× توجه! انجمن موبایلستان به صورت آرشیو فعال می باشد و امکان ثبت مطلب جدید از سمت کاربر میسر نخواهد بود.

× توجه! لطفا در هنگام مشاهده مطالب حتما تاریخ انتشار مطلب را ملاحظه بفرمایید تا از معتبر بودن مطلب اطمینان حاصل کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

آرشیو انجمن مشاوره

1. Top | #1

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 315377
    سپاس ها : 521
    سپاس از شما 213 بار در 68 پست
    جزئيات بيشتر

12 درخواست مشاوره براي انتخاب گوشي مناسب

سلام دوستان.
    اميدوارم حال همگي خوب باشه.
    از اين که يک تاپيک جداگانه ايجاد کردم عذر ميخوام. اما فاکتورهاي مورد نياز من با اون چيزي که در تاپيک ها هست کمي متفاوته.

حقيقتش من يک گوشي سوني اريکسون k750 دارم که بيشتر از 5 سال هست که دارمش و البته هنوز هم سالمه و کار ميکنه! انصافاً هم به جز صداي زنگ ضعيفش و اين که وايرلس نداره، کمبود محسوسي نداره.
    يک گوشي سامسونگ از اين 40-50 تومني ها هم خريدم و يک سيمکارت ايرانسل توش انداختم و اکثر پيامکها رو با اون ارسال ميکنم.

حالا تصميم گرفتم که يه مقدار به روز شم

الان من براي خودم دو تا گزينه متصور هستم:

1- خريدن يک گوشي hi-end که از نوع آيفون يا آندروئيد باشه. اين گوشي رو با k750 جايگزين کنم و گوشي سامسونگم هم کماکان وظيفه قبليش رو انجام بده. مشکل اين گزينه اين هست که تو گوشيهاي hi-end هر کدوم يه چيزيش باب ميلم نيست، اکثراً عمر باتري خيلي کمي دارند، خيلي بزرگند و يا، مثلاً براي آيفون، خيلي خيلي گرون هستند.

2- بيام يه گوشي دو سيمکارته خوب مثل اين مدل بخرم. و دو تا گوشي قبليم رو بازنشسته کنم، و در کنارش يه Ipod Touch new 4g هم بخرم که عملاً همه کارهاي آيفون رو ميکنه منهاي تلفن زدن!

انتظارات اصليم هم بادوام بودن گوشي، عمر باتري خوب (متاسفانه گوشيهاي هوشمند عمر باتريشون نهايت يک روزه) ، اندازه جمع و جور و کيفيت خوب ساخت هست. دوربين هم اصلاً واسم مهم نيست، چرا که اصولاً عکس و فيلم نميگيرم. ترجيح هم ميدم اگر گزينه دوم رو انتخاب کنم، گوشي اي باشه که تاچ نباشه.

حالا چند تا سوال از دوستان دارم:
    1- اصولاً اين گوشيهاي دو سيمکارته کارکردشون چجوريه؟ من بايد به صورت دستي هي سوئيچ کنم از يه سيم به سيم ديگه؟

2- من تا به حال از محصولان اپل استفاده نکردم، اما هميشه مايل بودم که يه چيزي از محصولات اپل رو داشته باشم! ميخواستم ببينم آيا آي پاد ميتونه به عنوان جايگزين يه گوشي هوشمند به کار گرفته بشه؟
    يکي از امکاناتي که من دوست داشتم گوشيم داشته باشه GPS هست، که متاسفانه هيچ کدوم از گوشيهاي دو سيمکارته اين امکان رو نداره... آيا امکان راه اندازي GPS روي آي پاد هست؟ شنيدم يه برنامه اي به اسم XGPS وجود داره انگار...

3- من ريويويي از اين گوشي که در گزینه دوم بهش اشاره کردم، پيدا نکردم، کسي راجع به اين گوشي اطلاعاتي داره؟ نقاط قوت، ضعف...

ممنون ميشم من رو راهنمايي کنيد.

2. 5 كاربر زير از شما matin_vv عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #11

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 328097
    نام : پوریا
    سپاس ها : 476
    سپاس از شما 2,109 بار در 833 پست
    جزئيات بيشتر

اولا آیپاد با آیپد فرق داره این 3.5 اینچه اون 10 اینچ
    دوما اگه برات حمل 2 تا دیوایس سخت نیست و مشکلی با این موضوع نداری خرید آیپاد بهتره
    سوما آیپاد4 نسخه ی 16 گیگ نداره 8,32,64 گیگ داره

4. كاربران زير از شما Mparvin2 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #12

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 110970
    نام : آرمان
    سپاس ها : 50
    سپاس از شما 14,997 بار در 4,421 پست
    جزئيات بيشتر

پست ارسال شده توسط موبايل

khob nazaram ine ke goshy felit ro negar dary ya yek 2 sim karte bekhary ba ipad valy dar marhale bad agar 600 dary galexy ama agar 800 dary desier hd

6. 2 كاربر زير از شما x_zarbat عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #13

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mparvin2
    اولا آیپاد با آیپد فرق داره این 3.5 اینچه اون 10 اینچ
    دوما اگه برات حمل 2 تا دیوایس سخت نیست و مشکلی با این موضوع نداری خرید آیپاد بهتره
    سوما آیپاد4 نسخه ی 16 گیگ نداره 8,32,64 گیگ داره

ممنون. منظور بنده همون Ipod هست.
    الان من یه سوالی دارم، کارآیی Ipod در حدی هست که مثلا گوشیهای آندروئید یا آیفون دارند؟ (به استثنای برقراری تماس البته)

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_cati
    عزیز منم شرایط شما رو 5 ماه پیش داشتم...ipod touch 4 واقعا محشره و خودمم شاید یکی بگیرم...اما ببینید مثلا من psp خریدم بعد 1 ماه افتاد اونور...نمیگم ipod هم اینجوری میشه اما خوب گوشی مطمئنا اینجور نمیشه...چون همیشه دستتونه...حتی اگه حوصله بازی و موزیکم نداشته باشید به عنوان phone دستتونه....بازم باید شرایط رو بسنجید...مثلا من خیلی جاها دوست ندارم nexus رو با خودم ببرم به هر دلیل اما خوب گوشیمه دیگه.در اینجور مواردی ipod داشتن بهتره...در کل این نظر من بود...

راجع به گوشی به نظرم iphone 4 و گوشیهای قویه اندرویید(بسته به سلیقتون) گزینه های خوبی هستند

خیلی ممنون از راهنمایی.
    psp به نظرم یک مقدار فرق داشته باشه با Ipod. من زیاد اهل موسیقی و اینا نیستم، بیشتر دنبال برنامه و تا حد خیلی کمی بازی هستم. منتهای مطلب چون دو تا سیمکارت دارم، یا باید دو تا گوشی داشته باشم و یا یه گوشی دو سیمکارته. متاسفانه چون گوشیهای سیمکارته عمدتاً ویژگیهای خیلی تاپی ندارند، مجبورم یه دیوایس هم کنارش داشته باشم که بهترینش به نظر همین آی پاد تاچ هست. بنابراین من هر کدوم از دو گزینه رو انتخاب کنم باید دو تا دستگاه رو با خودم یدک بکشم. که الان هم البته دارم میکشم و تا حدی هم عادی شده برام.

8. كاربران زير از شما matin_vv عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #14

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 328097
    نام : پوریا
    سپاس ها : 476
    سپاس از شما 2,109 بار در 833 پست
    جزئيات بيشتر

منظورت از کارایی چیه؟
    شما تمام کارهای که با آیفون بتونی انجام بدی با آیپاد 4 هم میتونی انجام بدی تمام برنامه و بازیهاشون هم به هم میخوره
    فقط دوربینش vga هستش و نمیشه باهاش زنگ زد فرقش اینه

10. 2 كاربر زير از شما Mparvin2 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #15

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mparvin2
    منظورت از کارایی چیه؟
    شما تمام کارهای که با آیفون بتونی انجام بدی با آیپاد 4 هم میتونی انجام بدی تمام برنامه و بازیهاشون هم به هم میخوره
    فقط دوربینش vga هستش و نمیشه باهاش زنگ زد فرقش اینه
    ممنون.
    منظورم اینه که چون هدف اصلیم استفاده از نرم افزار هست، یه وقت دچار اشتباه نشم و چیزی بخرم که بعداً پشیمون بشم.
    دوربین که خب اصلاً مهم نیست برام، تماس هم که قراره با اون یکی گوشی بگیرم.
    راستی نظرتون راجع به اون گوشی که تو پست اول به عنوان گوشی دو سیمکارته مد نظرم بود چیه؟

12. كاربران زير از شما matin_vv عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #16

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 370424
    نام : علیرضا
    سپاس ها : 188
    سپاس از شما 146 بار در 40 پست
    جزئيات بيشتر

خوب دوست من با وضعیتی که میگین بهترین انتخاب ipod touch 4 هستش...
    پیشاپیش مبارکتون باشه

14. 2 كاربر زير از شما alireza_cati عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

توضیحاتی درباره این موضوع