PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (xiii) گزارشي از گوشيهاي سطح بالای سامسونگ

Jamal.M
04-11-2009, 16:45
http://www.writeage.com/images/samsung_i8510_innov8_01.jpg

گزارشي از گوشيهاي سطح بالاي سامسونگ

I900 ، I8510، I8910، I8000، B7610، B762.....
آيا سامسونگ بازار ايران و جهان را از قبضه نوكيا خارج كرده است
آيا ميتوانيم آنها را با گوشيهاي نوكيا مقايسه كنيم ؟! آيا گوشيهاي سامسونگ امكانات بالاتري را با قيمت كمتري نسبت به نوكيا به ما ميدهند؟! آيا ....
راجع به گوشيهاي سامسونگ چه ميدانيم؟!

انگيزه من از نوشتن اين مقاله سوالي است كه در ذهنم بوجود آمده و دنبال پاسخ آن هستم و آن اينكه آيا واقعاً به سامسونگ اعتماد داريم؟! آيا واقعاً اعتمادي كه به يك گوشي نوكيا داريم به يك گوشي سامسونگ هم داريم؟! شايد در اين مقاله بدنبال پاسخي براي اين سوال خودم باشم.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:mk7nnDksjLLJTM:http://gado2net.files.wordpress
شايد به جرات بتوان گفت پس از پايان دوره N95 8GB از شركت نوكيا دوره شكوفايي شركت سامسونگ فرا رسيد چرا كه ديگر نوكيا و سوني اريكسون نتوانستند محصولي توليد كنند كه توان رقابت با گوشيهاي همدوره خود از شركت سامسونگ را داشته باشند ( شكست N96 از I8510 ، شكست N97 از I8910 و... ) شايد تنها برتري كه نوكيا ميتوانست به آن ببالد سيستم عامل سيمبين گوشيهاي نوكيا بود كه شايد با ورود سيستم عاملهاي چون آندروييد و فراگير شدن آنها اين برتري نوكيا كمرنگ و كمرنگتر خواهد شد.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:rw_0UuSeV0PpgM:http://www.slipperybrick.com/wp-content/uploads/2009/03/samsung-s8000-2.jpg
گوشيهاي جديد سامسونگ : زيبا، شكيل، كيفيت ساخت بالا، ... اما آيا تا حالا دقت كرده ايد در كنار اين همه امكانات و برتريها چند نقطه ضعف بزرگ در اكثر گوشيهاي جديد سامسونگ وجود دارد كه شايد تمامي امكانات و فناوريهاي جديد اين گوشيها را در زير پرده سياه خود قرار ميدهد كه بزرگترين آنها عدم مديريت صحيح سامسونگ بر مصرف انرژي گوشيهايش و در نتيجه ضعف باتري اين گوشيها است و نقطه ضعف ديگر عدم آنتن دهي مناسب گوشيهاي سامسونگ در ايران است. براستي آيا سامسونگ توانايي فائق آمدن بر اين مشكلات را ندارد كه اينگونه مشتريان خود را ميرنجاند كه شايد پس از خريد يك مدل سامسونگ ديگر به سراغ هيچ گوشي ديگري از اين كمپاني نروند..... ولي آيا بار ديگر دوربين 8 i8510 و فيلمبرداري HD و صفحه شفاف و با كيفيت امنيا اچ دي و طرح زيبا و شكيل B7610 و B7620 ما را اغوا نخواهد كرد ؟؟
http://img.gsmarena.com/vv/bigpic/samsung-b7610.jpghttp://img.gsmarena.com/vv/bigpic/samsung-jet.jpghttp://img.gsmarena.com/vv/bigpic/samsung-i8000.jpghttp://img.gsmarena.com/vv/bigpic/samsung-b7620-new.jpg

ehsan2004
04-11-2009, 16:54
حذف های شما رو حداقل در مورد i8910 که خودم دارم اصلا تایید نمیکنم:13::13::33::33: من به شخصه این گوشیو 2 ماهه دارم و امروزم برای برادرم گرفتم اصلا از این گوشی ناراضی نیستم نه به هیچ وجه مشکله آنتن دهی داره و نه با آپدیت به فریمورهای جدیدتر مشکل باتری گوشی من به راحتی 2 روز باطریش دووم میاره و این برای گوشی i8910 با اون گرافیک lcd و اون سرعت بالا بسیارم خوبه به نظر من بهتر از این گوشی در صورتی که همه جوانبو در نظر بگیریم حالا حالا نخواهد اومد:022::022::45::45:

!Cell Phone
04-11-2009, 17:01
با تشکر از جمال عزیز بابت مطلب خوبی که نوشته.

تاپیک برای مدتی مهم شد/

==============

نظر من هم همینه که سامسونگ یک شرکت بزرگ و پیشرفته هست

کسی منکر فناوری های نوین و البته انتخابات زیادی که واسه مشتری میزاره ، نیست.

اما در کنار همه ی عظمت و سخت کوشیش گاه ایرادات ریزی در گوشی هاش جا میزاه که گاهی ممکنه در نظر کاربر کلیت برند را زیر سوال ببره.

در کنار همه ی این ها سامسونگ از خدمات پس از فروش خوبی هم برخوردار هست.

ehsan2004
04-11-2009, 17:12
با تشکر از جمال عزیز بابت مطلب خوبی که نوشته.

تاپیک برای مدتی مهم شد/

==============

نظر من هم همینه که سامسونگ یک شرکت بزرگ و پیشرفته هست

کسی منکر فناوری های نوین و البته انتخابات زیادی که واسه مشتری میزاره ، نیست.

اما در کنار همه ی عظمت و سخت کوشیش گاه ایرادات ریزی در گوشی هاش جا میزاه که گاهی ممکنه در نظر کاربر کلیت برند را زیر سوال ببره.

در کنار همه ی این ها سامسونگ از خدمات پس از فروش خوبی هم برخوردار هست.

آقای cell phone عزیز شما به چه دلیلی حرف های دوستمونو تایید میکنین ایشون میگن سامسونگ مشکله باتری و انتن دهی داره من از شما سوال میکنم که کدوم گوشی جدید سامسونگ چنین مشکلی داره اگه هم داشته با آپدیت درست شده به نظر من اینطور نیست:39::39::39:

Jamal.M
04-11-2009, 17:15
حذف های شما رو حداقل در مورد i8910 که خودم دارم اصلا تایید نمیکنم:13::13::33::33: من به شخصه این گوشیو 2 ماهه دارم و امروزم برای برادرم گرفتم اصلا از این گوشی ناراضی نیستم نه به هیچ وجه مشکله آنتن دهی داره و نه با آپدیت به فریمورهای جدیدتر مشکل باتری گوشی من به راحتی 2 روز باطریش دووم میاره و این برای گوشی i8910 با اون گرافیک lcd و اون سرعت بالا بسیارم خوبه به نظر من بهتر از این گوشی در صورتی که همه جوانبو در نظر بگیریم حالا حالا نخواهد اومد:022::022::45::45:

دوست عزيز دو مورد. اول اينكه خودم اينوويت دارم و پسر خالم امنيا اچ دي و من هر دوتا گوشي رو چند بار و توي جاهاي مختلف كه آنتن كامل نبود با دو گوشي از نوكيا n78 و n79 دقيقا مقايسه كردم جايي كه مثلا سامسونگها دو يا سه خط آنتن داشتند نوكياها 5 تا 6 خط آنتن داشتن(در جايي كه آنتن كامل باشه نميشه مقايسه كرد) و مورد دوم اينكه مطمئن باشيد اگه نوكيا يه گوشي در همين سطح با تمامي امكانات همين گوشي ميزد مسلما باتري بهتري داشت. فكر ميكنم خودتون هم اينو قبول دارين. درضمن در اينكه امنيا اچ دي يه گوشيه بي نظيره و از تمام گوشيهاي حال حاضر نوكيا بهتره شكي نيست.

!Cell Phone
04-11-2009, 17:26
آقای cell phone عزیز شما به چه دلیلی حرف های دوستمونو تایید میکنین ایشون میگن سامسونگ مشکله باتری و انتن دهی داره من از شما سوال میکنم که کدوم گوشی جدید سامسونگ چنین مشکلی داره اگه هم داشته با آپدیت درست شده به نظر من اینطور نیست

من چی گفتم ؟ گفتم مشکل باطری و آنتن داره ؟ من کلی گفتم عزیزم ، جزئی عرض نکردم

Jamal.M
04-11-2009, 17:29
من از شما سوال میکنم که کدوم گوشی جدید سامسونگ چنین مشکلی داره اگه هم داشته با آپدیت درست شده به نظر من اینطور نیست:39::39::39:

به نظر شما آيا واقعا مشكل باتري i8510 با آپديت رفع شده ؟؟!!!

ehsan2004
04-11-2009, 17:30
متاسفم برای شما که سامسونگ دارینو این حرفارو میزنین اخه شما نمیدونین که خط آنتن نوکیا هم مثل خط باتریاش واقعی نیست شما اگه میخواین واقعا تست کنین که کدوم آنتن دهیشون بیشتره باید مقدار سیگنالی که به گوشی وارد میشرو تست کنین که با برنامه امکان پذیره به طور مثال خط اول باتریهای نوکیا خیلی دیر حذف میشه ولی خط های دوم و سوم و چهارم خیلی زود و سریع خالی میشه در صورتی که در مورد گوشی امینا اچ دی که من خودم دارم و تا حالا هم تجربه نوکیا فقط داشتم این طور نیست و خطوط باتری کاملا درست و حساب شده هست

Jamal.M
04-11-2009, 17:35
.
دقيقا اين جمله چكيده كل اين مقاله بود

ehsan2004
04-11-2009, 17:41
من چی گفتم ؟ گفتم مشکل باطری و آنتن داره ؟ من کلی گفتم عزیزم ، جزئی عرض نکردم
بله حرف شما متین ولی وقتی تایید میکنین یعنی اینکه بله مشکله آنتن دهی وجود داره
در ضمن من تمام حرفامو برای گوشی i8910 زدم راستی اینو هم بگم که والا سامسونگ به من هیچ پولی نمیده که دارم طرفداریشو میکنم اینارو میگم فقط به خاطره اینکه دوستان در انتخابشون دچار مشکل نشن و حرفهای بیهوده رو بهشون بگیم

Jamal.M
04-11-2009, 17:45
متاسفم برای شما که سامسونگ دارینو این حرفارو میزنین اخه شما نمیدونین که خط آنتن نوکیا هم مثل خط باتریاش واقعی نیست شما اگه میخواین واقعا تست کنین که کدوم آنتن دهیشون بیشتره باید مقدار سیگنالی که به گوشی وارد میشرو تست کنین که با برنامه امکان پذیره به طور مثال خط اول باتریهای نوکیا خیلی دیر حذف میشه ولی خط های دوم و سوم و چهارم خیلی زود و سریع خالی میشه در صورتی که در مورد گوشی امینا اچ دی که من خودم دارم و تا حالا هم تجربه نوکیا فقط داشتم این طور نیست و خطوط باتری کاملا درست و حساب شده هست

دقيقا موردي رو كه گفتيد هم امتحان كردم و توي جاي مشترك با سيگنال كم آنتن من هم با n78 و هم با i8510 با يه مقصد مشترك صحبت كردم و صداي n78 كاملا مشخص بود كه پارازيت كمتري داره من براي اينكه در مورد آنتن دهي سامسونگ مطمئن بشم همه چي رو تست كردم اگه مورد ميزان آنتن رو گفتم به خاطر اينكه يه مثال مشهودتر بود و ميتونستم حتي ازش عكس هم بذارم. در ضمن من خودم سامسونگ دارم ولي هيچ تعصبي رو هيچ براندي ندارم و راحت نقاط ضعف و قوت گوشيم رو ميگم. در ضمن شما از كجا ميدونيد خطوط آنتن نوكيا يا سامسونگ واقعي نيست ؟؟

Jamal.M
04-11-2009, 17:59
شما اگه میخواین واقعا تست کنین که کدوم آنتن دهیشون بیشتره باید مقدار سیگنالی که به گوشی وارد میشرو تست کنی

ميزان سيگنال وارده به گوشي كه مربوط به شبكه است مهم اينه كه گوشي با سخت افزارهاي داخليش چطور با اون مقدار سيگنال صداي شفافتري داشته باشه

ehsan2004
05-11-2009, 10:53
دقيقا موردي رو كه گفتيد هم امتحان كردم و توي جاي مشترك با سيگنال كم آنتن من هم با n78 و هم با i8510 با يه مقصد مشترك صحبت كردم نيست ؟؟
دوست عزیز اگه نوشته های منو دقیق خونده باشید من تنها نظرم روی گوشی خودم هست که بااهش کار کردم منظورم i8910

elvis_123ak
05-11-2009, 11:09
دوستان منم با گفته هاي دوستمون جمال موافقم چون خودم الان i8910 دارم كه درسته باتريش از i8510كه قبلا داشتم و افتضاح بود به نسبت بهتره ولي ارضا كننده نيست يعني به پاي گوشيهاي سطح بالاي نوكيا نميرسه از لحاظ آنتن دهي هم بارها وبارها با بعضي گوشي هاي نوكيا مثل n79 و n82 مقايسه كردم نوكيا بهتر بود

paradise_is4u
05-11-2009, 11:18
دوستان من هم N97 دارم و هم I8510، و مقایسه نسبتاً درستی رو میشه بین آنتن دهی نوکیا و سامسونگ در خونه ما انجام داد چون سیگنال همراه اول بسیار اونجا ضعیفه. I8510 تحت هیچ شرایطی از شبکه خارج نمی شد و اکثراً دو سه تا خط آنتن می داد و زنگ می خورد اما N97 خدا وکیلی اکثر اوقات حتی IR-TCI رو هم نشون نمیده چه برسه به خط دادن و زنگ خوردن! من هم مثل خیلی از دوستان تعصب به مارک خاصی ندارم. امتحان صحت حرف من هم اینه که هر کی مایل باشه یه سر بیاد خونه ما و این موضوع رو از نزدیک ببینه! البته کیفیت آنتن دهی تو مدل های مختلف سامسونگ یه کم متفاوته ولی می دونم که مدل های D980، D880، Star و E250 هم همینطوره و I900 یه کم ضعیفتر ولی در عین حال بهتر از نوکیا! من نوکیای 5310 هم داشتم که مشکل N97 رو داشت.

justliverpool
05-11-2009, 11:36
سلام بر همه
جدیدا مد شده تو سایت سامسونگ رو می کوبن چه جالب!!

بابا انتن امنیا اینقدر که میگین بد نسیت نمیدونم شاید ............

Jamal.M
05-11-2009, 11:49
سلام بر همه
جدیدا مد شده تو سایت سامسونگ رو می کوبن چه جالب!!

دوست عزيز نه قراره كسي سامسونگ رو بكوبه و نه بذاره رو سرش و حلوا حلوا كنه. ما فقط ميخوايم در حد دانشمون يه قضاوت منصفانه كنيم

id_nabood
05-11-2009, 12:17
دوستان تو این مملکت با این وضع سرویسهای تلفن همراه...اگه بلک بری هم بیاری...ممکنه آنتن نده!
این جور مقایسه ها به نظر من توی سایت تخصصی موبایلستان جایی نداره.
تا زمانی که اپراتور دولتی و خصوصی وابسته به دولت،جوابگوی هیچکس نیستند...این مقایسه ها بی معنیه.
باید بسوزیم و بسازیم

!Cell Phone
05-11-2009, 13:24
اولا" بحث را سیاسی نکنید

دوما" این بنده خدا دوستمون اول مقالش گفت لطفا" از نگاه ریز به قضایا پرهیز کنید و این یک مطلب کلی هست .

سوما" یکی از ایرادات سامسونگ آنتن دهیش عنوان شده ، پس فقط به یک مورد خاص پیله نکنید و کلیت مطلب را زیر سوال ببرید.

===================================

منم خودم یک تجربه ی سامسونگ دارم که بیچاره را گاهی مجبور به خاموش روشن کردنش میشدم ، یهو می گفت آنتن پره ، اما اجازه ی برقراری ارتباط را نداری.

Jamal.M
05-11-2009, 13:29
دوستان تو این مملکت با این وضع سرویسهای تلفن همراه...اگه بلک بری هم بیاری...ممکنه آنتن نده!

البته به این نکته توجه نمایید که هر گوشی، نرم‌افزار مخصوصی برای کار با شبکه دارد و تنظیمات آن به‌طور پیش‌فرض توسط کارخانه صورت گرفته است تا با اکثر شبکه‌ها به خوبی کار کند. ممکن است شبکه مورد نظر شما به‌طور کامل با این تنظیمات هماهنگ نباشد یا گوشی برای کار با یک شبکه خاص تنظیم شده باشد و یا این‌که نسخه نرم‌افزاری که تنظیمات بهتر را شامل می‌شود روی گوشی موردنظر نصب نباشد

Jamal.M
05-11-2009, 14:03
البته مشكل اصلي اپراتور تلفن ماست و الا اگر شبكه مخابراتي ما يه سيستم بدون عيب بود اينهمه مشكل و بحث پيش نميومد. پس بهتره بحث در مورد آنتن دهي رو بذاريم كنار. فقط در پايان بحث ميخوام يكي از تست هايي رو كه ظاهرا يك نفر ديگه انجام داده و تو يكي از فروم ها نوشته بود واستون اينجا بزارم:
" می خوام به سوالی که حتما ذهن همه ی شما رو به خودش مشغول کرده جواب بدم. برای پاسخ به این سوال من گوشی هایی رو که لیستشو میبینین برداشتم و با خودم یک بار بردم بیرون از شهر و در جاهایی که قدرت شبکه بسیار کم بود با زنگ زدن از گوشی ها به همدیگه و تلفن های ثابت آنتن دهیشون رو تست کردم. (یعنی جاهایی که علامت آنتن توی صفحه به حداقل خودش می رسه) و یک بار هم بردم تو جاهای شلوغ شهر که علامت آنتن در حداکثر خودش قرار داره ولی به دلیل تجمع بیش از افراد در زیر یک آنتن نمیشه از شبکه استفاده کرد و مثل بالا دوباره همه رو تست کردم. قبل از شروع مقاله باید از دوستانی که گوشی هاشون رو برای انجام دادن تست ها در اختیارم گذاشتن تشکر کنم: دست همتون درد نکنه و خیلی ممنون.
لیست گوشی ها:
اریکسون:T20
سونی اریکسون: K700i, K500i, S700, P800, T610, T68i
نوکیا: 6630، 6600،2600،1100، 7610، 2650،3310، 6610
زیمنس:CX65

نکته ی اخلاقی! : در واقع و در کاربرد روزمره و درون شهری تفاوت محسوسی بین آنتن دهی گوشی ها وجود ندارد و با تقریب خوبی می توان همه را یکسان در نظر گرفت. ولی من برای اینکه همه رو روشن کنم این تستها رو انجام دادم تا بالاخره جواب دقیق و کاملی برای این سوال همیشگی پیدا کنم.

نکته ی تعجب برانگیز: خط های آنتن توی صفحه ی گوشی کاملا نسبی است و اصلا ربطی به میزان قدرت گوشی ندارد!! به عنوان مثال به طور نسبی همیشه تعداد خطهای آنتن در گوشی ها ی سیمبیان کمتر از بقیه است: در جایی که 6630 نصف 6610 آنتن نشان میداد هیچ تفاوتی در کیفیت مکالمه دو گوشی مشاهده نشد. در ضمن خطهای آنتن در گوشی های سونی اریکسون به سرعت زیاد و کم می شوند که بیشتر به دلیل نوع نرم افزار این گوشی هاست تا تغییر در میزان آنتن دهی (در این گوشی ها display به سرعت آپدیت می شود)

نکته ی خرید: صرفا با توجه به مارک گوشی نمی توان گفت آنتن دهی آن خوب یا بد است، بلکه در محصولات یک شرکت بالا و پایین زیاد وجود دارد. مثلا در بررسی ما بهترین انتن دهی مربوط بود به K700i از سونی اریکسون و بدترین هم مربوط به همین شرکت: S700

نکته ی بهداشتی: همانطور ک در کاتالوگ اکثر گوشی ها هم ذکر شده وقتی گوشی ها در محل هایی قرار می گیرند که سیگنال ضعیف است از قدرت بیشتری برای برقراری ارتباط با شبکه بهره میگیرند. وقتی من که بیشتر از پانزده تا گوشی رو روی صندلی جلوی ماشین گذاشته بودم و از شهر بیرون می رفتم اینقدر نویز روی ضبط ماشین ایجاد شد که مجبور شدم خاموشش کنم! بنابراین اولا وقتی از شهر بیرون میرین گوشی رو از بدنتون دور کنین یا حتی خاموشش کنین و در ضمن موقع صحبت کردن گوشی رو طوری بگیرین که دستتون آنتنشو پوشش نده.

خوب حالا بریم سراغ ریز نتایج:
اول از همه تنها گوشی زیمنسی که با خودم برده بودم اینقدر ضعیف عمل کرد که اصلا در نتایج به حسابش نمیارم!
خوب، مقام اول به طور مطلق تعلق می گیرد به k700i از سونی اریکسون! واقعا عالی بود. در جایی که گوشی ای دیگه No network بودن با این گوشی میشد تماس گرفت و صحبت کرد! صد آفرین به سونی اریکسون.
T20 هم از اریکسون در کل نمایش خوبی داشت و به ما ثابت کرد در چند سال گذشته گوشی ها از لحاظ آنتن دهی اصلا بهتر نشده اند. پس گوشی های قدیم خودتون رو حفظ کنین! گوشی های جدید آش دهنسوزی نیستند. K500i و T68iهم در همین رده قرار میگیرند.
گوشی های نوکیا تقریبا آنتن دهی مشابه و خوبی دارند. و تفاوت چندانی بین 1100و6630 که حدود 300 هزار تومن اختلاف قیمت دارند از این لحاظ مشاهده نشد. به جز 3310 که خوب عمل نکرد. شاید بتوان گفت 2600 هم کمی پایین تر از بقیه قرار می گیرد.
اما گوشی های اندکی قدیمیتر سونی اریکسون نظیر T610 محبوب و P800 نمایش خوبی نداشتند و حتی از اینها ضعیف تر S700 بود که انتظار میرفت این گوشی با توجه به اینکه همزمان با K700i عرضه شده بود از آنتن دهی خوبی برخوردار باشد که نتایج تست نا امید کننده بود.
در پایان در یک جدول به تمام گوشی ها نمره میدم
k700i سونی اریکسون 10
T68i، K500i سونی اریکسون 9.5
6630، 6600،1100، 7610، 2650،6610نوکیا و T20 اریکسون 9.0
2600نوکیا: 8.75
P800, T610 سونی اریکسون: 8.25
3310نوکیا 8
S700 سونی اریکسون 7.5

امیدوارم این مطلب که وقت و انرژی زیادی براش مصرف شده توانسته باشه به این سوال همیشگی و بی پاسخ همه ی شما پاسخ دقیق و کاملی داده باشه"

(((الته اين دوستمون در پايان مطلبش به كاربران اون سايت و خوانندگان مطلبش تذكر داده بود كه تشكر يادشون نره. حالا شما هم ميتونيد از من به جاي اون تشكر كنيد:021::028:)))

elvis_123ak
05-11-2009, 15:03
آخرش هم ما نفهميديم اين ضعف آنتن دهي از گوشيهاست يا از سيستم مخابراته

!Cell Phone
05-11-2009, 15:15
آخرش هم ما نفهميديم اين ضعف آنتن دهي از گوشيهاست يا از سيستم مخابراته

مربوط به جفتش هست.

بخاطر ضعف های سیستماتیک مخابراتی ، اون مقدار غیر محسوس سخت افزار آنتن دهی گوشی گاهی به خوبی خودنمایی میکنه.

نکته ی خرید: صرفا با توجه به مارک گوشی نمی توان گفت آنتن دهی آن خوب یا بد است، بلکه در محصولات یک شرکت بالا و پایین زیاد وجود دارد

در این بین طبق شنیده ها و البته تجربه شخصی ، آلکاتل از همه آنتن دهی بهتری داره.

Amin
05-11-2009, 15:43
شايد به جرات بتوان گفت پس از پايان دوره n95 8gb از شركت نوكيا دوره شكوفايي شركت سامسونگ فرا رسيد چرا كه ديگر نوكيا و سوني اريكسون نتوانستند محصولي توليد كنند كه توان رقابت با گوشيهاي همدوره خود از شركت سامسونگ را داشته باشند ( شكست n96 از i8510 ، شكست n97 از i8910 و... ) شايد تنها برتري كه نوكيا ميتوانست به آن ببالد سيستم عامل سيمبين گوشيهاي نوكيا بود كه شايد با ورود سيستم عاملهاي چون آندروييد و فراگير شدن آنها اين برتري نوكيا كمرنگ و كمرنگتر خواهد شد.
به نظر من این اشتباست که بگیم ضعف نوکیا به خاطر سیستم عاملیه که استفاده میکنه چون اگر ضعف بود سامسونگ به جای اینکه از جاوا به سیمبیان بره یه گزینه ی دیگه رو انتخاب میکرد و تنها علت پیروزی سامسونگ بحث قیمت نسبت به کارایی است و مشخصه کیفیت کالاهایی که در اروپا و امریکا تولید میشند بهتر از کشورهای اسیای شرقه و به همین خاطر قیمتهاشون بیشتره. از قدیم گفتن هیچ گرونی بی حکمت نیست

Jamal.M
05-11-2009, 17:36
به نظر من این اشتباست که بگیم ضعف نوکیا به خاطر سیستم عاملیه که استفاده میکنه
البته امين جان من نگفته بودم ضعف نوکیا به خاطر سیستم عاملیه که استفاده میکنه من گفته بودم برتري نوكيا سيمبين بود كه با ورود شركت هاي ديگه به جمع سيمبيني ها و همچنين ورود سيستم عاملهاي ديگه و فراگير شدن آنها اين برتري نوكيا داره كمرنگ ميشه

Jamal.M
05-11-2009, 17:49
سامسونگ به جای اینکه از جاوا به سیمبیان بره یه گزینه ی دیگه رو انتخاب میکرد

سامسونگ حالا هم گزينه ديگري رو انتخاب كرده و اون رفتن از جاوا به سيستم عاملهاي مختلف هست(و مثل نوكيا فقط رو سيمبين تمركز نكرد) و فقط به سمت سيمبين نرفته(مثلا تقريبا همزمان با اينوويت،امنيا رو روانه بازار كرد) و گوشيهاي آندروييدش هم كه تو راهه

pulp_152
07-11-2009, 01:32
ببینید تجربه بنده بعد از داشتن نوکیا سامسونگ و سونی این 3 برند رو عرض میکنم این بوده ...

انتن دهی سامسونگ کیفیت بهتری داره ولی نوکیا قدرت بهتری داره ... که البته الان زیاد فرقی نمیبینم ولی کیفیت سامسونگ سر جاشه ... مثلا سامسونگی که دارم رو با 7610 سوپر نوا مقایسه کردم .. جایی که من یه انتن داشتم اون 2 تا داشت ... ولی به دوستم گفتم به من زنگ بزنه به اون هم از بیرون بزنه ... مال اون با 2 انتن گاهی اوقات خش خش و قطعی داشت ولی مال من یا busy میشد یا وقتی که میگرفت دیگه نه خش خش داشت و نه قطعی و کیفیت صدا هم تغییری نمیکرد .. در کل من ترجیح میدم دو بار بگیرم در محیطهای بد و کیفیت بهتری داشته باشم تا اینکه 2 خط باشه ولی خش خش داشته باشه و اعصابتو خراب کنه ... کلا بحث انتن دهی فکر میکنم دیگه قدیمی شده و با این همه هزینه و امکاناتی که شرکت ها برای گوشیاشون میکنند بحث انتن دهی رو هم حتما رو حل کردن ...

vahid racer
07-11-2009, 01:45
سامسونگ الان یکی از بهترین رتبه ها رو تو نسبت
کارایی به قیمت داره
ولی من تا حالا با 3 تا از بهترین های سامسونگ
8510
به مدت 1 هفته
امنیا
به مدت 1هفته
امنیا اچ دی
گوشی مورد استفاده فعلی ام حدود 2ماه

کارکردم
به نظرم گوشی های خوبی اومدن اما واقعا اون چیزی که تو تبلیغات نشون میدن نیستن !
واسه مثال
8510 مشکل باتری داره و اعداد و ارقام اعلامی از سامسونگ
علامت سوال بزرگی تو ذهن آدم بوجود میاره !
که اعداد غلط هستند یا گوشی ما ایراد داره !
یا 8910
با وجود باتری 1500 میلی آمپری و صفحه نمایش کم مصرف
و اعدا فوق العاده تاک تایم و استنئ بای
عملکردی کاملا معمولی داره ! چیزی که من خیلی روش حساب میکردم و نداشت

یا از اون مهم تر هنگام زنگ خوردن در صورت استفاده از هندزفری
سیمی یا بلوتوث
ملودی زنگ در هندزفری پخش نمیشه !!!!
یا تو چندین برنامه و بازی با ورود به اون ها(مثل مجموعه بازی های تخته ایی)
صدای موزیک پلیر قطع میشه
و نمیشه هم بازی کرد هم آهنگ گوش کرد(البته این مشکل مربوط به خود گوشیه نه سیستم عامل و 5800 همچین ایرادی نداره)
یا فیلمبرداری تو رزولوشن اچ دی که فریمریت اون هیچ وقت واسه من به 24 فریم نرسید !!
با عوض کردن 2 فریمور !
نظر شخصی من اینه که
سامسونگ خوبه ولی اون چیزی که روی کاغذ نشون میده نیست
و شرکت تو معرفی گوشی هاش غلو میکنه

Jamal.M
07-11-2009, 06:22
با این همه هزینه و امکاناتی که شرکت ها برای گوشیاشون میکنند بحث انتن دهی رو هم حتما رو حل کردن ...

البته مشكل كار اينجاست كه اين موضوع(آنتن دهي) فقط مربوط به شركتهاي سازنده گوشيها نميشه مربوط به اپراتور هر كشور هم ميشه كه سيستمهاي جديدتر و باكيفيت تري داشته باشه يا سيستمهاي قديمي ، ضعيف و ناكارآمد مثل همين همراه اول كشور خودمون كه بعد از سالها تازه اندر خم يك يك كوچه ايم و جايي كه اپراتوراي ديگه به اينترنت با سرعت 21 مگ بر ثانيه فكر ميكنن ما هم تو فكر اينيم كه اگه دو قدم از شهرمون بريم بيرون گوشيمون آنتن ميده يانه

Jamal.M
07-11-2009, 06:25
سامسونگ خوبه ولی اون چیزی که روی کاغذ نشون میده نیست
و شرکت تو معرفی گوشی هاش غلو میکنه
با نظرتون موافقم. البته اين موضوع در مورد تمام شركتها صدق ميكنه ولي در مورد سامسونگ اين موضوع پررنگ تره، شايد به خاطر اينه با تبليغاتي كه ميكنه انتظار ما رو ميبره بالاتر ولي در عمل....

pulp_152
07-11-2009, 11:21
مشکلاتی که وحید جان شما گفتی مشکلات بزرگی نیس و از این دست مشکلات تو نوکیا من شخصا بیشتر دیدم ! چون هم تبلیغات بیشتر داره و هم با توجه به اینکه فروشش تو ایران بیشتره باید بهتر ارائه کنه که نمیکنه ...مثلا باتری n97 استند بای خیلی خوبی داره رو کاغذ ولی چطوریه ؟! اینارو هم ببین که صفحه نمایشش کوچیکتره و کیفیت بدتری هم داره Cpu ضعیفتری داره و و صدای ضعیفتری هم داره و ... حالا با توجه به تبلیغاتی که برای n97 و 8910 شد ! و قیمتی که دارن کدوم مشکلاتش بیشتره و کدوم اعدادش واقعیتره ؟ و کدوم میرزه؟

Jamal.M
07-11-2009, 14:38
مثلا باتری n97 استند بای خیلی خوبی داره رو کاغذ ولی چطوریه ؟! اینارو هم ببین که صفحه نمایشش کوچیکتره و کیفیت بدتری هم داره cpu ضعیفتری داره و و صدای ضعیفتری هم داره و ... حالا با توجه به تبلیغاتی که برای n97 و 8910 شد ! و قیمتی که دارن کدوم مشکلاتش بیشتره و کدوم اعدادش واقعیتره ؟ و کدوم میرزه؟

خوب محمدرضا جان حرف شما درست و بقول معروف وقتي رو كاغذ حساب ميكني بايد سامسونگ برنده اين رقابت باشه پس چرا تو ايران مردم بيشتر به سمت نوكيا ميرن و نوكيا رو با تمام مشكلاتي كه گفتي به گوشيهاي سامسونگ ترجيح ميدن، حتما اين موضوع دليلي داره ديگه!

pulp_152
07-11-2009, 18:08
خوب محمدرضا جان حرف شما درست و بقول معروف وقتي رو كاغذ حساب ميكني بايد سامسونگ برنده اين رقابت باشه پس چرا تو ايران مردم بيشتر به سمت نوكيا ميرن و نوكيا رو با تمام مشكلاتي كه گفتي به گوشيهاي سامسونگ ترجيح ميدن، حتما اين موضوع دليلي داره ديگه!

اتفاقا درسته .. میدونی که سامسونگ 20 درصد فروش جهان رو به خودش اختصاص داده .. و مدلهای اصلیش هنوز وارد بازار هم نشدند...

خوب دلیلش اینه که مردم کشورهای جهان سوم بدلیل نداشتن اطلاعات کافی از اخبار روز و همینطور تکنولوژی های روز از مردم کشورهای پیشرفته عقبتر هستند و ایران هم جز همون جهان سوم هستش ... وگرنه تا اونجایی که میدونم سامسونگ این 20 درصدو در کشورهای پیشرفته مثل امریکا .. اروپای غربی و ... بیشتر بدست اورده

vahid racer
07-11-2009, 18:14
نظر شخصی من اینه
که انسان نباید بخاطر یه شرکت کره ای
با این
لحن مردم کشورش رو جهان سوم و عقب مانده ی فکری و اطلاعاتی خطاب کنه حتی اگه کل زندگی اش هم از سامسونگ باشه !

pulp_152
07-11-2009, 18:19
نظر شخصی من اینه
که انسان نباید بخاطر یه شرکت کره ای
با این
لحن مردم کشورش رو جهان سوم و عقب مانده ی فکری و اطلاعاتی خطاب کنه حتی اگه کل زندگی اش هم از سامسونگ باشه !

ببین عزیز واقعیت رو که نمیشه کتمان کرد !حداقل 80 درصد مردم ما نمیدونن سیستم عامل چیه ! 70 درصد بلد نیستن با کامپیوتر کار کنند و طبیعتا به اخبار روز و تکنولوژی های روز هم کمتر دسترسی پیدا میکنند ...

شما توقع داری حرفهایی که دوست داری بشنوی؟!

فکر میکنی چرا کشورهای پیشرفته امروز پیشرفته ان ! چون اول با حقیقت اشنا شدن و بعد سعی کردن خودشون رو درست کنن .. اینکه ما بگیم ما پیشرفته ایم مسلما به ضررمون تمام خواهد شد تا به نفعمون ... البته برای کشور و مردم عرض میکنم

!Cell Phone
07-11-2009, 18:36
خوب دلیلش اینه که مردم کشورهای جهان سوم بدلیل نداشتن اطلاعات کافی از اخبار روز و همینطور تکنولوژی های روز از مردم کشورهای پیشرفته عقبتر هستند و ایران هم جز همون جهان سوم هستش

کاربران سایت ها و فروم ها به واسطه ی ارتباط با جهان وب ، جز قشر جهان سومی محسوب نمی شند.

ببین عزیز واقعیت رو که نمیشه کتمان کرد !حداقل 80 درصد مردم ما نمیدونن سیستم عامل چیه ! 70 درصد بلد نیستن با کامپیوتر کار کنند و طبیعتا به اخبار روز و تکنولوژی های روز هم کمتر دسترسی پیدا میکنند ...

خوشحال میشم در این رابطه تاپیک زیر را یک مروری کنید
و
اگر نظری در این مورد داری همونجا بگید

سیستم عامل گوشی ، عاملی برای هیچ و پوچ (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=63724)

pulp_152
07-11-2009, 19:09
کاربران سایت ها و فروم ها به واسطه ی ارتباط با جهان وب ، جز قشر جهان سومی محسوب نمی شند.

خوشحال میشم در این رابطه تاپیک زیر را یک مروری کنید
و
اگر نظری در این مورد داری همونجا بگید

سیستم عامل گوشی ، عاملی برای هیچ و پوچ (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=63724)

مقالرو تا حدودی بررسی کردم هومن جان و حرفتو قبول دارم که حتی اونایی هم که استفاده میکنن از سیستم عامل استفاده درست ندارن ! ولی فکر میکنم نتونستم منظورمو خوب برسونم .. اگر گفتم سیستم عامل منظور از سیستم عامل صرفا خود سیستم عامل نیست ! بلکه وقتی شخصی به عنوان یه کاربر میخواد گوشی رو انتخاب کنه فقط میدونه سیستم عامل داره و میخره و هیچ کاربردی براش نداره چیزی که تو کوچه و بازار و تو پاساژهای موبایل فروشی و دست دوست و اشنا میتونی متوجه بشی و حرف شمارو تایید کردم ! و به نوکیا و سامسونگ تو این قسمت حرفام ربطی نداشت !

و اما در مورد کاربران سایتها گفتید .. به نظرم ادم نباید دچار فقر فکری بشه ! فقر فکری بعلاوه تعصب باعث میشه که هر جا هم که باشی عقب مونده باشی چه تو نت و چه تو اروپا و چه تو ایران !

متاسفانه بدلیل اینکه بعضیها از صحبتام ممکنه برداشت سیاسی کنن نمیتونم زیاد بازش کنم اما یکی از دلایل عقب موندگی ما تحمیل اخبار و اطلاعاتی هستش که دوست دارن به ما داده بشه ! و از این جهت زمانی که هر شخصی ! چه تو ایران چه تو اروپا دسترسی به اخبار تکنولوژی روز نداشته باشه عقب میمونه و این فکر نمیکنم حرف بدی باشه اگه نگاه متعصبانه نداشته باشیم

وقتی تو دانشگاههای ما کتابهای 30 سال پیش رو تدریس میکنن شا توقع داری با علم روز جلو بری؟!

همه کسايي که پست منو ميخونين همه اين مسائل رو ميدونين حرف من سفسطه نيست . حرف من يک حرف سياسي هم نيست

سلسله مراتب نيازهاي مازلو خيلي معروفه . مازلوي دانشمند تو هرم سلسله مراتبش اولين نيازي رو که براي بشر معرفي کرده و براي ارضاي اون تاکيد زيادي کرده نيازهاي فيزيولوژيکي هست . نيازهاي فيزيولوژيکي شامل : نياز ما به غذا و خوراک و پوشاک و ... ميشه ( طبق يکي از اصل هاي سازمان ملل ارضاي اين نياز در صورتي که فرد يا افرادي در کشوري باشند که توانايي برآورده کردن آن را نداشته باشند به عهده دولت آن کشور مي باشد . طبق يکي از اصل هاي قانون اساسي جمهوري اسلامي هم ، ارضاي اين نياز از طرف دولت در صورت عدم توانايي ارضاي آن از جانب شخص يا اشخاص حقيقي ضروري مي باشد و دولت موظف به اين کار است . »»»

( نتيجه گيري حرفای غیر از حرفایی که میزنم اينه که دولت کاملا در جهت ارضاي اين نياز در اقوام ايراني و مسلمون با همه توان پيشقدم بوده ... ! )

مازلو ميگه در صورتي مرحله بعدي نياز ها مورد توجه قرار ميگيره که نياز قبلي ارضا شده باشه . حالا نياز بعدي چيه ؟ امنيت

من بعد از اينکه شکمم سير شد . شب سر گشنه رو بالش نزاشتم . جلوي زن و بچه م شرمنده نبودم . يک رفاه نسبي داشتم و براي روز مبادا يه پس اندازي داشتم اونوقت ميام به اين فکر ميفتم که خوب حالا امنيت ميخوام . امنيت شغلي ميخوام که دوباره برآورده کردن نيازهاي فيزيولوژيکي خانوادم به خطر نيفته .امنيت مالي , امنيت جاني ... امنيت ... ميخوام .

وقتي امنيت من برقرار شد دوست دارم از نظر اجتماعي شاخص باشم . تمايل دارم توي گروههاي اجتماعي عضويت داشته باشم . معاشرت داشته باشم ...

وقتي من توي اجتماع مورد قبول واقع شدم حالا دوست دارم که توي اين گروه اجتماعي مورد احترام واقع بشم ، برام ارزش قائل بشن بهم احترام بزارن

مرحله آخر سلسله مراتب نيازهاي مازلو که از اون با نام نياز به خود يابي ياد ميکنه اينو ميگه : بعد از همه اينا که پشت سر گذاشتيم از همه نظر آرامش خاطر داشتيم . حالا دوست داريم فداکاري کنيم ، دوست داريم ايثار کنيم دوست داريم کمک به همنوع کنيم ، از مالمون ببخشيم و دوست داریم به اخبار روز و تکنولوژی روز دست پیدا کنیم ....

نيازهاي فيزيولوژيکي » امنيت » روابط اجتماعي » نياز به احترام » خوديابي

سوار تاکسي شدم . پول کرايه رو به آقاي راننده دادم گفتم بفرماييد . با روي ناخوشايندي باقي پولمو پس داد و گفت ( بيا ) .

گفتم يعني همون بفرماييد ديگه ؟

در جوابم گفت : برو جوون دلت خوشه . دستت تو جيب باباته . ميخوري . بهترينو ميپوشي . راست راست راه ميري هيچ غم و مشکلي هم تو زندگيت نداري ميخوايي همين يه ذره ادبم نداشته باشي ؟

صبح تا شب مثه ... ميدوييم .تازه شب که ميريم خونه يه موقعي ميريم که بچه ها خواب باشن که مبادا يه درخواستي داشته باشن که نتونيم جواب بديم ...

خيلي برام جالب بود . گفتم بابا اين هنوز نيازهاي فيزيولوژيکي ( سطح اول نيازها ) خودش رو نتونسته برآورده کنه من انتظار دارم سطح سوم چهارم نيازها رو رعايت کنه ؟ ( طبق گفته مازلو تا وقتي نيازي ارضا نشده نياز بعدي نميتونه تحريک کننده باشه )

- من اصلا رفتار راننده رو توجيه نميکنم ، حرفم چيز ديگه ايه نگهداشتن مردم در سطح اول نیازها نه تنها به عنوان يک سياست ، که به عنوان يک استراتژي يک فهم يک درک شناخته شده .

نگه داشتن مردم از لحاظ فکری و متعصبانه با تبلیغات در این سطح که ما هم پیشرفته ایم و ما هم فلان موبایلو میسازیم فلان خودرو رو تولید میکنیم و .. تلقین و تلقین و بستن چشممون به روی حقایق باعث میشه که عقب بمونیم ولی یه خوبی داره این عقب موندن... چون منو تو اگه سير باشيم پس دنبال اين ميگرديم ببينيم کجا يک درزي وجود داره که روشو بپوشونيم که تبديل به شکاف نشه اگه از علم روز اگاه باشیم و به تکنولوژی های روز دسترسی داشته باشیم و ....

امیدوارم منظورمو تونسته باشم برسونم

SIAVASH
07-11-2009, 20:15
محمدرضا جان . واقعا حرفات هم منطقی بود و هم علمی و هم درست ! هر آدمی باید این سیر رو طی کنه بعد

به اون درک صحیح دست پیدا میکنه. ما یه جورایی دچار خودباخنتگی شدیم که حاضریم به خاطر یه شرکت خارجی

که هیچ ربطی به ما نداره تعصب به خرج بدیم و پول و احساس و وقتمونو فداش کنیم . من میگم انسان باید

ایده ال گرا باشه ! نه تعصب گرا ! این ابزار هم در کشور ما خیلی خوب داره جواب میده ! همین ارضا نکردن

نیازهای اولیه انسان و رشد نکردن و توسعه نکردن افکارش از یک پله به پله دیگر که ! وقتی مردم ما از

برآورده شدن حداقل نیازهایشون محرومند چطور میتوند به مراحلی دست یابند که اصلا خودشونو پیدا کنن !

شرمنده که پستم به اصل تاپیک ربط نداشت اما میخواستم در تایید حرفهای محمدرضا این چند کلمه رو بگم.

من کل مقاله و تاپیک رو خوندم و یه قسمتهاییش برام جالب بود یه قسمتهایی هم به واسطه تعصب بعضی

از دوستان جذابیتشو از دست داده بود !

در مورد عیوب و محاسن سامسونگ که به واسطه تجربه کار با آن و مقایسش با دیگر برندهای دیگر

بدست آوردم باید بگم که تنها چیزی که واقعا من رو عذاب میداد دو مورد بود . قبل از گفتن این دو مورد باید

بگم که من گوشیهای N95 8GB و N96 و I8510 Innov8 و 5800 رو داشتم و در حال حاضر هم HTC HD دارم.

حالا عیوب سامسونگ ! بزرگترین عیبش عیب باطری اون بود که واقعا کمتر از حد معمول دوام میاورد .

بعضی وقتا روزی دوبار میزدم به شارژ . بعد آپدیت هم حل نشد .بعد یکی از دوستام که خودم واسش

I8910 گرفتم همین مشکلو داشت و با اینکه از همه چیز گوشیش رضایت کامل داشت از دست باطریش

کلافه شده بود والان ساتیو گرفته . البته خودم هم بعد سه هفته I8510 رو فروختم .اما واقعا از N96 به

مراتب عالیتر بود .

عیب دومش که اونم در مقایسه با نوکیا ضعبفتر بود مشکل آنتن دهی بود که بیشتر در خارج از شهر خودشو

نشون میداد . یعنی در مقایسه کردن همزمان با یه گوشیه نوکیا !

اما . . .

محاسن سامسونگ ! در مورد محاسن سامسونگ باید بگم که در حال حاضر بهترین کیفیت ساخت رو داره

و همچنین سرعت و کیفیت LCD و همچنین دوربین !

تنها چیزی که باعث شده سامسونگ در کشور ما به اندازه نوکیا خوشنام نباشه همین دو مشکل بزرگشه که

واقعا مصرف کننده هارو به بدبینی نسبت به این شرکت بزرگ وامیداره !

Jamal.M
09-11-2009, 07:41
تنها چیزی که باعث شده سامسونگ در کشور ما به اندازه نوکیا خوشنام نباشه همین دو مشکل بزرگشه که

نظر من هم دقيقا همينه، در همه چيز عالي فقط همين دو مشكل.

vahid racer
11-11-2009, 01:05
حالا عیوب سامسونگ ! بزرگترین عیبش عیب باطری اون بود که واقعا کمتر از حد معمول دوام میاورد .

بعضی وقتا روزی دوبار میزدم به شارژ . بعد آپدیت هم حل نشد .بعد یکی از دوستام که خودم واسش

i8910 گرفتم همین مشکلو داشت و با اینکه از همه چیز گوشیش رضایت کامل داشت از دست باطریش

کلافه شده بود والان ساتیو گرفته . البته خودم هم بعد سه هفته i8510 رو فروختم .اما واقعا از n96 به

مراتب عالیتر بود .

عیب دومش که اونم در مقایسه با نوکیا ضعبفتر بود مشکل آنتن دهی بود که بیشتر در خارج از شهر خودشو

نشون میداد . یعنی در مقایسه کردن همزمان با یه گوشیه نوکیا !

اما . . .

محاسن سامسونگ ! در مورد محاسن سامسونگ باید بگم که در حال حاضر بهترین کیفیت ساخت رو داره

و همچنین سرعت و کیفیت lcd و همچنین دوربین !

[/size]

به نظر شما
عدم مدیریت صحیح باتری و مشکل باتری داشتن و خوب آنتن ندادن(نسبت به گوشی های برند های دیگه)
برای یه گوشی موبایل که تلفن همراه(تلفن= آنتن دهی:4: و همراه=نگهداری شارژ:4:) نامیده میشه ایراد کمیه ؟:39:

Jamal.M
11-11-2009, 16:12
به نظر شما
عدم مدیریت صحیح باتری و مشکل باتری داشتن و خوب آنتن ندادن(نسبت به گوشی های برند های دیگه)
برای یه گوشی موبایل که تلفن همراه(تلفن= آنتن دهی:4: و همراه=نگهداری شارژ:4:) نامیده میشه ایراد کمیه ؟:39:

البته دوست عزیز این روزها این دو موردی که ذکر کردین(باتری و آنتن) برای خیلی از دارندگان گوشیهای همراه در اولویت های بعدی قرار میگیره و مواردی چون سرعت بیشتر, مولتی تاچ بودن ، دوربین قویتر، cpu بالاتر ، صفحه نمایش بزرگتر و شفافتر و ..... در اولویت های اول قرار میگیرن و خیلی ها با اینکه این دو مورد رو در یه گوشی میبینن نادیده میگیرن و با توجه با مواردی که ذکر کردم اون رو انتخاب میکنن

vahid racer
11-11-2009, 17:33
البته دوست عزیز این روزها این دو موردی که ذکر کردین(باتری و آنتن) برای خیلی از دارندگان گوشیهای همراه در اولویت های بعدی قرار میگیره و مواردی چون سرعت بیشتر, مولتی تاچ بودن ، دوربین قویتر، cpu بالاتر ، صفحه نمایش بزرگتر و شفافتر و ..... در اولویت های اول قرار میگیرن و خیلی ها با اینکه این دو مورد رو در یه گوشی میبینن نادیده میگیرن و با توجه با مواردی که ذکر کردم اون رو انتخاب میکنن

کم حرف شما رو تا حدودی می پذیرم که اولویت اول نیستند اما این ایرادات دیگه قابل چشم پوشی نیست تو سال 2010
چند سال پیش که 95 معمولی تولید شد میشد همچین استدلالی کرد ولی الان
با این همه پیشرفت قابل قبول نیست
شما یکی از گوشی های تاپ بازار که پر فروش شدن رو در نظر بگیر
مثلا 5800 نوکیا یا 86
آیفون تری جی اس
یا اچ تی سی تاچ اچ دی
یا سی905 سونی و اکسپریا 1

هیچ کدوم همچین مشکلی نداشتن !

!Cell Phone
11-11-2009, 17:50
خوب این همون ایرادات سامسونگ هست که تو این مقاله سعی شده بهش اشاره بشه

pulp_152
13-11-2009, 20:37
ببینید الان کدوم گوشی با صفحه نمایش به اندازه امنیا اچ دی که تو ایران موجود هست باتریش جواب میده ؟ اگه واقعا گوشی با این صفحه نمایش اوردین و بیشتر جواب داد راست گفتین ! اگه هم بیارین نهایت یه نمونست و بیشتر نمیشه ! .. یعنی بقیه مدلها ضعیفترن ..

انتن دهی هم که واقعا حرف و حدیث در موردش زیاده .. یکی میگه گزاشتم جلوی 82 و امنیا hd بهتر از 82 بوده من خودم هم از انتن دهی 8300 بسیار راضی هستم پس مشکل انتن دهی برام معنی نداره همینطور باتری با توجه به ظرفیتی که روز اول ازش دیدم داره خوب جواب میده ! ...

حالا شما اگه با اینا مشکل دارید نمیدونم ولی من ندارم ... و تا اونجایی که تو تاپیکها بودم کسی با باتری 8910 مشکل خالی شدن یا مشکل اینکه مثل 8510 خالی میشد یه دفعه نداره .. هر چند که n86 هم بعضیا گله دارن که یه دفعه خالی میشه ! و ربطی به تمام محصولات نوکیا فکر نکنم داشته باشه ! ... اگر باور نمیکنید برید تو تاپیکش تا ببینید ! ...

Jamal.M
17-11-2009, 00:07
ببینید الان کدوم گوشی با صفحه نمایش به اندازه امنیا اچ دی که تو ایران موجود هست باتریش جواب میده ؟ اگه واقعا گوشی با این صفحه نمایش اوردین و بیشتر جواب داد راست گفتین ! اگه هم بیارین نهایت یه نمونست و بیشتر نمیشه ! .. یعنی بقیه مدلها ضعیفترن ..

مطمئن باش اگه سوني اريكسون يا اچ تي سي همچين گوشي داشته باشن يا بزنن باتريش بهتر جواب ميده چون اين دوتا شركت سابقه خوبي توي بهينه سازي مصرف گوشيهاشون دارن

pulp_152
22-11-2009, 02:15
مطمئن باش اگه سوني اريكسون يا اچ تي سي همچين گوشي داشته باشن يا بزنن باتريش بهتر جواب ميده چون اين دوتا شركت سابقه خوبي توي بهينه سازي مصرف گوشيهاشون دارن

تا حالا که خبری نبوده عزیز ...

mrmostafa
23-11-2009, 17:28

احسان جان شما که سامسونگ داری این امکانات در گوشی شما موجود هست؟؟ میشه توضیح بدین؟؟؟ من برای d980 میخوام چون دو سیم کارته برام مهمه

1- فضای اس ام اس چگونه است؟؟ داخل فون مموری یا رم و یا تعداد خاصی تعریف شده؟
2- اس ام اس ها رو میشه بک آپ گرفت و یا به کامپیوتر منتقل کرد؟!
3- صدای زنگ خور گوشی یا همون اسپیکرش تا چه حد قدرت داره؟؟ من گوشی g900 دارم خیلی راضی هستم.
4- برنامه های جاوا حجم 6 مگابایت رو ساپورت میکنه ؟!!
5- ایجاد پروفایل داره؟؟ (مانند نوکیا) که برای هر پروفایل یه ملودی و زنگ اس ام اس جداگانه گذاشت.
6- برای فرستادن اس ام اس میپرسه از کدام سیم کارت میخواهین بفرستین؟!
دوستانی که سامسونگ دارن هم راهنمایی کنن ممنون میشم. راستش من هرجا تاپیک زدم کسی جواب نداد وقت کم دارم میخوام اشتباه نکنم.

pulp_152
26-11-2009, 20:25
1- بله ولی سقفشو دقیق نمیدونم

2-بله

3-خوبه راضی کنندست ولی زیاد نیس

4- نه این مدل چنین قابلیتی نداره .. مدلهای جدیدتر دارن که 2 سیم نیستن ... برای اینکه بتونی حجم 6 مگا بابیتی بریزی یکم دردسر داره

5-منظورتو دقیق نفهمیدم ..ولی اگه منظورتاینه که برای هر شخصی صدای زنگ و پروفایل جداگانه داشت ... اره
اگه منظورت اینه که صدای هر حالتشو تغییر بدی نمیدونم
6-بله

تا جایی که تونستم راهنمایی کردم .. لطفا پاک نکنند مدیران بنده خدا راست میگه .. چندین جا پرسیده نتونسته ...

mrmostafa
27-11-2009, 11:33
1- بله ولی سقفشو دقیق نمیدونم

2-بله

3-خوبه راضی کنندست ولی زیاد نیس

4- نه این مدل چنین قابلیتی نداره .. مدلهای جدیدتر دارن که 2 سیم نیستن ... برای اینکه بتونی حجم 6 مگا بابیتی بریزی یکم دردسر داره

5-منظورتو دقیق نفهمیدم ..ولی اگه منظورتاینه که برای هر شخصی صدای زنگ و پروفایل جداگانه داشت ... اره
اگه منظورت اینه که صدای هر حالتشو تغییر بدی نمیدونم
6-بله

تا جایی که تونستم راهنمایی کردم .. لطفا پاک نکنند مدیران بنده خدا راست میگه .. چندین جا پرسیده نتونسته ...

ممنونم. سامسونگ d980 برنامه های معمولی مثل همراه بانک یانا رو هم ساپورت کنه کافیه ولی یه نفر که داشت پرسیدم گفت همراه بانک ملت نتونستم نصب کنم!!!
منظورم از پروفایل یعنی یه پروفایل بسازی با آهنگ های که میخوای برای محل کار یه پروفایل با آهنگ هایی که میخوای برای منزل و غیره مثل نوکیا. سونی اریکسون این قابلیت رو نداره سامسونگ رو نمیدونم.

JABER
27-11-2009, 12:00
این تاپیک را به کل کل نکشید-ممنون

در ضمن کی گفته مشکل آنتن دهی و باتری جزو اولویتهای بعدی یک گوشی همراه است؟؟؟؟؟؟؟

همین اچ دی2 بخاطر آنتن دهی نابود شد رفت
پس نگید مهم نیست

در ضمن 1نکته که کسی اشاره نکرد:
شما عدم ساپورت گوشیها توسط شرکت سامسونگ را جزو مشکلات اساسی نمیدونید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(نه نرم افزاری-نه آپدیتی-نه لوازم جانبی)

pulp_152
28-11-2009, 00:02

در ضمن کی گفته مشکل آنتن دهی و باتری جزو اولویتهای بعدی یک گوشی همراه است؟؟؟؟؟؟؟

پس نگید مهم نیست

شما عدم ساپورت گوشیها توسط شرکت سامسونگ را جزو مشکلات اساسی نمیدونید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچکی ولی این مشکل مشکل کلی نیس و بر میگرده به یه تعداد از گوشیهاش که تو همه برندها هم همینطوره ...

عدم ساپورت یعنی چی؟ کلا مگه سامسونگ چند تا سیمبین زده ؟ 8910 رو بد ساپورت کرده ؟ یا 8510 ؟ بابا دمت گرم!

بچه های امنیا هم که فکر نمیکنم از عدم ساپورتش ناراضی باشند !

vahid racer
28-11-2009, 18:04

پس نگید مهم نیست

این تیکه ساپورت رو خیلی خوب اومدی

هنوز هیچ فریموری اصلی آپدیت برای ایران واسه8910 نیومده !!!!
فریمور اولیه اش که افتضاحه

یعنی کسی بخواد از رام های کوک شده استفاده نکنه
و گوشی اش فارسی داشته باشه باید از همون فریمور مزخرف اولیه استفاده کنه

در مورد ساپورت لوازم جانبی
من کل فروشگاه های شیراز رو گشتم
سپردم به یکی از آشنا ها بیشتر مغازه های علا الدین رو هم
گشت
یه هندزفری واسه8910 پیدا نکردم که بشه باهاش آهنگ جلو زد
مثلهندزفری گوشی های نوکیا های 200 هزار تومنی:020:

pulp_152
28-11-2009, 18:14
خوب منطقی بحث کنیم ؟

به نظر شما ورژن 20 n86 بهتره یا ورژن 11؟

همینطور نوکیا n97 چقدر تغییر کرده .. فکر کنم همزمان با هم امدن ...

حالا همین راهای کوک شده به قول خودتون توسط سامسونگ رسما اعلام نشده .. کیفیت صدای فیلمبرداری رو پسوندشو حتی عوض کرد ... کیفیت فیلمبرداریو عوض کرد.. عکسبرداریو عوض کرد ... تغییر در اینترفیس ایجاد کرد ... عمر باتریو بهبود بخشید ... و ...

این همه تغییرات اگه توسط اشخاص به تنهایی بوجود امده باشه ! پس برندها باید برن پی کارشون ! ... چون برندی به نام نوکیا و سونی در حد و اندازه های همون 1 نفر هم ظاهر نشدن ! ...

vahid racer
29-11-2009, 00:36
خوب منطقی بحث کنیم ؟

به نظر شما ورژن 20 n86 بهتره یا ورژن 11؟

همینطور نوکیا n97 چقدر تغییر کرده .. فکر کنم همزمان با هم امدن ...

حالا همین راهای کوک شده به قول خودتون توسط سامسونگ رسما اعلام نشده .. کیفیت صدای فیلمبرداری رو پسوندشو حتی عوض کرد ... کیفیت فیلمبرداریو عوض کرد.. عکسبرداریو عوض کرد ... تغییر در اینترفیس ایجاد کرد ... عمر باتریو بهبود بخشید ... و ...

این همه تغییرات اگه توسط اشخاص به تنهایی بوجود امده باشه ! پس برندها باید برن پی کارشون ! ... چون برندی به نام نوکیا و سونی در حد و اندازه های همون 1 نفر هم ظاهر نشدن ! ...

ضمن تشکر از شما
پست شما اصلا ربطی به بحثی که من مطرح کردم نداشت

وقتی رام اصلی برای ایران نیومده
یعنی چی ؟ یعنی ساپورت نرم افزاری کشک !
چرا؟
چون اگه بخوای با وای فای یا پی سی سوییت آپ دیت
کنی
گوشی آپ دیت نمیشه
و روی همون فریمور اولیه که بسیار پر باگ مشکله می مونه !

ضمنا من با هیچ کدام از فریمور های اصلی و کوک شده تو کلیه شرایط نتونستم
به فریم ریت 24 در حالت اچ دی برسم(حقه و دروغ تبلیغاتی سامسونگ)

در مورد بهتر شدن عکس برداری هم حتما اطلاع ندارین
که بهبود کیفیت عکس ها تو رام ها کوک شده
چیزی نیست جز
استفاده از درایور دوربین ان86 :4:

سامسونگ پشتیبانی خوبی نداره حالا شما هر چقدر بخوای بحث بکنی و مقایسه بکنی نمیشه این حقیقت رو کتمان کرد

pulp_152
29-11-2009, 01:05
ضمن تشکر از شما
پست شما اصلا ربطی به بحثی که من مطرح کردم نداشت

وقتی رام اصلی برای ایران نیومده
یعنی چی ؟ یعنی ساپورت نرم افزاری کشک !
چرا؟
چون اگه بخوای با وای فای یا پی سی سوییت آپ دیت
کنی
گوشی آپ دیت نمیشه
و روی همون فریمور اولیه که بسیار پر باگ مشکله می مونه !

ضمنا من با هیچ کدام از فریمور های اصلی و کوک شده تو کلیه شرایط نتونستم
به فریم ریت 24 در حالت اچ دی برسم(حقه و دروغ تبلیغاتی سامسونگ)

در مورد بهتر شدن عکس برداری هم حتما اطلاع ندارین
که بهبود کیفیت عکس ها تو رام ها کوک شده
چیزی نیست جز
استفاده از درایور دوربین ان86 :4:

سامسونگ پشتیبانی خوبی نداره حالا شما هر چقدر بخوای بحث بکنی و مقایسه بکنی نمیشه این حقیقت رو کتمان کرد

بله وحید جان شما درست میگین ...

Pc Games
29-11-2009, 03:06
با سلام:

من هم فکر میکنم سامسونگ در گوشیهای سطح بالاش باید تجدید نظری بکنه یه جورایی آدم احساس میکنه بعد از تولید گوشی رو تنها میزارن به امان خدا و مثلآ روی فریمور و رامها اونجوری که باید متمرکز نیستند میدونید چی میگم یعنی نمیتونن اعتماد کامل مشتری رو به پشتیبانی و اپدیت بعد از فروش جلب کنن!

elvis_123ak
29-11-2009, 11:08
منم موافقم دوست عزيز

Jamal.M
30-11-2009, 16:32
با سلام:

من هم فکر میکنم سامسونگ در گوشیهای سطح بالاش باید تجدید نظری بکنه یه جورایی آدم احساس میکنه بعد از تولید گوشی رو تنها میزارن به امان خدا و مثلآ روی فریمور و رامها اونجوری که باید متمرکز نیستند میدونید چی میگم یعنی نمیتونن اعتماد کامل مشتری رو به پشتیبانی و اپدیت بعد از فروش جلب کنن!

البته من فكر ميكنم اين موضوع مربوط به ايران و يا خاور ميانه باشه. چون هم در مورد اينوويت هم اچ دي و شايد گوشيهاي ديگه واسه اروپا و آمريك و حتي آفريقا فيرمورها و آپديت هاي جديد مياد ولي واسه ايران..

elvis_123ak
30-11-2009, 19:38
البته من فكر ميكنم اين موضوع مربوط به ايران و يا خاور ميانه باشه. چون هم در مورد اينوويت هم اچ دي و شايد گوشيهاي ديگه واسه اروپا و آمريك و حتي آفريقا فيرمورها و آپديت هاي جديد مياد ولي واسه ايران..

درسته جمال جان مثلا براي 8910 تنها فيرمور رسمي كه براي ايران وخاورميانه اومده if6 هستش در حاليكه براي اروپا چندين فيرمور اومده

Jamal.M
12-06-2010, 15:08
مطمئنا با ورود گوشی i8520 به بازار این گوشی میتونه رقیبی جدی برای گوشی n8 نوکیا باشه. گرچه این دوگوشی در دو کلاس متفاوت هستند ولی به احتمال قوی این گوشی با امکانات بدیع خودش حتی طرفداران برند نوکیا و گوشی n8 رو هم میتونه برای خرید خودش وسوسه کنه

berabar
13-06-2010, 11:38
مطمئنا با ورود گوشی i8520 به بازار این گوشی میتونه رقیبی جدی برای گوشی n8 نوکیا باشه. گرچه این دوگوشی در دو کلاس متفاوت هستند ولی به احتمال قوی این گوشی با امکانات بدیع خودش حتی طرفداران برند نوکیا و گوشی n8 رو هم میتونه برای خرید خودش وسوسه کنه

منم فكر ميكنم حق با شماست. خصوصا با داشتن پروژكتور . كه البته پروژركتور i8520 رقيبي براي خروجي hdmi نوكيا n8 است.

ساناز
14-06-2010, 09:32
من نمیدونم چرا بعضی از دوستان اینقدر تعصبی رفتار میکنن!
همسر من سامسونگ داره،مدل استار،آنتن دهی این گوشی واقعا ضعیفه.زمانی که من p1 داشتم گوشی من نسبت به اون در یک جا انتن دهی بیشتری داشت.با اینکه سونی اریکسون هم در زمینه انتن دهی جلبکی عمل میکنه.

ساناز
14-06-2010, 09:39
با سلام:

واسه اینکه این شرکت از بس هوله که جدید ترین تکنولوژی هارو روی محصولاتش لحاظ بکنه.از قدیم گفتن یک ده آباد بهتر از 100 تا ده خرابه.
بخش ساپورت سونی اریکسون هنوز که هنوزه واسه گوشی p1 که که یک گوشی قدیمیه این شرکت محسوب میشه وقت میزاره.چند وقت پیش وقتی در مورد مشکلی که برای گوشیم بوجود آمده بود بهشون میل زدم بعد از 5 روز جوابم رو دادن و به بهترین نحو منو راهنمایی کردن.تازه اول میلشون کلی عذر خواهی کرده بودن که چرا جوابمو دیر دادن!

Jamal.M
14-06-2010, 13:31
همسر من سامسونگ داره،مدل استار،آنتن دهی این گوشی واقعا ضعیفه.زمانی که من p1 داشتم گوشی من نسبت به اون در یک جا انتن دهی بیشتری داشت.با اینکه سونی اریکسون هم در زمینه انتن دهی جلبکی عمل میکنه.

البته ميزان نشانگرهاي آنتن دليلي بر بهتر بودن يا نبودن آنتن دهي نيست. فكر ميكنم بايد كيفيت مكالمه در جايي كه ميزان آنتن دهي كمه ملاك قرار بگيره

Jamal.M
14-06-2010, 13:37
بخش ساپورت سونی اریکسون هنوز که هنوزه واسه گوشی p1 که که یک گوشی قدیمیه این شرکت محسوب میشه وقت میزاره

در مورد سامسونگ فكر ميكنم فقط تو ايران ساپورت محصولاتش رضايت بخش نيست. يادمه وقتي كه اينوويت داشتم و دنبال ميكردم واسه ايران هيچ فيرموري نمي اومد ولي واسه اروپا،شرق آسيا و حتي آفريقا هم فيرمور جديد مي اومد

ساناز
14-06-2010, 13:43
البته ميزان نشانگرهاي آنتن دليلي بر بهتر بودن يا نبودن آنتن دهي نيست. فكر ميكنم بايد كيفيت مكالمه در جايي كه ميزان آنتن دهي كمه ملاك قرار بگيره

جمال جان من اين موضوع رو از طريق مكالمه تست كردم.درست جايي كه ميشد با سوني اريكسون درست صحبت كرد،با سامسونگ صدا كامپيوتري(!) ميشد.به هر جفتشون گوشي هاي ضعيفي هستن.

ساناز
14-06-2010, 13:44
در مورد سامسونگ فكر ميكنم فقط تو ايران ساپورت محصولاتش رضايت بخش نيست. يادمه وقتي كه اينوويت داشتم و دنبال ميكردم واسه ايران هيچ فيرموري نمي اومد ولي واسه اروپا،شرق آسيا و حتي آفريقا هم فيرمور جديد مي اومد

از برند هايي كه به طور يكسان به مشتري هاشون خدمات نميدن متنفرم.
اينجور برند هاي بي لياقت رو بايد تحريم كرذ.

berabar
14-06-2010, 15:26
از برند هايي كه به طور يكسان به مشتري هاشون خدمات نميدن متنفرم.
اينجور برند هاي بي لياقت رو بايد تحريم كرذ.

من فكر ميكنم اگه قراره برندي تحريم بشه بايد اون برند تحريم بشه كه سياست يك بام و دو هوا رو در ايران اجرا ميكنه! از اون ور صحبت از احترام به مصرف كنندگان ايراني و از طرف ديگه فروش دستگاههاي شنود به....

ساناز
14-06-2010, 19:00
من منظور شمارو فهمیدم.بد بختی اینه که هنوز خیلی ها از ناموسشون بیشتر رو این برندی که تلویحی اشاره کردید تعصب دارن.
من تا نکسس نخریده بودم نفهمیده بودم گوشی یعنی چی.سامسونگ و سونی اریکسون و نوکیا باید بیان جلوی آیفون و اچ تی سی بوق بزنن.

justliverpool
14-06-2010, 19:10
من تا نکسس نخریده بودم نفهمیده بودم گوشی یعنی چی.سامسونگ و سونی اریکسون و نوکیا باید بیان جلوی آیفون و اچ تی سی بوق بزنن.

بد بختی اینه که هنوز خیلی ها از ناموسشون بیشتر رو این برندی که تلویحی اشاره کردید تعصب دارن.

سلام برشما

ببخشيد پابرهنه اومدم وسط بحث شيرين تعصب !!
مثلا اين جمله كه در بالا قيد شده هيچ گونه تعصبي درش نيست!؟

magicboy
14-06-2010, 19:16
من فكر ميكنم اگه قراره برندي تحريم بشه بايد اون برند تحريم بشه كه سياست يك بام و دو هوا رو در ايران اجرا ميكنه! از اون ور صحبت از احترام به مصرف كنندگان ايراني و از طرف ديگه فروش دستگاههاي شنود به....

کااااااااااملا با beraber جان موافقم ... ایول به این حرفت :41:
ارزش حرفت یه پست قدرانی ب ود که دادم :4:

Jamal.M
15-06-2010, 05:35

ولي من فكر ميكنم اين روزا و با پيشرفت شتابان همه شركت ها ديگه نميشه شركتي رو به شركتي ديگه رجحان داد.مثلا الان سيمبين سامسونگ مثل i8510 در مقابل n96 يا i8910 در مقابل n97 كدوم شركت موفق تر بودن مطمئنا جواب عده اي نوكيا و عده اي ديگر سامسونگ است يا مثلا آندروييد اچ تي سي در مقابل آندروييد موتورولا و يا... تنها چيزي كه يه شركت رو به شركت ديگه برتري ميده اختلاف سليقه طرفداران و مصرف كنندگان اين برندهاست

ساناز
15-06-2010, 09:29
جمال جان استفاده از نرم افزار های open source به قدری جذابه که وقتی استفاده میکنی دیگه نمیتونی به گزینه دیگه ای فکر کنی.

ساناز
15-06-2010, 09:31
سلام برشما

ببخشيد پابرهنه اومدم وسط بحث شيرين تعصب !!
مثلا اين جمله كه در بالا قيد شده هيچ گونه تعصبي درش نيست!؟

:021:
کاملا حق با شماست.ولی هیچ وقت بابتش با کسی دعوا نمیکنم:003:

Jamal.M
15-06-2010, 09:57
جمال جان استفاده از نرم افزار های open source به قدری جذابه که وقتی استفاده میکنی دیگه نمیتونی به گزینه دیگه ای فکر کنی.
منظور من شركت توليد كننده گوشيها بود كه محصولاتشون ديگه اونقدر تفاوت تكنولوژي ندارند و انتخاب يه سيستم عامل برتر هم سليقه اي است.

نظر شخصي من اينه براي ماها كه گوشي بيشتر برامون يه وسيله مولتي مدياست سيمبين يه سيستم عامل خوبه.

pulp_152
15-06-2010, 12:54

ببینید انتن دهی مبحثی هستش که ارتباطی با برند مستقیمی نداره ... مثلا یاری از سونی اریکسون اعلام میشه که تو انتن دهی قدرتمند نیست از اون طرف اعلام میشه که x10 خوبه ... هر گوشی در این مبحث متفاوته و استار هم جز گوشیهایی هستش که از لحاظ انتن دهی متوسطه نه قوی نه ضعیف ... ولی مثلا i8910 انتن دهی خوبی داره چون مثلا بوردش رو ti omap زده براش .... از i9000 هم برای انتن دهی تعریف زیادی شده.... پس مختص یک برند نیست این مسئله برمیگرده به یک محصول ... برند هم فرقی نمیکنه چی باشه باید تو اطلاعات گوشی ببینید که انتن دهی در چه سطحی هستش ...

بخش ساپورت سونی اریکسون هنوز که هنوزه واسه گوشی p1 که که یک گوشی قدیمیه این شرکت محسوب میشه وقت میزاره.چند وقت پیش وقتی در مورد مشکلی که برای گوشیم بوجود آمده بود بهشون میل زدم بعد از 5 روز جوابم رو دادن و به بهترین نحو منو راهنمایی کردن.تازه اول میلشون کلی عذر خواهی کرده بودن که چرا جوابمو دیر دادن!

از نظر بنده سونی اریکسون برای p1 وقت نزاره ... برای ساتیو .. ویواز و x10 انرژی صرف کنه که کاربران جدیدش رو راضی نگه داره ..همینطور بقیه برندها !

جمال جان سامسونگ برندی هستش که داره روز به روز پیشرفت میکنه .! و روز به روز هم بهتر میشه و حداقل اطلاعات نشون میده که در همون راستایی قدم برداشته که کاربران ازش میخوان ... میشه سامسونگ امسال رو با سامسونگ 2 سال پیش مقایسه کرد ؟موتورولا هم چنین پیشرفتی داشته و روز به روز هم بهتر شده و نمیشه بخاطر عملکردی که 2 سال پیش داشته مورد اتهام قرار بگیره .. حال مهمه نه گذشته...

بهتره گوشیهای هم سطح با هم مقایسه بشن ! .. نمیشه شما بیای نکسوس رو با استار مقایسه کنید ... و بگید اچ تی سی یا ایفون به سامسونگ سر هستن ... اگر نکسوس بهتر از galaxy s عمل کرد نتیجه میگیریم که اچ تی سی موفق تر عمل کرده ... ولی تا وقتی که چنین موقعیتی وجود نداشته باشه در حال حاضر بحث بی فایده و معتصبانه فرض میشه ...

البته سامسونگ با محصولی مثل i8000 بهتر از diamond 2 از اچ تی سی عمل کرد و به نظرم در اون بخش نمره بهتری گرفت ...

ولي من فكر ميكنم اين روزا و با پيشرفت شتابان همه شركت ها ديگه نميشه شركتي رو به شركتي ديگه رجحان داد.مثلا الان سيمبين سامسونگ مثل i8510 در مقابل n96 يا i8910 در مقابل n97 كدوم شركت موفق تر بودن مطمئنا جواب عده اي نوكيا و عده اي ديگر سامسونگ است يا مثلا آندروييد اچ تي سي در مقابل آندروييد موتورولا و يا... تنها چيزي كه يه شركت رو به شركت ديگه برتري ميده اختلاف سليقه طرفداران و مصرف كنندگان اين برندهاست

جمال جان ما ما به دنبال جواب دیگران نیستیم ! ما به دنبال این هستیم که واقعیت هارو درک کنیم ..

حالا یه عده سلیقه متفاوتی دارند با سلیقه خودشون گوشی رو انتخاب خواهند کرد

--------------------------------------

واضح و مبرهن است که سامسونگ پیشرفتی در خور تحسین داشته و همین مسئله باعث شده که چنین تاپیکها و مقایسه هایی انجام بشه ... اگر این پیشرفت ادامه داشته باشه در اینده اکثر کاربران سر تعظیم در مقابل این برند به احترام محصولاتی که به بازار میده پایین میاورند ..

ساناز
15-06-2010, 14:40
نه نه،اشتباه نشه،من نكسس رو با استار مقايسه نكردم،p1 رو مقايسه كردم.

ساناز
15-06-2010, 14:43
منظور من شركت توليد كننده گوشيها بود كه محصولاتشون ديگه اونقدر تفاوت تكنولوژي ندارند و انتخاب يه سيستم عامل برتر هم سليقه اي است.

نظر شخصي من اينه براي ماها كه گوشي بيشتر برامون يه وسيله مولتي مدياست سيمبين يه سيستم عامل خوبه.

من كه جزو اون ((ماها))كه اشاره كرديد نيستم.ولي خوب سيستم عامل رو قبول دارم كه سليقه اي هستش.الان گوشي اي كه بشه راحت تو وب باهاش كار كرد براي من از همه چيز مهمتره.

pulp_152
15-06-2010, 14:59
نه نه،اشتباه نشه،من نكسس رو با استار مقايسه نكردم،p1 رو مقايسه كردم.

خوب مقایسه اشتباهی هستش بازم ! ...

p1 کاربرد دیگه ای داره و استار کاربرد دیگه ...!

مثلا گوشی از سامسونگ که بشه با p1 مقایسه کرد .. b7330 یا b7320 هستش که مدل جدیدتر همون مدل ها هستش ... از نوکیا هم میشه به e72 اشاره کرد

Jamal.M
15-06-2010, 15:02
الان گوشي اي كه بشه راحت تو وب باهاش كار كرد براي من از همه چيز مهمتره.

ولي خوب هنوز كشور ما خيلي راه داره تا زير ساختهاي لازم براي استفاده اكثر دارندگان گوشهياي هوشمند از خدمات مطلوب وب فراهم بشه و من فكر ميكنم تا اون موقع حداقل واسه خود من هزينه براي خريد گوشيهايي داراي امكانات زيادي كه براي استفاده از اونها اينترنت لازمه مقرون به صرفه نيست.

Jamal.M
15-06-2010, 15:11
جمال جان ما به دنبال جواب دیگران نیستیم ! ما به دنبال این هستیم که واقعیت هارو درک کنیم ..

من فكر ميكنم الان واقعيت اينه كه بايد بدون نام برند رو گوشي محصولي رو انتخاب كرد كه امكانات بالاتر رو با قيمت كمتر به مصرف كننده ميده(كه در اين مورد سامسونگ يه مثال خيلي خوبه)

واضح و مبرهن است که سامسونگ پیشرفتی در خور تحسین داشته و همین مسئله باعث شده که چنین تاپیکها و مقایسه هایی انجام بشه ... اگر این پیشرفت ادامه داشته باشه در اینده اکثر کاربران سر تعظیم در مقابل این برند به احترام محصولاتی که به بازار میده پایین میاورند ..
با شما موافقم

ساناز
15-06-2010, 20:52
خوب مقایسه اشتباهی هستش بازم ! ...

P1 کاربرد دیگه ای داره و استار کاربرد دیگه ...!

مثلا گوشی از سامسونگ که بشه با p1 مقایسه کرد .. B7330 یا b7320 هستش که مدل جدیدتر همون مدل ها هستش ... از نوکیا هم میشه به e72 اشاره کرد

دوست عزیز در یک کاربرد مشترک هستن و اونم مکالمه هستش.منم از همین نظر مقایسشون کردم.

ساناز
15-06-2010, 20:56
ولي خوب هنوز كشور ما خيلي راه داره تا زير ساختهاي لازم براي استفاده اكثر دارندگان گوشهياي هوشمند از خدمات مطلوب وب فراهم بشه و من فكر ميكنم تا اون موقع حداقل واسه خود من هزينه براي خريد گوشيهايي داراي امكانات زيادي كه براي استفاده از اونها اينترنت لازمه مقرون به صرفه نيست.

جمال جان این نظر شخصی من بود.البته الان دیگه همه جا تلاش بر اینه که اینترنت بصورت وایرلس ارائه بشه.

AmirSAMSUNG
15-06-2010, 21:24
تاپیک جالبیه. به خاطر درسام نتونستم همشو بخونم. ولی چندتا چیز تو دلمه که میخوام بگم البته اگه مزاحم دوستان تو این تاپیک نباشم.

یکی اینکه من سه سال پیش همینجا مدیر سامسونگ بودم و انموقع همه به سامسونگ به عنوان اسباب بازی و نه گوشی نگاه میکردن و اگه اونموقع میگفتیم که قراره سه سال دیگه سامسونگ i8910 یا ای 8000 ای 9000 galaxy بزنه همینکه کسی باورش نمیشد شاید دوستان مارو هم دیوانه و متعصب الکی خطاب میکردن.

ولی حالا میبینیم که سامسونگ با سرعت بالایی در حال پیشرفت درست مثل سایر شرکت های کره ای مثل هیوندای و کیا! و زیاد پر بیراه نگفتم اگه بگم که با این سرعت بالای پیشرفت شاید 4 یا 5 سال دیگه پرفروش ترین گوشی رو سامسونگ بدونیم. قبول دارم یکم شاید الان هضمش سخت باشه ولی سامسونگ اگه دنباله یه چیزو بگیره تا تهش میره.
مثل lcd و led و اخیرا دوربین های دیجیتالی سامسونگ.

Pc Games
16-06-2010, 02:28
منم فکر میکنم قرار نیست ما برندی رو بکوبیم!سامسونگ خوب قدم برمیداره ولی شاید یه جاهایی نا پخته و غیر حرفه ای میره جلو واسه اینکه از رقبا جا نمونه ولی بهتره که صبر و تاملش بالاتر بره مثل اپل!
مهم نیست رقبا چیکار میکنن مهم اینه که محصول با تکنولوژی جحدید فقط تبلیغی یا چشم نوازی نباشه باید کیفیت و خدماتم پشتش باشه!

من فکر کنم سامسونگ بازار خودش رو کسب کرده و وقتشه زیاد شتابزده عمل نکنه!به هر حال اونا رقیب خوبی واسه نوکیا و اریکسون و ...هستند و خواهند بود و این به ما که مصرف کننده هستیم این امکان رو میده که در بازار محصولی مطابق با سلیقه و نیاز خودمون رو انتخاب کنیم

berabar
16-06-2010, 11:56
ولی حالا میبینیم که سامسونگ با سرعت بالایی در حال پیشرفت درست مثل سایر شرکت های کره ای مثل هیوندای و کیا! و زیاد پر بیراه نگفتم اگه بگم که با این سرعت بالای پیشرفت شاید 4 یا 5 سال دیگه پرفروش ترین گوشی رو سامسونگ بدونیم.

با نظر شما موافقم. البته نوكيا هم داره به خودش يه تكوني ميده و مسلما رقابت امسال و سالهاي آينده خيلي جالب ميشه(و البته به نفع مشتري)

AmirSAMSUNG
16-06-2010, 18:34
درسته همه چی باید به نفع مشتری باشه. رمز موفقیت سامسونگ هم همینه که مشتری مدار تره و گوشی هاش قیمت معقولی دارن نسبت به سایر شرکت ها.

Jamal.M
16-06-2010, 21:11
رمز موفقیت سامسونگ هم همینه که مشتری مدار تره و گوشی هاش قیمت معقولی دارن نسبت به سایر شرکت ها.

این مورد رو واقعا قبول دارم. سامسونگ یعنی امکانات بالا با قیمت منصفانه

ساناز
18-06-2010, 00:06
درسته همه چی باید به نفع مشتری باشه. رمز موفقیت سامسونگ هم همینه که مشتری مدار تره و گوشی هاش قیمت معقولی دارن نسبت به سایر شرکت ها.

در تاپیک ها کمتر موردی پیش میاد که چند نفر در یک مورد توافق داشته باشن!
من هم واقعا این مورد رو قبول دارم به سامسونگ پوئن مثبت در این زمینه میدم.

license
18-06-2010, 00:16
ولی سامسونگ پشتیبانیش بسیار ضعیفه یکی از علت های کم بودن قیمتهاشم همینه

ساناز
18-06-2010, 00:38
پشتیبانی ربطی به قیمت نداره.موارد فنی و کیفی یک گوشی تعیین کننده قیمت هستن.سامسونگ زیرکانه از یه سری مسایل میزنه تا بتونه کیفیت رو نگه داره.به عنوان مثال مدل استار فلاش نداره.بلوتوث استریو نداره.وای فای نداره...ولی صفحه تاچ داره،دوربین 3.2 خوب داره و غیره...

بعدم پشتیبانی گوشی های سامسونگ در ایران ضعیفه...جاهای دیگه اینطوری نیست.

www.esi2000
18-06-2010, 00:47
به نظر من سامسونگ گوشی هاش زیاد خوب نیستش.(نظر شخصی)

www.esi2000
18-06-2010, 01:09
من خودم خیلی از نوکیا خوشم میاد. و تا الان همه ی گوشی هام نوکیا بوده و می مونه.

Jamal.M
18-06-2010, 07:48
سامسونگ زیرکانه از یه سری مسایل میزنه تا بتونه کیفیت رو نگه داره.به عنوان مثال مدل استار فلاش نداره.بلوتوث استریو نداره.وای فای نداره...ولی صفحه تاچ داره،دوربین 3.2 خوب داره و غیره...
خوب اين كه دليل نميشه؛ چند مدل نوكيا هم دوربين دارن فلاش ندارن. يا يه چيزي دارن و يه چيز ديگه ندارن. فكر ميكنم اين تنوع مدل واسه سلايق متفاوته و ربطي به مسائل كيفي نداره.

منظور من اينه كه سامسونگ زيركانه از بعضي مسائل نمي زنه تا كيفيت حفظ بشه. منظور من اينه كه اين ربطي به زيركي نداره بلكه تنوع مدله. و درسته در مورد نوكيا و شركتهاي ديگه هم همينه

AmirSAMSUNG
19-06-2010, 18:54
من اون مورد پشتیبانی رو قبول ندارم. شما فرض کنید گوشی جاوای همینجوری ارزون سامسونگ منشی و mobile tracker و sos messages دارن! کدوم یکی از گوشی های ارزون شرکت های دیگه از اون نوکیا بگیر تا درپیت ترین تولید کننده گوشی این سه تا امکان رو تو گوی های جاواشون از پیش نصب شده دارن. سامسونگ پشتیبانی نمیکنه چون گوشی هاش نیاز به پشتبیانی ندارن! مشکل هنگ و آنتن و ... مال شرکت های دیگست سریع با دادن فریمور و آپدیت مشکلشو حل میکنن سامسونگ قبل از تولید گوشی کیفم واسش طراحی میکنه اخیرا!!

paradise_is4u
06-09-2010, 13:50
اصولاً كشور كره در چند سال اخير از نظر مديريت نمايش زبانزدي رو به جهان نشون داده. و گروه شركت هاي سامسونگ تقريباً يك سمبل براي نشون دادن پيشرفت كره اي ها محسوب ميشن تا حدي كه "مديريت سامسونگي" به يك مبحث قابل توجه در تمام دنيا تبديل شده. محصولات سامسونگ الكترونيكس نه تنها در زمينه گوشي موبايل، بلكه در همه زمينه هاي فعاليت اين شركت با غولها مقايسه ميشه ( مثلاً پرينترهاش با اچ پي، صوتي تصويرياش با سوني و پاناسونيك، دوربيناش با كنن و ....). اين در حاليه كه تا چند سال پيش كمتر كسي اسم اين برند را هم شنيده بود. اين پيشرفت برق آسا كم كم امروزه داره به شكل حتي برتري خودشو نشون ميده. اما تا مردم بخوان به اين موضوع پي ببرن، تجربه و اعتماد كنند كمي زمان احتياج هست و البته اطلاعات بيشتر.
در آينده اي نه چندان دور همه ما شاهد اعتماد قريب به اتفاق كاربران، به برند سامسونگ خواهيم بود مگر اينكه سامسونگ بنا به دليلي از سرعت پيشرفتش كاسته بشه كه بعيد به نظر مي رسه.
:123:

mohajer_10
06-09-2010, 14:52
سلام
به نظر بنده و با این روند تولید گوشی در شرکت سامسونگ بزودی بازار موبایل از دست رقبا گرفته می شه وبه سامسونگ سپرده میشه

paradise_is4u
06-09-2010, 15:22
سلام
به نظر بنده و با این روند تولید گوشی در شرکت سامسونگ بزودی بازار موبایل از دست رقبا گرفته می شه وبه سامسونگ سپرده میشه

دقيقاً همينطوره كه شما مي فرماييد. Galaxy Tab رو ملاحظه بفرمايين. توضيحات در مورد اين هيولا تو حوصله اين پست نمي گنجه ولي واقعاً يه تيكه تكنولوژيه كه تو دست جا ميشه!
سامسونگ رسماً با محصولاتي مثل wave،I9000 Galaxy S و Galaxy Tab رقابت با غول آخر يعني
Apple رو آغاز كرده و موفقيتي كه داره به دست مياره واقعاً ستودنيه.
نه سامسونگ مال بابامه، نه نوكيا، نه سوني، نه اچ تي سي و نه اپل. هيچكدومشون مال دشمنامم نيستن ولي در حال حاظر تو اين ميون واقعاً با سامسونگ بيشتر حال مي كنم.:123:

KING ERFAN
06-09-2010, 22:03
دقيقاً همينطوره كه شما مي فرماييد. Galaxy tab رو ملاحظه بفرمايين. توضيحات در مورد اين هيولا تو حوصله اين پست نمي گنجه ولي واقعاً يه تيكه تكنولوژيه كه تو دست جا ميشه!
سامسونگ رسماً با محصولاتي مثل wave،i9000 galaxy s و galaxy tab رقابت با غول آخر يعني
apple رو آغاز كرده و موفقيتي كه داره به دست مياره واقعاً ستودنيه.
نه سامسونگ مال بابامه، نه نوكيا، نه سوني، نه اچ تي سي و نه اپل. هيچكدومشون مال دشمنامم نيستن ولي در حال حاظر تو اين ميون واقعاً با سامسونگ بيشتر حال مي كنم.:123:

حرفتون كاملا درسته.هيچ برندي مطعلق به هيچ كدام از ما كاربرهايه موبايل نيست.فقط ما بايد به امكانات نگاه كنيم وصداقت رو رعايت كنيم.امكانات وتكنولوژي هم به نظر من الان بهترين اراعه دهندش سامسونگه. واسه همينه نه تنها در ضمينه ي گوشي موفق بوده و واسه غولي مثله نوكيا شاخ وشونه ميكشه بلكه در ضمينه هايه ديگه ومخصوصا لوازم خانگي حتي حرف اول رو ميزنه.

wild dragon
06-09-2010, 23:16
الان رقابت خیلی جذاب شده
هم نوکیا هم سامسونگ هم htc و هم اپل
الان آیفون 4 اپل، گالکسی و ویو سامسونگ، دیزایر و گالکسی، n900
تا 1 سال دیگه هر کدوم غول های بزرگی را به بازار میفرستن
n8 و n9 هم که تا چند ماهه دیگه میان
و همین طور گوشی های بزرگ دیگه
الان هیچ برندی را نمیشه برند برتر معرفی کرد

AmirSAMSUNG
07-09-2010, 01:19
حمید جان یه شرکتو جا انداختی.
موتورولا
من عاشق مدل milestone این شرکتم و همینجا واقعا تحسین میکنم پیشرفت این شرکتو و اخیرا هم milestone2 معرفی کرده که اونم عالیه ومجهز به فرویو هست اونم فابریک!

paradise_is4u
07-09-2010, 07:42
حمید جان یه شرکتو جا انداختی.
موتورولا
من عاشق مدل milestone این شرکتم و همینجا واقعا تحسین میکنم پیشرفت این شرکتو و اخیرا هم milestone2 معرفی کرده که اونم عالیه ومجهز به فرویو هست اونم فابریک!

كلا اندرويد خيلي دنياي موبايل رو متحول كرده و برندهاي موتورولا و سوني اريكسون با استفاده از اندرويد خودشون رو بالاتر كشيدند و تونستن تا حدي افتشون رو جبران بكنند. Milestone موتورولا رو من هم خيلي دوست دارم.
و البته سامسونگ كه در اندرويد هم غول بي شاخ و دميه! I9000 Galaxy S و P1000 Galaxy Tab نمونه هاي شاهكارهاي اندرويدي سامسونگن.

AmirSAMSUNG
07-09-2010, 14:50
پیشرفت اندرویید هرچه قدر به سود سامسونگ و سونی اریکسونو موتورولا بوده به ضرر نوکیا تموم شده!

paradise_is4u
07-09-2010, 15:15
پیشرفت اندرویید هرچه قدر به سود سامسونگ و سونی اریکسونو موتورولا بوده به ضرر نوکیا تموم شده!

خوب اين تقصير خودشه. روي سيستم عامل خيلي يه دندگي ميكنه. نه ويندوز،‌ نه اندرويد. گير داده به Symbian، حتي Maemo هم بيشتر شبيه سيمبينه تا سيستم عامل هاي جديدتر. ممكنه از نظر فيچر چيزي كم نداشته باشه ولي قيافه رابط كاربريش قريمي شده ديگه...