PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه روت کردن ، آنلاک و نصب کاستوم رام

masterweb
08-04-2016, 19:22
سلام
دیدم تاپیک این بخش سوت و کوره ، یه توضیح مختصر راجع به نحوه ی روت کردن و آنلاک کردن این گوشی میدم بهتون

برای روت کردن احتیاج به وصل کردن گوشی به کامپیوتر دارید که اگر لپ تاپ شما usb-c تایپ ساپورت میکنه که هیچ اگر نمیکنه باید کابل تبدیلشو بخرید که من خودم آنلاین خریدم با تحویل پیک شد 35 تومن این کابل رو
Nillkin TYPE-C interface
حوب بعد از وصل کردن گوشی به کامپیوتر فراموش نکنید که باید developer option رو فعال کنید اول ( در حالت عادی رو نسخه های جدید اندروید فعال نیست ) باید به قسمت About برید روی Build number هفت بار کلیک کنید تا آپشن باز شه بعد که باز شد USB Debug رو فعال کتید فقط یادمه یه جایی برای اینکه گوشی شناسایی بشه از توی developer Option باید توی قسمت Select USB configuration باید از روی MTP برش دارید و ببرید روی Charging حالا این رو داشته باشید که اگر گوشی توسط برنامه روت کننده شناسایی نشد این کارو بکنید
2 راه برای روت کردن هست یکی دستی و یکی با این برنامه که بسیار راحته و تمام چیزهایی که نیاز دارید رو توش داره
این لینک سایتش :
http://www.wugfresh.com/nrt

خود برنامه Super user و کاستوم ریکاوری رو دانلود میکنه و خودش نصب میکنه فقط فراموش نکنید برای روت کردن باید اول بوت لودر رو آنلاک کنید ( تو خود برنامه هم میگه ) و وقتی این کار رو بکنید کل گوشیتون پاک میشه ( توی برنامه گزینه unlock bootloader رو بزنید . وقتی خواستین آنلاک کنید خودش تصویری بهتون میکنه چیکار کنید و بعدش هم روت کنید خیلی ساده ست !

این گوشی رام Pure nexus رو داره که فعلا مناسبه یعنی مصرف باتری رو خیلی خیلی بهتر میکنه و مشکل صدای بسیار کم و مسخره اسپیکر و هندزفری و چیزهای دیگه که برای من مهم نبود به جز این 2 تا که گفتم رو حل میکنه فقط فراموش نکنید وقتی گوشی رام رو عوض کردین باید gapps هم که با خود رام هست رو هم فلش کنید ( چون رام خالی هیچ برنامه ای نداره و این برنامه های رام هست که بهینه شده برای این رام ) و بعدش یکبار Vendor Image رو اپدیت کنید وگرنه گوشی که میاد بالا پیغام میده که Vendor Image قدیمیه برای این کار بعد از روت و آنلاک توی کاستوم ریکاوری از بالا سمت راست روی گرینه Image کلیک کنید فایل مناسب با بیلد خودتون رو که قبلا دانود کردین انتخاب کتید ( از About ببینید مثلا مال من mhc19j هست ) و فلش کنید به عنوان Vendor image . این لینک دانلود وندور ایمیج هست
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=49343

این لینک Pure Nexus هست :
http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/development/rom-pure-nexus-layers-fi-wifi-calling-t3244601

توضیح کوتاه و مختصری بود برای راه انداختن این بخش

siamak18
08-04-2016, 20:58
Vendor image چی هست؟

masterweb
08-04-2016, 22:37
Vendor image چی هست؟
منم در حد ابتدایی که خودم سرچ کردم و فهمیدم بگم که قبلا یکسری فایل یا Binary بوده همراه ورژن های اندروید که تحت لایسنس اندروید بوده اما الان جدا شده و بصورت یک پارتیشن جدا و خارج از لایسنس اندروید هست که فقط مربوط به سری گوشی های نکسوس هست و در همین Vendor Image ها که پارتیشن مخصوص خود گوشی هست قرار داره . و البته بگم طبق این لینک https://plus.google.com/+JeanBaptisteQueru/posts/akHWypRNEn3 که توضیح داده یک اتفاق خوب برای پروژه Open Source اندروید هست .
منتهی برای کاستوم کردن سری های نکسوس باید علاوه بر رام این وندور ایمیج ها هم آپدیت بشن

*ReZa*
01-07-2016, 19:44
سلام
دوستان من هر کاری میکنم تولکیت گوشیو تو بوت لودر نمیشناسه. همه درایورهای ساسونگ و گوگل رو طبق توتوریالش حذف کردم دوباره نصب کردم اما نشد. کسی نمیدونه مشکل از چی میتونه باشه ؟

reza7775
10-07-2016, 17:41
سلام دوست خوبم من همه روشی که گفتی رفتم اما گوشیم روت نمیشه رو waiting for your device میمونه روشنش میکنم میگه تموم شد بعد میام چکش کنم میگه روت نیست چیکارش کنم

Encoder
10-03-2018, 08:18
سلام دوستان
من خواستم رام کاستوم فلش بزنم روی گوشی
بعد از نصب ریکاروی Twrp میگفت که پین وارد کن تا دیتا رو نشون بدم که هر کاری کردم حتی پین گوشیم (رمزی که برای باز کردنش بود ) رو دادم قبول نکرد و مجبور شدم فورمت دیتا کنم
بعد حالا هر کاری میکنم نمی تونم Mount کنم که فایل های رام رو بریزم روی حافظه گوشی تا نصبش کنم
حتی USB OTG هم تو ریکاوری روشن نمی شه که فایل رو بریزم تو فلش
حتی رفتم فکتوری ایمج نصب کنم که مشکلی نیست نصب میشه ولی میاد تو آرم گوگل می مونه
جداگونه فایل بوت رو هم فلش زدم ولی نشود :(
ممنون میشم کمکم کنید