• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• افزایش فضای home ( فضای نصب نرم افزارها ) به 5 یا 8 گیگابایت ( آپلود شده در سرور سایت )

افزایش فضای home ( فضای نصب نرم افزارها ) به 5 یا 8 گیگابایت ( آپلود شده در سرور سایت ) افزایش فضای home ( فضای نصب نرم افزارها ) به 5 یا 8 گیگابایت ( آپلود شده در سرور سایت )
    صفحه 1 از 49 12311 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 483

مطالب آموزشی

1. Top | #1

درجه : مدير بازنشسته
      بخش : MaemO
      شماره كاربري : 171950
      سپاس ها : 12,250
      سپاس از شما 38,340 بار در 4,528 پست
      جزئيات بيشتر

پیش فرض افزایش فضای home ( فضای نصب نرم افزارها ) به 5 یا 8 گیگابایت ( آپلود شده در سرور سایت )

خوب بی مقدمه میرم سر اصل مطلب .

همون جور که می دونید گوشی N900 در حالت عادی 32 گیگ حافظه داره . که حدود 2 گیگابایت از این قسمت مربوط میشه به فضای نصب نرم افزارها که بهش فضای Home هم میگن . در حالت عادی هرکی می بینه میگه 2 گیگابایت ؟؟!!!!!!! یعنی تعجب می کنه که چه خبره بابا 2 گیگابایت واسه نصب نرم اقزار ؟؟

در ظاهر زیاده اما اگه همون فرد چند تا از نرم افزارهای حجیم N900 رو ببینه مثلا همین فایرفاکس که بعد از نصب حدود 14 یا 15 مگابایت جا میگیره می فهمه که 2 گیگابایت اصلا هم زیاد نیست .

در هر صورت با این 2 گیگابایت می سوختیم و می ساختیم و زیاد هم مشکلی وجود نداشت تا اینکه سر و کله این بازی های خوشگل پورت شده از Webos پیدا شد !

من دیدم توی چند تا از تاپیک ها دوستان عکسایی گذاشتن از اینکه طرف کلی بازی Webos نصب کرده بود و دوستان پرسیده بودن چه طوری این همه بازی رو حجم 2 گیگابایتی home نصب کرده ؟؟

حتما می دونید دیگه این بازی ها هر کدومشون روی فضای Home نصب میشن و هر کدوم حدودا 100 تا 200 یا بعضی هاشون حتی 300 مگابایت از فضای home رو می گیرن . به نظر شما روی فضای حدودا 2000 مگابایتی home چند تا از این بازی ها میشه نصب کرد ؟؟؟ 5 تا ؟ 6 تا ؟

اینکه خیلی بده ! تازه دیگه هم جایی واسه نصب نرم افزار نمی مونه .

دوستان بعضی ها گفتن همچین چیزی یعنی افزایش فضای home امکان نداره و خودمم تقریبا باورم نمی شد .

تا اینکه امروز صبح به یه مورد خیلی جالب بر خوردم .

عکس ها از گوشی خودم

شما می تونید همین حالا فضای home 2 گیگابایتی خودتون رو به 5 یا 8 گیگابایت ( بستگی به انتخاب خودتون داره ) افزایش بدید . با این فضا دیگه راحت می تونید همه بازی های Webos رو بدون ترسیدن از کمبود فضای home نصب کنید .

این مقدار فضا از فضای MyDocs شما کم میشه و به فضای home شما اضافه میشه . مثلا اگه شما حالت 5 گیگ فضای Home رو انتخاب کنید در اون صورت 24 گیگ براتون می مونه که اطلاعات خودتون رو بریزید یا اگه حالت 8 گیگابایت برای نصب نرم افزار رو انتخاب کنید در اون صورت 21 گیگابایت برای کپی اطلاعات خودتون می مونه و اگه این مقدار فضا براتون کمه و از کم شدن فضای Mydocs ناراحتید می تونید اونو با مموری کارت جانبی جبران کنید .

2 تا آموزش هست . آموزش اول بسیار راحت هست و خودمم تست کردم روی گوشی خودم و تموم عکس ها از گوشی خودمه .

آموزش اول :

کافیه شما با توجه به انتخاب خودتون یکی از لینک های زیر رو انتخاب کنید و گوشیتونو با این فایل فلش بزنید

فایلش فایل وانیلا خودمون هستش اما مقدار پارتیشن Home توش عوض شده :دی فقط کافیه شما شروع کنید به فلش گوشی . فایل Combine معمولی رو بزنید و بعد واسه فایل وانیلا از لینک های زیر کمک بگیرید .

5GB apps 24GB mydocs که میشه 5 گیگابایت برای نصب نرم افزار و 24 گیگابایت هم برای کپی اطلاعات خودتون ( من همینو انتخاب کردم چون بیشتر واقعا لازمم نمیشه )

دانلود فایل وانیلا 5 گیگ در 33 پارت 5 مگابایتی ، آپلود شده بر روی سرور سایت

8GB apps 21GB mydocs
      که میشه 8 گیگابایت برای نصب نرم افزار و 21 گیگابایت هم برای کپی اطلاعات خودتون ( خوراک نصب بازی های webos - دیگه همشونو نصب کنید )

دانلود فایل وانیلا 8 گیگ در 33 پارت 5 مگابایتی آپلود شده بر روی سرور سایت

خوب دیگه همه چی آمادس واسه لذت بردن شما از فضای زیاد نصب نرم افزار و لذت بردن بیشتز از N900 .

ابتدا فایل combine رو دانلود کنید . اگه ندارید لینک مستقیمش توی امضام هست می تونید پارت پارت دانلود کنید

حالا با توجه به نیاز خودتون واسه نصب نرم افزار یکی از لینک های بالا رو که قرار دادم ( 5گیگ یا 8گیگ ) انتخاب کنید و شروع کنید به دانلود

بعد از اینکه دانلود فایلتون ( همون فایل وانیلا بالا که لینکش رو گذاشتم و روی مدیا فایر بود ) تموم شد اسمش رو به اسم زیر تغییر بدید تا موفع فلش به مشکل برنخورید

کد:
      RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM

دوستان بنده خودم تست کردم و الان بعد از حدود 2 ساعت از فلش با این فایل نه تنها هیچ مشکلی مشاهده نکردم بلکه متوجه شدم که گوشی داره خیلی خیلی نرم تر کار می کنه . حتی هنوز اورکلاک هم نکردم . کاملا safe هستش و می تونید شروع کنید به فلش گوشیتون و افزایش فضای Home . شرمنده که بدون فلش امکانش نیست . من خودم کلی برنامه داشتم و کلی تنظیمات . اما نشستم با خودم فکر کردم دیدم واقعا به فلش زدن میرزه . الان دارم شروع می کنم به نصب نرم افزارهام .

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره .

آموزش دوم :

دوستانی که دوست دارن فضای مورد نظرشون رو خودشون ایجاد کنن از لینک زیر کمک بگیرن اما سخت هستش و پر دردسر اما اگه وقتم باز شد حتما آموزشش رو براتون به فارسی میذارم . من خودمم از روش بالا استفاده کردم راحت و سریع و بی دردسر

http://talk.maemo.org/showpost.php?p...&postcount=188

برای برگشتن به حالت اصلی و همون فضای Home 2 گیگابایت هم فقط کافیه گوشیتونو یه بار با فایل Vanilla اصلی فلش بزنید
      ویرایش توسط farzan_deyhim : 25-05-2013 در ساعت 13:07

2. 260 كاربر زير از شما SAJJAD عزيز، سپاسگزاری كرده اند

#JOMJOMEH#,#mosiomm#,.::fat boy::.,00000a,0bahram0,A H A,abotorab0541,ACS IIII,afshinmehrdad,agil maliki,ahmad.jalali,ahmad061,ahoora.maemo,ahoura338,Aklis89,alikhodadadi,alimehrservice,alinafas,Alireza Nama,AlirezA24h,alireza_anatema,alma3,ALTAIR,AM.ir,amin791,amin900000,aminstedio,amir---2,Amir.A,amirn900,amir_198190,amyy,anjel_space,arkadashjan,armaaaaan,ArMan KinG,armin34,arminspirite,ARSALAN,Asat,Asreza25,atila720,aytanha,Azura989,B3HNAM,baashi,bahram khani ga,barslona2006,behrang926,behrooz.shie,Beritan,bia2janah,blackco,blood eater,bluewater71,bsns81,buck,b_shadpour,cjmoon,criss21,Dallas1387,daryanavard,dashmehdi69,Death,djdjmon,e-hashemi,e20000,ebrahim1981,edison2222,en.amin,entezar11,essi6630,excalibur67,f-20,f00b,fahd,faramarzi,farmer1647,farshid9949,farzan_deyhim,fixxer,fmho,GALAXAR,ghaltagh,gholami 1371715,golab3i,hadinin,hajaga7,hajireza,hajShervin,HAM3D,hamed0771,hdvd,hedie.farid,heliion13,hessam1,hofi1870,HOSSEIN 7,hosseinrostam,hrbani,HSM313,hva8,I.M.A.N A.R.C.H,immortal_hero,inferno86,iranianboy1404,jalal610,jass,javad6231,javad_ra,jkoochooloo,joozef,justliverpool,K A M Y,KAJMOKH,Kamy-R,kaoniran,KEYHAN,keyvanafshar,kidrockking,kourosh0msb,llvll,lord amir,M I L A D,M-bakhshayesh,m.as,M.Queen,m2sh,m3hran50,m3hrdad.x,m48171,m81ak,maharad,mahdihaj,Mahshid_1,majid123321,MaKenZi,mamad CJ,mamad.s2000,mamalo.bikhial,mammal1,masoud_msi,mbadboy2002,MeeGoo,mehr.karem,melisa queen,metalika,meysam97,MHMASOUD,milad-x,mjgsm,mm222,mo3in,mofox,mohamadkiani,mohammad13d,mohammadhazer,mohammadmb,mohammad_karaj,Moji908,mor5360,morteza79,mostafa 5,Mr.Maemo,mta_gsm,multiforc,my_enigma,N900,n900_esf,nasi1962,nazli.gg,nedaei66542,nemesise,nice_2000,nima933,nokalkal,NOORALLAH,o.ariamehr,oloch,omidreza1987,omidsamsami,ooOfardinOoo,oqo,oral_81,orientalboy,Pooya.b,pouyabs5,QUANTUM,RadeoN,rani_holoo,rasoly,reza poorgholam,reza0511,reza245,rezaking1990,rezasirish99,rshk,s.e.v.e.n.k.h.a.n,S.Ged,saeed-best,saeed.sedna,saeedrma,saeedsabz,saeed_madadi_tk,saeid_qaz,sajjad_z,Saleh-iOS,salehi5351,salman110,SAMAN_323,sana poloton,sanrez,SaT_HeLp,sazekhamoosh,seed n,SenAtoR-rEZa,senatore35,sepehr_san,sgh91,shamih,shayan201020,shb1359,shovaliye2,sinassin,sina_expire,smmm2001us,sooshi,starmoml,techno2001,teks2009,timon,ti_henry,tonypony2011,travianmp,UR710,ممصادق,موحمد,vahid-dragon,vahid.586171,vahid_solar,vergi,vexel,VICTOR,VIPER906,xAghilx,xxxasid,x_blade,yas_9987,yazdansa,younes64,zakermohammad,zigool_m,ZiropiC,zixo 666,ZoRn,بهداد-222,جاوید10,خطیبی,رضاموتوری

3. کسب و کار

4. Top | #2

جزئيات بيشتر

دانلود فایل وانیلا 5 گیگ در 33 پارت 5 مگابایتی ، آپلود شده بر روی سرور سایت
      ویرایش توسط QUANTUM : 06-03-2011 در ساعت 09:08

5. Top | #3

جزئيات بيشتر

دانلود فایل وانیلا 8 گیگ در 33 پارت 5 مگابایتی آپلود شده بر روی سرور سایت
      ویرایش توسط QUANTUM : 06-03-2011 در ساعت 09:12

6. Top | #4

درجه : عضو سایت
      شماره كاربري : 280528
      نام : یوسف
      سپاس ها : 87
      سپاس از شما 338 بار در 47 پست
      جزئيات بيشتر

با سلام .
      با اجازه دوستان بخصوص سجاد عزیز تصمیم گرفتم که یک خلاصه از فلش زدن گوشی و افزایش فضای Home به 8 گیگ بزارم.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------
      موارد مورد نیاز
      1- یک عدد PC یا لپ تاپ مجهز به سیستم عامل Windows 7 32Bit یا Vista 32Bit.
      2- نرم افزار Maemo flasher [ از فایل پیوست این پست استفاده کنید ]
      3- دانلود فایل Combine [ از فایل پیوست این پست استفاده کنید (فایل به صورت پارت پارت میباشد) ]
      4- دانلود فایل وانیلا 8 گیگ [ از فایل پیوست این پست استفاده کنید (فایل به صورت پارت پارت میباشد) ]

آماده کردن مقدمات اولیه.

ابتدا نرم افزار Maemo flasher را نصب کنید.
      بعد از دانلود فایل Combine و تبدیل آن به یک فایل ، نام آن را به rx51.bin تغییر دهید و آن را به محل نصب برنامه Maemo flasher انتقال دهید.
      بعد از دانلود فایل وانیلا 8 گیگ و تبدیل آن به یک فایل ، نام آن را به 8g.bin تغییر دهید و آن را به محل نصب برنامه Maemo flasher انتقال دهید.

توجه :محل نصب برنامه Maemo flasher در مسیر Program Files\maemo\flasher-3.5 در درایو نصب Windows شما میباشد. مشابه عکس زیر.

توجه : برای تبدیل فایلهای پارت پارت باید نرم افزار Winrar در سیستمتان نصب باشد.
      توجه : در هنگام تغییر نام دقت کنین که تنضیمات Folder And Search Option به صورت عکس زیر باشد.

بردن گوشی تو حالت فلش مود.
      1- گوشی را خاموش کنید.
      2- کابل USB را از سمت سوکت گوشی به گوشی وصل کنید.
      3- کیبورد گوشی را باز کنید و کلید U را نگه دارید و کابل USB را به کامپیوتر وصل کنید.
      4- حالا گوشی یه ویبره میزنه و یه علامت اتصال USB گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش ظاهر میشه.
      5- بعد ظاهر شدن علامت USB پنج ثانیه صبر کنید و بعد کلید U را رها کنید.
      حالا گوشیتون رفته تو حالت فلش مود.

سه مرحله تا فلش کامل

1- باز کردن برنامه Maemo flasher از مسیر استارت منو .

2- حالا این کد را تایپ کنید و Enter را بزنید . احتمالا پنجره ی User Account Control باز میشه که Yes را بزنید.
      ادامه عملیات در یک پنجره جدید دنبال میشه و پس از اتمام به پنچره اصلی بر می گرده.
      به کوچک و بزرگ بودن حروف دقت کنین.

کد:
      flasher-3.5.exe -F rx51.bin -f

3- حالا این کد را تایپ کنید و Enter را بزنید . احتمالا پنجره ی User Account Control باز میشه که Yes را بزنید.
      ادامه عملیات در یک پنجره جدید دنبال میشه و پس از اتمام به پنچره اصلی بر می گرده.
      به کوچک و بزرگ بودن حروف دقت کنین.

کد:
      flasher-3.5.exe -F 8g.bin -f -R

5 ثانیه بعد از اتمام دستور دوم می تونید گوشی رو از کابل جدا کنین . ممکنه که گوشی خاموش بشه که بعد از یک مکث چند ثانیه ای خوتون گوشی رو روشن کنین.

دیگه تمومه .
      ویرایش توسط QUANTUM : 31-03-2011 در ساعت 02:05 دلیل: ...

7. 152 كاربر زير از شما yosefpodine عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #5

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط VIPER906
      سجاد جان یه سوال داشتم حالا که قراره فلش بزنم یه سوال داشتم

می خوام به ورژن 1.3 ارتقا بدم فایل وانیلا (توی تاپیک ارتقا به 1.3)که همون قبلیه که برای ورژن 1.2 هم ازش استفاده کردیم درسته ؟ یعنی نیاز نیست دیگه دوباره دانلودش کنم!

پس می مونه فایل فلش Commbined خوب حالا سوالم اینه وقتی می خوام به ورژن 1.3 ارتقا بدم اول با فایل combined اون تاپیک ارتقا به ورژن 1.3 این کار رو بکنم یا با همین فایلی که شما زحمت کشیدی اینجا گذاشتی فلش کنم و بعد از وانیلا استفاده کنم؟

و یا اینکه اول اون یکیه 1.3 رو بزنم بعد این یکی که فضا رو اضافه رو می کرد بعدش وانیلا !؟
      این فایلی که من اینجا از مدیا فایر لینک دادم فایل وانیلا هستش . یعنی چی ؟؟ یعنی شما به جای فایل وانیلا اصلی باید از این فایل استفاده کنی . اگه از وانیلا معمولی استفاده کنی که فضای Home تغییر نمی کنه دوست خوبم .

شما فایل combine ورژن Pr 1.3 رو از هر کجا که دوس داری دانلود کن . دقت کن ورژن قدیمی رو نگیری

می تونی از لینک زیر پارت پارت دانلود کنی . اینو خودم آپلود کردم و سلامتش تایید میشه

http://www.mobilestan.net/showpost.p...52&postcount=1

اگه پارت پارت هم سختت هستش که دانلود کنی از سرور نوکیا دانلود کن ورژن گلوبال باشه .

حالا با توجه به انتخاب خودت یکی از لینک های Home که 8 گیگ باشه یا 5 گیگ رو انتخاب کن

بچه ها تا به اینجا همه 8 گیگ رو انتخاب کردن یعنی فضای نصب برنامشون میشه 8 گیگ

اگه 8 گیگ میخوای فایل وانیلا 8 گیگ هم از لینک زیر دانلود کن

http://www.mediafire.com/?5o1hkuuwhn8hh1c

بعدش طبق آموزش آپدیت به ورژن 1.3 اول فایل combine رو فلش بزن و بعد واسه فلش وانیلا فقط و فقط از فایلی که از لینک بالا ( لینک medifire ) دانلود کردی استفاده کن .

و بعد گوشی رو فلش بزن و بعد دیگه گوشی اومد بالا 7 گیگ و خورده ای واسه نصب نرم افزار جا داره دیگه بزن تو کار بازی های webos

بازم سوالی بود در خدمتم

9. Top | #6

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3enj
      سلام اقا سجاد من می خوام همون 2گیگ باشه فقط می خوام فضاشو خالی کنم فلش کردم ولی بازم فایلهای نرم افزارای قبلیم هم باز بودن فضا اشغال کرده بود ولی هیچ کدومشون نبودن دوباره نرم افزار نصب کردم دوباره حجم گرفت آیا میشه همین 2گیگ رو فرمتش کرد بدون فلش چون من فلش میکنم ولی حافظه 2گیگ فرمت نمیشه
      سلام

چرا میشه . شما باید فایل وانیلا رو هم روی گوشی فلش بزنید . فقط با فایل وانیلا اون 2 گیگ پاک میشه

شما به تاپیک آموزش آپدیت به ورژن 1.3 مراجعه کن همه چی دستگیرت میشه

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119325

اول باید فایل combine رو روی گوشی فلش بزنی و بعد فایل وانیلا

اینکه نرم افزاراتون می مونه واسه اینه که شما فقط فایل combine رو فلش می زنید

10. Top | #7

شماره كاربري : 206684
      نام : احمد
      سپاس ها : 383
      سپاس از شما 191 بار در 58 پست
      جزئيات بيشتر

اینم فایل 8گیگ به صورت مستقیم تقدیم به همه دوستان گلم

لینک رپید باز هستش خودم دانلود کردم و سالمه و حالا حالا حالا قابلیت ادامه داره

http://viper40.s79.rapidbaz.com/prem...aYad.8.giga.7z

11. Top | #8

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 504857
      نام : saimon
      سپاس ها : 212
      سپاس از شما 154 بار در 51 پست
      جزئيات بيشتر

دوستان واسه دانلود از لینک های مدیا فایر به جای www بنویسید cdn

12. Top | #9

شماره كاربري : 535969
      سپاس ها : 13
      سپاس از شما 44 بار در 15 پست
      جزئيات بيشتر

سلام دوستان
      من اگه بخوام اول فضا رو افزایش بدم
      بد اگه گوشیرو با وانیلای جدید اپ کنم چی میشه؟
      گوشم فضای home بر میگرده به 2 گیگ
      لطفا راهنمهیم کنید

13. 14 كاربر زير از شما haditamizi عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #10

درجه : عضو نيمه ممتاز
      شماره كاربري : 383665
      نام : کتایون
      سپاس ها : 835
      سپاس از شما 1,938 بار در 459 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط haditamizi
      سلام دوستان
      من اگه بخوام اول فضا رو افزایش بدم
      بد اگه گوشیرو با وانیلای جدید اپ کنم چی میشه؟
      گوشم فضای home بر میگرده به 2 گیگ
      لطفا راهنمهیم کنید
      افزایش فضا تو همون فایل وانیلا هست که ویرایش شده و از 2 به 5 یا 8 افزایش یافته
      و شما بعد از افزایش اگر دوباره وانیلا اصلی رو بزنید به همون 2gig برمیگردید

15. 8 كاربر زير از شما kamanikati عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 49 12311 ... آخرینآخرین

توضیحاتی درباره این موضوع