PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده فوق العاده برای ساخت اپلیکیشن

moein24
05-01-2014, 18:32
تا تهش بخونین زیاد وقت نمیبره :دی
درود
یه چند روزیه دارم با خودم فکر میکنم که وین فون چه اپ های ضروری کم داره
یه گشت تو انجمن زدم دیدم خبرخوان،قیمت طلا و ارز،فوتبال،دارو و خیلی از اپ های درخواستی بچه ها الان به لطف برنامه نویس های عزیزمون موجوده
اما یه مورد دیدم که هنوز موفق به ایجادش نشده بودن
اپ بانک ها. این یکی از برنامه هایی هس که من از همون اولین گوشی وین فونی که خریدم نیازش تو گوشیم احساس میشد و هنوز هم نیازه
با توجه به پیام هایی که دوستان به بانک ها داده بودن معلومه حالا حالا ها قصد ساخت برای وین فون رو ندارن و با توجه به اینکه حتی سرویس *733# هم برا وین فون کار نمیکنه ، خرید شارژ یکی از ضروری ترین مشکلاته
تصمیم گرفتم تاپیک بزنم تا با بقیه در مورد برنامه خرید شارژ آنلاین بحث کنیم
من چیزی از برنامه نویسی وین فون سر در نمیارم کارم طراحی وبه پس میتونم در تهیه سرور و حتی ساخت سایت(برای وصل کردن برنامه به اون) کمک کنم
اگه کسی حاظر به همکاری هست یا نظری داره ممنون میشم اعلام کنه

Noob Saibot
05-01-2014, 19:50
تا تهش بخونین زیاد وقت نمیبره :دی
درود
یه چند روزیه دارم با خودم فکر میکنم که وین فون چه اپ های ضروری کم داره
یه گشت تو انجمن زدم دیدم خبرخوان،قیمت طلا و ارز،فوتبال،دارو و خیلی از اپ های درخواستی بچه ها الان به لطف برنامه نویس های عزیزمون موجوده
اما یه مورد دیدم که هنوز موفق به ایجادش نشده بودن
اپ بانک ها. این یکی از برنامه هایی هس که من از همون اولین گوشی وین فونی که خریدم نیازش تو گوشیم احساس میشد و هنوز هم نیازه
با توجه به پیام هایی که دوستان به بانک ها داده بودن معلومه حالا حالا ها قصد ساخت برای وین فون رو ندارن و با توجه به اینکه حتی سرویس *733# هم برا وین فون کار نمیکنه ، خرید شارژ یکی از ضروری ترین مشکلاته
تصمیم گرفتم تاپیک بزنم تا با بقیه در مورد برنامه خرید شارژ آنلاین بحث کنیم
من چیزی از برنامه نویسی وین فون سر در نمیارم کارم طراحی وبه پس میتونم در تهیه سرور و حتی ساخت سایت(برای وصل کردن برنامه به اون) کمک کنم
اگه کسی حاظر به همکاری هست یا نظری داره ممنون میشم اعلام کنه

ایده خوبی داری ولی یکی از دلایلی که بانک ها برای ویندوز برنامه نمیدن اینه که برنامه نویسشو ندارند و دوم از نظر اونا فراگیر نشده. خوب با این اوصاف نمیشه روی برنامه های بانک حساب کرد. بحث بعدی اینه که اگر بخوای شارژ بخری راه های زیادی وجود داره ولی اگر باز بخوای با اپلیکیشن این کارو انجام بدی یه سری دردسر داره. اگر خودت توی کار طراحی و سایت و سرور باشی، متوجه میشی که برنامه هایی که با بانک ها کار میکنند و برای پرداخت به شتاب نیاز دارند، حتما باید یه سری قانون جدیدو رعایت کنند. الان دیگه بانک مثل سابق درگاه نمیده. برای داشتن درگاه سایت معتبر میخواد و وقتی درگاه میده که نشان نماد و اعتماد ملیو داشته باشه. خوب تا اینجا فرض میگیریم که اینارو هم داریم. ولی هنوز هیچ بانکی فکر نکنم کد یا پلتفورمی برای ویندوز فون آماده کرده باشه و عملا درست کردن این برنامه برای ویندوز غیر منطقی میاد. باز بگیم که این امکان هم از طریق بانک به دست شما برسه. چند نفر به یک برنامه عیر رسمی اعتماد میکنند و ازش شارژ میخرند؟ بحث بعدی اینه که شما برای همچین برنامه ای باید یک دیتا بیس کامل از شارژ های مختلف از هر اوپراتور را داشته باشی. برای داشتنش باید دوتا کار انجام بدی. بری میلیونی شارژ بخری و به صورت دستی در سایت وارد کنی تا کاربر بیاد بخره. خوب؟ یا اینکه بری با ایرانسل و امثال اینا قرار داد ببندی تا بر اساس پولی که میدی بهت در دیتا بیس شارژ بده.

ولی برای خرید شارژ آنلاین هنوز هم توجیه داره که برنامه نخواد. از سایت هایی مانند gsm charge و e charge میتونی شارژ بخری و استفاده کنی. یا مثلا از خود سایت های بانک ها هم میتونی شارژ بخری. اگر بحث آنلاین باشه اونا هم آنلاین هستند و وبسایت های این بانک ها نسخه موبایل هم دارد و به راحتی قابل دسترسی هستند. خوب با همه این تفاسیر باز هم فکر میکنی به صرفه هستش که کسی برنامه در این سطح و هزینه بنویسه؟ شاید در ظاهر یه روال ساده داشته باشه ولی در پشت پرده پر از کد و بستر خیلی زیادی از نظر مالی و چیزای دیگه لازم داره. در اینجا اصلا در قدم اول و فاز اول برنامه نویسی ویندوز ضروری نیست. مشکل اصلی پیاده سازی اون بستر و فراهم کردنش برای کاربران هستش. برای همینه که این جور برنامه ها یا به وسیله ارگان های بزرگ ساخته و روانه بازار میشه و یا شرکت های وابسته به این ارگان ها که قالبا باز برای خودشون هستند و به این بستر دسترسی دارند.

Artanik
05-01-2014, 20:03
۷۳۳ تو وینفون ۸ مگه کار نمیکنه؟
کد های ussd مشکلی ندارن که. نه؟

moein24
05-01-2014, 20:21
Artanik عزیز نه 8 مشکلی نداره ولی زیر 8 ussd کار نمیکنه
سپهر جان به حرفایی که زدی فکر کردم ،
از نظر گرفتن درگاه و دیتابیس شارژ که مشکلی نیس چون من فکر اینا رو کردم تو بانک ملت پارتی .... دارم تا حالا برا چندتا سایت بزرگ که طراحی کردم درگاه گرفتم دیتا بیس کدهای شارژ رو هم یه ایده جالب براش دارم پس این دوتا حله
میمونه دوتا بحث ،
یک بحث اعتماد سازی ، اینو فکر کنم مثلا اگه یکی از برنامه نویس های معروف مث محسن جان ویا دیگر دوستان بنویسن جای شکی برا کاربرا نمیمونه من که مث چشمم به ایشون اعتماد دارم ولی بازم این یه مشکله
دومم این که من نمیدونستم الان ussd تو وین فون8 کار میکنه چون گوشیم هنوز به دستم نرسیده با این حساب خیلی از کاربرا میتونن راحت شارژ بگیرن و این یکم از انگیزشون برای استفاده کم میکنه

Noob Saibot
05-01-2014, 20:28
Artanik عزیز نه 8 مشکلی نداره ولی زیر 8 ussd کار نمیکنه
سپهر جان به حرفایی که زدی فکر کردم ،
از نظر گرفتن درگاه و دیتابیس شارژ که مشکلی نیس چون من فکر اینا رو کردم تو بانک ملت پارتی .... دارم تا حالا برا چندتا سایت بزرگ که طراحی کردم درگاه گرفتم دیتا بیس کدهای شارژ رو هم یه ایده جالب براش دارم پس این دوتا حله
میمونه دوتا بحث ،
یک بحث اعتماد سازی ، اینو فکر کنم مثلا اگه یکی از برنامه نویس های معروف مث محسن جان ویا دیگر دوستان بنویسن جای شکی برا کاربرا نمیمونه من که مث چشمم به ایشون اعتماد دارم ولی بازم این یه مشکله
دومم این که من نمیدونستم الان ussd تو وین فون8 کار میکنه چون گوشیم هنوز به دستم نرسیده با این حساب خیلی از کاربرا میتونن راحت شارژ بگیرن و این یکم از انگیزشون برای استفاده کم میکنه

والا من هم با یه برنامه نویس کار میکنم که خانمش در سایت ملت کارمند رسمیه و ما نتونستیم درگاه بگیریم برای سایت jahanekala.com و مجبور شدیم بریم نماد ملی بگیریمو و هزار تا داستان دیگه. واسه این تجرم گفتم. خوب حالا میخوای شارژو چه جوری هندل کنی؟

moein24
05-01-2014, 20:39
والا من هم با یه برنامه نویس کار میکنم که خانمش در سایت ملت کارمند رسمیه و ما نتونستیم درگاه بگیریم برای سایت jahanekala.com و مجبور شدیم بریم نماد ملی بگیریمو و هزار تا داستان دیگه. واسه این تجرم گفتم. خوب حالا میخوای شارژو چه جوری هندل کنی؟
داداش من عموم رئیس بانک ملت شعبه مرکزی هست با همون کار میکنم هیچ مشکلی در این رابطه ندارم
من قبلا یبار با شرکت رسمی ایرانسل و هراه اول قرار داد بستم و دیتابیس شارژ گرفتم سایت شارژ آنلاین هم زدم
پس یبار دیگه هم میتونم این کارو انجام بدم من یکی رو پیدا کنم که کار برنامه نویسی رو اوک کنه بقیه کاراشو براش توضیح میدم
بودجه و سرمایه هم هست قصد من فقط پیشرفت ویندوز فون و همه گیر شدنشه نمیخوام چیزی از سیستم عاملی مث هنگدروید کم داشته باشه چون فکر میکنم این پتانسیل رو داره که پیشرفت کنه فقط برنامه نویسا یه انگیزه می خوان که من اونو میدم

EsyMankan
05-01-2014, 22:04
آخه همراه بانک که فقط خرید شارژ نیست چندین کار دیگه هم باید در کنارش باشه
مگر اینکه برنامه شما فقط برا شارژ باشه که این میشه خرید شارژ نه همراه بانک
یکی از دوستان قبلا همراه بانک برای وینفون نوشت تو مارکت هم رفت اما بعد از یکی 2 هفته ماکروسافت گفت چون از طرف بانک نیست تایید نمیشه و برنامه رو از مارکت حذف کرد
تاپیکش رو میزارم در موردش بخون
Iranian E.Banking v1.0-همراه بانک وینفون7 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=253375)

moein24
05-01-2014, 22:07
آخه همراه بانک که فقط خرید شارژ نیست چندین کار دیگه هم باید در کنارش باشه
مگر اینکه برنامه شما فقط برا شارژ باشه که این میشه خرید شارژ نه همراه بانک
یکی از دوستان قبلا همراه بانک برای وینفون نوشت تو مارکت هم رفت اما بعد از یکی 2 هفته ماکروسافت گفت چون از طرف بانک نیست تایید نمیشه و برنامه رو از مارکت حذف کرد
تاپیکش رو میزارم در موردش بخون
Iranian E.Banking v1.0-همراه بانک وینفون7 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=253375)
اره احسان جان اینو دیدم
ولی من همراه بانک و نمیگن فقط یه برنامه خرید شارژ چون همراه بانک هم خیلی کار میبره هم ماکروسافت تایید نمیکنه
راستی برا اینکه یه برنامه بره مارکت باید چکار کنی ؟

Artanik
05-01-2014, 22:23
تنها راهی که به نظرم میرسه اینه که خود بانک، حالا مثلا بانک ملت،‌ یه حساب دولوپری ایجاد کنه و ماکروسافت مطمئن بشه که مال خود بانکه. اونوقت بقیه کارها رو میشه انجام داد.
چون اطلاعات حساب بانکی طرف ذخیره میشه و میشه ازش سوء استفاده کرد.

EsyMankan
06-01-2014, 00:18
اره احسان جان اینو دیدم
ولی من همراه بانک و نمیگن فقط یه برنامه خرید شارژ چون همراه بانک هم خیلی کار میبره هم ماکروسافت تایید نمیکنه
راستی برا اینکه یه برنامه بره مارکت باید چکار کنی ؟

باید اکانت دولوپری داشته باشی

Farzad119
06-01-2014, 03:17
اقا یه فکری :d
شما که تو کار طراحی وبی،یه سایت طراحی کن که وقتی با گوشی بری توش شبیه یه برنامه باشه،بعد خیلی راحت میشه یه وب بروزر معمولی گذاشت تو صفحه اول برنامه،فول اسکرینشم میکنی،طرف تا میره تو برنامه سایت شما که با طراحی مخصوص اون برنامه نوشتی بالا میاد و راحت خریدشو انجام میده،یه سری منو و این چیزا هم میشه بش اضاف کرد که بیشتر شبیه برنامه بشه...

Noob Saibot
06-01-2014, 07:18
شما که تو کار طراحی وبی،یه سایت طراحی کن که وقتی با گوشی بری توش شبیه یه برنامه باشه،بعد خیلی راحت میشه یه وب بروزر معمولی گذاشت تو صفحه اول برنامه،فول اسکرینشم میکنی،طرف تا میره تو برنامه سایت شما که با طراحی مخصوص اون برنامه نوشتی بالا میاد و راحت خریدشو انجام میده،یه سری منو و این چیزا هم میشه بش اضاف کرد که بیشتر شبیه برنامه بشه...

درواقع به اين طرح ها ميگن ريسپانسيو. ميتونه يك وب سايت طراحي بشه تو حالت عادي عين بقيه باشه ولي وقتي با گوشي واردش ميشه، سايز صفحه گوشيو مفهمه ( البته منظورم اينچش بود ) و سايتو مثل يك اپليكيشن نشون ميده. نوشتن استايلش يكم دردسر داره. ولي شدنيه. اگر هم HTML5 باشه كه دگه خيلي رديف ميشه.

moein24
06-01-2014, 07:53
باید اکانت دولوپری داشته باشی
اهان خب پ مشکلی نی

این کاری که شما میگی کاملا شدنیه ینی خودم خیلی راحت میتونم همچین چیزی رو طراحی کنم ولی اون سرعتی که من میخوامو نخواهد داشت

درواقع به اين طرح ها ميگن ريسپانسيو. ميتونه يك وب سايت طراحي بشه تو حالت عادي عين بقيه باشه ولي وقتي با گوشي واردش ميشه، سايز صفحه گوشيو مفهمه ( البته منظورم اينچش بود ) و سايتو مثل يك اپليكيشن نشون ميده. نوشتن استايلش يكم دردسر داره. ولي شدنيه. اگر هم HTML5 باشه كه دگه خيلي رديف ميشه.
خب الان شما میگی همین کاری که دوستمون گفت رو انجام بدین ؟ ینی یه سایت بسازیم با یه نسخه موبایل بعد با یه وب بروزر ساده بریم توش؟ خب این میشه ولی همونطوری که گفتم سرعت خوبی نداره.

mido-mido
06-01-2014, 09:38
کاکو ایده ی خوبیه...
ولی مواردی که هست اینه که مثلا باید خود بانک اکانت دیولوپری داشته باشه تا مایکروسافت تاییدش کنه...
که گمون نکنم بانکا این کارو بکنن...چون باید سالانه 99دلار پول بدن...اونم فقط واسه یه برنامه...
حالو بالفرض که اکانت دیولوپری رو هم گرفتن...برنامه نویسش رو از کجا پیدا کنن؟؟؟مثلا به محسن بگن؟؟؟نه...اونا دنبال برنامه نویس های اشنای خودشون میرن...کسایی که مثلا بهشون اعتماد دارن...

بنظر من بهترین راه همینه که سایت زده بشه...به قول سپهر ریسپانسیو هم طراحی میکنیم که روی گوشی استایل برنامه ای بگیره...(از عکس و اینا هم استفاده نمیکنیم...همش html و css که سبک هم بشه...)
سپهر اینقدر هم که میگی ریسپانسیو مشکل نیس...خیلی هم اسونه...:4:...فقط باید یه طرح برای گوشی داشته باشیم تا بشه پیاده سازیش کرد...

Noob Saibot
06-01-2014, 10:36
کاکو ایده ی خوبیه...
ولی مواردی که هست اینه که مثلا باید خود بانک اکانت دیولوپری داشته باشه تا مایکروسافت تاییدش کنه...
که گمون نکنم بانکا این کارو بکنن...چون باید سالانه 99دلار پول بدن...اونم فقط واسه یه برنامه...
حالو بالفرض که اکانت دیولوپری رو هم گرفتن...برنامه نویسش رو از کجا پیدا کنن؟؟؟مثلا به محسن بگن؟؟؟نه...اونا دنبال برنامه نویس های اشنای خودشون میرن...کسایی که مثلا بهشون اعتماد دارن...

بنظر من بهترین راه همینه که سایت زده بشه...به قول سپهر ریسپانسیو هم طراحی میکنیم که روی گوشی استایل برنامه ای بگیره...(از عکس و اینا هم استفاده نمیکنیم...همش html و css که سبک هم بشه...)
سپهر اینقدر هم که میگی ریسپانسیو مشکل نیس...خیلی هم اسونه...:4:...فقط باید یه طرح برای گوشی داشته باشیم تا بشه پیاده سازیش کرد...

من نگفتم سخته. گفتم دردسره :4: اين دوتا خيلي فرق داره. دردسر يعني كار اضافه. درواقع نمي ارزه براي اين كار بخواي اينجوري هزينه كني. درواقع حرفم اين بود.

moein24
06-01-2014, 11:29
کاکو ایده ی خوبیه...

سلام امید جان
اره اگه بخوایم از طریق بانک اقدام کنیم به هیچ جا نمیرسم از بانک فقط برای درگاه کمک میگیریم
همینطوری که گفتین یه وب سایت به صورت اپلیکیشن بدون عکس با html میزنیم بعد یکی از دوستان برنویس باید همکاری کنه زحمت برنامه رو بکشه

من نگفتم سخته. گفتم دردسره :4: اين دوتا خيلي فرق داره. دردسر يعني كار اضافه. درواقع نمي ارزه براي اين كار بخواي اينجوري هزينه كني. درواقع حرفم اين بود.
چه هزینه ای سپهر ؟ من از برنامه نویسی وین فون چیزی نمیدونم هزینه های اون به کنار ولی برای سایت، سرور که خودم قوی ترین سرور های ایرانو دارم، طراحی سایتو خودم انجام میدم، برای دیتابیس هم که گفتم فکرشو کردم پس این کار هزینه ی زیادی نخواهد داشت

در کل چون خودم برنامه نویسی بلد نیستم نمیتونم زیاد پیشرفت کنم والا یکی دوتا ایده دیگه هم دارم سرمایه هم هست فقط به چندتا برنامه نویس خوب برای همکاری نیاز دارم

EsyMankan
07-01-2014, 19:48
سلام امید جان
اره اگه بخوایم از طریق بانک اقدام کنیم به هیچ جا نمیرسم از بانک فقط برای درگاه کمک میگیریم
همینطوری که گفتین یه وب سایت به صورت اپلیکیشن بدون عکس با html میزنیم بعد یکی از دوستان برنویس باید همکاری کنه زحمت برنامه رو بکشه

چه هزینه ای سپهر ؟ من از برنامه نویسی وین فون چیزی نمیدونم هزینه های اون به کنار ولی برای سایت، سرور که خودم قوی ترین سرور های ایرانو دارم، طراحی سایتو خودم انجام میدم، برای دیتابیس هم که گفتم فکرشو کردم پس این کار هزینه ی زیادی نخواهد داشت

در کل چون خودم برنامه نویسی بلد نیستم نمیتونم زیاد پیشرفت کنم والا یکی دوتا ایده دیگه هم دارم سرمایه هم هست فقط به چندتا برنامه نویس خوب برای همکاری نیاز دارم

برنامه نویس که هستن بچه های سایت هستن
محسن و وحید هم هستن باید باهاشون صحبت کنیم
حالا شما ایده هاتون رو بدید اونورش هم ایشالا حل میشه

moein24
07-01-2014, 20:07
برنامه نویس که هستن بچه های سایت هستن
محسن و وحید هم هستن باید باهاشون صحبت کنیم
حالا شما ایده هاتون رو بدید اونورش هم ایشالا حل میشه
جز این برنامه کارت شارژ وین فون یه برنامه دانلود موزیک و موزیک ویدئو هم نیاز داره
ینی یه سایت موزیک راه اندازی کنیم و یه سافت که موزیک ها رو به ترتیب بیاره و کاربرا بتونن دان کنن
کارای سایت و سرور خودم میکنم نویسنده هم برای پست های موزیک دارم فقط به یه برنامه نویس وین فون برای اپلیکیشن نیاز دارم
من کسی رو نمیشناسم شما اگه کسی رو میشناسیم که اماده همکاری هست بمن معرفی کنین من ایده و بودجه رو دارم فقط یه نفر برای کارای وین فون میخوام

LorettaNek
19-08-2019, 19:19
با توجه به این که زمان چندانی به عید نوروز باقی نمانده است

تقویم سال بعدی یعنی سال ۱۳۹۰ را آماده کرده ایم.

این تقویم دارای ویژگی هایی همچون نمایش مناسبت ها و اعیاد و تعطیلات را دارا می باشد

و با فرمت جاوا تهیه شده و با اکثر گوشی های موبایل سازگاری دارد

و از این پس می توانید تقویم را همراه خود داشته باشید