PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب اندروید DirectSD بر روی هیولای وفادار

Mo30HD2
14-06-2014, 14:11
969481
با گذشت روزها، سال ها و ماه ها، HD2 هنوز از بازار گوشی ها عقب نمونده و بعد از گذشت چندین سال از تولید این گوشی، می‌بینیم که هنوز هم قابلیت های این گوشی در حال توسعه دادن هستن و هنوز هم روش های نصب جدید، برنامه های جدید، رام های به روز و کرنل های مختلفی برای این گوشی ساخته میشه. :bk::df:

یکی از جدید ترین مسائلی که این روزها همه ما حداقل اسم اون رو شنیدیم، متد نصب DirectSD هستش که پس از اومدن اندروید کیت‌کت و جدید شدن کرنل ها، داره به امری ضروری تبدیل میشه و در آینده نزدیک با اون خیلی سر و کار داریم. (به خصوص اینکه سنس 5 در حال پورت شدن برای هیولای پیر هستش و برای نصب اون حتما به این روش احتیاج داریم).

در هر صورت!

DirectSD چیست؟

همان NativeSD است، با این تفاوت که شما برای نصب رام به 2 عدد پارتیشن EXT4 نیاز دارید! اولی برای System و پارتیشن بعدی برای انتقال Data . با این روش سرعت رام افزایش پیدا میکنه و البته شما قادر به نصب رام های جدید هستید.

برای نصب از طریق این روش به چه امکاناتی نیازمندیم؟!

یک دستگاه گوشی HD2
کابل usb سالم
مموری سازگار ( بسته به نوع مموری، از کلاس 2 تا کلاس 10 می‌تونه متغییر باشه، اما چیزی که مهمه اینه که مموری شما اصلا نباید ush-1 باشه )
نصب درایورهای اندروید
hspl ، task29 ، radio rom ، clk (modified version) ، extended recovery و ...
رام با قابلیت نصب به روش DirectSD

فایل های مورد نیاز

HSPL (http://d-h.st/EOG)

TASK29 – RADIO ROM (http://d-h.st/m2C)

EXTENDED RECOVERY (http://d-h.st/u9F)

BLACK CLK - DIRECT SD (http://d-h.st/oEy)

دانلود پی‌دی‌اف همین آموزش (http://d-h.st/FDT)

توجه:
سایت موبایلستان و بنده هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی نداریم!
توجه:
از پرسیدن هرگونه سوال در مورد نصب DirectSD و ... در «پیام خصوصی» جدا خودداری کنید! به هیچ سوالی پاسخ داده نمیشه! سوالات خودتون رو توی بخش پرسش و پاسخ (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=125644) مطرح کنید!

توجه:
این مطلب جنبه آموزشی داره و درج اون توی وبسایت های دیگه، با رعایت قانون کپی رایت بلامانع است

Mo30HD2 (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=711645)– mobilestan.net

Mo30HD2
14-06-2014, 14:11
خیلی خب! به قسمت اصلی آموزش می‌پردازیم!

اما بهتره که قبل از اون، آموزش نصب اندروید نند ( با تشکر از ایلیا – exitmood ) رو مطالعه کنید چون اطلاعات بسیار ارزشمندی توی اون پیدا میشه و اگه شما تازه کار هستید، 100 درصد توی این تاپیک به تمام سوال های شما جواب داده میشه! لینک آموزش (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=207681)

آموزش:

1. مموری رو به وسیله mini tool partition wizard پارتیشن بندی کنید.
شما باید در نهایت 3 تا پارتیشن روی مموری داشته باشید، اولی FAT32 و دوتای بعدی EXT4 . توجه کنید که همه پارتیشن ها باید Primary باشند ( به عکس و ترتیب پارتیشن ها توجه کنید )
سوالی که ممکنه برای شما پیش بیاد اینه که حجم پارتیشن ها باید چطوری باشه؟
خب این مساله به میزان حجم کلی مموری شما بستگی داره اما من مقدار 1 گیگ رو برای هر پارتیشن پیشنهاد میکنم.

969495

2. تسک 29 رو انجام بدید
3. رادیو رام رو نصب کنید
توجه: تسک 29 موجود در این آموزش، به همراه رادیو 2.15 هستش. پس اگر از فایل تسک 29 موجود در این آموزش استفاده می‌کنید، دیگه نیازی به انجام مرحله سوم ندارید.
4. Black clk رو نصب کنید ( نسخه مخصوص )

برای نصب clk ، فایل دانلود شده رو extract کنید و فایل

LEOIMG.nbh رو
توی شاخه اصلی مموری کپی کنید (روت مموری) . گوشی رو خاموش کنید، دکمه ولوم بالا رو نگه دارید و گوشی رو روشن کنید. توی صفحه جدید clk رو نصب کنید. ( اما اگر مایلید که به روش قدیمی clk رو نصب کنید، میتونید همین فایل دانلود شده رو از طریق رفتن به صفحه سه رنگ و انتخاب CustomRUU نصب کنید . اما روش اول مطمئن تر هستش )

5. گوشی رو خاموش کنید. با نگه داشتن دکمه Back گوشی رو روشن کنید تا به صفحه clk برید. به کمک دکمه های ولوم بالا و پایین و همچنین دکمه سبز (تماس) ، به قسمت Setting بریید.

6. در صفحه بعدی گزینه resize partitions رو انتخاب کنید و پارتیشن تیبل مربوط به رامی که دانلود کردید رو وارد کنید ( به تصویر نگاه کنید! اطلاعات موجود در جدول مربوط به رام pixeldroid liquid هستش )

969496

969497

7. وارد rearrange partitions شوید و همون پارتیشن تیبل رو وارد کنید (به ترتیب عکس زیر توجه کنید!)

969512
8. گزینه print را انتخاب کرده و سپس commit changes رو انتخاب و تایید کنید
9. به منوی اصلی clk برگشته و گوشی رو ریبوت کنید! موقع روشن شدن گوشی دکمه Home رو نگه دارید که به ریکاوری منتقل بشید. سپس ریکاوری Extended TWRP رو از SD فراخوانی کنید و نصب کنید.
10. به منوی اصلی برگردید و گوشی رو خاموش کنید
11. با نگه داشتن دکمه Home گوشی رو روشن کنید و مجددا به ریکاوری برید
12. توی ریکاوری جدید به قسمت install برید و از اونجا رامی که دانلود کردید رو انتخاب کنید
13. حین نصب گزینه DirectSD رو انتخاب کنید
14. بعد از اتمام مراحل نصب، گوشی رو خاموش کنید
15. مجددا گوشی رو روشن کنید
16. تنظیمات دلخواهتون رو توی wizard رام انتخاب کنید
17. رام به روش DirectSD نصب شد، به هیولا سوار بودن خودتون افتخار کنید

در پایان باید بگم که این آموزش برگرفته از یک آموزش انگلیسی (http://d-h.st/NFb) از توی xda بود و توسط pixelfreak (http://forum.xda-developers.com/member.php?u=2800390) آماده شده بود. که بنده اون رو ترجمه کردم و البته بسیاری از بخش های اون رو عوض کردم به صورتی که با روش های نصب از پیش گفته شده توی موبایستان تفاوت چندانی نداشته باشه و شما بتونید بدون هیچ مشکلی یک رام DirectSD رو نصب کنید.

امیدوارم تونسته باشم کمکی هرچند کوچک به شما کرده باشم. با تشکر، Mo30HD2 (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=711645)

Mo30HD2
14-06-2014, 14:12
رزرو

:.: RA$H!D-K-N :.:
14-06-2014, 15:44
سلام مصطفی جان ممنون که وقت گذاشتی برای این آموزش...
اما خودت به این روش نصب کردی رامی تا حالا ؟؟؟
و اینکه مرحله 7 رو توضیح ندادی ... چون طبق ترجمه اصلی که نگاه کردن باید پارتیشن ها از این حالت چینش پیش فرض به این حالت ارنج بشن :
lk
recovery
system
boot
misc
userdata
cache

... من میخواستم با این روش رام slim 4.3.1 بیلد 2.1 رو دایرکت sd نصب کنم اما همه چیز درست پیش میره ولی بوت نمیشه و boot image header رو پیدا نمیکنه و ریست میشه ...
یه چیزی کم داره انگار

Mo30HD2
14-06-2014, 16:18
سلام مصطفی جان ممنون که وقت گذاشتی برای این آموزش...
اما خودت به این روش نصب کردی رامی تا حالا ؟؟؟
و اینکه مرحله 7 رو توضیح ندادی ... چون طبق ترجمه اصلی که نگاه کردن باید پارتیشن ها از این حالت چینش پیش فرض به این حالت ارنج بشن :
lk
recovery
system
boot
misc
userdata
cache

... من میخواستم با این روش رام slim 4.3.1 بیلد 2.1 رو دایرکت sd نصب کنم اما همه چیز درست پیش میره ولی بوت نمیشه و boot image header رو پیدا نمیکنه و ریست میشه ...
یه چیزی کم داره انگار

بله شما درست میگی ... پست رو ادیت کردم

آره من رام pixeldroid liquid رو نصب کردم ... رام بدی هم نبود ...
شما اول اینکه چک کن ایراد از رام نباشه و دوم اینکه، فایل LEOIMG.nbh مربوط به clk رو چک کن که درست باشه ... و اینکه خود فایل رو کپی کن توی مموری ، گوشی رو خاموش کن و با دکمه ولوم بالا و روشن، فایل رو نصب کن ... من به این روش نصب کردم اما چون خیلی ها این روش رو نمیدونن، اینستالر DFT رو اضافه کردم بهش ...

اینا رو چک کن! اگه بازم مشکلی بود، من از کوکر میپرسم ... چون یکی دو نفر دیگه هم نتونستن رام رو نصب کنن (توی xda)

:.: RA$H!D-K-N :.:
14-06-2014, 16:28
مشکل من شاید از روش directsd نباشه ... شاید خود رامی که دارم سعی میکنم نصب کنم بوت directsd اش مشکل داره و بوت نمیشه و کسی تا حالا بهش توجه نکرده ...

Mo30HD2
14-06-2014, 16:31
مشکل من شاید از روش directsd نباشه ... شاید خود رامی که دارم سعی میکنم نصب کنم بوت directsd اش مشکل داره و بوت نمیشه و کسی تا حالا بهش توجه نکرده ...

احتمالش هست به خاطر همین باشه ...
اگه امکانش رو داری، با رام های دیگه هم تست کن ...
من الان برگشتم به NexusHD2 و دیگه نمیتونم رام عوض کنم (فردا امتحان دارم :دی) اما اگه یه مموری دیگه پیدا کنم، با چند تا رام دیگه تست میکنم ببینم مشکلای این روش کجاست ...
شما هم اگه چیزی دستت اومد، بگو که پست رو کامل کنیم

Mo30HD2
14-06-2014, 17:53
ایراد هدر احتمالا از نشناختن پارتیشن باشه ...
یک دور مموری رو فرمت کن، از نو پارتیشن ها رو بساز و اینکه توجه کن که همشون primary باشن ...

و اینکه اگه بازم مشکل پاربرجا موند، clk رو به همون روشی که گفتم نصب کن

a3ven7
14-06-2014, 20:14
مرسی عمو مصطفی
مرسی که انجمن رو هنوز زنده نگه داشتی.... :)
بعضی وقتا سر میزدم میدیدم خبری نیست دلم می گرفت :(
روش خوبیه مخصوصا که اندروید 4.4.3 هم پورت شده واسه هیولا ....
پس تبریکی دوباره به همه هیولا سوارای گل :*

™EXITMOOD
14-06-2014, 20:15
با تشکر از مصطفی عزیز
تاپیک مهم شد.

Mo30HD2
14-06-2014, 20:24
با تشکر از مصطفی عزیز
تاپیک مهم شد.

ممنون از ایلیای عزیز بابت مهم کردن تاپیک ... مطمئنا این روش خیلی به درد دوستان میخوره

مرسی عمو مصطفی
مرسی که انجمن رو هنوز زنده نگه داشتی.... :)
بعضی وقتا سر میزدم میدیدم خبری نیست دلم می گرفت :(
روش خوبیه مخصوصا که اندروید 4.4.3 هم پورت شده واسه هیولا ....
پس تبریکی دوباره به همه هیولا سوارای گل :*

خواهش میکنم امیر جان ... اتفاقا حواسم بهت هست ...
بیا بیشتر سر بزن

m.naji
14-06-2014, 22:49
هاااااااا ایول داری
از همین پشتکارت خیلی خوشم میاد.... (برعکس خودم)
درسته که خیلی وقته HD2 ندارم. ولی هنوز Home Page بروزرم بخشه HD2 است :ag:
واقعا گوشیه مردیه. به قول ایلیا جان "اصطوره" است.
ولی از من میشنوی درس نخون :aq: خودت برو بصورت آزاد مطالعه و تحقیق کن :du:
امیدوارم دست به خاک بزنی, طلا بشه.
دوستت داریم

Mo30HD2
14-06-2014, 23:07
هاااااااا ایول داری
از همین پشتکارت خیلی خوشم میاد.... (برعکس خودم)
درسته که خیلی وقته HD2 ندارم. ولی هنوز Home Page بروزرم بخشه HD2 است :ag:
واقعا گوشیه مردیه. به قول ایلیا جان "اصطوره" است.
ولی از من میشنوی درس نخون :aq: خودت برو بصورت آزاد مطالعه و تحقیق کن :du:
امیدوارم دست به خاک بزنی, طلا بشه.
دوستت داریم

چاکریم محسن جان ...
کار بسیار خوبی میکنی که home page بروزرت هنوزم بخش hd2 ... اصلا اگه نیای اینجا ناراحت میشم ...
من که همش هستم ... به خدا بعضی وقتا که یه کسی سوالی میپرسه، یه خورده دیر جواب میدم که شاید یکی از شماها بیاد و جواب بده ... اما خب نمیشه خیلی صبر کرد که ...
جدیدا هم مردم عادت کردن سوال نمیپرسن، مستقیم میان توی دایرکتا ... من روزی 3-4 نفر رو توی دایرکت جواب میدم :| یه سریا شماره میگیرن اصن ... خو اینطوری نون انجمن آجر میشه ...

و اینکه درسو هم چند وقتیه که زیاد سمتش نمیرم :) بیشتر خودم انفرادی کار میکنم ... توی این مدت طراحی سایت رو بیشتر روش کار کردم و الان سایت هایی با 6-7 زبون همزمان می نویسم (ajax رو اضافه کردم به زبونای قبلی :دی)

و اینکه من چاکرتم ...
خودتم میدونی :پی

Tadbir1
15-06-2014, 09:31
سلام.
با تشکر مجدد از آقا مصطفی ، حالا یه رام خوب که بشه با این روش نصب کرد ، معرفی کنید لطفا.
متشکرم و موفق باشید.

Mo30HD2
15-06-2014, 11:01
سلام.
با تشکر مجدد از آقا مصطفی ، حالا یه رام خوب که بشه با این روش نصب کرد ، معرفی کنید لطفا.
متشکرم و موفق باشید.

آقا رام خوب که در فعلا رام های 4.3 اسلیم هستن، و پیکسل فریک هم یه رام 4.4.3 داده واسه این قضیه که رام بدی نیستش ... اما در کل واسه استفاده روزانه هنوز رام خیلی خوبی ندیدم واسه این

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52965045&postcount=2

mahmud_zero
16-06-2014, 08:39
ممنون @mosi hd2 عزيز.
فقط يه سري سوال!!
1. کلا magldr تعطيل شده ديگه؟! نمي شه با magldr از اين کارها کرد؟
2. من الآن مموري کلاس 2 گذاشتم تو hd2م. به نظرت DirecrSD استفاده کنم يا Nand+DataOnSD؟
3. رام سبک و پاکيزه هميشه براي من اولويت داره. براي همين چند وقتيه که کلا با NexusHD2 کار مي کنم و رام ديگه اي نصب نکردم! (فکر کنم از 2.3 يا 4.1.2 به اين ور فقط NexusHD2 نصب کردم.) رام ديگه اي توصيه مي کني يا با همين فرمون برم؟ (البته دليل لين اولويت اين بود که هميشه اين رامها سريع تر و پايدارتر بودند. اگه رام سريعتر و پايدارتري باشه حتما امتحان مي کنم)

و آخر يه توصيه به همه: اگه دوست داريد هي رام عوض کنيد و با گوشيتون ور بريد و دل و رودشو بريزيد بيرون , اصلا سراغ گوشي ديگه اي نريد. من نه رو s4 و نه one man و نه one dual sim اين همه تنوع و انتخاب رو نديدم و صد البته , هر کدوم از رامهاشون 1gb بود! مقايسه کنيد با رامهاي 200mbي اين هيولا! آدم پير ميشه رام رو دانلود کنه (شب که رايگانه) بعد با کلي اميد و آرزو نصب مي کنه ميبينه داغونه , باز بايد واسته تا 2روز ديگه که يکي ديگه بريزه!!! کل انتخابهاشم رو 4و5 تا محدود ميشه!!!!

Mo30HD2
16-06-2014, 09:04
ممنون @mosi hd2 عزيز.
فقط يه سري سوال!!
1. کلا magldr تعطيل شده ديگه؟! نمي شه با magldr از اين کارها کرد؟
2. من الآن مموري کلاس 2 گذاشتم تو hd2م. به نظرت DirecrSD استفاده کنم يا Nand+DataOnSD؟
3. رام سبک و پاکيزه هميشه براي من اولويت داره. براي همين چند وقتيه که کلا با NexusHD2 کار مي کنم و رام ديگه اي نصب نکردم! (فکر کنم از 2.3 يا 4.1.2 به اين ور فقط NexusHD2 نصب کردم.) رام ديگه اي توصيه مي کني يا با همين فرمون برم؟ (البته دليل لين اولويت اين بود که هميشه اين رامها سريع تر و پايدارتر بودند. اگه رام سريعتر و پايدارتري باشه حتما امتحان مي کنم)

و آخر يه توصيه به همه: اگه دوست داريد هي رام عوض کنيد و با گوشيتون ور بريد و دل و رودشو بريزيد بيرون , اصلا سراغ گوشي ديگه اي نريد. من نه رو s4 و نه one man و نه one dual sim اين همه تنوع و انتخاب رو نديدم و صد البته , هر کدوم از رامهاشون 1gb بود! مقايسه کنيد با رامهاي 200mbي اين هيولا! آدم پير ميشه رام رو دانلود کنه (شب که رايگانه) بعد با کلي اميد و آرزو نصب مي کنه ميبينه داغونه , باز بايد واسته تا 2روز ديگه که يکي ديگه بريزه!!! کل انتخابهاشم رو 4و5 تا محدود ميشه!!!!

سلام به دوست عزیز
magldr کم کم داره تعطیل میشه ... گرچه که خدایی سویپچ کردن بین رام های مختلف توی اون راحت تره، اما دیگه همه دارن کاراشون رو از طریق black clk انجام میدن! (البته tytung و یکی دوتا کوکر دیگه یه اپلیکیشن واسه سوییچ کردن طراحی کردن که خیلی کاربرد داره)

و اینکه در مورد مموری بگم که من هم مموری کلاس 2 روی خود hd2 رو داشتم، هم مموری کلاس 10 ... جدا تفاوتی احساس نکردم!
اما خودم رامهام رو به روش native نصب میکنم و بعدا هم که رام های پایدار که متد directsd رو دارن، حتما از اون روش استفاده میکنم.

در مورد رام ها هم بگم که با همین فرمون برو جلو که خدایی رام 4.2.2 نکسوس فوق العاده‌ست!
اما اگه میخوای دایرکت اس دی رو تست کنی، چند روز دیگه صبر کن تا ورژن 4 رام pixeldroid liquid (اندروید 4.4.3) رو نصب کنی...

و اینکه کاملا با حرفت موافقم ... هیچ گوشی به اندازه hd2 تفاوت باز شدن دل و روده و تست شدن به وسیله رام های متفاوت رو نداره . و جالبیش اینجاست که مثلا توی one ، اکثر رام ها همون رام شرکتی هستن که یکمی تغییر توشون ایجاد شده و بعضا تفاوتشون همون روت شده بودنشونه :by::bz:

اما hd2 از خود بوت لودر تا خود رام و کرنل، کاستوم به معنای واقعیه :))

mahmud_zero
16-06-2014, 10:25
سلام به دوست عزیز
magldr کم کم داره تعطیل میشه ... گرچه که خدایی سویپچ کردن بین رام های مختلف توی اون راحت تره، اما دیگه همه دارن کاراشون رو از طریق black clk انجام میدن! (البته tytung و یکی دوتا کوکر دیگه یه اپلیکیشن واسه سوییچ کردن طراحی کردن که خیلی کاربرد داره)

و اینکه در مورد مموری بگم که من هم مموری کلاس 2 روی خود hd2 رو داشتم، هم مموری کلاس 10 ... جدا تفاوتی احساس نکردم!
اما خودم رامهام رو به روش native نصب میکنم و بعدا هم که رام های پایدار که متد directsd رو دارن، حتما از اون روش استفاده میکنم.

در مورد رام ها هم بگم که با همین فرمون برو جلو که خدایی رام 4.2.2 نکسوس فوق العاده‌ست!
اما اگه میخوای دایرکت اس دی رو تست کنی، چند روز دیگه صبر کن تا ورژن 4 رام pixeldroid liquid (اندروید 4.4.3) رو نصب کنی...

و اینکه کاملا با حرفت موافقم ... هیچ گوشی به اندازه hd2 تفاوت باز شدن دل و روده و تست شدن به وسیله رام های متفاوت رو نداره . و جالبیش اینجاست که مثلا توی one ، اکثر رام ها همون رام شرکتی هستن که یکمی تغییر توشون ایجاد شده و بعضا تفاوتشون همون روت شده بودنشونه :by::bz:

اما hd2 از خود بوت لودر تا خود رام و کرنل، کاستوم به معنای واقعیه :))

Nexusها DirectSD نميشن احيانا؟

يه سري رام هستن که official هستن و معمولا روي اکثر گوشي ها ارايه مي شن. مثل CyanogenMode...
اما رام کاستوم موجود براي اين گوشي و بقيه اصلا قابل مقايسه نسيت. خيلي زور بزنن ميان UI رو يکم تغيير ميدن. همين!

Mo30HD2
16-06-2014, 10:45
Nexusها DirectSD نميشن احيانا؟

يه سري رام هستن که official هستن و معمولا روي اکثر گوشي ها ارايه مي شن. مثل CyanogenMode...
اما رام کاستوم موجود براي اين گوشي و بقيه اصلا قابل مقايسه نسيت. خيلي زور بزنن ميان UI رو يکم تغيير ميدن. همين!

متاسفانه از بعد از معرفی متد DirectSD ، هنوز ورژنی از nexus ارائه نشده ... تنها ورژن کیت کت ارائه شده که هنوز اسکریپت این متد رو نداره ... اما در آینده مطمئنا نکسوس هم مجهز میشه :پی

آره ... سیانوژن به صورت official برای اکثر گوشی های جدید رام ارائه میده ... اما خب متاسفانه واسه hd2 سورسی ندارن ... و اینجاست که تفاوت کوکر های hd2 و بقیه رام ها مشخص میشه :دی

saeeddddd
16-06-2014, 18:31
واقعا با HD2 حال میکنم...تازه یا لذت دارم با کلی از مشکلات یاهاش حال میکنم!!!دکمه ولوم پایین جدیدا خراب شده....دکمه ولوم بالا واسه خودش هی الکی میزنه!!!بک لایت دکمه های سخت افزاری هی روشن میشه که در واقه دارن دکمه ها واسه خودشون کار می کنند که من از KEY LAYOUT قطع کردمشون ولی نورشو نمیتونم قطع کنم!!!در ضمن به خاطر روشن شدن بک لایتم هی الکی شارزش تموم میشه ولی بازم خیلی حال میده!!!کلا هر کسی نمیتونه با این گوشی کار کنه که همین باعث خاص شدنشه و صد البته وحود رام ها مختلف هنوز زنده نگه داشتش!!!
کسی راهی واسه خاموش کردن بک لایت تو آندروید بلد نیست؟

Mo30HD2
16-06-2014, 20:31
واقعا با HD2 حال میکنم...تازه یا لذت دارم با کلی از مشکلات یاهاش حال میکنم!!!دکمه ولوم پایین جدیدا خراب شده....دکمه ولوم بالا واسه خودش هی الکی میزنه!!!بک لایت دکمه های سخت افزاری هی روشن میشه که در واقه دارن دکمه ها واسه خودشون کار می کنند که من از KEY LAYOUT قطع کردمشون ولی نورشو نمیتونم قطع کنم!!!در ضمن به خاطر روشن شدن بک لایتم هی الکی شارزش تموم میشه ولی بازم خیلی حال میده!!!کلا هر کسی نمیتونه با این گوشی کار کنه که همین باعث خاص شدنشه و صد البته وحود رام ها مختلف هنوز زنده نگه داشتش!!!

من قبلا در این مورد زیاد برات سرچ کردم اما چیز به درد بخوره پیدا نکردم :/
در این مورد فک کنم ایلیا میتونه کمکت کنه ...

saeeddddd
17-06-2014, 18:00
آقا ایلیا میتونی کمک کنی؟پ.خ ت که بستت!!!:db:

a3ven7
17-06-2014, 19:17

این فایل رو از لینک زیر بگیر امتحان کن بیبن جواب میده ( بک آپ بگیر از رام و عواقبش پای خودت :ag: )
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30397408&postcount=624

mahmud_zero
18-06-2014, 09:09
فکر کنم تو مدول هاي Xposed يه چيزايي باشه , اونجا رو هم يه نيگا بنداز

saeeddddd
18-06-2014, 09:16
فکر کنم تو مدول هاي Xposed يه چيزايي باشه , اونجا رو هم يه نيگا بنداز

این که میگی چی هست؟

saeeddddd
18-06-2014, 09:30
این فایل رو از لینک زیر بگیر امتحان کن بیبن جواب میده ( بک آپ بگیر از رام و عواقبش پای خودت :ag: )
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30397408&postcount=624

رو 4.4 کیتکت جواب نداد‍‍!!!

jabi_james
18-06-2014, 20:05
سلام به همه دوستان گلم// خوشحالم که بخش هنو با کمک بچه ها سرپا هست.. هیولای ما که عمرشو داد به شما.. امیدوارم همیشه سلامت باشین..

ببخشید اسپم دادم///

amir_shah
23-06-2014, 21:01
ایول داااش مصطفی
این رامه http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2774044
هم ابن جوری باید پارتیشن بندی بشه؟
ارزش نصب داره؟

Mo30HD2
24-06-2014, 06:00
ایول داااش مصطفی
این رامه http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2774044
هم ابن جوری باید پارتیشن بندی بشه؟
ارزش نصب داره؟

سلام عزیز
این رام رو هم باید همینطوری نصب کنی اما خیلی رام خوبی نیست فعلا ...
به نظرم رام pixeldroid liquid رو نصب کن که اخیرا به ورژن 4.4.4 اندروید ارتقا پیدا کرده

amir_shah
24-06-2014, 17:35
مصطقی جان من میام رامو نصب کنم میگه SD-EXT2 size=-1Mb
ی بار دیگه هم با sd formater زذم بعد با mini partition ...
اول resize به اندازه 1 گیگ بعد create بعد ext4 . primery , 4kb بعد apply بعد 1 گیگ دیگه
کجای کارم اشتباست؟؟؟

Mo30HD2
25-06-2014, 15:41
مصطقی جان من میام رامو نصب کنم میگه SD-EXT2 size=-1Mb
ی بار دیگه هم با sd formater زذم بعد با mini partition ...
اول resize به اندازه 1 گیگ بعد create بعد ext4 . primery , 4kb بعد apply بعد 1 گیگ دیگه
کجای کارم اشتباست؟؟؟

چند تا ext4 ساختی؟

amir_shah
28-06-2014, 10:47
چند تا ext4 ساختی؟

2 تا ساختم،
ولی همون جوری نصبش کردم، رامش خیلی گیر داشت همون 4.4.4 دیگه رغبت نکردم معرفیش کنم ...

Mo30HD2
29-06-2014, 21:53
2 تا ساختم،
ولی همون جوری نصبش کردم، رامش خیلی گیر داشت همون 4.4.4 دیگه رغبت نکردم معرفیش کنم ...

یعنی directsd نصب نکردی؟

آره هنوز 4.4 یکمی مشکل داره ...

ali.32
01-01-2015, 01:16
لالی پاپ رو به روش DirectSD اقدام به نصب کردم مراحل رو قدم به قدم طبق آموزش جلو رفتم در مرحله نصب ریکاوری مخصوص لالی پاپ اون رو به شاخه اصلی sd کارت انتقال دادم ولی در ریکاوری و در قسمت install چیزی وجود نداره؟!

Mo30HD2
01-01-2015, 01:19
لالی پاپ رو به روش DirectSD اقدام به نصب کردم مراحل رو قدم به قدم طبق آموزش جلو رفتم در مرحله نصب ریکاوری مخصوص لالی پاپ اون رو به شاخه اصلی sd کارت انتقال دادم ولی در ریکاوری و در قسمت install چیزی وجود نداره؟!

اون ریکاوری مخصوص رام لالی پاپ رو میگی؟

اون یه فایل img هستش که باید به شاخه اصلی sd انتقالش بده!
بعدش گوشی رو به صفحه 3 رنگ ببری (دکمه ولوم رو بگیری و گوشی رو روشن کنی) ... بعدش اونجا مشخصه باید چکار کنی

ali.32
01-01-2015, 01:28
آره ، عزیز این که من دانلود کردم اسمش فقط recovery اشکال که نداره؟! نصب این ریکاوری رو بعد از چه مرحله ای انجام بدم؟

Mo30HD2
01-01-2015, 12:35
آره ، عزیز این که من دانلود کردم اسمش فقط recovery اشکال که نداره؟! نصب این ریکاوری رو بعد از چه مرحله ای انجام بدم؟

clk مخصوص directsd رو که نصب کردی، بعدش برو توی صفحه 3 رنگ و همین ریکاوری رو نصبش کن...

ali.32
01-01-2015, 13:38
Clk مخصوص رو از طریق صفحه سه رنگ نصب کردم.
Clk رو از sd پاک و ریکاوری رو در صفحه اصلی sd ریختم.
حالا نکته وقتی گوشی رو به صفحه سه رنگ میبرم برای نصب ریکاوری در کسری از ثانیه صفحه سفید میشه و صفحه سه رنگ میاد؟!!

Mo30HD2
01-01-2015, 13:53
Clk مخصوص رو از طریق صفحه سه رنگ نصب کردم.
Clk رو از sd پاک و ریکاوری رو در صفحه اصلی sd ریختم.
حالا نکته وقتی گوشی رو به صفحه سه رنگ میبرم برای نصب ریکاوری در کسری از ثانیه صفحه سفید میشه و صفحه سه رنگ میاد؟!!

اسمش رو به LEO.IMG تغییر بده

ali.32
01-01-2015, 14:21
اسمش رو به LEO.IMG تغییر بده

همون روند تکرار شد صفحه سفید در کسر چند ثانیه!؟

Mo30HD2
01-01-2015, 14:25
همون روند تکرار شد صفحه سفید در کسر چند ثانیه!؟

وارد ریکاوری شو ببنیم ریکاوری جدید نصب شده یا نه!

اکه نشد، فایل img رو بنداز کنار یه اینستالر و برو توی صفحه 3 رنگ (مثل clk) نصبش کن

ali.32
01-01-2015, 14:55
وارد ریکاوری شو ببنیم ریکاوری جدید نصب شده یا نه!

اکه نشد، فایل img رو بنداز کنار یه اینستالر و برو توی صفحه 3 رنگ (مثل clk) نصبش کن

وارد ریکاوری که شدم از کجا بدونم که نصب شده یانه؟

روش دوم رو امتحان کردم فایل img رو کنار یه CustomRUU قرار دادم و نصب کردم چند ثانیه بود گزینه exit اومد.

میشه این فایل ریکاوری که تو همین پست صفحه اول EXTENDED RECOVERY معرفی کردی اکسترکت کنیم فایل ریکاوری شو پاک کنیم و فایل ریکاوری لالی پاپ رو جایگزین کنیم؟!

Mo30HD2
01-01-2015, 15:07
وارد ریکاوری که شدم از کجا بدونم که نصب شده یانه؟

روش دوم رو امتحان کردم فایل img رو کنار یه CustomRUU قرار دادم و نصب کردم چند ثانیه بود گزینه exit اومد.

میشه این فایل ریکاوری که تو همین پست صفحه اول EXTENDED RECOVERY معرفی کردی اکسترکت کنیم فایل ریکاوری شو پاک کنیم و فایل ریکاوری لالی پاپ رو جایگزین کنیم؟!

آره میتونی این کار رو انجام بدی!

تفاوت extended ریکاوری با سایر ریکاوری ها هم توی منوی اون مشخه، هم اینکه لوگوی extended

ali.32
01-01-2015, 15:32
آره میتونی این کار رو انجام بدی!

تفاوت extended ریکاوری با سایر ریکاوری ها هم توی منوی اون مشخه، هم اینکه لوگوی extended

بهمون روشی که گفتم عمل کردم ، مراحل رو انجام دادم مقادیر رو هم تو قسمت های معین شده وارده کردم ریبوت کردم دکمه home رو نگه داشتم وارد ریکاوری شدم (گوشه سمت چپ لوگوی آبی اندروید هست داخلشم نوشته twrp و اینکه گزینه های منو هم مستطیلی لمسیه) برای نصب ریکاوری زیپ که ساختم وارد install شدم ولی هیچ پوشه و فایلی داخلش وجود نداره!

Mo30HD2
01-01-2015, 15:37
این ریکاوری که الان نصبه، ریکاوری اصلی بوتلودره.
extended نیست...
یا اینکه یه جای کار شما میلنگنه، یا اینکه فایل ریکاوری مشکل داره!!
که امشب تستش میکنم برات

در مورد این مشکلی هم که الان داری ( هیچ فایلی رو توی ریکاوری نمیبینی )
برو پوشی TWRP رو از توی مموری پاک کن
و از نو وارد ریکاوری شو

Sent from my NexusHD2

ali.32
02-01-2015, 01:15
مقادیر پارتیشن رو وارد میکنم ، وارد ریکاوری میشم در قسمت install فقط پوشه twrp موجود هست (در صورتی که رم رو به کامپوتر متص کردم و وجود نداره)

Mo30HD2
02-01-2015, 01:19
مقادیر پارتیشن رو وارد میکنم ، وارد ریکاوری میشم در قسمت install فقط پوشه twrp موجود هست (در صورتی که رم رو به کامپوتر متص کردم و وجود نداره)

مموری رو به کامپیوتر بزن و پوشه های
TWRP و .android secure رو حذف کن

ali.32
02-01-2015, 01:33
مموری رو به کامپیوتر بزن و پوشه های
TWRP و .android secure رو حذف کن

پاک کردم فایده ای نداشت

Mo30HD2
02-01-2015, 01:42
پاک کردم فایده ای نداشت

والا تجربه و البته دلایل منطقی این رو میگه که اول گوشی رو خاموش کنی، بعدش اون 2تا فایل رو پاک کنی، بعدش بری ریکاوری ...

این روش رو بارها انجام دادم

ali.32
02-01-2015, 19:00
والا تجربه و البته دلایل منطقی این رو میگه که اول گوشی رو خاموش کنی، بعدش اون 2تا فایل رو پاک کنی، بعدش بری ریکاوری ...

این روش رو بارها انجام دادم

قبل تر از این من به همین روش این رام رو نصب کردم pixeldroid liquid و جواب گرفتم اما با این لالی پاپ به مشکل خوردم !!
الان دوباره بر گشتم به Nexus سر یک فرست مناسب دیگه حتما به نصب رام لالی پاپ میپردازم. ( با اعصاب خط خطی نمیشه کار کرد :) )

* یک تجربه شخصی: اگه یادتون باشه قبلا از سرعت پایین nexus خیلی شاکی بودم عیبش این بود ، بعد از نصب رام شروع به نصب نرم افزار میکردم و توی نرم افزار های نصبی Clean Master هم بود که متوجه شدم به شدت سرعت گوشی رو پایین میاره (البته یکی از دوستان فعال تو این تاپیک به این موضوع اشاره کرد که متاسفانه اسمش یادم نمیاد که از ایشون تشکر کنم ) بعد از اون از شاهکارهای شرکت iobit: AMC Security- Antivirus, Clean استفاده میکنم که واقعا در توسعه نرم افزار های ویندوز و اندروید داره سنگ تمام میگذاره

Mo30HD2
02-01-2015, 19:34
قبل تر از این من به همین روش این رام رو نصب کردم pixeldroid liquid و جواب گرفتم اما با این لالی پاپ به مشکل خوردم !!
الان دوباره بر گشتم به Nexus سر یک فرست مناسب دیگه حتما به نصب رام لالی پاپ میپردازم. ( با اعصاب خط خطی نمیشه کار کرد :) )

* یک تجربه شخصی: اگه یادتون باشه قبلا از سرعت پایین nexus خیلی شاکی بودم عیبش این بود ، بعد از نصب رام شروع به نصب نرم افزار میکردم و توی نرم افزار های نصبی Clean Master هم بود که متوجه شدم به شدت سرعت گوشی رو پایین میاره (البته یکی از دوستان فعال تو این تاپیک به این موضوع اشاره کرد که متاسفانه اسمش یادم نمیاد که از ایشون تشکر کنم ) بعد از اون از شاهکارهای شرکت iobit: AMC Security- Antivirus, Clean استفاده میکنم که واقعا در توسعه نرم افزار های ویندوز و اندروید داره سنگ تمام میگذاره

صبر کن یکی دو ورژن دیگه لالی پاپ رو نصب کن!
در مورد کلین مستر هم باید بگم که علاوه بر اینکه هیچ تاثیری روی بهینه شدن رام نمیذاره، رام رو کند هم میکنه!
پیشنهاد من اینه که اصلا از این برنامه ها استفاده نکنی (wifix هم کند میکنه)

کلا اگه یاد بگیری خودت دستی این کارها رو انجام بدی خیلی بهتره

ali.32
02-01-2015, 21:38
صبر کن یکی دو ورژن دیگه لالی پاپ رو نصب کن!
در مورد کلین مستر هم باید بگم که علاوه بر اینکه هیچ تاثیری روی بهینه شدن رام نمیذاره، رام رو کند هم میکنه!
پیشنهاد من اینه که اصلا از این برنامه ها استفاده نکنی (wifix هم کند میکنه)

کلا اگه یاد بگیری خودت دستی این کارها رو انجام بدی خیلی بهتره

راستش تا حالا از این نرم افزار AMC Security- Antivirus, Clean بدی ندیدم ، در مورد wifix هم باید بگم از دیر وقت هست که نصبش نکردم دستی کارمو راه میندازم

NUDNIK
03-01-2015, 23:42
سلام به دوستان و اساتید .
بعد از اینکه 2 تا ext 4 ساختیم نیازی هست که پارتیشن swap هم بسازیم ؟
سرعت رام در این روش بالا تره یا در روش nand ؟
میشه حجم ext 4 ها رو هرکدوم مثلا 2gb انتخاب کرد ؟
از بین این رامها کدومشون از این روش ساپورت میکنن ؟
IceCreamMonster-v.5.0
Energy_7.24.2012.HD2
NexusHD2-JellyBean-CM10.1_V2.7
TyphooN_CM7_v3.9.0-cLK
58_hyperdroid_cm7_sandyscorpion_v6.0.0_clk_magldr_ aroma_signed_0b982

Mo30HD2
03-01-2015, 23:59
سلام به دوستان و اساتید .
بعد از اینکه 2 تا ext 4 ساختیم نیازی هست که پارتیشن swap هم بسازیم ؟
سرعت رام در این روش بالا تره یا در روش nand ؟
میشه حجم ext 4 ها رو هرکدوم مثلا 2gb انتخاب کرد ؟
از بین این رامها کدومشون از این روش ساپورت میکنن ؟
IceCreamMonster-v.5.0
Energy_7.24.2012.HD2
NexusHD2-JellyBean-CM10.1_V2.7
TyphooN_CM7_v3.9.0-cLK
58_hyperdroid_cm7_sandyscorpion_v6.0.0_clk_magldr_ aroma_signed_0b982

بسته به رامی که نصب میکنی، میتونی swap بسازی یا نسازی. ...
در مورد روش directSD هم باید بگم که بله! از روش نند سریعتره (اما سرعتش به کلاس مموری کارتتون بستگی داره)

حجم EXT4 رو هر مقداری که دوست داری انتخاب کن ... 2گیگ خوبه

NUDNIK
04-01-2015, 00:04
بسته به رامی که نصب میکنی، میتونی swap بسازی یا نسازی. ...
در مورد روش directSD هم باید بگم که بله! از روش نند سریعتره (اما سرعتش به کلاس مموری کارتتون بستگی داره)

حجم EXT4 رو هر مقداری که دوست داری انتخاب کن ... 2گیگ خوبه

فک میکنم همه ی رام ها از این روش ساپورت کنن درسته ؟

Mo30HD2
04-01-2015, 00:07
فک میکنم همه ی رام ها از این روش ساپورت کنن درسته ؟

روش دایرکت اس دی رو؟

رام های جدید ساپورت میکنن ... روش بسیار جدیدیه و خیلی کوکرها هنوز اسمشو هم نشنیدن :4:
اما توی رام های جدید خیلی کاربرد داره

NUDNIK
04-01-2015, 00:14
یعنی هنگام نصب native sd رو نشون میده و به این روش نصب میشه یا موقع نصب direct sd رو نشون میده ؟
منظورم اینه که چطور بفهمم این رام هایی که من دارم این روش رو جواب میدن یا نه ؟

Mo30HD2
04-01-2015, 00:19
یعنی هنگام نصب native sd رو نشون میده و به این روش نصب میشه یا موقع نصب direct sd رو نشون میده ؟
منظورم اینه که چطور بفهمم این رام هایی که من دارم این روش رو جواب میدن یا نه ؟

باید موقع نصب گزینه ای به اسم DirectSD داشته باشه!

بهترین راه واسه فهمیدنش، صفحه اصلی اون رام، یا صفحه معرفی رام توی موبایستانه!
مطمئنا اونجا ذکر میشه که این قابلیت رو دارن یا نه!

توی رامهای فعلی، رام liquid smooth ، رام اندروید لالی پاپ و رامهای macs18max همشون این روش رو ساپورت میکنن

arshia_mazda
07-01-2015, 23:29
با سلام به اساتید این تایپیک و احترام
یک گوشی اچ دی 2 به دستم رسیده که میخوام روش اندروید نصب کنم
لطفا راهنمایی کنید از چه روشی استفاده کنم که سریعتر و اسونتر باشه
و اینکه کدوم رام رو نصب کنم که بهتره از همه باشه با تشکر
لطفا اگه امکان داره لینکهای مربوطه را واسم بگذارین ممنون

Mo30HD2
08-01-2015, 02:05
با سلام به اساتید این تایپیک و احترام
یک گوشی اچ دی 2 به دستم رسیده که میخوام روش اندروید نصب کنم
لطفا راهنمایی کنید از چه روشی استفاده کنم که سریعتر و اسونتر باشه
و اینکه کدوم رام رو نصب کنم که بهتره از همه باشه با تشکر
لطفا اگه امکان داره لینکهای مربوطه را واسم بگذارین ممنون
با سلام خدمت دوست عزیز

پیشنهاد من روش DataOnEXT هستش و نصب رام NexusHD2 4.2.2 v2.7

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=207681
تاپیک جامع و گویای آموزش نصب اندروید نند بر روی هیولای وفادار

sent from carbon 4.4.4 using tapatalk

arshia_mazda
08-01-2015, 16:13
ممنونم از پاسخ سریعتون اگه بمشکلی برخوردم مزاحمتوم میشم
میشه لطف کنین لینک رامی که گفتید را واسم بزارین ممنون میشم

ali.32
08-01-2015, 18:12
ممنونم از پاسخ سریعتون اگه بمشکلی برخوردم مزاحمتوم میشم
میشه لطف کنین لینک رامی که گفتید را واسم بزارین ممنون میشم

اینم لینک رام

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=125235&page=13&p=3934402&viewfull=1#post3934402

arshia_mazda
08-01-2015, 18:28
اینم لینک رام

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=125235&page=13&p=3934402&viewfull=1#post3934402

حرف نداری داداشم

arshia_mazda
13-01-2015, 00:25
بازگشت HTC HD2 با اندروید ۵٫۰٫۱!

“موبایلی که نمی میرد!” لقبی مناسب برای HTC HD2 است که از زمان عرضه آن تا به امروز ورژن های متفاوتی از سیستم عامل های مختلف بر روی آن نصب شده است. اخیراً نیز تصویری از این دیوایس با اندروید ۵٫۰٫۱ منتشر شده است تا این داستان ادامه داشته باشد. پرچم دار روز های دور تایوانی ها، HTC HD2 در سال ۲۰۰۹ با سیستم عامل Windows Mobile Professional 6.5 معرفی شد. در آن زمان صفحه ۴٫۳ اینچی این محصول بسیار بزرگ محسوب می شد تا حدی که برخی کارشناسان احتمال عرضه موبایلی با صفحه بزرگ تر از آن را ضعیف می دانستند! در طول سال های اخیر گزارش های مختلفی مبنی بر نصب ورژن های مختلف اندروید(از نسخه های قدیمی و اولیه گرفته تا جلی بین و کیت کت) منتشر شده است. نسخه های مختلف ویندوز فون اعم از ویندوزفون ۷٫۵ و ۸ نیز بر روی این دیوایس به کار گرفته شده اند، حتی ترکیب اندروید با ویندوزفون ۷ نیز به صورت dual boot مشاهده شده است. برای تکمیل این کلکسیون مواردی از نصب ویندوز RT و فایرفاکس نیز در رزومه HD2 مشاهده می شوند.

arshia_mazda
13-01-2015, 00:40
سلام با توجه به رامی که پیشنهاد کردین پارتیشن بندی برای یک مموری یک گیگ میکرو باید به چه میزانی باشه
و در قسمتی که باید حافظه داخلی گوشی را مانند سیستم . ریکاوری. بوت و مسکرا پارتیشن بندی کرد اندازه هاشون باید به چه شکل باشه
من خودم تغییر دادم ولی زیاد و کم شده الان نمیدونم حالت اولیش به چه شکل بوده
برای نصب رام هم فقط گزینه اول در اورما ارور نمیده که اونم مال گوشیهای با رم یک گیگه که وقتیم از اون طریق نصب میکنم گزشی بالا نمیاد
ممنون میشم راهنمایی کنید

goldfly90
13-01-2015, 19:02
سلام دوستان تو مراحل نصب به روش DirectSD، منظور از "" سپس ریکاوری Extended TWRP رو از SD فراخوانی کنید و نصب کنید.
"" چیه و چطور باید فایل ریکاوری مخصوص رام لالی پاپ رو نصب کنیم؟ فایل IMG ریکاوری یا زیپ شده؟

و اینکه این رام (لالی پاپ) برای نصب HSPL4 لازم داره یا HSPL3?

Mo30HD2
13-01-2015, 19:25
سلام با توجه به رامی که پیشنهاد کردین پارتیشن بندی برای یک مموری یک گیگ میکرو باید به چه میزانی باشه
و در قسمتی که باید حافظه داخلی گوشی را مانند سیستم . ریکاوری. بوت و مسکرا پارتیشن بندی کرد اندازه هاشون باید به چه شکل باشه
من خودم تغییر دادم ولی زیاد و کم شده الان نمیدونم حالت اولیش به چه شکل بوده
برای نصب رام هم فقط گزینه اول در اورما ارور نمیده که اونم مال گوشیهای با رم یک گیگه که وقتیم از اون طریق نصب میکنم گزشی بالا نمیاد
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام عزیز.
شما باید طبق آموزش 1 یا 2 گیگ حافظه EXT4 به صورت Primary روی مموری ایجاد کنید
مقادیر پارتیشن تیبل رو هم بسته به رامهای مختلف متفاوته!
این برای نکسوس 2.7 مناسبه

misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr 5M cwm_recovery_leo.img
boot yboot|ro 5M
system ya 210M
cache ya 2M
userdata ya|asize|hr allsize

در مورد سایر نکسوس های دیگه هم صد میکنه! فقط مقدار سیستمش متفاوته

Mo30HD2
13-01-2015, 19:26
سلام دوستان تو مراحل نصب به روش DirectSD، منظور از "" سپس ریکاوری Extended TWRP رو از SD فراخوانی کنید و نصب کنید.
"" چیه و چطور باید فایل ریکاوری مخصوص رام لالی پاپ رو نصب کنیم؟ فایل IMG ریکاوری یا زیپ شده؟

و اینکه این رام (لالی پاپ) برای نصب HSPL4 لازم داره یا HSPL3?

توی بخش لالی پاپ پاسختون رو میدم

arshia_mazda
14-01-2015, 17:46
ممنون آقا مصطفی گل
این کارارو کردم ولی بعد از نصب اندرویید وقتی گوشی ریبوت میشه و میاد بالا روی لوگوی مشکی رنگ اچ تی سی میمونه
hboot 1.5.0.1
radio 2.10.50
recovery = 5 mb
misc = 1 mb
boot = 5 mb
system = 210
cache = 2mb
userdata = 198 mb
ورژن رکاوریم هم cwm-based recovery v5.0.2.6
مموری کارتم هم یک گیگ هست که کلش با فت 32 فرمت شده و سه تا پارتیشن درست کردم که دوتاش ext3 با حجم 308 mb و پرایمری و پارتیشن بزرگتر با حجم 350 mb با فرمت ft32 و در قسمت aroma هم برای نصب رام سه گزینه nand- nand with dataonext و nativsd رو هم امتحان کردم متاسفانه بعد از نصب وقتی ریبوت میشه و میاد بالا روی لوگوی htc مشکی رنگ میمونه
لطفا بفرمایید مشکل کار من کجاست :cr: سپاس

Mo30HD2
14-01-2015, 18:06
ممنون آقا مصطفی گل
این کارارو کردم ولی بعد از نصب اندرویید وقتی گوشی ریبوت میشه و میاد بالا روی لوگوی مشکی رنگ اچ تی سی میمونه
hboot 1.5.0.1
radio 2.10.50
recovery = 5 mb
misc = 1 mb
boot = 5 mb
system = 210
cache = 2mb
userdata = 198 mb
ورژن رکاوریم هم cwm-based recovery v5.0.2.6
مموری کارتم هم یک گیگ هست که کلش با فت 32 فرمت شده و سه تا پارتیشن درست کردم که دوتاش ext3 با حجم 308 mb و پرایمری و پارتیشن بزرگتر با حجم 350 mb با فرمت ft32 و در قسمت aroma هم برای نصب رام سه گزینه nand- nand with dataonext و nativsd رو هم امتحان کردم متاسفانه بعد از نصب وقتی ریبوت میشه و میاد بالا روی لوگوی htc مشکی رنگ میمونه
لطفا بفرمایید مشکل کار من کجاست :cr: سپاس

سلام عزیز
اولش اینکه پارتیشن ها رو EXT4 بسازید!
دوم اینکه چه رامی رو داری نصب میکنی؟
و سوم اینکه برای نصب DirectSD باید چینش misc,cache,system,boot و ... رو از طریق rerrange partitions شبیه به چینشی بکنید که توی عکس (توی پست اول) نشون دادم

گیر کردن روی لوگوی htc به این معناست که پارتیشن سیستم رو کم گرفتی

arshia_mazda
14-01-2015, 18:44
ممنون آقا مصطفی جون
اومد بالا سیستمو 300mb دادم روی نند نصب کردم درست شد
فقط گوگل پلی دائم فرزکلوز میده
رام هم نکسوس 2.7 هست
راسی آخرین ورژن رادیو رو میخواستم
گوشیه خیلی خیلی تمیزه بنظرت 320 میارزه بخرمش؟

Mo30HD2
14-01-2015, 20:07
ممنون آقا مصطفی جون
رام هم نکسوس 2.7 هست

والا از اونجایی که توی بازار گوشی نیستم، قیمت ندارم...
اما فک کنم توی این قیمت گوشی مناسبتر از hd2 پیدا نکنی!

آخرین ورژن رادیو 2.15 هستش که از اینجا میتونی دانلودش کنی (تسک29 و رادیو به همراه هم هستن)
http://www.mediafire.com/download/fmgd7voauxrdek0/Task_29_with_Radio_2.15.50.14.zip

در مورد فورس کلوز هم نباید اینطوری باشه!
یکبار فرمت نند بزن (از توی clk) ، فول وایپ رو هم حتما انجام بده (از توی ریکاوری) و بعدش رام رو فلش کن.

arshia_mazda
14-01-2015, 20:59
ممون
من از لینک که شما پیشنهاد دادی استفاده کردم برای نصب اندروید که روش ایلیا بود
clk اون وزژنش پایینه بعضی از گزینه های توی clk شما رو نداره و ریکاوریش هم فرق داره
ممنون

hu016865
14-01-2015, 21:38
ممنون آقا مصطفی جون
رام هم نکسوس 2.7 هست

جای شما باشم نمیخرمش.