PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جنگ ستارگان براي تسخير بازار تلفن همراه ايران در سال 2010

Jamal.M
26-02-2010, 14:41
http://gigaom.files.wordpress.com/2009/08/nokia_logo.jpg

http://www.caracces.com/catalog/images/LG_logo.jpghttp://blog.taragana.com/wp-content/uploads/2009/06/samsung-logo.jpg

http://www.pocketpcthoughts.com/images/web/2003/hisham-20071109-boygeniusreport_HTC-Logo.jpg

.

جنگ ستارگان برای تسخير ایران در سال 2010

واقعیات و شایعه ها، داشته و نداشته ها، رو شده ها و رو نکرده های شرکت ها در ابتدای سال 2010ما را به فکر وا می دارد که در سال 2010 کدام کمپانی برنده این رقابت تنگانگ برای فروش و سود بیشتر خواهد بود.
ابتدا میخواهم این رقابت را از چند دیدگاه مورد بررسی قرار دهیم و سپس به این جمع بندی برسیم که کدام کمپانی یا کمپانی ها توان عرض اندام و پیروزی بر سایر رقبای خویش را خواهند داشت.((در بخش اول این مقاله این بررسی فقط برای کشور خودمان خواهد بود))
از دیدگاه اعتبار و نام شرکت:

از این منظر شاید بر همگان آشکار باشد که در ایران نام موبایل با نام نوکیا پیوندی دیرینه دارد و قدیمی تر ها با شنیدن نام موبایل ناخوآدگاه به نوکیا فکر خواهند کرد و مسلما همین موضوع بهترین برگ برنده نوکیا برای فروشش در ایران خواهد بود، و البته کمپانی نام آشنای سونی اریکسون نیز در این عرصه نیز حرفهایی برای گفتن دارد ولي شركت سامسونگ چند سالي است كه با تدابير فراواني از جمله تبليغات همه جانبه و موثر ، نمايندگيهاي فعال و پويا و ....نام خود را دوش به دوش نوكيا به مصرف كنندگان ايراني معرفي نموده است . در زمينه نام آشنايي نوكيا همين نكته بس كه پشت ويترين هر مغازه اي در هر شهري اين گوشيهاي نوكيا هستند كه قسمت اعظم ويترين را احاطه كرده و خود را به مشتريان عرضه ميكنند!با يك مثال موضوع كاملا روشن ميشود:در شهر برازجان(كه انشالله بتوانم به زودي گزارش مفصلي از وضعيت بازار موبايل در اين شهر تهيه كنم) هنگامي كه وارد پاساژ اصلي فروش موبايل اين شهر(پاساژ استوار) ميشويد و مغازه ها را تك تك از جلو چشم ميگذرانيد شايد حدود 60درصد گوشيهاي اين مغازه ها نوكيا،35درصد سامسونگ و سوني اريكسون و تنها 5 درصد از گوشيهاي برندهاي ديگر ميتوان ديد. در مورد نوكيا كه به راحتي ميتوان از 1200 و يا حتي 3310 تا ان 97 و سري E و حتي گوشيهاي گرانقيمتي چون 8800 را يافت، و اگر سراغ برندهاي ديگري چون HTC يا BLACKBERRY را بگيري فقط به شما ميگويند: (سفارش بده تا برايت بياوريم!) و كوچكترين اطلاعاتي هم در مورد اين برندها و محصولاتش ندارند و در مورد سامسونگ و سوني اريكسون هم تقريبا(نه كاملا)مشابه نوكياست و اكثر محصولات اي شركت ها را ميتوان در اين شهر يافت.و احتمالا قشر كم درآمد و متوسط جامعه (اكثريت جامعه ايران)مهمترين خريداران محصولات نوكيا هستند و اين موضوع(نام آشنايي ) برگ برنده نوكيا در ايران براي فروش در اين سالها بوده.
البته مدتي پيش نام شركت نوكيا با بعضي مسايل سياسي آميخته شد و به گفته بعضي منابع پس از منتشر شدن خبري مبني بر فروش نرم افزارهاي شنود و كشف محل افراد از روي گوشيهاي همراه آنها، توسط شركت هاي زيمنس و نوكيا به دولت ايران فروش گوشيهاي نوكيا در ايران تحت تاثير قرار گرفته و كاهش پيدا كرده، و حتي در همان زمان دولت امريكا يك قرارداد 300 مليون دلاري را با اين شركت به حالت تعليق دراورد .حال آيا واقعا اين اخبار بر فروش نوكيا در ايران تاثيري گذاشته است يا نه احتياج به تحقيقات گسترده و بيطرفانه دارد.

اما دلايل اين نام آشنايي...

از منابع موثق در امر مخابرات اينگونه شنيده ميشود كه در سالهاي ابتدايي راه اندازي و توسعه شبكه تلفن همراه كشور، شركت نوكيا عهده دار اين مهم شد و تا سالها اين امر بر عهده اين شركت قرار داشت.
روشن است كه به دليل همخواني بهينه گوشي هاي نوكيا با شبكه توسعه يافته بوسيله همين شركت، آنتن دهي گوشي هاي نوكيا از ساير رقبا قوي تر بود و همين مساله باعث تبليغ فراوان براي اين شركت گشت و چه بسا هنوز هم ميتوانيد كساني را پيدا كنيد كه بر اين مساله تعصب فراوان دارند غافل از اينكه سالهاست توسعه شبكه تلفن همراه كشور از انحصار شركت نوكيا به در آمده است و تا حدود زيادي نيز تقويت گشته است و همين مساله باعث شده كه اين امتياز مثبت از نوكيا سلب شود.

از لحاظ نو آوري و پيشرفت

شايد اگر بخواهيم از اين منظر وارد ميدان كارزار شويم كار نوكيا زار است! و اگر بخواهيم نام برنده رقابت در اين عرصه را ببينيم نوكيا نامي نيست كه در سال 2010 خواهيم ديد.همانگونه كه ميدانيم در چند سال اخير رشد و شكوفايي و نوآوري هاي بي حد وحصر سامسونگ و سوني اريكسون (كه احتياج كه به نمونه و مثال نيست)و درجا زدن نوكيا و تقليد از محصولات گذشته خود و تاٌكيد بر روي سيستم سيمبين (ديگر از زوار در رفته )مجالي براي نوكيا براي رقابت در اين عرصه نگذاشته است و شايد در اين عرصه سامسونگ گوي رقابت را از ديگران ربوده است . شركتي كه در سالهاي اخير با يك نو آوري در يكي از محصولاتش فروش بالايي براي خود دست و پا كرده است و همچنين در مورد سيستم عامل نيز اين شركت با ورود به عرصه رقابت درتمامي سيستم عاملهاي بروز دنيا چون ويندوز و آندروئيد و سيستم عامل جديد خود سامسونگ ( bada ) مسلماً سامسونگ يكه تاز ميدان نو آوريست . و با معرفي محصولات جديدش در نما يشگاه بارسلون و گوشيهايي چون I8520با امكانات و نوآوريهاي جالب توجه شكي براي اول بودن خويش در اين عرصه در ايران باقي نگذاشته است (شايد اگر از ديدگاه يك غير ايراني ميتوانستيم شركت موتورولا را رقيب سرسخت سامسونگ بدانيم كه با ورود گوشيهاي هوشمند جديدش چون ميلستون و موتوراي ميتوانست لرزه بر اندام سامسونگ بيندازد ) ولي در ايران بنابه دلايلي موتورلا توان رقابت با سامسونگ را ندارد .
و همانگونه كه در نمايشگاه بارسلون شاهد بوديد اكثر شركتها نو آوريها و داشته هايشان را رو كردند و به تبليغ محصولات خود پرداختند . اما نوكيا در اين نمايشگاه بسيار كم فروغ ظاهر شد .
حال بايد ديد با برآيند تمام اين موارد كدام شركت يا شركت ها برنده اين رقابت در ايران خواهند بود و خواهند توانست محصولات بيشتري به ايرانيان بفروشند و آيا شركت هاي ديگر خواهند توانست جاي نوكيا را در مقام اول تصاحب كنند يا نه و ايا نوكيا (روباه پير )باز برگ برنده اي دارد كه رو كند و تمامي رقيبان را از ميدان به در كند و يا در گوشه اي به پيروزي رقبايش چشم خواهد دوخت .
شما چه فكر ميكنيد ؟؟؟

aminstedio
26-02-2010, 14:50
دنیا رو با سیمبین نوکیا عوض نمیکنم از s60v2 تا s60v5 سالارند
حالا ممو پیش کش!

MoHaMaD
26-02-2010, 15:04
عنوان تاپيك با حال بود !!!
ما هم همچنان تعصب خودمونو روي نوكيا داريم !!!
به اميد روزي كه نوكيا هم مثل سامسونگ پيشرفت كنه !!!

MFA
26-02-2010, 15:20
سلام
ممنون دوست عزیز بابت این مقاله زیبا

جالب و جدید بود
منم همچنان سامسونگ رو دوست دارم

H@DI
26-02-2010, 15:46
منم با یکبار تجربه سامسونگ فهمیدم هیچی نوکیا نمیشه
البته اگه سامسونگ پشتیبانی از گوشیهاش رو بهبود ببخشه حرف نداره.......

!Cell Phone
26-02-2010, 17:55
این رقابت را نوکیات میبره ، نه به خاطر صرفا" تکنولوژی ، بلکه به خاطر تجربه ای که داره.

مهم شد/

dark ghost
26-02-2010, 18:56
البته اگه سامسونگ پشتیبانی از گوشیهاش رو بهبود ببخشه حرف نداره.......

هر چند که گوشی الانم سامسونگ هستش
ولی به کمپانی نوکیا احترام میزارم
چون در پیشرفت و توسعه صنعت تلفن همراه در جهان نقش موثری داشته
البته این کمپانی در حال حاضر داره
بستر های توسعه برای نسل جدید گوشی هایش رو میسازه
که میشه
به استفاده از پردازنده های اسنپ دراگون(قرار داد با کوالکوم)
و معرفی سیستم عامل های سیمبین^3 و می گو (قرار داد با اینتل)
اشاره کرد
پیشرفت های سامسونگ و ال جی بسیار تحسین بر انگیز بوده
ولی با نظر این دوستمون کاملا موافقم
هنوز این شرکت ها به پختگی نرسیده اند و دارای هویت مستقلی نیستند
امیدوارم نوکیا به جایگاه پیشرویی اش در صنعت تلفن همراه برگرده
چون به نفع تمامی مصرف کنندگان هستش

JEskandari
26-02-2010, 19:22
خیلی سخت الان نظر داد هر کدام از این شرکت ها یک چیزی را بزای تابستان قراره ارایه کنند سامسونگ گوشی I8520 را HTC گوشی HD3 که شنیدم چیز غولی برای خودش قرار باشه ُSony Ericson هم گوشی Vivaz را این وسط هم Nokia واقعا هم مشتری خودش را داره من واقعا هرچی فکر میکنم میبینم در مورد گوشی های قیمت متوسط نوکیا واقعا انتخاب بهتری توی این شرکتها است . راستش خود من چیزی حدود 1 ساعت طول کشید که راضی شدم بعد از عمری نوکیا اینبار یک I8910 HD بگیرم .(البته خداییش 400 هزار تومان تفات قیمت باعث شد که HTC HD2 نگیرم.

Jamal.M
26-02-2010, 21:36
حالا ممو پیش کش!
پس چرا الان آیفون داری ؟!

منم یک بار با تجربه غیر نوکیا فهمیدم میشه که همه چی از نوکیا بهتر باشه

این رقابت را نوکیا میبره ، نه به خاطر صرفا" تکنولوژی ، بلکه به خاطر تجربه ای که داره

فکر میکنم دوران کارآمدی تجربه برای نوکیا داره تموم میشه

البته این کمپانی در حال حاضر داره
بستر های توسعه برای نسل جدید گوشی هایش رو میسازه
که میشه
به استفاده از پردازنده های اسنپ دراگون(قرار داد با کوالکوم)
و معرفی سیستم عامل های سیمبین^3 و می گو (قرار داد با اینتل)
اشاره کرد

یعنی شرکت های بزرگ دیگه بیکار میشینن !

البته خداییش 400 هزار تومان تفات قیمت باعث شد که htc hd2 نگیرم

این یعنی یه امتیاز بزرگ ,امکانات بالا با قیمت کم

!Cell Phone
26-02-2010, 22:22
فکر میکنم دوران کارآمدی تجربه برای نوکیا داره تموم میشه
واسه همین بهش میگن تجربه ، چون تاریخ مصرف نداره.

vestaboy
26-02-2010, 22:39
منم به نوکیا رای دادم بارها که خواستم گوشی بخرم رفتم سراغ ال جی و سامسونگ! و سونی ولی بعدش پشیمون شدم و نوکیا گرفتم چونکه امکانات عالی داره نسبت به قیمتش.پشتیبانی عالی داره دایما آپدیت میده .طول عمر باطری های بهتری داره(در حالت کلی نه نسبت به یک گوشی خاص) محتویات پک هاش خیلی خوبه
البته به طور کلی اگه بخوام جاوا بگیرم اول سونی و بعد ال جی و بعد سامسونگ رو ترجیح میدم جاوای نوکیا رو نمیپسندم

Jamal.M
26-02-2010, 23:53
واسه همین بهش میگن تجربه ، چون تاریخ مصرف نداره.

منظور من این بود که تا یه جایی تجربه میتونه برای فروش بیشتر کارآمد باشه و با ورود کاربران و مصرف کنندگان نسل نوین و تنوع طلب مسلما نوآوری با تجربه کمتر جای تجربه طولانی ولی محصولات تکراری و خسته کننده را خواهد گرفت.

JABER
27-02-2010, 00:12
من با این که به احتمال زیاد گوشی بعدیم i8520 سامسونگ باشه
ولی همیشه گفتم و بازم میگم نوکیا چیز دیگه ای هست
و مثل همیشه برنده بدون رقیب خواهد بود

در سال 2010 نوکیا فروش چندانی نخواهد داشت-ولی باز هم اول میمونه
نوکیا را باید در سال 2011 دید که می ترکونه

ali_tmo
27-02-2010, 00:15
من به نوکیا رای دادم
1_ یکی دو بار رفتم سراغ گوشی های دیگه از جمله ... ولی باز برگشتم به سوی نوکیا
2_واقعا ساپورت نوکیا فوق العاده است نسبت به شرکت های دیگه
3_نسبت به قیمتش بهترین وسیله رو ارائه میده
نوکیا درسته سخت جلو میره ولی قدم های محکمی بر میداره مخصوصا که هم سیستم عاملشو عوض کرده هم رفته سراغ پردازنده های خفن

DarKnight
27-02-2010, 00:34
یعنی شرکت های بزرگ دیگه بیکار میشینن !

نه اتفاقا شرکتهای بزرگ بیکار نمیشینن ولی اگر کمی منصف باشیم جهش ها و خیزهای شرکتهای دیگه بعد از پدیده ای بنام Nokia N95 آغاز شد و همه شرکتها سعی کردن بنحوی امکانات مشابه یا بهتر در گوشی هاشون قرار بدند . مطمئن باشید پدیده بعدی نوکیا باز هم الگوی جهش های بعدی شرکتهای بزرگ دیگه خواهد بود .

sarvi
27-02-2010, 06:57
نه اتفاقا شرکتهای بزرگ بیکار نمیشینن ولی اگر کمی منصف باشیم جهش ها و خیزهای شرکتهای دیگه بعد از پدیده ای بنام Nokia N95 آغاز شد و همه شرکتها سعی کردن بنحوی امکانات مشابه یا بهتر در گوشی هاشون قرار بدند . مطمئن باشید پدیده بعدی نوکیا باز هم الگوی جهش های بعدی شرکتهای بزرگ دیگه خواهد بود .

دقیقا کاملا تایید میشه...

Jamal.M
27-02-2010, 08:48
من با این که به احتمال زیاد گوشی بعدیم i8520 سامسونگ باشه
ولی همیشه گفتم و بازم میگم نوکیا چیز دیگه ای هست
و مثل همیشه برنده بدون رقیب خواهد بود

فكر نميكني اين يعني تعصب بيجا؛ گوشي سامسونگ بخري ولي از نوكيا طرفداري كني ؟

يادآوري ميكنم نه من نه اين مقاله از هيچ براندي طرفداري نميكنه. من طرفدار براندي هستم كه امكانات بالا و جديد رو با قيمت كمتر به مصرف كننده بده.خواه نوكيا باشه خواه ال جي خواه .....

Milo.Metallboy
27-02-2010, 10:44
من هم طرفدار سرسخت نوکیا هستم ولی جدیدا از کیفیت ساخت نوکیا اصلا راضی نیستم
الان در ضمینه ی کیفیت ساخت htc حرف اول رو میزنه

abbas-h
27-02-2010, 10:58
من از نوکیا خوشم نمیاد ولی به نوکیا رای دادم ... :دی

چون توی ایران هنوز خیلی ها هستن که توی مشاوره برای خرید گوشیشون میگن دوربین داشته باشه و نوکیا باشه :022:

با این حساب نوکیا اگه یه تیکه سنگم بده بیرون روش بنویسه نوکیا توی ایران هنوز خریدار داره ...

گوشی سونی اریکسون دستم گرفته بودم طرف کنارم ازم پرسید نوکیا چه مدلیه ؟ :022: ...

مطمئن باشید توی ایران حداقل تا 10 سال دیگه نوکیا حرف اول رو میزنه

vestaboy
27-02-2010, 11:18
من هم طرفدار سرسخت نوکیا هستم ولی جدیدا از کیفیت ساخت نوکیا اصلا راضی نیستم
الان در ضمینه ی کیفیت ساخت htc حرف اول رو میزنه

منم با شما موافقم واقعا کیفیت ساخت نوکیا بد شده من در این زمینه سامسونگ ال جی و سونی رو برتر میدونم

!Cell Phone
27-02-2010, 13:56
من از نوکیا خوشم نمیاد ولی به نوکیا رای دادم ... :دی

چون توی ایران هنوز خیلی ها هستن که توی مشاوره برای خرید گوشیشون میگن دوربین داشته باشه و نوکیا باشه

با این حساب نوکیا اگه یه تیکه سنگم بده بیرون روش بنویسه نوکیا توی ایران هنوز خریدار داره ...

گوشی سونی اریکسون دستم گرفته بودم طرف کنارم ازم پرسید نوکیا چه مدلیه ؟ ...

مطمئن باشید توی ایران حداقل تا 10 سال دیگه نوکیا حرف اول رو میزنه

مطمئن باش گرفتار یک شهرت جهانی شدی ، از فنلاند به جهان!

شهرت نوکیا فقط مربوط به ایران نیست ، نوکیا تو دنیا به عنوان یکی معتبر ترین و خوشنام ترین و البته شهره ترین شرکت هاست .

به قول زبان شیرین مادری، تا نباشد چیزکی ، مردم نگویند چیزها !

MoHaMaD
27-02-2010, 15:16
خيلي جالبه !!! آمار lg كولاك كرده !!!! :4:

dgmuhammad
27-02-2010, 23:10
دوست گرامی هنوز یک سال هم نگذشته که ایران(صدا وسیما) به شرکت نوکیا یه سویچ شبکه سفارش داد و الان هم داره با اون کار می کنه
حنای شرکت نوکیا دیگه واسه ایرانی ها رنگی نداره به خیلی دلیل یکی بخاطر این که کاربرها نمیتونن به سایت نوکیا وصل بشن .....

!Cell Phone
27-02-2010, 23:33
به نظر من هیچ ربطی نداره

نوکیا یا فروشندست ! خریدار باید درست استفاده کنه.

فروش اون سیستم مثل فروش کارد هست .یک نفر با اون کارد میوه پوست می کنه و میخوره یکی با اون کارد آدم میکشه ، حالا باید کارد فروش را برد زیر سوال ؟!!؟

Jamal.M
27-02-2010, 23:53
فروش اون سیستم مثل فروش کارد هست .یک نفر با اون کارد میوه پوست می کنه و میخوره یکی با اون کارد آدم میکشه ، حالا باید کارد فروش را برد زیر سوال ؟!!؟

اگه کارد فروش بدونه داره کارد رو به کی میفروشه چی ؟! بازم کارد فروش زیر سوال نمیره ؟؟؟

SIAVASH
28-02-2010, 00:00
ادآوري ميكنم نه من نه اين مقاله از هيچ براندي طرفداري نميكنه. من طرفدار براندي هستم كه امكانات بالا و جديد رو با قيمت كمتر به مصرف كننده بده.خواه نوكيا باشه خواه ال جي خواه .....

من شدیدا این حرف رو تایید میکنم ! به نظرم مصرف کننده ها هم دارن به این طرز تفکرمیرسن که بدون تعصب

گوشی خودشونو انتخاب کنن ! یعنی نمیشه گفت یه برند برنده مطلقه ! میشه با یک گوشی که از طرف هرکدوم

وارد بازار میشه ، جاشون باهم عوض بشه ! من دیگه هیچوقت با تعصب گوشیمو انتخاب نمیکنم و محصولات

همه برندهارو در نظر میگیرم و در آخر یکی رو انتخاب میکنم ! نمیخوام به خاطر اسم یه شرکت پولمو هدر بدم !

خواه این برند نوکیا باشه , خواه سامسونگ و یا Apple !

tardidd
28-02-2010, 13:53
تعصب تو حرفاي بعضي ها موج ميزنه من روزي رو كه n95 رو يك ميليون تومان خريدم انگاردنيا رو بهم داده بودن بر اين اساس n97 هم خريداري كردم و تا قبل از اينكه i8910 رو دست يكي از دوستام ببينم خيلي خوشحال بودم تا اينكه... خيلي شك داشتم كه سامسونگ بخرم كه الان واقعاراضيم عنوان اين تاپيك هم گفته سال 2010 اي كاش نوكيا اين سياست بد رو واسه ساخت كوشيهاش پيش نگرفته بود من كه دوست دارم به سامسونگ و htc راي بدم در سال 2010

!Cell Phone
28-02-2010, 14:01
اگه کارد فروش بدونه داره کارد رو به کی میفروشه چی ؟! بازم کارد فروش زیر سوال نمیره ؟؟؟

اون یک فروشندست ، تولید میکنه که بفروشه ، من و شما باید درست استفاده کنیم .

JABER
01-03-2010, 07:53
من هم نمیدونم چرا هرکی میگه نوکیا یا بهش میگند تعصب داری و یا میگند گوشیش نوکیاهه که طرفداری میکنه:14::14::14:

به قول یکی از دوستان خوبه که نوکیا اوله-اگه اول نبود چی میگفتند:4::4::4::4:

Ceramic
01-03-2010, 08:20
یک مشکلی که من در بحث دوستان می بینم این است که هر کس از دیدگاه خودش یک برند را برتر می بیند و یکی دیگر را قبول ندارد . اما با کمی دقت به سادگی می شود فهمید که اول بودن نوکیا در دنیا ( من خودم به نوکیا علاقه ای ندارم ) نمی تواند بی دلیل باشد . شاید یکی از بزرگ ترین دلایل این موفقیت ، این باشد که گروه بزرگی از مردم دنیا با گوشی های نوکیا راحت اند و در آن اشکالی نمی بینند . خوب این حق هر کسی است که از هر مارکی که با آن راحت تر است ، یا از آن بیشتر خوشش می آید خرید کند .

حالا اگر من ِ نوعی سامسونگ ، موتورولا ، اچ تی سی یا هر برند دیگری را می پسندم ، سلیقه ام برای خودم محترم است و کسی هم مرا مجبور نکرده نوکیا بخرم ، همان طور که کسی آن صدها میلیون نفر را مجبور نکرده نوکیا بخرند . پس این بحث های مقایسه ای تا حدودی بیهوده است و در نهایت هر کسی بر اساس سلیقه یا نیازهای خودش خرید می کند .

tardidd
01-03-2010, 11:30
من هم چون عنوان تاپيك سال 2010 منظورش بود به سامسونگ راي دادم اگر در كل ميگفت منم به نوكيا راي ميدادم چون خريدn95 در اون زمان واقعا تجربه بي نظيري بود اما براي اينكه تعصب به خرج ندم امسال بنظرم سال سامسونگ بود از طرفي 90 درصد مردم دنيا گوشي هاي رنج متوسط رو استفاده مي كنند كه تو اين رنج گزينه اول نوكياست اما تمام كساني كه در <<<امسال>>> بازم ميگن نوكيا خدايي خودتون رو بزاريد قاضي اگه بخواهيد يك گوشي هاي اند بخريد و هزينه زيادي پرداخت كنيد امسال يا الان چي ميخريد

reza.e
01-03-2010, 18:28
من فکر میکنم که در مقاطع زمانی مختلف نوکیا گوشی های خوبی به باازار ارائه داده (6600,N95,N73,5700,...) ولی در حل حاضر در بین گوشیهای سیمبین i8910 سامسونگ بهتر به نظر میرسه.
به قول دوست گرامی siavash
من دیگه هیچوقت با تعصب گوشیمو انتخاب نمیکنم و محصولات همه برندهارو در نظر میگیرم و در آخر یکی رو انتخاب میکنم ! نمیخوام به خاطر اسم یه شرکت پولمو هدر بدم !

f.a.r.i
02-03-2010, 08:58
قطعا نوكيا برنده خواهد بود با چيز هايي كه درباره سيمبيان3&4 جديد نوكيا شنيدم
شك نكنيد با اومدن گوشي هاي جديد مجهز به اين سيستم عامل قطعا نوكيا سهم خود را در گوشي هاي هوشمند خود در جهان بالا ميبره
اين سيستم عامل :
مولتي مديايي واقعا كاملي خواهد بود و اينترنت بروزري عالي و برنامه ها و گيم هاي در حد HD
خواهد داشت. كه با امدن خودش همه را شگفت زده خواهد كرد به گفته كارشنسان با امدن اين سيستم عامل سيستم عامل اندريد و مكينتاش اپل روندي بسيار نزولي خواند داشت.
منتظر سيستم عامل ويزه نوكيا باشيد...........

منبع (www.symbian.org)

elvis_123ak
02-03-2010, 16:45
با تشکر از آغا جمال عزیز که همیشه مقاله های hot و جنجالی مینویسه . منم به سامسونگ رای دادم. چون تنوع خیلی بیشتری تو محصولات سامسونگ وجود داره و در هرسیستم عاملی که بخوای گوشیهای خوبی داره ولی نوکیا فقط چسبیده به سیمبین . مثلا من اگه دوست داشته باشم یه گوشی آندرویید داشته باشم و طرفدار نوکیا هم باشم نوکیا این خواسته منو برآورده نکرده پس منم مجبورم با نوکیا (براند خسته کننده) خداحافظی کنم

dgmuhammad
03-03-2010, 17:31
من فکر میکنم که در مقاطع زمانی مختلف نوکیا گوشی های خوبی به باازار ارائه داده (6600,N95,N73,5700,...) ولی در حل حاضر در بین گوشیهای سیمبین i8910 سامسونگ بهتر به نظر میرسه.
به قول دوست گرامی siavash
من دیگه هیچوقت با تعصب گوشیمو انتخاب نمیکنم و محصولات همه برندهارو در نظر میگیرم و در آخر یکی رو انتخاب میکنم ! نمیخوام به خاطر اسم یه شرکت پولمو هدر بدم !
من که پولمو ریختم تو سطل اشغال n96 خریدم اگه رو ( i8910 سامسونگ)به جای سامسونگ نوشته بود نوکیا می خریدمش خیلی گوشی باحالیه زنده بادi8910 نوکیا

hooshyarhadi
05-03-2010, 18:19
با تشکر از آغا جمال عزیز که همیشه مقاله های hot و جنجالی مینویسه . منم به سامسونگ رای دادم. چون تنوع خیلی بیشتری تو محصولات سامسونگ وجود داره و در هرسیستم عاملی که بخوای گوشیهای خوبی داره ولی نوکیا فقط چسبیده به سیمبین . مثلا من اگه دوست داشته باشم یه گوشی آندرویید داشته باشم و طرفدار نوکیا هم باشم نوکیا این خواسته منو برآورده نکرده پس منم مجبورم با نوکیا (براند خسته کننده) خداحافظی کنم
اما خودمونیم با اینکه کلی سیستم عامل اومده . خوده
شما هم چسبیدین به سیمبیان در ضمن اگه 8910 سیمبیان
نداشت خیلی موفق نمیشد:4::4:

elvis_123ak
08-03-2010, 09:29
اما خودمونیم با اینکه کلی سیستم عامل اومده . خوده
شما هم چسبیدین به سیمبیان در ضمن اگه 8910 سیمبیان
نداشت خیلی موفق نمیشد:4::4:

دوست عزيز هر كسي ممكنه دچار اشتباه بشه منم در انتخاب 8910 بيشتر فيلمبرداريhd ونوع بسيار خوب تاچ وصفحه نمايشش برام مهم بود و سيستم عامل در درجه بعد قرار داشت:30:

*alex
08-03-2010, 11:39
ای بابا بازم بحث نوکیا شد

بعد من اگه حرف بزنم میگن داره یکطرفه پیش میره...

به قول یکی از دوستان خوبه که نوکیا اوله-اگه اول نبود چی میگفتند

خوب همکار گرام : در اون صورت که دیگه اصلا حرف نوکیا رو نمیزدیم ......

همونطور که الان داریم نمیزنیم ( متوجه ای که ؟ )

مقصود اینه که کسی که می خواد گوشی بخره از گوشیش بخواد چه استفاده ای بکنه

من خیلیا رو میشناسم میگن : ما فقط میخوایم زنگ بزنیم با گوشی ( حالا مسیج هم بلد نیستن بدنا...)

خوب با این حال شما بیا تصور کن کدوم برند دیگه ای میتونه تو ir موفق باشه ....

بله دیگه با این اوصاف این افراد میرن سمت نوکیا ( یا میرن نوکیا 1200 میخرن یا نوکیا 12000 میخرن ، یا نوکیا 120000....)

ولی برای کسی که میخواد با گوشیش میل بزنه یا چک کنه یا بره وب گردی

دیگه مدل پایین های نوکیا کفاف این کارو نمیدن

نوکیا اگه این 97 و 5800 که دیگه کاملا جواد شده رو نمیداد بیرون شما میخواستین چی بگین؟

فاتحه سیمبین خیلی وقتاس که خونده شده....

pulp_152
08-03-2010, 15:17
واقعا !

فروش صد هزار گوشی 1200 نوکیا به نظرم به اندازه هزار گوشی اپل ارزش نداره ... چون هم قیمتش 20 برابر هستش هم اینکه اون مشتری که میره گوشی 1 میلیونی میخره بهش اعتماد داره و تکنولوژیش رو باور کرده .. اما کسی که میره یه گوشی 40 تا 100 میگیره براش تکنولوژی مهم نیست فقط میخواد گوشی داشته باشه Glx ]م بدونه مقاوم هستش میره میگیره و براش فرق نمیکنه ...

پس عملا فروش الزاما به معنی بهتر بودن نیست یا بهتر عمل کردن یا قوی تر بودن یا هر چی ..

®.Mahdi
11-03-2010, 20:46
حالا ممو پیش کش!

من هم با این دوست عزیزمون موافقم. هرچند سامسونگ دارم ولی هیچی نوکیا نمیشه:50:

Jamal.M
24-03-2010, 11:00
تو ایران مردم با تعصب بیجایی که به نوکیا دارن سایر برندها و بیشرفتاشون رو اصلا نمیبینن متاسفانه!:17:

در اين مورد با شما موافقم

SAEED.S.i.S
24-03-2010, 11:05
فقط نوکیا حتی اگه پیشرفت نکنه............

Jamal.M
24-03-2010, 13:24
آيا شما محصولات شركتهاي ديگه رو هم امتحان كرديد ؟

teakwon
01-04-2010, 01:58
سلام .من هم فکر میکنم که نوکیا یه چیز دیگه هست.علاوه بر پیشرفته ترین تکنولوژی ها (مثل سیستم عامل سیمبیان) که نوکیا در گوشی هاش به کار می بره که خودش به قدر کافی قابل تحسینه تنوع فراوان در مدلها و قیمت مناسبش نسبت به کیفیت گوشی هاشه که اونو محبوبترین برند در دنیا کرده.:41::41::41::41::41:

masoud54
01-04-2010, 03:19
جدا از قیمت وکارایی nokia بین مردم ما جا افتاده است وخیلی غیر از nokia دیگه گوشی نمیشناسن وکسی غیر از این بخره مسخرش می کنن

H@DI
01-04-2010, 09:44

من فکرکنم شما فقط وفقط ازروی تعصبه که این حرف رو میزنید آدما تواین دوره روزانه به فکر پیشرفت بیشتر هستند پس مگه میشه این حرف رو زد؟
من که میگم کماکان این نوکیا است که برنده است چون هنوزم که هنوزه برندهایی مثل سامسونگ واسه کشور ایران جا نیفتاده میگید چرا؟آخه تو شهر ما یک مغازه پیدا نمیشه که گوشیهای خوب برندهایی مثل سامسونگ یا اپل مثل 8910یا 8510 وآیفونو داشته باشه وفکر کنم فقط 10 درصد مردم این گوشیها رو بشناسند(البته تو شهر خودمون میگم)فقط وفقط نوکیا است من فکرکنم چند سال دیگه زمان میبره تا برند دیگری غیر نوکیا تو ایران سروری کنه......ولی اگه نوکیا کماکان همین راه رو ادامه بده مطمئنا این زمان خیلی کوتاه تر میشه....

pulp_152
01-04-2010, 13:04
به نظر من که خلایق را هر چه لایق /// .. هر کی از هر چی استفاده کنه یا داشته باشه لیاقتش همونه ...

و فکر نمکنم سال اینده سالی غیر نوکیا برای ایران باشه ولی سامسونگ خودش رو بیشتر جا میندازه

saam_available
01-04-2010, 22:27
هیچی نوکیا نمیشه

ساناز
04-04-2010, 12:41
آقا جمال عزیز تو قسمت نظر سنجی پس چرا سونی اریکسون رو لحاظ نکردید؟

www.esi2000
04-04-2010, 15:11
سلام.به نظر من که اصلا نوکیا تکه.و هیچی نوکیا نمیشه.از نظر بازی و برنامه هم که دیگه حرف نداره.

Jamal.M
04-04-2010, 15:45
آقا جمال عزیز تو قسمت نظر سنجی پس چرا سونی اریکسون رو لحاظ نکردید؟

حق با شماست ساناز جان. از مدیر محترم cell phone عزیز خواهش میکنم که سونی اریکسون رو هم به نظر سنجی اضافه کنن

ساناز
05-04-2010, 20:38
ای بابا.هنوز که لحاظ نکردین.اگر نتایج نظر سنجی با اضافه کردن یه گزینه جدید خراب میشه بگید که من همون گزینه دیگر رای بدم.

www.esi2000
05-04-2010, 20:49
سلام.همون جوری که قبلا گفتم نوکیا تکه و تک بودنش نشانه ی تجربه ی بالای این شرکت هستش.

ad3l
05-04-2010, 21:27
واییییییی یعنی apple جایی نداشت اینجا؟
متاسفم واقعا باورم نمیشه هنوز

Jamal.M
05-04-2010, 21:39
واییییییی یعنی apple جایی نداشت اینجا؟
متاسفم واقعا باورم نمیشه هنوز
دوست عزيز اينجا ملاك بيشترين ميزان فروش بود و اپل با محصولات محدودي كه داره نميتونه با نوكيا و سامسونگ و.... رقابت كنه. در ضمن نظر سنجي شامل موارد ديگر هم هست كه ميتونه شامل اپل هم باشه

berabar
06-04-2010, 04:46
منم فكر ميكنم سامسونگ داره از نوكيا جلو ميزنه

ساناز
26-04-2010, 23:23
خوب...من بالاخره وقتی دیدم سونی اریکسون قرار نیست تو نظر سنجی شرکت داده بشه بالاخره شرکت کردم و وقتی نتایج رو دیدم مارس موندم:24:
هیچ کس به ال جی رای نداده بود!:35:
درضمن در اینکه اچ تی سی گوشی های خوب و رده بالایی میزنه شکی نیست ولی آیا ملت گوشی های اچ تی سی رو بیشتر از سونی اریکسون که تو هر رنج قیمتی مدل داره میخرن؟
این سوال رو پرسیدم چون برام جالب بود که اچ تی سی هم جزو گزینه ها بود!

! Just Think
11-05-2010, 16:36
همه این گوشی ها یه طرف اچ تی سی یه طرف حیف که تو ایران مردم با وی مو و گوشی های اچ تی سی خیلی آشنا نیستند وگرنا تا حالا خبری از نوکیا و ال جی و ... نبود

hooshyarhadi
11-05-2010, 17:31
بله دوستان نظرسنجي فوق روي فروش گوشيهاست ونوكيا اعتماد مشتريهاش رو از دست نداده فروش نوكيا توي بازارهاي جهاني هم همينو ميگه

AmirSAMSUNG
27-06-2010, 16:08
با تمام احترامی که به ایرانی ها و هم میهانان عزیز و دوست داشتنی هام قائلم میتونم بگم تقریبا 80 درصدشون (20 درصد کسایی که برای خرید چیزی تحقیق و تفحص میکنن و منبعشون اینترنته) از روی تعصب و صرفا از روی اسم سازنده خرید میکنن بدون اینکه بدونن آیا این جنس نیازهاشون رو براورده میکنه آیا چیزایی که به کارشون میاد رو داره! واسه همینم نظر ایرانیها زیاد نمیتونه نظر علمی به حساب بیاد چون از روی احساس ، تعصب ، چشم و هم چشمی و ... به وجود اومده.

در بیم این برندها نوکیا کاملا قابل احترامه برای قدمتش و تجربش ولی دیگه اینا دلیل برتری نمیشه!

به نظر من الان اچ تی سی و سامسونگ و اپل سردمداران بازار جهانی هستند و هر گوشی ای که معرفی میکنن دنیای موبایل رو تحت تاثیر قرار میده!

به هر حال ما مشتری ها باید دنبال بهترین امکانات با کمترین قیمت باشیم.

Jamal.M
27-06-2010, 23:41
به هر حال ما مشتری ها باید دنبال بهترین امکانات با کمترین قیمت باشیم.

با اين قسمت كاملا موافقم