PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش استخراج برنامه از مارکت اندروید و یا برنامه های از پیش نصب شده

Monk
27-04-2010, 20:48
برای اینکار بایستی گوشی شما روت شده باشد. روش روت گوشی های مختلف را در همین فروم می توانید پیدا کنید.
با اینکار شما می توانید فایل های نصب را استخراج کرده و بعدا به دو منظور استفاده کنید:
1. پس از تعویض رام می توانید بدون جستجو مجدد در مارکت برنامه را نصب کنید.
2. در صورتی که در خارج از کشور هستید برنامه های مفید مارکت را دانلود کرده و در همین تاپیک برای ایرانیان معرفی کنید.

روش کار:
1. ابتدا برنامه Astro file manager رو نصب کنید.
2. برنامه را اجرا کرده و به قسمت installed application list برید.
3. حالا برنامه های مد نظرتونو انتخاب کنید و بر روی بک آپ تپ کنید.

4. حالا از Backed up apps فایل های apk رو به مموری یا پی سی کپی کنید.

منبع handheldusers

ehsan2004
06-08-2010, 11:07
با سلام خدمت دوستان این دفعه یه روش بسیار کارآمد و خوب برای برداشتن برنامه های بعد از دانلود از مارکت میگم .....

برنامه های قفل شده برنامه هایی هستند که نمیشه با آموزش قبلی ازشون بکاپ گرفت مثله برنامه های پولی و برنامه های خاص دیگه....

دقت کنین که من این روش را خودم پیدا کردم و این روش برای برنامه های پولی هم جواب میده:

1.در ابتدا باید بگم برای این روش گوشی حتما باید روت شده باشه و تنها فایل منیجر Root explorer برای این کار کارآمد هست

2. این روش برای تمام برنامه های دانلودی از اندروید جواب میده چه برنامه های قفل شده و چه برنامه های عادی پس با این روش دیگر نیازی نیست هر کسی برنامه ها را دانلود کنه...

3. این روش بدون برنامه هست مثله تمام آموزش های قبلی من پس بدونین خیلی راحت هست و این از ویژگی های اندروید هست وگرنه در سیستم عامل های دیگه مثله سیمبیان و ویندوز امکان پذیر نیست پس قدر اندروید را بدونین که متن باز هست...

خوب حالا بریم سر آموزش کار:

1.فایل منیجر Roote explorer را دانلود کنین و مطمئن باشین که گوشیتون روت شده هست

2. با این منیجر به مسیر روبرو برین:data/app

نکته 1:خوب دقت کنین که این مسیر داخل مموری نیست و اولین صفحه ای هست که همه فایلهای گوشی را نشون میده اعم از مموری و رام گوشی

نکته 2: برای اینکه بفهمین که درست اومدین اینو بدونین که اگه صفحه اول باشین این منیجر با زدن بک میگه که اگه یه بار دیگه بک بزنین از برنامه خارج میشین پس اگر در داخل فایلهای دیگه بودین بک بزنین تا در پایین برنامه به شما بگه که اگه یه بار دیگه بک بزنین از برنامه خارج میشین

3. این مسیری که شما رفتین مسیری هست که برنامه ها در حافظه داخلی گوشی نصب شدن واگه در مموری کارت بود همین مسیر در مموری کارت البته در پارتیشنی که برای همین منظور ساختین هست

4.خوب حالا کافیه بگردین دنبال برنامه ای که میخواین دقت کنین که ممکنه برنامه که شما دارین مثلا اسمش باشه task manager ولی با این اسم نباشه نگران نباشین هر فایلی که این واژه توش بود همون فایل برنامه هست.

5. بعضی مواقع پیش میات (بخصوص در برنام های قفل شده یا پولی) که اسم برنامه توی هیچ فایلی نیست در این مواقع مگران نباشی شما کافیه اسم اون برنامه هایی که نصبدیدن را داشته باشین بعد هر فایلی که زیاد اومد اون فایل همون برنامه قفل شدس.

6. همونطور که دیدن این روش بدون برنامه هست و درضمن شامل برنامه های پولی هم میشه پس با خیال راحت برنامه های را از مارکت دانلود کنین و نگران از بین رفتنشون
نباشی(بخصوص برنامه های پولی که با آموزش های قبلی که دوستان دادن نمیشه ازشون بکاپ گرفت)

7. خوب کار تموم هست و از این آموزش لذت ببرین

8. امیدوارم که دیگه دوستان از برنامه گذاشتن مشکلی نداشته باشین و با این آموزش راحت برنامه ها را در اختیار دوستانتون بزارین...

در مورد این آموزش هر سوالی و مشکلی بود من در خدمتم

فقط بدونین که در اندروید هیچ چیز غیر ممکن نیست...

موفق باشی

چون این آموزش اولین بار هست که داده میشه پس با ذکر منبع و نوسینده کپی برداری بلا مانع هست

LorD MysteriouS
06-08-2010, 14:24
روش سوم هم میتوانید از برنامه هایی مانند
mybackup pro (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=104932&highlight=MyBackup+Pro)
و یا برنامه
titanium backup (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=109843&highlight=Titanium)
استفاده کنید که علاوه بر بک اپ گیری و استخراج برنامه ها میتونند دیتا های برنامه هم بک اپ بگیرند

nasima60
احسان جان عالیه و دقیقا همون چیزیه که من دنبالش بود.حالا سوال من اینه که امکان پاک کردن برنامه های اصلی خود رام رو هم داره؟مثلا من از برنامه های peeb ,facebook,teeter استفاده نمی کنم.میشه اینها رو هم پاک کرد؟اسیبی به رام نمیزه و یه وقتی گوش بالانیاد؟

ehsan2004
احسان جان عالیه و دقیقا همون چیزیه که من دنبالش بود.حالا سوال من اینه که امکان پاک کردن برنامه های اصلی خود رام رو هم داره؟مثلا من از برنامه های peeb ,facebook,teeter استفاده نمی کنم.میشه اینها رو هم پاک کرد؟اسیبی به رام نمیزه و یه وقتی گوش بالانیاد؟

نه اون برنام هایی که توی رام هستند را نمیتونی از طریق گوشی پاک کنی باید قبل از فلش کردن اونا رو اگه خواستی پاک کنی ...

برای این کار باید اون فایل رام را با یه برنامه زیپ بازش کنی بعد به مسیر system/app بری و هر چی خواستی پاک کنی فقط دقت کن که برنامه های اصلی را پاک نکنی و برنامه هایی که اسمشون هست و میدونی که مهم نیستند برای رام مثله ....... یا از این جور برنامه ها را پاک کنی...:df::df:

compmanir
22-11-2010, 08:07
سلام
من گوشیمو توسط UnRevoked 3.21 روت کردم و پس از روت با نرم افزار Root Explorer از توی دایرکتور Data\App یک سری نرم افزارهایی رو که از مارکت توسط قسمت ویدجت دان لود کرده بودم کپی کردم به مموری کارت و همچنین از قسمت System\App هم نرم افزارهای اضافی را که از ابتدا روی گوشی نصب شده بود به مموری کپی کردم ،
اما یک نکته جالب اینکه گوشی من سفارش مصر است(گارانتی یاس) و نرم افزار دیکشنری عربی انگلیسی داره این نرم افزار رو از قسمت system هم فایل Apk و هم فای Odx اون رو پاک کردم و در قسمت data هم همینطور ولی باز هم این نرم افزار در لیست منو هست و اجرا میشه.
کسی میدونه چرا ؟
با تشکر

ehsan2004
23-11-2010, 13:23
سلام
من گوشیمو توسط UnRevoked 3.21 روت کردم و پس از روت با نرم افزار Root Explorer از توی دایرکتور Data\App یک سری نرم افزارهایی رو که از مارکت توسط قسمت ویدجت دان لود کرده بودم کپی کردم به مموری کارت و همچنین از قسمت System\App هم نرم افزارهای اضافی را که از ابتدا روی گوشی نصب شده بود به مموری کپی کردم ،
اما یک نکته جالب اینکه گوشی من سفارش مصر است(گارانتی یاس) و نرم افزار دیکشنری عربی انگلیسی داره این نرم افزار رو از قسمت system هم فایل Apk و هم فای Odx اون رو پاک کردم و در قسمت data هم همینطور ولی باز هم این نرم افزار در لیست منو هست و اجرا میشه.
کسی میدونه چرا ؟
با تشکر

اين برنامه حتما فايل ديتا داره كه چون پاكش نكردين اينطوري شده بهتره كه شكا براي پاك كردن برنامه ها از طريق application manager اول كش را پاك كنين و بعد برنامرو آنيستال كنين...

alexy_xman
26-11-2010, 14:41
من آندروید ام را آپدیت کردم فایل بک آپ ندارام از حالت caygon بیرون امده و یک بر=نامه دیگری شده لطفا راهنمایی کنین به حالت اول برگرده

AramuS
12-01-2011, 17:52
با سلام و تشکر فروان برای این اموزش

من یه سری از برنامه هارو با برنامه App 2 SD pro فرستادم تو مموری کارت ولی تو مموری اصلا فایل data وجود نداره .

لطفا راهنمیی کنید تو کدوم فایل میره ؟

با تشکر

AramuS
13-01-2011, 11:29
لطفا یکی جواب بده:an:

LorD MysteriouS
14-01-2011, 00:29
شما از روش پست اول برید میتونید برنامه ها رو استخراج نمایید

ehsan2004
14-01-2011, 09:49
با سلام و تشکر فروان برای این اموزش

من یه سری از برنامه هارو با برنامه App 2 SD pro فرستادم تو مموری کارت ولی تو مموری اصلا فایل data وجود نداره .

لطفا راهنمیی کنید تو کدوم فایل میره ؟

با تشکر

فایل دیتا وجود نداره برنامه ها با دیتاشون میرن توی پوشه .android_secure که همراه با فایل دیتاشون قرار میگیرین اگه هم مموریتون را پارتیشن بندی کرده باشین میره توی همون پارتیشن توی مسیر دیتا...

راستی برای اینکه بتونین راحت تر برنام ها را استخراج کنین به مموری داخلی منتقل کنین و بعد فایل را بکاپ بگیرین و بعد دوباره به مموری کارت منتقلش کنین..

موفق باشی..

من آندروید ام را آپدیت کردم فایل بک آپ ندارام از حالت caygon بیرون امده و یک بر=نامه دیگری شده لطفا راهنمایی کنین به حالت اول برگرده

آپدیت کردین دیگه رام اصلی میات روش نه رام سیانوژن منظورتون از برنامه چی هست ؟نکنه منظورتون رام هست که شده یه رامه دیگه؟

در هر صورت در بخشتون رام وجود داره و میتونین دوباره نصبش کنین...

sewo_nim
21-01-2011, 23:29
برای اینکار بایستی گوشی شما روت شده باشد. روش روت گوشی های مختلف را در همین فروم می توانید پیدا کنید.
با اینکار شما می توانید فایل های نصب را استخراج کرده و بعدا به دو منظور استفاده کنید:
1. پس از تعویض رام می توانید بدون جستجو مجدد در مارکت برنامه را نصب کنید.
2. در صورتی که در خارج از کشور هستید برنامه های مفید مارکت را دانلود کرده و در همین تاپیک برای ایرانیان معرفی کنید.

روش کار:
1. ابتدا برنامه astro file manager رو نصب کنید.
2. برنامه را اجرا کرده و به قسمت installed application list برید.
3. حالا برنامه های مد نظرتونو انتخاب کنید و بر روی بک آپ تپ کنید.

4. حالا از backed up apps فایل های apk رو به مموری یا پی سی کپی کنید.

منبع handheldusers

سلام

راستش از بخش 2 که گفتی اگه خارج از ایران زندگی میکنید

من خارج از ایران زندگی میکنم
چند بار که نه چندین بار اومدم اینجا یه پست زدم اساتید محترم پست رو حذف کردن میگن تکراریه
یا از قوانین سرپیچی کردید

من فقط تو یه تایپک 3 تا برنامه گذاشتم گفتم این برنامه ها خیلی باحاله اگه خواستید بازم میذارم
یا اگه برنامه ای خواستید به من بگید براتون پیدا میکنم اخه اینجا فیلترو چیلتر نداره

یا یه بار دیگه یه برنامه گذاشتم بدونه عکس بازم تایپک حذف شد

البته ناگفته نمونه که چندین جایه دیگه دیدم که بعضی از دوستان بدونه عکس گذاشنتد

نمیدونم چرا فقط پستهای من حذف میشن
اگه همین الان تو سایت بگردید صدها پست مشابه پیدا میکنید

به هرحال

فکر میکنم که سایت شخصی هستش و صاحبش نمیخواد که من برنامه تو سایت آپلود کنم

شاد باشید

hs_golpa
05-03-2011, 11:09
یه راه حلی که من خودم اجرا کردم استفاده از نرم افزار قدرتمند My Phone Explorer هست. با این نرم افزار در صورتی که امکان دیباگ کردن گوشی را در قسمت تنظیماتش فعال کرده باشید حتی بدون روت کردن گوشی میتونید هر Application ای را از گوشی خارج و یا Install کنید. گوشی من X10 mini Pro و به خوبی جواب گرفتم. از مزیتهای این نرم افزار اینه که با وای فای یا usb به کامپیوتر وصل میشم و کنترل sms و دفترچه تلفن و reminder و خیلی چیزای دیگرو از پشت کامپیوتر محل کارم کنترل و تغییر میدم.اینجوری حساسیت های کار کردن با گوشی را از جلوی چشم همکارام برداشتم:dw::4:

Babaxan7
29-03-2011, 00:55
آیا با این روشها امکان بک آپ گرفتن از سیو گیمها وجود داره یا نه ؟ منظورم اینه که آیا میشه وقتی یه گیمی رو چند مرحله رفتیم و سیو کردیم با این روشها ازش بک آپ گرفت و با تعویض رام دوباره برشون گردوند تویه رام جدید ؟

dr_nima007
19-04-2011, 14:12
آیا با این روشها امکان بک آپ گرفتن از سیو گیمها وجود داره یا نه ؟ منظورم اینه که آیا میشه وقتی یه گیمی رو چند مرحله رفتیم و سیو کردیم با این روشها ازش بک آپ گرفت و با تعویض رام دوباره برشون گردوند تویه رام جدید ؟

:hello:

lich.king
03-05-2011, 12:41
بله با این روش میتونین دیتا ها رو هم بکاپ بگیرین
#3 (http://mobilestan.net/showpost.php?p=1486067&postcount=3)

ساناز
03-05-2011, 14:44
سلام

راستش از بخش 2 که گفتی اگه خارج از ایران زندگی میکنید

من خارج از ایران زندگی میکنم
چند بار که نه چندین بار اومدم اینجا یه پست زدم اساتید محترم پست رو حذف کردن میگن تکراریه
یا از قوانین سرپیچی کردید

من فقط تو یه تایپک 3 تا برنامه گذاشتم گفتم این برنامه ها خیلی باحاله اگه خواستید بازم میذارم
یا اگه برنامه ای خواستید به من بگید براتون پیدا میکنم اخه اینجا فیلترو چیلتر نداره

یا یه بار دیگه یه برنامه گذاشتم بدونه عکس بازم تایپک حذف شد

البته ناگفته نمونه که چندین جایه دیگه دیدم که بعضی از دوستان بدونه عکس گذاشنتد

نمیدونم چرا فقط پستهای من حذف میشن
اگه همین الان تو سایت بگردید صدها پست مشابه پیدا میکنید

به هرحال

فکر میکنم که سایت شخصی هستش و صاحبش نمیخواد که من برنامه تو سایت آپلود کنم

شاد باشید

سلام دوست عزیز.با توجه به اینکه هر فروم برای معرفی برنامه قوانین خاص خودش رو داره این فروم هم مستثنی نیست.قوانین بخش نرم افزار برای معرفی برنامه در امضای من هست و هر تاپیکی که در این چهار چوب زده بشه ماندگاره و حذف نخواهد شد.امیدوارم در معرفی برنامه این قوانین رو مد نظر داشته باشید تا خدای نکرده منجر به پاک شدن نشه که بعد مکدر بشید.پیشاپیش ممنونم و موفق باشید.

ساناز
03-05-2011, 14:46

:hello:

بعضی از بازی ها براشون مشکل پیش میاد و برخی نه.با توجه به اینکه بازی مورد نظر چی باشه حتما قبلش در بخش بازی و سرگرمی بپرسید تا مطمئن عمل کنید ولی در حالت کلی بک آپ از دیتا گرفته میشه.

karimibist
04-06-2011, 07:42
سلام
من برنامه ....... اپلود کردم ولی کار نمیکنه وقتی هم پاکش میکنی نسخه اورجینال گوشی ویدئو ها را نشون نمیده لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

ساناز
04-06-2011, 23:32
دوست عزیز در همون تاپیکی که زدید پاسختون رو کسانی که به گوشی شما وارد هستن میدن...

ساناز
04-06-2011, 23:34
سلام
من برنامه ....... اپلود کردم ولی کار نمیکنه وقتی هم پاکش میکنی نسخه اورجینال گوشی ویدئو ها را نشون نمیده لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

دوست عزیز من اصلا سوالتون رو متوجه نشدم!چه برنامه ای رو نصب کردید؟

apolon005
08-07-2011, 13:39
ساده ترین روش برای استخراج برنامه

با نصب برنامه ضمیمه شده خیلی راحت میتونین هر برنامه ای که روی گوشیتون نصبه رو استخراج کنین
برنامه رو باز کنین روی برنامه ای که میخواین استخراج کنین کلیک کنین و Menu رو بزنین و backup رو انتخاب کنین
برنامه استخراجی روی مموری کارت در پوشه appbackup ذخیره میشه:ay:

MohammadHossein
21-07-2011, 23:27

دقیقا در کجای فروم!!؟:ac:

ساناز
21-07-2011, 23:59
دقیقا در کجای فروم!!؟:ac:

بسته به اینکه گوشیتون چی باشه میتونید در بخش اندرید به بخش مربوطش مراجعه کنید:

http://forum.mobilestan.net/forumdisplay.php?f=523

smaiel
06-09-2011, 13:33
البته ضمن تشکر از همه دوستان لازمه بگم همه این برنامه ها که از مارکت می گیریم تو یه
پوشه به نام Bazar-Download قرار دارند و بعدا در صورت حذف برنامه ها و یا تعویض رام در همون پوشه که معمولا توی مموری اصلی گوشی قرار می گیرند برید و نصب کنین
به همین راحتی

Milo.Metallboy
10-01-2012, 15:06
دوستان عزیز با برنامه ی تیتانیوم بکاپ از برنامه ها در کجا بک آپ میگیره که ورش داریم ؟

860301011
13-01-2012, 21:17
سلام...
من کلی برنامه از مارکت گرفتم، و با توجه به سرعت پایین وی...ان میخوام که فایل های برنامه هارو داشته باشم!
گوشیمم نمیتونم روت کنم! راهی هست بدون روت کردن فایل برنامه هایی که دانلود کردم بردارم؟
مرسی...

860301011
14-01-2012, 14:08
سلام...
من کلی برنامه از مارکت گرفتم، و با توجه به سرعت پایین وی...ان میخوام که فایل های برنامه هارو داشته باشم!
گوشیمم نمیتونم روت کنم! راهی هست بدون روت کردن فایل برنامه هایی که دانلود کردم بردارم؟
مرسی...
چقدر توجه!
خودم تونستم بدون روت و این حرفا برنامه ها رو استخراج کنم...
عاقبت جوینده یابنده بود...:ah:

mamjavad
05-12-2012, 09:05
فايل برنامه هايي كه private هستن رو با روش هاي مذكور نميشه استخراج كرد
كسي راهي رو براي استخراج اين برنامه ها ميشناسه؟
برنامه working time رو از ماركت گرفتم ولي نميتونم فايلش رو استخراج كنم.
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد.

mehdie75
10-01-2013, 22:45
نمیدونم قبلا گفتن یا نه ولی از لاکی پچر هم میتونن استفاده کنن
خیلی سریع و خوبه

در ضمن روش دوم هم به دردم خورد

ممنون

mirsaeed.namdar
05-06-2014, 13:46
با برنامه myappsharer هم خیلی راحت تر میتوانید به فایل apk تمام برنامه های نصب شده روی گوشتان برسید.
اگر در Google play. جستجو کنید، به راحتی میتوانید دانلود و نصبش کنید.

Sent from my C6603 using Tapatalk

mehran6120
26-10-2014, 16:26
با es explore بینظیره. راحت بکاپ میگره ;-)