PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش رفع مشکل wifi در رام های جدید

wilivandi
15-03-2013, 00:52
درود دوستـان
دیگه میدونـید که تو رام هـای جدیـد که ارائـه میشه حالا به هر دلیـلی ... ، روی کد ایران حساسیت نشون دادن و باید شما این کـد رو تغییر بدین تـا وای فای درست کـار کنـه ..
به هر حال بریـم سراغ آموزش :

رام های ICS :

1 - روت کردن گـوشـی .

2 - نصـب بـرنـامـه Root Explorer

3 - نصب برنـامه SQLite Editor

4 - خاموش کردن wifi

5 - برنامه Root Explorer رو اجرا کنیـد وارد مسیـر زیـر بشـید :
/data/data/com.android.providers.settings/databases

6 - تمام فایل هاش رو کپی کنید. داخل sdcard بشید، یه فولدر بسازید و فایل ها رو درون اون فولدر paste کنید.

7 - فایل settings.db رو باز کنید. (باید خودش با SQLite Editor باز بشه)
گزینه secure رو انتخاب کنید. ردیف wifi_country_code رو پیدا کنید.
انگشتتشون رو روی wifi_country_code نگه دارید و گزینه Edit Record رو انتخاب کنید. داده ی ir رو به US تغییر بدید.
روی دکمه Save بزنید و دقت کنید که اون پایین بنویسه با موفقیت ذخیره شد.

8 - حالا این فایل ادیت شده رو کپی کنید و برگردید به همون مسیر قبلی. یعنی:
/data/data/com.android.providers.settings/databases

9 - فایل رو paste کنید. دقت کنید فایل حتما جایگزین بشه. برای من بعضی وقتها کل فولدرش خالی میشه و فایل paste نمیشه. اگر اینجوری شد، دوباره اون فایل رو کپی کنید و برگردید اونجا و paste کنید. اگر فایل های دیگه هم پاک شده بود، اون فایل های قبلی هم دوباره کپی و paste کنید. (برای همین گفتم همه فایل های فولدرش رو کپی کنید. که اگر پرید، همه رو برگردونید، وگرنه بقیه احتیاجی به ادیت کردن نداره.)
شاید اینکار لازم نباشه، اما محض اطمینان: بعد از اینکه settings.db با موفقیت paste شد، انگشتتون رو روش نگه دارید، premission رو انتخاب کنید و این تیکها رو فعال کنید: Owner Read - Owner Write - Group Read - Group Write. بقیه رو هم همه رو غیرفعال کنید.

10 - حالا wifi رو روشن کنید. باید درست شده باشه. دفعه بعد که گوشی رو ریستارت کردین، فقط مرحله 8 رو انجام بدید. یعنی فایل رو کپی و paste کنید. اون وقت باز درست میشه.

رام هـای JB :

setting ---> WiFi ---> Advanced --> WiFi region code

یکی از لیست موجود رو انتخاب کنید مشکل حل میشه.

WIFIX Manager

1 - دانلود و نصب برنامه wifixmanager (http://www.fardjad.com/android/wifix/index.html)

به هر حـال چون خودم درگیـر این مسـاله بـودم خـواستـم شمـا درگیـر نشـین ..

نکتـه :

راه حل اولی که مـربـوط به ICS میشه توسط omidkorat (http://.........ir/Forum/thread19698-12.html#post292752) ارائه شده .. در xda هم دوسـتان آدرس ایشون رو داده بودن گفتم شاید صاحب اثر ایشـونه ..
لذت ببرید .. :bz:

wisam
15-03-2013, 11:23
با تشکر از دوست عزیزمان wilivandi

تاپیک مهم شد. به همین سادگی:dq:

goodarzi1313
20-03-2013, 19:04
سلام دوست عزیز
مشکل باز هم حل نشد
رام من CyanogenMod 10_1
ورژن 4.2.2 هست

اگه امکان داره کمکم کنیید:sign_help:

wilivandi
22-03-2013, 13:27
سلام دوست عزیز
مشکل باز هم حل نشد
رام من cyanogenmod 10_1
ورژن 4.2.2 هست

دوست عزیز راهنماییه قسمت جلی بین مخصوص ورژن 4.1.1 هست و بنده راجب 4.2.2 اطلاعی ندارم ..
اما در اون رام ها که بالا ذکر شد، تست شده و 100 % درست کار میکنه ..

a3ven7
22-03-2013, 13:34
سلام دوست عزیز
مشکل باز هم حل نشد
رام من CyanogenMod 10_1
ورژن 4.2.2 هست

دوست عزیز راهنماییه قسمت جلی بین مخصوص ورژن 4.1.1 هست و بنده راجب 4.2.2 اطلاعی ندارم ..
اما در اون رام ها که بالا ذکر شد، تست شده و 100 % درست کار میکنه ..

این رام ها کلا مشکل داشتند که تو ورژن های جدید حل شدند..
اینم لینک جدید رام:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2046327
من خودم این رام رو دارم و بنظرم خیلی بهتره و تنظیمات بیشتریم داره:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2196146

تو این رام ها این روش زیر کاملا جواب میده:
رام هـای JB :

setting ---> WiFi ---> Advanced --> WiFi region code

یکی از لیست موجود رو انتخاب کنید مشکل حل میشه.

دلیل این هم اینه که وقتی سیم کارتتونو میشناسین و می فهمه ایرانه نمیذاره وصل شین....با این کار حل میشه مشکل

wilivandi
01-04-2013, 00:39
تــوضـــ ــیحــات تکــمیلــ ـی :
1 - مسـئولـیت انجـام این روش هـا با خـود شماست.
2 - قبل از انجام اولـین روش اقـدام به گـرفتن بک آپ کنید؛ از جزء تـا کـل.
3 - در رامـهای ICS با توجـه به تست های انـجام شده روش wifix manager بیشـتر توصـیه میشـه.
4 - بـازخـورداتـون از انجـام هریک از این روش هـا رو اینجـا بیان کنیـد تا دوستـان برای انجـام این عمل بــه نتیجه گیری بهـتری دسـت پیدا کنند.
بــا تشــکر.

a3ven7
01-04-2013, 09:18
من تو رام هـای JB مختلف از WiFi region codeاستفاده کردم و کاملا مفید بوده، ولی تو ریستارت گشی چون ناحیه رو می شناسه باید دوباره اون رو عوض کنین و سریع ترین راه هم اینه....
رام هایی که این روش جواب داد:
pacman 1.2a
xylon
pixeldroid 1,2,3

a3ven

sadegh_2010
01-04-2013, 11:46
بنده تازه کار هستم ولی سه نوع رام رو نصب کردم از جمله
1- Sea_PA3.10 [23MAR13] 4.2.2
2- NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a
3- PIXELDROID_JELLY_BEAN_V3.0_03_03_2013

و با بر روی رام های بالا WifiXmaneger به راحتی جواب داد.

همانند برنامه های معمولی نصب میشه و فقط یکبار اکتیوش میکنید و بعد از یکبار ریست شدن گوشی دیگه نیاز به تغییر خاصی نیست به همین سادگی. بنظرم از تمامی راه های ذکر شده راحت تر هست و کم دردسرتر.

m.naji
01-04-2013, 12:27
بنده تازه کار هستم ولی سه نوع رام رو نصب کردم از جمله
1- Sea_PA3.10 [23MAR13] 4.2.2
2- NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a
3- PIXELDROID_JELLY_BEAN_V3.0_03_03_2013

و با بر روی رام های بالا WifiXmaneger به راحتی جواب داد.

همانند برنامه های معمولی نصب میشه و فقط یکبار اکتیوش میکنید و بعد از یکبار ریست شدن گوشی دیگه نیاز به تغییر خاصی نیست به همین سادگی. بنظرم از تمامی راه های ذکر شده راحت تر هست و کم دردسرتر.

به نظر منم با WiFixManager خیلی بهتر مشکلتون حل میشه.
روی BakedBean و Xperia HD2 خیلی خوب جواب داده. هر دو 4.1.2 هستن.

arash0010
01-04-2013, 12:52
من رو رام 4.0.4 هرچقدر روش اولا رفتم جواب نداد...اما با wifix manager سریع درست شد

a3ven7
01-04-2013, 17:34
به نظر منم با WiFixManager خیلی بهتر مشکلتون حل میشه.
روی BakedBean و Xperia HD2 خیلی خوب جواب داده. هر دو 4.1.2 هستن.

من اول از اون استفاده می کردم...اما هر از چند گاهی بعد ریستارت اونم کار نمی کرد.......اما این رو بعدا تو xda که خوندم از اون به بعد از همین استفاده می کنم.....

arman p
06-04-2013, 20:07
سلام
من nexus 7 3g دارم آندرویدم هم ورژن 4.2.2. آنلاک کردم روت هم کردم با این وجود wifix بازم نمیتونه مشکل وایفایمو حل کنه. وقتی تبلت بالا میاد تا وایفای میفهمه سیمکارت ایرانسله قطع میشه دیگه هم کانکت نمیشه :( چیکار باید بکنم؟ ممنون

wilivandi
09-04-2013, 23:01
سلام
من nexus 7 3g دارم آندرویدم هم ورژن 4.2.2. آنلاک کردم روت هم کردم با این وجود wifix بازم نمیتونه مشکل وایفایمو حل کنه. وقتی تبلت بالا میاد تا وایفای میفهمه سیمکارت ایرانسله قطع میشه دیگه هم کانکت نمیشه :( چیکار باید بکنم؟ ممنون

فعلن همین چندتا گزینه برای رفع این مشکل در دسترس هستش ... شاید اشکال از دستگاه شماست.

wilivandi
10-04-2013, 10:54
دوســــ ــتان دقت کنیـــد تــو بعضــی رام ها در روش اول بــعد از کپـــی و پیـــست گوشـــی که ری استارت میشــه رام دیگـــه بالا نمیـاد.

hilaryjoon
26-04-2013, 23:43
سلام به همه دوستان
می خواستم بپرسم رام miuiandroid_passion_jb-3.4.19 رو هم وقتی به صورت sd-ext نصب کنیم،مشکل وای فای اش رو میشه به همین روش حل کرد؟ اگه اشتباه نکنم این رم جزو رام های jb هستش و روش دوم باید جواب بده درسته؟

jabi_james
27-04-2013, 00:01
سلام

سلام..
فکر کنم اگه تو بخش مربوط به دستگاهتن سال بپرسید زودر به نتیجه می رسید..

wrong1566
03-05-2013, 20:00
من از طریق cmd با دستور netsh wlan set hostednetwork mode=allow... گوشی وایفای رو پیدا میکنه و بهش وصل میشه اما گوشیم هیچ هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه و تو اینترنت نمیره
چیکار کنم؟

wilivandi
04-05-2013, 11:05
من از طریق cmd با دستور netsh wlan set hostednetwork mode=allow... گوشی وایفای رو پیدا میکنه و بهش وصل میشه اما گوشیم هیچ هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه و تو اینترنت نمیره
چیکار کنم؟

دوست عزیز شما با wifix هم امتحان کن
اگه جلی بین هستی روش دوم هم خوبه

farshid-jan
14-05-2013, 01:21
دوستان من با تعویض region code مشکلم حل میشه اما هر بار که از مودم دور میشم و میرم خونه و به محل کارم برمیگردم دوباره باید region code رو تغییر بدم تا به مودم وصل بشه
میشه کاری کرد تا با یکبار تغییر ریون کد دیگه نیاز به تکرارش نباشه

wilivandi
14-05-2013, 18:40
دوستان من با تعویض region code مشکلم حل میشه اما هر بار که از مودم دور میشم و میرم خونه و به محل کارم برمیگردم دوباره باید region code رو تغییر بدم تا به مودم وصل بشه
میشه کاری کرد تا با یکبار تغییر ریون کد دیگه نیاز به تکرارش نباشه

سلام
اگه مشکلتون با region code حل میشه این بهترین راه هستش
بهترین و بی دردسرترین راه هم همینه
راه حل های دیگه مثل WIFIX بعد از یکبار کانکت شدن احتیاج به ری استارت هستش. و راه حل اولی هم ریسک زیادی داره چون ممکنه بعد از اولین ری استارت رامتون دیگه بالا نیاد ..

01110337
18-05-2013, 14:59
با سلام رو رام 4.2.2 ...... دروید ورژن 5 جواب داد.
مرسی

hoomantab
20-05-2013, 19:21
تمام رام های اندروید 4 به بالا بعضی وقتا زمانی که با من تماس گرفته میشه و جواب میدم صدای طرف نمیاد و صدای ویززززززززز میاد. و تلفن از کار می افته تا گوش رو ریست کنم!!! آیا با فیکس کردن وای فای ارتباطی داره؟ همه این مشکل رو دارن؟ راه حلی نداره؟

rmv3x
20-05-2013, 19:52
تمام رام های اندروید 4 به بالا بعضی وقتا زمانی که با من تماس گرفته میشه و جواب میدم صدای طرف نمیاد و صدای ویززززززززز میاد. و تلفن از کار می افته تا گوش رو ریست کنم!!! آیا با فیکس کردن وای فای ارتباطی داره؟ همه این مشکل رو دارن؟ راه حلی نداره؟

شاید داشته باشه البته بعید میدونم حالا یه بار فیکس وایفای رو انجام بده
رادیو رو هم عوض کن

hoomantab
20-05-2013, 21:07
شاید داشته باشه البته بعید میدونم حالا یه بار فیکس وایفای رو انجام بده
رادیو رو هم عوض کن

رادیو 2.15 هست. کارای وای فای هم کرم باز بعضی وقتا اونجوری میشه. شما این مشکلو نداشتی؟

gfmm
12-08-2013, 16:14
آقا روی NexusHD2-JellyBean-CM10.1_V2.4 تست شد . عالــــــــــــــــــــــ ـــــــی بود .:cv:

ictptp
28-09-2013, 11:43
لطفا در مورد نصب پچ wifi در ریکاوری بر روی native sd توضیح بدید
چون نرم افزار wifi fixer رندوم جواب میده
ممنون

mehman220
28-09-2013, 12:06
در اين مورد در تاپيك زير مفصل بحث شده است به اين تاپيك مراجعه كن
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=289650

alirezaimate
24-11-2013, 08:55
دوستان من رام NexusHD2-JellyBean-CM10.1_V2.6 اصن هیچی اینترنت نداره!:dy: یعنی نه wifi نه اینترنت ایرانسلش کار نمیکنه! wifix هم نصب کردم جواب نداد! :020: لطفا کمکم کنید!:sign_help:

Mo30HD2
24-11-2013, 09:31
دوستان من رام NexusHD2-JellyBean-CM10.1_V2.6 اصن هیچی اینترنت نداره!:dy: یعنی نه wifi نه اینترنت ایرانسلش کار نمیکنه! wifix هم نصب کردم جواب نداد! :020: لطفا کمکم کنید!:sign_help:

شما یکبار به صورت دستی wifi region code رو تغییر بده ببینم چی میشه.
برای استفاده از اینترنت ایرانسل هم باید حین نصب گزینه ppp رو انتخاب میکردی

alirezaimate
24-11-2013, 15:42
آقا دستت درد نکنه wifi درست شد.:hi::ax: موقع نصب ppp را انتخاب کردم اما باز اینترنت ایرانسلش درست نشد!:ac:

a3ven7
24-11-2013, 20:53
آقا دستت درد نکنه wifi درست شد.:hi::ax: موقع نصب ppp را انتخاب کردم اما باز اینترنت ایرانسلش درست نشد!:ac:

باید apn رو تنظیم کنی :
از تاپیک زیر استفاده کن:
تاپیک جامع آموزش اتصال به GPRS و WIFI برای گوشی های اندرویدی - HD2 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=299735)

Hessam.66
18-12-2013, 20:45
تو رام NexusHD2-JellyBean-CM10.1_V2.7 وای فای کار نمیکنه
میشه راهنمایی کنید چیکار کنم درست بشه ؟ :)

rmv3x
18-12-2013, 20:59
تو رام NexusHD2-JellyBean-CM10.1_V2.7 وای فای کار نمیکنه
میشه راهنمایی کنید چیکار کنم درست بشه ؟ :)

برنامه wifix رو نصب کن درست میشه

یا برو تو تنظیمات region رو usa بذار
البته اون برنامه راحت تر و بهتر هست

Hessam.66
18-12-2013, 21:29
برنامه wifix رو نصب کن درست میشه

یا برو تو تنظیمات region رو usa بذار
البته اون برنامه راحت تر و بهتر هست
میشه لینکه برنامه رو بدی ؟!

wisam
18-12-2013, 22:04
میشه لینکه برنامه رو بدی ؟!

دوست عزیز در پست اول همین تاپیک موجود هست.
به هر حال بفرمایید Wifix (http://www.fardjad.com/android/wifix/index.html) .به همین سادگی:dq:

wilivandi
02-01-2014, 23:30
دوســـتان عــزیز ورژن جــدیـــد برنـــامه wifix manager 1.32 را از ایــــنجــــا (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1340270&d=1348124173) دانلــــود کنــــید .