PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صفحه جدید فیلترینگ = نقض آشکار حقوق کاربران

Milo.Metallboy
16-04-2010, 10:10
از ابتدای سال ۸۹ کاربران ایرانی شاهد تغییراتی در صفحه فیلترینگ بودند، در صفحه جدید علاوه بر نمایش پیامی درباره عدم دسترسی به سایت درخواست شده پیام تبریک سال نو نیز نمایش داده می‌شود و اما مهم‌ترین بخش این صفحه جدید نمایش لینک ده‌ها سایت ایرانی است.

http://www.aftab.ir/articles/computer_internet_infortmation_technology/internet_network/images/35f881b7b6964a00d7eb0e6f707e27c7.jpg

به نظر می‌رسد که طراحان صفحه جدید فیلترینگ به نوعی قصد حمایت از سایت‌های ایرانی را دارند و احتمالا قصد دارند که کاربر ایرانی را که به دلیلی قصد مشاهده سایتی .......... شده را داشته دعوت به استفاده از سایت‌های مفید ایرانی کنند. اما آنچه در صفحه جدید فیلترینگ صورت گرفته است به دلایلی که در ادامه اشاره خواهد شد به نوعی حقوق کاربران و مدیران سایت‌های ایرانی را نقض کرده است.

با یک مثال موضوع را آغاز میکنم :

در سپتامبر ۲۰۰۳ شرکت خصوصی VeriSign که اپراتور و پیمانکار ثبت دامنه‌های com. , .net است تلاش کرد تا به جای درخواست‌های کاربران برای مشاهده دامنه‌هایی که هنوز ثبت نشده بودند ایشان را به پورتال خود به نام Site Finder راهنمایی کند و فهرستی از سایت‌های مشابه و فعال را به کاربر نمایش می‌داد.

این مسئله خیلی زود باعث واکنش آیکان (ICANN ) شد و VeriSign مجبور شد در فاصله کوتاهی این سرویس خود را غیرفعال کند.

اگرچه شاید ایده VeriSign مورد پسند برخی کاربران نیز واقع شد اما مشخص است که همانطور که آیکان نیز واکنش نشان داد حقوق کلی کاربران و مفاهیم اولیه اینترنت را نقض می‌کند.

<<< نمایش یک سایت یا صفحه‌ای از یک سایت به جای درخواست کاربر برای مشاهده سایتی دیگر نقض حقوق کاربر است. البته طبیعی است که شرکت‌های سرویس دهنده می‌توانند براساس قوانین دسترسی کاربران را به یک سایت را مسدود کنند اما این حق را ندارند که سایت دیگری را به جای سایت درخواستی کاربر نمایش دهند.:32:

نمایش صفحه‌ای که بیشتر شبیه یک پورتال است به جای پیام مسدود بودن یک آدرس عملا تغییر در ماهیت و محتوای درخواستی کاربر است.:55:

در نظر بگیرید که می‌توان با همین استدلال در فردا روزی مثلا در پاسخ به درخواست کاربری برای دیدن گوگل یک سایت وطنی نمایش داده شود که مطمئناً این قضیه بر خلاف قوانین آیکان است.

اگر فرض کنیم که سیاستی که باعث طراحی صفحه جدید فیلترینگ شده است حمایت از سایت‌های ایرانی است عملا نمایش صفحه‌ای با چند لینک محدود از سایت‌های ایرانی عملا دخالت آشکار دولت در رقابت سالم سایت‌ها در جذب کاربر است.

توجه کنید که مشخص نیست که سایت‌های لینک شده در این صفحه (که دو سایت نگارنده مطلب نیز در بین آنهاست) بر چه اساسی انتخاب و براساس چه معیاری رتبه‌بندی شده و در فهرست سایت‌ها نمایش داده می‌شوند.:45:

آیا از محتوای صفحه اینگونه برداشت نمی‌شود که دولت تلاش دارد که کاربران را تشویق به استفاده از سایت‌هایی ایرانی اما با سلیقه خود کند؟

اینجا دیگر مفهوم حمایت از سایت‌های ایرانی در برابر سایت‌های خارجی یا سایت‌های ایرانی با سوءنیت نیست بلکه حقوق یک سایت ایرانی دیگر نقض می‌شود. نمایش یک پورتال به جای پیام مسدودسازی می‌تواند بدعتی باشد که شرکت‌های سرویس دهنده اینترنت آن را به شکلی دیگر دنبال کنند.

---------------------------------------------------
بر گرفته از : علیرضا شیرازی
مدیر سایت بلاگفا

behzad741258
16-04-2010, 10:19
به شدت با حرفات یا حرفهاش موافقم :022::022:
روز اول که اونو دیدم تعجب کردم :39::39:
به نظر خودم یه جور تبلیغات به سبک جدید و پایمال کردن حقوق دیگر سایتهاست :45:

ولی در کل :32::32:

mohammad6212
16-04-2010, 10:33
جریان همونه که قدیمیا گفتن : سالی که نکوست از بهارش پیداست

Milo.Metallboy
16-04-2010, 10:37
دقیقا حق با شماست بهزاد جان
حتی در ادامه مطالبش هم ذکر میکنه که :
همانطور که شاهد هستیم در موارد متعددی سایت‌های ایرانی حال به دلایل اشتباهات کوچک و یا در شرایط خاص بصورت موقت .......... شده‌اند. مدیران بسیاری از این سایت‌ها پیگیری‌های لازم را به عمل آورده و سایت ایشان پس از مدتی مجددا باز شده است.

حال فرض کنید که یک سرویس وبلاگ، سایت شبکه اجتماعی یا حتی یک سایت خبری یا جست‌وجوگر که مدتی فعالیت کرده و کاربرانی را جذب کرده است به دلایلی به صورت موقت مسدود می‌شود در این شرایط و با توجه به صفحه جدید فیلترینگ عملا کاربران این سایت به سمت سایت‌های جایگزین که در صفحه فیلترینگ به آن اشاره شده روانه خواهند شد و سایت .......... شده نه تنها برای مدتی از بازدیدکنندگان و کاربران خود محروم می‌شود بلکه آنها را به سایت رقیب خود واگذار می‌کند!

اینجا دیگر مفهوم حمایت از سایت‌های ایرانی در برابر سایت‌های خارجی یا سایت‌های ایرانی با سوءنیت نیست بلکه حقوق یک سایت ایرانی دیگر نقض می‌شود. نمایش یک پورتال به جای پیام مسدودسازی می‌تواند بدعتی باشد که شرکت‌های سرویس دهنده اینترنت آن را به شکلی دیگر دنبال کنند.

قابل تصور است که وقتی دولت به جای پیام آگاه‌سازی از مسدود بودن دسترسی به یک سایت مجموعه از لینک یا حتی سایت پورتال خود را تبلیغ می‌کند چرا سرویس دهندگان اینترنت بخصوص در بخش خصوصی از این صفجه (که همه ما می‌دانیم از بازدید بالایی برخوردار است) استفاده نکنند؟ چه جایی بهتر برای تبلیغ خدمات و یا سایت‌های پیاده‌سازی شده توسط این شرکت‌ها!

سرویس دهنده مخالفت کند و آیا دولت که خود چنین کرده این توانایی را خواهد داشت؟

AmirOmidvar
16-04-2010, 10:57
سلام.
این صفحه ای که شما میگید رو چرا پس من نمیبینم؟!

میشه یه اسکرین شات واضح ازش بذارید ببینیم چه سایتهایی رو پیشنهاد کرده؟

در ضمن خیلی ممنون از مقالتون.

موفق باشید.

RASOOL
16-04-2010, 11:05
سلام.

موفق باشید.

احتمالا شما چون با فیل+تر+شکن وارد میشید متوجه سایت های فیل+تر شده نیستید.

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=378068&stc=1&d=1271405128

ALFEX
16-04-2010, 11:12
سلام.

موفق باشید.

شاید شما از ............. شکن استفاده می کنید!!!!

اینم عکس

MaKenZi
16-04-2010, 11:14
عکس رو ضمیمه کردم.

احتمالا بعد از همین صحبت های مسئول بلاگ-فا اسم لینک این سایت هم اضافه شده تا :32:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=378070&stc=1&d=1271405752

ماشا الله دوستان هم عکس رو گذاشتند.خواستم حذفش کنم.بعد گفتم 3 نفر دلیلش محکم تر میشه.

aminstedio
16-04-2010, 11:36
خوشحالم که هنوز ... مثل یه مرد کار میکنه
از اینترنت ایران یا همون .......... نت نمیشه استفاده کرد حالا این رو هم در نظر بگیرید که ip ایرانیها ..... شده حتی ثبت نام توی ovi هم با ... فقط میشه !
دیگه سایتی نیست که برای ip ایران کار بده
مطمئن باشید با تمام شدن دوره ریاست جمهوری این آقا تغییرات اصاصی در صفحه فیلترینگ ایجاد میشه ! البته به شرطی که رئیس جمهور بعدی از کابینه این آقا زاده نباشه!

aminstedio
16-04-2010, 11:38
راستی یه نگاه به سایتهای معرفی شده برای بخش اخبار بزنید!!!! تابلو ست....

AmirOmidvar
16-04-2010, 11:39
احتمالا شما چون با فیل+تر+شکن وارد میشید متوجه سایت های فیل+تر شده نیستید.

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=378068&stc=1&d=1271405128

شاید شما از ............. شکن استفاده می کنید!!!!

اینم عکس

نه بابا دیگه انقدر هم گیچ نیستم که!!!

ظاهرا این آی اس پ یما هنوز بحث قیلترینگش قدیمیه! خیلی از سایتها که همه جا قیلتره اینجا بازه! سایتهایی هم که قیلتره هنوز داره از همون اخطار قدیمی استفاده میکنه! (عکس رو ضمیمه کردم)

این تارنما رو دیگه کی از خودش در آورده؟ کلی خندیدم! تارنما!!!

راستی چرا موبایلستان توی لینکاشون نیست؟ :003:

بهرحال دست شما درد نکنه که نه یکی! نه دو تا ! بلکه سه تا عکس گذاشتید، اونهم در زمانی کمتر از 18 دقیقه! :merci:

موفق باشید.

RASOOL
16-04-2010, 11:47
نه بابا دیگه انقدر هم گیچ نیستم که!!!

نه بابا!
خدای نکردی قصد همچین جسارتی نداشتم و فکر نمی کردم واسه شما همون قدیمیه باشه.گفتم شاید چون همیشه با فیل*ترشکن میاید تا حالا ندیدید.:4:

Milo.Metallboy
16-04-2010, 11:48
احتمالا بعد از همین صحبت های مسئول بلاگ-فا اسم لینک این سایت هم اضافه شده
خیر دوست عزیزم اینطور نیست

در سخن پایانی نویسنده اینطور مینویسه : در نهایت آنکه به عنوان مدیر دو سایت مطرح ایرانی که حداقل در صفحه جدید فیلترینگ به آنها اشاره شده است معتقدم صفحه فیلترینگ جایی برای حمایت از سایت‌های ایرانی نیست، تجربه چند ساله نشان داده است سایت‌های ایرانی حتی نیازی به چنین حمایت‌هایی ندارند و معتقدم عدم دخالت دولت در رقابت سالم بین سایت‌های ایرانی خود بالاتر از هر حمایت دیگری است.

MFA
16-04-2010, 11:53
دلیل تغییر چهره‌ی صفحه فیلترینگ چه بود؟
.
.
.
حسن کریمی - مدیر کل مهندسی عملیات و هماهنگی شبکه دیتا شرکت ارتباطات زیرساخت - با بیان این مطلب گفت: درواقع مرجع تصمیم‌گیرنده در زمینه فیلترینگ این کار گروه است و ما مجری مصوبات آن هستیم.

او ادامه داد: در برخی کشورها صفحه فیلترینگ به صورت هوشمند است، یعنی اگر کاربری به سایتی مراجعه کند که فیلـتر شده باشد، صفحه به‌صورت هوشمند نیاز کاربر و عبارت و موضوع مورد جست‌وجوی کاربر را تشخیص داده و لینک‌های مجاز مرتبط را در اختیارش قرار می‌دهد.

وی گفت: به عنوان مثال اگر کاربر به سایتی خبری، یا سایت یا وبلاگی که مثلا با موضوع خانواده مرتبط است، مراجعه کند صفحه فیلترینگ هوشمند، موضوع را تشخیص داده و سایت‌ها و لینک‌های مرتبط خبری یا خانواده را در اختیار کاربر
می‌گذارد، تا کاربر بتواند از آن استفاده کند
.
.
.

منبع (http://www.medianews.ir/fa/2010/04/08/filtering.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+medianews_ir+%28MediaNews.ir% 29)

Milo.Metallboy
16-04-2010, 12:00
وی گفت: به عنوان مثال اگر کاربر به سایتی خبری، یا سایت یا وبلاگی که مثلا با موضوع خانواده مرتبط است، مراجعه کند صفحه فیلترینگ هوشمند، موضوع را تشخیص داده و سایت‌ها و لینک‌های مرتبط خبری یا خانواده را در اختیار کاربر
>>>

نمایش صفحه‌ای که بیشتر شبیه یک پورتال است به جای پیام مسدود بودن یک آدرس عملا تغییر در ماهیت و محتوای درخواستی کاربر است.

behzad741258
16-04-2010, 12:07
دلیل تغییر چهره‌ی صفحه فیلترینگ

او ادامه داد: در برخی کشورها صفحه فیلترینگ به صورت هوشمند است، یعنی اگر کاربری به سایتی مراجعه کند که فیلـتر شده باشد، صفحه به‌صورت هوشمند نیاز کاربر و عبارت و موضوع مورد جست‌وجوی کاربر را تشخیص داده و لینک‌های مجاز مرتبط را در اختیارش قرار می‌دهد.

.
.
.

منبع (http://www.medianews.ir/fa/2010/04/08/filtering.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=feed%3a+medianews_ir+%28medianews.ir% 29)

محمد جون مگه در برخی کشور ها ف یلتری نگ به این ششدت هم هست

Milo.Metallboy
16-04-2010, 12:10
آقا بهزاد بله هست
حتی بدتر از اینجا
نمونش اما خیلی کم هست
شاید ما دومین باشیم ولی اولیش چین هست که متاسفانه از ما پیشی گرفته !!!

DSLR
16-04-2010, 12:19
خود هیتلرینگ یه نوع نقض هست
حالا اینم روش
این همه نقض شد چه اتفاقی افتاد

MaKenZi
16-04-2010, 13:06

.
.
.
حسن کریمی - مدیر کل مهندسی عملیات و هماهنگی شبکه دیتا شرکت ارتباطات زیرساخت - با بیان این مطلب گفت: درواقع مرجع تصمیم‌گیرنده در زمینه فیلترینگ این کار گروه است و ما مجری مصوبات آن هستیم.

.
.
.

منبع (http://www.medianews.ir/fa/2010/04/08/filtering.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=feed%3a+medianews_ir+%28medianews.ir% 29)
البته این که از نوشته ی محمد جان نقل قول کردم منظورم فقط نوشته ی متن هست.

این حرف درست تا زمانی که مثلا:

من میام سرچ میکنم . حل مشکلات جن++س=ی
بعد شما سایت هایی رو که مجاز هست و در این زمینه هست و داریم به من نشون بدی.نه بیای بجاش

سایت 118 و حوزه و آرشیو صدا و سیما و خ-بر گذاری های ج-ن-اح خودتو به من بدی.

بخاطر پست پایینی محمد جان اصلاحش میکنم.
آدم اح+م+ق (ببخشید چشام رو خون گرفته:4:): به هر حال گفته در کشورهای دیگه.ولی وقتی این صفحه داره میاد یعنی سیستم پیشرفته ای که میگه همینه.و در اینجا منظور کشورمون.چیزی که یه بار تغییر کنه بعید به نظر میاد دوباره خیلی زود تغییر کنه: به عنوان مثال اگر کاربر به سایتی خبری، یا سایت یا وبلاگی که مثلا با موضوع خانواده مرتبط است، مراجعه کند صفحه فیلترینگ هوشمند، موضوع را تشخیص داده و سایت‌ها و لینک‌های مرتبط خبری یا خانواده را در اختیار کاربر می‌گذارد، تا کاربر بتواند از آن استفاده کند و مطمئن باشید اصلا اهمیتی به کاربرا نمیدن که بیان به فکر همچنین صفحه ای باشن.

وقتی مسئولیت های ح+ک+و+م+ت+ی ضابط+ه ای بین آدم ها پخش بشه همینه دیگه.به طرف بگی وصل شو به اینترنت نمیتونه بعد اومده جزو کار گروه فیلترینگ شده.

خدااااااااااااا

اگر ما میتونستیم چنین صفحه ای اینقدر هوشمند بسازیم که میومدیم موتور جستجوی گوگل رو میساختیم اسمشم میزاشتیم همت مضاعف
--------------------------------------------------------------------------------------
بنده رعایت حقوق فردی غرب رو به تمدن شرق(هر چند این 2 موضوع ربطی به هم نداره ولی بعضی ها میان ربطش میدن.چون تمدن داریم دیگه آزادی نمیخوایم.)
ترجیح میدم در این زمینه.

بعنی چون کشور بر مبنای فرهنگ هست.در ابتدای سایت ذکر شده که اگر بالای 18 سال هستید وارد بشید در غیر اینصورت خیر.

امیدوارم تاپیک منحرف نشه.

MFA
16-04-2010, 13:22
آدم اح+م+ق (ببخشید چشام رو خون گرفته:4:) تو خودت هنوز این صفحه رو ندیدی اومدی میگی :به عنوان مثال اگر کاربر به سایتی خبری، یا سایت یا وبلاگی که مثلا با موضوع خانواده مرتبط است، مراجعه کند صفحه فیلترینگ هوشمند، موضوع را تشخیص داده و سایت‌ها و لینک‌های مرتبط خبری یا خانواده را در اختیار کاربر

می‌گذارد، تا کاربر بتواند از آن استفاده کند[color=#ff0000]

ممنون محسن جان
ولی اون که نگفته سیستم فـیلترینگ ما اینجوریه ، داره واسه همون فیلـرینگ کشور های دیگه مثال میزنه.
میگه سیستم اونا اینجوریه اینم مثالش....همین

اگه سیستم فـیلترینگ ما هم مثه اونا بشه بهتره
اینجوری چیزی به کسی تحمیل نشده

Monk
16-04-2010, 13:31
:33::33:

reza_rose
16-04-2010, 13:33
دوستان فقط کشورهای مثل کره شمالی و چین هستن و بعضی کشورهای عقب مونده هستن که اینطوری هستن!
تو کشورای متمدن!نیازی به .......... نیست!اول سوال میشه که بالای 18 هستین وارد میشین یا نه!
:45:اینجا اومدن خیلی سایتها مثل یوتیو_ب و فیس.....رو بستن!خوب این دقیقا نشون میده که ما چقدر عقب مونده هستیم و اجازه استفاده از سایت هام باید توسظ اقایون داده بشه!
کشورایی مثل استرالیا هم هستن که اگه بخوان میتونن فیلترینگ خونگی داشته باشن اونم بنا به درخواست!!
اینجا وی پی n شده روشی برای فرار از فیل+ت+ر
اونجا روشی برای اتصالی با امنیتی بیشتر و...............
انگار مردم و فهم و شعور ندارن که تصمیم بگیرن کدوم سایت رو باید ببینن کدوم رو نه!:103:

reza_rose
16-04-2010, 13:36
دوستان فقط کشورهای مثل کره شمالی و چین هستن و بعضی کشورهای عقب مونده هستن که اینطوری هستن!
تو کشورای متمدن!نیازی به .......... نیست!اول سوال میشه که بالای 18 هستین وارد میشین یا نه!
:45:اینجا اومدن خیلی سایتها مثل یوتیو_ب و فیس.....رو بستن!خوب این دقیقا نشون میده که ما چقدر عقب مونده هستیم و اجازه استفاده از سایت هام باید توسظ اقایون داده بشه!
کشورایی مثل استرالیا هم هستن که اگه بخوان میتونن فیلترینگ خونگی داشته باشن اونم بنا به درخواست!!
اینجا وی پی n شده روشی برای فرار از فیل+ت+ر
اونجا روشی برای اتصالی با امنیتی بیشتر و...............
انگار مردم و فهم و شعور ندارن که تصمیم بگیرن کدوم سایت رو باید ببینن کدوم رو نه!:103:

ARCHER
16-04-2010, 13:50
با این کارا مردم بیشتر به سمت هیلترینگ میرن نمونش خود من که تا 2 ماه پیش می ترسیدم ازش استفاده کنم
گوناگون مثل اینکه هنوز جمع نشده!!!

saeedfm
16-04-2010, 14:13
دوست عزیز این صفحه لینک ها رو بیدلیل نمیاره چون آدرس ها یا لینک هایی که میخواهید بروید در بیشتر موارد غیر اخلاقی هست .در کل وقتی شما خودتون رو نمی تونید کنترل کنید باید یکی شمارو کنترل کنه اگر اینجوری نباشه چیمیشه میشه جنگل وقتی هم نمیره تو اون سایت ها شعار نقض آشکار حقوق کاربران رو سلاح خود قرار میدهید .
به امید روزی که او بیاید

DarKnight
16-04-2010, 14:15
.
.
.

.
.
.

او همچنین ادامه داد : ما چون حال همچین کاری رو نداشتیم یک صفحه ثابت گذاشتیم ! :4:

MaKenZi
16-04-2010, 14:24
دوست عزیز این صفحه لینک ها رو بیدلیل نمیاره چون آدرس ها یا لینک هایی که میخواهید بروید در بیشتر موارد غیر اخلاقی هست .در کل وقتی شما خودتون رو نمی تونید کنترل کنید باید یکی شمارو کنترل کنه اگر اینجوری نباشه چیمیشه میشه جنگل وقتی هم نمیره تو اون سایت ها شعار نقض آشکار حقوق کاربران رو سلاح خود قرار میدهید .
به امید روزی که او بیاید
دوست عزیز منظورتون از جنگل این نیست که ما حیوونیم؟؟؟

بنده نمیخوام این تاپیک رو منحرف کنم.ولی مسائل جن=سی به نظرتون غیر اخلاقی هست.اگر هست چرا همه ی آدمها دارن.

مسائل جن==سی محدود به چیزی که شما فکر میکنید نیست.در غیر اونصورت بجای این کلمه میگفتم پو==رن==و/

90 درصد طلاق ها بدلیل نداشتن اطلاعات در زمینه ی مسائل جن--سی هست.که ظاهرا این مسائل غیر اخلاقی هست و استغفر الله خدا حواسش نبوده و این مسائل رو در انسان قرار داده.

در ضمن این جملتون به امید روزی که او بیاید ربطی به مبحث تاپیک نداره.

دوستان خواهش میکنم.فقط در مورد موضوع تاپیک نظر بدید و از دادن نظر در سایر موارد و موضوعات خودداری کنید.
و قدری هم در بیان نظرات شخصی حرمت ها رو حفظ کنید و مسائل مختلف رو ترکیب نکنید.

DarKnight
16-04-2010, 14:33
به امید روزی که او بیاید

اگر یک تعریفی هم از حریم شخصی ارائه کنید من ممنون میشم .

ARCHER
16-04-2010, 14:49
به امید روزی که او بیاید

دوست عزیز منظورتون از جنگل این نیست که ما حیوونیم؟؟؟

بنده نمیخوام این تاپیک رو منحرف کنم.ولی مسائل جن=سی به نظرتون غیر اخلاقی هست.اگر هست چرا همه ی آدمها دارن.

مسائل جن==سی محدود به چیزی که شما فکر میکنید نیست.در غیر اونصورت بجای این کلمه میگفتم پو==رن==و/

90 درصد طلاق ها بدلیل نداشتن اطلاعات در زمینه ی مسائل جن--سی هست.که ظاهرا این مسائل غیر اخلاقی هست و استغفر الله خدا حواسش نبوده و این مسائل رو در انسان قرار داده.

در ضمن این جملتون به امید روزی که او بیاید ربطی به مبحث تاپیک نداره.

دوستان خواهش میکنم.فقط در مورد موضوع تاپیک نظر بدید و دادن نظر در سایر موارد و موضوعات خودداری کنید.
و قدری هم در بیان نظرات شخصی حرمت ها رو حفظ کنید و مسائل مختلف رو ترکیب نکنید.

اگر یک تعریفی هم از حریم شخصی ارائه کنید من ممنون میشم .

چرا خود بچه ها تاپیک رو منحرف می کنن. بحت این نیست که ما چه چیزی اصلا سرچ می کنیم بحث اینه که چرا چیزی که نمی خواهیم را برای ما قرار میدن. و گرنه کسی از نمایش هیلترنگ قبلی ایراد نگرفت

MFA
16-04-2010, 14:51
بچه ها خواهشاً دعوا نکنید

منطقی باشید
ممنون

Milo.Metallboy
16-04-2010, 15:12
درسته بچه ها
این تاپیک میتونه روزها به کارش ادامه بده و در آرامش بر طبق موضوع اصلی با هم بحث کنیم
نمیدونم چرا دوباره دارن برادرانتاپیک رو منحرف میکنن ؟

به امید روزی که او بیاید این یعنی چی؟ مگه بحث سره ظهور آقا بود که میاین و همچین حرفی میزنین
کاملا مشخص هست که به اصول فروم و آداب بحث و گفتگو اعتقاد ندارید و فقط از اصول کلی : مرغ 1پا داره پیروی میکنین

این تاپیک سیاسی نیست
این نامه رو شخص بزرگی نوشته و در جامعه هم منتشر شده

AmirOmidvar
16-04-2010, 19:11
خوب دوباره سلام!

از نظر من که قیلترینگ کار درستی هست (البته قیلترینگ سایتهای ضد اخلاقی یا به قول دوستمون پو.ر.ن -) نه قیلترینگ به این گستردگی!

اگه یکم دقت کنید، میبینید کسانی که بخواند خیلی راحت میتونند قیلتر رو دور بزنند و انواع اقسام نرم افزار و سایت و ... برای اینکار وجود داره. اما واسه چی میگم قیلترینگ کار درستیه؟ واسه خانواده هایی که نمیتونند بچه ها رو دائم کنترل کنند، و بعضا بچه های کم سن و سال، بدون اطلاع والدینشون همینطوری چرخ بیهوده و مخرب میزنند توی نت. قیلتر برای اونها و کمک به والدین واقعا عالیه! که دیگه الان اکثر کشورها هم دارند این کار قیلتر رو انجام میدند (البته نه به این شکل ما، بلکه با تولید و عرضه دستگاههایی به خانواده ها، یعنی خانواده ها خودشون بنا به درخواست خودشون اینترنتشون رو از این جور مسائل قیلتر میکنند)

اما بحث این تاپیک همونطور که دوستان و استادان عزیز هم گفتند، اصلا این مسئله ای که من گفتم نیست!
بحث اینه که وقتی کاربر یه سایت یا آدرسی که قیلتر هست رو فراخوان میکنه، صفحه ای براش میاد که توش پیشنهادهای دیگه بهش شده! (بدون هیچ مبنا و اساسی و رتبه بندی و ... و فقط سلیقه ای)
یعنی مثلا شما مرسدس بنز میخوای! بهت میگند بیا این پیکان هست جایگزینش! سوار اون شو!!!
این در واقع به این معنی هست که سلیقه خودشون رو به شما تحمیل کردند و موضوع نقض حقوق کاربر که استارتر تاپیک به اون اشاره کرد، این هست! نه مسئله اصل قیلترینگ. که به اشتباه تاپیک به این موضوع منحرف شد.

من با نظر نویسنده و استارتر تاپیک در این ضمینه موافقم، که این کار یک نوع تحمیل سلیقه و کنترل ذهن مخاطب هست و نقض آشکار حقوق استفاده کننده حساب میشه.

مگر اینکه یه کارهایی رو انجام بدند، اونهم اینه که تمامی سایتها (تکرار میکنم تمامی سایتها) ایرانی رو لیست و موضوع بندی کنند، و به شیوه ای عادلانه اونها رو رتبه بندی کنند (مثلا بر اساس تعداد بازدید در روز). و همه رو در اختیار کاربر قرار دهند! اونهم نه به این صورت ناخواسته، بلکه در صفحه اخطار قیلترینگ، فقط یک عبارت باشه، به این مضمون که "برای دیدن لیست سایتهای ایرانی روی لینک زیر کلیک کنید" که کاربر در صورت خواست خودش وارد اون صفحه بشه! و صفحه بصورت ناخواسته برای اون باز نشه که اینکار (بازشدن ناخواسته لیست سایتها) نوعی توهین به شعور کاربره.
اما چون اینکار از اینها بر نمیاد! (لیست کردن اینهمه سایت و وبلاگ و ... ایرانی و مخصوصا رتبه بندی عادلانه اونها) پس بهترین کار اینه که دخالت نکنند! و بذارند رقابت سالم باشه و هواداری نکنند از سایت های مورد نظر و سلیقه خودشون.

بهرحال این نظر من بود! اصراری ندارم که کامل درست میگم.
اما همونطور که چند تا از دوستان هم گفتند، بهتره پیرامون همین مسئله بحث بشه، و تاپیک رو بیخود به انحراف نکشونیم!

موفق باشید.

penguinsjr
16-04-2010, 19:31
به قول یکی از دوستان هیسسسسس
شما نون خودتون رو بخورید و بگذارید ... به جای شما ....

adk_1100
16-04-2010, 19:33
:atten:
درسته بچه ها
این تاپیک میتونه روزها به کارش ادامه بده و در آرامش بر طبق موضوع اصلی با هم بحث کنیم
نمیدونم چرا دوباره دارن برادرانتاپیک رو منحرف میکنن ؟
این یعنی چی؟ مگه بحث سره ظهور آقا بود که میاین و همچین حرفی میزنین
کاملا مشخص هست که به اصول فروم و آداب بحث و گفتگو اعتقاد ندارید و فقط از اصول کلی : مرغ 1پا داره پیروی میکنین

این تاپیک سیاسی نیست
این نامه رو شخص بزرگی نوشته و در جامعه هم منتشر شده

mohammad=ali
16-04-2010, 19:52
آزاد گذاشتن سایت ها مخرب مثل ارائه دادن آنهاست ...
منظور از سایت مخرب فقط سایت های س.. نیست , این سایت ها شاید 20 تا 30 درصد سایت های مخرب رو تشکیل بدن ...
همه که مثل شما قوی النفس نیستند که اختیارشون دست خودشون باشه ...
بعدشم با یه چرخ تو اینترنت میتونید تا دلتون میخواد .......... شکن پیدا کنید , دیگه پای خودتونه ...

LorD MysteriouS
16-04-2010, 20:02
ولله این گونه هیلترینک واقعا زشته
هرچند کلی برنامه هست ولی اینگونه تحمیل عقاید هم واقعا خلاف قانون و شریعت و اخلاقه
پدر و مادری هم که نگرانند میتونند از فیــــلتر خانوگی استفاده کنند (مطمئن باشید برای این کار بیشتر برنامه هست)
بدتر از همه این هیلترینگ هوشمندشونه که ماشالله ادم احمق هم اگه بزارن دقیق تر کار میکنه

Milo.Metallboy
16-04-2010, 21:14
آزاد گذاشتن سایت ها مخرب مثل ارائه دادن آنهاست ...
این رو بر چه اساس میگید ؟ این چه طرز فکری هست و چطور اون رو توجیه میکنین؟
مگه خدا به آدم عقل نداده که فکر کنه ؟
شاید منه نوعی دلم بخواد برم جهنم و این شمای نوعی نیستین که باید من رو زوری بکنین بهشت درسته ؟؟؟
و در کل این منطق که شما باید بری تو سایتی که من میگم خیلی ابتدایی و احمقانه هست و تناقض با تمامی قوانین حقوق بشر داره و اصلا خلاف انسانیت هست

همه که مثل شما قوی النفس نیستند که اختیارشون دست خودشون باشه ...

یعنی شما به اصول و بنیان انسان بودن و قدرت اختیار اعتقاد ندارین ؟
مگه میشه انسانیاختیارش دست خودش نباشه ؟

!Cell Phone
16-04-2010, 21:44
تاپیک به 1001 دلیل قفل شد/