PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : .;; تجربیات کامپیوتری خودتان را به اشتراک بگذارید ;;.

nima.yavari
07-07-2014, 19:07
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=972382&d=1404745128

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

در این تاپیک قصد بر این است که دوستان عزیز تجربه های خودشون رو از کامپیوتر در اینجا به اشتراک بزارن تا دوستان از اون تجربه ها استفاده کنند

شرایط تاپیک:

. تا جایی که امکانش هست واسه پستتون عکس تهیه کنید
. به تجربیات بقیه کاربران احترام بذارید
. این تجربه میتونه شامل سیستم عامل ها,سخت افزار,اینترنت,ترفند و تمام چیز هایی که مربوط به کامیپوتر میشود باشه
. تاپیک صرفا برای گذاشتن تجربیات است از پرسیدن سوال در این تاپیک خود داری کنید
. برای پرسیدن سوال به تاپیک ها در بخش های مربوطه برید

با تشکر

lord of moto
07-07-2014, 21:35
سلام و درود
در حال حاضر تجربه ای مفید تر از این به ذهنم نرسید که در اختیار دوستان قرار بدهم
**هیچ وقت لپ تاپ خود را علی الخصوص کیبرد لپ تاپ خود را با مایع های شیشه شویی و چند منظوره تمیز نکنید !!!
بهترین راه تمیز کردن کامپیوتر و لپ تاپ باد یا فرچه مو پر (شبیه قلم مو هست که در آرایشگاه ها برای کنار زدن مو های خورد شده استفاده می شود) استفاده کنید
تجربه بعدی :ag: حتما باد سرد و با سرعت پایین باشد

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=972409&stc=1&d=1404758054

ALIREZA
07-07-2014, 22:19
سلام / ممنون از نیما عزیز بابت تاپیک *

بنده یه چند وقت پیش یه مشکلی داشتم اونم پیغام خطای geniune ویندوز ۷ بود / که خیلی اذیت میکرد *

اگر دقت کرده باشید صفحه دستکتاپ سیاه میشه و پایین سمت راست مینویسه build 7600 که نشان دهنده اینه که ویندوز geniune نیست که باید geniune cracker رو از برادر گوگل سرچ کرده و پیدا کنید / و نصب کنید

بعد از نصب / این برنامه ۴ مگ هست / ویندوز شما رو geniune میکنه و شر پیغام و کندی ویندوز راحت میشید *

&

majidw980
07-07-2014, 23:10
درود
اگه کیسو باز کردین برای تمیز کاری مراقب الکتریسیته ی ساکن بدنتون باشید که ممکنه به قطعات اسیب بزنه و ی قطعه مثل کارت گرافیک یا هر چیه دیگرو از دست بدید خودم برای اولین بار ی کار گرافیک سوزوندم
استفاده از سیستم با انتی ویروسی که اپدیت نشده با سیستمی که انتی ویروس نداره هیچ فرقی نداره جز کند شدن سیستم و بدون انتی ویروس ممکنه به لوازم جانبیه مورد استفادتون مثل گوشی/ پرینتر یا برنامهای مهم مثل برنامه ی حسابداریتون بشدت اسیب ببینه پس انتی ویروس اپدیت شده یک امر حیاتی برای سیستم هست براحتی ازش رد نشیم

:.: RA$H!D-K-N :.:
07-07-2014, 23:28
سلام...
من خیلی وقته از سیستم های رومیزی استفاده نمیکنم (چیزی حدود 5 سال) چون از وقتی لپتاپ گرفتم سیستم رومیزی رو کنار گذاشتم ... پس یه تجربه لپتاپی که خودم بهش برخوردم رو میگم ...
مهمترین چیز در یک لپتاپ تهویه اونه که اگه رعایت نشه روی همه چیز بالخصوص عمر قطعات داخلی اون با حرارتی که تولید میکنه و هدایت نمیشه تاثیر میگذاره... این حرارت درصورتی بخوبی هدایت میشه که تهویه یعنی ورودی و خروجی هوای سیستمتون تمیز باشه ..یعنی اگه مدت زیادی از لپتاپتون استفاده میکنید حتما یه بازبینی از تهویه لپتاپتون بعمل بیارین ...

972419972420

sina_d900
08-07-2014, 07:36
تجربه من :

همیشه موقعی که لپ تاپ یا pc بخصوص لپ تاپ رو باز میزارین واس دانلود برای چندین ساعت مرورگراتون رو ببندین شاید این فلش پلیر و shockwave باعث بشن رم و پردازندتون به 100 درصد برسه و عمر لپ تاپ رو پائین بیاره

mahdi-gh
08-07-2014, 09:07
یکی از مهمترین بخشهای سیستم تغذیه ش هست
سعی کنید همیشه پاور سیستمتون بهترین قطعه سیستمتون باشه :003:

King-Wanted
08-07-2014, 11:09
.

1- هميشه سعی كنيد از تجربيات ديگرون استفاده ببرين و تجربه‌ي ديگرون رو خودتون تجربه نكنين.

2- سخت افزار PC تون رو هميشه بهترين نوع با توجه به نيازتون انتخاب كنيد.

3- چمشهاتون مهمتر از سخت افزار PC تونه هميشه بهترين مانيتور برای سلامتي چشماتون انتخاب كنيد و از آپشنهای مانيتور و كارت گرافيكتون به درستی استفاده كنيد.

4- باندهای اسپيكرتون رو ســعــی كنيد نسبت به موقعيت خودتون در حالت قرينه و متقارن قرار بدين و به بالانس بودن صدا بي تفاوت نباشيد. وكمتر از بالانس نرم افزاري استفاده كنيد. (سر همين دقت نكردن پوزيشن باند و بالانس كردن نرم افزاری صدا صفحه يكی از سابوفرهام پاره شد. )

5- بهتره CPU Usage رو هميشه زيرنظر داشته باشيد تا از وضعيت سيستمتون باخبر باشيد. تسكمنيجر رو ميتونيد سريع با فشردن سه تا كليد بيارين. Ctrl+Shift+Esc

6- آنتی ويروس PC رو به روز نگه دارين.

7- هر چندوقت يك بار كيس رو باز كنيد و تميزش كنيد.(البته مراقب قطعات و الكتريسيته ی ساكن دست خودتون باشيد.)

8- از نرم‌افزارهای بهينه كننده‌ي ويندوز استفاده كنيد. (مثلن TuneUp Utilities و يا...)

9- به پروسه های در حال انجام CPU و نرم افزارهای خودتون دقت داشته باشيد. سرويسهای و پروسه هایي كه ميدونيد لازم نيستن رو ميتونيد ببنديد.(برای كاربران حرفه‌ای‌تر)

10- اگه ميخاييد چيزی ميل كنين(چيزی بخوريد يا بنوشيد) و همزمان پای سيستمتونم هستيد مواظب لپ‌تاپتون باشين. اصن پيشنهاد ميكنم فاصله بگيرين و با خيال راحت بخورين بعد بياين سراغ ادامۀ كارتون.

موفق...

ettehadi
08-07-2014, 15:40
با سلام تحت هیچ شرایطی و هرگز و هرگز اگر کاملا وارد بکار نیستین نسبت به پیاده و سوار کردن دوباره سیستم مخصوصا سی پی یو و گرافیک و رم اقدام نکنید.!!!! چرا که باعث سوزاندن قطعات خواهید شد و کلی هزینه پیاده میشین مثلا اگر سیلیکون پردازنده رو عوض کنید بدون شک سی پی یو میسوزه یا بشدت سرعتش پایین میاد و گرماش میره بالا که بازم نتیجش سوختنه! بدتر از اون باز و بست فن لپ تاپه که یکی از دوستان گفتن فن رو روکار تمیز کنید باز کردن و بستن ممکنه باعث نا اوت شدن گرافیک محترم بشه و ......... شات آف. بنابراین بسیار مواظب باشید و به چیزی که بلد نیستین دست نزنید البته در صورتی که کلی مایه اضافی دارین اشکالی نداره تجربه کسب کنید ولی در غیر اینصورت اشتباه بزرگی رو مرتکب میشین. ( خودم سر همین قضیه دوتا دسکتاپ و دوتا لپ تاپ رو از دست دادم)

M_Reza_2110
08-07-2014, 19:28
نميخوام سوال بپرسم ولي مغازه كامپيوتري ديدم وقتي كامپيوتر هنگه و هيچ راهي براي خروج از هنگي نيست ... كليد پاور رو آنقدر نگه مي دارن تا كامپيوتر خاموش بشه!! نميدونم حركت درستيه يا نه؟
علت رها نكردن پاور چيه؟
كلا در مواقع هنگ بهترين كار چيه؟

(من امروز وسط بازي، مانيتورم رفت روي حالت خاموشي!!!! پي سي روشنه ولي هنگه و مانيتور رفت روي حالت استندباي!!) مجبور شدم از روش مذكور استفاده كنم!

:.: RA$H!D-K-N :.:
08-07-2014, 22:34
نميخوام سوال بپرسم ولي مغازه كامپيوتري ديدم وقتي كامپيوتر هنگه و هيچ راهي براي خروج از هنگي نيست ... كليد پاور رو آنقدر نگه مي دارن تا كامپيوتر خاموش بشه!! نميدونم حركت درستيه يا نه؟
علت رها نكردن پاور چيه؟
كلا در مواقع هنگ بهترين كار چيه؟

(من امروز وسط بازي، مانيتورم رفت روي حالت خاموشي!!!! پي سي روشنه ولي هنگه و مانيتور رفت روي حالت استندباي!!) مجبور شدم از روش مذكور استفاده كنم!

سلام..
موقعی که سیستم هنگ میکنه یا اینطور بگم برنامه ای باعث بشه سیستم هنگ کنه و نشه به تسک منیجر برای end کردن اون برنامه به دلیل بار بالایی که به سی پی یو یا رم سیستم وارد است دسترسی پیدا کرد آخرین راه همون راه اندازی مجدد توسط دکمه ریست روی کیس سیستم است ...ولی نمیدونم ایشون چرا بجای ریست اونو خاموش کردن...
توی همه سیستم ها معمولا دکمه پاور رو 5 ثانیه نگه داری خاموش میشه بدون هیچ دخالتی توسط سیستم عامل... ولی این کار در ویندوزهایی مثل xp خیلی راحت اگه وسط یه کاری که به سیستم عامل مربوط باشه انجام بشه باعث پریدن یا خراب شدن فایلهای رجیستری موجود در system32/config/ میشه که براحتی قابل درست شدن نیست و باید ویندوز عوض بشه ...اما در ویندوز 7 این اتفاق خیلی نادر پیش میاد یا براحتی قابل درست شدن هستش
مانیتورتون هم فکر نمیکنم استندبای شده باشه فکر میکنم توی صفحه سیاه بازی گیر کرده باشین که فکر کردین خاموشه ... این حالت ممکنه به دلایل مختلفی رخ بده ...ممکنه دلیل باشه که سیستمتون توانایی اجرای اون بازی رو بطور کامل نداره ... یا عدم سازگاری اون بازی با سیستم عاملتون و یا بروز نبودن راه انداز گرافیک و در موارد حادتر داغ شدن و فشار اومدن به cpu یا کارت گرافیک سیستم که باعث هنگ کردن اون در مواردی که بار زیادی روی اون باشه میشه ...

reza0421
10-07-2014, 17:32
درود
انقد تجربه در اختیارم هست که نمیدونم از کجا شروع کنم:4:
از نصب برنامه های اضافی مثله اسکرین سیور ها پرهیز کنین
برنامه هایی که باز هستن و استفاده نمیشن از task manager و تب prosses به پایان برسونین end progress
روی هر مطلبی open new tab نزنین که پردازندتون تا 100 درصد نوش جون نکنه و از عمرش کم نشه.حداکثر10 تب باز بدون استفاده از فلش پلیر بی مشکل خواهد بود
انتی ویروسی که اپدیت شده باشه کافی نیس.هر از گاهی انتی ویرویس اپدیت دارین.ولی وقتی میزنین اسکن شه بالای 50 تا ویروس پیدا میشه.پس هر از گاهی اسکن کنین
یا علی

ARMAN
10-07-2014, 19:52
سلام خدمت دوستان عزیز ..

گاهی وقتا دیدین بازی میکنید ، کند پیش میره یا بعضی جاها گیر میکنه ... فکر میکنید که لابد گرافیک pc نمیکشه ... ولی شاید بخاطر گرما باشه !
این تجربه به نظر خیلی مسخره میاد ولی واقعاً مهمه .. دوستان عزیز گیمر وقتی دارین بازی میکنین حتماً حواستون به سیستم خنک کننده سیستمون باشه ...
چون cpu نزدیک 100 ه و وحشتناک داغ میکنه ... گاهی باعث آسیب به سیستمتون میشه ...!
اگه براتون مقدوره یه پنکه یا فن قوی استفاده کنید و تاثیر اون رو ببینید !

http://dl.mobilestan.net/index.php/image/direct/mM-3_HQESo/cpu100.png

Rasool_Hamilton
15-07-2014, 15:43
ممنون از نیما عزیز و دیگر دوستان که واقعا کمک میکنن ...

ولله چیز خاصی به ذهنم نمیرسه جز یکی که ازش خییلی زجر کشیدم ...

هیچ موقع در حالت روشن کیستون رو تکون ندید ... بزرگترین دلیل خرابی هارد دیسک همینه ... به خاطر این قضیه من 2 تا هاردم به فنا رفته ...

ettehadi
16-07-2014, 17:25
با سلام سعی کنید در انتخاب کیس دقت کنید. کیس رو فقط بخاطر ظاهرش نخرید. مگه کیس سیستمتون رفیقتونه که بخواید تو کوچه خیابون باهاش کلاس بذارین یا ماشین آخرین سیستمه که باهاش پز بدین؟ بیشتر از ظاهر به باطن اهمیت بدین به نظر من ظاهر ساده ولی شیک تاثیر بیشتر و بهتری داره تا جلف و سبک باشه. اما از لحاظ باطن سعی کنید جادار باشه همچنین از امکانات پیشرفته بهره مند باشه از همه مهمتر گردش هوای خوبی داشته باشه. براش چند تا فن بذارین البته اگر سر در نمیارین بهتره به یه متخصص ( متخصص واقعی نه اینا که الکی تز میدن و هیچی سرشون نمیشه) مراجعه کنید تا فن رو با توجه به گردش هوای کیس ببنده تا نهایت خنک کنندگی رو قطعات اعمال بشه. اینجوری علاوه بر خنک شدن و خروج بهتر گرما قطعات عمر بیشتری میکنن و همینطور که دوستمون گفت سرعت و تاثیر سیستم بهبود پیدا میکنه.از طرف دیگه بعضی کیس ها ..... ضد گرد و غبار دارن که اونم امکانات خوبیه چون اینجوری عمر قطعات بالاتر میره و با کم بودن خاک حرارت بهتر جا به جا میشه. یه مساله دیگه امکان نصب چندین هارد یا درایو نوری توی کیسه که اونم بصورت پیچ یا کلاسیک و جدیدا بدون پیچ و بصورت ساده و روان نصب و جدا میشه. همچنین دسترسی بهتر به پورتهای یو اس بی جلو و عقب کیس و همچنین پورت صدا و میکروفن هم از دیگر مزیت های یک کیس خوبه.

MEHRDAD_ts
18-07-2014, 13:36
بهترین تجربه ای ک میتونم در اختیارتون بزارم اینه که هر فلش و هاردی رو به سیستم وصل نکنید تا وقتی که ازش مطمعن نیستید(من خودم بعضی وقتا قبل اینکه وصل کنم با OTG وصل میکنم به تبلت و از توی اون چک میکنم و اگه ویروسی باشه پاک میکنم و بعد میزنم به لپتاپ)
وقتی هم که وصل کردید سریع نزنید open!
همه پیغامهایی که میده رو ببندید و یه پنجره مای کامپیوتر باز کنید و از توی آدرس بار برید توی فلش(اینجوری که مثلا بزنید G:/ و بعد اینتر و ...)
اینجوری فلش حتی اگه ویروسی هم باشه احتمال ران کردن اون ویروس خیلی میاد پایین و میتونید خیلی راحت شیفت+دیلیت!!! :4:
و اینکه تا جایی ک میتونید تعداد پارتیشنهای هاردتون رو کم کنید تا سرعت سیستم بالا بره!(مثل من 1 پارتیشن برا کل هاردم! :4: )

myk1
18-07-2014, 15:50
همیشه سیستمتون را بعد. 5 ماه با دستگاه فشار هوا تمیز کنید(نه اینقدر قوی که قطعات بپرن هوا یا داغون بشن)و جاهایی که خیلی گرد و غبار هست بعد 3 ماه.برای اینکار کیس را از برق در بیارین حتما.
اینکار به طول عمر قطعات خیلی خیلی کمک میکنه.
در صورت نداشتن این وسیله میتونین از جاروبرقیهای بشکه ای اگه دارین استفاده کنین البته باید اول بشکش را خوب تمیز کنید.
حتما حتما محافظ داشته باشید چون تو ایران نوسان برق بالا و باعث نابودی سیستم میشه و همونطور بیشتر دوستان گفتند همیشه بهترین قطعتون پاور باشه.

SEDANEH
04-09-2014, 14:44
من اگه بخوام بگم به اندازه یه کتاب 1000 صفحه ای می شه.
چند تاشو می گم.
1. وقتی پی سی روشنه که اونو جابجا نمی کنید و ثابته این از این مورد

2. هرگز وقتی لپ تاپ روشنه سعی کنید تکونش ندین.
اگه نیاز شد تکونش بدین موقعی باشه که چیزی کپی نکنه یا نرم افزار متحرک یا فیلم و یا اجرای بازی نباشه اینم یه دلیل داره.اونم اینکه هارد های لپ تاپ اکثر به صورت سیلندری و دارای هد خواندن و نوشتن هستند و این هد روی یک سیلندر که با سرعت حداقل 5400 دور در دقیقه می چرخه جابجا می شه و اطلاعات رو می خونه و در حین بازی و یا فیلم و یا اجرای مرورگر یا فایل فلش هد در حال حرکت است و فاصله هد تا سیلندر هارد تقریبا کمتر یه میلیمتر است و وقتی لپ تاپ در حال استفاده از هارد است جابجایی اون ممکنه باعث تکون خوردن بالا و پایین هد شده و هد به سلیندر ضربه می زند و با اون سرعت چرخش بالا مطمئنا هارد بدسکتور می شه ودیگه قابل استفاده نیست. البته اگه هارد از نوع حافظه جامد یا ssd (استفاده از حافظه فلش به جای سیلندر) باشد مسئله ای ندارد.چون این نوع هارد ها چیزی به نام هد و سیلندر ندارند و مثل کول دیسک از یک برد و تعدادی حافضه تشکیل شده اند و قابلیت جابجایی حتی در موقع استفاده رو دارند و سرعت بالاتری نسبت به سیلندری دارند.

3. به صدای فن و دور فن بی توجه نباشید.
خصوصا حواستون به صدای فن و دور فن لپ تاپ باشه چون دو قطعه اصلی و حیاتی لپ تاپ یعنی سی پی یو و چیپست گرافیک لپ تاپ مستقیما توسط فن تهویه می شوند. اگر دور فن بالا رفت نرم افراز های باز شده رو چک کنید می تونید از طریق task manager چک کنید. خوشبختانه یه قابلیت در لپ تاپ هست که اونم تنظیم دمای سی پی یو و گرافیک توسط شرکت سازنده وجود داره و وقتی از اون دمای مخصوص عبور کنه دستگاه بدون اخطار خاموش می شه و معمولا باید سه بار دکمه پاور رو بزنین تا روشن بشه که بهتره این کار رو نکنین.

4. روی لپ تاپ تا حد ممکن ویندوز ایکس پی نصب نکنید.
به علت سنگین بودن ویندوز ایکس پی قطعات لپ تاپ متحمل بیشترین استفاده برای ویندوز شده و موندکاری اونها پایین میاد. یکی دیگر از نقاط ضعف ویندوز ایکس پی بروی لپ تاپ ناسازگاری ویندوز ایکس پی با اینترنت است و موقع استارت ویندوز ایکس پی باید حدود 3 الی 5 دقیقه کاری انجام ندین در این حین حتی دسترسی به هارد هم مشکل می شود در صورتی که این مشکل در ویندوز هفت و هشت وجود ندارد.

5. دفرگ رو فراموش نکنید.
دفرگ همون یکپارچه سازی درایو توسط نرم افزار های موبوطه است. وقتی فایلی رو هارد کپی می کنید برای اینکه سریع تر کپی شود سیستم فایل ها رو در چند سکتور خالی (قسمت های سیلندر هارد) بدون در نظر گرفتن فاصله اش با جای پر کپی می کند و بعد چند وقت هارد پر شد ، می شود دقیقا مثل پارکینگی که ظرفیت 100 تا ماشین رو داره و با 80 تا ماشین پرشده در صورتی که اگر درست پارک کنند 100 تا جا می شه و 80 تا با فاصله پارک کردند باید با نظارت بر پارکینگ این فضای اضافه به محیط پارکینگ برگردد. کار نرم افزار دفرگ هم همین است که با جستجو بروی هارد فایل هایی که با فاصله از هم قرار گرفتند رو کنار هم قرار می ده و فاصله هدر رفته توسط این فایلها رو به هارد برمی گردونه.

6. سخت افزار مناسب رو انتخاب کنید.
برای اینترنت و وب گردی نیازی به سخت افزار قوی نیست و با سخت افزار ساده هم می تونید به اینترنت وصل بشین و خرید قطعات قوی باعث هدر رفتن پول شما و هدر رفتن قدرت سخت افزار می شه.

7. زمانی که به طور طولانی لپ تاپ با برق AC کار می کنه باتری رو در آورده و از برق شهری استفاده کنید. باتری ها معمولا تعداد دفعات شارژ مشخصی دارند. ممکنه نیاز نباشه از باتری برای طولانی مدت استفاده بشه. بنابراین اگر بعد از چند ماه قصد استفاده از باتری که استفاده نشده را داشتید حتما تا 8 ساعت اونو با شارژ وصل کنید تا سلول های خواب رفته باتری به حرکت در بیایند و باتری کارایی بیشتری داشته باشه.

8. این بند از همه مهمتر است : لپ تاپ برای بازی طراحی نشده.
اگر قصد بازی را دارید به سراغ پی سی بروید چون بازی از حداکثر قدرت سخت افزار استفاده می کنه نیاز به فضای کافی برای تهویه لازم است در صورتی که در لپ تاپ به خاطر فشرده بودن سخت افزار های موجود، فضای کافی برای تهویه وجود ندارد . هر چند که برخی از شرکت ها با برخی تغییرات این مشکل رو برطرف کرده اند ولی بازم نمی شه به لپ تاپ برای بازی اعتماد کرد. لپ تاپ برای نرم افزار های معمولی و قابلیت جابجایی طراحی شده است نه برای بازی و کارکشیدن قد یه کامپیوتر

9. به استارت نرم افزار های نصب شده موقع استارت ویندوز توجه کنید .
نرم افزار هایی مثل یاهو مسنجر، اینترنت دانلود منیجر ، DEMON TOOLS و .... این نرم افزار ها همزمان با استارت ویندوز استارت می خورن و سرعت کار ویندوز رو می گیرن. می تونید با تغییرات در منوی STARTUP با حذف این نرم افزار ها استارت آنها رو به تاخیر انداخته و استارت ویندوز را بالاتر ببرید. از منوی استارت تایپ کنید REGEDIT و پنجره رجیستری باز می شه به زبانه startup رفته و نرم افزار های اضافی رو تیکشون رو بردارید تا موقع اجرای ویندوز اجرا نشوند و تایید و ریست.

10. تا حد ممکن سعی کنید ویندوز را از طریق فلش یا هارد اکسترنال نصب کنید چون سرعت بالاتری نسبت به سی دی /دی وی دی داشته و بهتر نصب می شود.

فعلا بسه اگه یادم اومد اضافه می کنم.
اینم امضام : :bm:

ALEX_HOT
13-12-2014, 12:17
سلام دوستان
امروز یکی از دوستانم تماس گرفت گفت پاشو بیا گند زدم به کامپیوتر (انگار ما متخصصی چیزی هستیم :be:)
پاشدیم رفتیم دیدیم بنده خدا خمیر حرارتی CPU رو به درستی عوض کرده بود ولی هنگام جازدن CPU به علت کم حوصلگی و وارد کردن فشار زیاد به CPU اقدام اون منجر به خم شدن تعدادی از پین های مادربرد شده بود.( Z87 - A)
ما هم که خیلی به اصطلاح استاد بودیم :dn: خودمان را به یک عدد چاقوی جراحی میوه :ca: مجهز کرده و اقدام به رفع خرابی کردیم .و بعد از کلی دردسر و کلنجار رفتن با پین های مادربرد ، بالاخره پین ها رو تونستم به حالت قبلی دربیارم . پس از اون CPU رو جازدم و فن رو روش نصب کردم.
پس از اتمام کار با هزار سلام و صلوات دکمه پاور رو فشار دادیم !!! به نظرتون سیستم بالا اومد؟!:please:
بله درست حدس زدید ، عمر اون کامپیوتر به این دنیا باقی مانده بود و سیستم بدون ارور بالا اومد .
این هم شد تجربه امروز بنده . امیدوارم لذت برده باشید.
نتیجه اخلاقی و رفتاری اینکه ...
لطفا در حین کار کردن با قطعات سخت افزاری نهایت دقت و حوصله رو مد نظر داشته باشید که دچار مشکلات ثانویه نشوید.