PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : >>>>> حل کامل مشکل تایپ و نمایش صحیح اس ام اس فارسی در تمام رام ها

صفحه ها : [1] 2

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 10:56
سلام

:13: :13: امروز متوجه شدم که ظاهرا هنوز برخی از دوستان مشکل نمایش صحیح اس ام اس های فارسی رو دارند :13: :13:
و فکر می کنند فقط توی رام 1.66 عربی این مشکل رو نخواهند داشت ! :ambulance:

با نصب فایل زیر و ری استارت کردن گوشی ، مشکل برعکس بودن اس ام اس ها (چپ به راست بودن اس ام اس های فارسی) به کلی بر طرف خواهد شد. (در هر محیطی از جمله htc message و ... ) همچنین با خیال راحت و بدون ترس از جابجا بودن کلمات می تونید اس ام اس فارسی بدید.

به هر حال شرمنده ، من امروز متوجه این موضوع شدم (که دوستان هنوز مشکل اس ام اس دارندن) وگرنه سریع تر و خیلی پیش تر از این ، این تاپیک رو میزدم. در مجموع، دوستانی که همچنان این مشکل رو دارند ، با نصب فایل زیر ، از این به بعد هیچ مشکلی با اس ام اس های فارسی نخواهند داشت و با خیال راحت می تونند از شر رام 1.66 عربی خلاص بشن و هر رامی که دوست دارند رو نصب کنند. :30: :001:

در مورد فارسی ساز هم ، شدیدا توصیه می کنم mobidiv 440 رو نصب کنند. (دقیقا 440)
به چند دلیل و از جمله اینکه علاوه بر سبک بودن ، بر خلاف Microsoft arabizer ، اعداد با فونت فارسی رو هم داره و از نظر فونت هم ، در داخل مسیج ها ، از فونت زیبای و درشت Tahoma استفاده می کنه ، در صورتی که microsoft arabizer فونتش زشت ، ریز و نا آشنا به نظر می رسه و اعداد رو هم انگلیسی میزنه.

البته توجه کنید که اگر فارسی ساز دیگه ای روی گوشی دارید ، اشکال نداره. میتونید فایل ضمیمه ی اول رو نصب کنید و مشکل فارسی رو برطرف کنید. اما اگر روزی رام عوض کردید یا هارد ریست کردید و خواستید فارسی ساز جدیدی نصب کنید ، mobidiv 440 به نظرم بهترینه. بعد از نصب این فارسی ساز ، صفحه ی home مانیلا عربی میشه (جای calendar می نویسه التقویم!) که باید به تب ستینگ مانیلا (سنس) برید و در قسمت local & text ، کشور رو از مصر به united states یا ... تغییر بدید. (ری استارت هم لازم نداره و صفحه ی home مانیلا دوباره انگلیسی میشه.

موفق باشید :8:

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 11:21
دوصد گفته چون نیم کردار نیست !!

این هم اسکرین شات. (رام میری ورژن 16)

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=384722&stc=1&d=1273220347
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=384723&stc=1&d=1273220347

drritalin
07-05-2010, 11:22
عالی بود. مشکلی که مدتها باهاش دست و پنجه نرم می کردم حل شد (رام دیوتی نسخه 3.1 فارسی ساز هیراد). ممنونم.
راستی برای دیدن سایتهای فارسی (البته به صورت درست) از کدوم مرورگر استفاده می کنی؟ من همین مشکل چپ به راست رو با مرورگر هام هم دارم.

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 11:33
عالی بود. مشکلی که مدتها باهاش دست و پنجه نرم می کردم حل شد (رام دیوتی نسخه 3.1 فارسی ساز هیراد). ممنونم.
راستی برای دیدن سایتهای فارسی (البته به صورت درست) از کدوم مرورگر استفاده می کنی؟ من همین مشکل چپ به راست رو با مرورگر هام هم دارم.

من با هیچ مرورگری هیچ مشکلی ندارم !
از اپرا استفاده می کنم البته. (فارسی ساز هم که پست اول گفتم)

Ehsan_d119
07-05-2010, 11:38
آقا سعید کارت عالی بود. باور کن الان 8 تا رام کوک از قبل دارم ولی به خاطر مشکل اس ام اسها مجبور به استفاده از 1.66 بودم. به نظرم حتما این موضوع رو هم توی امضات قرار بده.
راستی حالا متوجه شدی چرا وقتی می خواستی بری ناراحت شدم...:003:

ای آقا حواسه ما رو ببین توی امضا هست که :16:

mehrdad-ati
07-05-2010, 12:13
دومت گرم فقط اگه امکانش هست خود فارسی سازی که پیشنهاد کردی هم لینکش رو بزاری واقعا عالی میشه .

tighoor
07-05-2010, 13:20
من وقتی kjam داشتم که CPUش 200 بود حتما میدونید که با هر فارسی سازی حداقل یکم سرعتش میاد پایین ولی فقط Microsoft Arabizer بود که سرعت رو اصلا نمیورد پایین... همین Mobidiv 440 هم تست کرده بودم سرعت میومد پایین. الان CPU اچ دی 2 خیلی بالاست ... حتما mobidiv یکم سرعت رو میاره پایین ولی معلوم نمیشه توی HD2

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 13:21
دومت گرم فقط اگه امکانش هست خود فارسی سازی که پیشنهاد کردی هم لینکش رو بزاری واقعا عالی میشه .

توی پست اول هست دیگه !!!

ضمیمه ی دوم چیه پس ! :003:

EhsanHF
07-05-2010, 15:44
آقا سعید ، متاسفانه من همچنان همون مشکل چپ به راست بودن کلمات رو با این 2 تا برنامه دارم .
رام من رام دیفالت هست .
توی Preview با برنامه S2U2 درست نشون میده ، اما وقتی وارد محیط HTC Message میشم ، حروف چپ به راست هستن ...

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 17:21
آقا سعید ، متاسفانه من همچنان همون مشکل چپ به راست بودن کلمات رو با این 2 تا برنامه دارم .
رام من رام دیفالت هست .
توی Preview با برنامه S2U2 درست نشون میده ، اما وقتی وارد محیط HTC Message میشم ، حروف چپ به راست هستن ...

رام شما قدیمی هست. در واقع ورژن htc message شما قدیمه.
به سایت htc برید و آپدیت اس ام اس رو نصب کنید. البته به نظر من که بهتره رام 1.66 رو نصب کنید.
اما به هر حال مشکل کنونی شما اینه که ورژن htc message شما پایینه و باید آپدیتش کنید.
ورژن message شما باید مقدار زیر یا بالاتر باشه :

version 1.5 . Build 2011.2130

http://img707.imageshack.us/img707/7416/33447323.jpg

attaran
07-05-2010, 17:27
سلام

:13: :13: امروز متوجه شدم که ظاهرا هنوز برخی از دوستان مشکل نمایش صحیح اس ام اس های فارسی رو دارند :13: :13:

با نصب فایل زیر و ری استارت کردن گوشی ، مشکل برعکس بودن اس ام اس ها (چپ به راست بودن اس ام اس های فارسی) به کلی بر طرف خواهد شد. (در هر محیطی از جمله htc message و ... ) همچنین با خیال راحت و بدون ترس از جابجا بودن کلمات می تونید اس ام اس فارسی بدید.

به هر حال شرمنده ، من امروز متوجه این موضوع شدم (که دوستان هنوز مشکل اس ام اس دارندن) وگرنه سریع تر و خیلی پیش تر از این ، این تاپیک رو میزدم. در مجموع، دوستانی که همچنان این مشکل رو دارند ، با نصب فایل زیر ، از این به بعد هیچ مشکلی با اس ام اس های فارسی نخواهند داشت و با خیال راحت می تونند از شر رام 1.66 عربی خلاص بشن و هر رامی که دوست دارند رو نصب کنند. :30: :001:

به چند دلیل و از جمله اینکه علاوه بر سبک بودن ، بر خلاف microsoft arabizer ، اعداد با فونت فارسی رو هم داره و از نظر فونت هم ، در داخل مسیج ها ، از فونت زیبای و درشت tahoma استفاده می کنه ، در صورتی که microsoft arabizer فونتش زشت ، ریز و نا آشنا به نظر می رسه و اعداد رو هم انگلیسی میزنه.

البته توجه کنید که اگر فارسی ساز دیگه ای روی گوشی دارید ، اشکال نداره. میتونید فایل ضمیمه ی اول رو نصب کنید و مشکل فارسی رو برطرف کنید. اما اگر روزی رام عوض کردید یا هارد ریست کردید و خواستید فارسی ساز جدیدی نصب کنید ، mobidiv 440 به نظرم بهترینه. بعد از نصب این فارسی ساز ، صفحه ی home مانیلا عربی میشه (جای calendar می نویسه التقویم!) که باید به تب ستینگ مانیلا (سنس) برید و در قسمت local & text ، کشور رو از مصر به united states یا ... تغییر بدید. (ری استارت هم لازم نداره و صفحه ی home مانیلا دوباره انگلیسی میشه.

سلام استاد من اين فارسي ساز شما رو نصب كردم ولي آيكن هايي كه قبلا فارسي داشتم بصورت علامت سوال نمايش داده ميشه مشكل از كجاست لطفا توضيح بدين متشكر

! Just Think
07-05-2010, 17:43
سلام
سعید آقا منم مثل دوستمون مشکل بد نشون دادن حرف "ی" در opera را دارم اگر برا این مشکل هم یه فکری بکنی عالی می شه :6::8::003::4::merci::merci::merci::41:

mehdiparish
07-05-2010, 18:05
سلام
بهترین راه حل مشکل فارسی این هست که شما
اول باید Htc massage رو غیر فعال کنید
از برنامه Bsb Tteaks استفاده کنید . و گزینه sms mode رو فعال کنید.
از برنامه های ارائه شده در آدرس زیر استفاده کنید.
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=96365&page=7

پیشنهاد می کنم از رام انرژی استفاده کنید که بسیار عالی جواب داده

تشکر یادتون نره
:atten:
قبل از نصب یادتون باشه هر فارسی ساز دیگه ای دارید پاک کنید

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 19:33
سلام استاد من اين فارسي ساز شما رو نصب كردم ولي آيكن هايي كه قبلا فارسي داشتم بصورت علامت سوال نمايش داده ميشه مشكل از كجاست لطفا توضيح بدين متشكر

سلام
سعید آقا منم مثل دوستمون مشکل بد نشون دادن حرف "ی" در opera را دارم اگر برا این مشکل هم یه فکری بکنی عالی می شه :6::8::003::4::merci::merci::merci::41:

آیکون هایی که فارسی داشتید ؟؟ متوجه منظورتون نمی شم.

شاید دلیلش این باشه که قبلا فارسی ساز دیگه ای داشتید و روی اون (حتی با Uninstall کردن فارسی ساز قبلی) ، فارسی ساز جدید رو ریختید. (شاید)

اصولا بهتره وقتی فارسی سازی رو ریختید ، فارسی ساز بعدی رو بعد از هارد ریست بریزید. (نصب دو فارسی ساز ( پاک کردن یکی و ریختن دیگری) ممکنه باعث مشکل بشه)

در کل اگه اسم فایل هاتون مشکل داره ، دوباره Rename کنید.

----------------------------------------------------------------------

بد نشون دادن حرف ی یعنی چه ؟؟؟ !! :7::7::7:

! Just Think
07-05-2010, 19:48

شاید دلیلش این باشه که قبلا فارسی ساز دیگه ای داشتید و روی اون (حتی با uninstall کردن فارسی ساز قبلی) ، فارسی ساز جدید رو ریختید. (شاید)

اصولا بهتره وقتی فارسی سازی رو ریختید ، فارسی ساز بعدی رو بعد از هارد ریست بریزید. (نصب دو فارسی ساز ( پاک کردن یکی و ریختن دیگری) ممکنه باعث مشکل بشه)

در کل اگه اسم فایل هاتون مشکل داره ، دوباره rename کنید.

نه عزیز از اول همین را داشتم
یعنی مربع نشون می ده

attaran
07-05-2010, 20:11

شاید دلیلش این باشه که قبلا فارسی ساز دیگه ای داشتید و روی اون (حتی با Uninstall کردن فارسی ساز قبلی) ، فارسی ساز جدید رو ریختید. (شاید)

در کل اگه اسم فایل هاتون مشکل داره ، دوباره Rename کنید.

آقا من منظورم اين بود.من سروس نرم افزار هاي داخل گوشيم رو داخل يه فولدر ريختم و فارسي تايپ كردم نرم افزار/ در رام انرژي با فارسي ساز Arabizerنوشته فارسي من خوانده ميشد ولي با نرم افزار شما چهارخونه چهارخونه بود در ضمن من بعد ازنصب رام جديد اين نرم افزار فارسي ساز شما رو نصب كردم

smht_62
07-05-2010, 20:17
سلام دوستان.
گفتم بعد از مدت ها یه پست بزنم.
راستش تا حالا تو شوک امتحان دستیاری بودم.:13::45:
راستی از همشهریمونم که حسابی داره فعالیت میکنه سپاسگزارم.:011:
آقا سعید میخواستم این فارسی سازو به پست اولتون اضافه کنید هم آخرین ورژن اون هست هم اینکه خیلی سبک هست و هم اینکه دیگه هیچ چیزی رو عربی نمیکنه که بخوایم درستش کنیم دیگه اون شرت کات رو هم توی Setting نمیزاره.

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 20:34
آقا من منظورم اين بود.من سروس نرم افزار هاي داخل گوشيم رو داخل يه فولدر ريختم و فارسي تايپ كردم نرم افزار/ در رام انرژي با فارسي ساز Arabizerنوشته فارسي من خوانده ميشد ولي با نرم افزار شما چهارخونه چهارخونه بود در ضمن من بعد ازنصب رام جديد اين نرم افزار فارسي ساز شما رو نصب كردم

والا نرم افزار من نیست :4:

من فقط معرفی و پیشنهاد کردم.

شما یکبار دیگه از داخل خود گوشی Rename کن. درست میشه.

parsa3774
07-05-2010, 20:35
سلام سعیدآقا
من تمام مراحلی راکه گفته بودید انجام دادم و ورژن message من version 1.5 . Build 2011.2132 هست ولی باز هم نوشته ها در مسیج برعکس نشان داده میشه شما فکر میکند مشکل من از کجاست

attaran
07-05-2010, 20:46
والا نرم افزار من نیست :4:

من فقط معرفی و پیشنهاد کردم.

شما یکبار دیگه از داخل خود گوشی rename کن. درست میشه.

ممنون از راهنماييهاي سريع شما ولي متاسفانه جواب نميده

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 20:59
سلام دوستان.
گفتم بعد از مدت ها یه پست بزنم.
راستش تا حالا تو شوک امتحان دستیاری بودم.:13::45:
راستی از همشهریمونم که حسابی داره فعالیت میکنه سپاسگزارم.:011:
آقا سعید میخواستم این فارسی سازو به پست اولتون اضافه کنید هم آخرین ورژن اون هست هم اینکه خیلی سبک هست و هم اینکه دیگه هیچ چیزی رو عربی نمیکنه که بخوایم درستش کنیم دیگه اون شرت کات رو هم توی Setting نمیزاره.

والا من امکان ویرایش پست اول رو ندارم.

از طرفی ، اتفاقا همین دیروز برای بار دوم ، ایم فارسی سازی که شما میگید رو امتحان کردم. مشکلش این بود که توی مسیج ها ، وقتی اس ام اس تایپ می کردم و با Enter به خط های بعدی می رفتم. وقتی با دست روی خط های بالاتر میزدم ، مکان نما به جای اینکه به انتهای خط بره ، میرفت ابتدای خط (سمت چپ) . و به نظرم این باگ بزرگی بود. به همین دلیل دوباره به 440 برگشتم.

در ضمن ، تغییر کشور از مصر به US که 20 ثانیه هم طول نمیکشه برادر :4: :003:

در کل من نرم افزار تصحیح اس ام اس (نرم افزار که چه عرض کنم ، دوتا تغییر توی رجیستری میده) رو معرفی کردم . فارسی ساز یک پیشنهاد بود. خوشبختانه اون fix با هر فارسی سازی سازگاری داره و دوستان می تونند فارسی ساز مورد علاقه ی خودشون رو نصب کنند.

SAEEDWIZARD
07-05-2010, 21:01
سلام سعیدآقا
من تمام مراحلی راکه گفته بودید انجام دادم و ورژن message من version 1.5 . Build 2011.2132 هست ولی باز هم نوشته ها در مسیج برعکس نشان داده میشه شما فکر میکند مشکل من از کجاست

نمی دونم والا.
ری استارت هم کردید دیگه ؟ ! :010:

parsa3774
07-05-2010, 21:23
بله ریست هم کردم ولی فرقی نکرد

nimotorsh
07-05-2010, 22:51
ممنون دوست من
من نمیدونستم این مشکل توی تمام جاها حل شده و فکر میکردم فقط توی سنس این مشکل حل شده
بازم تشکر

unique neptun
09-05-2010, 15:07
دوستان من دوتا اچ دی تو دارم روی یکی hirad multilangual نصب کردم و رو یکی همین برنامه ای که تو تاپیک زده شده .
تمام متن های فارسی رو میخونم و مشکل ندارم و اس ام اس فارسی میاد و مشکلی نیست اما وقتی میخوام اس ام اس فارسی تایپ کنم وقتی که برای مثال یک خط تایپ میشه و enter میزنم میرم خط دوم همه کلمات میریزه به هم .

به نظرتون باید چکارکنم ؟
پیشاپیش ممنون . . .

SAEEDWIZARD
09-05-2010, 16:12
جاش که توی این تاپیک نیست اما به هر حال،

توی هر دو مشکل هست ؟

رامتون چیه ؟

قدیمی که نیست ؟؟؟!!!!

soteddel
09-05-2010, 17:45
سلام ممنون ازت دوست عزیز با این فیکسر که گزاشتی مشکل دیرینه گوشیم حل شد... همه کار کردن بودم فارسی نمی نوشت که با این حل شد تشکر

HusseinR
10-05-2010, 00:02
دوستان عزیز مشکلی دارم که تا حالا جوابشو پیدا نکردم اگه راه حلی بلدید لطفا توضیح بدید.
در تایپ مسج هیچ مشکلی ندارم اما هنگام تایپ در برنامه های آافیس یا حتی note و task راحت مینویسم اما ویرایش کلمات ظاهرا یک باگ داره و اینکه اگه مکان نما در یک کلمه ای مثل هیولا بین ه و ی باشه، قاعدتا با تپ روی clear باید حرف ه پاک بشه اما حرف آخر یعنی ا پاک میشه!! جای مکان نما درست نشون داده میشه اما چپ و راستش در عمل برعکس هست. حرفی رو هم اگه بخواین اضافه کنید باز همین مشکل هست.
تنها جایی که تا حالا این مشکل رو ندیدم فقط در HTC Messaging و دیکشنری SlovoED7 بوده است.
کسی تا حالا این مشکل رو داشته؟
من الان هیراد رو نصب دارم و فینگر کی. و هات فیکس پست اول همین تاپیک.

من با هیچ مرورگری هیچ مشکلی ندارم !
از اپرا استفاده می کنم البته. (فارسی ساز هم که پست اول گفتم)
اما من هنوز مشکل برعکس بودن کلمات در مرورگرها رو دارم!!
سعید جان فکر میکنید اگه به جای هیراد MOBiDIV_Arabware_440 رو نصب کنم این دو مشکل که توضیح دادم حل میشن؟
شما دقیقا برا فارسی سازی چه برنامه هایی رو نصب کردید و وضعیت کار آنها الان چطوره؟

با تشکر

SAEEDWIZARD
10-05-2010, 08:42
دوستان عزیز مشکلی دارم که تا حالا جوابشو پیدا نکردم اگه راه حلی بلدید لطفا توضیح بدید.
در تایپ مسج هیچ مشکلی ندارم اما هنگام تایپ در برنامه های آافیس یا حتی note و task راحت مینویسم اما ویرایش کلمات ظاهرا یک باگ داره و اینکه اگه مکان نما در یک کلمه ای مثل هیولا بین ه و ی باشه، قاعدتا با تپ روی clear باید حرف ه پاک بشه اما حرف آخر یعنی ا پاک میشه!! جای مکان نما درست نشون داده میشه اما چپ و راستش در عمل برعکس هست. حرفی رو هم اگه بخواین اضافه کنید باز همین مشکل هست.
تنها جایی که تا حالا این مشکل رو ندیدم فقط در HTC Messaging و دیکشنری SlovoED7 بوده است.

سعید جان فکر میکنید اگه به جای هیراد MOBiDIV_Arabware_440 رو نصب کنم این دو مشکل که توضیح دادم حل میشن؟
شما دقیقا برا فارسی سازی چه برنامه هایی رو نصب کردید و وضعیت کار آنها الان چطوره؟

با تشکر

نمی دونم ولی من از همون اول مشکلی توی مرورگرها نداشتم (5 ماه پیش)
از همون اول هم mobidiv 440 رو نصب کرده بودم.

حالا شما یه امتحانی بکن دیگه. ببن با 440 مشکلاتت چه جوریاس :39:

این برعکس بودن کلمات توی مرورگر ظاهرا فقط مشکل شماست ! چون تقریبا هیچ کسی چنین مشکلی رو ابراز نکرده تا حالا.

HusseinR
10-05-2010, 12:48
سعید جان الان مشخصات گوشی شما و نصب فارسی ساز و کیبرد و هات فیکس ها دقیقا چی هست. ممنون میشم . .

مشکل مرورگر مخصوصا اپرا که خیلی ها دارند. سوء تفاهم شده انگار! نمونه اش پست 3 همین تاپیک.
با تشکر

تنها جایی که تا حالا این مشکل رو ندیدم فقط در htc messaging و دیکشنری slovoed7 بوده است.
سایر دوستان در این مورد نظری ندارن؟

SAEEDWIZARD
10-05-2010, 13:00
سعید جان الان مشخصات گوشی شما و نصب فارسی ساز و کیبرد و هات فیکس ها دقیقا چی هست. ممنون میشم . .

مشکل مرورگر مخصوصا اپرا که خیلی ها دارند. سوء تفاهم شده انگار! نمونه اش پست 3 همین تاپیک.
با تشکر

سایر دوستان در این مورد نظری ندارن؟

رام میری ورژن 16 wm 6.5.x
فارسی ساز هم mobidiv 440 و درست کننده ی اس ام اس ها (همینایی که توی پست اول گذاشتم)

کیبورد هم فینگر کیبورد.

هات فیکس هم فقط برای افزایش کیفیت صدا حین مکالمه.

برنامه های زیبا سازی مانیلا هم هیچی.

saghi_pd
11-05-2010, 01:27
مشکل اس ام اس من کماکان با وجود نصب این برنامه باقیه متاسفانه.:46: رامم همون 1.48 است که زمانی که خریدم روی خود گوشی بود و چون وارد نیستم رام جدید روش نصب نکردم چون اگه به مشکلی بربخورم ، چیزیش به هم بریزه وقتشو ندارم باهاش زیاد ور برم. مشکلی هم ندارم فعلا با این رام. فقط اگه مشکل این اس ام اس حل می شد خیلی خوب بود. :39:

haddad1102000
11-05-2010, 02:42
دستت درد نکنه مشکل من کاملا حل شد خیلی اذیتم میکرد

قبل از نصب برنامه:

http://up.iranblog.ir/7/1273621671.jpg

بعد از نصب برنامه:

http://up.iranblog.ir/7/1273539800.jpg

فارسی ساز: MOBiDIV 454
ورژن مسیج : Version 1.5 Build 2012.1931
رام : دیوتی
گوشی : HD

haddad1102000
11-05-2010, 02:57
تنها جایی که تا حالا این مشکل رو ندیدم فقط در htc messaging و دیکشنری slovoed7 بوده است.

سعید جان فکر میکنید اگه به جای هیراد mobidiv_arabware_440 رو نصب کنم این دو مشکل که توضیح دادم حل میشن؟

با تشکر

این باگ با احتمال زیاد مربوط به رامی هست که روی گوشیتون ریختید.با رام دیگه امتحان کردید؟
رام های دیوتی معمولا باگ های کمتری دارند

SAEEDWIZARD
11-05-2010, 08:25
مشکل اس ام اس من کماکان با وجود نصب این برنامه باقیه متاسفانه.:46: رامم همون 1.48 است که زمانی که خریدم روی خود گوشی بود و چون وارد نیستم رام جدید روش نصب نکردم چون اگه به مشکلی بربخورم ، چیزیش به هم بریزه وقتشو ندارم باهاش زیاد ور برم. مشکلی هم ندارم فعلا با این رام. فقط اگه مشکل این اس ام اس حل می شد خیلی خوب بود. :39:

علت کماکان باقی موندن مشکل شما ، رام قدیمیتونه.

fshah
11-05-2010, 08:57
سلام
خسته نباشید
من دیروز گوشی HTC HD2 خریدم و SMS فارسیرو مربعی نشون می داد. SMS FIX و MOBDIV 440 رو نصب کردم . حالا SMS های فارسی رو درست نشون می ده اما SMS های انگلیسی رو توی هر خط از آخر به اول نشون میده . مثلا وقتی کسی نوشته :salam khoobi اینجا نشون میده : khoobi salam ! حالا من چی کار کنم؟؟؟!!!
رام گوشی wwe 1.66.707.1 (76641

HusseinR
11-05-2010, 13:00
این باگ با احتمال زیاد مربوط به رامی هست که روی گوشیتون ریختید.با رام دیگه امتحان کردید؟
رام های دیوتی معمولا باگ های کمتری دارند
رام 1.66 هست.
ویرایشگرهای متنی زیادی رو امتحان کردم و بعضی هاشون این مشکل ادیت رو داشتند و بعضی نداشتند تا بالاخره به frNotepad رسیدم که این مشکل رو نداشت و امکانات مناسبی هم داره؛ خیلی شبیه نوت پد ویندوز پی سی است ولی خب به پای آفیس نمیرسه. (همه برنامه های کیبورد هم امتحان کردم و تاثیری نداشتند).

! Just Think
11-05-2010, 16:06
سعید آقا من نمی دونم چرا بین کلمات مربع می نویسه نمی دونم که جای فاصله این را می نویسه یا همین جوری چون چند تا فاصله هم هست که مربع نشون داده نمیشه
به نظر شما مشکل از کجاست ؟؟
:merci::merci::merci:

SAEEDWIZARD
11-05-2010, 16:19
نمی دونم والا. فقط تو از این مشکلات عجیب غریب داری !!!!

معلوم نیست با گوشی چیکار می کنی !!! lol

D:

! Just Think
11-05-2010, 16:43
نمی دونم والا. فقط تو از این مشکلات عجیب غریب داری !!!!

معلوم نیست با گوشی چیکار می کنی !!! lol

D:

آخیییییییی بیچاره گوشیم از دستم چی می کشه :4::12::003::54: خدا اونا از دستم نجات بده :54::4::003:
نه حالا خارج از شوخی من برنامه ی زیادی نصب نکردم در حد 8-9 تا برنامه است و ربطی به فارسی سازی هم نداره
حالا سعید جان اگر بتونی برا این مشکل ماهم یه کاری بکنی خیلی ممنون میشم :merci::merci::merci::54::54:

SAEEDWIZARD
11-05-2010, 16:50
آخیییییییی بیچاره گوشیم از دستم چی می کشه :4::12::003::54: خدا اونا از دستم نجات بده :54::4::003:
نه حالا خارج از شوخی من برنامه ی زیادی نصب نکردم در حد 8-9 تا برنامه است و ربطی به فارسی سازی هم نداره
حالا سعید جان اگر بتونی برا این مشکل ماهم یه کاری بکنی خیلی ممنون میشم :merci::merci::merci::54::54:

توی اس ام اس ها اینجوریه ؟؟

احیانا اون گوشی ای که اس ام اس می فرسته مشکل نداره؟

به هر حال من چیزی به ذهنم نمی رسه. من مسبب این مشکل نبودم که ! :003: :4:
:merci:

! Just Think
11-05-2010, 18:15
توی اس ام اس ها اینجوریه ؟؟

احیانا اون گوشی ای که اس ام اس می فرسته مشکل نداره؟

به هر حال من چیزی به ذهنم نمی رسه. من مسبب این مشکل نبودم که ! :003: :4:
:merci:

هم تو مسیج هم تو opera مربع می زنه

EhsanHF
11-05-2010, 22:08
دوستان و اساتید محترم !
شرمنده ، اما من هر وقت رفتم توی سایت اچ تی سی همون اوایل گم شدم !
من آپدیت برنامه HTC Message رو از کجا بگیرم !؟

mansour5550
12-05-2010, 00:34
آقا جان سلام ، من تازه HTC HD 2 گرفتم لطفا منو راهنمایی کنین :
1. من فایل اولی رو گرفتم چون نمیخوام منوهام فارسی باشه و فقط میخوام مشکل مسیجهام و اینترنتم که سایتهای فارسی رو درست نشون نمیده رو حل کنم راستی الان مسیجهام فارسی ولی سرو ته
2. مهمترم اینکه چطور نصب کنم؟ من فایل اولی رو گرفتم 2 تا فایل بود ریختم رو گوشیم ولی یکیش که ارور میداد اونیکی هم که اسمش setup هست تا روش کلیک میکنم میره تو سایت.
لطفا کمکم کنین خیلی گیرم بخدا مرسی

fshah
12-05-2010, 06:42
یعنی هیچ کس بلد نبود جواب این سوال رو؟؟؟!!

من دیروز گوشی HTC HD2 خریدم و SMS فارسیرو مربعی نشون می داد. SMS FIX و MOBDIV 440 رو نصب کردم . حالا SMS های فارسی رو درست نشون می ده اما SMS های انگلیسی رو توی هر خط از آخر به اول نشون میده . مثلا وقتی کسی نوشته :salam khoobi اینجا نشون میده : khoobi salam ! حالا من چی کار کنم؟؟؟!!!
رام گوشی wwe 1.66.707.1 (76641

HusseinR
12-05-2010, 12:44
آقا جان سلام ، من تازه HTC HD 2 گرفتم لطفا منو راهنمایی کنین :
1. من فایل اولی رو گرفتم چون نمیخوام منوهام فارسی باشه و فقط میخوام مشکل مسیجهام و اینترنتم که سایتهای فارسی رو درست نشون نمیده رو حل کنم راستی الان مسیجهام فارسی ولی سرو ته
2. مهمترم اینکه چطور نصب کنم؟ من فایل اولی رو گرفتم 2 تا فایل بود ریختم رو گوشیم ولی یکیش که ارور میداد اونیکی هم که اسمش setup هست تا روش کلیک میکنم میره تو سایت.
لطفا کمکم کنین خیلی گیرم بخدا مرسی
1. اتفاقا شما باید MOBiDIV (http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=384688&d=1273218840) رو نصب کنید تا بتونید فارسی را درست بنویسید و بخوانید و کاری به فارسی گردن منوها اصلا نداره.
2. فایلی که دانلود میکنید با برنامه winrar باز نکنید و این برنامه رو طوری تنظیم کنید که فایلهای با پسوند cab رو مدیریت نکنه. در این صورت شما در ویندوز فایلی با آیکون کمد! میبینید که پسوند cab داره. همین رو به گوشی منتقل و اجرا کنید. برنامه winrar محتویات این فایل رو نشون میده که کاری باهاشون نداریم!!

mansour5550
13-05-2010, 01:02
عجب گیری کردیما دوستان من فایلها رو ریختم روی گوشیم بعد فایل دومی رو نصب کردم بعد از اینکه نصب شد خود به خود ریستارت کرد و حالا دیگه بالا نمیاد روی لوگوی htc مونده فقط با در آوردن باطری خاموش میشه چیکارش کنم حالا در ضمن بلوتوثم هم کار نمیکنه و هیچ گوشی رو پیدا نمیکنه :37::12:

EhsanHF
14-05-2010, 12:09
من زمانی که آپدیت اچ تی سی مسنجر رو میخوام نصب کنم بهم میگه این نسخه با گوشی شما سازگار نیست !
از این لینک میخوام بگیرم . چرا !؟
http://www.htc.com/mea-en/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=812

Behnood
14-05-2010, 12:44
رام گوشی شما حتما ماله منطقه ی خاور میانه نیست

mansour5550
14-05-2010, 13:01
دوستان من دوباره گوشیمو رسیت کردم درست شد و دوباره فایل MOBiDIV_Arabware_440_EN_6.0_6.5_TSD_2009NOV20 رو ریختم ، حالا گوشیم فارسی شده ولی باز توی قسمت HTC Message پیغامهامو درست نشون نمیده و فایل PD SMS Fix رو که میخوام نصب بکنم پیغام میده که کامل نصب نشده چیکارش کنم؟

EhsanHF
14-05-2010, 16:23
خب از کجا بفهمم که رام گوشیم واسه کدوم منطقه اس ؟
یعنی باید رامم رو عوض کنم !؟ اینجوری خیلی دردسر داره که ! تا حالا رام عوض نکردم ! میترسم !!!

EhsanHF
14-05-2010, 20:41
آخرین رام انرژی رو نصب کردم . اما متاسفانه خیلی مشکل داشتم باهاش .
سرعتش عالی بود ، ولی نمیتونستم باهاش تماس بگیرم . وقتی هم شبکه وصل میشد ، گوشی هنگ میکرد .
دلیوری مسیج میومد ، هنگ میکرد ، وقتی خودش میرفت روی حالت لاک هنگ میکرد ، خلاصه از وقتی نصبش کردم حدود 50 بار ریستش کردم !
رفتم همون رام اصلی رو نصب کنم !

jefri65
15-05-2010, 03:36
آفا خسته نیاشید،این فارسی سازه تو رم energy مشکل داره.موقع اس ام اس به صورت ؟ میشه.چکار کنم؟

EhsanHF
15-05-2010, 11:35
از فارسی ساز Arab ware استفاده میکنین ؟

hamidtb
15-05-2010, 14:57
کمک
من تازه hd2 یه فارسی سازهم روش هست
اما خوب کار نمیکنه
اگه میشه بهم بگید که از اول اول باید چیکار کنم؟

Mehdi-UIQ3
15-05-2010, 14:59
سلام سعید جان....قبلا فارسی ساز هیراد داشتم اما بعد از هارد ریست گفتم فارسی سازی که شما معرفی کردید رو نصب کنم اما وقتی نصب کردم با کمال تعجب کلمه های فارسی رو مربع نشون میده رامم هم 1.66 هست.....به نظرت مشکل چیه ؟؟؟

hamidtb
15-05-2010, 15:01
سلام
من تازه کارم
من از کجا بفهمم که رامم چیه؟
اصلا این رامها که نصب میکنیم رو گوشی چه تغییراتی میده؟
من میخوام فارسی ساز نصب کنم نمیدونم چیکار کنم

Mehdi-UIQ3
15-05-2010, 15:25
سلام سعید جان....قبلا فارسی ساز هیراد داشتم اما بعد از هارد ریست گفتم فارسی سازی که شما معرفی کردید رو نصب کنم اما وقتی نصب کردم با کمال تعجب کلمه های فارسی رو مربع نشون میده رامم هم 1.66 هست.....به نظرت مشکل چیه ؟؟؟

SAEEDWIZARD
15-05-2010, 15:52

نمی دونم والا. گوشیت به هر چیزی عادت کرده همون رو نصب کن :003:

من از اول همین mobidiv رو نصب کردم و مشکلی هم نداشتم (البته هیچوقت رام 1.66 نداشتم)

فارسی ساز هیراد هم همون mobidiv هستش دیگه ! :39: سبکتر از mobidiv هست ولی.

Ehsan_d119
15-05-2010, 19:43
سلام آقا سعید .
من رام انرژی 13 می ورژن gtx رو نصب کردم. با راهنمایی شما فارسی ساز و هات فیکس رو نصب کردم. در مورد ترتیب کلمات تو اس ها مشکلی ندارم ولی وقتی میخوام مسیج جدید بنویسم به جای کلمات علامت سوال تایپ میشه. اینو بگم که با برنامه های دیگه مشکلی ندارم و راحت فارسی تایپ میکنم. ممنون میشم اگه راه حلی به نظرتون میرسه بگید...

jefri65
15-05-2010, 23:27
از همینی که اینجا معرفی کردین استفاده کردم.

SAEEDWIZARD
16-05-2010, 09:32
سلام آقا سعید .
من رام انرژی 13 می ورژن gtx رو نصب کردم. با راهنمایی شما فارسی ساز و هات فیکس رو نصب کردم. در مورد ترتیب کلمات تو اس ها مشکلی ندارم ولی وقتی میخوام مسیج جدید بنویسم به جای کلمات علامت سوال تایپ میشه. اینو بگم که با برنامه های دیگه مشکلی ندارم و راحت فارسی تایپ میکنم. ممنون میشم اگه راه حلی به نظرتون میرسه بگید...

سلام قربان

با فارسی ساز دیگه ای تست کردید ؟

اگر با فارسی ساز دیگه ، مشکل حل شد که خب اون رو بریزید. اگر حل نشد ببینید کیبوردتون چیه ؟
(شاید کیبورده توی مسیج ها جواب نمیده مثلا ) (بعیده البته)

خلاصه بهترین کار اینه که با یه فارسی ساز دیگه امتحان کنید. که ببینید مشکل از فارسی ساز هستش یا کیبورد یا رام یا ... !

البته یکی دیگه از دوستان هم با رام انرژی همین مشکل رو داشت !

Ehsan_d119
16-05-2010, 20:18
سلام قربان

با فارسی ساز دیگه ای تست کردید ؟

اگر با فارسی ساز دیگه ، مشکل حل شد که خب اون رو بریزید. اگر حل نشد ببینید کیبوردتون چیه ؟
(شاید کیبورده توی مسیج ها جواب نمیده مثلا ) (بعیده البته)

خلاصه بهترین کار اینه که با یه فارسی ساز دیگه امتحان کنید. که ببینید مشکل از فارسی ساز هستش یا کیبورد یا رام یا ... !

البته یکی دیگه از دوستان هم با رام انرژی همین مشکل رو داشت !

سلام .
با فارسی سازهای دیگه ام مشکل داره متاسفانه...
احتما لا مشکل از همون رام انرژی هست.
به هر حال ممنون.

parsa3774
16-05-2010, 22:51
سلام به همگی
با نصب این برنامه مشکل 90 درصد در قسمت مسیج حل میشه
فقط بعد از نصب یکبار گوشی رو خاموش و روشن کنید

liliputboy
17-05-2010, 14:04
نمیشههههههههههههههههههههه ههه

نمیشههههههههههههههههههههه هههههههههه

باز مربع مربع نشون میده...

Ehsan_d119
17-05-2010, 20:22
نمیشههههههههههههههههههههه ههه

نمیشههههههههههههههههههههه هههههههههه

باز مربع مربع نشون میده...

سلام
یه سری به اینجا بزن احتمالا مشکلت حل میشه...

hamed1991
19-05-2010, 21:20
اول سلام عرض می کنم خدمت همه ی عزیزان!

من 1 هفته است که hd2 گرفتم:16:

این فارسی ساز رو هم نصب کردم ! سرعت گوشی پکید!!!!!!!!! جوری که برای جابه جا کردن smsها باید معطل بشم!!!!!

البته این رو هم بگم که من هنوز هیچ رامی رو در گوشی نریختم!!(در حقیقت اصلا نمی دونم رام چیه!؟ واسه چیه؟! من کیم ؟! از این حرفها...!) یه جواب بدید ببینیم چه کار باید بکنیم!؟:39:

hk1368
20-05-2010, 04:07
سلام

به چند دلیل و از جمله اینکه علاوه بر سبک بودن ، بر خلاف microsoft arabizer ، اعداد با فونت فارسی رو هم داره و از نظر فونت هم ، در داخل مسیج ها ، از فونت زیبای و درشت tahoma استفاده می کنه ، در صورتی که microsoft arabizer فونتش زشت ، ریز و نا آشنا به نظر می رسه و اعداد رو هم انگلیسی میزنه.

سلام
ممنون
مشکل چپ و راستی اس ام اس ها حال شد فقط یه مشکلی داره اونم اینه که من قبل از نصب این فیکس یه متنی را کپی میکردم بعد تو قسمت مسیج انگشتم رو صفحه نگه میداشتم گزینه ی پیس ظاهر میشد ولی العان دیگه کار نمیکنه اگر این باگ هم فیکس بشه عالی میشه:001:

liliputboy
26-05-2010, 21:09
سلام
یه سری به اینجا بزن احتمالا مشکلت حل میشه...

من هیچ مشکلی با ابن رام ندارم فقط همینه..که فارسی رو تو قسمت مسیج ها نشون نمیده...جای دیگه میشه فارسی رو خوندو نوشت...

راه حل دیگه ای نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

K.E.V.I.N
26-05-2010, 22:31
اقا هرچی از خدا میخوای بهت بده که کار منو را انداختی.خیلی اعصابم ریخته بود به هم.
فارسی ساز روی 6/5 رسمی بدون برنامه فیکس کار کرد.خیلی هم راحت نصب شد.
الان فقط دنبال یه کیبرد خوش دست میگردم.
من کیبرد هارو نمیشناسم ممنون میشم یه کیبرد بهم معرفی نید که بدون قلم بشه باهاش راحت تایپ کرد.

persiandiscus
26-05-2010, 23:34
من هیچ مشکلی با ابن رام ندارم فقط همینه..که فارسی رو تو قسمت مسیج ها نشون نمیده...جای دیگه میشه فارسی رو خوندو نوشت...

راه حل دیگه ای نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

توی منوی برنامه برو و فارسی رو انتخاب کن...
بعد ریست 100% درست میشه...
منم دقیقا مشکل شما رو داشتم...
باید فارسی رو انتخاب کنی.
رامم هم برای انرژی هست

omidcryolite
27-05-2010, 06:00
سلام

به چند دلیل و از جمله اینکه علاوه بر سبک بودن ، بر خلاف Microsoft arabizer ، اعداد با فونت فارسی رو هم داره و از نظر فونت هم ، در داخل مسیج ها ، از فونت زیبای و درشت Tahoma استفاده می کنه ، در صورتی که microsoft arabizer فونتش زشت ، ریز و نا آشنا به نظر می رسه و اعداد رو هم انگلیسی میزنه.

سلام دوست عزیز
ممنون از فیکسر سبک و خوبت.
فقط یه مشکل خیلی خیلی بزرگ داره اونم اینه که Select و All Select و Copy و ... کاملا از کار میفته و با نگه داشتن انگشت روی متن نمیشه موارد بالا رو انجام داد!:40:
شما هم این مشکلو دارید:43:

delpiero1986
29-05-2010, 01:46
دوستان عزیز سلام .من یه مشکلی دارم و اونم اینه که توی استارت گوشیم بعضی از گزینه ها به زبان عربی نوشته شده خواهشن راهنماییم کنین چطوری میتونم تبدیلشون کنم به انگلیسی

لطفن هر چه سریعتر جواب بدین

ممنون از لطفتون

alipoursins
30-05-2010, 22:29
من نمی تونم اون فایل اولی که شما گذاشتید برای درست کردن جای کلمات فارسی رو درست کنم!!

SAEEDWIZARD
31-05-2010, 09:01
درست کنم یعنی چی ؟!
متوجه نمی شم

htc hd2
31-05-2010, 09:19
دوست عزيز واقعا عالي بود مرسي
دمت گرم

parsina
31-05-2010, 10:29
سعید جان یه سوال :
من همون زمان که پارسا اون فایل ها رو کشیده بود بیرون ازش استفاده میکردم. راحت همه جا فارسی رو درست نشون میداد و می نوشت. اما یه چیز عجیبی که وجود داره اینه که زمانی که زیاد مسیج تایپ کنم و ببینم مثلاً تو یه خط یه حرف رو اشتباه تایپ کردم ( به فرض salam رو نوشتم salan) وقتی تو اون محدوده تپ میکنم که بخوام اصلاحش کنم همه چی قاطی میشه. خط چشمک زن تایپ بین sala | n قرار میگیره و وقتی شروع کنم به تایپ یه دفعه میبینی از سه خط بعد لای یه کلمه دیگه داره تایپ میکنه! :13:
نمی دونم خوب منظورمو رسوندم یا نه. اگه متوجه شدی منظورمو ( کلاً همه بچه ها ) میشه بگین شما هم همین مشکل رو دارین یا نه؟

SAEEDWIZARD
31-05-2010, 13:38
سعید جان یه سوال :
من همون زمان که پارسا اون فایل ها رو کشیده بود بیرون ازش استفاده میکردم. راحت همه جا فارسی رو درست نشون میداد و می نوشت. اما یه چیز عجیبی که وجود داره اینه که زمانی که زیاد مسیج تایپ کنم و ببینم مثلاً تو یه خط یه حرف رو اشتباه تایپ کردم ( به فرض salam رو نوشتم salan) وقتی تو اون محدوده تپ میکنم که بخوام اصلاحش کنم همه چی قاطی میشه. خط چشمک زن تایپ بین sala | n قرار میگیره و وقتی شروع کنم به تایپ یه دفعه میبینی از سه خط بعد لای یه کلمه دیگه داره تایپ میکنه! :13:
نمی دونم خوب منظورمو رسوندم یا نه. اگه متوجه شدی منظورمو ( کلاً همه بچه ها ) میشه بگین شما هم همین مشکل رو دارین یا نه؟

بله
متوجه شدم.

برای من هم گاهی اینجوری میشه.

بهترین کار اینه که وقتی انجوری شد ، توی Draft ، سیو کنی و بعد بری از توی پوشه ی draft بازش کنی دوباره.

mina59
02-06-2010, 13:04
با سلام به همه
مرتب کردن sms ها در گوشی hd2 بر اساس تاریخ نیست و sms های جدید رو نا منظم نمایش می ده. کسی نرم افزاری می شناسه که بشه باهاش sms های دریافتی رو مرتب کرد ؟ اگه دارید لطفا لینکش رو بذارید...ممنون...

liliputboy
02-06-2010, 20:24
توی منوی برنامه برو و فارسی رو انتخاب کن...
بعد ریست 100% درست میشه...
منم دقیقا مشکل شما رو داشتم...
باید فارسی رو انتخاب کنی.
رامم هم برای انرژی هست

100بر ای کارو کردم ...

دیگه دار دیوونه میشمممممممممم

کمکککککککککککککککککککککک:4 0:

ebi_ach
02-06-2010, 21:38
سلام

:اقا واقعا ممنون خیلی عالی بود

dr_nima007
03-06-2010, 23:13
پست ارسال شده توسط موبايل
من mobidiv440 نصبیدم وفارسی هام کاملا درسته.ولی اسمس هی انگلیسیم بهم خورده و کلماتش جابجا میشن.البته تو سنس درسته ولی وقتی میرم تو اسمس ها کلمات انگلیسیم جابجان..

EL2RADO
06-06-2010, 17:11
سلام به همگی
کسانی که مثل من با رام انرژی + mobidiv 440 ا smsهاشون درست شده ولی توی برنامه Total Commander اسم فایلها و فولدرهای فارسی بصورت علامت سوال (؟) هست، اگه مراحل زیر را انجام بدهید درست میشه:
داخل برنامه Total Commander از قسمت show باید وارد About/Settings شوید.
درآنجا Change Font را انتخاب کنید.
به جای فونت انتخاب شده (معمولا Calibri) فونت Sorts را انتخاب کنید.
دوبار ok کنید ... به همین سادگی.
اینم عکساش..... موفق باشید
http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=396271&stc=1&d=1275833201
http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=396272&stc=1&d=1275833201
http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=396273&stc=1&d=1275833201
http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=396274&stc=1&d=1275833201

alireza1807
07-06-2010, 20:55
جناب saeedwizard دستتان درد نکند واقعا گل کاشتید.

royam59
13-06-2010, 14:38
سلام من برنامه رو نصب کردم اما مشکلم حل نشد؟؟؟؟هنوز اس ام اس فارسی نمی تونم بگیرم

F A R Z A N
15-06-2010, 03:56
استاد ممنون ،فوق العاده بود

EhsanHF
15-06-2010, 22:14
یه مشکل جدید !
من بعد از نصب این برنامه فونت های فارسیم درست میشه ترتیبشون هم درسته ، اما حروف فینگیلیشم از آخر به اول میاد !
چه جوریاست !؟
:39:

EhsanHF
16-06-2010, 22:49
فکر کنم واسه خاطر Co0kie home tab باشه .
اما اگه کسی علت دیگه ای میدونه بگه ، چون واقعا داره اعصاب خورد کن میشه .

Masoud psp
17-06-2010, 11:21
سلام

آقا دستت درد نکنه ممنون واقعا آقا من از برج 8 سال 88 خریدم تا الان این مشکلو داشتم002:ولی امروز با دیدن این مطلبتون حل شد ممنوننن برایتون:103:فرستادم:merci:

Mohsen007
17-06-2010, 11:47
سلام دوستان ....
کسایی که مشکل فارسی ساز رو دارن که بعضی از حروف رو به صورت ؟ نشون میده حتما" این فایل رو نصب کنند ...
100% مشکلتون با این برنامه حل میشه ...

Mohsen007
18-06-2010, 11:20
امکان ویرایش پستم نیست ...
فقط اینکه شما باید همون فارسی سازی که تو پست اول هست رو نصب کنید و سپس این فایل بالا رو نصب کنید تا مشکل بعضی از ورژن ها که فارسی رو ؟ نشون میده حل بشه

royam59
19-06-2010, 13:18
با سلام
من هنوز مشکل چپ و راست بودن مسیج های فارسی رو دارم. ورژن مسیج من اون چیزی نیست که باید باشه. تو سایت htc هم رفتم اما نتوستم جایی رو که ورژن رو آپدیت کنم پیدا کنم. لطفا اگه شما میدونین لینکش رو واسم بذارین یا یه جوری راهنمایی کنین.
بسیار بسیار ممنون

SAEEDWIZARD
19-06-2010, 16:27
با سلام
من هنوز مشکل چپ و راست بودن مسیج های فارسی رو دارم. ورژن مسیج من اون چیزی نیست که باید باشه. تو سایت htc هم رفتم اما نتوستم جایی رو که ورژن رو آپدیت کنم پیدا کنم. لطفا اگه شما میدونین لینکش رو واسم بذارین یا یه جوری راهنمایی کنین.
بسیار بسیار ممنون

پس رام شما خیلی قدیمی هست !

پیشنهاد می کنم رام جدید و رسمی رو دانلود و نصب کنید. با این کار مسیج هم آپدیت میشه.

EhsanHF
19-06-2010, 22:18
سعید جان ، مشکل من پس چطوریه !؟
من فارسی هام درسته ، انگلیسی هام از آخر به اول نوشته شده !
رامم 1.72 WWE هست و فقط روش Co0ckie Home Tab نصبه .

SAEEDWIZARD
20-06-2010, 12:51
سعید جان ، مشکل من پس چطوریه !؟
من فارسی هام درسته ، انگلیسی هام از آخر به اول نوشته شده !
رامم 1.72 wwe هست و فقط روش co0ckie home tab نصبه .

نمی دونم. ظاهرا یکی از دوستان می گفت با کوکی مشکل داره !!!

به هر حال مشکل شما رو کمتر کسی داره. باید بگردید ببینید مشکل از چیه (یا از سایر دوستانی که این مشکل رو دارند کمک و مشورت بگیرید.

farzad_sx1
21-06-2010, 11:08
سلام دوستان ....
کسایی که مشکل فارسی ساز رو دارن که بعضی از حروف رو به صورت ؟ نشون میده حتما" این فایل رو نصب کنند ...
100% مشکلتون با این برنامه حل میشه ...
دوست من این مشکل رو حل میکنه ولی هم فونتش دیگه فونت قبلی نیست (بدتره) هم اینکه دیگه راست به چپ نیست!

cpux7
26-06-2010, 17:53
از دوستان عزیز کسی برنامه ای واسه تایپ فارسی داره؟! ممنون میشم اگه بزارید تو این قسمت

wow.heidari
29-06-2010, 15:09
سلام
دوست عزیز اگه امکانش هست روش نصب رو هم توضیح بدین
گوشی من HTC Legend هستش و نمیدونم چطوری میشه فایل cab رو نصب کرد و تا اونجایی که من بلدم apk نصب میکنم :D

saeedanthony
01-07-2010, 07:25
اقا سلام دستتون درد نكنه عالي اما مشكل من كيبورد فارسي كه ندارم و sms فارسي نميتونم بدم

SAEEDWIZARD
01-07-2010, 09:34
به قسمت نرم افزارها برید و کیبورد فارسی رو دانلود کنید. مثلا finger keyboard

arpichi
03-07-2010, 13:06
بسیار بسیار ممنون دوست من. عالی بود.عالی:50:

L_I_V_I_B
08-07-2010, 16:05
سلام آقا ما او نصب ردیم با اینگلیسی مشکل پیدا کردیم حالا چیکا کنیم؟

SAEEDWIZARD
08-07-2010, 19:31
ظاهرا با بعضي از رام ها مشكل داره.
رام شما چيه ؟

صفحات قبل رو بخونيد. شايد مفيد باشه. چون بعضي از دوستان هم مشكل شما رو داشتند.

hkhedri
08-07-2010, 19:42
سلام گوشي شما چيست

hkhedri
08-07-2010, 19:44
گوشي شما چيست

AmiR.Gun
08-07-2010, 20:36
براي سري رام هاي ديوتي و الگانسيا مشكلي نداره . رامتونو بگين تا ببينيم مشكل از كجاست . شايدم با بيلد هاي جديد رام ها مشكل پيدا كرده.:015:

tooti77
09-07-2010, 23:33
دوستان این "PD SMS Fix" روی رام UniQ Mini 5.05 غوغا کرد. رام فوق العاده سریع است و کاملا فارسی میشه. توصیه اکید برای نصب.:4::merci:

masood1385
10-07-2010, 23:49
آقا saeed سلام .
بعد از دانلود دوتا فایل ضمیمه ای که قرار دادی باید چی کارشون کنیم.؟ چطوری فعال می شن؟

SAEEDWIZARD
11-07-2010, 13:45
آقا saeed سلام .
بعد از دانلود دوتا فایل ضمیمه ای که قرار دادی باید چی کارشون کنیم.؟ چطوری فعال می شن؟

فايل هاي دانلود شده رو به گوشي منتقل كنيد و بعد نصب كنيد.

saeedgmail
11-07-2010, 14:05
من این کارو کردم ولی تا روی فایل setup کلیک میکنم
اکسپلورر باز میشه و میخواد بره تو وب
حتی ریستارت هم کردم ولی اتفاقی نیتفتاد
؟؟؟؟؟؟؟
میشه کمکم کنین !!!

SAEEDWIZARD
12-07-2010, 10:00
فايل هاي دانلودي رو با winrar باز نكنيد.

خود فايل رو به گوشي انتقال بديد و نصب كنيد.

shervin_2007
12-07-2010, 11:11
پست ارسال شده توسط موبايل
من mobidiv440 نصبیدم وفارسی هام کاملا درسته.ولی اسمس هی انگلیسیم بهم خورده و کلماتش جابجا میشن.البته تو سنس درسته ولی وقتی میرم تو اسمس ها کلمات انگلیسیم جابجان..

با سلام خدمت دوستان
منم همین مشکل رو دارم فارسیم درست شده ولی انگلیسی خراب شده انگلیسی رو از راست به چپ مینویسه.
کسی هست مشکل ما رو حل کنه؟:39:

alipoursins
15-07-2010, 17:02
با سلام خدمت دوستان
منم همین مشکل رو دارم فارسیم درست شده ولی انگلیسی خراب شده انگلیسی رو از راست به چپ مینویسه.
کسی هست مشکل ما رو حل کنه؟:39:

سلام
آقا منم دقیقاً همین مشکل رو دارم.... دیگه گیج شدم:43::29:

Mr.Mobile
16-07-2010, 00:09
سلام
آقا منم دقیقاً همین مشکل رو دارم.... دیگه گیج شدم:43::29:

چه فارسی سازی نصب کردین ؟ وروی چه رامی؟
من mobidivi نصب کردم هیچ مشکلی ندارم با کیبورد resco

shahryakh
19-07-2010, 01:01
سلام وخسته نباشید
گوشی من توشیبا تی جی 01 هست متاسفانه مشکل اس ام اس و از چپ نوشتن حل نشد اگر امکان داره راهنمایی کنید
با تشکر

Mr.Mobile
19-07-2010, 01:59
سلام وخسته نباشید
گوشی من توشیبا تی جی 01 هست متاسفانه مشکل اس ام اس و از چپ نوشتن حل نشد اگر امکان داره راهنمایی کنید
با تشکر

راه حلشه اینکه که گوشی رو بفروشی و hd2 بگیری تا جواب بدم
اینجا بخش توشیبا اینا نیست آخه :دی

dvm_amir
19-07-2010, 19:29
سلام.... عالی بوووووووووووووود.......همه چیز فارسی شد...............
فقط میشه بگین چجوری میشه فارسی تایپ کرد؟؟؟؟؟؟؟

Mr.Mobile
19-07-2010, 23:40
سلام.... عالی بوووووووووووووود.......همه چیز فارسی شد...............
فقط میشه بگین چجوری میشه فارسی تایپ کرد؟؟؟؟؟؟؟
باید کیبورد نصب کنی مثلا این رو :
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=64425

N_Voroojak
20-07-2010, 11:25
سلام دوستان یه فارسی ساز خوب برای این گوشیه ماهم بدین که هیجا مشکل نداشته باشه:merci:

Mr.Mobile
20-07-2010, 18:28
سلام دوستان یه فارسی ساز خوب برای این گوشیه ماهم بدین که هیجا مشکل نداشته باشه:merci:

پس این تاپیک واسه چیه؟
صفحه او رو بخون

trzu
21-07-2010, 17:46
سلام

من hd2 دارم sms های فارسی رو میبینم اما وقتی می خوام فارسی sms بدم به شکل مربع می نویسه توی word mobile
که کاملا مربع می نوسیه و نشون میده !

قبلا از برنامه ی hirad multilingual and fingerkeybor استفاده می کردم این مشکل رو داشتم,الانم از این برنامه ای که تو تاپیک 1 گفتین دارم استفاده می کنم اما بازم همین مشکل رو دارم 002:

ممنون میشم منو راهنمایی کنید !

http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=413424&stc=1&d=1279723505 http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=413423&stc=1&d=1279723505

radio version : 2.10.50.08_2

taala
21-07-2010, 18:32
سلام ... آقا من اینجا با دانلود کردن فایلها مشکل دارم ... کجای کار میلنگه ...؟ یکی جواب بده .... لطفا جوابتونرو به ایمیلم ارسال کنید .... max.taala@gmail.com

Mina-t
24-07-2010, 19:28
سلام
من با فارسی ساز مشکل دارم , sms فارسی رو می تونم بخونم اما تو تایپ sms و فایل های office علامت سوال نشون میده!
:sign_help::please:

SAEEDWIZARD
24-07-2010, 19:43
سلام
من با فارسی ساز مشکل دارم , sms فارسی رو می تونم بخونم اما تو تایپ sms و فایل های office علامت سوال نشون میده!
:sign_help::please:

از چه رامی ، چه فارسی سازی و چه کیبوردی استفاده می کنی ؟؟؟

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=415126&stc=1&d=1279989699
این تصویر از گوشی خودم هستش. دوستانی که میگن توی word یا ... مشکل دارند ، احتمالا مشکل از رامشون (تفاوت رامشون با رام بنده) باشه.

رام انرژی معمولا با فارسی مشکل داره .

N_Voroojak
24-07-2010, 20:37

این تصویر از گوشی خودم هستش. دوستانی که میگن توی word یا ... مشکل دارند ، احتمالا مشکل از رامشون (تفاوت رامشون با رام بنده) باشه.

میشه این فارسی ساز رو بدی ما تو گوشیمون نصب کنیم و راهنمای نصب شم بگو

SAEEDWIZARD
24-07-2010, 21:16

توی پست 1 هست.

اگر فارسی ساز دیگه ای نصب دارید ، بهتره اول هارد ریست کنید. بعد فارسی ساز جدید نصب کنید.

Mina-t
24-07-2010, 21:59
سلام
رام energy ورژن 2.10.50 از همینی که تو تاپیک 1 هستش با رام اصلی HTC هم همین مشکل رو داشتم اگه امکان بر طرف کردنش هست یه کمکی بکنید,یا اگه امکانش هست رام خودتونو در اختیارم بزارید
ممنون
:ak::ak:

SAEEDWIZARD
24-07-2010, 23:16
سلام
رام energy ورژن 2.10.50 از همینی که تو تاپیک 1 هستش با رام اصلی HTC هم همین مشکل رو داشتم اگه امکان بر طرف کردنش هست یه کمکی بکنید,یا اگه امکانش هست رام خودتونو در اختیارم بزارید
ممنون
:ak::ak:

رام های Miri توی همین سایت هست. می تونید دانلود کنید. (Miri ، Miri&Dinik ، Elegancia) هر کدوم که خوشتون اومد.

Mina-t
25-07-2010, 12:08
رام های Miri توی همین سایت هست. می تونید دانلود کنید. (Miri ، Miri&Dinik ، Elegancia) هر کدوم که خوشتون اومد.

سلام

مشکلم حل شد مرسی:bf:

شاهرودی
25-07-2010, 16:05
با سلام به دوستان
اولا تشکر می کنماز همه دوستانی که زحمت میکشن مخصوصا باز کننده تاپیک
یک سوال دارم که شید بنظر مسخره بیاد...من هر دو فایل پست اول رو دانلود کردم و با موفقیت نصب کردم...حالا تمام اس ام اس های فارسی رو میتونم ببینم ولی مشکلم اینه که وقته میخوام اس ام اس بزنم هنوز کیبردم کلماتش انگلیسیه...ایا باید کار کنم تا کیبرد فارسی بشه یا برنامه درست نصب نشده؟؟؟

ممنونم

شاهرودی
25-07-2010, 16:12

سلام اقا سعید
من برنامه هایی که معرفی کردید رو نصب کردم ولی هنگام اس ام اس زدن این کیبرد فارسی که شما دارید رو ندارم...حالا باید چکار بکنم
رام دستگاه هم 1.66.405.2 هستش.

پیشاپیش ممنونم

SAEEDWIZARD
25-07-2010, 16:47
سلام اقا سعید
من برنامه هایی که معرفی کردید رو نصب کردم ولی هنگام اس ام اس زدن این کیبرد فارسی که شما دارید رو ندارم...حالا باید چکار بکنم

پیشاپیش ممنونم

سلام

این کیبورد ، نرم افزار finger Keyboar هستش که در قسمت نرم افزارهای پاکت پی سی (توی همین سایت) می تونید پیداش کنید.

navideshadi
29-07-2010, 08:38
salam dustane aziz,,ikhastam bedunam ta hala bluetooth explorer baraie hd2 giretun oomade? man kheili vaghte donbalesham. mamnun misham age komak konid

ALI-ZAMANI
29-07-2010, 10:29
سلام
من تازه ویندوز موبایل گرفتم و از این چیزا سر در نمی یارم میشه توضیح بدید این رام چیه؟

Mr.Mobile
30-07-2010, 00:36
سلام
من تازه ویندوز موبایل گرفتم و از این چیزا سر در نمی یارم میشه توضیح بدید این رام چیه؟

خیلی چیز مهمی نیست!
حافظه غیر قابل نوشتن و قابل خواندن است .
فقط برو توی setting->about phone->software info
ورژن رامتو ببین هر وقت ازت پرسیدیم رامت چیه اونو بهمون بگو ما خودمون حلش می کنیم
شما می خوای گوشیتو فارسی سازی کنی نرم افزار رو بنصب اکی میشه

ALI-ZAMANI
31-07-2010, 11:21
ممنون
ولی یکی گفته اگه در حین نصب این برنامه گوشیت خاموش بشه دیگه روشن نمی شه.راسته؟
می ترسم.به نظر شما مشکلی نیست؟

SAEEDWIZARD
31-07-2010, 13:48
ممنون
ولی یکی گفته اگه در حین نصب این برنامه گوشیت خاموش بشه دیگه روشن نمی شه.راسته؟
می ترسم.به نظر شما مشکلی نیست؟

:az: یا اون طرف چیزی بلد نبوده یا خواسته سر کار بذاره شما رو :bj:

.R.E.Z.A.
03-08-2010, 13:32
سلام؛
تو مسجينگ وقتي هم مسج فارسي داشته باشم هم eng از يك نفر، فارسي هارو خوب نشون ميده اما engها رو از راست به چپ كه به هم ريخته ميشه. نميشه هر دو تارو درست نشون بده؟! همين فارسي سازو نصبيدم. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

SAEEDWIZARD
03-08-2010, 14:58
سلام؛
تو مسجينگ وقتي هم مسج فارسي داشته باشم هم eng از يك نفر، فارسي هارو خوب نشون ميده اما engها رو از راست به چپ كه به هم ريخته ميشه. نميشه هر دو تارو درست نشون بده؟! همين فارسي سازو نصبيدم. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

صفحات قبل رو بخونید شاید مشکلتون برطرف بشه.

اگر رامتون انرژی هستش، از رامه.

من چنین مشکلی ندارم (هم فارسی و انگلیسی رو درست نشون میده (برای یک شماره))

farzad_hd2
04-08-2010, 13:21
سلام
من همه کار هارو مو به مو انجام دادم
اما هنوز وقتی فارسی مینویسم
یا پبام فارسی دارم
مکعب ظاهر ممیشه برام
لازمه شاخه فونت جایی بسازم؟
هلپم بشینن لطفا

nimotorsh
04-08-2010, 17:13
سلام دوستان من این برنامه رو نصب کردم اما با نقطه ها و علامت سوالها و تعجبها مشکل داره و اس فارسی یکککم میریزه بهم اگه نقطه و اینا داشته باشه
مشکل کجاست؟
(فارسی ساز هیراد و رام دیوتی1.9)

N_Voroojak
04-08-2010, 18:05
میشه این برنامه ی کیبورد فارسی رو بزارید من هیجا پیدا نکردم

شاهرودی
04-08-2010, 21:40
میشه این برنامه ی کیبورد فارسی رو بزارید من هیجا پیدا نکردم

خدمت شما دوست عزیز

براتون ضمیمه کردم

420263

موفق باشید.

N_Voroojak
04-08-2010, 23:06
خدمت شما دوست عزیز

براتون ضمیمه کردم

420263

موفق باشید.

ممنون

ولی ای کیبوردی که گذاشتی فارسی رو لاتیین نشون میده

N_Voroojak
04-08-2010, 23:32
کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــمــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــک

Mr.Mobile
05-08-2010, 00:45
کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــمــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــک

لطفا اسپم ندهید.به پست شما رسیدگی می شود

شما چه فارسی سازی رو گوشی نصب کردین؟

N_Voroojak
05-08-2010, 08:38
لطفا اسپم ندهید.به پست شما رسیدگی می شود

شما چه فارسی سازی رو گوشی نصب کردین؟

همینی که در پست اول هست رو نصب کردم

فقط کیبوردم اینجوریه همه چیش درسته

عربی رو نشون میده ولی فارسی رو لاتین نشون میده

N_Voroojak
05-08-2010, 09:04
همینی که در پست اول هست رو نصب کردم

فقط کیبوردم اینجوریه همه چیش درسته

عربی رو نشون میده ولی فارسی رو لاتین نشون میده

ممنون دوستان درست شد:bp::bp::bp::bp::bp::bp::bp::bp::bp::bp::bf::b f::bf::df::ca:

nimotorsh
05-08-2010, 16:34
سلام دوستان من این برنامه رو نصب کردم اما با نقطه ها و علامت سوالها و تعجبها مشکل داره و اس فارسی یکککم میریزه بهم اگه نقطه و اینا داشته باشه
مشکل کجاست؟
(فارسی ساز هیراد و رام دیوتی1.9)

دوستان؟!!!!!:an:

farzad_hd2
06-08-2010, 09:09
منم که اصلا آدم نیستم
کی به من توجه میکنه
به خدا میدونم تکراریه اما همه کاار کردم
اما نشود
همش مربع
پیامک
تقویم هجری
من ناراحنممممم

SAEEDWIZARD
06-08-2010, 11:02
منم که اصلا آدم نیستم
کی به من توجه میکنه
به خدا میدونم تکراریه اما همه کاار کردم
اما نشود
همش مربع
پیامک
تقویم هجری
من ناراحنممممم

شما فارسی ساز رو نصب نکردید !!

اول mobidiv 440 رو نصب کنید. بعد Fix رو.

javid_saman
06-08-2010, 14:46
سلام
من یه گوشیه i8000 سامسونگ دارم که روش فارسی سازFingerkeyb نصب کردم
با این فارسی ساز با اینکه میتونم اس ام اس فارسی رو بخونم وتایپ کنم ولی اس ام اس رو برای هرکی میفرستم فقط علامت سوال بدستش میرسه!!!
میشه بگید باید چیکار کنم؟!!
این خیلی بده
Mr.Mobile
06-08-2010, 16:24
سلام
من یه گوشیه i8000 سامسونگ دارم که روش فارسی سازFingerkeyb نصب کردم
با این فارسی ساز با اینکه میتونم اس ام اس فارسی رو بخونم وتایپ کنم ولی اس ام اس رو برای هرکی میفرستم فقط علامت سوال بدستش میرسه!!!
این خیلی بده
سوالتون رو باید اینجا بپرسین

http://mobilestan.net/forumdisplay.php?f=363

SAEEDWIZARD
06-08-2010, 16:49
سلام
من یه گوشیه i8000 سامسونگ دارم که روش فارسی سازfingerkeyb نصب کردم
این خیلی بده
فینگر کیبورد فارسی ساز نیست. کیبورد فارسی هستش. چه فارسی سازی نصب کردید ؟؟

calligrapher
06-08-2010, 19:27
دوستان به نظرم mersad از همه بهتره . من روی رام انرژی که خفن ترین رام کوک شده برای HD2 هست نصب کردم مثل باقلوا داره کار میکنه
http://mobilestan.net/showthread.php?t=108996

javid_saman
07-08-2010, 16:50
فینگر کیبورد فارسی ساز نیست. کیبورد فارسی هستش. چه فارسی سازی نصب کردید ؟؟

روی گوشی فکر نکنم فارسی ساز به این شکل که شما میگید نصب کرده باشم
ولی وقتی دکمه نمایش تمام کیبوردها رو میزنم چندتا کیبورد میاره که یکیشش fingerkeyb هست و یکی هم نوشته المفتیح العربی!
من تازه این گوشی رو خریدم و خیلی سر در نمیارم ولی از اونجایی که گرفتم نوشته بود فارسی ساز!
اگه بهم کمک کنید لطف کردید
ممنونم

javid_saman
07-08-2010, 16:56
سوالتون رو باید اینجا بپرسین

http://mobilestan.net/forumdisplay.php?f=363

دوست عزیز من هرچی گشتم توی پستهاش جایی که مربوط به حل مشکلات اومنیا2 باشه پیدا نکردم!

SAEEDWIZARD
07-08-2010, 18:10
روی گوشی فکر نکنم فارسی ساز به این شکل که شما میگید نصب کرده باشم
ولی وقتی دکمه نمایش تمام کیبوردها رو میزنم چندتا کیبورد میاره که یکیشش fingerkeyb هست و یکی هم نوشته المفتیح العربی!
من تازه این گوشی رو خریدم و خیلی سر در نمیارم ولی از اونجایی که گرفتم نوشته بود فارسی ساز!
اگه بهم کمک کنید لطف کردید
ممنونم

کیبورد المفتیح (فکر کنم المفاتیح باشه ؟!؟) می تونید تایپ کنید ؟؟

به هر حال فینگر کیبورد کیبورد هستش نه فارسی ساز.

farzad_hd2
07-08-2010, 18:12
شما فارسی ساز رو نصب نکردید !!

اول mobidiv 440 رو نصب کنید. بعد fix رو.
سعید جان من مو به مو تمام مراحل رو انجام دادم
جفت فایل هارو نصب کرم
ریست هم کردم
رو جفت مموری ها هم تست کردم
اما نشد

ALI-ZAMANI
08-08-2010, 11:33
سلام اقا سعید

پیشاپیش ممنونم

یه سئوال:من هم همین کیبورد رو نسب کردم پس چرا فارسی نداره .عربی داره ولی فارسی نداره؟

N_Voroojak
08-08-2010, 14:29
یه سئوال:من هم همین کیبورد رو نسب کردم پس چرا فارسی نداره .عربی داره ولی فارسی نداره؟

دوست عزیز من هم این مشکل رو داشتم ولی و یه سری فایل رو رختم تو پوشه کیبورد درست شد

این فایل هارو برات تو ضمیمه گذاشتم :dq:

موفق باشی:dq:

javid_saman
08-08-2010, 17:50
کیبورد المفتیح (فکر کنم المفاتیح باشه ؟!؟) می تونید تایپ کنید ؟؟

به هر حال فینگر کیبورد کیبورد هستش نه فارسی ساز.

بله درست گفتید واشتباه تایپی از من بود
حالا چطوری بدونم که فارسی ساز نصب شده یا نه؟
چه فارسی سازی بهتره؟ و با نصب فارسی ساز اگه اس ام اس فارسی برای کسی فرستادم، مشکلی برای خوندنش نداره؟
اگه یه فارسی ساز روی گوشیم ریختم هنگ نکنه!!
با تشکر

khashayar278
12-08-2010, 14:19
دوست عزیز من هم این مشکل رو داشتم ولی و یه سری فایل رو رختم تو پوشه کیبورد درست شد

این فایل هارو برات تو ضمیمه گذاشتم :dq:

موفق باشی:dq:

سلام بچه ها
من این دوتا فایل txt رو هم وقتی کپی می کنم بازم کیبوردم فارسی نمیشه ! حالا باید چیکار کنم:bz:

tuch_hd2
13-08-2010, 09:17
یه رام miri & dinik نصب کردم...
از فارسی ساز mobidivi هم استفاده میکنم و تا قبل از نصب این رام هیچ مشکلی باهاش نداشتم
الان اس ام اس های فارسیم تو سنس درست نمایش داده میشن ولی تو htc massaging چپ به راست و قاطی پاتی نشون داده میشن...
ورژن htc massaging من هم (2015.3428) 1.5 هست...
ممنون از لطف دوستان

tuch_hd2
13-08-2010, 09:22
سلام بچه ها
من این دوتا فایل txt رو هم وقتی کپی می کنم بازم کیبوردم فارسی نمیشه ! حالا باید چیکار کنم:bz:

دوست عزیز همینجوری یکهویی که فارسی نمیشه...
وارد منوی start بشین و بر روی آیکون برنامه کلیک کنید...
تو صفحه ای که باز میشه لیست تمامی زبانهایی که نرم افزار پشتیبانی میکنه نوشته شده...
تیک همه رو بچر eng و far بردارید...
حالا به مسیجینگ برید و از کلید پایین سمت چپ که 2 فلش روش نشون داده شده و روش نوشته far برای تغییر زبان کیبورد استفاده کنید...
یاعلی

javid_saman
13-08-2010, 11:05
بله درست گفتید واشتباه تایپی از من بود
حالا چطوری بدونم که فارسی ساز نصب شده یا نه؟
چه فارسی سازی بهتره؟ و با نصب فارسی ساز اگه اس ام اس فارسی برای کسی فرستادم، مشکلی برای خوندنش نداره؟
اگه یه فارسی ساز روی گوشیم ریختم هنگ نکنه!!
با تشکر

کسی نبود جواب من رو بده؟
ایول به این امنیا دارا! این همه آدم متخصص و ...
یه جوونمرد پیدا بشه راهنماییمون کنه
SAEEDWIZARD
13-08-2010, 11:42
اینجا کسی امنیا نداره . به همین دلیل نمیشه بیش از این راهنمایی کرد (چون گوشی جلومون نیست که ببینیم فارسی ساز داره یا نه)
اما از اونجایی که کیبور عربی داره و سامسونگ هم هست، فارسی ساز داره و نیاز نیست فارسی ساز نصب کنید. سوالات بیشتر رو در بخش سامسونگ بپرسید. نه اینجا!

khashayar278
14-08-2010, 19:36
دوست عزیز همینجوری یکهویی که فارسی نمیشه...
وارد منوی start بشین و بر روی آیکون برنامه کلیک کنید...
تو صفحه ای که باز میشه لیست تمامی زبانهایی که نرم افزار پشتیبانی میکنه نوشته شده...
تیک همه رو بچر eng و far بردارید...
حالا به مسیجینگ برید و از کلید پایین سمت چپ که 2 فلش روش نشون داده شده و روش نوشته far برای تغییر زبان کیبورد استفاده کنید...
یاعلی

زمانی که برنامه رو نصب می کنی همه ی گزینه ها فعالن!
برنامه رئ از اول ریختم درست شد

arh_5464
14-08-2010, 22:57
کسی نبود جواب من رو بده؟
ایول به این امنیا دارا! این همه آدم متخصص و ...
یه جوونمرد پیدا بشه راهنماییمون کنه
ببینید همین که میبینید حروف فارسی هستند و راست به چپ یعنی فارسی سازتون نصبه و درست داره کار میکنه.
پیشنهاد من mobidiv 454 البته 447 سرعتش یکم فکر میکنم بیشتره.
نخیر هیچ مشکلی برای خوندنش نداره.(البته اگه گوشی طرف فارسی داشته باشه.ربطی به مدل نداره و کاملا درست میره )
فکر میکنم اون نرم افزاری که گفتمو نصب کنید مشکلی نداشته باشید:sorry:

mtr3979
19-08-2010, 11:01
ببینید همین که میبینید حروف فارسی هستند و راست به چپ یعنی فارسی سازتون نصبه و درست داره کار میکنه.
پیشنهاد من mobidiv 454 البته 447 سرعتش یکم فکر میکنم بیشتره.
نخیر هیچ مشکلی برای خوندنش نداره.(البته اگه گوشی طرف فارسی داشته باشه.ربطی به مدل نداره و کاملا درست میره )
فکر میکنم اون نرم افزاری که گفتمو نصب کنید مشکلی نداشته باشید:sorry:

سلام دوست عزیز من مشکل نوشتن آرو هنوز دارم آ را ا میسه

tivasar
22-08-2010, 08:32
سلام وخسته نباشید
من دیکشنری lingoرا رو گوشیم نصب کردم ولی برای فارسی به انگلسی باید برعکس بنویسم تاجواب بده می خواستم ببینم مشکل ا ز کجاست ؟مثلا برای نوشتن (آب) باید بنویسم(با)تا جواب بده
با تشکر

SAEEDWIZARD
22-08-2010, 10:22
سلام وخسته نباشید
من دیکشنری lingoرا رو گوشیم نصب کردم ولی برای فارسی به انگلسی باید برعکس بنویسم تاجواب بده می خواستم ببینم مشکل ا ز کجاست ؟مثلا برای نوشتن (آب) باید بنویسم(با)تا جواب بده
با تشکر

برای اینکه توی این نرم افزار فارسی رو درست تایپ کنید فقط باید ار کیبورد خودش (که توی فایلی که دانلود کردید یا کنار اون باید بوده باشه ) استفاده کنید. (کیبورد کوچک که کار کردن باهاش سخت هم هست)

arh_5464
22-08-2010, 10:23
سلام وخسته نباشید
با تشکر
فارسی سازتو عوض کن.پیشنهاد من mobidiv 454 .حداقل من باهاش این مشکلو ندارم

SamanEs
28-08-2010, 00:29
دوستان با سلام و تشکر

اول اینکه ببخشید اگه تکراریه

من فارسی ساز mobidiv 440 رو نصب کردم ولی وقتی میام برای اس ام اس نمیدونم چجوری کیبورد فارسی میاد؟

SAEEDWIZARD
28-08-2010, 00:54
باید به قسمت نرم افزارهای پاکت پی سی برید (همین سایت)

نرم افزار finger keyboard 2.1 رو دانلود و نصب کنید.

SamanEs
28-08-2010, 10:58
ممنون

لینک صفحشم اگه بدید ممنون میشم

SAEEDWIZARD
28-08-2010, 11:08
ممنون

لینک صفحشم اگه بدید ممنون میشم

عزیزم چند دقیقه وقت بذارید ، بگردید ، پیدا کنید !

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=67163

omid_tanha2010
28-08-2010, 12:35
سلااااااااااااااممممممممم ممممم
خیلی ممنونم بخدا نمیدونم چه جوری ازات تشکر کنم
عاشقتم
مرسیییییییییییییییییییییی

ali santor
05-09-2010, 13:56
من از این ورزن فارسی سازMOBiDIV_Arabware_440_EN_6.0_6.5_TSD_2009NOV2 0 استفاده میکردم و حالا که رام انرزی ریختم این فارسی ساز کار نمیکنه.میشه راهنمایی کنید کجای کار اشکال داره؟در ضمن این ورزن رام من هستEnergy.Leo.21914.Sense2.5.Cookie.GTX.Aug.28.
با تشکر

arh_5464
05-09-2010, 16:24
ورژن 454 اومده اونو بگیر و تست کن ایشالا درست میشه

SAEEDWIZARD
05-09-2010, 22:18
من از این ورزن فارسی سازmobidiv_arabware_440_en_6.0_6.5_tsd_2009nov2 0 استفاده میکردم و حالا که رام انرزی ریختم این فارسی ساز کار نمیکنه.میشه راهنمایی کنید کجای کار اشکال داره؟در ضمن این ورزن رام من هستenergy.leo.21914.sense2.5.cookie.gtx.aug.28.
با تشکر

رام انرژي مشكل داره. اگر تمام تاپيك رو بخونيد شايد مشكلتون حل بشه. تمام دوستاني كه رام انرژي دارند ، با اين مشكل رو به رو هستند. چون رام هاي انرژي دست كاري شدن توسط كوكر و مناسب زبان فارسي نيستند. البته شايد توي اين تاپيك راه حلش باشه. يه مطالعه بكنيد.

mahi58
09-09-2010, 13:32
ببخشید یه سوال: من الان تازه HD2 خریدم و توی قسمت About Phone ورژن رام رو می زنه:
1.66.707.1
(76641)
WWE

01.12.10

ورژن برنامه Messaging من هم Version 1.5 Build 2011.1932 هستش.

آیا می تونم این دو تا فایل رو نصب کنم یا کار دیگه ای قبلش لازمه؟

ممنونم.

mahi58
09-09-2010, 19:09
آپدیت: من هر دو برنامه رو نصب کردم، و گوشی خیلی بهتر از قبلشه و الان اس ام اس های فارسی رو می تونم بخونم، ولی متاسفانه کی بردم عربی هستش و حروف پ - ژ - گ - چ رو نداره.

البته من موقع نصب Finger Keyboard فقط تیک کنار گزینه های eng و ara رو گذاشتم باقی بمونه. مشکل از اینجاست؟
گزینه های دیگه رو هر چی نگاه می کنم هیچ کدومش به فارسی شباهت نداره. http://pic4ever.com/images/89.gif

arh_5464
09-09-2010, 20:07
کیبرد های دیگه هم هست که میتونی نصب و استفاده کنی مثل spb و resco که هر دو شون خوبن

mahi58
09-09-2010, 22:52
کیبرد های دیگه هم هست که میتونی نصب و استفاده کنی مثل spb و resco که هر دو شون خوبن

اتفاقا یه سرچی توی انجمن زدم، و زمانی که این پست رو زدی، من در حال نصب همین کی بردهای دیگه بودم.

هیچ کدوم از این دو تا کی برد مشکل مشابه Finger رو نداشتن و عالی کار می کردند.

فکر می کنم به استفاده از Resco عادت کنم، چون اون دکمه هایی که Cursor رو چپ و راست می برند، یا مثلا دکمه Select All خیلی لازم هستند که با رسکو خیلی راحت میشه آوردشون. :dn:

SAEEDWIZARD
09-09-2010, 23:36
آپدیت: من هر دو برنامه رو نصب کردم، و گوشی خیلی بهتر از قبلشه و الان اس ام اس های فارسی رو می تونم بخونم، ولی متاسفانه کی بردم عربی هستش و حروف پ - ژ - گ - چ رو نداره.

البته من موقع نصب Finger Keyboard فقط تیک کنار گزینه های eng و ara رو گذاشتم باقی بمونه. مشکل از اینجاست؟
گزینه های دیگه رو هر چی نگاه می کنم هیچ کدومش به فارسی شباهت نداره. http://pic4ever.com/images/89.gif

کنار این کیبورد که دانلود کردی ، اسکین های فارسی هم باید دانلود می کردی و توی پوشه ی اسکین کپی می کردی. با این کار توی اون لیست ، گزینه ی far هم اضافه میشه.

mahi58
10-09-2010, 09:33
کنار این کیبورد که دانلود کردی ، اسکین های فارسی هم باید دانلود می کردی و توی پوشه ی اسکین کپی می کردی. با این کار توی اون لیست ، گزینه ی far هم اضافه میشه.

بله، اون کار رو هم با یک سرچ که توی فروم انجام دادم ردیفش کردم، ولی هنوز Finger Keyboard برای من به رسکو نمی رسه، چون اولا زیر حرف "ی" برای من دو تا نقطه داره که عربیه و من بدم میاد (آخه آدم انقدر حساس http://pic4ever.com/images/1041.gif)؟ دوما اون گزینه های انتخاب کل متن و کپی پیست و خصوصا چپ و راست رفتن در متن رو من روی فینگر کی برد پیدا نکردم، ولی رسکو داره. :bf:

راستی این کی بردها همه شون موقعی که داری متن رو تایپ می کنی، خصوصا وقتی یه چیزی رو پاک می کنی، یه دفعه یه خط از متن میاد در انتهای سطر قرار می گیره! شما همچین مشکلی ندارید؟

rezasony
10-09-2010, 18:10
سلام
من که هر کاری کردن نشد که نشد
اس ام اس فارسی رو تو اینباکس خوب نشون میده ولی وقتی اس ام اس رو باز میکنیم از چپ به راست مینویسه و جدا جدا
440 رو ریختم نشد pd fix رو ریختم نشد
447,454,417 رو هم ریختم باز هم نشد
کلافه شدم به خدا
1 هفته گوشیو دارم هر اس ام اس فارسی میاد باید مثه این بی سوادا از آخر بخونم 2 ساعت طول میکشه
چکار کنم دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

eghbaly90
10-09-2010, 23:00
با سلام..
در گوشی touch viva هر وقت شماره ها رو از طریق save to cantacts به گوشی اضافه می کنم شماره های وی سیم کارت و شماره های روی گوشی هر دو نمایش داده می شوند..چجوری باید از نمایش شماره های روی گوشی در قسمت contact جلوگیری کنم... جای دیگه نتونستم برای سوالم پیدا کنم از این بابت شرمندم... چند روز در حسابی حالمو گرفته لطفا کمک کنید...

SAEEDWIZARD
10-09-2010, 23:13
سلام
من که هر کاری کردن نشد که نشد
اس ام اس فارسی رو تو اینباکس خوب نشون میده ولی وقتی اس ام اس رو باز میکنیم از چپ به راست مینویسه و جدا جدا
440 رو ریختم نشد pd fix رو ریختم نشد
447,454,417 رو هم ریختم باز هم نشد
کلافه شدم به خدا
1 هفته گوشیو دارم هر اس ام اس فارسی میاد باید مثه این بی سوادا از آخر بخونم 2 ساعت طول میکشه
چکار کنم دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

رام شما 1.48 باید باشه احتمالا !

رام 1.66 رو نصب کنید.

rezasony
11-09-2010, 07:13
رام شما 1.48 باید باشه احتمالا !

رام 1.66 رو نصب کنید.

سلام
نرسی از راهنمائیت ولی میخام نصب کنم پیغام حطا میده
1% میره دیگه جلو نمیره

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=436367&stc=1&d=1284178324

چکارش کنم
البته ناگفته نمونه که من وقتی دانلود کردم سریال گوشیه خودمو قبول نمیکرد با یک سریال که توسایت گفته بود دان کردو و آسیا 1 رو انتخاب کردم

SAEEDWIZARD
11-09-2010, 10:05
احتمالا منطقه ی رام با منطقه ی گوشی شما فرق داره. والا من خودم تا حالا رام رسمی دانلود نکردم اطلاع زیادی ندارم. (من از همون اول گوشی رو HSPL کردم و رام های غیر رسمی (کوک) ریختم.)

توی بخش rom development مشکلتون رو مطرح کنید تا سایر دوستان جواب بدهند.

Mr.Mobile
12-09-2010, 01:23
سلام
نرسی از راهنمائیت ولی میخام نصب کنم پیغام حطا میده
1% میره دیگه جلو نمیره

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=436367&stc=1&d=1284178324

چکارش کنم
البته ناگفته نمونه که من وقتی دانلود کردم سریال گوشیه خودمو قبول نمیکرد با یک سریال که توسایت گفته بود دان کردو و آسیا 1 رو انتخاب کردم

شما hspl نکردی
این ارور برای همینه

zahra10
14-09-2010, 03:06
سلام دوست عزیز!ازاینکه mobidiv 440 رو گذاشتی بی نهایت سپاسگذارم.من گوشیم hd mini هست وازت استدعا دارم که یک کیبورد سازگار با همین گوشی ورام برام بزاری.قبلاresco keyboard pro6 رانصب کرده ام وجواب نگرفتم.
مرسی

SAEEDWIZARD
14-09-2010, 06:07
سلام دوست عزیز!ازاینکه mobidiv 440 رو گذاشتی بی نهایت سپاسگذارم.من گوشیم hd mini هست وازت استدعا دارم که یک کیبورد سازگار با همین گوشی ورام برام بزاری.قبلاresco keyboard pro6 رانصب کرده ام وجواب نگرفتم.
مرسی

والا رزولوشن اين گوشي با بقيه فرق داره. توي انجمن اختصاصي مطرح كنيد زودتر به نتيجه ميرسيد. (شايد هم وجود داشته باشه. كه احتمالا همين طور هم هست)

alirezach
21-09-2010, 19:10
khaste nabashin
keyboard farsi mikham
az koja download konam
ba tashakor

Mr.Mobile
22-09-2010, 01:08
khaste nabashin
keyboard farsi mikham
az koja download konam
ba tashakor

بفرمایید:
http://mobilestan.net/showthread.php?t=109129
زودتر نصب کنین تا بتونین به فارسی پست بدین

mmsoft
23-09-2010, 17:08
سلام من فارسی ساز و اون یکی رو نصب کردم توی خوندن فارسی مشکلی ندارم ولی نمی تونم بنویسم . رفتم کیبرد فارسی نصب کردم حروف فارسی رو نشون مید ه ولی وقتی تایپ می کنم انگلیسی تایپ می کنه. چه کنم ؟

SAEEDWIZARD
23-09-2010, 18:52
چه كيبوردي نصب كرديد ؟؟

رسكو يا فينگر كيبورد ؟

mmsoft
23-09-2010, 19:08
چه كيبوردي نصب كرديد ؟؟

رسكو يا فينگر كيبورد ؟

مرصاد رسکو 500کیلوبایتی

SAEEDWIZARD
23-09-2010, 22:13
شما فينگر كيبورد رو تست كنيد. (كپي كردن اسكين هاي فارسي بعد از نصب فراموش نشه)

mmsoft
23-09-2010, 22:19
شما فينگر كيبورد رو تست كنيد. (كپي كردن اسكين هاي فارسي بعد از نصب فراموش نشه)

اگه می تونید آدرس دانلود بهترین نسخه فینگر و نحوه نصب و کپی اسکین هاشو بهم بگید
بازم ممنون

Mr.Mobile
24-09-2010, 00:17
اگه می تونید آدرس دانلود بهترین نسخه فینگر و نحوه نصب و کپی اسکین هاشو بهم بگید
بازم ممنون

بفرمایین:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=67163

mmsoft
24-09-2010, 12:10
آقا متاسفانه مشکل حل نشد الان فارسی ساز همونی رو که پیشنهادشده نصب کردم همه فارسی ها رو درست می خونم کیبرد هم همونی که پیشنهاد شده رو با روش توضیح داده شده نصب کردم بازم وقتی کیبرد روی فارسی هست ، فارسی تایپ نمی کنه . یعنی اصلا فارسی تایپ نمی کنه

alhob
27-09-2010, 13:39
با سلام من برنامه دانلود کردم ممنون ولی راستیش گوشیمو تازه گرفتم نمیدونم چطور باید برنامه رو نصب کنم؟اگه توضیح تصویری باشه ممنون میشم؟

alhob
28-09-2010, 13:30
salam man goshim sms farsi ro nemikhone lotfan komak konid?

Mr.Mobile
28-09-2010, 13:31
با سلام من برنامه دانلود کردم ممنون ولی راستیش گوشیمو تازه گرفتم نمیدونم چطور باید برنامه رو نصب کنم؟اگه توضیح تصویری باشه ممنون میشم؟

آموزش تصویری؟ مگه مب خوای برنامه بنویسی؟
البته سوالت رو جای اشتباهی پرسیدی ولی باید بگم اگه نرم افزارت cab هست که ی ریزی روی گوشی و روش کلیک می کنی نصب میشه و اگه exe است گوشیتو سینک می کنی روی کامپیوتر کلیک می کنی نصب میشه

mmsoft
28-09-2010, 21:23
salam man goshim sms farsi ro nemikhone lotfan komak konid?

دوست عزیز گوشیتون فارسی نمی نویسه کامپیوترتون چی ؟ پست دادن به زبان پارسی جزو قوانین سایت و پست دادن به زبان انگلیسی خلاف قوانین هست!!!
این وحشتناک ترین فارسی ساز و کیبردی هست که تاحالا دیدم نمونشو تو سایت ندیدم ولی اگر هست واقعا عذر می خوام بهر حال گفتم پست دادنم بهتر از پست ندادنه نهایتا تکراریه بچه هاپست رو پاک می کنن!
این نرم افزار نسخه نهایی هست (نسخه بتا در چند جای سایت موجود بود )و با کیبرد ارائه شده کاملا مچ شده و در حالت پرتریت و لندسکیپ تمامی دکمه ها با دقت و به درستی کار می کنند
به هر حال می تونی ابتدا فارسی ساز رو بریزی تو گوشی و اجراش کنی و گوشی رو ریست کنی و بعد کیبرد رو بریزی توگوشی و نصبش کنی و دوباره ریست کنی . انشاالله کار تو هم مثل من راه می افته

دو تا تصویر هم ضمیمه کردم
:bq::bq::bq::bq:

alhob
29-09-2010, 15:48
یکی کمک کنه برنامه رو نصب کردم همه چی بهم ریخت عکسام پاک شد و زبانشم عوض شد !!!کمک

mmsoft
29-09-2010, 16:22
یکی کمک کنه برنامه رو نصب کردم همه چی بهم ریخت عکسام پاک شد و زبانشم عوض شد !!!کمک

ببینید مطمئنا نصب این نرم افزار ربطی به پاک شدن عکسهاتون نداره ببینید چی کار کردید که باعث این حرکت شده چون من خودم بارها و بارها این کار رو کردم و این چیزی که شما می گید بی نهایت جدیده!!!
ولی در مورد تغییر زبان به آیکنی که با نصب برنامه در منوی استارت ایجاد شده برید اگه نگاهی به تنظیمات بکنید اسم کشور و زبان رو می تونید تشخیص بدید اون رو به English)United State تغییر بدین .

wisam
29-09-2010, 22:43
سلام

hd2 رام 1.66 تازه خریدم برنامه های توصیه شده رو نصب کردم مثل ساعت سویسی روان و عالی کار میکنه.

علی یارتان

prince_0f_darks
03-10-2010, 00:51
اقا من این کیبورد رو نصب کردم ولی ارور میده و اجرا نمیشه چیکارش کنم؟Finger_keyboard
این ارور رو میده
skin error : resolution for screen size not found!

Mr.Mobile
03-10-2010, 12:32
اقا من این کیبورد رو نصب کردم ولی ارور میده و اجرا نمیشه چیکارش کنم؟Finger_keyboard
این ارور رو میده
skin error : resolution for screen size not found!

WVGA skin رو باید می گرفتین
از اینجا درستش رو بگیرین
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=64425

samnet
10-10-2010, 08:16
سلام
من از Hirad multilingual v1.1.5 استفاده ميكنم
هم با كيبورد finger و هم resco تو sms مشكل دارم
اين مشكل اصلا تو نرم افزاري مثل word نيست
توی تایپ اس ام اس فارسی ، راست چین هست و وقتی به خط بعدی میری ، میاد سمت چپ و كلمات برعكس ميشه مثلا:
سلام خوبي
خوبي سلام
از طرفی مکان نما هم در جای خودش نیست. و نمیسه توی تایپ فارسی اس ام اس ، مکان نما رو به محل دلخواه برد.
چكار كنم؟
rom:1.66
اصلا تو رام دست نبردم

SAEEDWIZARD
10-10-2010, 11:23
سلام
من از Hirad multilingual v1.1.5 استفاده ميكنم
هم با كيبورد finger و هم resco تو sms مشكل دارم
اين مشكل اصلا تو نرم افزاري مثل word نيست
توی تایپ اس ام اس فارسی ، راست چین هست و وقتی به خط بعدی میری ، میاد سمت چپ و كلمات برعكس ميشه مثلا:
سلام خوبي
خوبي سلام
از طرفی مکان نما هم در جای خودش نیست. و نمیسه توی تایپ فارسی اس ام اس ، مکان نما رو به محل دلخواه برد.
چكار كنم؟
rom:1.66
اصلا تو رام دست نبردم

سلام

بهتره اول هارد ريست كنيد ، بعد فارسي ساز پست اول رو نصب كنيد. (mobidiv 440)

samnet
11-10-2010, 17:19
رام شما قدیمی هست. در واقع ورژن htc message شما قدیمه.
به سایت htc برید و آپدیت اس ام اس رو نصب کنید. البته به نظر من که بهتره رام 1.66 رو نصب کنید.
اما به هر حال مشکل کنونی شما اینه که ورژن htc message شما پایینه و باید آپدیتش کنید.
ورژن message شما باید مقدار زیر یا بالاتر باشه :

version 1.5 . Build 2011.2130

http://img707.imageshack.us/img707/7416/33447323.jpg

ورژن من 2011.1932 هست چطوي بايد آخرين ورژن بگيرم؟
فارسي ساز hirad مگر همون mobil440 نيست؟

SAEEDWIZARD
12-10-2010, 09:29
شما رام رو آپديت كنيد ، مسيج هم آپديت ميشه. خود مسيجينگ هم فكر مي كنم توي سايت htc وجود داشته باشه در قسمت ساپورت hd2 اش.

هيراد ، mobidiv هست اما نه ورژن 440 اش.

carbons
26-10-2010, 22:04
سلام

داداش گلم من بعد از هاردریست گوشی برنامه ای که گذاشتین را نصب کردم (هر دو) و حالا اس ام اس که میفرستم گیرنده کل محتوی را به صورت برعکس و کلمات جدا از هم دریافت میکند.
چه کنم,کسی از دوستان هم روشی داره لطفا بگین به غیر از هاردرسیت مجدد :dy:

Ehsan20062
26-10-2010, 23:58
با سلام و خسته نباشید من این کیبورد نصب کردم خیلی هم عالیه .ولی اکسپایر شده Persian SPB Full Screen Keyboard4.1.0 میشه کسی کرکش یا برنامه اصلیشو بدین با تشکر

Mr.Mobile
27-10-2010, 00:16
با سلام و خسته نباشید من این کیبورد نصب کردم خیلی هم عالیه .ولی اکسپایر شده persian spb full screen keyboard4.1.0 میشه کسی کرکش یا برنامه اصلیشو بدین با تشکر

برای چی شصت جا درخواست دادین؟ یه تاپیک هم میزدین واسه درخواستتون که کامل بشه
تو کلوپ جواب دادم.

carbons
27-10-2010, 01:44
کسی نیست جواب بده:ci:

SAEEDWIZARD
27-10-2010, 09:41
داداش گلم من بعد از هاردریست گوشی برنامه ای که گذاشتین را نصب کردم (هر دو) و حالا اس ام اس که میفرستم گیرنده کل محتوی را به صورت برعکس و کلمات جدا از هم دریافت میکند.

رامتون چه ورژنيه ؟

از چه كيبوردي استفاده مي كنيد ؟

Mr.Mobile
27-10-2010, 11:37

این سبک مشکلات ماله Mibidiv طبیعیه درست کردنش زحمت داره شما اینو بنصب راحت میشی

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=115044

carbons
27-10-2010, 19:53
رامتون چه ورژنيه ؟

از چه كيبوردي استفاده مي كنيد ؟

1.48.488.1
دیکشنری persian suite یک کیبرد داشت از همون استفاده کردم.
لطفا راهکاری بدین که دوباره هاردریست نکنم.

carbons
27-10-2010, 19:57
این سبک مشکلات ماله mibidiv طبیعیه درست کردنش زحمت داره شما اینو بنصب راحت میشی

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=115044

شدنی هست قبلی رو حذف و این را نصب کنم یا باید داستان هاردریست تکرار بشه.

SAEEDWIZARD
27-10-2010, 21:14
1.48.488.1
دیکشنری persian suite یک کیبرد داشت از همون استفاده کردم.
لطفا راهکاری بدین که دوباره هاردریست نکنم.

مشكل از فارسي ساز نيست.

مطمئن هستيد كه اس ام اس هاي فارسي رو درست نشون ميده ؟!!

رامتون قديميه. رام 1.66 رو بريزيد. روي رام هاي زير 1.66 اس ام اس هاي فارسي مشكل دارند.
كيبورد هم ، FingerKeyboard يا resco keyboard 6 رو نصب كنيد.

كيبوردهايي كه براي ديكشنري ها هستند معمولا فقط توي محيط خود ديكشنري به درستي كار مي كنند.

carbons
27-10-2010, 21:29
مشكل از فارسي ساز نيست.

مطمئن هستيد كه اس ام اس هاي فارسي رو درست نشون ميده ؟!!

رامتون قديميه. رام 1.66 رو بريزيد. روي رام هاي زير 1.66 اس ام اس هاي فارسي مشكل دارند.
كيبورد هم ، fingerkeyboard يا resco keyboard 6 رو نصب كنيد.

كيبوردهايي كه براي ديكشنري ها هستند معمولا فقط توي محيط خود ديكشنري به درستي كار مي كنند.

ممنون,فقط یک زحمت دیگه داشتم .اگه امکان داره یک آدرس دقیق از یک رام اورجینال که مورد تایید خود شماست بدین که دانلود کنم چون ظاهرا انواع مختلفی داره.
شدنی نیست همین رام آپگرید کنم؟

SAEEDWIZARD
28-10-2010, 10:14
من تا حالا از رام هاي آفيشيال استفاده نكردم. به همين دليل در اين زمينه اطلاعي ندارم كه بتونم شما رو راهنمايي كنم.
به قسمت rom development بريد ، اونجا فكر مي كنم لينك رام 1.66 هستش.

Mehdi-UIQ3
29-10-2010, 01:27
سلام سعید خان.........میگم هر فارسی سازی نصب میکنم هیچکدوم توی مانیلا یا هوم کوکی تب حروف فارسی رو نشون نمیدن ...........مثلا توی قسمت اس ام اس مانیلا مکعبی هست ولی وقتی میزنم روی All Massage اونارو درست نشون میده........باید چکار کنم ؟؟؟ طلبه ای تقویمهای فارسی شدم ولی توی مانیلا مکعبی نشون میده........ممنون

sky_dvb
29-10-2010, 09:18
با سلام من تقریبا از کلیه فارسی سازها استفاده کردم همونشون فقط ی مشکل دارم اونم htcمسیج هستش که بر عکس نشون میده دیگه هیچ مشکلی نداره اینقدر برنامه دانلود کردم و ریست کردم واقعا خسته شدم این رامش مونده که اونم از سایت اچ تی سی وقتی سریال میدم قبول نمیکنه بگید چیکار کنم دیگه واقعا کلافه شدم ای دی اس ال هم دارم هرچیزی که میخواد بفرمایید بگیرم اگر لینکی هم دارید عنایت کنید لطفا بسیار متشکرم

SAEEDWIZARD
29-10-2010, 09:29
به بخش rom development بريد ، لينك رام 1.66 اونجا هست. دانلود كنيد.

SAEEDWIZARD
29-10-2010, 09:33
سلام سعید خان.........میگم هر فارسی سازی نصب میکنم هیچکدوم توی مانیلا یا هوم کوکی تب حروف فارسی رو نشون نمیدن ...........مثلا توی قسمت اس ام اس مانیلا مکعبی هست ولی وقتی میزنم روی all massage اونارو درست نشون میده........باید چکار کنم ؟؟؟ طلبه ای تقویمهای فارسی شدم ولی توی مانیلا مکعبی نشون میده........ممنون

چه رامي داري ؟

احتمالا اين رام از فونت هايي به جز فونت هاي استاندارد استفاده مي كنه، به همين دليل فارسي ساز ها نمي تونند فونت ها رو تشخيص بدهند و به فارسي تبديل كنند.
و يا اينكه خودت برنامه اي، چيزي ، براي تغيير فونت گوشي استفاده كردي (البته به جز اين فايلي كه توي امضاي من هست. چون اين برنامه ي من كه براي تغيير فونت هست ، فارسي رو ساپورت مي كنه)

Mehdi-UIQ3
29-10-2010, 18:20
سعید جان....مرسی درست شد.....هارد ریست کردم و اول از همه فارسی ساز رو نصب کردم...درست شد...میگم این فونت فارسی مال شما با فارسی ساز مرساد تداخل پیدا نمیکنه ؟؟؟؟؟

carbons
29-10-2010, 18:37
من تا حالا از رام هاي آفيشيال استفاده نكردم. به همين دليل در اين زمينه اطلاعي ندارم كه بتونم شما رو راهنمايي كنم.
به قسمت rom development بريد ، اونجا فكر مي كنم لينك رام 1.66 هستش.

واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم,قضیه اس ام اس کلافم کرده.با کلی داستان برای اولین بار رام عوض کردم بعد فارسی ساز مرصادو نصب کردم با resco key دیدم هم روی کیبورد هم حرف تایپ شده علامت سوال نشون میده دوباره finger key نصب کردم ,باز همون داستان .....
خدایی یکی بگه چیکارش کنم
این رام نصب کردم,خیلی خوب شده گوشی ولی این اس ام اس .....
4pda.ir_Energy.Leo.21681.Sense2.5.Cookie.2.0.Oct.1 4_4pda.ir

یک مشکل دیگه هم تو صفحات Quick Links ایجاد شده .آیکون bluetooth سر جاش نیست رفته تو صفحه دیگه ....
چون فرمودین از رام هاي آفيشيال استفاده نمیکنید این سوال پرسیدم
http://www.img4up.com/up2/64300432623142.png

http://www.img4up.com/up2/143732325178751.png

carbons
29-10-2010, 19:20
:bf:با کمک یکی از دوستان مشکل اس ام اس حل شد.با این برنامه.
http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1563225&postcount=3

SAEEDWIZARD
30-10-2010, 09:23
سعید جان....مرسی درست شد.....هارد ریست کردم و اول از همه فارسی ساز رو نصب کردم...درست شد...میگم این فونت فارسی مال شما با فارسی ساز مرساد تداخل پیدا نمیکنه ؟؟؟؟؟

والا چون فارسي ساز مرصاد برنامه ي تغيير فونت داره، اگر فونت هايي به جز Tahoma انتخاب بشه ، فكر مي كنم اون فونت استفاده بشه ، ولي اگه فونت Tahoma رو انتخاب كنيد و بعد فايل تغيير فونت من رو نصب كنيد ، فونت ها عوض ميشه.

در كل من اصلا با اين فارسي سازهاي اديت شده كه دوستان توليد كردند موافق نيستم !! :dy: فارسي سازهاي ديگه رو مي گيرند و يه تغغييراتي ايجاد مي كنند و اسم خودشون رو ته برنامه ميزنند يا علي ... !!! عملا همون فارسي ساز اصلي هستش ! (مثلا مرصاد همون Mobidiv هستش).
من تست كردم يك بار ، مصرف باتريم رو افزايش داد‌!!!!
بدين صورت كه:
در حالت استندباي، شب تا صبح ، با فارسي ساز اصلي mobidiv 440 ، توي 8 ساعت 4درصد باطري مصرف شد ، ولي با مرصاد توي همين زمان، 7درصد.

در كل دوستاني كه فارسي ساز توليد(اديت) مي كنند خسته نباشند اما به نظرم فارسي سازهاي اورجينال بهتر هستند.

8969
01-11-2010, 12:24
سلام
من امروز htc hd2 خریدم
چطوری میتونی sms رو فارسی کنم؟؟؟؟ ( هم بگیرم و هم بفرستم )
جدیدترین و بهترین برنامه رو با اموزش کامل برام بزارید
ممنون

8969
01-11-2010, 18:15
سلام
من امروز htc hd2 خریدم
چطوری میتونی sms رو فارسی کنم؟؟؟؟ ( هم بگیرم و هم بفرستم )
جدیدترین و بهترین برنامه رو با اموزش کامل برام بزارید
ممنون

:ak::ak::ak::ak::ak::ak:

Mr.Mobile
02-11-2010, 11:57
:ak::ak::ak::ak::ak::ak:

هم از فارسی ساز Mobidiv که تو صفحه اول همین تاپیک هست می تونی استفاده کنی هم فارسی ساز مرصاد که تو بخش نرم افزارها هست

8969
05-11-2010, 19:52
PD SMS Fix.cab برای چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SAEEDWIZARD
05-11-2010, 22:10
براي راست چين كردن و نمايش صحيح جمله هاي فارسي

Sia_k66
13-11-2010, 17:53
سلام به همه ی دوستان من یه مشکل جدی دارم نمی دونم چرا وقتی فارسی ساز نصب میکنم فارسیام درسته ولی انگلیسی رو سرو ته نشون میده البته کلمه ها درسته اما جمله از راست به چپ نوشته میشه دیگه رفته رو عصابم هم مرصاد نصبیدم هم این 440 رو ولی بازم اینجوریه
مشکل از کجاست شما میدونین ؟
گوشیمم hd2

arh_5464
13-11-2010, 23:24
درود بر شما.به احتمال قوی مشکل از فارسی ساز شما نیست.لطف بفرمایید رام خود را معرفی کنید و اینکه آیا هارد ریست هم کردید این مشکل بوده؟؟

Ali8476
14-11-2010, 11:24
برخی از آی کونها عربی و برخی انگلیسی ظاهر می شود مشکل چیست؟htchd2

Mr.Mobile
15-11-2010, 13:28
برخی از آی کونها عربی و برخی انگلیسی ظاهر می شود مشکل چیست؟htchd2
از این راه رفتی؟
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=97062

omid.ansari
16-11-2010, 03:54
سلام دوستان.من فارسي ساز mobidiv 440 نصب كردم ولي سرعت گوشيم خيلي اومد پايين.فارسي سازي هست كه سرعتا كم نكنه؟گوشيم hd2 هست

Mr.Mobile
16-11-2010, 11:57
سلام دوستان.من فارسي ساز mobidiv 440 نصب كردم ولي سرعت گوشيم خيلي اومد پايين.فارسي سازي هست كه سرعتا كم نكنه؟گوشيم hd2 هست

ولی من خودم هم همین فارسی ساز رو دارم و رام Miri
اصلا سرعت پایین نیومده نسبت به وقتی که پاک کردم

marjan.rafati
16-11-2010, 12:30
میشه لینک کیبورد رو هم بزارید؟ممنون

marjan.rafati
16-11-2010, 15:48
من فارسی ساز mobidiv 440 و fingerkeyboard رو نصب کردم.رم من 1.66 هستش.از وقتی اینارو نصب کردم گوشیم همش هنگه و سرعتش خیلی پایین اومده.اس ام اس فارسی رو میخونه ولی رو کیبورد حروف فارسی رو نمیاره.با اینکه همه تنظیمات رو انجام دادم و از منوی فینگرکیبورد eng و far رو انتخاب کردم....چیکار بکنم که این مشکل حل بشه دوستان؟:cm:

SAEEDWIZARD
16-11-2010, 17:46
من فارسی ساز mobidiv 440 و fingerkeyboard رو نصب کردم.رم من 1.66 هستش.از وقتی اینارو نصب کردم گوشیم همش هنگه و سرعتش خیلی پایین اومده.اس ام اس فارسی رو میخونه ولی رو کیبورد حروف فارسی رو نمیاره.با اینکه همه تنظیمات رو انجام دادم و از منوی فینگرکیبورد eng و far رو انتخاب کردم....چیکار بکنم که این مشکل حل بشه دوستان؟:cm:

اين دو فايل رو در پوشه ي نرم افزار ، در داخل پوشه ي Skin كپي كنيد