PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات متداول در مورد zn5

mr_next
09-08-2009, 10:23
با توجه به مطالب که در این مدت در مورد گوشی zn5 در فوریوم های مختلف خواندم به سوالاتی بر خوردم که با عث شد این تاپیک رو باز کنم چون گاهی بعضی از سوالات جواب داده نشده و یا به سوالات یکسان جوابهای متفاوت داده شده
از عزیزانی که این گوشی رو دارند خواهش میکنم با توجه به تجربیات خودشون و نه از روی حدس و یا تعصب به سوالات زیر جواب بدند

1 اولین و مهمترین سوال اینه که ایا این گوشی دارای سیستم عامل هست و یا عملغا با توجه به امکانات نرمافزاری گوشی میشه گوشی رو جزو رده گوشی های سیستم عامل دار و هوشمند در نظر گرفت یا نه ؟

2 طبقه گفته عزیزان گوشی دارای سی پی یو 500 هست که بارای دارای سرعت فوق العاده ای باشه ولی دوستان زیادی بودند که از سرعت پایین این گوشی گله داشتند می خواستم بدونم سرعت گوشی چگونه هستش و ایا بهتر هم میشه یا نه؟

3 در مورد پخش فایلهای تصویری توسط این گوشی ایا این گوشی امکان پخش فایهای تصویری با کیفیت بالا مثل wmv یا flv یا avi و یا حتی mp4 با fps 30 رو به خوبی و بدون مکث داره البته منظورم نرمازار خود گوشی هست نه mplayer چون گوشی های جدید باید این قابلیتها رو داشته باشند

4 برنامه های این گوشی تا جایی که من دیدم خیلی کم هستد و کاربرد زیادی هم ندارند میخواستم بدونم این گوشی با این سیستم عاملش از نظر ندمافزاری تا چه حد قابل پیشرفت هست

5 اخین سوال هم اینه که دوستان بین e8 با اون ظاهر فریبنده و zn5 با دوربین فوق العاده کدوم رو انتخاب میکنند

ممنون

MOJI3180
10-08-2009, 08:59
سلام محمد جان

من فقط سوال اول را با استناد به سایت www.gsmarena.com و softpedia جواب میدم !. بله . سیستم عامل لینوکس داره. البته این گوشی با گوشی های لینوکس قدیمی موتورولا از نظر نرم افزاری کاملا تفاوت داره . چون از نوع motomagx هست. من یه فایل pdf ای فکر کنم در اولین صفحه تاپیک کلوپ e8 آپلود کردم که در مورد پلتفرم mot magx توضیح داده.

موفق باشید...

mr_next
10-08-2009, 09:36
پس با این حساب E8 هم جزو گوشی های دارای سیستم عامل هستش درسته؟
ببخشید که من اینهمه شما رو عذیت میکنم ها اگه سوالاتم هم به نظرتون مسخره میاد به بزرگی خودتون ببخشید خوب دیگه IQ هر کی تا هدی گنجایش داره منو با خودتون مقایسه نکنید
ولی دلیل این همه سوالم اینه که میخوام E8 یا zn5 بگیرم واقعا بینشون گیر ......دم میخوام گوشی باشه که بترکونه میدونین که چی میکم تو هیچ کاری کم نیاره یه چیز تو مایه های A1200

mr_next
10-08-2009, 09:38
در مورد اون مقاله هم خوندم تا جایی که فهمیدم این سیستم عامل دارای انعطاف پذیری زیاد و با قابلیتهای فراوان در توسعه نرمافزاری هست امیدوارم که مثل a1200 از اب در بیاد

MOJI3180
10-08-2009, 09:57
پس با این حساب e8 هم جزو گوشی های دارای سیستم عامل هستش درسته؟

هیچ سایتی به اینکه این گوشی دارای سیستم عامل هست اشاره نکرده . هر چند که تا حالا از نظر اجرای برنامه ها با گوشی zn5 برابری میکنه .
فقط میگن که دارای پلتفرم motomagx یا lj هست و سیستم عامل نداره یعنی این گوشی بر اساس motomagx ساخته شده . حتی اسکین های این گوشی هم در صبقه اسکین های لینوکس جا داره . یا بهتر بگم تز نظر بکاپ گیری دقیقا مثل zn5 هست . باز بهتر بگم از نظر کد گروه های گوشی (cg ) دقیقا عین هم هستند .
حالا lj چیه خدا میدونه !

در ضمن سوالاتتون هم خیلی خوب و پر محتوا ست و به هیچ وجه مسخره و مبتدی نیست .!

امیدوارم بقیه دوستان هم قسمتهای دیگه رو جواب بدند.
موفق باشید....

CounT SanA
10-08-2009, 21:54
سلام دوستان
mr_next عزيز هم سوالاتتون خوبه هم iq تون مارو تو جيبش ميزاره:003:من بهت پيشنهاد ميكنم اگه تو مايه هاي a1200 ميخواي بايد a1600 بگيري اما بين zn5 و e8 مسئله فرق ميكنه!عمر باتري zn5 كه به نظر من بهتر از e8ه ولي اگه مايه داري و مثل ما فقير فقرا نيستي:003:هر دو شون رو بگير حالشو ببر:4: من نميدونم فاكتوراي شما براي خريد چيه شما يه چند تا از مهمتريناشو بگو.
در مورد پلير هم بگم كه mp4 رو ميخونه اما flv و avi رو نداره wmv رو هم امتحان ميكنم بهت ميگم.
حالا چرا سوالاتو تو كلوپ نگفتي كه زود تر هم جواب بگيري؟

mr_next
10-08-2009, 22:20
chris fehn جان شما سرور مایی و بهم لطف داری :merci: در مورد این که a1600 بگیرم بهتره نظر من اینه که a1210 خیلی خوشگلتره ولی خوب نبود دکمه تو a1200 واقعا اذیتم کرد برای همین دورو ور اینا نمیرم :027:
چیزایی که برام مهمه رو هم با ترتیب اهمیت میگم
مهمترین فاکتور برای خریدم اینه که موتورولا باشه :19: عاشق موتورولام :6:
دوم اینکه زیبا باشه نه از اون خوشگلای نوکیا منظورم اینه که خیلی خیلی خوشگل باشه در حد موتورولا
سوم دوربینش خوب باشه
چهارم امکانات جانبیش از نظر نرمافزاری زیاد باشه یعنی حداقلش اینه که فایل زیپ رو بشناسه word و nodpad و pdf , از این غرطی بازیا مثلا تا جایی که من فهمیدم تو این zn5 ادیت فایل تصویری هم هست ایا درسته؟
اخریش هم که واقعا برام اهمیت داره .. نگی اگه اینجوری بود اول مینوشتی میخواستم اخرین سوالم باشه که بیشتر بهش توجه بشه } اینه که شما و MOJI3180 جان این گوشی رو تایید کنید که اگه تایید نکنید .......................... :12:

و در اخر هم اگه شما اوکی بدید تا یک هفته یکیشونو میخرم :4::54:
با تشکر:merci:

poet666
10-08-2009, 23:17
محمد جان اولا می دونی که من zn5 ندارم.ولی تا اونجایی که فهمیدم e8 و zn5 از نظر نرم افزاری و برنامه و شاید سیستم عامل مثل همن.علی رغم اینکه تو هیچ سایتی قید نشده که e8 سیستم عاملش لینوکسه و چند سایت هم به صراحت نوشتند که سیستم عامل نداره و تقریبا تمام سایتها نوشتن که zn5 سیستم عاملش لینوکسه!حتی من چند تا برنامه zn5 رو رو e8 بدون هیچ مشکلی نصب کردم!به هر حال به نظر من یا هیچ کدومشون سیستم عامل ندارن یا هر دوشون سیستم عاملشون مثل همه و لینوکسه.من تو یه سایت خوندم که e8 پلت فرمش motomagx ه و این در واقع یه جورایی میشه گفت ور÷ن موتورولای لینوکسه!(خودمم نفهمیدم یعنی چی)انگار یعنی خود موتورولا طراحی کرده که مثل لینوکسه.ولی به هر حال مثل a1200 که برنامه های pkg روش نصب می شد این دو گوشی هم علاوه بر جاوا برنامه های mgx هم اجرا می کنن.پس احتمالش هست که سیستم عامل داشته باشن.چون گوشی که سیستم عامل نداره یا فقط جاواه یا اصلا هیچ برنامه ای اجرا نمی کنه.به ه حال هر چی هست از جاوای خالی بهتره!من شخصا هیچ جا نخوندم که e8 لینوکس باشه.در مورد zn5 هم اگه لینوکس هم باشه بنا به تایید chrs fehn عزیز هیچ شباهتی به a1200 نداره.به نظر من از نظر نرم افزاری و قدرت سیستم عامل هیچ گوشی مثل a1200 پیدا نمی کنی.مگه بری سمت a1600,a1800 .در مورد چیزای دیگه هم بقیه نظر بدن به نظرم بهتره.چون منzn5 ندارم.به هر حال از روی تحقیقاتم کلا zn5 به جز دوربینش که مسلمه بقیه چیزهاشم یه کم از e8 بهتره.حالا اگه تفاوت قیمتش مهم نیست به نظر من zn5 انتخاب بهتریه.هرچند طراحی e8 یه کم فضایی تره!ولی وقتی تمام چراغاش (دکمه ها)روشنه یه کم از ریخت میفته.البته نظر شخصیه ها!اها در مورد cpu هم راستش خودمم نمی دونم این 500mhz کجاست؟!!a1200 که 312 بود سرعتش بیشتر بود.البته اون intel بود.ولی نمی دونم شاید کمپانی فرکانس رو مثلا رو 300 گذاشته.چون وقتی Overclock می کنی اونم روی 500 بهطور محسوسی سرعت بیشتر می شه.از نظر cpu هم به نظر میاد دو گوشی مثل هم باشن.البته سرعت به چیزای دیگه مثل خود فرم ویر هم بستگی داره

MOJI3180
10-08-2009, 23:45
محمد جان شما لطف دارید . منم مثل بقیه و شاید نظرم با نظر بقیه و حتی خود شما فرق کنه !

من چند نکته ای رو همین جا بگم : برای گوشی e8 تا حالا حدود 55 تا برنامه mgx معرفی شده .
برای نمونه :
Hide
E8 FileManager 2.0

Autochange Wallpaper
Used for automatically changing the wallpaper
!!

Flow Player

FlowPlayer!!!, like iPhones player, but for your E8

Phone Firewall

Have you ever had an anoying phone call from someone who keeps calling! well this MGX is for you, it'll block the numbers you want, so they won't be able to call you

و ......

ولی تاحالا برای zn5 برنامه های زیادی معرفی نشده . البته اینجوری که poet666 عزیز گفت انگار تفاوتی در برنامه ها نمیکنند و بر روی هم اجرا میشن !

با برنامه E8MPlayer 1.01 Final هم که خودتون زحمت آپلودش رو کشیدید فرمت های rm, rmvb, flv, avi را اجرا میشه.
البته فکر کنم نسخه مخصوص zn5 هم بتونه این فرمت ها رو اجرا کنه . پس این مشکل هم حل شد.!

زمان talk time باتری zn5 هم حدود 3-4 ساعت بیشتر از e8 هست .

اینه که شما و MOJI3180 جان این گوشی رو تایید کنید که اگه تایید نکنید ..........................

zn5 , e8 از لحاظ کلاس و پرستیژ کاملا مورد تایید من و بقیه هست ولی من از لحاظ کارایی واقعی نمیتونم جواب بدم
چون نگاهم به تمام گوشی های موتورولا یه نگاه ویرایشی و مدینگ هست( متاسفانه ) و هیچ وقت از کارایی اصلی گوشی استفاده نمیکنم . همین گوشی v3i خودم ، تا حالا بیشتر از 40 مگابایت روی مموری خودش ندیده !. فقط شده وسیله ای برای تست آزمایشات !

ولی در کل، آینده zn5 بهتر از e8 هست.

البته بهتره از علی اقا هم نظر خواهی کنیم . علی جان نظر شما چیه ؟ گوشی رو گرفتی اینورا نمیای . ما ALI رو بیشتر از ali_nnn13 دوست داریم !!!!:4:

موفق باشید...

CounT SanA
10-08-2009, 23:49
chris fehn جان شما سرور مایی و بهم لطف داری :merci: در مورد این که a1600 بگیرم بهتره نظر من اینه که a1210 خیلی خوشگلتره ولی خوب نبود دکمه تو a1200 واقعا اذیتم کرد برای همین دورو ور اینا نمیرم :027:
چیزایی که برام مهمه رو هم با ترتیب اهمیت میگم
مهمترین فاکتور برای خریدم اینه که موتورولا باشه :19: عاشق موتورولام :6:
دوم اینکه زیبا باشه نه از اون خوشگلای نوکیا منظورم اینه که خیلی خیلی خوشگل باشه در حد موتورولا
سوم دوربینش خوب باشه
چهارم امکانات جانبیش از نظر نرمافزاری زیاد باشه یعنی حداقلش اینه که فایل زیپ رو بشناسه word و nodpad و pdf , از این غرطی بازیا مثلا تا جایی که من فهمیدم تو این zn5 ادیت فایل تصویری هم هست ایا درسته؟
اخریش هم که واقعا برام اهمیت داره .. نگی اگه اینجوری بود اول مینوشتی میخواستم اخرین سوالم باشه که بیشتر بهش توجه بشه } اینه که شما و MOJI3180 جان این گوشی رو تایید کنید که اگه تایید نکنید .......................... :12:

و در اخر هم اگه شما اوکی بدید تا یک هفته یکیشونو میخرم :4::54:
با تشکر:merci:

قربان شما. خيلي به ما لطف داري:merci: من كه تو عكساي a1600 ديدم دكمه هاش با a1200 فرق ميكنه بعد اين a1210 مگه تو ايران هست؟اگه هست قيمتش چنده يكي برا خودم جور كنم؟:003:
عشق شما به موتورولا خيلي عاليه چون منم با شما هم سليقه ام.از نظر زيبايي هم كه قبلاً گفتم وقتي در جعبه ي خوشگلشو باز ميكني يه نور درخشان ميزنه بيرون و با يه الماس مواجه ميشي كه شباهتي به يه گوشي نداره!(يه كم مبالغه كه اشكالي نداره من اينو گفتم كه شايد زير نور لامپ جعبش رو باز ميكني و نور روي lcd انعكاس پيدا كنه:003:)بگزريم ولي خيلي از عكساش خوشگل تره.دوربينشم كه خودت ميدوني حالا يه عكس ضميمه ميكنم ببينش ديگه حال كن!فايل zip رو كه نميخونه ولي داخل گوشي unzip ميتوني بكني يعني unknown هست ولي ميتوني فرمتش رو درست كني.من كه مهم نيست ok بدم يا ندم من ok ميدم اما مهم آقا مجتبي هستند.:003:
موفق باشي...:8:

mr_next
11-08-2009, 09:00
ممنون از همه شما عزیزان که لطف کردید و پاسخ سوالاتمو دادید فکر کنم دیگه جواب سوالاتمو گرفتم بدونم کدوم گوشی رو بگیرم فقط تها مشکلی که هست پیدا کردن موتورلا تو شهر خودمه e8 گیر اوردم گفت 300 تومن همین دیروز حالا خدا میدونه اگه zn5 رو پیدا کنم چند میگه تصمیمو هم گرفتم zn5 بگیرم فقط ایا میشه به سایت gooshishop برای خرید این گوشی اعتماد کرد؟ کسی تا حالا از اونجا گوشی خریده؟

CounT SanA
11-08-2009, 14:29
300 تومن؟!!!!:13: اگه آشنايي تو تهران داري بگو بره از اونجا بگيره چون منم همينكارو كردم.اينجوري مطمئن تره و بهت پيشنهاد ميكنم كه پارسه نگيري چون من e8 رو كه خواستم بگيرم باتريش مشكل داشت ولي همون جا عوض كردند به هر حال پيشاپيش مباركه:8:

rappix
11-08-2009, 15:28
E8 فکر کنم الان حدود 210 تومن باشه نه 300 تومن دوست عزیز ..
ظاهرا هم این گوشی بیشتر برای موزیک و ارتباط خوب هست که برای این قابلیت بنظرم عالی هست ..
ولی کسی دنبال سیستم عامل و دوربین و ... باشه خیر ...

mr_next
11-08-2009, 15:56
ممنون همین الان دارم میرم مغازه ها رو بریزم به هم ببینم پیدا میکنم اگه نبود که چارهای نیست باید به رفیقم بگم از تهران بگیره برام از الان تموم برنامه های zn5 رو دانلود کردم ولی عجب تمایی داره یکیشو گرفتم 11 مگ بود خیلی باحالن مونسترپکم دانلود کردم دل تو دلم نیست که این خوشگلرو تو دستم بگیرم :ی ( در ضمن اشتباه نشه ها من نمیخوام e8 بگیرم فقط منظورم این بود که اونو پرسیدم گفت 300 تهران قبلا پرسیده بودم 198 تومن گفته بود وای به حال روزی که اینجا قیمت zn5 رو بپرسم راستی دیروز em30 و q9h رو هم دیدم ترسیدم برم قیمت بپرسم یه چیزی بگه سکته کنم )

™ALI
12-08-2009, 15:24
با توجه به مطالب که در این مدت در مورد گوشی zn5 در فوریوم های مختلف خواندم به سوالاتی بر خوردم که با عث شد این تاپیک رو باز کنم چون گاهی بعضی از سوالات جواب داده نشده و یا به سوالات یکسان جوابهای متفاوت داده شده
از عزیزانی که این گوشی رو دارند خواهش میکنم با توجه به تجربیات خودشون و نه از روی حدس و یا تعصب به سوالات زیر جواب بدند

1 اولین و مهمترین سوال اینه که ایا این گوشی دارای سیستم عامل هست و یا عملغا با توجه به امکانات نرمافزاری گوشی میشه گوشی رو جزو رده گوشی های سیستم عامل دار و هوشمند در نظر گرفت یا نه ؟

2 طبقه گفته عزیزان گوشی دارای سی پی یو 500 هست که بارای دارای سرعت فوق العاده ای باشه ولی دوستان زیادی بودند که از سرعت پایین این گوشی گله داشتند می خواستم بدونم سرعت گوشی چگونه هستش و ایا بهتر هم میشه یا نه؟

3 در مورد پخش فایلهای تصویری توسط این گوشی ایا این گوشی امکان پخش فایهای تصویری با کیفیت بالا مثل wmv یا flv یا avi و یا حتی mp4 با fps 30 رو به خوبی و بدون مکث داره البته منظورم نرمازار خود گوشی هست نه mplayer چون گوشی های جدید باید این قابلیتها رو داشته باشند

4 برنامه های این گوشی تا جایی که من دیدم خیلی کم هستد و کاربرد زیادی هم ندارند میخواستم بدونم این گوشی با این سیستم عاملش از نظر ندمافزاری تا چه حد قابل پیشرفت هست

5 اخین سوال هم اینه که دوستان بین e8 با اون ظاهر فریبنده و zn5 با دوربین فوق العاده کدوم رو انتخاب میکنند

ممنون

سلام آقا محمد عزیز...

اول از همه ببخشید که اینقدر دیر پست میدم ! چند روزی هست که سرم شلوغه و وقت نکردم که چیزی بنویسم...

1- همونطور که بقیه دوستان اشاره کردند این گوشی دارای سیستم عامل هستش ! و در تمام سایت ها به Linux اشاره کردند ! البته منم یه شک هایی دارم ! ولی مطمئنا" لینوکسه و به قول بعضی از فروم های خارجی یک ورژن جدید از لینوکس که قابلیت تاچ نداره ! ولی با این سواد کمی که دارم فکر میکنم نسخه کرنلی که برای این سیستم عامل استفاده میشه از جدیدترین ورژن اون هستش ! اگه اشتباه میکنم لطفا" راهنمایی کنید...:001:

2- 100% سرعتش پایینه ! من که از نظر سرعت خیلی باهاش مشکل دارم ! ولی یه برنامه هست که فرکانس CPU رو بالا میبره و تاثیر خوبی داره ! اما بعد از اینکه گوشی ری استارت یا یا خاموش روشن بشه باید دوباره فرکانس رو زیاد کرد ! تغییرات فرکانس با ری استارت و یا خاموش شدن گوشی به حالت پیشفرض برمیگرده و باید مجددا" وارد برنامه بشین و فرکانس رو باا ببرین !

3- فکر میکردم توی این گوشی این مشکلات برطرف شده باشه و یا حداقل با آپدیت گوشی مشکلی نداشته باشیم ! ولی توی این زمینه A1200 هنوز بر ZN5 برتری داره ! فایل ها رو باید با 15 fps ریپ کنید و سعی کنید بیت ریت از 1mbps بیشتر نشه ! چون توی این کیفیت بالا گوشی تصویر رو با تاخیر نشون میده و کلا" صدا و تصویر بهم میریزه !
من با 25 fps و بیت ریت 512 kbps بدون مشکل شو دیدم و حجم فایلم حدود 15 مگابایت بود ! اگه از گوشی زیاد کار کشیده باشین یکم سرعتش کم میشه ! شاید باورتون نشه ! ولی به گرما و سرما واکنش میده !! توی سرما خیلی بهتر کار میکنه ! البته اکثر گوشی هایی که CPU دارند به همین شکل عمل میکنند ! دقیقا" مثل PC ! سبُک ترین فرمت 3GP و MP4 هستش ! و کلا" wmv و avi و flv رو بیخیال بشین ! سعی کنید حجم فایل تصویریتون از 20 مگابایت بیشتر نشه !

4- من امیدوارم که به زودی بتونیم برنامه های اصلی لینوکس که با فرمت pkg هستند رو روی گوشی نصب کنیم ! فعلا" برنامه خاصی برای گوشی نیست ! ولی همین چند قلم هم کاربردی هستند !

5- بستگی به خواسته های خودتون داره ! من هر دوی این گوشی ها رو دوست دارم ! حتی بعد از کلی تحقیق هم نتونستم درست تصمیم بگیرم که کدوم رو بخرم ! موقع خرید با هر دو گوشی کار کردم ! گرافیک E8 بالاتر از ZN5 هستش ! E8 و ZN5 هر دو بسیاز زیبا هستن ! ولی E8 قشنگ تر از ZN5 هستش !
آخرش بخاطر دوربین و باتری و سیستم عامل تصمیم گرفتم که ZN5 بخرم ! ولی باتریش چنگی به دل نمیزنه ! شایدم من زیاد با دوربین گوشی ور میرم که باتریش زود خالی میشه !

هر دو گوشی رو وقتی که تو دستت میگیری احساس خوبی داری ! ZN5 وزنش یکم بیشتره !

ZN5 114 gr
E8 100 gr

دوربین گوشی یکی از بهترین های دوربین ها هستش ! با جرأت میگم رقیبی نداره ! چند تا عکس که توی فضای باز و تاریکی مطلق اتاق و نور عصر توی حال گرفتم رو میذارم تا خودتون قضاوت کنید !

خودم اولش به آقا مجتبی گفتم که عکس هاش داغونه ! ولی عکس گرفتن با این گوشی قلق داره که یواش یواش قلقش دستت میاد !

-------------------------------------------

من گوشی رو 285 خریدم ! بدون گارانتی ! تمام وسایل گوشی اصلیه !

- تصویر مربوط به لیمو رو توی نور متوسط حال گرفتم ! حدود ساعت 7 عصر بود !
- تصویر پراید رو ساعت 2 ظهر گرفتم !
- تصویر مربوط به گوشی 1200 رو توی شب و در یک اتاق کاملا" تاریک گرفتم ! ببینین فلاش زنون این گوشی چیکار میکنه !

یه چیز دیگه هم میخواستم بگم ولی یادم رفته ! حالا اگه یادم اومد بعدا" اطلاع میدم ! اگه سوالی بود در خدمتتون هستم...

انشاالله به اون چیزی که میخوای میرسی...:8:

از دوستان بابت راهنمایی های بسیار خوبشون ممنونم....:8:

همگی موفق و شاد و سلامت باشین....:8:

mr_next
12-08-2009, 16:10
ممنون از جوابهای کاملتون
1 در مورد این جواب منم به نتیجه قطعی رسیدم اونم اینه که علاوه بر این که zn5 سیستم عامل داره باید بگم e8 هم سیستم عامل داره که اتفاقا یکی هم هست و سیستم عامل motomagx هم که دوستان قبلا برای این گوشی گفته بودند در واقع اسم پروژهای است که برای گوشی های لینوکسی موتورلا به کار رفته و شامل تمام گوشی های لینوکس از جمله a1200 a1600 zn5 e8 و غیره میشه

2 در مورد این جوابتون که سرعت خیلی پایینه واقعا منو نگران کرد یعنی سرعتش از گوشی های نوکیا هم کمرته ؟ اخه قبلا تو تست فنی چند سایت اشاره شده بود سرعتش 2 برابر n82 هست

3 در مورد پخش فایلهای تصویری ایا با وجود mplayer هم مشکلات برطرف نشده؟

4 به نظر من اجرای برنامه های pkg روی این گوشی کلا منتفی هستش و این گوشی از پلتفرم متفاوت با a1200 کار میکنه و دارای رنامه های مخصوص به خودش با پسوند mgx هست

5 باطری زیاد برام مهم نیست اگه 24 ساعت شارژ نگه داره برام کافیه

در مورد عکسا که زحمتشو کشیدید اپلود کردید واقعا ممنون از این نظر گوشی حرف نداره

™ALI
12-08-2009, 16:31
سلام مجدد !

خواهش میکنم آقا محمد عزیز.. وظیفم رو انجام دادم...:001:

2- در مورد سرعت باید بگم که نسبت به CPU 500 شاید پایین باشه ! شاید انتظار من از گوشی بالا باشه ! قبل از خرید تصوری که از ZN5 داشتم این بود که از نظر سرعت خیلی بالاتر از گوشی های هم رده خودش باشه ! ولی باز شدن منو های گوشی و عکس العمل به شماره گیری و Phonebook و تایپ sms یکم کنده ! البته مشکل با افزایش فرکانس حل میشه و تقریبا" 1.5 برابر سرعت رو افزایش میده ! در کل اینو خدمتتون عرض کنم که موتورولا همیشه با Firmmware هایی که براش میسازن مانور زیادی روی سرعت و امکاناتش میدن ! و من امیدوارم که سرعتش خیلی بهتر از این میشه ! نمونش V3x که با یک فلش کلی از نظر سرعت تغییر میکرد !

3- نرم افزار mplayer خیلی خوبه ! با سرعت بهتری میتونه پخش کنه ! ولی یه ایراد خیلی بزرگ داره ! اونم اینه که نور صفحه نمایش زود خاموش میشه و توی 10 ثانیه اول نور کم میشه و بعد از 10 الی 15 ثانیه صفحه کلا" خاموش میشه و فقط صدا میاد ! و برای اینکه این مشکل پیش نیاد باید هر چند ثانیه یکی از دکمه های شماره گیری رو بزنی تا نور صفحه کم و یا خاموش نشه ! اینجوری خیلی ضد حاله ! ولی مشکل 25 fps و در مواردی 30 fps با این نرم افزار قابل حله !

آهان ! اون موردی که یادم رفت الان یادم اومد !

فایل های ZIP و RAR به راحتی و با سرعت بالا قابل Extract شدن هستند ! ولی فایل های Word و PDF رو نمایش نمیده ! مگر اینکه نرم افزار نصب کنید !

موفق و شاد و سلامت باشین...:8:

mr_next
12-08-2009, 17:04
ممنون از راهنمایی واقعا عالیتون مرسی مرسی مرسی اون چیزی که یادت رفته بود بعدا یادت اومد واقعا دو دلی مو از بین برد بازم ممنون

poet666
12-08-2009, 17:15
محمد جان در مورد سرعت با اینکه من بعد از فلش e8 سرعت گوشی به طور محسوسی کم شد ولی هنوز اونو یا سری n نوکیا مقایسه نمی کنم!اونطور که دوستان گفتن سرعت zn5 یه کم از e8 بیشتره که حتی اگه برابر هم باشه باز به نظرم از سری n نوکیا بیشتره.من با چند مدل n برای چند دقیقه که کار کردم بعد انداختمشون اونور!در مورد E8 بگم که فقط وقتی Player گوشی رو Minimize می کنی و میخ وای یه کار دیگه بکنی سرعتش نسبت به قبل خیلی کم می شه.البته بعد از یه کم ور رفتن درست می شه.نه اینکه تا اخر سرعتش کم بمونه.مثلا یه بار که File manager رو باز کنی بار دوم سرعت معمولی میشه.ولی در حالت عادی سرعتش خوبه و مشکلی نداره.تازه اکثر گوشیهای سیمبین Nokia مخصوصا سری n همینجوری مشکل سرعت دارن و وقتی می خوای یه اهنگ گوش کنی 20 بار load می کنه!من که تو گشتن بین منو ها و کارای دیگه کمبود سرعت احساس نمیکنم.البته سرعت واقعی گوشی وقتیه که چند کار رو داری با هم انجام می دی.مثل a1200 که وقتی 4 تا برنامه رو با هم باز می کردی انگار نه انگار!تو این زمینه قبول دارم یه کم سرعتش نسبت به گوشی مثل a1200 پایینه.ولی باز به نظرم سرعت عمومی گوشی در حالت عادی خوبه.نمی دونم شما می گی تو قسمت sms و شماره گیری و... هم سرعتش کمه دلیلش چیه/اگه فلش کردی شاید مربوط به f/w باشه.
کلا به نظر من سرعت e8 و zn5 بنا به دلایلی مثل سیستم عامل و cpu یکسان نباید زیاد فرق کنه.
من کلا قبل از اینکه این تاپیکها زده بشه فکر می کردم E8 با zn5 از نظر نرم افزاری خیلی فرق داشته باشه.ولی تا اینجا که من دیدم zn5 هم همون e8 ه با یه دوربین فوق العاده تر و طراحی متفاوت!البته به نظر میاد اینجوری باشه.
درباره motomagx هم من از یکی شنیدم اسم پلت فرم e8 ه.حتی من صریحا سوال کردم که e8 سیستم عامل داره یا نه که جواب داد دارای پلت فرم Motomagx هست و حرفی از سیستم عامل لینوکس نزد.البته بازم نمی شه به صراحت نظر داد که سیستم عامل داره یا نه.مگه مثلا یه سایت معتبر اعلام کنه یا یه شخص برنامه نویس یا ...به هر حال به نظر میاد e8 ,zn5 از این نظر دقیقا مثل هم باشن.وای قدر حرف زدم.شرمنده!!!