PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مود جلوگیری از تبدیل sms به mms (فریمورک COJ1) + آموزش

GenomeX
21-02-2016, 19:49
با سلام
مود عدم تبدیل sms به mms آموزشش در xda برای سری جدید رامهای لالی پاپ تاچویز موجود هست (مثلاً این لینک (http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/themes-apps/mod-secmmsdelightopen-galaxy-s6-s6-edge-t3093420))
اما برای رامهای بیس خاورمیانه نیست. خوب تصمیم گرفتم من هم مود رو برای آخرین رام خاورمیانه انجام بدم. در ضمن برای هر فریمورک کدها متفاوت هست و اون آموزش گنگ! من آموزش رو هم به زبان ساده تر و اصولی تر و البته فارسی بیان میکنم.

خوب اول بریم سراغ اینکه من چیکار کردم... :4:

* باید گوشیتون روت شده باشه (روت کردن گارانتی را از بین میبرد) و البته بکاپ هم یادتون نره.
** بدیهی است نگارنده و انجمن مسئولیت عواقب بعدی رو برعهده نمیگیرند.
*** باید فایل مورد نظر رو deodex کنید.
**** فرض میگیریم خواننده مطلب با smali و backsmali آشنا هست.

1- فایل deodex شده SecMms_Delight_Open.apk رو به دستکتاپ منتقل کنید. فایل classes.dex رو با 7zip از فایل خارج کنید و دیکامپایلرش کنید (به اصطلاح smali)

2- خوب برید به مسیر زیر و فایل مورد نظر رو با برنامه ادیت مناسب (برای نمونه gedit در لینوکس یا notepad plus plus در ویندوز. من آموزش رو در ویندوز قرار میدم که بیشتر باهاش آشنا هستید.)

smali/com/android/mms/l.smali

3- دنبال عبارت "pref_key_threshold" باشید. چیزی شبیه به شکل زیر خواهد بود:

1018243

4- به عبارت پایین تصویر دقت کنید (مارکش کردم تو عکس)

sput v1, Lcom/android/mms/l;->R:I
حالا حالا ها با این عبارت کار داریم. مخصوصاً با بخش بنفشش!

5- بالای این عبارت این خط رو اضافه کنید

const/16 v1, 0x3e8
آخرش به این شکل خواهد شد:

const-string/jumbo v1, "pref_key_threshold"

const/4 v2, 0x4

invoke-interface {v0, v1, v2}, Landroid/content/SharedPreferences;->getInt(Ljava/lang/String;I)I

move-result v1

const/16 v1, 0x3e8

sput v1, Lcom/android/mms/l;->R:I

.line 2596
const-string/jumbo v1, "Mms/MmsConfig"

6- خوب عبارت بند 4 یادتون هست حالا تو فایلتون دنبال این عبارت بگردید:

sget v0, Lcom/android/mms/l;->R:I
R:I درش ثابت بود اما sput v1 به sgut v0 تبدیل شده.
خوب عبارت بالا رو با این عبارت جایگزین کنید:

const/16 v0, 0x3e8

1018244

7- دنبال این عبارت بگردید:

sput v0, Lcom/android/mms/l;->R:I
مجدد R:I ثابت بود (این نکته کلیدی هست که آموزش xda بهش توجه نکرده و مبتدی ها رو گمراه میکنه. هر فریمورک آدرس دهی متفاوتی در فایل کلاس داره). فقط عبارت sput v1 به sput v0 تغییر کرده.

1018245

8- عبارت

const/4 v0, 0x4
در خط بالای عبارت بند 7 باید به عبارت زیر تغییر کنه

const/16 v0, 0x3e8

9- فایل رو ذخیره کنید و مجدد backsmali کنید. فایل classes.dex جدید رو با 7zip جایگزین کلاس قبلی کنید. فایل apk رو هم به گوشی منتقل کنید. (به هیچ عنوان فایل رو sign نکنید!)

10- اگه رامتون odex هست از محتوای پوشه SecMms_Delight_Open رو یک جای مطمئن منتقل کنید. و فایل SecMms_Delight_Open.apk رو در این پوشه قرار بدید. پرمیشن فایل هم 644 هست.

11- گوشی رو ریبوت کنید.

12- تست کنید ببینید جواب میده یا نه :4:

1018246

اگه حوصله ندارید میتونید فایل بیس عنوان تاپیک رو به همراه فایل I.smali.orginal و I.smali.moded از پست دوم دانلود کنید.

GenomeX
21-02-2016, 19:51
فایل مود شده اضافه شد...

تا حد ممکن هم فایل zip فشرده سازی شده.

http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/yYzN9eIweF/mms2sms-fix-for-sm-g920f.zip

GenomeX
28-02-2016, 22:51
فایل رام 6.0.1 فرانسه:

http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/8l-NQf5F9e/mms2sms-fix-mm.zip

To All Moder and Themer:
1- برای رامهای استاندارد مارشملو باید از apktools_2.0.3 استفاده کرد (Nexus, Moto, AOSP) اما رام مارشملو سامسونگ متفاوت هست. از نسخه قدیمی تر استفاده کنید (من از 2.0.0 استفاده کردم.)
2- از آخرین نسخه smali.jar و backsmali.jar استفاده بشه.
3- فایل مورد نظر تغییر کرد دنبال این فایل بگردید:

smali/com/android/mms/p.smali

user-sasan
04-03-2016, 11:40
ممنون ولی این کار چه ویژگی هایی داره؟

GenomeX
15-04-2016, 11:06
ممنون ولی این کار چه ویژگی هایی داره؟

از تبدیل SMS به MMS برای مسیجهای با طول بیش از 3 پیام کاربرد داره