PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه از گوشی موبایل HTC خود بهتر نگهداری کنیم ؟؟؟ ( ONE FAMILY )

K.E.V.I.N
31-10-2013, 22:43
سلام
و عرض ادب و احترام خدمت تمام دوستان نازنین موبایلستانی

هدف از ایجاد این تایپیک این هست که ، ما تجربیات تلخ خودمون رو هرچند کوچیک و پیش پا افتاده در اختیار هم بگذاریم
تا شاید بتونیم با این کار ، به بقیه ی دوستانمون کمک کنیم تا خدایی ناکرده ضرر نبینن

من توی این پست سعی کردم تجربیات خودم رو در اختیار شما بگذارم و امیدوارم تونسته باشم با این کار کمکی کرده باشم
ممنون میشم شما هم تجربیات خودتون رو توی این تایپیک به اشتراک بگذارید

1.سعی کنید موبایل خودتون رو به جز موارد ضروری روی ویبره قرار ندید چون لرزش ویبره در طولانی مدت باعث میشه اب بندی دستگاه از بین بره و عوارض جانبی زیادی به دنبالش میاد مثل نفوذ گرد و خاک زیر صفحه و ...

2.همون طور که میدونید دستگاه موبایل ما به خاطر طراحی قوی ، خوش دست بودن و بالا رفتن کیفیت ، یک تکه و پلمپ ساخته شده ، به همین دلیل باتری از دستگاه جدا نمیشه ، پس سعی کنید از باتری درست استفاده کنید تا مدت زمان عمر مفیدش بالا بره ، اگر خدایی نکرده باتری مشکل پیدا بکنه برای تعویضش موبایل باید باز بشه و همگی میدونیم که هیچ وقت دیگه این دستگاه مثل اول بسته و اب بندی نمیشه ، تازه همین باز شدن مشکلات خیلی زیاد دیگه ای رو هم برای موبایل به وجود میاره که همگی شاهدش بودیم ،
سعی کنید نگذارید باتری زیر 15 درصد برسه و به 15 که رسید بزنید به شارژ ، اینجوری عمر مفید باتری خیلی بالا میره
و وقتی هم که شارژ شد سریع شارژر رو قطع کنید (برنامه هایی در این زمینه هست که همه ی این موارد رو بهتون هشدار میده)
و اجازه ندید دمای باتری به سرعت بالا و پائین بشه چون اینجوری باتری اسیب میبینه

3.چند وقت پیش یکی از دوستان بهم گفت که موبایلش توی جیبش بوده و رطوبت باعث شده اسپیکرش خراب بشه !!! من جدی نگرفتم تا چند روز پیش که موبایلم رو از جیبم در اوردم و در کمال ناباوری دیدم حفره های اسپیکر پشت موبایل کاملا با قطرات اب پوشیده شدن ، نمیدونم دلیلش گرما بود یا چیز دیگه ولی خیلی مراقب این مورد باشید

4.اگر شلوار تنگ میپوشید سعی کنید وقتی موبایل رو میگذارید توی جیبتون ، صفحه رو به بیرون باشه ، یعنی پشت موبایل با ران پای شما تماس پیدا کنه ، چون اگر صفحه ی موبایل با پای شما تماس پیدا کنه توی نشت و برخاست به صورت مداوم بهش فشار وارد میشه و باعث میشه تاچ عمرش پائین بیاد ، البته وقتی هم صفحه رو به بیرون هست باید مراقب باشید موقع راه رفتن پاهاتون با جایی برخورد نکنه چون ضربه مستقیم به صفحه میخوره و شاید تاچ خرد بشه

5.اگر کاور یا گارد روی موبایل کشیدید سعی کنید ماهی یکی دو بار کاور رو در بیارید و موبایل و کاور رو با یه دستمال نم دار تمیز کنید تا گارد یا کارو شما روی موبایل جا نندازه، مخصوصا مدل ONE و ONE X PLUS که جنسشون از پلی کربنات هست

6.هر چند وقت یکبار سعی کنید خاک حفره های اسپیکر و میکروفن و سوکت شارژ و گوشی ، رو خالی کنید
من با مکش هوا با دهان خودم این کارو میکنم و میشه با جاروبرقی های کوچیک دستی هم اینکارو کرد

7.صدای اسپیکر رو تا درجه اخر زیاد نکنید و همیشه یه ولوم جا بزارید براش، اینجوری عمر اسپیکر تا 50 درصد بالا میره

8.سعی کنید نور صفحه ی رو در طولانی مدت روی درجه اخر قرار ندید چون این کار اسیب های خیلی زیادی رو به موبایل و ال سی دی وارد میکنه و کیفیت و عمر تاچ و ال سی دی رو هم شدیدا پائین میاره

9.حواستون باشه درجه حرارت موبایل سریع بالا و پایین نشه ، مثلا به سرعت از 50 درجه نرسه به 29 درجه یا بلعکس
چون در این صورت هم به هسته فشار میاد هم باتری اسیب میبینه هم مسیرها و پایه های روی برد به دلیل سرد و گرم شدن ترک میخورن و بازدهی موبایل پائین میاد ، به جز این موارد ایجاد شدن قطرات ریز اب روی برد به خاطر میعان هم باعث اسیب دیدن و سولفاته کردن برد میشه

10.سعی کنید با موبایل زیاد گیم بازی نکنید ، همون طور که میدونید به دلایلی این خانواده از موبایل های HTC زیاد برای گیم بازی کردن مناسب نیستن

11.وقتی میخواید موبایل خودتون رو روی میز یا هر سطح مسطح دیگه ای قرار بدید صفحه ی موبایل رو روی زمین بگذارید نه پشتش رو
چون پشت موبایل به خاطر وجود لنز دوربین و انحنایی که پشت گوشی داره خیلی اسیب پذیرتر از جلوی گوشی هست ،
اگر هم گارد محافظ روی موبایل دارید همون گارد باعث میشه صفحه ی موبایل روی زمین قرار نگیره چون لبه هاش برجسته تر و بالاتر از تاچ هست

12.حتما لنز دوربین موبایل خودتون رو برچسب محافظ بزنید ، میتونید یه برچسب ال سی دی کوچیک بخرید و خودتون با قیچی برش بدید و بچسبونیدش رو لنز دوربین
باور کنید ارزشش رو داره چون اگر شیشه ی روی لنز خط بیفته برای تعویضش
به جز کلی هزینه و وقت که باید بگذارید ، موبایل هم باید باز بشه و اب بندیش از بین میره

13.موبایل رو با شارژرهای متفرقه شارژ نکنید چون احتمالش هست در طولانی مدت به باتری موبایل شما اسیب جدی وارد بکنه

14.از نصب برنامه های متفرقه و بی استفاده پرهیز کنید

15.حتما روی موبایل خودتون انتی ویروس نصب کنید (من دکتر وب رو پیشنهاد میکنم)

16.یه برنامه ی SCREEN LOCK روی موبایلتون نصب کنید تا از استهلاک دکمه ی پاور کم کنید

17.اجازه ندید بدنه ی موبایلتون زیاد چرب بمونه چون به مرور زمان و در طولانی مدت از کیفیت بدنه ی موبایل شما کم میکنه و بدنه براق و لک دار میشه (مخصوص موبایل های دارای بدنه پلی کربنات)

18 موقع تمیز کردن موبایل روی نوشته ها و علامت بیتس پشت موبایل زیاد دستمال نکشید که کم رنگ و محو نشه

19.روزی یکبار موبایل خودتون رو ریست کنید تا یه نفسی بکشه و برنامه هاش رو سازمان بده ، این خیلی موثر هست روی کارکرد روزانه و کم شدن مصرف باتری

20.سعی کنید موبایل خودتون رو زمین نندازید :)

21.لنز دوربین رو فقط با الکل و دستمال مخصوص تمیز کنید نه هیچ چیز دیگه ای ، من با خمیر دندون و پنبه تمیز کردم لنز هم براق شد و یه حالت نفتی پیدا کرد هم کمی خش افتاد

سعی کردم تمام تجربیات خودم رو در اختیار شما بگذارم

شما هم همه ی تجربیات خودتون رو هرچند کم اهمیت و کوچیک اینجا بنویسید و باور کنید که به درد خیلی ها میخوره
و سعی کنید نکات خودتون رو بعد از من شماره گذاری کنید که بهتر به چشم بیان ، من تا 21 رفتم 22 به بعدش با شما :)

جا داره از AMIN عزیز هم به خاطر راهنمایی و حمایتش نهایت تشکر و قدر دانی رو داشته باشم :ax::ax:

ممنون از همگی

adelarak21
01-11-2013, 09:19
با تشکر از دوست خوبمون. K.e.v.I.n جان یکی دو مورد هم من به ذهنم میرسه
22-در کلوپ. One x دیدم یه سری از دوستان میگفتن با استفاده زیاد از دکمه ولوم ، به علت زیاد فشردن اون ،دکمه هرز شده بود و باید پشت گوشی باز میشده و...

23- یکی از دوستان گفته بود هدفون غیر استاندار به گوشیش وصل کرده بود و مثل اینکه سوکتش یه مقدار بلندتر بوده و برد گوشی رو نابود کرده بود

24-برچسب LCD هم که اوجب واجباته ! :)
موفق باشید...

™ AMIN
02-11-2013, 13:00
باتشکر از کیوان عزیز.

تاپیک به زودی پاک سازی میشه.

لطفا از بحث های متفرقه خودداری کنید تا تاپیک قفل نشه.

ممنونم.

Wolfomid
12-11-2013, 15:19
اگه روی لنز محافظ ال سی دی بچسبونیم ک دیگه عکسای خوب و واضحی نمیگیره!!!

K.E.V.I.N
12-11-2013, 17:05
اگه روی لنز محافظ ال سی دی بچسبونیم ک دیگه عکسای خوب و واضحی نمیگیره!!!

سلام

رفیق برچسب ها 2 نوع شفاف و مات داره
مات ها یک مقدار براقیت کمتری دارن برای اینکه جای اثر انگشت روشون نمونه
ولی براق ها برای لنز دوربین عالی میشه ، توی کیفیت هم من که افت کیفیت ندیدم

25.موقع صحبت کردن با موبایل ، گوشی رو به صورت و گوشتون نچسبونید و یکی دو سانت فاصله بدید
اینکار باعث میشه بدنه و ال سی دی موبایل چرب نشه و جرم و رطوبت صورت به گوشی نفوذ نکنه

26.موقع کار کردن با گوشی و گیم بازی کرن محکم به تاچ گوشی ضربه نزنید و زیاد فشارش ندید !!!
فقط اروم لمسش کنید ، اینجوری عمر تاچ خیلی افزایش پیدا میکنه

بچه ها شما هم اگر نکته ای دارید بگید ، باور کنید مطالبتون خیلی میتونه مفید باشه برای دیگران

الان من واقعا نکته های 22 و 23 پست 2 رو نمیدونستم و به لطف عادل جان به تجربیاتم اضافه شد

ممنون

Wolfomid
12-11-2013, 19:12
سلام

رفیق برچسب ها 2 نوع شفاف و مات داره
مات ها یک مقدار براقیت کمتری دارن برای اینکه جای اثر انگشت روشون نمونه
ولی براق ها برای لنز دوربین عالی میشه ، توی کیفیت هم من که افت کیفیت ندیدم

25.موقع صحبت کردن با موبایل ، گوشی رو به صورت و گوشتون نچسبونید و یکی دو سانت فاصله بدید
اینکار باعث میشه بدنه و ال سی دی موبایل چرب نشه و جرم و رطوبت صورت به گوشی نفوذ نکنه

26.موقع کار کردن با گوشی و گیم بازی کرن محکم به تاچ گوشی ضربه نزنید و زیاد فشارش ندید !!!
فقط اروم لمسش کنید ، اینجوری عمر تاچ خیلی افزایش پیدا میکنه

بچه ها شما هم اگر نکته ای دارید بگید ، باور کنید مطالبتون خیلی میتونه مفید باشه برای دیگران

الان من واقعا نکته های 22 و 23 پست 2 رو نمیدونستم و به لطف عادل جان به تجربیاتم اضافه شد

ممنون
چطوری میشه همچین محافظی رو گیر آورد؟
البته فکر کنم وان دوربینش ضد خش باشه

N.A.J.I
12-11-2013, 19:35
خیلی تاپیک به جایی بود...البته کیف از کاور یا ژله ای بهتره...چون خیلی حساسه رنگ سفید...مخصوصا one xl

K.E.V.I.N
12-11-2013, 19:49
خیلی تاپیک به جایی بود...البته کیف از کاور یا ژله ای بهتره...چون خیلی حساسه رنگ سفید...مخصوصا one xl

ممنون ار راهنمائیت دوست خوبم
خیلی اقایی کردی وقت گذاشتی
حرف شما کاملا درسته ،

ولی بچه ها یادتون باشه از کیف های مگنت دار استفاده نکنید چون اهن ربا هم برای ال سی دی ضرر داره هم به اسپیکر بلندگو و گوشی اسیب میرسونه

:.: RA$H!D-K-N :.:
12-11-2013, 22:12
سلام...
من نکته هایی که خودم همیشه رعایت میکنم اینا هستن: همیشه محافظ یا گاردی که برای گوشی انتخاب میکنم یه خوره از خود لنز گوشی برامده تر باشه ..چون وقتی روی میز یا یه سطح زبر گوشی رو میزاری لنز دوربین از خش افتاده در امان باشه ... نکته بعد هم این هست که همیشه حواسم هم هست که گوشیم توی اون جیبم که کلید یا اشیاء فلزی هست نزارم تا خش نیفته روش ... موقعی هم که لباسام رو عوض میکنم همیشه ته جیبام یه خورده پودر یا نمیدونم چیه یا شایدم خورده کاغذ باشه میمونه که باعث میشه گوشی به سرعت کثیف بشه انگار انداختیش توی خاکا :)
مورد بعد هم که به ذهنم میرسه این هستش که وقتی یه آهنگی رو با اسپیکر گوشی پخش میکنید صداش رو تاجایی ببرید بالا که اسپیکر گوشی خش خش نکنه یا به اصطلاح آدم احساس میکنه که اسپیکر داره کم میاره چون بعضی از آهنگا ریتم تند و کند دارند که توی دراز مدت اسپیکر گوشی به خش خش کردن میفوته ...
راستی پشت گوشی رو تا میتونید کمتر باز کنید چون بعضی از گوشیا از این راه گرد و خاک میشینه روش و به مرور زمان این گرووخاکها به داخل گوشی و اگه شانس نداشته باشین یه راهی رو پیدا میکنند و روی ال سی دی میشینن...

نکته دیگه هم اینه که زیاد گوشیتون رو با usb سیستم یا لپتاپ شارج نکنید و همیشه از شارجر خود گوشی برای شارج کردنش اسفاده کنید ...

GHAEMYS
12-11-2013, 23:10
یه نکته ی خیلی کوچیک هم من بگم اینکه اگر یه وقتایی گوشی رطوبت دید یا داخل آب افتاد به هیچ وجه از سشوار یا روش های دیگه گرم کردن برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید چون باعث میشه قطعات داخلی گوشی صدمات جدی ببینن
و اما زمان خیس شدن گوشی چه کنیم؟
بلافاصله باتری رو در آورده گوشی رو داخل یک پارچه بسیار نازک(که هوا راحت ازش رد بشه)مثل جوراب زنونه:ca:قرار بدید و اون رو بمدت 3 روز داخل یک کاسه برنج خشک فرو ببرین به طوری که برنج کامل بپوشونش بعد گوشی رو در آورده و استفاده کنین به همین راحتی...!!!

:.: RA$H!D-K-N :.:
12-11-2013, 23:15
یه نکته ی خیلی کوچیک هم من بگم اینکه اگر یه وقتایی گوشی رطوبت دید یا داخل آب افتاد به هیچ وجه از سشوار یا روش های دیگه گرم کردن برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید چون باعث میشه قطعات داخلی گوشی صدمات جدی ببینن
و اما زمان خیس شدن گوشی چه کنیم؟
بلافاصله باتری رو در آورده گوشی رو داخل یک پارچه بسیار نازک(که هوا راحت ازش رد بشه)مثل جوراب زنونه:ca:قرار بدید و اون رو بمدت 3 روز داخل یک کاسه برنج خشک فرو ببرین به طوری که برنج کامل بپوشونش بعد گوشی رو در آورده و استفاده کنین به همین راحتی...!!!

سلام ..
گوشیای جدید که اکثرشون باطریشون غیر قابل تعویضه :)
ولی اگه نظر منو میخوای گوشی که داخل آب افتاد تا کاملا باز نشده و بردش خشک نشه و شستشو نشه روشن کردنش اشتباه بزرگیه ... که بعدا پشیمونی به بار میاره ...

ALi G@L@XY
12-11-2013, 23:49
ممنون از کیوان عزیز بابت تاپیک

اکثر نکات توسط رفقا گفته شد

منم یه نکته ریز رو که خیلی روش حساسم واکثر رفقا هم میدونن میگم خدمتتون

اون نکته ریز هم شارژ باتری هست
خیلی ازرفقا گوشی رو شب میزنن شارژ صبح که پا میشن از برق میکشن

نهایتا اسمارت فونا 2 ساعته فول شارژ میشن اما تا صبح 5-6 ساعت اضافی تو برقه وهمینطور برق اضافی به باتری میرسه

این حرکت بمرور باعث میشه باتری از بین بره و بمرور اون ظرفیت سابقو نداشته باشه

HOSSEIN 7
13-11-2013, 00:08
ســـلام

خیلی ممنون بابت تاپیک خوبتون

فقط من با یه مورد از موارد پست اول مخالفم و اونم نصب آنتی ویروس روی گوشی هست

بنظر من اگه با خود گوشی چیزی دانلود نمیکنید و فقط به سایت های معتبر مراجعه میکنید به هیچ وجه نیاز به نصب آنتی ویروس ندارید
اگه برنامه ها و بازی ها و کلا فایلهاتون رو از کامپیوتر به گوشی انتقال میدید بنظرم نصب یه آنتی ویروس آپدیت روی کامپیوتر کفایت میکنه، البته همونطور که گفتم بشرطی که با خود گوشی چیزی دانلود نکنید
نصب آنتی ویروس در گوشی عمدتا جز اشغال رم و CPU و کند شدن گوشی کار دیگه ای نمیکنه، بنظرم زیاد روی این مورد حساس نباشید!!

ضمن اینکه اکثر ویروس هایی که احتمالا یافت میشن، ویروس هایی هستند که فقط روی ویندوز مخرب هستند و عملا تاثیری تو کارکرد اندروید بوجود نمیارن، فقط اینکه گوشیتون نقش یه انتقال دهنده رو واسه اون ویروس یا تروجان ایفا میکنه!

یه پیشنهاد هم داشتم، اگه مودمتون وایرلس هست بهتره از برنامه های Wifi File Transfer یا Wifi File Sender یا برنامه های مشابه استفاده کنید تا نیازی به اتصال کابل به گوشی برای انتقال فایل هاتون نباشه
چون ممکنه با مرور زمان پورت USB گوشی آسیب ببینه
یا اگه سیستمتون بلوتوث داره از اون استفاده کنید

بقیه مطالب و نکات رو هم که دوستان گفتند :)

با تشــکر

jojobans
13-11-2013, 17:06
سلام خدمت دوستان ممنون از تایپیک جالبی که ایجاد شد ..بهتره ازاین تایپیک ها بیشتر ایجاد بشه تا کاربران مبتدی بتونن بهتر از گوشیشون نگهداری کنن ...منم یه نکته به ذهنم رسید بگم گوشی رو هیچوقت در مکان هایی که رطوبت داره نبرین ممکنه گوشیتون خدایی نکرده بعد دچار مشکل بشه

Zeus 1
13-11-2013, 20:49
ســـلام

خیلی ممنون بابت تاپیک خوبتون

فقط من با یه مورد از موارد پست اول مخالفم و اونم نصب آنتی ویروس روی گوشی هست

بنظر من اگه با خود گوشی چیزی دانلود نمیکنید و فقط به سایت های معتبر مراجعه میکنید به هیچ وجه نیاز به نصب آنتی ویروس ندارید
اگه برنامه ها و بازی ها و کلا فایلهاتون رو از کامپیوتر به گوشی انتقال میدید بنظرم نصب یه آنتی ویروس آپدیت روی کامپیوتر کفایت میکنه، البته همونطور که گفتم بشرطی که با خود گوشی چیزی دانلود نکنید
نصب آنتی ویروس در گوشی عمدتا جز اشغال رم و CPU و کند شدن گوشی کار دیگه ای نمیکنه، بنظرم زیاد روی این مورد حساس نباشید!!

ضمن اینکه اکثر ویروس هایی که احتمالا یافت میشن، ویروس هایی هستند که فقط روی ویندوز مخرب هستند و عملا تاثیری تو کارکرد اندروید بوجود نمیارن، فقط اینکه گوشیتون نقش یه انتقال دهنده رو واسه اون ویروس یا تروجان ایفا میکنه!

یه پیشنهاد هم داشتم، اگه مودمتون وایرلس هست بهتره از برنامه های Wifi File Transfer یا Wifi File Sender یا برنامه های مشابه استفاده کنید تا نیازی به اتصال کابل به گوشی برای انتقال فایل هاتون نباشه
چون ممکنه با مرور زمان پورت USB گوشی آسیب ببینه
یا اگه سیستمتون بلوتوث داره از اون استفاده کنید

بقیه مطالب و نکات رو هم که دوستان گفتند :)

با تشــکر

سلام دوست من خدمتتون عرض کنم که آنتی ویروس dr web بنده قبولش دارم وخودم گوشیم ویروس گرفت و با همین آنتی ویروس
ویروس یابی کردم و عین کامپیوتر قوی هست و آپدیت هاشم عالیه و کم حجم
حتما نصب کنید
واسه اینکه باتریتون و رم اشغال نکنه وقتی نصب میشه یه ویجتی داره که اگه اون روی صفحه بیاری میتونه آنتی ویروس غیر فعالش کنی و هروقت دوس داشتی فعالش کنی
منم همینکار کردم
وقتی میخوام با گوشی کسی بلوتوث کنم سریع از رو صفحه فعالش میکنم تا گوشیم ویروسی نشه(گوشی خودم از یه نوکیا n86 ویروس گرفت قبلا که به فکر نصب این مورد افتادم)
اون نرم افزارایی که معرفی کردید خوبه ولی فقط قابلیت دانلود اطلاعات از روی گوشی رو داره (من یکیش نصب کردم اینطوری بود)
با این اینترنت محدود ما فک نمیکنم کسی بیاد مثه من 2 گیگ فیلم از توی گوشیش دانلود کنه و سیم گوشیش وصل نکنه
من که میدونم گوشیم همه لوازمش اورجینال هست اصلا اینکار نمیکنم(حداقل گوشی با کارکرد درست 2 سال کار میکنه)
البته گوشی من اس4 هست و اگه اینهمه پول دادم کابلش نخوام وصل کنم و .. دیگه به چه دردی میخوره(تاالانش ک کلی رام روش نصب کردم و خوشبختانه کاریش نشده و واسه شارجم کابلش استفاده میشه و موردی نبوده مگه اینکه شماها چشمش بزنید خخخخ)
ولی تاپیک خوبیه ممنون
موفق باشید

Engine3R
14-11-2013, 00:42
ممنون از استارتر محترم تاپیک و کلیه دوستان که دارن یاری میرسونن و تاپیک کامل میکنن...!
اکثر نکات دوستان گفتند منتهی یکی از مهمترین نکات با اینکه هممون روی دیوایسمون نصب داریم ولی از قلم افتاده :

حتما از یک نرم افزار سبک "بهبود رم , کش کلینر و تسک کیلر" استفاده کنید...

البته این مدل نرم افزار خیلی موجود هست ولی خودشون کلی از فضای رم به خودشون اختصاص میدن و خصوصا برای دیوایسهای با رم 512 فاجعه هستن...!
پیشنهاد من استفاده از آخرین نسخه نرم افزار فوق العاده سبک "ES Task Manager" هست...!

در اخر اینم اضافه کنم که عنوان این تاپیک مربوط به htc میشه و من دقیقا نمیدونم که گوشیهای این برند به چنین نرم افزاری نیاز دارن یا نه ولی من تنها برای کامل کردن ایتم های تاپیک و با فرض همه گیر شدنش این پست رو اضاف کردم

:cv:

Mo30HD2
16-11-2013, 14:44
1- توی تنظمیات گوشی حالت آنتن دهی رو روی 2G و یا GSM ONLY قرار بدید. ( التبه اگه سیم کارتتون رایتل نیست :ag: )
2- حتما گوشی رو مدام ریبوت کنید. من برنامه Auto Reboot رو پیشنهاد میدم (گوشی باید روت باشه)
3- برای بهینه کردن مموری، حتما از Startup Manager ها استفاده کنید. توجه کنید که مدیریت استارت آپ بسیار مهم تر و ضروری تر از استفاده از تسک کیلره ... (نیاز به روت)
4- مدام کش اپلیکیشن ها رو پاک کنید، فولدرهای اضافه رو پاک کنید و بار گوشی رو سبک کنید. (نرم افزار ES Task Manager و Clean Master بسیار کارآمد هستن )
5- گوشی رو روت کنید، اما انگولک ندید :دی (اندروید وقتی اندروید میشه که روت شده باشه )
6- از دکمه های سخت افزاری استفاده نکنید ( توی سری one فقط پاور و ولوم سخت افزاریه ... ). حتما یا از softkey ، یا pie control و یا هر ویجت و چیزی که میدونید استفاده کنید.

ممنون از استارتر تاپیک به خاطر توضیحات کاملش ...
چیزایی که من گفتم زیاد جدید نبود. صرفا معرفی نرم افزار بود برای مسائلی که ایشون توصیه کردن
موفق و سبز باشید

majid71
23-11-2013, 21:57
سلام تو نکته 10 گفته شده:
سعی کنید با موبایل زیاد گیم بازی نکنید ، همون طور که میدونید به دلایلی این خانواده از موبایل های HTC زیاد برای گیم بازی کردن مناسب نیستن

چرا؟؟؟

.::naderFLY::.
24-11-2013, 00:18
سلام تو نکته 10 گفته شده:
سعی کنید با موبایل زیاد گیم بازی نکنید ، همون طور که میدونید به دلایلی این خانواده از موبایل های HTC زیاد برای گیم بازی کردن مناسب نیستن

چرا؟؟؟

منم موافقم با نظرشون و اینکه این برند بیشتر برای استفاده عادی روزانه مناسب هست تا گیم هم ب خاطر باتری و هم اینکه در کل htc زود تر داغ میشه و این صدمه میزنه و از همه مهمتر دیگه بچه نیستیم که بخوایم همش با گوشی بازی کنیم:bo: گوشی هر چقدر هم قوی باشه و سوپر اسمارت فون باز هم گوشیه و نمی تونه کار یه کنسول رو برای ما انجام بده پس بهتره زیاد باهاش بازی نکنیم

Zeus 1
24-11-2013, 00:40
دوستان بنده یه حرف تو این تاپیک یادم رفته بود بزنم
یکی از دوستان گفته گوشیتون مکررا ریستارت کنید حتی نرم افزار واس اینکار نصب کنید
اول اینکه هیچ نرم افزاریرو الکی نصب نکنید چون هم حافظه اشغال میشه
هم رم
مثه تسک کیلر ها که از همه بدترن
یا مدیریت باتری و ....
در ضمن روی اندروید 4.2 به بعد(خود 4.2 شامل میشه)
شما دیگه لازم نیست بری رم خالی کنی یا ریستارت کنی تا لاگ پر نشه
توی 2.1 تا2.3 باید ریستارت میکردیو...
بعدشم خود ریستارت کردن از باتری کلی انرژی کم میکنه
هرچقدر باتریتون کمتر شارژ کنید سالم تره و گوشیتونم عمرش بالاتر میره(بخاطر داغی گوشی در حین شارژ و...)

.::naderFLY::.
24-11-2013, 00:51
دوستان بنده یه حرف تو این تاپیک یادم رفته بود بزنم
یکی از دوستان گفته گوشیتون مکررا ریستارت کنید حتی نرم افزار واس اینکار نصب کنید
اول اینکه هیچ نرم افزاریرو الکی نصب نکنید چون هم حافظه اشغال میشه
هم رم
مثه تسک کیلر ها که از همه بدترن
یا مدیریت باتری و ....
در ضمن روی اندروید 4.2 به بعد(خود 4.2 شامل میشه)
شما دیگه لازم نیست بری رم خالی کنی یا ریستارت کنی تا لاگ پر نشه
توی 2.1 تا2.3 باید ریستارت میکردیو...
بعدشم خود ریستارت کردن از باتری کلی انرژی کم میکنه
هرچقدر باتریتون کمتر شارژ کنید سالم تره و گوشیتونم عمرش بالاتر میره(بخاطر داغی گوشی در حین شارژ و...)

بله همینطوره htc هم دیگه تسک منیجرش رو حذف کرده اما با این حال من خودم از advanced task kiler استفاده می کنم حس می کنم بودنش بهتره تا نبودش

K.E.V.I.N
24-11-2013, 09:48
سلام
بچه ها از همتون ممنونم ، خیلی اقایی میکنید وقت میگذارید و تجربیاتتون رو در اختیار همه میگذارید
واقعا نکته های خیلی خوبی گفته شده

من گوشیم رو حداکثر 2 روز یه بار ریست میکنم و به وضوح دیدم این ریست کردن خیلی تو عملکرد گوشی تاثیر داره
گوشیم هم خیلی کمتر داغ میکنه هم اینکه مصرف باتری کاهش پیدا میکنه
مثلا موقع کار با مرورگر دلفین اگر 2.3 روز گوشیم رو ریست نکرده باشم بعد از 15.20 دقیقه دمای باتری میرسه به 40/41 ولی وقتی گوشی رو ریست میکنم تا 2 روز موقع کار کردن با دلفین دما اصلا بالاتر از 37/8 نمیره (این نکته رو دقیقا تجربه کردم)
خب همین باعث میشه کلی مصرف باتری پایین بیاد و گوشی راحت تر نفس بکشه
کامپیوتر های خانگی با این همه فن و دریچه برای خنک شدن باز هم 2/3 روز یه بار ریست لازم دارن ، دیگه چه برسه به گوشیه مثلا 4 هسته ای که هیچ گونه فن و دریچه ای برای خنک شدن نداره...

به نظر من برنامه هایی مثل advanced task kiler هم واقعا لازمه...
من گاهی اوقات و به ندرت موقع ورق زدن صفحات احساس میکنم گوشی کمی کند عمل میکنه . بالافاصله روی ویجکت advanced task kiler کلیک میکنم و مشکل حل میشه ، همون طور که نادر جان گفتن واقعا بودنش بهتر از نبودنش هست

در مورد اون نکته ای هم که گفتم این گوشی ها زیاد برای گیم بازی کردن مناسب نیستن باید بگم دلیل این حرف من چند نکته بود
یکی داغ کردن گوشی بود که برای من گاهی اوقات تا 59 درجه هم رسید
خب این دما برای یه گوشی خیلی بالاست و به همه چیز اسیب میرسونه ، دقیقا به همه چیز ...
باتری ، برد ، ال سی دی ، قطعات داخلی ، و در دراز مدت این درجه حرارت بالا باعث میشه رنگ بدنه ی گوشی های پلی کربنات هم تغییر کنه
بعدش هم باتری ضعیفه ، به قول Zeus 1 جان بخوای زیاد گیم بازی کنی همش باید گوشی رو بزنی به شارژ ، هم سوکت شارژ فرسوده میشه سریع هم باطری عمرش نصف میشه

ممنون از همه ی دوستان

MR. :D
24-11-2013, 10:21
والا من وان نداشتم (کلا خانواده وان رو) ولی دیزایر داشتم و اینکریدیبل

به عمرم رو هیچ گوشی اندرویدی آنتی ویروس نصب نکردم و نمی کنم چون میدونم کجا میرم ( من رو کامپیوتر فقط نصب میکنم واسه فلش دوستان)

دیزایرم که از روز اول عمرش تا بعد 2 سال که فروختم به عمرش ضد خش روش نبود فرقی هم نکرد

دیزایر روزای اولی که اومده بود تا باش کار میکردی میرفت رو 50 حتی بالاتر دماش میچسبوندمش به شیشه اتوبوس خنک شه با همه این حرف ها مصرف باطریش از اول زیاد بود الان که اینکریدیبل دارم هم بازم میگم تو کارکرد باطری " من " چیزی ندیدم

من بوده گوشی به شارژر باهاش 5 ساعت فیلم دیدم ولی تغیری احساس نکردم

ضد خش رو اینکریدیبلم بود کندم تاچش ضعیف میشه ( جنس خوب گیرم نیومد ! ) همینجوری بهتره ملت رو این صفحه ها سیگار خاموش میکنن !!

تو این 4 سال همیشه خدا شب تا صبح گوشیم رو شارژ هست و از نظر الکترونیکی از تعمیر کار بپرسین میگه مشکلی نداره

گوشی قدیمی ها بود مهم بود اینا خودش قطع میکنه ای سی شارژ دقت کنید شارژر خنک میشه البته موقعی که شارژ میشه باهاش کار نکنید شاید بهتر باشه

من الان رو انکریدیبل هفته ای 1 بار میرم تو تسک منیجرش !!! شما با اون همه رم من نمی دونم !!!:bw:

من 3 4 روز یه بار شاید گوشی رو خاموش نکنم !

تمامی این موارد مصرف باطری داغ کردن دستگاه صدایه اسپیکر کارکرد تاچ حتی تمام اینا رو دیدم با تغیر رام فرق میکنه

البته نمی گم کسی به حرف من گوش کنه
انجام دادن کارهای که دوستان میگن به کسی ضرری نمی زنه

ولی من دوست دارم آیفون 4 دارشت الان 5 حدود 2 3 سال این گوشی همیشه خدا به ضبط ماشینش وصل بود همیشه هم رو شارژ بود :be:

البته مورد زیر 15 درصد نره شارژ رو من رو 20 درصد معملا شارژ میکنم ولی نمیزارم بره زیر 10 ولی شده رو 40 دردصد زدم به شارژ تا 70 بعد در آوردم رفتم بیرون بعد برگشتم زدم به شارژ این باطری ها چیزیش نمیشه

البته قبول دارم ممکنه این کارا رو کسی بکنه گوشیش داغون شه وی خوب بسته به کیفیت ساخت گوشی هم هست فکر کننم

K.E.V.I.N
24-11-2013, 10:50
به عمرم رو هیچ گوشی اندرویدی آنتی ویروس نصب نکردم و نمی کنم چون میدونم کجا میرم ( من رو کامپیوتر فقط نصب میکنم واسه فلش دوستان)

رفیق یادمه اون دوران که تازه کامپیوتر گرفته بودم (شاید حدود 10/12 سال پیش) انتی ویروس مکافی روش نصب کردم
اقایی که شما باشید بعد از 2/3 ماه که رو سیستم نصب بود و من رو بیچاره کرده بود پاکش کردم و ویندوز هم عوض کردم و از اون روز به کل از انتی ویروس زده شدم. تا چند مدت بدون انتی ویروس با سیستم کار میکردم تا یه روز یه اشناها که خیلی وارد بود ازم پرسید چرا انتی ویروس نصب نمیکنی و منم داستان رو براش گفتم ، اون بنده خدا هم کلی خندید و گفت داداش گلم مکافی خودش ویروسه برای این سیستم ها !!!!
بعدش نود 32 رو برام نصب کرد که از همون موقع ها همیشه روی سیستمم نصب بوده و کلی جونم رو نجات داد
اون موقع 2 تا مشکل من داشتم ، یکی اینکه سیستمم ضعیف بود و یکی اینکه اون انتی ویرووس سیستم قوی میخواست و برای همین سیستم من رو نابود کرده بود
الان با این سخت افزار های قوی که روی گوشی ها هست و این نسخه های عالی و سبک انتی ویروس ها که به بازار اومدن واقعا وجود انتی ویروس لازمه
تا همین الان هم دکتر وب بارها جون گوشیه من رو از ورود ویروس حفظ کرده ، بعضی ویروس ها وقتی وارد گوشی بشن صلا خودشون رو نشون نمیدن و خیلی مخفیانه کارشون رو انجام میدن، مثلا مصرف رو بالا میبرن یا الکی سیستم رو اشغال میکنن

ضد خش رو اینکریدیبلم بود کندم تاچش ضعیف میشه ( جنس خوب گیرم نیومد ! ) همینجوری بهتره ملت رو این صفحه ها سیگار خاموش میکنن !!

در مورد ضد خش و کاور هم باید بگم اینها یه چیز کاملا سلیقه ای هست ،سنسیشن دوست من از روی موتور پرت شد پایین صفحش و بدنه ی گوشی پر از خش شد ، اگر ضد خش و گارد داشت مطمئنا خیلی کمتر خط و خش میفتاد
برای اینجور موارد داشتنش توصیه میشه ، مخصوصا الان و تو این وضعیت که باید پول یه ماشین رو بدی گوشی بخری !!

تو این 4 سال همیشه خدا شب تا صبح گوشیم رو شارژ هست و از نظر الکترونیکی از تعمیر کار بپرسین میگه مشکلی نداره

گوشی قدیمی ها بود مهم بود اینا خودش قطع میکنه ای سی شارژ دقت کنید شارژر خنک میشه البته موقعی که شارژ میشه باهاش کار نکنید شاید بهتر باشه

رفیق حرف شما درسته ، گوشی وقتی شارژش تکمیل میشه شارژر خود به خود قطع میکنه برق رو
ولی اسیب جدی وقتی به باتری وارد میشه که شارژ باتری گوشی بعد از یکی دو ساعت میشه 99 درصد و اون موقع هست که شارژر دوباره فعال میشه و شارژ گوشی رو دوباره فول میکنه ، و این عملیات شاید تا صبح 4 بار تکرار بشه !!!!
اسیب اینجا وارد میشه به باتری

در مورد بقیه ی موارد هم باید بگم که من هیچ موقع همچین ریسک هایی نمیکنم،چون این کارها ممکنه به گوشی و یا باتری اسیب برسونه . من شخصا گوشیم رو خیلی دوست دارم و به بهترین صورت ازش نگه داری میکنم

MR. :D
25-11-2013, 08:41
من رفتم به احترام یو یه کسپر نصب کردم رو گوشی کل گوشی رو هم اسکن کرد و پاک پاک بود جالبیش اینکه سرعت هم ازم نگرفت رو اینکریدیبل ولی بازم پاکش کردم دی:
چون دیگه میدونم چیکار میکنم دی:

zibasaz11
08-01-2014, 00:07
دوستان یه لینک مفید که با کمک شما میتونه مفیدتر هم بشه

معرفی بهترین برنامه های مورد استفاده به بقیه
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=286779

K.E.V.I.N
26-01-2014, 17:19
اینم چند تا نکته ی دیگه که توی یه تایپیک دیگه نوشته بودم و گفتم بهتره به اینجا هم منتقل کنم

برای تمیز کردن حفره های اسپیکر گوشی قبل از هرکاری ، با یه دستگاه مکش مثل جاروبرقی سعی کن غبار رو خالییی کنی از توی حفره ها. جارو برقی روی درجه کم بگذار و لولشو بچسبون به درزهای اسپیکر انشاالله مشکل حل میشه
اگر نشد برو سراغ مسواک و الکل یا اسپری مخصوص
فقط خیلی سعی کن مواد رو هرچه کمتر روی بدنه اسپری کنی٬ متمرکز باش روی همون حفره ها چون ممکنه الکل یا اسپری برای بدنه ضرر داشته باشن و رنگ بدنه رو کدر کنن
اخه الکل خیلی تیزه و بدنه ی گوشیه ما هم پلی کربنات و نرم هست برای همین من گفتم شاید رنگ رو تغییر بده

من یه تجربه ی خودم رو براتون میگم
من تقریبا 2/3 سال پیش یه گوشی داشتم که دکمه ی پاورش خیلی سفت شده بود
یکی از دوستان که موبایل فروشی داشت گفت بده الان برات درستش میکنم !!!فکر میکنم اون موقع هم این اسپری ها تقریبا تازه اومده بود
گوشیه من رو گرفت خاموش کرد و با لوله ی اسپری ، اسپری کرد بین درز های ولوم ، بعد که گوشی رو روشن کردم دیدم تمام مواد نفوذ کرده بود زیر ال سی دی !!! بعد چند وقت خشک شد ولی تا اخرین روزی که گوشی رو داشتم زیر ال سی دی کاملا لک لک شده بود و تو ذوق میزد

موقع اسپری کردن احتیاط کنید و قبلش حتما گوشی رو خاموش کنید ، تا میتونید هم سعی کنید اسپری یا الکل رو به جاهای دیگه ی گوشی نزنید

موقع گیم بازی کردن هم سعی کنید حتما از هدفون استفاده کنید
اینجوری ، هم اسطحلاک اسپیکر اصلی گوشی کم میشه و عمرش بیشتر میشه هم بازی بیشتر کیف میده :) هم اطرافیان ارامش دارن :)

sinners_silent
02-03-2014, 21:52
سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
مورد شماره 16 رو مصرف باطری چقد تاثیر میگذارد؟

K.E.V.I.N
02-03-2014, 22:45
سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
مورد شماره 16 رو مصرف باطری چقد تاثیر میگذارد؟

سلام دوست عزیزم
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و مطالب رو مطالعه کردید

مورد شماره 16 توی مصرف باتری تاثیر خاصی نداره و فقط باعث میشه که دکمه ی پاور گوشیه شما دیرتر خراب بشه و عمرش افزایش پیدا کنه

sinners_silent
03-03-2014, 16:22
سلام دوست عزیزم
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و مطالب رو مطالعه کردید

مورد شماره 16 توی مصرف باتری تاثیر خاصی نداره و فقط باعث میشه که دکمه ی پاور گوشیه شما دیرتر خراب بشه و عمرش افزایش پیدا کنه

با تشکر از شما
مطالب مفیدی بود واقعا
فقط یه نرم افزار هم واسه screen lock معزفی کنید اخه من از LG Optimus Lockscreen استفاده میکنم ولی ساعت زو نشون نمیده و باز باید دکمه پاور و بزنم

K.E.V.I.N
03-03-2014, 22:26
خواهش میکنم دوست خوبم
خوشحالم که مورد قبول واقع شده

من از screen off and lock استفاده میکنم و خیلی راضی هستم

ariya_ariya
25-05-2014, 17:12
سلام در عجبم کسی جدی اشاره نکرد که وقتی گوشی به شارجه ازش استفاده نکنیم.راستی دوستان اگه گوشی به شارج باشه و زنگ بخوره بهتره جداش کنیم و حرف بزنیم یا نمیخواد؟

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

Little Jacob
02-06-2014, 08:33
موقع تماس بهتره از شارژ جدا کنید و صحبت کنید
مورد داشتیم تو شارژ بوده بعد ترکیده گوشی:|

Little Jacob
02-06-2014, 11:46
خاک داخل سوراخ اسپیکر رو میتونید با یه مسواک خشک هم تمیز کنید

saeid96
25-09-2014, 21:47
سلام به همگی
من گوشیه htc one دارم چند وقته اسپیکر پایینی گوشیم وقتی صدارو ازنصف بالاتر میبرم صدای خش خش میده انگار که باند گوشیم ترکیده، توروخدا راهنماییم کنین چیکارکنم؟
به نظرتون یه مشکلیه که با آپدیت گوشی حل بشه؟
به یه تعمیرکاربردم گف میتونم باز کنم و یه اسپیکر تازه بزارم ولی معلوم میشه که گوشیت باز شده
کسی این مشکلو داشته؟
لطفا کمکم کنین به نظرتون مشکل چیه و چطوری حلش کنم؟

Farshadvh
26-09-2014, 12:10
سلام

اگه زمانی گوشیتون رطوبت گرفت حالا به هر نحوی! اون داخل برنج بزارید به مدت 1 روز و بعد در صورت امکان یه دقیقه هم بگیرید زیر کولر گازی لطفا به این دقت کنید! در بیشتر موارد که درصدشم بالاس گوشی روشن شده و بی عیب کار کرده!

tfarzadt
26-09-2014, 17:15
برای اینکه باطری گوشیتون در دراز مدت آسیب نبینه و همچنین برای جلوگیری از کند شارژ شدن باطری بهتره ماهی یک بار باطری رو بزارین خالی خالی بشه جوری که اصلا گوشی روشن نشه و بعد بزنیدش توی شارژ تا 100 درصد پر بشه.
توی خود سایت HTC توصیه کرده برای افزایش طول عمر باطری ، هرموقع که خواستید گوشیو شارژ کنید ، ابتدا گوشی رو به شارژر متصل کنید سپس گوشیو خاموش کنید هم سریعتر شارژ میشه و هم طول عمر باطری افزایش می یابد.