× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.

شب سکوت کویر

1. LEON
    LEON
    کویر منطقه‌ای است که به دلیل موقعیت جغرافیایی (معمولا ختم رودخانه‌ها در آن) و حرارت شدید آفتاب به نمک‌زار بدل شده باشد.

برخی کویرها قبلا دریاچه یا دریاهایی بوده اند که در اثر تبخیر آب از آن‌ها به نمکزار بدل شده‌اند.

بیابان مرکزی ایران که دشت کویر نامیده می شد، درون خود تعداد زیادی کویر، مانند کویر درانجیر، کویر ساغند، روح مرغوم و... را جا داده است.

و اما سکوت
    ....................
  2. LEON
    LEON
    دوستانی که عضو میشن امیدوارم احترام خاصی برای این طبیعت قائل شوند و در گروه شرکت کنند
    چون ازشون کمک می خوام
  3. K I N G
    K I N G
    خوب من فرزند کویرم
    اگه سوالی چیزی بود در خدمتم
  4. LEON
    LEON
    بچه کویر ابادی؟
    من این هفته دارم میرم کویر مصر
    کسی نمیاد؟
    65
    تومن با غذا
    3 روزه
  5. FAZEL
    FAZEL
    این دیگه چجور گروهیه ؟
  6. Dallas1387
    Dallas1387
    من هم عاشق طبیعت کویر هستم خصوصا اون مناطقی که رمز و رموز خاص خودش رو داره مثل ریگ جن
  7. LEON
    LEON
    هبوط در كوير

دكترعلي شريعتي
    «هبوط در كوير» عنوان كتاب نهم از مجموعه آثار 35 جلدي دكتر شريعتي است كه ابتدا در دو كتاب با عنوانهاي «هبوط» و «كوير» به چاپ رسيده‌اند. شريعتي در بخش اول كتاب يعني هبوط، داستان سمبليك آدم و هبوط او را از بهشت مي‌نويسد كه در حقيقت فلسفة‌ تاريخ اوست كه به زبان نماد و سمبل حكايت مي‌شود و در بخش دوم، كوير را به عنوان نماد وطنش ايران برمي‌گزيند و با برشمردن مشخصات كوير، مسايل آن روز و تاريخ پر و فراز و نشيب ايران را ترسيم مي‌كند و مي گويد: «كوير، تاريخي كه در صورت جغرافيا نمايان شده است.»
  8. K I N G
    K I N G
    با 65 تومن میخوای بری کویر مصر ؟!
    بیا با 5 تومن ببرمت کویر لوت تا عبرتی بشی برای سایرین
  9. LEON
    LEON
  10. mekarad
    mekarad
    كوير ميخواي ؛ كوير هاي فرانس
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین