PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا نوکیا برگ برنده خود را رو کرده است ؟

Jamal.M
03-05-2010, 08:56
بالاخره انتظار طرفداران نوكيا پايان يافت و اين شركت چندي پيش رسما از غول خود پرده برداشت! گوشي

n8 كه به جرات ميتوان آن را شاهكار نوكيا پس از n95 ناميد همه نگاهها را به سوي خود معطوف كرده

است و همه شواهد حال حاضر و نظرسنجي ها حاكي از انتظار فروش خوبي براي اين گوشي بوده است علي

الخصوص با قيمت نسبتا خوبي كه شركت نوكيا براي اين گوشي در نظر گرفته است.البته ناگفته نماند تجربه

نيز نشان داده است كه هرگاه نوكيا محصولي متفاوت ارائه كرده است ركورد فروش را شكسته است و گوي

سبقت را از حريفان خود ربوده است؛ همانگونه كه در گوشيهايي چون 6600،n73 و n95 شاهد بوديم.

حال اين گوشي نيز با قابليت هاي بديع خود آمده است تا بار ديگر خاطره خوش برادران خلف خود را تكرار

كند. البته اگر در جمله قبل از كلمه بديع استفاده كردم نه به اين خاطر است اين گوشي چيزي فراتر از

گوشيهاي همدوره خود دارد بلكه بهتر است بگوييم اين گوشي همه اين قابليت ها را يك جا جمع آورده، مثلا

ميدانيم كه قابليت هايي چون دوربين 12 و يا صفحه amoled و يا پورت hdmi و فيلمبرداري اچ دي و

مشخصات ديگرش(به غير از سيستم عاملش) را قبلا در گوشيهايي از شركتهاي چون سامسونگ و يا

موتورولا و غيره ديده بوديم و حال نوكيا تمام اين امكانات و مشخصات را يكجا گرد آورده ودر قالب n8 به

بازار عرضه خواهد كرد به اين اميد كه بار ديگر عده اي از دوست داران نوكيا را كه چندي بود از اين

شركت رنجيده بودند(به دلائلي چون محصولات تكراري، عدم نوآوري و....) به سمت خود بكشاند.

البته خود من كه تا قبل از گوشي اينوويت خود همه گوشي هايم از شركت نوكيا و داراي سيستم عامل

سيمبين بودند(6600,n73,n95,n95 8gb) نيز در پي محصولات تكراري و خسته كننده دل خوشي از

نوكيا نداشتم و بويژه فروش دستگاههاي شنود به........نيز مزيد بر علت شده بود، ولي حال با معرفي اين

محصول شايد بتوانم با اين دوست ديرين خود كه با اين محصول دست دوستي به طرفداران قديمي اش دراز

كرده بار ديگر دست بدهم ولي باز هم مثل هميشه معتقدم كه بايد به سمتي رفت كه بتوان محصول بهتري را

با قيمت كمتري خريد.

البته شايد براي گفتن اين موضوع زود باشد ولي شايد بتوان پيش بيني كرد كه گوشي i8520 از شركت

سامسونگ و گوشي n8 از شركت نوكيا رقابت تنگاتنگي براي فروش بيشتر در ايران خواهند داشت البته

فروش بيشتر هركدام بستگي به عوامل متعددي چون قيمت، زمان ورود، نقاط ضعف احتمالي و..... خواهد

داشت پس بي صبرانه منتظر ورود اين گوشي ها به بازار خواهيم بود.

حال آيا شما فكر ميكنيد كه گوشي n8 برگ برنده نوکیاست و بار ديگر خاطرات خوش نوكيا را تكرار خواهد

كرد ؟

=======================گروه مقاله نویسی موبایلستان؛Jamal.M (http://mobilestan.net/member.php?u=148249)

EMPREX
03-05-2010, 09:48
اگه زود عرضه بشه احتمالا آینده درخشانی برای نوکیا خواهد داشت ولی باز هم هر کارش کنن یه گوشی سیمبینه و ....

نوکیا در مورد طراحی این گوشی هم یه خورده کم لطفی کرده !

...

ARA™
03-05-2010, 09:55
n8 گوشی خیلی خوبیه ولی شایعاتی در مورد n98 هم هست که نمونه ی تکامل یافته ی n8 هست
در کل من دوباره به نوکیا امیدوار شدم
امیدوارم که تغییرات زیادی رو در بازار ببینیم

miladjd
03-05-2010, 10:01
من باز هم منتظر ارائه گوشي كاملتري از نوكيا هستم. بنظر من نوكيا ميخواد با گوشي n8 اول فروش اينچنين گوشي هايي رو محك بزنه و بعد از اون، پوز اپل رو به خاك بمالونه.

ARA™
03-05-2010, 10:06
من باز هم منتظر ارائه گوشي كاملتري از نوكيا هستم. بنظر من نوكيا ميخواد با گوشي n8 اول فروش اينچنين گوشي هايي رو محك بزنه و بعد از اون، پوز اپل رو به خاك بمالونه.

اپل با این چیزا شکست نمیخوره
شاید در آینده آندروید بتونه ولی نوکیا و سیمبین:39: i dont think so

masoud773
03-05-2010, 11:13
من هم خیلی در مورد این گوشی شنیدم و خیلی بهش امیدوارم. به اینکه بتونه رکوردها رو بشکنه. امیدوارم نوکیا بتونه دوباره برگرده به اوج خودش...
تجربه ثابت کرده که نوکیا به خوبی و به راحتی میتونه پوز اپل رو بزنه. یادمه یه بار یه تیکه از فیلم یکی از نمایشگاه های نوکیا رو پخش کرده بودن تا 1 ماه همه تو کف بودن.....
نوکیا میتونه اما نمیخواد. نمیدونم چرا!!!!

راستی در مورد قیمتش کسی چیزی نمیدونه؟؟ و اینکه کی عرضه میشه؟

dark ghost
03-05-2010, 11:40
برگ برنده که یه دونه گوشی نیست

برگ برنده یه کمپانی یه خط میشی تعریف میشه که دارای بهترین استراتژی باشه
مثلا اپل با تولید یه گوشی و ساپورت همه جانبه به هدفش رسید
نوکیا در طی این 2 ساله با ارائه محصولات رده متوسط و
سونی اریکسون با تولید محصولات های اند(ایکس 1 و ساتیو ایکس10)
و همین طور سایر شرکت ها .....

در ادامه هم باید اضافه کنم
که نوکیا محصولات رده بالاش رو بر پایه می گو عرضه خواهد کرد و سیمبین گوشی های رده متوسط این شرکت رو
ساپورت میالدر هم گفته بود تا پایان 2010 یه گوشی فوق العاده می گو
که امکانات بهتری نسبت به ان8 داره عرضه میشه

نوکیا در قدم
میخواد بوسیله این سری امکانات و قیمت ان8 ب
خش از بازار
های اند ها و کمرا فون ها که در دست سامسونگ و سونی اریکسون افتاده (بعلت عدم حضور گوشی های نوکیا)
رو باز پس بگیره

™HAMID
03-05-2010, 12:49
به نظر من که درسته که قیمتش پایین هست و احتمالا فروش بالایی داره اما خوب به خاطر سیستم عاملش خیلی ها میرند سراغ آندروید و کلا برندهای دیگه نمونه اش خودم که اگه این گوشی سیستم عاملش این نبود حتما میخریدم اما حالا نه میخام i8520 بگیرم

mohammad6212
03-05-2010, 12:59
به خاطر سیستم عاملش خیلی ها میرند سراغ آندروید و کلا برندهای دیگه

100% موافقم....با توجه به حضور سیستم عامل های بسیار قویتر از سیمبیان دیگه بعید میدونم کسی بره سراغ گوشی هائی که سیمبین روش هست مگر اینکه از طرفدارای پر و پا قرص نوکیا باشه....

Jamal.M
03-05-2010, 15:27
برگ برنده که یه دونه گوشی نیست

برگ برنده یه کمپانی یه خط میشی تعریف میشه که دارای بهترین استراتژی باشه

در دراز مدت حق با شماست، منظور من فقط امسال بود واینکه آیا n8 برای نوکیا یه برگ برنده است و یا واسه امسال چیز دیگه ای هم تو چنته داره ؟

به خاطر سیستم عاملش خیلی ها میرند سراغ آندروید و کلا برندهای دیگه نمونه اش خودم که اگه این گوشی سیستم عاملش این نبود حتما میخریدم اما حالا نه میخام i8520 بگیرم

البته شاید این مدل جدید سیمبین یه ذره به سیمبین تنوع بده و بشه چند سال دیگه هم تحملش کرد

*alex
03-05-2010, 15:29
ولی تو IR قضیه بر عکس

n8 تو IR فروش خوبی خواهد داشت

باید اینو هم در نظر بگیریم که چند نفر تو IR میدونن که چی به چیه ( توهین دارم نمیکنم )

قطعا تو IR فروش بالایی داره ، و نوکیا تو IR بیشترین سود رو خواهد داشت

dgmuhammad
03-05-2010, 20:15
جمال جون بهتر بود یه لیست کوچیک از مشخصاتn8 رو هم میزاشتی نوکیا یه چیز دیگه است

Jamal.M
03-05-2010, 20:30
جمال جون بهتر بود یه لیست کوچیک از مشخصاتn8 رو هم میزاشتی نوکیا یه چیز دیگه است

محمد جان تو تاپيك هاي مختلف راجع به مشخصاتش مطلب زياده من نخواستم ديگه مقاله جنبه تكراري پيدا كنه

miladjd
03-05-2010, 20:56
به نظر من که درسته که قیمتش پایین هست و احتمالا فروش بالایی داره اما خوب به خاطر سیستم عاملش خیلی ها میرند سراغ آندروید و کلا برندهای دیگه نمونه اش خودم که اگه این گوشی سیستم عاملش این نبود حتما میخریدم اما حالا نه میخام i8520 بگیرم

شما اول بايد منتظر بمونيد تا اين سيستم عامل عرضه بشه و بعد از عرضه، از بديش بگيد. مثل اينكه نوكيا برنامه ويژه اي براي سمبيان 3 داره چون داره از مشترياش در مورد بهترين برنامه ها و بازيهايي كه ميشه براي اين سيستم عامل ساخت، همه پرسي ميكنه.:16:
لينك همه پرسي:
http://n8makemyapp.com

ساناز
03-05-2010, 22:13
این گوشی و خیلی از گوشی های خوب دیگه میان و من یکی باید با حسرت بهشون نگاه کنم و نتونم بخرمشون:14:
تازه از خیلی از قابلیت هاشونم نمیشه تو ایران استفاده کرد:45:

DarKnight
03-05-2010, 22:41
من چند جا دیدم که دوستان Symbian^3 نیومده دارن ازش انتقاد میکنن . خوبه بدونید نوکیا در سال 2008 تمام سهام Symbian رو خریده و اون رو به صورت یک شرکت غیر انتفاعی در آورده ، بنظر شما آیا نوکیا بی دلیل اینکار رو کرده ؟ بطور حتم ، نه !

پس میبینید نوکیا خیلی جلوتر برای ارائه یک سیستم عامل Open Source برنامه ریزی داشته و بنظر من خیلی زوده که نوکیا و Symbian رو در برابر دیگر برندها و سیستم های عامل ، پیش باخته بدونیم .

در مورد N8 و موفقیتش هم بنظر من با توجه به قیمت و امکانات ، حتی اگر در زمان ارائه اش رقبا گوشیهای پیشرفته تری وارد بازار کنند ، جدال سختی با فروش N8 خواهند داشت .

Jamal.M
03-05-2010, 22:57
در مورد n8 و موفقیتش هم بنظر من با توجه به قیمت و امکانات ، حتی اگر در زمان ارائه اش رقبا گوشیهای پیشرفته تری وارد بازار کنند ، جدال سختی با فروش n8 خواهند داشت .

حداقل در مورد ايران كاملا با شما موافقم

mohammad6212
03-05-2010, 23:17
حداقل در مورد ايران كاملا با شما موافقم

این بحث که این گوشی داخل ایران طرفدار زیاد پیدا میکنه یا نه جای خود داره که 100 % طرفدار و مشتری زیاد پیدا میکنه ولی بحث روی فروش جهانی و میل به سمت این گوشی هست که با توجه به قابلیت ها و زمان عرضه کار برای نوکیا خیلی سخت میشه...اونم با وجود غولهای بزرگی که تا اون موقع به بازار عرضه میشن...

cothotbirdmorta
04-05-2010, 12:15
البته به جز 6600 n73 n95 گوشی های 5310 5800 و تا حدودی 7610 جز پر فروشهای زمان خود بودند.
مخصوصا 5800 که یه مدت بازار رو بد جوری تکون داد.

.::ALI.0MRANI::.
04-05-2010, 12:47
با سلام

با توجه به سیستم عامل سیمبیان 3 و امکانات گسترده ی این گوشی در صورت ورود به موقع به بازار میتونه برگ برنده باشه ولی اگر این گوشی دیر به بازار راه پیدا کنه گوشی های فوق العاده ای همچون i8520 با سیستم عامل های بهتر میتونن جای این به اصطلاح قول نوکیارو به راحتی بگیرن...

البته قیمت مناسب این گوشیرو هم مد نظر بگیرید که میتونه مشتری های زیادی رو پیدا کنه، این در حالی هست که گوشی i8520 بعید میرسه با همچین قیمتی در اختیار مصرف کننده قرار بگیره...

tardidd
04-05-2010, 13:07
من خيلي دوربين دوست دارم خيييييلي مخصوصا اكه گوشيم يه دوربين خيلي خوب داشته باشه اما چون يك ساله اومنيا اچ دي دارم فكر نكنم بتونم با 3.5 اينچ حال كنم (كاملا سليقه اي) اما تو ايران 95درصد تا گوشي رودستت ميبينن اولين سوالي كه ميكنن اينه كه دوربينش چنده???? ديگه نميدونن hd چيه سيستم عامل چيه و.....پس بنظر ميرسه فروش خيييييلي خوبي تو ايران و خاورميانه داشته باشه

ehsaN95
17-05-2010, 14:43
من یه زمانی حاضر بودم پای اسم نوکیا قسم بخورم هنوز N95 از یادم نمی ره واقعا زمانی بود که هیچ موبایلی در مقابل نوکیا توان ایستادن نداشت آخرین تکنولوژیها رو تو هر زمینه ای از صفحه نمایش و دوربین عالی تا gps و... و از همه مهمتر کیفیت ساخت خیلی خوب که وقتی گوشی رو میخریدی واقعا ازش مطمئن بودی که واست تا زمانی که ازش خسته نشدی کار میکنه، همه و همه نشان از یک گوشی فوق العاده رو داشت
ولی همان طور که می دانید تمام کارخانه های نوکیا یکی دو سالی هست که به چین منتقل شدند این واقعا اتفاقی بود که به نظر من افت نوکیا رو رقم زد از زمانی که منتقل شده واقعا کیفیت ساخت گوشیهاش پایین اومده من بعد n95 یه 5800 خریدم که افتضاح بود (با اون LCD آشغالش :14: ) یادمه سری E جزو خرکارترین سریها بود که درواقع گوشیهای با کاربرد تجاری نوکیا شناخته می شد چند روز پیشا یکی از دوستام یه E72 خرید وقتی که تو دوربینش زیاد کار میکنی ریستارت میشه ، رفت که گوشی رو عوض کنه دید همه اینا همین مشکل رو دارند!!!
در کل می تونم اینجوری نتیجه گیری کنم که اگرچه N8 یه گوشی با امکانات خوبیه (که اونم در مقایسه با تکنولوژیهای جدیدی از جمله super AMOLED ، Bluetooth 3 و یا حتی رزولوشنهای صفحه نمایش بالاتر از 360x640 و... که در گوشیهای آینده درحال اومدنه ویا در برخی مانند Samsung Wave اومده فکر نمی کنم زیاد به چشم بیان) اما این پایین آمدن کیفیت ساخت و مشکل مشخص نبودن دقیق گارانتی اصلی در ایران (بعد از تخته شدن در اتصالات) به ضرر نوکیا خواهد بود
در تائید حرف برخی از دوستان هم باید بگم که سیمبیان از زمانی که به عنوان یکه تاز سیستم عامل موبایل اومد تا الآن سرعت رشد مناسبی رو نداشته به طوری که فکر نمی کنم کسی باشه که بتونه ادعا کنه نرم افزارهای سیمبیان از نرم افزارهای آیفون بهتره اما یه نکته هم نباید فراموش بشه و این که نسخه سیمبیانی که رو N8 داره میاد اولین نسخه از ورژن جدید این سیستم عامله که با نام تجاری Symbian ^3 (سمبیان ورژن 3 ) به عنوان اولین سری سیمبیان open source معرفی شده که نظر خیلی از برنامه نویسهارو به خودش جلب میکنه پس در مورد سیستم عامل فعلا نمیشه اظهار نظر کرد

JABER
18-05-2010, 22:28
اولا بولوتوثش که 3هست
دوما فکر نکنم amoled با super amoled اونچنان فرقی بکنه

nabard
10-06-2010, 00:17
به نظرم من ‏n8 بااین سیستم عاملش تا مدت ها همه رو غافلگیر کنه