× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567
نمایش نتایج: از 61 به 67 از 67

آرشیو انجمن مشاوره

1. Top | #1

درجه : توقیف شده
    شماره كاربري : 50455
    سپاس ها : 106
    سپاس از شما 158 بار در 92 پست
    جزئيات بيشتر

پیش فرض فوری ؟ HTC Desire HD یا Nokia N8 کدومش ؟

از بین نوکیا n8 و htc دیسرا کدوم بخرم ؟

کارایی بهتری داره ؟ خوب هستش ؟ قیمت روز ؟ با گارانتی و بدون گارانتی ؟ ممون

2. 2 كاربر زير از شما naim697 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #61

درجه : عضو طلایی
    بخش : معرفی گوشیها
    شماره كاربري : 63100
    سپاس ها : 2,277
    سپاس از شما 13,255 بار در 1,983 پست
    جزئيات بيشتر

سلام به همه دوستان.خداییش انقدر بحث حرفه ای شده میترسم وارد بشم.اما یه اندک چیزایی هست که به عقل ناقصم میرسه که عرض میکنم.داستان اندرویید مثل ویندوزه و سیمبین مثله مک.تقریبا هر 6 ماه تا 1 سال اندروید جدید میاد.با کلی پیشرفت.اما موضوع این هست که جدیدا اعلام میشه که نسخه های جدید نیاز به سخت افزاز جدید دارن.یعنی یا رو گوشیهای قدیمیتر نصب نمیشن یا اگه بشن بعضی قابلیت هارو نمیشه استفاده کرد.مثل داستان se x10,x10 mini که بعد از کلی انتظار تازه android 2.1 روشون نصب شد اما با کلی اختلاف تو قابلیت.الان واسه خود htc هم این داستان هست.android 3.0 فعلا واسه nexus s,one قطعی شده و بقیه معلوم نیست.پس اگه واقعا دنبال امکانات رو به پیشرفت اندروید هستین باید به فکر عوض کردن تقریبا هر 1.5 سال گوشیتونم باشین.اما سیمبین داستانش فرق داره.اپدیت براش میاد اما نیازی به تغییر سخت افزار نیست.بریم سراغ برنامه و بازی.میتونم مطمئن بگم که با اومدن سیمبین 3 رقابت بین ای دو سیستم عامل تا 1 سال دیگه برابر میشه.من با سورس ناقص اندروید 2.1 کمی کار کردم و با بتای سیمبین 3.من زیاد حرفه ای نیستم اما سیمبین 3 جای انعطاف بالایی داره.و اما امکانات.خوب تو اندروید میشه گفت عکاسی فعلا خیلی پیشرفت نداشته چه سخت افزاری و چه نرم افزاری.در مورد فیلم برداری تقریبا هم رده هم هستن.در مورد مدیا هم بجز شکل ظاهری نرم افزارها باز هم برابر هستن.
    سایر امکانات هم که خوب هم سلیقه ای هست هم بودجه ای و مورد نیاز بودنشون.در کل بین این سیستم عاملها تا 1.5-2 سال دیگه نمیشه خیلی رقابتی حرف زد.اما کلام اخر برای انتخاب بین n8,desire.جدا از قیمت n8 برتریهای محسوس اما سلیقه ای داره که بسته به نیازتون باید تصمیم بگیرین.من با این اوصاف n8 رو پیشنهاد میدم.راستی بادا رو هم فراموش نکنید.دارم نسخه 1.2 رو میگیرم.فک کنم اندروید و سیمبین باید منتظر رقیب جدیدی باشن.خیلی حرف زدم.شرمنده.در پناه حق.
    دمت گرم فکر شما بیشتر andy rubin از اندروید 3 خبر داری

4. 3 كاربر زير از شما r_you168 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #62

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 107466
    سپاس ها : 1,073
    سپاس از شما 2,656 بار در 660 پست
    جزئيات بيشتر

اندروید 2.2 انقدر قدرتمند هست که نیاز به نسخه بالاترش نیست در زمان فعلی
    اندروید 2.3 هم که آمده تفاوتها آنچنان به چشم نمیاد حداقل برای من(ترخدا آقا محمد رضا مارو خفه نکنی)چون 2.2 خیلی تفاوتش محسوس بود یعنی نصب نرم افزار روی sdcard و فیلمبرداری hdوقابلیت پخش فیلم hd وصدای شفاف تر وروت راحت که دیگه تهش بودوساپورت برنامه های قوی تر با ورِژن بالاتر مثالmaverick1.2....
    اگرم میبینی x10از 2.1 دیگه به 2.2 ارتقا داده نشد علتش سخت افزارش نیست بلکه ساپورت بد سونی اریکسون (چون تنها موبایل شاخی بود که رو 2.1 گیرداد احساس کردم منظورت همینه )
    من زیاد حرفه ای نیستم اما سیمبین 3 جای انعطاف بالایی داره.
    خوب حتما از نظر شما انعطاف داشته دیگه می شه بگی از چه نظر انعطافش بالاتر از اندروید
    مثل داستان se x10,x10 mini که بعد از کلی انتظار تازه android 2.1 روشون نصب شد اما با کلی اختلاف تو قابلیت.الان واسه خود htc هم این داستان هست
    جواب شما رو بالاتر دادم علت بدقولی شرکت سونی اریکسون بوده نه سخت افزار ضعیف
    بریم سراغ برنامه و بازی.میتونم مطمئن بگم که با اومدن سیمبین 3 رقابت بین ای دو سیستم عامل تا 1 سال دیگه برابر میشه
    درمورد بازی نوکیا الان خوب شروع کرده ولی خدا کنه مثل انگیج دست کارکناش رو تو پوست گردو نذاره همون کاری که با موبایل های سری n95وبالاتر کرد البته برای بالا بردن فروش این دفعه مجبور یه خورده تو این زمینه کوتاه نیاد.

6. كاربران زير از شما RASOOL AMIRI عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #63

شماره كاربري : 274200
    نام : محمد رضا
    سپاس ها : 4,136
    سپاس از شما 15,575 بار در 3,071 پست
    جزئيات بيشتر

دوباره سلام..

ممنون، راجع به این ژیرو من هیچی نمیدونم. چند بار هم ازتون جاهای دیگه شنیدم که برام جالب شد ببینم کاربردش چیه؟ الان توی گوشی مثلا گالکسی که ژیرو داره، چه کارهایی میشه با اون انجام داد؟ و اصلا این ژیرو چی هست؟ اگر حوصله داشتید توضیح بدید، اگر هم نداشتید یه لینک بدید که من بخونم.. ممنون.
    سلام .

ژیرو در واقع 3 محور ازادی دیگه علاوه بر شتاب سنج که شما بوسیله اش میتونید بازی کنید یا auto rotate کنید و .. اضافه میکنه ... نقش ژیرو در واقع تعیین موقعیت گوشی هست .. چه در استفادهاز gps و قطب نما , در بازی ها .. حالت جاذبه , و کاربرد داره ...

اما اینکه گفتم با این وضع از n8 عقب میافتید، فقط بخاطر مپ نبود... هرچند اون هم یک دلیل مهم برای من هستش...
    چرا عقب میفتیم ! ... ان 8 یک گوشی هستش امیر جان .. سیمبین یک سیستم عامل !

ما ابتدا باید بیایم این دو رو از هم جدا کنیم ! .

پس بحث سیستم عامل ها جدا

بحث امکانات و گوشی ها جدا ...

از حالا میریم تو بحث ان 8 و گالاکسی

دلیل های دیگه ای داره که بارها بهش اشاره شده:

1- با n8 میتونم عکسهای بهتری بگیرم که با گالکسی یا دیزایر نمیتونم به اون کیفیت و دقت برسم
    2- با n8 میتونم فیلمبرداری خیلی حرفه ای تر و قشنگ تری داشته باشم که با گالکسی یا دیزایر نمیتونم به اون کیفیت برسم
    3- با n8 میتونم فیلم و ... رو هرجا که میرسم با استفاده از hdmi نمایش عمومی بدم (این خیلی برام کاربرد داره، بدلیل جلسات و ... که میرم و میتونم راحت به ویدئو پروژکتور و .. وصلش کنم)
    4- نوکیا مپ داره که فعلا مشابه و با کارایی اون توی گالکسی یا دیزایر نیست
    5- از ابزارهای یو اس بی استفاده زیادی میکنم، مثلا چند هارد 500 اکسترنال دارم که توشون اطلاعات مفیدی هست، با استفاده از یو اس بی هاست میتونم اونها رو توی گوشی داشته باشم، و با مخلوط کردن آن با خروجی hdmi خیلی راحت میتونم به جلسات و .. برسم..
    6- ضبط صدا برای من مهمه، جلسات سخنرانی زیادی میرم و کیفیت ضبط صدا خیلی برام اهمیت داره..
    7- استفاده های دیگه که از حوصله شما خارجه، ولی اگه خواستید بگید تا اونها رو هم لیست کنم..
    1- درسته .. ولی کاربردی برای شما نداره ! اگر هدفت عکاسی نباشه .. منظورم این باشه که بخوای 2 تا عکس دسته جمعی بگیری ...

سال پیش بود فکر کنم سامسونگ اعلام کرد رقابت مگاپیکسل تموم شده از نظر من ! و از الان رقابت کیفیت هست !

حالا چرا اعلام کرد رقابت مگاپیکسل تموم شده ؟

چند دلیل قانع کننده داره

1- هر چه سایز عکس بزرگتر بشه ... حجم عکس بیشتر میشه

2- هر چه سایز عکس بزرگتر باشه نیاز به لنز بزرگتر و در نتیجه جا گیر تری هست

3- هر چه سایز عکس بزرگتر باشه نیاز به پردازش بیشتر در نتیجه سنسور قویتر هست ...

4-و در اخر هم هزینه بیشتر که باید مصرف کننده بپردازه بابت این سایز بیشتر !

حالا به نظر شما سایز عکسی اگر 5 مگاپیکسل باشه اما از لحاظ کیفیت در حد 12 باشه بهتره یا بدتره ؟
    منظورم اینه که تمامی الگوریتم های پردازش .. روشنایی تصویر.. شفافیت .. دینامیک رنج و ... یکی باشه

از نظر من که یک کاربر عادی هستم بهتره ..چرا چون هر عکسم 3 مگ جا نمیگیره که اگر 100 تا عکس بگیرم بشه 3 گیگ ! میشه 1 گیگ ! ... هزینه بیشتر نمیدم و به اندازه ای که نیاز دارم استفاده میکنم ! منظورم اینه که شما هیچ وقت در حالت عادی فرق یک عکس 12 با 5 رو متوجه نمیشید !

همین ان 8 رو با 12 عکس بگیرید با 5 هم بگیرید .. بریزید رو کامپیوتر .. ببینید متوجه تفاوتشان میشی؟ با 8910 هم میتونید امتحان کنید .

---------------------

2-این رو قبول ندارم ! کیفیت فیلمبرداری گالاکسی فوق العاده عالیه ! و از لحاظ کیفیت تصویر هم بهتره ! .. شاید یک زوم خاص در ان 8 باشه که مثلا امکان بهتری باشه ولی ربطی به کیفیت تصویر نداره ! منظورم خروجی که میبینی ...

3-با 9000 هم میتونید .. پورت usb به hdmi
    و 3 فیشه !

حالا ممکنه بگید نه به اون کیفیت نیست ! ...ولی قبلا بحث کردیم وهنوزم عقیده دارم تفاوت در حدی نیست که در کاربرد فرقی داشته باشه !

باز قاطی نشه !
    در بهتر بودن hdmi شکی نیست ! استفاده ان 8 از قدرت Hdmi ملاک هست .

4-نرم افزار معرفی شده دیگه ! گوگل مپ 5 .

5-شما بیشتر از 32 گیگ اطلاعات رو نمیتونید ببینید ! .. این نهایت چیزی هست که عرض میکنم .. هارد 500 نیاز به منبع تغذیه جدا داره .. ان 8 حتی نمیتونه ntfs رو ساپورت کنه ! .. بعضا در فلش 32 میمیونه ! ... ولی چرااگر منبع تغذیه همیشه همراهت باشه ! .. و هارد 500 رو خالی نگه داری میتونی استفاده کنی .

6- گالاکسی ضبط صداش بد نیست ولی دزایر بهتره فکر کنم! .. ان 8 طبیعتا بهتراز بقیه .

-------------

مزیت های سخت افزاری گلکسی هم کم نیست ! .. قبلادرموردش بحث شده .

8. 7 كاربر زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #64

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 316369
    سپاس ها : 55
    سپاس از شما 189 بار در 58 پست
    جزئيات بيشتر

دوباره سلام.حرفهای شما درسته.اما محدود به الانه.اگه مثلا اندروید 3 بیاد شنیدم که منوهاش قابل سفارشی کردن نیست یعنی مثل htc sense ya samsung touchwiz.و اینکه اندروید 3 قابلیت مولتی تسکینگ بالا و ساپورت open cl 2.x-3 , opengl 2.0 رو داره و مثلا واسه بازی های جدید اونوقت دیگه گوشی های قدیمی بدون این ورژن نمیتونن اجراشون کنن مثل داستان اندروید 1.5و1.6 نسبت به 2.1.و باز هم داستانای بالا که گفتم.البته من در این نظرات سعی کردم شخصی نگم و از شنیده ها و دیده ها و اخبار بگم.چون میشه به این موضوع ها هم محدود به این زمان نگاه کرد هم به اینده.

10. كاربران زير از شما lt_hawker عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #65

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 363664
    نام : بنيامين
    سپاس ها : 887
    سپاس از شما 5,057 بار در 718 پست
    جزئيات بيشتر

اول بگم که فکر کنم این دوستمون تاحالا گوشیو رو خرید کردند که اصلا خبری ازشون نیست شایدم از فوران اطلاعاتی که بهشون دادیم سر به بیابون گذاشتن!!! (این که شوخی بود به دل نگیری)
    اما چرا هنوز بحث سیستم عامل و... هست. محمدرضا درباره یواس بی ان8 درست میگه, متاسفانه فعلا با این ورژن فرمت انتی اف اس ساپورت نمیشه, اما معلوم نیست, شاید در آینده این قابلیت هم اضافه بشه. (کمی بعید میدونم)
    اما اینم بی انصافی هست که یهو بزنیم تو سر سیمبین. رمز موفقیت آندروید اپن سورس بودن و محیط گرافیکش هست, چیزی که نوکیا کمی دیر به این فکر افتاد اما داره با سیمبین 3 و 4(طبق عکسهای منتشره از4) به این نیاز هواداراش پاسخ میده.
    اما محمدرضا عزیز یه صحبتی کردند که کمی واسم عجیب بود, شاید بد منظورشو فهمیدم, این که یه دوربین 5مگا کیفیتی درحد 12داشته باشه... به نظر شما که گالاکسی هم داری, آیا کیفیت گالاکسی (با همون اصولی که اشاره کردی) با ان8 یکی هست؟!

قبلا واقعیت درباره آندروید رو گفتم (ازنظر خودم) الان هم با وجود رشد انکار ناپذیر آندروید در حضور بر روی گوشی های مختلف شرکتهای تولید کننده, اما شاید این موضوع هم یک تب باشه, یه تبی که ممکنه خیلی زود سرد بشه (مثلا میگو خیلی از این ماجرا بهتر دربیاد, کسی چه میدونه؟) و یا برعکس همه سازنده ها رو به سمت خودش بکشونه.
    * * *
    راستی بنیاد سیمبین خریده شد, چه اتفاقی ممکنه در راه باشه؟

12. 3 كاربر زير از شما benimclaren عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #66

شماره كاربري : 274200
    نام : محمد رضا
    سپاس ها : 4,136
    سپاس از شما 15,575 بار در 3,071 پست
    جزئيات بيشتر

اما اینم بی انصافی هست که یهو بزنیم تو سر سیمبین. رمز موفقیت آندروید اپن سورس بودن و محیط گرافیکش هست, چیزی که نوکیا کمی دیر به این فکر افتاد اما داره با سیمبین 3 و 4(طبق عکسهای منتشره از4) به این نیاز هواداراش پاسخ میده.
    عزیز کسی تو سر سیمبین نمیزنه ! بلکه تفاوت اندروید و سیمبین مطرح هستش ! شاید اگر اندروید نبود سیمبین خوب بود ! شاید اگر مک نبود اندروید بهترین بود و امروز رقابتی هم نبود!

اپن سورس بودن همینجوری نیست ! باید سیستم عامل انعطاف پذیر باشه تا بتونه تازه با حمایت همه جانبه و ریختن پول به دست و پای دولوپرها .. اونهارو جذب کنه ! اپن سورس شدن سیمبین به نظر من فایده ای نداره و اصلا با هسته لینوکس مقایسه اش نکنید همین روزاست که خود نوکیا این اپن سورس رو تبدیل به کلوز سورس کنه !

اما محمدرضا عزیز یه صحبتی کردند که کمی واسم عجیب بود, شاید بد منظورشو فهمیدم, این که یه دوربین 5مگا کیفیتی درحد 12داشته باشه... به نظر شما که گالاکسی هم داری, آیا کیفیت گالاکسی (با همون اصولی که اشاره کردی) با ان8 یکی هست؟!
    عزیز من نمیگم دوربین گلکسی بهتر از ان 8 هست ! من میگم دوربین ان 8 اگر 5 میبود با همین الگوریتم پردازش من کاربردم بیشتر بود باهاش ..به دلایلی که بالا عرض کردم ...

یعنی ! 12 مگاپیکسل با 5 مگاپیکسل تنها تفاوتشان در سایز عکس است نه چیز دیگه ! ... امروز همون سنسور وهمون الگوریتم پردازشی که برای دوربینهای 12 بکار میبرن برای دوربینهای 5 هم بکار میبرن ! .. یعنی حذف نویز مناسب .. دینامیک رنج مناسب و ..

بزار اینجوری بگم !

زمانی که دورینها از 5 به 8 رفتند ! تفاوت ها محسوس بود ! چرا ؟

چون وقتی از 5 به 8 رفتند وضعیت حذف نویز بهتر شد .. وضعیت الگوریتم پردازش بهتر شد ... سنسور بکار گیری بهتر شد .. دینامیک رنچ بهتر شد .. نوع لنز کیفیت بهتری گرفت و ...

اما الان ! دیگه اونجوری نیست ! یعنی چی یعنی اینکه دینامیک رنج همون 8 در 5 مشاهده میشه ! سیستم حذف نویز مناسب 8 در 5 هم هست ... و ...

اصلا به گلکسی ربطش ندید !.. به خود ان 8 ربطش بدید ! یعنی ان 8 با همین سیستم عکس گیری و 5 ... خوب شاید 12 بودن دهان پر کن باشه ولی ایا برای شما کاربرد داره ؟!

قبلا واقعیت درباره آندروید رو گفتم (ازنظر خودم) الان هم با وجود رشد انکار ناپذیر آندروید در حضور بر روی گوشی های مختلف شرکتهای تولید کننده, اما شاید این موضوع هم یک تب باشه, یه تبی که ممکنه خیلی زود سرد بشه (مثلا میگو خیلی از این ماجرا بهتر دربیاد, کسی چه میدونه؟) و یا برعکس همه سازنده ها رو به سمت خودش بکشونه.
    نظر شخصی .. پشتیبانی چندین چند برند مهم و گوگل ... شبیه تب نیست بلکه اغاز یک راه بزرگه ! که این اولشه .

راستی بنیاد سیمبین خریده شد, چه اتفاقی ممکنه در راه باشه؟
    بهتره بگیم بنیاد سیمبین فروخته شده ! یعنی همه کنار کشیدن و نوکیا همرو خریده . اگر منظورتون اینه ؟

14. 5 كاربر زير از شما pulp_152 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #67

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 254935
    نام : farzad
    سپاس ها : 3,804
    سپاس از شما 2,318 بار در 644 پست
    جزئيات بيشتر

من بين اين دو تا desire hd رو پيشنهاد ميدم
    n8 بيشتر دوربين خوبی داره خيلی هم بايد مراقب باشی خيلی راحت رنگش ميره مخصوصاً لبه هاش
    تو پخش فيلم هم زياد قوی نيست و کم مياره

البته اين تو بازی هم صدق ميکنه مثلاً اسفالت 5 بعضی مواقع کم مياره ولی زورشو ميزنه که از بازی نياد بيرون

16. 2 كاربر زير از شما sabzefosfori عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567

توضیحاتی درباره این موضوع