PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش ویراش firmware در سیستم موبایل linux

Admiral-sale-13
18-02-2009, 22:31
آموزش ویراش firmware در سیستم موبایل linux تست شده بر روی Motorola a1200

با استفاده از نرم افزار ezxcodec در کمترین زمان ممکن شما میتوانید بی شمار تغییر در سیستم نرم افزاری مو بایل خود اعمال کنید
همانگونه که همه دوستان میدانند پسوند فایلهای firmware در سیستم عامل لینوکس sbf هست که حجم تقریبی 73 مگ دارد که در هنگام دانلود که معمولا فشرده سازی شده حدود 50 مگ هست نرم افزار ezxcodec قابلیت استخراج کلیه فایلها از داخل فایل های sbf و همچنین
ساخت مجدد و کامپایل این فایل را دارار میباشد تمای دوستان با کمترین اطلاعات در ضمینه linux قادر به ویرایش firmware گوشی خود
هستند. البته سطوح حرفه هم وجود داره که ایشالا در آینده بحث خواهد شد.

قابلیتهای مهم نرم افزار ezxcodec

1-استخراج فایلها از داخل فایل sbf
2- استخراج فایل از داخل فولدر CramFS
3-کامپایل CramFS با حفظ جزییات اصل وحفظ اندازه فایل
4-کامپایل فایل به صورت اول یا همان sbf
5-استخراج فایل از داخل iconres.ezx یا همان motoskin
6- کامپایل فایل به صورت iconres.ezx یا همان motoskin
7- تغییر در فایل CG39 یا همان عکس ابتدایی در هنگام بوت موبایل
8-پشتیبانی از اسکریپت ها یا همان دستورات در firmware که شما قادر به اجرای اسکریپت در هنگام بوت با در دیگر مواقع هستید

نمای کلی نرم افزار ezxcodec

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=223473&stc=1&d=1234984745

مراحل عملیات ویرایش firmware

1- به طور مثال Pasargad-Full Farsi_ By Masood Abasian.rar را از حالت فشره خارج کنید تا به فایل
با پسوند sbf تبدیل گردد مانند این Pasargad-Full Farsi_ By Masood Abasian.sbf

2- نرم افزار ezxcodec را اجرا کنید بر روی tab ... یا همان فلش 1 کلیک کنید و فایل با پسوند sbf را به نرم افزار معرفی کنید

3- محل ذخیره فایها را به نرم افزار معرفی کنید ( یک فولدر خالی انتخاب کنید یا یک فولدر بسازید) فلش 3

4- بر روی extract کلیک کنید (فلش 2) در این مرحله تمامی فایها از داخل فایل sbf استخراج شده و شما قادر
به مشاهده فایلها هستید حجم کلی حدود 150 مگابایت

معرفی فولدرهای استخراج شده

1-فولدر cramfs-root-CG34 فایلهای انباشته شده قبل از اجرا مانند عکسها –تمها-اهنگ ها –انیمیشن بوت گوشی- نرم افزارهای جاوا و ..
2-فولدر cramfs-root-CG37 فایلهای گواهینامه امنیتی مانند مجوزها و...
3-فولدر cramfs-root-CG41 شامل LP ها
4-فولدر cramfs-root-CG42 شامل فایلهای پیکربندی (config)
5-فولدر cramfs-root-CG43 فایلهای ساختمانی واساسی و هرچیز مهم در داخل firmware
6-فولدر smg که فایلهای آن هم با پسوند smg هستند همه این فایلها سازنده firmware هستند

بحث ما بیشتر در این مقاله در مورد فولدر cramfs-root-CG34 می باشد ویرایش باقی فولدرها در این مقال نمیگنجد

با باز کردن این فولدر شما میتوانید حدس بزنید هر فولدر شامل چه نوع فایلهایی هستند و شما چه تغییراتی
می توانید اعمال کنید مانند videos و picture و animation و ringtone ( توجه فولدر theme کاملا ان چیزی نیست که شما فکر میکنید)

یکی از فولدرای تاثیر گزار animation است که دو فایل Moto1.gif و Moto2.gif در این فولدر است
که این دو فایل همان gif انیمیشن های موبوط به بوت گوشی در قسمت امده یکی برای روشن کردن و دیگری هنگام خاموش کردن

**تغییر در عکس ابتدای بوت گوشی در فایل CG39.smg قرار دارد که از طریق tab boot screen یا همان فلش شماره 6
امکان پذیر است این فایل در فولدر smg قرار دارد و باید توسط نرم افزار ابتدا :

معرفی فایل ) CG39.smg فلش شماره 1)
سپس open فلش شماره 2
بعد replace (اندازه عکس دقیقا 320در 240 ) فلش شماره 3
در نهایت کامپایل گردد فلش شماره 4

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=223474&stc=1&d=1234984831

*** برای تغییر در skin باید از tab 5 یا همان motoskin را انتخاب کرد بقیه مراحل مانند مرحله قبلی میباشد (1-5)
فقط فولدر که فایلها در ان باز میشود motoskin است

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=223475&stc=1&d=1234984922

چیزهایی بسیار زیادی در این فولدر ها وجود دارد که قابل تغییر هستند که دوستان با کمی تحقیق میتوانند به ان پی ببرند

حالا مرحله نهایی یا همان کامپایل فایل که برای ایجاد فایل sbf یا همان برگردادن فایل به صورت اولیه برای انتقال به گوشی نیاز است انجام میگیرد

بر روی فلش شماره 4 از عکس اول یا همان tab cramFS کلیک کنید

1- با کلیک بر روی دکمه رایویی from working directory محل قرار گرفتن فایلهای smg در دایرکتوری smg به طور خودکار
انتخاب میشود (فلش شماره 1)

2- انتخاب CG34 از فلش شماره 2

3- کلیک کردن بر روی گزینه open (باقیه کلیدها را فشار ندهید)

4-کلیک بر روی گزینه ... و انتخاب یک محل برای فایل جدید CG34.smg یا به طور پیش فرض CG34_new.smg (فلش شماره 4)

5- کلیک بر روی گزینه compile (فلش شماره 5)

6-فایل جدید می بایستی جانشین فایل قبلی در فولدر smg شود پس فایل CG34.smg را پاک میکنیم و فایل CG34_new.smg را

به CG34.smg تغییر نام میدهیم

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=223476&stc=1&d=1234984976

در نهایت بر بخش new sbf file روی فلش شماره 8 از عکس اول کلیک کرده و نام و محل فایل جدید را وارد میکنیم و سپس گزینه compile ازعکس شماره اول یا همان فلش 7 را فشار میرهیم
حالا فایل شما آماده جهت انتقال به گوشی توسط نرم افزار rds lite می باشد

ترجمه و تالیف Admiral-sale-13 کاربر سایت www.mobilestan.net

مقاله به صورت pdf

نرم افزار ezxcode

Dallas1387
18-02-2009, 22:48
دوست عزيز تشكر
من مي خواستم بصورت حرفه اي اين مبحث رو شروع كنم كه شما استارتشو زديد
اخطار :
كاربران تازه وارد با احتياط از مقاله بالا استفاده كنند

تاپيك مهم شد

soroush_h
19-02-2009, 11:49
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون که پست دادی ولی cg34 رو همه بلد بودند بهتر نبود در سطح حرفه ای قرار میدادی به این کار دستکاری در فریمور میگن نه ادیت حرفه ای فریمور
بازم ممنون از فعالیتت

Admiral-sale-13
19-02-2009, 17:57
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون که پست دادی ولی cg34 رو همه بلد بودند بهتر نبود در سطح حرفه ای قرار میدادی به این کار دستکاری در فریمور میگن نه ادیت حرفه ای فریمور
بازم ممنون از فعالیتت

حق با شماست به یه نتیجه کامل برسم که % 100 بی خطر و نتیجه دلخواه بده حتما آموزشش رو قرار میدم

Dallas1387
19-02-2009, 20:03
طبق تجربه اي كه دارم براي شخصي سازي تا يه حدي كافيه اما اگه بخوايد مواردي كه مربوط به بيس گوشي مي شه رو اينجا ارائه بديد نتيجه خوبي در بر نداره بنابراين به هيچ عنوان دستكاري سي جي 43 رو قرار نديد اما اگه دلتون خواست مي تونيد مقالش رو تهيه كنيد تا به افراد گروه و همچنين افراده مستعد و باسواد آموزش داده بشه اما در ديد عموم .....

godman757
19-02-2009, 21:20
عزیزم روی پاکت پی سی هم میشه لینوکس نصب کرد (با سی پی یو 195 mhz)

Admiral-sale-13
20-02-2009, 00:00
بخش دوم مقاله

یک فولدر که دوستان میتونند روی اون مانور بدن فولدر CG42 فایلهای این فولدر عموما با پسوند cfg یا config هستند با باز کردن این فایلها با نرم افزار txt editor شما قادر به ویرایش یک سری قابلیتها به طور پیش فرض هستید مثلا نام بلوتوث رو به طور پیش فرض عوض کنید یا زمان Discoverable بودن بلوتوث یا محل ذخیره به طور پیش فرض را تغییر بدید که در این فایل هست ezx_bluetooth.cfg

AutoPowerOffTimeout = 5
DiscoverablePeriod = 10
defaultLocalDevName = reza
defaultStorageLocation = 1

[B]یا مثلا فایل ezx_camera.cfg

[photo]
AUTO_SAVE = 0
exposure = 0
memCardFolder = reza _Images
name = photo
nameType = 0
nextSaveNum = 1
quality = 2
saveToFolder = /mmc/mmca1/Images
secondSound = 7
shutterSound = 7
size = 2
style = 0
whitebalance = 0

[video]
exposure = 0
memCardFolder = reza _Videos
name = video
nameType = 0
nextSaveNum = 1
quality = 2
saveToFolder = /mmc/mmca1/Videos
secondSound = 6
shutterSound = 5
size = 2
style = 0
whitebalance = 0
بیشتر این نامها قابل ترجمه و پیش بینی هستند و شما میتوانید در انها تغییر بدهید البته بیشتر این تنظیمات به صورت کاملا مطمئن و گرافیکی در خود منوی گوشی هست و شما نیازی به تغییر ندارید به هر حال این فولدر و فایلهای متنی آن نیز به سادگی قابل ویرایش هستند

* توجه مهم *

5 فولدر گرفته شده از 5 فایل در فولدر smg با همان نام هستند مثلا فولدر cramfs-root-CG43 فایلهای باز شده فایل CG43.smg هستند در صورت هر گونی تغییری در این فولدرها با ید د باره کامپایل شوند وگرنه این تغییرات هیچ تاثیری در firmware تولید شده
جدید ندارند طریقه کامپایل فایلهای smg در مقاله قبلی در قسمت cramfs شرح داده شده فقط دقت کنید در هنگام باز کردن فایل smg باید با نام مقابل منوی کرکره ای یکسان باشد

فولدر خیلی مهم در firmware سیستم عامل لینوکس برای مو بایل CG43 که اساس تمام بخشها در این فولدر قرار دارد
هر گونه تغییر بدون اگاهی باعث مشکلات زیادی در سیستم گوشی میگردد برای پی بردن و فهمیدن این فولدر شما باید با سیستم آرایش
فایلها در سیستم عامل لینوکس و برنامه نویسی سیستمی آشنایی داشته باشید در اینجا به علت اهمیت موضوع قصد دارم تا کمی در باره
سیستم آرایش فایلها در سیستم عامل لینوکس بحث کنیم

قبل از ان باید مقدمه در باره گوشی های دارای سیستم عامل لینوکس بدانید

این گوشی ها یک کامپیوتر با سیستم عامل لینوکس هستند یعنی دارای پردازشگر–مادربرد- بایوس–صفحه مانیتور-هارد دیسک (حافظه فلش ) حافظه اصلی یا رم حافظه جانبی (یا رم mini sd) کی برد و ماوس( قلم) –سیستم ارتباطی Bluetooth . پورت usb کارت صدا (سیستم صدا) کارت گرافیک(سیستم گرافیکی) و سیستم اظافی gsm که شامل سیستم تلفنی و مسیج هست و رادیو و.. چند سیستم . حتی بیشتر از یک کامپیوتر شخصی.

از لحاظ ساختار این سیستم کاملا مانند یک کامپیوتر عمل می کند به همین دلیل شرکت ماکروسافت و اپل و دیگر شرکتها تصمیم
به ساخت سیستم عامل ویژه و کوچک شده برای موبایهای هوشمند گرفتد که دراین بین چند شرکت از جمله موتورولا شروع به استفاده از
سیستم عامل متن باز لینوکس کرده که دارای قوانین آزادی کامل در استفاده از کدهای سیستم عامل میباشد شما در هنگام کار با لینوکس در
یک کامپیوتر شخصی اصلا نگران نیستید چون حداکثر سیستم عامل را پاک کرده و مجدد نصب میکنید . ولی به دلیل محدودیت هایی که در هنگام کوچک سازی صورت گرفته این قابلیت محدود شده و به آسانی قابل اجرا نیست .در هنگام کوچک سازی سیستم. فایلهای
سیستم عامل در داخل فلش قرار گرفته و یک بار ریخته شده و در هنگام روشن بودن سیستم موبایل قابل تغییر نیستند قسمت
مهمی از سیتم عامل لینوکس در فولدر استخراج شده cramfs-root-CG43 قرار دارد و به همین دلیل هر گونه تغییر در ان باعث
تغییر در سیستم عامل لینوکس میشود و چون به دیگر بخشها به هم مرتبط هستند ممکن است باعث خرابی کلی در خود موبایل گردد

نمای کل ساختار فایل ها در سیستم عامل لینوکس

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=223848&stc=1&d=1235077068

در مورد فولدرهایی که به فولدر cramfs-root-CG43 کاملا یکسان هستند توضیح می دهیم

1- bin یا باینری که شامل دستورات و نرم افزارهای اجرایی برای تمام کاربران میباشد در ویندوز مانند د ستور ping
که اگر فایل ping.exe در در فولدر system 32 پاک شود دیگر شما قادر به اجرای این دستور نیستید هر فایل در bin
معادل یک دستور در سیستم عامل لینوکس هست البته دستورات دیگری هم وجود دارد که در خود کرنل واقع شده

2- sbin مانند فولدر bin میباشد که فقط کاربر root یا کاربران با مجوز root قادر به اجرای این دستورات هستند

*** نکته مهم کاربر root در سیستم عامل لینوکس معادل administrator درسیستم عامل ویندوز میباشد

Dev-3درایور ها در این فولدر قرار دارند مانند درایدر کارت صدا یا گرافیک یا مادر برد

4- etc که معمولا فایلهای تنظیم بخشهای مختلف در این فولدر جای میگیرد مانند تنظیمات ادرس ip در سیستم عامل و یا حتی رزولوشن
دسکتاب کامپیوتر

5- lib که یک کتابخانه از کدها هستند که در هنگام اجرا برنامه استفاده میشوند تقریبا مانند dll ها در ویندوز

6- mmc که در کرنلها و نسخه های مختلف لینوکس نامهای گوناگون دارند در نسخه های جدید لینوکس به media تغییر نام داده و محلی برای mount کردن دستگاهای مختلف می باشد که در لینوکس موبایل محل mount شدن mini-sd میباشد

7-home که معادل فولدر C:\Documents and Settings در سیستم عامل ویندوزمیباشد

8- usr که در سیستم عامل لینوکس در یک پارتیشن جدید ایجاد میشود و معادل C:\Program Files در سیستم عامل ویندوز هست

یک سری فولدر دیگر در سیستم عامل لینوکس موجود میباشد که در لینوکس موبایل به بخشهای دیگر منتقل شده مانند boot

که در پارتیشن جدا در سیستم عامل لینوکس قرار دارد و کرنل و بوت لودر و بخشهای بوت سیستم عامل در ان قرار دارد

که در ویندوز موبایل این فولدر به چند قسمت مختلف تقسیم شده

پس متوجه شدید که تغییر در cramfs-root-CG43 لازمه دانست ساختار کلی سیستم عامل لینوکس میباشد

برای تغییر در این قسمت شما می بایستی های source code سیستم عامل را داشته باشید یا از نحوه کارکرد هر فایل

و فولدر مطلع باشید در خود سیستم عامل لینوکس تمامی source code در دسترس می باشد و لی در ویندوز موبایل

این source code ها حذف شده به همین علت کار تغییرات در ساختار کلی این سیستم مشکل هست و برای عموم راحت نیست

بیشتر تغییرات مهم در firmware ها حاصل تحقیقات خود افراد میباشد و مرجع کاملی در دسترس نیست

ولی با همه این احوال سیستم عامل لینوکس موبایل بیشترین انعطاف را در بین سیستم عامل های موبایل دارا است

تا حتی که در گوشی های موبایل چینی از یک سیستم عامل open source استفاده میشه و حجم این سیستم عامل بسیار

کم شده و قابلیت استفاده از سخت افزار ارزانقیمت در نتیجه قیمت کمترموبایل حاصل شده .هرگز به دنبال بدست آوردن اسکریپتها آماده

یا راه های که دیگران انجام دادن نباشید چون پایه و اساس لینوکس آزادی و نوآوری و همکاری دو سویه و گروهی با دیگران هست

و هرچه آشنایی شما با لینوکس بیشتر باشد لینوکس موبایل برای شما جذابیت بیشتری پیدا میکند .

کتابها و مقالات زیادی در این زمینه وجود داره که همه از سایت 4shared.com قابل دانلود هستند

مانند :

OReilly.bash.Cookbook.May.2007.pdf این کتاب کلیه دستوران در لینوکس رو توضیح داده

Linux.All.in.One.Desk.Reference.pdf مفاهیم اساسی و کلی در باره لینوکس

من هم تا اونجایی که مطلب مهمی در ضمینه لینوکس موبایل پیدا کنم در اختیار دوستان عزیز قرار میدم

نویسنده Admiral-sale-13 کاربر سایت www.mobilestan.net

Crazyman
20-02-2009, 00:43
ممنون بابت اموزش هاتون ٬ دوستان فکر نکنن به همين اسوني هاست ٬ تا دانش کافي بدست نياورديد اقدام به تغيرر بيس نکنيد

mostafa_sh_1980
20-02-2009, 12:53
سلام Admiral عزيز
كمبود اين تاپيك واقعا احساس مي شد كه شما پايه هاشو گذاشتي. واقعا ممنون. اما هنوز كاملا حرفه اي نشده. نمي دونم چرا دوستان مانع گسترش بخش حرفه اي اموزش مي شن. خوب مسلما دوستان نا اشنا با اين همه اخطار نميرن سراغش.
من خودم هدفم از خريد اين گوشي اين بود كه بتونم با قابليت open source لينوكس براش برنامه بنويسم و اونو مطابق ميل خودم در بيارم. به نظر من اين گوشي قابليت داره كه با اضافه شدن برخي قابليت ها يه گوشي خارق العاده بشه اما نياز به تغيير در بيس فيرمور داره.

Admiral-sale-13
20-02-2009, 12:59
بعضی از مراجع و سایتهای مفید در باره یاد گیری لینوکس

لینوکس فارسی پارسیسکس امکان تایپ فارسیhttp://parsix.org/html/index.php

دیکشنری فارسی xfardic که البته در لینوکس parsix قرار داره با کمی تغییر میشه اون رو برای

لینوکس موبایل استفاده کرد

http://www.xfardic.org/html/index.php?newlang=far
http://www.xfardic.org/html/index.php

سایت تکنوتوکس که یکی از سایتهای مهم در ضمنه یادگیری لینوکس رفع اشکال کاربران
و معرفی نسخه های جدید لینوکس و مقالات آموزشی هست
http://www.technotux.org/html/index.php
http://www.technotux.org/html/Sections.html
http://www.technotux.org/html/PNphpBB2.html

سایت کرنل که توسعه دهنده اصلی سیستم عامل لینوکس وپخش کرنل اون هست

http://kernel.org/

جامعه برنامه نویسان فارسی زبان که بخش برنامه نویسی برای لینوکسش بدک نیست

http://barnamenevis.org/forum/
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=118

انجمن فارسی اوبونتو

http://forum.ubuntu-ir.org/

سایتی برای دانلود کتابهای فارسی

http://www.iranmeet.com

سایتی برای دانلود کتابهای انگلیسی

http://www.4shared.com/network/search.jsp?searchmode=2&searchName=linux

Dallas1387
20-02-2009, 17:09
سلام admiral عزيز
كمبود اين تاپيك واقعا احساس مي شد كه شما پايه هاشو گذاشتي. واقعا ممنون. اما هنوز كاملا حرفه اي نشده. نمي دونم چرا دوستان مانع گسترش بخش حرفه اي اموزش مي شن. خوب مسلما دوستان نا اشنا با اين همه اخطار نميرن سراغش.
من خودم هدفم از خريد اين گوشي اين بود كه بتونم با قابليت open source لينوكس براش برنامه بنويسم و اونو مطابق ميل خودم در بيارم. به نظر من اين گوشي قابليت داره كه با اضافه شدن برخي قابليت ها يه گوشي خارق العاده بشه اما نياز به تغيير در بيس فيرمور داره.
ببينيد عزيزان من مخالف آموزش نيستم به همين خاطر تاپيك رو مهم كردم دوستاني هم كه عضو گروه هستند توي گروه مي دونند كه من تاپيكي با نام آموزش اديت فريمور هاي گوشي داراي پلت فرم لينوكس باز كردم مي تونستم اين تاپيك رو پاك كنم اون رو جايگزين كنم اما ديدم مقاله ادميرال عزيز كامل تر هست پس با آغوش باز پذيرفتيم و در جهت پيشرفتشم تلاش خواهيم كرد حالا من حرفم چيه
من مي گم هر چقدر هم بنويسيم كه آقاي تازه وارد عزيز گرامي اگه بري دستكاري بكني تو بيس گوشي و فلش كني گوشيت خراب مي شه فايده نداره و از سر كنجكاوي كار خودشونو مي كنند
يه عزيزي هم فريمور پاسارگاد رو ريخته بود روي اي 6 گوشيش مشكل جدي پيدا كرده بود در صورتي كه من تاكيد كردم فريمور ماله آ1200 هست
در نتيجه

آموزش تا حدي كه به نفع كاربر باشه و آسيب به گوشي نرسه و همچنين خطرش كم باشه موردي نداره در غير اينصورت حذف خواهد شد
بنده به دوست عزيز مون ادميرال اعلام كردم شما مقالتو حاضر كن در اختيار من و بچه هاي گروه بزار تا افرادي كه مستعد هستند رو تحت آموزش قرار بديم و مقالاتتون رو بهشون ارايه كنيم
حال تصميم گيري با خودتون
موفق باشيد

mehdi2760
20-02-2009, 17:53
سروش جان این بنده خدا وقت گذاشتن در ضمن کی گفته همه Cg34 رو بلدن؟کار این گروه هم ادیت فریمور هست !! در ضمن اون سایت ها حاوی اطلاعات خوبی از لینوکس هستن این من یا شما یا سامان یا امین یا اصلا هرکس ادیت میکنه دوره A1200 ندیده بلکه دوره linux دیده یا از همین سایت ها خونده و روی A1200 که سیستم عاملش linux هست اجرا کرده
در ضمن دل کسی برای کاربرا نسوزه با اون اخطار سامان کسی نمیره دیگه این کارو بکنه

Crazyman
20-02-2009, 18:34
خوب سامان کاری خوبی کرد. با کاربرا اتمام حجت کرد.که یه دفعه ادعای اینو نکنن که آقا آموزش شما باعث شد گوشیم .........
ما هدفمون گسترش لینوکسه پس چه دلیلی داره مانع آموزش کاربرا بشیم؟!
ولی ما می گیمتا تو این کار خبره نشدید و شک دارید با بیس فیرمور ور نرید.
قطعا فیرمورهایی که گروه ارائه میده صد در صد تست شده هست.
و میتونه آماده جوابگوی هر گونه اشتباه احتمالی باشه.(پیش نمیاد)
یا علی

wifi_g
22-02-2009, 11:04
از اسم این انجمن معلومه برای گروه توسعه دهنده هست پس تمام کارهایی که انجام میشه برای افراد حرفه ای است و هیچ باری بر دوش سایت نیست . این کلمه مسئولیت باعث نشه کسی چیزهایی رو که بلده قرار نده .
از اقای dallas و دیگران میخواهیم ترفندهاشونو قرار بدن چون a1200 دیگه داره از بازار خارج میشه
و دیگه جای تاخیر نیست. مثلا در پاسارگاد چطوری usb charge غیر فعال شده؟
یا آقای امین چطوری این همه برنامه تو ورژن خودش اضافه کرده؟
با تشکر از dallas , amin , همه افرادی که a1200 رو بهتر کردن:8::8::8::8:

soroush_h
22-02-2009, 12:25
از اقای dallas و دیگران میخواهیم ترفندهاشونو قرار بدن چون a1200 دیگه داره از بازار خارج میشه

سلام دوست عزیز
کی گفته داره از بازار خارج میشه ، تازه a1200 داره تو بازار پر میشه قیمتشم اومده پایین افراد بیشتری این گوشی رو می خرن

Admiral-sale-13
22-02-2009, 17:24
یک مقاله ترجمه شده به انگلیسی از دو سایت روسی و چینی حدود 225 صفحه هست در مورد ویرایش firmware برای لینوکس موبایل

M.TALAIE
02-03-2009, 16:37
سلام من چنتا مشکل دارم
1-بعد از اینکه فریمور پرشن گلف رو من داخل فولدر sound file سه تا فایل رو بی صدا کردم و کامپال هم کردم اما بعد از فلش اون صداها رو می داد
2-اگه یه چیزی بریزیم تو فریمور ارور می ده که کدگروپش تنظیم نیست و ممکنه کار نده
پیشاپیش از جوابتون ممنونم

Admiral-sale-13
04-03-2009, 12:35
سلام من چنتا مشکل دارم
1-بعد از اینکه فریمور پرشن گلف رو من داخل فولدر sound file سه تا فایل رو بی صدا کردم و کامپال هم کردم اما بعد از فلش اون صداها رو می داد
2-اگه یه چیزی بریزیم تو فریمور ارور می ده که کدگروپش تنظیم نیست و ممکنه کار نده
پیشاپیش از جوابتون ممنونم

اگر برای قطع صدا در هنگام RECORD میخواهید در سایت MOTOROLAFANS نوشته دو فایل هست Notification_5.mid ui_beep.wav که این دو فایل رو باید با دو فایل بی صدا جایگزین کنید ولی فکر نکنم به هم راحتی صدای VOICE RECORDER قطع بشه من امتحان نکردم شما امتحان کنید نتیجشو بگید
در ضمن این فایل درSYSqtapp/phone/Notification_5.mid قرار داره
فایلهای بی صدا رو آپاود کردم

http://www.motorolafans.com/forums/a1200-general-chat/15930-q-how-can-i-remove-beep-recorder.html

M.TALAIE
06-03-2009, 07:51
اگر برای قطع صدا در هنگام record میخواهید در سایت motorolafans نوشته دو فایل هست notification_5.mid ui_beep.wav که این دو فایل رو باید با دو فایل بی صدا جایگزین کنید ولی فکر نکنم به هم راحتی صدای voice recorder قطع بشه من امتحان نکردم شما امتحان کنید نتیجشو بگید
در ضمن این فایل درsysqtapp/phone/notification_5.mid قرار داره
فایلهای بی صدا رو آپاود کردم

http://www.motorolafans.com/forums/a1200-general-chat/15930-q-how-can-i-remove-beep-recorder.html

سلام مرسی از جوابت در مورد دومی میتونی توضیح بدی؟

Admiral-sale-13
06-03-2009, 19:13
فایل ui_beep.wav رو با فایل بی صدای silent.wav جای گزین کنید البته به نام فایل
ui_beep.wav تغییر نام بدید فکر کنم در Cg34 قرار داره

فایل Notification_5.mid رو با فایل بی صدای silent.mid جای گزین کنید و به نام فایل
Notification_5.mid تغییر نام بدید

M.TALAIE
07-03-2009, 14:06
سلام انجام دادم نشد

Admiral-sale-13
07-03-2009, 22:41
سلام انجام دادم نشد

cg43 , cg34 هر دو تا بعد از تغییر باید کامپایل بشن هردو رو دوباره کامپایل کردید؟

M.TALAIE
09-03-2009, 06:22
cg43 , cg34 هر دو تا بعد از تغییر باید کامپایل بشن هردو رو دوباره کامپایل کردید؟

متاسفانه بازم انجام نشد دیروز 4 بار فلش کردم

armintirand
14-03-2009, 01:33
سلام من یک مدتی هست a1200 خریدم بابت تاپیک به این خوبی واقعا از فعالان این بخش تشکر میکنم . من چند تا مشکل داشتم یکی همین صدای بیپ در recorder و دومی اینکه اگه بشه sms و دفتر تلفن رو به مموری انتقال داد خیلی خوب میشه.اما مشکلات اصلی من دو تا است یکی اینکه من وقتی هدفون گوشی رو وصل میکنم گوشی خاموش میشه منم قبلا L7 داشتم و هدفون اون سرش مثل سو usb کابل گوشی بود ومن اومدم اونو از ورودی usb وصل کردم خیلی خوب برام کار میکنه فقط وقتی گوشی روشن باشه در بیارم گوشی با مشکل مواجه میشه میخواستم دستور unmount کردنش رو بدونم که البته اگه بشه اونو به صورت شل بکنم و هربار خواستم هدفونو در بیارم با اجرای اون شل unmount بشه. اما این مشکلی که میگم شاید رویایی باشه
من تو گوشیم از سیم کارت ایرانسل استفاده میکنم وبا مشکل دایورت مواجهم یعنی هر وقت می خوام دایورت کنم بعد از کلی طول کشیدن ارور time out میده اما از ۱ هفته گذشته من متوجه شدم که گاهی اوقات وقتی کسی به من زنگ میزنه به جای موبایل تلفن خونه زنگ میخوره البته تو تمام تماس ها اینجور نیست و هر از گاهی این جوری میشه و من وقتی تلفن رو برمیدارم میتونم حرف بزنم اما من وقتی متوجه این مشکل شدم که چند بار کسانی که تلفن منزل مارو نداشتن با موبایل من تماس گرفتن و خونه زنگ خورد حالا میدونم کسی باور نمیکنه چون اگه کسی همینو اینجا می نوشت خودم باور نمیکردم ولی اگه میشه کاری کرد منو کمک کنید دارم شاخ در می ارم
ممنون

Nakhoda ASAD
14-03-2009, 02:48
Admiral-sale-13 جان عزیز آموزشتون واقعا کاربردی بود. من فریمور hybrid رو یه خورده دستکاری کردم شد اونچیزی که دنبالش بودم.

Crazyman
14-03-2009, 16:55
من تو گوشیم از سیم کارت ایرانسل استفاده میکنم وبا مشکل دایورت مواجهم یعنی هر وقت می خوام دایورت کنم بعد از کلی طول کشیدن ارور time out میده اما از ۱ هفته گذشته من متوجه شدم که گاهی اوقات وقتی کسی به من زنگ میزنه به جای موبایل تلفن خونه زنگ میخوره البته تو تمام تماس ها اینجور نیست و هر از گاهی این جوری میشه و من وقتی تلفن رو برمیدارم میتونم حرف بزنم اما من وقتی متوجه این مشکل شدم که چند بار کسانی که تلفن منزل مارو نداشتن با موبایل من تماس گرفتن و خونه زنگ خورد حالا میدونم کسی باور نمیکنه چون اگه کسی همینو اینجا می نوشت خودم باور نمیکردم ولی اگه میشه کاری کرد منو کمک کنید دارم شاخ در می ارم
ممنون

شما دایورت رو کنسل کردین؟
جواب نگرفتین؟ خوب زنگ بزنید به پشتیبانی ایرانسل بگید مشکلتون رو.
فکر نکنم ربطی به فیرمور داشته باشه.
مگه اینکه گوشی به طور اتومات خط رو دایورت کنه که محاله:13::13:

armintirand
16-03-2009, 14:26
سلام من وقتی گزینه دایورت رو میزنم و گزینه all voice call رو میزنم چند دقیقه طول میکشه و بعد از چند دقیقه ارور time out یا ارور network eror رو میده.
کسی دستور unmount برای مشکلم که بالا گفتم پیدا نکرد؟
قضیه بیب recorder به کجا رسید؟

armintirand
16-03-2009, 14:27
سلام من وقتی گزینه دایورت رو میزنم و گزینه all voice call رو میزنم چند دقیقه طول میکشه و بعد از چند دقیقه ارور time out یا ارور network eror رو میده.

M.TALAIE
16-03-2009, 18:30

قضیه بیپ که حل شده برو لینک زیر:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=53031&page=5

Admiral-sale-13
21-03-2009, 13:47
این هم یک مقاله دیگر در مورد لینوکس موبایل 125 صفحه

armintirand
21-03-2009, 16:04
دوست عزیز جناب m.talaie
من روش شما رو برای حل مشکل بیپ تست کردم ولی بلد نیستم استارت آپ درست کنم و دستوری که شما گفتین تو کنسول گوشی انجام دادم اما این روش وقتی من به کسی زنگ میزنم اگه گزینه start record رو قبل بوق زدن بزنم بیپ نمیکنه اما اگه بعد اینکه بوق زدن شروع کرد بزنم بیپ میکنه و اگه کسی با من تماس بگیره که دیگه حتما بیپ میکنه ایا این راهی داره؟

szahedieh68
22-03-2009, 02:16
سلام.اول از همه عید رو به همه دوستان تبریک میگم.انشاالله سالی پر نشاط و سلامتی داشته باشید.
من یه چندتا سئوال داشتم.امکانش هست تو فایلهای مثلا قسمت cramfs-root-cg42 تغییراتی ایجاد کرد؟؟یعنی مثلا تو قسمت اس ام اس این فایلها یه سری دستورات شبیه خودش وارد کنیم.
مثلا این ماله اس ام اس
[GROUP_MSGCTR_SMS]
INCOM_SMS_PREF_STORAGE = 0

[GROUP_MSGCTR_VM]
VOICE_MAIL_MISSING_SIM_VPS = 0
VOICE_MAIL_SRV_CTR_NAME = Caixa Postal
.........

و من به اولش اینو اضافه کنم که دلیورش فعال بشه؟؟؟؟

[GROUP_MSGCTR_SMS]
SMS_Delivery_Report = 1

[GROUP_MSGCTR_VM]
VOICE_MAIL_MISSING_SIM_VPS = 0
VOICE_MAIL_SRV_CTR_NAME = Caixa Postal
VOICE_MAIL_SRV_CTR_NAME2 = Caixa Postal
.......
عملی میشه؟؟

یه سئوال دیگه:میشه فریمورهارو با هم قاطی کرد؟؟؟البته یه سری از دستوراتشون که خیلی سطحی و ساده هستش با هم قاطی کنم.میشه؟؟

و آخرین سئوال:اگه بخوام تغییری ایجاد کنم که یه فریمور از دستورات استارت آپ پیروی کنه خیلی مشکله؟؟؟ یا فقط با جابه جایی یه سری فایلها از فریموری که ساپورت میکنه به فریمور دیگه قضیه حل میشه.

ممنون از تمام زحماتتون.

mostafa_sh_1980
26-03-2009, 14:31
.امکانش هست تو فایلهای مثلا قسمت cramfs-root-cg42 تغییراتی ایجاد کرد؟؟یعنی مثلا تو قسمت اس ام اس این فایلها یه سری دستورات شبیه خودش وارد کنیم.

.

شما ميتونيد دستوراتي كه موجود هست رو اديت كنيد. مثلا توي فايلي كه تنظيمات sms هست
مقدار SMS_Delivery_Report = 0 رو به 1 تغيير بديد تا دليوري فعال بشه

rappix
01-04-2009, 02:46
ببخشید شاید من درست متوجه نشدم ولی برای دیگر cg ها باید چیکار کرد از چه روشی رفت؟
ممنون منتظرم

ehsan@82-86
07-04-2009, 16:40
سلام به همه
یه سوال شاید خیلی خنده دار
تغییراتی که برای اجرای برنامه با درب بسته هست(اجرای دوربین- موزیک و..) مربوط به چه قسمتی میشه
ممنون میشم یکی توضیح بده

Crazyman
07-04-2009, 17:35
سلام به همه
یه سوال شاید خیلی خنده دار
تغییراتی که برای اجرای برنامه با درب بسته هست(اجرای دوربین- موزیک و..) مربوط به چه قسمتی میشه
ممنون میشم یکی توضیح بده

دوست عزیز تو کد cg43 هست. ولی به نام نمودنم.
یک ماه هم تلاش کردم تا cg43 رو ادیت کنم ولی هر بار یک مشکل پیش میومد.
ریسک این کار زیاده.
من نمیگم بی خیالش شو ولی اگه دوست داری ریسک کنی روش کار کن.

malakootian
04-05-2009, 09:11
سلام
دست همه برای این آموزشهای مفید وخوب درد نکنه توی صفحات دوم وسوم این تاپیک دیدم بچه ها مشکل دارند با کلمه مسئولیت و Dallas عزیز همه مخالف آموزش اینطوری بود به نظر من ایجاد این تاپیک یک کار عالی و فوق العاده است با آموزش و در اختیار گذاشتن اطلاعات حس رقابت بین همه بچه ها زیادمیشه و از طرفی با هشدار در مورد عواقب دستکاری در فلش اگر هر آدم عاقلی باشه و بخواد اینکار رو بکنه مطمئنن مسئولیت آن را هم می پذیره و این مسئولیتی را برای سایت یا بچه هایی که آموزش میدند نداره وحق انتخاب با خوده افراد است.
در آخر از همه بچه که در این تاپیک فعالیت دارند صمیمانه تشکر می کنم وامیدوارم این کار ادامه پیا کنه

mehrbodmoayeri
15-08-2009, 17:56
سلام
آيا ممكن هست مانند گوشيهاي ديگه كه Delivery به صورت 1 sms يا علامت كناره sms send شده نشان داده ميشود كاري كرد كه در آ1200 , Delivery مانند گوشيهاي ديگر نشان داده شود.همانطور كه دوستان عزيز ميدونن Delivery آ1200 فقط براي چند لحظه قابل ديدن است و بعد از آن هيجا نميشه پيداش كرد.من هميشه با Delivery گوشيم مشكل دارم . خيلي خيلي ممنون ميشم كسي بتونه كمك يا راهنماي كنه.

mehdi2760
22-08-2009, 15:46
در مورد این موضوع تا بحال به نتیجه ای نرسیدیم چه mld و چه کل سایت های دیگه

salar123456
27-09-2009, 10:34
سلام سلامی سبز به دوستان
چطور میشه یه برنامه رو از fw استخراج کرد؟ طوری که pkg باشه و بشه رو یه فریم دیگه نصب کرد؟

mehdi2760
08-10-2009, 13:18
توی همین بخش بگردی نرم افزارش رو با یه سرچ پیدا میکنی

100pixel
02-12-2010, 18:05
Admiral-sale-13 گفته:

دیکشنری فارسی xfardic که البته در لینوکس parsix قرار داره با کمی تغییر میشه اون رو برای

لینوکس موبایل استفاده کرد

چطوری؟

NEGRO
02-12-2010, 18:15
Admiral-sale-13 گفته:

چطوری؟
سلام

باید عرض کنم با کمی تغییرات نیست . خیلی مشکل تر از این حرفاست
چون اولا gui اش باید با گوشی ست بشه .
بعد باید از خود لایبرری های ezx استفاده بشه که کمی نقص دارن .

کلا به همین سادگی ها نیست اگر بود الان انجام شده بود .
برنامه هایی هم که تو نت می بینیم نوشته شده کلا با مشکلاتی رو به رو بوده و تخصص بالایی می طلبه .

موفق باشید

lord of moto
29-04-2011, 22:53
چرا این بحث ادامه پیدا نمی کنه ؟

m2sh
30-04-2011, 05:23
چرا این بحث ادامه پیدا نمی کنه ؟

سلام دوست من
این بخش تا جاهایی جلو رفت تا خطر زیادی برای بچه ها به وجود نیاره
ممکن بود که کسی با دستکاریکردن و یه اشتباه کوچیک گوشیش موردی پیدا بکنه
ممنونم

lord of moto
27-05-2011, 19:08
سلام دوست من
این بخش تا جاهایی جلو رفت تا خطر زیادی برای بچه ها به وجود نیاره
ممکن بود که کسی با دستکاریکردن و یه اشتباه کوچیک گوشیش موردی پیدا بکنه
ممنونم

دوست عزیز شما و دیگران مسئول پشتیبانی آموزشات رو که ندارید در ضمن در اکثر پست های آموزشی هم من دیدم نوشته شده مسئولیت کار به عهده ی خودتان

ولی اگر این بحث به صورت کامل ادامه پیدا می کرد می شد به عنوان یه منبع عالی ازش استفاده کرد

m2sh
27-05-2011, 21:04
دوست عزیز شما و دیگران مسئول پشتیبانی آموزشات رو که ندارید در ضمن در اکثر پست های آموزشی هم من دیدم نوشته شده مسئولیت کار به عهده ی خودتان

ولی اگر این بحث به صورت کامل ادامه پیدا می کرد می شد به عنوان یه منبع عالی ازش استفاده کرد

سلام

دوست من الان فعلا وقت امتحانا و کنکور بچه ها رسیده
بعد کنکور سعی خودمون رو یکنیم که لینوکس دوباره جون بگیره مثل قبل

ممنونم:ax:

lord of moto
08-02-2012, 20:16
دوستان متخصص یه سوال مهم دارم از فولدر cg43 چه فایل هایی رو میشه حذف کرد ؟

Admiral-sale-13
08-02-2012, 21:27
هر جا صحبت از کام‍پایل لینوکس در Arm شد میشه در موبایل اجرا کرد

اجرای اپن سوزه بر روی موبایل
http://en.opensuse.org/Portal:ARM
http://www.wafaa.eu/

اجرای جنتو بر روی موبایل
http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-arm.xml

اجرای اوبونتو بر روی موبایل
https://wiki.ubuntu.com/ARM

به غیر از آندروید ‍پروژه های بسیاری زیادی وجود داره که همشون مشکل پشتیبانی مالی دارن
و اگه بشون توجه بشه مطمٔنا از آندروید خیلی بهتر میشه
علتش اینه که آندروید فقط open source هست ولی اکثر نسخه های لینوکس Free and open source software
هست

http://www.foss.ir/home

lord of moto
07-04-2013, 15:22
چون انجمن موتورولافنز از بین رفت آموزش ها رو برای آیندگان به زبان اصلی می گذارم تا آرشیوی بشود برای کسانی که در آینده دوست دارن فریمور ادیت کنند

لطفا مدیران حال و آینده این پست ها رو ویرایش نکنند چون مرجع هستند

با تشکر فراوان :ax:

lord of moto
07-04-2013, 15:24
Add Telnet option in USB mode

Go to cramfs-root-CG37
and edit ezx_security.cfg file
and make changes according to settings shown below.

[SYS_FLEX_TABLE]
0 = 0
1 = 0
2 = 0
3 = 8650752
4 = 0
5 = 536870912
6 = 0
7 = 512
8 = 0

now save the file and compile CG37.smg

lord of moto
07-04-2013, 15:25
Change the name of the Firmware

To change the name of the firmware
Go to cramfs-root-CG43/etc
and edit ap_version.txt
and change the name of the firmware to whatever you want for e.g

S27

and save it.

lord of moto
07-04-2013, 15:28
Hack Application Manager to allow use of non signed application

As we know that Stock firmwares like 22P comes with restriction on Applications that can not run which are not signed by Motorola to overcome this problem we need to hack Application Manager of our firmware to do this

Required
A Hexeditor program (which ever program suites your needs)

Go to cramfs-root-CG43/usr/SYSqtapp/am/
and open the am executable binary with the hex editor program and change the HEX values using search option to find them

Find
00 00 50 E3 00 80 A0 E1 72 00 00 BA 40 70 8D E2
Replace with
00 00 50 E3 00 80 A0 E1 72 00 00 EA 40 70 8D E2
Find
D0 4D E2 01 60 A0 E1 01 00 A0 13 28 30 85 15 01 00 00 0A 98 D0 8D E2
Replace with
D0 4D E2 01 60 A0 E1 01 00 A0 13 28 30 85 15 01 60 A0 E1 98 D0 8D E2

Now save the file

lord of moto
07-04-2013, 15:30
Add Custom Wallpapers to firmware

Go to cramfs-root-CG34/picture

and remove or add new wallapers to the firmware

For better quality and performance use Wallpapers of resolution 240x320 (Screen resolution of Phone.)

lord of moto
07-04-2013, 15:30
Add Custom Ringtones to your Firmware

Go to cramfs-root-CG34/ringtone

and remove or add new ringtones to the firmware

For better quality and performance use .mid ringtones as they use less space and give good quality sound
you can use .mp3 .wav file as well

lord of moto
07-04-2013, 15:35
Add Startup script feature to firmware

To add Startup script feature to the firmware

Go to cramfs-root-CG43/etc/rc.d/rc2.d/
and create a file S90Startup.sh
and add following data to file

#!/bin/bash
Check_Run()..
if test -d "$1";
then
for i in "$1"/*
do
[ ! -f "$i" ] && continue
case "$i" in
*.sh)
(
. "$i"&
)
;;
*.txt)
(
. "$i"&
)
;;
*.lin)
(
. "$i"&
)
;;
esac
done
fi
}
Check_Run "/mmc/mmca1"
Check_Run "/mmc/mmca1/autorun"
Check_Run "/ezxlocal/download/mystuff/preload"

and save it.

This will add unlimited startup script to your firmware and on start up firmware will execute every .sh .lin and .txt files in /mmc/mmca1/ , /mmc/mmca1/autorun and /ezxlocal/download/mystuff/preload/

lord of moto
07-04-2013, 15:42
Add Custom font to firmware

To add your custom font in the firmware

Go to cramfs-root-CG41/fonts

and replace AMCSL.TTF with your font

Note : make sure that you have renamed your font to AMCSL.TTF

lord of moto
07-04-2013, 15:43
To Enhance/Loud Audio output of your firmware

Go to cramfs-root-CG43/usr/SYSqtapp/sound
and edit ezx_volumetable.cfg and change values that suites your style there are many ezx_volumetable.cfg available in forums you can use them or modify yourself make sure to increase a little otherwise you may damage your speaker

for e.g ezx_volumetable.cfg looks like this

[pcap_loudspk_music]
4, 8, 13, 14, 15, 15, 15, 14, 13, 9;
[pcap_headset_stero]
14, 14, 10, 8, 3, 4, 3, 4, 5, 3;
[pcap_loudspk_hfree]
3, 3, 3, 3, 3, 3, 3, 3, 3, 3;
[pcap_handset_vcall]
2, 2, 3, 4, 5, 6, 6, 6, 5, 4;
[pcap_headset_mono]
13, 13, 13, 13, 13, 13, 13, 13, 13, 13;
[pcap_car_kit_vcall]
0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0;
[pcap_3mm5_nomic_st]
[pcap_3mm5_nomic_cl]
[pcap_mic_normalrec]
28, 28, 28, 28, 28, 28, 28, 28, 28, 28;
[pcap_mic_voicecall]
24, 24, 24, 24, 24, 24, 24, 24, 24, 24;
[pcap_mic_handsfree]
16, 16, 16, 16, 16, 16, 16, 16, 16, 16;
[pcap_headmic_music]
28, 28, 28, 28, 28, 28, 28, 28, 28, 28;
[pcap_headmic_vcall]
17, 17, 17, 17, 17, 17, 17, 17, 17, 17;
[pcap_carkit_mic_in]
[pcap_emukit_spk_ou]
-3, -3, -3, -3, -3, -3, -3, -3, -3, -3;
[pcap_emukit_mic_in]
[pcap_emukit_spk_cl]
[pcap_emukit_mic_cl]
[pcap_fmradi_spk_ou]
-18, -18, -12, -6, 0, 3, 6, 9, 9, 9;
[pcap_3mm5_st_miccl]
22, 22, 22, 22, 22, 22, 22, 22, 22, 22;
[end]

lord of moto
07-04-2013, 15:47
Add Custom Startup/Shutdown Animation to firmware

To add Custom Startup/Shutdown animation to firmware

Go to cramfs-root-CG34/animation
you will see Moto1.gif Moto2.gif
Moto1.gif is Startup Animation
Moto2.gif is Shutdown Animation

Now to change animation copy your Startup or shutdown animation to cramfs-root-CG34/animation
and remove the animation you want to change then rename your .gif image to Moto1.gif for startup animation and Moto2.gif for shutdown animation.

Note : your animation image size should be 240x320 resolution or it may create problems

You can also check which file is for which purpose

Go to cramfs-root-CG34/theme/
and open theme1.phm file
some thing like this

[THEME_CONFIG_TABLE]
PowerOffScreen = /usr/data_resource/animation/Moto2.gif
PowerOnScreen = /usr/data_resource/animation/Moto1.gif
WallPaper = /usr/data_resource/picture/Wallpaper1.jpg

PowerOffScreen is the path to Shutdown Animation
PowerOnScreen is the path to Startup Animation
WallPaper is the path to default wallpaper

lord of moto
07-04-2013, 15:53
Add/Remove Custom Splash image for Inbuilt Opera browser

To Add custom splash image to inbuilt Opera Browser
Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_opera.cfg file
and add this to it

[BROWSER]
Splash Image = /usr/setup/opera/splash.gif

/usr/setup/opera/splash.gif is the path of splash image.
create a opera folder and copy the image you want as splash image and rename it as splash.gif

To Remove custom splash image to inbuilt Opera Browser
Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_opera.cfg file
and remove this line from it

Splash Image = /usr/setup/opera/splash.gif
This is a complete Modded ezx_opera.cfg for Motorola ROKR E6

[Adv User Prefs]
Enable HostName Expansion = 1
HostName Expansion Postfix = com,in,br,co.in
HostName Expansion Prefix = www

[BROWSER]
BrwIgnore_Refresh_After = 3
Internet Search URL = http://google.com/search?q=
Splash Image = /usr/data_resource/animation/Opera_Logo.gif
control_search_url = 1

[Cache]
Cache Docs = 1
Cache Figs = 1
Document = 300
ECMAScript = 200
Figure = 1200

[DiskCache]
Size = 5120

[Extensions]
Frames = 1

[File Types]
application/Chaotex-cim = 3,/usr/language/preloadapps/qtapps/cimplayer/CimPlayer,,,wfd,|
image/vnd.ziyitong.zdd = 3,/usr/data_resource/preloadapps/qtapps/MFlashplayer/MFlashplayer -d,,,zdd,|
video/x-pv-pvx = 3,/path/to/mediaplayer,,,pvx,|

[Multimedia]
Show Animation = 1

[OEM]
Never Flush Trusted Servers =
Operator Cache Size = 0
Out Of Coverage File Name =

[OMA]
BrwCheckOMADownload = 1
BrwMaxOMAInstallNotify = 3
BrwMaxOMASepDelivery = 25

[Performance]
Max Connections Server = 50
Max Connections Total = 50

[User Agent]
Custom UserAgent String = MOT-MOTOROKRE6/%D Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Linux; MOTOROKRE6; 781) Profile/MIDP-%m Configuration/CLDC-%c Opera %v [%l]

[User Display Mode]
Handheld = 1

[User Prefs]
Document Mode = 0
Enable Cookies = 3
Fallback HTML encoding = iso-8589-1
Home URL = http://www.google.co.in/
Load Figures = 1
Popup Mode = 1
Scale = 100
Show Figures = 1
UAProf URL =
Update Delay = 5
for Motorola A1200 Ming just change this in above

[User Agent]
Custom UserAgent String = MOT-A1200r/1.0 LinuxOS/2.4.20 Release/8.22.2006 Browser/Opera%v Profile/MIDP-%m Configuration/CLDC-%c Software/%D

lord of moto
07-04-2013, 15:55
Enable SMS delivery report on/off

To Change SMS Delivery report on
Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_sms.cfg
then add
SMS_DELIVERY_REPORT_ENABLED_FLAG = 1 under [GROUP_MSGCTR_SMS]
it will appear like this

[GROUP_MSGCTR_SMS]
SMS_Delivery_Report = 1
SMS_DELIVERY_REPORT_ENABLED_FLAG = 1
To Disable SMS delivery report just change the value to 0
it will appear like this

[GROUP_MSGCTR_SMS]
SMS_Delivery_Report = 1
SMS_DELIVERY_REPORT_ENABLED_FLAG = 0

lord of moto
07-04-2013, 15:59
Add new application to firmware

To add new application to firmware
first we need to add application files to firmware there are two places where you can add files of your application in firmware
first place cramfs-root-CG34/preloadapps/qtapps which is (/usr/data_resource/preloadapps/qtapps)
second place cramfs-root-CG41/preloadapps/qtapps which is (/usr/language/preloadapps/qtapps)
Assume : we are adding Ecap to firmware
copy Ecap folder to first place or second place whichever suites you
now after we have copied the the application files we need to register the application to firmware

Registering Application
Go to cramfs-root-CG34/preloadapps/qtapps/
and edit SysRegistry
and this at the end of the file add

[8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000001]
AppID = {8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000001}
AniIcon = Home_QT_ani.gif
Args =
Attribute = 2
BigIcon = icon-big.png
Daemon = 0
Directory = /usr/data_resource/preloadapps/qtapps/ecap
Exec = ecap_dnxh
FixedAllPosition = 0
FixedPostion = 0
Icon = icon-sm.png
LockEnabled = 1
MTPStatus = 1
MassStorageStatus = 0
Type = 2
GroupID = ezx
UserID = ezx
Name = ECap
and before this

[AutoRun]
Apps = 220072c6-9008-468e-9968-11f3c50fa95e;95ffa462-7e2f-49a9-9e6d-f8f63b2f3c40;0a92f2c5-584d-440a-954c-1a155079d71a;

Variables used
[8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000001] => This is the Application Registration ID
AppID = {8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000001} => The Application Registration ID which will be used to start this application
AniIcon = Home_QT_ani.gif => Animated Icon when Application is highlighted in Application Manager
BigIcon = icon-big.png => Icon showed in normal thumbnail view
Directory = /usr/data_resource/preloadapps/qtapps/ecap => directory were application files are stored it could be of first place or second place
Exec = ecap_dnxh => The file which will be executed when Application Icon is clicked
Icon = icon-sm.png => Icon showed in normal list view
MassStorageStatus = 0 => This is the option by which you can disable a application to be used in Mass Storage mode Change it to 1 if you want to disable use of application in Mass Storage mode and vice versa
GroupID = ezx => Group ID of application it could be ezx, root etc.
UserID = ezx => User ID of application it could be ezx, root etc.
Name = ECap => Name of application that will be shown.

Adding application to Application Menu tree
Go to cramfs-root-CG34/preloadapps/qtapps/
and edit SysMenuTree
and add your Application ID which is 8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000001 here for Ecap
before adding ID to SysMenuTree

[51f2cb88-3040-4f00-b66c-c4bb974e4d18]
Items = 5af701f6-33e3-4fe6-b15e-b7ef7c986c74;0f0c629a-9524-4fc9-8429-6df7dedf394d;067a149d-00b4-4ba3-b839-11ab2dbd88c0;bacc9585-ae26-4cf9-8e72-fb520709b4b0;23723ec3-ab86-408a-86c0-f70ac6f5c153;c30158ae-e2a7-4d1c-9f6c-3b079c2f4c4e;6aff7618-c940-48d9-ad3b-3106d9a884c2;0b6c1459-2fbe-4b2e-95c9-a4f93762fa11;83e501e2-4308-4691-a971-e771221197e4
[cb839c8f-72c3-42ac-bf17-b01080cb5705]
Items = ce59717d-fb23-4b7c-8800-25ce613f4042;c30158ae-e2a7-4d1c-9f6c-3b079c2f4c4e;1e6b9963-24cc-41f8-bbee-a23ae761ff81;fc4eee73-2b5b-4ebd-b6dc-32dd62fbd490;5b608840-eb39-4d34-bfdb-8806436d140d;95ffa462-7e2f-49a9-9e6d-f8f63b2f3c40;f53c67ce-f808-4f98-9e33-361ec651bd43;9faafa35-0688-4529-8310-04f215cb2d0c;c4e5410b-c0fe-4889-8619-6bdce79f0e47;bb621a8f-c681-477f-9d15-9c4b53b37a3e;6aff7618-c940-48d9-ad3b-3106d9a884c2;9a4cdb74-34ec-415e-ba36-b8c2a35d0071;0b6c1459-2fbe-4b2e-95c9-a4f93762fa11;ba63e2ca-089c-4a95-8e13-81522eed47a0;c1e0df66-11ef-4b33-bddb-0cbd13827312;4d690409-f29f-48f4-8967-48fc151b2272;5e558577-7be1-405a-a888-e65d20a2908a;5382eeae-3a6f-40ef-ac3a-6f85c4a7f87f;5af701f6-33e3-4fe6-b15e-b7ef7c986c74;0f0c629a-9524-4fc9-8429-6df7dedf394d;9667de53-e43e-47bd-96ff-89c06dc3cdbd;067a149d-00b4-4ba3-b839-11ab2dbd88c0;bacc9585-ae26-4cf9-8e72-fb520709b4b0;23723ec3-ab86-408a-86c0-f70ac6f5c153;1758dab7-a240-4c66-bd01-0a78064c6f87;83e501e2-4308-4691-a971-e771221197e4;45e9c626-06be-40d0-a166-fd5b85471aa8;6cd5ea93-d3e2-4cbd-ac46-9dad6ff62b46
[48973844-3955-4323-b5a0-f69435a1dba0]
Items =
[3bb7f1b5-12bb-4b79-985b-96436e094256]
Items = fc4eee73-2b5b-4ebd-b6dc-32dd62fbd490;5b608840-eb39-4d34-bfdb-8806436d140d;95ffa462-7e2f-49a9-9e6d-f8f63b2f3c40;9faafa35-0688-4529-8310-04f215cb2d0c;c4e5410b-c0fe-4889-8619-6bdce79f0e47;ba63e2ca-089c-4a95-8e13-81522eed47a0;f53c67ce-f808-4f98-9e33-361ec651bd43
[2a58c0d6-05c6-45aa-8938-63059d41a4e9]
Items = cb839c8f-72c3-42ac-bf17-b01080cb5705;e8c83dac-db4e-4fb5-98a6-61de1998b277;b18dbbd2-503a-4442-9308-5575ee38c210;51f2cb88-3040-4f00-b66c-c4bb974e4d18;67dc1191-2928-4938-abce-1a73cb5ce490;3bb7f1b5-12bb-4b79-985b-96436e094256;48973844-3955-4323-b5a0-f69435a1dba0
[b18dbbd2-503a-4442-9308-5575ee38c210]
Items = c1e0df66-11ef-4b33-bddb-0cbd13827312;5e558577-7be1-405a-a888-e65d20a2908a;4d690409-f29f-48f4-8967-48fc151b2272;6cd5ea93-d3e2-4cbd-ac46-9dad6ff62b46;5382eeae-3a6f-40ef-ac3a-6f85c4a7f87f;9667de53-e43e-47bd-96ff-89c06dc3cdbd
[67dc1191-2928-4938-abce-1a73cb5ce490]
Items =
[e8c83dac-db4e-4fb5-98a6-61de1998b277]
Items = ce59717d-fb23-4b7c-8800-25ce613f4042;1e6b9963-24cc-41f8-bbee-a23ae761ff81;9a4cdb74-34ec-415e-ba36-b8c2a35d0071;1758dab7-a240-4c66-bd01-0a78064c6f87;bb621a8f-c681-477f-9d15-9c4b53b37a3e;45e9c626-06be-40d0-a166-fd5b85471aa8

after adding ID to SysMenuTree

[51f2cb88-3040-4f00-b66c-c4bb974e4d18]
Items = 5af701f6-33e3-4fe6-b15e-b7ef7c986c74;0f0c629a-9524-4fc9-8429-6df7dedf394d;067a149d-00b4-4ba3-b839-11ab2dbd88c0;bacc9585-ae26-4cf9-8e72-fb520709b4b0;23723ec3-ab86-408a-86c0-f70ac6f5c153;c30158ae-e2a7-4d1c-9f6c-3b079c2f4c4e;6aff7618-c940-48d9-ad3b-3106d9a884c2;0b6c1459-2fbe-4b2e-95c9-a4f93762fa11;83e501e2-4308-4691-a971-e771221197e4
[cb839c8f-72c3-42ac-bf17-b01080cb5705]
Items = ce59717d-fb23-4b7c-8800-25ce613f4042;c30158ae-e2a7-4d1c-9f6c-3b079c2f4c4e;1e6b9963-24cc-41f8-bbee-a23ae761ff81;fc4eee73-2b5b-4ebd-b6dc-32dd62fbd490;5b608840-eb39-4d34-bfdb-8806436d140d;95ffa462-7e2f-49a9-9e6d-f8f63b2f3c40;f53c67ce-f808-4f98-9e33-361ec651bd43;9faafa35-0688-4529-8310-04f215cb2d0c;c4e5410b-c0fe-4889-8619-6bdce79f0e47;bb621a8f-c681-477f-9d15-9c4b53b37a3e;6aff7618-c940-48d9-ad3b-3106d9a884c2;9a4cdb74-34ec-415e-ba36-b8c2a35d0071;0b6c1459-2fbe-4b2e-95c9-a4f93762fa11;ba63e2ca-089c-4a95-8e13-81522eed47a0;c1e0df66-11ef-4b33-bddb-0cbd13827312;4d690409-f29f-48f4-8967-48fc151b2272;5e558577-7be1-405a-a888-e65d20a2908a;5382eeae-3a6f-40ef-ac3a-6f85c4a7f87f;5af701f6-33e3-4fe6-b15e-b7ef7c986c74;0f0c629a-9524-4fc9-8429-6df7dedf394d;9667de53-e43e-47bd-96ff-89c06dc3cdbd;067a149d-00b4-4ba3-b839-11ab2dbd88c0;bacc9585-ae26-4cf9-8e72-fb520709b4b0;23723ec3-ab86-408a-86c0-f70ac6f5c153;1758dab7-a240-4c66-bd01-0a78064c6f87;83e501e2-4308-4691-a971-e771221197e4;45e9c626-06be-40d0-a166-fd5b85471aa8;6cd5ea93-d3e2-4cbd-ac46-9dad6ff62b46;8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000001
[48973844-3955-4323-b5a0-f69435a1dba0]
Items =
[3bb7f1b5-12bb-4b79-985b-96436e094256]
Items = fc4eee73-2b5b-4ebd-b6dc-32dd62fbd490;5b608840-eb39-4d34-bfdb-8806436d140d;95ffa462-7e2f-49a9-9e6d-f8f63b2f3c40;9faafa35-0688-4529-8310-04f215cb2d0c;c4e5410b-c0fe-4889-8619-6bdce79f0e47;ba63e2ca-089c-4a95-8e13-81522eed47a0;f53c67ce-f808-4f98-9e33-361ec651bd43
[2a58c0d6-05c6-45aa-8938-63059d41a4e9]
Items = cb839c8f-72c3-42ac-bf17-b01080cb5705;e8c83dac-db4e-4fb5-98a6-61de1998b277;b18dbbd2-503a-4442-9308-5575ee38c210;51f2cb88-3040-4f00-b66c-c4bb974e4d18;67dc1191-2928-4938-abce-1a73cb5ce490;3bb7f1b5-12bb-4b79-985b-96436e094256;48973844-3955-4323-b5a0-f69435a1dba0
[b18dbbd2-503a-4442-9308-5575ee38c210]
Items = c1e0df66-11ef-4b33-bddb-0cbd13827312;5e558577-7be1-405a-a888-e65d20a2908a;4d690409-f29f-48f4-8967-48fc151b2272;6cd5ea93-d3e2-4cbd-ac46-9dad6ff62b46;5382eeae-3a6f-40ef-ac3a-6f85c4a7f87f;9667de53-e43e-47bd-96ff-89c06dc3cdbd;8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000001
[67dc1191-2928-4938-abce-1a73cb5ce490]
Items =
[e8c83dac-db4e-4fb5-98a6-61de1998b277]
Items = ce59717d-fb23-4b7c-8800-25ce613f4042;1e6b9963-24cc-41f8-bbee-a23ae761ff81;9a4cdb74-34ec-415e-ba36-b8c2a35d0071;1758dab7-a240-4c66-bd01-0a78064c6f87;bb621a8f-c681-477f-9d15-9c4b53b37a3e;45e9c626-06be-40d0-a166-fd5b85471aa8

I have added the ID at two places as I want my application to be listed in All submenu as well as in Multimedia Submenu
you can figure out submenu ID from SysRegistry at the beginning of the file
[cb839c8f-72c3-42ac-bf17-b01080cb5705] ID is for All submenu
[b18dbbd2-503a-4442-9308-5575ee38c210] ID is for Multimedia submenu

thats all.

lord of moto
07-04-2013, 16:01
Allow changing of all 4 Home screen shortcuts

To allow users to change all four screen shortcuts

Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_idle.cfg
and change
shortcut_1_freeze = 0 value to 0 to enable change of shotcuts and change it to 1 to disable changing of shortcuts

[SystemSetting]
AutoConnectPowerUp = 1
AutoConnectRoaming = 1
LockDownloadSetting = 0
OTAEnabled = 0
OverRideSetting = 1
UsingDPProfile = 1

[agent]
ConnectProfile = Airtel GPRS
GWIP = 0.0.0.0
GWPort = 0
MGURL = http://s3in.motorola.com/dp/w
Timeout = 0

[content]
AddNewChannelEnabled = 1
AddNewChannelLabel = Add New Channel
AddNewChannelURL = http://s3in.motorola.com/4g/w?mc=ListRootcats
ManageMyChannelsLabel = Manage My Channels
ManageMyChannelsURL = http://s3in.motorola.com/4g/w?mc=MyChannels
ManegeMyChannelsEnabled = 1
ServiceName = NewsReader
WhatAreChannelsEnabled = 0
WhatAreChannelsLabel =
WhatAreChannelsURL =

[dynamic]
animationSpeed = 0
download = 1
dynamicIdle = 1

[static]
nextEvent = 1
shortcut_1 = 9faafa35-0688-4529-8310-04f215cb2d0c
shortcut_1_freeze = 0
shortcut_1_icon_name = media_finder_std.g
shortcut_2 = ba63e2ca-089c-4a95-8e13-81522eed47a0
shortcut_2_freeze = 0
shortcut_2_icon_name = media_finder_std.g
shortcut_3 = 6cd5ea93-d3e2-4cbd-ac46-9dad6ff62b46
shortcut_3_freeze = 0
shortcut_3_icon_name = media_finder_std.g
shortcut_4 = 9667de53-e43e-47bd-96ff-89c06dc3cdbd
shortcut_4_freeze = 0
shortcut_4_icon_name = media_finder_std.g
shortcuts = 1

lord of moto
07-04-2013, 16:03
Add bookmarks to Default Opera browser

To add Bookmarks to Browser in firmware

Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_shortcut.cfg

and add links like this

[BRW_SHORTCUT_TABLE]
Download Songs = http://mobilemusicindia.hellomoto.com/default.aspx?page_id=MM
Download Ringtones = http://mobilemusicindia.hellomoto.com/default.aspx?page_id=RT
Yahoo! = http://m.yahoo.com
MOTOMUSIC Store = http://mobilemusicindia.hellomoto.com
Google Search = http://www.google.com/m?client=ms-motorola_mb_mf&channel=bm
Movies in Your City = http://www.google.co.in/m/movies?client=ms-motorola_mb_mf&channel=bm
Hellomoto = http://www.hellomoto.com
Bing = http://www.bing.com/
....... = http://m.........com/
Orkut = http://m.orkut.com/
Getjar = http://m.getjar.com/
Zedge = http://m.zedge.net/

Syntax :
<Shortcut name> = <Link to page>

lord of moto
07-04-2013, 16:06
Add new MIME types to firmware

To add new MIME types to firmware (means detection of new file formats by firmware)

Go to cramfs-root-CG43/etc/
and edit mime.types
and then add new file formats to firmware
suppose you want to add *.rar MIME type to firmware then add this to mime.types

application/x-rar rar

you can do this like this using following
SYNTAX : <TYPE>/<DETAILS> <EXTENSION>

then Go to cramfs-root-CG34/preloadapps/
and edit SysMime and add

[application/x-rar]
AppID = {8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000018}
AppList = {8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000018};

SYNTAX : [<TYPE>/<DETAILS> ] => used in mime.types before
AppID = {8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000018} => Application ID of the Application that will be used to open the application
AppList = {8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000018}; => Application ID of the Applications that will be used to open the application
for AppID and Applist check SysRegistry
for more information about Application Registration ID

lord of moto
07-04-2013, 16:09
Add custom PATH values to firmware

To add custom PATH values to firmware just
Go to cramfs-root-CG43/etc/
and edit profile file
and add your custom path values to PATH variable after adding custom path values it will look like this
highlighted with red

# /etc/profile: system-wide .profile file for the Bourne shell (sh(1))
# and Bourne compatible shells (bash(1), ksh(1), ash(1), ...).

PATH="/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/usr/bin/X11:/usr/games:/mmc/mmca1/.system/bin:/mmc/mmca1/.system/sbin:/mmc/mmca1/bin:/mmc/mmca1/sbin"

if [ "`id -u`" -eq 0 ]; then
PATH=$PATH:/usr/local/sbin:/usr/sbin:/sbin
fi

if [ "$BASH" ]; then
PS1='\u@\H:\w\$ '
else
if [ "`id -u`" -eq 0 ]; then
PS1='# '
else
PS1='$ '
fi
fi

export PATH PS1

umask 022

lord of moto
07-04-2013, 16:11
Add Email server configuration to Firmware

To add custom Email service provider settings in firmware
Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_email.cfg
and you can add your Email service provider Email as I did for Gmail, Yahoo! mail, Yahoo! mail Plus, MSN mail, Hotmail, AOL mail and Rediffmail

it will look like this

[Email_Account_Number]
account_number = 1
account_number = 2
account_number = 3
account_number = 4
account_number = 5
account_number = 6

[email_account1]
imapDraftsPath =
emailAddress = gmail.com
password =
checkInterval = 0
receiveServerType = 0
userName =
isSameAsReceive = 0
receiveServerPort = 995
networkProfile =
imapSentItemsPath =
isAllFoldersChecked =
smtpServerPort = 465
isSendAuth = 1
isKeptOnServer = 1
imapRootPath =
isStoredToSpecialFolders =
isDefaultAccount = 1
accountName = Gmail
smtpServerName = smtp.gmail.com
receiveServerName = pop.gmail.com

[email_account2]
imapDraftsPath =
emailAddress = yahoo.com
password =
checkInterval = 0
receiveServerType = 0
userName =
isSameAsReceive = 0
receiveServerPort = 110
networkProfile =
imapSentItemsPath =
isAllFoldersChecked =
smtpServerPort = 25
isSendAuth = 1
isKeptOnServer = 1
imapRootPath =
isDefaultAccount = 1
accountName = Yahoo! Mail
smtpServerName = smtp.mail.yahoo.com
receiveServerName = pop.mail.yahoo.com

[email_account3]
imapDraftsPath =
emailAddress = yahoo.com
password =
checkInterval = 0
receiveServerType = 0
userName =
isSameAsReceive = 0
receiveServerPort = 995
networkProfile =
imapSentItemsPath =
isAllFoldersChecked =
smtpServerPort = 465
isSendAuth = 1
isKeptOnServer = 1
imapRootPath =
isDefaultAccount = 1
accountName = Yahoo! Mail Plus
smtpServerName = plus.smtp.mail.yahoo.com
receiveServerName = plus.pop.mail.yahoo.com

[email_account4]
imapDraftsPath =
emailAddress = msn.com
password =
checkInterval = 0
receiveServerType = 0
userName =
isSameAsReceive = 0
receiveServerPort = 110
networkProfile =
imapSentItemsPath =
isAllFoldersChecked =
smtpServerPort = 25
isSendAuth = 1
isKeptOnServer = 1
imapRootPath =
isDefaultAccount = 1
accountName = MSN Mail
smtpServerName = smtp.email.msn.com
receiveServerName = pop3.email.msn.com

[email_account5]
imapDraftsPath =
emailAddress = aol.com
password =
checkInterval = 0
receiveServerType = 0
userName =
isSameAsReceive = 0
receiveServerPort = 143
networkProfile =
imapSentItemsPath =
isAllFoldersChecked =
smtpServerPort = 25
isSendAuth = 1
isKeptOnServer = 1
imapRootPath =
isDefaultAccount = 1
accountName = AOL Mail
smtpServerName = smtp.aol.com
receiveServerName = imap.aol.com

[email_account5]
imapDraftsPath =
emailAddress = hotmail.com
password =
checkInterval = 0
receiveServerType = 0
userName =
isSameAsReceive = 0
receiveServerPort = 995
networkProfile =
imapSentItemsPath =
isAllFoldersChecked =
smtpServerPort = 25
isSendAuth = 1
isKeptOnServer = 1
imapRootPath =
isDefaultAccount = 1
accountName = Hotmail
smtpServerName = smtp.live.com
receiveServerName = pop3.live.com

[email_account6]
imapDraftsPath =
emailAddress = rediffmail.com
password =
checkInterval = 0
receiveServerType = 0
userName =
isSameAsReceive = 0
receiveServerPort = 110
networkProfile =
imapSentItemsPath =
isAllFoldersChecked =
smtpServerPort = 25
isSendAuth = 1
isKeptOnServer = 1
imapRootPath =
isDefaultAccount = 1
accountName = Rediffmail
smtpServerName = smtp.rediffmail.com
receiveServerName = pop.rediffmail.com

lord of moto
07-04-2013, 16:12
To change search order Priority of media files in Real Player:
Go to CG42/ezx_realplayer.cfg
SearchOrder = Phone,Memory Card is default. You can change it to Memory Card,Phone
So on refreshing library, Memory card media files comes first followed by media files present in phone.

lord of moto
07-04-2013, 16:14
To change default lcd brightness
cg42/ezx_system.cfg scroll down to locate
Brightness = 80
min 30, max 100

lord of moto
07-04-2013, 16:15
Custom settings for your firmware

To adjust system settings of your firmware
Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_system.cfg

Variables (What is it and How to mod)

[AM]
HomeScreen_InitCategory = 7
ViewType = 0

[SYS_INPUTMETHOD_SET]
NextWordPredict = 1 (Word Predication 0 = off, 1 = on)
TSFirstInputLanguage = 0 (First language keyboard 0 = off, 1 = on)
TSPreferredInputMethod = 0 (First input method type 0 = keyboard, 1 = numberboard ...)
TSSecondInputLanguage = 0 (second input method type 0 = keyboard, 1 = numberboard ...)
TSToolTip = 1 (Tool tip while typing 0 = off, 1 = on)
TSWaterMark = 0 (Water Mark 0 = off, 1 = on)
TSWritingHand = 1
TSWritingSpeed = 50 (Default writing speed)
UserDict = 1 (User Dictionary 0 = off, 1 = on)
WordCompletion = 1 (Word Completion 0 = off, 1 = on)

[SYS_IRDA_BT]
USBStatus = 0 (USB Mode 0 - modem mode, 1 - Mass storage mode, 2 - USB net, 3 - Webcamera)

[SYS_JAVA]
Default_SMS_Number_Port =
Default_URL_Content_Download =
JSR135_Volume = 7
JavaHeapSize = 5 (Java Heap size min 1 max 5)
JavaOtaPostTimes = 20
JavaOtaTimeout = 5

[SYS_LANG_FONT_SIZE]
English_control = 1
Simplified_Chinese_control = 1
Thai_control = 0
Traditional_Chinese_control = 1
en-us_LargeFontSize = 20
en-us_MediumFontSize = 18
en-us_SmallFontSize = 15
zh-cn_LargeFontSize = 21
zh-cn_MediumFontSize = 18
zh-cn_SmallFontSize = 15
zh-hk_LargeFontSize = 21
zh-hk_MediumFontSize = 18
zh-hk_SmallFontSize = 15

[SYS_SECURITY]
KeyLockStatus = 15

[SYS_SYSTEM_SET]
Brightness = 25 (Default system brightness min 1 and max 50)
CMCCCX = 1140
CMCCHotline = 0
CMCCMobileSecretary = 0
DateFormat = 2 (Default date format 0 -dd-mm-yyyy, 1 - yyyy-mm-dd, 2 - dd-mm-yyyy )
DefaultLanguage = en-gb (Default language of firmware set it to your default language e.g. ru for russian)
GetAppsName = MYMOTO
GetAppsUrl = http://www.ezx.kundankumar.co.in
HotLineNumber = 0
LargeFontSize = 22 (font size in large mode)
LcdSleepTime = 0
MZoneUrl =
MaxBrightnessForPM = 100
MaxDataConnectionProfile = 30 (Maximum number of profiles that can be created in data network option)
MediumFontSize = 19 (font size in medium mode)
MinBrightnessForPM = 15
ProductName = MOTOROKR E6e (Set default phone name here)
SiteType = 105
SmallFontSize = 16 (font size in small mode)
TimeFormat = 0 (set Clock time format 0 = 12 hour format, 1 = 24 hour format)
UserDefinedLanguageType = en-gb (Language selected by user by default this will change if you change language in settings)
VREnableFlipClosedLaunch = 1 (Enables launching of VR when flip is closed)
VRShowCommandList = 1 (Shows command list when VR is activated)
WallpaperTransparency = 1 (Wallpaper transparency 0 = off, 1 = on)
en-gb_MZoneText =
zh-cn_MZoneText =
zh-hk_MZoneText =

[WORLDCLOCK]
DayLightSavingTime0 = 0 (Daylight saving setting 0 = off, 1 = on)
DayLightSavingTime1 = 0 (Daylight saving setting 0 = off, 1 = on)
DayLightSavingTime2 = 0 (Daylight saving setting 0 = off, 1 = on)
LocalCityIndex = 0 (Default location for system 0 = city0, 1 = city1, 2 = city2)
city0dstBias = 0
city0dstEndRule =
city0dstStartRule =
city0name = New Delhi (City0 name)
city0zone = 5 (City0 timezone starting hour)
city0zoneMin = 30 (City0 timezone starting minute)
city0zoneSec = 0 (City0 timezone starting seconds)
city1dstBias = 1
city1dstEndRule = 0.0.2.7.1.11 (Daylight saving starting rule for city1)
city1dstStartRule = 0.0.2.7.2.3 (Daylight saving ending rule for city1)
city1name = New York
city1zone = -5
city1zoneMin = 0
city1zoneSec = 0
city2dstBias = 1
city2dstEndRule = 0.0.2.7.5.10
city2dstStartRule = 0.0.1.7.5.3
city2name = London
city2zone = 0
city2zoneMin = 0
city2zoneSec = 0
[notepad]
/etc/mime.types (Last opened file using notepad application)

[voicenote]
voicefolder = /ezxlocal/download/mystuff/MyAudio (Default Recorder storage path)

lord of moto
07-04-2013, 16:18
Add custom application to Hardkey or Browser key

Well by default you can set any application to Hardkey to do so
Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_hardkey.cfg

and change the values accoding to your choice
carrierKey = (Left side key which is browser launcher key by default change it if you want to have different application set to this key)
customizedKey = (Left side key which is filemanager launcher key by default change it if you want to have different application set to this key)
change them according to your need get application ID from
cramfs-root-CG34/preloadapps/SysRegistry
for more information about Application ID
Suppose
Browser Application ID = 95ffa462-7e2f-49a9-9e6d-f8f63b2f3c40
Qeilock Application ID = 8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000010
after editing it should look like this

[hardkeySetting]
carrierKey = 95ffa462-7e2f-49a9-9e6d-f8f63b2f3c40
customizedKey = 8a2b9b37-83e7-a8d9-82cf-000000000010

lord of moto
07-04-2013, 16:21
Custom Bluetooth settings

To set custom Bluetooth settings on your firmware
Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_bluetooth.cfg

[Bluetooth Setup]
AutoPowerOffTimeout = 5
DiscoverablePeriod = 3 (Discoverable period in minutes for Bluetooth device for near by Bluetooth devices )
defaultLocalDevName = Motorola MOTOROKR E6 (Bluetooth Device Name by default)
defaultStorageLocation = 1 (Default storage location for Bluetooth file transfer 1 is for SD card and remove this line for phone memory)

lord of moto
07-04-2013, 16:24
Add/Remove Network Profiles

Go to cramfs-root-CG42/
and edit ezx_connection.cfg
here is a sample file with only one connection

[ConnectionItem]
IDEA Internet = 1

[ConnectPublicInfo]
DefaultProfile = IDEA Internet

[IDEA Internet]
ConnectDataCallDnsServer2 = 0
ConnectDataCallDialNum =
SecondaryPort =
ConnectGprsUserName =
PrimaryProxy =
SecondaryProxy =
ConnectGprsUseDns = 0
ConnectGprsDnsServer2 = 0
ConnectDataCallInAcTime =
ConnectDataCallUserName =
ConnectDataCallLineType =
ConnectDataCallDnsServer1 = 0
ConnectPasswordQuery = 0
ConnectGprsDnsServer1 = 0
PrimaryDomain =
ConnectProfile = IDEA Internet
ConnectType = 1
ConnectDataCallBautRate =
ConnectGprsInAcTime = 0
SecondaryDomain =
PrimaryPort =
ConnectGprsPassword =
ConnectGprsAccessName = internet
ConnectDataCallPassword =
ConnectDataCallUseDns = 0
ConnectOperatorLocked = 0

to add a new profile

add name of profile below [ConnectionItem] in list
e.g. Airtel Live! = 1
Note:you can use 1 or 0 to change the status of profile to available or not available
if you want your new profile to be the default in firmware just change the profile name after
[ConnectPublicInfo]
DefaultProfile = <your-net-profile>

now add configuration setting about your access profile
like below

[Airtel Live!]
ConnectDataCallDnsServer2 = 0
ConnectDataCallDialNum =
SecondaryPort =
ConnectGprsUserName =
PrimaryProxy = 100.1.200.99
SecondaryProxy =
ConnectGprsUseDns = 0
ConnectDataCallInAcTime =
ConnectGprsDnsServer2 = 0
ConnectDataCallUserName =
ConnectDataCallLineType =
ConnectDataCallDnsServer1 = 0
ConnectPasswordQuery = 0
ConnectGprsDnsServer1 = 0
PrimaryDomain = http://live.airtelworld.com
ConnectProfile = Airtel Live!
ConnectType = 1
ConnectDataCallBautRate =
ConnectGprsInAcTime = 0
SecondaryDomain =
PrimaryPort = 9201
ConnectGprsPassword =
ConnectGprsAccessName = airtelfun.com
ConnectDataCallPassword =
ConnectDataCallUseDns = 0
ConnectOperatorLocked = 0

add as much network profiles you want.

lord of moto
07-04-2013, 16:28
اکثر آموزش های فوق که به زبان انگلیسی توسط kundancool مدیر انجمن موتوفنز نوشته شده بود
به علت اینکه این انجمن دیگر وجود ندارد من این آموزش ها رو در اینجا قرار دادم تا دوستان وارد استفاده کنند

اگر اطلاعاتی در ضمینه ی ادیت فریمور ندارید قبل از هر کاری از دوستان متخصص کمک بگیرید