PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سلاطین اندروید یکه تاز های طوفانی - قسمت اول

Dallas1387
09-01-2010, 21:05
درود
با ارایه مقالاتی چند سعی در معرفی هر چه بهتر سیستم عامل قدرتمند و آینده دار اندروید به شما عزیزان دارم که انشالله با مطالعه این موارد توانسته باشم فرهنگ سورس باز را نیز گسترش داده باشم
------
قسمت اول
با وجود اینکه شرکت گوگل به تازگی سیستم عامل قدرتمند موبایل خود یعنی اندروید را ارایه داده است اما به خوبی توانسته است جای خود را در میان سیستم عامل مطرحی چون ویندوز و سیمبیان و مک باز کند
اندروید اولین بار بر روی گوشی اچ تی سی جی 1 قدرت نمایی خود را آغاز کرد که می توان گفت شروع بسیار خوبی بود بعد از آن با سرمایه گذاری و تبلیغات بی پایان شرکت بی رقیب گوگل شرکت های دیگر تشویق و ترقیب شدند تا خطوط تلید خود را با دیدی به آینده تغییر دهند و پی دی ای های اندروید را تولید کنند
شرکت اچ تی سی با عنوان پدر اندروید توانست چهره متفاوتی از اندروید را با گوشی فوق العاده hero به دنیا نشان دهد با تولید این ابر پی دی ای می توان گفت اندروید بصورت رسمی پا به میدان جنگ سیستم عامل ها گذاشت
امپراطوری بزرگ موتورالا که دچار رکود شدید شده بود با تغییر سیاست های خود و تولید گوشی های بر پایه اندروید سعی دارد مانند گذشته در صدر فروش آمریکا و رتبه سوم یا شاید هم بهتر دنیا قرار گیرد که با این وجود این مهم در آینده نزدیک محقق خواهد شد
به عقیده من اندروید پتانسل این را دارد که تکیه بر جای بزرگان زند و سیستم عامل های ویندوز و پالم و سیمبیان و مک و ... را با بحران روبرو کند چرا که اندروید قابل استفاده برای همه است از مهندسین و افراد علاقه مند به گوشی تا افراد معمولی می توانند اندروید را انتخاب کنند و از آن لذت ببرند
اندروید که بر پایه سیستم عامل بی نظیر لینوکس نوشته شده است دارای هسته ای بسییار انعطاف پذیر است که همین اصل بر جذابیت آن می افزاید
گوگل به خوبی دریافته است که در دنیای کنونی سیستم عامل های سورس بسته مانند ویندوز و سیمبیان محکوم به زوال خواهند بود و سیستم عامل سورس باز جانشین خواهند شد به همین دلیل نهایت تلاش خود را کرده است تا این مهم را محقق کند و می توان اعتراف کرد که به این هدف دست یافته است چون تمامی کد ها و سورس های اندروید هم اکنون بر روی اینترنت قابل دریافت است این امر به توسعه دهندگان کمک می کند بدون پرداخت هیچ هزینه ای به راحتی تفکرات خود را عملی کرده و اندروید را متفاوت جلوه دهند
در پایان می توان آینده اندروید را روشن دانش و امید داشت که این سیستم عامل بتواند حکومت های بزرگ سیمبیان و ویندوز را به زیر کشد
در قسمت دوم سعی بر معرفی فنی اندروید و معرفی گوشی های بر این پایه دارم
جاودانه باشید

!Cell Phone
09-01-2010, 22:49
با تشکر از همکار عزیزم بابت این مقاله و البته یک معرفی مفید از اندروید و بخش تخصصیش.

امیدوارم این مقاله (مجموعه مقالات) بتونه فرهنگ اندروید را جا بندازه تا همه با این سیستم عامل مخوف و اسرار آمیز(خیلی از قابلیت هاش به دلیل سورس باز بودنش هنوز به نمایش نیومده و جای پیشرفت زیاد داره) آشنا بشیم و البته کاربران جدیدی که به سایت میان و جای سوال دارن می تونه منبع و ماخذ خوبی باشه که توسط یک همه فن حریف لینوکس آماده شده.

تاپیک مهم شد/

Ruler
11-01-2010, 09:07
درود
...
در پایان می توان آینده اندروید را روشن دانش و امید داشت که این سیستم عامل بتواند حکومت های بزرگ سیمبیان و ویندوز را به زیر کشد
در قسمت دوم سعی بر معرفی فنی اندروید و معرفی گوشی های بر این پایه دارم
جاودانه باشید

حکومت ویندوز و سیمبیان که خیلی وقته با اومدن مک فروریخته.:19:
الان دیگه کسی دنبال ویندوز و سیمبیان نیست.
باید ببینیم این سیستم عامل از پس مک پر قدرت :8:بر میاد یا نه.

elvis_123ak
11-01-2010, 12:27
به نظر من آندرويد ميتونه پوزشو بزنه:001:

!Cell Phone
11-01-2010, 13:25
من فکر میکنم

اندروید با تکیه بر دانش و البته مهم تر از اون تجربه ی لینوکس (سابقه در امر تلفن همراه) راحت می تونه مک را شکست بده.
اپل گوشی های قدرتمندی تولید کرده اما رابطش به جز امریکا در جای دیگه گل نکرده به آن شکل باید و شاید.

اما لینوکس رابط امریکایی جهانی موتورلا را تو کارنامه داره (نمونه های فراونی آ1800 و ....)
که راحت می تونه از اون در اندروید استفاده کنه و نقطه ضعفی که مک داره را بپوشونه و برنده ی این میدون بشه.

mOr_uSe
11-01-2010, 15:10
به نظر منم اندروید میتونه رقیبه سرسختی برای ایفون باشه...و البته فراموش نکنیم که مائمائو هم از همین شاخه اس و حرفای زیادی واسه گفتن داره

LEON
11-01-2010, 15:41
واقعا خیلی خوب سرمایه گذاری می کنند
من که 3 سال دیگه می خوام گوشی بخرم
موندم اندرونید بگیرم یا مک یا وین7

Dallas1387
11-01-2010, 18:54
به نظر منم اندروید میتونه رقیبه سرسختی برای ایفون باشه...و البته فراموش نکنیم که مائمائو هم از همین شاخه اس و حرفای زیادی واسه گفتن داره

maemo حرفی برای گفتن نداره در برابر اندروید به چند دلیل
1. sdk های اندروید بصورت وسیع الان در نت موجوده اما مایمو اینجور نیست
2. مایمو دیگه تولید نمی شه و کلا ۶ تا گوشی داره اما اندروید اول راهه
3. قدرتی که گوگل در مانور نرم افزاری داره به هیچ عنوان نوکیا نداره چون 18 شرکت تا الان قرارداد همکاری برای تولید گوشی های اندروید با گوگل امضا کردند که ابر قدرت های موتورالا و سامسونگ و اچ تی سی و ال جی و ... به چشم می خورند

™SINAXEX
14-02-2010, 01:16
واقعا خیلی خوب سرمایه گذاری می کنند
من که 3 سال دیگه می خوام گوشی بخرم
موندم اندرونید بگیرم یا مک یا وین

تا 3 سال دیگه کلی سیستم عامل میاد و کلی سیستم عامل از رده خارج میشوند(سیستم عامل ها از رده خارج نمیشوند اما عملا وقتی پشتیبانی ازشون نشه از رده خارج میشوند) مثلا کلی سیستم عامل در راه اند از سیمبیان های نسل جدید گرفته تا بادا سامسونگ و همینطور همین اندروید پس فعلا زود هست برای قضاوت

DarKnight
14-02-2010, 02:04
بنظر من کمی زوده که در مورد خارج شدن سیستم عاملهایی مانند Symbian از دور رقابت صحبت کرد ، احتمالا میدونید که نوکیا در سال 2008 تمامی سهام Symbian رو خریده و اون رو به یک موسسه غیر انتفاعی تبدیل کرده و داره روی سیستم عاملهای Open Source کار میکنه ، Symbian^2 بصورت Open Source عرضه شده (هرچند هنوزگوشی با این سیستم عامل معرفی نشده) و Symbian^3 , Symbian^4 نیز به همین صورت عرضه خواهند شد .

بهتر بگیم رقابت در آینده بین سیستم عاملهای Open Source خواهد بود .

™SINAXEX
14-02-2010, 02:21
نظر من کمی زوده که در مورد خارج شدن سیستم عاملهایی مانند symbian از دور رقابت صحبت کرد ، احتمالا میدونید که نوکیا در سال 2008 تمامی سهام symbian رو خریده و اون رو به یک موسسه غیر انتفاعی تبدیل کرده و داره روی سیستم عاملهای open source کار میکنه ، symbian^2 بصورت open source عرضه شده (هرچند هنوزگوشی با این سیستم عامل معرفی نشده) و symbian^3 , symbian^4 نیز به همین صورت عرضه خواهند شد .

بهتر بگیم رقابت در آینده بین سیستم عاملهای open source خواهد بود .
چرا سیمبیان نمیتونه از رده خارج بشه مگه چی هست! همین الان اش هم سری 60 ویرایش دوم و سری 90 از رده به کلی خارج شده اند و چند سالی هم از این امر میگذرد. پس از از رده خارج شدن این سیستم عامل ها به طبع سیستم عامل های جدیدتری جایگزین میشوند مثل همان نسخه های جدید سیمبیان و همینطور با کامل شدن نسخه های مک و اندروید و ورود بادا قطعا رغبت داغ داغ خواهد شد

DarKnight
14-02-2010, 03:16
چرا سیمبیان نمیتونه از رده خارج بشه مگه چی هست! همین الان اش هم سری 60 ویرایش دوم و سری 90 از رده به کلی خارج شده اند و چند سالی هم از این امر میگذرد. پس از از رده خارج شدن این سیستم عامل ها به طبع سیستم عامل های جدیدتری جایگزین میشوند مثل همان نسخه های جدید سیمبیان و همینطور با کامل شدن نسخه های مک و اندروید و ورود بادا قطعا رغبت داغ داغ خواهد شد

منظور از Symbian^2 و Symbian^3 و Symbian^4 نسخه های Open Source از Symbian هستند ، چیزی که ما الان بعنوان Symbian میشناسیم Symbian^1 هست .

منظور من هم این بود که Symbian بصورت Open Source به فعالیتش ادامه میده و نیمشه گفت از صحنه رقابت حذف میشه .