PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فعال کردن دکمه های on-screen در اندروید 4.4.2

baghbaghoo2
07-01-2014, 00:48
بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از مدتها تحقیق بالاخره تونستم روشی رو پیاده کنم که با استفاده از اون سه دکمه فیزیکی گوشی رو به صورت مجازی روی صفحه داشته باشیم
که اصطلاحا بهشون میگن on screen bottons
البته پچ هایی برای اضافه کردن این کلیدها بود اما همشون با پوشوندن روی آیکن ها مزاحمت ایجاد میکردن اما با این روش میتونید مانند گوشی های سونی و دیگر گوشی هایی که کلید مجازی دارند به صورت اورجینال از این امکان بهره ببرید

خوب حالا بریم سراغ آموزش :

I) دسترسی به فایل های سیستمی از طریق فایل منیجر خود گوشی :

1- فایل منیجر را باز کرده و با زدن دکمه سمت چپ گوشی (call) وارد قسمت تنظیمات میشیم
2- از طریق گزینه general settings و قسمت Access mode گزینه Root access mode رو انتخاب می کنیم و به فایل منیجر باز میگردیم

II) اصل داستان :

1- فایل build.prop رو که در روت و در پوشه system هست باز میکنیم ( بعد از باز کردن Editor رو انتخاب و open میزنیم )
2- در انتهای فایل یک خط کد زیر رو اضافه می کنیم :

qemu.hw.mainkeys=0
حالا از بالا سمت راست فایل را ذخیره کرده و گوشی را ریست می کنیم

کار تمام است و می توانید از on-screen botton گوشی خود لذت ببرید :as::bo:

اینم اسکرین شات :

931951
البته ببخشید از گوشی خودم نیست ولی دقیقا به همین شکله

پیشنهاد میکنم از دستش ندید

masiih67
07-01-2014, 01:15
میشه لطفا اسکرین شات قرار بدین؟

baghbaghoo2
07-01-2014, 02:34
میشه لطفا اسکرین شات قرار بدین؟

اضافه شد - باتشکر

mohsensayadan
07-01-2014, 10:04
ممنون بابت اموزش بسیار کاربردیتون دوست عزیز
بسیار عالی

wavea
07-01-2014, 11:46
بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از مدتها تحقیق بالاخره تونستم روشی رو پیاده کنم که با استفاده از اون سه دکمه فیزیکی گوشی رو به صورت مجازی روی صفحه داشته باشیم
البته پچ هایی برای اضافه کردن این کلیدها بود اما همشون با پوشوندن روی آیکن ها مزاحمت ایجاد میکردن اما با این روش میتونید مانند گوشی های سونی و دیگر گوشی هایی که کلید مجازی دارند به صورت اورجینال از این امکان بهره ببرید

1- فایل منیجر را باز کرده و با زدن دکمه سمت چپ گوشی (call) وارد قسمت تنظیمات میشیم
2- از طریق گزینه general settings و قسمت Access mode گزینه Root access mode رو انتخاب می کنیم و به فایل منیجر باز میگردیم

II) اصل داستان :

1- فایل build.prop رو که در روت و در پوشه system هست باز میکنیم ( بعد از باز کردن Editor رو انتخاب و open میزنیم )

اینم اسکرین شات :

931951

اول از همه باید بگممم ایووول دمت گرم ...

بعدش من به شخصه بر خلاف دوستان از دکمه های لمسی پایین صفحه که اضافه میشه فوق العاده بیزارم !! چون ما ویو1 داریم و اگه این دکمه ها اضافه بشه صفحه ی ما میشه 3 اینچ !!

شما که تونستی این کارا رو بکنی ،لطفا بگو ببینیم چجوری میشه در رام های والک ،4.2.2 و 4.3.1 والک این کلید هارو حذف کرد؟

و یه سوال دیگه ، اینکه توی همه ی رام ها با اضافه کردن و یا حذف این کد میشه این کلید هارو حذف و یا اضافه کرد یا مخصوص این رامه؟ ممنون میشم سریع ج بدی

baghbaghoo2
07-01-2014, 12:01
اول از همه باید بگممم ایووول دمت گرم ...

بعدش من به شخصه بر خلاف دوستان از دکمه های لمسی پایین صفحه که اضافه میشه فوق العاده بیزارم !! چون ما ویو1 داریم و اگه این دکمه ها اضافه بشه صفحه ی ما میشه 3 اینچ !!

شما که تونستی این کارا رو بکنی ،لطفا بگو ببینیم چجوری میشه در رام های والک ،4.2.2 و 4.3.1 والک این کلید هارو حذف کرد؟

اول اینکه قابلی نداشت

راستش چیزی که برای من انگیزه شد این بود که هم گوشی خودم هم گوشی رفیقام که ویو هستن اکثرا یکی دو تا از دکمه هاشون یا از کار افتاده یا به سختی کار میکنه

این کد میشه گفت یه جور دور زدن اندرویده
شما با این کد به اندروید میگید که این گوشی کلیدهای اصلی رو نداره
سیستم عامل هم به طور پیشفرض کلیدهای مجازی رو فعال میکنه
یه جورایی برعکس کار کردم به جای اینکه کلیدها رو فعال کنم به سیستم عامل فهموندم که خودش باید فعالشون کنه

دارم رو یه روش کار میکنم که فکر کنم تو همه رام ها بشه هر نوع تغییری داد هم حذف کرد هم اضافه کرد
دارم فریم ورک و دست کاری میکنم
3 ساعت دیگه امتحان دارم :at: :dy:
سر فرصت آموزش ها رو تاجایی که پیش رفتم قرار میدم

wavea
07-01-2014, 13:48
اول اینکه قابلی نداشت

راستش چیزی که برای من انگیزه شد این بود که هم گوشی خودم هم گوشی رفیقام که ویو هستن اکثرا یکی دو تا از دکمه هاشون یا از کار افتاده یا به سختی کار میکنه

این کد میشه گفت یه جور دور زدن اندرویده
شما با این کد به اندروید میگید که این گوشی کلیدهای اصلی رو نداره
سیستم عامل هم به طور پیشفرض کلیدهای مجازی رو فعال میکنه
یه جورایی برعکس کار کردم به جای اینکه کلیدها رو فعال کنم به سیستم عامل فهموندم که خودش باید فعالشون کنه

دارم رو یه روش کار میکنم که فکر کنم تو همه رام ها بشه هر نوع تغییری داد هم حذف کرد هم اضافه کرد
دارم فریم ورک و دست کاری میکنم
3 ساعت دیگه امتحان دارم :at: :dy:
سر فرصت آموزش ها رو تاجایی که پیش رفتم قرار میدم

اگه رام های 4.2.2 لایت و 4.3.1 والک رو داری روی اونا هم امتحان کن ببین میشه این دکمه هارو حذف کرد از صفحه یا نه !!؟؟

اگرم نداریشون ... راه ادیتش هم اگه مثل اینه بفرما که خودم دست به کار شم !!

MorGan04
07-01-2014, 19:10
عالي. بود

baghbaghoo2
07-01-2014, 22:35
اگه رام های 4.2.2 لایت و 4.3.1 والک رو داری روی اونا هم امتحان کن ببین میشه این دکمه هارو حذف کرد از صفحه یا نه !!؟؟

اگرم نداریشون ... راه ادیتش هم اگه مثل اینه بفرما که خودم دست به کار شم !!

من رام و ندارم ولی شما اگه میخوای تست کنی راهش اینه که فایل فریم ورک رام و پیدا کنی معمولا framework-res.apk که توی پوشه system\framework میتونی پیداش کنی
این فایل و استخراج کنی تو کامپیوتر و بعد از decompile کردن روش کار کنی من مشغول این کار هستم و دارم با توابع فایل هاش کار می کنم
خوبه که شما و دوستان دیگه هم شروع کنید به کار با این فایل ها
تقریبا مبشه گفت اصل رام اینجاس

فقط یادتون باشه بعد از اتمام تغییرات فایل ها رو دوباره compile کنید .

================================================
جهت اطلاع دوستان تازه وارد :
این راهنمایی ها برای کسانیست که اهل ریسک هستند و میخوان وارد دنیای android development بشن و عواقب هرگونه مشکل ناشی از دستکاری غیر اصولی به عهده خودشونه

masiiiha
11-01-2014, 07:07
دوست عزیز چرا خالی میبندی.یاد بگیر از جایی مطلب کپی میکنی منبع بدی نه اینکه به اسم خودت بزنی

masiiiha
11-01-2014, 07:09
forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2236040

baghbaghoo2
11-01-2014, 10:48
دوست عزیز چرا خالی میبندی.یاد بگیر از جایی مطلب کپی میکنی منبع بدی نه اینکه به اسم خودت بزنی

ببین دوست من این یه خط کده که هر کسی ممکنه بلد باشه اگه من یا هر کس دیگه بتونه با توابع گوگل کار کنه دلیل نمیشه که همه از جایی کپی کرده باشن
فرض کن شما بلدی که در زبان C دستور مربوط به چاپ کردن cout ، حالا اگه اون و به کسی یاد بدی من میتونم بیام بهت بی احترامی کنم و بگم چرا خالی میبندی و ده تا کتاب مرجع بهت نشون بدم که توش این مطلب و نوشته !!!

شما هم بهتره به جای اینکه دنبال تخریب دیگران باشی بری و مطلب یاد بگیری و بفهمی که مهم پیشرفته حالا از هر طریقی - منم این مطلب و برای پیشرفت دوستان قرار دادم شما اگه نمیخوای استفاده کنی لطفا اسپم نده

masiiiha
15-01-2014, 23:55
ببین دوست من این یه خط کده که هر کسی ممکنه بلد باشه اگه من یا هر کس دیگه بتونه با توابع گوگل کار کنه دلیل نمیشه که همه از جایی کپی کرده باشن
فرض کن شما بلدی که در زبان C دستور مربوط به چاپ کردن cout ، حالا اگه اون و به کسی یاد بدی من میتونم بیام بهت بی احترامی کنم و بگم چرا خالی میبندی و ده تا کتاب مرجع بهت نشون بدم که توش این مطلب و نوشته !!!

شما هم بهتره به جای اینکه دنبال تخریب دیگران باشی بری و مطلب یاد بگیری و بفهمی که مهم پیشرفته حالا از هر طریقی - منم این مطلب و برای پیشرفت دوستان قرار دادم شما اگه نمیخوای استفاده کنی لطفا اسپم نده

اتفاقا من از مطلب شما استفاده کردم بسیار هم نیکو بود.شما هم اگه توسعه دهنده هستی یه توصیه فنی برات دارم الان سال 2014 هست و کسی که تجربی چیزیرو یاد بگیره تو 100 سال اول زندگی تازه باید علم 200 قبل رو یاد بگیره.مطلبی که با یه سرچ راحت تو گوگل میتونی پیدا کنی که دیگه لازم نیست بری توابع و کامنتاشو از خودت ابداع کنی.وقت و انرژیتو واسه اونجایی بزارکه کسه دیگه انجام نداده.
اینارو میتونی سرچ کنیو چیز جدیدیم یاد گرفتی به زبان شیرین پارسی برای ما هم به اشتراک بزاری
Remove Navigation Bar - enable Soft-keys
بهرحال مچکریم

dfsa
18-01-2014, 21:07
نرم افزار button savior هم بعنوان جاگزینی کامل برای دکمه های سخت افزاری گوشی بسیار مناسبه.اولا که میتونید در بالا -پایین-چپ- راست صفحه نمایش قرارش بدید.ثانیا قابل مینیمایز کردن داره که در زمانهایی که بهش نیاز نیست مزاحمتون نشه.ثالثا علاوه بر دکمه بک و خانه از عملکردهای بیشترب پشتیبانی میکنه.
من که ازش راضیم در همین مدت زمان کمی که دانلودش کردم

enteza
21-01-2014, 06:54
بسم الله الرحمن الرحیم

II) اصل داستان :

اینم اسکرین شات :

931951

دوست عزیز سلام قبل از هرچیز تشکر میکنم ازت وزحمت کشیدخیلی عالی بود بدون نرمافزار کلیدها را فعال کردید، دوتا سوال داشتم اونم اینکه آیا میشه این کلیدها را یه کمی فاصلش را زیادتر کنی که دقیقا زیر کلیدهای سخت افزاری قرار بگیره ؟دوم اینکه میشه کلیدها رو یه کم کوچیکتر کنی ویا در بعضی مواقع مخفیش کنی که صفحه خیلی کوچیک نشه؟در کل ممنون بابت آموزش موفق باشید.

wavea
21-01-2014, 18:57
دوست عزیز سلام قبل از هرچیز تشکر میکنم ازت وزحمت کشیدخیلی عالی بود بدون نرمافزار کلیدها را فعال کردید، دوتا سوال داشتم اونم اینکه آیا میشه این کلیدها را یه کمی فاصلش را زیادتر کنی که دقیقا زیر کلیدهای سخت افزاری قرار بگیره ؟دوم اینکه میشه کلیدها رو یه کم کوچیکتر کنی ویا در بعضی مواقع مخفیش کنی که صفحه خیلی کوچیک نشه؟در کل ممنون بابت آموزش موفق باشید.

فکر نکنم بشه و یا اگه بشه نیاز به کدنویسی خیلی قوی داره !!

اگه شما اینکارا رو میخوای بکنی توصیه می کنم از نرم افزار های کلید مجازی استفاده کن

baghbaghoo2
22-01-2014, 13:31

سلام
این ها کلیدهای اصلی اندروید هستند
سایزش رو میشه تغییر داد ولی از طریق ادیت کردن فریم ورک که تو لینوکس باید انجام بشه احتمالا بشه فاصلشون رو هم تغییر داد
تو یکی از فایل ها یه خط کد داره که height لایت باکس رو مشخص میکنه میشه مقدارش رو کاهش داد ولی دردسر داره و بعد از ادیت کردن احتمالا باید رام و ریستور کرد (شایدم بشه مثل پچ نصب کرد)
یکم سرم شلوغه ولی خودم علاقه دارم روش کار کنم ...

baghbaghoo2
22-01-2014, 13:41
اگه علاقه دارید باید تو فایل dimens.xml که تو فریم روک هست خط مربوط به ارتفاع نویگیشن بار و مقدارش و عوض کنید

اینم عکسش :

935638

اگه خواستید بگید آموزش کامل بذارم

omidoo66
03-02-2014, 11:14
اگه علاقه دارید باید تو فایل dimens.xml که تو فریم روک هست خط مربوط به ارتفاع نویگیشن بار و مقدارش و عوض کنید

اینم عکسش :

935638

اگه خواستید بگید آموزش کامل بذارم
اما من این فایل رو داخل فریم ورک پیدا نکردم ادرس درسته؟

baghbaghoo2
06-02-2014, 11:58
اما من این فایل رو داخل فریم ورک پیدا نکردم ادرس درسته؟

تو این آدرسه : res/values

فقط حواستون باشه باید این فایل فریم ورک و با استفاده از نرم افزارهایی مثل APK Tool 1.4.3 (http://code.google.com/p/android-apktool/downloads/list) آنپک کنید و مجدد پک کنید

artinsh
07-02-2014, 11:13
سلام دوستان و خسته نباشید
من زیاد تو زمینه کدنویسی اندروید وارد نیستم ولی در این حد می دونم که اگه اون کدی که مقدارش رو 0 قرار دادین رو به 1 تغییر بدین دکمه های نرم افزاری حذف میشن. یعنی کدی که دوست عزیزمون گفتن رو با این کد جایگزین کنید:

qemu.hw.mainkeys=1

اگر این کد وجود نداشت دستی هم اضافه کنید احتمالا مشکلی پیش نمیاد :)

wavea
07-02-2014, 11:32
سلام دوستان و خسته نباشید
من زیاد تو زمینه کدنویسی اندروید وارد نیستم ولی در این حد می دونم که اگه اون کدی که مقدارش رو 0 قرار دادین رو به 1 تغییر بدین دکمه های نرم افزاری حذف میشن. یعنی کدی که دوست عزیزمون گفتن رو با این کد جایگزین کنید:

qemu.hw.mainkeys=1

اگر این کد وجود نداشت دستی هم اضافه کنید احتمالا مشکلی پیش نمیاد :)

باتشکر از دوست گلمون به درستی جواب داد

khorsandkh
17-02-2014, 09:54
سلام
ببخشید این دکمه ها این قابلیت داره که وقتی لازم نداریم به صورت اتوماتیک مخفی بشه؟

artinsh
20-02-2014, 15:41
- مقدمه -

سلام به همگی. همون طور که می دونید کلید های نویگیشن در گوشی های اندرویدی به دو نوعِ Soft Key و Hard Key دسته بندی می شن که دکمه های Hard Key معمولا توی گوشی های سامسونگ به کار می رن (مثل کلید Home در سری گلکسی)؛ اما بقیه شرکت ها معمولا از کلید های نوعِ سافت استفاده می کنن که ناب ترین نوع اون رو توی سریِ نکسوس می بینیم (کلید ها روی خود صفحه نمایش تعبیه شدن).
متاسفانه بعضی از رام هایی که برای گوشی های سری ویو ارائه می شن از قابلیت Soft Key بی بهره هستن و کاربر باید با کلید های سخت افزاری خود گوشی (کلید های پاور، هوم و انسر) کار کنه که یه کم کار ملال آوریه (و در بعضی مواقع حتی سخت!). بنابراین تصمیم گرفتم یه آموزشِ جمع و جور برای اضاقه کردن این کلید ها به رام های اندرویدی بنویسم؛ شاید یه عده مشکلشون حل بشه :)

خب دیگه زیاد حرف زدم :) می ریم سراغ آموزش...

- آموزش -

اول از همه بگم که در صورت آسیب دیدن گوشیتون من مسئولیت قبول نمی کنم (البته احتمال آسیب دیدن نرم افزاریه نه سخت افزاری و احتمالشم خیلی خیلی کمه طوری که به شخصه ازش صرف نظر می کنم!)

اولین مرحله اینه که مطمئن بشید گوشیتون روت شده ست (خوشبختانه تا جایی که در جریان هستم همه ی رام هایی که برای سری ویو ارائه می شن از ابتدا روت شده هستن پس یه جورایی میشه از روی این مرحله پرید!)
دومین مرحله اینه که یه فایل منیجر با قابلیت دستکاری فایل های سیستمی روی گوشیتون نصب باشه (به شخصه برنامه روت اکسپلورر رو توصیه می کنم که لینکش رو هم در اینجا پیوست می کنم)

دانلود برنامه روت اکسپلورر (http://www.mediafire.com/download/pbc794tgwppi5yg/Root-Explorer-3.1.6-(Mobilestan.net).apk)

سومین مرحله اینه که برنامه رو باز می کنین و به آدرسِ زیر می رین:

/System/Build.prop

چهارمین مرحله اینه که دستتون رو روی فایل Build.Prop نگه دارین و گزینه ی ادیت رو انتخاب کنید.
از این قسمت کار، 2 حالت وجود داره؛ یا می خواین این کلیدها رو اضافه کنید، و یا می خواین حذفشون کنید.
مرحله پنجم (اضافه کردن) اینه که کدِ زیر رو به صورت دستی به آخر فایل Build.prop اضافه می کنین:

qemu.hw.mainkeys=1

و یا اینکه؛ مرحله پنجم (حذف کردن) اینه که کدِ زیر رو به صورت دستی به آخر فایل مذکور اضافه می کنین:

qemu.hw.mainkeys=0

942203

مرحله ششم (و نهایی) اینه که گوشیتون رو ریبوت می کنید و از دکمه های اضافه شده (یا حذف شده!!!) لذت وافر رو می برید و به جونِ منم دعا می کنید! والسلام! :)

- آموزش اضافه (غیرفعال کردن دکمه های سخت افزاری) -

خب! حالا که تا اینجای کار پیش رفتیم، شاید بخواین دکمه های سخت افزاریِ پایین گوشی رو هم کلا غیر فعال کنید که اگر دستتون بهشون خورد هم کار نکنن! انجام این کار خیلی راحته. فقط کافیه به آدرس زیر برید:

System/Usr/Keylayout/Generic.kl

حالا ابتدای خط هایی که اولشون کلمه ی Key به کار رفته، علامت # رو اضافه کنید و گوشی رو ریبوت کنید! کار تمومه! :)

پ.ن: ممکنه بعضی دوستان تمایل نداشته باشن این کلیدها رو فعال کنن یا اینکه بخوان این کلیدها قابلیت مخفی شدن رو در زمان هایی که ازشون استفاده نمیشه داشته باشن. این دوستان می تونن برنامه ی Ultimate Dynamic Navbar رو دانلود کنن که قابلیت مخفی شدن و همچنین تم های متعددی برای استفاده رایگان رو ارائه می ده :)

پ.ن: آموزش اضافه کردن این دکمه ها در اندروید 4.4.2 قبلا در تاپیکِ زیر قرار داده شده بود که یه کم ناقص بود. لینک اون تاپیک رو اینجا هم قرار می دم که از سوال و جواب ها استفاده کنید :)

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=313100

baghbaghoo2
25-02-2014, 12:22
سلام
ببخشید این دکمه ها این قابلیت داره که وقتی لازم نداریم به صورت اتوماتیک مخفی بشه؟

سلام
نه به طور دائم هستن فقط زمانی که بهشون احتیاجی نیست به شکل نقطه درمیان دقیقا مثل گوشیهای سونی

lll366
16-04-2014, 23:14
از دوستان کسی میدونه دکمه های سخت افزاری ویو1 رو از کجا میشه کنترل کرد. یعنی مثلا با کدهایی کارهایی که انجام میدن رو تغییر و اصلاح کرد اگه جواب بدین ممنون میشم.

nima.yavari
16-04-2014, 23:44
از دوستان کسی میدونه دکمه های سخت افزاری ویو1 رو از کجا میشه کنترل کرد. یعنی مثلا با کدهایی کارهایی که انجام میدن رو تغییر و اصلاح کرد اگه جواب بدین ممنون میشم.

یعنی چی؟بیشتر توضیح میدید؟اموزش در پست اول هست که

lll366
17-04-2014, 00:50
تو پست اول فقط نصب کلیدهای مجازی رو گفتن. منظورم دقیقا: روی ویو من دکمه ای که توی بادا دکمه end call بود حالا کار برگشت رو انجام میده و موقعی که نگهش میدارم تا منوی ری استارت و غیره بیاد خبری نیست. دکمه هام همه کار میکنن ولی سر جای خودشون نیستن. یه بارم قبلا خدمتتون عرض کردم. مثلا دکمه قفل صفحه سمت راست بالا کار زیاد کردن صدا رو انجام میده. تو ریکاوری مد دکمه های home و end call درستن. یه بارم از اول رام رو نصب کردم ولی درست نشد. میخواستم بدونم از کجای روت بادادروید میشه وظیفه این کلیدهای سخت افزاری رو کنترل کرد یعنی اگه دکمه قفل صفحه من صدا رو زیاد میکنه یه کدی چیزی باشه که عوضش کنم بشه کار خودش که قفل صفحه هست. ان شاالله که منظورمو رسوندم. من کلیدهای مجازی نمیخوام. با تشکر.

nima.yavari
18-04-2014, 14:48
تو پست اول فقط نصب کلیدهای مجازی رو گفتن. منظورم دقیقا: روی ویو من دکمه ای که توی بادا دکمه end call بود حالا کار برگشت رو انجام میده و موقعی که نگهش میدارم تا منوی ری استارت و غیره بیاد خبری نیست. دکمه هام همه کار میکنن ولی سر جای خودشون نیستن. یه بارم قبلا خدمتتون عرض کردم. مثلا دکمه قفل صفحه سمت راست بالا کار زیاد کردن صدا رو انجام میده. تو ریکاوری مد دکمه های home و end call درستن. یه بارم از اول رام رو نصب کردم ولی درست نشد. میخواستم بدونم از کجای روت بادادروید میشه وظیفه این کلیدهای سخت افزاری رو کنترل کرد یعنی اگه دکمه قفل صفحه من صدا رو زیاد میکنه یه کدی چیزی باشه که عوضش کنم بشه کار خودش که قفل صفحه هست. ان شاالله که منظورمو رسوندم. من کلیدهای مجازی نمیخوام. با تشکر.

نه متاسفانه چنین چیزی وجود نداره یا حداقل من نمیدونم کجاست
باید بگردید مشکل رو توی گوشیتون درست کنید چون مشکل از رام ها نیست

baghbaghoo2
18-04-2014, 21:06

جایی که می دونم کاربری کلیدهای سخت افزاری ثابته و کارخونه اونها رو تنظیم میکنه ممکنه مشکل سخت افزاری پیداکرده باشه تو بادا هم همین مشکل و دارید ؟

lll366
22-04-2014, 23:49
جایی که می دونم کاربری کلیدهای سخت افزاری ثابته و کارخونه اونها رو تنظیم میکنه ممکنه مشکل سخت افزاری پیداکرده باشه تو بادا هم همین مشکل و دارید ؟
بله همین مشکل هست.

diako.saleki
23-04-2014, 08:44
بله همین مشکل هست.
دوست عزیز اگر در بادا هم مشکل کلید داری اون سخت افزاریه. اگه قبلا پشت گوشیتون رو باز کردید یه بار دیگه هم باز کنید و یه سرویس بکنید گوشیتون رو. البته قبلش به بادا 1.2 فلش کنید ببینید مشکل اونجا هم هست یا نه هرچند با منطق جور در نمیاد ولی ضرر خاصی نداره. انشالله که مشکلتون حل بشه

lll366
23-04-2014, 09:10
سلام
نه به طور دائم هستن فقط زمانی که بهشون احتیاجی نیست به شکل نقطه درمیان دقیقا مثل گوشیهای سونی

سلام. من کد رو زدم و دکمه های مجازی اومدن ولی ثابتن و وقتی بهشون نیازی نیست مخفی نمیشن ایا راهی هست که بشه مخفیشون کرد. البته بوسیله نرم افزار خارجی نه بلکه بوسیله کد و تغییرات در فایلهای روت.

mosi-cowboy
24-04-2014, 22:18
سلام دوستان
واقعا من خیلی وقت دنبال این حرکت بودم ولی هرچی میگشتم فقط چن تا برنامه پیدا میکردم!!! که سرعت باداروید رو کم میکنه!!

الان فعالش کردم ولی خیلی بزرگه توی یکی از ورژن های باداروید بودش ولی اندازش کوچیک بود و خوب بود...
من پست ها رو خوندم، تو فایل build.prop یه خط هست: 'ro.sf.lcd_density=240' اون رو کمش کردم ولی کل آیکون ها و شکل ها و .... کوچیک شدن یه چیز تو مایه های Dpi کامپیوتره
ولی اگه بشه فقط این دکمه ها رو کوچیک کرد خیلی خوب میشه!!

اینجا پست 5 یه توضیحاتی داده:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2407233

اینجا هم برنامش و طریقه استفادش هست:
http://forum.androidha.com/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-pc-70/apktool-11006/

sina_d900
25-04-2014, 09:33
955702

mosi-cowboy
25-04-2014, 11:41
955702

ینی چی؟؟؟؟ به کجا منتقل شد؟؟!!!

sina_d900
25-04-2014, 11:46
ینی چی؟؟؟؟ به کجا منتقل شد؟؟!!!

بخش عمومی (http://forum.mobilestan.net/forumdisplay.php?f=2774)

mosi-cowboy
25-04-2014, 12:19
- مقدمه -

سلام به همگی. همون طور که می دونید کلید های نویگیشن در گوشی های اندرویدی به دو نوعِ Soft Key و Hard Key دسته بندی می شن که دکمه های Hard Key معمولا توی گوشی های سامسونگ به کار می رن (مثل کلید Home در سری گلکسی)؛ اما بقیه شرکت ها معمولا از کلید های نوعِ سافت استفاده می کنن که ناب ترین نوع اون رو توی سریِ نکسوس می بینیم (کلید ها روی خود صفحه نمایش تعبیه شدن).
متاسفانه بعضی از رام هایی که برای گوشی های سری ویو ارائه می شن از قابلیت Soft Key بی بهره هستن و کاربر باید با کلید های سخت افزاری خود گوشی (کلید های پاور، هوم و انسر) کار کنه که یه کم کار ملال آوریه (و در بعضی مواقع حتی سخت!). بنابراین تصمیم گرفتم یه آموزشِ جمع و جور برای اضاقه کردن این کلید ها به رام های اندرویدی بنویسم؛ شاید یه عده مشکلشون حل بشه :)

خب دیگه زیاد حرف زدم :) می ریم سراغ آموزش...

- آموزش -

اول از همه بگم که در صورت آسیب دیدن گوشیتون من مسئولیت قبول نمی کنم (البته احتمال آسیب دیدن نرم افزاریه نه سخت افزاری و احتمالشم خیلی خیلی کمه طوری که به شخصه ازش صرف نظر می کنم!)

اولین مرحله اینه که مطمئن بشید گوشیتون روت شده ست (خوشبختانه تا جایی که در جریان هستم همه ی رام هایی که برای سری ویو ارائه می شن از ابتدا روت شده هستن پس یه جورایی میشه از روی این مرحله پرید!)
دومین مرحله اینه که یه فایل منیجر با قابلیت دستکاری فایل های سیستمی روی گوشیتون نصب باشه (به شخصه برنامه روت اکسپلورر رو توصیه می کنم که لینکش رو هم در اینجا پیوست می کنم)

دانلود برنامه روت اکسپلورر (http://www.mediafire.com/download/pbc794tgwppi5yg/Root-Explorer-3.1.6-(Mobilestan.net).apk)

سومین مرحله اینه که برنامه رو باز می کنین و به آدرسِ زیر می رین:

/System/Build.prop

چهارمین مرحله اینه که دستتون رو روی فایل Build.Prop نگه دارین و گزینه ی ادیت رو انتخاب کنید.
از این قسمت کار، 2 حالت وجود داره؛ یا می خواین این کلیدها رو اضافه کنید، و یا می خواین حذفشون کنید.
مرحله پنجم (اضافه کردن) اینه که کدِ زیر رو به صورت دستی به آخر فایل Build.prop اضافه می کنین:

qemu.hw.mainkeys=1

و یا اینکه؛ مرحله پنجم (حذف کردن) اینه که کدِ زیر رو به صورت دستی به آخر فایل مذکور اضافه می کنین:

qemu.hw.mainkeys=0

942203

مرحله ششم (و نهایی) اینه که گوشیتون رو ریبوت می کنید و از دکمه های اضافه شده (یا حذف شده!!!) لذت وافر رو می برید و به جونِ منم دعا می کنید! والسلام! :)

- آموزش اضافه (غیرفعال کردن دکمه های سخت افزاری) -

خب! حالا که تا اینجای کار پیش رفتیم، شاید بخواین دکمه های سخت افزاریِ پایین گوشی رو هم کلا غیر فعال کنید که اگر دستتون بهشون خورد هم کار نکنن! انجام این کار خیلی راحته. فقط کافیه به آدرس زیر برید:

System/Usr/Keylayout/Generic.kl

حالا ابتدای خط هایی که اولشون کلمه ی Key به کار رفته، علامت # رو اضافه کنید و گوشی رو ریبوت کنید! کار تمومه! :)

پ.ن: ممکنه بعضی دوستان تمایل نداشته باشن این کلیدها رو فعال کنن یا اینکه بخوان این کلیدها قابلیت مخفی شدن رو در زمان هایی که ازشون استفاده نمیشه داشته باشن. این دوستان می تونن برنامه ی Ultimate Dynamic Navbar رو دانلود کنن که قابلیت مخفی شدن و همچنین تم های متعددی برای استفاده رایگان رو ارائه می ده :)

پ.ن: آموزش اضافه کردن این دکمه ها در اندروید 4.4.2 قبلا در تاپیکِ زیر قرار داده شده بود که یه کم ناقص بود. لینک اون تاپیک رو اینجا هم قرار می دم که از سوال و جواب ها استفاده کنید :)

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=313100

برای اضافه کردن باید مساوی صفر باشه!!!
qemu.hw.mainkeys=0

الان فعالش کردم ولی خیلی بزرگه!!!
توی یکی از ورژن های باداروید بودش ولی اندازش کوچیک بود و خوب بود... و کلید های سخت افزاری گوشی هم کارهایی مثه بادا انجام میداد...

تو فایل build.prop یه خط هست: 'ro.sf.lcd_density=240' اون رو کمش کردم ولی کل آیکون ها و شکل ها و .... کوچیک شدن یه چیز تو مایه های Dpi کامپیوتره!
ولی اگه بشه این دکمه ها رو کوچیک کرد و قطع تماس و تماس رو هم فعال کرد خیلی خوب میشه!!

حالا اگه یکی وقت داشته باشه و این روش هارو تست کنه و اضافه کنه خیلی خوب میشه!!
اینجا پست 5 یه توضیحاتی داده:
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2407233

اینجا هم برنامش و طریقه استفادش هست:
http://forum.androidha.com/%D9%86%D8...apktool-11006/