• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27

بخش عمومی و مطالب آموزشی iOS

1. Top | #1

درجه : سرپرست انجمن ها
      بخش : عمومی | IOS | SYMBIAN | JAVA
      شماره كاربري : 722706
      نام : علیرضا
      سپاس ها : 27,053
      سپاس از شما 37,999 بار در 8,431 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض قابلیت ها و امکانات جدید در iOS 9

دو هفته از زمان معرفی رسمی آی او اس ۹ میگذرد و تقریبا همین مقدار هم از زمان عرضه‌ی اولین نسخه‌ی بتا. این نسخه از آی او اس یکی از انقلابی ترین آپدیت های این سیستم عامل تاکنون بوده است و اپل تعداد زیادی از محدودیت ها را برداشته است و امکانات بسیاری را به آن اضافه کرده است. بعد از تست اولین نسخه‌ی بتا، تعداد زیادی از قابلیت های این سیستم عامل که در کنفرانس WWDC معرفی نشده بودند، توسط توسعه دهندگان آشکار شد و اکنون در این مطلب در اپل اپس قصد داریم تمام امکانات جدیدی که به آی او اس ۹ اضافه شده اند را معرفی کنیم ؛

۱- مصرف باتری بهتر، شارژ بیشتر و بهینه تر

در آی او اس ۹ مصرف باتری بشدت بهینه تر شده است. قابلیت های جدیدی مانند Low Power به شما اجازه میدهند تا مصرف باتری را محدود کنید و در زمانهایی که نیاز بیشتری به شارژ دارید، فعالیت های شبکه، رفرش شدن برنامه ها در پس زمینه و نور صفحه را کنترل کنید تا دیوایس تان ساعت های بیشتری روشن بماند. یک قابلیت دیگر این است که اگر دیوایس تان را برعکس روی سطح بگذارید، یعنی نمایشگر بر روی سطح قرار داشته باشد، دیوایس با استفاده از سنسور نور وارده، صفحه را به طور اتوماتیک خاموش میکند.

۲- نرم افزار جدید iCloud Drive

در آی او اس ۹ یک آیکون جدید و یک بخش جداگانه برای iCloud ایجاد کرده است. البته انتخاب با شماست و میتوانید آیکون این برنامه را داشته باشید و یا غیر فعالش کنید؛ کافی است به مسیر زیر بروید و آنرا مخفی کنید: Settings > iCloud > iCloud Drive > Show on Home Screen.

۳- جستجو در Settings، بالاخره!

هرچقدر هم که بخش تنظیمات آی او اس خلاصه و مرتب باشد، اما کاربر برای دسترسی به یک تنظیم و گزینه‌ی خاص، باید چند بار جابجا شود و جستجو کند؛ اپل برای برطرف کردن همین مشکل، بالاخره قابلیت سرچ کردن را به نرم افزار Settings اضافه کرده است تا سریعتر به قسمت مورد نظر خود برسید.

۴- کلید Shift

در آی او اس ۹ برخلاف ورژن های قبلی، حروف روی کیبورد دقیقا به صورت همان چیزی که قرار است تایپ شود، نمایش داده میشوند. اگر حروف کوچک فعال باشند، حروف کوچک و اگر حروف بزرگ فعال باشند، حروف بزرگ نمایش داده میشوند؛ هرچند که میتوانید از طریق مسیر زیر این امکان را غیرفعال کنید:Settings > General > Accessibility > Show Lowercase Keys

۶- اپ سوئیچر جدید

ظاهر قسمت اپ سوئیچر یا همان مالتی تسکینگ در آی او اس ۹ تغییر کرده است و با گرد شدن گوشه ها و نحوه‌ی قرارگیری کارت های اپ ها، این قسمت فانتزی تر شده است. البته قسمت Recent و Favorite Contacts هم حذف شده است.

۷- طراحی مدرن سیری

در آی او اس ۹ اپل سعی کرده است یک ظاهر جذاب تر و البته مدرن تر به سیری بدهد، ظاهر سیری در آی او اس ۹ بسیار شبیه به ظاهر آن بر روی اپل واچ شده است.

۸- گسترش side switch

قابلیت side switch قبلا برای آیپد در دسترس بود، اما در آی او اس ۹ این قابلیت برای آیفون نیز اضافه شده است که کاربر میتواند از آن برای بیصدا کردن و یا رفتن به لاک اسکرین استفاده کند.

۹- امنیت بیشتر

در آی او اس ۹ شما قادر خواهید بود از یک رمز ۶ رقمی برای ورود به دیوایس استفاده کنید؛ البته شاید بگویید قبلا هم میشد از رمز پیشرفته استفاده کرد و متن و حروف بیشتری را به عنوان رمز انتخاب کرد، اما این نکته را بدانید که خیلی از کاربران با رمز عددی و کادر ورود آن راحت تر هستند و آنرا ترجیح میدهند. البته شما میتوانید از همان رمز چهار رقمی نیز استفاده کنید.

۱۰- فونت جدید بعد از مدت ها

فونت قبلی Helvetica Nue نام داشت و مدت ها فونت رسمی آی او اس محسوب میشد، اما اپل در آی او اس ۹ فونت مخصوص اپل واچ یا همان San Francisco را جایگزین فونت قبلی کرده است . فونت San Francisco از ویژگی هایی نظیر درخشندگی و خوانایی بیشتری بهره میبرند.

۱۱- نوتیفیکشن های مرتب

قابلیت جدیدی به آی او اس ۹ اضافه شده که به کاربر امکان میدهد با فعال کردن آن، نوتیفیکیشن های دریافتی از یک اپ را، در یکجا و به صورت گروه نشان دهد تا مدیریت نوتیفیکیشن ها راحت تر صورت گیرد؛ کافی است از این مسیر اقدام شود :Settings > Notifications > Group by App

۱۲- مخفی سازی پیشرفته

قبلا در بخش تصاویر و ویدیوها، کاربر میتوانست با انتخاب یک تصویر و گزینه‌ی Hide، آنرا مخفی کند و برای چند تصویر، باید اینکار را چندبار انجام میداد؛ اما در آی او اس ۹ میشود با انتخاب دسته‌ای از تصاویر، مخفی سازی را بر روی آنها انجام داد.

۱۳- یافتن مکان های نزدیک

در اپلیکیشن Maps اگر بر روی نوار جستجو تپ کنید، میتوانید با انتخاب آیکون مربوطه، لیستی از تمام مکان های نزدیک تان اعم از رستوران، مراکز سرگرمی، درمانگاه و مراکز خدماتی را مشاهده کنید.

۱۴- گزینه ای جدید در قفل کردن دیوایس

گزینه‌ای جدید به قسمت Auto-Lock یا همان قفل خودکار دستگاه اضافه شده است که شما میتوانید با انتخاب آن از مسیر Settings > General > Auto-Lock، کار کنید تا آی دیوایس بعد از ۳۰ ثانیه قفل شود.

۱۵- لرزش تعطیل

گزینه ای جدید به بخش Accessibility در قسمت تنظیمات اضافه شده است که با فعال کردن آن، تمام ویبره های دستگاه غیرفعال میشود. ویبره های مربوط به زلزله، تسونامی، طوفان و دیگر هشدارهای عمومی هم قطع خواهد شد.

۱۷- جزییات مصرف باتری + ویجت باتری

در آی او اس ۹ اپل نیاز شما را به تمام برنامه های مدیریت مصرف باتری از بین خواهد برد، کافی است در قسمت تنظیمات مربوط به مصرف باتری در مسیر Settings > Battery instead of Settings > General > Usage > Battery Usage، آیکون نمایش جزییات را انتخاب کنید تا مقدار فعال بودن یک برنامه، فعالیت آن در پس زمینه و درصد مصرف شارژ آنرا مشاهده کنید. همچنین اگر اپل واچ را به آیفون یا آیپدتان متصل کنید، یک ویجت نماش شارژ به نوتیفیکیشن سنتر اضافه میشود.

۱۸- Touch accommodations

قسمت کاملا جدیدی به نام Touch accommodations به تنظیمات اضافه شده است که با رفتن به آن از مسیر General > Accessibility > Touch Accommodations، میتوانید گزینه هایی از جمله مقدار زمان لازم برای لمس کردن صفحه، جاهایی که چندین تاچ به عنوان یک تاچ شناخته میشوند و ... را تغییر دهید تا تاچ اسکرین دیوایس تان دقیقتر و بر مبنای نیازهای شما تنظیم شود

۱۹- گزینه های جدید حالت مطالعه در سافاری

حالت مطالعه در مرورگر Safari که مناسب خواندن صفحه های تمام متنی میباشد، قابلیت های جدید دریافت کرده است. کاربران میتوانند نوع فونت، سایز آن و رنگ پس زمینه را تغییر دهند تا حالت دلخواه خودشان را اعمال کنند.

۲۰- ویرایش فایل های پیوست قبل از ارسال

با استفاده از قابلیت جدید markup میتوانید فایل های تصویری را قبل از پیوست کردن به ایمیل، ویرایش کنید: طرحی بکشید، اندازه را تغییر دهید، متنی بنویسید، شکلی اضافه کنید و یا بر روی آن امضا کنید.

۲۱- کیف پول سریع

با فعال کردن قابلیت دسترسی از طریق مسیر Settings > Touch ID & Passcode > Wallet، میتوانید با دوبار زدن دکمه‌ی هوم در صفحه‌ی لاک اسکرین، به نرم افزار کیف پول یا همان Wallet دسترسی پیدا کنید.

۲۲- امکان جدید کیبورد

این قابلیت جدید در آی او اس ۹ به کاربر اجازه میدهدتا با لمس کیبورد توسط دو انگشت، کیبورد را به یک ترک پد تبدیل کنید و خیلی راحت و سریع، قسمتی از متن را انتخاب کنید، ویرایش کنید و یا جابجا کنید.

۲۳- غیرفعال کردن Shake to Undo

Assistive Touch به عنوان یک میانبر محبوب در آی او اس محسوب میشود که چند عملگر رایج را به سرعت در اختیار کاربر میگذارد . در آی او اس ۹ شما میتوانید با رفتن به قسمت customize the top level menu، گزینه ها و آیکون های قرار گرفته در منوی این میانبر را تغییر دهید.

۲۵- قابلیت جدید در نقشه ها

در آی او اس ۹ کاربران میتوانند به طور مستقیم از اپلیکیشن Maps، مسیرهایی را به عنوان محل کار، خانه و مکان های مورد علاقه‌ی خود و یا دیگر مخاطبان شان اختصاص دهند.

این قابلیت ها مهمترین مواردی است که به آی او اس ۹ اضافه شده است؛ همانطور که میدانید اپل سعی کرده است تا آی او اس ۹ را به محیط یکپارچه با قابلیت دسترسی سریع از تمام بخش ها به بخش های دیگر تبدیل کند، اما در نسخه‌ی بتا هنوز هم مشکلاتی وجود دارد که توصیه میشود کاربران عادی دیوایس خود را به این ورژن آپدیت نکنند. البته اگر میخواهید تعدادی از این قابلیت ها را بر روی ورژن های قبلی آی او اس داشته باشید، میتوانید با نصب توییک های مختلف، اینکار را انجام دهید.

from appleapps
      Ididn't fall . I Attacked the Floor

2. کسب و کار

3. Top | #2

4. 12 كاربر زير از شما SEDANEH عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 647897
      نام : سعید
      سپاس ها : 4,693
      سپاس از شما 8,211 بار در 2,724 پست
      جزئيات بيشتر

من هنوز 6.1.2

6. 8 كاربر زير از شما I-SAEED عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #4

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Galaxy S Family
      شماره كاربري : 737641
      نام : Ahmad
      سپاس ها : 22,891
      سپاس از شما 19,879 بار در 5,919 پست
      جزئيات بيشتر

میگم این همه زحمت میکشه اپل یهو از خستگی پس نیفتن بمیرن کارمنداش!!!!
      ​​

8. 11 كاربر زير از شما paprika 1 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #5

شماره كاربري : 362731
      سپاس ها : 14,313
      سپاس از شما 21,616 بار در 3,611 پست
      کمک مالي به سايت: 600000 ريال
      جزئيات بيشتر

مرسی علیرضا
      من خودم رو ios 9 ام

10. 9 كاربر زير از شما Kamy-R عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #6

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 212150
      نام : محمد
      سپاس ها : 2,353
      سپاس از شما 1,787 بار در 497 پست
      جزئيات بيشتر

مرسی از علیرضا جانم.
      من خودم یه دفه جیلبریک کردم اینقد به خودم فحش دادم ریستور کردم الان جدید ترین ios که میاد معطل نمینم سریع میزنم میره. دیگه جیلبریک مسخره شده
      سعید میگه من رو 6.1.2 ام یعنی تا حالا دوس نداشتی یه تغییری تو زندگیت بدی؟؟؟
      من تنها چیزی که خیلی اذیتم میکنه تغییر ناپذیر بودن کنترل سنتر هستش بیچاره شدم آقا بذارین ما خودمون تصمیم بگیریک چی تو شرتکاتمون باشه.
      گندتون بزنن اینهمه قابلیت بیخودی اضافه کردین
      فقط استریم موسیقی مفتی واسه سه ماه عالیه باقیش بودن با نبودنش فرقی نمیکنه.
      بشدت هیجان دارم واسه استریم موسیقی مفتی اپل

12. 5 كاربر زير از شما Mr_sh عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #7

درجه : مدير ارشد بازنشسته
      بخش : نرم افزار ها، بازی ها و گرافیک WP
      شماره كاربري : 155950
      نام : سپهر پارسي
      سپاس ها : 33,338
      سپاس از شما 66,910 بار در 8,248 پست
      جزئيات بيشتر

یعنی واقعا تا حالا تو iOS خاموش کردن ویبره نبوده؟ واقعا بعضی از این امکانات سال ها پیش روی گوشی های سیمبینی و جاوا هم بوده...

14. 9 كاربر زير از شما Noob Saibot عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #8

شماره كاربري : 647897
      نام : سعید
      سپاس ها : 4,693
      سپاس از شما 8,211 بار در 2,724 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_sh
      مرسی از علیرضا جانم.
      من خودم یه دفه جیلبریک کردم اینقد به خودم فحش دادم ریستور کردم الان جدید ترین ios که میاد معطل نمینم سریع میزنم میره. دیگه جیلبریک مسخره شده
      وقتی قابلیت های بالاتر از ios9 توی سیدیا دارید
      و با اپدیت کردن به ورژن های جدیدتر فقط شلوغش میکنن چه نیازی هست؟
      تا وقتی اون چیزیایی که من دلم میخاد نیاد تو ios هیچوقت ریستور نمیکنم
      ios9 مخصوص ایفون 6به بالاست ...

16. 7 كاربر زير از شما I-SAEED عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #9

درجه : مدیر بازنشسته
      بخش : Optimus 3D P920|LG G Series
      شماره كاربري : 716152
      نام : S & A
      سپاس ها : 9,837
      سپاس از شما 10,577 بار در 4,267 پست
      جزئيات بيشتر

ممنون از علیرضای عزیز

خیلی جالب و اموزنده بود فیض بردیم دادا

18. 8 كاربر زير از شما jojobans عزيز، سپاسگزاری كرده اند

19. Top | #10

درجه : مدير ارشد بخش
      بخش : بخش iOS
      شماره كاربري : 390878
      نام : ᏆᎳᎥᏁ
      سپاس ها : 5,071
      سپاس از شما 5,136 بار در 1,835 پست
      جزئيات بيشتر

Post New Blue

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_sh
      مرسی از علیرضا جانم.
      من تنها چیزی که خیلی اذیتم میکنه تغییر ناپذیر بودن کنترل سنتر هستش بیچاره شدم آقا بذارین ما خودمون تصمیم بگیریک چی تو شرتکاتمون باشه.
      گندتون بزنن اینهمه قابلیت بیخودی اضافه کردین
      فقط استریم موسیقی مفتی واسه سه ماه عالیه باقیش بودن با نبودنش فرقی نمیکنه.
      بشدت هیجان دارم واسه استریم موسیقی مفتی اپل
      جیل مسخره نشده بلکه قدرتمندتر هم شده! ما نمی تونیم از اون درست استفاده کنیم چرا من هیچ وقت مشکلی ندارم با اون؟! فقط كمي سليقه اي شده.
      استریم موزیک واسه ما مفتی هست مدتی اما اپل بجای ما پول اونو پرداخت میکنه به هنرمندان
      نقل قول نوشته اصلی توسط Noob Saibot
      یعنی واقعا تا حالا تو iOS خاموش کردن ویبره نبوده؟ واقعا بعضی از این امکانات سال ها پیش روی گوشی های سیمبینی و جاوا هم بوده...
      چرا ویبره همیشه قابلیت غیرفعال کردن داشته! اما این کمی گسترش داده اونو
      نقل قول نوشته اصلی توسط I-SAEED
      وقتی قابلیت های بالاتر از ios9 توی سیدیا دارید
      و با اپدیت کردن به ورژن های جدیدتر فقط شلوغش میکنن چه نیازی هست؟
      تا وقتی اون چیزیایی که من دلم میخاد نیاد تو ios هیچوقت ریستور نمیکنم
      ios9 مخصوص ایفون 6به بالاست ...
      واقعا خوب تحمل کردی تا حالا و شما تنها بازمانده ios 6 هستی و من هم خیلی دلم واسه ورژن 6 تنگ شده
      گوشیتون رو بیارید یکم خاطره ها واسم تازه بشه فقط نمی دونم گوشیتون چی هست! تازه میتونی تم ios 7 رو هم نصب کنی واسه تنوع اما آیکون های فابریک خودتون یه چیز دیگست.
      ویرایش توسط i-Masoud : 23-06-2015 در ساعت 15:02

20. 10 كاربر زير از شما i-Masoud عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع