PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بنظر شما چه گوشی میتواند جایگزین خوبی برای هیولای وفادار ( HD2 ) باشد !!!؟؟؟

son_1981
08-01-2015, 09:28
با سلام خدمت یکایک شما عزیزان

بنده حدود 6-7 سالی هست که گوشی HD2 یا به قول معروف هیولای کمر باریک

را دارم و خوب ، الحق و النصاف از بس ویندوز های متفاوت و همچنین با ظهور اندروید

رام های اندرویدی متفاوت روی این گوشی عجوبه نصب کردم ، خودم دیگه خسته شدم :cg:

ولی این عجوبه وفادار برای رو کم کنی من هم که شده همچنین داره پابه پام

راه میاد و هیچوقت ناامیدم نکرده ..... :di:

از طرفی همانگونه که مستحضر هستید گوشی HD2

از تکنولوژی 7-8 سال پیش تبعیت میکنه ، و خوب cpu و ram این گوشی

برای اجرای برنامه ها ، بازی ها و .... سنگین و قوی اندرویدی که هر روز

در حال توسعه و آپدیت شدن هست کمی ضعیف است ......

و گوشی در اجرای برنامه ها مشکل دارد و یا به عبارتی اون سرعت باید و شاید را ندارد ...

البته انتظاری ازش نیست و همینکه یک گوشی که مادرزادی ویندوز موبایل

بوده ، توانسته به سیستم عامل اندروید هم جواب دهد ، و فعلا ماها را از خرید گوشی

جدید بی نیاز کرده بنظر بنده جای تشکر و قدردانی از هیولا را داره

داره ........ :dn:

لذا با توجه به موردی که خدمت تون عرض کردم بنده تقریبا تصمیم گرفتم تا

گوشی بروز و البته گوشی که لیاقت جایگزینی این هیولا را داشته باشه خریداری کنم

بعضا نظرات دوستان را شنیده ایم ولی خوب به چند نظر نمیشه اکتفا کرد :

به عنوان مثال دوست عزیزم آقا محمد نظرشون اینه :

برای جایگزین کردن منتظر گوشی هیما هستم تا ببینم چطوره. اگر سرش به تنش نیرزه همون M8 به نظرم جانشین شایسته ای برای HD2 هست.

و اما دوست عزیز م آقا مصطفی نظرشون برای جایگزین شدن اینه که :

در مورد گوشی جایگزین، به نظر من فقط نکسوس 6 میتونه عصای رهبری HD2 رو تحویل بگیره :4:

و باز محمد عزیز نظرشون اینه که :

عجالتا نکسوس 6 واقعا عالیه، اما اگر با هیما که البته هنوز معرفی نشده مقایسه کنید علت صحبت من رو متوجه میشید.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6604&idPhone2=6891

برتری های هیما کم نیست: جدای از ساخت توسط htc،

1. داشتن چیپ 64 بیت با cpu هشت هسته ای
2. برخورداری از اسلات کارت حافظه
3. برخورداری از رادیو و پورت مادون قرمز
4. سایز مناسب تر (5 در برابر 6 اینچ)
5. گوریلا ورژن 4 که یک جهش نسبت به گوریلا ورژن 3 هست
6. دوربین پشت و جلوی قویتر
و ....

که نکسوس از اونها بی بهره است. البته اگر هیما زمان معرفی ضایعمون نکنه!!!

ضمنا هر دو باتری شون غیر قابل تعویض هست که از نظر من هم میتونه عیب باشه اما نه از جهت ریست کردن بلکه ندرتا برای نیاز به باتری زاپاس.

خوب چندی از نظرات را خواندید ، و واقعا نمیشه گفت که چه گوشی جایگزین خوبی

برای این هیولا بحساب میاد .....

لذا بنده این تایپیک را ایجاد کردم تا نظرات دوستان عزیز را هم بدانم

لطفا نظر خود را در مورد گوشی جایگزین و درخور و با اصالتی همچون خود HD2

بفرمائید تا بشه نتیجه گیری کرد .

با تشکر از تک تک شما عزیزان ..... :fl:

™EXITMOOD
08-01-2015, 14:55
مکانی که تاپیک ایجاد شده مناسب نیست، اما به دلیل اینکه سایر بخش های مرتبط به hd2 بازدید چندانی نداره و بر بازدید ترین بخش همین قسمت اندروید هست، تاپیک میتونه به کار خودش ادامه بده.
من خودم مدتها پیش می خواستم چنین تاپیکی رو با امکان نظر سنجی ایجاد کنم که بنا به دلایلی منصرف شدم.

اما مسئله جایگزینی Hd2 به دو صورت هست، برای استفاده شخصی یا برای توسعه و دولوپری؟

در مورد اول که بستگی به خودد شما داره و سلیقه کاربر حرف نخست رو می زنه... البته اگر انتظار ساپورت مداوم رو دارید می تونم بگم شرایطی که برای hd2 پیش اومد یک استثنا بود و تقریبا تکرارش دور از ذهنه... مثل اولین سفر انسان به ماه! در کل توضیحش مفصله اما بعیده گوشی ها و دستگاه های دیگه به این شکل مورد عنایت توسعه دهندگان و هکر ها قرار بگیرند، هرچند سخت افزار در خور و قوی داشته باشند؛ چون این تنها مرتبط با سخت افزار قوی نیست.. اما اگر این اتفاق بخواد بیافته، می تونه روی سری نوت سامسونگ تکرار بشه، البته اون هم نه در ابعاد Hd2 اما در کل توجه توسعه دهندگان به این سری، این فرضیه رو محتمل تر می کنه. (این حرف من به معنای این نیست که سری نوت جانشین hd2 هست)

اما در مورد دوم اگر شما یک توسعه دهنده هستید، می تونید یکی از گوشی های قوی به روز که امکان بازگشایی بوت لودر اون فراهم هست رو به عنوان یک دستگاه دولوپری انتخاب کنید. مثل کوچ کردن کوتلا به M7. البته باز هم این گوشی خبر ساز نشد و من مطمئن نیستم که کوتلا روی گوشی مذکور مونده باشه.

در نهایت اگر بک مصرف کننده عادی هستید بهتره hd2 رو به عنوان یک یادگاری حفظ کرده و مانند بقیه دوستداران تکنولوژی، یک گوشی مناسب با توجه به نیازهاتون انتخاب و چند سالی رو ازش استفاده کنید.

hu016865
08-01-2015, 18:42
من خودم نظرم m8 بود.ولی خب به دلایل مالی نتونستم پارسال بخرمش.
الان منتظر هیما هستم ببینم چطور گوشی از آب درمیاد.نکسوز 6 هم خوبه .
البته راستش رو بخواهید فکر نکنم اصلا دیگه دنبال این برم که یه گوشی پیدا کنم که 1000 تا را مختلف داشته باشه.
شاید هم برم به سمت ویندوزفون که فکر کنم آینده روشنتری نسبت به اندروید داشته باشه.
سرچ کردم برای m8 ویندوزی ولی اینجا پیدا نشد باید از ebay خرید.
در مورد hd2 هم راضی بودم یه رام بی دردسر و سبک و روون داشته باشم تا 100 تا رام که هر کدوم یه ایرادی دارن.

s.mohammad
08-01-2015, 19:38
یکی از نکات همینه که ام 8 هر دو سیستم عامل اندروید و ویندوز فون رو به صورت رسمی و با یک سخت افزار کاملا یکسان دریافت کرده و این در تاریخ بی سابقه هست! قاعدتا میشه مدل اندروید خرید و بعد روی اون ویندوز فلش کرد. اهل فن باید نظر بدن. ولی خب اگر بشه خیلی از این جنبه هیجان انگیزه. ضمن اینکه مموری کارت هم میخوره و قاعدتا باید بشه حتی بوت دوگانه ویندوز و اندروید ساخت براش. آقا ایلیا که خودشون دولوپر هستن نظرشون در این خصوص صائب هست چون حساب ویندوز فون از ویندوز موبایل قدیم کاملا جداست.

اما باید اذعان کرد که اساسا رقبا الآن زیادند. اون زمان بجز اچ تی سی شما اصلا انتخاب دیگه ای نداشتی و همین باعث شد اون نسل وفادار دولوپرها شکل بگیره ولی الآن سامسونگ، ال جی، سونی، موتورولا و حتی بعضی از چینی ها قد علم کردن و دولوپر ها یه جورایی پراکنده شدن.

hu016865
08-01-2015, 21:43
من جایی خوندم که امکان اینکه روی گوشی m8 اندرویدی وینفون نصب کنی وجود نداره.دلایل زیادی هم داشت که من الان یادم نیست.

Mo30HD2
08-01-2015, 21:53
ببینید دوستان، وقتی میگیم جانشین برای HD2 ، باید مشخص شه که از جانشین چه انتظاری داریم!

اگر انتظار دارید که جانشینی که انتخاب میکنید، یه قهرمانی مثل HD2 باشه، به نظرم انتظار بی جاییه و این اتفاق هیچوقت رخ نمیده! اینکه HD2 ، اچ‌دی‌2 شد، دلایل بسیار بسیار زیادی داشت! همه این دلایل باید واسه گوشی جانشینتون رخ بده که اون گوشی مثل HD2 بشه براتون ...
HD2 توی دوره ای که به بازار اومد، رقبای کمی داشت و توی اون دوره صفحه بسیار خوب و خفنی داشت، سی‌پی‌یوی بالایی داشت و با توجه به تعداد انتخاب های اونموقع، یک گزینه رویایی بود! همین باعث شد که تعداد بسیار زیادی از مردم و دولوپر ها به سمتش برن (میبینیم هنوزم که هنوزه بعضی کاربرای جدید وارد سایت میشن که HD2 دارن :4:).
حالا با همه این اوصاف یهو مایکروسافت آپدیت 7 داد و نه از طرف مایکروسافت و نه از طرف htc هیچ حمایتی واسه این گوشی انجام نشد! بعد از سمتی دولوپر های قدرتمندی مثل کوتلا اومدن و این گوشی رو HD2ای کردن که الان میشناسید
اگه HD2 الان HD2 شده، دلیلش این نیست که فقط 4 تا رام براش پورت شده! انصافا بعضی گوشی های سامسونگ هم ساپورت خوبی میشن (نمونش گلکسی اس). اما اینکه این گوشی معروف شد، به خاطر اینه که توی شرایط خیلی سختی خودش رو بالا کشید! مثل دونده ای که به پاش وزنه زنجیر کنی و بعدش اون دونده قهرمان شه!

این همه سرتون رو به درد آوردم و تاریخ گفتم که در نهایت بگم خیال یه همچین جانشینی رو از سرتون بیرون کنید :4: توی این دور و زمونه دیگه چنین اتفاقی نمیوفته!

اما یه مدل جانشین دیگه هم میشه واسه این گوشی انتخاب کرد!
جانشینی که مدت زمان خیلی خوبی ساپورت رسمی بشه، و احتمالش رو بدید که تا چندی بعدش هم ساپورت غیر رسمی رو داره!
در این مورد اگه دست روی هر پرچمداری از پرچمدارای htc ، سونی و سامسونگ بذارید، تا سالیان سال رام رسمی ، و تا چند وقت بعدش ساپورت بسیار قوی غیر رسمی رو دارید!

از اینجا به بعدش سلیقه ای میشه!
شخصا به کمپانی موتورولا علاقه دارم! نه به خاطر نکسوس 6 که سرور و سالار همه ماست :4: ، کلا گوشی های قدرمند (به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری) میده و پشتیبانی رسمی گوشی هاش عالیه (توی غیر رسمی نسبت به بقیه ضعیفتره)

در مورد one m7 که کسی بش فکر نکنه! شاید این گوشی کوتلا رو داره، اما دوره‌ش تموم شده! در مورد one m8 انتظار داشتم دوال بوت وینفون و اندروید رو بگیره که تا بحال هیچ خبری در موردش نشنیدم و دیگه بعید میدونم از این به بعد کسی کاری بکنه (شایدم کاری بکنه :4:)

من خودم به فکر خریدن گوشی جدید هستم و نکسوس 6 شدیدا چشمم رو گرفته . البته یه مقداری از نصب رام و این مسائل خسته شدم! واقعا فعالیت توی انجمن تمام انرژیمو میگیره و همین مساله باعث شده به آیفون 6 هم فکر کنم (لازمه بگم که بهترین پلتفرم حال حاضره!)
در رده بعدی htc hima و سونی زد3 (یا زد4 که هنوز نیومده) هم گزینه های خوبی هستن

نکته ای که لازمه بگم، اینه که شخصا وقتی میخوام گوشی انتخاب کنم، مقدار فضای RAM خیلی برام مهم تره! به نظرم گوشیهای فعلی از نظر cpu واقعا قوی هستن! خیلیهاشون بسیار بیشتر از نیاز ما قدرت پردازش دارن! اما توی رم خیلی دقت داشته باشید که گوشی که انتخاب میکنید، رم بالاتری نسبت به سایر گزینه هاتون داشته باشه! چه بسیار گوشی های htc که به خاطر همین مساله از گرفتن آپدیت های جدید محروم شدن!

m.naji
09-01-2015, 22:48
سلام

به نظر من فقط روی این گزینه ها فکر کنید برای جایگزین HD2 :

- یک گوشی از برند موتورلا
- یا از سری نت سامسونگ (نت 3 به بالا)

son_1981
10-02-2015, 07:39
دوستان محترم نظرتون راجع به این گوشی چیه ؟؟؟

http://www.axgig.com/images/85323708534509654901.jpg

قیمت فعلی بازار چقدر هست ؟؟؟

بچه ها اون قسمت مربع شکل زیر دوربین چیه -- حسگر اثر انگشت برای باز کردن گوشی یه ؟؟؟

در مقایسه با سامسونگ گلکسی نوت 5 -- حرفی برای گفتن داره یا نه ؟؟؟ :bb:

son_1981
10-02-2015, 07:40
و اما در این سایت (http://www.taraznews.com/content/42097) نوشته این گوشی

طراحی جدیدشرکت htc هست

میخواستم ببینم واقعیت داره یا نه ؟؟؟

http://www.axgig.com/images/46274733439278340463.jpg

Mo30HD2
10-02-2015, 09:33
و اما در این سایت (http://www.taraznews.com/content/42097) نوشته این گوشی

طراحی جدیدشرکت htc هست

میخواستم ببینم واقعیت داره یا نه ؟؟؟

http://www.axgig.com/images/46274733439278340463.jpg

سلام عزيز
خير! رابط كاربريش مال سامسونگه و كلا يه طرح مفهوميه و لزوما اين طرح وارد بازار نميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

son_1981
10-02-2015, 10:33
مصطفی جان نظرتون راجع به گوشی htc one max ( پست شماره 8 ) چیه ؟؟؟

reza MD
12-02-2015, 15:17
سلام دوستان
من مدت هاست که چراغ خاموش میام توی انجمن هیولای خاطره انگیز و می رم تا اینکه این تاپیک رو دیدم
داستان اچ.دی.تو و علاقه ای که بین کاربرها به وجود آورد فکر کنم تکرار نشدنیه، اون هم توی این رقابت پر سر و صدای کمپانی ها که هر سال گوشی های جدید رو با ان چنان آب و تابی معرفی می کنن که گوشی های سال قبلشون بلافاصله به فراموشی سپرده می شن.
من m7 مشکی رو به خاطر شباهت ظاهری تقریبیش پیشنهاد می دم.

Sent from my HTC One using Tapatalk