PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Nvidia geforce vs amd radeon

SEDANEH
25-02-2013, 21:30
NVIDIA GEFORCE VS AMD RADEON
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=822493&stc=1&d=1361816965

سلام
با توجه به رقابت تنگاتنگ انویدیا و ای ام دی در مینه تولید کارت گرافیک به نظر شما کدوم برند خوب است؟

نظر شخصی : نمی شه گفت کدوم بهتره هر کدوم برای کاری ساخته شدند.
ای ام دی برای باز های خیلی سنگین و فو اچ دی به بالا
انویدیا برای فیلم های فول اچ دی و سنگین و همچنین کار های سنگین گرافیکی
چون من بازی نمی کنم و کارم بیشتر همین نت و گرافیکی هست از انویدیا استفاده می کنم

نظر سایرین قابل احترام است

sina_d900
25-02-2013, 21:46
من گرچه خودم از nVidia استفاده می کنم ولی نظر من AMD Radeon کیفیت و قدرت بیشتری داره ضمن اینکه تکنولوژیش هم جلوتره (حداقل زودتر DDR5 رو ارائه داد) متاسفانه بدلیل قدرت تبلیغاتی nVidia و ضعف AMD در مورد تبلیغات باعث شده nVidia فروش بیشتری داشته باشه و البته در ایران بیشتر فروشندگان بدلیل عدم شناخت ازAMD یا (Ati سابق) بیشتر به مشتری محصولاتی از nVidia رو می فروشن که نمی تونه چندان جالب باشه خود من هم بارها چنین مشکلی برام بوجود اومد

MFORSPEED
25-02-2013, 21:53
من اگه نظر خودم رو بگم.../ من عاشق انویدیا هستم..الان یه gtx 460 oc دارم.../ یه سالی میشه ازش استفاده می کنم..در یه کلمه محشره..تا الان اخ نگفته../
هیچ وقت ati نداشتم..راستش رو بخوای اینقدر تو بازار گفتن ati بده که اصلا سراغش نرفتم../
ولی جدا از اینکه چی خوبه و کدوم برند بهتره...من بیشتر به شکل و ظاهر کارت گرافیک اهمیت میدم.:ag:./عاشق این طرح ها و این فن و لوله های هستم که ازش بیرون اومده../
اکثرا از طرح های انویدیا خوشم اومده../:ag: و تو این مورد هم کارت گرافیک خودم خیلی خیلی خوشکله../

MAMAD*50 CENT
25-02-2013, 21:59
مرسی از مرتضی عزیز برای ایجاد تاپیک
تاپیک مهم شد
http://dl.mobilestan.net/index.php/image/direct/G26sFKshGv/topic-mohem.gif
================

خوب خوب من همیشه طرف دار سر سخت NVIDIA بودم و هستم
NVIDIA همیشه حرف اول میزنه تو تمام بازی ها هم همیشه NVIDIA سر زبون ها هستش.
ولی یه چیز میگم که نامردی نشه همیشه تو کف بزرگی گرافیک شرکت ati هستم
خدایی گرافیک که میزنه تو هر کیسی جا نمیشه
ولی خوب NVIDIA هم داره کم کم میزنه تو کار بزرگ مزرگ :4:
در کل من فقط NVIDIA قبول دارم
nice

pwp
25-02-2013, 22:21
من فکر میکنم ati قوی تر هست و قیمت هاش هم معقول تر هست

#MEHDI#
25-02-2013, 22:47
من هم با AMD Radeon موافق ترم

Noob Saibot
26-02-2013, 13:44
سلام به همه.
با اجازه من هم میخوام نظر بدم. جفتشون خوب و عالی هستند. هر کسی هم هر برندی را انتخاب کنه روش تعصب پیدا میکنه. من هم nVidia داشتم و هم ATI. با جفتشون کار کردم. تقریبا میشه گفت در خیلی جاها به هم نزدیک هستند. حداقل روی کاغذ. ولی از وقتی AMD شرکت ATI را خرید ضرر زیاد و عقب افتادگی در بازار CPU داشت. چرا چون تمام قدرتش را روی VGA گذاشت. نتیجه داشت ولی قابل قبول نبود. انویدیا هم با تجربه زیاد در این زمینه بسیار با قدرت عمل کرد. بنچمارک های گرافیکی هم که به بازار اومد خیلی جاها برتری AMD را به رخ کشید. ولی گرافیک به تنهایی کافی نیست. خیلی عوامل در بهبودش به کار میاد. مثل CPU. در این زمینه AMD ضعیف شده. کافیه Radeon سری 7 و 8 را با Core i7 تست کنید. محشره ولی با خود APU های AMD جالب نیست. حداقل تجربه خودم در این زمینه راضیم نکرد. خود مادربرد و Ram هم در بهبودش تاثیر داره. ولی به قول دوستان تبلیغات nVidia قوی تر و به روز تره. البته سرکیسه را هم شل کرده و با بیشتر شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری قرار داد بسته. خیلی ها از موتور فیزیک nVidia در بازی هاشون استفاده میکنند و یا بازی را با این چیپ مچ میکنند. خوب قضاوت در این شرایط خیلی سخت میشه. خلاصه جفتشون خوب هستند. الان هم یه DELL 5520 با چیپ گرافیکی سری 7 شرکت AMD دارم که واقعا محشره. تقریبا خفن ترین بازی هارا با Level گرافیکی بالا پردازش میکنه. ببخشید سرتونو درد آوردم.

---------------
در کل به خاطر علاقه ای که به AMD دارم دوست دارم باز هم از گرافیک های Radeon استفاده کنم.

IMAN
27-02-2013, 01:21
هر چند رقیب هم قدرتمنده اما از نظر من بالا برید پایین بیاین: nvidia geforce

AMINKARIMIR
08-03-2013, 10:12
منم نظر بقیه دوستان رو تاکید میکنم nvidiaاز Amdبهتر و غول تر هست کلا تفاوت هارو باید باnvidiaتجربه کرد هنوز موندهAmdجلوی nvidiaقد علم کنه:bu:

FarzamRamazi
16-03-2013, 18:22
سلام دوستان
من این مدل گرافیک هارو داشتم بیشترشون NVidia بوده ولی خوب AMD هم توشون بوده
9800 GT
3870 ASUS
GT 240 GainWard 1GB
4870 Msi
GT 210 Zotac
ASUS DCII GTX560 Current One
ASUS DCII 6950
SLI ASUS GTX DCII 580
Mars II

الانم ASUS DCII GTX560 رو دارم ولی به نظر من نمیشه واقعا انتخاب کرد که کدوم بهترن چون واقعا محشرن
بعدش به خیلی چیز های دیگه ربط داره (همون جوری که دوستان گفتن) از همه مهمتر CPU و چیپ MainBoard تون هست
دقیقه رابطشون رو میشه به سیستم عامل های ویندوز و مک اشاره کرد
توی خیلی چیز ها به هم شبیه هستند و توی خیلی چیز های دیگه متفاوت
مثلا الگوریتم ساخت تصویر در AMD به صورت بیسیک و بهبودش هست کلا میشه گفت که Chip های گرافیکی هستند ولی NVdia اصلا اینطور نیست و بر خلاف AMD هست بر مبنای Chip های اپلیکشنی هست به همین خاطر هست که معمولا Bandwith AMD ها بالا تر هست
AMD ها بیشتر و زود تر داغ میکنن ولی عوض کردن رام های NVdia اسون تر هست.

یک نکته هم برای دوستان بگم این که اصلا نیازی نیست که مدل های تاپ (در ASUS) رو بخرید چون که الکی فقط پول مفت میدید کافیه سری OC یا همون OverClocked رو تهیه کنید و رامش رو عوض کنید به همین سادگی

PESAR AJIB
26-03-2013, 18:37
نه بستگی داره کدوم مدل رو خریداری کنید :4: نمیشه گفت کدوم قویه کدوم ضعیف
من به شخصه طرفدار nvidia هستم و کارت گرافیک فعلی هم GT 630 4GB هست ، خیلی هم راضی ام
ولی خوب هر کدوم مزایا و معایبی داره
در نتیجه هر دو بهترین هستن

♫♪

meysam944
31-03-2013, 14:48
من هم چند سالی هست nvidia دارم.
اپدیت هاش سریع میاد و قیمت و کارایی بهتری داره.

Kamy-R
31-03-2013, 21:41
مسلما ati
کارایی قوی تر و قیمت بهتری نسبت به ان ویدیا داره
مثلا خودم وقتی 5970 خریدم. gtx480 ر بورس بود
با این که ضعیف تر از 5970 بود و در تست ها ضعف بیشتری نشون میداد اما نزدیک 60-70 تومن گرون تر بود
نکته مثبت مصرف 300 واتی بود که 20 وات از 5970 کمتر بود
اما اگه ati میخواید باید سیسم کاملا خنکی داشته باشید!!!!
خیلی داغ میکنن!

MEMAR.Z
02-04-2013, 15:18
nvidia:dn:

reza_ahmadi6767
07-04-2013, 11:07
دوستان به جای این همه طرفداری از برندها می تونید برید بنچمارک هارو ببینید و اونوقت قضاوت کنید که کدوم بهتره . بد نیست بدونید از وقتی AMD شرکت ati را خریداری کرد تا الان تو تمامی بنچمارک ها همیشه با یک کارت گرافیک مشابه از شرکت رقیب بهترین کارایی رو از خودشون نشون داده . بد نیست برید بنچمارک هارو ببینید بعد فقط بگید انویدیا . طرفداری نمی کنم ولی همیشه از رو داشته ها قضاوت کنید نه از رو احساسات . جالب هم هست بدونید اولین کارت گرافیکی Dual gpu دنیا رو شرکت غول amd طراحی کرد و نشون داد که بی رقیب هست تو دنیای کارت گرافیک . ممنون از دوستانی که نظر میدن ولی بنچمارک بهترین نشونه برای بهتر بودنه .

E.H.S.A.N
07-04-2013, 13:22
دوستان به جای این همه طرفداری از برندها می تونید برید بنچمارک هارو ببینید و اونوقت قضاوت کنید که کدوم بهتره . بد نیست بدونید از وقتی AMD شرکت ati را خریداری کرد تا الان تو تمامی بنچمارک ها همیشه با یک کارت گرافیک مشابه از شرکت رقیب بهترین کارایی رو از خودشون نشون داده . بد نیست برید بنچمارک هارو ببینید بعد فقط بگید انویدیا . طرفداری نمی کنم ولی همیشه از رو داشته ها قضاوت کنید نه از رو احساسات . جالب هم هست بدونید اولین کارت گرافیکی Dual gpu دنیا رو شرکت غول amd طراحی کرد و نشون داد که بی رقیب هست تو دنیای کارت گرافیک . ممنون از دوستانی که نظر میدن ولی بنچمارک بهترین نشونه برای بهتر بودنه .

با قسمت قرمز کاملاْ مخالفم . بنچمارک حداکثر توانایی گرافیک رو با توجه به معیار های خودش میسنجه . در صورتی که مهم چیزیه که از گرافیک در عمل دیده میشه با توجه به هماهنگی گرافیک با قطعات دیگه .
ضمناْ با قسمت سبز هم شدیداْ مخالفم . اگه به همین راحتی بود که بگیم ای ام دی بهتر از انویدیا هست که دیگه انویدیا میرفت شرکتشو تخته میکرد ! هر دو گرافیک عالی هستن و با هماهنگ کردنشون با قطعات سازگار عملکرد خاص و منحصر به خودشون رو ارایه میدن .
با تشکر :db:

S_T
08-04-2013, 20:14
اگر رقابت این شرکت ها نبود ماباید چه می کردیم:39:

پس هر دو عالین با توجه به نیازتون خریداری کنید :az:

FarzamRamazi
11-04-2013, 11:29
من الان فقط همینارو دارم
اولی مال ASUS GTX 560 OC DCII هست
دومی مال OC GT 240 Gainward هست (OC رو داری)
سومی مال وقتی هست که VRAM گرافیک نکشه دیگه :ah::ah:

MFORSPEED
11-04-2013, 11:35
اينم از مال ما...
Gtx 460 oc edition
و البته خودم يه مقدار ديكه هم اوركلاكش كردم.. فعلا جا داره بالا بره اما لازم نيس.

FarzamRamazi
11-04-2013, 13:51
اينم از مال ما...
Gtx 460 oc edition
و البته خودم يه مقدار ديكه هم اوركلاكش كردم.. فعلا جا داره بالا بره اما لازم نيس.

مرسی از شما
مشخصات کامل بنویسید بردتون چی هست ؟؟؟
Gigabyte???:dx:

_ANONYMOUS_
21-04-2013, 16:10
سلام

به نظر من این تاپیک و این مقایسه اشتباه هست ! مثل این میمونه که بگید سری اکسپریا بهتر هست یا گلکسی !! باید مدل ها رو مقایسه کرد و گفت هر کدوم چه نقاط ضعف و قوتی دارن نه این طور مقایسه ها که اکثرا نظرات تعصبی میشن ؛ امیدوارم قبل از زدن این طور تاپیک ها بیشتر دقت بشه تا عواقب بعدی پیش نیاد !

Reza 7
25-10-2013, 14:27
آقا من بدون دليل و با دليل از قديم , يعنی دقيقاً از اولين کارت گرافيکی که خريدم TNT2 تا حالا از انويديا استفاده ميکنم و راضی هستم ؛

Mehdi_FXX
25-10-2013, 18:52
دوستان عزیز

هر دو برند بسیار بزرگ و قابل احترام هستند و کارتهای گرافیک جفتشون هم قوی هستند و جفتشون توصیه میشه

نمیشه یکی رو به دیگری برتر دونست چون تکلونوژی در حال پیشرفت هست هر کدوم در یک زمان تکلونوژی جدیدتری رو ارائه میکنه

من واقعا با سوال "Nvidia or AMD?" که در خیلی جاها گفته میشه مخالفم ...به نظرم اگر بحث خرید باشه با توجه به بودجه باید ببینید تو یک رنج قیمتی خاص کدوم کارت قویتری رو عرضه میکنه؟

مثلا الان کسی که میخواد 400 تومن بده کارت گرافیک بخره میتونه HD7770 هم بخره اما حتی این رنج که هیچ تو رنج 500 تومن هم کارت گرافیک GTX650 از این کارت ضعیفتره!

برای بازی هم باید بگم کارتهای گرافیک انویدیا با استفاده از تکلونوژی های خاصی مثل فیزیکس بازی ها رو با فریم ریت پایینتر روون تر اجرا میکنند مثلا 25 فریم برای کارت رادئون لگ میزنه اما برای کارت گرافیک انویدیا نه اما دلیل نمیشه که مثلا با 500 تومن آدم بره GTX650 بخره که دو خط بالاتر توضیح دادم چرا

اینم بگم بعضی بازیها برای کارتهای گرافیک یکی از این دو کمپانی بهینه میشه که باعث میشه یکی از این دو کارتها تو یک بازی خاص بهتر عمل کنند

*DRAGON*
26-10-2013, 06:00
به نظر من هر کی کارت گرافیک رده بالا میخواد و برای بازی کردن میخواد انویدیا گزینه بهتری هست
چون هم اکثر بازی ها برای گرافیک های انویدیا بهینه میشن و هم به دلیل دارا بودن هسته های cuda و فیزیکس بازی ها رو بهتر اجرا میکنه
فقط تنها ضعف کارت گرافیک های انویدیا قیمت بالاتر اون هاست

I-HaBiB
16-11-2013, 12:51
سلام ممنون از این همه نکات جاب و بدرد بخور مخصوصا برای او ن دسته از افرادی که میخوان مشاوره برا خرید داشته باشن .من خودم از nVidia استفاده میکنم و خیلی ام راضی ام چون در کل اهل فیلم و نت هستم و ای ام دی بدردم نمیخوره ولی با همین گرافیکم بازیهای سنگین هم استفاده کردم جواب داده.ممنون از همه دوستان

silent_EAgle
18-11-2013, 00:30
من به شخصه نویدیا رو ترجیح میدم ... AMD بره همون سی‌پی‌یو ش رو بزنه ... ! از وقتی‌ AMD ، ATI رو خرید به نظر شخصی‌ من افت داشته .. !
من لپ‌تاپ قبلیم لنوو بود که ATI ۵۷۳۰ داشت .... این کارت گرافیک حرف نداشت حتی تا پارسال همهٔ بازی ها رو راحت اجرا میکرد ولی‌ از اون رده به بعد که وارد رده ۶ - ۷ - ۸ شد دیگه خیلی‌ افت کرد .... مثلا الان کارت گرافیک‌های ۸۷۵۰ که تو رده ۷۵۰ هستن ( توی کارت‌های گرافیک AMD شماره اولی‌ نشون دهند رده ساخته و ۳شمارهٔ بعدی نشون دهنده قدرت ) که جز کارت‌های گرافیک قوی محسوب می‌شه تو بنچمارک‌ها از ۷۴۰ GeForce که یه کارت گرافیک نسبتا معمولی‌ هست تو رده lنویدیا ضعیف تر عمل کرده .... !
حتی تو کارت گرافیک‌های رایانه هم یه Geforce 560Ti ریتینگ ویندوز ۷ ش ۷.۹ بود در صورتی‌ که ۲تا ۶۷۹۰ کراسفایر ۷.۷ ریتینگ گرافیک ویندوز میداد ....
به نظر من فقط کارت گرافیک نویدیا
با توجه به اینکه بیشتر بازی‌ها هم با این رده کارت گرافیک متچ میشن

saeedfarzi
10-05-2014, 10:19
من تا پارسال geforce داشتم ولی الان 6 ماهه radeon گرفتم فکر میکنم سریعتر باشه . شایدم من اینطور فکر میکنم درضمن صحنه ها رو روشن تر نشون میده

reza0421
11-03-2015, 14:14
بنظر من هم نمیشه مقایسه کرد
در کل در یه بازه قیمت بنچمارک های رادئون بهتر بوده...در عمل هم بخصوص در بازی ها فریم بیشتری داشته.

amir2100
29-07-2015, 21:25
والا من نمیتونم مقایسشون کنم چون فقط از انویدیا استفاده کردم و می تونم بگم میشه به کارت های این شرکت اعتماد کرد چون الان 4 یا 5 ساله من جدیدترین بازیها رو با کیفیت بالا اجرا میکنم(البته فک کنم دیگه به ته خط رسیده!) با اینکه مدل رفرنس هست و از شرکت معروفی هم نیست اما باز هم خوبی و به کسایی که میخوان برای بازی بگیرن توصیه میکنم یه مدل بهینه شده از شرکت هایی که تولید میکنن بگیرن ...

mgh_45
23-09-2015, 00:49
به نظر بنده هم باید مدلهای هم رده از هر شرکت با هم مقایسه بشن و نمیشه به طور کلی گفت کدوم بهتره
مقایسه ای که هر دو مدل با یک معیار سنجیده بشن
:ab: