• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• سوال در مورد آپدیت به اندروید 4.4، دانگرید، لاک کردن بوت لودر و فلش ریکاوری استوک

بستن این دسته بندی اطلاعيه ها

سوال در مورد آپدیت به اندروید 4.4، دانگرید، لاک کردن بوت لودر و فلش ریکاوری استوک سوال در مورد آپدیت به اندروید 4.4، دانگرید، لاک کردن بوت لودر و فلش ریکاوری استوک
    نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

بخش پرسش و پاسخ

1. Top | #1
      سوال در مورد آپدیت به اندروید 4.4، دانگرید، لاک کردن بوت لودر و فلش ریکاوری استوک
      سوال در مورد آپدیت به اندروید 4.4، دانگرید، لاک کردن بوت لودر و فلش ریکاوری استوک

درجه : عضو جديد
      شماره كاربري : 144862
      نام : رضا
      سپاس ها : 6
      سپاس از شما 0 بار در 0 پست
      جزئيات بيشتر

14 سوال در مورد آپدیت به اندروید 4.4، دانگرید، لاک کردن بوت لودر و فلش ریکاوری استوک

سلام خدمت دوستان. من در مورد آپدیت به اندروید 4.4 سوال داشتم. ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

گوشی من اندروید 4.2 بیلد 115 هست، قبلآ بوت لودرش رو آنلاک کردم، کاستوم ریکاوری TWRP نصبه و روت هم هست.

رام اندروید 4.4 بیلد 310 رو پیرو پست 134 از طریق سایت خود هواوی و از لینک زیر به حجم 776 مگابایت دانلود کردم:
      کد:
       http://consumer.huawei.com/pk/support/downloads/detail/index.htm?id=48703

-میخواستم بدونم رام رسمی بهتر و جدیدتر از این نیومده؟
      -اگر فایل آپدیت رو تبدیل به رام قابل فلش با فلش تولز کنم و روی رامم که الآن بیلد 115 هست فلش بزنم مشکلی پیش نمیاد؟ و آیا نیاز به نصب فایل فیکس و فایل های اضافی و ریکاوری و مراحل گفته شده در پست "[آموزش] روش آپدیت honor 3C به رام 4.4 بیلد 310 رسمی" هم هست؟
      -آیا راهی هست که از رام جدید (اندروید نسخه 4.4 بیلد 310) به رام قبلی (اندروید نسخه 4.2 بیلد 115 یا بیلدهای دیگر) دانگرید کنم و برگردم؟
      -الآن که بوت لودرم آنلاک هست و رایکاروی TWRP نصبه آیا راهی هست که بوت لودر رو دوباره لاک کنم و ریکاوری پیش فرض خود گوشی رو بریزم؟

با تشکر فراوان از راهنمایی شما

2. کسب و کار

3. Top | #2

شماره كاربري : 144862
      نام : رضا
      سپاس ها : 6
      جزئيات بيشتر

از اونجایی که از این پست زیاد بازدید شده و کسی هم جواب نداده من جواب هارو میزارم تا دوستانی که سوالات مشابه دارن به جوابشون برسن.

بیلد جدید این رام (320) هم اومده ولی تفاوت چندانی نداره و همین بیلد 310 خوب هست. فقط فایل رام به صورت دو قسمتیه که طریقه نصبش در پست 134 اومده.

اگر بوت لودرتون آنلاک باشه و یا بیلد 115 نداشته باشید ممکنه به ارور Cust Faild برخورد کنید که مشکل خاصی نیست و احتمالآ مشکل دابل تپ برای باز شدن قفل صفحه و تعویض تم پیدا کنید که با نصب یک پچ کم حجم از طریق کاستوم ریکاوری قابل حل هست. فایل پچ و روش نصبش هم انتهای این آموزش اومده. اگر بعد از آپدیت گوشی ویبره زد و بالا نیومد کافیه یکبار گوشی رو آنلاک کنید. اگر دکمه های پایین صفحه عملکردشون رو از دست دادن هم نیاز به فلش زدن یه پچ دیگه (UPDATE-KernelSwapper_B266.zip) هست که از اینجا میتونید تهیه کنید.

برای دانگرید به رام قبلی میتونید یه بکاپ از گوشیتون داشته باشید که بوسیله نرم افزار MTK Droid قابل تهیه هست. البته اگر بکاپ هم نداشتید میتونید بیلد 108 ساین شده رو از همین فوروم دانلود کنید و با SP Flah Tools فلش بزنید. توصیه میکنم حتمآ با همین نرم افزار MTK Droid یه بکاپ از کد IMEI گوشیتون داشته باشید تا اگر آنتن پرید براحتی برش گردونید. اگر هم بکاپ نداشتید میتونید پچ modemfix رو فلش بزنید یا از برنامه "mobileuncle_MTK_toolv2.9.9.apk" و "Mobileuncle_MTK_IMEI_Write_Tool.zip" استفاده کنید که آموزششون در اینترنت هست ولی بصورت کلی باید IMEI هارو که پشت باطری گوشی نوشته شده بصورت دستی وارد برنامه تحت ویندوز Write Tool کنید و فایلی که تولید میشه رو بوسیله برنامه MTK Tool در گوشی فراخوانی کنید (گوشی باید روت باشد).

اگر در روت کردن رام این نسخه مشکل دارید فایل های این پست رو بگیرید و ابتدا ریکاوری رو با SP Flash Tool فلش بزنید بعد دو فایل دیگر را از طریق ریکاوری فلش بزنید.

با آپدیت به اندروید 4.4 بوت لودر دوباره لاک میشه و ریکاوری هم برمیگرده ولی اگر روی رام 4.2 فعلیتون کاستوم ریکاوری نصبه برای آپدیت باید اول ریکاوری استوک رو فلش بزنید. برای این کار به فایل اورجینال recovery.img مربوط به بیلد خودتون نیاز دارید که میتونید با سرچ در اینترنت تهیه کنید و بعد بوسیله SP Flash tool اون رو فلش بزنید. البته بعضی بیلد ها به هم دیگه میخورن و نیاز نیست حتمآ یکی باشن.
      نکته آخر اینکه بعد از آپدیت حتمآ وایپ هارو از قسمت ریکاوری گوشیتون انجام بدید تا گوشی کند نشه. (Wipe Cache Partition + Wipe Reset Factory)

با تشکر از راهنمایی و آموزش های دوستان

امیدوارم با تجمیع این موارد تونسته باشم کمکی کنم

4. Top | #3

شماره كاربري : 831759
      سپاس ها : 46
      جزئيات بيشتر

سلام دوستان
      خدا قوت
      کاستوم رام سیانوزن رو کسی اپدیت کرده؟13 رو میگم،مزایا و معایبشو نسبت به قبلیاشو بگین و نحوه نصب کردنشو مرحله به مرحله
      ممنون دوستان

توضیحاتی درباره این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع