت خیلی خیلی روان شدن...

borhan_3010
28-04-2013, 18:10
از كجا ميشه پينهاي كابل رو ديد ...
همون سوکت شارژر از سمتی که میزنی به گوشی رو با دقت دید بزن می تونی سیم های داخلش رو ببینی و بشماری
البته این مورد 4 پین و 5 پین دو اینجا خوندم که یکی از کاربران اعلام کرده بود علت دیر شارژ شدن گوشی 4 پین یودنشه که صحیح نیست چون کابل منم 4 پین هستش

ashkan1360
29-04-2013, 08:35
دوستان مشكل از كابل هست
با يه كابل ديگه تست كنيد
تا حالا اين مشكل كابل رو روي 2 تا اس3 ديدم
كابل نوكيا ام رو زدم به همين شارژر مثل موشك شارژ ميكنه

sjamalb
29-04-2013, 13:18
منم از کابل htc و nokia استفاده کردم درست شد ولی امپر این شارژرها بیشتر از شارژر اصلی خود سامسونگ و باطری رو خراب می کنه

silent_EAgle
29-04-2013, 17:55
منم از کابل htc و nokia استفاده کردم درست شد ولی امپر این شارژرها بیشتر از شارژر اصلی خود سامسونگ و باطری رو خراب می کنه

آمپره هیچ شارژری بیش تر از این گوشی نیس مگر نوت 2 یا تبلت ها ... بعدشم شما فقط از کابلش استفاده کنین و با خوده شارژر گوشی شارژ شه .... !

PatOMat1
01-05-2013, 10:07
دوستان من از یه شارژر دیگه یه بار استفاده کردم(کابل نه،شارژر کامل) وقتی دوباره از شارژر خودم استفاده کردم مشکل حل شد
خیلی جالبه مشکل مصرف زیاد باطری هم حل شده!!!
شما هم امتحان کنین ببینین مشکلتون حل میشه اینجوری یا نه:dw:

ashkan1360
02-05-2013, 06:30
دوستان من از یه شارژر دیگه یه بار استفاده کردم(کابل نه،شارژر کامل) وقتی دوباره از شارژر خودم استفاده کردم مشکل حل شد
خیلی جالبه مشکل مصرف زیاد باطری هم حل شده!!!
شما هم امتحان کنین ببینین مشکلتون حل میشه اینجوری یا نه:dw:

امتحان كردم نشده
فقط سيمم رو كه عوض كردم با همون شارژر خودم شد مثل موشك

farazcivil
09-05-2013, 10:59
سلام
من galaxy note 10.1 دارم . وقتی به 4.1.2 آپدیت کردم شارژ شدن تبلت افتضاح شد . بردم نمایندگی همراه سرویس شهرک غرب گفت کابلت ایراد داره و با کابل ما دستگاه خوب شارژ میشه و گفت کابل شامل گارانتی نیست و قیمت هم 45 تومن !!! من راضی نشدم ایراد از کابل باشه . اومدم خونه رام 4.0.4 را دانلود کردم و دانگرید کردم . همه چیز درست شد خیلی سریع شارژ میشد . کلافه شده بودم و شروع کردم به سرچ تو اینترنت . تو یکی از این فرومهای خارجی نوشته بود اگه بخوای این مشکل رفع بشه باید دستگاه را wipe بکنی . هر 2 تا وایپی که بعد از بردن دستگاه به حالت ریکاوری هست باید بزنی . یعنی همه چیزو پاک بکنی بعد به 4.1.2 آپدیت بکنی . خلاصه این کار را کردم و هورااااااااا . درست شد . الان تبلت با 4.1.2 حدود 4 ساعت فول شارژ میشه و مصرف باتری هم کم شده . در صورتی که قبلا حدود 15 ساعت طول میکشید تا شارژ بشه . حالا این چه گندیه که سامسونگ زده معلوم نیست . احتمالا هم کابلهاش ایراد داره هم آپدیتی که داده . ولی خلاصه مشکل عجیبی بود . به هر حال اینو گفتم شاید مشکل بچه ها هم حل شد .
شاد باشید

arman12625
09-05-2013, 22:22
با سلام. اقا من با خود گوشی اپدیت کردم. مثل قبل با کابل خودش همون 2.5 ساعت طول کشید تا فول بشه...

alireza mobiler
09-05-2013, 22:36
دوستان عزیز من هم با این مشکل مواجه شدم چیکار کنم؟

sat_mah_sat
15-05-2013, 05:56
یه چیز جالب وقتی قابلیت چند پنجره فعال اسب دیر شارژ میشه و وقتی غیر فعال میشه درست و زود شارژ میشه
لطفا دوستان دیگه هم تست کنن

sharifclass
17-05-2013, 08:54
کسی تا به حال این مشکل رو به سامسونگ گزارش کرده؟

mojtaba_esp
18-05-2013, 00:20
گوشی من تا دیروز درست بود. امروز که زدم شارژ 5 ساعت طول کشید. هم با شارژر تست کردم و هم لپ تاپ.

ظاهرا مشکل اینه که بعد از آپدیت شارژر ac رو به عنوان یو اس بی میشناسه.
همین طور که میدونین گوشی با یو اس بی دیر تر شارژ میشه. دلیل اینکه گوشی با برخی کرنل ها زود شارژ میشه اینه که شارژر رو در هر حالت ac شناسایی میکنه.
یک بار با شارژر و یک بار با لپ تاپ تست کنید نتیجه رو بگید.

853442

sharifclass
18-05-2013, 15:33
این دوستمون درست میگه دقیقا مشکل همینه و وقتی شارژر رو به گوشی وصل میکنی و میری تو منوی باتری، میزنه charging(USB) یعنی گوشی نمیفهمه الان به شارژر اصلی وصله و فکر میکنه به یو اس بی وصل شده است.
اما حالا راه حل چیه؟ چطور گوشی رو از خیالات در بیاریم؟؟

silent_EAgle
18-05-2013, 18:13
این دوستمون درست میگه دقیقا مشکل همینه و وقتی شارژر رو به گوشی وصل میکنی و میری تو منوی باتری، میزنه charging(usb) یعنی گوشی نمیفهمه الان به شارژر اصلی وصله و فکر میکنه به یو اس بی وصل شده است.
اما حالا راه حل چیه؟ چطور گوشی رو از خیالات در بیاریم؟؟

گوشی من تا دیروز درست بود. امروز که زدم شارژ 5 ساعت طول کشید. هم با شارژر تست کردم و هم لپ تاپ.

ظاهرا مشکل اینه که بعد از آپدیت شارژر ac رو به عنوان یو اس بی میشناسه.
همین طور که میدونین گوشی با یو اس بی دیر تر شارژ میشه. دلیل اینکه گوشی با برخی کرنل ها زود شارژ میشه اینه که شارژر رو در هر حالت ac شناسایی میکنه.
یک بار با شارژر و یک بار با لپ تاپ تست کنید نتیجه رو بگید.

853442

بچه ها من با کابله خوده گوشی تست کردم در حالی که زده بود ac ولی تویه 45دقیقه تا 1 ساعت تقریبا 10% شارژ شد که فرقی نکرده به نظره من

sharifclass
18-05-2013, 20:00
این دیسچارج معکوسش منو کشته. دلت خوشه انگار گوشیت رو زدی به شارژ ولی شارژت کمتر هم میشه.

mojtaba_esp
19-05-2013, 07:17
راه حل جالب!

اول شارژرو بدون کابل به پریز بزنید.
کابل یو اس بی رو به گوشی وصل کنید و بعد به شارژر متصل کنید.

تست کردم، گوشیم تو 2.5 ساعت شارژ شد.

sharifclass
19-05-2013, 09:43
اون جرقه اش آسيب نميزنه به گوشي؟ تمام منوال هاي گوشي ها همه گفتن اول شارژر رو بزنيد و بعد كابل رو وصل كنيد تا خطر اون جرقه اوليه نباشه.

Alimilan
19-05-2013, 10:00
از وقتی آپدیت کردم به 4.1.2 رسمی شارژ خیلی طول میکشید. با همه نوع شارژر هم تست کردم.
تا اینکه دیشب زدم به شارژ صبح دیدم شارژ که نگرفته هیچ دیگه شارژ هم نمیگیره. الکی نشون میده به شارژه ولی شارژ نمیشه

mojtaba_esp
19-05-2013, 12:09
وقتی شارژرو به پریز میزنی جرقه میزنه و اون موقع که گوشیت به شارژر وصل نیست. پس چیزی نمیشه.
تست کنید ببینین برای شما هم درست میشه.

silent_EAgle
19-05-2013, 16:38
از وقتی آپدیت کردم به 4.1.2 رسمی شارژ خیلی طول میکشید. با همه نوع شارژر هم تست کردم.
تا اینکه دیشب زدم به شارژ صبح دیدم شارژ که نگرفته هیچ دیگه شارژ هم نمیگیره. الکی نشون میده به شارژه ولی شارژ نمیشه

کاش از اول این تاپیکو میخوندی که من بالغ بر 10 بار گفتم که کابل رو عوض کنین درست میشه
کابلهایه سامی مشکل داره

Alimilan
20-05-2013, 09:53
کاش از اول این تاپیکو میخوندی که من بالغ بر 10 بار گفتم که کابل رو عوض کنین درست میشه
کابلهایه سامی مشکل داره

کابل هم عوض کردم درست نشد. با usb هم همسن مشکل و داشت.
اگه مشکل از کابل بوده چرا فقط تو 4.1.2 این اتفاق افتاد؟

peyman_m1992
20-05-2013, 09:59
کابل هم عوض کردم درست نشد. با usb هم همسن مشکل و داشت.
اگه مشکل از کابل بوده چرا فقط تو 4.1.2 این اتفاق افتاد؟

شما یه کاری کن پریزی هم که میزنین به شارژ رو هم عوض کنین

esi816
22-05-2013, 10:31
منم این مشکلو دارم اندروید 4.1.2 رسمی اما با اپدیت اینطوری نشد تا چندوقت ک یهو شد.دقیقا از زمانی ک من برنامه antutu battery saver رو نصب کردم رو این رام و با استارت کردن برنامه و کرش صفحه و ریستارت گوشی این اتفاق برام افتاد.یجورایی حس میکنم مربوط ب اون برنامه میشه.چون اون ورژنش احتملا با 4.1.2 سازگاری نداشته.اما بهرحال بدش با ریست فاکتوریم حل نشد.اما با کابل پنج پین نوکیا مثه اولش شارژ میشه.
دوستان یکم فکر کنن ببینن ایا شما ام بده نصب این برنامه رو این رام این مشکل براتون پیش اومده یا چیزه دیگه بوده.

sharifclass
22-05-2013, 11:59
من يك كابل هم اندازه كابل خود گوشي خريدم از بازار كه مال ان97 بود. با اين كابل هم مشكل شارژ وجود داره. اما با كابل گلكسي اس ادونس كه كوتاه تره مشكل شارژ ندارم و سريع شارژ ميكنه.
نكته اضافي(با كابل ان97 لپ تاپ گوشي رو نميشناسه.)

Alimilan
24-05-2013, 10:07

ده مدل شارژر و کابل و پریز امتحان کردم. حس میکنم به گوشی آسیب زده. یکی پیشنهاد داد دان گرید کن شاید درست بشه.اگه نشه میبرم گارانتی یه نو میگیرم. چاره ای نیست دیگه. مجبوووورم

joozef
24-05-2013, 10:59
دوستان من روی رام با بیس xxmc3 هستم ...
امروز صبح گوشی که شارژش 97 درصد بود رو زدم به شارژ
نیم ساعت بعدش رفتم دیدم شده 93 % !!!!!!!!!
یعنی کاشکی شارژ نمی کرد ...
بلکه شارژ هم میخوره ... !!!!!

p.z12791
24-05-2013, 11:12
واسه منم با کابل فابریک خود گوشی همینجوریه شارژ رو کم میکنه ولی با کابل نوکیا استفاده میکنم اصلا مشکلی ندارم

mojtaba_esp
24-05-2013, 11:31
ده مدل شارژر و کابل و پریز امتحان کردم. حس میکنم به گوشی آسیب زده. یکی پیشنهاد داد دان گرید کن شاید درست بشه.اگه نشه میبرم گارانتی یه نو میگیرم. چاره ای نیست دیگه. مجبوووورم

اینو تست کن:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=268352&page=8&p=3673756&viewfull=1#post3673756

joozef
25-05-2013, 11:48

با ورژن xxemd2 هم تست کردم ، مثل همینه دوباره ...
نه تنها شارژ نمیکنه بلکه شارژ هم میخوره ...

Alimilan
26-05-2013, 07:38
اینو تست کن:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=268352&page=8&p=3673756&viewfull=1#post3673756

تست کردم نشد. ممنون

armingage
27-05-2013, 08:31
این مساله کاملا صدق میکنه در رام رسمی 4.1.2
من رام گوشیما عوض کردم ultima ریختم خیلی بهتر شد
کابل را هم عوض کردم الان هیچ مشکلی ندارم.

Rasoul940
03-06-2013, 13:42
شارژ نشدن

تست کردم نشد. ممنون
این مشکل مربوط به گوشی هایی با رام) 4.1.2( میشه که روت شدن بعد ازین که رام رو با cf_root
روت کنید به این مشکل میخورید
بهترین رامها رامهای افیشال المان هستن که این مشکل رو حل میکنن در رامهای 4.1.2 این قابلیت وجود داره که شما از هر زبانی میتوانید برای TEXT,MESSAGING استفاده کنید که در تنظیمات مسیج به راحتی میتونید زبان مورد نظر مثلا (فارسی) رو با حجم کم دان کنید، با این که رام المانی هستش میتونید زبان گوشی رو هم روی ENG بزارید.رامهای خاور میانه باگ زیاد دارن.

http://www.hotfile.com/dl/201060359/10ede18/I9300XXEMC2_I9300DBTEMC1_DBT.zip.html
I9300XXEMC2_I9300DBTEMC1_DBT

hadi8051
23-06-2013, 09:36

سلام پریز برا چی اخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
220 ولت پریزا مگه فرق میکنه؟http://forum.mobilestan.net/images/icons/5.gif

منم این مشکل رو داشتم .بردم گارانتی . رایگان پورت Micro USB رو عوض کردن برام. الان با کابل فابریک 2:30 ساعت فول شارژ میشه.

p30rayan
29-06-2013, 14:44
منم همین مشکل رو دارم
با توجه به مطالب بسیار زیاد فارسی و انگلیسی که خوندم نتیجه های زیر رو گرفتم:

- احتمال بسیار زیاد مشکل از آپدیت کارخانه ای به رم 4.1.2 خاور میانه هست که در اکثر دوستان اول واسشون خوب کار کرده و بعد مشکل شارژ و دیس شارژ و زود خالی کردن و ... داشتن
2- مشکل کابل هم تایید میشه : با کابل نوکیا n8 سریع شارژ میشه و دیر خالی میکنه (با همون رم 4.1.2 رسمی آپدیت شده)

من دیروز آپدیت کردم بازم از 4.1.2 حدود 60 مگ با خود گوشی و ریست کرد دوبار و کلی بروز رسانی داشت و نشانه هم اینه که google play music رو نصب میکنه براتون.

حالا راه حل چیه:
1- برگردید به رم 4.0.4 یا همون رم اولیه با ریست
2- کابل یا شارژر رو عوض کنید

اما دوستان نگران خرابی باطری هستن بگم همیشه دستگاه های برقی همون مقدار آمپری که نیاز دارن رو بر میدارن و در نتیجه اگر شما شارژی با ولتاز 5 و آمپر بین 0.1 تا 0.7 استفاده کنید مشکلی پیش نمیاره.
فقط گرمای باطری که خیلی نامحسوسه و اگر در حین شارژ شما کاری نداشته باشید با کابل جدید و همون رم آپدیت شده خوب کار میکنه

یه عده دوستان گفتن که بعد از آپدیت شارژرر رو یو اس بی میشناسه! واسه من همون AC میشناسه پس مشکل این نیست!
اینکه میگن شارژرو در بارو اونجور بزن و.... اینا همه توهمه فانتظیه!!!!

همچنین چنتا کار مفید که در یک سایت خارجی خودنم و بی تاثیر هم نیست:
1- در حالت power savign بزارید
2- تنظیم نور صفحه رو auto بزارید
3- مهم : داده های پس زمینه و هماهنگ سازی ها رو تا جایی که نیاز نیست غیر فعال کنید (مثل حساب های گوگل پلاس و هنگ آوت و نیم بازو چت ان و .......)
4- موقع شارژ کردن باش کار نکنید(هر چند میدونم مث من طاقت ندارید! )
5- دعا کنید درست بشه! (البته نه مال خودتون هرکی واس بقیه دعا کنه میگن دعا واسه دیگران تاثیر زیاید داره!)

نتیجه کاراتونم بیایید بگید!

amirhosein p
01-07-2013, 09:36
سلام به همه دوستان عزیز. مدتی نبودم ولی خوشحالم بازم می تونم بیام. قبلا گفته بودم که کسایی که مشکل دیر شارژ شدن دارن و یا هین استفاده از گوشی مشکل شارژ منفی داشتن کابل یو اس بی رو چک کنن. قبلا گوشی های اس3 با کابل 4 پین ارائه میشدن. دقت کنین حتما از کابل 5 پین استفاده کنین تا مشکل شارژ منفی برطرف بشه.

p30rayan
02-07-2013, 08:35
راه حلی که من انجام دادم:
- استفاده از شارژر گلکسی مینیم! که با سرعت نور شارژش میکنه
- و ریست به تنظیمات کارخانه! هرچند من پایه سیستمم 4.1.2 بود!

aminntbp
01-08-2013, 10:56
من از شارژر سونی استفاده کردم درست شد.

zahedani
08-08-2013, 02:45
مگه میشه 1هو کابل گوشیا همه با هم خراب شه؟؟؟؟؟تا حالا کسی با پشتیبانی سامسونگ صحبت کرده؟

mamad-me
11-08-2013, 07:19
دوستان من یه ساله این گوشی رو دارم و دیشب اپدیتش کردم به 4.1.2 . اما اینو بگم که تو رام قبلیم هم ( 4.0.4 ) این مشکل دیر شارژ شدن کاملا وجود داشت . بنظر من که کلا مشکل از کابل شارژه و حتی با اپدیت هم نباید انتظار درست شدنشو داشته باشیم ( البته ممکنه سامسونگ معجزه بکنه !! )

hamed_Z_20
11-08-2013, 07:35
مشکل فقط از کابل من چندتا کابل تست کردم همه به جز کابل خود سامسونگ درست جواب میدادن !!! الان 4.2.2 دارم ظاهرا همون مشکل قدیمی داره !!!!

دوستان من یه ساله این گوشی رو دارم و دیشب اپدیتش کردم به 4.1.2 . اما اینو بگم که تو رام قبلیم هم ( 4.0.4 ) این مشکل دیر شارژ شدن کاملا وجود داشت . بنظر من که کلا مشکل از کابل شارژه و حتی با اپدیت هم نباید انتظار درست شدنشو داشته باشیم ( البته ممکنه سامسونگ معجزه بکنه !! )

mamad-me
11-08-2013, 07:45
من همین الان یه چیز خیلی جالب دیدم :ca::ca::ca:
با همون کابلی که گوشی دیر شارژ میشد گوشی رو وصل کردم به پی سی . داشتم فایل انتقال میدادم یهو نگاه گوشی کردم دیدم داره شارژ میشه !
از دیشب 7 سالت تو شارژ بود 15 درصد شارژ شده بود . الان تو نیم ساعت از 12% شد 25 درصد :ca::ca::ca:
این کابله کل ملت رو به مسخره گرفته :ca::ca:

154154
15-08-2013, 17:02
سلام دوستان 90 درصد مشکل مربوط به کابل هست .سامسونگ 2 طرف سوکت ها رو مثل کابل شبکه و تلفن پانچ کرده و از لحیم کاری خبری نیست اگه با یه اهم متر چک کنید میبینید که سیمها مخصوصا 2 سیم وسط اهم با لا و متغیری دارند که این مربوط به همون پانچ هست .2 سر سوکت به راحتی با یه کارد میوه خوری باز میشه و اگه کمی دقت به خرج بدین میتونین با در اوردن پین سوکت و یاد داشت رنگ بندی اونها رو لحیم کنید و به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه من در چند مورد این مشکل رو با این روش حل کردم

42012
16-08-2013, 12:43
سلام

42012
16-08-2013, 12:48
سلام من توصیحات دوستان را خوندم اما به نتیجه قانع کننده ای نرسیدم لطف کنه یه کاربر متخصص جواب بده درصمن گوشی من اول3/5ساعت طول میکشید شارز بشه بعد شد3/5 الان شده 5ساعت یکی کمک کنه چیکار کنم میترسم هی زیادتر بشه راهنمایی کنید

ARA
16-08-2013, 13:20
من تازه گوشی رو خریدم واسه من 4.1.2 هم هست خیلی سریع هم شارژ می کنه شاید 1 ساعت !
baseband version 19300xxella
build number jz054k.19300xxema2

اینو بریزین شاید کمک کنه !

154154
16-08-2013, 22:25
سلام من توصیحات دوستان را خوندم اما به نتیجه قانع کننده ای نرسیدم لطف کنه یه کاربر متخصص جواب بده درصمن گوشی من اول3/5ساعت طول میکشید شارز بشه بعد شد3/5 الان شده 5ساعت یکی کمک کنه چیکار کنم میترسم هی زیادتر بشه راهنمایی کنید

اشکال از کابل usb شما میباشد باید لحیمکاری بشه یا اینکه یدونه بخری گوشی و شارژر مشکل ندارن

154154
16-08-2013, 23:12
اشکال از کابل usb شما میباشد باید لحیمکاری بشه یا اینکه یدونه بخری گوشی و شارژر مشکل ندارن

البته یک نکته مهم در مورد لحیم کردن 2 سر سوکت رو فراموش کردم اگر این کارو انجام دادین حتما با دقت انجام بدین که اتصال بین پینها ایجاد نشه و روی قسمت لحیم شده رو حتما با چسب حرارتی یا چسب اکواریوم بپوشونین که اگر یکی از سیمها به مرور زمان قطع شد اتصال پیش نیاد و گوشی مشکل پیدا نکنه

kashpal
17-08-2013, 10:37
با سلام
دوستان من هم همین مشکل دیر شارژ شدن گوشی رو دارم . گوشی من Galaxy S II G هستش. شاید درست نباشه اینجا بپرسم . ولی تو فروم اس 2 کسی جوابگو نبود..
من گوشی رو رام های مختلف ریختم ولی تغییری نکرد .ولی مشکل شارژ معکوسش با استفاده از کابل نوکیا درست شد . ولی باز هم شارژ دیر مشه ولی نه مث قبل . الان میخاستم بپرسم اگه کابل کوتاه تر باشه احتمال اینکه توی شارژ شدن سریع تاثیر بزاره یا نه ...
کلا برای این مشکل بهترین راه چیه ؟ در ضمن من رام رسمی روی گوشی ریختم ... رام 4.0.3
با تشکر

mr.farzin1992
12-09-2013, 22:45
سلام منم این مشکل داشتم اون روشی ک گفتین اول کابل و ب گوشی بزنیم بعد شارژر و بدون کابل بزنیم به پریز بعد کابل و وصل کنیم به شارژر جواب داد مرسی

azi333
04-10-2013, 22:36
به نظر من مشکل از شارژره که بعد از چند دفعه که سیم رو از دوشاخه جدا می کنی قطعی پیدا می کنه من شارژر S4 گرفتم 1.5 شارژ می شه و باوجود مصرف اینترنت و ... 12 ساعت شارژ داره و مشکلش حل شد.در صورتی که قبلا 7 ساعت شارژشدنش طول می کشید.

tantoor
10-10-2013, 11:26
سلام من جدیدا وقتی شارژر گوشیمو وصل می کنم به پریز برق صدای وزوز میکنه حتی وقتی از برق می کشم هم صدای وزوزش تا حدود 30 ثانیه قطع نمیشه جدیدا گوشیم هم خیلی دیر شارژ میشه حدود 4 ساعت طول میگشه تا فول شارژ بشه؟
این صدای وزوز از چیه؟
روی شارژر زده ساخت ویتنام آیا شارژر اصله یا نه؟

najafi613
08-11-2013, 21:08
با نصب اندروید رسمی 4.3 هم مشکل دیر شارژ شدن برطرف نشد

اگر کسی اندروید 4.3 رو نصب کرده لطفا نظرشو بگه

مشکل من که حل نشد

aminjpo
08-11-2013, 21:26
دوستان این مشکل بر میگرده به چنتا عامل
1.اگر شما گوشی خاموش باشه بهترین جواب رو می گیرید و می بینید بیشتر شارجر های که می گید خرابه اما سالم اند!
2.به نظرم بهترین شارجر ،شارجر فابریک هر گوشیه پس سعی کنید با گوشی های دیگه رو تست نکنید
3.شخصا بهترین شارجر رو شارجر سونی می دونم کابل پی سی اش دقیقا کابل شارجره پس کاملا استاندارده !
-----------------------
عدم اپدیت اندروید یا سیاسیت زشت؟ (http://forum.mobilestan.net/sho wthread.php?t=256898&highlight=)
چرا گوشی عوض می کنیم (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290299&highlight=)
معرفی بهترین برنامه های اندروید مورد استفاده خود به دیگران (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=286779&highlight=)
مقایسه عملی GPS چهار گوشی مختلف و نتیجه جالب (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=296729&highlight=)

saeed_zer0
09-11-2013, 00:23
من کابلم رو عوض میکنم درست میشه و بصورت نرمال و سریع شارژ میشه

#R@M!N#
09-11-2013, 00:41
من اپدیت کردم شارژ شدن درست شد

شارژ خود گوشی هم استفاده می کنم

paprika 1
09-11-2013, 00:43
با نصب اندروید رسمی 4.3 هم مشکل دیر شارژ شدن برطرف نشد

اگر کسی اندروید 4.3 رو نصب کرده لطفا نظرشو بگه

مشکل من که حل نشد
مشکل بیشتر وقتها از کابله نه از رام شما با یه کابل دیگه امتحان کن ببین درست میشه یا نه

ariajoker
11-12-2013, 12:58
دوستان من خودم این تاپیک رو باز کردم و مشکلم تا همین دیروز حل نشده بود .
با کابلی که درون جعبه ی گوشی بود زمانی که روشن بود گوشی معمولا شارژش خیلی طول میکشید . اگر هم خاموش بود بگیر نگیر داشت بعضی مواقع خوب جواب میداد بعضی وقت ها نه .
ظاهرا با اینکه گوشی گارانتی سام سرویس داشت وسایل جانبیش رو عوض کرده بودن و کابل درون جعبه هم اصلی نبود .

تا اینکه دیروز از یکی از همین موبایل فروش ها تونستم کابل اصلی سامسونگ که از خود جعبه ی گوشی برداشته بود به قیمت 25 تومن که واقعا زیاد بود خریدم .
روی قسمت USB کابل برچسب سامسونگ خورده و روی سیمش هم اسم سامسونگ و یک سری مشخصات دیگه هک شده .
با تعویض کابل مشکلم کاملا حل شده و شارژ گوشی در حالت روشن 2 ساعت و 30 دقیقه طول میکشه .

این مشکل تنها با تعویض کابل و استفاده از یک کابل با کیفیت مرتفع میشه .

azad89
06-01-2014, 16:53

داداش منم این مشکل رو دارم منتهی با رام کاستم 4.3، لطف میکنی بگی چیکارکنم واسه همین افزایش جریان شارژ با cpu ؟
ممنون میشم.

amir_shahbazi
07-01-2014, 17:01
منم رام 4.3 المان رو نصب کردم ولی بازهم دیر شارژ میشه؟؟؟؟

ashkan1360
19-02-2014, 13:57
مشکل از کابلتونه ...

Behnam.K
04-03-2014, 18:24
منم این مشکلو داشتم یه کابل جدید گرفتم کاملا برطرف شد

norits021
20-03-2014, 18:23
بنده هم این مشکل و داشتم

دوست عزیز درود برتو.صحیح یا غلط دلیلی منطقی و قابل پذیرش ارایه کردی.
من خودم فکر میکنم از کرنل باشه چون من کرنل رو عوض کردم.اما دوستان دیگری افیشیال ریختن و این مشکل رو دارن.پس کرنل نیست.
از ظرفی اینکه ی کابل رو ی رام جواب بده و رو دیگری نه نشون میده مشکل از کابل نیس از رامه.
اینکه میگن کابلو عوض کن به نظرم منطقی نیامد.چون شاید مقومت سیم متفاوته و ی تغییراته جزئی تو امپر دریافتی ایجاد میکنه.چون یکی دیگه هم میگفت توییک کن و امپر رو ببر بالاتر.و این ممکنه معادل باشه با تعویض کابل.ینی کابل دیگر = امپر بیشتر=<شارج سریعتر.(البته رو این اصن مطمدن نیستم و تخصصم نیست.اگر اشتباهه پیشاپیش معذرت)
اما استدلالی که شما کردی قضیه رو حل میکنه.منتها چرا سامسونگ این رو در نظر نگرفته؟

norits021
20-03-2014, 18:31
همون سوکت شارژر از سمتی که میزنی به گوشی رو با دقت دید بزن می تونی سیم های داخلش رو ببینی و بشماری
البته این مورد 4 پین و 5 پین دو اینجا خوندم که یکی از کاربران اعلام کرده بود علت دیر شارژ شدن گوشی 4 پین یودنشه که صحیح نیست چون کابل منم 4 پین هستش

خب اون بنده خدا گفته تو رامهای جدید.شاید در ادامه اپدیت ها این مشکل رفع شده باشه.

hassanahar
28-03-2014, 16:23
سلام
تبلت من ان 8000 سامسونگه من گوشی رو فاکتوری ریست کردم برنامه هام هم پاک شد ولی هنوز مشکل شارژ رو دارم کدوم راه راحت تره استفاده از کابل یا برگشت به اندروئید قبلی ضمنا سوکت کابل ان 8000 پهنه ممنون از راهنمایی

AMIR_PARSA_1988
28-04-2014, 10:53
سلام،من یه هوآوی G510 دارم با ی HTC DESIRE 500 DUAL SIM. اچ تی سی اوایل خوب شارژ میشد با شارژر خودش(رام 4.1.2) بعد ی مدت بازی در آورد و میزدی ب شارژ ثابت میموند نه کم میشد نه زیاد،با خود شارژر HTC و کابل هوآویم که استفاده میکنم مشکلی نیست و خیلی سریع شارژ میشه حالا جالبیش اینه هوآویمو(رام4.1.1) با شارژر و کابل HTC شارژ میکنم اونم خیلی خوب شارژ میشه،به نظر اساتید مشکل از رامه یا کابل بالاخره،(هوآویه اذیت نمیکنه مشکلم با HTC هستش) :dy:

paprika 1
28-04-2014, 15:16
سلام،من یه هوآوی G510 دارم با ی HTC DESIRE 500 DUAL SIM. اچ تی سی اوایل خوب شارژ میشد با شارژر خودش(رام 4.1.2) بعد ی مدت بازی در آورد و میزدی ب شارژ ثابت میموند نه کم میشد نه زیاد،با خود شارژر HTC و کابل هوآویم که استفاده میکنم مشکلی نیست و خیلی سریع شارژ میشه حالا جالبیش اینه هوآویمو(رام4.1.1) با شارژر و کابل HTC شارژ میکنم اونم خیلی خوب شارژ میشه،به نظر اساتید مشکل از رامه یا کابل بالاخره،(هوآویه اذیت نمیکنه مشکلم با HTC هستش) :dy:
دوست عزیز اینجا بخش اس3 نه هواوی و اچ تی سی!!!!
بهتره تو بخش همون مدل از اچ تی سی سوالتونو مطرح کنین تا به نتیجه برسین.
اما معمولا مشکل از کابله

AliReza1173
28-04-2014, 23:20
سلام دوستان

من به یک مشکل برخوردم شدید

گوشی به هیچ عنوان زمانی که روشن هست شارژ نمیشه اما زمانی که گوشی رو خاموش میکنم میزنم به شارژ و گوشی شارژ میشه ؟؟؟؟

به نظر شما مشکل کجاست ؟

paprika 1
29-04-2014, 00:13
سلام دوستان

من به یک مشکل برخوردم شدید

گوشی به هیچ عنوان زمانی که روشن هست شارژ نمیشه اما زمانی که گوشی رو خاموش میکنم میزنم به شارژ و گوشی شارژ میشه ؟؟؟؟

به نظر شما مشکل کجاست ؟
کرنل رامتونو عوض کنین

AliReza1173
29-04-2014, 13:39
کرنل رامتونو عوض کنین

سلام عزیز

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

از چه کرنلی استفاده کنم ؟
و توضیحاتی که لازمه

چون مبتدی هستم

132222
29-04-2014, 15:22
دوستانی که مشکل دیر شارژ دارند حتما قبل از زدن پچ یا کالیبره کردن باطری یا تعویض رام و کرنل به 2 نکته زیر توجه کنید
1-امکانش زیاده که باطری خرابه یا مشکل داره و عمده علتش هم میتونه خراب بودن باطری از اول باشه که کمتر اتفاق میوفته علت بعدی که اکثرا هم مشکل همینه هیچوقت نباید بذارید گوشی تا 100% شارژ بشه همون بالای 95% و زیر 100% کفایت میکنه و اینطوری عمر باطری بیشتر میشه که پیشنهاد میشه در این حالت حتما باطری رو عوض کنید و وقتی باطری رو کالیبرا کردید دیگه تا 100% شارژ نکنید
2-شما از یه شارژر غیر استاندارد استفاده میکنید یا وسیله ای که شارژر رو به اون متصل میکنید از جریان کافی برخوردار نیست مثل 3 راهی یا امثال اون که چند وسیله برقی بهش متصله
معمولا با رعایت موارد بالا مشکل حل میشه

paprika 1
29-04-2014, 16:14
سلام عزیز

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

از چه کرنلی استفاده کنم ؟
و توضیحاتی که لازمه

چون مبتدی هستم
سلام
کرنل بستگی به بیس رامتون داره مثلا کرنلهای رامهای اندروید 4.1.2 یا کرنلهای مخصوص رامهای 4.3
تو بخش رامها کرنلها و مشخصلتشون موجوده

AliReza1173
03-05-2014, 17:53
سلام
کرنل بستگی به بیس رامتون داره مثلا کرنلهای رامهای اندروید 4.1.2 یا کرنلهای مخصوص رامهای 4.3
تو بخش رامها کرنلها و مشخصلتشون موجوده

ممنون میشم اقا بیشتر راهنمایی کنید

paprika 1
03-05-2014, 22:10
ممنون میشم اقا بیشتر راهنمایی کنید
شما برین به قسمت about phone گوشیتون تو تنظیمات اونجا اندروید گوشیتونو نوشته که 4.1.2 هستش یا 4.3 یا 4.4

AliReza1173
07-05-2014, 23:07
شما برین به قسمت about phone گوشیتون تو تنظیمات اونجا اندروید گوشیتونو نوشته که 4.1.2 هستش یا 4.3 یا 4.4

سلام عزیز 4.1.2

paprika 1
08-05-2014, 01:02
سلام عزیز 4.1.2
سلام.
تو قسمت رامها کرنل های مخصوص رامهای 4.1.2 موجوده یکی رو انتخاب کن و طبق آموزش همون تاپیک نصبش کن.
موفق باشی

hassan181
12-07-2014, 23:31
سلام
من گالکسی اس 3 با اندرویید 4.1.2 که به 4.3 آپدیت کردم. روی دوتا رام این مشکل رو داشتم.
اشکال از شارژر های ساخت ویتنام است
کابل را (نه آداپتور) عوض کنید مشکل حل میشه
موفق باشید