PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره :: از اندروید بیام IOS ایفون 7 بگیرم

iceboy_love
24-09-2016, 18:53
سلام

نوت 4 دارم و سالها اندروید داشتم . حقیقتا خسته شدم و میخام سوییچ کنم رو ایفون 7 ایشالله پول ها رو جمع کنم بگیرم.

سوال :

سریع میرم سر اصل مطلب :

با رفتن از اندروید به IOS 10 و ایفون 7 . چ چیزهایی رو از دست میدم و وارد محدودیت نرم افزاری و ... میشم ؟

حرکت رو + میدونید یا - ؟

هر چی اطلاعات دارین بگین .. من IOS کار نکردم تا حالا . زبان انگلیسیمم عالیه!!!

MXRX33
24-09-2016, 19:33
چیزی از دست نمیدی بلکه یه چیزهایی هم بدست میاری مثل گرفتن آپدیت منظم نرم افزاری و پشتیبانی سخت افزاری تا 5 سال ، سرعت بالا در رابط کاربری و اجرای سریع اپلیکیشنها ،پایداری و پشتیبانی عالی ، اپ استور غنی تر، همراه با اپلیکیشنهای اختصاصی، اجرای بهتر گیم با 60 فریم ،قابلیتهای اختصاصی محصولات اپل ، مولتی تسکینگ و مدیریت رم عالی ،عدم نیاز به نصب برنامه های پاک کردن حافظه و رم مثل کلین مستر و... نیازی به بستن برنامه های باز مولتی تسکینگ ندارید. تا حداقل 3 سال نیاز به تعویض گوشی یا iDevice جدید ندارید.
برنامه های پیشفرض اپل بخاطر قانون کپی رایت محدودیتهایی دارند مثل فقدان دانلودر و عدم ارسال آیتم های خریداری شده از آیتونز مثل موزیک و فیلم و... ولی با اپلیکیشنهای دیگر این محدودیتها برطرف میشود .با AirDrop به هر دیوایس یا کامپیوتر اپلی میتوانید هر گونه فایلی را ارسال یا دریافت کنید بصورت وایرلس میتوانید هرگونه فایلی را به دیوایس خود انتقال دهید بدون آیتونز و اتصال کابل .تقریبا" محدودیتی وجود ندارد ولی قوانین کپی رایت در محصولات اپل مخصوصا"iDevice ها سفت و سخت اعمال میشود. مثلا" اپلیکیشن کرک شده را نمیتوانید به همین راحتی نصب کنید یا آیتم های خریداری شده از آیتونز را Share کنید مگر برنامه ها و سایتهای دیگر که زیاد توصیه نمیشه یا جیلبریک که فعلا"برای ios10 منتشر نشده با تقریبا" 30 دلار یا کمتر اکثر برنامه های کاربردی را میتوانید از اپ استور خریداری کنید و آپدیت دائمی داشته باشید همینطور با freeMyApps با کمی فعالیت و دانلود اپلیکیشن میتوانید گیفت کارت هدیه بگیرید (اگر نمیخواهید برای گیفت کارت هزینه کنید).

iceboy_love
24-09-2016, 19:42
برنامه های پیشفرض اپل بخاطر قانون کپی رایت محدودیتهایی دارند مثل فقدان دانلودر و عدم ارسال آیتم های خریداری شده از آیتونز مثل موزیک و فیلم و... ولی با اپلیکیشنهای دیگر این محدودیتها برطرف میشود .با AirDrop به هر دیوایس یا کامپیوتر اپلی میتوانید هر گونه فایلی را ارسال یا دریافت کنید بصورت وایرلس میتوانید هرگونه فایلی را به دیوایس خود انتقال دهید بدون آیتونز و اتصال کابل .تقریبا" محدودیتی وجود ندارد ولی قوانین کپی رایت در محصولات اپل مخصوصا"iDevice ها سفت و سخت اعمال میشود. مثلا" اپلیکیشن کرک شده را نمیتوانید به همین راحتی نصب کنید یا آیتم های خریداری شده از آیتونز را Share کنید مگر برنامه ها و سایتهای دیگر که زیاد توصیه نمیشه یا جیلبریک که فعلا"برای ios10 منتشر نشده با تقریبا" 30 دلار یا کمتر اکثر برنامه های کاربردی را میتوانید از اپ استور خریداری کنید و آپدیت دائمی داشته باشید همینطور با freeMyApps با کمی فعالیت و دانلود اپلیکیشن میتوانید گیفت کارت هدیه بگیرید (اگر نمیخواهید برای گیفت کارت هزینه کنید).

در مورد بازی .. میتونم مثلا بازی NFS و بازی هایی که دارن رایگان تو اندروید میزارن .. تو ایفونم بگیرم ؟ بازی های HD مثلا مدرن کامبت چیزی اینا

و در مورد برنامه ها .. من اهل برنامه هستم ولی نه اونقدر زیاد... یه پلیر فیلم و موزیک یا ADM همون دانلود منیجیر ... اینا که رایگان هست درسته

قضیه برنامه ها خیلی حاد هست ؟ همه چیز پولیه یا اینکه جایگزین خوب پیدا میشه ؟ ؟

اخه من دیدم دوستم همش اپ استور میره و سایت و جا دیگه ای نمیشناسه . جلبریک هم نمیخام بکنم

ALIREZA
25-09-2016, 00:18
در مورد بازی .. میتونم مثلا بازی NFS و بازی هایی که دارن رایگان تو اندروید میزارن .. تو ایفونم بگیرم ؟ بازی های HD مثلا مدرن کامبت چیزی اینا

و در مورد برنامه ها .. من اهل برنامه هستم ولی نه اونقدر زیاد... یه پلیر فیلم و موزیک یا ADM همون دانلود منیجیر ... اینا که رایگان هست درسته

اخه من دیدم دوستم همش اپ استور میره و سایت و جا دیگه ای نمیشناسه . جلبریک هم نمیخام بکنم

با اجازه دوست عزيزمون كه زحمت راهنمايي رو كشيدن
شما نرم افزار پولي هم بخري
نميتوني موزيك و ويديو دانلود كني !
بله بيشتر نرم افزار هاي ios پولي هست .

MXRX33
25-09-2016, 11:17

بله اپلیکیشنهای که اشاره کردی پولی هستند البته بعضی موقعها اپلیکیشنها برای مدت محدودی توسط سازنده آنها free میشوند و رایگان میتوانید آنها را نصب نمایید.
برای دانلود Downloader، player)Documents،موزیک پلیر، فایل منجر و....)
nplayerپلیر همه کاره در دو نسخه رایگان و پولی
و بسیاری اپلیکیشنهای دیگر که در اپ استور موجود است. فقط کافیه عبارت و اپلیکیشن مورد نظر را در اپ استور جستجو کنید .
بله تنها مرجع معتبر و رسمی iDevice ها و محصولات اپل برای دانلود اپلیکیشنها و موزیک ،کرایه سریال و فیلم و ... اپ استور اپل است .
اون اپلیکیشنهای اندرویدی که در سایتها می بینی در اصل رایگان نیستند بلکه کرک شده هستند برای iDevice ها هم همچین سایتهایی وجود دارد ولی دردسرهای خاص خودشون را دارند مگر آنکه جیلبریک کنید و بتوانید براحتی اپلیکیشن کرک شده نصب کنید.

iceboy_love
25-09-2016, 15:42
بله اپلیکیشنهای که اشاره کردی پولی هستند البته بعضی موقعها اپلیکیشنها برای مدت محدودی توسط سازنده آنها free میشوند و رایگان میتوانید آنها را نصب نمایید.
و بسیاری اپلیکیشنهای دیگر که در اپ استور موجود است. فقط کافیه عبارت و اپلیکیشن مورد نظر را در اپ استور جستجو کنید .
بله تنها مرجع معتبر و رسمی iDevice ها و محصولات اپل برای دانلود اپلیکیشنها و موزیک ،کرایه سریال و فیلم و ... اپ استور اپل است .
اون اپلیکیشنهای اندرویدی که در سایتها می بینی در اصل رایگان نیستند بلکه کرک شده هستند برای iDevice ها هم همچین سایتهایی وجود دارد ولی دردسرهای خاص خودشون را دارند مگر آنکه جیلبریک کنید و بتوانید براحتی اپلیکیشن کرک شده نصب کنید.

پس نتیجتا خیلی نباید مشکل خاصی باشه که اذییت کننده باشه درسته ؟

در کل بدون هیچ گونه داوری ... شما سوییچ کردن رو مناسب میدونید یا نه ؟

که برم ایفون 7 هزینه کنم بگیرم ؟؟

مثلا دانلود منیجر نیس که بتونه موزیک یا موزیک ویدئو از سایت های ایرونی لینک مستقیم دانلود کنه ؟ مث اندروید

MXRX33
25-09-2016, 18:50
من خودم همه کارها را با آیفون راحت انجام میدم و کاری نبوده که نتوانم انجام بدم دیگه به خودتون بستگی داره.ممکنه اولش برای شما یه مقدار سخت باشه ولی وقتی کار کردن با آن را یاد بگیرید که اتفاقا" خیلی هم ساده است دیگه کمبودی حس نمیکند . آیفون7 , 7Plus قویترین و سریعترین گوشی بازار هستند و از لحاظ سرعت و قدرت سخت افزاری و مدیریت رم هیچ دیوایسی به پای آن نمیرسد .و چندین سال نیاز به تعویض آن ندارید .
در خود iDevice ها اپلیکیشن پیشفرض زیادی نصب نیست شما از اپ استور میتوانید هر برنامه ای که نیاز دارید دانلود و نصب نمایید .خیلی از اپلیکیشنها نسخه free هم دارند...
یک سری اپلیکیشن شبیه این قابلیت را دارند ولی راحتترین کار کپی لینک در اپلیکیشن دانلودر است .(بدون محدودیت با قابلیت resume )
http://appratech.net/4019-Turbo-Downloader-Amerigo-Download-any-kind-of-files-from-internet.html

vtv004
26-09-2016, 08:44
منم دقیقا نوت 3 دارم یکم تنوع میخام آیفون سون پلاس بنظرم بد نیست
ولی نرم افزار و بازی کرک شده برام مهمه جیلبریک هم مهم نیست برام بکنم یا نه توصیه دوستان اگه اینه انجام بدیم مخالفتی ندارم
1. یه چیزی مثل بازار داره ؟ بشه با خوده گوشی نصب کرد ؟
2. نرم افزار های ایرانی چی ؟
3. موبایل بانک ها و حسابدار ها مثل نیوو ؟
4. انتقال فایلها چطوره ؟ مثلا تلگدام تو اندروید تو پوشه خودش بتفکیک فیلم و عکس هست آیا میشه براحتی تو سیستم ریخت یا شیرش کرد ؟

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

MXRX33
26-09-2016, 15:16
اگر جیلبریک کنید سایتهای زیادی در این رابطه وجود داره مثل appCake با یکسری روشها هم میشه اپلیکیشنهای کرک شده را بدون جیلبریک در iDevice ها نصب کرد . کافیه کمی جستجو کنید. appforall سایتهای چینی ، vshare و...
اپلیکیشن ایرانی هم زیاده. اپلیکیشن موبایل بانک هم با پروفایل نصب میشه.
شما در iDevice ها بدون جیلبریک دسترسی به فایلهای سیستمی ندارید سیستم ios با اندروید بسیار متفاوته و نیازی به دسترسی به فایلهای سیستمی ندارید . در بعضی اپلیکیشنها دسترسی به فایلها ندارید (فقط از طریق خود اپلیکیشن یا open in کردن با اپلیکیشنهای فایل منجر دار ) و یک سری اپلیکیشنها در پوشه Document قابل استخراجه
برای تلگرام میتوان عکس و ویدیو را در گالری iDevice ذخیره کرد و برای ذخیره موزیک آن را توسط اپلیکیشن فایل منجر مثل Documentsء open in کرد و از طریق پوشه document و اتصال به آیتونز و iFunbox و ... موزیک و فایلها را استخراج کرد.
یا بصورت وایرلس با اپلیکیشن زاپیا یا shareit ءopen in و به سیستم بفرستید .
شما میتوانید بصورت وایرلس هم به محتویات سیستم خود دسترسی پیدا کنید (مثلا" با قابلیتهای اپلیکیشن nplayer )و هر گونه فایلی را به iDevice خود بفرستید.AirDrop هم بدون نیاز به شبکه مشترک و اینترنت با سرعت بسیار بالا برای رد و بدل اطلاعات بدون محدودیت در محصولات اپلی وجود دارد.(مک و آیفون و آیپد و...)
موزیک و عکس را هم میتوان با آیتونز سینک کرد .هم میتوانید مثلا" موزیک و عکس و ویدیو و هر گونه فایلی را به اپلیکیشن فایل منجر انتقال داد و از آنجا اجرا یا توسط اپلیکیشنهای دیگر open in کرد.
--------------------------------------------
مرحله اول ساخت AppleID شما از طریق این ID میتوانیدiDevice حود را اکتیو و از اپ استور اپلیکیشن را دانلود یا هر آیتمی را از اپ استور خریداری کنید (با گیفت کارت)
در قدم بعدی برای اتصال iDevice به سیستم حتما" باید iTunes را نصب کنید ولی بعدش نیازی به استفاده از آیتونز ندارید میتوانید با برنامه های دیگر فایلها را به iDevice انتقال دهید .در ضمن بنا به دلایل امنیتی شما بصورت مستقیم با کابل usb نمیتوانید فایلی را به iDevice انتقال دهید فقط پوشه عکسها و ویدیو های گرفته شده با iDevice در سیستم قابل کپی شدن یا پاک کردن هستند. برای انتقال فایل باید از آیتونز یا برنامه های دیگر استفاده کنید مثل iTools، iFunBox و ..یا از روش وایرلس

siavashina
26-09-2016, 15:18
منم دقیقا نوت 3 دارم یکم تنوع میخام آیفون سون پلاس بنظرم بد نیست
ولی نرم افزار و بازی کرک شده برام مهمه جیلبریک هم مهم نیست برام بکنم یا نه توصیه دوستان اگه اینه انجام بدیم مخالفتی ندارم
1. یه چیزی مثل بازار داره ؟ بشه با خوده گوشی نصب کرد ؟
2. نرم افزار های ایرانی چی ؟
3. موبایل بانک ها و حسابدار ها مثل نیوو ؟
4. انتقال فایلها چطوره ؟ مثلا تلگدام تو اندروید تو پوشه خودش بتفکیک فیلم و عکس هست آیا میشه براحتی تو سیستم ریخت یا شیرش کرد ؟

با سلام،
برای نصب نرم افزار کرک شده باید جیلبرک باشید.
1. خود اپل استور هست و میتونید برنامه و بازی رو دانلود کنید.
2. همه جور برنامه ای داره هم ایرانی هم خارجی.
3. موبایل بانک ها اکثرا تو خود سایت بانک ها هستن و میتونید دانلود کنید از همونجا از طریق گوشی.
4. فیلم و عکس رو میتونید تو گوشی سیو کنید و هر کدوم روخواستید انتقال بدید به PC.

vtv004
26-09-2016, 15:59
با سلام،
برای نصب نرم افزار کرک شده باید جیلبرک باشید.
1. خود اپل استور هست و میتونید برنامه و بازی رو دانلود کنید.
2. همه جور برنامه ای داره هم ایرانی هم خارجی.
3. موبایل بانک ها اکثرا تو خود سایت بانک ها هستن و میتونید دانلود کنید از همونجا از طریق گوشی.
4. فیلم و عکس رو میتونید تو گوشی سیو کنید و هر کدوم روخواستید انتقال بدید به PC.
پس تو اپ استور تمام نرم افزار ها یافت میشه
فیلتره ؟
یه سوال دیگه تو گوشیم سیو کنم بعد میشه انتقال داد یعنی چی ؟یعنی یه بار توسط تلگرام دانلود شده بعد باید سیو بشه تا بشه استفاده کرد یعنی از یه فایل دو بار تشکیل میشه ؟
اگر جیلبریک کنم بعد میتونم کرک شدا رو از اپ استور دانلود کنم یا از سایتهای ایرانی ipa رو بگیرم بعد اونجا نصب کنم
یکم توضیح بدین که خیالم راحتتر شه ممنون میشم
و یا لینک نصب نرم افزار ها یا آموزش تصویری اگه لینک بدین یه دنیا ممنون میشم

vtv004
26-09-2016, 19:00
با دقت خوندم بنظرم خیلی سیستم محدودی میاد
تو اندروید هر فایلی خواستی راحت انتقال میدی
هر وقت خاستی به پوشه دانلودهای تلگرام سر میزنی و کلیپها رو میبنی
ولی اینجا اینطور ک من فهمیدم یا باید در گالری ذخیره کنیم یا اینکه در خود گروه یا گفتگو مستقیما پخش کنیم و محل ذخیره فایل در دسترسمون نیست
برای انتقال فایل هم ک محدودیت داریم
فقط نرمی و مچ بودن سیستم عامل با سخت افزار هست ک لذت بخشه
از نظر کاربردی بودن بنظرم اندروید راحت تره ولی عجیب هوس آیفون 7 پلاس کردم 128 گیگش [emoji30]

siavashina
26-09-2016, 19:22
با دقت خوندم بنظرم خیلی سیستم محدودی میاد
تو اندروید هر فایلی خواستی راحت انتقال میدی
هر وقت خاستی به پوشه دانلودهای تلگرام سر میزنی و کلیپها رو میبنی
ولی اینجا اینطور ک من فهمیدم یا باید در گالری ذخیره کنیم یا اینکه در خود گروه یا گفتگو مستقیما پخش کنیم و محل ذخیره فایل در دسترسمون نیست
برای انتقال فایل هم ک محدودیت داریم
فقط نرمی و مچ بودن سیستم عامل با سخت افزار هست ک لذت بخشه
از نظر کاربردی بودن بنظرم اندروید راحت تره ولی عجیب هوس آیفون 7 پلاس کردم 128 گیگش [emoji30]

البته من اسمشو محدوديت نميزارم، ميگم امنيت و حق كپي رايت.
معمولا براي كسايي كه با اندرويد كار كردن، كار كردن با آيفون سخته و بالعكس.
پيشنهاد ميكنم سيستمي كه باهاش راحت هستيد بخريد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

vtv004
26-09-2016, 20:02
البته من اسمشو محدوديت نميزارم، ميگم امنيت و حق كپي رايت.
معمولا براي كسايي كه با اندرويد كار كردن، كار كردن با آيفون سخته و بالعكس.
پيشنهاد ميكنم سيستمي كه باهاش راحت هستيد بخريد.

نوت 3 رو نگه میدارم به عنوان گوشی دوم
نوت 7 یا 7 پلاس گوشی اصلی خواهد بود اینه ک دوست دارم در کناره اندروید آیفونم تجربه کنم البته امید وارم پشیمونم نکنه البته فعلا تصمیمم 7 پلاسه اگه قیمتش زود منطقی بشه

i-Masoud
28-09-2016, 18:08
پس تو اپ استور تمام نرم افزار ها یافت میشه
فیلتره ؟
یه سوال دیگه تو گوشیم سیو کنم بعد میشه انتقال داد یعنی چی ؟یعنی یه بار توسط تلگرام دانلود شده بعد باید سیو بشه تا بشه استفاده کرد یعنی از یه فایل دو بار تشکیل میشه ؟
اگر جیلبریک کنم بعد میتونم کرک شدا رو از اپ استور دانلود کنم یا از سایتهای ایرانی ipa رو بگیرم بعد اونجا نصب کنم
یکم توضیح بدین که خیالم راحتتر شه ممنون میشم
و یا لینک نصب نرم افزار ها یا آموزش تصویری اگه لینک بدین یه دنیا ممنون میشم

تو استور ۹۰٪ برنامه ها یافت میشه
یه چند روزه محدودیت نیست اصلا و راحت میشه دانلود کرد از استور
بله کلیپ یا عکس ها یکبار توسط تلگرام سیو میشه و اگه مایل بودید اونو براحتی در گالری هم میتونید سیو کنید که میشه ۲ بار سیو
اگه جیلبریک کنید راحت میتونید کرک نصب کنید یا ipa از سایتها و خیلی کارهای فوق العاده دیگه

نوت 3 رو نگه میدارم به عنوان گوشی دوم
نوت 7 یا 7 پلاس گوشی اصلی خواهد بود اینه ک دوست دارم در کناره اندروید آیفونم تجربه کنم البته امید وارم پشیمونم نکنه البته فعلا تصمیمم 7 پلاسه اگه قیمتش زود منطقی بشه

امیدوارم تجربه خوبی باشه واستون:cj: :cv:

samanCent
28-09-2016, 19:52
بنظرمن يه گوشي درحد ٥ يا ٥اس بگيريد اول ببينيد با اي او اس ميتونيد كنار بيايد بعد واسه ايفون٧ هزينه كنيد ك ديگه ضرر فروش ايفون٧ رو تقبل نكنيد

vtv004
04-10-2016, 07:50
بنظرمن يه گوشي درحد ٥ يا ٥اس بگيريد اول ببينيد با اي او اس ميتونيد كنار بيايد بعد واسه ايفون٧ هزينه كنيد ك ديگه ضرر فروش ايفون٧ رو تقبل نكنيد

عجب نظری
دست 2 حدودا چنده ؟
یه چیزی ک آی او اس 11 هم نصب شه روش

ALIREZA
04-10-2016, 10:37
عجب نظری
دست 2 حدودا چنده ؟
یه چیزی ک آی او اس 11 هم نصب شه روش

سلام
با اجازه از دوستمون و نظر خوبشون !

روي 5s احتمالا اره ولي ممكنه روي ايفون 5 ساپرت نشه !
٧٠٠ تومن ٨٠٠ تومن
ولي 5s رو ديدي شما
حساب كن ٧ چيه !

vtv004
04-10-2016, 10:51
سلام
با اجازه از دوستمون و نظر خوبشون !

روي 5s احتمالا اره ولي ممكنه روي ايفون 5 ساپرت نشه !
٧٠٠ تومن ٨٠٠ تومن
ولي 5s رو ديدي شما
حساب كن ٧ چيه !
من فقط سیستم عاملش شک دارم اگه خوب باشه ک حتما طرفدارش میشم
ولی یه چیزی ک شک بر انگیزه با این همه تغیرات 7 نسبت به قبلیا بازم فروشش کمتر از قبلیهاست که

ALIREZA
04-10-2016, 12:50
ولی یه چیزی ک شک بر انگیزه با این همه تغیرات 7 نسبت به قبلیا بازم فروشش کمتر از قبلیهاست که

شما با اصل سيستم عامل كار كن ببين خوشت مياد يا خير !
بعد هم ايفون ٧ هم لحاظ سخت افزار و هم از لحاظ كيفيت صفحه نمايش و ... خيلي سر تر از ايفون 5s هست
اول شما سيستم عامل رو چك كن ببين ميتوني باهاش بسازي يا نه

gholam5692
04-10-2016, 12:55

با اجازه از استاد علیرضا

کسی که تازه میخواد تازه ماشین سوار شه نباید بره بی ام و بخره باید پراید بخره که زیاد ضرر نکنه و دستش راه بیفته

یه فایو اس 16 یا 32 بخر که اگه از ایفون و ای او اس خوشت نیمد زیاد ضرر نکنی

من همه گوشی داشتم از سونی اریکسون و نوکیا تا بلک بری و سامسونگ اما یه ماهه یه فایو اس 16 خریدم خیلی ازش راضیم با این که مال 3 سال پیشه هنوزم قدیمی نیست و تا دو سال دیگه اپدیت میشه
میتونی با 700-800 تومن یه فایو اس بخری و از ایفون لذت ببری
کمتر از 5 اس خریدن اشتباهه منم میخواستم 5 بخرم ولی دیدم اصلا به صرفه نیست چون فایو هم حدود 600-700 تومنه و قدیمیه و سی پی یو و رم نسبت به فایو اس ضعیف تره و سی پی یو 32 بیته اما فایو اس 64 بیت.دوربین و فلش بهتر و تاچ ایدی و یه سال جدید تر بودن و اپدیت بیشترم هست

مهم اینه که بتونی ببینی میتونی با ایفون و سیستم عاملش کنار بیای یا نه

hamidreza_4u
11-01-2017, 15:20
سلام منم میخام به جمع ios بپیوندم
جیلبیریک ضرری نداره واسه گوشی؟
مثل همون رووت اندرویده؟
گارانتی و اپدیت و ساپورت رو از بین میبره؟

Sent from Xperia C3-Dual

nex
09-09-2017, 20:46
سلام
درکل اولش که وارد iosمیشی شاید کمی برات سخت باشه چون شما با اندروید عمل هر برنامه پولی وغیر پولی وهرگونه موزیکی رابدون دانلود بابرنامه هایی چون شیر ایت وزاپیا به راحتی به اندروید خودتون انتقال میدید ونصب یا از موزیک ها استفاده میکنید ولی در اپل بازی را از اپل استور دانلود کنید البته برنامه هایی هست که بدون جیلبریک میتونید بازیهای هک شده را نصب کنید که اموزشش توسایت هست ولی اکثرا ورژنش پایینه برنامه هایی چون vshere که قبلا باخود گوشی میشد نصب کنی ولی الان این برنامه را باید با کامپیوتر نصب کنی ولی اکثر برنامه های پولی یک مدت رایگلن میشه که از خود اپل استور میشه فهمید درکل اول باید صبور باشی واموزشهای مختلف را تو فرومهای مختلف مطالعه کنی تا بتونی هر کاری خواستی با اپلت انجام بدی ولی وقتی راه افتادی دیگه مطمئن باش دیگه نمیتونی با اندروید کنار بیای چون اپل همیشه بهترین برنامه ها وروانترین برنامه ها برای اپل میاد واز نظر روان بودن رابط کاربری وهنگ نکردن از بهترینهاست اندروید بعد ش دستت بگیری اصلا نمیارتت حالا یک نکته دیگر راهم بگم اپل شدیدا وابسته به اینترنته حالا در اصل نظر خودت مهمه
موفق باشید