PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش جامع نصب انواع سیستم عامل ها به روی هیولای وفادار به روش MAGLDR

Mo30HD2
23-02-2015, 21:37
996893

با سلام خدمت تمامی دوستان و عزیزان!

قصد دارم توی این آموزش نحوه نصب اندروید و ویندوز فون به روی هیولای وفادار رو به شما آموزش بدم! البته از طریق MAGLDR .
شما دوستان قبلا نصب به روش CLK رو از طریق آموزشی که دوست عزیزم ایلیا توی انجمن پست کرده به خوبی یاد گرفتید! اما من قصد دارم نصب به روش MAGLDR رو هم به شما آموزش بدم.

اما این سوال پیش میاد که چرا MAGLDR ؟
واقعا چرا مگلودر؟ وقتی خود من معمولا از CLK استفاده میکنم! :4:
خب مگلودر ویژگی های خاص خودش رو داره!که این ویژگی ها عبارتند از:

دوال بوت وینفون و اندروید
سویچ راحت بین رام های NAND و NativeSD
ساپورت rmnet
ساپورت نصب اندروید و ویندوز فون و ویندوز موبایل
دارا بودن یک بازی توی خود بوتلودر :4:

در هر صورت!
تمامی اینها رو گفتیم که بریم به سمت آموزش اصلی!
یه استراحت بکنید برگردید! راه درازی رو در پیش داریم!

MAGLDR چیست؟
مگلودر یک بوتلودر کاستوم برای HD2 هستش که به وسیله فردی به اسم Cotulla و همچین تیم Dark Forces Team (به اختصار DFT) برنامه نویسی شد! این بوتلودر امکانات گسترده ای رو برای HD2 فراهم کرد که در قسمت قبل به بیشتر اونها اشاره کردم.

روش نصب مگلودر
کم کم داریم به قسمت های اصلی آموزش می رسیم! در ابتدا باید مگلودر رو روی دیوایسمون نصب کنیم! برای نصب ملگودر باید امکانات زیر رو فراهم کنیم:

مقداری دانش عمومی در مورد کار کردن با گوشی و کامپیوتر
یک دستگاه HTC HD2
یک کامپیوتر یا لپ تاپ مجهز به ویندوز xp یا 7 (روی ویندوز 8 و بالاتر هم تست شده! اما بهترین سازگاری با این 2تا ویندوز هستش)
یک کابل سالم usb برای اتصال به سیستم
شارژ باتری بالای 50 درصد
نصب بودن Microsoft ActiveSync (برای ویندوز xp) و یا Windows Mobile Device Center (برای ویندوز 7)
نصب درایور های اندروید روی سیستم
نصب کردن HardSPL 2.08 به روی گوشی
نصب رادیو رام (پیشنهاد من رادیو 2.15)

حالا میریم که بالاخره مگلودر رو روی هیولای پیر نصبش کنیم! برای این کار باید روش های زیر رو انجام داد:

فایل DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.rar رو از اینجا (http://d-h.st/O4mp) دانلود کنید.
فایلی رو که توی مرحله قبل دانلود کردید، به وسیله ابزاری مثل winrar از حال فشرده خارج کنید!
برای امنیت بیشتر و جلوگیری از بریک شدن گوشی (این گوشی بریک بشو نیست :4:) آنتی ویروس رو موقتا غیر فعال کنید.
گوشی رو خاموش کنید
حالا با نگه داشتن دکمه ولوم پایین و پاور گوشی رو روشن کنید! هم اکنون به صفحه سه رنگ منتقل میشید!
حالا usb رو به گوشی وصل کنید. نوشته موجود در رنگ سفید (توی بوتلودر) باید از Serial به USB تغییر پیدا کنه.

996894

حالا وارد فایلی که توی مرحله اول دانلود کردید بشید (که همچنین اون رو از حالت فشرده هم خارج کردید) و روی ROMUpdateUtility.exe کلیک کنید

996895

در این قسمت همگی استاد هستیم! تمامی next ها رو بزنید و برنامه رو نصب کنید! (توجه کنید که حین نصب برنامه کار اضافه ای با سیستم انجام ندید و مراقب باشید که اتصال usb قطع نشه)
تبریک میگم! مگلودر روی گوشی شما نصب شد!

قبل از اینکه قسمت های مختلف مگلودر رو براتون معرفی کنم، لازم میدونم که روش کار کردن با مگلودر رو بهتون یاد بدم!

روش کار کردن با مگلودر
کار کردن توی مگلودر یک امر بسیار پیش پا افتاده‌ست اما از اونجایی که سعی دارم آموزش به زبان ساده باشه، اون رو توضیح میدم!
توی مگلودر به وسیله دکمه های ولوم بالا و پایین میتونید توی منو به گشت و گذار بپردازید :4:
هر وقت گزینه ای از منوی مگلودر highlight شد، به کمک دکمه call میتونید اون رو انتخاب کنید!
برگشت از یک محیط به محیط قبلی به وسیله دکمه back انجام میشه .

معرفی قسمت های مختلف مگلودر

996896

Boot WPH: به کمک این گزینه میتونید Windows Phone 7 رو بوت کنید.
Boot AD SD: این گزینه به جهت بوت کردن اندروید از روی SD هستش!
Boot AD NAND: این گزینه برای بوت کردن اندروید نصب شده به روش Nand و یا Nand DataOnEXT هستش.
USB MassStg: این گزینه شما رو قادر میکنه که هنگامی که توی مگلودر هستید، با وصل کردن usb به کامپیوتر، بتونید به اطلاعات موجود توی مموری دسترسی داشته باشید (کار رم ریدر رو انجام میده). از این قابلیت میتونید برای انتقال اطلاعات از کامپیوتر به مموری (و برعکس) استفاده کنید که شخصا از اون واسه کپی کردن رام توی مموری استفاده میکنم .
USB Flasher: یکی از مهمترین و پرکاربردترین گزینه های مگلودر هستش. از این گزینه برای نصب کردن Windows Phone 7 ، ریکاوری و همچنین اندروید (دیگه توی این دور و زمونه رامهای اندرویدی که با usb flasher نصب بشن وجود ندارن) استفاده میکنیم.
USB TTY: این گزینه برای کاربرهای حرفه ای کاربرد داره و ما کاری به اون نداریم! از طریق این گزینه میتونید به کمک usb با TTY terminal کار کنید.
AD Hardreset: اگر بخواید اندروید نصب شده روی حافظه داخلی رو Hard Reset کنید، این گزینه به دردتون میخوره! کاری که این گزینه انجام میده همون وایپ کردن دیتا و کش هستش که قبلا توی ریکاوری انجام میدادیم! این گزینه اندروید شما رو به حالتی میبره که انگار تازه اون رو نصب کردید
AD Recovery: اگر قبلا (از طریق usb flasher) ریکاوری (ClockWorkMod) رو روی گوشی خودتون نصب کرده باشید، به کمک این گزینه میتونید اون رو بوت کنید! همونطوری که میدونید از طریق CWM میشه اندروید رو روی گوشی نصب کرد و یا خیلی کارهای دیگه انجام داد
Tetris: این گزینه یک بازی رو برای شما پلی میکنه! بیشتر از این در مورد تتریس صحبت نمیکنم. مطمئنا شما خودتون بلدید باهاش کار کنید :4:
Services: این قسمت خودش شامل منوی دیگری هست که شامل گزینه های زیر میشن:

BootSettings: به شما این اجازه رو میده که مشخص کنید دستگاه چطوری بوت بشه. این قسمت خودش شامل گزینه های زیر هستش:

Boot source: به وسیله این قسمت مشخص میکنید که بوتلودر به صورت اتوماتیک چه نوع سیستم عاملی رو بوت کنه! گزینه هایی که در اینجا باهاشون مواجه میشیم شامل گزینه های زیر هستن:

Android from SD: اگر این گزینه رو انتخاب کنید، مگلودر در هر بار ریستارت شدن، به صورت اتوماتیک اندرویدی که به صورت NativeSD نصب کرد رو بوت میکنه
Android from NAND: این گزینه به صورت اتوماتیک اندرویدی که به روش Nand و یا Nand DataOnEXT هستش رو بوت میکنه
WPH from NAND: و این گزینه برای بوت کردن اتوماتیک وینفون از حافظه نند هستش

AlwaysMenu: این گزینه مشخص میکنه که آیا منوی مگلودر در هر بار روشن شدن گوشی نشون داده بشه یا اینکه مستقیما سیستم عامل رو بوت کنه!
AD SD Dir: این گزینه در نصب NativeSD بسیار کاربرد داره! به کمک این قسمت شما مشخص میکنید که هرگاه قرار باشه بوت از طریق SD داشته باشیم، چه فولدری از SD رو باید بوت کنیم! (همونطوری که میدونید از طریق مموری میشه ریکاوری و یا رام رو بوت کرد)

DMESG to SD: این گزینه برای کاربرهای حرفه ای و توسعه دهنده ها استفاده میشه! به وسیله این گزینه میتونید فایل DMESG log رو تهیه کنید که گزارشی از کارهای کرنل هستش
DumpUDtoSD: این گزینه برای HD2 فعال نیست و دارای باگ های زیادیه
UseLast24NAND: این ویژگی به شما اجازه میده که از 24 مگابایت آخر حافظه نند گوشی استفاده کنید! تا بحال این رو تست نکردم.
ClearSD MBR: این گزینه تمام اطلاعات موجود روی مموری رو پاک میکنه!

Reset: برای راه اندازی مجدد دستگاه استفاده میشه
PowerDown: گوشی رو خاموش می کنه

روش های مختلف نصب سیستم عامل و ریکاوری به وسیله مگلودر
حالا که مگلودر رو نصب کردید و همچنین با قسمت های مختلف اون آشنا شدید، نوبت به نصب ریکاوری و سیستم عامل برای این هیولای پیر رسیده!
روش های مختلفی برای نصب سیستم عامل روی HD2 وجود داره که من به تعدادی از اونها اشاره میکنم و به ترتیب در پست های بعدی به آموزش نصب اونها می پردازم!

نصب ریکاوری CWM
نصب اندروید به روش Nand و یا Nand DataOnEXT
نصب اندروید به روش NativeSD
نصب ویندوز فون 7
دوال بوت ویندوز فون 7 و اندروید

Mo30HD2
24-02-2015, 12:10
خیلی خب دوستان! تا به اینجای کار مگلودر رو روی گوشی نصب کردیم و به صورت کامل با تمام بخش های اون آشنا شدیم! الان قصد داریم پارتیشن تیبل رام رو تنظیم کنیم و ریکاوری رو نصب کنیم!
همونطوری که میدونید ریکاوری های کاستوم زیادی برای گوشی های اندرویدی موجوده که از معروف ترین اونها میشه به CWM و Extended Recovery اشاره کرد!
هر کدوم مزیت های خاص خودشون رو دارن اما من توی این آموزش سعی میکنم مطلب رو طوری بیان کنم که بتونید هر دوتاش رو نصب کنید!
در ابتدای کار بهتره که ریکاوری مورد نظر خودتون رو دانلود کنید!

CWM Recovery
size: 3.83 MB (http://d-h.st/xcT)

Extended Recovery 2.6.3.4
Size: 7.52 MB (http://d-h.st/2OzR)

Extended Recovery 2.8.1.0
Size: 7.49 MB (http://d-h.st/lbp5)

توجه کنید که 2 نسخه از Extended Recovery رو برای دانلود گذاشتم! ورژن 2.6 سالیان ساله که داره تست میشه و اما ورژن 2.8 به تازگی منتشر شده و من اون رو برای MAGLDR آماده کردم! توی تستی که انجام دادم رام نکسوس 2.7 رو به درستی نصب و اجرا کرد!

در هر صورت!
بریم که به آموزش نصب ریکاوری بپرداریم!

ابتدا یکی از ریکاوری ها رو دانلود کنید! (فرقی نداره کدومش رو دانلود میکنید! اما من آموزش رو بر اساس Extended Recovery 2.8.1.0 جلو میبرم)
حالا فایل دانلود شده رو به وسیله winrar یا 7zip از حالت فشرده خارج کنید!
گوشی رو روشن کنید و وارد محیط مگلودر بشید!
حالا وارد گزینه پنجم یعنی USB Flasher بشید. (توجه کنید که وقتی وارد این گزینه میشید باید عبارت ... wait usb رو مشاهده کنید! وقتی که usb رو به کامپیوتر وصل میکنید این عبارت به wait usb ... usb تبدیل میشه! و این نشون دهنده اتصال گوشی به کامپیوتر هستش! برای اینکه به این وضعیت برسید ، نصب بودن درایورهای مگلودر ضروریه!)
حالا وارد فولدر ریکاوری بشید (که قبلا دانلود و از حالت فشرده خارج کردید)
توی این فولدر فایلی به اسم flash.cfg وجود داره که باید اون رو به وسیله یک ادیتور باز کنید! (پیشنهاد بنده NotePad هستش)
در اینجا با چند خط نوشته روبرو میشید که مربوط به پارتیشن تیبل رام هستن! پس عدد هر قسمت رو با توجه به پارتیشن تیبل رام مورد نظرتون تغییر بدید! (من عدد های زیر رو برای نکسوس 2.7 تنظیم کردم)

misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr 10M recovery.img
boot yboot|ro 5M
system ya 285M
cache ya 5M
userdata ya|asize|hr allsize

نکته ای که لازم میدونم به اون اشاره کنم اینه که هیچ وقت به مقدار حجم ریکاوری دست نزنید! (این مقدار برای ریکاوری های مختلف عددهای مختلفی داره که من خودم اونها رو تنظیم کردم و واسه دانلود گذاشتم)

فایل flash.cfg رو سیو کنید و از اون خارج بشید
حالا همزمان که به usb flasher وصل هستید، فایل DAF.exe رو اجرا و نصب کنید (توجه کنید که اگه اینستالر DAF اررور داد، احتمالا مشکل از ارتباط باشه! پس یک دور usb رو در بیارید و از نو وصل کنید!)
تبریک میگم! ریکاوری مورد نظر با پارتیشن تیبل مربوط به رام نصب شد.
گوشی ریبوت میشه و دوباره به منوی مگلودر بر میگرده!
حالا از طریق گزینه هشتم یعنی AD Recovery میتونید وارد ریکاوری بشید.

معرفی قسمت های مختلف ریکاوری
درسته که 3تا ریکاوری مختلف رو برای دانلود قرار دادم و این ریکاوری ها هرکدوم ظاهر و ساختار خودشون رو دارن! اما اصول همه اونها یکیه و یک کار رو انجام میدن! توضیحاتی که اینجا بیان میکنم بر پایه Extended Recovery 2.8.1.0 هستن اما این توضیحات با اندکی تغییر توی سایر ریکاوری ها جواب میده و فقط نیاز به یکمی خلاقیت از جانب شما عزیزان داره.

996926

Install: همونطوری که از اسمش پیداست، برای نصب کردن رام، مد و پچ به کار میره! فرمت تمامی اینها باید zip باشه
Wipe: برای فرمت کردن اطلاعات موجود در پارتیشن های مختلف حافظه داخلی و همچین مموری به کار میره که شامل این بخش ها هستش:

Wipe All But SD Card: که حالت پیشفرض وایپ هستش! یعنی اگر شما توی همون صفحه اصلی وارد گزینه وایپ بشید و اون دستگیره پایین صفحه رو به سمت راست swipe کنید، تمامی اطلاعات موجود در Data ، Cache ، Dalvick و همچنین SD-EXT فرمت میشن! معمولا این گزینه کار شما رو راه میندازه!
Format DATA: این گزینه باعث پاک شدن اطلاعات پارتیشن Data میشه! به این معنی که تمامی دیتاهای برنامه ها، برنامه و اطلاعات موجود در حافظه داخلی پاک میشن!
Advanced Format: با استفاده از این گزینه میتونید مشخص کنید که چه پارتیشن هایی باید فرمت بشن.

Backup: توی این قسمت شما قادر هستید که از تمامی اطلاعات موجود در گوشی بک آپ بگیرید! شما میتونید مشخص کنید که از اطلاعات موجود در کدامیک از پارتیشن ها بک آپ گرفته بشه! این حالت برای وقتی مناسبه که شما زیاد رام عوض میکنید! به این ترتیب از یک رام که برنامه ها و تنظیمات مورد نظرتون رو روش اعمال کردید بک آپ تهیه میکنید و هر وقت که لازم بود اونها رو restore میکنید.
Restore: فایل بک آپی که توی مرحله قبل ایجاد کردید رو میتونید از طریق این قسمت به گوشی خودتون برگردونید.
Mount: در این قسمت میتونید اتصال پارتیشن های مختلف رو قطع و یا وصل کنید! از مهمترین مزایای این قسمت قابلیت USB Storage هستش که به شما این قابلیت رو میده که از توی کامپیوتر اطلاعات موجود در مموری رو مشاهده کنید و اگه فایلی رو لازم دارید کپی کنید.
File Manager: یک فایل منیجر عالی درون ریکاوری! به کمک این قسمت میتونید مموری رو از طریق ریکاوری مدیریت کنید و هرگونه عملیات copy ، move ، rename ، delete و تعیین permission رو به روی فایل ها اعمال کنید
Advanced: این قسمت برای کاربران حرفه ای کاربرد بسیاری داره که شامل بخش های زیر هستش:

Copy Log to SD: برای کپی کردن فایل log.txt ریکاوری توی مموری هستش
Fix Permissions: کار این بخش تعیین مجدد permission هاییه که به درستی اعمال نشده یا اصلا اعمال نشدن!
Terminal Command: برای اجرای دستورات ترمینال کاربرد داره
ADB Sideload: برای اجرای دستورات مربوط به ADB
Partition SD Card: برای ایجاد پارتیشن های EXT3 یا EXT4 و همچنین SWAP به روی مموری کاربرد داره! توجه کنید که این قسمت باعث میشه اطلاعات موجود روی مموری پاک بشن! پس مراقب باشید
Reboot: شامل قسمت هایی برای ریبوت کردن و لود شدن سیستم، ریکاوری، بوتلودر و همچین خاموش کردن گوشی هستش.

همچنین قسمت هایی برای تنظیمات ریکاوری و تغییر تم وجود داره که سعی کنید به اونها کاری نداشته باشید.

Mo30HD2
24-02-2015, 14:58
در حال حاضر تمامی شرایط برای نصب رام به روی هیولای پیر مهیا شده! اولین کاری که لازمه انجام بدید اینه که یه رام مناسب برای خودتون انتخاب کنید! اگر تا به حال رامی رو انتخاب نکردید، میتونید وارد تاپیک زیر بشید و بهترین رام های موجود برای HD2 رو به تفکیک ورژن مشاهده و دانلود کنید.

تاپیک معرفی بهترین رام‌های موجود برای هیولای پیر ، به تفکیک ورژن اندروید (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=338035)

خیلی خب! با فرض اینکه یک رام مناسب رو انتخاب کردید، میریم که ادامه آموزش رو دنبال کنیم!
امروزه تمامی رامها از طریق Aroma Installer نصب میشن که این اینستالر یک محیط کاملا ویژوال با دسترسی به تاچ رو برای شما فراهم میاره!
شما توی این محیط علاوه بر اینکه میتونید شخصی سازی هایی رو توی نصب رام انجام بدید، میتونید متد نصب رام رو هم مشخص کنید! متدهای اصلی نصب رام 4 مدل هستن:

NAND
NAND DataOnEXT
NativeSD
DirectSD (که قبلا توی این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=330492) روش نصبش آموزش داده شده)

البته اخیرا اینستالر جدیدی برای هیولای پیر نوشته شده که به کمک اون شما قادر هستید رام رو به روش های بسیار جدیدتر و متنوع تری نصب کنید اما به صورت پایه این 4 تا مورد گزینه های اصلی نصب هستن!
در هر صورت!
توی این پست قصد دارم که روش های نصب NAND و همچنین NAND DataOnEXT رو به شما آموزش بدم!

996937

متد نصب NAND در مگلودر
این روش ابتدایی ترین روش نصب رام برای هیولای پیر هستش! در نصب رام به صورت نند تمامی رام توی حافظه داخلی نصب میشه. پس اگر شما صاحب نسخه EU (نسخه 512 مگابایتی HD2) هستید، شاید انتخاب این گزینه زیاد برای شما مناسب نباشه! چون بعد از نصب رام تقریبا فضایی برای نصب برنامه برای شما وجود نداره!
اما به هر حال لازم میدونم که روش نصب نند رو بهتون آموزش بدم.

رام دانلود شده (با فرمت zip) رو به مموری منتقل کنید
مموری رو درون دستگاه گذاشته و گوشی رو روشن کنید (شما میتونید فایل رو از طریق usb storage توی ریکاوری و یا مگلودر وارد مموری کنید! اما در اینجا من به کمک رم ریدر این کار رو انجام دادم)
وارد مگلودر شده و گزینه هشتم یعنی AD Recovery رو انتخاب کنید! (توجه کنید که اگر از قبل رامی رو روی دستگاه نصب کردید، توی این مرحله دستگاه سعی داره سریعا رام رو بوت کنه و وارد منوی مگلودر نشه! با نگه داشتن دکمه پاور میتونید از بوت شدن رام جلوگیری کرده و وارد منوی مگلودر بشید)
توی ریکاوری وارد قسمت وایپ بشید و دستگیره رو به سمت راست swipe کنید (با توجه به توضیحات پیشین در این مرحله Wipe all but SD رو انجام دادیم)
اندکی صبر کنید تا وایپ به صورت کامل انجام بشه
حالا توی منوی اصلی ریکاوری گزینه وارد بخش Install بشید
فایل زیپ رام مورد نظرتون رو از توی مموری فراخوانی کنید و سپس دستگیره رو به سمت راست swipe کنید
می بینید که وارد محیط Aroma Installer شدید.
این مرحله بسیار آسونه! فقط لازمه که Next رو بزنید و هر جا سوالی از شما پرسیده شد یا اینکه لازم بود شخصی سازی توی رام انجام بدید، بسته به رام مورد نظرتون اونها رو انجام بدید. اما توجه کنید که حین نصب سوالی با مضمون Install Type از شما پرسیده میشه که شامل گزینه هایی مثل « Nand ، Nand with DataOnEXT ، NativeSD و یا DirectSD » هستش! شما NAND رو انتخاب کنید
در نهایت وارد صفحه Installing خواهید شد و Progress Bar مربوط به نصب برنامه رو مشاهده میکنید. اندکی صبر کنید که تمامی فایل ها کپی بشه و شمارنده به 100 درصد برسه
با اتمام کپی شدن فایل ها، گزینه Next رو بزنید و در نهایت به صفحه پایانی میرسید که باید Finish رو انتخاب کنید!
نکته ای که لازمه بهش اشاره کنم اینه که بعد از بعضی از رام ها لازمه که یک سری پچ ها و مد های اضافه رو نصب کنید! در صورتی که چنین موردی برای شما وجود داشته باشه، سعی کنید که بعد از نصب رام ریبوت نکنید تا بتونید بلافاصله اون فایل ها رو هم نصب کنید
گوشی رو ریبوت کنید!
تبریک میگم رام به درستی نصب شد! توجه کنید که بوت اولیه یک مقدار طول میکشه و لازمه که حداقل 10 دقیقه روی انیمیشن بوت منتظر بمونید
رام بالا میاد و شما میتونید تنظیمات اولیه مربوط به رام رو انجام بدید

متد نصب Nand with DataOnEXT در مگلودر
به علت کمبود فضای نصب برنامه در روش نند، بعد ها روشی جدید به وجود اومد که توی اون کاربرها میتونستن مقداری از فضای مموری رو پارتیشن بندی کنن و اون فضا رو به عنوان حافظه داخلی به گوشی معرفی کنن! این روش به Nand with DataOnEXT شهرت پیدا کرد.
برای این منظور باید ابتدا یک فضای مشخصی رو روی مموری خودتون پارتیشن بندی کنید! برای پارتیشن بندی کردن مموری بهتره که فایل زیر رو دانلود کنید و ایجاد یک پارتیشن EXT رو آموزش ببینید:

آموزش پارتیشن بندی مموری (http://www.mediafire.com/download/q7da307qm8ndc5h/Amozeshe_Partion_bandi_EXT3.pdf)

توجه کنید که این آموزش برای پارتیشن EXT3 آماده شده! شما اون رو برای EXT4 انجام بدید.

نصب به روش DataOnEXT کاملا شبیه به روش نند هستش با این تفاوت که حین نصب گزینه Nand with DataOnEXT رو انتخاب میکنید

Mo30HD2
25-02-2015, 20:50
توی روش نند تا حدودی مراحل شبیه به CLK بودن اما نصب به روش NativeSD توی مگلودر و سی‌ال‌کی کاملا متفاوته!
در ابتدا باید اشاره کنم که رام مورد نظر شما باید حتما دارای قابلیت نصب به صورت NativeSD باشه تا بتونید اون رو به این روش نصب کنید. و همچنین نصب به این روش دیگه از طریق ریکاوری هایی که توی پست های قبل معرفی کردم امکان پذیر نیست و شما باید ریکاوری مخصوص رو نصب کنید.

997069

ابتدا ریکاوری مخصوص رو دانلود کنید:

4EXTR
Size: 5.52 MB (http://d-h.st/fNEJ)

نکته مهمی که باید به اون توجه داشته باشید اینه که نصب به روش NativeSD نیازمند ایجاد یک پارتیشن EXT4 به روی مموری هستش و کمترین حجمی که باید برای این پارتیشن در نظر بگیرید 1 گیگابایته.

NativeSD چیست؟
NativeSD روشی بسیار جدیدتر از سایر روش های پیشه که توی این روش پارتیشن های سیستم،کش،دیتا و ... همگی توی مموری ساخته میشن و رام هیچ ارتباطی با حافظه داخلی گوشی نداره! از این سو هرچقدر که سرعت مموری بیشتر باشه، سرعت رام شما هم بیشتر میشه.

آموزش نصب:

ابتدا 4EXTR.rar رو دانلود کنید و به وسیله winrar یا 7zip اون رو از حالت فشرده خارج کنید!
حالا فولدر 4EXTR رو که شامل فایلهایی مثل « initrd ، haret ، zImage و ... » هست توی روت مموری کپی کنید!
وارد منوی مگلودر بشید (توجه کنید که اگر از قبل رامی رو روی دستگاه نصب کردید، توی این مرحله دستگاه سعی داره سریعا رام رو بوت کنه و وارد منوی مگلودر نشه! با نگه داشتن دکمه پاور میتونید از بوت شدن رام جلوگیری کرده و وارد منوی مگلودر بشید)
توی منوی مگلودر گزینه دهم یعنی Services رو انتخاب کنید
وارد گزینه اول یعنی BootSettings بشید
حالا گزینه سوم، AD SD Dir رو انتخاب کنید
می بینید که فولدر های موجود توی روت مموری رو به شما نمایش میده، فولدر 4EXTR رو انتخاب کنید.
حالا توی منوی اصلی مگلودر گزینه دوم یعنی Boot AD SD رو انتخاب کنید
میبینید که ریکاوری مخصوص برای رامهای NativeSD بوت میشه.
توی ریکاوری گزینه ای به اسم wipe | format رو انتخاب کنید
توی صفحه جدید گزینه آخری یعنی wipe all partitions (except sdcard)i رو انتخاب کنید و yes - WIPE 'EM ALL رو بزنید
کمی صبر کنید تا عمل فول وایپ انجام بشه
توی منوی اصلی ریکاوری گزینه دوم یعنی install from sdcard رو انتخاب کنید و سپس choose zip from sdcard رو بزنید
رامی که میخواید به صورت NativeSD نصب بشه رو انتخاب کنید
وارد مراحل نصب میشید و توجه کنید که حین نصب ، روش نصب NativeSD رو انتخاب کنید
رام که نصب شد گوشی رو ریبوت کنید و دوباره وارد منوی مگلودر بشید
حالا دوباره مسیر Services > BootSettings > AD SD Dir رو دنبال کنید
فولدر NATIVESD رو به عنوان فولدر بوت مشخص کنید
توی منوی اصلی مگلودر Boot AD SD رو انتخاب کنید تا رام NativeSD شما بوت بشه
مراحل نصب به پایان رسید

اگر که مایل هستید در هر بار روشن شدن گوشی رامی که به صورت NativeSD نصب کردید بوت بشه، توی منوی مگلودر این آدرس رو دنبال کنید Services > BootSettings > Boot source و گزینه اول یعنی Android from SD رو انتخاب کنید

Mo30HD2
27-02-2015, 15:31
997222
خیلی خب! تا به اینجای کار تمامی روشهای نصب اندروید رو به خوبی یاد گرفتید. الان می خواهیم با همدیگه روی این هیولای پیر وینفون نصب کنیم!
گرچه که اینجا بخش اندروید هستش اما از اونجایی که میخوایم آموزشمون کامل و جامع باشه و اینکه از طرفی هم بخش وینفون یه مقداری خلوت شده ، آموزش نصب رو توی همین تاپیک می نویسم.نصب وینفون بسیار راحت تر و ساده تر از نصب اندروید هستش!
اما برای نصب وینفون یکسری پیشنیاز ها وجود داره که بهتره اونها رو رعایت کنیم.

پیش نیازها:

HSPL 2.08
تسک 29 (http://d-h.st/geKZ)
رادیو رام 2.12 (http://d-h.st/XXdV) (توجه کنید که رادیو رام مخصوص وینفون رادیوی 2.12 هستش و بهترین کارایی رو توی این نسخه شاهد هستیم)
یک رام ویندوز فون

تمام رام های ویندوز فون HTc HD2 + آموزش نصب (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=179353)

نکات مهم قبل از نصب:

نصب وینفون باعث پاک شدن تمامی اطلاعات حافظه داخلی و همچنین مموری میشه! پس از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید
استفاده از وینفون نیازمند داشتن یک اکانت لایو (http://www.live.com/)هستش. پس همین الان یک اکانت لایو بسازید و توی اون united states رو برای منطقه خودتون وارد کنید
استفاده از رام های ویندوزی نیازمند داشتن Activation Code هستش که توی این (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=128652)تاپیک در موردش توضیحاتی داده شده.

قبل از شروع آموزش لازم میدونم که از @tighoor (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=133862) و @$ SCARFACE $ (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=527237) عزیز بابت تمامی زحماتشون توی بخش وینفون تشکر کنم.

آموزش نصب:

HSPL 2.08 رو نصب کنید
Task29 رو انجام بدید
رادیو 2.12 رو نصب کنید
MAGLDR رو نصب کنید
حالا توی منوی مگلودر وارد Services بشید و UseLasr24NAND که قبلا کاربردش رو براتون توضیح دادم انتخاب کنید
توی قسمت Services گزینه ClearSD MBR رو انتخاب کنید. با این کار تمامی اطلاعات مموری از جمله پارتیشن EXT از بین میرن
مگلودر رو ریست کنید و سپس وارد USB Flasher بشید
گوشی رو به وسیله کابل به کامپیوتر متصل کنید
رامی که دانلود کردید رو از حالت فشرده خارج کنید و اون رو نصب کنید (معمولا فایل نصب رام دارای اسم DWI با فرمت exe هستش)
کمی صبر کنید تا اینستالر کار خودش رو انجام بده و پیغام موفقیت آمیز بودن نصب رو بهتون نشون بده
گوشی ریبوت میشه و می بینید که ویندوزفون شما در حال بوت شدنه
و در اینجا مراحل نصب به پایان رسید

اگر توی کارکردن با وینفون تازه کار هستید، بهتره که حتما این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=118055) رو مشاهده کنید.
اگر با مشکل باتری مواجه هستید، مشاهده این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=148137) میتونه کمکتون کنه.
قبل از پرسیدن هرگونه سوال، بهتره که بخش اختصاصی ویندوزفون (http://forum.mobilestan.net/forumdisplay.php?f=968) رو مطالعه کنید. مطمئنا کاربرهای اونجا توی این مورد از ما حرفه ای تر هستن

اگه نتونستید Activation Code بسازید، این کد میتونه کمکتون کنه:
TP4CF-GK479-Q9Q4Q-WPYRP-7YR4D

tighoor
02-03-2015, 14:58
بنده از تاپیک خیلی خوبتون تشکر میکنم مصطفی عزیز

Mo30HD2
09-03-2015, 12:14
998336
با تشکر از آبتین عزیز به خاطر توجهشون!
خیلی خب!
توی آخرین مرحله این آموزش میخوایم که وینفون و اندروید رو در کنار هم روی این هیولای وفادار نصب کنیم! شاید سخت ترین قسمت آموزش همین باشه.
لازم میدونم بگم که وینفون و اندروید برای استفاده از مموری ، از 2 مدل پارتیشن مختلف استفاده میکنن! به این معنی که وینفون اطلاعات اندروید رو نمیبینه و اندروید هم به همین صورت! پس برای این متد نصب بهتره که مموری هایی با حجم بالا در اختیار داشته باشین!

پیش نیازها:

آشنایی با مگلودر
بلد بودن چگونگی نصب وینفون
بلد بودن چگونگی نصب اندروید به روش NativeSD
نرم افزار MiniTool Partition Wizard

آموزش نصب:

ابتدا وینفون رو نصب کنید!
پس از اینکه وینفون بوت شد، این آدرس رو دنبال کنید: settings > about
دکمه reset your phone رو بزنید و Yes رو انتخاب کنید
گوشی ریبوت میشه! توی این مرحله اجازه ندید که گوشی دوباره بوت بشه (وقتی مگلودر رو دیدید، دکمه پاور رو نگه دارید تا منوی مگلودر ظاهر بشه)
حالا مموری رو در بیارید و با مموری ریدر به کامپیوتر وصل کنید
اگر به وسیله MiniTool Partition Wizard پارتیشن های مموری رو نگاه کنید، 2 پارتیشن میبینید! یکی با حجم 200 مگابایت و دیگری با حجم بیشتر

998337

حالا روی پارتیشن بزرگ تر Right Click کنید و گزینه Delete رو بزنید! میبینید که اون پارتیشن تبدیل به یک پارتیشن بزرگ Unallocated میشه!
حالا باز هم روی این پارتیشن Right Click و گزینه Create رو بزنید
در حال حاضر میخوایم که پارتیشن مربوط به وینفون رو ایجاد کنیم! نکته ای که لازمه بهش اشاره کنم اینه که این پارتیشن باید بیشتر از 50 درصد حجم مموری رو به خودش اختصاص بده! (اگه مموری 16 گیگ دارید، 9 گیگ اون رو باید برای این پارتیشن در نظر بگیرید!)
توی صفحه جدیدی که باز میشه، بسته به حجم مموری خودتون، عملی مثل عمل زیر رو انجام بدید یعنی یک پارتیشن Unformatted بسازید که در سمت راست قرار داره (آخرین پارتیشن مموری). با این تعاریف یک پارتیشن 200 مگابایتی در ابتدا و یک پارتیشن Unallocated در وسط قرار داره.

998338
998339

حالا توی MiniTool گزینه Apply رو بزنید، و صبر کنید تا عملیات پارتیشن بندی به اتمام برسه!
مموری رو وارد دستگاه کنید، و گوشی رو روشن کنید!
اجازه بدید وینفون بوت بشه و مرحله Setup Wizard رو پشت سر بگذارید
گوشی که بوت بشه، اگه باز هم به مسیر settings > about برید، خواهید دید که میزان فضای قابل استفاده توی گوشی شما کاهش پیدا کرده و تبدیل به میزانی شده که توی مرحله قبل پارتیشن بندی کردید!
گوشی رو خاموش کنید، مموری رو به مموری ریدر وصل کنید
وارد MiniTool بشید، در اولین نگاه متوجه میشیم که پارتیشن Unformatted به پارتیشن Other تغییر نام داده! این به این معنیه که کارمون رو درست انجام دادیم و پارتیشن مخصوص وینفون (Other) رو ایجاد کردیم.
حالا نوبت به ایجاد پارتیشن واسه اندرویده!
ابتدا پارتیشن 200 مگابایتی رو حذف کنید! مشاهده میکنید که حجم 200 مگابایت به پارتیشن Unallocated اضافه میشه

998340

حالا همه چیز برای ایجاد 2 پارتیشن برای اندروید آماده شده! پارتیشن اول برای کاربرد دخیره سازی فایلها(fat32) ، پارتیشن دوم برای نصب اندروید به صورت نیتیو اس ی (EXT4)
روی پارتیشن Unallocated رایت کلیک کنید و Create رو انتخاب کنید
توی صفحه جدید از سمت "راست" به سمت "چپ" بکشید و یک پارتیشن Primary رو با فرمت FAT32 ایجاد کنید! دقت کنید که فضای این پارتیشن رو طوری تنظیم کنید که فضای لازم برای نصب NativeSD اندروید برای پارتیشن EXT4 باقی بمونه ( حداقل 1گیگابایت )

998341

توجه کنید که در حال حاضر باید یک پارتیشن Unallocated به عنوان پارتیشن دوم مموری وجود داشته باشه

998342

روی پارتیشن Unallocated رایت کلیک کنید و یک پارتیشن Primary با فرمت EXT4 ایجاد کنید.
حالا روی پارتیشن آخری (پارتیشن Other که مربوط به وینفون هست) Right Click کنید و گزینه Set Partition As Primary رو بزنید.
حالا Apply کنید تا عملیات پارتیشن بندی انجام بشه!
توجه کنید که در نهایت باید با چنین چیزی مواجه بشیم:

998343

حالا همه چیز آماده ست تا رام رو به روش NativeSD نصب کنید! پس نصب کنید :4:
تبریک میگم! الان HD2 شما همزمان دارای وینفون و اندروید هست! به هیولاسوار بودنتون افتخار کنید!

Mo30HD2
09-03-2015, 12:31
آموزش به پایان رسید!
امیدوارم که تونسته باشم کمکی به شما عزیزان کرده باشم!

اما خواهشمندم به نکات زیر توجه کنید!

قبل از پرسیدن هرگونه سوال، ابتدا توی انجمن جستجو کنید، مطمئنا جواب سوالتون رو پیدا میکنید!

در صورتی که پاسخ سوالتون رو توی انجمن پیدا نکردید، میتونید توی همین تاپیک یا تاپیک مربوط به پرسش و پاسخ "سوال" بپرسید!
خواهشمندم که سوالاتتون رو توی پیغام خصوصی نپرسید چون من معمولا اول جاهایی که Mention و یا Tag شدم رو بررسی میکنم، بعدش PM ها رو! و جدا از این مسائل، زنده بودن انجمن به فعالیت های تک تک ما بستگی داره!
پس خواهشمندم که به این نکته توجه کنید :dr:

با احترام، Mo30HD2

son_1981
11-03-2015, 15:34
خیلی خیلی تشکر میکنم از آقا مصطفی عزیز که واقعا سنگ تمام گذاشتند

مصطفی جان داداش همیشه پرچم ت بالاست .... :dn:
==============================================

مصطفی جان وای من کاملا گیج شدم ..... :cg:

شما در پست شماره 4 منظورتون اینه که رام را در سیستم

مگلودر میشه بصورت Nativesd میشه نصب کرد ؟؟؟؟

درست متوجه شدم ؟؟؟

خوب اونوقت حسن این نوع نصب Nativesd با

اون نصب Nativesd در محیط CLK چیه ؟؟؟؟

حالا برای تنظیم اینترنت گوشی به روش Native sd در سیستم مگلودر

کدام گزینه را انتخاب کنم

ppp conection یا Rmnet را انتخاب کنم ؟؟؟

Mo30HD2
11-03-2015, 16:20
خیلی خیلی تشکر میکنم از آقا مصطفی عزیز که واقعا سنگ تمام گذاشتند

مصطفی جان داداش همیشه پرچم ت بالاست .... :dn:
==============================================

مصطفی جان وای من کاملا گیج شدم ..... :cg:

شما در پست شماره 4 منظورتون اینه که رام را در سیستم

مگلودر میشه بصورت Nativesd میشه نصب کرد ؟؟؟؟

درست متوجه شدم ؟؟؟

خوب اونوقت حسن این نوع نصب Nativesd با

اون نصب Nativesd در محیط CLK چیه ؟؟؟؟

حالا برای تنظیم اینترنت گوشی به روش Native sd در سیستم مگلودر

کدام گزینه را انتخاب کنم

ppp conection یا Rmnet را انتخاب کنم ؟؟؟

بله عزیز
چرا نشه ! توی مگلودر هم میشه nativesd نصب کرد!
فرق خاصی هم نداره!

موفق نصب rmnet رو انتخاب کن

son_1981
11-03-2015, 16:47
بله عزیز
چرا نشه ! توی مگلودر هم میشه nativesd نصب کرد!
فرق خاصی هم نداره!

موفق نصب rmnet رو انتخاب کن

چه جالب .... !!! :bm:

حالا که من تو بحث اینترنت خط همراه م با همه رام ها بجز رام (( TouchWizMOD v3.0 )) این تایپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=299735&page=4)

مشکل دارم و اینترنت گوشی م فعال نمیشه و همه راه ها را هم رفتم

ولی نشد که نشد ... :dx:

شاید با سیستم مگلودر جواب بده ...

پس میرم برای امتحان ....

فقط مصطفی جان یه سئوال !!!

تو روش نصب Native sd با سیستم مگلودر همین دو

فایل DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.rar که خود سیستم مگلود هست

و

فایل 4extr دانلود کردم .

همین دو فایل داشته باشم کافیه دیگه ؟؟؟؟

مورد دیگه ای که نداره ؟؟؟؟

کار خاصی چیزی نباید انجام بشه ؟؟؟ :bk:

Mo30HD2
11-03-2015, 17:06
چه جالب .... !!! :bm:

حالا که من تو بحث اینترنت خط همراه م با همه رام ها بجز رام (( TouchWizMOD v3.0 )) این تایپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=299735&page=4)

مشکل دارم و اینترنت گوشی م فعال نمیشه و همه راه ها را هم رفتم

ولی نشد که نشد ... :dx:

شاید با سیستم مگلودر جواب بده ...

پس میرم برای امتحان ....

فقط مصطفی جان یه سئوال !!!

تو روش نصب Native sd با سیستم مگلودر همین دو

فایل DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.rar که خود سیستم مگلود هست

و

فایل 4extr دانلود کردم .

همین دو فایل داشته باشم کافیه دیگه ؟؟؟؟

مورد دیگه ای که نداره ؟؟؟؟

کار خاصی چیزی نباید انجام بشه ؟؟؟ :bk:

نه مورد خاصی نیست
مثل آموزش کار کن...

silent_EAgle
08-10-2015, 00:31
سلام به دوستان ، میدونم تاپیک خیلی وقته خواب بوده
ولی من یه گوشی زیره دستمه ، این روش آندرویید به صورت NAND نصبه ، حالا میخوام رام دوباره بزنم از چه حالتی باید استفاده کنم ؟؟؟
فقط یه نکته ای ، من الان نمیتونم مگلودر رو اجرا کنم ، ولی میدونم مگلودر 1.11 نصبه روش
دکمه ولوم پایین رو که میگیریم فقط میره تو اون صفحه ی چهار رنگ ، توی اون صفحه مگلودر نمیره ، میشه راهنماییم کنید ؟

LiBeRaL
05-12-2015, 13:52
اندروید 6 پورت شد!!!

http://www.gsmarena.com/sixyearold_htc_hd2_receives_android_60_port-news-15355.php

http://www.xda-developers.com/htcs-legendary-hd2-receives/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+xda-developers%2FShsH+%28xda-developers%29

mtfx
27-01-2016, 22:12
واقعا با یک تشکر خشک و خالی نمیشه قدردان این عزیزان بود
دوستان واقعا ممنون
لازم دونستم از همگی تشکر کنم