PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دور چهل و هشت صندلی داغ با حضور مرتضی(SEDANEH) مدیر بخش:كامپيوتر(سخت افزار،نرم افزار)

* honex *
05-05-2015, 22:30
دور چهل و هشت صندلی داغ با حضور مرتضی(SEDANEH (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=661032)) مدیر بخش:كامپيوتر(سخت افزار،نرم افزار)

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=1002712&stc=1&d=1430853721

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=1002713&stc=1&d=1430853721

قوانین و مقررات بخش صندلی داغ حتما خوانده شود ( حتما خوانده شود (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=112946) )
تاریخ شروع از94/2/16 ساعت 12:00AM تا تاریخ 94/2/19 ساعت 12:00AM

* honex *
05-05-2015, 22:31
مهمترین قوانین مربوط به پرسش کنندگان عزیز(لطفا در صورت اشنا نبودن با قوانین حتما مطالعه کنید):

در طرح سوالات، قوانین فروم میبایست به طور کامل رعایت شود.
از بحث و به چالش کشیدن مهمان خودداری کنید. روح پرسش و پاسخ حفظ شود.
سوال و جواب در مورد مسائل سیاسی و حکومتی به هیج شکل مجاز نمیباشد .
سوال و جواب در مورد مسائل غیر اخلاقی و خلاف منافی عفت به هر نحو مجاز نمیباشد .
هر کاربر در هر پست تنها میتواند حداکثر 10 سوال بپرسد . پس لطفا از ارسال پستهای تک سوالی و یا بیش از 10 سوال خودداری کنید مگر آنکه تنها یک سوال داشته باشید که در آنصورت میتوانید آنرا در همان یک پست مطرح کنید
هرگونه سوال و جواب (چه مستقیما و چه غیر مستقیم) که مبنای توهین و تحقیر کاربران و مدیران و سایت را داشته باشد ممنوع است.
لطفا جهت جلوگیری از شلوغی تاپیک و سهولت در پاسخ ، از ارسال سوالات تکراری خودداری کنید .
پستهای بخش صندلی داغ شمارش نخواهند شد
حریم خصوصی افراد محترم میباشد و حفظ آن الزامی است.سوالاتی که مطرح می شوند نباید حرمت افراد و حریم خصوصی اشخاص را نقض نماید .
افراد سوال کننده مجاز هستند در هر یک صفحه (10 پستی) فقط یک پست ارسال نمایند .

اطلاعیه بسیار مهم مبنی بر رعایت قوانین کارگروه مصادیق مجرمانه سایت. (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=260240)

***در صورت اشنا نبودن با قوانین حتما مطلب بالا را مشاهده فرمایید***

* honex *
05-05-2015, 22:35
مــشــخـصـات مـیـهـمـان

نام : مرتضی

نام خانوادگی : یزدانی

تحصیلات :فوق دیپلم کامپیوتر برنامه سازی

وضعیت تاهل : مجرد

محل تولد : اهواز

وزن: ۶۷ کیلو‏ ‏گرم

قد : ۱۷۹

تیم مورد علاقه :

توضیحات تکمیلی : دیوانه ماشین هست خصوصا سدان
ماشین باز ها بیان تو
فوق دیپلم کامپیوتر برنامه سازی
عقلاقه مندی ها : ماشین / سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ / دوچرخه سواری /تکنولوژی های روز دنیا
ماشین:‏ ‏پژو‏ ‏۴۰۵ +‏ ‏تویوتا‏ ‏آریون
تخته‏ ‏گاز‏ ‏با‏ ‏دوچرخه

ALIREZA
06-05-2015, 11:14
من که ندیدم :4:

سلام

خوبی ؟

سوال / دارم برات حالا

نسبت تراکم اولیه موتوری 9:1 میباشد که با تراش 0.25 میلمتر سر سیلند و 0.25 میلیمتر با برقو زدن سیلند / نسبت تراکم ثانویه آن را بدست آورید/.

خودرویی با سرعت 90 کیلومتر بر ساعت در حرکت است و در فاصله 100 متری مانعی را میبیند / چند ثانیه طول میکشه تا ترمز کنه ؟ و در چه فاصله ای مانع می ایسته ؟

سوال راحت : پراید 45 کیلووات نیرو تولید میکنه / اسب بخار اونو دقیق بگو ؟

سوالات عمومی ! فشار سوخت در ریل سوخت چه مقدار میباشد ؟

فشار اویل پمپ در خودرو چقدر میباشد ؟

فشار پمپ گازوییل چه مقدار میباشد ؟

نسبت تراکم دیزل از چه مقدار تا چه مقدار میباشد ؟

وظایف پمپ گازوییل ؟

ششششششششششش

فعلا چواب بده تا بعد :4:

SEDANEH
06-05-2015, 14:34
من که ندیدم :4:
بی جا کردی ندیدی با باتوم اینقدر می زنم تو سرت تا اعتراف کنی که دیدی :bv:

سلام
و علیکم

خوبی ؟
خوبم البته بد نیستم

سوال / دارم برات حالا
بنال بینم چی داری

نسبت تراکم اولیه موتوری 9:1 میباشد که با تراش 0.25 میلمتر سر سیلند و 0.25 میلیمتر با برقو زدن سیلند / نسبت تراکم ثانویه آن را بدست آورید/.
در پست ها بعدی توضیح می دم

خودرویی با سرعت 90 کیلومتر بر ساعت در حرکت است و در فاصله 100 متری مانعی را میبیند / چند ثانیه طول میکشه تا ترمز کنه ؟ و در چه فاصله ای مانع می ایسته ؟
بستگی داره به نوع ماشین داره اگه اتومات باشه به خاطر اینکه موتور در ترمز گیری کمک زیادی می کنه چیزی حدود 40 الی 60 متر لازم داره ولی اگه دستیه و ایرانیه به طور ملایم با سرعت 2 تا ردش می کنه ولی اگه بخواد سنگین و دم خط انداختن بگیره حدود 90 متریش صفر می کنه.
فکر کنم حدود 5 ثانیه و 60 صدم ثانیه طول بکشه تا ترمز کنه و در فاصله 5 متری اون می ایسته فکر کنم همین باشه دقیق نمی دونم

سوال راحت : پراید 45 کیلووات نیرو تولید میکنه / اسب بخار اونو دقیق بگو ؟
موتور پراید دارای حجم 1323 سی سی دارای 8 سوپاپ و قدرت دقیق 63 اسب بخار در دور 5000 دور در دقیقه و 103 نیوتون متر در دور 2500 تا

سوالات عمومی ! فشار سوخت در ریل سوخت چه مقدار میباشد ؟
اینم نگفتی دیزلی یا بنزینی چون فشار سوخت در موتور های دیزلی معمولا 5 برابر بیشتر از بنزینی است

فشار اویل پمپ در خودرو چقدر میباشد ؟
2 تا 3 اتمسفر

فشار پمپ گازوییل چه مقدار میباشد ؟
5 اتمسفر

نسبت تراکم دیزل از چه مقدار تا چه مقدار میباشد ؟
فکر کنم بین 14.1 و 22.1 باشه

وظایف پمپ گازوییل ؟
چند تا پمپ داره باید بگی کدومشون ؟ پمپ اولیه / پمپ ثانویه / پمپ دستی / پمپ مکانیکی / پمپ انيکتور و...

ششششششششششش

فعلا چواب بده تا بعد :4:
پ نه پ دارم گل لقت می کنم

خدا بگم چی کارت کنه می خوای اول مرحله ای آتیشم بزنی؟ :cg:

PESAR AJIB
06-05-2015, 14:58
سلام :)
1- نظرت درباره من چیه ؟ ( رک و راست )
2- یادتع میومدی ریدکال همش اهنگ ریمیکس فرمول یک رو میذاشتی ؟ :021:
3- اگه بهت یک لامبورگینی بدن چیکار می کنی ؟! :4:
4- وضعیت دفاع شخصی ات چطوره ؟ :ca:
5- هنوز می تونی پات رو 185 درجه باز کنی ? :ca: :ca:
6- یک آهنگ بخون دلمون باز شه ...
7- یک جوک بگو دلمون شاد شه ...
8- از خودت سوال بپرس جواب بده :ca:

فعلا یا علی

™M A H D
06-05-2015, 15:43
اهوا
سامبولی بوکسینگ
دور اول سوالات

1قصدت از دخول به سایت؟

2نظرت راجع به موبایلستان در سال های اخیر

نظرت راجع به اینا:
3چیپس:/

4آگهی استخدام :0

5گاو

6ساعت مچی هوشمند:/

7تو این انجمن کی رو بیشتر از همه میشناسی؟

8ماشین هنوز گرم نشده؟

9دور موتور چنده؟

10نظرت راجع به استایل این پست:4:؟

بریم مرحله بعد

ALEX_HOT
06-05-2015, 17:40
سلام علیکم یا اخوی

دور اول سوالات : سوالات عمومی
سوالات تخصصی در خصوص سخت افزار کامپیوتر براتون طراحی کردم در حد لالیگا !!!(خودت بگو بپرسمشون یا منصرف شم ؟)

1-به چه سبکی از موسیقی علاقه داری؟؟ خواننده مورد علاقت کیه؟؟نوازنده مورد علاقت کیه؟؟
2-اگه میتونستی یکی از رویداد های بزرگ جهان رو ببینی کدوم رویداد رو انتخاب میکردی؟؟
3-اگه بفهمی زمین یه جور ماتریسی که توسط فضایی ها کنترل میشه چه حالی پیدا میکنی؟؟
4-ثروت بیل گیتس رو داشتی باهاش چیکار میکردی؟؟
5-اگه یه روز بیان بگن فقط برای یه روز قوانین در مورد تو ، مورد اجرا قرار نمیگیره(منظورم قوانینه موجود تو ایرانه)چی کار میکردی؟؟
6-بچه دختر رو دوست داری یا پسر؟؟
7-چقدر خیال پردازی؟؟
8-چرا وقتی سیب تو سر نیوتن خورد تعجب کرد ؟
9-اگه میتونستی یکی رو (هر کس و در هر زمانی مثلا انشتین یا...) ببینی و یه روز کامل رو باهاش بگذرونی کی رو انخاب میکردی؟؟
10-هر کدوم از این شکلک ها شما رو یاد کدوم یکی از اعضای فروم میندازه ؟؟
:cl:
:cx:
:cm:
:cn:
:cc:
:dl:
:dm:
:dy:
:de:

فعلا بای - تا دور بعد
موفق باشید

AMINKARIMIR
06-05-2015, 21:11
سلام بر سدانه و یکی یکدانه ما خدایی حال کردی قافیه رو نه حال کردی.نه حال کردی
نه حال کردی خخخخ
بریم سراغ سوالات
1-ببینم اخه چرا مارو اذیتت میکنی من پول شیرینی ندارم خو چیکار کنم؟
2-فرق سدانه با سدانه در چیه دونمره؟
3-مرتضی اگه بهت 10000میلیارد بدن بهت باهاش چیکار میکنی؟(نگو ماشین میخرم)
4-اگه یک وقت بخوای از کشور بری کدوم کشور میری؟
5-دوست داری این سایتو به نامت بزنن اونم شیش دانگ؟
6-با بچه های بخش خودمون جمله بساز؟
بسه دیگه بقیشم بعدن
دوست داریم مرتضی
مخلصم

SEDANEH
06-05-2015, 21:14
سلام :)
وعلیکم
1- نظرت درباره من چیه ؟ ( رک و راست )
رک که هستی و همچین عجیب و غریب یهو پیدات می شه یهو غیب می شی.
2- یادتع میومدی ریدکال همش اهنگ ریمیکس فرمول یک رو میذاشتی ؟ :021:
آره خاطره ای بود دی جی شوماخر
3- اگه بهت یک لامبورگینی بدن چیکار می کنی ؟! :4:
وانتش می کنم چون ایرانی جماعت هرچی بش بدن به وانت ازش بریون می ده :bv:
4- وضعیت دفاع شخصی ات چطوره ؟ :ca:
نمی تونم دست کسی رو بپیچونم ولی مادر نزاییده کسی بتونه دست منو بپیچونه و بدل نخوره.
5- هنوز می تونی پات رو 185 درجه باز کنی ? :ca: :ca:
نه بابا از ما که گدشت دیگه پیر شدیم رفت
6- یک آهنگ بخون دلمون باز شه ...
آخ نگو زابل بگو ویرانه غم.............. نگیبانی زیاد،،، مرخصی کم
7- یک جوک بگو دلمون شاد شه ...
یه روز داشتم از مسیر خودم با دوچرخه می رفتم یهو یه تاکسی عبور مممنوع اومد مزدیک بود منو زیر بگیره حالا در اومده هرچی فش و فضیعت و کوری نمی بینی کجا داری میای؟ :cg:به نظرت من توی اون موقعیت چی کار باید می کردم
8- از خودت سوال بپرس جواب بده
اسم / پیشه قصدت از دخول به موبایلستان؟
اینجانب مرتضی یزدانی هستم پیشه ام هم که سه دانه یه آیپاد تاچ داشتم که بلد نبودم ازش استفاده کنم داشتم می گشتم که اینجا رو پیدا کردم .بعدش بخش رو کامپیوتر خواستم برم توش نمی تونستم باید ویژه می شدم . گداشتم کنار بعد یه سال یهو دور گرفتم شدم این :ca:

فعلا یا علی
علی یارت

اهوا
نفر بعدی

Engine3R
06-05-2015, 21:15
به به به ببین کی نشسته...!

1. منو چقد میشناسی؟
2. ماشین مورد علاقت؟
3. خفن ترین ماشینی که دیدی؟
4. دقیقا چند روز خدمت کردی؟
5. چقد بازداشتی بهت دادن؟
6. آموزشی کجا بودی؟
7. بدترین خاطره خدمتت؟
8. درجه که روی بازوت خورده بود؟
9. دوره عمومی خدمت کجا بودی؟
10. حالت خوبه؟

اهواااااااااااا...!

بازم میام اگه بشه :cv:

SEDANEH
06-05-2015, 21:25
اهوا
چرا کپی رایت رو رعایت نمی کنی؟:022:
سامبولی بوکسینگ

بازم کپی رایت؟
دور اول سوالات
به شوخی : بنال بببینم چی تو چنته داری؟

1قصدت از دخول به سایت؟
آیپاد تاچ داشتم که بلد نبودم ازش استفاده کنم داشتم می گشتم که اینجا رو پیدا کردم .بعدش بخش رو کامپیوتر خواستم برم توش نمی تونستم باید ویژه می شدم . گداشتم کنار بعد یه سال یهو دور گرفتم شدم این :ca:

2نظرت راجع به موبایلستان در سال های اخیر
به نظرم می تونست بهتر از این باشه اگه هوای مدیرا رو داشته باشن ولی خیلی از مدیران کلیدی و طلایی رفتند که ضربه بزرگی به سایت بود.

نظرت راجع به اینا:
3چیپس:/
چاق / چربی /تنبل

4آگهی استخدام :0
بخوره تو سرتون 8ساعت از ملت بیگاری می کشین یه چندر غاز حقوق و دسته چک کارمدنی هم برا خودتون

5گاو
بلا نسبت نفهم مثل گاو سرش رو می اندازه پایین یهو می پیچه جلو آدم بدون راهنما و چراغ و بوقی فکر کرده تاکسیه جاده ماله خوشده منم هیچ حقی ندارم.

6ساعت مچی هوشمند:/
ای بابا همه چی هوشمند؟ ما خومون هوشمندیم نمی خوا ما رو رنگ کنید:4:
اگه بشه ازش به عنوان بی سیم و هدفون بلتوث استفاده کرد خوبه

7تو این انجمن کی رو بیشتر از همه میشناسی؟
SAEED (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=314196) و بچه های کامپیوتر
سعید دستمون رو گرفت و آورد بالا اگه سعید نبود من هم نبودم

8ماشین هنوز گرم نشده؟
استارت می زنم روشن نمی شه بیا هل بدیم روشن بشه

9دور موتور چنده؟
اگه گرم باشه نزدیک رد لاین یعنی 8800 حداکثر دور انفجار هم 10200 دور

10نظرت راجع به استایل این پست؟
به نظرم تخته گاز باشه بیشتر حال می ده.

بریم مرحله بعد
پس غولش کو؟

SEDANEH
06-05-2015, 21:37
سلام علیکم یا اخوی
سلام علیکم و رحمته اله و برکاته

دور اول سوالات : سوالات عمومی
سوالات تخصصی در خصوص سخت افزار کامپیوتر براتون طراحی کردم در حد لالیگا !!!(خودت بگو بپرسمشون یا منصرف شم ؟)
بگو

1-به چه سبکی از موسیقی علاقه داری؟؟ خواننده مورد علاقت کیه؟؟نوازنده مورد علاقت کیه؟؟
سبگش رو نمی دونم مثلا باس دارو بی کلام / ندارم من هر چی به نظرم خوش بیاد گوش می کنم بدون اینکه بدونم خوانندش کیه.

2-اگه میتونستی یکی از رویداد های بزرگ جهان رو ببینی کدوم رویداد رو انتخاب میکردی؟؟
اینکه ایران توی دنیا اول بشه از نظر تکنولوژی

3-اگه بفهمی زمین یه جور ماتریسی که توسط فضایی ها کنترل میشه چه حالی پیدا میکنی؟؟
یا همه رو می کشم یا خودکشی می کنم

4-ثروت بیل گیتس رو داشتی باهاش چیکار میکردی؟؟
تا آخر عمرم می خوردم و می خوابیدم تازه بعد از مرگم هم می دادم به یکی دیگه

5-اگه یه روز بیان بگن فقط برای یه روز قوانین در مورد تو ، مورد اجرا قرار نمیگیره(منظورم قوانینه موجود تو ایرانه)چی کار میکردی؟؟
اول همه از همه قیچی بعدش هم آدم کشی

6-بچه دختر رو دوست داری یا پسر؟؟
اوه اوه دختر؟:cg: نگو که از دختر فراری هستم مخصوصا دختر فامیل اگه زیر هشت باشه .
شبی خوابیدم دختر خالم که 7 سالشه میاد می زنه تو سرم می گه بیا بام بازی کن آخه نصفه شبی و بازی؟

7-چقدر خیال پردازی؟؟
تا دلت بخواد من توی خیالات زندگی می کنم صمنا الانم خیال می کنم ابزار کل سایت رو دارم به عنوان مدیر امنیت سایت

8-چرا وقتی سیب تو سر نیوتن خورد تعجب کرد ؟
اینکه چرا سیب بالا نرفت.

9-اگه میتونستی یکی رو (هر کس و در هر زمانی مثلا انشتین یا...) ببینی و یه روز کامل رو باهاش بگذرونی کی رو انخاب میکردی؟؟
بیل گیتس رو چون این ویندوز رو داد بمون باش حال کنیم و استیو جابز رو می کشم چون این انحصار و شکایت و گرو کشی رو بنیان نهاد.

10-هر کدوم از این شکلک ها شما رو یاد کدوم یکی از اعضای فروم میندازه ؟؟

:cl: SAEED (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=314196)

:cx: حسین 59

:cm: درنظر ندارم

:cn: پسر عجیب

:cc: ممد 50 سنت

:dl: اپل داره به خاطر دزدی سامسونگ می زندش

:dm: ممد 50 سنت در نقش رایدن

:dy: یکی از بچه ها بود نا امید شده بود اسمش رو نمی دونم

:de: مدیر کل / حسین 59 / حامد

فعلا بای - تا دور بعد
بیا
موفق باشید

نفر بعدی

ALEX_HOT
06-05-2015, 21:53
مخلص داداش
خودت قبول کردی سوالات تخصصی بپرسم ها :ag:

دور دوم : سوالات تخصصی سخت افزار کامپیوتر - بخش اول :ba:

پیش از شروع سوالات خدمت دوستانی که در زمینه سخت افزار کامپیوتر تخصص ندارند عرض کنم که سوالات مطرح شده توسط اینجانب ، در حد Advanced هستش و ایشون میتونن جواب پست من رو در اولویت آخر پاسخ دادن قرار بدهند و در ضمن قصد بنده از مطرح کردن چنین سوالاتی محک زدن دوست عزیزم (SEDANEH) نیستش ، چرا که علم و دانش ایشان به همه ما اثبات شده هست و در واقع هدف اصلی ارتقای سطح دانش و تجربه دیگر عزیزان منجمله بنده ی حقیر میباشد.

و اما اصل مطلب ...

1 : خمیر حرارتی XI-3 HDT برای کدام کولر مناسب است ؟

NH-U12S
TrueSpirit 120M
N30-TAA
MACHO Black

2 : با توجه به مشخصات 5820K از نظر تعداد مسیرهای PCI-E و مشخصات ASUS X99-E WS چند عبارت در مورد GIGABYTE G1.Gaming 980 Quad Way SLI صحیح نیست ؟

عبارت ها :
-برخلاف X99-Deluxe این مادربرد از Quad Way SLI برای این کارت پشتیبانی نمی کند
- با توجه به پردازنده نصب شده و مشخصات X99-E WS در صورت Quad Way SLI این کارت ، گلوگاه شدید ایجاد می شود
- این مادربرد ، برخلاف X99 SOC Force در صورت نصب 5820K نیز می تواند از 3Way SLI کارت 980 پشتیبانی کند
- مانند RAMPAGE V Extreme در صورت نصب 5820K نهایتاً از 3Way SLI GTX980 پشتیبانی می کند
- صرف نظر از پردازنده نصب شده این مادربرد نمی تواند بیشتر از 3Way SLI GTX980 پشتیبانی کند
(1 2 عبارت
(2 3 عبارت
(3 4 عبارت
(4 1 عبارت

3 : در مورد X1 Gaming کدام نادرست است ؟

-مانند X7 تنها واترکولر با رادیاتور 12 سانتی پشتیبانی می کند
-کولر Archon را به راحتی درون خود جای می دهد
-از نظر ارتفاع نصب ایر کولر با Xigmatek MACH شرایط مشابهی دارد
-بر خلاف Xigmatek MACH تنها دارای 1 فن پیش فرض نصب شده هست

4 : کارتریج استارتر Canon LBP-6020B با فرض پوشش 5% حداکثر چند برگ می زند ؟

700
1000
1500
2000

5 : در مورد Xigmatek ASSASSIN Black Window چندعبارت نادرست است ؟

-برخلاف X6 Challenger و مانند X7 Cougar از فاکتور فرم EEB پشتیبانی نمی کند
- مانند ODIN حداکثر از Liqmax120S-HP پشتیبانی می کند
-برخلاف X9 Predator و Alumaxium و مانند Enermax Hoplite و X7 Cougar مادربرد Z10PE-D8 WS را پشتیبانی نمی کند
-مانند MACH و X1 کولر Macho Black را پشتیبانی می کند
1 ( 1 عبارت
2 ( 2 عبارت
3 ( 3 عبارت
4 ( 4 عبارت

6 :اگر A مدل عددی یک پرینتر لیزری چندکاره بدون در نظر گرفتن پسوندهایش باشد تفاوت And و Adw چیست ؟

7 :در مادربردهای ASRock چیپ های H87-H97-B85 قابلیت انحصازی اورکلاک یک پردازنده آنلاک روی این بردها چه نام دارد ؟

8 :کدام گزینه درست است ؟
Rampage V Extreme برخلاف ---------- و مانند --------- از GTX970 Quad Way SLI پشتیبانی کرده و برخلاف --------- دارای ------------- نیست
( پردازنده فرضی : K5930 )

الف) Fatal1ty X99 Professional - X99-Deluxe - X99-E WS - دو پورت شبکه LAN
ب) X99 Extreme 4 -X99-E WS - X99-Deluxe - فاکتور فرم E-ATX
ج) X99 Extreme 4 -X99-E WS - X99-Pro - دو پورت شبکه با چپست یکسان )
د) X99-UD7 WIFI -X99-E WS - X99-Pro - دو پورت شبکه با چپست یکسان )

9 :در مورد PX-G128M6e چند عبارت صحیح نیست؟

عبارت ها :
- یک SSD از نوع M2 PCI-E بوده که مادربرد VII Formula برخلاف VII Hero از این مدل پشتیبانی نمی کند
- یک SSD از نوع M2 SATA بوده و سرعت نوشتن تصادفی بیشتری نسبت به M6 Pro دارد
- مانند Premier Pro SP900 M.2 توسط VII Hero برخلاف VII Formula پشتیبانی نمی شود
- سرعت نوشتن تصادفی آن نسبت به Premier Pro SP900 M.2 برخلاف M6 Pro بیشتر است
- H97 Killer مانند VII Formula و برخلاف GA-H97-Gaming 3 از این درایو پشتیبانی نمی کند
گزینه ها :
الف) 2 ب)4 ج)3 د)1

10 : اجزای چند سیستم دارای ناسازگاری بوده و تحت هیچ شرایطی تصویر نخواهد داد ؟
( ذکر دلیل الزامی بوده و در صورت انتخاب گزینه اگر پاسخ درست باشد بدون دلیل پذیرش نمی شود خخخ)

: Ahttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-A.jpg (http://up.persianscript.ir/)
: Bhttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-B.jpg (http://up.persianscript.ir/)
: Chttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-C.jpg (http://up.persianscript.ir/)
: Dhttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-D.jpg (http://up.persianscript.ir/)

گزینه ها :
الف ) A-B-D
ب ) B-C-D
ج ) A-B-C
د ) A-C-D

SEDANEH
06-05-2015, 23:26
سلام بر سدانه و یکی یکدانه ما خدایی حال کردی قافیه رو نه حال کردی.نه حال کردینه بابا کدوم حال نگاه چه قدر سرده دارم یخ می زنم

نه حال کردی خخخخ
نه خیر

بریم سراغ سوالات
کدوم سوال؟

1-ببینم اخه چرا مارو اذیتت میکنی من پول شیرینی ندارم خو چیکار کنم؟
خب سواری بده

2-فرق سدانه با سدانه در چیه دونمره؟
سه دانه یعنی اینکه سه تا دانه ارزشمند توی کشور که غذای کشور به اون بستگی داره
1. گندم برای آرد و نان
2. برنج برای خوردن که غذای اصلی ایرانی هست.
3. جو هم برای خوردن.
خب سه دانه یعنی اینکه این نام کاربری هیچی توی کره زمین استفاده نمی کنه بنابراین همه جا این اسم آزاده :do:

3-مرتضی اگه بهت 10000میلیارد بدن بهت باهاش چیکار میکنی؟(نگو ماشین میخرم)
اولش یه کونیخ زگ وان (http://www.car.ir/news/Foreign-Company/Koenigsegg-One-1) می خرم برای درگ با بوگاتی ویرون بعدش یه هایوندا جنسیس سه دان (http://www.car.ir/Hyundai/Hyundai-Genesis) برای مسافرت بعدش هم یه پراید (http://www.car.ir/Saipa/Saipa-131-LE) برای دورن شهری
اول اینکه فقط این می تونه شاخ همه رو بشکونه بهترین ماشین دنیا برابر با بوگاتی . دوم اینکه یه ماشین متوسط توی دنیا . سوم پراید چون برم تو خیابون پارکش کردم یکی میاد آینش رو می شکونه 50 تومن می دم درستش می کنم سپر رو بلند کرد برد 80 تومن می دم درستش می کنم. اصلا کل ماشین رو برد 21 میلیون می دم دوباره می خرم ولی نه جنسیسی که اگه یه پوسته آینش بشکنه 340 تومن بره تو پاچم.:cg:

4-اگه یک وقت بخوای از کشور بری کدوم کشور میری؟
من نمی رم بیرون می خوام اونا بیان تو.

5-دوست داری این سایتو به نامت بزنن اونم شیش دانگ؟
چرا به نام من اونوقت همه دست به یکی می کنین تا منو جون مرگ کنین؟ ای داد مدیر کل سایت شدیم بزارین غذامو بخورم ای داد نمی دارن آدم بخوابه . ای داد هی اعتراض می کنن من به چه سازیشون برقصم؟ آقا نمی خوام رویامون منحرف می کنیم.

6-با بچه های بخش خودمون جمله بساز؟
من داشتم با 160 کیلومتر رانندگی می کردم که با سرعت از امیر سبقت گرفتم به امید رسیدم بم راه نداد آروم زدم پشت سرش رفت کنار سبقت گرفتم در حالی که من سرعتم به 240 تا رسیده بود ممد اومد با سرعت نمی دونم چند تا بود کوبوند پشت سرم. جالب هم اینه همون لحظه حسین رسید سر صحنه جرم ممد رو ماشینش رو مصادره کرد انداختش زندان و منم گواهینامه ام باطل شد. البته قبلا امید و امیر و بقیه رو حسین گرفته بود. حالا ممد چند تا می رفتی که من با 240 تا می رفتم کوبوندی پشت سرم؟ لابد داشتی 360 تا می رفتی :bv:
چی شد این جمله سازی.

بسه دیگه بقیشم بعدن
بی جا می کنی می گی بسه اینقدر با باتوم بزنم تو سرت تا اعتراف کنی که بس نیست باید ادامه بدی :bm:
دوست داریم مرتضی
مخلصم
فدایی داری داداش
مرحله بعدی

Mo30HD2
07-05-2015, 09:10
به به ...
سلام

شانس بد ! موقعی که صندلی داغه توعه، من شدیدن درگیرم ... اما سعی میکنم بیام و سوالامو بپرسم!

مدیریت رو برامون توصیف کن! الان مدیر شدی چطوریه؟ خوبه؟ پیشنهاد میکنی ما هم مدیر شیم یا اینکه کلا بذاریم زمین کاربر عادی بشیم؟ :4:
کجا سرباز بودی؟ سربازی سخت بود برات؟ تعریف کن یکم
اگه یه روز خدایی نکرده یه کسی بهت زن بده، بعدش بگن یا ماشینت یا زنت! کدومو انتخاب میکنی؟ :ca:
جدا از مسائل ماشین و کامپیوتر و گوشی، دیگه به چی علاقه داری؟ حرفه یا هنر دیگه ای هم داری؟
رفتارای خوبی که از خودت سراغ داری چی هستن؟ رفتارای بد چی؟
نظرت در مورد موبایلستان چیه؟
ActiveX رو برام توضیح بده که چیه
چه موزیکی گوشی میدی؟
اهل فیلم و سریال هستی؟ میتونی چندتا بهمون معرفی کنی؟
بین هر کدوم از گزینه های زیر یکی رو انتخاب کن

اندروید، آی او اس، وینفون
بارسا، بایرن، بازم بارسا :4:
جی فورس، ای تی آی
فلافل، سمبوسه
زنت، ماشین :4:

SEDANEH
07-05-2015, 13:59
مخلص داداش
خودت قبول کردی سوالات تخصصی بپرسم ها :ag:
ها بپرس

دور دوم : سوالات تخصصی سخت افزار کامپیوتر - بخش اول :ba:

پیش از شروع سوالات خدمت دوستانی که در زمینه سخت افزار کامپیوتر تخصص ندارند عرض کنم که سوالات مطرح شده توسط اینجانب ، در حد Advanced هستش و ایشون میتونن جواب پست من رو در اولویت آخر پاسخ دادن قرار بدهند و در ضمن قصد بنده از مطرح کردن چنین سوالاتی محک زدن دوست عزیزم (SEDANEH) نیستش ، چرا که علم و دانش ایشان به همه ما اثبات شده هست و در واقع هدف اصلی ارتقای سطح دانش و تجربه دیگر عزیزان منجمله بنده ی حقیر میباشد.

و اما اصل مطلب ...

1 : خمیر حرارتی XI-3 HDT برای کدام کولر مناسب است ؟

NH-U12S
TrueSpirit 120M
N30-TAA
MACHO Black

نمی دونم تا حالا این مدل رو نشنیدم

2 : با توجه به مشخصات 5820K از نظر تعداد مسیرهای PCI-E و مشخصات ASUS X99-E WS چند عبارت در مورد GIGABYTE G1.Gaming 980 Quad Way SLI صحیح نیست ؟

عبارت ها :
-برخلاف X99-Deluxe این مادربرد از Quad Way SLI برای این کارت پشتیبانی نمی کند
- با توجه به پردازنده نصب شده و مشخصات X99-E WS در صورت Quad Way SLI این کارت ، گلوگاه شدید ایجاد می شود
- این مادربرد ، برخلاف X99 SOC Force در صورت نصب 5820K نیز می تواند از 3Way SLI کارت 980 پشتیبانی کند
- مانند RAMPAGE V Extreme در صورت نصب 5820K نهایتاً از 3Way SLI GTX980 پشتیبانی می کند
- صرف نظر از پردازنده نصب شده این مادربرد نمی تواند بیشتر از 3Way SLI GTX980 پشتیبانی کند
(1 2 عبارت درست است.
(2 3 عبارت
(3 4 عبارت
(4 1 عبارت

3 : در مورد X1 Gaming کدام نادرست است ؟

-مانند X7 تنها واترکولر با رادیاتور 12 سانتی پشتیبانی می کند
-کولر Archon را به راحتی درون خود جای می دهد
-از نظر ارتفاع نصب ایر کولر با Xigmatek MACH شرایط مشابهی دارد
-بر خلاف Xigmatek MACH تنها دارای 1 فن پیش فرض نصب شده هست
ضمنا روی هر مین بوردی با توجه به منبع تغذیه می شه هر نوع کولری نصب کرد ولی باید سی پی یو بتونه با دمای کولر سازگار بشه اگه خیلی سرد بشه سرعتش کم می شه اگه خیلی زیاد بشه می سوزه

4 : کارتریج استارتر Canon LBP-6020B با فرض پوشش 5% حداکثر چند برگ می زند ؟

700
1000
1500
2000
با 5 درصد فکر نکنم بتونه بیشتر از 20 تا بزنه
5 : در مورد Xigmatek ASSASSIN Black Window چندعبارت نادرست است ؟

-برخلاف X6 Challenger و مانند X7 Cougar از فاکتور فرم EEB پشتیبانی نمی کند
- مانند ODIN حداکثر از Liqmax120S-HP پشتیبانی می کند
-برخلاف X9 Predator و Alumaxium و مانند Enermax Hoplite و X7 Cougar مادربرد Z10PE-D8 WS را پشتیبانی نمی کند
-مانند MACH و X1 کولر Macho Black را پشتیبانی می کند
1 ( 1 عبارت درست
2 ( 2 عبارت
3 ( 3 عبارت
4 ( 4 عبارت

6 :اگر A مدل عددی یک پرینتر لیزری چندکاره بدون در نظر گرفتن پسوندهایش باشد تفاوت And و Adw چیست ؟
در زمینه پرینتر سر رشته ندارم

7 :در مادربردهای ASRock چیپ های H87-H97-B85 قابلیت انحصازی اورکلاک یک پردازنده آنلاک روی این بردها چه نام دارد ؟

8 :کدام گزینه درست است ؟
Rampage V Extreme برخلاف ---------- و مانند --------- از GTX970 Quad Way SLI پشتیبانی کرده و برخلاف --------- دارای ------------- نیست
( پردازنده فرضی : K5930 )

الف) Fatal1ty X99 Professional - X99-Deluxe - X99-E WS - دو پورت شبکه LAN
ب) X99 Extreme 4 -X99-E WS - X99-Deluxe - فاکتور فرم E-ATX
ج) X99 Extreme 4 -X99-E WS - X99-Pro - دو پورت شبکه با چپست یکسان )
د) X99-UD7 WIFI -X99-E WS - X99-Pro - دو پورت شبکه با چپست یکسان )

نمی دونم

9 :در مورد PX-G128M6e چند عبارت صحیح نیست؟

عبارت ها :
- یک SSD از نوع M2 PCI-E بوده که مادربرد VII Formula برخلاف VII Hero از این مدل پشتیبانی نمی کند
- یک SSD از نوع M2 SATA بوده و سرعت نوشتن تصادفی بیشتری نسبت به M6 Pro دارد
- مانند Premier Pro SP900 M.2 توسط VII Hero برخلاف VII Formula پشتیبانی نمی شود
- سرعت نوشتن تصادفی آن نسبت به Premier Pro SP900 M.2 برخلاف M6 Pro بیشتر است
- H97 Killer مانند VII Formula و برخلاف GA-H97-Gaming 3 از این درایو پشتیبانی نمی کند
گزینه ها :
الف) 2 ب)4 ج)3 د)1
سر ذر نمیارم

10 : اجزای چند سیستم دارای ناسازگاری بوده و تحت هیچ شرایطی تصویر نخواهد داد ؟
( ذکر دلیل الزامی بوده و در صورت انتخاب گزینه اگر پاسخ درست باشد بدون دلیل پذیرش نمی شود خخخ)

: Ahttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-A.jpg (http://up.persianscript.ir/)
: Bhttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-B.jpg (http://up.persianscript.ir/)
: Chttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-C.jpg (http://up.persianscript.ir/)
: Dhttp://up.persianscript.ir/uploadsmedia/1a90-D.jpg (http://up.persianscript.ir/)

گزینه ها :
الف ) A-B-D
به این علت که :
در سیستم اول سی پی یو رو اومده xeon گذاشته و رم رو کم گذاشته و باید تعداد رم ها رو بیشتر کنه و همین طور باید از هارد اس اس دی یا اسکازی استفاده می کرد.
در سیستم دوم اگه تعداد رم رو بیشتر کنه بهتره چون با تعداد زیاد سر و کار داره ، باید کار رو تقسیم کنه
در سیستم سوم همانطور که می بینید برا بازی طراحی شده ولی در قسمت گرافیک گزینه درستی انتخاب نشده چون سری جی تی برای کار های روز مره و مولتی مدیا کافی است باید سری جی تی ایکس که نسخه مخصوص بازی است تهیه کند.
در سیستم چهارم نسبتا مناسب هست
ب ) B-C-D
ج ) A-B-C
د ) A-C-D

پدروم در آوردی این سوالا چی هستند؟

ALEX_HOT
07-05-2015, 14:15
پدروم در آوردی این سوالا چی هستند؟
خوب
ممنون که به سوالات بنده حقیر جواب دادی :fl:
یه سری سوال دیگه هم هست که خیلی ساده تره
بپرسم اونا رو یا با یه خداحافظی خوشحالتون کنم ؟! :ag::ba:

SEDANEH
07-05-2015, 14:21
به به ...
سلام

شانس بد ! موقعی که صندلی داغه توعه، من شدیدن درگیرم ... اما سعی میکنم بیام و سوالامو بپرسم!
چرا هیچکی منو دوست نداره؟
مدیریت رو برامون توصیف کن! الان مدیر شدی چطوریه؟ خوبه؟ پیشنهاد میکنی ما هم مدیر شیم یا اینکه کلا بذاریم زمین کاربر عادی بشیم؟ :4:
مدیریت یعنی مسئولیت.باید جواب بدم مشاوره و ... بد نیست. اگه می تونی جواب بدی و بر بیای بسم اله

کجا سرباز بودی؟ سربازی سخت بود برات؟ تعریف کن یکم
چابهار . خیلی سخت بود . امید وارم کسی اونجا نیافته

اگه یه روز خدایی نکرده یه کسی بهت زن بده، بعدش بگن یا ماشینت یا زنت! کدومو انتخاب میکنی؟ :ca:
جونم مهم نیست ماشین مهمه

جدا از مسائل ماشین و کامپیوتر و گوشی، دیگه به چی علاقه داری؟ حرفه یا هنر دیگه ای هم داری؟
رزمی کارم هستم و با دوچرخه تخته گاز می کنم

رفتارای خوبی که از خودت سراغ داری چی هستن؟ رفتارای بد چی؟
آروم و بی صدا و صبور / اما وقتی یکی بخواد حقم رو بخوره آتیش می گیرم همه رو می سوزونم.

نظرت در مورد موبایلستان چیه؟
همانا موبایلستان هم خانه ماست

ActiveX رو برام توضیح بده که چیه
یعنی فعال شدن

چه موزیکی گوشی میدی؟
سری باس دار

اهل فیلم و سریال هستی؟ میتونی چندتا بهمون معرفی کنی؟
پیشنهاد می کنم اره رو نگاه کنی خیلی جالبه. حال می ده
طبق معمول fast and fation
ضمنا برنامه تاپ گیر یادت نره

بین هر کدوم از گزینه های زیر یکی رو انتخاب کن

اندروید، آی او اس، وینفون
اندروید : آزادی آی او اس : زندان وین فون : خوددرگیری
اندروید
بارسا، بایرن، بازم بارسا :4:
اهل فوتبال خارجی نیستم

جی فورس، ای تی آی
برای بازی ای ام دی و برای گرافیک انویدیا

فلافل، سمبوسه
فلافل

زنت، ماشین
ماشین
:4:

مرحله بعدی

SEDANEH
07-05-2015, 14:25
خوب
ممنون که به سوالات بنده حقیر جواب دادی :fl:
یه سری سوال دیگه هم هست که خیلی ساده تره
بپرسم اونا رو یا با یه خداحافظی خوشحالتون کنم ؟!
بپرس ولی یه کمی سطح پایین تر :bm:
:ag::ba:

مرحله بعدی

ALEX_HOT
07-05-2015, 15:23
سلام مجدد

دور سوم سوالات

الف ) سؤالات تشریحی سخت افزار :

1-یک سیستم تا 30 میلیون برای رندر تحت GPU پیشنهاد بده (فقط کیس )
2-مزیت و مورد استفاده USB BIOS Flash Back در مادربرد های ایسوس چیست ؟
3- در کارت گرافیک Inno3D iChill GTX 980 OC HerculeZ X4 AirBoss DHS 4GB ، عبارت DHS مخفف چیست ؟
4- اولین مادربرد سوکت LGA1151 توسط چه برندی تولید شده و مدار تغذیه چند فاز دارد ؟ دلیل افزایش تعداد فازها نسبت به نسل قبل چیست ؟
5- رابط NVMe به چه منظور طراحی شده و در چه مادربردهایی ( چه چیپست هایی ) قابل پشتیبانی است ؟
6- ایسوس برای به روز رسانی مادربردهای خود به پورت جدید USB3.1 از چه روش هایی بهره گرفته است و مادربرد X99 Pro/USB3.1 به کدام روش به این پورت مجهز شده است؟

ب ) سؤالات بخش نرم افزار :

7- فرق Refresh و Reset در بخش ریکاوری ویندوز 8.1 چیست ؟
8- طریقه فعال سازی NetFramework3.5. در ویندوزهای 8 و 8.1 و 10 چگونه است ؟
9- طریقه فعال سازی MediaStreame در ویندوز های 8 و 8.1 چگونه است ؟
10- یکی از مهمترین سرویس های در حال اجرا که در ویندوز 8و 8.1 دشمن ترافیک اینترنت است کدام است و چگونه می توان آن به طور کامل را غیر فعال کرد ؟

Good Luck

اینم آخرین سری سوالات ما دی:
البته دادا هر موقع احساس کردید صندلی داره سرد میشه ، کافیه اطلاع بدید :ad:

SEDANEH
08-05-2015, 13:53
به به به ببین کی نشسته...!
کیه ؟ کیه ؟ منم ؟ جتما هستم دیگه.

1. منو چقد میشناسی؟
چرا اینقدر می نزی تو سرم که سونی بگیرم؟

2. ماشین مورد علاقت؟
رویایی : لامبورگینی گالاردو (http://1car.ir/ci-318)
واقعی : دنا (http://www.ikco.ir/fa/Product.aspx?ID=170&Section=2&Series=%D8%AF%D9%86%D8%A7) و سورن (http://www.ikco.ir/fa/Product.aspx?ID=153&Section=2&Series=%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%86+ELX++++)

3. خفن ترین ماشینی که دیدی؟
دوچ شارژر در آبادان (http://1car.ir/ci-3445)

4. دقیقا چند روز خدمت کردی؟
548 روز

5. چقد بازداشتی بهت دادن؟
صفر

6. آموزشی کجا بودی؟
سیرجان

7. بدترین خاطره خدمتت؟
حق معافیم رو خوردن چون با شماره چشم 12 معاف نشدم

8. درجه که روی بازوت خورده بود؟
زانتیا یعنی مهناوی یکم

9. دوره عمومی خدمت کجا بودی؟
چابهار / کنارک / منطقه سوم دریای ....

10. حالت خوبه؟
نه خوب نیستم چون کسی منو دوست نداره نمی یان داغ کند.

اهواااااااااااا...!
بازم عدم رعایت کپی رایت؟

بازم میام اگه بشه :cv:

بازم بیا حتما بیا

SEDANEH
08-05-2015, 14:41
سلام مجدد
و علیکم

دور سوم سوالات

الف ) سؤالات تشریحی سخت افزار :

1-یک سیستم تا 30 میلیون برای رندر تحت GPU پیشنهاد بده (فقط کیس )
cpu : intel xeon e3 1395 v4
ram : Geil EVO Potenza ,DDR4,4X8GB=32GB,3000,cli5
vga : PNY Quadro K5200,1536,173 گیگابایت پهنای باند,چهار گیگابایت حافظه , GDDR5,256 بیت
main bord:ASUS C612 Z10PE D16 WS,Intel C612,Dual LGA2011-3,DDR4 2133,2/450/000
power : Green GP1600B-OC Silver,2 ریل ولت
case : (SR112( 5U+Rail+Hot Swap
hard :(SR112( 5U+Rail+Hot Swap 6tb 64 mb buffer x2 = 12tb
ssd : ADATA XPG SX910 512GB
monitor : ASUS PB287Q 28 inch,4K-3840×2160
سر جمع می شه 17 میلیون و 780 تومن.
بقیش رو هم پس انداز کن. :bm:

2-مزیت و مورد استفاده USB BIOS Flash Back در مادربرد های ایسوس چیست ؟
این فناوری باعث می شه که شما بدون ورود به ویندوز و فقط با اتصال کول دیسک حاوی فایل بایوس ایسوس و نگه داشتن 3 ثانیه ای دکمه کنار یو اس بی پشت کیس فایل های آپدیت بایوس مین بورد وارد مین بورد شده و مین بورد بیون نیاز به سی پی یو و رم اقدام به آپدیت بایوس می نماید.
1003038

3- در کارت گرافیک Inno3D iChill GTX 980 OC HerculeZ X4 AirBoss DHS 4GB ، عبارت DHS مخفف چیست ؟
نمی دونم

4- اولین مادربرد سوکت LGA1151 توسط چه برندی تولید شده و مدار تغذیه چند فاز دارد ؟ دلیل افزایش تعداد فازها نسبت به نسل قبل چیست ؟
ایسوس فکر کنم
فکر کنم به این علته که تقسیم فازها رو به عنده پاور بزارن

5- رابط NVMe به چه منظور طراحی شده و در چه مادربردهایی ( چه چیپست هایی ) قابل پشتیبانی است ؟
کار این رابط برای این هست که وقتی شما می خواهدی ویندوز رو بوت کنید یا تکنولوژی با حذف برخی از الگوریتم های موجود باعث افزایش سرعت بوت می شود . این سیستم در مین بورد های ام اس ای موجود هست و کاربران این مین بورد با مراجعه به صفحه موحود در ستاپ می توانند این قابلیت را فعال کنند. ضمنا برای این تکنولوژی شما یم بایست دارای هارد اس اس دی باشیدو با این سیستم دیگر نیازی به انتظار بوت نیست.

6- ایسوس برای به روز رسانی مادربردهای خود به پورت جدید USB3.1 از چه روش هایی بهره گرفته است و مادربرد X99 Pro/USB3.1 به کدام روش به این پورت مجهز شده است؟
نمی دونم

ب ) سؤالات بخش نرم افزار :

7- فرق Refresh و Reset در بخش ریکاوری ویندوز 8.1 چیست ؟
رفرش یعنی یعنی بروز رسانی ولی ریست یعنی راه اندازی مجدد که باید خاموش کنی و دوباره روشن کنی.

8- طریقه فعال سازی NetFramework3.5. در ویندوزهای 8 و 8.1 و 10 چگونه است ؟
فکر کنم از طریق windows compability و انتخاب ویندوز سون

9- طریقه فعال سازی MediaStreame در ویندوز های 8 و 8.1 چگونه است ؟
بلد نیستم آخه هنوز از ویندوز 8 استفاده نکردم

10- یکی از مهمترین سرویس های در حال اجرا که در ویندوز 8و 8.1 دشمن ترافیک اینترنت است کدام است و چگونه می توان آن به طور کامل را غیر فعال کرد ؟
ویندوز آپدیت و همچنین فعال شدن مایکروسافت دیفندر.
از طریق solve pc در ویندوز سون و 8 و 10

Good Luck

good luck too

اینم آخرین سری سوالات ما دی:
البته دادا هر موقع احساس کردید صندلی داره سرد میشه ، کافیه اطلاع بدید :ad:

کمکم کنید رکورد من از همه کمتره :cg:

توضیحات : از رنگ نوشته من مهارت خود را اعلام می کنم
می دونم و وارد هستم
می دونم ولی مطمئن نیستم ممکنه درست نباشه
اصلا بلد نیستم

ALIREZA
08-05-2015, 16:15
نتونستم بیام
شرمنده

تمامی مسایل رو ما بخواییم اینطور تو امتحان بنویسیم که هیجی باید 0 میشدیم :4: تمامی مسایل راه حل داره و از طریق ریاضی و فرمول حساب میشه/.

در مورد اتمسفر و ...
از بار استفاده میکنیم ما / اتمسفر برای فضا استفاده میشه نه برای مسایل / از بار باید استفاده کرد /.

در مورد اسب بخار / 45 کیلو وات رو به وات تبدیل و 45000 میشه که تقسیم بر 746 وات اسب بخار میکنیم که مقدار دقیق بدست میاد که پراید 60/13 اسب بخار قدرت داره/.

چه عاملی باعث داغ کردن موتور میشه / مثلا چه خرابی هایی باعث داغ کردن میشه و مثلا چه مشکل هایی هست که ماشین بهش رسیدگی نشه داغ میشه ؟

وظیفه سنسور دور موتور ؟

عملگر اسپر موتور چه وظیفه ای داره ؟

چرا در خودرو از دو تا ..... تصفیه کننده دود اسفاده میشه ؟

گاز ناکس چیست ؟

چرا در دیزل پمپ اصلی مقدار سوخت بیشتری مکشه تا ماشین رو روشن کنه ؟

اکتان و ستان چیست ؟

چرا یه ماشین تا 10 دور موتور و چرا یه ماشین تا 6 ؟

چرا خودرو رینگ میشکونه ؟

فعلا :4:

SEDANEH
08-05-2015, 17:01
توضیحات : میزان مهارت با رنگ مشخص شده است
بلدم کار کردم
مطالعه کردم ولی مطمئن نیستم
اصلا نمی دونم

نتونستم بیام
شرمنده
دشمنت شرمنده
تمامی مسایل رو ما بخواییم اینطور تو امتحان بنویسیم که هیجی باید 0 میشدیم :4: تمامی مسایل راه حل داره و از طریق ریاضی و فرمول حساب میشه/.

در مورد اتمسفر و ...
از بار استفاده میکنیم ما / اتمسفر برای فضا استفاده میشه نه برای مسایل / از بار باید استفاده کرد /.

در مورد اسب بخار / 45 کیلو وات رو به وات تبدیل و 45000 میشه که تقسیم بر 746 وات اسب بخار میکنیم که مقدار دقیق بدست میاد که پراید 60/13 اسب بخار قدرت داره/.
شما رشتتون اینه و تخصصی حتی پیچ و مهره ها رو هم خوندید در صورتی که من فقط با 3 سال که گواهینامه گرفتم روی چیزی هایی که دیدم به اینجا رسیدم اگه رشته مکانیک می خوندم قطعا بهتر جواب می دادم :do:

چه عاملی باعث داغ کردن موتور میشه / مثلا چه خرابی هایی باعث داغ کردن میشه و مثلا چه مشکل هایی هست که ماشین بهش رسیدگی نشه داغ میشه ؟
به خیلی از عوامل بستگی داره اولا اینکه ضریب تراکم متناسب موتور نباشه مثل توربو و سوپر شارژر که با افزایش ضریب تراکم باعث ایجاد فشار در دیواره سیلندر شده و باعث داغ شدن موتور می شن.
اگه نسبت سوخت به هوا بیشتر بشه بازم همین مشکل پیش میاد. ضمنا ترموسات در نوع موتور با دیواره سیلندر سالم باید توی دمای 94 درجه باز بشه تا توسط پمپ آب که در زیر موتور هست آب داغ به داخل ردیاتور رفته و خنک شود و آب سرد وارد موتور شود. در نوع موتور با دیواره سیلندر تراش خورده باید از ترموسات 75 استفاده کرد چون دیواره سیلندر اون مقاومت قبلی رو نداره. باید از سالم بودن سنسور آب اطمینان داشته باشیم همین طور سنسور دمای رادیاتور که باعث روشن شدن فن بشه. آب رادیاتور باید یا مقطر یا دارای یه لیتر ضد یخ باشد که شوره نگیره
ممکنه شمع ها هم کثیف یا کل انژکتور یا موتور کثیف باشه که اونم باعث افزایش دمای موتور می شه . اوه اوه تسمه تایم. اونم اگه خوب نباشه باعث می شه موتور برای منتقل کردن نیروی لازم ، بیشتر نیرو وارد کنه به تسمه تایم.
بازم خیلی از عواملی هستند که باعث داغ شدن می شن.

وظیفه سنسور دور موتور ؟
این سنسور جلوی میلنگ متصله و یه آهن ربا که به میلینگ متصله از جلوی این سنسور رد می شه و این سنسور با هر بار رد شدن آهن ربا یه پالس ارسال می کنه که با محاسبه این ارسال ها در دقیقه میزان دور موتور بدست میاد. اما نمی دونم سنسورش کجاست؟

عملگر اسپر موتور چه وظیفه ای داره ؟
کارش تنظیم دور سلو هست یعنی دور استاندارد برای ثبات موتور و همچنین تامین دور دینام برای تولید برق شمع ها و ادوات ماشین که اگه درست کار نکنه یا دور ماشین نا خواسته بالا می ره یا موقع روشن کردن کولر یا چراغ موتور خاموش می شه . این سنسور باید در کمتر از نیم ثانیه فشار به موتور را تشخیص داده و با باز کردن دریچه گاز از خاموش شدن موتور جلوگیری کنه.

چرا در خودرو از دو تا ..... تصفیه کننده دود اسفاده میشه ؟
دو تا ؟
نمی دونم تا اونجایی که می دونم یه ..... تصفیه دود در انبار اگزوز هست که هم تصفیه می کنه و هم از افزایش بی رویه مصرف سوخت جلوگیری می کنه به وسیله ایجاد تاخیر در خروج دود.

گاز ناکس چیست ؟
نشنیدم.

چرا در دیزل پمپ اصلی مقدار سوخت بیشتری مکشه تا ماشین رو روشن کنه ؟
چون سوخت تا رسیدن به موتور از چند پمپ رد می شه باید در مرحله اول زیاد باشه که برای تقویت فشار دچار کمبود نشه فکر کنم همین باشه.

اکتان و ستان چیست ؟
به توانایی متراکم شدنسوخت قبل از احتراق خود به خودی اکتان می گویند.
معمولا عدد اکتان بنزین معمولی 87 و ویژه یورو چهار 89 و سوپر 93 است.

چرا یه ماشین تا 10 دور موتور و چرا یه ماشین تا 6 ؟
این مورد بستگی به طول شاتون و همچنین میزان مقاومت دیواره سیلندر و میلنگ و هچنین کورس میلنگ داره.
اگه دور رو بالا ببریم، طول شاتون کم می شه و قدرت موتور بالا می ره ولی گشت آور پایین میاد و همچنین کورس میلنگ کم می شه . ماشین های سواری بیشتر به قدرت موتور نیاز دارند چون سرعتی هستند.
اگه دور رو کم کنیم، طول ساتون بیشتر می شه و کورس میلینگ بیشتر می شه و قدرت کم می شه و گشت آور زیاد میشه که این مورد مناسب برای ماشین های سنگین است. چون ماشین های سنگین قدرت لازم دارند و قدرت این نمونه از ماشین های سنگین با قدرت موتور به دست نمیاد بلکه با گشت آور بدست میاد بنابریان می بینیم که موتور های دیزلی قدرت متورشون کمه ولی گشت آور بالایی دارند. مثلا مرسدس بنز سی ال اس 63 دارای موتور 8 سیلندر 5500 سی سی و دو توربو می تونه 550 اسب و حداکثر 760 نیوتون متر تولید کنه.ولی موتور بنز آکسور دارای موتور 16000 سی سی است که 480 اسب قدرت و 2400 نیوتون متر رو تولید می کنه.

چرا خودرو رینگ میشکونه ؟
خب وارد یکی از تخصصی ترین و مهم ترین بحث ها شدیم.
رینگ به حلقه های دور پیستون می گن که دارای سه عدد رینگ هست یکی بالا که برای جلوگیری از ورود سوخت به روغن هست. پایینی هم برای جلوگیری از ورود روغن به سوخت است و وسطی هم برای حفظ تعادل در سیلندر.
معمولا در اثر فرسودگی و یا نرسیدن روغن به آن یا در صورت داغ شدن بیش از حد دویاره سیلندر و یا سرد و داغ شدن یهویی رینگ صورت می گیره. توصیه می شود که موتور رو وقتی روشن می کنید آروم دور بگیرید تا گرم کنه.

فعلا :4:

اینا خوب بودند.
بریم نفر بعدی:bm:

Engine3R
08-05-2015, 17:06
اهوا...!

1. بهترین دوستت در انجمن؟
2. سقف ارزوهات در انجمن؟
3. اگه توی یه دسیسه حسابی مچلت کنن چه حسی پیدا میکنی؟
4. فکرشو بکن زیر دوش حموم ، شامپو زدی به سرت و چشات بستست و همون موقع برق میره و بعدش چشماتو باز میکنی،واکنشت چیه؟
5. بهترین جمله ای که تا حالا شنیدی؟
6. با اینکه خودت تپی صندلی داغ بچه ها سنگ تموم گذاشتی ولی بی معرفتها نیومدن حتی یه سلام بهت بکنن . نظرت چیه وجدانن؟
7. منظورت از sedsneh چیه؟
8. فکرشو بکن ماشین دنده عقب نداشت،چطور میشد؟
9. میگم چرا این Kamy-R هم نیومد تا باهات در مورد ماشین کل کل کنه؟
10. حالا فکرشو بکن سوال که بالا ، دوربین مخفی بوده.حالا نظرت چیه؟

تا بعد...!

SEDANEH
08-05-2015, 17:25
اهوا...!
چرا کپی رایت رو رعایت نمی کنی ؟ می خوای با باتوم بزنم تو سرت تا اعتراف کنی؟

1. بهترین دوستت در انجمن؟
معمولا می میرم چون نمی تونم یه نفر رو انتخاب کنم.

2. سقف ارزوهات در انجمن؟
توی بخش خودم : دلم می خواد کسی مشکلی نداشته باشه از نظر سخت افزار ولی اگه مشاوره و یا مشکلی چیزی داشتند بیان بپرسن اینکه ما ته سایت هستیم یکمی ما رو کم نشون می ده. ولی انتطارم حداقل اینه که یکی بیاد نگاه کنه.

3. اگه توی یه دسیسه حسابی مچلت کنن چه حسی پیدا میکنی؟
اونوقته که آتیش بگیرم و همه رو بسوزونم.

4. فکرشو بکن زیر دوش حموم ، شامپو زدی به سرت و چشات بستست و همون موقع برق میره و بعدش چشماتو باز میکنی،واکنشت چیه؟
هیچی. می گم خاک تو سرم کنند آخه اینم شد زندگی؟

5. بهترین جمله ای که تا حالا شنیدی؟
خیلی به خودت قهره نشو اعتماد به نفس زیاد به خود باعث شکست های بزرگ می شه.
قدرت مقل دونه های شن می مونه که هرچی سعی کنی بیشتر تو دستت نگه داری بیشتر از دستات می ریزه و وقتی دیگه شن تو دستت نبود هیچکی برات ارزش قائل نمی شه و نابود می شی.

6. با اینکه خودت تپی صندلی داغ بچه ها سنگ تموم گذاشتی ولی بی معرفتها نیومدن حتی یه سلام بهت بکنن . نظرت چیه وجدانن؟
شاید وقت نمی کنن. شاید هم من آدم مهمی که اونا فکر می کنن نیستند به هر حال به نظرشون احترام می زارم

7. منظورت از sedsneh چیه؟
اینکه این نام کاربری تو هیچ جای دنیا نیست بنابراین همیشه ازاد هست . :bm:

8. فکرشو بکن ماشین دنده عقب نداشت،چطور میشد؟
هیچی دیگه . ماشین می ذاشتم رو کولم می بردم عقب و راحت پارکش می کردم. :do:

9. میگم چرا این @Kamy-R (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=362731) هم نیومد تا باهات در مورد ماشین کل کل کنه؟
نمی دونم فعلا آگهیش رو زدم mostwanted 100.000 dalers reward

10. حالا فکرشو بکن سوال که بالا ، دوربین مخفی بوده.حالا نظرت چیه؟
یعنی اون منو می بینه و نمیاد؟ کاری می کنم که بچه ها جنازش رو برام بیارن. جواب سوال 9 رو ببین

تا بعد...!

فدایی داری

sjw1374
08-05-2015, 17:54
سلام
میبخشین من تازه واردم و نمیشناسمتون ولی گفتم سوال کنیم همینجوری.

1.چند وقته تو انجمنی دقیقا؟
2.نظرت راجب nokia n8 چیه؟ دوسش داری؟
3.کارت گرافیک کامپیترت چیه (مدل دقیق)؟
4.یه کارت گرافیک خوب و ارزون واسه بازی چی پیشنهاد میکنین؟
5.الان داری چیکار میکنی؟
6.بشترین سرعتی که رفتی چقد بوده؟کجا؟با چه ماشینی؟
7.نظرت راجب گوشی ها کمپانی های زیر چیه:
هواوی/سونی/سامسونگ/ال جی
8.سیستم عامل مورد علاقت؟
9.قیمت کل سیستمت (PC) چقدره؟
10.شخصیت اواتار منو میشناسی؟اسم؟اسم سریال؟

SEDANEH
08-05-2015, 18:21
سلام
و علیکم

میبخشین من تازه واردم و نمیشناسمتون ولی گفتم سوال کنیم همینجوری.
سلام خوش اومدین هر چه می خواهد دل تنگت بچت

1.چند وقته تو انجمنی دقیقا؟
نمی دونم فکر کنم 5 سال شده باشه

2.نظرت راجب nokia n8 چیه؟ دوسش داری؟
آچار فرانسه ایه واسه خودش عکسایی باش می گیرم 5 مگ در میاد. ضمنا جی پی اس رایگان هم داره موزیک پلیر خیلی خوبی هم هست. :bm:

3.کارت گرافیک کامپیترت چیه (مدل دقیق)؟
لپ تاپ اونم جی تی 540 ام

4.یه کارت گرافیک خوب و ارزون واسه بازی چی پیشنهاد میکنین؟
این خوبه چون سری جی تی ایکس برای بازی طراحی شده اند
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=1003046&stc=1&d=1431097928
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=1003045&stc=1&d=1431097928

5.الان داری چیکار میکنی؟
دارم مشاوره برای خرید لپ تاپ به یکی از دوستان عزیز می دم

6.بشترین سرعتی که رفتی چقد بوده؟کجا؟با چه ماشینی؟
180 تا اونم با آریون نزیدیک پلیس راه اهواز بندر امام . 130 تا با پژو 405 جاده ساحلی اهواز نرسیده به فلکه 5 نخل و 150 تا با پراید همون جای پژو

7.نظرت راجب گوشی ها کمپانی های زیر چیه:

هواوی/سونی/سامسونگ/ال جی
هواوی : عجیبه یهو می بینی همه فن حریفه یهو هچی نیست من آخریش نفهمیدم این هواوی چی کار است؟
سونی : آپشن کم ولی با کیفیت بالا. یعنی سونی آپشنی نمی ذاره که به دردت نخوره.
سامسونگ : پول آپشن های گوشی از خود محصول بیشتر در میاد.
ال جی : معمولا صفحه نمایش خوب می زنه می خواست با 3 دی از آب گل آلود ماهی بگیره.

8.سیستم عامل مورد علاقت؟
موبایل : اندروید و آزادی
سیستم : ویندوز سون

9.قیمت کل سیستمت (PC) چقدره؟
پی سی ندارم لپ تاپ دارم اونم سال 89 بود که 2.200.000 خریدم.

10.شخصیت اواتار منو میشناسی؟اسم؟اسم سریال؟
نه نمی شناسم ولی پیشنهاد می کنم حتما اره رو نگاه کنی.

نفر بعدی بیاد وسط گود :bm:

ALEX_HOT
08-05-2015, 19:10
سلام مجدد

دور چهارم سوالات : سوالات عمومی

1-تا حالا شده بزنی به سیم آخر و یا اینکه کنترلت رو از دست بدی؟
2-به نظرت آدم بهتره منطق داشته باشی یا احساس؟ چرا؟
3-آیا شده تا حالا به آرزویی برسی و از اون پشیمون شده باشی؟
4-اگه 5 روز قرار باشه تنها باشي كجا رو واسه تنها بودن تو اين 5 روز انتخاب ميكني ؟ چرا؟
5-داماد خوبی میشی یا نه؟چرا ؟
6-بهترین تفریحت چیه؟ چرا؟
7-دوست داشتی چه سوالی ازت پرسده بشه که نشده؟
8-چن نفرو تا الان گذاشتی سر کار ؟
9-اگه یه لنگه کفش بهت بدن باهاش کدوم یکی از کاربران فروم رو میزنی؟ چرا؟
10-چی رو هرگز حاضر نیستی تو زندگی ات با کسی تقسیم کنی؟

فعلا اینا باشه تا بعد

SEDANEH
08-05-2015, 19:56
سلام مجدد
سلام بروی گل ماهت

دور چهارم سوالات : سوالات عمومی

1-تا حالا شده بزنی به سیم آخر و یا اینکه کنترلت رو از دست بدی؟
خیلی اوقات

2-به نظرت آدم بهتره منطق داشته باشی یا احساس؟ چرا؟
نمی شه گفت یه دونش رو هم باید منطق داشته باشی و هم احساس و باید بتونی تشخیص بدی کجا احساس مهمتره و کجا منطق.

3-آیا شده تا حالا به آرزویی برسی و از اون پشیمون شده باشی؟
اینکه عادیه آره خیلی اوقات هم شده

4-اگه 5 روز قرار باشه تنها باشي كجا رو واسه تنها بودن تو اين 5 روز انتخاب ميكني ؟ چرا؟
دریا خوبه.

5-داماد خوبی میشی یا نه؟چرا ؟
داماد نمی شم می خواد دوماد سرخنمون کنی؟ 200 میلیون تومن خرج عروسی و خونه و زن زیور آلات و اوه اوه بچه دیگه بدبختی و...... :do:

6-بهترین تفریحت چیه؟ چرا؟
ماشین. البته بحث های تخصصی البته تخته گاز رو هم بدم نمیاد ولی با احتیاط. :bm:

7-دوست داشتی چه سوالی ازت پرسده بشه که نشده؟
که اینکه برای چی داری زندگی می کنی؟ :cu:

8-چن نفرو تا الان گذاشتی سر کار ؟
تا دلت بخواد
من توی قال گذاشتن استادم.:bm:

9-اگه یه لنگه کفش بهت بدن باهاش کدوم یکی از کاربران فروم رو میزنی؟ چرا؟
پسر عجیب رو مزنم چون نمیاد بگازونه. :do:

10-چی رو هرگز حاضر نیستی تو زندگی ات با کسی تقسیم کنی؟
اسرار دلمون رو یعنی اون هارده که خالی نمی شه

فعلا اینا باشه تا بعد
پس کجا رفتی؟

چرا هیچ کسی شرکت نمی کنه ؟ یعنی هیچکی منو دوست نداره؟:cf:

PESAR AJIB
08-05-2015, 20:20
سلام مجدد :4:
1- چرا اومدی صندلی داغ اونم برای دومین بار ؟!
2- نمیشد ما مشعل بگیریم زیرش داغ بشه ؟ :ca:
3- تهران نمیایی ؟
4- تایلند نمیایی ؟ :ca:
5- کجا میایی ؟ :4:
6- سوال ندارم تو مخم ، چرت و پرت طرح کردم ، جدی نگیر :4:

گود بای

SEDANEH
08-05-2015, 20:28
سلام مجدد :4:
سلام و علیکم و رحمته اله و برکاته

1- چرا اومدی صندلی داغ اونم برای دومین بار ؟!
بد نیست حال می ده البته اگه بچه ها پایه باشن

2- نمیشد ما مشعل بگیریم زیرش داغ بشه ؟ :ca:
زیرش کجاست

3- تهران نمیایی ؟
این هفته خواستم بیام نشد

4- تایلند نمیایی ؟ :ca:
من بیرون نمی رم اونا میان تو

5- کجا میایی ؟ :4:
اونجا

6- سوال ندارم تو مخم ، چرت و پرت طرح کردم ، جدی نگیر :4:
باید بپرسی و گرنه اینقدر با باتوم می زنم تو سرت تا اعتراف کنی

گود بای

نفر بعدی بیاد وسط گود :bm:

behzadshar
08-05-2015, 20:46
سلام خدمت شما دوست عشق ماشین:4:
هر وقت اسمتو میبینم یاد شعر صددانه یاقوت دسته به دسته با نظم وترتیب و...:ap:

1.کجای اهواز میشینید؟
2.نظرت در مورد گرمای تابستون و دستشویی توی حیاط و در الومینیومی دستشویی بعد سونای تر توی دستشویی چیه؟:ae:
3.اخرش نفهمیدم شغلت چیه؟
4.نظرت در مورد
جابر
چیپس در ایران
پراید وانت
زرشک
ممد50 تومنی
ویندوزفون

5.چرا بسکوییت ساقه طلاقی حکم بیابان را دارد؟با رسم شکل توضیح دهید:do:
6.رونالدو یا مسی؟
7.نظرت درمورد پاساژ کربلایی؟
8.چرا کلا؟
9.ماذا فاذا؟
هر چی فکر کردم هیچی به ذهنم نرسید مجبور شدم چرت و پرت بپرسم:4:

SEDANEH
08-05-2015, 22:21
سلام خدمت شما دوست عشق ماشین:4:
سلام و علیکم و رحمته اله و برکاته خوشم آمد از آمدنت
هر وقت اسمتو میبینم یاد شعر صددانه یاقوت دسته به دسته با نظم وترتیب و...:ap:
دیگه چی یادت می اومد؟

1.کجای اهواز میشینید؟
اهواز آخر آسفالت روبروی مسجد الغذیر
2.نظرت در مورد گرمای تابستون و دستشویی توی حیاط و در الومینیومی دستشویی بعد سونای تر توی دستشویی چیه؟:ae:
خرما پزونه امروز زیر سایه بون داشتم حیاط می شستم سونا گرفتم. این اردیبهشتش بود خدا به دادمون برسه با تابستون.

3.اخرش نفهمیدم شغلت چیه؟
شغلم توی مغازه باباهه عمده فروشی لباس
البته مهارتم توی خیلی چیزی ها هست کامپیوتر سخت افزار / ماشین قطعه شناسی و تعمیرات و عیب یابی / دوچرخه سواری و ....

4.نظرت در مورد

جابر
رقیب یکی بود یادم رفته کی بوده؟

چیپس در ایران
چربی / چاق / حال می ده

پراید وانت
برادر عزراییل

زرشک
نماد بدشناسی

ممد50 سنت
گیمیر معروف و سرعتی

ویندوزفون
بد نیست. می تونه با ویندوز ست بشه

5.چرا بسکوییت ساقه طلاقی حکم بیابان را دارد؟با رسم شکل توضیح دهید:do:
نمی دونم تا حالا نشنیدم اصلا اهل ساقه طلایی نیستم.

6.رونالدو یا مسی؟
بی ام یا بنز؟

7.نظرت درمورد پاساژ کربلایی؟
کلاه برداری بزرگ که تا حد ممکن سعی می کنم سمتش نرم.

8.چرا کلا؟
خلی ولی

9.ماذا فاذا؟
انا مائدی خلی ولی بعد خمس تائش

هر چی فکر کردم هیچی به ذهنم نرسید مجبور شدم چرت و پرت بپرسم
پس چه طور من همه رو داغ می کردم؟:4:
کاری می کردم که همه از صندلی داغ فرار می کردند.
نفر بعدی بیاد تو گود

* honex *
09-05-2015, 09:05
به انتهای دوره چهل و هشتم صندلی داغ با حضور مرتضی عزیز رسیدیم
از همه عزیزانی که شرکت کردند کمال تشکر رو داریم و همچنین از مرتضی عزیز
مرتضی جان امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق باشی
اخرین سخنان میهمان در:
یادبود صندلی داغ (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=113966)