PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای اولین بار،دریافت 4 اذان جدید رونمایی شده در صدا و سیما

mohsenjigar
15-12-2009, 22:57
سلام.
احتمالا تا حالا متوجه شدین که مدتیه از رادیو اذانهای جدیدی پخش میشه.بله،درسته چندی پیش از 4 اذان جدید که در اداره نغمات آیینی صدا و سیما تولید شده، رونمایی شد.
2اذان از آقای سعید طوسی و آقایان حسین سبزعلی و حمیدرضا الاجگردی

آقای طوسی از قاریان تقریبا جدید کشورمان هستن که با اوجهای بسیار خوب و تحریرهای بسیار ریز ،سبکی نو در اجرای تلاوت دارن.
از 2 اذان آقای طوسی یکیشون تکراریه و قبلا من اونو از سایت تبیان دانلود کرده بودم، اما این یکی جدیده.با کمی دقت و تامل متوجه خواهید شد که این اذان از قسمت اشهد ان محمد الرسول الله تقلیدی از اذان آقای رضاییان میشه. اگه دوست داشتین توضیحات بیشتری رو بدونین،مطرح کنید تا باهم در مورد هر کدوم بحث کنیم.
ببخشید که کیفیت این یکی خیلی عالی نیست.

mohsenjigar
15-12-2009, 23:03
بفرمایید:

mohsenjigar
15-12-2009, 23:12
دومین اذان از آقای محمد حسین سبزعلی
آقای سبزعلی هم که معرف دوستان قرآنی هستن،من که از بچگی یادمه تلاوتهای ایشون و آقای رضاییان همیشه قبل از اذان پخش می شد.سبک تلاوت ایشان متاثر از مصطفی اسماعیله و این ممکنه به علت تشابه صدای ایشان با صدای مصطفی باشه.(مثل آقای کریم منصوری که تلاوتشون تا حد زیادی تقلید از عبدالباسطه )
اذان ایشون نسبت به دیگر اذانها جدید به نظر میاد، اما ردپاهایی هم از اذانهای دیگر موذنین مثل آقای پرهیزگار در اون دیده میشه.

mohsenjigar
15-12-2009, 23:18
و بالاخره سومین اذان از آقای حمیدرضا الاجگردی که متاسفانه من ایشون رو نمی شناسم!!!
این اذان نیز به خاطر اجرا در دستگاه یا مقام حجاز یاد آور اذان موذنانی چون آقای سعیدیان و خدام حسینه! که البته در بعضی جاهاهم بوی تقلید به مشام میرسد.

mohsenjigar
15-12-2009, 23:24
اینم لینک 2 اذان آقای طوسی در سایت رادیو قرآن قبل از اجرای اذان بالا
طوسی 1 (http://radio.irib.ir/quran/SpecialEffects/azan/mp3/015.mp3)
طوسی 2 (http://radio.irib.ir/quran/SpecialEffects/azan/mp3/016.mp3)

mohsenjigar
16-12-2009, 20:16
اگر دوستان و مدیران موافق باشن یک دوره آموزش اذان برای علاقه مندان راه بندازیم.من تو اینترنت تاحالا چنین چیزی ندیدم و فکر کنم طرح نویی در بین سایتها باشه و جای خالی چنین چیزی وب کاملا احساس میشه.
لطفا نظر بدین

MOHAMMED
16-12-2009, 20:29
اگر دوستان و مدیران موافق باشن یک دوره آموزش اذان برای علاقه مندان راه بندازیم.من تو اینترنت تاحالا چنین چیزی ندیدم و فکر کنم طرح نویی در بین سایتها باشه و جای خالی چنین چیزی وب کاملا احساس میشه.
لطفا نظر بدین

بابت اذانها ممنونم
درباره اموزش اذان هم طرح جالبيه ولي شما تخصصش رو داريد ؟

mohsenjigar
17-12-2009, 00:44
از خودم تعریف نمیکنم. اما اگه کسی علاقه مند باشه می تونم تا رسیدن به حد شرکت در مسابقات کمکش کنم . اگه بخوایم از صفر شروع کنیم (منظورم از صفر ،برای کسیه که تا حالا هیچ وقت نخونده و از صداش استفاده نکرده) باید ابتدا تکنیکهای صداسازی رو بگیم که مقدمه کاره،بعدش شخص می تونه در هر کدوم از قسمتهای قرائت ،تواشیح،اذان ،مکبر نماز جماعت، دعا و یا حتی مداحی پابذاره و کارش رو شروع کنه. البته 3 شرط (علاقه ، هدف و تمرین ) ضروریه و فرد باید حوصله ی زیادی به خرج بده.
حالا ببینیم نظر باقیه دوستان چیه؟مثل اینکه یه کم زیادی حرف زدم!

onlyertebat
01-03-2010, 10:49
با جمله آخرت موافق ترم. البته من باب مزاح بود.
عزيز من مي دوني استاد طوسي چند ساله قاريه؟
فکر کنم منظورمو گرفتي.

mohsenjigar
02-03-2010, 23:23
من وقتی گفتم از قاریان تقریبا جدید،منظورم اینه که نسبت به کسانی مثل آقای سعیدیان یا رضاییان تقریبا جدید.من نمی دونم ایشون دقیقا قرائت رو از کی شروع کردن ولی ملاک من اجرا در رادیو و تلویزیون هست.آقای طوسی اگه اشتباه نکنم حدود 5-6 سال پیش باعنوان سعید گندم .... کارشون رو در شبکه 2 با قرائتهای قبل از اذان ظهر شروع کردن و از قرار معلوم معروف به سعید طوسی شدن.این رویه ادامه داشت تا اینکه شبکه قران مدتی ابتهالات ایشون رو پخش کرد.آخرین کار ایشون هم فکر کنم ربنای شجریان یا مناجات سحر برای ماه رمضان بوده.