PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع "نصب رام رسمی / روت/ریکاوری/سرویس های گوگل" |||فقط Note 4 دوسیم N9100

hamish3173
01-01-2016, 16:22
به نام خدا

سلام.

همون طور که می دونید نوت 4 دوسیم یه مدل خاصه که ساپورت کمی در انجمن ها از اون شده... خود من چند روز داخل انجمن های داخلی و خارجی دنبال روش روت و فایل های مورد نیازش بودم ولی به سختی میشد فایل ها روت و ریکاوریش رو پیدا کرد.

همین باعث شد که یه تاپیک مخصوص این گوشی بزنم که مشکلات دوستان برطرف بشه!

اولا تمام این روش ها مخصوص نوت 4 دوسیم هست

ثانیا همه ی فایل ها روی این مدل (اندروید 5.1.1) تست شده و مشکلی نداشته/ ولی مسوولیت همه کارها با خودتون هست...

1- فلش رام رسمی یا آپدیت اندروید:

با مدل های دیگه هیچ فرقی نداره.

پس میتونید از تاپیک استفاده کنید:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=354424

تنها نکته ای که باید رعایت کنید: فایل رام رسمی مخصوص این مدل هست که از لینک پایین دانلود کنید ولی به یک لیچر مثل دانلود پلاس نیاز دارید( که 5 گیگ رایگان بهتون میده)

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9100/

http://downloadplus.link/

دقت کنید که رام های چینی سرویس های گوگل رو ندارند ولی رام های هنگ کنگ کاملند. پس اگر رام چینی دانلود کردید نیاز هست طبق آموزش همین تاپیک Gapps رو نصب کنید.

2- نصب کاستوم ریکاوری و سرویس های گوگل:

اگر رام رسمی فلش کردید و دیدید هیچ کدوم از برنامه های گوگل رو نداره باید حتما از این روش استفاده کنید. من چند روز مشکل نصب نشدن یا فورس کلوز های Google play services داشتم...
حدود سه چهارتا Gapps هم امتحان کردم ولی همشون با این مدل مشکل داشتند.

اما بریم سراغ آموزش:

اول به یک کاستوم ریکاوری نیاز دارید. ریکاوری که من تست کردم نسخه خاص TWRP بود که بدون مشکل روی این گوشی کار کرد:

فایل مخصوص ریکاوری Note 4 دوسیم:

TWRP(پیشنهادی)

https://dl.twrp.me/trltexx/

روش نصب ریکاوری:
از طریق odin

حالا که ریکاوری نصب شد نیاز به فایل نصبی سرویس های گوگل دارید(Gapps)...

دقت کنید فقط این نسخه از Gapps با رام های چینی همخوانی داره. به سایت زیر برید... گزینه های arm و Nano و نسخه اندروید خودتون انتخاب و دانلود کنید.

http://opengapps.org/
فایل دانلود شده رو به همون صورت زیپ داخل حافظه داخلی گوشی کپی کنید.
وارید محیط ریکاوری شده (ولوم بالا + هوم+ پاور) فایل زیپ رو نصب کنید

3- نحوه ی روت N9100

همون روش معروف cf-auto root هست که خوشبختانه Chainfire فایل مخصوص روت این گوشی رو برای اندروید 5.1.1 منتشر کرده!

فایل روت مخصوص Note 4 duos:

https://download.chainfire.eu/564/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-trltechn-trlteduoszc-smn9100.zip

روش روت:
فایل رو در قسمت ap نرم افزار odin بدین. گوشی به حالت دانلودینگ ببرید(هوم+ ولوم پاییین+ پاور)
گزینه استارت رو بزنید

موفق باشید

yalgizmn
08-01-2016, 09:19
من همه مراحل رو انجام دادم - ولی متاسفانه ریکاوری twrp بعداز نصب روی گوشی اجرا نمیشه و گوشی روی صفحه خاموش گیر میکنه - اگه میشه یک ریکاوری دیگه معرفی کنید. ممنون

hamish3173
09-01-2016, 00:17
من همه مراحل رو انجام دادم - ولی متاسفانه ریکاوری twrp بعداز نصب روی گوشی اجرا نمیشه و گوشی روی صفحه خاموش گیر میکنه - اگه میشه یک ریکاوری دیگه معرفی کنید. ممنون
روش بالا تست شده هست، اگر گوشیتون n9100 هست و اندروید 5.0.1 نباید مشکلی باشه...
ولی ریکاوری cwm مخصوص این مدل هم هست که من تست کردم مشکلی نداشته...
بفرمایید؛
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://yun.baidu.com/pcloud/album/file%3Falbum_id%3D8045794990141443607%26uk%3D70497 0239%26fsid%3D1027831513362103&usg=ALkJrhiQ_epLlMh42-tuRlpH8nDhCIszqA

Sent from my Note 4 Duos, N9100

yalgizmn
09-01-2016, 23:31
با تشکر - من اندروید 5.1.1 رو نصب کردم - ورژن open china و بعد ازنصب دیدم برنامه های گوگل رو نداره . دوتا سوال داشتم این رامرسمی هست و اگه رام رسمی هست چرا برنامه های گوکل رو نداره و اگه رام رسمی نیست آیا نوت 4 دوسیم رام رسمی 5.1.1 داره و لینکش چیه؟ بازم خیلی ممنون

smaiel
10-01-2016, 22:13
با تشکر - من اندروید 5.1.1 رو نصب کردم - ورژن open china و بعد ازنصب دیدم برنامه های گوگل رو نداره . دوتا سوال داشتم این رامرسمی هست و اگه رام رسمی هست چرا برنامه های گوکل رو نداره و اگه رام رسمی نیست آیا نوت 4 دوسیم رام رسمی 5.1.1 داره و لینکش چیه؟ بازم خیلی ممنون
دوست عزیز من به خاطر همین ادا بازی های مدل ۹۱۰۰ اونو حدود ۳ هفته پیش فروختم . متاسفانه این مدل ساپورتش ضعیف و ۵.۱ هم برا چین داده بود که اونم گوگل پلی و .... را نداشت تازه شدیدا داغ می کرد.

hamish3173
11-01-2016, 16:38
رام رسمی هست
به خاطر اینکه رام چینی هست برنامه گوگل نداره.
بالا توضیح دادم...
از نظر من این رام چینی خیلی بهتر از قبلی ها هست، گوشی بسیار روون و سبک کار میکنه، حافظه آزاد رم هم زیاد شده.

طبق روش بالا برنامه های گوگل رو نصب کنید.
موفق باشید[emoji4]

yalgizmn
12-01-2016, 20:12
سلام - در رایطه با روون و سریع بودن 5.1.1 اندروید چینی من هم با شما موافقم چون تونستم با آخرین ورژن Antutu با گوشیم 73482 امتیاز بگیرم که واقعا خودمم تعجب کردم چون با اندروید 5.0.1 بیشتر از 68000 نتوسته بودم امتیاز بگیرم و با گوشی قبلیم که 910c بود و فکر میکردم از نسخه f یا همون انسپ دراگون سریعتره فقط 63220 امتیاز گرفته بودم که اشتباه فکر میکردم. در نسخه 6 Antoto حالا این نسخه اسنپ دراگونه که خیلی سریعتره . من اسکرین شات رو گذاشتم تا خودتون هم ببینید - فقط متاسفانه من عکس بنچمارکمو با نسخه اگزینوس ندارم که اونم بزارم ولی امتیازش رو دارم حدود 63220 بیشتر نبود.

hamish3173
13-01-2016, 22:20
سلام - در رایطه با روون و سریع بودن 5.1.1 اندروید چینی من هم با شما موافقم چون تونستم با آخرین ورژن Antutu با گوشیم 73482 امتیاز بگیرم که واقعا خودمم تعجب کردم چون با اندروید 5.0.1 بیشتر از 68000 نتوسته بودم امتیاز بگیرم و با گوشی قبلیم که 910c بود و فکر میکردم از نسخه f یا همون انسپ دراگون سریعتره فقط 63220 امتیاز گرفته بودم که اشتباه فکر میکردم. در نسخه 6 Antoto حالا این نسخه اسنپ دراگونه که خیلی سریعتره . من اسکرین شات رو گذاشتم تا خودتون هم ببینید - فقط متاسفانه من عکس بنچمارکمو با نسخه اگزینوس ندارم که اونم بزارم ولی امتیازش رو دارم حدود 63220 بیشتر نبود.
ممنون از توضیحات شما...
بنچمارک های رام جدید واقعا خارق العاده هست.

من که داشتم با رام قبلی کلافه می شدم، از بس لگ داشت و سنگین بود.
همیشه 2.3 گیگ از رم اشغال بود.
اگه این رام جدید نمیومد حتما گوشی رو با یه نکسوس جدید عوض می کردم.
آخه قبلاً نکسوس داشتم، چون اندروید خالص گوگل بود، واقعا روون کار میکرد

yalgizmn
15-01-2016, 09:28
با اینکه میگید رام 5.1.1 چین رسمی ولی بازم این حسو میده که رامش کاستومه . آخه بغیر از برنامه های گوگل که نبودش واقعا غیرقابل تصوره - برنامه مدیرت حافظه که سامسونگ با کلی تبلیغات روی 5.1.1 ارایه کرد اونم نیست یا هربار موقع نصب اپ ها ازتون دسترسی و تنظیمات اپ رو سوال میکنه - تا جایی که میدونم این قابلیت قراره روی اندروید 6 باشه - نمیگم این امکان بده , خیلی هم عالیه ولی متعارف نیست - بهرحال سرعت و فضای آزاد رمش توی کل رامهای خانواده نوت 4 بی رقیبه

hamish3173
15-01-2016, 13:46
با اینکه میگید رام 5.1.1 چین رسمی ولی بازم این حسو میده که رامش کاستومه . آخه بغیر از برنامه های گوگل که نبودش واقعا غیرقابل تصوره - برنامه مدیرت حافظه که سامسونگ با کلی تبلیغات روی 5.1.1 ارایه کرد اونم نیست یا هربار موقع نصب اپ ها ازتون دسترسی و تنظیمات اپ رو سوال میکنه - تا جایی که میدونم این قابلیت قراره روی اندروید 6 باشه - نمیگم این امکان بده , خیلی هم عالیه ولی متعارف نیست - بهرحال سرعت و فضای آزاد رمش توی کل رامهای خانواده نوت 4 بی رقیبه

می تونید بذارید رام هنگ کنگ 5.1.1 بیاد،
فکر می کنم اون رام مواردی رو که گفتید، داشته باشه. حجمش هم در مقایسه با رام چینی بیشتره...[emoji4]

البته این رام جدید علی رغم خوبی هایی که داره، مصرف باتریش بیشتره!

yalgizmn
15-01-2016, 18:18
من رام 5.1.1 رو چند روز بیشتر نداشتم و نمیتونم در مورد مصرف باطریش نظری بدم . از اینکه که گفتید رام جدید مصرفش بیشتره - منظورتون رام 5.1.1 چین بود؟

hamish3173
16-01-2016, 01:01
من رام 5.1.1 رو چند روز بیشتر نداشتم و نمیتونم در مورد مصرف باطریش نظری بدم . از اینکه که گفتید رام جدید مصرفش بیشتره - منظورتون رام 5.1.1 چین بود؟
بله، مخصوصاً با اینترنت 4G

yalgizmn
16-01-2016, 19:20
با این تفاصیر میگید من روی همین رام 5.0.1 بمونم یا رام 5.1.1 رو نصب کنم . در مجموع کدوم بهتره؟

hamish3173
17-01-2016, 00:51
با این تفاسیر میگید من روی همین رام 5.0.1 بمونم یا رام 5.1.1 رو نصب کنم . در مجموع کدوم بهتره؟
در مجموع 5.1.1،
البته اگر با باتری مشکل ندارید.
مال من تقریباً به 15 یا 20 درصد که میرسه گوشی خاموش میشه!!!
فکر کنم مشکل نرم افزاری باشه نه باتری.
یه مشکل دیگه هم دارم، اینکه پیامک ها که ریستور کردم، همشون خراب شدن، یعنی برای هر مخاطب دو تا conversation درست شده، یکی واسه پیام های ارسالی من، یکی هم برای پیامک های دریافتی!
شما همچین مشکلی ندارید؟

yalgizmn
17-01-2016, 17:32
در مجموع 5.1.1،
یه مشکل دیگه هم دارم، اینکه پیامک ها که ریستور کردم، همشون خراب شدن، یعنی برای هر مخاطب دو تا conversation درست شده، یکی واسه پیام های ارسالی من، یکی هم برای پیامک های دریافتی!

شما همچین مشکلی ندارید؟

من الان رامم 5.0.1 ولی همون چند روزی که 5.1.1 داشتم مشکلاتی رو که شما گفتید رو من نداشتم. مشکل من فقط نبود برنامه های گوگل بود. در رابطه با باطری احساس میکنم مصرف باطریم یکمی بیشتر بود که البته با توجه به روون بودن رام این یکمی عجیب بود. البته استفاده من از گوشیم یکنواخت نیست یکروز همش تو نتم که شارژم یک روز بیشتر جواب نمیده و گاهی هم تا 2 روز به راحتی گوشیم دووم میاره . ولی بطور متوسط شبها ک میخوام بخوابم 30 الی 45 درصد هنوز شارژ داره. در رابطه با اینکه بفهمی باطریت خرابه یا نه یک شب ک بالای 50 درصد شارژ داشتی نت رو خاموش کن و صبح ک بیدار شدی اگه فقط 2 درصد شارژ کم شده بود .باطریت هنوز خوبه. اگه 3 درصد بود متوسطه و اگه بیشتر بود باطریت ضعیف شده

yalgizmn
17-01-2016, 21:23
راستی بالاخره رام 5.1.1 هنگ کنگ اومد - :ay: من گذاشتم روی آپدیت از طریق خود گوشی - حجمش 671 مگابایت بیشتر نیست - امیدوارم اندروید 6 که میخواد بیاد تاخیرش برای نوت دوسیم مثل این سری نباشه - چون تاخیر 5 -4 ماهه واقعا بی انصافه - آخه من نوت 5 دوسیم هم دارم - رامش زودتر از تک سیمش آپدیت گرفت

hamish3173
18-01-2016, 10:48
راستی بالاخره رام 5.1.1 هنگ کنگ اومد - :ay: من گذاشتم روی آپدیت از طریق خود گوشی - حجمش 671 مگابایت بیشتر نیست - امیدوارم اندروید 6 که میخواد بیاد تاخیرش برای نوت دوسیم مثل این سری نباشه - چون تاخیر 5 -4 ماهه واقعا بی انصافه - آخه من نوت 5 دوسیم هم دارم - رامش زودتر از تک سیمش آپدیت گرفت
سلام.
رام هنگ کنگ رو تست کنید و تفاوت هاش با رام چینی، سرعت، میزان رم مصرفی، باتری رو اینجا اعلام کنید.
البته اگر از طریق ادین فلش بزنید بهتره. ضمن اینکه رام هنگ کنگ حدودا 400 مگ حجمش بیشتره!
[emoji4]
yalgizmn
19-01-2016, 16:24
سلام.
رام هنگ کنگ رو تست کنید و تفاوت هاش با رام چینی، سرعت، میزان رم مصرفی، باتری رو اینجا اعلام کنید.
البته اگر از طریق ادین فلش بزنید بهتره. ضمن اینکه رام هنگ کنگ حدودا 400 مگ حجمش بیشتره!
[emoji4]
در رابطه با آپدیت رام . هردوش یکیه و اطلاعات و برنامه های قبلی شما دوباره بازنشانی میشه . و چون بین رام قبلی و جدید یک تفاوتهایی وجود داره . و خیلی از اطلاعات بدون تغییر جایگزین میشن باید حتما فول وایپ کنید .تا دچار مشکل نشید. در رابطه با رام 5.1.1 خب سریعتره ولی بهمون نسبت مصرفش بیشتره . مثلا اگه رام 5.1.1 ده درصد سریعتره مصرفش هم ده درصد بیشتره . بعنوان کسی که هم سخت افزار خونده هم نرم افزار این یک قانونه . هر چیزی یک بهایی داره . سرعت بیشتر مصرف بیشتر. شما اگه میبینید در نوت 5 سرعت بیشتر شده ولی مصرف کمتر شده چون تعداد ترانزیستورهای بیشتر در لیتوگرافی کوچکتر قرار داده شده و وات مصرفی کمتر شده . در همون نوت 5 هم من وقتی اورکلاک میکنم مصرفش خیلی زیاد میشه

hamish3173
23-01-2016, 13:20
در رابطه با آپدیت رام . هردوش یکیه و اطلاعات و برنامه های قبلی شما دوباره بازنشانی میشه . و چون بین رام قبلی و جدید یک تفاوتهایی وجود داره . و خیلی از اطلاعات بدون تغییر جایگزین میشن باید حتما فول وایپ کنید .تا دچار مشکل نشید. در رابطه با رام 5.1.1 خب سریعتره ولی بهمون نسبت مصرفش بیشتره . مثلا اگه رام 5.1.1 ده درصد سریعتره مصرفش هم ده درصد بیشتره . بعنوان کسی که هم سخت افزار خونده هم نرم افزار این یک قانونه . هر چیزی یک بهایی داره . سرعت بیشتر مصرف بیشتر. شما اگه میبینید در نوت 5 سرعت بیشتر شده ولی مصرف کمتر شده چون تعداد ترانزیستورهای بیشتر در لیتوگرافی کوچکتر قرار داده شده و وات مصرفی کمتر شده . در همون نوت 5 هم من وقتی اورکلاک میکنم مصرفش خیلی زیاد میشه

اون مواردی که فکر می کردید در رام چینی وجود داره که نشونه غیررسمی بودنش هست، در رام هنگ کنگ ندیدید؟
میزان فضای آزاد رم چطوره؟

yalgizmn
23-01-2016, 14:48
نه اصلا اون موارد رو نداشت- و مشخصه که خیلی با رام چینی فرق میکنه - فضای رمش مثل اوپن چین زیاد نیست ولی از 5.0.1 بیشتر - سرعتش هم یکم از رام رسمی قبلیش بیشتره و مصرفش بد نیست ولی از نظر مصرف رام 5.0.1 هنک گنگ عالیه و من خیلی راضی بودم - درمجموع بد نیست

hamish3173
24-01-2016, 13:20
نه اصلا اون موارد رو نداشت- و مشخصه که خیلی با رام چینی فرق میکنه - فضای رمش مثل اوپن چین زیاد نیست ولی از 5.0.1 بیشتر - سرعتش هم یکم از رام رسمی قبلیش بیشتره و مصرفش بد نیست ولی از نظر مصرف رام 5.0.1 هنک گنگ عالیه و من خیلی راضی بودم - درمجموع بد نیست
متاسفانه سامسونگ نسخه دوسیم نوت ۴ رو خوب ساپورت نمیکنه،
باتریش هم که 250 میلی آمپر کمتر از مدل معمولیه! با وجود اینکه دو سیم کارته و مصرفش بیشتر!

yalgizmn
24-01-2016, 19:28
اینکه ساپورت سامسونگ از گوشی n9100 ضعیف بوده درسته - ولی اینم در نظر بگیرید سامسونگ کلا ساپورت نرم افزاریش ضعیف نیست باید بگیم کنده اونم دلیلش بخاطر داشتن تنوع خیلی خیلی زیاد محصولاتشه - تا جایی که خیلی وقتها خیلی جاها حتی توی اروپا از سامسونگ بخاطر ساپورت ضعیفش تو بعضی گوش ها انتقادهای شدید میشه - تا جایی که کمپین اعتراض تشکیل میدن. که خودمم عضو کمپین 64 بیت شدن نوت 4 اگزینوس هستم- حالا همه اینا یک طرف و اینم که اصلا نوت 4 دوسیم اونم خیلی محدود فقط برای چین ساخته شد و تولیدش به دلیل استقبال ضعیف متوقف شد که بعدا میگ دلیلش چی بود- خب نباید انتظار داشت سامسونگ با این همه محصول و هر کدوم با این همه رجیون ساپورتش سریع باشه
شما اپل یا گوگل رو در نظر بگیرید هر دوسال فقط دو تا گوشی معرفی میکنن - خب قطعا با تمرکز و سرعت بهتری براش آپدیت میدن - و هر سه ماه یک آپدیت میدن حالا برید سایت سامسونگ بیشتر از 500 تا گوشی داره و هر گوشی هم چندین رجیون و مدل داره - همین نوت 4 بیشتر از ده رجیون داره - خب اگه دو تا دپرتامان سافت هم داشته باشید بازم کم میارید

rarachka
27-01-2016, 11:28
دوستان دوسیم نوت4، کسی هست بدونه طریقه روت کردن n9100 _android 5.1.1

Отправлено с моего SM-N9100 через Tapatalk

hamish3173
27-01-2016, 12:17
دوستان دوسیم نوت4، کسی هست بدونه طریقه روت کردن n9100 _android 5.1.1

پست اول رو مطالعه بفرمایید!

rarachka
27-01-2016, 12:24
پست اول رو مطالعه بفرمایید!

الان 5.1.1 هنگ کنگ موجوده.. ولی تو هیچ فرمی root براش پیدا نکردم متاسفانه...xda هم کلا در مورد نوت4 دوسیم تعطیله [emoji45]

hamish3173
27-01-2016, 17:35
الان 5.1.1 هنگ کنگ موجوده.. ولی تو هیچ فرمی root براش پیدا نکردم متاسفانه...xda هم کلا در مورد نوت4 دوسیم تعطیله [emoji45]

روش روت واسه رام هنگ کنگ فرفی نداره، از همون روش و فایل های پست اول استفاده کنید.

rarachka
07-02-2016, 18:38
سلام بر دوستان دوسیم نوت 4
[ROM]N9100][5.1.1 COK1] Aurora N9100 Full Note5 Port[
http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-aurora-n9100-note5-port-t3309683

:ROM download
http://www.mediafire.com/download/za62un651lcds2w/%5B5.1.1%5DAurora.N9100.Full.Note5.Port.No.8.zip

:ay:

:GAPPS downoad
/http://opengapps.org

hamish3173
07-02-2016, 20:56
http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-aurora-n9100-note5-port-t3309683

http://www.mediafire.com/download/za62un651lcds2w/%5B5.1.1%5DAurora.N9100.Full.Note5.Port.No.8.zip

تشکر از شما.
فکر کنم دومین کاستوم رامی باشه که واسه N9100 بیرون اومده! اولی که پولی بود!
کاستوم رام رو تست کنید.
نتیجه رو اینجا اعلام کنید..

rarachka
08-02-2016, 01:31
10178091017810101781110178121017813101781410178151 017816

فرستاده شده از SM-N9200ِ من با Tapatalk

hamish3173
08-02-2016, 22:15

ممنون از شما.
رام تست شد.
تاپیک جدید ایجاد شد،

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=365541

rarachka
09-02-2016, 13:17
1017956

فرستاده شده از SM-N9200ِ من با Tapatalk

MohammadSo_R
09-02-2016, 18:24

دوست عزیز این دیگه چه حرفیه که اگه ۱۰%....
نه عزیز من ،اندروید ۵.۱.۱ به طور کلی بهینه شده و هم مصرف رم کمتری داره و هم باتری بهتری میده و پرفرمنس بهتری داره

در رابطه با اور کلاک باید خدمتون عرض کنم اولا به هیچ عنوان خوب نیست و اصلا رو گوشی هایی مثل نوت ۴ و ۵ احتیاجی بهش نیست و مردم بیشتر دنبال آندر کلاک و آندر ولت هستن تا عمر باتری رو بالاتر ببرن
و در ضمن اور کلاک شوخی نیست که شما همین طوری فرکانسو ببرین بالا ، اول باید برین ببینین SVA چیپ شما چند هست و مقادیر رو مطابق با اون تنظیم کنید در غیر اینصورت ممکنه آسیب ببینه

و در مورد اون حرفتون که گفتین صب تا شب ببینین چقدر کم شده
این که ضعیف شدن باتری رو نشون نمیده دوست من، اینکه از یه درصدی یه هو خاموش میکنه و صفر میشه مال اینه که باتری کالیبره نیست و سیستم از ظرفیت کل باتری اطلاع نداره...
باتری در حالت عادی باید وقتی به ۵ یا ۳ درصد میرسه یه هو خاموش بشه

در مجموع 5.1.1،
شما همچین مشکلی ندارید؟

شما باید باتریتون رو کالیبره کنید، میتونید توی اینترنت سرچ کنید و چنتا مقاله بخونید

در مورد رام چین و کلا ریجین چین باید بگم که سامسونگ برای چین رامش رو سبک میکنه کلا و توی چین سرویس های گوگل مشکل دارن به همین دلیل استفاده نمیشن

دوستان سعی کنید بعد از هر بار نصب رام باتری رو کالیبره کنید تا از تمام ظرفیت باتری استفاده کنید

hamish3173
09-02-2016, 19:28
دوست عزیز این دیگه چه حرفیه که اگه ۱۰%....
نه عزیز من ،اندروید ۵.۱.۱ به طور کلی بهینه شده و هم مصرف رم کمتری داره و هم باطری بهتری میده و پرفرمنس بهتری داره

در رابطه با اور کلاک باید خدمتون عرض کنم اولا به هیچ عنوان خوب نیست و اصلا رو گوشی هایی مثل نوت ۴ و ۵ احتیاجی بهش نیست و مردم بیشتر دنبال آندر کلاک و آندر ولت هستن تا عمر باطری رو بالاتر ببرن
و در ضمن اور کلاک شوخی نیست که شما همین طوری فرکانسو ببرین بالا ، اول باید برین ببینین SVA چیپ شما چند هست و مقادیر رو مطابق با اون تنظیم کنید در غیر اینصورت ممکنه آسیب ببینه

و در مورد اون حرفتون که گفتین صب تا شب ببینین چقدر کم شده
این که ضعیف شدن باتری رو نشون نمیده دوست من، اینکه از یه درصدی یه هو خاموش میکنه و صفر میشه مال اینه که باتری کالیبره نیست و سیستم از ظرفیت کل باتری اطلاع نداره...
باتری در حالت عادی باید وقتی به ۵ یا ۳ درصد میرسه یه هو خاموش بشه

شما باید باتریتون رو کالیبره کنید، میتونید توی اینترنت سرچ کنید و چنتا مقاله بخونید

در مورد رام چین و کلا ریجین چین باید بگم که سامسونگ برای چین رامش رو سبک میکنه کلا و توی چین سرویس های گوگل مشکل دارن به همین دلیل استفاده نمیشن

دوستان سعی کنید بعد از هر بار نصب رام باتری رو کالیبره کنید تا از تمام ظرفیت باطری استفاده کنید
نظر تون دررابطه با این روش چیه؟ نتیجه بخش هست؟ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160209/a3a019ae0a075ea1caa97fb5029c60c3.jpg

MohammadSo_R
09-02-2016, 19:43
نظر تون دررابطه با این روش چیه؟ نتیجه بخش هست؟ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160209/a3a019ae0a075ea1caa97fb5029c60c3.jpg

خبرگان اندروید می‌گویند که هر بار پس از نصب یک رام سفارشی جدید، باید باتری گوشی را کالیبره کرد. اما دلیل این کار چیست؟ اگر دلیل این کار را می‌دانید که عالی است! اما به احتمال زیاد اکثر شما دلیل این کار را نمی‌دانید، پس اجازه دهید آن را برایتان توضیح دهیم.

یک گوشی اندرویدی کل اطلاعات مربوط به مصرف باتری را در یک فایل سیستم به نام batterystats.bin نگهداری می‌کند. تصور کنید یک رام جدید را وقتی که فقط ۷۰٪ از شارژ باتری باقی مانده، نصب کرده‌اید. رام جدید ۷۰٪ را به عنوان بالاترین حد ظرفیت باتری در نظر می‌گیرد. در واقع میزان ۷۰٪ واقعی را به عنوان ۱۰۰٪ در نظر گرفته و سپس بر اساس این اطلاعات باتری دستگاه را مدیریت می‌کند. این بدان معناست که ۳۰٪ از باتری دستگاه شما هنگام سیکل شارژ و دشارژ در نظر گرفته نمی‌شود و از آن به بعد شاهد عمر کوتاه‌تر باتری خواهید بود.

چگونه باتری را کالیبره کنیم؟
کالیبره کردن باتری بسیار ساده است. اول از همه گوشی خود را به صورت ۱۰۰٪ شارژ کنید. این شارژ اولیه باید زمانی صورت گیرد که گوشی در حالت روشن است. وقتی این کار را انجام دادید، گوشی خود را خاموش کنید و ببینید که آیا مقدار باتری در حالتی که گوشی خاموش است نیز ۱۰۰٪ شارژ را نشان می‌دهد یا خیر؟(درصد دقیق باتری توی ریکاوریTWRP به چشم میخوره) اگر بعد از خاموش کردن دستگاه دیگر شارژ آن به صورت ۱۰۰٪ نمایش داده نمی‌شد، باتری را مجددا شاٰرژ کنید تا مقدار ۱۰۰٪ شارژ را در حالت خاموش نیز ببینید.

حالا گوشی‌تان را روشن کنید و باتری را به طور کامل تخلیه نمایید. برای تسریع این کار می‌توانید چند ویدئو پخش کنید و همه سرویس‌های امواج رادیویی را روشن کنید. بعد از تخلیه کامل باتری، دوباره گوشی‌تان را تا ۱۰۰٪ شارژ نمایید و آن را در حالت ریکاوری(TWRP) مجددا راه اندازی نمایید.

و اون کار هایی که توی اسکرین شات گفتم رو انجام بدید

hamish3173
10-02-2016, 17:29
خبرگان اندروید می‌گویند که هر بار پس از نصب یک رام سفارشی جدید، باید باتری گوشی را کالیبره کرد. اما دلیل این کار چیست؟ اگر دلیل این کار را می‌دانید که عالی است! اما به احتمال زیاد اکثر شما دلیل این کار را نمی‌دانید، پس اجازه دهید آن را برایتان توضیح دهیم.

یک گوشی اندرویدی کل اطلاعات مربوط به مصرف باتری را در یک فایل سیستم به نام batterystats.bin نگهداری می‌کند. تصور کنید یک رام جدید را وقتی که فقط ۷۰٪ از شارژ باتری باقی مانده، نصب کرده‌اید. رام جدید ۷۰٪ را به عنوان بالاترین حد ظرفیت باتری در نظر می‌گیرد. در واقع میزان ۷۰٪ واقعی را به عنوان ۱۰۰٪ در نظر گرفته و سپس بر اساس این اطلاعات باتری دستگاه را مدیریت می‌کند. این بدان معناست که ۳۰٪ از باتری دستگاه شما هنگام سیکل شارژ و دشارژ در نظر گرفته نمی‌شود و از آن به بعد شاهد عمر کوتاه‌تر باتری خواهید بود.

چگونه باتری را کالیبره کنیم؟
کالیبره کردن باتری بسیار ساده است. اول از همه گوشی خود را به صورت ۱۰۰٪ شارژ کنید. این شارژ اولیه باید زمانی صورت گیرد که گوشی در حالت روشن است. وقتی این کار را انجام دادید، گوشی خود را خاموش کنید و ببینید که آیا مقدار باتری در حالتی که گوشی خاموش است نیز ۱۰۰٪ شارژ را نشان می‌دهد یا خیر؟(درصد دقیق باتری توی ریکاوریTWRP به چشم میخوره) اگر بعد از خاموش کردن دستگاه دیگر شارژ آن به صورت ۱۰۰٪ نمایش داده نمی‌شد، باتری را مجددا شاٰرژ کنید تا مقدار ۱۰۰٪ شارژ را در حالت خاموش نیز ببینید.

حالا گوشی‌تان را روشن کنید و باتری را به طور کامل تخلیه نمایید. برای تسریع این کار می‌توانید چند ویدئو پخش کنید و همه سرویس‌های امواج رادیویی را روشن کنید. بعد از تخلیه کامل باتری، دوباره گوشی‌تان را تا ۱۰۰٪ شارژ نمایید و آن را در حالت ریکاوری(TWRP) مجددا راه اندازی نمایید.

و اون کار هایی که توی اسکرین شات گفتم رو انجام بدید
این کارو انجام دادم.
تنها تفاوتی که کرد این بود، که یه دفعه باتری از 21% اومد 13!
از 13 درصد هم اومد 6%!!!!![emoji35] [emoji35] [emoji35]

MohammadSo_R
10-02-2016, 18:17
این کارو انجام دادم.

یه جای کار میلنگه، شما چند بار این کارو انجام بدین درست میشه بالاخره
اونقد ور برین تا درست بشه

smaiel
15-02-2016, 22:02
سلام .دوستان بنده مجددا به ۹۱۰۰ دوسیم برگشتم چون ۵.۱.۱ هنگ کنگ براش اومد (با دوستم ۹۱۰C را عوض کردم)
منتهی دو مشکل دارم . اولا فونت ها عوض نمی شن حتی با برنامه I FONT
دوم با برنامه پست اول ه روت نشد و روت نمی شه
لطفا کمک کنید

hamish3173
16-02-2016, 09:51
سلام .دوستان بنده مجددا به ۹۱۰۰ دوسیم برگشتم چون ۵.۱.۱ هنگ کنگ براش اومد (با دوستم ۹۱۰C را عوض کردم)
منتهی دو مشکل دارم . اولا فونت ها عوض نمی شن حتی با برنامه I FONT
دوم با برنامه پست اول ه روت نشد و روت نمی شه
لطفا کمک کنید
به قسمت تنظیمات گوشی برید.
Reactivation lock
رو غیر فعال کنید. مراحل روت رو دوباره انجام بدید.
واسه عوض کردن فونت ها هم من روی رام جدید امتحان نکردم.

smaiel
16-02-2016, 11:03
سلام مجدد .ضمن سپاس از دوست عزیز
hamish3173 (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=550049) باید عرض کنم در امتحان و تست مجدد روش روت معرفی شده روی رام هنگ کنگ جواب داد وظیفه ام بود اینو گفته باشم.

abbas.ir
29-02-2016, 12:56
سلام به همه دوستان

من یه مشکل اساسی دارم با این گوشی
n9100با رام هنگ کنگ اندروید 5.1.1
اونم اینه که در قسمت شبکه انتخاب حالت فقط 2g وفقط 3gنداره
دو روزه که اینترنت روی حالت E هس وبه هیچ عنوان عوض نمیشه
دوستان ایا راه حلی هست بدون نصب رام چینی مشکل انتخاب شبکه این گوشی رو حل کرد
وشبکه رو فقط در حالت wcdma قرار داد
البته یه مشکل دیگه هم که این رام داره اگر شما اینترنت گوشیتون روشن باشه وروی حالت 2g.3g.4g باشه به هیچ عنوان رمز کارتهای بانکی رو برای خرید شارژ ازطریق کدهای دستوری نمیده و پیام (لطفا شماره کارت را از چپ به راست وارد کنید رو میده ) البته این مشکل رو با خاموش کردن نت و قرار دادن حالت شبکه روی 2g,3g خودکار حل میشه

hamish3173
04-03-2016, 21:39
سلام به همه دوستان

البته یه مشکل دیگه هم که این رام داره اگر شما اینترنت گوشیتون روشن باشه وروی حالت 2g.3g.4g باشه به هیچ عنوان رمز کارتهای بانکی رو برای خرید شارژ ازطریق کدهای دستوری نمیده و پیام (لطفا شماره کارت را از چپ به راست وارد کنید رو میده ) البته این مشکل رو با خاموش کردن نت و قرار دادن حالت شبکه روی 2g,3g خودکار حل میشه

سلام.
بنده کاستوم رام معرفی شده در همین انجمن رو دارم و مشکلات ‌شما رو ندارم. ولی با گرفتن کد دستوری ussd با اون سیم کارتی که اینترنتش روشنه مشکلتون حل میشه.
اگر نشد برید رو حالت هواپیما 10 ثانیه صبر کنید دوباره برگردید.

hamish3173
04-03-2016, 21:41
سلام به همه دوستان

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160304/bf22fb2d942710f6983a549ac9760995.jpg

farazpishi
22-03-2016, 14:09
این کارو انجام دادم.
با سلام خدمت دوست عزیزم و تشکر از اینکه این تاپیک رو برا ما دو سیم کارته های نوت 4 ایجاد کردی تا ما از این سر درگمی در بیایم و یه جا برای تبادل نظر داشته باشیم
منهم چون مشکل شما رو داشتم گشتم و دو برنامه بسیار خوب برا رفع این مشکل پیدا کردم که اسامی اونها رو خدمتتون عرض میکنم چون مثل اینکه اینجا نمیشه فایل ضمیمه کرد فقط توجه داشته باشین اول از برنامهrepaire battery life استفاده کرده و پس از اتمام کار از برنامه advanced battery calibrator استفاده کنید این دو برنامرو با سرچ توی مارکت میتونین پیدا کنین.

MohammadSo_R
22-03-2016, 14:14
hamish3173 farazpishi
بعد از چندین بار تست و کمی جستوجو
به این نتیجه رسیدم:
باتری رو تموم کنید
گوشی رو تا ۱۰۰ شارژ کنید(توی ریکاوری درصد درست باتری نشون داده میشه)
همون طوری که به شارژه روشن کنید گوشیو بعد توی برنامه(هر برنامه ای که دارید) دسترسی به روت بدیده و کالیبره رو بزنید
از برق بکشید
و گوشی رو ری استارت کنید
تمام

farazpishi
22-03-2016, 14:22
سلام به همه دوستان

دوست عزیز برای شما هم یه برنامه خوب میشناسم که میتونین از مارکت دانلود کنین که بسیار در زمینه انتخاب نتورک کار امده به شرطی که گوشیتون روت باشه اسمش toggle network type 5.0 این برنامه به صورت ویجت و کار رو برای انتخاب شبکه بسیار راحت کرده البته من این برنامه ها رو خودم دارم ولی مثل اینکه نمیشه اینجا ضمیمه کرد .

hamish3173
22-03-2016, 21:35
دوستان ممنون.
سال نو بر شما مبارک!
برنامه های خوبی معرفی کردید.

hamish3173
22-03-2016, 22:04
نمی دونم چرا برنامه toggle network type هر چند دقیقه دسترسی روت میخواد حتی وقتی که کاری بهش ندارم و وای فای متصلم! حتما داره یه کارایی میکنه پشت پرده😈

farazpishi
23-03-2016, 12:35
نمی دونم چرا برنامه toggle network type هر چند دقیقه دسترسی روت میخواد حتی وقتی که کاری بهش ندارم و وای فای متصلم! حتما داره یه کارایی میکنه پشت پرده😈

با سلام و عرض تبریک سال نو باید عرض کنم اگر برنامه clean master یا شبیه اونو روی گوشیتون دارین به علت این که این جور برنامه ها در حالت اسلیپ گوشی و یا هر چند وقت یک بار به خاطر آزاد کردن فضای رم برنامه ها رو در بک گراند میبنده و این برنامه دوباره اجرا میشه این دسترسی روت اتفاق میفته که من حدس میزنم علتش همین باشه.:fl:

farazpishi
23-03-2016, 12:41
دوستان عزیز با توجه به اومدن رام رسمی 5.1.1 هنگ کنگ و کاستوم رام پورت شده از نوت 5 ایا دوست عزیزی هر دوی اینها رو تست کرده که در مجموع به من بگه کدومش از هر لحاظ مخصوصا سرعت و مصرف باطری بهتره؟
با تشکر

hamish3173
28-05-2016, 16:24
تکمیلی[emoji621]

رفع مشکل روت نشدن برخی دستگاه ها
[emoji116] [emoji116] [emoji116]
اگر اودین ارور داد و گوشی روت نشد، یه بار گوشی رو روشن کنید، مسیر زیر را دنبال کنید؛
Settings //security // Reactivation lock OFF
غیر فعال کنید. دوباره مرحله بالا رو اجرا کنید، مشکل بر طرف میشه.

rarachka
18-08-2016, 21:23
http://samsung-updates.com/details/74338/Galaxy_Note_4_Duos_China/TD-LTE/SM-N9100/CHC/N9100ZCU1DPH1.html

بالاخره انتظار بسر رسید
آندروید ۶ هم برای n9100 رسمی شد

Sent from my SM-N9200 using Tapatalk

hamish3173
19-08-2016, 22:01
http://samsung-updates.com/details/74338/Galaxy_Note_4_Duos_China/TD-LTE/SM-N9100/CHC/N9100ZCU1DPH1.html

بالاخره انتظار بسر رسید
آندروید ۶ هم برای n9100 رسمی شد

Sent from my SM-N9200 using Tapatalk
مثل اینکه در انجمن xda اعلام شده، در اندروید 6.0.1 سیستم روانتر و مصرف باتری بهتر شده...

نحوه روت هم مثل اندروید 5.1.1 هست و از همون فایل 5.1.1 CF استفاده کنید.

Use Open Gapps... 😎

asgarifard
21-08-2016, 18:56
سلام شما روتش کردید؟
فایل Auto cf root توی اندروید 5.1.1 فقط مال یکی از رام ها بود. که LMY47X.N9100ZCU1COK1 بود.
اینجا هست.
https://download.chainfire.eu/564/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-trltechn-trlteduoszc-smn9100.zip
من این رام های جدید هنگ کنگی رو نصب کردم. اونی که N9100ZHS1CPF1 هست.روت نشد.وقتی با اودین عملیات روت رو انجام دادم توی اول گوشی N9100ZCU1COK1 نوشته شد.در حالیکه بیلد نامبر رام من اون نبود.چندین نرم افزار هم نصب کردم همه گوشی رو روت نشده نشون میدادن.
6 رو چطوری باید روت کرد.

asgarifard
21-08-2016, 18:59
تکمیلی[emoji621]

رفع مشکل روت نشدن برخی دستگاه ها
[emoji116] [emoji116] [emoji116]
اگر اودین ارور داد و گوشی روت نشد، یه بار گوشی رو روشن کنید، مسیر زیر را دنبال کنید؛
Settings //security // Reactivation lock OFF
غیر فعال کنید. دوباره مرحله بالا رو اجرا کنید، مشکل بر طرف میشه.

سلام مال من خاموشه ولی روت نشد.

asgarifard
21-08-2016, 19:21
سلام. دوستان T چند جواب به شما دادند.
یکی کاستوم رام معرفی شده رو نصب کرده که همه این گزینه هارو داره.
منم از سایت Sammobile.com رام دومی رو نصب کردم که این گزینه 3g only رو داره.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/71746/N9100ZHS1CPE1_N9100ZZH1CPE1_TGY
البته فعلا N9100ZHS1CPF1 روش نصبه که 3g تنها نداره ولی جاهایی که 3g داره به خوبی اچ پلاس میشه.

asgarifard
21-08-2016, 21:53
به نام خدا

سلام.

همون طور که می دونید نوت 4 دوسیم یه مدل خاصه که ساپورت کمی در انجمن ها از اون شده... خود من چند روز داخل انجمن های داخلی و خارجی دنبال روش روت و فایل های مورد نیازش بودم ولی به سختی میشد فایل ها روت و ریکاوریش رو پیدا کرد.

همین باعث شد که یه تاپیک مخصوص این گوشی بزنم که مشکلات دوستان برطرف بشه!

اولا تمام این روش ها مخصوص نوت 4 دوسیم هست

ثانیا همه ی فایل ها روی این مدل (اندروید 5.1.1) تست شده و مشکلی نداشته/ ولی مسوولیت همه کارها با خودتون هست...

1- فلش رام رسمی یا آپدیت اندروید:

با مدل های دیگه هیچ فرقی نداره.

پس میتونید از تاپیک استفاده کنید:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=354424

تنها نکته ای که باید رعایت کنید: فایل رام رسمی مخصوص این مدل هست که از لینک پایین دانلود کنید ولی به یک لیچر مثل دانلود پلاس نیاز دارید( که 5 گیگ رایگان بهتون میده)

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9100/

http://downloadplus.link/

دقت کنید که رام های چینی سرویس های گوگل رو ندارند ولی رام های هنگ کنگ کاملند. پس اگر رام چینی دانلود کردید نیاز هست طبق آموزش همین تاپیک Gapps رو نصب کنید.

2- نصب کاستوم ریکاوری و سرویس های گوگل:

اگر رام رسمی فلش کردید و دیدید هیچ کدوم از برنامه های گوگل رو نداره باید حتما از این روش استفاده کنید. من چند روز مشکل نصب نشدن یا فورس کلوز های Google play services داشتم...
حدود سه چهارتا Gapps هم امتحان کردم ولی همشون با این مدل مشکل داشتند.

اما بریم سراغ آموزش:

اول به یک کاستوم ریکاوری نیاز دارید. ریکاوری که من تست کردم نسخه خاص TWRP بود که بدون مشکل روی این گوشی کار کرد:

فایل مخصوص ریکاوری Note 4 دوسیم:

TWRP(پیشنهادی)

https://dl.twrp.me/trltexx/

روش نصب ریکاوری:
از طریق odin

حالا که ریکاوری نصب شد نیاز به فایل نصبی سرویس های گوگل دارید(Gapps)...

دقت کنید فقط این نسخه از Gapps با رام های چینی همخوانی داره. به سایت زیر برید... گزینه های arm و Nano و نسخه اندروید خودتون انتخاب و دانلود کنید.

http://opengapps.org/
فایل دانلود شده رو به همون صورت زیپ داخل حافظه داخلی گوشی کپی کنید.
وارید محیط ریکاوری شده (ولوم بالا + هوم+ پاور) فایل زیپ رو نصب کنید

3- نحوه ی روت N9100

همون روش معروف cf-auto root هست که خوشبختانه Chainfire فایل مخصوص روت این گوشی رو برای اندروید 5.1.1 منتشر کرده!

فایل روت مخصوص Note 4 duos:

روش روت:
فایل رو در قسمت ap نرم افزار odin بدین. گوشی به حالت دانلودینگ ببرید(هوم+ ولوم پاییین+ پاور)
گزینه استارت رو بزنید

موفق باشید

سلام ریکاوری رو برای چی باید نصب کنیم؟

hamish3173
22-08-2016, 19:14
سلام شما روتش کردید؟
فایل Auto cf root توی اندروید 5.1.1 فقط مال یکی از رام ها بود. که LMY47X.N9100ZCU1COK1 بود.
اینجا هست.
من این رام های جدید هنگ کنگی رو نصب کردم. اونی که N9100ZHS1CPF1 هست.روت نشد.وقتی با اودین عملیات روت رو انجام دادم توی اول گوشی N9100ZCU1COK1 نوشته شد.در حالیکه بیلد نامبر رام من اون نبود.چندین نرم افزار هم نصب کردم همه گوشی رو روت نشده نشون میدادن.
6 رو چطوری باید روت کرد.
سلام...
من هنوز وقت نکردم آپدیت جدید نصب کنم. ولی هرچی در انجمن XDA-Developers نقل شده بود رو در اینجا قرار دادم

سلام ریکاوری رو برای چی باید نصب کنیم؟
برای اینکه بتونی سرویس های گوگل رو بر روی رام چینی نصب کنی یا یک سری شخصی سازی های پیشرفته مثل Xposed انجام بدی

hamish3173
30-11-2016, 01:10
سلام

اندروید ۶ نسخه هنگ کنگ همراه با پشتیبانی سرویس های گوگل عرضه شد.
Sammobile.com