PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیرمور کوک شده 5800 ورژن 40 توسط MaKenZi (تاریخ 25-11-88)

MaKenZi
14-02-2010, 14:00
Nokia 5800 Custom Firmware V40 By MaKenZi
Plus Persian Language
2010-02-14

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=349701&stc=1&d=1266143798

تغییرات انجام شده در این ورژن:

1-بهینه سازی حالت کنتیک اسکرولینگ، حرکت بهتر در گالری و موزیک پلیر و ...

2-قطع صدای شاتر دوربین(وارنینگ تونز رو در پروفایلتون غیر فعال کنید)

3-قابلیت تغییر استارت آپ گوشی براحتی.بدون نیاز به C2Z پچ.
هر عکسی که میخواهید به عنوان استارت آپ قرار گیرد به نام startup.gif نام گذاری کنید(با حروف کوچیک باشه حتما) و با فرمت gif.سپس به مسیر زیر انتقالش بدید.c:Resources\apps\startup.gif اگر فولدر apps نبود خودتون یه فولدر به همین نام بسازید.

4-قابلیت تغییر صدای استارت آپ گوشی بدون نیاز به برنامه یا پچ C2Z.
هر فایلی رو که میخواهید به عنوان صدای استارت آپ گوشی قرار بگیرد به نام startup.mp3 نام گذاری کنید(با حروف کوچیک باشه حتما) و با فرمت mp3.سپس به مسیر زیر انتقالش بدید.c:Resources\apps\startup.mp3
اگر فولدر apps نبود خودتون یه فولدر به همین نام بسازید.

5-اضافه کردن هوم اسکرین 6 آیکونه

6-اضافه کردن هوم اسکرین satio

7-اضافه کردن رام پچر به فیرمور بصورت پیش فرض(بعد از هارد ریست هم ثابت میمونه)

8-اضافه کردن شکل دایره روی برنامه ای که باز هست(دقت داشته باشید چون سرعت فیرمور بالاست ممکنه این دایره رو نتونید به وضوح ببینید)

9-بهینه سازی دوربین و افزایش قابل محسوس کیفیت عکس دوربین

10-افزودن تم افکت SpinSlide

11-Cache From C to E(هر برنامه وقتی باز میشه یه سری فایل دم دستی داره که هر بار کپی میشن تو گوشی تا وقتی که کارتون با برنامه تموم شه تا فایل ها رو پاک کنه که این فایل ها تو حافظه ی خود گوشی کپی میشن که سرعت گوشی پایین میاد.وقتی به اینترنت هم میرید این اتفاق میافته و سایتها یه سری فایل تو گوشی کپی میکنن تا دفعه ی بعد که به همون سایت رفتید سایت سریعتر لود شه)

12-افزودن عکس استارت آپ آیفون با متن Iphone Killer

13-این فیرمور فقط شامل زبان انگلیسی بود که من زبان فارسی رو هم بهش اضافه کردم.

14-حذف برنامه دیفالت سوئیچ بین برنامه ها(آیکون برنامه هست ولی دیتا های مربوط به برنامه پاک شده)

15-تغییر صدای استارت آپ گوشی به ویندوز XP.(که اگر خواستید طبق گزینه ی 4 میتونید تغییرش بدید)

16-حذف تمام فایل های Help بجز Help مپ

17-صدای استارت آپ 5 برابر بیشتر شده

18-غیر فعال کردن Nokia Popup SMS Sending حین استارت آپ

19-حذف برنامه ی Welcome app و Screen

:atten:دوستان عزیز این نسخه از این فیرمور نسخه ی آزمایشی هست چون من خودم 5800 نداشتم تستش کنم.تمام موارد کار میکنند تنها موردی که باید تست بشه زبان فارسی فیرمور هست و فونت فارسی.پس لطف کنید تست کنید و اطلاع بدید که اگر سالم بود و درست کار کرد همه ی دوستان با خیال راحت نصب کنند.

:atten:از برنامه ی جاف برای فلش استفاده کنید.برنامه ی جاف روی ویندوز XP بخوبی کار میکنه.پس اگر ویندوزتون وستا یا 7 هست توسط نرم افزار هایی مثل VirtualBox یا Vmware Workstation یه ویندوز مجازی XP توی ویندوزتون نصب کنید بعد جاف رو روش نصب کنید و گوشیرو فلش کنید.

فایل فیرمور رو تو 3 پارت 4 مگی و 1 پارت 1 مگی توی سایت آپلود کردم.

دوستان شرمندم.یه سری اشکالات پیدا کردم توش فعلا لینک هارو حذف کردم اشکالات رو برطرف کردم لینک ها رو تو پست بعدی میذارم.

Imperial
14-02-2010, 14:37
ما فریمور رو که فشرده میکردیم میشد 8 مگابایت.شما چطوری فشرده کردی که اینقدر زیاده.

17 مگابایت برای ما Dail up ها یک روز طول میکشه دانلودش.

day777
14-02-2010, 15:42
لطفا اصلاح شده اينو تو يه لينك مستقيم بزاريد.

MaKenZi
14-02-2010, 16:12
دوستان اصلاحات انجام شده شامل:

1-برخی اصلاحات برای پشتیبانی کامل زبان فرسی

20-حذف صدای بیپ حین ضبط مکالمه

21-افزودن دیکشنری فارسی به دیکشنری گوشی

22-غیر فعال کردن LED دوربین حین عکسبرداری

23-هک ثابت و قابلیت نصب برنامه ها بدون ساین

24-افزودن مناسبتهای مهم به تقویم گوشی

25-اگر دوست عزیزمون Imperial به بنده بگند که چطوری قابلیت ارسال هر فایلی از طریق بلوتوث رو اضافه کنم این مورد رو هم اضافه میکنم.

توجه کنید برای افزودن پچ های بیشتر به گوشی ، پچ هاتون رو توی فولدر C:\Patches بریزید.

و بگم که همچنان منتظرم این ورژن رو تست کنید و مشکلاتش رو بهم بگید تا بررسی کنم.

این هم لینک مستقیم این فیرمور.
http://ifile.it/uzo9atf/RM-356_40.0.005_prd.rofs2.rar

تو صفحه ی جدید روی request download ticket کلیک کنید تا بهتون لینک بده.لینک مستقیم هست و قابلیت ریزوم داره و با برنامه های مدیریت دانلود هم قابل دانلود هست.

حجم فایل رار: 13 مگابایت
حجم فیرمور بعد از آنپک فایل رار: 30 مگابایت

MaKenZi
14-02-2010, 16:14
ما فریمور رو که فشرده میکردیم میشد 8 مگابایت.شما چطوری فشرده کردی که اینقدر زیاده.

17 مگابایت برای ما dail up ها یک روز طول میکشه دانلودش.

نه دوست عزیز 13 مگابایت هست بنده اضافی گفته بودم.البته حجم فیرمورش از حجم فیرمور شما 9 مگابایت بیشتر هست .این 30 مگابایته.فایل شما 21 مگابایت بود که بدلیل اضافه شدند امکانات بیشتر هست.

mrmehdi64
14-02-2010, 16:22
نه دوست عزیز 13 مگابایت هست بنده اضافی گفته بودم.البته حجم فیرمورش از حجم فیرمور شما 9 مگابایت بیشتر هست .این 30 مگابایته.فایل شما 21 مگابایت بود که بدلیل اضافه شدند امکانات بیشتر هست.
حداکثر حجمم قابل قبول فکر کنم 24 مگه...
اینطوری اصلا گوشی بالا نمیاد

silver1
14-02-2010, 16:22
دو تا سوال دارم اول اینکه این هریمور از بقیه بهتره یا نه چون هروز داره یه فریمور میاد فکر کنم دهنه گوشی سرویس بشه هی فلش کنیم نه و سوال دوم اینکه آیا میشه به فریمور جدید که میسازین فرمت ویدو اضافه کرد مثل mkv avi یه چیز دیگه اینکه patch تو درایو e بزار ممنون

MaKenZi
14-02-2010, 16:26
حداکثر حجمم قابل قبول فکر کنم 24 مگه...
اینطوری اصلا گوشی بالا نمیاد

نه دوست عزیز بعید میدونم :39:.چون حجم فایل اصلی فیرمور ویرایش شده ی خارجی قبل از ویرایش من 27.7 مگابایت بود که بعد از ویرایش من شد 30.بعد تو همون فروم خارجی که این فیرمور رو ساخته بودن همه تست کرده بودند سالم بود و کار کرده بود.منم به همین دلیل ویرایشش کردم.چون دیدم اونا جواب گرفتند.

MaKenZi
14-02-2010, 16:31
دو تا سوال دارم اول اینکه این هریمور از بقیه بهتره یا نه چون هروز داره یه فریمور میاد فکر کنم دهنه گوشی سرویس بشه هی فلش کنیم نه و سوال دوم اینکه آیا میشه به فریمور جدید که میسازین فرمت ویدو اضافه کرد مثل mkv avi یه چیز دیگه اینکه patch تو درایو e بزار ممنون

سوال یکت دوست عزیز.

1-نمیشه گفت بهتره فقط امکانات بیشتری داره.که اگر زبان فارسی اضافه شده بهش کامل کار کنه یه جورایی امکاناتش از بقیه بیشتره ولی بازم نمیشه گفت بهتره.

2-اگر پچی برای اضافه کردن فرمت ویدیویی باشه بدید اضافه کنم.ولی هر فرمتی نمیشه اضافه بشه چون بعضی فرمتها به قابلیت سخت افزاری بیشتری نیاز دارند.ولی اونایی که نرمافزاری بشه اضافه کرد میگردم پیدا میکنم.

3-واسه تغییر مسیر پچ ها از c به e فکر میکنم باید تو برنامه ی رام پچر دستکاری بشه.دوستای عزیز که میدونند بگند که این مورد رو هم حل کنیم؟

4-اگر این ورژن با امکانات فعلیش سالم باشه و کار کنه.یه فکرای دیگه ای هم دارم.که امکانات تک و بی نظیر دیگه ای هم اضافه کنم بهش.ولی فعلا باید این تست بشه.

babi_rich
14-02-2010, 16:49
با nsu میشه آپدیت کرد؟

aryajaan
14-02-2010, 16:51
من تست کردم بعد از فلش گوشی بالا نمی اومد.

MaKenZi
14-02-2010, 16:59
پس ممکنه به علت همون حجم باشه.یه نفر گفته باید یه کاری بکنیم که به حجم فیرمور ایراد نگیره.فعلا دوستان عزیز این تاپیک رو ندیده بگیرید تا من فیرمور رو درست کنم.اگر آقایون Imperial و Arshux که تجربه دارند هم به من کمک بکنند تا یه فیرمور واحد و جامع بسازیم .ممنون میشم.

Imperial
14-02-2010, 17:18
محسن جان.شما این فایل رو که ضمیمه میکنم بریزی داخل پوشه rofs2\resource\multitap فکر کنم زبان فارسی به نوشتار گوشی اضافه بشه.ولی زبان کلی گوشی فارسی نمیشه.البته اول از حالت Rar خارج کن.

Imperial
14-02-2010, 17:25
یک سری امکانات که مد نظرتون هست رو بگید تا براتون کامل درست کنم بزارم.

farmokhtari
14-02-2010, 17:27
من فقط می خوام یه کاری کنم که rom patcher رو گوشیم باشه و با هارد ریست هم پاک نشه و امکان اضافه کردن path هم داشته باشه و برای تغییر مسیر کش از c به e باید چکار کنم؟و تم افکت slidspin اضافه کنم و در آخر راهنمایی سبک کردن فون مموری(به نظرم این بهترین فریمور می تونه باشه!هرچه ساده تر بهترو به نظرم با فونیکس با روش جدید فلش کنید بهتره :16: )
اگه کسی می تونه به من یک راهنمایی کنه:55:
ممنون:52:

Imperial
14-02-2010, 17:28
فرستادن هر فایلی از طریق بلوتوث

اما روش فعال کردن:
فایل ضمیمه شده حاوی 2 فایل به نامهای زیر است:

ClosedContentList.rsc
که باید در شاخه ی زیر کپی کنید
Z:\resource

و

ClosedContentList.rmp
e:\patches

حالا برید در rom patcher
وپچ رو فعال کنید.

دانلود (http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=272721&d=1247923521)

farmokhtari
14-02-2010, 17:33
فرستادن هر فایلی از طریق بلوتوث

اما روش فعال کردن:
فایل ضمیمه شده حاوی 2 فایل به نامهای زیر است:

Closedcontentlist.rsc
z:\resource

و

closedcontentlist.rmp
e:\patches

حالا برید در rom patcher
وپچ رو فعال کنید.

دانلود (http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=272721&d=1247923521)
لصفا اینهارو هم یگید:
من فقط می خوام یه کاری کنم که rom patcher رو گوشیم باشه و با هارد ریست هم پاک نشه و امکان اضافه کردن path هم داشته باشه و برای تغییر مسیر کش از c به e باید چکار کنم؟و تم افکت slidspin اضافه کنم و در آخر راهنمایی سبک کردن فون مموری(به نظرم این بهترین فریمور می تونه باشه!هرچه ساده تر بهترو به نظرم با فونیکس با روش جدید فلش کنید بهتره )
اگه کسی می تونه به من یک راهنمایی کنه
ممنون:9:

MaKenZi
14-02-2010, 17:33
یک سری امکانات که مد نظرتون هست رو بگید تا براتون کامل درست کنم بزارم.

بعید میدونم با همین یه فایل بشه حد اقل زیان نوشتاری رو اضافه کرد.ببین تو
Resource و بعد Bootadata یه فایل تکست هست که کد زبانها رو نوشته.

01 انگلیسی هست و 50 فارسی.حالا ما باید این کد رو اضافه کنیم و بعد ببینیم این کد به چه فایلهایی احتیاج داره برای فراخوانی زبان فارسی.تا این کد و فایلهای مورد نیاز نباشند گوشی اصلا فکر نکنم زبان فارسی رو بیاره.حالا من این فایل رو میذارم دوستان تست کنند اگر جواب داد فبها.

Imperial
14-02-2010, 17:34
من الان یکی درست میکنم و فقط تم افکت و Rom patcher رو اضافه میکنم.

نظرتون چیه؟؟؟

به نظر من پاک کردن نرم افزارهای خود گوشی بدتر Cpu رو مشغول میکنه.چونکه در اولین شروع مجدد گوشی خودش شروع میکنه به نصب یک سری نرم افزار.

که اگه اون نرم افزارهایی که میخواد نصب کنه رو پیدا نکنه دوباره سعی میکنه.همین میشه که وقتی شما می خوای یک نرم افزار نصب کنی مینیویسه Installer Alredy in use

پس بهتره چیزی ازشکم نشه.حالا اگه دوستان خواستند فقط Rom patcher و theme Effect رو اضافه میکنم.

ودیگر هیچ

Imperial
14-02-2010, 17:36
بعید میدونم با همین یه فایل بشه حد اقل زیان نوشتاری رو اضافه کرد.ببین تو
Resource و بعد Bootadata یه فایل تکست هست که کد زبانها رو نوشته.

01 انگلیسی هست و 50 فارسی.حالا ما باید این کد رو اضافه کنیم و بعد ببینیم این کد به چه فایلهایی احتیاج داره برای فراخوانی زبان فارسی.تا این کد و فایلهای مورد نیاز نباشند گوشی اصلا فکر نکنم زبان فارسی رو بیاره.حالا من این فایل رو میذارم دوستان تست کنند اگر جواب داد فبها.

خوب این فایلی که من دادم رو بریز و Boot Data هم بکن 50.

میشه.

Imperial
14-02-2010, 17:39
اینم Boot Data فریمور فارسی.بریز جایگزین اون خارجیه

MaKenZi
14-02-2010, 18:25
نه جواب نمیده.منکه به نتیجه ای نرسیدم.دوستان از همون فیرمور های کوک شده ی سالم استفاده کنند.اگر 5800 داشتم حتما تکمیلش میکردم.

محض اطلاع دوستان بگم که فعلا چنین چیزی ممکن نیست که بشه به یه فیرمور زبان اضافه کرد پس کلا بی خیال این بحث بشید.شرمنده. :9:

m-rasool
15-02-2010, 13:05
دوستان عزيز عوض كردن ويا اضافه كردن زبان به فريمور با نصب يك فايل امكان پذیر نیست و باید تغییرات زیادی صورت بگیره .مثلا برای تغییر فریمور i8910 که با 5800 سیستم عاملش یکیه , در فروم زیر آموزش داده شده :

http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-custom-roms-cooked-roms/5278-how-change-languages-rom-cooking.html

MaKenZi
15-02-2010, 14:24
دوستان عزيز عوض كردن ويا اضافه كردن زبان به فريمور با نصب يك فايل امكان پذیر نیست و باید تغییرات زیادی صورت بگیره .مثلا برای تغییر فریمور i8910 که با 5800 سیستم عاملش یکیه , در فروم زیر آموزش داده شده :

http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-custom-roms-cooked-roms/5278-how-change-languages-rom-cooking.html

درسته منم خیلی از این کارها رو انجام دادم.اکثر فایلهای لازم رو کپی کردم جایی که لازمه.ولی مشکل جای است.اگر داخل فیرمور رو نگاه کنید میبینید که تقریبا مشکلی نداره.ولی معلوم نشد مشکل از کجاست.به هر حال نشد که بشه.:40:

day777
21-02-2010, 22:18
الان ديدم آموزش فارسي كردن رو گذاشتن اساتيد كوك كردن يه نگاه بندازيد ببينيد مشكل حل ميشه؟
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=93452

MaKenZi
22-02-2010, 05:44
الان ديدم آموزش فارسي كردن رو گذاشتن اساتيد كوك كردن يه نگاه بندازيد ببينيد مشكل حل ميشه؟
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=93452

بررسی میکنم احتمال زیاد درست میشه.

hosseingrami
08-03-2010, 22:05
سلام دوستان خواهش ميكنم يكي بگه بهترين فريمور چيه!
آخه تغريبا تمامي فروم هاي تخصصي موبايل تند تند دارند درست ميكننند!
من گيج شدم كدوم رو بريزم!

MaKenZi
08-03-2010, 23:07
سلام دوستان خواهش ميكنم يكي بگه بهترين فريمور چيه!
آخه تغريبا تمامي فروم هاي تخصصي موبايل تند تند دارند درست ميكننند!
من گيج شدم كدوم رو بريزم!

دوست عزیز همه خوب هستند.ولی شما به امکانات اون نگاه کنید و نصبش کنید.

هرکدوم که بیشتر به سلیقتون میخوره نصب کنید.

navid_6711
18-05-2010, 17:27
357988032539715دست شما درد نکنه 5800گوشیم فداتون certificateمیخوام
:atten:

MaKenZi
18-05-2010, 17:32
357988032539715دست شما درد نکنه 5800گوشیم فداتون certificateمیخوام
:atten:
دوست عزیز

1-تاپیک قدیمی رو بالا آوردید.

2-درخواست فایل Cer در تاپیک نامناسب.

خواهشا قبل از ارسال پست قوانین رو بخونید.

باید تو تاپیک زیر درخواست بدید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=84344

تاپیک بدلیل قدیمی شدن و نداشتن کاربرد قفل میشود.