PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : V) اسباب بازی برای بزرگترها (گروه مقاله نویسی)

Amin
09-10-2009, 17:43
سلام
پنجمین مقاله ی گروه مقاله نویسی رو این حقیر نوشتم امیدوارم خوشتون بیاد :

اسباب بازی برای بزرگتر ها

بعضی وقتا تو زندگی آدم کارایی میکنه که برای بعضی ها خنده داره و شاید برعکسش خیلی جالب باشه ولی مهم حسیه که به آدم منتقل میشه ، یه حس خوب که شخصیت آدم تحت تاثیرش قرار میگیره! این حس میتونه از درست کردن یه کاردستی منتقل شه یا یه صبح تا شب گیم بازی کردن یا کتاب خوندن و........ ولی اگه بخوایم بیشتر بهش دقت کنیم میفهمیم که از کودکی هر کسی نشات میگیره. یادمه ابتدایی بودم بابم برام سوپرنینتندو (میکرو) خرید ، اولین اسباب بازی دیجیتالی ! ساخته ی دست این جاندار دوپا. ولی فقط یه اسباب بازی ساده نبود . حالا که چندسالی بزرگتر شدم و بهش فکر میکنم میفهمم فقط به یه اسباب بازی محدود نمیشد و دروازه ای بود برای ورود به دنیای دیجیتالی ، دنیایی که ادما ساختنش ، دنیایی که هر آدم میتونه افکارشو به هم نوع خودش منتقل کنه !

شاید شما هم مثل پدر من و خیلی پدرهای دیگه وقتی می بینید پسرتون بدون آب و غذا یک 24 ساعت میشینه جلوی تلویزیون بازی میکنه بهش بگید بچه دیگه بزرگ شدی ، این بچه بازیا بدردت نمیخوره و...... ، اما یه چیزی رو نباید فراموش کنیم و اون چیزی نیست جز همون میکرویی که دوران ابتدایی برامون خریدید ، نمی خوام توبیختون کنم یا بگم دستتون درد نکنه ، اصلا مقصر شما نیستید ، اصلا قرار نیست کسی مقصر باشه ، به این میگن تکنولوژی اونم از نوع قرن بیست و یکش!

http://www.digitalbattle.com/wp-content/uploads/2009/03/kids-playing-video-games.jpg

وقتی اون میکرو وارد زندگی هر بچه ای میشه نباید انتظار داشت ماریو قارچ خورو کنار بذاره بره تو کوچه با بچه ها کارت بازی کنه ! شاید شما که سن و سالتون از ما بیشتره و علاقه ا ی به بازی کردن ندارید از این پدیده ی جدید در دوران کودکتون بهره نبردید و حق هم دارید بگید این بچه بازیا چیه ولی من مثله شما فکر نمیکنم این پدیده ی جدید بدون دلیل وارد زندگی بچه ها نمیشه!
اگر برید چهارتا کشور غربی و شرقی اطراف خودمون رو نگاه کنید میفهممید زیاد هم بی ربط نمیگم . از چین و ژاپن که سازنده های این کنسول های بازی هستند گرفته تا اون نیمکره که خیلی کشورها دارند بازیها ی این کنسول هارو می سازند بگردید میفهمید درد ما یه چیز دیگست. چیه ؟ بهش میگن سیاست ! منظوراون سیاستی نیست که تو تاکسی دربارش بحث میشه منظور برنامه ریزی هدف مند برای تحت تاثیر قرار دادن ما جهان سومیاست. وقتی وارد یه مغازه ی سی دی فروشی تو امریکا و اروپا میشی اگه کارت شناسایی همرات نباشه فقط میتونی از بازیهای گروه سنی الف استفاده کنی چون مثله ایران قانونمند نسیتند و اگه بابا حال نداشت بره سیگار بخره بچشو میفرسته مغازه اکبر اقا! اکبر اقا نمیپرسه برای کی میخوای ! واسش هم مهم نیست ! حق هم داره ! قانون یعنی همین دیگه! باری داشتم میگفتم تو کشورهای بی قانونی مثل اروپا و آمریکا هر کسی حق نداره هر بازی بخره . چرا؟ خوب دلیلش اینه که وقتی هرکی از بازیهای گروه سنی خودش استفاده کنه دیگه بابا ها نمیتونن بیان بگن بزرگ شدی این بچه بازیها چیه ! اونوقت اونا هم میرند یه بازی در حد سن و سال خودشن میخرند یه صبح تا شب پاش می شینند. البته قبلا هم گفتم ، منظورم بابای خودم و شما نبود منظورم بابای بچه های اونور آب بود. خوب یه بار بیا به جای اینکه بابای خودمنو محاکمه کنیم بریم ریشه یابی کنیم ببینیم درد جامعه ما چیه!؟ البته منظور من و شما نبودا ! اونهایی که پول و قدرت دارند ولی این چیزا واسشون مهم نیست رو میگم.

کشورهای باحال وقتی میگن تو هر سنی هستی باید بازی مربوط به گروه سنی خودتو استفاده کنی کاملا پرت میگن شما باید از بازی های استفاده کنید که هیچگونه انطباقی با سن شما نداشته باشه و می تونید برای شروع از سه سالگی کودک خودتون براش بازیهای بالاتر 18 سال تهیه کنید تا هم در زمینه ادب و فرهنگ غربی تقویت بشه و هم چندتا لغت مناسب با هنجار جامعه یاد بگیره و هم حس آدم کشی و زیر گرفتن آدم ها درش تقویت بشه! همه ی این کار هارو میتونید با یه دی وی دی بازی به کودکتون آموزش بدید و قیمتش بیشتر از دو هزار تومان خودمون هم نمیشه چون قانون کپی رایت رو رعایت میکنیم و برای راحتی شهروندان بازیها و نرم افزارهای مفید رو کرک کرده و شامل قانون یارانه میکنیم. خلاصه باید بگم حق با پدران ماست ، و بیخودی اینقدر از بدیشون گفتیم.

پدران ما حق دارند برای اینکه به ما اهمیت می دهند ، دوست ندارند آموزشهای صحیح تربیت کودکان به شیوه ی بالا به ما منتقل شود ، دلشان برای چشمان ما میسوزد که بعد از یک دوره بازی کردن نیاز به عینک پیدا میکنیم ، دلشان میخواهد بریم کتاب بخوانیم مهندس شویم حال کشورهای دیگر را بگیریم و روزی برسد که ما پیدیده ای اختراع کنیم تا زندگی انسانهای غیر از خودمان را تحت تاثیر قرار بدهیم و تا این حد تاثیر پذیر نباشیم و .....

اما ! پدران ما علاوه بر اینکه درست میگویند اشتباه هم میکنند ، برای اینکه نمیدانند این بازیهای کامپیوتری چه کنه هایی هستند که ول کن نیستند ، نمیدانند مشکل از همان میکروی معروف شروع شده ، نمیدانند وقتی دنیای تکنولوژی روی آدم اثر میگذارد چه خواهد شد، نمیدانند درد بچه ها چیست ، نمیدانند اینها همه از دوره ی کودکی انها سرچشمه میگیرد و وقتی تجربه ی رسیدن به این ماده ی مخدر را بدست آودند حتی نمی شود ترکشان داد و......

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=310401&stc=1&d=1255099963

درست است این یک حقه برای کسب درامد است . بسیار ساده میتوان ان را جایگزین توپ پلاستیکی ها ی بنفش کرد که دم هر بقالی میفروشند و به جایش یک عدد سی دی فوتبال به شما میدهند و بعد خود را برای مصرف برق ، داغون کردن چشمتان و از همه بدتر لامپ تصویر تلویزیونتان آماده میکنید و شاید فقط کمپانی سونی و ماکروسافت با XBOX و PS و.... نباشند که از این راه کسب درآمد میکنند یکم دور اطراف خودمون رو نگاه کنیم چشممون به موبایلمون میفته . بله درست خوندید موبایل ! یک وسیله ی کوچک ولی مدرن که قابلیت بازی هم داردو نوکیا و ماکروسافت و... در اینجا رقابت ها میکنند .

بعد از این همه پند اندرز میخواهم به شما بگویم ما خواسته یا ناخواسته به این دنیای پیچیده ی تکنولوژی متصل شده ایم و راهی جز پیروی بی اختیار از آن نداریم و روزی که خودمان بابا شدیم به فرزندمان نباید بگویم چرا بازی میکنی چون خودمان باعث شدیم تیله بازی و کارت بازی و قایم باشک از کودکی جدا بشند و به تاریخ بپیوندند و به جایشان تلویزیون و دو عدد دسته بازی که جدیدا سیمش رو هم برداشتند و به قول خارجی ها wireless شده جایگزین شوند.
به امید روزی که دنیای مجازی و واقعی نزدیک تر بشند.

=============================گروه مقاله نویسی موبایلستان ، Amin

!Cell Phone
09-10-2009, 18:11
مرسی از امین عزیز.

انشالله موفق باشی/

============

این تیکه را خوب اومدی :

قانون یعنی همین دیگه! باری داشتم میگفتم تو کشورهای بی قانونی مثل اروپا و آمریکا هر کسی حق نداره هر بازی بخره . چرا؟ خوب دلیلش اینه که وقتی هرکی از بازیهای گروه سنی خودش استفاده کنه دیگه بابا ها نمیتونن بیان بگن بزرگ شدی این بچه بازیها چیه !

ما ایرانی ها خیلی هامون عقلمون تو چشممون هست

گاهی اگر لازم باشه که چیزی را باور کنیم باید ببینیمش

اگر روزی حتی اگر به بازی کردن علاقه ای نداشته باشید و وارد فروشگاهی بشید و ببینید نوشته بازی واس ی 18 تا 22 موجود هست نا آخوداگاه زوم می کنید ببینید چیه ؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟ اما همین اتیکت وقتی نباشه می گید ول کن این بچه بازی ها را !

Amin
10-10-2009, 13:45
اگر روزی حتی اگر به بازی کردن علاقه ای نداشته باشید و وارد فروشگاهی بشید و ببینید نوشته بازی واس ی 18 تا 22 موجود هست نا آخوداگاه زوم می کنید ببینید چیه ؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟ اما همین اتیکت وقتی نباشه می گید ول کن این بچه بازی ها را !

درسته . اگه یادت باشه چند سال پیش این حقه برای سینما هم ببه کار رفت . یه فیلمی بود به نام پارک وی میگفتن ترسناکه و افراد زیر 16 سال نباید ببینند!
جددا یه مشکل اجتماعی بزرگه وقتی هیچ کس نمی خواد قواعد رو رعایت کنه!
بچه ی 12-13 ساله میره دنبال دود و دم پیر مرد 80 ساله میره جلوی در مدرسه دخترونه و ..........
کی میخوایم درست شیم خدا میدونه

!Cell Phone
10-10-2009, 14:00
بچه ی 12-13 ساله میره دنبال دود و دم پیر مرد 80 ساله میره جلوی در مدرسه دخترونه و ..........

یعنی میگی برعکسش درسته ؟ :دی

=============================================

راستی با یک جای حرفات وحشتناک مخالم

بعد از این همه پند اندرز میخواهم به شما بگویم ما خواسته یا ناخواسته به این دنیای پیچیده ی تکنولوژی متصل شده ایم و راهی جز پیروی بی اختیار از آن نداریم

راهی نداریم ؟آخه چرا ؟

انسان هست و آزادگیش.

باید ترویج بدیم آزاد اندیشی را نه اینکه در قفس تکنولوژی موندن را .

نظر شخصی هست البته

Amin
10-10-2009, 14:25
به نظرت وقتی یه روز موبایلتو و کامپیوترتو ، تلویزیونتو و..... رو ازت بگیرن میتونی تحمل کنی؟
میتونی با اطمینان بگی من موبایلی که الان دارمو تا اخر عمرم نگه میدارم؟
کمپانیهای لوازم دیجیتالی اینقدر زرنگ شدن حتی برای بعضی قطعه هاشون تاریخ انقضا میزارند تا بعد از مدتی که اون دستگها خراب شد بری یکی دیگه بخری!!
به نظرت این اجبار برای پیروی کردن از تکنولوژی نیست؟
به نظر من هر وقت کاری رو که برای عقب نیفتادن از بقیه آدمها انجام میدی داری مجبور به انجامش میشی
البته نظره ها!

!Cell Phone
10-10-2009, 14:44
حرفت متین اما این دلیلی واسه پیروی بی اختیار نمیشه

مگه پدر شما از دستگاه موبایل استفاده نمیکنه ؟ایشون همونقدر که شما به موبایل معتاد شدی ، به موبایلش وابسته هست ؟ایشون بیشتر به کاراشون میرسه یا شما ؟

قطعا" جواباشون معلومه.

ما خودمون را از عمد درون این دریای تکنولوژی غرق کردیم اما هستند که کم هم نیستند افرادی که استفاده ی مفید از تکنولوژی را در برنامه ی کاریشون هست کاری که به جرات می تونم بگم شاید فقط 20% افراد این سایت انجام میدن.

cothotbirdmorta
10-10-2009, 14:56
[center][b]سلام
... یادمه ابتدایی بودم بابم برام سوپرنینتندو (میکرو) خرید ، اولین اسباب بازی دیجیتالی ! ساخته ی دست این جاندار دوپا...
....

=============================گروه مقاله نویسی موبایلستان ، amin

من اولین اسباب بازی دیجیتالم آتاری دسته بوشکوبی بود که سال 68 برام خریدن و دومیش کومودور 64 نوار خور بود که 70 خریدیم میکرو رو سال 72 خریدم و... ولی این آیپاد تاچ نسل سوم بدجوری چشمک میزنه.:003:
فکر کنم منم باید جز اونایی بدونید که اسیر دیجیتالین:55::42:
دمت گرم مارو بردی اون قدیمااااااا!!

Amin
10-10-2009, 14:59
اینجا باهات مخالفم
من با اینترنت هم کار میکنم هم تفریح میکنم و اینا از هم تفکیک میشند ولی اون بخشی که مربوط به تفریحت میشه برات جذاب تره هرچند اگه مجبور باشی بعضی وقتا برای رفع نیازهات مادی یا مشکلاتت ازش دست بکشی ولی اگه انجام ندی احساس کمبود میکنی چون زندگیت اینجوری شکل گرفته! از پدر من موبایلشو بگیری اصلا واسش مهم نیست و واسه من و تو مهمه. بابای من گوشیش در حدیه که فقط بتون دکمه سبزو فشار بده بگه الو! یعنی کار دیگه ای بلد نیست با موبایلش انجام بده. بخوام بهتر بگم کودکیش با تکنولوژی درگیر نبوده و واسش بی معنیه یکی زندگیشو با تکنولوژی درگیر کنی اونم از نوع شدیدش مثل من و خیلی های دیگه ! نمیدونم این جنبه ی مثبتش بیشتره یا منفیش ولی اتفاقیه که افتاده و با این وضعیت اجتماعی ایران و فرصت طلبی کارخانه ها راه فراری نداریم.

!Cell Phone
10-10-2009, 15:16
من اولین اسباب بازی دیجیتالم آتاری دسته بوشکوبی بود که سال 68 برام خریدن و دومیش کومودور 64 نوار خور بود که 70 خریدیم میکرو رو سال 72 خریدم و... ولی این آیپاد تاچ نسل سوم بدجوری چشمک میزنه.
فکر کنم منم باید جز اونایی بدونید که اسیر دیجیتالین
دمت گرم مارو بردی اون قدیمااااااا!!

من هم سال 71 نینتندو !

چند تا فیلم چهار لبه هم بزار کنارش ، باز یهای اون موقع واقعا" جذاب تر بود

این آقا امین ما از بچه مایه دارایی بود که یک ضرب با میکرو شروع کرد آخه اول بسم ا... آتاری با دسته ی خلبانی یا همون گوشکوبی ( :دی ) غوغا سالار بود
==================================

ولی اون بخشی که مربوط به تفریحت میشه برات جذاب تره

واسه همینه که از کار و زندگی میندازه آدم را و یکی مثل پدران هیچ وقت گرفتار این مسئله نمیشن ، آخه اون ها با اینکه از از تفریح لذت میبرن اما می دونند همه ی زندگی تفریح نیست !

ما (یعنی کسایی که تو ایاران هستند) متاسفانه متاسفانه جنبه ی تکنولوژی را نداریم

و مهم تر از اون این که اول تو کشور ما تکنولوژی میاد و بعد از چند سال فرهنگ استفاده از اون تکنولوژی .

ولی در نگاه بازتر در کشورهایی که خودشون مولد تکنولوژی هستند سعی میشه قبل از اومدن تکنولوژی بستر سازی فرهنگی بشه.

مثلا" شما فکر میکنید دانشگاه استنفرد بریج (!) آمریکا که یکی از قطب های اصلی تکنولوژی روز جهانی هست نمی دونه که تا دو سال دیگه چه فناوری هایی در انتظار بشر هست ؟ چه بسا که فناوری الان ساخته شده و در مرحله ی آزمایش باشه و اینکه مهمتر از اون از طریق قسمت سمعی بصری فعلا" در حال آماده کردن محیطی امن و ایمن و آماده برای پذیرایی و استفاده ی درست از این تکنولوژی هستند.

Amin
10-10-2009, 16:52
این آقا امین ما از بچه مایه دارایی بود که یک ضرب با میکرو شروع کرد
من سال 71 طفل بودم یکم هم که بزرگتر شدم اتاری منقرض شده بود :4: این شد که با میکرو شروع کردیم

ما (یعنی کسایی که تو ایاران هستند) متاسفانه متاسفانه جنبه ی تکنولوژی را نداریم

و مهم تر از اون این که اول تو کشور ما تکنولوژی میاد و بعد از چند سال فرهنگ استفاده از اون تکنولوژی .

ولی در نگاه بازتر در کشورهایی که خودشون مولد تکنولوژی هستند سعی میشه قبل از اومدن تکنولوژی بستر سازی فرهنگی بشه.

پس قبول داری ضعف اجماعی ماست!
من منظورم اینه کشورهای دیگه وقتی میبینن ما ضعف داریم از آب گل آلود ماهی میگیرند!

کشورهای مدرن هم مردمشون زیاد با فرهنگ نیستنا! دولتشون (بخش خصوصی تحت نظارت دولت) کاری میکنه که بی فرهنگ بازی در نیارند! مثلا وقتی تو کانادا سیم کارت میخری حتی ایدی کالرش فعال نیست باید بری پول بابتش بدی و اگه یه سیم کارت با تمامی امکانات mms و sms و gprs و .... داشته باشی ماهی 100 دلار فقط باید پول الکی واسه این چیزا بدی! خوب معلومه هیچ کس بد مستی نمیکنه عین بچه های خودمون با sms چت نمیکنه! من خودمو میذارم جای یه شهروند کاندایی میبینم ارزش نداره ماهی 60دلار پول تلفن بدم 100 دلار پول بقیه مخلفاتش! تازه اگه iphone 3g داشته باشی باید یه پولی مثله مالیات بدی ! خوب منطقیه هیچ ادم عاقلی با حقوق 2000 دلار حاضر نمیشه 200-300 دلار پول تلفن بده! به این میگن کنترل!
حالا تو ایران میری 500 تومن میدی یه گوشی میخری یه ایرانسل هم روشو صفا سیتی! خوب اگه نتونه apple از مخابرات ایران پولی برای خدمات گوشیش بگیره (همون پولی که تو کانادا میگیره) یه راه دیگه انتخاب میکنه و تصمیم میگره کالاهای خودشو تاریخ مصرف دار کنه در اون صورت میتونه هر چند سال یا هر چند ماه یه گوشی دیگه به همون ادم قالب کنه!

!Cell Phone
10-10-2009, 17:20
خوب این هم که باز رسید به دولت :دی

ای بابا ، ما دولت را ول میکنیم اونا ول کن ما نیستند :دی

======================

راجب این بخشش که توضیح دادی آره ، اما اون بخشش که مربوط به بازی های کامپیوتری هست چی ؟

ما باید همینجور وقتمون را قفل کنیم روش ؟؟

=====================

انصافا" بیش از نصف بچه های سایت می دونند که انگیج 2 بازی هاش چرند بوده و هست اما باز هم کلید کردن رو همون ها

این ربطی به دولت و ... نداره ، ما یاد نگرفتیم که عزیز من ، می خوای قفل کنی رو یک چیزی ، می تونه اون چیز خوب و با حالی باشه نه هر بنجلی با هر کیفیتی.

=====================

مثلا" خودت به عنوان مدیر قسمت بازی های نوکیایی ، این انگیج 2 را قبول داری ؟

به نظرت مسخره و چرند نیست ؟

saman_gh510
10-10-2009, 17:32
يادش بخير قارچي بازي مي كرديم حالا اونا كجا اينا كجا

Amin
10-10-2009, 17:39
خوب این هم که باز رسید به دولت :دی

ای بابا ، ما دولت را ول میکنیم اونا ول کن ما نیستند :دی

سیاسیش نکن!:4: فکر کنم در این باره بحث نکیم بهتر باشه:26:

راجب این بخشش که توضیح دادی آره ، اما اون بخشش که مربوط به بازی های کامپیوتری هست چی ؟

ما باید همینجور وقتمون را قفل کنیم روش ؟؟

خوب نیازه ! واسه همینه که میگم معتاد شدیم ! قبول دارم میشه ترکش کرد ولی مطمئنم یه روز اگه ببکار بیکار تو خونه نشسته باشم ترجیح میدم برم با تلویزیون یا اینترنت یا یه بازی خودمو سرگرم کنم . حس بازی کردن تو من پر رنگ تره شاید یکی دوست داشتی تلویزیون نگاه کنه یا یکی یه چیز دیگه ولی این حس در همه هست !

مثلا" خودت به عنوان مدیر قسمت بازی های نوکیایی ، این انگیج 2 را قبول داری ؟
به نظرت مسخره و چرند نیست ؟
اوایلش خوب بود چون بحث کیفیت مطرح بود و میخواستند ظرفیت گوشیهاشونو بسنجند ولی از وقتی مسئله تجاری شد قضیه عوض شد! حتی شایعه شد اون گروه هکر معروف هم به خاطر پول بیخیال انگیج شدن! همینه که میگم کمپانیها قصد تیغیدن دارند نه پیشرفت جامعه بشریت!
اره 4تا دانشگاه بزرگ دنیا تو امریکا و اروپا دنبال پیشرفتند ولی کمپانیها نه!

ALFEX
10-10-2009, 19:51
دمت گرم مقالت با حال بود
من رو یاد یک خاطره انداخت وقتی من سگا خریدم میکروم رو دادم به دوستم برادر دوستم که 5 ساله بود گاهی اوقات بازی می کرد. یک روز از مدرسه که برگشتیم با تعجب دیدیم که یکی از بازیهای میکرو که لاک پشت های نینجا بود شکسته وقتی علت رو ازش پرسیدم گفت می خواستم ببینم لاکپشت ها کجا هستند !!!!

!Cell Phone
10-10-2009, 21:55
اوایلش خوب بود چون بحث کیفیت مطرح بود و میخواستند ظرفیت گوشیهاشونو بسنجند ولی از وقتی مسئله تجاری شد قضیه عوض شد! حتی شایعه شد اون گروه هکر معروف هم به خاطر پول بیخیال انگیج شدن! همینه که میگم کمپانیها قصد تیغیدن دارند نه پیشرفت جامعه بشریت!

کجاش اوایلش خوب بود ؟

خوب نبود ، خوب جلوه میداد ، اون هم بخاطر تبلیغاتی هست که نوکیا میکرد

مثلا" در کدوم بازی نسبت به ورژن سیسش(که این خودش نکته ی منفیش) نو آوری خارق العاده ای داشت ؟

جز این بود که تنها نو آوریش همون عوض شدن موسیقی منو بود و اول بازی هم لوگوی انگیج میومد ؟

موردی بیان نکن ، کلی قضیه را ببین ، واقعا" انگیج 2 اصلا" جای دفاع کردن نداره !!!!

خوب وقتی یک همچین پدیده مسخره ای هست چرا من نویی که مدتی هم اسیرش بودم باید گیرش میافتادم ؟غیر از اینه که خودم دوست داشتم توش غرق شم ؟

ببینید تکنولوژی فرهنگ می خواد که متاسفانه ما ها ازش غافل هستیم ، آخه وقتی یکی میاد وقتش را واسه اون بازی های مسخره میزاره که خودشم می دونه مسخرست چرا نمی تونه ولش کنه ؟چون احساس میکنه به هر حال باید بازی کنه و حق اعتراض و مجادله باهاش نداره و این بر میگرده به همون فرهنگ !

===================

دمت گرم مقالت با حال بود
من رو یاد یک خاطره انداخت وقتی من سگا خریدم میکروم رو دادم به دوستم برادر دوستم که 5 ساله بود گاهی اوقات بازی می کرد. یک روز از مدرسه که برگشتیم با تعجب دیدیم که یکی از بازیهای میکرو که لاک پشت های نینجا بود شکسته وقتی علت رو ازش پرسیدم گفت می خواستم ببینم لاکپشت ها کجا هستند !!!!

حالا لاک پشتاش حالشون خوب بود ؟ :دی

RASOOL
10-10-2009, 22:24
یادش به خیر با دو تا از داداشام پولهامونو رو هم میذاشتیم تا بتونیم یه شب اتاری کرایه کنیم و تا صبح نخوابیم و رکورد بازی هواپیما رو بزنیم و همیشه هم من چون سنم کمتر بود از همه کمتر رکورد می زدم.:4:
اون موقع نه بحث گرافیک بازی بود و نه امکانات جانبی دیگه و ادم فقط از اون شبی که بازی می کرد لذت می برد.به نظر من اون لذتی که بچه های اون موقع از بازی اتاری می بردن بچه های امروز از xbox و ps نمی برند .

!Cell Phone
10-10-2009, 22:45
این یکی را هستم وحشتناک رسول خان

Amin
11-10-2009, 13:46
کجاش اوایلش خوب بود ؟

موردی بیان نکن ، کلی قضیه را ببین ، واقعا" انگیج 2 اصلا" جای دفاع کردن نداره !!!!

از انگیج دفاع نمیکنم ولی از چندتا بازیش دفاع میکنم البته بازیهارو که نوکیا نمیسازه درخواست میده به شرکتهای بازی سازی اونا میسازند!

===================================

خودشم می دونه مسخرست چرا نمی تونه ولش کنه ؟چون احساس میکنه به هر حال باید بازی کنه و حق اعتراض و مجادله باهاش نداره و این بر میگرده به همون فرهنگ !

فرهنگ مصرف نداریم ولی اعتیاد به بازی کردن چیزیه که بعضی ها ندارند و مستقیما به دوره ی کودکی بر میگرده!
وقتی معتاد بازی کردن باشی واست مهم نیست چی داری بازی میکنی مهم اینه تا اخرش بری و ربطی هم به انگیج یا نوکیا نداره ! در واقع نوکیا از این اعتیاد استفاده کرده و کاسبی میکنه

EHSAN
17-10-2009, 14:25
منتقل شد