PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش کامل برنامه Interactive Voice Call Master (بهترین منشی تلفنی موبایل )

amin handsome
28-03-2009, 22:42
سلام همونطور که متوجه شدین فکر میکنم اولین کسی هستم که تو این سایت یا به جرات بگم اولین سایت فارسی زبان هستیم که بطور کامل اموزش برنامه فوق العاده کاربردی و مفید منشی تلفن IVCM ر و اموزش میدهیم.
کپی برداری از این مطلب با ذکر نام wWw.Mobilestan.Net و Amin handsome بلا مانع است .
اول از همه برنا مه رو با کرک سالم Illlusion از این ادرس که دوست خوبمون EDRIS عزیز زحمتشو کشیدن بگیرید .
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=57798

پس از نصب برنامه انرا باز کنید با گزینه های زیادی روبرو هستید که فعلا با انها کاری نداریم .
به مسیر زیر بروید Option\Settings تک تک تگهارو در زیر توضیح میدم
Auto Run.1 = از اسمش پیداست که با روشن کردن مجدد گوشی برنامه بصورت خودکار راه اندازی شو یا نه
Show Indicator.2 : برای نشان دادن ایکون برنامه در بالای صفحه گوشی
run as System Application.3 : اگر اینجا گزینه yes را انتخاب کنید سیستم عامل گوشی برنامرو بعنوان یک برنامه لازم برای روشن بودن گوشی میشناسه که در صورت کم اوردن رم برنامرو بصورت خودکار نمیبنده که من پیشنهاد میکنم این تگ رو به حالت No بگذارید .
7. watch video call & watch Fax : با enable کردن ایندو شما به برنامه این اجازرو میدید که Video & Fax & Data Calls رو اجازه برقراری بده .(تماس های ویدیویی . فکس و ارسال دیتا )
6.No beep phone callcall reed با بله کردن این گزینه در ضبط کردن مکالمه که بعدا در موردش خوب حرف میزنیم دیگه صدای بوقی برای طرف مقاابل پخش نمیشه (با نصب این برنامه دیگه نیازی به یکی از برنامه ها که صرفا به خاطر ضبط بدون بوق استفاده میشد نداری:16:د)
7.Record Msg. Format : فرمت ضبط پیغامهارو انتخاب کنید(راهنمایی: پسوند amr حجم کمی دارد ولی کیفیت صدای پایینتری نصبت به wav داراست)
8.Voice msg location : انتخاب محل ذخیره سازی پیغامها
9.Local play back volume صدای پخس مسیجها در کل محیط برنامه
10.verbose dialog log با انتخاب این گزینه به برنامه این اجازرو میدهید که تمام رویدادها رو در قسمت Dialog Monitoring ثبت کند در صورت غیر فعال بودن این گزینه فقط رویدادهای مهم ثبت میشود
11.Prompt for billable events : اجازه میدهید که قبل از بر قراری تماس دیالوگ تایی رو بگویید که این کار برای شما هزینه دارد(پول میندازه)
در اخر هم با گزینه ivr setting مواجهید که در پست بعد توضیح میدم:merci:

amin handsome
29-03-2009, 00:35
:atten: بدون زدن دکمه تشکر خسته گی به تن ادم میمونه نا سلامتی حرکت بسی انقلابی کردم با این سرعت تایپ مورچه ای که تو فارسی دارم:atten:
خوب حالا میریم سراغ ادامه ی اموزش.

به قسمت زیر بروید Option\Settings\IVr Settings
1.Auto Answer Delay : مدت زمانی که طول میکشه در صورت عدم پاسخگویی شما به زنگ گوشی برنامه برای ضبط صدا فعال شه مثلا اگر شما توی این گزینه 10 رو انتخاب کنید زمانی که گوشی شما زنگ میخورد اگر ته 10 ثانیه گوشیو جواب ندهید برنامه فعال شده و به تنظیمات از پیش تعیین شده شما عمل میکند.
2.Mute Ringer Before Answer : قبل از اینکه برنامه پاسخ تماس رو بده صدای زنگ گوشی سایلنت میشود
3.IVR Play back volume : زمانی که برنامه به زنگ پاسخ میده پیغامی که توسط شما از قبل ضبط شده برای شما هم پخش میشود این تگ صدای اونرو کم و زیاد میکنه
4.Key Detection : توضیح این قسمت احتیاج به دونستن در مورد امکانت بعدی گوشی پس فعلا گیج نشید بعدا به سر جاش بیاید این قسمتارو بخونیی
پس گگزینه های 4 تا 9 باشه واسه بعد...:52:

حالا به صفحه اول و اصلی برنامه باز گردید به قسمت IVR Scenarios وارد شوید.
3 تا گزینه روبهروی خود میبینید که بترتیب براتون توضیح میدم

1.Ex.Answering Machine
با وارد شدن به این قسمت یه صفحهای باز میشه که اصطلاحا بهش میگیم صفحه action ها
توی این صفحه روی leave a Message کلیک کنیدتا وارد تنظیماتش شید
در تگ Action Type شما با انتخابای زیادی رو به رویید که من کارایی هر کدوم و براتون میگم

Key tone Control : دیدید وقتی به یک منشی تلفنی وصل میشید مثلا اپراتور ایرانسل میگه برای تمدید اعتبار کلید 1 برای اطلاع از موجودی کلید 2 و ...... را فشار دهید .این گزینه هم دقیقا تنظیماتی بر اساس فشردن دکمه های مختلف در اختیارتون قرار میده :13::54:.

Leave message : گذاشتن پیغام

Transfer to one number : در صورت عدم پاسخ شما به تماس دریافتیتون و اگر این گزینه رو انتخاب کرده باشید گوشی شما به شمارهای که در تنظیمات مربوط به این گزینه وارد کردید تماس میگیره و بعد کنفرانس میکنه یعنی کسی که به شما تماس گرفته رو به شما ره ایی که در تنظیمات وارد کردید وصل میکنه(اگه گیج شدید بگین با مثال توضیح میدم)که البته هزینه تماس دوم به پا ی شماست:027:

Transfer to multi nbrs : مثل بالایی میمونه فقط با این تفاوت که چندین شماره در تنظیمات وارد میکنید تا اگر به هر دلیلی یکی از شماره ها نگرفت یا جواب نداد به شماره های دیگه وصل بشه

play RinGtone : پخش اهنگ تولدت مبارک (Happy birthday )
که در اینده دلیل وجود این تگ هارو بخوبی میفهمید

بریم سراغ Action Type خودمون که اینجا قصد انتخاب leave message که در زیر key tone control قرار داره رو داریم
با انتخاب این گزینه action type خودمونرو انتخابیدیم حالا میریم سراغ ضبط پیغام .
Grreeting جایی که ما میتونیم پیغامی رو که تماس گیرنده میشنوه رو ضبط کنیم.
روی greeting کلیک کرده و گزینه play رو بزنید بصورت پیش فرض برنامه خانوم میگه plz leave ur msg که شما میتوید بجای صدای این خانومه صدای خودتونو بزارین بدین منظور روی greeting کلیک کرده و re- record رو انتخاب نمایید و پیغام خودتون رو ضبط کنید و در نهایت هم با ضبط مجدد پیغامی برای تگ Sorry Promt عذر خواهی خود را برای عدم پاسخ به تماس گیرنده ابلاغ کنید که البته همونطور که واضح این تگ اختیاریست.
شما با موفقیت یکی از تنظیمات منشی تلفن خود را ساختید

در پست بعد یکی از بهترین قابلیت های مهم این برنامه رو که طریقه ضبط کردن چندین پیغام برای چندین فعالیت و چندین گزینه مختلف برای شخص تماس گیرنده با زدن دکمه های مختلف رو اموزش میدم(مثل اپراتور ایرنسل)

ببینم با تشکراتون چقد تشویقم میکنید که این اموزش رو زودتر تمام کنم:19:

amin handsome
29-03-2009, 22:49
اصلا تشكر شما كه دليل نوشتنِ اين مطلبِ من نيست پس ديگه گله نمى كنم ازتون.
همونطوری که قولشو داده بودم اين بار ميريم سراغِ قسمت مورد علاقه ى خودم توى اين برنامه.
به مسير زير برويد IVR Scenarios/Ex.Corporate telephony/key tone controll
خوب حالا مطمئن شيد action typetoon روي گزینه key tone controll باشه كه توضيح اين گزینه رو در پست قبل براتون دادم.
فعلا گزینه greetingro ضبط نكنيد تا بد كه توضيح بدم... در صورتِ تمایل sorry promte خودتون ضبط كنيد و يك بار گزینه Back رو فشار دهيد تا وارد صفحه اى action شويد.حالا با joystick گوشیتون سمتِ راست رو انتخاب كنيد تا وارد صفحه CALL IN/ شويد .
همونطور كه ملاحظه می فرمایید مربع هایی وجود داردِ كه درون آنها عددها و علاماتی كه روى صفحه كليد شما نوشته شده رو تو خودش جا داده.
روی اولی كليك كنيد تا وارد تنظيماتِ مربوط به بخشِ دكمه اى ۱شوید .action Type خودتونرو انتخاب كنيد كه براى مثال من گزینه ی
Trnsfr to one nbr رو انتخاب ميكنم.greeting خودتون ضبط كرده و يا با زدن دكمهimportدر مِنو Greeting صدايى از قبل ضبط شده خودتون از رام انتخاب نمائيد.
در قسمت 3vome اين صفحه تگ Call Transfer number قرار دارد كه شماره ی مورد نظر را وارد كنيد.Sorry promt خودتون ضبط كرده و دكمه اى back رو فشار دهيد.
اين بارِ مربعی كه شماره ۲ توش تايپ شده رو انتخاب كنيد.
این دفعه action تايپ مورد نظر رو Leave Message انتخاب كرده و ساير گزینه هارو مثل قبل ضبط كنيد و back را فشار دهيد.
دكمه اى سوم رو انتخاب نمائيد و play ringtone را انتخاب كنيد ولى اين بار بر خلاف گذشته در تگ greeting ايمپورت را انتخاب كرده و آهنگِ مورد علا قتونرو با فرمتِ .amrانتخاب كنيد)ترجیحا لایت)
در صورت پيش فرض برنامه آهنگِ Happy birthday پخش ميشود.
دكمه اى backro فشار دهيد.اگر مایلید ساير دکمه هارو با سلیقه خودتون تنظيم كنيد.
یادتونه تو قسمت IVR Scenarios/Ex.Corporate telephony/key tone controll گفتم greetinge خودتون ضبط نكنيد؟ حالا دوباره به همونجا برید و براى ضبط greeting اقدام كنيد.
به طورِ مثال چنين پیغامیرو ضبط كنيد.
با سلام فعلا قادر به پاسخ دادن تماستون نيستم اگر امرِ ضرورى دارين پس از شنيدن صدايى بوق دكمه اى 1را فشار داده تا به يكى از نزدیکان من وصل شويد.براى گذشتن پيغام دكمه دوم و براى انتظار دكمه سوم را فشار دهيد.

بدين صورت شما 3راه حل مختلف پيش رويى كسى كه با شما تماس گرفته قرار ميدهيد.

((توضيح در مورد دكمه ی 1))
من اكثرِ اوغات پيش يكی از دوستانم هستم و در قسمت شماره اى كه بايد در تگ trnsfr to one numb وارد ميكردم( Call Transfer number) ) شماره اى اون دوستمرو دادم كه اگر كسى كاره خيلى مهمى داشت و گذاشتن پیغام چاره ساز نبود با زدن دكمه ی۱ به دوستم كه حتما از جاى من با خبره وصل بشه.
شما با موفقيت یکی ديگر از action هايى خودتونرو ساختید.
در مورد آدرسِ IVR Scenarios/Ex.Happy birthday خودتون با توجه به توضيحاتِ بالا ميتونيد action سوم را بسازيد.

در پست بعد نحوه استفاده از actionهایی كه توى ۲ پست اخير ساختیدرو براتون مى نويسم با درودو سپاسAMIN Handsome

amin handsome
30-03-2009, 01:50
:atten:من در پست قبل خطاهایی داشتم که در اینجا اصلاح میکنم:atten:

در قسمتی که برای دکمه 3 حالت PLay ringtone را انتخاب کردیم علاوه بر اینکه اهنگ برای تماس گیرنده پخش میشه برای شما هم پخش میشه بدین شکل که انگار گوشیه شما مجددا زنگ میخوره با این تفاوت که مدت زنگ خوردن دست شماست:50:.

حالا هم طبق قولم در پست دوم میریم سراغ 5تا تنظیمات اخر در ادرس Option/setting/ivr setting
از گزینه 1 تا 4 رو در پست دوم توضیح داده بودم پس از 5 توضیح میدم

5.Key detection retry : حالا که تا این مرحله پیش اومدین دیگه باید با اصطلاحات اشنا باشید

===>تعداد دفعاتی که در حالت key tone controll شخص تماس گیرنده میتونه دکمه هارو فشار بده

6:answering machine time out : زمانی که تنظیم action شما بصورت leave message بوده باشه این تگ 5 که دارم توضیحش میدم مدت زمانی که شخص میتونه برای شما پیغام بزارد رو تعیین میکنه مثلا اگر شما 15 ثانیییه رو انتخاب کنید از زمانی که gReeting شما پخش میشه و صدای بوق میاد شخص 15 ثانیه فرصت داره برای شما پیغام بزاره و بعد از اون در صورت تنظیم soory Promt برای او پخش شده و تماس قطع میشه و یا اگر ساری پرامت رو تنظیم نکردین ارتباط بعد 15 s قطع میشه:027:.

7:CAll transfer time out : اگر تو تنظیمات action گزینه trnf to multi numb رو انتخاب کردین این time line موجود در این تگ6 زمانی رو که بین این تماس تا تماس بعد هست رو تنظیم میکنه یعنی شما اگه 20 s رو انتخاب کنید اگر شماره اول تا 20 ثانیه نگرفت یا جواب نداد برنامه شماره دوم را چک میکنه

8:hangup after transfer : مدت زمانی که یک تماس موفق در trnsfr to one or multi call بر قرار میشه رو تعیین میکنه یعنی اگر در قسمت 7هر تماس بر قرار شد و شما اگر در قسمت 8
30s رو انتخاب کرده باشین پس 30 ثانیه تماس گرفته شده از خط شما (Treansfered calli ) قطع میش:32:ه

9:Ringing time out : زمانیست که در صورت انتخاب Ringing tone در تنظیمات action ها گوشی شما دوباره زنگ میخورد و برای طرف مقابل اهنگ پخش میشود
با سپاس قولی که در انتهای پست 3 دادم به پست بعد موکولل میشه.:5:

amin handsome
31-03-2009, 15:03
سلام دوستان ییوووهههوووو
خوب دیگه با این پست دیگه می خوام کلک این برنامرو براتون بکنم.

برنامرو اجرا بکنین و در همون صفحه اول وارد قسمت profile شوید.
خوب اول از همه بگم که من خودم ترجیح میدم همه این پروفایل هارو بغیر از اولی (Dont Handle Any Call) پاک کنم و از اول 3 یا 4 تا جم و جورش رو بسازم.
این پروفایل اولی که گفتم و بطور پیش فرض برنامه هم روی این حالت بدین معنی است که برنامه هیچ کدوم از تماس هارو جواب نده یا به زبان حرفه ای تر هیچ یک از action های ساخته شمارو اعمال نکنه.
برای مثال و جا افتادن مطلب چند تا از پرو فایل ها رو براتون توضیح میدم.
1.EX.Accept phonebook : افرادی که در دفترچه تلفن شما هستند رو به حالت منشی تلفن نمیبرد همون حات (Don't handle) برای بیشتر زوم شدن روی قضیه بر روی تگ Ex.Accept phonebook دکمه OpTion رو بزنید و گزینه View or edit بروید در صفحه ای که براتون باز شده میبینید که در قسمت Callers on Phonb نوشته شده که Accept (don't HanDle) یعنی اینکه action ها بر روی Callers on Phonb اعمال نشود .
در قسمت دوم Callers not on abov list شما کلیک کنید تا وارد تنظیمات مربوط به این قسمت شوید. در این قسمت در تگ Callers not on above lst. کلیک کنید تا من تنظیمات مربوط به این تگ هارو توضیح بدم.
1.Accept (don't handle) : عینی عدم تاثیر Action ها
2.Ivr : اعمال action هایی که از قبل ساختید
3.Send busy tone : یکی دیگر از مضیت های این برنامه هست که شما رو از داشتن برنامه های جانبی نظیر Black Baller بی نیاز میکند چون تمام امکانات چنین بر نامه هایی رو در بر میگیرد.خوب با انتخاب این گرینه تماس ها بطور خود کار reject میشوند.
4.Busy+Send SMS : مثل گزینه بالا اول رجکت میکند با این تفاوت که یک اس ام اس حاوی دلیل رجکت براشون میفرسته که متن این اس ام اس قابل تغییر .
5.Divert Calls to : با انتخاب این گزینه تماس ها یی که ئر Phonebook شما نیستند به شماره ای که شما در برنامه وارد میکنید Divert میشند.
6.Record Conversation : با انخاب این گزینه تماس هایی که اسم انها در phon book شما ذخیره نشده را در صورت پاسخ دادن شما به تماس برنامه اقدام به ضبط مکالمه می نمایید که اگر طبق پست های گذشته حالت ضبط بدون بوق رو فعال کرده باشید دیگر کسی متوجه ضبط شدن صداش توسط شما نمیشه

7.Mute the ringer : صدای زنگ گوشی سایلنت میشود

******توضیح : این پروفایلی که ما الان توش هستیم (Ex.Accept phonebook) در قسمت اول تنظیمات مربوط به این بخشش نوشته شده callers on Phone book و در قسمت دوم نوشته شده callers Not on abov.lst. یعنی کسانی که در لیست بالا نیستند (phoneebook list) به همین دلیل مثلا در قسمت 6 گفتم کسانی که در Phonebook شما نیستند صداشون ضبط میشود *******

ما در این پروفایل از قسمت 2 یعنی Ivr استفاده می نماییم بدین جهت ivr رو د ادرس Profiles/Ex.accept phonbook/option/veiw or edit/Callers not on above list/callers not on above list/IVR انتخاب کنبن.

حالا در قسمت ACtive IVR شما میتونید action های ساخته شده از قبل خودتونرو انتخاب کنید.اگر شما Ex.Answering Machine رو انتخاب کنید کسانی که در لیست فون بوک
شما نیستند به پیغام گیره شما وصل میشوند
اگر اکشن Ex.Corporate telephony را انتخاب کنید کسانی که در لیست فون بوک شمانیستند به صورت تلفن شرکتی در میاد(اپراتور شکل)
و........
خوب حالا پس از انتخاب اکشن مورد تظر یک بار Back زده و به قسمت 3 تنظیمات یعنی Private Numb وارد شوید و تنظیمات این بخش رو هم با توجه به توضیحات بالا کامل کنید .
حالا به صفحه اصلی Profile ها بروید و پروفایل ساخته شدو رو با زدن option و انتخاب Active فعال نمایید.

تا پست بعد که نحوه ساخت Black&White List و نحوه تعیین تاریخ برای فعال سازی یک پروفاییل را توضیح بدم خدا نگهدار....

eshagh kh
23-10-2009, 23:30
با سلام

برنامه را به خوبی نصب کردم وطبق آموزشها تنظیم نمودم اما یک گزینه داخل منو نیست نمیدانم چطور فعاتش کنم Auto Answer Delay
هیچ یک از تماسهایم که با یک گوشی دیگر انجام میدهم روی منشی نمیرود

SAM
16-01-2010, 13:54
تاپیک پاکسازی شد
پستهای آموزش پشت سر هم قرار گرفت .
برای تشکر از استارتر تاپیک لطفا از کلید تشکر برای قدردانی استفاده کنید و پست تک کلمه ای و تشکر نزنید

Bluetooth man
13-05-2010, 11:12
سلام/ از آموزشتان ممنونم ولی من نتونستم اجراش کنم .:12:

.Auto Answer Delay در منوی گفته شده نیست . من نسخه 2.5 و حتی 2.6 این را تست کردم ولی با چنین گزینه ای برخورد نکردم . :39:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=386412&stc=1&d=1273738253
در پست دو گفته شده که این گزینه اولین Auto Answer Delay هست ولی در منویی که من میبینم Mute Ringer Before Answer اولین گزینه است و چنین گزینه ای وجود ندارد

کسی از دوستان این برنامه رو تست کرده ؟. روی 5800 که من تا خالا موفق نشدم .

babak.bihamta
23-05-2010, 21:07
خسته نباشین
این همه زحمت کشیدین کاش اینو به شکل pdf قرار میدادین

HADI™
26-05-2010, 22:26
سلام
لینک برنامه رو چک کنید
مثل اینکه پاک شده

asgarifard
31-05-2010, 08:59
سلام منطبق آموزش پيش رفتم و به خوبي كار كرد
هيچ مشكلي نبيد
ممنون از جيگر خودم امين هندسم(خوش تيپ)
منو جلو رفيقم سر افراز كردي
خوب بهش ياد دادم

amin handsome
04-09-2010, 12:59
:123: چاكره همم هستيم

parviz.bahri
08-10-2010, 08:23
لطفا لینک نرم افزار رو درست کنید.خوبه این تاپیک مهمم هستش.
پاک سازی شده.

رضا تقوی
28-12-2010, 13:01
من روی n97 یه ساله دارمش ولی نمیتونستم باهاش کار کنم
یه هفته ست این اموزش شمارو دیدم و توی این یه هفته صد میلیون بار
واست ارزوی موفقیت و بهروزی کردم

:bp:

ممنوووووووووووووون

S_T
30-11-2011, 00:45
لینک برنامه خرابه

اگه امکانش هست درست کنید.:dy:

pedram55
09-09-2012, 12:14
لینک داونلود خرابه

amin handsome
05-09-2013, 01:11
دوستان با عرضه معذرت من دیگه 3 ساله سیمبین ندارم و قادر به تست و فیدبک نیستم
پوزشششش

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

gholamrezaarjan
05-09-2013, 06:37
دوستان با عرضه معذرت من دیگه 3 ساله سیمبین ندارم و قادر به تست و فیدبک نیستم
پوزشششش

دوست عزیز به نظرت لازم بود تو این تایپیکی که برای حداقل 1 سال پیشه شما پست بزنید؟

amin handsome
05-09-2013, 12:10
دوست عزیز به نظرت لازم بود تو این تایپیکی که برای حداقل 1 سال پیشه شما پست بزنید؟

اگه لازم نبود نمیزدم عمو
روزی 6 7 تا پیغام خصوصی راجعبه همین تاپیک میاد برام که باید جواب بالارو بدم به دوستان